مهاجرت به دانمارک

28 آذر 1401 38 نظر

مهاجرت به دانمارک، شرایط و قوانین مهاجرت به دانمارک و همچنین شرایط اخذ اقامت و تابعیت دانمارک در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. چه راه ها و روش هایی برای مهاجرت به دانمارک وجود دارد؟ آیا می توان پاسپورت کشور دانمارک را به دست آورد؟ روش های ممکن برای اخذ اقامت و تابعیت دانمارک کدامند؟ شرایط و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به دانمارک از طرق مختلف چیست؟ هزینه لازم برای مهاجرت به دانمارک چه مقدار است؟ در این مقاله سعی بر آن نموده ایم که برای این قبیل سوالات، بهترین و دقیق ترین پاسخ های علمی را ارائه نماییم. علاقمندان به مهاجرت به دانمارک می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره تلفنی رایگان، نسبت به تکمیل فرم تماس اقدام نمایند و یا با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایند. در ادامه، موارد زیر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت:

تماس با ما

مهاجرت به دانمارک

شرایط مهاجرت به دانمارک

افرادی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند می بایست اطلاعاتی در مورد شرایط عمومی این کشور داشته باشد. کشور دانمارک کشوری اروپاییست که در شمال این قاره و در محدوده اسکاندیناوی قرار دارد. کشور دانمارک دارای مرز مشترک با آلمان است و توسط پل اورسوند، به این کشور متصل شده است. چرا که دور تا دور این کشور را آب فرا گرفته است. زبان رسمی کشور دانمارک، زبان دانمارکی می باشد.

علاوه بر این، زبان آلمانی و گرینلندی نیز به عنوان زبان محلی در این کشور پذیرفته شده است. واحد پول کشور دانمارک کرون است و با توجه به اینکه این کشور به منطقه یورو نپیوسته و فقط عضو اتحادیه اروپا می‌باشد، از واحد پولی یورو استفاده نمی کند. مساحت کشور دانمارک ۴۳ هزارکیلومتر مربع است که جمعیتی در حدود ۵ میلیون نفر را در خود جای داده است.

مهاجرت به دانمارک

کشور دانمارک و مردمان آن در رتبه نخست شادترین کشور و راضی ترین مردمان دنیا قرار گرفته اند. از طرفی این کشور دارای کمترین فساد اداری در جهان می باشد. این موارد می تواند از مهم ترین دلایل تقاضا برای مهاجرت به دانمارک و زندگی در این کشور باشد. از این رو، در بخش های بعدی مقاله، به مطالعه انواع روش های مهاجرت به این کشور می پردازیم.

ویدیو موسسه MIE در مورد راه های قانونی اقامت


فایل صوتی موسسه MIE در مورد راه های قانونی اقامت

راه های مهاجرت به دانمارک چه مسیرهایی است؟

کشور دانمارک راه های گوناگونی را برای متقاضیان مهاجرت به دانمارک باز گذاشته تا با توجه به وضعیت و حداقل هایی که برای این کشور حائز اهمیت است، افراد بتوانند قدم به دانمارک گذاشته و تجربه یک زندگی بدون دغدغه همراه با شرایط عالی را تجربه نمایند. متقاضیانی که در یکی از دسته های زیر قرار دارند مجاز به درخواست برای اخذ مجوز اقامت دانمارک می باشند:

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق برنامه سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت افراد خاص

مهاجرت به دانمارک از طریق کار و جزئیات آن

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک، اقدام از طریق کار است. همانطور که پیش تر نیز خدمت شما عزیزان بیان شد، این کشور دارای راضی ترین نیروی کار در سطح جهان می باشد، اما نکته مهمی که باید بدان توجه کرد این است که دانمارک جزو کشورهایی نیست که ویزای جستجوی کار را ارائه کند و این مهم فقط در کشورهایی چون اتریش و آلمان در سطح اروپا میسر است. بنابراین افراد که تمایل دارندبرای کار، به کشور دانمارک مهاجرت نمایند می‌بایست از جانب یکی از کارفرمایان این کشور، پیشنهاد شغلی به دست آورده و برای کار دعوت شوند. بر اساس آمار منتشر شده، نرخ بیکاری کشور دانمارک 3.7 درصد است. با توجه به نرخ پایین بیکاری در دانمارک، این عامل می تواند یکی از عوامل جذب مهاجران کاری و متقاضیان مهاجرت به دانمارک باشد. علاوه بر پیشنهاد شغلی، در گذشته ویزاهای کاری دیگری همچون ویزای GR1 یا گرین کارت دانمارک؛ اما متأسفانه این مهم در حال حاضر برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد.

از دیگر نکات جالب و قابل توجه در خصوص کار در دانمارک، میزان ساعت کاری در این کشور است. 37 ساعت کار در طول یک هفته، این فرصت و آزادی عمل را به افراد می دهد تا علاوه بر کار، به سایر شرایط و امور زندگی خود در دانمارک بپردازند. در انتهای این بخش نرخ بیکاری در کشور دانمارک در سال 2022 برای شما عزیزان در قالب نمودار نمایش داده شده است.

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت از طریق جاب آفر به دانمارک

جاب آفر می تواند مهیای حضور افراد در دانمارک شده و یکی از مراحل مهم زندگی افراد خواهان مهاجرت را به بهترین شکل به سرانجام رساند. برای بهره مندی از برنامه جاب آفر و مهاجرت به دانمارک از این طریق، دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایان دانمارکی، حرف اول را می زند. افرادی که به سراغ این برنامه مهاجرتی می روند، باید آگاه باشند که تنها زمانی به هدف خود که همان مهاجرت به دانمارک است، خواهند رسید که مقدمات استخدام آنها در یک شرکت ثبت شده دانمارکی با داشتن پیشنهاد شغلی فراهم شده باشد.

