اقامت سوئیس - شرایط - روش های اخذ اقامت

33 نظر

اقامت سوئیس، از طریق 7 روش اصلی کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی و مهاجرت افراد موفق ممکن است. روش کاری از محبوب ترین روش ها برای کسب اقامت سوئیس در بین ایرانیان می باشد. از مهم ترن شرایط اقامت در سوئیس برای ایرانیان میتوان به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، اثبات تمکن مالی و همچنین عدم سوءپیشینه نیز اشاره کرد. برای دریافت اقامت کاری با داشتن جاب آفر و سابقه کاری نیز امکان پذیر است. در اقامت تحصیلی ابتدا باید نامه پذیرش از دانشگاه را داشته باشد این نوع اقامت به اقامت دائم تبدیل نمیشود مگر اینکه نوع ویزای خود را تغییر داده مثلا با پیدا کردن کار به ویزای کاری تبدیل کنید. اقامت از طریق سرمایه گذاری از طریق دو روش ثبت شرکت یا پرداخت مالیات بر ازرش افزوده نیز امکان پذیر است. در ادامه مقاله تمامی روش ها به صورت کامل ارزیابی شده است. پس از مطالعه مقاله در صورت وجود هر گونه ابهام وسوال در باب انواع راه های مهاجرت به سوئیس می توانید با موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. با ما همراه باشید تا تمامی موارد را در خصوص اقامت سوئیس بررسی نماییم.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد راه‌های اخذ اقامت در 10 دقیقه


 

مباحثی که در این نوشتار مورد بررسی قرار میگیرد:تماس با ما

اقامت سوئیس

شرایط اقامت در سوئیس برای ایرانیان

در خصوص شرایط اقامت در سوئیس برای ایرانیان می توان بیان داشت که با توجه به روشی که از طریق آن اقدام می فرمایید، شرایط مختلفی وجود دارد.شرایط کلی برای اقامت در سوئیس برای ایرانیان  به صورت لیستی عبارتند از:

 • تمکن مالی: شما باید توانایی مالی داشته باشید تا بتوانید هزینه‌های خود و خانواده‌تان را در سوئیس تامین کنید.
 • بیمه‌ ی سلامت: شما باید بیمه‌ی سلامت مناسب داشته باشید.
 • محل اسکان: شما باید محل اسکان مناسبی داشته باشید.
 • عدم سوء سابقه: شما نباید دارای سوء سابقه‌های جنایی یا مشکلات حقوقی جدی در سوئیس یا در کشور مبدأ باشید.
 • درخواست مناسب: شما باید درخواست مناسبی برای اقامت مطلوب خود داشته باشید (تحصیلی، کاری، تاجری و غیره) و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.
 • تعهد به رعایت قوانین: شما باید تعهد داشته باشید که قوانین و مقررات سوئیس را رعایت خواهید کرد.
 • قبولی در مصاحبه: ممکن است نیاز به مصاحبه با مقامات مهاجرتی داشته باشید تا وضعیت و اهلیت خود را تایید کنید.
 • دلایل واجد شرایط: شما باید دلایل واجد شرایط بودن برای روشی که قصد دارید از آن طریق اقدام کنید را ثابت کنید.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد مهاجرت به سوئیس


انواع روش های اخذ اقامت سوئیس

برای دریافت اقامت سوئیس روش های مختلفی وجود دارد در ادامه به برخی از این روش‌ها اشاره می‌کنیم:

 • اقامت تحصیلی سوئیس: برای این نوع اقامت باید در یک دانشگاه یا موسسه پذیرفته شوید. این نوع اقامت برای مدت معینی به مدت تحصیل معتبر است.
 • اقامت کاری: اگر شما پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در سوئیس دریافت کنید، می‌توانید اقامت کاری درخواست دهید. این اقامت ممکن است برای مدت مشخصی باشد و وابسته به شغل شما باشد.
 • اقامت سرمایه گذاری: اگر شما قصد تاسیس کسب و کار یا سرمایه‌گذاری در سوئیس را دارید، می‌توانید اقامت تاجری اخذ کنید. برای این منظور، باید معیارهای خاصی را ارضاء کنید.
 • اقامت از طریق ازدواج: اگر همسر شما تابعیت سوئیسی داشته باشد ممکن است.
 • اقامت از طریق تولد: در این روش باید یکی از والدین تابعیت سوئیسی داشته باشند.
 • اقامت پناهندگی: از جمله روش های پر خطر که توصیه نمی گردد.

مدارک مورد نیاز اقامت در سوئیس

همه علاقه مندان مهاجرت و اخذ اقامت سوئیس باید برای عملی شدن خواسته شان، مدارکی را به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهند و براساس این مدارک است که افسران مهاجرتی این کشور، تصمیم به پذیرش فرد می گیرند.

هرچند که روش های مختلف اقامت در سوئیس، مدارک متفاوتی را نیازمند است اما مدارکی که در همه برنامه های مهاجرتی یکسان است، عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • اصل گذرنامه
 • دو قطعه عکس
 • کپی مدارک هویتی از جمله شناسنامه
 • ارائه اسناد مربوط به تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی و ریزنمرات
 • نامه پذیرش دانشگاه در صورت تصمیم به تحصیل در دانشگاه های سوییس
 • آنجام سلسه مراتب اداری برای اخذ ویزا و ارائه آنها
 • مدارک شغلی
 • رزومه

مراحل اخذ اقامت سوئیس

عبور از مراحل اخذ اقامت موجب می شود تا اداره مهاجرت سوئیس به بررسی درخواست افراد برای زندگی در این کشور بپردازند. هر کدام از مراحلی که در این راه قرار دارد، خود به چند بخش تقسیم می شود که متقاضیان ملزم به اجرای درست همه این زیرشاخه ها می باشند.

ابتدای شروع کار برای گرفتن اقامت با انتخاب روش مهاجرتی آغاز می گردد و در قدم بعد، فرد باید به کسب اطلاعات لازم پیرامون روش انتخابی خود بپردازد. پس از آگاهی کامل از شرایط و قوانین است که زمان تکمیل مدارک و فرم درخواست می رسد و متقاضی باید اقدام به جمع آوری همه مدارک خواسته شده کند. پرداخت هزینه ها، گرفتن وقت ملاقات سفارت، شرکت در مصاحبه، انجام آزمایش های مورد نیاز و... از دیگر مراحل اخذ اقامت سوئیس می باشد که یکی پس از دیگری باید اجرا شوند و با اجرای این مراحل است که پرونده مهاجرتی متقاضی برای بررسی کامل می گردد.

انواع مجوز اقامت در سوئیس

کشور سوئیس برای اقامت اتباع خارجی، مجوز های مختلف و متفاوتی را صادر میکنه که در این قسمت قصد داریم شرایط و نحوه دریافت انواع مجوز اقامت در سوئیس را که برای اتباع خارجی صادر می کند را معرفی نماییم این مجوزها عبارتند از:

 

مجوز

توضیحات

مجوز L

در این مجور به اتباع خارجی اجازه اقامت کوتاه مدت داده می شود که این مجوز تا یک سال نیز قابل تمدید است.

مجوز B

در این مجور اجازه برای اقامت کوتاه مدت به اتباع خارجی داده می شود که یک ساله است و قابل تمدید نیست.

مجوز C

 با دریافت این مجور به شما اجازه اقامت دائم این کشور داده می شود نکته مهم این است که برای شهروندان کانادا، امریکا و اتحادیه اروپا و بعد از 5 سال و برای شهروندان دیگر کشور ها بعد از 10 الی 12 سال اقامت دائم کشور سوئیس صادر می شود.       

مجوز Ci

این مجوز که برای افراد خانواده‌ کارمندان ادارات دولتی و سفارت‌خانه‌ها صادر خواهد شد تا زمانی که ویزای عضو اصلی (کارمند سفارت خانه یا اداره) معتبر باشد اعتبار دارد.

مجوز N

این مجور برای پناهندگان این کشور صادر می شود.

مجوز F

این مجوز نیز برای کسانی که درخواست پناهندگی دادند و درخواست انها ریجکت شده اما به دلایل منطقی قادر به خروج از این کشور نمی باشند صادر می شود.

مجوز S

این مجوز به صورت موقت برای کسانی صادر می شود که اشخاص مهمی باشند و نیاز به محافظت ویژه دارند.

مجوز G

این مجور برای کسانی صادر می شود که در رفت و آمد هستند و مثلا در سوئیس کار می کنند ولی در این کشور زندگی نمی کند، نکته مهم در این مجوز این است که هیچ گونه مزیت داشتن حق اقامت این کشور برای این افراد قابل استفاده نیست.

اقامت سوئیس از طریق کار

اقامت سوئیس از طریق کار با توجه به نرخ بیکاری پایین در سوئیس، یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به این کشور برای افرادی است که دارای تخصص و مهارت هستند. اخذ ویزای کار و شرایط اقامت در سوئیس برای اتباع اتحادیه اروپا و شهروندان ایسلند، نروژ و لیختن اشتاین و کسانی که تبعه کشورهای دیگر هستند شرایط متفاوتی دارد. شهروندان اتحادیه و منطقه اروپا می توانند به صورت رایگان وارد کشور سوئیس شوند البته برای اخذ اجازه کار باید خود را به اداره کار سوئیس معرفی کنند. اتباع کشورهای دیگر نیازمند داشتن اجازه کار و اقامت هستند. شما نمی توانید با ویزای توریستی وارد کشور سوئیس شوید و کار پیدا کنید سپس نوع ویزای خود را تغییر دهید. مهمترین شرط برای اخذ ویزای کار در سوئیس داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر سوئیسی می باشد. اتباع کشورهای جهان سوم تنها در صورتی مجاز به اخذ این ویزا هستند که هیچ سوئیسی و ملیت اتحادیه اروپا واجد شرایط برای کار مورد نظر وجود نداشته باشد.

اقامت از طریق کار به سه صورت اجازه L، B وC  می باشد. اجازه L برای اقامت به مدت حدود یک سال در سوئیس است و امکان دارد نهایتاً برای مدت یک سال دیگر نیز تمدید شود. اجازه B برای اقامت در سوئیس مدت یک سال اعتبار داشته و امکان تمدید سالانه آن نیز وجود دارد. اجازه اقامت C برای افرادی است که به مدت 10 سال در سوئیس زندگی کنند البته شهروندان کانادا و آمریکا پس از گذشت 5 سال می توانند اقامت دائم سوئیس را دریافت نمایند. نمودار زیر نشان دهنده نرخ بیکاری کشور سوئیس در ماه های اخیر می باشد:

نمودار نرخ بیکاری سوئیس

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل شرایط خاص دارد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

 نظام آموزشی در کشور سوئیس به صورت بولونیایی می باشد. آموزش رایگان برای شهروندان این کشور به صورت اجباری خواهد بود. دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید بدانند که زبان آموزش در کشور سوئیس شامل زبان های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانیایی می شود؛ اما در مدارس و دانشگاه های این کشور دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی تحصیلات خود را ادامه دهند. تحصیل در کشور سوئیس در تمامی مقاطع امکان پذیر است و دانشجویان می توانند در مدرسه و سپس دانشگاه، تحصیلات خود را ادامه دهند.

