ویزای همراه سوئیس

2 نظر

سوئیس یک کشور کوهستانی محسوب می شود که در خشکی و در جنوب اروپا واقع شده است و با کشورهایی مثل اتریش، فرانسه، آلمان، ایتالیا و لیختن اشتاین هم مرزاست. این کشور با مساحت ۴۱٬۲۸۵ کیلومتر مربع تنها کمی کوچکتر از هلند یا کمی کمتر از دو برابر اندازه ایالت نیوجرسی آمریکا است. این کشور دارای بهترین نظام آموزشی در کل دنیا می باشد که تقریبا در تمامی دنیا منحصربفرد است. نظام عالی آموزش در کشور سوئیس با بهره گیری از بهترین متد های تدریس در لیست چند کشور برتر دنیا از لحاظ نظام آموزشی قرار گرفته است. بیشتر افراد می خواهند در کشور سوئیس تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری کنند اما بیشتر برای همراهان خود نگران هستند زیرا می خواهند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه با این کشور بیاورند. ویزای همراه سوئیس یکی موضوعات بسیار مهم برای علاقمندان مهاجرت به سوئیس می باشند. در این نوشتار کوشیدیم تمامی شرایط ویزای همراه سوئیس و هزینه های اخذ این نوع ویزا به علاوه مدارک مربوط به آن را مورد بررسی دقیق قرار دهیم. اطلاعات زیر پس از مشورت با وکلای سوئیسی و ضمنا تحقیق در سایتها تقدیم حضور میگردد. صرف ارائه اطلاعات در خصوص مطالب ذیل به مفهوم ارائه خدمات به شما در این خصوص نمی‌ باشد و شما جهت کسب اطلاع از میزان خدمات ما بایستی با ما تماس بگیرید لذا اگر پس از مطالعه این مقاله نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای همراه سوئیس را داشتید می توانید با مشاورین موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید.

ویدئو موسسه MIE در مورد مهاجرت به سوئیس


فایل صوتی موسسه MIE در مورد مهاجرت به سوئیس

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تحصیل در مدارس کانادا

ویزای پیوست سوئیس

شرایط ویزای همراه سوئیس چیست؟

اگر قصد دارید در کشور سوئیس تحصیل کنید و می خواهید ویزای الحاق به خانواده در سوئیس را بگیرید و به یکی از اقوام خود بپیوندید، بسته به اینکه تبعه اتحادیه اروپا یا کشور ثالث دیگری هستید، قوانین متقاوتی برای شما اعمال خواهد شد. اخذ ویزای الحاق خانواده در سوئیس در صورتی قابل انجام است که شخصی که اقامت سوئیس دارد حقوق کافی داشته باشد و بتواند در مدت اقامت همراهان هزینه های زندگیشان را تامین کند. اگر می خواهید به یکی از بستگان یا همسرتان در کشور سوئیس ملحق شوید، احتمالا نیاز به ویزای سوئیس دارید که در قالب ویزای همراه اعطا شود . همانند بیشتر ویزاها و مجوزهای سوئیس، روند اخذ ویزای الحاق به خانواده بر عهده دبیرخانه دولتی مهاجرت این کشور می باشد. اعضای خانواده فرد می توانند در کشور سوئیس کار یا تحصیل کنند، اما در ابتدا لازم است در اداره مهاجرت ثبت نام کنند. .شرایط ویزای همراه سوئیس را در لیست زیر آورده ایم:

  • داشتن کارت شناسایی یا پاسپورت
  • ویزا
  • گواهی که از کشور مبدا که رابطه فرد با شما را ثابت کند
  • برای افراد تحت تکفل، ارائه گواهی از کشور مبدا که ثابت کند آنها به شما وابسته هستند یا با شما زندگی می کردند
  • داشتن محل مناسب برای اقامت همراهان

ویزای همراه تحصیلی سوئیس

 تحصیل همیشه جزو بهترین گزینه ها برای علافمندان مهاجرت به خارج از کشور است. اما بیشتر افراد می خواهند بدانند که آیا دریافت ویزای همراه دانشجویی سوئیس امکان پذیر است یا خیر. این بخش را به طور کامل به ویزای همراه سوئیس اختصاص داده ایم. تحصیل در سوئیس و اخذ ویزای همراه تحصیلی سوئیس همواره جزو موضوعات پرطرفدار در میان دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در سوئیس را دارند، می باشد. اگر چه فرد نمی تواند تمام اعضای خانواده خود را به سوئیس بیاورد. اما امکان دریافت این نوع ویزا برای متقاضی که همسر و فرزند زیر ۱۸ سال شخص متقاضی اصلی وجود دارد. البته باید یاد آور شویم که تحصیل شامل مدرسه نیز می شود. چنانچه فرزند شما بخواهد در این کشور تحصیل کند خانواده نمی تواند ویزای همراه بگیرد.

چطور ویزای همراه دانش آموزی سوئیس بگیریم؟

این بخش را به جذاب ترین موضوع، که ویزای همراه دانش آموزی سوئیس است، اختصاص داده ایم. تحصیل در مدارس سوئیس برای اغلب دانش آموزان بین المللی و والدین آن ها گزینه بسیار خوبی به نظر می رسد. چرا که این کشور دارای برترین نظام آموشی در کل دنیا می باشد و مدارس این کشور در رتبه بندی جهانی جایگاه بالایی دارند‌به طوری که بیشتر مدارس تاپ کشور در کشور سوئیس قرار دارند. اکثر والدین علاقمند به بودن در کنار فرزند خود هستند و مشتاق هستند که ویزای همراه سوئیس را دریافت کنند اما متاسفانه کشور سوئیس این اجازه را به والدین دانش آموزان نمی دهد تا بتوانند در طول دوره تحصیل فرزندانشان آن ها را همراهی کنند، و پدر یا مادر فقط می توانند از طریق دعوتنامه ای که از سوی فرزندان خود دریافت می کنند ویزای همراه دانش آموزی سوئیس را دریافت نمایند و به سوئیس سفر کنند و در هر سال ۶ ماه می توانند در کنار فرزند خود اقامت داشته باشند.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در مدارس سوئیس


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در مدارس سوئیس

ویزای همراه دانشجویی سوئیس

کشور سوئیس یکی از قوی ترین نظام های آموزشی را در سراسر دنیا دارد که با دارا بودن بهترین دانشگاه های سوئیس با رنک بالا جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. دانشجویان بین المللی زیادی هر ساله این کشور را به عنوان مقصد تحصیل و زندگی خود انتخاب می کنند. اما اکثریت افراد می خواهند به همراه خانواده خود وارد این کشور شوند و ویزای همراه دانشجویی سوئیس را دریافت کنند. در این قسمت ویزای همراه سوئیس را مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما به عنوان دانشجو در سوئیس هستید، تنها می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خودتان را وارد این کشور کنید. نسبت به ملیت اعضای خانواده شما، شرایط و فرآیند درخواست ویزای همراه تحصیلی سوئیس برای اعضای خانواده اتباع غیر اتحادیه اروپا نیز اعمال خواهد شد. دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلفی همچون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند برای همسر و فرزند زیر ۱8 سال خود درخواست ویزای همراه دانشجویی سوئیس نمایند. اما لازم است تا تمکن مالی کافی و همچنین نشان دادن مسکن مناسب جهت اسکان همراهان و اخذ ویزای همراه تحصیلی سوئیس الزامی می باشد.

 

تحصیل رایگان در سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل رایگان در سوئیس

در این مقاله ما جوانب تحصیل رایگان در سوئیس را به شما خواهیم آموخت.

چگونگی اجازه کار همسر دانشجو در سوئیس

 یکی از بزرگ ترین مشکلات متقاضیان تحصیل در این کشور گرفتن اجازه کار همسر دانشجو در سوئیس می باشد. داشتن شغل مناسب می تواند اندکی از هزینه های تحصیل در سوئیس را کاهش دهد. گرفتن اجازه کار همسر دانشجو در سوئیس می تواند برای خانواده بسیار دلچسب باشد. قطعا کار کردن می تواند میزان درامد خوبی را برای شخص در پی داشته باشد و از انجا که هزینه زندگی در کشور سوئیس بالاست و کشور گرانی تلقی می شود بهتر است که خود دانشجو و همراه وی که موفق به اخذ ویزای همراه سوئیس شده است در این کشور کار کنند که البته بدین منظور باید برای ویزای همسر سوئیس درخواست نمایند. البته کار کردن همراه دانشجو فقط با اخذ مجوز کار امکان پذیر است و در صورت نداشتن اجازه کار همراه دانشجو به هیچ عنوان نمی تواند در این کشور مشغول به کار شود و کار کردن همراه در کشور سوئیس پس از گذشت ۶ ماه از شروع تحصیل فرد دانشجو امکان پذیر است.

شرایط دریافت ویزای همراه سوئیس در روش کار

کار کردن در کشور فرصت ها می تواند شرایط بسیار خوبی برای دانشجویان به ارمغان بیاورد. خیلی از افراد تمایل به مهاجرت به سوئیس دارند و همین طور ویزای همسر تنها با دریافت پیشنهاد شغلی به این کشور وارد شوند و بتوانند برای همراهان خود نیز ویزای الحاق بگیرند. در این بخش سعی کردیم شرایط دریافت ویزای همراه سوئیس در روش کار در سوئیس را به طور مختصر توضیح دهیم. اگر شما عنوان متقاضی اصلی بتوانید بتوانید یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از سوی یک کارفرمای سوئیسی دریافت کنید می توانید با در دست داشتن جاب آفر درخواست ویزای کار دهید. ارائه تمکن مالی لازم برای ساپورت هزینه های همراهان برای اخذ ویزای الحاق به همسر سوئیس الزامی می باشد.

کار در جمهوری چک

امکان اخذ ویزای همراه سوئیس از طریق سرمایه گذاری

سوئیس یکی از زیباترین و بهترین کشور های دنیا می باشد. آب و هوای بی نظیراین کشور، برخورداری از ثبات سیاسی و اقتصادی و همچنین قرارگیری برترین مدارس و دانشگاه های دنیا در این کشور، سوئیس را به یک مکان بسیار پر بازدید برای عموم مردم تبدیل کرده است. سرمایه گذاری در کشور سوئیس مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. علاقمندان می توانند از طریق روش های مختلفی در کشور سوئیس سرمایه گذاری کنند و اقدام به اخذ ویزای همراه این کشور نمایند. همچنین امکان استفاده از مزایای زندگی و تحصیل در این کشور برای افراد وجود دارد. درخواست ویزای همراه از طریق سرمایه گذاری تنها درصورتی که فرد اصلی بتواند تمکن مالی کافی و نامه پرداخت مالیات را اثبات کند، امکان پذیر است.

چگونه ویزای الحاق به خانواده در سوئیس برای والدین بگیریم؟

در این قسمت می خواهیم به یکی از مهم ترین نکات مربوط به مهاجرت ،که ویزای الحاق به خانواده در سوئیس برای والدین می باشد بحث کنیم. مهاجرت به کشور سوئیس از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری می تواند فواید زیادی برای دوستداران زندگی در سوئیس بوجود آورد. کشور سوئیس دارای ملیت های مختلفی می باشد که می توان همچنین این کشور را به عنوان یک کشور چند فرهنگی در نظر گرفت. اگر چه افراد تمایل دارند تا در زمانی که در این کشور اقامت دارند والدین را در کنار خود داشته باشند و والدین بتوانند در این مدت اما باید یاد آور شویم که دریافت ویزای الحاق به همسر سوئیس برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص اصلی امکان پذیر است و والدین فرد و همچنین خواهر و برادر شامل این نوع ویزا نمی باشند و شخص نمی تواند برای والدین خود درخواست ویزای همراه سوئیس دهد.

میزان تمکن مالی ویزای همراه سوئیس چقدر است؟

برای دریافت ویزای همسر سوئیس شخص متقاضی باید دارای تمکن مالی کافی باشد تا بتواند برای اخذ ویزای الحاق به همسر سوئیس اقدام کند. یکی ازموارد بسیار مهم جهت اخذ ویزای الحاق به همسر سوئیس، نشان دادن میزان تمکن مالی برای ویزای همراه سوئیس به سفارت این کشور می باشد. کسی که می خواهد همراه خود را به این کشور وارد کند قطعا باید بتواند هزینه های زندگی در سوئیس جهت خود و خانواده خود را تامین نماید. داشتن شغل مناسب، خانه مناسب ، درآمد کافی جهت تامین هزینه های زندگی که نباید از۵۰۰۰۰ فرانک کمتر باشد و همچنین داشتن بیمه برای دریافت ویزای همسر سوئیس ضروری می باشد.

ویزای همراه سوئیس

لیست مدارک مورد نیاز ویزای همراه سوئیس

پیش از اینکه اتباع خارجی برای دریافت اجازه اقامت خود وارد کشور سوئیس شوند، در ابتدا می بایست برای ویزای الحاق به خانواده سوئیس در کشور خود اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز ویزای همراه سوئیس در جدول آورده شده است:

فرم درخواست ویزای همراه تکمیل شده و امضا شده به زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی یا انگلیسی

گذرنامه همراهان در ده سال گذشته

ارایه سه کپی از تمام صفحات گذرنامه

چهار عکس بیومتریک به اندازه پاسپورت

گواهی ازدواج بین المللی برای همسر (اصل به همراه 2 کپی)

گواهی شناسایی برای کودکان و یا مجوز نمایندگان قانونی آنها (اصل و 2 کپی)

ارائه سه کپی از اجازه اقامت در کشور سوئیس، پاسپورت یا کارت شناسایی همسر در سوئیس

گواهی تولد بین المللی (اصل و 2 کپی)

ارائه سوابق کیفری متقاضی (اصل و 2 کپی)

گواهی اقامت (اصل و 2 کپی)

میزان هزینه اخذ ویزای همراه سوئیس

قبل از اقدام به مهاجرت باید به میزان هزینه هایی که برای اخذ ویزای همراه تحصیلی سویس هزینه هایی باید پرداخت شود. به طور کلی برای دریافت ویزای همسر سوئیس و ویزای همراه تحصیلی سوئیس افراد باید هزینه هایی پرداخت نمایند. هزینه اخذ ویزای همراه سوئیس برای یک خانواده را تقریبا باید برابر با 88 فرانک در نظر گرفت. کودکان 6 تا 12 ساله می توانند ویزا را با قیمت حدود 44 فرانک دریافت نمایند.

مدت زمان صدور و اعتبار ویزای همراه سوئیس

در این مرحله رسیدیم به موضوع جذاب مدت زمان صدور و اعتبار ویزای همراه سوئیس .خیلی از عزیزانی که از ایران اقدام می کنند به دنبال این هستند که زمانی که پذیرش و ویزا گرفتند می توانند ویزای همراه دریافت کنند یا خیر؟ این کشور ویزای همسر سوئیس دارد که افراد می توانند این نوع ویزا را برای همراه خود درخواست نمایند. اما برای برای اینکه آگاه شوید آیا قدرت پرونده شما خوب هست یا خیر بهتر است با وکیل مهاجرتی خود مشورت کنید ولی در صورتی که شانس پرونده بالا باشد می توانید برای همراه درخواست ویزا همزمان دهید. اما متاسفانه پرونده ایرانی ها در سال های اخیر با حساسیت بیشتری بررسی می شود و ریسک بالاتری دارد پس بهتر است اول شخص اصلی اقدام کند بعد برای همراهان خود که شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می باشد، درخواست دهد. مدت زمان صدور ویزا به صورت ثابت نیست. پس باید مدت زمان صدور و اعتبار ویزای همراه سوئیس را به مدتی که برای شخص اصلی طول کشید برای همراهان در نظر گرفت. ینی از زمانی که پرونده اماده شد و به سفارت تحویل داده شد ممکن است بین ۳ الی ۴ ماه زمان ببرد. و بعد از آن بسته به این که آیا سفارت شلوغ است یا خلوت پرونده زمان خواهد برد. و معمولا ویزا به مدت طول تحصیل دانشجو اعتبار خواهد داشت.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای همراه سوئیس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا در زمان درخواست ویزای همراه تحصیلی سوئیس باید تمکن مالی ارائه شود؟

بله تمکن مالی برای اخذ ویزای الحاق لازم می باشد و شخص باید هنگام اقدام نامه تمکن مالی را نشان دهد.

✅ آیا از طریق سرمایه گذاری امکان اخذ ویزا برای همراهان وجود دارد؟

بله، اگر شخصی از طریق سرمایه گذاری وارد کشور سوئیس شود می تواند ویزای الحاق دریافت کند و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هم شامل این نوع ویزا می شوند

✅ آیا در صورت اخذ ویزای همراه تحصیلی سوئیس، همراه دانشجو می تواند اجازه کار دریافت کند؟

بله، در صورتی که از تحصیل متقاضی اصلی ۶ ماه گذشته باشد همراه می تواند شروع به کار کند.

✅ مدت زمان لازم برای دریافت ویزای همراه سوئیس چقدر است؟

برای اخذ ویزای همراه سوئیس بسته به مدت زمانی که پرونده توسط سفارت بررسی می شود متغیر است و اخذ آن تقریبا بین ۳ الی ۴ ماه زمان خواهد برد.


سخن پایانی

این مقاله را به طور کامل به ویزای همراه دانشجویی سوئیس اختصاص دادیم. ویزای همراه سوئیس یکی از بزرگ ترین دغدغه های دانشجویلن بین الملی می باشد چرا که افراد علاقمند به تحصیل در این کشور می خواهند ویزای الحاق به همسر سوئیس را برای همسر خود اخذ نمایند. دریافت ویزای همراه سوئیس زیاد دشوار نیست. برای اخذ ویزای همراه دانشجویی باید یک سری مدارکی که سفارت می خواهد را آماده نمایید. پس بهتر است مدارک به طور کامل به سفارت تحویل داده شود. ویزای همسر سوئیس به به کسانی که می خواهند در این کشور تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری کنند تعلق خواهد گرفت و البته شایان ذکر است که برای اخذ این نوع ویزا هزینه هایی بایت به سفارت پرداخت شود. اگر شما همراهان گرامی پس از مطالعه و بررسی این نوشتار در رابطه با ویزای همراه سوئیس سوالاتی داشتید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده تا شرایط شما به طور کامل بررسی شود و می توانید از مشاوره رایگان تلفنی این مجموعه استفاده کنید.

نویسنده این مطلب

نام : کوثر سواری (savari)

کارشناس موسسه MIE در زمینه مشاوره تخصصلی
دارای بیش از 1 سال سابقه  مشاوره تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
mandana.e
من همسرم در سویس اقامت دارند،و به تازگی شروع به کار کردن تو یه شرکت،الان میخوایم برای ویزای پیوست به همسر اقدام کنیم،چه مدارکی لازمه که هر کدام ارائه بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی تمامی مدارک لازم در سایت سفارت موجود می باشد.
Aram
سلام. آیا درخواست ویزای همراه فقط برای خانواده و همسر فردی که در سوییس اقامت داره ممکن؟ برخی کشورها به پارتنر بدون سند ازدواج هم ویزای همراه میدهند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز ویزای همراه شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد.
مشاوره رایگان