رشته هنر در سوئیس

1 نظر

به جرات می توان گفت کشور سوئیس یکی از بهترین کشور های دنیا برای مهاجرت از طریق تحصیل شناخته می شود، چرا که این کشور از وجود دانشگاه های معتبری نظیر دانشگاه ژنو، بازل، برن و زوریخ بهره می برد. رشته هنر نیز یکی از رشته های پر تقاضا در عصر جدید به حساب می آید و با توجه به پیشرفت های اخیر در رشته های هنری و ایجاد شدن شرایط کاری مناسب برای فارغ التحصیلان این رشته علاقمندی به تحصیل در رشته های هنر نیز افزایش یافته است.

  • شرایط تحصیل رشته هنر در سوئیس چیست؟
  • مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در رشته هنر در سوئیس چه می باشد؟
  • کدام دانشگاه ها، بهترین دانشگاه ها برای ارائه دوره های هنری در کشور سوئیس قلمداد می شوند؟

ما تصمیم داریم در این مقاله که با کمک از وکلای محلی کشور سوئیس و وبسایت های رسمی این کشور به نگارش درآمده است شما را با ابعاد تحصیل در رشته هنر آشنا سازیم و مقاطع مختلف تحصیلی در رشته های هنری در سوئیس را مقایسه نماییم، همچنین برای علاقمندان به اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل راهکار مناسبی را بیان نماییم. چنانچه شما عزیزان در خصوص شرایط تحصیل در رشته هنر در سوئیس سوال یا ابهامی داشتید می‌توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان اخذ کنید.

تماس با ما

 

 

تحصیل هنر در سوئیس

تحصیل هنر در سوئیس

شرایط تحصیل هنر در سوئیس در مقاطع مختلف

وقتی صحبت از رشته های هنری می شود ناخودآگاه ذهن بسیاری از افراد به سمت کشور هایی نظیر ایتالیا، فرانسه و انگلستان معطوف می گردد. اما بایستی بیان نماییم که یکی از بهترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل در رشته های هنری کشور سوئیس است. دانشگاه های کشور سوئیس طیف وسیعی از رشته های هنری و با کیفیت را در دسترس دانشجویان قرار می دهند. رشته هایی نظیر موسیقی، رقص، خوانندگی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، فیلم، تئاتر، طراحی، مد و فشن از مهمترین مواردی است که در دانشگاه های کشور سوئیس ارائه می گردند. دانشجویان در شهرهایی مانند زوریخ و ژنو به مجموعه عظیمی از گالری‌های هنری، موزه‌ها، تئاترها و مکان‌های موسیقی زنده دسترسی دارند و این موضوع باعث می گردد که آنها علاوه بر اینکه بهترین خدمات آموزشی را در دانشگاه های معتبر کشور سوئیس دریافت می نمایند به صورت مستقیم نیز با وجود مکان ها و مناسبت های هنری آن را لمس نمایند.

کشور سوئیس برای زندگی یکی از کشورهایی است که سرمایه گذاری های عظیمی در تحقیق و توسعه انجام داده است و زیرساخت های مراکز علمی و دانشگاهی خود را تقویت نموده است، از همین رو این کشور یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان تلقی می گردد. رایج بودن ۴ زبان اصلی؛ انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی و آلمانی در کشور سوئیس حق انتخاب بیشتری به دانشجویان اعطا می نماید. شرایط تحصیل هنر در سوئیس در مقاطع مختلف متفاوت است. دانشجویان می‌توانند در بهترین دانشگاه های کشور برخلاف نظرات عمومی با هزینه های بسیار پایین مشغول به تحصیل گردند. رشته هنر در مقطع لیسانس یک دوره ۳ و ۴ ساله و در مقطع فوق لیسانس یک دوره دوساله شناخته می شود و دانشجویان می توانند با داشتن تسلط به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی یا فرانسوی در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل گردند. برای اطلاع از تحصیل رایگان در سوئیس مقاله نگارش شده را مطالعه کنید.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در سوئیس

لیست مدارک مورد نیاز پذیرش رشته هنر در سوئیس

دانشجویان برای تحصیل در رشته های هنری بایستی بر حسب نیازمندی های که دانشگاه مربوطه تعریف نموده است، مدارک و الزامات ضروری را داشته باشند و بتوانند با ارسال درخواست مناسب در بازه زمانی که دانشگاه مشخص نموده است، برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایند. بسته به اینکه دانشجویان در کدام مقطع تحصیلی، تحصیل می نمایند، لیست مدارک مورد نیاز پذیرش هنر در سوئیس متفاوت است. علاوه بر این دانشگاه های کشور سوئیس نیز برای پذیرش دانشجو الزامات متفاوتی را بیان می دارند، ولی به صورت کلی دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه این کشور بایستی لیست مدارک مورد نیاز پذیرش رشته هنر که در قسمت زیر نیز به آن اشاره نموده ایم را داشته باشند، مدارک مورد نیاز به شرح ذیل است:

  • داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی برحسب خواسته دانشگاه (معمولاً برای مقطع لیسانس آیلتس ۶ یا زبان فرانسه B2 و برای مقطع فوق لیسانس آیلتس 6.5 یا زبان فرانسه B2 مورد نیاز است)
  • داشتن توصیه نامه از اساتید قبلی
  • ارائه رزومه تحصیلی مناسب
  • داشتن پورتفولیو قوی در زمینه های هنری و ارائه سوابق و تجارب هنری برحسب رشته مورد نظر
  • ارائه مدارک هویتی نظیر پاسپورت و کارت شناسایی ملی
  • ارائه ترجمه آخرین مدارک تحصیلی به همراه ترجمه ریز نمرات آنها
  • پرداخت هزینه های اپلیکیشن فی

میزان هزینه تحصیل هنر در سوئیس

علی رغم تصور اشتباه بسیاری از افراد دانشگاه های سوئیس یکی از کم هزینه ترین دانشگاه های اروپا محسوب می گردند. دانشجویان می‌توانند در بسیاری از دانشگاهی کشور با هزینه ای در حدود ۹۰۰ الی ۱۵۰۰ فرانک در سال هزینه های مربوط به دانشگاه را پرداخت نمایند. میزان هزینه تحصیل هنر در سوئیس در دانشگاه های مختلف متفاوت است. به طور مثال دانشجویان دانشگاه ژنو سالیانه مبلغی در حدود ۹۰۰ فرانک را پرداخت می نمایند یا دانشجویان دانشگاه برن سالیانه هزینه ای در حدود ۱۷۰۰ فرانک جهت هزینه های تحصیل خود پرداخت می نمایند البته ذکر این نکته ضروری است که در دانشگاه های خصوصی هزینه های تحصیل در سوئیس در قیاس با دانشگاه دولتی این کشور بسیار بالاتر است. در قسمت زیر هزینه های تحصیل در رشته هنر در دانشگاه های سوئیس را در کشورهای مختلف بررسی نمودیم:

نام دانشگاه

هزینه تحصیل

دانشگاه زوریخ سوئیس

ترمی 720 فرانک سوئیس

دانشگاه برن سوئیس

1700 فرانک سالیانه

دانشگاه ژنو

900 فرانک سالیانه

دانشگاه بازل

1538 فرانک در سال

معرفی بورسیه های هنر در سوئیس

همانطور که میدانید دانشجویان بسیار زیادی علاقه مند به دریافت بورسیه تحصیلی در سوئیس به منظور کاهش دادن میزان هزینه های تحصیل و زندگی خود در کشور مقصد هستند. بورسیه های تحصیلی عموماً بر حسب شایستگی به دانشجویان ارائه می گردد و کشورهای نظیر آمریکا کانادا استرالیا نسبت به کشورهای اروپایی در این زمینه قوی تر عمل می نمایند. البته در کشور سوئیس نیز دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه های تحصیلی میانگین هزینه های خود را کاهش دهند. در قسمت زیر سعی نموده‌ایم با معرفی بورسیه های تحصیل هنر در سوئیس شما را با بورسیه های تحصیلی آشنا سازیم.

نام بورسیه

مقدار بورسیه

بورسیه تحصیلی دولتی برای دانش پژوهان و دانشجویان هنر در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه کامل هزینه های تحصیل و خوابگاه

بورسیه دانشگاه برن

مبلغ بورسیه به صورت جزئی و کامل می باشد.

بورسیه دانشگاه سنت گالن

بورسیه تحصیلی 6200 فرانک در سال

کمک هزینه دانشگاه لوزان برای دانشجویان خارجی مقطع کارشناسی ارشد

1600 فرانک در ماه

کمک هزینه دانشجویان کارسناسی ارشد EPFL

مبلغ 8000 فرانک در هر ترم

بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه ژنو

10 الی 20 هزار فرانک

 

تحصیل پزشکی در سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پزشکی در سوئیس

در این مقاله تحصیل پزشکی در سوئیس را به شما معرفی می کنیم.

بهترین دانشگاه های سوئیس در رشته هنر

وجود دانشگاه های بسیار با کیفیت که در رتبه بندی جهانی نیز در جایگاه های بسیار عالی قرار دارند سوئیس را به عنوان مقصدی جذاب برای دانشجویان رشته هنر در سوئیس تبدیل نموده است، این کشور با بهره گیری از منابع مالی که توسط دولت یا بخشهای خصوصی مختلف تامین می گردد توسعه تحقیقات علمی در زمینه های مختلف را میسر می سازد. در قسمت زیر بهترین دانشگاه های سوئیس در رشته هنر را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

معرفی رشته هنر در دانشگاه ژنو و شرایط تحصیل هنر

در معرفی رشته هنر در دانشگاه ژنو و شرایط تحصیل هنر در این دانشگاه بایستی به این موضوع بسنده نمایم که دانشگاه ژنو یا HEAD (Haute école d'art et de design – دانشگاه هنر و طراحی ژنو) یکی از مهم ترین موسسات آموزش هنر و طراحی سوئیس است،که در مرکز شهر ژنو قرار دارد. هنرهای تجسمی، سینما، طراحی داخلی، طراحی گرافیک، طراحی مد و لوازم جانبی، و طراحی رسانه از جمله دوره های لیسانس و کارشناسی ارشد هستند که در این دانشگاه ارائه می گردد. میانگین هزینه های تحصیل در دانشگاه ژنو در رشته های هنری حدود ۹۰۰ فرانک در سال می باشد. دانشگاه ژنو کارگاه های علمی بسیار متعددی در زمینه های طراحی هنر و... توسط طراحان بسیار بزرگی برگزار می نماید.

معرفی رشته هنر در دانشگاه زوریخ و شرایط تحصیل هنر

در معرفی رشته هنر در دانشگاه زوریخ و شرایط تحصیل هنر بایستی بیان نماییم که از دیگر دانشگاه های پیشرو در زمینه های هنری در کشور سوئیس می توان به دانشگاه زوریخ اشاره کرد. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا تلقی می‌شود و بیش از ۲ هزار دانشجو در خود جای داده است. رشته های هنری در دانشگاه زوریخ در محدوده لیسانس و فوق لیسانس ارائه می گردد. از رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می گردد می توان به رشته های: فیلم، آموزش هنر، رقص، طراحی، هنرهای زیبا، موسیقی و... اشاره کرد. همچنین این امکان وجود دارد که دانش جویان بتوانند با داشتن مطالعات بین رشته ای در زیر شاخه از رشته های هنری مشغول به تحصیل شوند. مقطع تحصیلی لیسانس در این دانشگاه به مدت چهار سال به طول می انجامد و مقطع فوق لیسانس نیز دو ساله است. تنوع رشته های هنری در مقطع لیسانس که شامل عکاسی، فیلم،مجسمه سازی و هنرهای دیجیتال می شود بیشتر است. ولی در مقطع فوق لیسانس دانشجویان می توانند در رشته‌های هنرهای زیبا در دانشگاه زوریخ تحصیلات خود را ادامه دهند.

معرفی رشته هنر در دانشگاه برن و شرایط تحصیل هنر

در این بخش به معرفی رشته هنر در دانشگاه برن سوئیس و شرایط تحصیل هنر در این دانشگاه می پردازیم. این دانشگاه بیش از ۱۱ برنامه تحصیلی در رشته های هنری را ارائه می نماید که از این بین می توان به رشته هایی نظیر؛ هنرهای زیبا، موسیقی، موسیقی کلاسیک، هنر های صوتی، ارتباطات بصری و... اشاره داشت. علاقه مندان به تحصیل رشته هنر در سوئیس میتوانند در این دانشگاه مفاهیم اساسی هنر رسانه و طراحی را آموزش ببینند و خودشان را برای ورود به بازار کار آماده سازند. تحصیل در دانشگاه برن در اکثر برنامه های تحصیلی به زبان آلمانی می باشد و دانشجویان برای اخذ پذیرش بایستی دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشند. دانشجویان در مقطع لیسانس در یک دوره ۳ الی ۴ ساله حدود ۱۸۰ واحد درسی را سپری می نمایند و همچنین در مقطع فوق لیسانس در یک برنامه یک و نیم الی دو ساله حدود ۱۲۰ واحد درسی را می گذراند. در مقطع دکترا نیز دانشجویان می توانند در دانشگاه برن در رشته های نظیر تاریخ و هنر، موسیقی شناسی، مطالعات ارتباطات و رسانه، مطالعات تئاتر و مطالعات رقص تحصیلات عالی خود را ادامه دهند.

معرفی رشته هنر در دانشگاه لوزان و شرایط تحصیل هنر

در این قسمت تصمیم داریم به معرفی رشته هنر در دانشگاه لوزان سوئیس و شرایط تحصیل هنر در این دانشگاه بپردازیم. دانشگاه لوزان یکی از دانشگاههای برتر کشور سوئیس شناخته می شود. این دانشگاه دارای یکی از بزرگترین دانشکده های هنر سوئیس می باشد و از سال ۱۸۳۷ دانشجویانی را با بیش از ۸۰ ملیت مختلف پذیرفته است. در حال حاضر بیش از ۲ هزار دانشجو در دانشکده هنر لوزان سوئیس مشغول به تحصیل هستند. رشته هایی نظیر؛ تاریخ، سینما، زیبایی شناسی، عکاسی، فیلم، موسیقی، کارتون، بازی های ویدیویی و... در این دانشگاه ارائه می گردند. لازم به توضیح است که تحصیل در رشته هنر در دانشگاه لوزان به زبان فرانسوی می باشد. دانشگاه لوزان سوئیس رشته های هنری را در مقطع لیسانس و فوق لیسانس را می نماید

معرفی رشته هنر در دانشگاه سنت گالن و شرایط تحصیل هنر

دانشگاه سنت گالن به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی و دولتی از سال ۱۸۹۸ در سوئیس تاسیس گردیده است. اگرچه دانشگاه سنت گالن بیشتر در زمینه های حوزه مدیریت و بیزینس و همچنین رشته های علوم کامپیوتر تمرکز دارد ولی دانشجویان میتوانند در مدرسه طراحی سنت گالن که یک مدرسه برای هنر و طراحی شناخته می شود دوره های تحصیلی خود را بگذراند و تحصیل در مدارس سوئیس داشته باشند. از دیگر دانشگاه هایی که تحصیل در رشته هنر در سوئیس را ارائه می نمایند می توان به دانشگاه فریبورگ، دانشگاه علوم و هنرهای کاربردی سوئیس و... اشاره داشت.

تحصیل معماری در سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل معماری در سوئیس

در این مقاله تحصیل معماری در سوئیس را به شما معرفی می کنیم.

لیست گرایش های رشته هنر در سوئیس

یکی از دلایل محبوبیت دانشگاه های سوئیس نزد دانشجویان را می توان به ارائه شدن طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی در مقاطع مختلف آموزشی اشاره داشت. دانشجویانی که تمایل دارند تحصیل در رشته هنر در سوئیس را انتخاب نمایند می توانند از ده ها گرایش مختلف در رشته های هنری، رشته مورد علاقه خود را برگزینند. لیست گرایش های رشته هنر را شما عزیزان می توانید در جدول زیر مشاهده فرمایید

لیست گرایش های رشته هنر در سوئیس

رقص

خوانندگی

موسیقی

مجسمه سازی

هنرهای نمایشی

گرافیک

فیلم

طراحی پارچه

هنرهای تجسمی

مد و فشن

هنرهای زیبا

سینما

نقاشی

طراحی صحنه

عکاسی

هنرهای دیجیتالی

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در سوئیس در رشته هنر چگونه است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای بسیاری از دانشجویان مطرح می‌شود این است که شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در سوئیس در رشته هنر چگونه است؟ در پاسخ به این سوال بایستی بیان نماییم که تحصیل در سوئیس خود به خودی منجر به اخذ اقامت یا تابعیت این کشور نمی گردد، زیرا ویزای تحصیلی سوئیس یک ویزای موقت محسوب می گردد، ولی متقاضیان می توانند پس از اینکه تحصیلات خود را در رشته هنر در سوئیس به اتمام رساندند با دریافت پیشنهاد شغلی از طرفی کارفرمایی در این کشور مشغول به کار گردند و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. افرادی که به مدت ۱۰ سال در کشور سوئیس مشغول به کار هستند و مالیات و بیمه برای آنها پرداخت گردیده است می توانند برای اخذ تابعیت و شهروندی سوئیس اقدام نمایند. لازم به توضیح است که برای اخذ شهروندی سوئیس متقاضیان بایستی حتماً به یکی از زبان های فرانسه، آلمانی یا انگلیسی برحسب کانتونی که در آن زندگی می‌کنند مسلط باشند.

بازار کار رشته هنر در سوئیس

همانطور که بیان داشتیم یکی از بهترین مسیرهای دریافت اقامت کشور سوئیس از طریق تحصیل در رشته هنر، کاریابی پس از تحصیل و پیدا کردن کار در این کشور میباشد. لذا موضوع کار علاوه بر اینکه از نظر ایجاد درآمد برای متقاضیان مهم است، برای دریافت اقامت نیز یکی از مهمترین مسائل تلقی می گردد. به صورت کلی بازار کار رشته های هنری در قیاس با رشته های علوم پزشکی و علوم و مهندسی ضعیف تر است ولی در طی سالیان اخیر به دلیل توجهی که به این رشته ها گردیده است بازار کار آنها نیز بهبود یافته است. به صورت کلی کشور سوئیس به دلیل بهره مندی از نرخ بیکاری بسیار پایین که در حدود ۲ درصد است و شما عزیزان می توانید از طریق جدول زیر آن را نیز مشاهده نمایید، این کشور مقصد بسیار مناسبی برای جویندگان کار در سوئیس یا دانشجویانی است که در این کشور فارغ التحصیل می گردند. بنابراین بازار کار رشته هنر در سوئیس بیسار مطلوب است.

نمودار نرخ بیکاری در سوئیس

تحصیل هنر در سوئیس

درآمد هنرمندان در سوئیس

اگرچه به صورت کلی کشور سوئیس یکی از گران‌ترین کشورهای حوزه اروپا شناخته می‌شود، ولی میزان درآمد در این کشور نیز از بسیاری از کشورهای اروپایی بالاتر است. قطعاً میزان درآمد هنرمندان در سوئیس بسته به هنر و سوابق کاری که آنها دارند بسیار متفاوت است، ولی به صورت میانگین افرادی که در رشته هنر در سوئیس تحصیل داشتند و در زمینه هنری در کشور سوئیس مشغول به کارهستند می تواند درآمدی بین 35 الی 75 هزار فرانک را دریافت نماید. در لیست زیر شما عزیزان می توانید میانگین درآمد رشته های هنری را مشاهده فرمایید:

عنوان شغلی

میزان درامد در سال

عنوان شغلی

میزان درامد در سال

تحلیلگر اخبار صدا و سیما

114000 CHF

مدیر ارتباطات

164000 CHF

تکنسین پخش

71000 CHF

خبرنگار

129000 CHF

خبرنگار صدا و سیما

137000 CHF

کارگردان رقص

122000 CHF

مجری صدا و سیما

156000 CHF

رقصنده

98800 CHF

تعمیرکار تجهیزات دوربین

76800 CHF

مدیر فیلمبرداری

120000 CHF

کاریکاتوریست / انیماتور

112000 CHF

طراح گرافیک

83900 CHF

مهندس CAS

130000 CHF

تصویرگر

90200 CHF

مجری سانسور

132000 CHF

طراح آموزشی

74900 CHF

طراح رقص

96700 CHF

آرایشگر

81100 CHF

رنگ شناس

60200 CHF

مدیر طراحی رسانه

214000 CHF

تکنسین صحنه

62100 CHF

اپراتور تجهیزات رسانه ای

63800 CHF

تهیه کننده اجرایی تلویزیون

235000 CHF

مدیر توسعه محصولات رسانه ای

200000 CHF

ویرایشگر فیلم

92900 CHF

مشاور موسیقی

109000 CHF

فیلمبردار

105000 CHF

نوازنده

91900 CHF

طراح سه بعدی

106000 CHF

مهندس صدا

103000 CHF

3D Generalist

98900 CHF

-

-

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ هزینه های تحصیل در رشته هنر در سوئیس چقدر است؟

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور سوئیس در حدود ۹۰۰ الی ۱۵۰۰ فرانک در سال می باشد ولی در دانشگاه های خصوصی میانگین هزینه های تحصیل بین ۲۵ تا ۴۰ هزار فرانک متغیر است.

✅ زبان تحصیل در رشته هنر در سوئیس چیست؟

عموما تحصیل در رشته های هنری در سوئیس به زبان آلمانی یا فرانسوی می باشد و در برخی از دانشگاه‌ها نیز به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد.

✅ شرایط تحصیل در رشته هنر در دانشگاه های سوئیس چیست؟

معمولا افرادی که تمایل دارند در رشته هنر تحصیل نمایند بایستی دارای پورتفولیو و رزومه تحصیلی قوی در این زمینه باشند و همچنین به یکی از زبان‌های آلمانی یا انگلیسی و فرانسوی مسلط باشند.

✅ نحوه دریافت اقامت و تابعیت پاسپورت از طریق تحصیل در سوئیس در رشته هنر چگونه است؟

افرادی که در رشته هنر تحصیل می نمایند باید بعد از اتمام تحصیلات خود در این کشور مشغول به کار شوند و اقامت کاری سوئیس را دریافت نمایند. افرادی که به مدت ۱۰ سال در این کشور زندگی می کنند و مالیات پرداخت می نمایند، می توانند پاسپورت سوئیس را اخذ نمایند.


سخن پایانی

شرایط تحصیل در رشته هنر در سوئیس و لیست بهترین دانشگاه های سوئیس که رشته های هنری را ارائه می نمایند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. کشور سوئیس به دلیل بهره مندی از دانشگاه های بسیار با کیفیت، نرخ بیکاری بسیار پایین، کیفیت زندگی بسیار مطلوب و شرایط اقتصادی مناسب یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل برای دانشجویان تلقی می گردد. علاقه مندان به تحصیل در رشته هنر در سوئیس بایستی اخیراً در این زمینه فعالیت هایی را داشته باشند تا بتوانند با ارایه پورتفولیوی قوی، رزومه تحصیلی مناسب و همچنین داشتن مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور گردند و سپس برای ویزای سوئیس برای تحصیل اقدام نمایند. امیدواریم شما عزیزان از طریق این مقاله اطلاعات کافی در زمینه تحصیل در رشته هنر در سوئیس را کسب نموده باشید. اگر شما عزیزان همچنان سوال یا پرسشی در این زمینه داشتید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و پاسخ و آن را به صورت رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه این مقاله سوالات خود را در خصوص شرایط تحصیل در رشته هنر را بیان فرمایید.

نویسنده این مطلب

نام : خلیل عبادی (ebadi)

مشاورو کارشناس بخش فارسی و عربی موسسه mie و دارای سابقه مشاوره های نحصیلی و کاری موفق

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)
امتیاز 3.3 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
nima
سلام من دیپلم دارم. رشته ام کامپیوتر بوده. ولی میخوام برای رشته های طراحی سه بعدی اقدام کنم. تو ایران برا این رشته ها تحقیق کردم نبود.بخواطر اون دیگه کامپیوتر رفتم و دیپلم کامپیوتر مدرسه هنرستان کار و دانش دارم. اصلا دیپلم کار و دانش ارزشی داره؟ میشه برای مهاجرت تحصیلی با این مدرک اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورتی که دیپلم ۱۲ ساله داشته باشید می توانید برای پذیرش تحصیلی اقدام نمایید‌
مشاوره رایگان