 • تحصیل در مدارس سوئیس

تحصیل در کشور سوئیس از سن 6 سالگی آغاز می شود. مدارس سوئیس جزء بهترن مدارس در سطح جهان هستند و تحصیل در مدارس سوئیس به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود، چرا که تعدادی از بهترین سیاستمدارن، اقتصاددانان و دانشمندان در فارغ التحصیل مدارس و دانشگاه های سوئیس بوده اند و همچنین شانس کاریابی پس از تحصیل در سوئیس بسیار بالاست. هزینه تحصیل در مدارس در سال بین 35000 فرانک تا 90000 فرانک می باشد.

 • تحصیل در دانشگاه های سوئیس

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی و فرانسوی امکان پذیر است و دانشجو می بایست حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 را اخذ نماید. ادامه تحصیل در این مقطع نیازمند داشتن مدرک دیپلم است و حدوداً 3 سال به طول می انجامد. همچنین دانشجو امکان کار دانشجویی به مدت 10 ساعت در هفته را دارد و میانگین حقوق دریافتی بین 12 تا 15 فرانک به ازای هر ساعت می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدوداً یک سال و نیم یا دو سال به طول می انجامد و به زبان انگلیسی متداول است. دانشجو در این مقطع اجازه کار پاره وقت 20 ساعت در هفته را دارد. هزینه تحصیل در سوئیس بسته به رشته و دانشگاه بسیار متغیر است و هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی پایین می باشد. تحصیل در مقطع دکترا نیازمند داشتن سوپروایزر و رزومه علمی قوی است. امکان اخذ بورس در این مقطع بالا بوده و طول مدت تحصیل در دوره دکترا بین 3 تا 4 سال می باشد. همچنین دانشجو در مقطع دکترا امکان کار به مدت 30 ساعت در هفته را دارد که بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی خود را می تواند تامین کند. به طور میانگین، هزینه تحصیل در سویئس در مقاطع دانشگاهی با احتساب هزینه زندگی سالیانه در حدود 30 تا 34 هزار فرانک سوئیس می باشد. 

 • کار پس از تحصیل در سوئیس

فرد پس از اتمام تحصیل فرصت 4 تا 6 ماهه برای پیدا کردن کار دارد و در صورت پیدا کردن کار مورد نظر می تواند به اقامت سوئیس دست پیدا کند. لازم به ذکر می باشد که در کشور سوئیس امکان بردن همراه با ویزای تحصیلی وجود ندارد. همچنین افرادی که دارای سوابق تحصیلی خوب در حین تحصیل در سوئیس بوده اند بصورت تضمینی از سوی دانشگاه های سوئیس به شرکت ها و موسسات سوئیسی جهت استخدام معرفی می شوند.

اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس با توجه به اینکه این کشور از نظر اقتصادی پیشرفته و سطح زندگی بالایی دارد، همواره مورد توجه بسیاری از اشخاص ثروتمند بوده است. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری به دو روش امکان پذیر می باشد:

 • اقامت از طریق ثبت شرکت
 • اقامت از طریق پرداخت مالیات و خودحمایتی
 • اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت

در روش ثبت شرکت سرمایه گذار می تواند در سوئیس شرکت ثبت کرده و از این طریق به اقامت دائم سوئیس دست پیدا کند. البته شرکت ثبت شده باید سودآوری و تاثیر مثبت داشته و برای شهروندان سوئیسی شغل ایجاد کند. با توجه به پیچیدگی و حساسیت پروسه های ثبت شرکت فرد بایستی پروسه تشکیل پرونده خود را از طریق  مشاور مهاجرتی انجام دهد. متقاضی باید برای شرکت تجاری خود یک نام انتخاب کند و پس از آن تمام مدارک هویت اش را ترجمه رسمی کند. همچنین باید اسامی مدیر عامل و سهامداران را اعلام نماید. پس از مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت شرکت به فرد کارت اقامت سوئیس یک ساله اعطا می گردد که این کارت اقامت قابلیت تمدید خواهد داشت.

 • شخص متقاضی و خانواده اش می توانند در بانک افتتاح حساب کنند
 • فرزندان امکان تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه ها با کیفیت آموزشی بالا را دارند
 • می توانند آزادانه در کشورهای عضو شنگن تردد داشته باشند
 • اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی

خودحمایتی سوئیس یا اخذ اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی، روش مهاجرتی است که تنها با نمایش میزان سرمایه مورد نیاز امکان پذیر است. در این روش که بیشتر برای افراد متمکن و بازنشسته توصیه می شود، افراد بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی یا مدرک زبان خاصی می توانند تنها با نمایش میزان دارایی و سرمایه بانکی خود، برای سرمایه گذاری، مهاجرت و اخذ اقامت دائم سوئیس اقدام نمایند. بدین گونه که به ازای تفاضل سنی 55 تا 78 سال بایستی تمکن مالی خود را نمایش داده و از درآمد ماهیانه ثابت برخوردار باشید. در این صورت به شما اقامت از طریق تمکن مالی و به صورت موقتی اعطا می شود که با تمدید سالیانه آن، پس از چند سال می توانید آن را به اقامت دائم تبدیل کرده و سپس مقدمات اخذ پاسپورت سوئیس را فراهم نمایید. توجه فرمایید که تعداد پذیرش متقاضیان از این روش، محدود است و برای این روش بایستی در بازه زمانی تعیین شده اقدام کرد. فرد متقاضی اصلی می در این روش باید بالای 55 سال باشد تا بتواند به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقامت بازنشستگی سوئیس را اخذ نماید. همچنین متقاضی می تواند در کشور سوئیس به خرید ملک و سرمایه گذاری بپردازد، به شرطی که نیاز به استخدام در آن پروژه و شرکت و یا منجر به گرفتن موقعیت شغلی کارگر سوئیسی نباشد و تنها به قصد اخذ سود از سرمایه گذاری باشد.

