مهاجرت به فرانسه

29 آذر 1401 25 نظر

مهاجرت به فرانسه، مزایا و هزینه مهاجرت به فرانسه، طرق مختلف اخذ اقامت فرانسه و نحوه گرفتن تابعیت یا پاسپورت فرانسه در این مقاله علمی بصورت تفصیلی مورد بررسی قرار می گیرد. راه های مهاجرت به فرانسه چیست؟ ارزان ترین روش مهاجرت به کشور فرانسه کدام است؟ آیا فرانسه کشور مهاجر پذیری می باشد و ما ایرانی ها می توانیم در این کشور به کار و تحصیل بپردازیم؟ کشور فرانسه برای مهاجرت یکی از کشورهای محبوب برای ما ایرانی ها می باشد که هر ساله بسیاری از ایرانی ها برای ادامه زندگی اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. مهاجرت فرانسه از هفت راه اصلی اعم از تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و افراد خاص امکان پذیر می باشد. ما در این مقاله علمی بصورت جامع به بررسی راه های مهاجرت به فرانسه می پردازیم و شما عزیزان می توانید با مطالعه مقاله و درصورت داشتن ابهام با موسسه MIE از سراسر دنیا تماس گرفته و یک مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین با پر کردن فرم تماس، مشاوران موسسه جهت ارائه مشاوره تلفنی رایگان با شما تماس خواهند گرفت. مقاله مهاجرت فرانسه بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه MIE و پرسش از وکلای محلی همکار فرانسه و بررسی سایت های دولتی در این زمینه ارائه می شود.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به فرانسه


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

مهاجرت به فرانسه

درباره کشور فرانسه برای مهاجرت

بهتر است که قبل از ارائه هر اطلاعاتی در خصوص مهاجرت فرانسه ابتدا به شرایط عمومی این کشور بپردازیم. شرایط مهاجرت به فرانسه به این صورت است که وقتی شما تصمیم به مهاجرت می گیرید، قبل از هر اقدامی باید در این خصوص تحقیق کنید و به اطلاعات جامعی درباره کشور مورد نظر خود دست یابید. کشور فرانسه با نام رسمی جمهوری فرانسه کشوری دارای کلانشهرها در اروپای غربی (کشوری که ما در حاضر در اروپا می شناسیم) و چندین منطقه و قلمرو در سرزمین های خارج از کشور است (مناطقی که همچنان در مستامره یا تحت نفوذ این کشور هستند).

کشور فرانسه در اروپای غربی از دریای مدیترانه با انگلستان، دریای شمال، از رودخانه راین تا اقیانون اطلس، از شمال شرق با کشورهایی چون بلژیک، لوکزامبورگ هم مرز است. سوئیس و ایتالیا در شرق و آندورا و اسپانیا در جنوب همسایه های آن می باشند. کشور فرانسه بالغ بر 67 میلیون جمعیت دارد و پایتخت آن کلانشهر پاریس می باشد. از نظر اداره کشوری، فرانسه بصورت نیمه ریاست جمهوری اداره می شود. برای مهاجرت فرانسه هفت راه اصلی کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی و افراد خاص وجود دارد که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم. 

 • پاریس

پاریس پایتخت و پرجمعیت ترین شهر فرانسه می باشد که جمعیتی در حدود 2 میلیون و 200 هزار نفر را دارا می باشد. پاریس یکی از اصلی ترین شهرهای اروپا در زمینه هایی همچون اقتصاد، مد، غذا، تکنولوژی و هنر می باشد.

 • مارسی

مارسی یکی از شهرهای ساخلی فرانسه می باشد. مارسی بعد از پاریس بزرگترین شهر فرانسه است که جمعیتی در حدود ;کمتر از 1 میلیون نفر را دارا می باشد. همچنین مارسی تاریخی ترین شهر فرانسه می باشد.

راه های مهاجرت به فرانسه چیست؟

فرانسه کشوری اروپایی که بسیار صاحب نام و مشهور در جهان و هم مرز با کشورهایی همچون: اسپانیا، آلمان، سوئیس، بلژیک و موناکو می باشد. با توجه به پیشینه تاریخی این کشور می توان دریافت که یکی از سیاست های این کشور در طول زمان، شکوفایی استعداد و توانایی افراد در زمینه های مختلف می باشد و به همین دلیل مورد توجه متقاضیان برای مهاجرت قرار گرفته است. مسیرهای متفاوتی در آخر به فرانسه ختم می شود که هر شخصی بعد از سنجش موقعیت و شرایط خود، می تواند یکی از این راه ها را انتخاب و در مسیر آن قرار بگیرد. انتخاب درست ترین روش از میان راه های مهاجرت به فرانسه، تا حدودی زیادی تضمین کننده موفقیت افراد خواهد بود. برای آشنایی بیشتر شما خوانندگان عزیز در ادامه این راه های مهاجرتی را ذکر کرده ایم:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق پناهندگی(توصیه نمی شود)

مهاجرت به فرانسه از طریق کار و انواع روش های کاریابی

مهاجرت به فرانسه از طریق کار یکی از پر طرفدارترین و ارزان ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. برای مهاجرت از طریق کار سه روش یا ویزای عمومی و کلی وجود دارد که به اختصار توضیح می دهیم.

مهاجرت کاری به فرانسه از طریق اسکیل ورکر

روش اسکیل ورکر یک روش کاملاً امتیازی است که در آن فاکتورهای سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری حداقل 3 سال و نمره زبان دارای امتیاز می باشند. در حال حاضر کشورهایی چون کانادا، استرالیا، نیوزلند از روش امتیاز دهی و اسکیل ورکر برای جذب نیروی کار خارجی استفاده می کنند؛ بدین صورت که اگر امتیاز متقاضی برسد برای وی دعوتنامه صادر می شود. کشور فرانسه از طریق ویزای اسکیل ورکر که بر حسب امتیازبندی باشد برنامه ای را ندارد.

مهاجرت کاری به فرانسه از طریق ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار (job seeker) ویزایی است که به متقاضی مهاجرت مجوز و فرصت کاریابی در کشور مقصد را می دهد. در حال حاضر برای ایرانی ها کشورهای آلمان و اتریش ویزای جستجوی کار صادر می کنند. شرایط عمومی ویزای جستجوی کار شامل سن متقاضی زیر 40 سال، داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس، ارائه سابقه کار حداقل 3 سال مرتبط به رشته تحصیلی و یک دانش زبان است. عموماً ویزای جستجوی کار 6 ماهه صادر می شود و متقاضی 6 ماه فرصت دارد تا به کاریابی بپردازد. کشور فرانسه بر خلاف کشورهایی مانند آلمان، اتریش و سوئد که ویزای جستجو کار به متقاضیان ارائه می نماید این نوع ویزا را ندارد.

کار در فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: کار در فرانسه

در این مقاله ما جوانب کار در فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

مهاجرت کاری به فرانسه از طریق دریافت پیشنهاد شغلی (job offer)

مهاجرت کاری از طریق دریافت پیشنهاد شغلی همانطور که از اسم آن آن پیداست زمانی امکان پذیر است که متقاضی یک دعوتنامه یا پیشنهاد شغلی رسمی داشته باشد. مهاجرت به فرانسه از طریق کار با داشتن پیشنهاد شغلی (job offer) از یک کارفامای فرانسوی امکان پذیر است. کارفرمای شما می تواند یک کار فرمای خصوصی (مشاغل خانگی)، یک شرکت یا سازمان باشد. هر کارفرما یا شرکتی که در فرانسه فعالیت دارد و مایل به استخدام شماست، ابتدا باید با استفاده از فرم 15187*02 مجوز استخدام نیروی کار خارجی را از مقامات فرانسوی درخواست کند. سپس در صورت موافقت با این درخواست، یک قرارداد رسمی یکساله با متقاضی منعقد می شود. اگر متقاضی همراه (همسر و قرزند زیر 18 سال) داشته باشد، کارفرما باید اقدامات و مجوزهای لازم برای آنها را نیز پیگیری کند.

برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا اگر با یک قرارداد کاری حداقل یک ساله با داشتن حداقل حقوق 53.836 هراز یورو در سال به مدت 2 سال در حرفه تخصصی خود مشغول به کار باشید، سپس بعد از گذشت 18 ماه کار در فرانسه می توانید در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا کار کنید. پس از گذشت 5 سال واجد شرایط دریافت اقامت دائم و شهروندی فرانسه برای شما میسر می باشد. البته برای دریافت اقامت دائم و شهروندی بایستی متقاضیان به زبان فرانسوی مسلط بوده و در جامعه این کشور ادغام شده باشند. بطور کلی مهاجرت به فرانسه از طریق کار با توجه به اینکه نیازمند به پیشنهاد شغلی است و مجوزهای لازم را هم باید کارفرما تهیه نماید، اخذ پیشنهاد شغلی کار چندان آسانی نیست. پیشنهاد می کنیم متقاضیان مهاجرت کاری کشورهایی را انتخاب نمایند که دارای ویزای جستجوی کار باشند تا با دریافت این ویزا و حضور در محیط، به راحتی اقدام به کاریابی نمایند. در حال حاضر کشورهایی چون آلمان و اتریش همچین ویزایی را به ایرانی ها می دهند که اطلاعات کامل آن را در مقاله مربوطه که در بخش قبل معرفی شد به دست می آورید. در نمودار زیر، نرخ بیکاری فرانسه را مشاهده می نمایید. همانطور که مشاهده می نمایید در سال های اخیر، نرخ بیکاری در فرانسه رو به کاهش بوده است؛ اما این نرخ نسبت به نرخ بیکاری در کشورهایی مانند آلمان زیاد است.

نرخ بیکاری فرانسه2022

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در مقاطع مختلف

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل و ویزای تحصیلی فرانسه با توجه به نظام آموزشی رایگان این کشور، تقاضای بسیار بالایی دارد و خیلی از ایرانی ها دوست دارند مدرک تحصیلی خود را از کشور فرانسه دریافت نمایند. از طرفی کیفیت بالای نظام آموزشی در این کشور باعث می شود دانشجویان پس از تحصیل در فرانسه و یا در کشورهای دیگر اروپایی وارد بازار کار شوند. تحصیل در فرانسه دارای شرایط و ضوابط عمومی می باشد که ما در این بخش به مقطع لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و بورسیه تحصیلی می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع در خصوص مهاجرت فرانسه از طریق تحصیل می توانید به لینک انتهای همین متن که بصورت تخصصی به تحصیل در فرانسه پرداخته است مراجعه کنید.

مهاجرت به فرانسه

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس

تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلفی امکان پذیر است و هرکدام دارای شرایط عمومی خود می باشد. دوره های لیسانس در کشور فرانسه به مدت 3 تا 4 سال به طول می انجامد و اکثراً به زبان فرانسوی دروس ارائه می شود. البته دانشگاه های خصوصی هم هستند که به زبان انگلیسی باشند اما تعداد آنها بسیار اندک است. برای تحصیلی رایگان در کشور فرانسه فرد باید حداقل مدرک زبان فرانسوی B2 داشته باشد. معمولاً دانشجویان در مقطع کارشناسی هفته ای 10 تا 15 ساعت اجازه کار پاره وقت دارند.

تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هم به زبان فرانسوی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود. برای راه یابی به دانشگاه های انگلیسی زبان متقاضی باید دارای مدرک زبان آیلتس 6 تا 6.5 باشد. عموماً تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه دو ساله است و دانشجویان هفته ای 15 تا 20 ساعت اجازه کار پاره وقت دارند.

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری و دریافت بورس تحصیلی

قبولی در مقطع دکتری یا اخذ بورس تحصیلی از دانشگاه های فرانسه اگر دانشجو دارای فاکتورهای لازم باشد امکان پذیر است. چهار فاکتور اصلی دریافت بورسیه تحصیلی در فرانسه یا پذیرش در مقطع دکتری:

 • داشتن مدرک زبان قوی حداقل آیلتس 6.5–7
 • اگر دانشگاه معدل محور باشد داشتن معدل بالا
 • اگر دانشگاه تحقیق محور باشد که اکثرا هم به مقالات و پروزال دانشجو اهمیت بالایی می دهند دانشجو حداقل باید 2 تا 3 مقاله معتبر علمی داشته شد.
 • چهارمین فاکتور که درواقع مهمترین فاکتور برای موفقیت درامر پذیرش دکتری و بورس تحصیلی می باشد، داشتن استاد راهنما یا سوپر وایزر در کشور و دانشگاه مقصد می باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل باتوجه به نظام آموزشی رایگان این کشور متقاضیان بالایی دارد. یکی از مزیت های کشور فرانسه جهت تحصیل ارائه ویزا روی کورس های زبان فرانسوی می باشد. متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم و سن زیر 25 سال می توانند با یک هزینه 4 تا 6 هزار یورویی برای یک سال اقدام به پذیرش و ویزا نمایند و پس از گذراندن زبان فرانسوی وارد دانشگاه های ملی شوند. 

مهاجرت به فرانسه از طریق دوره زبان

ارائه مدرک زبان یکی از مهم ترین مراحل در زمان مهاجرت فرانسه می باشد. یکی مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق دوره های زبان در فرانسه این است که دانشجویان می توانند جهت شرکت در دوره های زبان برای اخذ ویزای تحصیلی به این کشور اقدام نمایند و پس از گذراندن این دوره وارد دانشگاه های دولتی فرانسه گردند.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان

سرمایه گذاری در فرانسه روش دیگری برای مهاجرت به این کشور اروپای غربی می باشد. لازم به ذکر است که مهاجرت فرانسه از طریق سرمایه گذاری زمانی موفقیت آمیز است که با تحقیق و دید باز انتخاب صورت پذیرد. باید مد نظر داشته باشید که همه ی سرمایه گذاری ها منجر به اخذ اقامت در فرانسه نمی شوند و برنامه های سرمایه گذاریی منجر به اقامت و تابعیت می گردد که از سوی دولت توصیه شده باشد. عموم ایرانی ها بخاطر تبلیغات رسانه ها روی موضوعات ثبت شرکت در خارج کشور خیلی سوال دارند. مد نظر داشته باشید که مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت به راحتی منجر به اخذ اقامت نمی شود و شما حتماً باید یک طرح تجاری که منافع اقتصادی برای جامعه فرانسه داشته باشد ارائه دهید. اگر سرمایه گذاری حداقل 100 هزار یورو داشته باشید و طرح تجاری شما مورد قبول قرار گیرد، می توانید اقامت یک ساله فرانسه را دریافت نمایید. در پروسه های ثبت شرکت در فرانسه ، علاوه بر هزینه های دولتی شما نیازمند به استخدام نیرو، پرداخت بیمه و مالیات نیز بصورت سالانه می باشید. اگر بتوانید شرکت و کسب و کار خود را به مدت 5 سال با پرداخت بیمه و مالیات حفظ کنید می توانید موفق با دریافت اقامت دائم کشور فرانسه شوید.

یکی از ویزاهایی که متقاضیان می توانند برای مهاجرت به فرانسه دریافت نمایند ویزای Talent passport “ business investore” می باشد که به افراد این امکان را می دهد که با ایجاد کسب و کار خود در فرانسه و سرمایه گذاری به ارزش 300 هزار یورو در آن کسب و کار و با استخدام نیروی کار بتوانند اقامت کشور فرانسه را تا 4 سال که قابلیت تمدید نیز دارد دریافت نمایند.

مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی

خودحمایتی یا تمکن مالی فرانسه یکی دیگر از راه های اخذ اقامت کشور فرانسه می باشد که در زیرشاخه های سرمایه گذاری قرار می گیرد، ولی در اصل هیچگونه سرمایه گذاری صورت نمی گیرد و متقاضی صرفاً با نشان دادن دارایی های خود و رعایت برخی از اصول موفق به اخذ اقامت فرانسه می شود. در خود حمایتی فرانسه باید:

 • نفر اصلی باید مبلغ 40 هزار یورو
 • نفر دوم (همسر) 20 هزار یورو
 • و فرزندان زیر 18 سال هر کدام 10 هزار یورو در حساب بانکی کشور مبدا داشته باشند و پرینت آن را نشان بدهند.

علاوه بر این اگر خانواده سابقه سفر توریستی به فرانسه یا کشورهای حوزه شنگن داشته باشد بسیار تاثیر مثبت در اخذ اقامت خودحمایتی فرانسه دارد. مهاجرت به فرانسه از طریق خودحمایتی یکی از ارزانترین راه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. 

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک 

هرکدام از روش های مهاجرتی به فرانسه خود به بخش های مختلفی تقسیم می شود. برای مثال: خرید ملک، زیرشاخه سرمایه گذاری می باشد که منجر به مهاجرت خواهد شد. مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک با محدودیت هایی همراه است که یکی از آنها، عدم اعطای اقامت دائم به فردی که اقدام به خریداری ملک کرده، می باشد و افراد با ویزای توریستی باید وارد کشور فرانسه شده و اقدام به خرید ملک در فرانسه تنها با هدف سرمایه گذاری کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، زمانی اصولی و قانونی است که همراه با تحقیق و آگاهی کامل صورت پذیرد. توصیه می شود قبل از هر اقدامی نسبت به آثار نکاح در کشور فرانسه و کشور ایران آگاهی داشته و آن را مطالعه نمایید. ازدواج با یک خارجی زمانی منجر به اخذ اقامت و تابعیت می گردد که یکی از طرفین، تابعیت کشور فرانسه را داشته باشد. لازم به ذکر است که به ازدواج های غیرواقعی هیچگونه اقامت و تابعیتی تعلق نمی گیرد. شرایط ازدواج با یک تبعه فرانسوی به قرار ذیل می باشد:

 • متقاضی ازدواج باید دارای سن قانونی باشد.
 • بتواند از پس هزینه های زندگی شخصی و شریک خود برآید.
 • ازدواج باید به صورت قانونی بوده و حتی اگر در خارج کشور صورت می گیرد باید در اداره مدنی کشور فرانسه ثبت گردد.
 • از شهرداری منطقه ای که ازدواج در آن صورت می گیرد باید یک گواهی امضا دال بر عدم مخالفت با ازدواج تهیه گردد.

پس از ازدواج و طی مراحل قانونی بصورت کامل، ابتدا یک اقامت موقت صادر می شود و پس از گذشت 4 سال از زندگی مشترک، متقاضی می تواند درخواست تابعیت یا پاسپورت فرانسه را اعلام نماید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد فرزند

در مهاجرت به فرانسه و اخذ تابعیت یا پاسپورت این کشور از طریق تولد، موضوع مورد بحث به تابعیت اصلی و تابعیت فرعی بر می گردد. در تابعیت اصلی کشورهای دنیا از دو قاعده یا سیستم پیروی می کنند. اول قاعده خاک که عموماً در کشورهایی که از نظام حقوقی common law تبعیت می کنند رایج است. سیستم خاک بدین صورت که که اگر نوزادی در خاک یک کشوری اعم از زمینی، هوایی یا دریایی به دنیا بیاید، طبق این قاعده تابعیت آن کشور به نوزاد تعلق می گیرد. عموم کشورهایی که از نظام حقوقی common law پیروی می کنند مهاجرپذیر هستند. در حال حاضر کشورهایی چون برزیل، آمریکا، کانادا، کشورهای بزرگی هستند که از سیستم خاک برای تابعیت پیروی می کنند.

دوم قاعده خون که عموماً در کشورهایی که از نظام حقوقی civil law پیروی می کنند رایج است. اصطلاحاً نظام حقوقی civil law (سیولا) نوشتاری یا مکتوب است و دارای انعطاف کمتری می باشد. مانند نظام حقوقی ایران. قاعده خون تابعیت پدر یا مادر را به نوزاد تحمیل می کنند. کشور فرانسه هم از قاعده خون پیروی می کند و اگر یکی از پدر یا مادر تابعیت کشور فرانسه را داشته باشد به نوزاد هم تابعیت یا پاسپورت فرانسه تعلق می گیرد.

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از اشتباه و غلط ترین راه های ممکن برای مهاجرت می باشد. موسسه MIE درخصوص مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی هیچگونه خدمات و مشاوره ندارد و صرفاً جهت آگاهی از قوانین و خطرات برای تصمیم گیری درست در این مقاله به آن می پردازد. کشور فرانسه در 25 ژانویه 1951 قوانین مربوط به کنوانسیون ژنو یا کنوانسیون پناهندگی را امضا کرده و به عنوان یکی از کشورهای اصلی این کنوانسیون می باشد. در سال 2017 تعداد 33.143 پناهنده در کشور فرانسه ثبت نام شده بودند که تا سال بعد به 20.710 پناهجو افزایش یافت. باتوجه اعلام پناهندگی و طرح کیس های دروغین، سیاست های پناهندگی بعنوان موضوعی نگران کننده در بین مردم و سیاستمداران مطرح است. برخی از مشاجرات فعلی سیساست های پناهندگی فرانسه مربوط سیاست جذب، مشکلات امنیت ملی و شرایط بد زندگی پناهجویان می باشد، که روز به روز قوانین سخت گیرانه تری در دولت نسبت به قبول پرونده پناهنجویان اعمال می شود. طبق تعریف کنوانسیون ژنو پناهنده به فردی اطلاق می شود که بنا بر یک ترس واقعی اعم از شکنجه و آزار به دلیل داشتن جنسیت، عضویت در گروه های اجتماعی خاص، عقاید مغایر با حکومت جانش در کشور مطبوع خود در خطر است و به یکی از کشورهای عضو کنوانسیون پناه می برد و نمی تواند به کشور خود باز گردد. معایب پناهندگی فرانسه به این صورت است که عموماً مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی توسط قاچاقچیان و مسیر های غیرقانونی صورت می گیرد که دارای امنیت پایینی می باشند.

ویدیو موسسه MIE در مورد مشکلات پناهندگی


مهاجرت به فرانسه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی از انواع روش های مهاجرتی که کمتر به آن پرداخته شده است، روش مهاجرت برای افراد خاص، هنرمندان و افراد موفق است. مهاجرت هنرمندان به فرانسه نیز امکان پذیر است. هنرمندانی که از درآمد کافی برخوردار بوده، توانایی اداره زندگی خود از طریق هنر خود داشته و از سابقه کاری مناسبی در این زمینه برخوردارند می توانند با اخذ ویزای فرانسه برای هنرمندان، به کشورهایی چون فرانسه، اتریش و کانادا مهاجرت کنند. شرایط مهاجرت هنرمندان در کشورهای مختلف، متفاوت است. برای مثال مهاجرت هنرمندان به کانادا دارای سیستم امتیازبندی است، در حالی که شرایط برای اخذ ویزای هنرمندی اتریش متفاوت بوده و نیاز به کسب امتیاز ندارد. با مراجعه به وب سایت موسسه MIE می توانید اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید. 

مهاجرت به فرانسه از طریق هنر

هنرمندان از طریق گذرنامه ای با عنوان Passeport Talent قادر خواهند بود که به کشور فرانسه مهاجرت کنند. شرط لازم برای بهره مندی از این ویزا، دارا بود یک هنر و استعداد با شهرت جهانی و قابل اثبات می باشد. با این ویزا، هنرمندان قادر خواهند بود به مدت 4 سال در فرانسه زندگی کنند و بعد از 4 سال نیز قابلیت تمدید برای ویزایشان وجود دارد. هنرمندانی که هنر و استعدادشان شامل این نوع ویزا می شود به شرح زیر است:

 • نویسنده
 • عکاس
 • شاعر
 • هنرمند صنایع دستی
 • نوازنده و موسیقی دان
 • ترانه سرا

چگونه به فرانسه مهاجرت کنیم؟

بسیاری از مهاجران در زمان مهاجرت دچار سردرگمی شده و نمی دانند که از چه راهی اقدام به مهاجرت کنند. چگونه به فرانسه مهاجرت کنیم؛ بزرگترین سوال علاقه مندان به زندگی در این کشور می باشد. اگر در ادامه با ما همراه باشید، همه این مراحل را به صورت کامل شرح خواهیم داد. اولین مرحله در مهاجرت به فرانسه، انتخاب روش برای رسیدن به هدف نمی باشد. بسیار مهم است که در این مرحله آگاهی کامل نسبت به وضعیت خود و شرایط و قوانین هر کدام از روش های مهاجرتی می باشد تا بتوان بهترین انتخاب که مهم ترین تصمیم برای ادامه راه مهاجرت می باشد را اخذ نمایید. پس از انتخاب روش مهاجرتی است که نوبت به جمع آوری مدارک و برآورده کردن خواسته های موجود در هر روش می باشد. تعلل در تکمیل هرکدام و یا نقص در آنها به منزله عدم حرکت رو به جلو پرونده مهاجرتی افراد خواهد بود. تعیین وقت مصاحبه و شرکت در مصاحبه، پرداخت هزینه های جاری، اخذ گواهی و سند های مورد نیاز و تکمیل فرم درخواست، از دیگر مراحل مهم مهاجرت به فرانسه می باشد.

لیست مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه

مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه از جمله ضروریاتی می باشد که نقص در هر کدام از آنها، خط قرمزی روی پروژه اخذ اقامت کشور فرانسه می کشد. در واقع از نظر دولت فرانسه، متقاضیانی دارای صلاحیت حضور در کشور فرانسه می باشند که مدارک زیر که عمده ترین مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه است را ارائه دهند. قابل ذکر است که با توجه به روش مهاجرتی که فرد برمی گزیند، مدارک دیگری نیز لازم است که در بخش هر روش مهاجرتی فرانسه، به آن پرداخته خواهد شد. مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه:

 • مدارک شناسایی ازجمله: شناسنامه، کارت ملی و...
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • بیمه سلامت
 • فیش پرداخت هزینه های مربوطه
 • انجام آزمایش های بیومتریک و...

مدرک زبان برای مهاجرت به فرانسه

این که شما کدام یک از روش های مهاجرتی را برای مهاجرت خود به فرانسه انتخاب می کنید بسیار مهم است زیرا هر روش مهاجرتی نیازمند یک سطح از مدرک زبان می باشد. به عنوان مثال: مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی با توجه به اینکه از کدام دانشگاه می خواهید پذیرش بگیرید داشتن یکی از مدارک زبان تافل، TEF, TCFو... ضروری است. برای مهاجرت کاری از شما مدرک زبان نمی خواهند اما اینکه به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید مهم است تا بتوانید به فرصت های شغلی مناسب دست یابید. در بعضی از شغل ها تسلط به زبان انگلیسی کفایت می کند اما طبیعتا تعداد شغل هایی که با تسلط به زبان انگلیسی به توان به آنها بتوان دست یافت نسبت به شغل هایی که با تسلط به زبان فرانسوی بتوان آنها را کسب نمود کمتر می باشد.

مهاجرت به پاریس و معرفی روش های مهاجرتی

بسیاری از افراد که علاقه مند مهاجرت به فرانسه می باشند، در اصل علاقه آنها بیشتر برای مهاجرت به پاریس است. پاریس را باید مشهورترین شهر فرانسه دانست که پایتخت این کشور نیز می باشد. از آن جهت که پاریس در مرکزیت کشور فرانسه قرا دارد، باید این شهر را نقطه اتکایی در همه هدف های مهاجرتی دانست. برای مثال افرادی که به قصد تحصیل قدم به کشور فرانسه می گذارند، با وجود دانشگاه های معتبر در پاریس، به هدف خود خواهند رسید و یا به دلیل رشد همه صنعت ها در این شهر، شرایط بسیار خوبی برای یافتن شغل مناسب با درآمد عالی فراهم است. به طور کلی در بین بهترین شهرها برای زندگی در فرانسه، نام شهر پاریس در ابتدا این لیست نمایان است و کیفیت زندگی در این شهر 12 میلیون جمعیتی، به بالاترین میزان خود می باشد. اما به همان میزان هزینه های زندگی نیز بالاتر از شهرهای دیگر فرانسه است.

مهاجرت تحصیلی به پاریس

از جمله شهرهایی که از قدیم مورد توجه و استقبال ایرانیان بوده، شهر پاریس است. از همین‌رو مهاجرت تحصیلی به پاریس در بین دانشجویان از استقبال بالایی برخوردار است و همواره علاقه مند به زندگی در پایتخت کشور فرانسه یعنی پاریس بوده اند بسیاری از دانشگاه‌های رتبه برتر جهانی در شهر پاریس وجود دارد، این دانشگاه ها با رنکینگ های های زیر 300 در سال ۲۰۲۳ در رتبه بندی qs معرفی شدند. در دانشگاه های دولتی فرانسه تدریس به زبان فرانسوی می باشد و تحصیل در آنها رایگان میباشد. این بخش به معرفی برخی از دانشگاه های رتبه برتر فرانسه که در شهر پاریس واقع شده‌اند می پردازیم:

نام دانشگاه

رتبه در رنکینگ جهانی QS

دانشگاه پلی تکنیک پاریس

48

دانشگاه PSL

26

دانشگاه سوربن

60

دانشگاه پاریس تک

174

دانشگاه پاریس سیته

248

شرایط مهاجرت به پاریس برای کار

در سال های اخیر نرخ بیکاری پاریس کاهش یافت و به 8.4 درصد کاهش یافت که از میانگین ملی فرانسه پایین تر است. در نتیجه شرایط مهاجرت به پاریس برای کار نسبت به سایر شهر های فرانسه مناسب تر می باشد. وجود مراکز بزرگ اقتصادی، بین المللی، وزارتخانه‌های مختلف و موسسات اصلی باعث ایجاد فرصت های شغلی و متنوع در پاریس و در نتیجه، کاهش نرخ بیکاری در این شهر می باشد. فعالیت های این مناطق در پاریس باعث شده که ۳۱ درصد از تولید ناخالص داخلی ملی در این شهر تولید شود. برای کسانی که به دنبال پیدا کردن شغل مناسب در پاریس می باشد این است که پاریس به عنوان پایتخت اروپا برای استارتاپ‌ها شناخته شده و حتی از رقیب خود یعنی لندن نیز پیشی گرفته همین موضوع باعث ایجاد فرصت های شغلی بسیار زیاد برای افراد دارای اندیشه نو می باشد تا بتواند از این طریق شرکت‌های خود را تاسیس کنند. مدارکی که باید برای پیدا کردن شغل مناسب در پاریس باید تهیه کنید به شرح زیر است:

 • رزومه شغلی خود
 • 2 قطعه عکس
 • جزئیات و تجربه های حرفه ای کاری
 • تحصیلات و مدارک تحصیلی
 • لیستی از سرگرمی‌های تحصیلی خود

نکته مهم این است که این مدارک باید بدون خطا و بدون هیچگونه غلط املایی باشد. شما علاقه مندان به مهاجرت به پاریس از روش کاری میتوانید از روش های مختلف برای پیدا کردن کار در این کشور اقدام کنید. از جمله روش ها برای پیدا کردن شغل مناسب مورد زیر است:

 • از روش از طریق لینکدین
 • همکاری با موسسات کاریابی
 • با ارسال رزومه برای کارفرمایان شما می توانید به صورت مستقیم شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

مزایا و معایب مهاجرت به پاریس

در این بخش قصد داریم به طور کامل مزایا و معایب مهاجرت به پاریس را برای شما توضیح دهیم:

مزایای مهاجرت به پاریس

 • وجود سیستم درمانی پیشرفته و خدمات درمانی فوق العاده: بیمه های درمانی دولتی فرانسه ۷۵ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی فرد را پرداخت میکند.
 • وجود تعادل بین کار زندگی در فرانسه: یکی از مهمترین دغدغه های هر فرد این است که تعادل بین کار و زندگی وجود داشته باشد، در کشور فرانسه در بسیاری از شغل ها امکان دریافت ۴۰ روز مرخصی با حقوق وجود دارد، و همچنین ۱۳ روز تعطیل رسمی در این کشور است و ساعت کار در فرانسه ۳۵ ساعت در طول هفته می باشد که این یک نکته مثبت برای کار در این کشور است.
 • دارا بودن طبیعت بکر و زیبا: شما می توانید از جاذبه های توریستی و طبیعت زیبای پاریس استفاده کنید.
 • امکان سفر آزادانه به تمام کشورهای عضو شینگن و سایر شهرهای فرانسه
 • امکان تجربه مزه کردن غذا های متنوع فرانسوی
 • بالا بودن امنیت شغلی در کشور فرانسه

معایب مهاجرت به پاریس

 • همانطور که قبلاً نیز گفته شد هزینه زندگی در پاریس نسبت به شهرهای دیگر کمی بالاتر است.
 • در سیستم اداری فرانسه کاغذ بازی زیاد است و به عبارتی باعث تلف شدن وقت ارباب رجوع می گردد.
 • به صورت کلی نرخ مالیات در این کشور و پاریس بالا می باشد.
 • یادگیری زبان فرانسوی کمی دشوار است.
 • میزان نرخ بیکاری در فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمی بالاتر می باشد.

هزینه مهاجرت به فرانسه در راه های مهاجرتی مختلف

کمتر کسی پیدا می شود که کشور فرانسه و یا شهر عشاق که پایتخت این کشور می باشد را نشناسد و علاقه مند به عکس انداختن در کنار برج ایفل نباشد. زندگی در کشور فرانسه، موجب تلاش بسیاری از افراد شده تا با مهاجرت به این هدف دست یابند. همه ساله تعداد بسیاری از افراد چمدان های خود را با قصد مهاجرت فرانسه می بندند. قطعا این متقاضیان مراحلی را پشت سرگذاشته اند تا موفق به مهاجرت به این کشور شده اند که یکی از این مراحل، پرداخت هزینه های مهاجرت که جدا از هزینه های زندگی در این کشور می باشد. هزینه مهاجرت به فرانسه تاثیر پذیر از روش مهاجرتی می باشد که افراد انتخاب می کنند و در هرکدام عددی متفاوت است که در جدول زیر به طور کامل شرح داده شده است:

نوع هزینه

مبلغ

ویزای تحصیلی

99 یورو

ویزای ازدواج

99 یورو

بیمه پزشکی (در همه روش های مهاجرتی)

30000 یور

ویزای کاری

99 یورو

انجام آزمایشات بیومتریک (در همه روش های مهاجرتی)

70 یورو

برآورد هزینه های زندگی در فرانسه

یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان مهاجرت و زندگی در خارج از کشور مدیریت هزینه ها می باشد. هزینه زندگی در فرانسه یکی از دغدغه های بسیار مهم است که اگر در مورد آن تحقیق نشود و فرد بدون مدیریت مالی اقدام به مهاجرت نماید، ممکن است در این مسیر با شکست و ضررهای مالی رو به رو شود. موسسه MIE با ارائه جداول هزینه های زندگی بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده در دو بخش اصلی اقلام ضروری و روزمره برای زندگی و هزینه اجاره منزل، شما را در تصمیم گیری و مدیریت مالی برای مهاجرت به فرانسه راهنمایی می کند. در جدول های زیر، به ترتیب هزینه کالا و اجاره منزل را ملاحظه می نمایید. برای اطلاع از ارزانترین شهر های فرانسه می توانید مقاله نگارشی در همین سایت را مطالعه فرمایید.

اجاره بهای واحد های مسکونی

قیمت (یورو)

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

665.75

آپارتمان یک خوابه در خارج شهر

512.46

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1.294.94

آپارتمان سه خوابه در خارج شهر

957.33

اقلام ضروری

قیمت (یورو)

رستوران با قیمت مناسب

13

شیر پاکتی یک لیتری

0.98

نان (500 گرم)

1.31

برنج هر یک کیلو

1.65

گوشت مرغ هر یک کیلو

10.66

گوشت گاو هر یک کیلو

15.89

سیب هر یک کیلو

2.51

نحوه مهاجرت خانوادگی به فرانسه چگونه است؟

اقامت خانوادگی در کشور فرانسه تحت شرایط ویژه ای وجود دارد. برای مثال افرادی که با یک شهروند فرانسوی ازدواج می کنند، منعی برای زندگی هر دو در کشور فرانسه وجود ندارد اما این به شرطی می باشد که تاریخ ازدواجشان دو سال قبل از تاریخ درخواست فرد غیر فرانسوی برای اقامت بوده باشد. فرزندان زیر 21 یک سال که از پدر یا مادر فرانسوی متولد شده اند نیز می توانند از اقامت موقت این کشور برخوردار شوند و فرزندان دارای پدر و مادر غیر فرانسوی نیز که در این کشور متولد شده اند هم قادر به اخذ ویزا می باشند و می توان گفت که مهاجرت خانوادگی به فرانسه در چهارچوب مشخصی که از آن نام برده شد، گنجانده می شود.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت فرانسه برای مهاجرت

مهاجرت فرانسه و اخذ تابعیت یا پاسپورت فرانسه از اصلی ترین اهداف متقاضیان به مهاجرت می باشد. برخی از کشورها دارای قوانین مهاجرتی شفافی نمی باشند؛ مانند کشورهای حوزه خلیج فارس که اگر مهاجر در این کشورها 20 سال هم مشغول به کار و پرداخت بیمه و مالیات باشد، باز نمی تواند موفق به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشورها شود. اکثر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه دارای شرایط و قوانینی می باشند که متقاضی با مهاجرت فرانسه و رعایت آنها می تواند منجر دریافت تابعیت و پاسپورت فرانسه شود. تمام راه های مهاجرت به فرانسه اعم از کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی در ابتدا منجر به دریافت تابعیت نمی شوند. افرادی که به مدت 5 سال به صورت پیوسته در کشور فرانسه زندگی کنند و زبان این کشور را بیاموزند می توانند پس از گذشت 5 سال برای اقامت دائم و همچنین شهروندی فرانسه اقدام نمایند. با توجه به اطلاعات ارائه شده ازدواج با یک تبعه فرانسوی که بصورت قانونی بوده و از آن 4 سال گذشته باشد منجر به تابعیت و پاسپورت می گردد. برای دریافت پاسپورت فرانسه متقاضی باید درخواست خود را مبنی بر اخذ پاسپورت در اداره مهاجرت ثبت نماید. سپس باید فرم CAI را پر نمایید و پس از بررسی فرم CAI و نحوه پاسخگویی شما که شامل ارزیابی مهارت در زبان فرانسوی، میزان آشنایی شما با جامعه فرانسه (تاریخ) و همچنین فرهنگ و اداب معاشرت در کشور فرانسه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه

در این بخش از مقاله و پس از بررسی تمامی جوانب مهاجرتی فرانسه، قصد داریم شما را با مزایا و معایب زندگی در فرانسه آشنا کنیم. با هم مزیت ها و معایب مهاجرت به فرانسه را مرور می نماییم:

مزایای مهاجرت به فرانسه

 • تحصیل تقریباً رایگان.سرمایه گذاری در استرالیا
 • امکان مهاجرت بدون مدرک زبان.
 • آموزش و پرورش، تاریخ و هنر قوی.
 • آب و هوایی مطبوع همراه با چهار فصل.
 • واقع شدن در اتحادیه اروپا.
 • کیفیت زندگی بالا.

معایب مهاجرت به فرانسه
سرمایه گذاری در استرالیا

 • بیشترین پیشرفت و پویایی زندگی در شهر پاریس دیده می شود که در شهرهای دیگر فرانسه کمتر خواهد بود و از طرفی هم این شهر از شهرهای گران دنیا می باشد.
 • اکثر استخدامی ها در بخش خصوصی توسط شخص کارفرما صورت می گیرد نه بخش دولتی و اکثرا تا فردی تسلط کامل به فرانسوی نداشته باشد به راحتی نمی تواند در این کشور کار پیدا کند.
 • دشواری یادگیری زبان فرانسه به نسبت زبان انگلیسی.

مشاوره رایگان مهاجرت به فرانسه 

گاهی اوقات آگاهی از اینکه کدام روش فرد را زودتر و بدون مشکل به کشور فرانسه می رساند، مشکل و غیرممکن خواهد بود و افراد را با دلسردی و ناامیدی مواجه می کند و موجب می شود تا پروسه مهاجرت فرانسه را رها کنند که موجب هدر رفتن زمان و پول بسیاری می شود. در این میان راهی وجود دارد که افراد با قرار گرفتن در آن، هم هدف خود را عملی ببینند و هم در حاشیه و مشکلات مربوط به مهاجرت قرار نگیرند. بی شک مشاوره رایگان مهاجرت به فرانسه، خوشحال کننده و بهترین هدیه ای است که می توان به علاقه مندان زندگی در این کشور، هدیه داد. موسسه MIE این هدیه را برای همه عزیزان در نظر گرفته است و با هدف ارائه اطلاعات کاربردی و رفع ابهام و دغدغه افراد در امر مهاجرت، از طریق راه های ارتباطی موجود، آماده پاسخگویی به سوالات متقاضیان گرامی می باشد.

وکیل مهاجرت به فرانسه

برای مهاجرت به فرانسه اینکه بتوانید با یک وکیل خوب مشورت کند و کارهای مهاجرتی را خود را به او بسپارید، بسیار مهم است. یک وکیل مهاجرتی راههای مهاجرت را بارها و بارها امتحان کرده از این رو چالش های این مسیر را می داند. او می داند که از چه طریقی اقدام کند تا شانس شما برای پذیرفته شدن بالاتر برود. موسسه MIE با سالها تجربه در امر مهاجرتی و همکاری با وکلای محلی در کشور فرانسه، می تواند شما را در این مسیر راهنمایی و کمک کند. انتخاب یک موسسه معتبر برای آغاز راه مهاجرتی شما یک مسئله بسیار مهم و حیاتی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از کاملترین مرجع مهاجرتی تحت عنوان محصول ویدیویی مسیر سبز مهاجرت استفاده نموده و دانش خود را افزایش دهید. 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✅ مهاجرت به فرانسه برای چه افرادی امکان پذیر است؟

مهاجرت فرانسه برای افراد با شرایط مختلف امکان پذیر است؛ اشخاصی که قصد تحصیل و یا سرمایه گذاری در فرانسه را دارند، افراد دارای پیشنهاد کاری از کشور فرانسه و یا افرادی که قصد ازدواج با تبعه فرانسوی دارند، می توانند از روش های مهاجرتی استفاده نمایند. تولد و پناهندگی نیز از دیگر روش های مهاجرت فرانسه می باشند. علاوه بر روش های یاد شده، شرایط برای مهاجرت هنرمندان به فرانسه نیز فراهم شده است.

✅ مهاجرت به فرانسه از طریق خودحمایتی چه مزایایی دارد؟

افرادی که قصد اقدام برای روش خودحمایتی در فرانسه دارند می توانند بدون شرط حضور در این کشور، اقامت فرانسه را دریافت نمایند. با اخذ اقامت خودحمایتی می توان به سایر کشورهای اتحادیه اروپا تردد نمود.

✅ به منظور مهاجرت به فرانسه چه میزان سرمایه مورد نیاز است؟

هزینه مهاجرت به فرانسه، بسته به روش انتخابی فرد متفاوت می باشد. در روش مهاجرتی سرمایه گذاری در فرانسه، هزینه بالای ۱.۵ میلیون یورو مورد نیاز است؛ این در حالیست که با اقدام از طرق دیگر می توان با هزینه کمتری به فرانسه مهاجرت کرد.

✅ مهاجرت به فرانسه بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله؛ اشخاصی که قصد مهاجرت را دارند می توانند از طریق شرکت در دوره های زبان، برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند.

سخن پایانی

مهاجرت به فرانسه، راه های مختلف اخذ اقامت فرانسه که در نهایت منجر به دریافت پاسپورت کشور فرانسه می گردد و مزایا و هزینه ی مهاجرت فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. همانطور که در بالا مطالعه کردید طرق مختلف مهاجرت فرانسه اعم از کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی می باشد که هر کدام دارای مزایا و معایبی بود. براساس متن مقاله یکی از سریع ترین راه های مهاجرت به فرانسه روش تحصیلی می باشد که فرد می تواند در صورت داشتن شرایط عمومی لازم فقط با صرف هزینه 4 تا 6 هزار یورو در سال ویزای کورس زبان فرانسه را دریافت نماید. فرانسه در حال حاضر با ارائه برنامه خودحماتی فرانسه شرایط مناسبی برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه و اروپا فراهم آورده است. شما سروران عزیز می توانید برای بررسی شرایط عمومی خود با موسسه MIE در سراسر دنیا تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل کرده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین می توانید در انتهای همین مقاله در بخش "ثبت دیدگاه" سوالات و نظرات خود را ثبت و در کمتر از 24 ساعت به پاسخ آنها دست یابید.

امتیاز 4.44 از 5 ( 38 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
خسرو حیدری
سلام . خیلی ممنون از مقاله خیلی خوب مهاجرت به هلند. سوالی که خدمت شما اساتید گرامی داشتم این است که ایا در هلند اجازه اقامت پس از تحصیل وجود دارد یا پس از تحصیل باید به ایران برگشت؟ نرخ بیکاری کشور اتریش چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما کشور هلند جز کشورهای مهاجر پذیر بوده و بعد از تحصیل حداقل 6 ماه فرصت کاریابی هم م یدهد. طبق آخرین آمار بانک جهانی برای سال 2020 نرخ بیکاری هلند 3.5 درصد می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
امین فتحی
سلام. وقتتون بخیر باشه. ممنون از مقالات عالی که توی سایتتون دارید. واقعا مفید هستن. من یه سوال دارو در مورد مهاجرت به فرانسه. ایا میتونیم با روش خود حمایتی به فرانسه بریم ولی اونجا که رسیدیم تبدیل کنیم به اقامت از نوع سرمایه داری؟ ایا از روش سرمایه گذاری از طریق خرید ملک اقامت دائم به ما میدن؟ ممنونم از مموسسه خوب ملک پور.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه شما بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی بلی شما می توانید کارت اقامت خودحمایتی فرانسه را تبدیل نمایید. درخصوص خرید هم مد نظر داشته باشید که ابتدای امر منجر به دریافت اقامت نمی شود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
نسیم
سلام و عرض ادب من 20 ساله هستم و دیپلم دارم میخوام برای تحصیل در رشته پزشکی به این کشور فرانسه برم اما مدرک زبان ندارم چطور می تونم اقدام کنم؟ ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز یکی از مزایای کشور فرانسه این است که روی دوره های زبان فرانسوی ویزا صادر می کند. با توجه به شرایطی که می فرمایید پیشنهاد می کنم برای کالج های زبان فرانسوی اقدام نمایید. حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
امير زماني
با سلام و عرض خسته نباشيد. بنده در سايت خوب شما يه مقاله مطالعه كردم در مورد خود حمايتي فرانسه. ايا در مهاجرت به فرانسه از اين روش امكان تحصيل رايگان براي فرد اصلي وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی وقتی شما اقامت یک کشور اروپایی را دریافت می کنید این امکان را دارید که از خدمات دولتی آن کشور مثل تحصیلات رایگان هم بهره مند شوید. موفق باشید.
سهیل حسینی
سلام و عرض ادب من با 36 سال سن و دارای مدرک دیپلم و متاهل آیا میتونم پذیرش دوره زبان فرانسه رو در فرانسه بگیرم و به همراه همسرم به صورت همزمان ورود کنیم به خاک این کشور؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به رزومه ای که می فرمایید ریسک پرونده شما خیلی بالاست و با مدرک دیپلم عموماً تا سن 23 - 24 سال می توان اقدام کرد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
شیگلا رجیبی
از طراف جامعه مدنی هستم آیا امکان دارد من اونجا بیایم یا خیر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت کامل بررسی شود.
نیما برزگر
سلام ممنون بابت مقاله خوبتون در خصوص مهاحرت به فرانسه خیلی سوال داشتم که اکثر سوالاتم را باخواندن مقاله پاسخ گرفتم فقط میخوام بدونم شرایط کار پس از تحصیل چطور است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اقامت پس از تحصیل باید پیشنهاد شغلی داشته باشید و بهترین کار اینه که ریسک نکنید و قبل از اتمام ویزای تحصیلی تان به دنبال کار باشید، معمولاً فرصت های 3 تا 6 ماهه ای هم بعد اتمام تحصیل می دهند. موفق باشید.
سورن
سلام با تشکر از مطالب خوب و کامل تون من میخواستم بپرسم مطمئن ترین راه سرمایه‌گذاری در فرانسه چیست؟ آیا با خرید ملک میتوان اقامت این کشور را به دست آورد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متشکریم از محبت شما همراه گرامی. خیر امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک در کشور فرانسه وجود ندارد اما شما می توانید از طریق روشی مانند خودحمایتی به این کشور ورود نمایید و بعد از آن مبادرت به خرید ملک نمایید.
الینا
سلام با تشکر از مطالب خوب و کامل تون من قصد مهاجرت به فرانسه را دارم و می خواستم بپرسم ازطریق خرید ملک میشه اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. ممنونیم از محبت شما دوست گرامی. خیر در حال حاضر امکان مهاجرت به کشور فرانسه از طریق خرید ملک وجود ندارد اما شاید شما بتوانید از روش خودحمایتی برای مهاجرت به کشور فرانسه اقدام داشته باشید.
مرتضوی
سلام. ممنون از مقاله خوبتون. خواستم بپرسم آیا اقامت خودحمایتی فرانسه شرایط سنی هم داره یا من با 32 سال هم میتونم اقدام داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، این اقامت شرایط سنی خاصی ندارد و شما باید سرمایه نقدی و غیرنقدی لازم را ارائه نمایید که بهتر است با وکیل در این زمینه صحبت نمایید.
Peiman Saghay Biria
با عرض سلام و تشکر از جناب ملک پور در مورد خرید ملک و اخذ اقامت فرانسه میتونم مزاحمتون بشم در حال حاظر در ایتالیا سکونت دارم ولی چون کارم در ایران هستش و اینجا شرط حضور داره فرانسه شرایطش بهتره برام به کارم لطمه نمیخوره میتونین راهنمایی کنین ممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز روش های خرید ملک پرتغال، نوآفرینی پرتغال و خود حمایتی فرانسه روشهای مناسبی است که شما میتوانید اقدام نمایید میتوانید در سایت موسسه ملکپور ثبت نام کنید تا مشاوران مجرب با شما تماس بگیرند
زیبا
هزینه مهاجرت برای کشور فرانسه چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز روش با روش خیلی متفاوت هست اگر به دنیال پاسخ دقیق هستید پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا بصورت رایگان شرایط شما بررسی شود و باتوجه به روش هایی که مطلوب شماست هزینه ها را دریافت نمایید. https://officialmalekpour.net/contact
سارا فتحی
خسته نباشید من هدفم مهاجرت به فرانسه هست اما زبان فرانسویم خوب نیس و مدرک رو نگرفتم میشه به غفرانسه مهاجرت کنم و اونجا مدرکم رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز امکان مهاجرت به این کشور بدون مدرک زبان وجود داره و اونجا با شرکت در دوره های زبان این کشور، قادر به اخذ مدرک خواهید بود.
ناصر
فرانسه از لحاظ برخورد با مهاجرین چطورر کشوری هست؟ آیا تورم توی این کشور کم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
فرانسه کشوری شاد و بسیار مهاجر پذیر است نرخ بیکاری این کشور کمی از کشور هایی مثل آلمان و انگلیس بالاتر است اما در مجموع زیاد نیست.
مزایای مهاجرت به کشور فرانسه برای مهاجرین خارجی چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
تحصیل تقریباً رایگان، امکان مهاجرت بدون مدرک زبان، آموزش و پرورش، تاریخ و هنر قوی، آب و هوایی مطبوع همراه با چهار فصل. واقع شدن در اتحادیه اروپا، کیفیت زندگی بالا.
مرتضی
مدارک لازم برای مهاجرت چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مدارک مورد نیاز عبارتند از: مدارک شناسایی فردی ، تکمیل و ارائه فرم درخواست، گواهی اثبات تمکن مالی، بیمه سلامت، فیش پرداخت هزینه های اولیه، انجام آزمایش های مربوطه
زیبا زاهدی
سلام من مدرک دکترای آموزش زبان از دانشگاه تهران دارم و در حال حاضر استاد یکی از دانشگاه های دولتی در ایران هستم خواستم بدونم بهتر است از چه طریقی برای مهاجرت اقدام کنم که شانس پذیرش من بالا باشد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام روش پیشنهاد شغلی یکی از بهترین روش ها برای شما می باشد لطفا جهت کسب اطلاعات دقیق تر با موسسه تماس حاصل فرمایید.
محمد حمیدی
سلام من یکی از نوازندگان یکی از گروه های موسیقی معروف در ایران هستم که رشته تحصیلی دانشگاهیم هم رشته موسیقی بوده است آیا می توانم از طریق روش هنرمندان و افراد موفق برای کشور فرانسه اقامت دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام اگر در رزومه کاری خود گارهای تاپ داشته باشید و اجرای بین المللی داشته باشید شانس شما برای دریافت این ویزا بسار بالا می باشد پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات دقیق حتما با دفاتر موسسه تماس حاصل فرمایید.
میترا حق دار
آقا شرایط مهاجرت خانوادگی به کشور فرانسه فراهم هست میخواستم بدونم چطوری میتونیم خانوادگی با هم مهاجرت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در موارد خاصی که مثلا نامزد شما مقیم فرانسه باشد و یا پدر و مادر فرانسوی باشد و یا... بله امکان پذیر است لطفا برای کسب اطلاعات دقیق در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید.
دانا ترابی
آیا پیدا کردن شغل مناسب برای غیر فرانسوی ها در فرانسه راحت است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با توجه به اینکه استخدام از طریق شرکت های خصوصی صورت میگیرد و نیاز به تسلط به زبان فرانسوی است در صورت داشتن تسلط کامل به حرفه و تسلط کامل به زبان فرانسوی راحت است در غیر این صورت برای شما دشوار خواهد بود.
آرزو امیریان
سلام من نامزدم 5 ساله که مهاجرت کرده و در فرانسه زندگی میکنه و مشغول کار هست میخواستم بدونم بعد از ازدواج منم میتونم مهاجرت کنم و برم پیشش برای رفتنم مشکلی پیش نمیاد؟ نامزدم ایرانی اما ساکن فرانسه است.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام اگر اقامت این کشور را داشته باشند برای مهاجرت شما مشکلی پیش نخواهد آمد برای این منظور نیاز به دانستن اطلاعات دقیق تری می باشد.
فاطمه مقدم
سلام میخواستم بدونم بهترین شهر برای مهاجرت تحصیلی کدوم شهر رو پیشنهاد می‌کنید آیا بهترین شهر فرانسه برای دانشجویان پاریس هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام شهر پاریس بخاطر شلوغی زیاد و هزینه های تحصیل بالا شهر مناسبی برای تحصیل بر شمرده نمی شود، پیشنهاد می شود در شهر هایی که هزینه ها در آنها ارزان تر باشد را برای تحصیل انتخاب کنید.
جهان جویا
سلام و عرض ادب ممنون از مقاله خیلی خوب تان ، سوالی که خدمت شما داشتم این که پدر من در کشور فرانسه قبولی گرفته و من هم (21) ساله شدم آیا میتواند کار مرا هم دورست کند اگر کدام راه داشته باشد راهمایی کنید ممنون .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط شما باید به صورت جزئی بررسی گردد. شما می توانید از طریق روش تحصیلی اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه نمایید . برای دریافت مشاوره با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید
hasan zanjani
سلام روزتون بخیر میشه توضیح بدید از طریق کار در فرانسه آیا میتونیم کارت آبی اروپا یا همون بلو کارت رو دریافت کنیم؟ شرایطش چطوری است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود بله با 2 سال کار کردن می توانید بلو کارت را دریافت کنید به این صورت که اگر با یک قرارداد کاری حداقل یک ساله با داشتن حداقل حقوق 53.836 هراز یورو در سال به مدت 2 سال در حرفه تخصصی خود مشغول به کار باشید، سپس بعد از گذشت 18 ماه کار در فرانسه می توانید در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا کار کنید.
ava
سلام روز خوش آیا کشور فرانسه برای مهاجرت هنرمندان مناسب است؟ من رشته ام گرافیک بوده و در حیطه ویترای فعالیت میکنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و دورد دوست عزیز کشور فرانسه از جمله کشور هایی می باشد که به هنر بسیار اهمیت می دهد، و برای مهاجرت هنرمندان مناسب است. برای راهنمایی های دقیق تر با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید.