تحصیل در فنلاند

23 مهر 1400 7 نظر
 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و با گارانتی کار

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و با گارانتی کار

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و با گارانتی کار

تحصیل در فنلاند، هزینه و شرایط سنی تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و به طور کلی مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل در این نوشتار به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل قرار می گیرد. آیا امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد؟ برای پذیرش از دانشگاه های فنلاند چه مدارکی لازم است؟ چنانچه قصد مهاجرت به کشور فنلاند از طریق تحصیل را دارید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال نمایید تا پاسخگوی کلیه سوالات شما باشد. در این نوشتار سعی نمودیم اساسی ترین و مهم ترین نکات مرتیط با تحصیل در فنلاند را به صورت ساده و روان بیان کنیم. چنانچه در خصوص مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل و یا انواع طرق مهاجرت قانونی سوالی داشته باشید می توانید با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاص فرموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. علاوه بر این، امکان ارتباط با موسسه از طریق پر کردن فرم تماس نیز برای شما عزیزان تعبیه شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در فنلاند

 

آشنایی با کشور فنلاند و شرایط تحصیل در فنلاند 2021

به منظور بررسی شرایط و هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در فنلاند لازم است که در ابتدا از شرایط کلی کشور فنلاند برای تحصیل آگاهی یابیم. تحصیل در فنلاند و به طور کلی مهاجرت از طریق تحصیل یکی از مطلوب ترین و مناسب ترین طرق مهاجرت می باشد. سیستم آموزشی در این کشور یکی از پیشرفته ترین سیستم های روز دنیا می باشد. تحصیل در فنلاند با توجه به شرایط آب و هوایی ویژه آن ممکن است برای بسیاری از افراد دشوار باشد. اما به هر حال عده ای به دلیل کیفبت بالای زندگی و خدمات گسترده اجتماعی این کشور را جهت مهاجرت انتخاب می نمایند. یکی از نکات قابل توجه، امکان تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان برای دانشجویان مقطع لیسانس است. علاوه بر این، محدودیتی برای شرایط سنی تحصیل در فنلاند مشخص نشده است. ضمن اینکه امکان تحصیل رایگان در فنلاند نیز فراهم است؛ دانشجویان با فراگیری زبان فنلاندی به طور رایگان در طول دوره تحصیل خود می توانند در صورت تسلط کامل بر این زبان، ادامه دوره تحصیلی خود را به زبان فنلاندی و بدون هزینه پشت سر بگذرانند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند

 کشور فنلاند در شمال اروپا و در منطقه اسکاندیناوی واقع شده و نام رسمی آن جمهوری فنلاند می باشد. پایتخت این کشور، هلسینکی نام دارد و جمعیت آن 5.4 میلیون نفر می باشد. مردم این کشور به دو زبان رسمی فنلاندی و سوئدی صحبت می کنند. جالب است بدانید که آب و هوای فنلاند ممکن است به مزاج همه افراد سازگار نباشد، به دلیل اینکه زمستان های طولانی و تابستان های کوتاه دارد. در فصل زمستان به مدت 51 روز آفتاب طلوع نمی کند و همچنین در فصل تابستان به مدت 72 روز آفتاب غروب نمی کند.

 

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان

افرادی که قصد تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که این امکان برای تحصیل در مقطع کارشناسی وجود داشته و متقاضیان نیاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه، که توسط موسسه MIE برگزار می شود شرکت کنند.

تحصیل در کانادا

🔺اقامت بدون مدرک زبان و بدون شرط حضور🔺

 

تحصیل در فنلاند در مقطع مدارس

دانش آموزان جهت تحصیل در فنلاند از سن 6 سالگی وارد دوره های پیش دبستانی می شوند. تحصیل در فنلاند از سن 7 سالگی اجباری می باشد و دانش آموزان از سن 7 سالگی وارد مدارس جامع برای آموزش علوم پایه می شوند. تحصیل در فنلاند در این مقطع 9 سال به طول می انجامد. سیستم آموزشی در این کشور سیستم بر پایه برابری می باشد. در طول مدت تحصیل در مقطع مدارس به دانش آموزان نهار رایگان داده می شود. دانش آموزان پس از کسب موفقیت در مدارس جامع، از سن 16 سالگی وارد مدارس عمومی یا فنی و حرفه ای می شوند. تحصیل در این مقطع 3 سال طول می کشد. در نهایت دانش آموزان در سن 19 سالگی موفق به اخذ دیپلم می گردند و پس از آن باید خود را برای ورود به دانشگاه و آزمون های ورودی که در هر دانشگاه به طور جداگانه برگزار می گردد، آماده نمایند. در کل با توجه به شرایط سنی تحصیل در فنلاند در مقطع مدارس، دانش آموزان خارجی زیر 18 سال نیاز به قیم دارند. کالج یا دولت فنلاند می تواند قیم دانش آموزان شود.

تحصیل در فنلاند

 

تحصیل در فنلاند در مقطع لیسانس

تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی مورد علاقه افراد بسیاری است. افراد برای تحصیل در فنلاند باید نکاتی را مد نظر خود قرار دهند. در کشور فنلاند دو نوع مؤسسات آموزش عالی وجود دارد که به دانشگاه های عادی و دانشگاه های علمی کاربردی تقسیم می گردند.

تحصیل در فنلاند در دانشگاه های علمی کاربردی:

دانشگاه های علوم کاربردی، آموزش عالي و حرفه ای را در بر می گیرند و روابط قوی با زندگی کاری و توسعه منطقه ای دارند.

تحصیل در فنلاند در دانشگاه های عادی:

دانشگاه ها بر روی تحقیقات علمی تمرکز می کنند و آموزش هایی که آنها ارائه می دهند بر این اساس استوار است.

کشور فنلاند دارای 13 دانشگاه عادی و 23 دانشگاه علمی کاربردی می باشد. تحصیل در فنلاند به زبان فنلاندی، سوئدی و انگلیسی امکان پذیر است. حداقل نمره زبان برای اخذ پذیرش مقطع لیسانس، آیلتس 6 آکادمیک می باشد.

ذکر این نکته ضروری است که افراد دارای سطح ریاضی خوب در مقطع دبیرستان می توانند بدون نیاز به ازائه مدرک زبان و تنها با نشان دادن سطح زبان در حدود آیلتس 5.5 تا 6 و پس از قبولی در آزمون آنلاین، در دانشگاه های اینکشور به تحصیل بپردازند.

تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در فنلاند در دوره کارشناسی ارشد نیازمند مدرک کارشناسی حداقل 3 ساله و معتبر می باشد.تحصیل در دانشگاه های کشور فنلاند به سه زبان انگلیسی، فنلاندی و سوئدی امکان پذیر است. چنانچه دانشجویان قصد تحصیل رایگان در این کشور را داشته باشند، می بایست به یکی از زبان های فنلاندی و یا سوئدی مسلط باشند. مدت زمان مقطع کارشناسی ارشد در این کشور در بعضی از رشته ها 1.5 ساله و در بعضی دیگر 2 ساله می باشد.

تحصیل در کانادا

🔺تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند🔺

تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری

معمولاً متقاضیان تحصیل در فنلاند و سایر کشورها برای تحصیل در این مقطع می بایست شرایطی را داشته باشند تا بتوانند پذیرش دانشگاه در این دوره را اخذ نمایند. از جمله این شرایط می توان به داشتن استاد راهنما (superviser)، مقالات ISI، رزومه تحصیلی بسیار قوی و... اشاره کرد. مدت زمان تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری بسته به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه متغیر می باشد. این دوره می تواند 3 الی 5 سال به طول بیانجامد. تحصیل در این مقطع به دو صورت عمومی و تحقیقاتی انجام می پذیرد. دکتری عمومی به این صورت است که دانشجویان در زمینه رشته خود تحقیقاتی را انجام می دهند و می توانند کمک های مالی برای هزینه های تحصیل و تحقیقات را از طرف دانشگاه خود دریافت نمایند. اما در تحصیل دکتری به صورت تحقیقاتی، هزینه های تحصیل و پژوهش به عهده دانشجو می باشد. تحصیل در فنلاند در این مقطع به زبان انگلیسی انجام می شود. در ادامه به بورسیه های تحصیل در فنلاند اشاره شده است.

 

اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند و تحصیل رایگان در فنلاند

بورسیه تحصیل فنلاند در تمام مقاطع دانشگاهی ارائه می شود. بورسیه ها در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد بدین صورت است که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در سال اول می بایست هزینه های تحصیل خود را پرداخت کنند. پس از گذشت سال نخست، چنانچه معدل و نمرات بالایی را کسب کنند، امکان اخذ بورسیه برای سال های بعد تحصیل وجود دارد. اما امکان اخذ بورسیه تحصیل فنلاند در دوره دکتری از ابتدای تحصیل وجود دارد. همان طور که قبلاً اشاره شد، اخذ بورس تحصیلی در این مقطع نیازمند رزومه تحصیلی عالی، داشتن استاد راهنما، مقالات ISI و مدرک آیلتس 7 به بالا می باشد. به طور کلی، به دانشجویانی که زبان فنلاندی را در طول دوره تحصیل خود فراگیرند که هزینه ای هم برای آنان در بر ندارد و رایگان است، حدود 30 تا 60 درصد اسکالرشیپ تعلق می گیرد و چنانچه تسلط کافی بر این زبان را یابند؛ به طوری که این زبان را برای ادامه سال های باقیمانده تحصیل خود انتخاب نمایند می توانند تحصیل رایگان در فنلاند را داشته باشند.

تحصیل در کانادا

🔺بورسیه تحصیلی در فنلاند🔺

 

هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

اگر به دنبال مهاجرت از طریق تحصیل در فنلاند هستید، قبل از هر چیز باید هزینه های زندگی و تحصیل در فنلاند را مورد ارزیابی قرار دهید. میانگین هزینه تحصیل در فنلاند در سال 2020 برابر با 8 تا 9 هزار یورو در سال بوده است. در جدول ذیل هزینه های تحصیل در چند دانشگاه مهم فنلاند مورد بررسی قرار گرفت.

 

نمونه هزینه های زندگی در فنلاند به شرح ذیل می باشد:

هزینه زندگی به یورو

غذا، رستوران

11

بطری آب

1.57

1 کیلوگرم برنج

1.72

ا لیتر شیر

0.72

ا کیلوگرم گوشت

13.25

تعرفه تاکسی

6

1 لیتر بنزین

1.52

ا ماه باشگاه بدنسازی

36.41

اجاره ماهیانه آپارتمان 1 خوابه

729.60

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند به شرح ذیل می باشد:

 

دانشگاه

هزینه تحصیل سالیانه به یورو

آلتو

12000 تا 15000

علمی کاربردی آرکادا

6000 تا 9000

فنلاند شرقی

8000 تا 15000

هلسینکی

13000 تا 18000

اوولو

10000 تا 13000

تامپیر

8000 تا 12000

تورو

8000 تا 16000

 

تحصیل در کانادا

🔺هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند🔺

 

شرایط کار دانشجویی در فنلاند

معمولاً اکثر متقاضیان تحصیل در فنلاند برای اینکه بتوانند از پس هزینه های زندگی در این کشور برآیند، به کار دانشجویی مشغول می شوند. از آنجایی که کار دانشجویی به تحصیل دانشجو لطمه وارد نکند، محدودیت های زمانی از سوی دولت فنلاند اعمال شده است. این نوشتار در باب تحصیل در فنلاند توسط تیم مقاله نویسی موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده و هرگونه کپی برداری از آن  بدون ذکر منبع حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. مدت زمان کار دانشجویی در تمام مقاطع نباید بیش از 25 ساعت در هفته باشد. لازم به ذکر است که یافتن کار دانشجویی مستلزم دانش زبان فنلاندی و یا سوئدی می باشد.

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

متقاضیان تحصیل در فنلاند نیازمند اخذ ویزا جهت اقامت تحصیلی در این کشور می باشند. برای تحصیل در دوره های بالاتر از 3 ماه در کشور فنلاند متقاضی باید مجوز اقامت تحصیلی اخذ نماید. برخی از اسناد کلی که متقاضی تحصیل در فنلاند باید آنها را تهیه کند عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواستتحصیل دکترا در اتریش
 • گواهی پذیرش از یک موسسه عالی در کشور فنلاند
 • اثبات اینکه فرد در طول تحصیل می تواند مخارج زندگی و تحصیل خود را پرداخت کند. سالیانه بین 10 تا 12 هزار یورو هزینه زندگی در فنلاند می باشد.
 • پاسپورت معتبر
 • یک عکس پاسپورتی
 • اسناد پیوست شده در صورتی که به زبان انگلیسی، فنلاندی و سوئدی نباشد نیاز به ترجمه رسمی دارد.
 • فیش هزینه 300 یورویی ثبت نام در دانشگاه
 • بیمه درمانی

بعد از درخواست اخذ ویزای تحصیلی، فرد ملزم به حضور در سفارت جهت ارائه اصل و کپی مدارک و اطلاعات هویتی می باشد. در این مرحله اثر انگشت فرد نیز ثبت می شود.

 

شرایط اخذ ویزای همراه فنلاند

بسیاری از متقاصیان تحصیل در خارج از کشور دوست دارند تا بتوانند بصورت همزمان در کشور مقصد برای تحصیل حضور داشته باشند. همان طور که می دانید این امکان در همه کشورهای جهان فراهم نیست و متقاضی می بایست چند ماهی را برای الحاق همسر و فرزندانش به کشور محل تحصیل صبر نماید. ولی متقاضیان تحصیل در فنلاند می توانند به صورت همزمان، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را به همراه داشته باشند. از مزایای اقامت فنلاند همراه دانشجویی در این کشور، تحصیل رایگان فرزندان در مدارس این کشور است. البته باید شرایط مالی فرد و توانایی وی در تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده را در کشور فنلاند در نظر داشت.

 

معرفی دانشگاه های برتر فنلاند

متقاضیان بسیاری به دنبال مهاجرت از طریق تحصیل در فنلاند هستند. برای تحصیل در فنلاند لازم است که دانشگاه های این کشور را مورد بررسی قرار گیرند. در بخش ذیل به معرفی چند دانشگاه برتر کشور فنلاند می پردازیم:

 

دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki)

تحصیل در فنلاند به خصوص تحصیل در دانشگاه هلسینکی مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد. این دانشگاه در سال 1640 تأسیس شد. دانشگاه هلسینکی رتبه 151 را در جهان به خود اختصاص داده است. تعداد کارکنان این دانشگاه بیش از 5000 نفر می باشد و سالانه بیش از 35 هزار دانشجو برای تحصیل در فنلاند در این دانشگاه ثبت نام می کنند.

 

دانشگاه آلتو (Aalto University)

این دانشگاه در سال 2010 تأسیس گردید، با اینکه فقط 9 سال از تأسیس این دانشگاه می گذرد، این دانشگاه توانسته است که رتبه دوم را در کشور فنلاند و رتبه 223 را در جهان به خود اختصاص دهد.

 

دانشگاه ییواسکیلا (University of Jyväskylä)

این دانشگاه رتبه سوم کشور فنلاند و 603 جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال 1934 تأسیس شد. دانشگاه یواشکیله دارای 7 دانشکده در رشته های مختلف می باشد.

 

 

تحصیل در فنلاند

دانشگاه صنعتی تامپیر

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در فنلاند می باشد. این دانشگاه رتبه 4 این کشور و رتبه 635 جهان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه صنعتی تامپیر در سال 1965 تأسیس گردید. این دانشگاه دارای 5 دانشکده در رشته های مختلف می باشد.

 

 

موقعیت کار پس از تحصیل در فنلاند

متقاضیان تحصیل در فنلاند و یا سایر کشورهای خارجی باید معیارهایی مانند نرخ بیکاری، اقتصاد و... از کشور مقصد را جهت کار پس از تحصیل و اخذ اقامت فنلاند بدین طریق، مد نظر قرار دهند. طبق نموداری که در ذیل آورده شده، نرخ بیکاری کشور فنلاند در مقایسه با بعضی از کشورهای اروپایی نظیر آلمان و دانمارک بالا می باشد. لذا با توجه به این مورد می توان گفت که پیدا کردن کار در این کشور پس از تحصیل در فنلاند دشوار می باشد. معمولاً دانشجویان پس از اتمام دوران تحصیلی می توانند به مدت یک سال به دنبال کار مورد نظر خود باشند. رشته های مکانیک و مهندسی ساخت و ساز، از جمله رشته های دارای گارانتی کار در کشور فنلاند می باشند؛ چرا که با کمبود نیروی متخصص و تحصیلکرده در این زمینه ها در بازار کار فنلاند مواجه هستیم.

تحصیل در کانادا

🔺کار پس از تحصیل در فنلاند🔺

در نمودار زیر می توانید از تغییرات نرخ بیکاری در کشور فنلاند آگاه شوید:

تحصیل در فنلاند

 

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند یکی از گزینه های موجود برای مهاجرت به فنلاند می باشد. اما این سوال پیش می آید که آیا فرد با تحصیل در کشور فنلاند امکان اخذ اقامت و در نهایت تابعیت را خواهد داشت؟ همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا شخص پس از تحصیل در فنلاند به مدت محدودی اجازه جست و جوی کار در کشور فنلاند را خواهد داشت و چنانچه فرد استخدام و مشغول به کار شود قادر خواهد بود اقامت تحصیلی خود را به اقامت و اجازه کار تبدیل کند. طبق قوانین کشورهای اتحادیه اروپا از جمله فنلاند در صورتی که فرد به مدت 3 الی 5 سال در این کشور بیمه و مالیات پرداخت کند می تواند درخواست اقامت دائم خود را به دولت فنلاند تسلیم کند. فرد پس از 6 الی 7 سال در صورتی که زبان فنلاندی را فرا بگیرد، با آداب و رسوم این کشور به طور کامل آشنا شود و در جامعه فنلاندی ادغام شود می تواند درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشد.

تحصیل در کانادا

🔺اقامت فنلاند🔺

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در فنلاند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

در انتهای مقاله تحصیل در فنلاند ما به شما عزیزان و سروران گرامی توصیه می نماییم پیش از اقدام جهت مهاجرت و انتخاب فنلاند به عنوان مقصد مهاجرتی، شرایط سایر کشورها را نیز مطالعه فرموده و با اطلاع کامل از کلیه طرق مهاجرتی و کشورهای مختلف و با امکانات عالی همچون فنلاند، مقصد خود را انتخاب نمایید. ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت می تواند چراغ راهی در مسیر پیش روی شما باشد. اطلاعات کامل تر راجع به این ویدئوی ارزشمند را در لینک زیر مطالعه فرمایید.

تحصیل در فنلاند

 

مزایای تحصیل در فنلاند

تا به اینجای این مقاله شرایط تحصیل در فنلاند 2021 را با هم بررسی نمودیم. در بخش انتهایی مقاله قصد داریم شما را با مزایای تحصیل در فنلاند آشنا نماییم. مزایای تحصیل در فنلاند به شرح زیر است:

 • امکان اخذ ویزای همراه بصورت همزمانتحصیل دکترا در اتریش
 • هزینه تحصیل و زندگی کم
 • بدون نیاز به مدرک زبان (تنها با اثبات تسلط نسبی به زبان انگلیسی)
 • گارانتی کار در رشته های فنی و مهندسی مانند ممهندسی مکانیک و مهندسی ساخت و تولید
 • امکان آموزش رایگان زبان فنلاندی (با امتیاز تخفیف در شهریه)
 • شانس اخذ ویزا بالای 80 درصد

تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: ما یک زوج هستیم وقصد ادامه تحصیل در فنلاند را داریم البته سن بنده ۳۰ وخانم ۲۰ ساله هستند و به لحاظ مدارک مثلا پایان خدمت و مدارک تحصیلی نیز مشکلی نداریم میخوایم بدونیم با پشتوانه ی مالیِ چقدر میتونیم برای تحصیل فنلاند اقدام کنیم؟

پاسخ:


 

سوالات متداول راجع به تحصیل در فنلاند

 ✅ آیا امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد؟

در سال اول تحصیل در فنلاند، امکان یادگیری زبان فنلاندی به صورت رایگان برای دانشجویان فراهم است. با یادگیری این زبان، در شهریه خود تخفیف دریافت می کنید و در صورت انتخاب آن برای تحصیل در سال دوم، هزینه تحصیل در این کشور برای شما رایگان می شود. بنابراین تحصیل در فنلاند به زبان فنلاندی، تقریباً رایگان است.

✅ آیا امکان دریافت اقامت پس از تحصیل در فنلاند وجود دارد؟

دانشجویان پس از اتمام دوران تحصیل خود، با پیدا کردن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی در این کشور و تبدیل اقامت خود به اقامت کاری فنلاند، مجوز اقامت در این کشور را دریافت می نمایند.

✅ آیا امکان تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله این فرصت فراهم است تا بدون مدرک زبان و صرفاً با دانش زبان انگلیسی در حد آیلتس 5 تا 5.5 برای اخذ پذیرش تحصیلی فنلاند اقدام نمایید.

✅ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند وجود دارد؟

عمدتاً بورسیه های تحصیلی فنلاند در مقطع دکتری ارائه می شوند که لازمه دریافت آن نیز ارائه رزومه علمی- پژوهشی قوی می باشد. البته تعدادی بورسیه به طور خاص در مقاطع پایین تر دانشگاهی به دانشجویان اعطا می شود.


 

_____________________ سخن پایانی درباره تحصیل در فنلاند _____________________

تحصیل در فنلاند به دلیل سیستم آموزشی خوب طرفداران خاص خود را دارد. البته متقاضیان تحصیل در این کشور باید تمامی شرایط را مورد بررسی قرار داده و از شرایط و هزینه تحصیل بدون مدرک زبان اطلاع داشته باشند. در این مقاله سعی نمودیم اهم مواردی که برای متقاضیان تحصیل در کشور فنلاند مورد نیاز است را به طور اساسی و روان مورد تحلیل قرار دهیم. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی، تحصیل در فنلاند به همراه بورسیه، هزینه و شرایط سنی تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و شرایط اخذ ویزای همراه فنلاند از جمله موارد مهمی بود که در این مقاله مورد ارزیابی قرار گرفت. چنانچه سوالی در خصوص تحصیل در فنلاند یا مهاجرت به سایر کشورها دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل فرموده و یا از طریق کامل کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین شما سروران گرامی می توانید در بخش ذیل این نوشتار سوالات تخصصی خود را مطرح کنید، تا مشاوران ارشد ما در اسرع وقت در صدد پاسخ به آن برآیند. ضمناً اگر مقاله برای شما مفید بود، ما را با دادن 5 ستاره به آن خوشحال کنید.

امتیاز 4.65 از 5 ( 28 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
اشرف رستمی
با سلام بنده دو پسر دارم که یکی ۲۲ ساله و دیگری ۹ ساله است می خواهم پسر کوچکم در مدارس فنلاند تحصیل کند از کجا و چگونه برای اقامت دایم در فنلاند شروع کنم? همگی تصمیم داریم مهاجرت کنیم خواهشمندم ما را راهنمایی کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. باید مد نظر داشته باشید که تحصیل فرزندان زیر 18 سال در اروپا نیازمند به قیم می باشد و به ایرانی ها ویزای گاردین یا قیمی به راحتی تعلق نمی گیرد. و معمولاً هزینه تحصیل و زندگی دانش آموزان خارجی در یکسال حدود 40 تا 50 هزار یورو هزینه در بر دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
عماد قادری
سلام و عرض ادب و احترام بسیار سپاسگزارم از مقاله کاملتون، آیا در حین تحصیل در فنلاند اجازه کار به فرد داده می شود؟ اگر بله چند ساعت؟ آیا به همراه اجازه ورود و کار داده می شود؟ خیلی متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی دانشجویان اجازه کار دارند ولی این اجازه کار با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت بوده و در هفته بین 10 تا 20 ساعت و مقاطع دکتری تا 30 ساعت متغییر می باشد. و کشور فنلاند به همراه هم ویزا می دهد. موفق باشید.
سینا جمالی
سلام ممنونم بابت مقاله بسیار عالیتون در خصوص تحصیل در فنلاند سوالات زیادی داشتم که پاسخ گرفتم دوره زبان فنلاندی به چه شکل است و هزینه دوره زبان فنلاندی چقدر است ؟ من میخوام همانجا زبان را یاد بگیرم ۳۳ سال دارم دیپلم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای مقطع لیسانس می توانید اقدام کنید دانشگاه رایگان به شما فنلاندی یاد می دهد . با تماس با کارشناسان از مشاوره رایگان استفاده نمایید تا اطلاعات دقیق تر و کامل تر دریافت نمایید
مژگان پناهی
با سلام. برای تحصیل در فنلاند نیاز هست زبان فنلاندی یاد بگیرم؟ آیا با زبان انگلیسی هم می توان تحصیل کرد؟ ممنون میشم اگر سوالم رو جواب بدید. چون من تصمیم دارم مهاجرت کنم ولی دقیق نمیدونم که چه زبانی بخونم بهتره.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت شما با زبان انگلیسی می توانید در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایید و ضمن تحصیل زبان فنلاندی را به رایگان آموزش ببینید.
شادی سلیمانی
باسلام من دارای 24 سال سن و دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی در دانشگاه تبریز هستم و قصد دارم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به فنلاند مهاجرت کرده و البته، بعد از اتمام تحصیل بتوانم اقامت اونجا را بگیرم. آیا امکان ادامه تحصیل رایگان برای من وجود دارد؟ و در طول مدت تحصیل میتونم با کار کردن هزینه جانبی زندگی خودم را تامین کنم؟ باتشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز تحصیل در کشور فنلاند به زبان بومی این کشور رایگان است و شما با یادگیری زبان آن می توانید در هر مقطعی به صورت رایگان تحصیل نمایید. البته در مقطع دکتری بورسیه های تحصیلی هم وجود دارد که در صورت پیدا کردن سوپروایزر احتمالا می توانید از آن نیز استفاده نمایید.
سولماز ترکمانی
با سلام،همسر من ۴۰ سال سن و دارای لیسانس نرم افزار کامپیوتر است ایلتس ۶ و سابقه ۱۱ سال کار در بانک را دارد با توجه به داشتن تمکن مالی کافی شانس ویزا برای مقطع لیسانس در کشور فنلاند چقدر است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، این کشور محدودیت سنی برای متقاضیان در نظر نگرفته است و شما می توانید برای تحصیل در این کشور اقدام داشته باشید.
میلاد
سلام. من قصد مهاجرت از طریق تحصیل به فنلاند یا کانادا رو دارم. رشته دندانپزشکی میتونم در کنار تحصیل کار بکنم و خرج زندگیم رو با تمکن مالی 500 میلیون تامین کنم؟ و پس از اون بتونم ویزای دائم بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود سن و مدرک تحصیلی و سطح زبان خود را میفرمودین برای مهاجرت قطعا تمکن مالی خود را می بایست افزایش دهید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا شمارا راهنمایی کنند