 • اقامت سوئیس از طریق خرید ملک

اقامت سوئیس از طریق خرید ملک برای افرادی که صرفا قصد سرمایه گذاری دارند، امکان پذیر است. اشخاصی که اقدام به خرید ملک در سوئیس می نمایند، می توانند به مدت 6 ماه در سال را در این کشور حضور داشته باشند. لازم به ذکر است که این نوع سرمایه گذاری صرفاً با هدف کسب سود انجام می شود و با خرید ملک فرد نمی تواند به اقامت دائم سوئیس دست پیدا کند.

اقامت سوئیس از طریق ازدواج

اقامت از طریق ازدواج از دیگر راه های مهاجرت به این کشور می باشد. در صورتی که شخص با اتباع سوئیسی ازدواج نماید، می تواند برای اخذ تابعیت و اقامت دائم سوئیس اقدام کند. در صورتی که فرد بخواهد به شریک زندگی خود در سوئیس بپیوندد، یک سری شرایط خاص را بایستی رعایت نماید. در خصوص ازدواج در سوئیس، متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته و یکی از طرفین شهروندی کشور سوئیس را دارا باشد. در قانون کشور سوئیس ازدواج بین خانواده محارم وافراد درجه یک یا فرزندان همسر قبلی ممنوع است. همچنین فرد در اداره ثبت باید صحت مدارک را به اثبات برساند. پس از اینکه مدارک تحویل داده شد، شخص می تواند مقدمات ازدواج را انجام دهد. بهتر است طرفین برای ثبت ازدواج در شهرداری حاضر شوند، در صورتی که یکی از آن ها در خارج از کشور باشند می توان مقدمات ازدواج را به صورت کتبی انجام داد. برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج فرد متقاضی باید مطیع قوانین سوئیس بوده و به نحوه ی زندگی کردن در کشور سوئیس عادت کرده باشد.

اقامت و تابعیت سوئیس از طریق تولد

اخذ اقامت دائم سوئیس و تابعیت این کشور اروپایی ار طریق تولد بر اساس خون می باشد. راه های اخذ تابعیت و اقامت سوئیس از طریق تولد به صورت زیر می باشد:

 1. فرزندی که در کشور سوئیس از پدر و مادری که تابعیت سوئیس دارند متولد می شود.
 2. فرزندی که از مادر سوئیسی متولد می شود.
 3. در صورتی که فرد از پدر سوئیسی و مادر غیر سوئیسی متولد می شود.
 4. فرزندی که در خاک سوئیس از پدر و مادری نامعلوم بدنیا بیاید.
 5. فرزندی که توسط اتباع سوئیسی به فرزند خواندگی پذیرفته شود می تواند تابعیت کشور سوئیس را به دست آورد.

لازم به ذکر می باشد که دولت سوئیس تابعیت مضاعف را پذیرفته است و افراد سوئیسی امکان اخذ دو تابعیت را دارند.

اقامت سوئیس از طریق پناهندگی

اقامت سوئیس از طریق پناهندگی از بدترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد. پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلیل نژاد ، اعتقادات مذهبی ، ملیت ، باورهای سیاسی ، رنگ پوست و تعلق به یک گروه اجتماعی و یا آزار و اذیت جسمی  یا جنسی ، خطرات جنگ و ناامنی مجبور به ترک زادگاه خود شده است. اصلی ترین موضوع در باب پناهندگی دارا بودن پرونده ی مناسب است که نشان دهد جان و امنیت شخص در کشورش در خطر است. فرد در ابتدا درخواست پناهندگی خود را ارائه می دهد سپس SEM تقاضانامۀ او را ثبت و بررسی می نماید و مشخص می کند که درخواست پناهندگی مورد تایید می باشد یا خیر؟ نمودار زیر درخواست های پناهندگی سوئیس در چند سال اخیر را نشان می دهد. خط سبز نشان دهنده تعداد درخواست های پناهندگی سوئیس پذیرفته شده و خط قرمز نشان دهنده تعداد پناهندگان رد شده می باشد. موسسه ملک پور به دلیل خطرات بسیار پناهندگی و مهاجرت قاچاقی این روش را توصیه نمی کند و مسیر های مهاجرت قانونی را با شما در میان خواهد گذاشت.

شرایط اقامت در سوئیس برای هنرمندان و افراد موفق

کشور سوئیس برای آن دسته از هنرمندانی که به دستی بر قلم دارند و به شغل نویسندگی مشغولند، خدمات اقامتی در خاصی در نظر گرفته است که جزئیات آن به شرح زیر است:

 • این برنامه مختص گروه هایی همچون نویسندگان، مترجمین و سایر افراد دارای خلاقیت است که در مدت زمان های دو هفته إلی شش ماه در نظر گرفته شده است.
 • محل اقامت هنرمندان به علاوه وعده های غذایی برای این افراد در نظر گرفته شده است.
 • برای شرکت در این برنامه محدودیت سنی و نیاز به ارائه مدرک زبان وجود نداشته و اقدام برای سطوح مختلف امکان پذیر است.

شرایط اقامت در سوئیس برای همراهان

ویزای همراه سوئیس یکی دیگر از روش های اخذ اقامت است که افراد به سادگی به آن خواهند رسید به شرطی که خواسته های اداره مهاجرت سوئیس را در این زمینه فراهم کنند. یکی از این خواسته ها، حضور متقاضی در سفارت می باشد و ارائه درخواست خود به زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی است.

متقاضیان، ملزم به تحویل همه مدارک و کپی آنها می باشند و بعد از ارسال مدارک است که باید حداقل 16 هفته برای رسیدگی به مدارکشان، صبر نمایند. اگر با درخواست متقاضی موافقت شود، وی باید با مدارکی از جمله: اصل و کپی گذرنامه، فرم درخواست اقامت، دو قطعه عکس و هزینه ویزا، به سفارت مراجعه کرده تا فرایند اخذ اقامت خود را تکمیل و بدون هیچ مشکلی به این کشور با ویزای همراه سوئیس، مهاجرت کند.

هزینه اقامت سوئیس

هزینه اقامت سوئیس شامل مبالغی است که افراد باید بعد از مهاجرت به این کشور بپردازند. از زمانی که متقاضی تصمیم به مهاجرت به سوئیس را می گیرند برای اخذ مجوز رسیدن به این هدف، هزینه هایی باید پرداخته شود که جزییات آن به شرح زیر است:

 • پرداخت 97 دلار برای اخذ ویزای افراد بالای 12 سال
 • پرداخت 46 دلار برای اخذ ویزای کودکان 6 الی 11 سال
 • پرداخت 43 دلار برای اخذ ویزا (ویژه شهروندان ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، روسیه و صربستان)

در کنار این مبالغ که جزء هزینه های اصلی اقامت سوییس می باشد، پرداخت هزینه های جانبی و جزیی دیگری برای انجام آزمایش ها و مراحل اخذ ویزا نیز واجب می باشد.

تمدید اقامت سوییس

افرادی که هنوز موفق به اخذ اقامت دائم کشور سوئیس نشده اند، برای اینکه سکونت آنها در سوئیس با مشکل روبرو نشود باید اعتبار آن را تمدید نمایند. نکات مهمی که در این باره وجود دارد این است که حتما متقاضیان پروسه تمدید ویزای خود را به دقیقه 90 واگذار نکنند و دو هفته قبل از به پایان رسیدن اجازه حضورشان در سوئیس، اقدام به تمدید اقامت خود کنند.

افراد باید درخواست خود را به اداره مهاجرت سوئیس مبنی بر تمدید مجوز اقامتشان ارسال نمایند. بدیهی است که در این فرایند، ارائه مدارک و توضیحاتی به افسران مهاجرتی سوئیس جزء شرایطی می باشد که همه متقاضیان موظف به اجرای آن هستند و پس از انجام این سلسه مراتب است که تمدید اقامت آنها با موفقیت روبرو خواهد شد.

قوانین و شرایط اخذ اقامت دائم سوئیس

اقامت دائم سوئیس هدف بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور می باشد که دارای شرایط و پیچیدگی های است. افرادی واجد شرایط اخذ اقامت دائم سوئیس هستند که از قواعد زیر پیروی کنند:

 • سکونت مداوم در سوئیس به مدت 10 سال
 • داشتن تسلط به زبان سوئیس
 • عدم سابقه کیفری
 • انطباق پذیری با نوع زندگی در سوئیس
 • در تضاد نبود زندگی فرد با شزایط و سیاست های کشور سوئیس
 • برخورداری از تمکن مالی

در کنار این شرایط، ارائه مدارک زیر برای بررسی تقاضای افراد در جهت اخذ اقامت از شرایط اولیه برای اخذ دائم سوئیس می باشد:

 • مدارک هویتی
 • آدرس محل زندگی متقاضی در سوئیس
 • مدرک زبان
 • فیش پرداخت هزینه های مربوطه

در کنار شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم سوئیس باید به نکات زیر نیز توجه ویژه ای شود:

 • افرادی که موفق به گرفتن اقامت دائم سوئیس می شوند، اگر بیشتر از 6 ماه این کشور را ترک کنند، مجوز اقامت دائمشان باطل می شود
 • اقامت دائم، اجازه همراهی کودک و همسر را برای متقاضی به همراه دارد
 • برای رسیدن به اقامت دائم سوئیس، گفتن دروغ، عواقب جبران ناپذیری را برای افراد در پی دارد.

مجوز اقامت دائم سوئیس

مجوز اقامت دائم سوئیس این اجازه را به متقاضیان می دهد که بدون دغدغه تمام شدن مدت اعتبار ویزا و... در کشور سوئیس به عنوان شهروند مشغول به زندگی، کار و مجاز به استفاده از تمام خدمات این کشور شوند. افراد با اخذ اقامت دائم هیچ محدودیتی برای استخدام نخواهند داشت و به راحتی قادر به خریداری ملک، سرمایه گذاری و... می شوند.

هزینه های زندگی در سوئیس

بررسی هزینه های زندگی یکی از دغدغه های افراد متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت است. هزینه های زندگی در سوئیس، بالا است البته شرایط زندگی در این کشور نیز بسیار عالی است و اگر یک بار شما به سوئیس سفر کنید به دنبال راهی جهت گرفتن اقامت سوئیس خواهید بود. هزینه زندگی در سوئیس بسته به شهر متغیر می باشد به عنوان مثال در شهرهای ژنو و زوریخ هزینه زندگی بالاتر است. جدول زیر هزینه های زندگی را در شهر برن نشان می دهد:

اقلام

قیمت

غذا، رستوران ارزان قیمت

17.60 €

غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه

88.02 €

McDonalds

12.32 €

کاپوچینو (به طور منظم)

3.85 €

نوشابه

3.77 €

آب

3.04 €

بازارها

قیمت

شیر  (1 لیتر)

1.29 €

کباب نان سفید تازه (500 گرم)

2.17 €

برنج  (1 کیلوگرم)

2.16 €

تخم مرغ

5.36 €

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

21.74 €

سینه مرغ  (1 کیلوگرم)

25.23 €

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

38.73 €

سیب (1 کیلوگرم)

2.96 €

موز (1 کیلوگرم)

2.36 €

پرتقال (1 کیلوگرم)

3.04 €

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

2.42 €

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

3.81 €

پیاز (1 کیلوگرم)

2.93 €

کاهو (1 سر)

2.99 €

آب (بطری 1.5 لیتر)

1.22 €

حمل و نقل

قیمت

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

3.52 €

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

3.70 €

بنزین (1 لیتر)

1.42 €

خرید آپارتمان

قیمت

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

6،748.07 €

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

5،867.88 €

اجاره آپارتمان

      قیمت

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

931.79 €

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

754.02 €

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر

1،944.40 €

آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز     

1،456.30 €

حقوق

مبلغ

متوسط درآمد ماهیانه پس از کسر مالیات

4،447.26 €

 

اخذ تابعیت سوئیس

اقامت دائم سوئیس را می توان از روش هایی مانند کار، تولد، ازدواج، ثبت شرکت و پرداخت مالیات در سوئیس اخذ نمود. افرادی که از طریق کار و سرمایه گذاری و... به این کشور مهاجرت می کنند معمولاً می توانند پس از گذشت حدود 10 الی 12 سال زندگی در سوئیس و پرداخت مالیات به اخذ اقامت دائم و شهروندی آن دست یابند مگر آن که اقامت سوئیس را از طریق ازدواج و پناهندگی دریافت کرده باشند. کشور سوئیس تابعیت دوگانه را قبول دارد و افراد می توانند با حفظ تابعیت اولیه خود تابعیت و پاسپورت سوئیس را اخذ نمایند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه MIE تهیه و گردآوری شده است و هر گونه کپی برداری از آن غیر قانونی و از نظر شرعی حرام می باشد.

مزایا و معایب زندگی در سوئیس

مزایا و معایب زندگی در سوئیس را مورد بررسی قرار می دهیم. این کشور می تواند مانند دیگر کشور ها از مزایا و معایبی برخوردار باشد. از مزایای زندگی در سوئیس می توان به قانونمندی و امنیت اجتماعی اشاره نمود و همچنین سطح علمی بالا در مدارس و دانشگاه های این کشور زبانزد عام و خاص است. از معایبی که در این کشور وجود دارد فرهنگ سرد و خشک افراد این کشور است و باید به این مهم دقت داشته باشید، افراد بومی خیلی سخت با مهاجرین صمیمی می شوند. در طرف دیگر یادگیری زبان سوئیسی برای مهاجران ایرانی بسیار سخت است.


سوالات متداول

✔️ آیا امکان اخذ اقامت سوئیس پس از تحصیل در این کشور وجود دارد؟

چنانچه دانشجویان در زمان تحصیل و یا پس از اتمام آن، موفق به دریافت پیشنهاد شغلی و انعقاد قرارداد کاری با کارفرمای سوئیسی شوند، می توانند اقامت دائم سوئیس از طریق تحصیل را دریافت نمایند.

✔️ به منظور اخذ اقامت کاری در کشور سوئیس، از چه طریقی می توان اقدام کرد؟

در صورتی می توان اقامت کشور سوئیس را از طریق کار در این کشور دریافت کرد که از یک کارفرمای معتبر سوئیسی، پیشنهاد شغلی دریافت کرده و با وی قرارداد کاری منعقد نمایید.

✔️ آیا دریافت اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی امکان پذیر می باشد؟

متقاضیانی که بیش از 55 سال داشته و از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشند، به گونه ای که بتوانند توانایی تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده را تا سن 78 سالگی اثبات نمایند، می توانند از این روش مهاجرتی استفاده کرده و اقامت سوئیس را دریافت نمایند.

✔️ آیا می توان از طریق ازدواج با شهروند سوئیسی، به اقامت این کشور دست پیدا کرد؟

بله؛ در صورتی که بتوانید صحت ازدواج خود را با اسناد معتبر اثبات نمایید، می توانید از طریق ازدواج، به اقامت کشور سوئیس دست یابید.


_____________________ سخن پایانی _____________________

اقامت سوئیس، هزینه های زندگی در سوئیس، بهترین راه و شرایط مهاجرت به سوئیس و اقامت دائم سوئیس برای ایرانیان در این نوشتار بررسی شد. از آنجا که شرایط اقامت در سوئیس به سبب کیفیت بالای زندگی در این کشور همواره مد نظر افراد بسیاری است، بر آن شدیم تا مهاجرت به سوئیس را از طرق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دهیم. لازم به ذکر است سوئیس عنوان بهترین اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده و جزو ثروتمندترین کشورهای جهان و از مطمئن ترین کشورها برای سرمایه گذاری است. با مطالعه این مقاله به تمامی روش های اخذ اقامت سوئیس اشراف کامل خواهید داشت. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاورین مجرب موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

