مهاجرت به سوئیس

28 آذر 1401 33 نظر

مهاجرت به سوئیس، روش های اخذ اقامت و تابعیت سوئیس، هزینه های زندگی در سوئیس، شرایط مهاجرت به سوئیس و اخذ وکیل مهاجرت به سوئیس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا از روش های مهاجرت به کشور سوئیس اطلاع دارید؟ روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور سوئیس چیست؟ حداقل هزینه لازم جهت زندگی در کشور سوئیس چه مقدار است؟ همانطور که می دانید سوئیس یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت می باشد. مهاجرت به سوئیس، روش های متعددی دارد که شخص متقاضی می تواند از طریق آن ها اقدام نماید. در صورتی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارید باید مطابق با شرایط خود، یکی از انواع روش های مهاجرت به این کشور را انتخاب نمایید. روش هایی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد را می توان برای مهاجرت به سوئیس نام برد. موسسه ملک پور آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه مهاجرت به سوئیس می باشد که برای اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و یا برای تکمیل فرم تماس اقدام فرمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان و مشاوران این موسسه برخوردار گردید. مقاله مهاجرت به سوئیس بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی سوئیس و همچنین بررسی سایت های دولتی تدوین شده است.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به سوئیس


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس برای مهاجرت

با توجه به اینکه مهاجرت به سوئیس روش های متعددی دارد، قبل از پرداختن به روش های مهاجرت به این کشور بهتر است از شرایط عمومی کشور سوئیس اطلاعات مورد نیاز خود را داشته باشید و سپس برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایید. سوئیس کشوری است که در اروپای غربی واقع شده است و با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس شناخته شده است. این کشور از سمت شمال با کشور آلمان، از سمت شرق با کشور اتریش و لیختن اشتاین و از سمت غرب با کشور زیبای فرانسه و سمت جنوب با کشور ایتالیا هم مرز و همسایه می باشد. مساحت کشور سوئیس 41290 کیلومتر مربع است. این کشور دارای 26 ایالت می باشد که به اصطلاح کانتون نامیده می شود. پایتخت این کشور، شهر بزرگ و زیبای برن می باشد. همچنین 2 شهر ژنو و زوریخ، جزو قطب های اقتصادی این کشور به شمار می آیند. جالب است که بدانید سوئیس یکی از کشورهای ثروتمند در جهان محسوب می شود و دارای بالاترین درآمد در جهان می باشد. زبان رسمی برای کشور سوئیس نمی توان تعیین کرد، زیرا چهار زبان فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و رومانی در این کشور رایج می باشد.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت به سوئیسمهاجرت به سوئیس از طریق کار، یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد که می تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نیز گردد. جالب است که بدانید افراد ساکن در اتحادیه اروپا (شهروندان اتحادیه اروپا) و همچنین کشورهای عضو تجارت آزاد اروپا مانند نروژ، لیختن اشتاین و ایسلند می توانند به راحتی ویزای کار در سوئیس را دریافت نمایند. اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار سوئیس را دارند باید در ابتدا کارفرمای خود را در این کشور پیدا نمایند. در صورتی که موفق به یافتن کار فرما شوید، شخص کارفرما باید در ابتدا یک آگهی شغلی در کشور سوئیس و سپس در اتحادیه اروپا انجام دهد. در صورتی که شخص بومی متقاضی کار یافت نشد فرد کارفرما می تواند برای متقاضی، دعوت نامه کاری خود را ارسال نماید تا فرد متقاضی برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کند.

اشخاص متقاضی اخذ ویزای کار سوئیس باید برای اقامت در این کشور، مجوز های لازم را دریافت نمایند که این مجوزها ممکن است کوتاه مدت و دارای مدت 3 تا 12 ماه و یا بلند مدت با طول مدت بیش از 12 ماه و نامحدود باشد. نکته ای که باید بدانید این است که اقامت شخص متقاضی تا مدت زمانی که مشغول به کار باشد، قابلیت تمدید را خواهد داشت و با گذشت 5 سال از اقامت شخص متقاضی، فرد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید. در صورتی که قصد مهاجرت به سوئیس از طریق کار را دارید یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه نمایید، نرخ بیکاری در این کشور می باشد. در حال حاضر کشور سوئیس دارای نرخ بیکاری در حدود 3.5 درصد می باشد که با بر اساس آن می توان گفت یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت خواهد بود.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل، یکی از روش‌ های پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور محسوب می ‌شود. تعداد زیادی از افراد، خواهان استفاده از نظام آموزشی ارزشمند کشور سوئیس می باشند و به همین منظور، تعداد درخواست مهاجرت تحصیلی به سوئیس در طول یک سال زیاد می باشد. جالب است که بدانید نظام آموزشی در کشور سوئیس به صورت بولونیایی می باشد. همچنین آموزش رایگان برای شهروندان این کشور به صورت اجباری خواهد بود. دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید بدانند که زبان آموزش در کشور سوئیس شامل زبان های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانیایی می شود؛ اما در مدارس و دانشگاه های این کشور دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی تحصیلات خود را ادامه دهند. تحصیل در سوئیس در تمامی مقاطع امکان پذیر است و دانشجویان می توانند در مدرسه و سپس دانشگاه، تحصیلات خود را ادامه دهند.

تحصیل در مدارس سوئیس

تحصیل در مدارس سوئیس به مدت 9 سال می ‌باشد. آموزش در این مقطع به صورت اجباری خواهد بود و دانش ‌آموزان باید در ابتدا، در مقطع ابتدایی و سپس در مقطع متوسطه، تحصیلات خود را ادامه دهند. آموزش در مقطع ابتدایی به مدت 4 تا 6 سال خواهد بود. همچنین تحصیل در دوره متوسطه 3 تا 5 سال می باشد. تحصیلات دبیرستان برای دانش ‌آموزان در این کشور به صورت اجباری نخواهد بود؛ اما طول دوره تحصیل در این مقطع بین 3 تا 4 سال خواهد بود. جالب است که بدانید دانش آموزان در مقطع دبیرستان می توانند به صورت علمی و یا به صورت فنی حرفه ای تحصیلات خود را ادامه دهند. دانشجویانی که در مقطع دبیرستان به صورت علمی به تحصیل می ‌پردازند می ‌توانند برای ورود به دانشگاه و همچنین آموزش حرفه‌ ای در دانشگاه آماده شوند و دانشجویانی که در مقطع فنی و حرفه ‌ای به تحصیل می ‌پردازند می توانند پس از تحصیل وارد بازار کار شده و آموزش حرفه ای خود را ادامه دهند.

 

تحصیل در مدرسه بین المللی سوئیسی در دبی

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در مدرسه بین المللی سوئیسی در دبی

در این مقاله ما جوانب تحصیل در مدرسه بین المللی سوئیسی در دبی را به شما خواهیم آموخت.

 

تحصیل در دانشگاه های سوئیس

مهاجرت به سوئیس

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های سوئیس را دارند می توانند در تمامی مقاطع مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیلات خود را ادامه دهند. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارند با ارائه آیلتس حداقل 6 می توانند در این مقطع تحصیل نمایند. همچنین تحصیل در این مقطع در بسیاری از رشته‌ ها امکان‌ پذیر است و دانشجویان می ‌توانند در رشته‌ هایی مانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مدیریت، رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن، آموزش زبان، هنر و.... تحصیلات خود را ادامه دهند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند با ارائه آیلتس 6.5 این امکان را دارند که از دانشگاه این کشور، پذیرش تحصیلی اخذ نمایند. همچنین هزینه تحصیل در این مقطع نیز متفاوت می ‌باشد و بستگی به رشته و دانشگاه شخص خواهد داشت.

برای تحصیل در مقطع دکترا، شخص متقاضی اعزام دانشجو به سوئیس نیازمند ارائه حداقل آیلتس 7 می باشد و همچنین قبل از ورود به دانشگاه، شخص دانشجو باید تأیید سوپروایزر خود را داشته باشد تا بتواند پذیرش تحصیلی خود را از این کشور اخذ نماید. همچنین ارائه مقالات نیز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی سوئیس بسیار حائز اهمیت می باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا نیز بستگی به رشته و دانشگاه شخص دارد. البته دانشجویانی که در مقطع دکترا اقدام به تحصیل می نمایند، امکان دریافت فاند را خواهند داشت تا بتوانند هزینه های تحصیل و زندگی خود را در این کشور به حداقل برسانند. مقاله زیر دارای اطلاعات کاملی در خصوص تحصیل در کشور سوئیس می باشد.

به طور میانگین، هزینه تحصیل در سویئس در مقاطع دانشگاهی با احتساب هزینه زندگی سالیانه در حدود 30 تا 34 هزار فرانک سوئیس می باشد. همچنین افرادی که دارای سوابق تحصیلی خوب در حین تحصیل در سوئیس بوده اند بصورت تضمینی از سوی دانشگاه های سوئیس به شرکت ها و موسسات سوئیسی جهت استخدام معرفی می شوند.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از روش های مهاجرت به سوئیس می باشد که طرفداران بسیاری نیز دارد. در مورد مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری باید بدانید که روش ‌های متفاوتی برای سرمایه‌ گذاری در این کشور وجود دارد؛ مانند خودحمایتی، خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و... . شخص متقاضی با توجه به شرایط و میزان دارایی خود می تواند در یکی از روش‌ های سرمایه ‌گذاری در سوئیس اقدام نماید تا از این طریق، به اقامت و تابعیت این کشور دست یابد.

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

هر چند که خرید ملک در سوئیس یکی از روش ‌های سرمایه ‌گذاری در این کشور محسوب می شود؛ اما اگر قصد خرید ملک در سوئیس را دارید بهتر است بدانید که هر چند امکان خرید ملک در این کشور وجود دارد، اما منجر به اخذ اقامت بلند مدت برای شخص متقاضی نخواهد شد. اشخاصی که اقدام به خرید ملک در سوئیس می نمایند، می توانند به مدت 6 ماه در سال را در این کشور حضور داشته باشند. اما خرید ملک به تنهایی منجر به اخذ اقامت و تابعیت برای شخص متقاضی نخواهد شد. بنابراین به علاقمندان اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق سرمایه گذاری توصیه می شود که از روش های سرمایه گذاری غیر از خرید ملک در این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت شرکت

همانطور که می دانید برای ثبت شرکت، روش های متفاوتی وجود دارد؛ اما اگر خواهان ثبت شرکت در سوئیس هستید باید روشی را انتخاب نمایید که به اقامت و سپس تابعیت شما در این کشور منجر گردد. برای ثبت شرکت در سوئیس، شخص متقاضی باید در ابتدا بیزینس پلن یا همان طرح اقتصادی خود را ارائه نماید. در صورتی که طرح اقتصادی شخص متقاضی مورد تأیید قرار گیرد، این امکان را خواهد داشت که شرکت خود را در این کشور به ثبت رسانیده و مشغول به فعالیت گردد. یکی از رایج ترین شرکت ‌هایی که در سوئیس به ثبت می‌رسد، شرکت با مسئولیت محدود می باشد که شخص متقاضی برای ثبت این شرکت باید حداقل سرمایه ای در حدود 100000 فرانک را دارا باشد.

مهاجرت به سوئیس

کارآفرینی در سوئیس

از دیگر روش هایی که شخص متقاضی می تواند از طریق آن به اقامت و تابعیت سوئیس دست یابد، کار آفرینی در سوئیس می باشد. اشخاصی که قصد انجام کارآفرینی در سوئیس دارند، باید در ابتدا طرح تجاری خود را ارائه نمایند. پس از تأیید طرح تجاری از طرف دولت سوئیس، این امکان وجود دارد که متقاضیان طرح اقتصادی خود را در این کشور راه ‌اندازی نمایند. شخص متقاضی برای انجام کارآفرینی در کشور سوئیس باید حداقل 500000 فرانک سوئیس را دارا باشد. همچنین برای انجام کار آفرینی، شخص متقاضی باید حداقل 10 نفر از شهروندان سوئیس را در شرکت خود استخدام نماید. نکته مثبت در خضوص کارآفرینی در سوئیس این است که مبلغ سرمایه گذاری پس از تایید بیزنس پلن می بایست به حساب بانکی در کشور سوئیس منتقل شود و نه قبل از آن. اگر قصد سرمایه گذاری در سوئیس را دارید پیشنهاد می کنیم که قوانین مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری را مطالعه نموده و سپس برای این روش اقدام نمایید.

مهاجرت به سوئیس از طریق تمکن مالی

خودحمایتی یا اخذ اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی، روش مهاجرتی است که تنها با نمایش میزان سرمایه مورد نیاز امکان پذیر است. در این روش که بیشتر برای افراد متمکن و بازنشسته توصیه می شود، افراد بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی یا مدرک زبان خاصی می توانند تنها با نمایش میزان دارایی و سرمایه بانکی خود، برای سرمایه گذاری و مهاجرت و اخذ اقامت سوئیس اقدام نمایند. بدین گونه که به ازای تفاضل سنی 55 تا 78 سال بایستی تمکن مالی خود را نمایش داده و از درآمد ماهیانه ثابت برخوردار باشید. در این صورت به شما اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی و به صورت موقتی اعطا می شود که با تمدید سالیانه آن، پس از چند سال می توانید آن را به اقامت دائم تبدیل کرده و سپس مقدمات اخذ پاسپورت سوئیس را فراهم نمایید. توجه فرمایید که تعداد پذیرش متقاضیان از این روش، محدود است و برای این روش بایستی در بازه زمانی تعیین شده اقدام کرد. فرد متقاضی اصلی خودحمایتی سوئیس در این روش باید بالای 55 سال باشد تا بتواند به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقامت بازنشستگی سوئیس را اخذ نماید. همچنین متقاضی می تواند در کشور سوئیس به خرید ملک و سرمایه گذاری بپردازد، به شرطی که نیاز به استخدام در آن پروژه و شرکت و یا منجر به گرفتن موقعیت شغلی کارگر سوئیسی نباشد و تنها به قصد اخذ سود از سرمایه گذاری باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد خود حمایتی سوئیس


مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج یکی از دیگر روش های مهاجرت به این کشور زیبای اروپایی می باشد که قصد داریم در این بخش به آن بپردازیم. اشخاصی که قصد اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج را دارند باید با یک شهروند سوئیسی ازدواج نمایند. در صورتی می توان با تبعه سوئیسی ازدواج کرد که بتوان قصد ازدواج و زندگی مشترک با وی را اثبات کرد. در این صورت می تواند درخواست ویزای ازدواج خود را مطرح کند. همچنین شخص متقاضی باید گواهی تجرد خود را ارائه نمایند تا امکان اخذ ویزا برای شخص متقاضی وجود داشته باشد. یک از شروطی که برای ازدواج با فرد تبعه سوئیس وجود دارد، داشتن حداقل سن 18 سال می باشد. همچنین ازدواج باید در حضور مأمور شهرداری و یا مأمور اداره مهاجرت این کشور انجام شود. از موارد دیگری که در ازدواج با فرد تبعه باید رعایت گردد این است که شخص تبعه باید اثبات نماید که توانایی تأمین هزینه ‌های زندگی 2 نفر را خواهد داشت. همچنین ارائه فیش حقوقی و داشتن ملک جداگانه، یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ازدواج برای متقاضی خواهد بود. این مقاله متعلق به موسسه ملک پور می باشد و توسط کارشناسان جمع آوری و نوشته شده شده است. افرادی که به کپی برداری و یا تکثیر بی اجازه آن اقدام می نمایند، مرتکب عمل غیرقانونی و حرام شده اند. در صورتی که شخص متقاضی بتواند اثبات نماید که ازدواج با شخص تبعه کشور سوئیس صوری نمی باشد، می تواند پس از گذشت 3 تا 5 سال، درخواست اقامت این کشور را اعلام کرده و پس از آن نیز پاسپورت سوئیس را به دست آورد.

مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به سوئیس

تولد، یکی دیگر از روش های مهاجرت به سوئیس محسوب می شود. اشخاصی که قصد اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد در کشور سوئیس را دارند باید با قوانین این کشور در این زمینه نیز آشنایی داشته باشند. با توجه به اینکه 2 نوع سیستم اخذ تابعیت از طریق تولد وجود دارد مانند سیستم خاک و سیستم خون، لازم است بدانید که کشور سوئیس از سیستم خون تبعیت می کند و اخذ اقامت سوئیس و تابعیت از طریق پدر و مادر به فرزند منتقل می شود. اگر فرزندی در خاک کشور سوئیس متولد شود و پدر یا مادر وی دارای تابعیت سوئیس باشند، فرزند می تواند به تبعیت از پدر یا مادر خود، اقامت و تابعیت سوئیس را دریافت نماید. در صورتی که فرزند از پدر یا مادری در خاک سوئیس متولد شود که اقامت و تابعیت این کشور را نداشته باشند، فرزند در ابتدا اقامت و تابعیت والدین خود را دریافت می کند. همچنین باید بدانید اگر فرزندی در خاک کشور سوئیس متولد شود اما والدین وی بدون تابعیت باشند، فرزند می تواند مطابق با قوانین، تابعیت سوئیس را دریافت نماید؛ چرا که کشور سوئیس سیستم خاک را به صورت فرعی پذیرفته است.

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

هرچند که پناهندگی جزو روش های مهاجرت به سوئیس محسوب می شود، اما باید بدانید که روشی درست و قانونی برای مهاجرت نخواهد بود. موسسه ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ندارد و با پرداختن به موضوع پناهندگی در این بخش، قصد آگاهی بخشی به شما مخاطبان عزیز دارد.

اشخاصی که اقدام به پناهندگی سوئیس می نمایند باید بدانند که ممکن است خطرات بسیاری را در این راه متحمل شوند که در بسیاری از مواقع این خطرات برای شخص متقاضی غیرقابل جبران خواهد بود. اشخاصی که اقدام به پناهندگی می نمایند و این روش را برای مهاجرت خود و اعضای خانواده انتخاب می کنند باید بدانند که امکان کار به صورت قانونی و همچنین تحصیل در این کشور را نخواهند داشت؛ تا زمانی که به درخواست پناهندگی شخص متقاضی پاسخ داده شود. در بسیاری از مواقع، اشخاصی که اقدام به پناهندگی می نمایند ممکن است در مسیرهایی مانند دریا، جنگل، کوه و... مال و حتی جان خود از دست دهند.

ویدیو موسسه MIE در مورد مشکلات پناهندگی


به همین دلیل به اشخاصی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند پیشنهاد می نماییم که از روش های قانونی برای مهاجرت خود استفاده نمایند تا امکان کار و تحصیل را داشته باشند و همچنین با ریسک بسیار کمتری برای مهاجرت خود و اخذ اقامت و تابعیت اقدام نمایند.

مهاجرت به سوئیس برای هنرمندان و افراد فوق موفق

همانطور که می دانید مهاجرت به سوئیس روش های متعددی دارد. در بسیاری از مواقع، هنرمندان و افراد فوق موفق امکان مهاجرت با روش های دیگر مانند اخذ ویزای هنرمندان را خواهند داشت. در مورد مهاجرت به سوئیس برای هنرمندان و افراد فوق موفق باید بدانید که این کشور در حال حاضر پروسه ویزایی برای این گونه افراد ندارد. به همین دلیل اشخاصی که قصد مهاجرت از طریق این روش را دارند می توانند برای کشوری مانند اتریش اقدام نمایند. در مورد مهاجرت هنرمندان و افراد فوق موفق باید بدانید که در صورتی می توانید از این روش اقدام نمایید که توانایی اثبات هنرمند بودن و فوق موفق بودن را داشته باشید. مانند اینکه شخص متقاضی، گالری، نمایشگاه و یا حتی آثار هنری متعدد داشته باشد تا بتواند هنرمند بودن و فوق موفق بودن خود را اثبات نموده و از این طریق، درخواست ویزای هنرمندان را اعلام نماید. در صورتی که قصد اخذ ویزای هنرمندان و افراد فوق موفق را دارید می توانید با کارشناسان ما مشاوره نمایید.

مهاجرت شرایط خاص به سوئیس

هرچند که مسیر و روش های مشخصی برای مهاجرت به کشور سوئیس تعریف شده است اما در این میان استثناهایی وجود داد که دولت سوئیس در شرایطی خاص و ویژه، اجازه ورود افراد به این کشور را صادر می نماید. این شرایط در جدول زیر آمده است:

نوع ویزا

شرح

ویزای پزشکی

بیماران برای درمان کوتاه مدت در کشور سوئیس از این ویزا برخوردار می شوند

ویزای تجاری

با اهداف تجاری کمتر از 90 روز

رویداد های فرهنگی، تورنمنت ورزشی و...

واجدن شرایط بهره مندی از این نوع ویزا، هنرمندان، ورزشکاران، فیلمبرداران، مسئولان سیاسی و مذهبی میباشد

بازدید رسمی

هیئت های رسمی برای رویداد و کنفرانس های معتبر از این ویزا بهره مند می شوند

تحصیلات کوتاه مدت

دوره ها و سمینارهای آموزشی کوتاه مدت

مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت اختراع

مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت اختراع از روش هایی است که برای نخبگان علمی که اختراعی را ثبت کرده باشند پیشنهاد می شود مهاجرت از طریق ثبت اختراع دارای مراحل ویژه ای می باشد که بهتر است برای طی کردن این مراحل از وکیل مهاجرتی مجرب کمک بگیرید تا فرایند مهاجرتی شما به بهترین صورت انجام شود برای مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت اختراع کشور سوئیس هیچ محدودیت سنی را وضع نکرده و نیاز به تسلط یا داشتن مدرک زبان سوئیسی نیست. فرد مخترع می تواند بعد از اینکه ویزای خود را دریافت کرد برای خانواده خود یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز درخواست ویزا دهد اما باید اول ویزای خود را دریافت کرده باشد تا بتواند برای سایر اعضا نیز درخواست ویزای الحاق خانواده را بدهد.

شرایط کشور سوئیس برای مهاجرت خانوادگی

یکی از مشکلاتی که همیشه برای مهاجرین پیش می آید، دلتنگی برای خانواده است. از این رو اگر فرد بتواند به همراه خانواده خود به کشور مقصد سفر کند تقریباً بیشتر مشکلات مهاجرت را پشت سر می گذارد مهاجرت خانوادگی به سوئیس یکی از روش هایی است که بسیار مورد توجه علاقمندان مهاجرت به سوئیس واقع می شود برای اینکه بتوانید به صورت خانوادگی به کشور بسیار پیشرفته مدرن و مرفه سوئیس مهاجرت کنید، باید یکی از اعضای خانواده شما ساکن سوئیس باشد، و حقوق کافی برای اقامت را داشته باشد سپس درخواست ویزای الحاق خانواده سوئیس را بدهد تا بتواند خانواده خود یعنی همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را با خود همراه کند و برای کل خانواده خود ویزای همراه را در کشور سوئیس بگیرد به طور کلی شرایط کشور سوئیس برای مهاجرت خانوادگی به این صورت است که بعد از اینکه فرد اصلی به این کشور مهاجرت کرد می تواند ویزای الحاق خانواده برای سایر اعضای خانواده خود را درخواست دهد.

مهاجرت به سوئیس

حداقل سرمایه برای مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس یک کشور بسیار پیشرفته و توسعه یافته در زمینه اقتصادی می باشد، از این رو مهاجرت از روش سرمایه گذاری برای افرادی که بسیار ثروتمند باشند و بخواهد در این کشور سرمایه گذاری کنند مناسب است. زیرا نیاز به سرمایه بالایی دارد، شما می توانید از روش ثبت شرکت یا اقامت خود حمایتی و یا اقامت از طریق تمکن مالی در سوئیس سرمایه گذاری کنید، تا مجوز اقامت سوئیس را نیز دریافت کنید حداقل سرمایه برای مهاجرت به سوئیس از روش سرمایه گذاری مبلغ ۱۵۰ هزار فرانک سوئیس می باشد، که همانطور که گفته شد این روش مناسبی برای مهاجرت ثروتمندان تاجران و بازنشستگان می باشد.

راحت ترین راه مهاجرت به سوئیس

راحت ترین راه مهاجرت به سوئیس را وضعیت و شرایط متقاضی، تعیین می کند. یعنی نمی توان یک نوع روش مهاجرتی را تحت عنوان راحت ترین مسیر برای رسیدن به کشور سوئیس معرفی کرد. برای مثال برای شخصی که هیچ سرمایه ای ندارد، معرفی روش سرمایه گذاری به وی، به منزله انتخاب سخت ترین راه ممکن است در صورتی که همین راه بری افراد سرمایه دار، بهترین انتخاب و تصمیم می باشد. به طور کلی افرادی که دارای تخصص ویژه ای می باشند، راحت ترین راه برای مهاجرت آنان به کشور سوئیس، مهاجرت کاری می باشد و افرادی که به دنبال تحصیل هستند، مهاجرت تحصیلی موانع کمتری را بر سر راهشان قرار خواهد داد.

مدارک لازم برای مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق روش های مختلف مهاجرتی ، با ارائه مدارک تعیین شده از سوی اداره مهاجرت این کشور امکان پذیر است. بسیاری از مدارک در روش های مختلف مهاجرت به سوئیس تعریف شده و یکسان نیستند اما دسته ای از مداک وجود دارد که فرقی نمی کند فرد از چه طریقی می خواهد خود را به سوئیس برساند در هر صورت، ارائه آنها ضروری است. این مدارک عبارتند از:

 • مدارک هویتی از جمله شناسنامه
 • پاسپورت
 • مدک تحصیلی برای روش مهاجرتی تحصیلی
 • رزومه کاری
 • مدرک زبان انگلیسی و آلمانی
 • برخورداری از تمکن مالی
 • فیش پرداختی های مربوطه
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • اخذ بیمه درمانی
 • ارائه مدارک و اسناد مربوط به ازدواج در صورت تاهل

هزینه مهاجرت به سوئیس

هزینه مهاجرت به سوئیس در موارد بسیاری خلاصه می شود. اصلا کسی که تصمیم به مهاجرت می گیرد به خوبی می داند که این تصمیم وی از ابتدا، هزینه بر می باشد. هزینه زندگی، اسکان، تحصیل و هزار و یک مورد دیگر که همگی نیازمند منابع مالی است اما این منابع مالی در روش های مختلف مهاجرت، کم و زیاد دارد. یکی از هزینه های مربوط به مهاجرت که در همان ابتدا پدیدار می شود و افراد موظف به پرداخت آن می باشند، مربوط به صدور ویزای سوئیس است. در کنار صدور ویزا، هزینه های جانبی دیگری مربوط به درخواست ها و تشکیل پرونده نیز وجود دارد که در هر روش مهاجرتی متفاوت است. اما نکته ای که وجود دارد، هزینه اخذ ویزا است که برای افراد زیر 6 سال، رایگان و متقاضیان بین 6 الی 12 سال میبایست نصف هزینه صدور ویزای افراد بزرگسال که 85 یورو است را بپردازند.

هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: هزینه های تحصیل در سوئیس

در این مقاله ما جوانب هزینه های تحصیل در سوئیس را به شما خواهیم آموخت.

هزینه های زندگی در سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس، یکی از مواردی است که در بحث مهاجرت باید مورد بررسی قرار گیرد. اشخاصی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند بهتر است از شرایط زندگی و هزینه های زندگی در این کشور به طور کامل اطلاع داشته باشند تا بتوانند با شرایط بهتر و آینده نگری بیشتری برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. به همین دلیل در این بخش از مقاله به هزینه های زندگی در سوئیس پرداخته و جزییات هزینه های زندگی را بررسی می نماییم.

موارد

هزینه ها به یورو

غذا در رستوران ارزان قیمت

23.48

کاپوچینو

4.27

1 بطری آب معدنی

3.34

1 لیتر شیر

1.50

1 کیلوگرم برنج

2.70

12 عدد تخم مرغ

4.96

1 کیلوگرم پنیر

20.94

1 کیلوگرم گوشت گاو

45.81

1 کیلوگرم فیله مرغ

23.33

1 کیلوگرم گوجه فرنگی

3.79

1 گیلوگرم سیب زمینی

2.61

1 کیلوگرم پیاز

2.43

 

در مورد هزینه های زندگی در سوئیس، علاوه بر هزینه های خورد و خوراک باید در مورد هزینه های مسکن و اجاره ملک نیز اطلاع داشته باشید. به همین دلیل در جدول زیر می توانید هزینه های خرید و اجاره ملک نیز مطالعه نمایید.

موارد

هزینه ها به یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1،374.53

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

1،063.18

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

2،538.82

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

1،996.24

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

10،160.43

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

7،127.92

وضعیت ویزای همراه در راه های مختلف مهاجرت به سوئیس

اشخاصی که به کشور سوئیس یا هر نقطه دیگری در سراسر دنیا مهاجرت می کنند، مشکلات و سختی های بسیاری را تحمل می کنند که یکی از مهم ترین آنها دوری از خانواده می باشد. حال، کشوری همچون سوئیس به این موضوع اندیشیده و چاره آن را در پی ریزی ویزای همراه نهاده است. برای آشنایی با انواع ویزای همراه سوئیس، بهتر است که به جول زیر توجه فرمایید:

نوع ویزا

وضعیت ویزای همراه

ویزای تحصیلی

در حالت عادی ویزای همراه ندارد مگر اینکه مجوز از سوی دولت سوئیس صادر شود.

ویزای کاری

در صورت داشتن اقامت بلند مدت، اجازه اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر 18 سال وجود دارد.

ویزای کارآفرینی

همسر و فرزند وی بعد از 6 ماه از سپری کرددن اقامت متقاضی اصلی، قادر به درخواست ویزای همراه می باشند.

اخذ اقامت و تابعیت سوئیس

مهاجرت به سوئیس

اگر قصد مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت این کشور را دارید باید بدانید که روش های متعددی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که می توانید اقدام نمایید. اشخاصی که اقامت دائم سوئیس را دریافت می نمایند، می توانند از تمامی امکانات شهروندان این کشور استفاده نمایند؛ مانند تحصیل رایگان، خدمات درمانی رایگان، افتتاح حساب بانکی و... . اما زمانی که شخص متقاضی تابعیت یا پاسپورت کشور سوئیس را دریافت می کند، علاوه بر امکانات فوق، مواردی مانند حق رای و شرکت در مسائل سیاسی کشور را نیز خواهد داشت. اشخاصی که قصد اخذ اقامت سوئیس را دارند، در صورتی که موفق به یافتن کار تمام وقت در این کشور شده و بتوانند از حقوق و درآمد خود، بیمه و مالیات پرداخت نمایند می توانند با گذشت 5 سال از اقامت خود، درخواست اقامت دائم این کشور را نمایند و اقامت دائم سوئیس را اخذ نمایند. جهت اخذ پاسپورت سوئیس، شخص متقاضی باید شرایط اخذ پاسپورت را فراهم نماید. مانند اینکه به زبان آلمانی حداقل در سطح A2 تسلط کافی داشته باشد. همچنین بایست به تاریخ این کشور نیز آشنایی داشته باشد تا بتواند درخواست تابعیت خود را پس از گذشت 10 سال مطرح کرده و پاسپورت سوئیس را اخذ نماید.

پیشنهاد میکنیم برای صحت اطلاعات ارائه شده در این مقاله، از این لینک مرجع دیدن نمایید. 

برای اطلاع از قوانین مهاجرت در سوئیس و بسیاری از کشورها ویدئویی تحت عنوان راهنمای گام به گام اخذ اقامت تهیه و جمع آوری شده است که با مشاهده این ویدئو می توانید به بسیاری از قوانین، اشراف کامل داشته باشید.

مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس انتخاب مناسب و ایده آلی برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت می باشد و مزایای بسیاری در این کشور قابل رویت است. با این حال ضعف ها و معایبی نیز متوجه این موضوع است که باید واقع بینانه به آن توجه نمود. از همین رو در ادامه مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس و زندگی در این کشور را به صورت تیتروار بیان خواهیم کرد.

مزایا

 • سطح بالای امید به زندگی
 • رفاه اجتماعی بالا
 • امنیت اجتماعی و دوری از جنگ
 • وجود جشن ها و فستیوال های متعدد
 • طبیعت چشم نواز و منحصربه فرد
 • دانشگاه های معتبر
 • سیستم آموزش پیشرفته
 • اقتصاد قوی
 • تنوع بالای فرهنگی

معایب

 • هزینه های بالا و خرج و مخارج زندگی در سوئیس زیاد است
 • فرهنگ محافظه کاانه مردم سوئیس
 • قوانین سخت و پیچیده
 • الزام یادگیری زبان سوئیسی
 • مالیات زیاد

مزایای مهاجرت به سوئیس

در بخش انتهایی این مقاله قصد داریم شما را با مزیت های کشور سوئیس که شما را به اخذ اقامت این کشور علاقمند می کند اشاره خواهیم نمود. مزایای مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت این کشور به شرح زیر است:

 • فرهنگ بالاسرمایه گذاری در استرالیا
 • جرم و جنایت پایین
 • زیبایی چشم نواز
 • رفاه اجتماعی بالا
 • بانکهای امن و اقتصاد پایدار
 • دموکراسی بالا
 • صنعت ساعت و شکلات مشهور در سطح جهانی

وکیل مهاجرت به سوئیس

همانطور که میدانید کشور سوئیس از جمله پیشرفته ترین کشورها برای زندگی می باشد از این رو همه ساله درخواست مهاجرت به این کشور از طرف اقصی نقاط جهان بسیار بالا می باشد از این رو رقابت برای پذیرفته شدن در این کشور بالاست و شما برای اینکه بتوانید بدون کوچکترین مشکل و ایرادی جواب افسر ویزا را دهید و ویزای شما دچار ریجکت نشود، لازم است که با فرآیند مهاجرت به این کشور آشنا باشید. وکیل مهاجرت به سوئیس با روند پیگیری پرونده ها آشناست و سوالاتی که افسر پرونده از شما میپرسد را میداند و می تواند شما را راهنمایی کند تا بتوانید بدون هیچ نقصی و در کوتاه ترین زمان ممکن پرونده خود را پیش ببرید. لازم به ذکر است شما بدون داشتن وکیل مهاجرت نیز می توانید برای پیش بردن پرونده خود اقدام کنید، اما نکته قابل توجه این است که اگر شما در هر کدام از مراحل دریافت ویزا کوچکترین اشتباهی را انجام دهید، ممکن است درخواست شما ریجکت شود در نتیجه دوباره پرونده شما بررسی نشود و با عواقب جبران ناپذیری رو به رو شوید. توصیه می شود برای مهاجرت به کشور سوئیس از هر طریق هر روشی که قرار است اقدام کنید، حتماً با یک مشاور متخصص مهاجرتی مجرب مشورت کنید. تا بتوانید خود پرنده خود را به بهترین حالت ممکن پیش ببرید.

سوالات روز مصاحبه سفارت سوئیس

در روز مصاحبه در سفارت سوئیس بهتر است که اصل تمامی مدارک و اسناد خود را به همراه داشته باشید و فراموش نکنید که مصاحبه این کشور به زبان انگلیسی انجام می شود. در ادامه شما را با برخی از سوالات روز مصاحبه سفارت سوئیس آشنا می کنیم.

 • آیا متاهل هستید و یا مجردید؟ در صورتی که پاسخ بله باشد از شما مشخصات همسرتان را درخواست می کنند.
 • آیا برای مهاجرت کسی به همراه شما خواهد آمد و یا تنهایی اقدام به این کار می کنید؟ 
 • لازم به ذکر است که باید به این مهم بسیار دقت داشته باشید که از پاسخ دادن غیر ضروری در سوالات روز مصاحبه سفارت سوئیس باید پرهیز نمایید.
 • لطا ما را از اوضاع مالی و سرمایه خود مطلع نمایید.
 • بیمه سلامت دارید؟
 • بعد از مهاجرت در نظر دارید در چه منظقه ای زندگی نمایید ؟
 • اگر ویزای شما ریجکت شود چه اقدامی می کنید؟
 • آیا از قبل به کشور سوئیس سفر کرده اید؟

 


سوالات متداول 

✅بهترین راه مهاجرت به سوئیس کدام است؟

با توجه به تعدد روش های مهاجرتی، انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به سوئیس، بسته به شرایط افراد مانند سن، سطح تحصیلات و میزان تمکن مالی متفاوت خواهد بود. 

✅ارزان ترین راه مهاجرت به کشور سوئیس کدام است؟

یکی از ارزان ترین روش های مهاجرت به سوئیس، اقدام از طریق کار است. مهاجرت به سوئیس از طریق کار، نیازمند دریافت دعوتنامه و پیشنهاد کاری از کارفرمای سوئیسی می باشد. 

✅هزینه ماهیانه زندگی در کشور سوئیس چه مقدار است؟

به طور کلی هزینه زندگی به عوامل مختلفی مانند سبک زندگی افراد، شهر و محل سکونت، تعداد خانوار و... بستگی دارد؛ اما به طور معمول، هزینه زندگی در سوئیس، ماهیانه حدود 2000 یورو می باشد.

✅آیا مهاجرت به سوئیس از طریق تولد امکان پذیر است؟

سیستم اعطای تابعیت سوئیس از طریق تولد، تابع قانون خون می باشد. بر این اساس، در صورتی فرد می تواند از طریق تولد به اقامت و تابعیت این کشور دست یابد که از پدر و یا مادر سوئیسی متولد شده باشد.

✅آیا مهاجرت به سوئیس از طریق تولد امکان پذیر است؟

سیستم اعطای تابعیت سوئیس از طریق تولد، تابع قانون خون می باشد. بر این اساس، در صورتی فرد می تواند از طریق تولد به اقامت و تابعیت این کشور دست یابد که از پدر و یا مادر سوئیسی متولد شده باشد.

✅آیا از طریق اقامت کاری می توان همسر و فرزندان خود را در کشور سوئیس به همراه داشت؟

در صورتی که فرد اقامت کاری بلند مدت داشته باشد، این قابلیت برای وی وجود دارد.

سخن پایانی

مهاجرت به سوئیس، اخذ تابعیت و اقامت سوئیس، شرایط مهاجرت به سوئیس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. امید است که توانسته باشید با توجه به مطالب ارائه شده، مناسب ترین روش مهاجرت به سوئیس متناسب با شرایط خود را انتخاب کرده باشید. همانطور که می دانید مهاجرت به سوئیس روش های متعددی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی دارد که هر فرد برای مهاجرت خود و اعضای خانواده خویش باید یکی از روش ها را انتخاب نماید. در صورتی که قصد مهاجرت به کشور سوئیس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور را دارید باید بتوانید در این کشور مشغول به کار و فعالیت شوید و با پرداخت مالیات، اقامت و سپس تابعیت کشور سوئیس را دریافت نمایید. موسسه ملک پور با دارا بودن تیم مشاوران مجرب در اروپا این امکان را دارد تا شما را در مورد مهاجرت به سوئیس راهنمایی نماید. به این منظور شما می توانید علاوه بر پر کردن فرم تماس، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان به صورت تلفنی بهره مند شوید. همچنین در صورتی که سوالات متعددی در باب مهاجرت دارید می توانید با مطرح کردن سوال خود در قسمت "ثبت پرسش" در پایان این مقاله، به پاسخ سوالات خود دست یابید.

امتیاز 4.96 از 5 ( 26 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علی پارسایی
سلام ممنون از شما بابت مقاله جالبتون برای مهاجرت به سوئیس. نکته ای که در مورد سوئیس خیلی مطرحه اینه که هزینه هاش خیلی بالاتر از کشورهای دیگه مثل اتریش و آلمان و ... هست. البته من سرمایه چندانی ندارم و ترجیحم اینه که جایی برم که بتونم سریع کار پیدا کنم و هزینه هام رو پوشش بدم. شرایطش هست که تو سوئیس کار پیدا کنم از ابتدا؟ اگر نه شما کجاها رو پیشنهاد میدین؟ من 30 سالمه و ارشد مکانیک دارم. زبان هم IELTS 7.5 رو گرفتم و 4 ساله تو شرکت سایپا مشغول به کار هستم. اما حس می کنم اینجا دیگه جای من نیست و جلوی پیشرفت من رو میگیره. ممنون میشم راهنماییم کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای کار در سوئیس شما باید پیشنهاد شغلی داشته باشید. اما باتوجه به رزومه ای که می فرمایید شما شانس اقامت کاری کانادا از طریق اسکیلدورکر و همچنین ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش را دارا می باشید پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
علیرضا قاسمی
با سلام.من 18 ساله هستم و امسال دیپلمم رو میگرم.ایلتس 6 هم دارم .برای کارشناسی در سوییس امکان تحصیل به زبان انگلیسی هست ؟اگه هست شهریش در سال چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به رزومه ای که می فرمایید بلی شما در سوئیس می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید و شهریه ها بسته به رشته و دانشگاه متغییر بوده ولی بصورت میانگین سالیانه 9 تا 20 هزار یورو متغییر می باشد. پیشنهاد میکنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
فرزین جوادی
سلام و درود ممنون از این مقاله خیلی عالی مهاجرت به سوئیس خواستم بپرسم از طریق تحصیل رایگان امکان پذیر هست؟ میشه به زبان فرانسوی رایگان درس خوند؟ اگر میشه کالج فرانسوی هم هست که بیایم اونجا زبان فرانسوی رو هم یاد بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان کشور سوئیس نظام تحصیلی رایگان ندارد البته در برخی از کانتون یا استان های آن تحصیل به زبان بومی هزینه کمتری دارد. نکته دیگر اینکه کشور سوئیس روی دوره های زبان خیلی سخت ویزا می دهد اما اگر هدفتان یادگیری زبان فرانسوی و تحصیل رایگان است کشور فرانسه گزینه مناسبی می تواند برای شما باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
نوید
سلام عرض ادب سوالی که دارم در خصوص اقامت دایم سوئیس هست آیا مانند دیگر کشورهای اروپایی بعد از ۵ سال کار و زندگی در سوئیس اقامت دائم داده میشود و یا بیشتر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور سوئیس یک مقدار متفاوت تر از بقیه کشورهای اتجادیه اروپا است و معمولاً پاسپورت خود را 10 ساله می دهد اما بنا به شرایطی و بسته به نوع اقامت می توان بعد 5 سال درخواست اقامت دائم هم داد. موفق باشید.
رستمی
سلام وقتتون بخیر بنده قصد مهاجرت به سوئیس را دارم می خواستم بدونم شرایط مالیات برای شخصی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارد به چه صورت هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بستگی به میزان سرمایه گذاری شهر و منطقه و نوع سرمایه شما دارد ، برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
همايون
سلام و عرض ادب. بنده شرایط تحصیلی مناسبی دارم.معدل خوب.مقالات علمی و سطح زبان بالا. آیا میتونم در دانشگاه های دولتی سوئیس پذیرش بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز، شما اشاره ای به سن خود برای تحصیل در کشور سوئیس نداشتید که این موضوع در کنار تمکن مالی شما، از دیگر نکات مهم برای مهاجرت به سوئیس هستند. امکان تحصیل در دانشگاه های سوئیسی بسته به رشته تحصیلی شما و زبان تحصیلی برای شما وجود دارد. برای این منظور با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
علی دوستی
سلام من میخوام اقدام به مهاجرت به سوییس یا کشورهای حوزه اسکاندیناویی کنم مدرکم تحصیلیم مهندسی پلیمر هستش، راننده پایه یک حرفه ایی هستم، جوشکاری و فنی بالایی دارم مدرک معتبر زبان ندارم ولی تا حدودی به انگلیسی تسلط دارم و در حال مطالعه هستم ۳۵ سالمه و مجرد هستم میخواستم راهنمایی کنید که باید از کجا قدم اول رو بردارم ممنون وسپاسگذارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما شرایط سنی و تحصیلی خوبی برای مهاجرت دارید و حرفه هایی که با آنها آشنایی دارید برای کار به شما کمک می کنند. شما با دریافت مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین موسسه می توانید کار مهاجرتی خود را آغاز کنید.
علی جواهری
سلام وقت بخیر،ایا من با داشتن ۴۰۰میلیون تومان سرمایه میتونم به سویس مهاجرت کنم!!!
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، شرایط شما با میزان سرمایه ای که فرمودید دشوار خواهد بود و البته باید مواردی همچون سن، تحصیلات، سطح زبان و ... شما نیز بررسی گردد.
الیسا
سلام من وکیل پایه یک دادگستری و ارشد حقوق خصوصی دارم‌و آیلتس۸ و ۳۱ ساله هستم قصد مهاجرت برای تحصیل در مقطع دکتری به سوئیس رو دارم. ایا در کنار ادامه تحصیل امکان ادامه دادن شغل وکالت رو دارم؟ یعنی اونجا آزمونی برای پذیرش وکلا برگزار میشه؟ و اینکه حقوق مدنی ایران اختباس گرفته از حقوق سوئیس هست آیا میتونم مقطع دکترا رو اونجا ادامه بدم؟یا باید ارشد حقوق بین الملل بخونم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید راجع به شغل وکالت و ادامه تحصیل در رشته حقوق
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شرایط کلی شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس مناسب است و شانس خوبی برای ادامه تحصیل در این کشور دارید اما به طور کلی نمی توان تضمینی برای کار در این کشور ارائه نمود اما برای این کار شانس دارید. بهتر است در این خصوص از جناب آقای دکتر ملکپور که مشغول تحصیل در این کشور هستند نیز راهنمایی دریافت نمایید. برای این ارتباط پیشنهاد میکنیم ابتدا از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
سجاد آذرمهر
سلام و عرض ادب و احترام. بنده میخواهم سرمایه گذاری کنم در سوئیس نزدیک به ۵میلیارد هم دارم. لیسانس کشاورزی نیز دارم و در این حوزه در ایران بسیار موفق بوده ام. ایا میتوانم در این حوزه در کشور سوئیس سرمایه گذاری کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز در روش سرمایه گذاری باید تمام شرایط بررسی شود پلن شما به چه صورت است تعداد اعضای خانواده شما سطح زبان، آیا سابقه مدیریت دارید؟ چون شرایط مختلف قطعا آفرهای مختلف خواهد داشت پیشنهاد میکنم با موسسه حقوقی ماکپور تماس بگیرید و یا در قسمت مشاوره رایگان سایت ثبت نام کنید تا مشاوران مجرب با شما تماس بگیرند با تشکر
رضایی
شرایط مهاجرت به سوئیس 2022 می تونه نسبت به سال گذشته تغییری داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. یحتمل خیر
آرزو
میخواستم بدونم با تولد فرزند توی سوئیس پدر مادر هم تابعیت سوئیس میشه بگیرن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر متاسفانه با تولد فرزند، فقط به فرزند متولد شده تابعیت این کشور تعلق می گیرد.
علی قنبری
سلام از چه راهی اسانتر می توانم به کشور سوئیس برم ایا از طریق تکلف میتونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید شرایط شما بصورت دقیق بررسی شود تا بتوانیم درست راهنمایی تان بکنیم اطلاعاتی اعم از سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و شرایط مالی تان بسیار تعیین کننده است. از طرق زیر هم می توانید با موسسه تماس بگیرید. https://officialmalekpour.net/contact
علی اصغر
سلام من 25 سالم هست و مدرک فنی برق کشی و مکانیک خودرو رو دارم زبان انگلیسیم تا حدودی خوب هست اما سرمایه مالی ندارم. راهی برای مهاجرت من به سوئیس وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بهترین راه برای شما با توجه به وضعییتان که نیازمند سرمایه هم نیست، مهاجرت کاری هست اما به شرطی که از کارفرماهای سوئیسی پیشنهاد کاری داشته باشید.
سودابه سعیدی
اقامت کاری سوئیس رو چطوری میشه به دست آورد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای دریافت اقامت کاری باید یک پیشنهاد ماری از یک کارفرمای سوئیسی داشته باشید
ناهید
راحت ترین روش مهاجرت برای کشور سوئیس کدوم روش هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
راحت ترین روش مهاجرت بستگی به شرایط شخصی هر فرد دارد و نمی توان نسخه واحذی را برای همه چید.
سهیل
سلام به طور حدودی چقدر خرج ماهانمون توو کشور سوئیس میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب هرچند که تا حدودی بستگی به وضعیت زندگی شما دره اما به طور میاگین عددی حدود 2000 یورو در ماه هست.
فرزانه
عرض ادب اگر فرزندمون رو در کشور سوییس به دنیا بیاریم، اقامت و تابعیت رو میشه براش گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز این کشور بر اصل خون استوار و تابعیت میده یعنی شما و یا همسرتون باید حتما تابعیتسوییس رو داشته باشید.
زاکانی
معمولا چه سوال هایی برای مصاحبه از متقاضی مهاجرت در سفارت خانه سوئیس پرسیده می شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سوالاتی از قبیل این سوالات مطرح می گردد: متاهل هستید و یا مجردید؟ آیا برای مهاجرت کسی به همراه شما خواهد آمد و یا تنها هستید؟ لطفا از اوضاع مالی و سرمایه خود اطلاع دهید. بیمه سلامت دارید؟ اگر ویزای شما ریجکت شود چه اقدامی می کنید؟ آیا از قبل به کشور سوئیس سفر کرده اید؟
محمود زارعي
سلام وقت بخير من ٣٠ سالم هست و متاهل هستم و رشته تحصيليم تاسيسات تهويه مطبوع دانشگاه آزاد بوده و در حال حاضر در زمينه كولرگازي و داكت اسپيلت كار ميكنم همچنين مدرك فني حرفه اي تعمير و نصب و راه اندازي كولر گازي رو دارم ، زبان بلد نيستم ولي در حال يادگيري هستم ، ميخواستم ببينم با توجه به شرايط بنده ميتونم درخواست براي مهاجرت بدم ممنون ميشم پاسخ بديد 🙏🏻
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید یا باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشید یا اینکه از طریق تحصیلی اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
آزاده
سلام من میخواستم برای دریافت ویزای سوئیس اقدام کنم اما مراحل اون رو نمی دونستم. فرایند اداری سوئیس که مهاجران باید طی کنند را میفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
فرایند اخذ ویزای سوئیس به این صورت است دریافت وقت سفارت برای مراجعه به سفارس سوئیس فرد به سفارت در تاریخ تعیین شده برای بررسی پرونده می رود پس از انجام اقدامات ذکر شده، بررسی سفارت سوئیس آغاز شده و افراد باید منتظر پاسخ اداره مهاجرت این کشور در رابطه با قبول یا رد درخواست آنها باشند.
آیسودا باقری
سلام من برای ویزای کاری سوئیس در حال اقدام هستم میخواستم شرایطی که بشه خانوادم روهم با خودم همراه کنم رو بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورتی که شما اقامت بلند مدت این کشور را دریافت کنید می توانید برای دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر 18 سال اقدام نمایید.
Fahimeh mortazavi
خسته نباشید. نهایت سرمایه من ۲ میلیارده و میخواستم از طریق تحصیل اقدام کنم. سوال من این بود که سرمایه من یرای کل مدت تحصیلم توی مقطع ارشد کفایت میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر برای دوره هایی مثل کار تحصیل اقدام نمایید بلی سرمایه مناسبی دارید.
ali
با سلام و احترام کشور سوئیس از قانون خاک استفاده می کند یا خون؟ اگر فرزندم را در این کشور به دنیا بیاید آیا امکان دریافت اقامت این کشور وجود دارد.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام از قانون خاک طبعیت می کند بله امکان دریافت اقامت از طریق تولد وجود دارد.
نادیا علیزاده
سلام و عرض ادب .. من ۱۸ سالمه و دیپلم تجربی دارم و دوبار کنکور دادم .. و دیپلم زبان اینگلیسی هم دارم ..از دوست سوئیسی تقاضای دعوتنامه دارم ..البته هنوز مطرح نشده..دوستم گفت از طریق سازمان بین الملل هم میتونم برم .. میخواستم بدونم چه روشی راحت تره ؟! سپاس فراوان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا بصورت رایگان شرایط شما بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
hosein
در کدام یک از روش های مهاجرتی امکان دریافت ویزای همراه برای متقاضی وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در روش کاری و روش کارآفرینی این امکان وجود دارد و در روش تحصیلی در صورت دریافت مجوز از دولت می توانید برای همراه نیز ویزا دریافت کنید.
شیما نادمی
سلام من57 سالمه بازنشسته وزارت راه هستم 2تا آپارتمان 80 متری و85 متری توی مرکز شهر تهران دارم به علاوه حقوق بازنشستگیم میخواستم بدونم آیا میتونم از راه سرمایه گذاری به سوئیس برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله یکی از بهترین روش ها برای بازنشستگان سرمایه گذاری می باشد که حداقل سرمایه لازم از روش سرمایه گذاری مبلغ ۱۵۰ هزار فرانک می باشد.
اشکان خزائی فر
میخواستم بدونم برای مهاجرت بدون وکیل مهاجرتی نمیشه اقدام کنیم؟ حتما باید وکیل داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود بدون وکیل مهاجرتی هم امکان مهاجرت وجود دارد اما با داشتنن وکیل مهاجرتی ریسک ها و چالش های پرونده شما در کمترین حالت خواهد بود.
hamid
سلام میشه بفرمایید چطوری میشه کلا خانوادگی به سوئیس مهاجرت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید
mina
سلام روزتون بخیر من دانشجوی سال اخر ارشد متالوژی هستم 1 سال هم سابقه کار مرتبط دارم راحت ترین راهی که برای مهاجرت من پیشنهاد می کنید چه راهی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز به طور کلی افرادی که دارای تخصص ویژه ای می باشند، راحت ترین راه برای مهاجرت آنان به کشور سوئیس، مهاجرت کاری می باشد و افرادی که به دنبال تحصیل هستند، مهاجرت تحصیلی موانع کمتری را بر سر راهشان قرار خواهد داد.برای راهنمایی بهتر نیاز به اطلاعات دقیق تری از شما داریم که بهتر است با دفاتر ما در ارتباط باشید
مشاوره رایگان