مهاجرت به ترکیه

45 نظر

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری (خرید ملک)، ازدواج، تولد، پناهندگی و افراد خاص ممکن است که در اینجا به بررسی شرایط مهاجرت ترکیه و هزینه های مورد نیاز می پردازیم.

از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به ترکیه می توان از خرید ملک، اجاره مسکن، تحصیل نام برد. هزینه مهاجرت به ترکیه برای خرید ملک حداقل 400 هزار دلار و برای تحصیل 300 الی 20 هزار دلار می باشد. افراد اگر قصد رسیدن به شهروندی سریعتر دارند روش های سرمایه گذاری توصیه می شود اما هزینه آن به نسبت کشورهای برتر بالاست.

این ویدئو مقایسه بین گزینه های مهاجرت به ترکیه و سایر کشورهای اروپایی، از حیث تابعیت را مورد بحث قرار می دهد. در ترکیه، پاسپورت ترکیه را می توان با سرمایه گذاری 400 هزار دلاری در ملک دریافت کرد، اما اجازه سفر آزاد به اروپا، آمریکا و کانادا را محدود می کند. از سوی دیگر، سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در یونان و خرید ملک اجازه سفر آزاد به سایر کشور های اروپایی را می دهد.

شما عزیزان می توانید با تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره مند گردید.

ویدیو موسسه MIE در مورد ترکیه یا اروپا


 

مهاجرت کاری به ترکیه

یکی از روش های مهاجرتی به ترکیه مهاجرت از طریق کار است. شما می توانید از طریق سایت های اینترنتی کاریابی و یا با سفر به ترکیه برای پیدا کردن شغل در ترکیه اقدام کنید.

 

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ترکیه تحصیل در ترکیه است که در مدارس و تمام مقاطع دانشگاهی امکان پذیر است. برای پذیرش در اکثر دانشگاه ها باید آزمون ورودی داد.

 

مهاجرت با سرمایه‌ گذاری درترکیه

روش های مبتنی بر سرمایه برای کسانی که شرایط مالی مناسبی دارند گزینه ایی عالی است. یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک است که می توانید به راحتی اقامت ترکیه را دریافت کنید.

 

 

مهاجرت با تولد فرزند در ترکیه

در صورتی که پدر یا مادر فرزند ترک باشند و یا اقامت ترکیه را داشته باشند، می توان برای کودک متولد شده اقامت دریافت کرد در غیر این صورت امکان اخذ اقامت نیست .

مهاجرت با ازدواج در ترکیه

افرادی می توانند از طریق این روش اقدام کنند که با فردی که تبعه این کشور است و یا تابعیت و یا اقامت دائم ترکیه را دریافت کرده ازدواج کنند.

 

پناهندگی در ترکیه

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ترکیه درخواست پناهندگی در این کشور است. پناهندگی یکی از سخت ترین و خطرناک ترین راه ها است بنابراین زیاد به شما توصیه نمیشود.

 

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به ترکیه

راه های مهاجرت به ترکیه

روش های مهاجرت به ترکیه شامل لیست زیر است:

 • مهاجرت ترکیه از طریق کار (کافیست داری تخصص، مهارت و تسلط به زبان ترکی باشید، این ویزگی ها شما را واجد شرایط استفاده از روش مهاجرت کاری به ترکیه می کند)
 • مهاجرت از طریق خرید ملک
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت ترکیه هنرمندان و افراد موفق

 

ویدیو موسسه MIE در مورد راه‌های اخذ اقامت در 10 دقیقه


 

بهترین روش های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

افرادی که به دنبال مهاجرت به ترکیه از طریق کار هستند، از طریق سایت‌های اینترنتی کاریابی این کشور، اقدام به این کار می نمایند. البته راه بهتر آن است که فرد خود به این کشور سفر نماید و به جستجوی کار بپردازد. در ادامه به بررسی شرایط ویزای کاری خواهیم پرداخت:

 • باید تسلط کافی به ترکی استانبولی داشته باشید.
 • مصاحبه با کارفرمای ترکیه ای انجام دهید.
 • سپس اخذ مجوز کار در ترکیه از وزارت کار و رفاه اجتماعی در ترکیه  به اختصار (MLSS)
 • در صورت موفقیت، اخذ اقات یکساله اعطا خواهد شد.
 • تمدید اقامت در صورت تمدید قرارداد کاری
 • نرخ بالای بیکاری از معضلات یافتن کار در این کشور است.

ویدیو موسسه MIE در مورد اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید این نکات را بدانید


 

نمودار مربوط به نرخ بیکاری این کشور را مشاهده نمایید:

نرخ بیکاری ترکیه

با این شرایط پیشنهاد می شود متقاضیان کار در اروپا برای کشورهایی که ویزای جست و جوی کار ارائه می نمایند و نرخ بیکاری بسیار پایینی دارند، اقدام به مهاجرت کاری نمایند.

شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ترکیه، مهاجرت از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه می باشد. دوره تحصیلی در در ترکیه از دبستان و سن ۷ سالگی آغاز خواهد شد و در ادامه در مقطع دبیرستان و تا سن ۱۸ سالگی ادامه می یابد.

 • تحصیل در مدارس: تحصیل در مدارس دولتی ترکیه به صورت رایگان و به زبان ترکی می باشد. در مقطع دانشگاه اما شرایط متفاوت است. در دانشگاه، امکان تحصیل به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ممکن است.
 • تحصیل در دانشگاه دولتی: افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه را دارند، باید به زبان ترکی استانبولی مسلط باشند و دوره های زبان ترکی را که YOS نام دارد طی نموده باشند.
 • تحصیل به زبان انگلیسی: برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز افراد باید بتوانند آزمونی تحت عنوان آزمون SAT را بگذرانند و پس از آن است که می توانند مجوز تحصیل در دانشگاه های ترکیه را به دست آورند.
 • طول تحصیل در مقاطع مختلف: تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی، ۴ سال به طول خواهد انجامید. پس از آن فرد به مدت زمان 2 سال می تواند در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه تحصیل نموده و سپس وارد تحصیل در دوره دکترا می گردد که نیاز به مدرک زبان آیلتس ۷، مقالات متعدد بین المللی و تأییدیه استاد راهنما نیاز دارد.

اکثر رشته ها در در ترکیه دارای آزمون ورودی هستند. در جدول زیر می توانید جدول مربوط به دانشگاه های برتر ترکیه را مشاهده نمایید:

 

رتبه در ترکیه

نام دانشگاه

رنکینگ بین المللی

1

Anadolu Üniversitesi

109

2

Bogaziçi Üniversitesi

459

3

Istanbul Üniversitesi

483

4

Orta Dogu Teknik Üniversitesi

664

5

Ankara Üniversitesi

782

6

Istanbul Teknik Üniversitesi

797

7

Atatürk Üniversitesi

819

8

Hacettepe Üniversitesi

915

9

Dokuz Eylül Üniversitesi

1139

10

Koç Üniversitesi

1197

 

افرادی که بتوانند به زبان ترکی استانبولی و در دانشگاه‌های دولتی این کشور، پذیرش تحصیلی دریافت نمایند می‌توانند از بورسیه تحصیلی نیز استفاده نمایند. برخی از این بورسیه های تحصیلی را می توانید در ذیل مشاهده نمایید:

 • کمک هزینه تحصیلی ژولیز (jelvix)
 • FIX THE PHOTO SCHOLARSHIP
 • بورسیه تحصیلی DEALROOM
 • بورسیه تحصیلی Mailcheck 1500USD
 • بورسیه تحصیلی TRENDHIM TALENT

راه های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

یکی از مهمترین و بهترین روش های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌ گذاری می باشد که  روش های زیر را مور بررسی قرار خواهیم داد.

شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم کشور ترکیه، خرید ملک در این کشور است. دولت ترکیه از سالیان گذشته در فکر ایجاد شهرک ها، برج ها، آپارتمان ها و سایر املاکی است که افراد بتوانند با خرید ملک در ترکیه، اقامت خود را دریافت نمایند. در صورتی که متقاضی خرید ملک در ترکیه بتواند در ترکیه به میزان مبلغ 400 هزار دلار، ملک خریداری نماید می تواند اقامت دائم و تابعیت کشور ترکیه را دریافت کند.

مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره ملک

این روش برای افرادی که قصد دارند مجوز اسکان بیشتر از 6 ماه دست یابند، مناسب است. شخص با ارائه اجاره نامه، می تواند اقامت یکساله دریافت نماید. البته باید خاطر نشان کرد که در این روش ریسک عدم تمدید بسیار بالاست. همچنین این روش دارای اثار اقامتی نبوده و منجر به اخذ پاسپورت نخواهد شد.

مهاجرت ترکیه از طریق سپرده گذاری

از دیگر روش های اخذ تابعیت ترکیه، سپرده گذاری در بانک های این کشور است. در این برنامه سرمایه گذاری در ترکیه، فرد متقاضی می بایست 500 هزار دلار را در بانک های کشور ترکیه سپرده گذاری نماید و پس از 3 سال می تواند پول خود را برداشت نماید.

مهاجرت ترکیه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در ترکیه با محدودیت هایی برای ایرانیان همراه است و این به دلیل وجود تحریم های آمریکا علیه ایران می باشد. جهت ثبت شرکت در ترکیه لازم است که افراد مراحل زیر را طی کنند:

 • مراجعه به اداره مالیات ترکیه و اخذ  کد مالیاتی
 • نوتر کردن اساسنامه و اسناد و مدارک مربوط پرداخته و مراجعه به اداره ثبت شرکت ها 
 • تکمیل و ارسال مدارک به مراجع ذیصلاح
 • اخذ مجوز اقامت

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

افرادی می‌توانند از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت نمایند و یا اقامت ترکیه را به دست آورند که یا با شخص تبعه ترکیه ازدواج کنند یا با شخصی که اقامت دائم یا پاسپورت ترکیه را دارد ازدواج نماید. فردی که بخواهد مهاجرت از طریق ازدواج داشته باشد، ابتدا اقامت موقت ۳ تا ۵ ساله را اخذ می نماید و در صورتی که ازدواج با فرد مورد نظر بیش از این مدت زمان به طول بیانجامد فرد می تواند اقامت دائم خود را به دست آورد. در این مدت فرد باید به زبان ترکی مسلط باشد و بتواند در فرهنگ کشور ترکیه ادغام گردد.

شرایط مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت ترکیه و اخذ تابعیت این کشور از طریق تولد، امکان پذیر نمی باشد. به طور کلی در زمینه اخذ اقامت و یا تابعیت از طریق تولد، کشورها به دو بخش تقسیم بندی می گردند؛

 • سیستم خاک: کشورهایی که بر اساس سیستم خاک تابعیت خود را به نوزاد متولد شده اعطا می کنند، بر این اساس که وی در خاک آن کشور متولد شده است، وی را واجد شرایط برای اخذ تابعیت می‌دانند. البته این امر مستلزم آن است که نوزاد متولد شده دارای پدر یا مادری باشد که اقامت موقت یا دائم کشورهایی که سیستم خاک را مورد پذیرش قرار می‌دهند داشته باشند. از جمله کشور هایی که سیستم خاک را مورد پذیرش قرار داده اند می توان به کانادا، آمریکا و برزیل اشاره کرد.
 • سیستم خون: اکثر قریب به اتفاق کشورها، سیستم خون را مورد پذیرش قرار دادند؛ به این ترتیب که تابعیت نوزاد بر اساس تابعیت پدر یا مادر وی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

لازم به ذکر است که موسسه MIE هیچ گونه فعالیت و خدمات رسانی در این زمینه ارائه نمی دهد و به شما عزیزان پیشنهاد می شود با توجه به شرایط خود، روش قانونی و مناسبی را برای مهاجرت انتخاب نمایید.

یکی دیگر از روش های مهاجرت ترکیه، مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی می باشد که این موضوع به هیچ عنوان توسط موسسه ملک پور توصیه نمی گردد و خدماتی نیز در این زمینه توسط موسسه ملک پور ارائه نمی شود. دلیل این امر این است که مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از سخت ترین و در عین حال خطرناک ترین راه های مهاجرت می باشد. افراد بسیار زیادی بودند که روش مهاجرت از طریق پناهندگی را برای خود برگزیدند، اما جان و مال خود را در این راه از دست داده اند. موسسه ملک پور همواره روش های قانونی مهاجرت را به مراجعین خود پیشنهاد می دهد. زیرا روش های غیر قانونی در گروه های اجتماعی، فعالیت های سیاسی و جنگ ممکن است جانش را در کشور خود از دست بدهد. متأسفانه بسیاری از عزیزانی که اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی می نمایند، از روش های قانونی مهاجرت موفق و امن اطلاع ندارند.

مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه، مهاجرت افراد موفق یا هنرمند به این کشور است. افرادی که در سطح بالایی به لحاظ هنری، درسی، ورزشی و بیزینسی قرار دارند می توانند با روشهای ویژه تری نسبت به دیگران به این کشور مهاجرت نمایند. در ادامه به شرایط مورد نیاز در این روش خواهیم پرداخت:

 • افرادی که ورزشکار یا هنرمند هستند باید دارای جوایز داخلی و بین‌المللی بوده و شهرتی نسبی در کشور خود یا سطح جهان داشته باشند.
 • جوایز اسکار، مدال المپیک، حضور در باشگاه های معتبر و اثبات تاجر موفق، شانس اخذ اقامت را بالا می برد.
 • اثبات کسب درامد از راه هنری یا ورزشی خود و تامین هزینه های خود

قوانین مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت به این کشور یکسری قوانین پایه وجود دارد که از قبیل داشتن حداقل 18 سال (برای درخواست دهنده)، داشتن بیمه درمانی (بالای 18 سال و زیر 65 سال) وجود دارد که در هر شرایطی لازم الاجراست. روش های گوناگونی برای مهاجرت ترکیه وجود دارد که شرایط و قوانین برای هر کدام از انها می تواند متفاوت باشد.

 • قوانین مربوط به خرید ملک: که یکی از این روش ها، سرمایه گذاری با خرید ملک است. شما می توانید با خرید خانه به قیمت 50 هزار دلار در شهر های کوچک یا 75 هزار دلار در شهر های بزرگ اقامت این کشور را دریافت کنید. همچنین با خرید یک یا چند ملک، مجموعا به ارزش 400 هزار دلار، امکان کسب شهروندی و اخذ پاسپورت این کشور را بدست می اورید. دقت داشته باشید که، این ملک باید از یک شهروند ترک خریداری شده باشد و قبلا با ان شهروندی اخذ نشده باشد. همچنین شما قادر نخواهید بود تا 3 سال اقدام به فروش ملک خریداری شده کنید.
 • قوانین مربوط به تحصیل: از روش های مرسوم دیگر تحصیل در ترکیه است که علاقه مندان زیادی دارد. شما قادرید با مدرک دیپلم یا بالاتر اقدم به اخذ ویزای تحصیلی این کشور کرده و بدون توجه به سن یا گپ تحصیلی (اکثر دانشگاه ها هیچ محدودیت حداکثری برای سن قائل نبوده و گپ تحصیلی را ملاک قرار نمی دهند، اما بدیهی است در موارد رقابتی تاثیر گذار خواهد بود) اقامت را دریافت کرد. لازم به ذکر است که محدودیت سنی برای بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس حداکثر 21 سال، فوق لیسانس 25 سال و دکترا 31 سال است. از شرایط دیگر ان می توان به داشتن مدرک زبان ایلتس 5.5 تا 7 نسبت به هر دانشگاه و مقطع مورد نظر، اشاره کرد.

روش های دیگری نیز وجود دارد که با جستجو "مهاجرت به ترکیه ملک پور" می توانید به همه این راه ها و قوانین انها دسترسی داشته باشید.

مراحل مهاجرت به ترکیه

چگونه به ترکیه مهاجرت کنیم؟ در این بخش به مراحل مهاجرت به ترکیه به صورت گام به گام خواهیم پرداخت. این مراحل به شرح ذیل هستند:

 • برگزیدن روش اقدام: شما در این مرحله باید با احتساب شرایط خود و موضوعات پیش رو به انتخاب مناسب ترین روش مهاجرت برای خود بپردازید.
 • ورود به ترکیه: در این قدم شما باید برای اعلام درخواست اقامت، وارد این کشور بشوید. بهتر است این درخواست بعد از 3 روز اول و قبل از اتمام 90 روز (مدت بدون نیاز به ویزا) اتفاق بیافتد.
 • احراز شرایط روش منتخب: در این مرحله شما نسبت به روش منتخب خود، باید جهت احقاق شرایط مورد نیاز جهت موافقت با درخواست خود، اقدام نمایید. موضوعات متنوع و گوناگونی بسته به نوع مهاجرت وجود دارد، اما شما بصورت کلی باید:
  • ثبت درخواست در سایت iResidence
  • انجام مصاحبه
  • ارائه گواهی بیمه
  • گواهی وجود محل اقامت
  • تمکن مالی جهت اقامت

مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه

بسته به شرایط شما ممکن است مدارک متفاوتی درخواست شود. اما مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه که باید بصورت عمومی فراهم شوند، در ذیل به انها شاره شده است:

 • ارائه پاسپورت با مدت اعتبار حداقل 6 ماه
 • اثبات تمکن مالی
 • مدارک بیمه با اعتبار پوشش دهنده تمام مدت اقامت
 • چهار عکس پاسپورتی
 • مدارک خرید ملک (*)
 • دعوت نامه توسط شرکت (*)
 • ارائه گواهی ازدواج (*)
 • ارائه پاسپورت فرزندان (*)

پی نوشت: *در صورت نیاز

هزینه مهاجرت به ترکیه

جهت مهاجرت و دریافت اقامت از ترکیه شما می بایست انواعی از درخواست ها و پروسه ها را تکمیل نمایید که امکان دارد، دارای هزینه باشند. در ذیل به موارد اصلی هزینه مهاجرت به ترکیه اشاره می کنیم:

 

عنوان

هزینه (به لیر ترکیه)

کارت اقامت

160

1 ماه اول اقامت

1250

ماه های بعدی

1000

صدور گواهی

9000

ترجمه و امورات قضائی

500

بیمه

400-1800

 

جدای از این مبالغ هزینه های وابسته به روش مهاجرتی انتخاب شده توسط متقاضی وجود دارند که باید به نوبه خود مدنظر گرفته شوند.

هزینه مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل هم شامل مخارج زندگی روزمره (نظیر مسکن، خوراک، حمل و نقل و ....) بوده و هم شامل هزینه های تحصیلی نظیر شهریه دانشگاه، هزینه های پروژه و ... خواهد بود. در جدول زیر به این مخارج اشاره خواهیم داشت.

 

هزینه زندگی دانشجویی

تمکن مالی

شهریه دانشگاه خصوصی

شهریه دانشگاه دولتی

350 تا 700 دلار

6000 هزار دلار

5000 الی 20000 دلار

300 الی 1500 دلار

 

هزینه مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

جهت بررسی هزینه مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری می توان به انالیز خرید ملک و خرید سهام پرداخت. در جدول زیر به مخارج مربوطه اشاره خواهیم داشت.

 

حداقل 400 هزار دلار

خرید ملک

حداقل سرمایه

حداقل 500 هزار دلار

سچرده گذاری

3 سال

خرید ملک

منع فروش

3 سال

سپرده گذاری

ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه چیست؟

ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه اخذ ویزای توریستی ترکیه می باشد. این راه مهاجرتی نیازی به ثبت شرکت، دارا بودن تخصص و مهارت و... نبوده و تنها با اجاره خانه در ترکیه به دست می آید. افرادی که دارای:

 • قرارداد اجاره خانه برای یک سال
 • پاسپورت
 • 4 قطعه عکس
 • شماره مالیاتی
 • و بیمه یک ساله

می باشند، می توانند از این طریق اقامت ترکیه با اجاره خانه را به دست آورند اما نباید فراموش کنید که این نوع اقامت، کوتاه مدت بوده و به سادگی و با کمترین هزینه، افراد را به ترکیه می رساند. متقاضیانی که در پی مهاجرت طولانی به کشور ترکیه دارند، باید راه های دیگر را انتخاب کنند و این نوع مهاجرت بیشتر مناسب افراد با اهداف تفریحی و یا انجام کاری می باشد.

هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه های زندگی، بستگی به سبک زندگی فرد دارد. در ترکیه نیز مانند همه کشورهای دنیا هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ کشور نسبت به شهرهای کوچک تر بیشتر است. به عنوان مثال هزینه های زندگی در استانبول، ازمیر، آنکارا و... بیشتر از هزینه های زندگی در شهرهای کوچک این کشور می‌باشد. در جدول که برای شما عزیزان تهیه شده است می توانید هزینه برخی از کالاها و هزینه های اجاره ملک در ترکیه را مشاهده نمایید:

 

کالا یا خدمات

قیمت لیره

غذا در رستوران ارزان

60.00

غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط

300.00

بطری آب 0.33 لیتری

4.14

نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی)

11.66

یک فنجان قهوه

28.66

بطری شیر 1 لیتری

14.96

نان 500 گرمی

7.83

1 کیلوگرم برنج

23.47

1 کیلو سینه مرغ

69.83

1 کیلوگرم گوشت گاو

153.84

1 لیتر بنزین

23.45

 

در جدول زیر نیز می توانید هزینه های اجاره ملک در ترکیه را نیز مشاهده بفرمایید:

 

اجاره و خرید آپارتمان

هزینه به لیر

اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل شهر

5,075.92

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر

3,286.52

اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل شهر

8,840.38

اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج شهر

6,044.12

اخذ اقامت دائم و تابعیت ترکیه

بر طبق مواردی که گفته شد، سه راه منجر به اخذ تابعیت کشور ترکیه خواهد شد:

 • مهاجرت کاری
 • سرمایه گذاری در ترکیه
 • ازدواج با تبعه کشور ترکیه

تحصیل منجر به اقامت نمی شود

مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه منجر به اخذ اقامت و یا تابعیت ترکیه نخواهد شد بلکه فرد باید پس از تحصیل خود به کار در این کشور برسد و بتواند پنج سال را به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار گردد تا اقامت دائم ترکیه را اخذ نماید.

محبوب ترین روش

یکی از محبوب ترین روش ها برای اخذ تابعیت کشور ترکیه برای ایرانیان، روش مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک است. همانطور که پیشتر نیز خدمت شما عزیزان بیان شد، افرادی که بتوانند به میزان 400 هزار دلار در کشور ترکیه خرید ملک کنند می‌توانند پس از ۶ ماه، پاسپورت ترکیه را اخذ نمایند.

کاریابی پس از مهاجرت به ترکیه

فرصت های شغلی برای افرادی که به ترکیه مهاجرت کرده اند بسته به عوامل مختلفی از جمله مدارک تحصیلی، مهارت های زبانی و تقاضای فعلی بازار کار می تواند متفاوت باشد. در اینجا چند نکته کلیدی در مورد اشتغال پس از مهاجرت به ترکیه وجود دارد:

 • مجوز کار: برای کار قانونی در ترکیه به عنوان یک مهاجر، به طور کلی به مجوز کار نیاز دارید. این مجوز معمولاً با کمک کارفرمای شما، که از طرف شما درخواست می کند، به دست می آید.
 • مهارت های زبان: تسلط به زبان ترکی برای اکثر مشاغل در ترکیه ضروری است. دانستن زبان به طور قابل توجهی چشم انداز شغلی شما را گسترش می دهد. 
 • مهارت ها و تحصیلات: صلاحیت ها، مهارت ها و تحصیلات شما نقش مهمی در یافتن شغل خواهد داشت.
 • جستجوی شغل: چندین راه برای جستجوی کار در ترکیه وجود دارد:
  • پرتال های شغلی آنلاین: از وب سایت های کاریابی ترکیه مانند Kariyer.net، LinkedIn، Indeed و Yenibiris.com استفاده کنید.
  • شبکه سازی: در رویدادهای صنعت شرکت کنید، به گروه‌های اجتماعی بپیوندید و با متخصصان دیگر ارتباط برقرار کنید.
  • آژانس های استخدام: با آژانس های استخدامی که در صنعت شما تخصص دارند تماس بگیرید.
 • کارآفرینی: اگر روحیه کارآفرینی دارید، می توانید کسب و کار خود را در ترکیه راه اندازی کنید. این کشور برنامه ها و مشوق هایی برای تشویق سرمایه گذاری خارجی و کارآفرینی دارد.
 • ادغام: تلاش برای ادغام در جامعه و فرهنگ ترکیه می تواند چشم انداز شغلی شما را افزایش دهد. یادگیری در مورد آداب و رسوم، سنت ها و آداب و رسوم محلی ترکیه می تواند به شما کمک کند تا راحت تر وفق دهید.

به یاد داشته باشید که چشم انداز اشتغال بسته به منطقه در ترکیه می تواند بسیار متفاوت باشد، بنابراین مهم است که در مورد بازار کار و فرصت های خاص در مقصد مورد نظر خود تحقیق کنید. علاوه بر این، اطلاع از آخرین مقررات مهاجرت و قوانین کار برای اطمینان از انتقال آرام و اشتغال موفق پس از مهاجرت به ترکیه بسیار مهم است.

مشاوره مهاجرت به ترکیه

مهاجرت ترکیه گاهی با راه های پیچ و خم و موانعی، تعریف می شود که ممکن است افراد را به درسر انداخته و یا طعم شکست را به آنان بچشاند. پس چاره کار برای علاقه مندان زندگی و مهاجرت به این کشور چیست؟ مشاوره مهاجرت به ترکیه بهترین پاسخ به سوال طرح شده است. مشورت با افراد آگاه و دارای تجربه در زمینه مذکور است که مانند یک راهنما تا رسیدن فرد به هدفش، همراهی می کند. یک مشاوره زبده، با توجه به شرایط، مهارت و میزان سرمایه هر متقاضی است که انتخاب می کند کدام راه مناسب وی بوده و با آگاهی از قوانین و شرایط هر راه مهاجرتی، کمک می کند تا فرد با صرف کمترین هزینه و زمان، مجوز اسکان را به دست آورد. مشاوران و کارشناسان موسسه ملک پور با گذشته ای درخشان در امر مهاجرت، اینجا هستند تا آینده ای پر از امید و موفقیت را برای علاقه مندان به زندگی در کشور ترکیه بسازند. افراد می توانند از طریق راه های ارتباطی موجود، سوال ها و دغدغه هایشان را از کارشناسان پرسیده و ابهامات خود را برطرف نمایند.

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

شرایط مناسب تا حدودی در کشور ترکیه فراهم است اما در بعضی مواقع، مشکلات و چالش هایی را هم برای فرد به وجود خواهد آورد. در ادامه به مزایا و معایب مهاجرت ترکیه توجه فرمایید:

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

مزایا

 • آب و هوای مطبوع
 • قیمت ارزان خانه
 • موفق در صنعت توریسم و وجود شغل های گوناگون به دلیل این موفقیت
 • خدمات درمانی مناسب
 • قیمت مناسب برای خرید پوشاک و غذا

معایب

 • سختی در یافتن بعضی از مشاغل
 • غذای محدود و تنوع پایین
 • لزوم تسلط به زبان ترکی
 • عدم مهاجر پذیری بعضی از مردم ترکیه
 • عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط مردم بومی

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است؟

باید بگوییم که هزینه مهاجرت نسبت به روش مهاجرتی شما می تواند متفاوت باشد، این بدان معناست که هزینه های مهاجرتی شما نسبت به سبک زندگی و هدف مهاجرت متغیر است. پس با توجه به نکات و روش هایی که در عناوین فوق به آن اشاره شد، می توانید بهتر و مناسب تر نسبت به روش مهاجرتی خود تصمیم گیری کنید.

✔️ آسانترین راه مهاجرت به ترکیه کدام است؟

همانطور که گفته شد آسانترین راه مهاجرت خرید ملک این کشور است، چرا که در این روش شما به راحتی می توانید اقامت را دریافت کرده و پس از مدتی تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

✔️ بهترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است؟

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت ترکیه بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی ویزای کار، تحصیل، خرید ملک و سرمایه گذاری از بهترین راه های مهاجرت به ترکیه است.

✔️ به طور کم هزینه چگونه به ترکیه مهاجرت کنیم؟

روش های کاری مثل دریافت پیشنهاد کار از کم هزینه ترین روش های مهاجرت ترکیه است. تحصیل در ترکیه نیز دومین روش کم هزینه است.

✔️ آیا برای مهاجرت ترکیه حتماً می بایست از طریق وکیل اقدام نمود؟

خیر. شما می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت به ترکیه را بیاموزید، اما مسلماً وکیل می تواند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد.

سخن پایانی

شرایط مهاجرت به ترکیه از طرق مختلف، برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است؟ و صفر تا صد مهاجرت به ترکیه در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. با مطالعه این مقاله آموختیم که سه روش عمده برای اخذ تابعیت کشور ترکیه وجود دارد که این راه ها عبارتند از مهاجرت از طریق کار، سرمایه گذاری و ازدواج با فرد تبعه این کشور. افرادی که تمایل به تحصیل در ترکیه دارند می توانند به دو زبان ترکی و انگلیسی برای تحصیل اقدام نمایند؛ اما راه مهاجرت ترکیه از طریق تحصیل در این کشور، پیامد خاصی را در بر نخواهد داشت و بهتر است افراد برای تحصیل در کشورهای بهتر در قاره اروپا اقدام نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون راه های مهاجرت و مشاوره با مشاورین موسسه ملک پور می‌توانید فرم تماس را کامل کرده و یا طی تماس تلفنی با موسسه ملک پور، از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص استفاده نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را پیرامون مهاجرت ترکیه در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا در سریعترین زمان ممکن مشاورین به شما پاسخ بدهند.

نویسنده این مطلب

نام : آسیه مبشری (mobasheri)

مشاور موسسه mie دارای سابقه کاری بیش از 1 سال فعالیت در موسسه mie

آشنا به مباحث مشاوره تحصیلی کاری و سرمایه گذاری

متخصص در بخش مشاوره تحصیلی و apply mie

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)
امتیاز 4.29 از 5 ( 50 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
حسین آرمان نژاد
شما بجا ترکیه کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، انتخاب کشور مقصد کاملاً بستگی به علایق شما، شرایط و وضعیت شما داشته و برای تمامی افراد یک مقصد مهاجرتی مناسب نمی باشد. شما می توانید با تماس با مؤسسه از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا با ثبت مشخصات خود در قسمت "تماس با ما" از امکان تماس واتساپ کارشناسان دفتر مرکزی در وین استفاده نمایید. * مانا باشید *
امین منفرد
با سلام و خسته نباشید خدمت شما. بنده قصد دارم برای کار به ترکیه برم.. مدرک فوق لیسانس برق دارم. الان 7 سال هست سابقه کار مرتبط دارم. سطح زبان انگلیسی هم ایلتس 7 رو 1 سال پیش گرفتم. ولی پول زیادی ندارم و فقط 200 میلیون تونستم جور کنم. واسه همین می خوام مهاجرت به ترکیه کنم.ایا با این پول میشه واسه جای دیگه اقدام کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درخصوص مهاجرت کاری به ترکیه باید مد نظر داشته باشید که این کشور مثل المان و اتریش ویزای جستجوی کار ندارد و شما باید حتما پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داشته باشید. شرایط عمومی شما خوب است و شانس مهاجرت به کشورهای بزرگتر و بهتری را دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
احمد شاهدي
با سلام. ايا تحصيل با تحصيل در تركيه پس از فارق التحصيلي امكان ورود به بازار كار و اخذ اقامت كاري وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله اگر بعد از تحصیل در این کشور کار پیدا کنید منجر به اقامت دائم شما خواهد شد .
توسکا محمدی
سلام،از طریق ایران میشه مستقیما در کشور ترکیه کار پیدا کردو بعداز وارد سدن به ترکیه کار کردو از خوده ایران میشه برای تحصیل به مدرسه در ترکیه ثبت نام کرد یا حتما باید در خوده کشور ترکیه اقدام کرد شماره ی ک بشه برای مشاوره ما با ان تماس بگیریم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام با مشاورین تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
مهرداد باقری
مهاجرت برای پزشک عمومی با سابقه کار دراورژانس برای ترکیه ،دارای چه شرایطی است .ایا شرط سنی دارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام باید مدرکتون رو معادل سازی کنید برای کشورهای اروپایی مانند المان سوئد و دانمارک هم می توان اقدام کرد با مشاورین هم تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
شفیعی
سلام و وقت شما بخیر. اینجانب دارای مدرک کارشناسی فرش (طراحی)و کارشناس ارشد مرمت آثار فرهنگی و تاریخی میباشم و دارای یازده سال سابقه کار دولتی هستم.در زمینه طراحی سنتی،تذهیب و طراحی فرش کار کرده و حتی سابقه تدریس در آموزشگاه های صنایع دستی را دارم. در زمینه مرمت آثار فرهنگی و تاریخی دارای دو مقاله در سطح ملی و همکاری با دانشگاه به عنوان استاد راهنما می باشم. آیا می توانم از طریق هنری مهاجرت کنم؟ لطفا راهنمایی ام کنید. درضمن دارای دوپسر دبیرستانی می باشم که یکی از پسرانم در نواختن تارآذربایجانی دارای مهارت می باشد.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله در صورت اثبات هنرمند بودن می توان اقامت هنرمندان گرفت با مشاورین هم تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
توسکا محمدی
سلام،برای رفتن به خارج برای تحصیلات و کار حداقل نیاز به چقدر سرمایه هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بسته به نوع روش مهاجرت و شرایط افراد متفاوت است برای اطلاعات دقیق با مشاورین تماس بگیرید
توسکا محمدی
سلام،برای رفتن به خارج برای تحصیلات و کار حداقل نیاز به چقدر سرمایه هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام باید طبق شرایط شما بررسی شود با مشاورین تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
سیدحسین موسوی خو
سلام بنده متولد۱۳۸۴هستم وپاسپورت دارم سال ۹۸ گرفتم الان میخوام باپدربزرگم ومادربزرگم برم ترکیه که خونه خالم هستش میخواستم بدونم جایی به مشکل برنمیخورم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز اگر به صورت توریستی تشریف می برید نمی توانید بیش از مدت 3 ماه در این کشور بمانید ولی در صورتی که بخواهید اقامت دریافت کنید باید از روش های کار یا تحصیل و سرمایه گذاری استفاده کنید و اقامت دریافت نمایید.
Niloofar
سلام وقتتون بخیر ، من پیانو رو ب صورت حرفه ای میزنم و به زبان انگلیسی هم مسلط هستم ، برای بورسیه شدن در دانشگاه موسیقی چه کارهایی باید بکنم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی به طور کلی دریافت پذیرش در رشته های هنری و موسیقی قدری دشوارتر از رشته های دیگر است زیرا شما باید مصاحبه داشته باشید و در اغلب موارد باید در آن کشور حضور داشته باشید.
لاریسا
سلام من آرایشگرم و برای کار و زندگی می‌خوام برم ترکیه چقدر پول برای مهاجرت نیازه؟ و اینکه با توجه به حرفه ای که دارم شانسی برای پیدا کردن کار در ترکیه دارم؟ اگر جوابتون منفیه چه کشوری رو پیشنهاد میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست گرامی خوبی است و شما درآمد خوبی می توانید از این حرفه داشته باشید اما در بسیاری از موارد منجر به ورود شما به یک کشور نمی‌شود شما باید در این امر بتوانید کارفرمایی پیدا نمایید که برای شما جاب آفر ارسال کند و بر اساس آن جواب بتوانید ویزای کاری دریافت کنید. ضمن اینکه برای پیشنهادات دیگر باید شرایطی از قبیل سن، تحصیلات، مدرک‌زبان، سرمایه و سابرگگیر موارد شما را بدانیم تا بتوانیم گزینه‌های مطلوبی را به شما پیشنهاد نماییم.
اکبر
سلام روزبخیر. ببخشید میشه راهنمایی کنید... بهترین روش مهاجرت برای یه خانواده چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، بهترین روش بسته به شرایط اعضای خانواده بستگی دارد و شما برای این امر می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین موسسه استفاده نمایید و شرایط سن، تحصیلات، سرمایه و ... را در میان بگذارید تا بهترین روش به شما پیشنهاد گردد.
maryam ghasabian
سلام وقتتون بخیر برای مهاجرت از طریق هنرمندی میشه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی می توانید کلیدواژه مهاجرت هنرمندان را با واژه ملکپور در گوگل جستجو بفرمایید تا اطلاعات کاملی دریافت نمایید و پس از آن شرایط خود را با کارشناسان موسسه به صورت رایگان در میان بگذارید و راهنمایی دریافت کنید.
یاسوجیان فرد
شرایط مهاجرت به ترکیه 2022 به نظر شما تفات چندانی هم خواهد داشت با سال قبلی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وقت شما بخیر به احتمال زیاد خیر
میلاد احمدی
سلام خسته نباشید آقا من دیپلم مکانیک دارم و چند سالی هست ک مکانیک ماشین سنگین کار میکنم میخواستم بدونم میتونم در ترکیه کار کنم ی کسی رو هم میشناسم ک پیشنهاد کار بهم داده باید دعوت نامه داشته باشم یا خودم میتونم اونجا کار پیدا کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز مهاجرت کاری به ترکیه از هر دو طریق امکان پذیر می باشد. در صورت داشتن قراراداد کاری شما می توانید با این اقامت در این کشور مشغول به کار گردید
nsim jm
ببخشيد اگه بخوايم با اقامت تحصيلى و بدون اخذ بورسيه با رشته هنرى مثلا گرافيك بيايم تركيه و تحصيل كنيم تو دانشگاهاى دولتى چ طور هست؟! چون من زياد علاقه ندارم كه كنكور بدم و خيلي توش موندم و ايا خودشون ب صورت فشرده باهامون زبان تركى كار مى كنن؟!
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید ببینید دانشگاه مورد نظر شما چه مدارکی میخاد بهتر است ابتدا برای پیش دانشگاهی اقدام کنید و سپس وارد رشته و دانشگاه مورد علاقه تان بشوید.
جواد
سلام من بودجه محدودی دارم و تخصص خاصی هم ندارم چجور میتونم از طریق یه راه ارزان ویزای ترکیه بگیرم؟؟؟؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ویزا بابت چه موضوعی؟ اگر توریستی مد نظرتان باشد که ایرانی ها نیاز به ویزا ندارند. ولی اگر کار و تحصیل را می فرمایید حتما باید از حداقل هایی برخوردار باشید اعم از تخصص، مدرک تحصیلی، بودجه مناسب و...
فاطمه
میخواستم بدونم برای کشور ترکیه مزایای مهاجرت نسبت به معایب آن قابل توجه هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به چرایی و فلسفه مهاجرت شما دارد. باید چرایی خودتان که می تواند شامل مواردی چون امنیت، ثبات سیاسی و اقتصادی، رفاه دموکراسی و... باشد را با شرایط ترکیه مقایسه بکنید. متشکرم
راحت ترین و سریع ترین راه مهاجرت به ترکیه چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را درست راهنمایی بکنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. کیس با کیس فرق می کنید برای برخی ها خرید ملک راحت است برای برخی تحصیلی و... پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
رها
سلام میشه مث کانادا بچمون رو ترکیه بدنیا بیاریم تا اقامت و تابعیت رو بهش بدن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب از آنجایی که که کشور ترکیه برای اعطای اقامت از طریق تولد از قانون خون پیروی می کند، این امکان برای شما وجود ندارد.
ویدا
آیا با دریافت اقامت ترکیه می‌توان به کشور های عضو شنگن به راحتی سفر کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام با داشتن پاسپورت کشور ترکیه جهت سفر به کشور های عضو شنگن باید ویزا دریافت کرد.
موسی مظفری
خسته نباشید. آیا امکانش هست اقامت موقتی که با اجاره واحد بدست میاد رو به اقامت دائم تبدیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر بتوانید کار پیدا کنید یا سرمایه گذاری این امکان را دارید.
موسی مظفری
خسته نباشید. آیا امکانش هست اقامت موقتی که با اجاره واحد بدست میاد رو به اقامت دائم تبدیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولا ویزاهای توریستی به آسانی قابلیت تمدید و تبدیل ندارند ولی اگر کسب و کاری ایجاد کنید یا کار تمام وقتی داشته باشید می توانید اقدام نمایید.
مینا زارع
امکانش هست بعد از گرفتن اقامت ترکیه برای اقامت توی کشور دیگه اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان وجود دارد.
Omid
چه کشور هایی رو برای تحصیلات توصیه میکنید؟ بودجه من تقریبا معادل کشور ترکیه هستش منتهی به این کشور علاقه ندارم و می خواستم گزینه های موجود رو بسنجم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در اروپا کشورهایی چون قبرس جنوبی، اسپانیا، فرانسه آلمان رومانی گزینه های کم هزینه ای هستند.
محمد امینی
سلام آیا با دریافت کارت اقامت ترکیه به راحتی امکان سفر به بقیه کشور های اروپایی رو داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با دریافت اقامت این کشور امکان رسیدن به ویزای اتحادیه اروپا کمی تسهیل می یابد
آرش محمدی
هزینه های زندگی در کشور ترکیه نسبت به ایران چطوری هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
اصولاً هزینه های زندگی، بستگی به سبک زندگی افراد دارد و بسته به زندگی فرد ممکن است خانواده ای پرخرج یا خانواده ای کم خرج باشند. اما در حالت کلی هزینه زندگی در شهرهای بزرگ کشور نسبت به شهرهای کوچک تر بیشتر است و نسبت به ایران کمی هزینه ها بیشتر می باشد.
طالب زاده
با سلام من ۲۲ ساله هستم و زبان ترکیم خوبه حدود داراییم هم یک میلیارد هست آیا مهاجرت به کشور ترکیه رو به بنده پیشنهاد میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرایطی که می فرمایید شما کشورهای بهتر هم می توانید در اروپا اقدام کنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تما بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
هادی صفرزاده
سلام و وقت بخیر با چقدر سرمایه میشه برای رفتن به ترکیه فکر کنیم؟ که بتونیم یه زندگی معمولی خوب داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه های مهاجرتی شما با توجه به مسیر انتخابی برای مهاجرت متفوت است و بستگی دارد که شما از چه طریقی اقدام به مهاجرت کنید ولی به عنوان مثال هزینه اجاره ملک یک خوابه در داخل شهر ترکیه یورو در ماه می باشد.
محمد ترابی
سلام ما یه خانواده 4 نفره هستیم قصد داریم برای ادامه زندگی بریم ترکیه برای مهاجرت به ترکیه چقدر هزینه لازم است بکنیم برای هر نفر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه های مهاجرت به ترکیه نسبت به روش مهاجرتی شما می تواند متفاوت باشد، این بدان معناست که هزینه های مهاجرتی شما نسبت به سبک زندگی و هدف مهاجرت متغیر است. به طورکلی می توان گفت برای تکمیل فرم راندو و هزینه های مربوط به خام و بیمه و اقامت و.. در ابتدا حداقل باید 15 میلیون برای هر فرد هزینه های اولیه را در نظر بگیرید.
صابر ارتشی
سلام روزتون بخیر قصد دارم برای تحصیل در دانشگاه استامبول در رشته شهرسازی وارد ترکیه بشم برای تامین مخارج تحصیل امکان کار دانشجویی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیر شما برای کار در این کشور با داشتن ویزای دانشجویی امکان 30 الی 40 ساعت کار در هفته را خواهید داشت
maryam
سلام من خیلی دوست دارم که به ترکیه مهاجرت کنم ولی ویدئو های آقای دکتر چند مورد بود میگفتن ترکیه گزینه خوبی برای مقصد مهاجرت نیست میشه بیشتر توضیح بدید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام روزتون بخیر با توجه به هزینه هایی که برای دریافت اقامت مثلا خرید ملک باید داشته باشید تا بتوانید اقامت این کشور را داشته باشید، گزینه های مشابه با امکانات شهری بسیار بالاتر و تورم پایین و ارزش پاسپورت بسیار بالا وجود دارد تا بتوانید به آنها مهاجرت کنید.معایب دیگه کشور ترکیه هزینه حمل و نقل بالا، مهاجر پذیر نبودن، سخت پیدا شدن مشاغل مناسب،غذای محدود و تنوع پایین، لزوم تسلط به زبان ترکی،عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و.... می باشد
رویا رستمی
مدرک دیپلم تجربی در ترکیه معتبر است برای ادامه تحصیل ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله معتبر می باشد
عاطفه
سلام روز بخیر من رشته ام معماری بوده میخواستم برای کار برم ترکیه سابقه 4 سال کار در شرکت معماری هم دارم شرایط بازار کار ترکیه واسه معماری خوبه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود کشور ترکیه از لحاظ بازار کاری شرایط زیاد مطلوبی ندارد و نرخ بیکاری کمی بالاست بهتر است کش.ر های دیگری را برای مهاجرت کاری جایگزین کنید. شما می توانید برای کسب راهنمایی با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
sars
سلام من یه مشکل بزرگ خانوادگی خوردم که خیلی سریع میخوام از ایران خارج بشم سریع ترین و ارزان ترین راه برای مهاجرت به ترکیه چه راهی رو برای من پیشنهاد میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز با توجه به شرایطی که میفرمایید ارزان ترین راه مهاجرت اخذ ویزای توریستی می باشد. این راه مهاجرتی نیازی به ثبت شرکت، دارا بودن تخصص و مهارت و... نبوده و تنها با اجاره خانه در ترکیه به دست می آید. لطفا برای کسب راهنمایی بهتر با شماره های موسسه در ارتباط باشید.
رها
سلام و وقت بخیر. مرسی از مقاله عالیتون. من از طریق دانشجویی اقامت ترکیه ارو دارم منتها میخواستم به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنم. با توجه به شرایطم که 26 سالمه و آیلتس 6.5 دارم و رشته صنایع مسترشو گرفتم. چه کشوری می تونه مناسب باشه که از اینجا اقدام کنم؟ ممنون از پاسخگوییتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه سن شما زیر ۲۸ سال است برای اکثر کشورها می توانید پذیرش بگیرید که شرایط مالی شما تعیین کننده است.
Mina
سلام با پاس دوم که ایرانی نیست میشه در ترکیه ثبت شرکت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز باید مشخص شود پاسپورت دوم مربوط به چه کشوری است. اما با پاسپورت ایران هم امکان ثبت شرکت وجود دارد.
عباس مطهری
سلام عرض ادب چقدر شانس هست که بعد از تحصیل تو ترکیه بتونیم کار پیدا کنیم و اقامت بگیریم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز امکان کاریابی وجود دارد اما در نظر داشته باشید ترکیه از اقتصاد خوبی برخوردار نیست و نرخ بیکاری بالایی دارد.
سحر حسینی
سلام‌ وقتتون بخیر برای تمدید اقامت در ترکیه هر ماه به ازای هر نفر باید هزار لیر پرداخت شود یا فقط برای یک بار است ؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بسته به نوع اقامت و تمدید اقامت خود باید یک سری هزینه های دولتی را بپردازید.
دانیال عندلیبی
سلام‌روزتون‌بخیر یاشه مینواستم بدونم برای یه جوون ۲۳ ساله که تازه مدرک لیسانس گرفته و سرمایه زیادی ندهر چه مسیری رو برای مهاجرت ترکیه پیشنهاد میکنید ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس بگیرید.
مانا
سلام و عرض ادب برای خرید ملک کمتر از۴۰۰ هزارتا ایااقامت دائم هم می‌دن؟ و آیا این ملک بالای ۴۰۰ هزارتا رو بخریم میشه فروخت یا خیر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، در صورت خرید ملک با مبالغ کمتر از 400 هزار دلار امکان دریافت اقامت دائم وجود ندارد ضمن اینکه ملک شما پس از مدتی امکان فروش را نیز دارد.
Rose
سلام وقتتون بخیر برای ویزای توریستی باید خونه اجاره کنیم ؟ برای مهاجرت نقطه به نقطه ترکیه گزینه مناسبی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، خیر برای ویزای توریستی نیاز به اجاره ملک نیست و برای مهاجرت باید شرایط شما بررسی گردد تا گزینه های مناسب پیشنهاد شود.
جوانبخش
سلام من میخوام برای تمکن مالی فرانسه اقدام کنم و چندتا ملک در ترکیه دارم. ایا سند ملکی من خارج از ایرانه میتونه جزو مدارکم محسوب بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان پذیر است.
نسیم حسنخانی
سلام وقت شما بخیر من ناخن کارم امکان کاریابی تو این زمینه تو ترکیه هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز ممکن است بتوانید کار پیدا کنید. در صورتی که بتوانید از یک کارفرما جاب افر بگیرید امکان دریافت ویزای کاری وجود دارد.
نژلا قصری
من میخوام برای اقامت ۴۰۰ هزار دلاری ترکیه اقدام کنم. ایا با این میزان سرمایه امکان اخذ اقامت کشورهای بهتری در اروپا وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما میتوانید با این سرمایه در کشورهایی مانند یونان، مجارستان و یا حتی اسپانیا ملک خریداری نمایید. امکان اقدام برای روش های دیگری نیز وجود دارد.
مشاوره رایگان