امتیاز 4.88 از 5 ( 23 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
آرش جانی
سلام عرض میکنم خدمت تیم پر قدرت جناب آقای دکتر ملک پور گرامی ممنونم بابت این همه اطلاعات مفید و رایگانی که در خصوص اقامت سوئیس در اختیار ما قرار میدهید. استاد ملک مور آیا من میتوانم با سن ۲۹ سال و لیسانس مکانیک برای سوئیس اقدام کنم؟ حدودا ۴۰ هزار فرانک پول دارم و آیا حساب بانکی میتوانیم باز کنیم؟ همسرم هم هست.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است و اینکه شما آیا می توانید ادقام کنید؟ بله قطعاً اما باید به طور دقیق شرایط شما بررسی بشه اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید از کشور سوئیس می تواند اقامت کاری دریافت کنید. یا می توان برای شما از طریق دوره های کوتاه مدت 1 تا دوساله تحصیلی اقدام کرد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
پیمان جمشیدی
سلام . ایا اقامت سوییس رو به کسی که توی این کشور ملک بخره هم میدند؟ ا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کاش سوالتان را کاملتر مطرح می کردید ولی اگر منظورتان این است که کشور سوئیس به صرف خرید ملک اقامت می دهد جواب خیر است. موفق باشید.
محمدی
سلام وقت بخیر ممنون از مقاله خوبتون ایا امکان داره کسی با سن زیر 55 برای خودحمایتی سوئیس اقدام کنه و نتیجه بگیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت ریسک انجام این کار بالاست و با توجه به توصیه وکیل سوئیسی بهتر است تا سن شخص بیشتر از 55 سال باشد زیرا این ویزا برای بازنشستگان تعریف شده است و حداقل سن بازنشستگی هم 55 سال است. اما در صورت داشتن شرایط خودحمایتی می توانید برای کشورهای دیگری همچون اتریش، پرتغال، فرانسه و ... اقدام داشته باشید. برای بررسی شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
کیان
شرایط اقامت به سوئیس 2022 می تونه نسبت به سال 2021 تغییری داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به احتمال زیاد خیر
فاطمه
میخواستم بدونم برای اینکه به اقامت برسیم حتما باید به زبان سوئیسی این کشور تسلط داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر از شروط دریافت اقامت دائم کشور لزوم تسلط به زبان انگلیسی ضرورت ندارد اما طبیعی است برای پیدا کردن شغل مناسب تسلط به زبان این کشور شانس شما را افزایش خواهد داد.
farzad
سلام من به تازگی پذیرش دانشگاه سوئیس رو گرفتم اما دوست دارم بتونم اقامت دائم این کشور رو بگیرم. از طریق همین ویزای تحصیلی میتونم اقامت دائم رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز در صورتی که پس از فارغ التحصیلی در این کشور مشغول به کار شوید، قادر به اخذ اقامت دائم خواهید بود.
زامیاد
میشه هم تابعیت ایران رو داشته باشین هم سوئیس؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله سوئیس کشوری است که دو تابعیتی را قبول دارد.
Fatemeh
هزینه های اولیه دریافت ویزای سوئیس چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه های اولیه به شرح زیر است: هزینه ویزای افراد بالای 12 سال 97 دلار،ودکان6 الی 11 سال 46 دلار، شهروندان کشور های(ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، روسیه و صربستان)43 دلار
بهاره
سلام من پذیرش تحصیلی از سوئیس گرفتم حالا از این طریق میتونم اقامت هم بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب ویزای تحصیلی سوئیس به تنهایی اقامت رو در پی ندار و درصورتی که مشغول به کار بشید در این کشور می توانید از طریق ویزای کاری به اقامت این کشور هم برسید.
رژان مطلق
سلام اگر ویزای تحصیلی سوییس رو بگیرم بعدش برای اقامت دائم باید چگار کنم بعد از تموم شدن درسم باید برگردم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای اخذ اقامت باید ویزای تحصیلیتون رو با مشغول به کار شدن در این کشور به ویزای کاری تبدیل کنید و با ویزای تحصیلی نمیتونید اقامت بگیرید و اعتبارش با تموم شدن تحصیلاتتون تموم میشه.
فاطیما
با سلام و خسته نباشید بنده لیسانس گرافیک دارم ایا از طریق این هنر میشه کاری پیدا کرد و مهاجرت کرد ،شرایط چطوریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر رزومه کاری قوی داشته باشید بلی امکانش هست منتها به نسب رشته هایی چون کامپیوتر برنامه نویسی شانس پایین تری دارید. برای کار در خارج کشور می توانید از محصول زیر استفاده بکنید. https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
آیسان
آیا امکان دریافت تابعیت سوئیس وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله بعد از گذشت 10 الی 12 سال از اقامت دائم میتوان تابعت این کشور را کسب کرد.
وحیده حسینی
آیا اجازه کار در سوئیس برای همراهان فراهم است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در صورت دریافت ویزای همراه و پیدا کردن شغل مناسب فرد باید از اداره مهاجرت استان مجوز دریافت کند تا بتواند در این کشور مشغول به کار شود.
فرهاد
سلام و عرض ادب. ببخشید من 28 سالمه و تا یک میلیون دلار هم سرمایه دارم...آیا حتما باید با این سرمایه شرکتی چیزی تاسیس کنم تا اقامت بگیرم؟ یعنی نمیتونم این پول رو صرفا به دولت واگذار کنم و از طریقش اقامت بگیرم؟ چون علاقه ای به کار و ثبت شرکت و تحصیل در سوییس رو ندارم چون کارم اینترنتیه و تو خونه س و اینکه آیا میشه اقامت توریستی به مدت یک سال یا 2 سال گرفت؟ ممنون میشم جواب بدید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اقامت توریستی را خیر سالانه همان ابتدا نمی دهند در مورد سرمایه گذاری هم باید بالای یک میلیون فرانک در اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کنید پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بررسی بشه روشهایی هست که با هزینه کمتر هم اقامت بگیرید.
شهسوار
با توجه به سختی زبان و سردی مردم سوئیس و یحتمل سخت تر شدن کار پیدا کردن، برای افرادی که دنبال اقامت تحصیلی هستن کدوم کشور ها رو پیشنهاد میکنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز مهاجرت بستگی به شرایط افراد و سلیقه آنها دارد شما باید ببینید از چجورفرهنگ، زبان، آب و هوا و.. خوشتان میاد که بتوانید به سمت همان کشور مهاجرت نمایید.
امیرعباس پرهیزکار
سلام وعرض ادب.ببخشید من ۲۱سالم هست فوق دیپلم رشته تاسیسات مکانیکی هستم آیا این رشته برای کشور سوئیس خوب هست یا بهتر منظورم رو بگم کشور سوئیس از رشته های فنی استقبال میکنه برای ویزای کاری؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دریافت ویزای کار باید جاب آفر داشته باشید و در مقایسه با سوئیس درکشور آلمان شانس شما بهتر است. برای کار در خارج کشور می تونید از محصول زیر استفاده کنید https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
گلبهار
در چه صورت دانشجویان می توانند موفق به دریافت اقامت دائم شوند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بعد از به پایان رسیدن دوره تحصیل با پیدا کردن شغل مناسب و گذشت 5 سال می توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید.
ارش
سلام من 22 سالمه قصد مهاجرت به سوئیس رو دارم سریع ترین روش مهاجرتی برای من چه روشی رو پیشنهاد می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام یکی از سریع ترین روش های مهاجرتی که متناسب با شما می باشد روش تحصیلی است اطلاعاتی که یادداشت کردید ناقص است لطفا جهت دریافت مشاوره مناسب با دفاتر موسسه تماس حاصل فرمایید.
نوید آقامیر
سلام قصد دارم برای کار در سوئیس به این کشور مهاجرت کنم ویزای کاری رو هم دریافت کردم آیا بعد از 5 سال کار امکان دریافت اقامت دائم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر در کشور سوئیس بعد از سال اقامت می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید همچنین برای دریافت اقامت باید سابقه کیفری نداشته باشیئ و به زبان این کشور مسلط باشید و از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید.
محمد مقدم
سلام روزتون بخیر برای دریافت اقامت دائم چه شرایطی باید داشته باشم من شنیدم دریافت اقامت این کشور تقریبا غیر ممکنه این حرف درسته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود برای دریافت اقامت دائم باید این شرایط را داشته باشید:برخورداری از تمکن مالی، سکونت مداوم در سوئیس به مدت 10 سال، داشتن تسلط به زبان سوئیس، عدم سابقه کیفری، انطباق پذیری با نوع زندگی در سوئیس، در تضاد نبود زندگی فرد با شرایط و سیاست های کشور سوئیس
morteza
سلام میخواستم با روش کاری برم سوئیس من ارشد مدیریت بازرگانی دارم از دانشگاه تهران یه سال هم سابقه کار مدیریتی دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز برای اخذ ویزای کاری شما می بایست از طرف یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کنید. شما می توانید از پکیج گام به گام تا کار در خارج از کشور در قسمت محصولات استفاده نمایید.
amir hosein
با سلام و درود ما قصد داریم کاری به سوئیس مهاجرت کنیم شنیدیم که مردم این کشور با مهاجر ها خوب ارتباط برقرا نمی کنن این درسته؟ در حالت کلی میشه مزیت ها و معایب این کشور رو برای مهاجرت توضیح بدید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود بله دوست عزیز مردم این کشور کمکی مهاجر پذیر نیستند اما به صورت کلی مزایای بسیار بالایی برای مهاجرت دارد از مزایای زندگی در سوئیس می توان به قانونمندی و امنیت اجتماعی اشاره نمود و همچنین سطح علمی بالا در مدارس و دانشگاه های این کشور زبانزد عام و خاص است. از معایب دیگر مهاجرت سختی یادگیری زبان این کشور را نیز می توان نام برد.
نرگس
آیا پذیرش در مقطع دکترا و پسا دکترا که خود نوعی کار کردن محسوب میشه میتونه اقامت دائم سوئیس رو به همراه داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی اقامت شما تحصیلی می باشد و برای اخذ اقامت دائم باید اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل نمایید.
علیان
سلام وقت بخیر ایا با ۳۵ سال سن میشه برای ویزا تحصیلی سوییس توی رشته مدیریت اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بهتر است با توجه به اینکه گپ تحصیلی نسباتا زیاد است برای کشورهای با ریسک پایین تر اقدام نمایید.
جعفریان
سلام. من از بابت تمکن مالی میتونم هزینه های زندگی خودم و خانواده رو در سوئیس پوشش بدم و 64 سال هم سن دارم. برای بیزنس های خودم مدیرانی دارم که کارشون داره پیش میره. خواستم بپرسم در صورت دریافت اقامت خودحمایتی، پس از چند سال ما میتونیم پاسپورت سوئیسی بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورتی که اقامت خودحمایتی کشور سوئیس را بدست آورید میتوانید پس از 12 سال برای پاسپورت این کشور درخواست داشته باشید.
صابر
سلام خسته نباشید بنده 28 سالمه وبرای تحصیل در مقطع ارشد میخواستم به این کشور اقدام کنم سطح زبانم در حد 6 هست و رشته تحصیلیم معماری هستش ممنون میشم بفرمایید با این شرایط امکان تحصیل رو دارم یا خیر و اینکه بعد از اتمام تحصیل امکان تبدیل این ویزا به کاری وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله در صورت تقویت زبان و ارائه تمکن مالی مناسب میتوانید برای تحصیل در سوئیس اقدام نمایید و پس از تحصیل نیز امکان کار برای شما وجود خواهد داشت.
mostafa
سلام ودرود سوال بنده اینه ایاخودحمایتی سوئیس بعدچندسال میشه درخواست پاسپورت داد واینکه باچه مقدار سرمایه میشه اقدام کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متقاضی باید بالای 55 سال بوده و به ازای هر سال سن خود تا 78 سالگی باید 50 هزار فرانک نشان دهد. این روش پس از 12 سال منجر به دریافت پاسپورت سوئیس میشود.
Mina
سلام وقت بخیر هزینه شهریه سالانه تحصیل در دبیرستان سوییس چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز هزینه تحصیل و زندگی بین ۴۰ تا ۶۰ هزار فرانک سوئیس می باشد.
زمان رضایی
افغانستان
X

فرم پاسخ به این نظر


محمد
سلام. برای اقامت پرستاران در المان شرایط چیه؟ میتونم زبان المانی را انلاین از اینجا بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان گذراندن دوره های انلاین نیز وجود دارد.
Mina
سلام خسته نباشيد ميخواستم بدونم بهترين روش و سريع ترين روش براي دريافت اقامت سوئيس چه روشيه؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای انتخاب بهترین و سریع ترین روش باید شرایط شما بررسی شود و برای این امر میتوانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان