تحصیل در فنلاند

30 اردیبهشت 1401 10 نظر

تحصیل در فنلاند، هزینه و شرایط سنی تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و به طور کلی مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل در این نوشتار به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل قرار می گیرد. آیا امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد؟ برای پذیرش از دانشگاه های فنلاند چه مدارکی لازم است؟ چنانچه قصد مهاجرت به کشور فنلاند از طریق تحصیل را دارید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال نمایید تا پاسخگوی کلیه سوالات شما باشد. در این نوشتار سعی نمودیم اساسی ترین و مهم ترین نکات مرتیط با تحصیل در فنلاند را به صورت ساده و روان بیان کنیم. چنانچه در خصوص مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل و یا انواع طرق مهاجرت قانونی سوالی داشته باشید می توانید با کارشناسان متخصص موسسه ملک پور تماس حاص فرموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. علاوه بر این، امکان ارتباط با موسسه از طریق پر کردن فرم تماس نیز برای شما عزیزان تعبیه شده است.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط فوق العاده فنلاند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط فوق العاده فنلاند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط فوق العاده فنلاند

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

شرایط تحصیل در فنلاند

معرفی کشور فنلاند برای تحصیل

به منظور بررسی شرایط و هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در فنلاند لازم است که در ابتدا از شرایط کلی کشور فنلاند برای تحصیل آگاهی یابیم. تحصیل در فنلاند و به طور کلی مهاجرت از طریق تحصیل یکی از مطلوب ترین و مناسب ترین طرق مهاجرت می باشد. سیستم آموزشی در این کشور یکی از پیشرفته ترین سیستم های روز دنیا می باشد. تحصیل در فنلاند با توجه به شرایط آب و هوایی ویژه آن ممکن است برای بسیاری از افراد دشوار باشد. اما به هر حال عده ای به دلیل کیفبت بالای زندگی و خدمات گسترده اجتماعی این کشور را جهت مهاجرت انتخاب می نمایند. یکی از نکات قابل توجه، امکان تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان برای دانشجویان مقطع لیسانس است. علاوه بر این، محدودیتی برای شرایط سنی تحصیل در فنلاند مشخص نشده است. ضمن اینکه امکان تحصیل رایگان در فنلاند نیز فراهم است؛ دانشجویان با فراگیری زبان فنلاندی به طور رایگان در طول دوره تحصیل خود می توانند در صورت تسلط کامل بر این زبان، ادامه دوره تحصیلی خود را به زبان فنلاندی و بدون هزینه پشت سر بگذرانند.

 کشور فنلاند در شمال اروپا و در منطقه اسکاندیناوی واقع شده و نام رسمی آن جمهوری فنلاند می باشد. پایتخت این کشور، هلسینکی نام دارد و جمعیت آن 5.4 میلیون نفر می باشد. مردم این کشور به دو زبان رسمی فنلاندی و سوئدی صحبت می کنند. جالب است بدانید که آب و هوای فنلاند ممکن است به مزاج همه افراد سازگار نباشد، به دلیل اینکه زمستان های طولانی و تابستان های کوتاه دارد. در فصل زمستان به مدت 51 روز آفتاب طلوع نمی کند و همچنین در فصل تابستان به مدت 72 روز آفتاب غروب نمی کند.

زبان تحصیل در فنلاند

در فنلاند سه زبان آموزشی وجود دارد: فنلاندی (Suomea)، سوئدی (Sverge) و لاپ (Sámi) هر مدرسه، کالج دانشگاه و موسسه علمی زبان آموزشی مخصوص به خود را دارد و افراد بومی مطابق با زبان خود در مدرسه شرکت می کنند. نکته جالب اینکه حدود پانصد رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین تعدادی از رشته های دکتری به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند، مقایسه کنید!!

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند، مقایسه کنید!!

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند، مقایسه کنید!!

تحصیل در فنلاند در مقطع مدارس

دانش آموزان جهت تحصیل در فنلاند از سن 6 سالگی وارد دوره های پیش دبستانی می شوند. تحصیل در فنلاند از سن 7 سالگی اجباری می باشد و دانش آموزان از سن 7 سالگی وارد مدارس جامع برای آموزش علوم پایه می شوند. تحصیل در فنلاند در این مقطع 9 سال به طول می انجامد. سیستم آموزشی در این کشور سیستم بر پایه برابری می باشد. در طول مدت تحصیل در مقطع مدارس به دانش آموزان نهار رایگان داده می شود. دانش آموزان پس از کسب موفقیت در مدارس جامع، از سن 16 سالگی وارد مدارس عمومی یا فنی و حرفه ای می شوند. تحصیل در این مقطع 3 سال طول می کشد. در نهایت دانش آموزان در سن 19 سالگی موفق به اخذ دیپلم می گردند و پس از آن باید خود را برای ورود به دانشگاه و آزمون های ورودی که در هر دانشگاه به طور جداگانه برگزار می گردد، آماده نمایند. در کل با توجه به شرایط سنی تحصیل در فنلاند در مقطع مدارس، دانش آموزان خارجی زیر 18 سال نیاز به قیم دارند. کالج یا دولت فنلاند می تواند قیم دانش آموزان شود.

تحصیل در فنلاند

 

تحصیل کارشناسی در فنلاند

تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی مورد علاقه افراد بسیاری است. افراد برای تحصیل در فنلاند باید نکاتی را مد نظر خود قرار دهند. در کشور فنلاند دو نوع مؤسسات آموزش عالی وجود دارد که به دانشگاه های عادی و دانشگاه های علمی کاربردی تقسیم می گردند.

تحصیل در فنلاند در دانشگاه های علمی کاربردی:

دانشگاه های علوم کاربردی، آموزش عالي و حرفه ای را در بر می گیرند و روابط قوی با زندگی کاری و توسعه منطقه ای دارند.

تحصیل در فنلاند در دانشگاه های عادی:

دانشگاه ها بر روی تحقیقات علمی تمرکز می کنند و آموزش هایی که آنها ارائه می دهند بر این اساس استوار است.

کشور فنلاند دارای 13 دانشگاه عادی و 23 دانشگاه علمی کاربردی می باشد. تحصیل در فنلاند به زبان فنلاندی، سوئدی و انگلیسی امکان پذیر است. حداقل نمره زبان برای اخذ پذیرش مقطع لیسانس، آیلتس 6 آکادمیک می باشد.

ذکر این نکته ضروری است که افراد دارای سطح ریاضی خوب در مقطع دبیرستان می توانند بدون نیاز به ازائه مدرک زبان و تنها با نشان دادن سطح زبان در حدود آیلتس 5.5 تا 6 و پس از قبولی در آزمون آنلاین، در دانشگاه های اینکشور به تحصیل بپردازند.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند نیازمند مدرک کارشناسی حداقل 3 ساله و معتبر می باشد.تحصیل در دانشگاه های کشور فنلاند به سه زبان انگلیسی، فنلاندی و سوئدی امکان پذیر است. چنانچه دانشجویان قصد تحصیل رایگان در این کشور را داشته باشند، می بایست به یکی از زبان های فنلاندی و یا سوئدی مسلط باشند. مدت زمان مقطع کارشناسی ارشد در این کشور در بعضی از رشته ها 1.5 ساله و در بعضی دیگر 2 ساله می باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند

تحصیل دکترا در فنلاند

معمولاً متقاضیان تحصیل در فنلاند و سایر کشورها برای تحصیل در این مقطع می بایست شرایطی را داشته باشند تا بتوانند پذیرش دانشگاه در این دوره را اخذ نمایند. از جمله این شرایط می توان به داشتن استاد راهنما (superviser)، مقالات ISI، رزومه تحصیلی بسیار قوی و... اشاره کرد. مدت زمان تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری بسته به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه متغیر می باشد. این دوره می تواند 3 الی 5 سال به طول بیانجامد. تحصیل در این مقطع به دو صورت عمومی و تحقیقاتی انجام می پذیرد. دکتری عمومی به این صورت است که دانشجویان در زمینه رشته خود تحقیقاتی را انجام می دهند و می توانند کمک های مالی برای هزینه های تحصیل و تحقیقات را از طرف دانشگاه خود دریافت نمایند. اما در تحصیل دکتری به صورت تحقیقاتی، هزینه های تحصیل و پژوهش به عهده دانشجو می باشد. تحصیل در فنلاند در این مقطع به زبان انگلیسی انجام می شود. در ادامه به بورسیه های تحصیل در فنلاند اشاره شده است.

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان

شاید برایتان جالب باشد که تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است. در صورتی می توانید در فنلاند بدون مدرک زبان تحصیل کنید که نشان دهید بر زبان انگلیسی تسلط و مهارت کافی دارید. همچنین دارای بودن ویژگی هایی نظیر مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم سبب پذیرش تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان می شود. این موارد عبارتند از:

 • زبان مادری متقاضی تحصیل در فنلاند انگلیسی باشد.
 • متقاضی تحصیل در فنلاند از یکی از کشور های منطقه اقتصادی اروپا اتحادیه اروپا باشد
 • مقطع تحصیلی پیشین دانشجو در دانشگاه های معتبر کانادا، نیوزیلند، ایالت متحده امریکا، استرالیا و کشورهای اتحادیه اروپا کسب شده باشد.

البته برای افرادی که این شرایط را ندارند پذیرشی مشروط بر ارتقا به واسطه شرکت در دوره های زبان صورت می پذیرد. افرادی که قصد تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که این امکان برای تحصیل در مقطع کارشناسی وجود داشته و متقاضیان نیاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه، که توسط موسسه MIE برگزار می شود شرکت کنند.

اقامت بدون مدرک زبان و بدون شرط حضور

تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی

امکان تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی سبب شده تا این کشور گزینه ای محبوب و پرطرفدار برای متقاضیان تحصیل بین المللی باشد. برای پذیرش تحصیلی در فنلاند به زبان انگلیسی در صورتی که دانشجویان یکی از شرایطی که پیش تر به آن اشاره شد را داشته باشند، لزومی بر ارائه مدرک زبان ایلتس یا تافل را نخواهند در صورتی که مواردی نظیر زبان مادری دانشجو انگلیسی نبوده، مدرک تحصیلی قبلی دانشجو به زبان انگلیسی تدریس نشده باشد، دانشجو ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی هست. گفتنی است دانشگاه های فنلاند مدرک آیلتس آکادمیک و همچنین تافل iBT یا PBT را می‌پذیرند، و تقریباً همه آنها آزمون انگلیسی پیرسون PTE Academic))، گواهی تسلط به زبان انگلیسی کمبریج (CPE)، یا گواهینامه ESOL کمبریج در زبان انگلیسی پیشرفته را نیز مورد پذیرش قرار می دهند. به طور کلی تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی با حدود مدرک و نمره آیلتس آکادمیک 6.0 یا 6.5 یا تافل iBT از 79 تا 92 امکان پذیر است. در زیر برخی از دانشگاه های فنلاند و مدرک زبان و نمره مورد پذیرش در آن ها امده است.

دانشگاه

مدرک زبان

دانشگاه التو

ایلتس اورال 6.5 و راتینگ حداقل 5.5

تافل iBT توتال 92 رایتینگ حداقل 22

دانشگاه لاپلند

ایلتس اورال 6.5

تافل iBT توتال 85

دانشگتاه تامپره

ایلتس حداقل 6.5

تافل iBT توتال 92

دانشگاه علوم کاربردی آرکادا

ایلتس حداقل 6

تافل iBT توتال 79

دانشگاه هلسینکی

ایلتس اورال6.5

تافل iBT توتال 92

تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در فنلاند حتما برای بسیاری از داوطلبان و علاقمندان به شرکت در دانشگاه های فنلاند جالب توجه است. تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم شامل شرایط و موارد زیر است که باید ارائه شوند:

 • کپی دیپلم دبیرستان
 • یک آزمون پذیرش یا آزمون موضوعی SAT
 • کارنامه نمرات دبیرستان
 • حداقل نتایج آزمون زبان انگلیسی

فنلاند از جمله کشورهایی است که امکان تحصیل با مدرک دیپلم را برای متقاضیان فراهم کرده است. گفتنی است برای این منظور تمکن مالی حدود 500 یورو لازم است.

شرایط سنی تحصیل در فنلاند

یکی از ملزومات مهاجرت تحصیلی سن متقاضیان برای تحصیل است. این در صورتی است که متقاضیان برای تحصیل در هر کشوری نیاز به محدودیت های سنی مجاز هستند. اما شرایط سنی تحصیل در فنلاند با دیگر کشور های دنیا تقریبا متفاوت است. شرایط سنی تحصیل در فنلاند به این صورت است که شما هیچگونه محدودیتی برای تحصیل نخواهید داشت و برای هر مقطعی که قصد تحصیل در این کشور را دارید می توانید در خواست دهید.

رشته های تحصیلی در دانشگاه های فنلاند 

اگر قصد ادامه تحصیل برای رشته های تحصیلی در دانشگاه های فنلاند را دارید و مطمئن نیستید که چه رشته هایی در این دانشگاه وجود دارد باید به شما عزیزان بگوییم که کشور فرانسه با پتانسیل بالا و خوبی که در بازار کار و شرایط شغلی دارد، رشته های تحصیلی مناسبی را به در دانشگاه های خود به افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، ارائه می کند. در جدول زیر به برخی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های فنلاند می پردازیم.

دندانپزشکی

پزشکی

داروسازی

حقوق

فیزیک

معماری

خلبانی

مهندسی

پرستاری

هزینه تحصیل در فنلاند

هزینه تحصیل در فنلاند از پارامترهای مهم در تصمیم به مهاجرت تحصیلی به این کشور است. در این رابطه باید هزینه های تحصیل و گزینه های بورسیه تحصیلی مرتبط، اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا هستید را بررسی کنید. همچنین بررسی هزینه های زندگی روزمزه در فنلاند نیز باید محاسبه و بررسی شود. در ادامه به هریک از این موارد یعنی هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند پرداخته ایم.

هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند

هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان بین المللی حوزه اقتصادی اروپا و در اتحادیه اروپا رایگان بوده و برای دانشجویان خارج از این منطقه باید شهریه و هزینه پرداخت شود. هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند بسته به رشته و مقطع متفاوت بوده و به طور تخمینی حدود چهار هزار یورو تا هجده هزار یورو است. گفتنی است در مقطع دکترا، صرف نظر از ملیت دانشجو، شهریه دریافت نمی شود. در این رابطه خوب است به اتحادیه های دانشجویی و هزینه های آن ها نیز اشاره کنیم. دانشجویان دانشگاه ملزم به پرداخت هزینه اتحادیه دانشجویی سالانه هستند که تقریباً 80 تا 100 یورو است. با عضویت در این اتحادیه محلی کارت دانشجویی دریافت کرده که به شما امکان می‌دهد در مکان‌هایی مانند رستوران‌های دانشجویی و هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی از تخفیف برخوردار شوید. گفتنی است دانشجویانی که به دانشگاه شهریه پرداخت می کنند از بورسیه های تحصیلی نیز برخوردار شوند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند به شرح ذیل می باشد:

دانشگاه

هزینه تحصیل سالیانه به یورو

آلتو

12000 تا 15000

علمی کاربردی آرکادا

6000 تا 9000

فنلاند شرقی

8000 تا 15000

هلسینکی

13000 تا 18000

اوولو

10000 تا 13000

تامپیر

8000 تا 12000

تورو

8000 تا 16000

هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند

دانشجویان علاوه بر شهریه های احتمالی، معمولاً باید به طور مستقل هزینه های زندگی روزمره خود را پوشش دهند. هنگام درخواست اجازه اقامت دانشجویی، باید نشان دهید که از امکانات حمایتی کافی و همچنین بیمه برخوردار هستید. هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند ماهانه برای دانشجویان (شامل غذا، اقامت، مسافرت، بیمه و غیره) بسته به محل زندگی و عادات و سبک زندگی دانشجو حدود 700 تا 900 یورو است. هزینه های زندگی معمولا در شهرهای بزرگتر بیشتر از شهرهای کوچکتر است.

هزینه زندگی در فنلاند

اگر به دنبال مهاجرت از طریق تحصیل در فنلاند هستید، قبل از هر چیز باید هزینه های زندگی و تحصیل در فنلاند را مورد ارزیابی قرار دهید. نمونه هزینه های زندگی در فنلاند به شرح ذیل می باشد:

هزینه زندگی به یورو

غذا، رستوران

11

بطری آب

1.57

1 کیلوگرم برنج

1.72

ا لیتر شیر

0.72

ا کیلوگرم گوشت

13.25

تعرفه تاکسی

6

1 لیتر بنزین

1.52

ا ماه باشگاه بدنسازی

36.41

اجاره ماهیانه آپارتمان 1 خوابه

729.60

شرایط تحصیل رایگان در فنلاند

کشور فنلاند به علت تحصیل رایگان در دانشگاه های آن، همواره مقصدی دلخواه برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. همانطور که می دانید دانشگاه های فنلاند معمولا به صورت معمولی و علمی کاربردی هستند و برای داوطلبان منطقه اقتصادی اروپا و سوییس و اتحادیه اروپا شرایط تحصیل رایگان در فنلاند فراهم است. گفتنی است که رشته های تحصیلی به زبان فنلاندی نیز تدریس شده و در صورتی که متقاضیان به یکی از زبان های سوئدی و فنلاندی مسلط باشند از موقعیت تحصیل رایگان برخوردار می شوند. در صورتی که به یکی از این دو زبان مسلط باشید دانشگاه ها و موسسات علمی زیادی وجود دارد تا شما شرایط تحصیل رایگان و از این امکان برخوردار شوید. در این صورت با تسلط بر یکی از این زبان ها می توانید از فرصت تحصیل رایگان استفاده کنید.

در جدول زیر برخی از دانشگاه های فنلاند که تحصیل رایگان ارائه می دهند امده است.

دانشگاه های فنلاند با تحصیل رایگان

University of Tampere

University of Vaasa

Helsinki University of Technology

University of Kuopio

University of Helsinki

Helsinki School of Economics and Business Administration

University of Lapland

University of Oulu (دانشگاه اولو)

اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند

بورسیه تحصیل فنلاند در تمام مقاطع دانشگاهی ارائه می شود. بورسیه ها در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد بدین صورت است که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در سال اول می بایست هزینه های تحصیل خود را پرداخت کنند. پس از گذشت سال نخست، چنانچه معدل و نمرات بالایی را کسب کنند، امکان اخذ بورسیه برای سال های بعد تحصیل وجود دارد. اما امکان اخذ بورسیه تحصیل در فنلاند در دوره دکتری از ابتدای تحصیل وجود دارد. همان طور که قبلاً اشاره شد، اخذ بورس تحصیلی در این مقطع نیازمند رزومه تحصیلی عالی، داشتن استاد راهنما، مقالات ISI و مدرک آیلتس 7 به بالا می باشد. به طور کلی، به دانشجویانی که زبان فنلاندی را در طول دوره تحصیل خود فراگیرند که هزینه ای هم برای آنان در بر ندارد و رایگان است، حدود 30 تا 60 درصد اسکالرشیپ تعلق می گیرد و چنانچه تسلط کافی بر این زبان را یابند؛ به طوری که این زبان را برای ادامه سال های باقیمانده تحصیل خود انتخاب نمایند می توانند تحصیل رایگان در فنلاند را داشته باشند.

بورسیه های تحصیلی زیادی در فنلاند وجود دارد که دانشگاه های فنلاند ارائه می دهند. علاوه بر این، این بورسیه ها هزینه های تحصیل را پوشش می دهد و برای دانشجویان ممتاز است. درجه ممتاز دانشجو اغلب در طول امتحان ورودی دانشگاه ارزیابی می شود. بنابراین فقط دانش آموزان و دانشجویان ممتاز از تحصیل رایگان به مدت یک سال تحصیلی بهره مند می شوند. همچنین در صورت موفقیت دانشجو بعد از اتمام سال تحصیلی هم بورسیه قابل ادامه می باشد.

 • Finland Government Scholarship Pool program: دوره 3 تا 9 ماهه برای مطالعات و تحقیقات در سطح دکترا در دانشگاه ها یا موسسات تحقیقاتی دولتی فنلاند
 • CIMO Fellowship: برای دانشجویان و محققان جوان در سطح دکترا از همه کشورها و از همه رشته‌های دانشگاهی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند.
 • University of Tampere International Scholarships: برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA که در حال دنبال کردن یک برنامه کارشناسی ارشد بین المللی در دانشگاه هستند.
 • Aalto University International\ Master Scholarships in Finland: دانشگاه آلتو در علم، هنر، فناوری و تجارت تخصص دارد.
 • EMARO+ Masters Scholarships for non-EU and EU Students: بورسیه کارشناسی ارشد EMARO+ برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و اتحادیه اروپا

شرایط کار دانشجویی در فنلاند

معمولاً اکثر متقاضیان تحصیل در فنلاند برای اینکه بتوانند از پس هزینه های زندگی در این کشور برآیند، به کار دانشجویی مشغول می شوند. از آنجایی که کار دانشجویی به تحصیل دانشجو لطمه وارد نکند، محدودیت های زمانی از سوی دولت فنلاند اعمال شده است. این نوشتار در باب تحصیل در فنلاند توسط تیم مقاله نویسی موسسه ملک پور تهیه گردیده و هرگونه کپی برداری از آن  بدون ذکر منبع حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. مدت زمان کار دانشجویی در تمام مقاطع نباید بیش از 25 ساعت در هفته باشد. لازم به ذکر است که یافتن کار دانشجویی مستلزم دانش زبان فنلاندی و یا سوئدی می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

متقاضیان تحصیل در فنلاند نیازمند اخذ ویزا جهت اقامت تحصیلی در این کشور می باشند. برای تحصیل در دوره های بالاتر از 3 ماه در کشور فنلاند متقاضی باید مجوز اقامت تحصیلی اخذ نماید. برخی از اسناد کلی که متقاضی تحصیل در فنلاند باید آنها را تهیه کند عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواستتحصیل دکترا در اتریش
 • گواهی پذیرش از یک موسسه عالی در کشور فنلاند
 • اثبات اینکه فرد در طول تحصیل می تواند مخارج زندگی و تحصیل خود را پرداخت کند. سالیانه بین 10 تا 12 هزار یورو هزینه زندگی در فنلاند می باشد.
 • پاسپورت معتبر
 • یک عکس پاسپورتی
 • اسناد پیوست شده در صورتی که به زبان انگلیسی، فنلاندی و سوئدی نباشد نیاز به ترجمه رسمی دارد.
 • فیش هزینه 300 یورویی ثبت نام در دانشگاه
 • بیمه درمانی

بعد از درخواست اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، فرد ملزم به حضور در سفارت جهت ارائه اصل و کپی مدارک و اطلاعات هویتی می باشد. در این مرحله اثر انگشت فرد نیز ثبت می شود.

شرایط اخذ ویزای همراه فنلاند

بسیاری از متقاصیان تحصیل در خارج از کشور دوست دارند تا بتوانند بصورت همزمان در کشور مقصد برای تحصیل حضور داشته باشند. همان طور که می دانید این امکان در همه کشورهای جهان فراهم نیست و متقاضی می بایست چند ماهی را برای الحاق همسر و فرزندانش به کشور محل تحصیل صبر نماید. ولی متقاضیان تحصیل در فنلاند می توانند به صورت همزمان، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را به همراه داشته باشند. از مزایای اقامت فنلاند همراه دانشجویی در این کشور، تحصیل رایگان فرزندان در مدارس این کشور است. البته باید شرایط مالی فرد و توانایی وی در تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده را در کشور فنلاند در نظر داشت.

معرفی دانشگاه های برتر فنلاند

متقاضیان بسیاری به دنبال مهاجرت از طریق تحصیل در فنلاند هستند. برای تحصیل در فنلاند لازم است که دانشگاه های فنلاند را مورد بررسی قرار گیرند. در بخش ذیل به معرفی چند دانشگاه برتر کشور فنلاند می پردازیم:

 

دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki)

تحصیل در فنلاند به خصوص تحصیل در دانشگاه هلسینکی مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد. این دانشگاه در سال 1640 تأسیس شد. دانشگاه هلسینکی رتبه 151 را در جهان به خود اختصاص داده است. تعداد کارکنان این دانشگاه بیش از 5000 نفر می باشد و سالانه بیش از 35 هزار دانشجو برای تحصیل در فنلاند در این دانشگاه ثبت نام می کنند.

 

دانشگاه آلتو (Aalto University)

این دانشگاه در سال 2010 تأسیس گردید، با اینکه فقط 9 سال از تأسیس این دانشگاه می گذرد، این دانشگاه توانسته است که رتبه دوم را در کشور فنلاند و رتبه 223 را در جهان به خود اختصاص دهد.

 

دانشگاه ییواسکیلا (University of Jyväskylä)

این دانشگاه رتبه سوم کشور فنلاند و 603 جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال 1934 تأسیس شد. دانشگاه ییواسکیلا دارای 7 دانشکده در رشته های مختلف می باشد.

 

 

تحصیل در فنلاند

دانشگاه صنعتی تامپیر

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در فنلاند می باشد. این دانشگاه رتبه 4 این کشور و رتبه 635 جهان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه صنعتی تامپیر در سال 1965 تأسیس گردید. این دانشگاه دارای 5 دانشکده در رشته های مختلف می باشد.

 

موقعیت کار پس از تحصیل در فنلاند

متقاضیان تحصیل در فنلاند و یا سایر کشورهای خارجی باید معیارهایی مانند نرخ بیکاری، اقتصاد و... از کشور مقصد را جهت کار پس از تحصیل و اخذ اقامت فنلاند بدین طریق، مد نظر قرار دهند. طبق نموداری که در ذیل آورده شده، نرخ بیکاری کشور فنلاند 7.5 می باشد.  معمولاً دانشجویان پس از اتمام دوران تحصیلی می توانند به مدت یک سال به دنبال کار مورد نظر خود باشند. گارانتی کار در برخی از رشته ها شرایط فوق العاده ای برای تحصیل در فنلاند بوجود آورده است. رشته های مکانیک و مهندسی ساخت و ساز، از جمله رشته های دارای گارانتی کار در کشور فنلاند می باشند؛ چرا که با کمبود نیروی متخصص و تحصیلکرده در این زمینه ها در بازار کار فنلاند مواجه هستیم.

کار پس از تحصیل در فنلاند

در نمودار زیر می توانید از تغییرات نرخ بیکاری در کشور فنلاند آگاه شوید:

نمودار نرخ بیکاری فنلاند

مقایسه تحصیل در فنلاند با سایر کشورها

کشور فنلاند از جمله کشورهایی است که تحصیل در آن همراه با نرخ بازگشت سرمایه یا ROI خوبی است. با توجه به اینکه در ابتدا پذیرش تحصیلی در فنلاند به زبان انگلیسی صورت می پذیرد افراد می توانند با پرداخت شهریه به صورت رایگان در دوره های زبان فنلاندی شرکت کرده و از شهریه سال های آتی خود کم کنند. در صورتی که متقاضیان در کشورهایی نظیر اتریش یا آلمان علاوه بر سختی تحصیل به زبان آلمانی نیاز به پرداخت هزینه جهت دوره های زبان خواهند داشت. در کنار این موارد با توجه به سختی زبان آلمانی درصد بیشتری از افراد دوره تحصیلی طولانی تری داشته در نتیجه هزینه های زندگی برایشان بیشتر خواهد بود. با تحصیل در فنلاند در بیشتر رشته های می توان کار تضمین شده داشت. علاوه بر این عدم سختی در اخذ ویزا یکی دیگر از مزایای تحصیل در فنلاند است که در مقایسه ما قرار گرفته است.

مزایای تحصیل در فنلاند

تا به اینجای این مقاله شرایط تحصیل در فنلاند را با هم بررسی نمودیم. در بخش انتهایی مقاله قصد داریم شما را با مزایای تحصیل در فنلاند آشنا نماییم. مزایای تحصیل در فنلاند به شرح زیر است:

 • امکان اخذ ویزای همراه بصورت همزمانتحصیل دکترا در اتریش
 • هزینه تحصیل و زندگی کم
 • بدون نیاز به مدرک زبان (تنها با اثبات تسلط نسبی به زبان انگلیسی)
 • گارانتی کار در رشته های فنی و مهندسی مانند مهندسی مکانیک و مهندسی ساخت و تولید
 • امکان آموزش رایگان زبان فنلاندی (با امتیاز تخفیف در شهریه)
 • شانس اخذ ویزا بالای 80 درصد

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند یکی از گزینه های موجود برای مهاجرت به فنلاند می باشد. اما این سوال پیش می آید که آیا فرد با تحصیل در کشور فنلاند امکان اخذ اقامت و در نهایت تابعیت را خواهد داشت؟ همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا شخص پس از تحصیل در فنلاند به مدت محدودی اجازه جست و جوی کار در کشور فنلاند را خواهد داشت و چنانچه فرد استخدام و مشغول به کار شود قادر خواهد بود اقامت تحصیلی خود را به اقامت و اجازه کار تبدیل کند. طبق قوانین کشورهای اتحادیه اروپا از جمله فنلاند در صورتی که فرد به مدت 3 الی 5 سال در این کشور بیمه و مالیات پرداخت کند می تواند درخواست اقامت دائم خود را به دولت فنلاند تسلیم کند. فرد پس از 6 الی 7 سال در صورتی که زبان فنلاندی را فرا بگیرد، با آداب و رسوم این کشور به طور کامل آشنا شود و در جامعه فنلاندی ادغام شود می تواند درخواست پاسپورت فنلاند را داشته باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در فنلاند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

در انتهای مقاله تحصیل در فنلاند ما به شما عزیزان و سروران گرامی توصیه می نماییم پیش از اقدام جهت مهاجرت و انتخاب فنلاند به عنوان مقصد مهاجرتی، شرایط سایر کشورها را نیز مطالعه فرموده و با اطلاع کامل از کلیه طرق مهاجرتی و کشورهای مختلف و با امکانات عالی همچون فنلاند، مقصد خود را انتخاب نمایید. ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت می تواند چراغ راهی در مسیر پیش روی شما باشد. اطلاعات کامل تر راجع به این ویدئوی ارزشمند را در لینک زیر مطالعه فرمایید.

تحصیل در فنلاند

 


تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: ما یک زوج هستیم وقصد ادامه تحصیل در فنلاند را داریم البته سن بنده ۳۰ وخانم ۲۰ ساله هستند و به لحاظ مدارک مثلا پایان خدمت و مدارک تحصیلی نیز مشکلی نداریم میخوایم بدونیم با پشتوانه ی مالیِ چقدر میتونیم برای تحصیل فنلاند اقدام کنیم؟

پاسخ:


سوالات متداول راجع به تحصیل در فنلاند

 ✅ آیا امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد؟

در سال اول تحصیل در فنلاند، امکان یادگیری زبان فنلاندی به صورت رایگان برای دانشجویان فراهم است. با یادگیری این زبان، در شهریه خود تخفیف دریافت می کنید و در صورت انتخاب آن برای تحصیل در سال دوم، هزینه تحصیل در این کشور برای شما رایگان می شود. بنابراین تحصیل در فنلاند به زبان فنلاندی، تقریباً رایگان است.

✅ آیا امکان دریافت اقامت پس از تحصیل در فنلاند وجود دارد؟

دانشجویان پس از اتمام دوران تحصیل خود، با پیدا کردن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی در این کشور و تبدیل اقامت خود به اقامت کاری فنلاند، مجوز اقامت در این کشور را دریافت می نمایند.

✅ آیا امکان تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله این فرصت فراهم است تا بدون مدرک زبان و صرفاً با دانش زبان انگلیسی در حد آیلتس 5 تا 5.5 برای اخذ پذیرش تحصیلی فنلاند اقدام نمایید.

✅ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند وجود دارد؟

عمدتاً بورسیه های تحصیلی فنلاند در مقطع دکتری ارائه می شوند که لازمه دریافت آن نیز ارائه رزومه علمی- پژوهشی قوی می باشد. البته تعدادی بورسیه به طور خاص در مقاطع پایین تر دانشگاهی به دانشجویان اعطا می شود.


_____________________ سخن پایانی درباره تحصیل در فنلاند _____________________

تحصیل در فنلاند به دلیل سیستم آموزشی خوب طرفداران خاص خود را دارد. البته متقاضیان تحصیل در این کشور باید تمامی شرایط را مورد بررسی قرار داده و از شرایط و هزینه تحصیل بدون مدرک زبان اطلاع داشته باشند. در این مقاله سعی نمودیم اهم مواردی که برای متقاضیان تحصیل در کشور فنلاند مورد نیاز است را به طور اساسی و روان مورد تحلیل قرار دهیم. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی، تحصیل در فنلاند به همراه بورسیه، هزینه و شرایط سنی تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و شرایط اخذ ویزای همراه فنلاند از جمله موارد مهمی بود که در این مقاله مورد ارزیابی قرار گرفت. چنانچه سوالی در خصوص تحصیل در فنلاند یا مهاجرت به سایر کشورها دارید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل فرموده و یا از طریق کامل کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین شما سروران گرامی می توانید در بخش ذیل این نوشتار سوالات تخصصی خود را مطرح کنید، تا مشاوران ارشد ما در اسرع وقت در صدد پاسخ به آن برآیند. ضمناً اگر مقاله برای شما مفید بود، ما را با دادن 5 ستاره به آن خوشحال کنید.

امتیاز 4.48 از 5 ( 38 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
اشرف رستمی
با سلام بنده دو پسر دارم که یکی ۲۲ ساله و دیگری ۹ ساله است می خواهم پسر کوچکم در مدارس فنلاند تحصیل کند از کجا و چگونه برای اقامت دایم در فنلاند شروع کنم? همگی تصمیم داریم مهاجرت کنیم خواهشمندم ما را راهنمایی کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. باید مد نظر داشته باشید که تحصیل فرزندان زیر 18 سال در اروپا نیازمند به قیم می باشد و به ایرانی ها ویزای گاردین یا قیمی به راحتی تعلق نمی گیرد. و معمولاً هزینه تحصیل و زندگی دانش آموزان خارجی در یکسال حدود 40 تا 50 هزار یورو هزینه در بر دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
عماد قادری
سلام و عرض ادب و احترام بسیار سپاسگزارم از مقاله کاملتون، آیا در حین تحصیل در فنلاند اجازه کار به فرد داده می شود؟ اگر بله چند ساعت؟ آیا به همراه اجازه ورود و کار داده می شود؟ خیلی متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی دانشجویان اجازه کار دارند ولی این اجازه کار با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت بوده و در هفته بین 10 تا 20 ساعت و مقاطع دکتری تا 30 ساعت متغییر می باشد. و کشور فنلاند به همراه هم ویزا می دهد. موفق باشید.
سینا جمالی
سلام ممنونم بابت مقاله بسیار عالیتون در خصوص تحصیل در فنلاند سوالات زیادی داشتم که پاسخ گرفتم دوره زبان فنلاندی به چه شکل است و هزینه دوره زبان فنلاندی چقدر است ؟ من میخوام همانجا زبان را یاد بگیرم ۳۳ سال دارم دیپلم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای مقطع لیسانس می توانید اقدام کنید دانشگاه رایگان به شما فنلاندی یاد می دهد . با تماس با کارشناسان از مشاوره رایگان استفاده نمایید تا اطلاعات دقیق تر و کامل تر دریافت نمایید
مژگان پناهی
با سلام. برای تحصیل در فنلاند نیاز هست زبان فنلاندی یاد بگیرم؟ آیا با زبان انگلیسی هم می توان تحصیل کرد؟ ممنون میشم اگر سوالم رو جواب بدید. چون من تصمیم دارم مهاجرت کنم ولی دقیق نمیدونم که چه زبانی بخونم بهتره.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت شما با زبان انگلیسی می توانید در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایید و ضمن تحصیل زبان فنلاندی را به رایگان آموزش ببینید.
شادی سلیمانی
باسلام من دارای 24 سال سن و دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی در دانشگاه تبریز هستم و قصد دارم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به فنلاند مهاجرت کرده و البته، بعد از اتمام تحصیل بتوانم اقامت اونجا را بگیرم. آیا امکان ادامه تحصیل رایگان برای من وجود دارد؟ و در طول مدت تحصیل میتونم با کار کردن هزینه جانبی زندگی خودم را تامین کنم؟ باتشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز تحصیل در کشور فنلاند به زبان بومی این کشور رایگان است و شما با یادگیری زبان آن می توانید در هر مقطعی به صورت رایگان تحصیل نمایید. البته در مقطع دکتری بورسیه های تحصیلی هم وجود دارد که در صورت پیدا کردن سوپروایزر احتمالا می توانید از آن نیز استفاده نمایید.
سولماز ترکمانی
با سلام،همسر من ۴۰ سال سن و دارای لیسانس نرم افزار کامپیوتر است ایلتس ۶ و سابقه ۱۱ سال کار در بانک را دارد با توجه به داشتن تمکن مالی کافی شانس ویزا برای مقطع لیسانس در کشور فنلاند چقدر است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، این کشور محدودیت سنی برای متقاضیان در نظر نگرفته است و شما می توانید برای تحصیل در این کشور اقدام داشته باشید.
میلاد
سلام. من قصد مهاجرت از طریق تحصیل به فنلاند یا کانادا رو دارم. رشته دندانپزشکی میتونم در کنار تحصیل کار بکنم و خرج زندگیم رو با تمکن مالی 500 میلیون تامین کنم؟ و پس از اون بتونم ویزای دائم بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود سن و مدرک تحصیلی و سطح زبان خود را میفرمودین برای مهاجرت قطعا تمکن مالی خود را می بایست افزایش دهید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا شمارا راهنمایی کنند
ایلیا
درود دانش آموزان غیر اروپایی هم میتوانند بدون بورسیه در دبیرستان یا دانشگاه ها رایگان تحصیل کنند؟(به زبان فنلاندی)
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز پس از ورود در محیط این امکان برای شما وجود دارد با مشاوران موسسه ماکپور تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنند