مهاجرت به انگلستان

21 مهر 1400 30 نظر
 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های مهاجرت و اقامت انگلیس

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد روش های مهاجرت و اقامت انگلیس

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد روش های مهاجرت و اقامت انگلیس

مهاجرت به انگلستان، روش های اخذ اقامت انگلستان، شرایط و هزینه مهاجرت به انگلستان در این مقاله به صورت تخصصی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. زندگی در انگلستان و شرایط مهاجرت به انگلستان چگونه می باشد؟ هزینه های مهاجرت به انگلستان و زندگی در این کشور چه مقدار است؟ برای مهاجرت به کشور انگلستان چه مدارکی مورد نیاز است؟ مهاجرت به انگلستان از دیرباز رویای افراد بسیار زیادی بوده است و با توجه به اتفاقات سیاسی جدیدی که در این کشور افتاده است شرایط مهاجرت و اخذ اقامت تغییراتی داشته است. با توجه به خروج کشور انگلیس از اتحادیه اروپا و به اصطلاح Brexit قانون و قوانین مهاجرتی این کشور تغییراتی داشته است و دیگر به روال گذشته نیست. به طور مثال کشور انگلستان دیگر از طریق تولد فرزند در خاک این کشور اقامت اعطا نمی کند. در روش ازدواج اگر شما همسری بریتانیایی داشته باشید می توانید از روش هایی اقامت اخذ کنید. ولی راه های جدید تحت عنوان روش طرح نوآوری، نوآفرینی، ابتکار و یا همان استارتاپ پیش روی متقاضیان قرار گرفته است. همچنین از طریق سرمایه گذاری و تحصیل و دوره های کارتحصیل نیز شرایط جدیدی ارائه شده است که در ادامه به بررسی تمام این روش ها خواهیم پرداخت. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 16 سال سابقه درخشان در امور مهاجرت و حقوق بین الملل آماده، عرضه خدمات کامل به شما عزیزان می باشد. در این راستا و به منظور دریافت مشاوره تلفنی رایگان می توانید با شماره تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید. همچنین در روش دیگر می توانید فرم تماس را کامل نمایید تا مشاوران با شما تماس برقرار نمایند.

موضوعات زیر در این مقاله بررسی خواهد شد:

تماس با ما

مهاجرت به انگلستان

 

زندگی در انگلستان و شرایط مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان، یکی از کشورهای اروپایی است که پایتخت آن، شهر لندن می باشد و در عین حال پر جمعیت ترین شهر این کشور نیز می باشد. کشور انگلستان در سال 2021 از اتحادیه اروپا خارج شد و همین موضوع Brexit پیامدهای بسیار در زمینه های بین المللی، اقتصادی و مهاجرتی داشت. کشور انگلستان به علت انگلیسی زبان بودن، آب و هوای مناسب، نزدیکی به ایران و... متقاضیان زیادی جهت مهاجرت دارد.

کشور انگلستان با جمعیت 67 میلیون نفر، از نظر جمعیت، در جهان رتبه بیست و دوم را در اختیار دارد. مهاجرت به انگلستان جزو محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت می باشد. این کشور، پیشرفت فوق العاده ای در زمینه های تکنولوژی و آموزشی و بهداشتی در سالهای اخیر داشته است. البته با خروج این کشور از اتحادیه اروپا، رشد اقتصادی انگلستان در آخرین آمار، منفی بوده و از بسیاری از جهات افت کرده است. اما هنوز با این شرایط، جزو برترین و قدرتمندترین کشورهای جهان می باشد.

چارت اطلاعات کلی کشور انگلستان

 

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

مهاجرت به انگلستان روش های مختلفی دارد. یکی از پر تقاضاترین روش ها، مهاجرت به انگلستان از طریق کار می باشد. زندگی در انگلستان و شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق کار در سالهای اخیر بسیار دشوار و سخت بوده است و تنها افراد خاصی می توانند در این کشور ویزای کار دریافت نمایند که این مراحل سخت و پیچیده را پشت سر گذاشته باشند. جهت کار در کشور انگلستان، ویزاهای کار مختلفی نظیر ویزای کار موقت، ویزای کار فصلی، ویزای کار ورزشکاران و هنرمندان و... وجود دارد؛ اما معمول ترین روش کار در انگلستان از طریق ویزای کار عادی می باشد. برای درخواست این ویزا شرایط زیر مورد نیاز است:

 • متقاضی توسط یک اسپانسر ثبت شده در انگلستان استخدام شود.
 • متقاضی خارج از اتحادیه اروپا باشد.

اسپانسر مورد نظر برخی شرکت های بین المللی، دارای مجوز برای استخدام نیروی خارجی در انگلستان می باشند. تنها این شرکت ها و اسپانسرهای ثبت شده، اجازه و تأیید اداره کار انگلستان را جهت استخدام نیروی خارجی دارند و برای این موضوع نیز باید مدارک دال بر کار تخصصی نیروی کار خارجی و کمبود نیروی بومی کشور انگلستان در زمینه و رشته تخصصی مورد نظر ارائه شود.

یکی از دلایلی که در حال حاضر مهاجرت به انگلستان از طریق کار را به امری بسیار دشوار و سخت تبدیل کرده است، همین قوانین محدود کننده کارفرما جهت استخدام نیروی خارجی می باشد. البته با توجه به نرخ پایین بیکاری در کشور انگلستان، افرادی که اقامت این کشور را از روش هایی مثل تحصیل و ازدواج به دست می آورند، دشواری زیادی جهت کاریابی در انگلستان نخواهند داشت. در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور انگلستان به تصویر کشیده شده است.

مهاجرت به انگلستان

کار در انگلستان

🔺کار در انگلستان🔺

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان

قطعاً وقتی بحث از تحصیل و کیفیت نظام آموزشی در میان باشد، کشور انگلستان جزو 3 کشور برتر دنیا می باشد. بدون شک دانشگاه ها، مدارس، مؤسسات آموزشی در انگلستان از نظر تحصیل شرایط فوق العاده ایده آلی دارند. حضور دانشمندان بزرگی نظیر استفن هاکینگ، چارلز داروین، رابرت هوک و جان دالتون و.... نشانگر شرایط و کیفیت دانشگاه ها و کیفیت آموزش در این کشور می باشد. تحصیل، یکی از بهترین روش های مهاجرت به انگلستان در شرایط فعلی می باشد و افرادی که در این کشور تحصیل می نمایند، در شرایط رقابتی کار در این کشور می توانند بسیار موفق عمل کرده و از مزایای مدرک خود در انگلستان استفاده نمایند.

امروزه تحصیل در انگلیس به یکی از روش های محبوب و سریع و مقرون به صرفه برای متقاضیان تبدیل شده است. به طور مثال در دوره های کار تحصیل انگلیس، شما از طریق ویزای تحصیلی انگلستان وارد شده و کار شما گارانتی می باشد. پس از تحصیل مشغول به کار می شوید و هزینه ای که صرف تحصیل خود نیز کرده اید را از طریق کار پس از تحصیل خود مجدد به دست می آورید. اگر کارفرما از شما رضایت داشته باشد وتمایل به ادامه همکاری با شما داشته باشد نیز می توانید از طریق ویزای کار با اقامت انگلیس و ویزای تحصیلی انگلستان دست پیدا کنید. روش کار تحصیل نیز یکی از جذاب ترین و سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش های برای علاقمندان مهاجرت به انگلستان است.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد در انگلستان درس بخونید و حقوق بگیرید

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد در انگلستان درس بخونید و حقوق بگیرید

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد در انگلستان درس بخونید و حقوق بگیرید

تحصیل در کشور انگلستان از سن 3 سالگی در مهد کودک ها شروع شده و تا 18 سالگی نظام آموزشی با تکمیل دوره دبیرستان تکمیل می شود. برای تحصیل در کشور انگلستان از سنین قبل از دانشگاه نیز می توان برای دانش آموزان اقدام کرد تا متقاضیان در مدارس برتر کشور انگلستان مشغول به تحصیل شوند. اتمام تحصیلات در دبیرستان های انگلستان و دریافت مدرک A level شانس دانش آموز را برای اخذ پذیرش در تمامی دانشگاه های برتر دنیا افزایش می دهد.

هزینه های تحصیل در انگلستان در مدارس و ویزای تحصیلی انگلستان از 30 الی 60 هزار پوند متغیر می باشد. همینطور تحصیل در دانشگاه ها و دوره های آکادمیک نیز امکان پذیر است که برای سنین بالاتر از 18 سال، نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشد. باید توجه داشت که تحصیل در انگلستان موجب اخذ اقامت نمی شود و جهت دریافت اقامت دائم، متقاضی باید بتواند پس از اتمام تحصیلات خود در کشور انگلستان مشغول به کار شود. البته در کشور انگلستان، چنانچه شخصی 10 سال در این کشور تحصیل نماید می تواند درخواست اقامت دائم دهد که این قانون، به نحوی در کشور انگلستان منحصر به فرد می باشد. تحصیل در دانشگاه های انگلستان در مقاطع مختلف امکان پذیر است. از برترین دانشگاه های انگلستان می توان به لیست زیر اشاره کرد.

 

برترین دانشگاه های انگلستان

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کالج لندن

دانشگاه سلطنتی لندن

کالج کینگ

دانشگاه دورهام

دانشکده اقتصاد لندن

دانشگاه اکستر

دانشگاه منچستر

دانشگاه ساسکس

دانشگاه کوینز

دانشگاه ادینبرگ

تحصیل در انگلستان

🔺تحصیل در انگلستان🔺

یکی از دلایلی که علاوه بر کوتاه تر بودن طول مدت تحصیل به نسبت سایر کشورهای مطرح جهان، تحصیل در انگلستان را متمایز می کند دوره های کار تحصیل انگلستان هستند که در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می شوند. در دوره کار تحصیل شما در بخشی از دوره به تحصیل می پردازید و در بخش دیگر به کار مشغول می شوید و حقوق دریافت می کنید. در مقطع لیسانس 3 سال تحصیل می کنید و 1 سال به صورت گارانتی به کار مشغول می شوید. در دوره های فوق لیسانس 1 سال تحصیل می کنید و 1 سال مشغول به کار می شوید. در یک سالی که به کار مشغول هستید 17 تا 18 هزار پوند حقوق دریافت خواهید کرد. 

 

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان

یکی دیگر از روش های پر تقاضا جهت مهاجرت به انگلستان، روش های سرمایه گذاری در انگلستان می باشد. در کشور انگلستان چند روش جهت سرمایه گذاری وجود دارد که مهمترین این روش ها مطابق 3 قانون زیر می باشد:

ویزای Innovator: در این روش، شخص باید حداقل 50 هزار پوند در کشور انگلستان سرمایه گذاری کند و در کنار این سرمایه گذاری، ایده ای خلاقانه، اختراع خاصی در زمینه های پزشکی، تکنولوژی و... ارائه دهد. بدون ارائه یک ایده خلاقانه، امکان اخذ این اقامت وجود ندارد. 

روش نوآوری، نوآفرینی و ابتکار انگلیس: این روش برای نوآوران اقتصادی و افرادی با ایده های پول ساز و سود آور مناسب می باشد. برای این روش، حداقل سرمایه در نظر گرفته نشده است؛ اما در صورتی که شخص، ایده تجاری جدید و نوینی داشته باشد که بتواند سود و درآمد زیادی در انگلستان ایجاد کند، امکان اقدام این روش وجود دارد. برای ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلن، ما افرادی در این کشور داریم که در طراحی این طرح تخصص دارند و با درخواست طرح تجاری از آنها و پس از تایید طرح تجاری توسط سازمان های مربوط، می توانید اقامت انگلیس را دریافت کنید. این روش در حال حاضر یکی از جذاب ترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت انگلستان است. شما می توانید در صورت نیاز برای ارزیابی شرایط خود با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان دریافت کنید.

ویزای سرمایه گذاری: در این روش شخص با سرمایه در حد 2 میلیون پوند، امکان درخواست اقامت برای کشور انگلستان را دارد. برای این کار، نیاز به داشتن حساب در کشور انگلستان و اثبات کسب و دارایی به صورت قانونی می باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

🔺مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری🔺

 

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

ازدواج امری مقدس است و اکثر کشورهای دنیا این امر را پذیرفته اند. اهمیت خانواده و ازدواج در کشور انگلستان به حدی است که یکی از روش های مهاجرت به انگلستان، ازدواج می باشد. ازدواج با یک شخص مقیم یا تبعه انگلستان موجب دریافت اقامت و امکان زندگی در کشور انگلستان می شود. برای این کار شخصی که همسر وی در انگلستان دارای اقامت و شغل ثابت بوده و درآمد ثابت و منابع مالی کافی جهت ساپورت خود و خانواده را دارد، می تواند از طریق دریافت ویزای ازدواج، در کشور انگلستان زندگی کند. دریافت ویزای ازدواج در انگلستان، نیاز به دانش زبان انگلیسی داشته و بدون برخورداری از دانش و سطح متوسط زبان انگلیسی، شانس دریافت این ویزا بسیار پایین می باشد. برای مهاجرت به انگلستان باید توجه شود که این ازدواج و رابطه باید واقعی باشد و ممکن است بررسی هایی نیز در این زمینه توسط دولت انگلستان انجام شود. در صورتی که مشخص شود ازدواج صوری بوده و هدف، تنها اخذ اقامت می باشد این موضوع ممکن است برای هر دو شخص، مشکلات و مسائلی را ایجاد کند.

 

مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

یکی دیگر از روش های مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت و اقامت، روش تولد می باشد. در نظام حقوقی کشورهای مختلف، اعطای تابعیت بر اساس دو اصل خون و خاک است. در کشورهایی که تابعیت والدین مبنای تابعیت فرزندان می باشد قانون بر اساس خون و در کشورهایی که محل تولد مبنای اخذ تابعیت می باشد قانون خاک مطرح است.

کشور انگلستان پیش از سال 1983 بر اساس سیستم خاک بود و بر این اساس، فرزندی که در خاک انگلستان متولد می شد دارای تابعیت انگلیسی می شد. اما پس از سال 1983 سیستم و قانون خون مانند سایر کشورهای اروپایی جایگزین شد و در پی آن، کشور انگلستان در صورتی به فرزندی اعطای تابعیت می کرد که حداقل یکی از والدین وی دارای تابعیت انگلیس باشند. به علت حمایت از کودکانی که والدین آنها نامشخص است و شامل حمایت های دولت قرار گیرند، کشور انگلستان به کودکان متولد شده در این کشور که والدین آن ها مجهول است، تابعیت اعطا می نماید.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

در ابتدای این بخش از مقاله مهاجرت به انگستان می بایست خاطر نشان کنیم که موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در زمینه پناهندگی، خدمات نداشته و در این بخش، تنها به صرف ارائه اطلاعات کلی در این زمینه می پردازد.

پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به انگلستان می باشد. در سالهای اخیر به حدی میزان پناهندگان در کشور انگلستان افزایش یافته است که صدور ویزا توسط این کشور برای کشورهای جهان سومی با دردسرهای بسیاری روبرو شده است. پناهنده به شخصی گفته می شود که از نظر دین، جنسیت، عقاید اجتماعی، نژاد و... در کشور خود مورد آزار و اذیت جسمی و روحی و محاکمه قرار گرفته است و در صورت بازگشت به کشور خود محاکمه خواهد شد؛ بنابراین امکان بازگشت به کشور مبدأ وجود ندارد. طبق قوانین و معاهدات پناهندگی، کشورهای عضو کنوانسیون پناهندگی، به این افراد اقامت اعطا کرده و تا حدودی در تأمین هزینه های لازم و ابتدایی زندگی به آن ها کمک خواهند کرد. کشور میزبان موظف است در حد بهداشت، خوراک و پوشاک امکانات لازم در اختیار پناهندگان قرار دهد. با توجه به این امکانات و شرایط، بسیاری از افراد با سوء استفاده از این قانون و ساختن کیس های دروغین و معرفی خود به عنوان محکومین سیاسی و یا فردی که تغییر دین داده است، درخواست پناهندگی و اقامت می دهند تا از مزایای کشور مقصد استفاده نمایند.

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

 

پناهندگی یک روش غیرقانونی و اشتباه است که موسسه حقوقی ملک پور به شدت با آن مخالف بوده و تنها افرادی که واجد شرایط واقعی این روش هستند بهتر است از این روش اقدام نمایند. بسیاری از افراد با رزومه ها و شرایط مناسب و عالی به علت تحقیقات کم و عدم اطلاع از شرایط روش های مهاجرت، روش پناهندگی را پیش می گیرند که ممکن است در این مسیر، خطرات و دردسرهای بسیاری را تجربه کنند.

پناهندگی انگلستان

🔺پناهندگی انگلستان🔺

 

مهاجرت به انگلستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

برخی کشورها برای افراد موفق، هنرمند، ورزشکار و امثال این، روش های مهاجرتی خاصی را مشخص کرده اند که بتوانند افراد موفق را ساده تر جذب کرده و این افراد نیز از استعداد ها و توانایی های خود در زمینه مهاجرت بهره ببرند. جهت مهاجرت به انگلستان برای افراد هنرمند و موفق نیز شرایطی مهیا می باشد که می توانند از این طریق، شانس خود را جهت مهاجرت بیازمایند. در کشور انگلستان، ویزای خاصی برای هنرمندان مشخص نشده است، اما برای ورزشکاران، ویزای بلند مدت اقامتی به عنوان ویزای ورزشکاری در قوانین مهاجرتی انگلستان مشخص شده است که افراد ورزشکار حرفه ای می توانند نسبت به دریافت آن درخواست دهند. شرایط مورد نیاز جهت درخواست ویزای ورزشکاری انگلستان:

 • شخص ورزشکار باید در کشور خود، در بالاترین سطح ورزشی، فعالیت ورزشی و یا مربی گری کرده باشد و در جوامع بین المللی شناخته شده باشد.
 • وزارت ورزش کشور خود، او را تأیید کند.
 • استخدام شخص در انگلستان موجب پیشرفت ورزشی کشور انگلستان در آن رشته شود.
 • شخص خارج از اتحادیه اروپا باشد.
 • دانش زبان انگلیسی
 • مدرک اسپانسری از طرف یک موسسه ورزشی
 • تمکن مالی مناسب

برخی کشورهای دیگر مانند اتریش، حمایت های ویژه ای نسبت به هنرمندان داشته و در صورت وجود شرایط لازم، برای این افراد ویزای مخصوص صادر می نمایند. از جمله این کشورها می توان به اتریش اشاره کرد.

اقامت هنرمندان در اتریش

🔺اقامت هنرمندان در اتریش🔺

 

هزینه های زندگی در انگلستان

یکی دیگر از مواردی که در خصوص مهاجرت به انگلستان باید مورد بررسی و تحقیق کامل قرار گیرد، هزینه های زندگی در این کشور می باشد. انگلستان جزو کشورهای ارزان جهت مهاجرت نیست و هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورها بالاتر می باشد. همان طور که گفته شد، واحد پولی این کشور پوند است و همین امر باعث می شود که هزینه های مهاجرت به انگلستان، نیاز به بررسی با دقت بیشتری داشته باشد. هزینه های زندگی در انگلستان مانند سایر کشورهای اروپایی با کار در این کشور و دریافت حداقل حقوق قانونی متناسب است و با کار در کشور انگلستان به راحتی می توان هزینه های زندگی در این کشور را مدیریت کرد. اما برای افرادی که نیاز است مدتی با هزینه های خود در این کشور زندگی کنند، شرایط متفاوت می باشد. در کشور انگلستان نیز هزینه ها در قسمت ها و شهرهای مختلف این کشور متفاوت است؛ به طور معمول می توان برای زندگی متوسط دانشجویی در خارج از لندن، 900 پوند در ماه و در داخل شهر لندن، 1200 پوند در ماه هزینه زندگی را در نظر داشت.

 

اقلام و کالا

هزینه به یورو

یک وعده مک دونالد

6.63

کاپوچینو در رستوران

3.26

یک لیتر شیر

1.09

500 گرم نان

1.18

1 کیلو برنج

1.07

تخم مرغ (12 عدد)

2.23

1 کیلو سیب زمینی

2.09

رفت و آمد

هزینه ها به یورو

بلیط یک طرفه

3.01

1 کیلومتر تاکسی

2.25

1 لیتر بنزین

1.53

 

هزینه اجاره ملک در شهرهای مختلف لندن با یکدیگر تفاوت دارد. به طور قطع، هزینه اجاره در پایتخت و شهرهای بزرگ این کشور نسبت به سایر نقاط بیشتر است. در جدول زیر، میانگین هزینه اجاره و خرید ملک در کشور انگلستان در نظر گرفته شده است:

 

اجاره و خرید آپارتمان در انگلستان

هزینه به یورو

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

873.18

اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج شهر

699.43

اجاره آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر

1،472.75

اجاره آپارتمان 3 خوابه حومه شهر

1،120.28

خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

5،184.09

خرید هر مترمربع آپارتمان در حومه شهر

3،560.45

هزینه زندگی در انگلستان

🔺هزینه زندگی در انگلستان🔺

 

شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت انگلستان

مهاجرت به انگلستان

معمولاً هدف از مهاجرت به انگلستان، زندگی یک- دو ساله و یا موقت در این کشور نیست و بسیاری از افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند، قصد اخذ اقامت انگلستان و دریافت حقوق شهروندی دارند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام بوده و قابل پیگیری قانونی می باشد. شاید کشور انگلستان، قوانین مهاجرت سختی داشته باشد؛ اما اخذ اقامت دائم برای افرادی که در این کشور زندگی کرده اند را امکان پذیر کرده است. در این بخش، دو مبحث باید بررسی شود.

مراحل دریافت اقامت دائم: هر شخصی که 5 سال در کشور انگلستان زندگی کرده است می تواند درخواست کارت اقامت دائم این کشور را بدهد. همچنین فردی که 10 سال را در انگلستان به تحصیل مشغول بوده باشد می تواند درخواست اقامت دائم انگلستان را داشته باشد.

شرایط دریافت تابعیت انگلستان: دریافت تابعیت انگلستان از طرق مختلفی امکان پذیر است که با توجه به شرایط اقامتی افراد، متفاوت می باشد. شخصی که با یک تبعه انگلستان ازدواج کرده است، در صورت 3 سال زندگی در کشور انگلستان می تواند درخواست تابعیت بدهد. سایر افراد در صورتی که برای 5 سال در کشور انگلستان زندگی کرده و کارت اقامت دائم دریافت کرده اند می توانند درخواست دریافت پاسپورت و تابعیت انگلستان را بدهند. همچنین فردی که 10 سال را در انگلستان به تحصیل مشغول بوده در شروع سال یازدهم می تواند درخواست اخذ پاسپورت انگلستان را ارائه دهد.

به علت اینکه گستردگی روش های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت و تابعیت این کشور، توصیه می شود که قبل از هر گونه اقدام، حتماً با قوانین مهاجرتی و بین المللی آشنایی کافی داشته باشید. برای دریافت اطلاع از جزئیات روش های اخذ اقامت دائم و پاسپورت انگلستان و تمامی روش های مهاجرت به این کشور یا سایر کشورها می توانید ویدئو کامل راهنمای گام به گام اخذ اقامت را که توسط جناب استاد استاد ملک پور تدریس شده است تهیه کرده و مشاهده بفرمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره راه های مهاجرت به انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

پاسپورت انگلستان

🔺پاسپورت انگلستان🔺


مهاجرت به استرالیا

 • سوال شما عزیزان روی سایت: سلام؛ من کارشناسی ارشد روانشناسی دارم و مدرک زبان آیلتس هم دارم ومیزان سرمایه ام 600 میلیون تومان هست. ولی سابقه کار تنها پنج سال دارم که اون پنج سال هم خودم مطب زدم. بنظرتون من از چه راهی برای مهاجرت اقدام کنم؟


فایل صوتی مدیریت موسسه ملک پور در پاسخ به شما

در پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به این میزان سرمایه، امکان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نمی باشد. از طرفی کار در رشته روانشناسی در خارج از کشور نیز نیاز به تسلط بالا بر زبان آن کشور دارد. در صورتی که سن شخص مناسب بوده و از شرایط مناسبی مانند مدرک آیلتس با نمره مورد قبول برخوردار باشد، مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، بهترین گزینه می باشد. چرا که پذیرش در مقطع دکتری انگلستان با توجه به شرایط گفته شده، دشوار نیست. به ویژه که با پذیرش مدرک معادل دکتری، می توان به مدت 2 الی 3 سال به تحصیل دکتری پرداخته و سپس به مدت 2 سال، فرصت برای جستجوی کار در این کشور دارید. با توجه به شرایط حال حاضر کشور انگلستان و جدا شدن از اتحادیه اروپا، تأمین نیروی کار برای این کشور دشوار شده و به همین دلیل، فرصت های شغلی مناسبی برای تحصیلکرده ها فراهم است. بنابراین بهترین روش مهاجرت برای افرادی با چنین شرایط، مهاجرت تحصیلی می باشد.


 

سوالات متداول راجع به مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از چه روش هایی امکان پذیر است؟

افراد متناسب با شرایط خود می توانند از روش هایی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی و گروه های خاص برای مهاجرت به انگلستان اقدام نمایند.

هزینه مهاجرت به انگلستان چه مقدار است؟

به طور کلی کشور انگلستان، کشور ارزانی برای مهاجرت نیست و هزینه زندگی در آن نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی، بالاست.

آیا کشور انگلستان از مهاجرت افراد موفق حمایت می کند؟

کشور انگلستان از مهاجرت قهرمانان و افراد موفق در حوزه ورزشی حمایت کرده و برای آنان ویزا صادر می نماید.

متداول ترین روش های مهاجرت به انگلستان کدامند؟

مهاجرت از طریق تحصیل، متداول ترین روش مهاجرت به انگلستان می باشد.


 

_____________________ سخن پایانی درباره مهاجرت به انگلستان _____________________

مهاجرت به انگلستان، شرایط و هزینه مهاجرت به انگلستان و روش های اخذ اقامت و تابعیت انگلستان در این مقاله به طور کامل مورد تحلیل علمی و بررسی قرار گرفت. در شرایط فعلی، روش های مختلف مهاجرت به انگلستان برای هر شخص متفاوت است. در سال های اخیر، با توجه به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، این کشور تغییرات قوانین بسیار زیادی داشته است و در زمان تهیه همین مقاله نیز قوانین و لایحه های زیادی در خصوص مهاجرت به انگلستان در حال بررسی می باشد که ممکن است تغییر و تحولات زیادی را در قوانین مهاجرتی این کشور به وجود آورد. قوانین جدید مهاجرتی انگلستان در صورت تصویب، در کانال تلگرام و اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی گسترده خواهد شد. بدین منظور توصیه می شود برای دسترسی به بروز ترین قوانین مهاجرت به انگلستان و اطلاع از هزینه و راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان، در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام موسسه حقوقی ملک پور عضو باشید. همینطور شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان، با شماره تماس ما ارتباط برقرار کرده و یا فرم تماس را کامل نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" مطرح کنید تا کارشناسان به آن ها پاسخگو باشند.

امتیاز 4.73 از 5 ( 45 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سیمین شعیبی
سلاام ،وقت بخیر من 53 سال دارم با 20 سال سابق پرستاری (استخدام کشوری و در حال بازنشستگی)و 5 سال سابقه در بیمارستانهای خصوصی.تا بحال 2 ویزای شینگن (ایتالیا ،یونان،اتریش) 2 بار به کانادا و یک بار به آمریکا سفر کردم.ویزای مولتیپل کانادا دارم که 3 سال آن مانده است . والدین من و خواهرم در کانادا اقامت دارند . چطور میتوانم در انگلیس مهاجرت کنم .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به شرایطی که می فرمایید اقامت های تمکن مالی و سرمایه گذاری مناسب شما می باشد. برای راهنمایی بهتر شما نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
داراب خاکی
اخذ اقامت از طريق سرمايه گذاری و يا تحصيلی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم لطفا اطلاعات عمومی اعم از سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان انگلیسی، وضعیت تجرد و میزان دارایی بفرمایید. یا اینکه با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
میثم مقیمی
سلام من میخواستم سرمایه گذاری کنم توی انگلستان، خیلی ها میگن دیگه نمیشه میخواستم ببینم با 200 هزار پوند میشه سرمایه گذاری کنم؟ زبان در حد آیلتس 7 هستم و می تونم تا این حدود سرمایه بذارم مدرک تحصیلیم هم از دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس شمالی دریافت کردم. ممنونم از مقاله بسیار خوب و کاملتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان بلی در حال حاضر شما با سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون پوندی می توان موفق به دریافت اقامت شوید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
آلا
سلام من دانشجوی پرستاریم و میخوام فعلا برای تحصیل پزشکی و بعدها برای زندگی به انگلستان برم 20سالمه دارم مدرک زبانمو میگیرم و معدل دبیرستانم19ست با معادل 96 سابقه پژوهش و فعالیت های زیادی دارم ولی نه در حد بین المللی خواهش میکنم بهم بگین ک برای گرفتن فول فاند چ کارهای دیگه ای لازمه ک انجام بدم ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دریافت بورسیه و فول فاند شما باید در رقابتی که بین بچه هایی که مثل شما هستند برنده شوید. کشور انگلستان بورس های زیادی دارد و اگر بتوانید سال اول را در این کشور پذیرش بگیرید و شاگرد اول باشید از سال دوم راحتر می توانید بورس بگیرید. موفق باشید.
حامی
سلام خسته نباشید امکانش هست که به یکی از دفات شما مراجعه کنیم جهت مشاوره حضوری
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه مشاوره ای MIE در ایران دفتر فیزیکی ندارد و شما می توانید خدمات مشاوره ای را بصورت آنلاین دریافت نمایید. پیشنهاد می کنم با یکی از طرق زیر حتما با موسسه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. موفق باشید. https://officialmalekpour.com/contact
حامی
سلام میخواستم بدونم هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های انگلیس تقریبا چقدره و با 400میلیون سالی میشه تحصیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی ابتدا باید دوره 1.5 تا 2 ساله A level را بگذرانید و بعد از ان آزمون ورودی گرفته می شود. هزینه تحصیل در دوره A level به همراه زندگی سالیانه از 28 تا 45 هزار پوند متغییر می باشد. باتوجه به پشتوانه مالی که می فرمایید کشورهایی مثل ایرلند، اسپانیا، فرانسه و مجارستان می توانند گزینه های خوبی باشند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
اسلانی
سلام خسته نباشید هزینه کل دوره alevelدر انگلیس تقریبا بین چند تا چند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بسته شهر و کیفیت کالج ها متفاوت است اما میانگین هزینه زندگی و تحصیل را سالیانه 28 تا 45 هزار پوند در نظر بگیرید. موفق باشید.
شهرام عزیزی
درود بر شما مقاله جالب و کاملی در خصوص مهاجرت به انگلستان بود. ممنون از شما سوالی داشتم، خواستم بپرسم آیا من با سن 34 سال شانسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته IT در انگلستان دارم؟ اگر نه کدوم کشور رو شما پیشنهاد می کنید که بتونم با هزینه پایین تر تحصیل کنم. مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در صورتیکه گپ تحصیلی زیادی نداشته باشید می توانید اقدام کنید ، برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نروژ هم می توانید اقدام کنید تحصیل شما رایگان است.
محمد سجاد فریدونی
با سلام بنده لیسانس مهندسی مکانیک دارم و در گرایش تاسیسات و تهویه مطبوع کار کردم میخواستم ببینم میتونم ویزای کار بگیرم راحت یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب باید یک جاب آفر( پیشنهاد شغلی) از یک شرکت یا کارفرما معتبر داشته باشید .
خدیجه دستورنژاد
سلام من ۵۳ ساله هستم باز نشسته اموزش و پرورش متوسط دوم ودختر ساله سوم رشته سلولی ملکولی می خونه آیا روشی هست که با هم بتونیم بریم اسکاتلند البته دختراولم ازدواج کرده وی ساله اسکاتلند هس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دختر شما اگر در اسکاتلند حضور دارند و به صورت قانونی اقامت دارند شما از طریق دعوتنامه توریستی می توانید اقدام کنید .برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .
مهرشاد دهقان
سلام، خسته نباشید من دانشجوی پزشکی شهرکرد هستم. دوساله دارم ایران درس میخونم و نمرات دبیرستان و دانشگاهم بالا بوده(البته غیر از ترم یک دانشگاه). میخواستم انصراف بزنم از ایران و با توجه به تمکن مالی خودم انگلستان رو انتخاب کردم. سوال من اینه که آیا باید حتما دوره اِی لول رو تو انگِستان بگذرونم بعدش برای ورود به رشته ی پزشکی اقدام کنم؟ یا همینطور میتونم آزمون ورودی دانشگاه مورد علاقم رو شرکت کنم و شروع به تحصیل کنم؟ چون با انصراف زدن از ایران به اندازه کافی عقب میفتم دوست ندارم برگردم به دوران قبل از دانشگاه. ممنون اگه جواب بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله مستقیم هم میتوانید آزمون ورودی داتشگاه را بدهید اما توصیه میکنیم حتما دوره A level را سپری کنید و بعد آزمون بدهید. برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
محمدرضا پوتاری
سلام من می خواستم بدونم برای تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در خارج با هزینه ارزان کجا هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله برای خیلی از کشورها امکان اقدام دارید. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
بهار محمدی
سلام وقت بخیر . من ۲۴ شهریور در تهران انگشتنگاری برا ویزای الحاق ب همسر انجام دادم . الان ۲ ماه شده ولی هیچ جوابی نیومده . چقدر زمان میبره ک ویزا صادر بشه ؟ ممنونم از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام باید در انگلستان پیگیری کنن همسرتون
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 20 ساله هستم و فوق دیپلم میخوام برای تحصیل به انگلستان برم هزینه تحصیل و زندگی حدودا در سال چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بطور متوسط ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند در سال برای بررسی شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
رضا
سلام و عرض ادب...من میخام برای کارشناسی رشته بیوتکنولوژی اقدام کنم واز لحاظ مالی مشکلی ندارم و ۲۲ سالمه و معدل کتبی دیپلمم۱۴و معدل کل دیپلمم ۱۷هست..میخاستم بپرسم برای کشور انگلیس شانس دارم یا نه? سوال دوم اینکه چه کشور هایی به طور کلی با این شرایط شانس پذیرس دارم? مدرک زبان هم دارم... ممنون میشم جواب بدین...
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت در صورت داشتن نمره زبان مناسب و سایر شرایط لازم امکان اقدام برای این کشور را دارید. بسته به نمره زبان و رشته تحصیلی مد نظرتان و همچنین تمکن مالی شما می بایست در خصوص باقی گزینه ها مشاوره دریافت کنید. توصیه می کنم برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان با کارشناسان مجرب ما با موسسه تماس تلفنی برقرار نمایید. موفق باشید.
سارا
سلام وقت بخیر ممنون از مقالات خوبتون من دو تا سوال دارم امکان گرفتن بورسیه از دانشگاه های انگلستان توی مقطع لیسانس هست؟ اگر اره شرایط و مقدارش تا چه حدیه؟ سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت متشکریم از همراهی شما دوست گرامی عموما دریافت بورسیه در مقاطع فوق لیسانس و دکترا راحت تر است اما این امکان در صورت داشتن رزومه خوب تحصیلی، مدرک زبان بالا و کسب نمرات خوب در حین تحصیل برای دانشجویان در مقطع لیسانس نیز امکان پذیر است و مقدار آن بسته به نوع بورسیه و شرایط دانشجو متغیر است.
وحید
سلام ایا می توانم با تجارت یا سرمایه گذاری مبلغ 300000 دلار امریکایی برای خودم و فامیل ویزای انگلستان را اخذ نمایم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز شما برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت از این طریق حداقل مبلغ 2 میلیون پوند باید سرمایه گذاری نمایید و با اینباید شرایط ، شما برای سایر روش های مهاجرتی و یا سایر کشورها مورد بررسی قرار بگرید.
فاطمه
سلام،من ۲۴سالم هست،مدرک زبان دارم،لیسانس معماری ،و مدرک سه بعدی سازی از کمپانی کی اس گروپ،میخواستم ببینم میتونم بااین شرایط برای اقامت تحصیلی در انگلیس اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که شما مدرک زبان در حد آیلتس 6.5 داشته باشید و بتوانید شهریه های دانشگاه و هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید شانس خوبی برای تحصیل در دوره فوق لیسانس خواهید داشت.
Venus
سلام، وقتتون بخیر خواهر من دارن با ویزای ازدواج به انگلیس مهاجرت میکنن و برادرم با جاب آفر. میخواستم بپرسم این امکان وجود داره که بعد از اینکه اونجا مستقر شدن برای من دعوتنامه بفرستن؟ اگر هم بفرمائید چقدر زمان میبره و چه هزینه هائی دربرداره ممنون میشم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله می توانید دعوتنامه دریافت کنید و به صورت توریستی و به مدت کوتاه در کشور انگلستان حضور داشته باشید اما امکان دریافت اقامت ندارید.
کاوان
سلام ببخشید من 14 سال سن دارم و در درس و ورزش بسیار موفقم خواستم بگویم چجوری میتونم به انگلیس مهاجرت کنم و ورزش و تحصیلم رو در آنجا ادامه دهم؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما برای تحصیل می توانید در مدارس انگلستان پذیرش دریافت نموده و وارد این کشور شوید و بعد از ورود خود در زمینه ورزشی مد نظر فعالیت داشته باشید. البته اگر قصد دارید تا در ورزش فوتبال کار کنید می توانید در آکادمی های فوتبال این کشور نیز ثبت نام نمایید.
S . N
سلام ، روزتون بخیر ، من ۴۰ سال سن دارم همسرم ۴۳ سال و فرزندمون ۱۲سال سن دارند ، بنده دیپلم خیاطی و لیسانس : مشاوره خانواده ، روانشناسی و نقاشی دارم و فوق لیسانس مشاوره خانواده و روانشناسی و نقاشی دارم و دوره های آزاد مشاوره و روانشانسی هم رفتم و چند مدرک بین‌المللی دارم ، فرزندمون هم چند دوره بازیگری و مجری گری و طراحی مد و لباس رفته است و از این دوره ها مدرک بین‌المللی دارد ، کار همسرم هم آزاد هست ، همگی تقریبا به زبان انگلیسی مسلط هستیم ، حدودا ۴ تا ۷میلیارد تومن بودجه داریم برای مهاجرت ، بنظر شما چه راه هایی برای مهاجرت ما بهتر هست ؟ و اینکه یا بودجه کافی برای مهاجرت داریم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. روش های متعددی برای مهاجرت به انگلستان می تواند پیش روی شما باشد. از جمله این روش ها می توانیم به استارت آپ، اسکیلدورکر و کارآفرینی اشاره داشته باشیم که در آنها همه اعضای خانواده می توانید با هم اقدام داشته باشید و مهاجرت نمایید. اما برای بررسی دقیق شرایط خود برای هرکدام از این طرح ها باید شرایط خود را با کارشناسان موسسه در میان بگذارید. برای این امر می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین استفاده نمایید.
امین
سلام وقت شما بخیر میخواستم بپرسم که میشه با ویزای توریستی بریم انگلستان بعد ویزامون رو اونجا تغییر بدیم به کاری و اقامت انگلیس رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وقت شما هم بخیر خیر دوست عزیز این امکان وجود ندارد در صورتی که قصد مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری در انگلستان داشته باشید لازم است از ابتدا برای نوع اقامتی که در نظر دارید اقدام نمایید.
hashemai
سلام و خواستم بدونم که برای مهاجرت به کشور انگلستان امکان بودن همراه هم وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بهتون پیشنهاد می کنیم که اقله فوق رومطالعه بفرمایید تا به صورت کامل از این موارد با خبر شوید.
روشا
هزینه مهاجرت به انگلستان چه مقداره؟ می شه از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کرد و اقامت دائم گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وقتتون بخیر. به صورت کلی هزینه های کشور انگلستان بسیار بالا بوده و برای کسب اطلاعات بیشتر بهتونپیشنهاد می کنم که مقاله فوق رو مطالعه کنید.
محسن
سلام وقتتون بخیر می خواستم بدونم که در روش های ذکر شده چه روشی برای مهاجرت به انگلیس راحتتر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هر روش می تواند نسبت به نیاز شما متفاوت و راحتتتر باشد
راحبیان
سلام میشه بفرمایید که متداول و معقول ترین روش مهاجرتی به کشور انگلیس چه روشیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مناسب ترین راه مهاجرتی به کشور انگلستان، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد.
resg
از نظر شما معقول ترین و مناسب ترین روش مهاجرتی به کشور انگلستان چطوریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مهاجرت از طریق تحصیل یکی از مناسب ترین روش هاست
اشک
سلام و عرض ادب. میشه بفرمایید برای مهاجرت به کشور انگلستان باید چه اقداماتی رو انجام بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
شما برای مهاجرت به کشور انگلستان باید یکی از شرایطی که در این مقاله به آن ها اشاره شد را داشته باشید
مرادیاننی
سلام میشه بفرمایید چه پروسه ای رو باید پشت سر بزاریم برای دریافت اقامت دائم این کشور؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هر شخصی که 5 سال در کشور انگلستان زندگی کرده است می تواند درخواست کارت اقامت دائم این کشور را بدهد. همچنین فردی که 10 سال را در انگلستان به تحصیل مشغول بوده باشد می تواند درخواست اقامت دائم انگلستان را داشته باشد.