شرایط مهاجرت پزشکان به دانمارک و رشته های علوم پزشکی

مهاجرت پزشکان به دانمارک دارای پروسه و مراحلی می باشد. متقاضیانی که از مراحل متعدد این پروسه با موفقیت بیرون بیایند قادر به کار و فعالیت در کشور دانمارک خواهد شد. اولین شرط این است که افراد مسلط به زبان کشور دانمارک باشند و در ادامه اقدام به معادل سازی مدرک خود برای کار در این کشور کنند. پس پزشکانی که تسلط و مهارت به زبان دانمارکی ندارند ابتدا باید این زبان را به صورت رایگان در دوره ها و آموزش هایی که در این کشور برگزار می‌شود و به مدت 3 ماه تا 1 سال به طول می انجامد بگذرانند. سطح مورد قبول زبان یک پزشک برای اینکه بتوانند پروسه معادل سازی مدرک خود را انجام دهد، سطح ۳ در مدرک زبان دانمارکی می باشد.جهت رسیدن به این سطح باید پنج دوره کلاس را طی نمایند. افراد در قدم بعد باید در آزمونی که علوم پزشکی این کشور برگزار می کند شرکت کرده و نمره قابل قبول را کسب نمایند. افرادی که موفق به اخذ نمره مورد نیاز از این آزمون می شوند باید یک دوره شش ماهه تا یک سال تحت عنوان دوره کارآموزی و آموزش را در کشور دانمارک گذرانده تا محیای کار بصورت مستقل شوند. لازم به ذکر است که این دوره جزء تجربه کاری افراد به حساب می آید در نتیجه بابت آن از دولت کشور دانمارک حقوق دریافت خواهند کرد. در ادامه با تایید مدارک پزشکی آنها توسط کشور دانمارک این افراد می توانند وارد بازار کار و فعالیت پزشکی خود در کشور مورد بحث شوند.

 آنها می توانند در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی و خصوصی به فعالیت بپردازند. همه این پروسه گفته شده برای افرادی است که مدرک پزشکی عمومی خود را اخذ کرده و در این حیطه می خواهند به فعالیت بپردازند اما داستان برای پزشکان متخصص به نوعی دیگر پیش می رود. آن‌ها نیز در قدم اول باید به معادل سازی مدرک و تخصص خود بپردازند با این تفاوت از پزشکان عمومی که آنها برای به تایید رسیدن مدرک تخصص خود باید دوره های کارآموزی و کارورزی طولانی‌تری نسبت به پزشکان عمومی طی کنند و نمره قبولی آنها در پایان با برگزاری آزمون مشخص می شود. طول این دوره ها معمولاً بین یک تا دو سال می باشد.

نحوه مهاجرت به دانمارک برای پرستاران و مراحل آن

پروسه مهاجرت به دانمارک برای پرستاران به اینگونه پیش می رود که افراد ابتدا باید دارای شرط های اولیه برای ورود به این کشور و فعالیت در حوزه رشته پرستار باشند. اولین مرحله این است که متقاضیان مدرک کارشناسی پرستاری را اخذ کرده باشند. در ادامه مهمترین اقدامی که این دسته از افراد میبایست انجام دهند، معادل سازی مدرک خود است. پس الزامی است که مدرک خود را به وزارت بهداشت دانمارک ارسال کرده تا پروسه معادل سازی آنها صورت پذیرد. در این حین تسلط به زبان دانمارکی حرف اول را می زند و پرستاران باید در دوره های کلاس زبان که به صورت رایگان برگزار می‌شود شرکت کرده و پس از شرکت در آزمون، مهارت و تسلط به زبان دانمارکی خود را به اثبات برساند. افرادی که می خواهند در کشور دانمارک در رشته پرستاری به فعالیت بپردازند، باید دوره های کارورزی را در این کشور پشت سر بگذراند. بعد از این مراحل است که شغل جهت مهاجرت پرستاران به دانمارک پذیرای حضور آنها برای کار و فعالیت در کشور دانمارک خواهد شد.

پروسه مهاجرت به دانمارک برای دندانپزشکان چگونه است؟

در رابطه با مهاجرت به دانمارک برای دندانپزشکان در همین ابتدا باید خدمتتان عرض کنیم افرادی که در بازی سنی ۱۸ تا ۷۵ سال هستند می توانند برای تصاحب این شغل در کشور دانمارک امیدوار باشند. متقاضیانی که دارای مدرک مربوط به دندانپزشکی هستند باید برای ارزیابی و بررسی، مدرک خود را به وزارت بهداشت این کشور ارسال کنند. کار و فعالیت دندانپزشکان در کشور دانمارک مانند دیگر زیر شاخه های رشته پزشکی با معادل سازی مدرک امکان پذیر است، پس اقدام بعدی تکمیل فرم های مربوط به معادل سازی مدرک و ارسال آن می باشد از آنجایی که زبان در این موضوع بسیار مهم است متقاضیان باید مهارت زبان دانمارکی خود را با اخذ نمره قبولی از آزمون های زبان این کشور به اثبتن رسانند، لازمه‌ی این تسلط، شرکت در دوره های زبانی که در کشور دانمارک برگزار می‌شود، خواهد بود.

همچنین پس از این مرحله، افراد باید در آزمون مربوط به رشته دندانپزشکی شرکت کرده و نمره قبولی را در آزمون شفاهی و کتبی به دست آورند. پس از این مراحل است که نوبت به کارآموزی دندانپزشکان در کشور دانمارک به مدت یک سال می رسد البته باید اضافه کنیم که این مدت زمان با حقوق همراه است. در نهایت با عبور از همه این مراحل است که افراد می توانند مهاجرت دندانپزشک به دانمارک را علمی نمایند.

چگونگی مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش های مهاجرت برای ایرانیان، مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل می باشد. تحصیل در دانمارک در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است. در این بخش، به توضیح هر یک از این مقاطع تحصیلی خواهیم پرداخت:

مهاجرت به دانمارک

تحصیل در مدارس دانمارک

 برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک، ابتدا دانش آموزان یک دوره پیش دبستانی را خواهند گذراند و پس از پشت سر گذاشتن این دوره، وارد دوره دبستان می شوند. سن تحصیل در مدارس دانمارک از سن ۶ سالگی تا ۱۶ سالگی می باشد. از جمله نکات مهم تحصیل در مدارس دانمارک، تحصیل به صورت رایگان در مقاطع ابتدایی و متوسطه است. دانش آموزان پس از طی دوران ابتدایی، وارد دوره تحصیلی مقطع متوسطه و دبیرستان خواهند شد که این خود به سه بخش تقسیم می‌شود:

 • مقطع دبیرستان عمومی که دانش آموزان در آن برای ورود به دانشگاه آماده می‌شوند.
 • بخش متوسطه فنی و حرفه‌ای برای افرادیست که می خواهند وارد بازار کار شوند.
 • مقطع متوسطه برای رشته های کسب و کار و ورزشی.

تحصیل در مقطع لیسانس

تحصیل در دانشگاه های دانمارک برای ایرانیان امکان پذیر است. افراد می‌توانند در مقطع کارشناسی در رشته های مختلف و متعددی پذیرش گرفته و از این طریق، اقدام به مهاجرت به دانمارک نمایند. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی در دانمارک 3 سال است و افراد پس از آن، به فارغ التحصیلی نائل خواهند آمد علاوه بر دوره های لیسانس، دوره های دیگری نیز وجود دارد که فرد طی این دوره های 2 ساله می تواند مدرکی همچون دیپلم را کسب نماید و سپس وارد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد گردد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دانمارک، بستگی به مقطع و رشته، متفاوت است و در بازه بین ۶ تا ۱۶ هزار یورو قرار می گیرد. لازم به ذکر است که تحصیل در دوره کارشناسی در کشور دانمارک، نیازمند ارائه مدرک آیلتس 6 می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

 به منظور مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو باید ابتدا پذیرش خود را از یکی از دانشگاه های این کشور اخذ نماید. دوره کارشناسی ارشد در دانمارک بین ۱ الی ۲ سال به طول خواهد انجامید؛ اما در برخی از رشته‌ها همچون رشته های هنری این مدت بیشتر نیز خواهد بود. برای تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی، متقاضی مهاجرت تحصیلی به دانمارک باید مدرک آیلتس 6.5 را ارائه نماید. میزان هزینه های تحصیل در این دوره نیز متفاوت بوده و در بازه ۱۰ الی ۱۵ هزار یورویی می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا

امکان تحصیل در دانشگاه های دانمارک در مقطع دکترا نیز وجود دارد. تحصیل دکترا در دانمارک و در عموم کشورهای اروپایی بین ۳ الی ۴ سال به طول خواهد انجامید. متقاضیان تحصیل در این مقطع می بایست مدرک آیلتس ۷ را برای این دوره ارائه نماید. علاوه بر آن نیاز است که دانشجو، سوپروایزر یا استاد راهنمای خود را انتخاب نموده و تأیید همکاری با وی را دریافت کرده باشد. همچنین ارائه رزومه علمی قوی و مقالات بین المللی ISI، برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا بسیار حائز اهمیت می باشد. تحصیل در دانمارک در دوره دکترا، شامل هزینه ای حدود 10 تا 16 هزار یورو می شود.

نکته مهم برای افرادی که قصد تحصیل در دانمارک را دارند این می باشد که دانشجویان در دوره تحصیلی خود، مجاز به اشتغال به کار دانشجویی می باشند. چنانچه در پایان تحصیل خود نیز بتوانند به کار تمام وقت مشغول شده و درآمد کافی کسب نمایند، اجازه حضور در این کشور و تغییر ویزای خود به ویزای کاری دانمارک را دارند.

بورسیه تحصیلی در دانمارک، از دیگر نکات مهم مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل می باشد. در این خصوص باید گفت که امکان اخذ بورسه تحصیلی در کشور دانمارک وجود دارد و متقاضیان باید جهت دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک، واجد شرایطی نظیر کسب معدل بالا، کسب مقام بین المللی، صاحب اختراع، دارای سابقه تحقیقاتی و ارائه مقالات بین المللی باشند. در جدول زیر می توانید لیست دانشگاه های برتر دانمارک را مشاهده نمایید:

نام دانشگاه

نوع دانشگاه

رتبه کشوری

رتبه جهانی

Københavns Universitet

دولتی

1

39

Aarhus Universitet

دولتی

2

107

Danmarks Tekniske Universitet

دولتی

3

112

Aalborg Universitet

دولتی

4

260

Syddansk Universitet

دولتی

5

370

Handelshøjskolen i København

دولتی

6

768

Roskilde Universitet

دولتی

7

1405

IT-Universitetet i København

دولتی

8

1559

Det Kongelige Danske Kunstakademis, Skoler for Arkitektur, Design og Konservering

دولتی

9

4262

Danmarks Medie- og Journalisthøjskole

خصوصی

10

5223

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و روش های مختلف آن

مهاجرت به دانمارک

روش های مختلفی برای سرمایه‌گذاری و اقامت دانمارک از این طریق وجود دارد. اما نکته قابل ذکر این است که تمامی روش ها منجر به اخذ اقامت دانمارک نخواهند شد. برای سرمایه‌گذاری در دانمارک، امکان ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید ملک وجود دارد که در این میان خرید ملک در دانمارک منجر به اخذ اقامت نخواهد شد. افرادی که تمایل به مهاجرت از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت دارند، ابتدا اقامت سه ساله دریافت خواهند کرد و در صورتی که این سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور دانمارک دارای تأثیر مثبت و قابل توجهی باشد، اقامت آن ها تمدید خواهد شد. به همین علت، مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری می تواند دارای شرایط ویژه و دشواری هایی باشد.

در توضیحات تکمیلی این بخش می توان گفت که در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری بتواند نزدیک به یک دهه در این کشور زندگی کرده و به زبان دانمارکی مسلط گردد، می تواند درخواست دریافت پاسپورت این کشور را  از دولت دانمارک داشته و تابعیت آن را دریافت نماید.

مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

نکته مهمی که در زمان اخذ اقامت دانمارک از طریق خرید ملک وجود دارد و شاید خیلی از متقاضیان مهاجرت به دانمارک از آن اطلاعی نداشته باشند این است که براساس قوانین و مقررات این کشور، لازمه خرید ملک در دانمارک ابتدا داشتن مجوز اقامت بوده پس نمیتوان از این طریق به مهاجرت و اخذ اقامت دانمارک دست یافت.

حتی اگر افراد دارای مجوز اقامت باشند و هدفشان از خرید ملک در این کشور، به دلیل مهاجرت و اخذ اقامت نباشد، بازهم با محدودیت هایی روبرو هستند و این امکان تنها با رجوع به وزارت دادگستری و اخذ مجوز، امکان پذیر خواهد بود.

کارآفرینی در دانمارک

ایجاد کسب و کار و بوجود آوردن شغل با استقبال کشور دانمارک روبرو خواهد شد و مهاجرت از این طریق، ممکن می باشد. اما استفاده از برنامه کارآفرینی در دانمارک برای مهاجرت مانند سایر برنامه های مهاجرتی، از قاعده و قانون های ویژه ای تبعیت می کند که پایبندی به آنها موجب موافقت دولت دانمارک با مهاجرت خواهد شد. این شرایط شامل موارد زیر است:

 • برخورداری از یک طرح جامع کاری (بیزنس پلن)
 • راه اندازی یک کسب و کار و بیزنس در دانمارک
 • ایجاد اشتغال در دانمارک
 • رشد دادن کسب و کار

اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت

دانمارک می تواند پاسخگویی مناسبی در سوددهی سرمایه گذاری باشد و این اتفاق برای خارجیان تنها با مهاجرت روی خواهد داد. پس اگر شما خواننده عزیز هم مانند هزاران شخص دیگری به دنبال مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت هستید باید به مراحل این فرایند که در ادامه شرح دقیقی از آن آمده، توجه فرمایید:

 • برگزیدن شخص حقوقی که رابطه مستقیمی با نوع کسب وکار، میزان سرمایه و... دارد
 • انتخاب نام تجاری مناسب
 • تکمیل اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت
 • ثبت مالیات ثبت شرکت
 • ارائه سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج و اخذ اقامت

اگر فرد تبعه خارجی بتواند با فردی که دارای تابعیت دانمارک است ازدواج نماید، می تواند اقامت دانمارک را تجربه نموده و حتی از این طریق به اقامت و تابعیت کشور دانمارک نائل گردد. فردی که با تبعه دانمارک ازدواج می کند باید اثبات نماید که این ازدواج صوری نبوده و حداقل دو سال از ازدواج رسمی آن ها گذشته است. همچنین مسکن و درآمد کافی برای تأمین مخارج زندگی خانواده خود را داشته باشد. فرد در این ۲ سال باید آگاهی و تسلط لازم به زبان دانمارکی را به دست آورده و بتواند به این زبان صحبت نماید. در این صورت و تحت شرایط ذکر شده، ابتدا یک اقامت ۲ ساله‌ به فرد اعطا شده و پس از آن، اقامتی چهار ساله دریافت خواهد شد. با پشت سر گذاشتن مدت تعیین شده، دستیابی به اقامت دائم دانمارک، امکان پذیر خواهد بود.

 نکات مهمی پیرامون مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج وجود دارد که در ادامه این بخش به آن خواهیم پرداخت. از جمله این موارد، ازدواج فرد پناهنده با یک تبعه دانمارکی می باشد. بر اساس قوانین دانمارک، اگر شخصی در دانمارک پناهنده شده باشد، امکان ازدواج وی با تبعه دانمارکی وجود ندارد. ازدواج در کشور دانمارک برای افراد بالای ۱۸ سال میسر است و دو شاهد نیز برای این مراسم باید حضور داشته باشند.

اخذ اقامت دانمارک از طریق تولد و اخذ تابعیت

مهاجرت به دانمارک

کشورها و دولت ها برای اعطای تابعیت خود به فرزندان متولد شده از دو سیستم پیروی می کنند: سیستم خاک و خون. در سیستم خون، تابعیت بر اساس تابعیت والدین (پدر یا مادر) به فرزند منتقل می شود و در سیستم خاک، تابعیت کشوری که محل تولد فرزند است، به وی اعطا می گردد. البته در کشور دانمارک، تابعیت این کشور به فرزندانی تعلق می گیرد که پدر یا مادر آن ها دارای پاسپورت و تابعیت دانمارکی باشند. البته در صورت اقامت موقت والدین در دانمارک (برای مثال اقامت تحصیلی در دانمارک) و تولد فرزند آن ها در این کشور، با توجه به سیستم خون نسبی در دانمارک، فرزند می تواند اقامت این کشور را دریافت کند و در صورتی که به مدت حداقل 8 سال در این کشور زندگی کند، می تواند تابعیت دانمارک را به دست آورد. اما این امر، اخذ اقامت دائم و تابعیت پدر و مادر وی در این کشور را به همراه ندارد.

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی

یکی از راه ها و شاید بتوان گفت بی راهه های اقامت دانمارک، مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی است. افرادی که بخواهند از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت نمایند، جان و مال خود را در اختیار قاچاقچیان انسان قرار داده و در موارد متعدد این افراد جان و مال خود را نیز از دست خواهند داد. موسسه ملک پور ضمن اینکه صرفاً بر روی روش های قانونی مهاجرت تمرکز نموده و هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد، به همه هم وطنان عزیز نیز توصیه می نماید که آینده و جان و مال خود و خانواده خویش را به خطر نینداخته و از طرق قانونی، اقدام به مهاجرت به دانمارک نمایند. تعدد روش های قانونی مهاجرت، این امکان را در اختیار متقاضیان قرار داده است تا متناسب با شرایط خود، از یکی از طرق قانونی مهاجرت استفاده نمایند.

متأسفانه علت اصلی اغلب افرادی که از طریق پناهندگی، اقدام به مهاجرت می نمایند، عدم آگاهی از اطلاعات مهاجرتی و قوانین کشورها در این زمینه می باشد. از این رو پیشنهاد می شود که قبل از هرگونه اقدام برای پناهندگی، با مشاوران موسسه تماس حاصل نموده و شرایط خود را برای روش های مختلف مهاجرت مورد ارزیابی قرار دهید.

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

مهاجرت به دانمارک برای افراد خاص

یکی از راه های مهاجرت به بسیاری از کشورها برای افرادی خاص تعیین شده است مانند هنرمندان، ورزشکاران، آشپزها و ... در این نوع اقامت افراد از طریق حرفه خود اقامت کشور مقصد را بدست می آورند. در کشور دانمارک در صورتی که هنرمند، ورزشکار یا آشپز باشید و پیشنهاد کاری دریافت نمایید می توانید اقامت افراد خاص دانمارک را بدست آورید. برای این امر لازم است پس از دریافت جاب آفر ثابت نمایید که از پس این کار بر می آیید. به عنوان مثال در صورتی که در گروه موسیقی قبول شوید می توانید اقامت کاری دریافت نمایید. در این نوع از اقامت در ابتدا شما اقامت 1 ساله دریافت می کنید و پس از 2 سال می توانید اقامت 2 ساله دریافت کنید. از مزایای مهاجرت به دانمارک از این طریق این است که می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه خود داشته باشید.

هزینه مهاجرت به دانمارک

مهاجرت هزینه های متعددی را در پی دارد که بعضی از آنها قبل از اینکه افراد قدم به کشور دانمارک بگذارند ضروری و الزامی می باشند که مهمترین آن مربوط به پرداخت هزینه ویزا خواهد بود. افرادی که موفق می شوند از راه های مختلف، خود را به این کشور برسانند برای صدور روادید و حضورشان در این کشور باید در ابتدا هزینه مهاجرت به دانمارک را بپردازند. این هزینه ها در جدول زیر شرح داده شده است:

ویزا

هزینه

بزرگسالان

40 یورو

کودکان 6 تا 1 سال

20 یورو

کودک زیر 6 سال

معاف

محققین و دانشمندان

معاف

افراد عضو اتحادیه اروپا

معاف

هزینه های زندگی در دانمارک

افرادی که قصد اخذ اقامت دانمارک را دارند می بایست پیرامون هزینه های زندگی در دانمارک اطلاعات لازم را به دست آورند. به طور معمول، پایتخت هر کشور، گران ترین شهر در کشورهای قاره اروپا می باشد. در کشور دانمارک نیز پایتخت آن، شهر کوپنهاگن، گران ترین شهر این کشور محسوب می شود. معمولاً هزینه های زندگی در پایتخت دانمارک برای یک نفر، حدوداً بین ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو و برای یک زوج تقریباً بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو می باشد. موسسه ملک پور جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه مهاجرت به دانمارک، جدولی تهیه و تنظیم کرده است که در آن، قیمت برخی از اقلام و خدمات در کشور دانمارک بررسی شده است:

کالا و خدمات

هزینه (یورو)

آب (در رستوران)

هر لیتر 2.15 یورو

شیر

هر لیتر 1.8 یورو

نان

2.15 یورو

برنج

هر کیلو 1.80 یورو

تخم مرغ

هر 12 عدد 3.3 یورو

پنیر محلی

هر کیلو 9.95 یورو

گوشت سفید

هر کیلو 7.87 یورو

گوشت قرمز

هر کیلو 12.6 یورو

سیب

هر کیلو 2.41 یورو

موز

هر کیلو 2.27 یورو

گوجه

هر کیلو 2.74 یورو

بلیط یک طرفه مترو

2.95 یورو

اینترنت پر سرعت ماهیانه

31.53 یورو

بنزین

هر لیتر 1.42 یورو

همانطور که می دانید، بخش زیادی از هزینه مهاجرت به دانمارک و زندگی در شهرهای مختلف آن، صرف اجاره یا خرید ملک در این کشور می شود. قیمت ملک در شهرهای مختلف دانمارک متفاوت می باشد. همچنین این تفاوت قیمت در نقاط مختلف شهر نیز به چشم می خورد.

اجاره یا خرید ملک در دانمارک

قیمت (به یورو)

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

844 یورو

آپارتمان یک خوابه خارج شهر

638 یورو

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1607 یورو

آپارتمان سه خوابه در خارج شهر

1214 یورو

اخذ اقامت دانمارک از طریق همراه

دانمارک برنامه ای را تدارک دیده که براساس آن می توان فردی که مقیم این کشور است برای شخصی از نزدیکانش نیز مجوز مهاجرت به دانمارک را کسب نماید. این مجوز به همراه اجازه می دهد که بیش از 90 روز در دانمارک بماند. البته شرایط این نوع ویزا، داشتن نسبت خانوادگی با فرد مقیم دانمارک می باشد، یعنی همسر، فرزند و یا پدر و مادر شخص، فقط واجد شرایط مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی همراه به دانمارک هستند. بعد از ارائه مدارک دال بر اثبات رابطه خانوادگی، افراد قادر به ثبت درخواست خود می باشند. مدارک لازم در این پروسه در ادامه ذکر شده است:

 • تکمیل فرم درخواست
 • ارائه پاسپورت با اعتبار 6 ماهه
 • کپی مدارک هویتی
 • کپی سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • ارائه اسناد مربوط به اثبات تمکن مالی
 • مدارک مربوط به محل زندگی فرد مقیم دانمارک
 • پرداخت هزینه های جاری

مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به طور کلی مقوله پیچیده و برای بسیاری از افراد دشوار می‌باشد چرا که قرار است همه زندگی خود را رها کرده و به کیلومتر ها دورتر از خانواده و دوستان زندگی جدیدی را آغاز نمایند. قطعاً این اتفاق با خود مزایا و معایب متعددی را به همراه دارد و در نهایت موجب می‌شود تا افراد تصمیم به انتخاب راه مهاجرت گرفته یا از آن صرف نظر کنند. ما نیز برای تصمیم گیری آسان تر افراد در ادامه به ذکر مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک بر اساس استانداردهای کلی می پردازیم:

مزایای مهاجرت به دانمارک

مزایا همان شرایط ایده آل و آرزوی افراد است که موجب می شود تا با انگیزه و اشتیاق، کاری را انجام دهند، این انگیزه برای ورود به کشور دانمارک و به طور کلی مزایای مهاجرت به دانمارک عبارتند از:

 • شرایط کاری ایده آل
 • اقتصاد پویا و پایدار
 • امید به زندگی بالا
 • شادی بسیار زیاد در بین مردم دانمارک
 • سیستم و نظام آموزشی مناسب
 • وجود دانشگاه های معتبر
 • درآمد مناسب
 • فرهنگ بالای اجتماعی
 • پایین بودن نرخ جرم جنایت و امنیت بالا
 • میزان بالای رفاه اجتماعی و زندگی
 • مناظر زیبا و سرسبز

معایب مهاجرت به دانمارک

البته که نباید همه چیز را سفید دید و یک تصویر آرمانی و بدون مشکل را از اخذ اقامت دانمارک به وجود اورد و بهتر است که با همه حقایق روبرو شویم، مهم ترین نقطه ضعف و حقایق غیر دوستداشتنی این کشور که در قالب معایب مهاجرت به دانمارک مطرح می شود، در موارد زیر خلاصه شده است:

 • فاصله زمانی زیاد با کشور ایران
 • آب و هوای سرد و بارانی
 • هزینه بالای زندگی
 • برقراری سخت ارتباط با مردم دانمارک
 • لزوم دانستن زبان دانمارکی

اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارک

طرق مختلف گرفتن اقامت دانمارک در این مقاله برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که در بخش های قبل بررسی شد، روش هایی چون تحصیل و کار، بهترین طرق مهاجرت به دانمارک می باشند؛ چرا که فرد پس از تحصیل، اجازه کار در این کشور را به صورت تمام وقت دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز علمی دانمارک، پس از پایان تحصیلات خود و در صورت دستیابی به شغل مورد نظر می توانند ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر داده و پس از پنج سال کار و پرداخت بیمه و مالیات، اقامت دائم این کشور را به دست آورند. سپس با گذشت دو سال از اقامت دائم خود می توانند درخواست پاسپورت دانمارک را به دولت این کشور اعلام نمایند.

همجنین امکان مهاجرت از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت دانمارک از طریق کارآفرینی در دانمارک وجود دارد. با توجه به اینکه کارآفرینی و یا ثبت شرکت می بایست موجب تأثیر مثبت در اقتصاد کشور دانمارک گردد، اقدام از این طریق با مشکلات و دشواری های خود همراه می باشد. بنابراین این روش به منظور اقدام برای مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت پیشنهاد نمی شود.

سایت رسمی اداره مهاجرت دانمارک

قطعا از زمانی که تصمیم بزرگی تحت عنوان مهاجرت می گیرید باید از راه درست و مسیر مناسب اقدام نماید. راه درست این است که افراد همه اطلاعات و آگاهی های خود را از طریق سایت های مرجع به دست آورند چرا که این سایت ها هستند که به افراد اطلاع می دهند که چه مدارک و شرایطی را برای ورود و زندگی در کشور دانمارک باید مهیا سازند و اقدام از راه‌های فرعی چیزی جز شکست را برای افراد در پی نخواهد داشت. همه اطلاعیه ها، پیام ها، قوانین، شرایط و مدارک مورد نیاز در سایت رسمی اداره مهاجرت دانمارک اطلاع رسانی شده است و افراد برای کسب این اطلاعات باید به آدرس رسمی اداره مهاجرت دانمارک به نشانی https://www. nyidanmark. dk/en_GB مراجعه کنند.

علاوه بر روش های فوق، اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق ازدواج و تولد نیز در بخش های قبلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به دانمارک می توانید از راهنمای گام به گام اخذ اقامت و اطلاعات لازم را به دست آورید. متقاضیان اقامت دانمارک می توانند با خرید این محصول، خود به مانند یک مشاور متخصص برای امور مهاجرتی خود اقدام نمایند. کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول و نهیه تهیه آن، با مراجعه به لینک ذیل امکان پذیر است:

گام به گام تا اخذ اقامت


⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به دانمارک هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پاسخ به سوالات متداول راجع به مهاجرت به دانمارک

پرسش: روش های مهاجرت به دانمارک کدامند؟

پاسخ: روش های مهاجرت را می توان در 6 گروه تقسیم بندی کرد؛ مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی که به جز مورد آخر، سایر روش ها قانونی می باشند. افراد بسته به شرایط خود می توانند از یکی از طرق یاد شده، اقدام به اخذ اقامت دانمارک نمایند.

پرسش: بهترین راه مهاجرت به دانمارک کدام است؟

پاسخ: با توجه به شرایط حال حاضر می توان گفت که اقدام از طریق تحصیل و کار، بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشند.

پرسش:راه های مختلف اخذ اقامت دانمارک کدامند؟

پاسخ: اقامت دانمارک از 6 روش اصلی مهاجرت اعم از کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی میسر است.

پرسش:اقامت دانمارک از طریق کار به چه صورت است؟

پاسخ: به منظور کار در کشور دانمارک، ابتدا باید پیشنهاد شغلی دریافت شود و سپس بر اساس دعوتنامه کارفرمای دانمارکی، درخواست اقامت کاری این کشور اعلام گردد.

پرسش: هزینه مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل چه مقدار است؟

پاسخ: هزینه های تحصیل در دانمارک بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است؛ اما به طور کلی می توان گفت که سالیانه بین 12 تا 15 هزار یورو متغییر می باشد.

پرسش: کدام روش مهاجرت به دانمارک، منجر به دریافت پاسپورت می شود؟

پاسخ: دریافت تابعیت و پاسپورت کشور دانمارک تنها در صورتی امکان پذیر است که ابتدا اقامت دائم این کشور را از طریق هر یک ازانواع روش های مهاجرتی و اقامتی کسب نموده باشید.


سخن پایانی در زمینه مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک، روش های اخذ اقامت و تابعیت دانمارک و شرایط و قوانین مهاجرت به دانمارک در سال 2022 در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. روش های شش گانه اقامت دانمارک عبارتند از روش تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی که هر یک دارای شرایط و قواعد ویژه خود در این کشور می باشند. یکی از شروط اولیه گرفتن اقامت دانمارک از طریق هر یک از روش های یاد شده، توان پرداخت هزینه های زندگی در این کشور است. به همین منظور، در مقاله فوق به بررسی هزینه های زندگی در کشور دانمارک پرداخته شد. قابل ذکر است که کلیه روش های مهاجرت به دانمارک، منجر به اخذ اقامت این کشور نمی شود و برای کسب تابعیت و شهروندی دانمارک لازمست که از شرایط لازم برخوردار بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت دانم دانمارک و همچنین اخذ اقامت این کشور می توانید از طریق تماس با موسسه ملک پور، از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردید. همچنین چنانچه فرم تماس را تکمیل نمایید، از سوی مشاورین متخصص موسسه با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان عرضه خواهد شد. شما سروران گرامی می توانید در قسمت "ثبت پرسش"، سوالات خود را نگارش مطرح نمایید تا پاسخ صحیح را از مشاوران برجسته این مجموعه دریافت نمایید.

امتیاز 4.8 از 5 ( 32 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
دکتر کوشا
سلام وقت بخیر بنده دکتر متخصص هستم شنیدم دانمارک برای پزشکان و پرستارا خیلی شرایط مناسبی گذاشته و نیاز به تکمیل کادر درمانی خودش داره. به نظرتون خوبه دانمارک برای اقامت پزشکان ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بلی کشور دانمارک شرایط بسیار خوبی برای پزشکان ایرانی فراهم کرده است که با ویزای 2 ساله بتوانند اقامت کاری کشور دانمارک را دریافت کنند و برای پرستاران هم ویزای 3 ساله صادر می کند. علاوه بر دانمارک کشور سوئد هم برای پزشکان مسیر معادلسازی مناسبی را فراهم کرده است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی مهاجر
َسلام پسرم 9سالس است ایامیتوانم برایش ویزای تحصیلی دانش آموزی بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما مد نظر داشته باشید که تحصیل بچه های زیر 17 سال نیازمند به قیم است و خیلی از کشورها به ایرانی ها این ویزا را نمی دهند. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
محبوبه خاری
درود برشما من و همسرم سالها در زمینه راهنمای اکو تور فعالیت داشتیم آیا همین رشته تحصیلی رو میتونم تو دانشگاه انتخاب کنم و اقامت بگیرم و در همین زمینه هم در این کشور فعالیت کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعاتی اعم از سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و میزان دارایی تان هستیم. اما بصورت کلی بلی یکی از امن ترین راه های مهاجرت روش تحصیلی می باشد که شما با گذراندن دوره ها در محیط شانس کاریابی خود را هم افزایش می دهید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
زهرا شایسته
یازده سال سابقه کاری در زمینه پذیرش بیمارستان هستم میخواهم با دوستم دکتر تکنسین اتاق عمل ودوست دیگرم پرستار مهاجرت کنیم لطفا راهنمایی کنید ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط سنی، تحصیلی و تمکن مالی شما باید بررسی گردد. لطفا با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید
سیدابوالفضل
با سلام و عرض ادب بنده فوق لیسانس شیمی کاربردی،۴۰ ساله و دارای سابقه کاری ۱۵ سال در صنایع دارویی میباشم. سوالم این است که آیا با این شرایط امکان اخذ پیشنهاد شغلی از دانمارک میتوانم داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز گرفتن پیشنهاد شغلی ابتدا نیازمند به پیدا کردن کارفرما یا یک شرکت می باشد که بتوانید با آن به مکاتبه و مصاحبه بپردازید. معمولا ویزاهای کاری برای افراد زیر 40 سال، مدرک تحصیلی و سابقه کاری که شما دارید و همچنین داشتن زبان قوی است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سپیده رمضانی
چطوری باید اقدام کنم برای کار در دانمارک
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در کشور دانمارک شما نیازمند به داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می باشید. اما می توانید از طریق تحصیل اقدام نمایید و در محیط دنبال کار باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
دکتر رها معتضد
عرض ادب من پزشک عمومی هستم 38 ساله و متاهل.بین دو کشور دانمارک و سوئد که هر دو در حال حاضر نیاز به نیروی پزشک دارند.شرایط کاری و زندگی و هزینه های کدوم کشور مناسب تر هست؟ و در کدوم کشور زودتر به اقامت دائم و پاسپورت میشه رسید؟ متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز هردو کشور از لحاظ زندگی و خدمات اجتماعی کشورهای خیلی خوبی هستند و نیاز ه کادر درمانی دارند. کشور دانمارک برای پزشکان ویزای دوساله و سوئد یکساله صادر می کند و بعد 4 تا 5 سال کار کردن می توانید اقامت دائم بگیرید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
یلدا راد
سلام و وقت بخیر در حال حاضر پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک چقدر زمان میبره؟ آیا اصلا سفارت دانمارک بازه؟ و بعد از تحصیل فرد چقدر زمان داره که دنبال کار بگرده؟ و با چند سال کار میشه به اقامت دائم رسید؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز از نظر پروسه ی انجام کار بین 6 تا 8 ماه اگر همه مدارک آماده باشد پروسه به طول می انجامد، معمولا بعد از تحصیل هم تا یک سال فرصت کاریابی دارید و پس از 5 _ 6 سال هم می توانید درخواست اقامت دائم و پاسپورت نمایید. موفق باشید.
سجادي
سلام و عرض ادب در خصوص مهاجرت به دانمارك براي پزشكان اطلاعاتي ميخواستم آيا در حين دوره زبان ميشه كار كرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای کار در دانمارک به عنوان پزشک باید معادلسازی انجام دهید و ابتدا دوره زبان را سپری کرده و در این حین معادلسازی انجام می شود و بعد از آزمون می توانید به عنوان پزشک مشغول به کار شوید.
دانمارک
سلام آیا تحصیل پزشکی در دانمارک به زبان انگلیسی ممکن می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله امکانپذیر می باشد .
مریم کارگر
سلام من ّپزشک عمومی هستم و چهل وسه سالم است متاهل و دارای دو فرزند هستم برای قرداد جهت اخذ اقامت کار چه مدت زمان می برد و هزینه قرداد شما چند دلار است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خانم دکتر برای معادلسازی مدرک پزشکی در دانمارک، ابتدا مدارک شما برای این کشور ارسال می گردد و بعد از تایید مدرک می توانید برای آموزش زبان و گذراندن مراحل انجام کار وارد این کشور شوید که از ابتدای کار تا زمان ورود شما بسته به زمان تایید مدارک ممکن است حداقل یک سال به طوب بیانجامد و هزینه های قرارداد نیز در مشاوره های تخصصی و بعد از بررسی دقیق شرایط شما خدمت شما اعلام خواهد شد. برای بررسی شرایط و اطلاع از دریافت مشاوره تخصصی می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل نمایید.
مریم میرزایی
سلام وقتتون بخیر باشه. کار در رشته روانشاسی در دانمارک به چه صورت هست؟ آیا فرزندانم می تونن به واسطه اقامت من تحصیل رایگان در دانمارک داشته باشند؟ شرایط همسرم به چه صورت خواهد بود آیا می تونند کار کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت شما برای کار روانشانسی باید مدرک خود را در این کشور معادلسازی نموده و زبان دانمارکی را تا بالاترین سطح یاد بگیرید. در صورت اقامت شما، به فرزندان زیر 18 سال و همسرتان اقامت داده خواهد شد و همسرتان اجازه کار هم دارند.
کسرا
باسلام برای ویزای شینگن چه مدارکی لازمه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز در شرایط کنونی ویزای شینگن ریسک بسیار بالایی دارد و در شرایط عادی شما بهتر است مدارک هویتی، اسناد مالی و ملکی، دعوت نامه و سوابق سفر داشته باشید تا شانس دریافت ویزای شنگن شما بالاتر باشد.
سعید
با عرض سلام و احترام و تشکر از مطالب خوبتون.ببخشید اگه ممکنه هزینه زندگی برای یک فرد مجرد ۳۰ ساله با احتساب مالیات و اجاره خانه در مرکز شهر بیان بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی هزینه های زندگی بستگی به سبک زندگی افراد دارد اما به طور کلی با حدود 1000 تا 1200 یورو شما می توانید زندگی راحتی در ماه داشته باشید.
سارا کازرونیان
با سلام. بنده سوالی داشتم. با داشتن ۴۳ سال سن مدرک پرستاری از دانشگاه تهران و چهار سال سابقه کاری میتوان برای مهاجرت به دانمارک اقدام کرد؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، مهاجرت از طریق معادلسازی محدودیت سنی برای متقاضیان در نظر نگرفته است و شما می توانید به کشور دانمارک مهاجرت نموده و امور معادلسازی خود را در این کشور انجام دهید.
مینا احمدزاده
سلام وقت بخیر بنده فارغ‌التحصیل اقتصاد دانشگاه شیراز و همسرم مهندس برق هستند خودم 27سالمه و همسرم32سال آیا امکان مهاجرت کاری به دانمارک برای ما فراهم است؟ ممنون میشم جواب بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز به طور کلی اگر همسر شما در زمینه تخصصشان کار کرده باشند شانس خوبی برای کاریابی خواهند داشت. در صورتی که سطح زبان خوبی نیز داشته باشند می توانند برای کاریابی در خارج از کشور اقدام داشته باشید.
غزاله قاسمی
آیا امکان اخذ اقامت دانمارک از طریق قیومت برای افراد زیر ۱۸ سال وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود شرایط سنی خود و... را میفرمودین با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند با تشکر
چرنداب
خسته نباشید من با یه دختر ایرانی که پاسپورت و ساکن دانمارک هست اشنا شدم، و برای ازدواج تشریف میاره ایران، آیا با این روش راحت میتونم خودمو برسونم و ویزاشو بگیرم یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز همسر شما می توانند برایتان درخواست ویزای ازدواج دهند و از این طریق اقامت کشور دانمارک را اخذ نمایید.
سامان رحیمی
منو همسرم قصد زندگی در دانمارک داریم، چجوری میتونیم بفهمیم از پس هزینه های زندگی در این کشور برمییایم؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب هزینه های زندگی وابسته به سبک زندگی شما می باشد. اما باید گفت براساس استاندارد های کلی، متوسط هزینه زندگی یک زوج در دانمارک، 1200 الی 1500 یورو می باشد.
جواد
دانمارک عضو اتحادیه اروپا هست؟ با ویزاش میشه همه کشور های اروپایی سفر کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله کشور دانمارک عضو اتحادیه اروپا هست با ویزای این کشور می توان به تمام کشور های عضو اتحادیه بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد سفر کرد.
مصطفی رضایی
سلام روز بخیر میخواستم بپرسم شرایط و ساعت کار در دانمارک چطور هست سخت تر از ایران هست یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای پاسخ دقیق تر این مورد باید به سایت اداره کار کشور دانمارک مرجعه بفرمایید چون رشته به رشته متفاوت است.
حسن رحیمی
سلام من به دنبال گرفتن پذیرش تحصیلی این کشور هستم شهریه دانشگاهم چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شهریه دانشگاه های دانمارک مبلغی بین 12 تا 15 هزار یورو می باشد.
هادی
برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک باید زبان این کشور رو بلد باشیم حتما؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر نیاری نیست شما می توانید در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور تحصیل بفرمایید که نیازمند پرداخت شهریه می باشد.
زیبا
هزینه درخواست ویزای دانمارک چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستکی به نوع ویزایی که درخواست می دهید دارد ولی بطور میانگین هزینه های سفارت بیشتر از 300 تا 400 دلار نیست.
فرید
سلام با ماهی 8000 هزار یورو میشه خرج و مخارج تحصیل در این کشوررو داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز حداقل هزینه تحصیل در دانمارک چیزیی حدود 12 تا 15 هزار یورو است.
رها
آیا امکان دریافت پاسپورت برای مهاجران به کشور دانمارک وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله دانشجویان می توانند ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر داده و پس از پنج سال کار و پرداخت بیمه و مالیات، اقامت دائم دانمارک را به دست آورند. سپس با گذشت دو سال از اقامت دائم خود می توانند درخواست پاسپورت دانمارک را بدهند.
عسل سمیعی
دانمارک برای مهاجرت کدام رشته ها مناسب می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دانمارک برای مهاجرت افراد با داشتن مدارک پزشکی و علوم تجربی با توجه به معادل سازی بسیار مناسب است.
لاله
با سلام چطور میتونم در زمینه کاری خودم با کارفرمای مناسب از کشور دانمارک ارتباط بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد می کنم برای کار در خارج کشور از محصول زیر استفاده نمایید https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
mehrdad taheri
بنده 21 سالمه و مدرک آیلتز با نمره 7 دارم.امکانش هست که با ویزای تحصیلی وارد این کشور شد و بعد از اون ویزای تحصیلی رو به اقامت کاری تبدیل کرد؟ درصورتی که بشه بعد چند سال اقامت دائم بهم داده میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان برای شما وجود دارد اما برای اقامت دائم باید بعد از تحصیل ویزاتون را به کاری یا ... تبدیل کنید که برای شما آثار اقامتی داشته باشد.
زهره قلی پور
سلام من دانشجوی ترم آخر پزشکی هستم و قصد دارم برای کار به دانمارک مهاجرت کنم آیا شرایط کاری برای پزشکان مناسب است؟ برای مهاجرت چه اقداماتی باید انجام پذیرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله کشور دانمارک به دلیل نیاز به کادر پزشکی و پرستاری شرایط ویژه ای را برای پزشکان و پرستاران در نظر گرفته که با معادل سازی مدرک خود می توانید به این کشور مهاجرت نمایید برای مشاوره دقیق تر و راهنمایی بهتر حتما با موسسه تماس حاصل فرمایید.
سرمایه کمالی
با سلام من شنیدم تحصیل به زبان دانمارکی رایگان هست در این کشور آیا برای تحصیل امکان یادگیری زبان دانمارکی به صورت رایگان وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام آموزش زبان دانمارکی به پزشکان و پزستاران ئر دوره های آموزش زبان رایگان آموزش داده می شود.
saeedeh yari
هزینه صدور ویزای دانمارک چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام هزینه ویزا برای بزرگسال ها40 یورو و برای کودکان20 یورو می باشد.
زهرا خلیلی
کارشناس پرستاری هستم میخوام برای مهاجرت اقدام کنم و نمیدونم آلمان بهتر هست یا دانمارک. لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر اخذ ویزای معادل سازی برای کشور آلمان فقط برای پزشکان قابل اقدام است.
اعظم ال کثیر
سلام من پزشک با تخصص داخلی هستم با 6 سال سابقه کار مطب و بیمارستان شنیدم شرایط دانمارک برای مهاجرت پزشکان مناسب هست میشه راهنمایی کنید چطوری باید برای مهاجرت اقدام کنم ضمن اینکه میخوام همسرم و پسرم همراه خودم ببرم..
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب در حال حاضر اخذ ویزای معادل سازی از کشور دانمارک برای پزشکان میسر می باشد اما با توجه به اینکه این پروسه حدود دو تا سه سال به طول می‌انجامد و گارانتی کار در آن وجود ندارد، کشور آلمان گزینه مناسب تری برای اخذ ویزای معادل سازی برای پزشکان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید
محمدضیارضایی
سلام وقت بخیر من میتونم از روش کاری مهاجرت کنم فنی یاخیر به دانمارک
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورت داشتن یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرما امکان اخذ ویزای کاری وجود دارد .
نفیسه مهاجرانی
سلام دانمارک ویزای جستجوی کار هم داره؟ چطوری باید به این کشور مهاجرت کاری کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام برلی مهاجرت اگر شما پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما داشته باید می توانید به این کشور مهاجرت کنید.
saber nasiri
با سلام من یه مقدار سرمایه دارم که میخواستم با خرید ملک اقامت بگیرم میشه بفرمایید در کشور دانمارک هم مانند پرتغال این امکان هست که با خرید ملک به اقامت دست یابیم؟ حداقل مقدار سرمایه لازم چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز متاسفانه خیر این امکان فراهم نیست در واقع لازمه خرید ملک در دانمارک ابتدا داشتن مجوز اقامت بوده پس نمیتوان از این طریق به اقامت در کشور دانمارک دست یافت.
هیلدا.ایمن
وقت بخیر.لیسانس هوشبری دارم از طریق تحصیلی میتونم برای دانمارک اقدام کنم.آیلتس ۶/۵ دارم و ۳ سال سابقه کار.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز در صورت داشتن شرایط سنی و مالی مناسب می توانید برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید.