اقامت پرتغال

31 فروردین 1402 18 نظر

اقامت پرتغال، شرایط زندگی و اقامت در پرتغال و هزینه اقامت پرتغال از طرق مختلف در این نوشتار با رویکردی علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. ممکن است برای متقاضیان مهاجرت به پرتغال سوالاتی مطرح باشد، از قبیل اینکه، دریافت اقامت پرتغال چگونه امکان پذیر است؟ آیا دریافت اقامت پرتغال برای ایرانیان امکان پذیر است؟ آیا با شرایط و مدارک لازم برای دریافت اقامت این کشور آشنا هستید؟ چه روش هایی سبب اخذ اقامت این کشور می شود؟ تلاش ما بر این است که در این نوشتار اطلاعات مناسب و کافی در رابطه با امکان دریافت اقامت کشور پرتغال، بررسی صلاحیت افراد برای دریافت اقامت، مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت و شرایط لازم برای دریافت اقامت را برای شما متقاضیان محترم شرح دهیم. اگر شما هم در پی دستیابی به اطلاعاتی در خصوص دریافت اقامت پرتغال هستید، مطالعه مقاله که با تحقیق در سایت های معتبر و استفاده از راهنمایی وکلای محلی تهیه شده، را به شما پیشنهاد می ­دهیم. کارشناسان موسسه ملک پور در این نوشتار تلاش نموده اند که تمامی نکات اصلی و مهم در این خصوص را مطرح نموده و ابهامات شما عزیزان را رفع نمایند. شما عزیزان می توانید با این موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید و از انواع خدمات موسسه مطلع شوید.

تماس با ما

اقامت پرتغال

آشنایی با کشور پرتغال و شرایط اقامت پرتغال

کشور پرتغال با نام رسمی جمهوری پرتغال، کشوری واقع در جنوب اروپا غربی می ­باشد. این کشور همسایگی زیادی با آب های آزاد از جمله اقیانوس اطلس دارد. پایتخت این کشور شهر لیسبون است. کشور پرتغال از نظر فرهنگی اجتماعی یکی از قدیمی ترین کشورهای جنوبی اروپای غربی و اتحادیه اروپا محسوب می شود.

با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور از شرق با کشور اسپانیا همسایگی دارد و از آب و هوای معتدلی برخوردار است . این کشور از غرب به دلیل مجاورت با اقیانوس اطلس از آب و هوای اقیانوسی برخوردار است. این کشور حدود 92 کیلومترمربع مساحت دارد و همچنین با جمعیتی حدود 10.5میلیون نفر، یکی از مسن ترین کشورها از لحاظ فرهنگی اجتماعی در اتحادیه اروپا محسوب می شود. زبان رسمی کشور پرتغال، زبان پرتغالی است. این کشور با توجه به اینکه قانون اساسی خود را براساس همه پرسی مردمی وضع کرده است، کشوری دموکرات محسوب می شود که در آن مردم این کشور حقوق حاکمیت نسبت به شهروندانش دارد را ایجاد می کنند. هر شخصی با دریافت اقامت کشور پرتغال از حقوق شهروندی این کشور بهره خواهد گرفت که این حقوق منجر می شوند فرد از تمام حقوقی که یک تبعه پرتغال دارد (به جز حقوق معنوی که شامل تبعه این کشور می شود) همانند استفاده از خدمات عمومی و حقوقی این کشور بهره‌ ببرد.

اقامت پرتغال از طریق کار

با توجه به اینکه کشور پرتغال عضوی از اتحادیه اروپا است، براساس قوانینی که در این اتحادیه وضع شده اند اشخاصی که قصد دریافت اقامت پرتغال از طریق کار را دارند، نیازمند دریافت ویزا از طرف کارفرمایان مشغول به کار در خاک پرتغال هستند که این امر با ارسال رزومه به کارفرمایان و دریافت پیشنهاد کار صورت می پذیرد. در خصوص این قانون این نکته حائز اهمیت است که شخص می بایست ابتدا با ویزای جستجوی کار پرتغال وارد این کشور شود سپس با آگهی کار یا پیدا کردن کار مورد نظر خویش متناسب با نیاز کارفرما به مدت 6 ماه متقاضی فرصت دارد که کار مورد نظر را از طرق ذکر شده پیدا کند. سپس می تواند با ویزای کار در پرتغال که مورد تایید سفارت این کشور باشد، وارد خاک پرتغال شود و مشغول به کار گردد و از تمامی حقوق متناسب با ویزای خویش بهره ببرد. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که متاسفانه کشور پرتغال به ایرانیان ویزای جستجوی کار اعطا نمی کند و این امر صرفا با در دست داشتن پیشنهاد کار از کارفرما در پرتغال امکان پذیر است. متقاضی می تواند پس از گذشت حدود 5 سال تقاضای اقامت دائم این کشور را دهد. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که متقاضی در تمام این مدت نباید از مقرارت این کشور تخطی کند. داشتن تسلط کافی بر زبان پرتغالی جز حداقل مدارکی است که باید مورد تایید سفارت قرار گیرد. همان طور که در جدول ذیل می بینید طبق آمار بیان شده، نرخ بیکاری در این کشور در سال 2022 6.3 درصد می باشد.

نمودار نرخ بیکاری در پرتغال

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

اقامت پرتغال از طریق تحصیل

دریافت اقامت پرتغال توسط تحصیل در این کشور از جمله روش های متداول و پرطرفدار مهاجرت به این کشور محسوب می شود. با توجه به نظام آموزشی این کشور که منطبق با نظام آموزش اتحادیه اروپا می باشد، تحصیل در این کشور در هر مقطعی امکان پذیر می باشد. براساس سنین افراد متقاضی تحصیل در پرتغال دوره های تحصیلی به دوره های ابتدایی (مناسب برای متقاضیان با سنین 6 الی 11 سال)، دوره های دبیرستان و کالج (مناسب برای سنین 11 تا 15 سال)، دوره های لسی (مناسب برای سنین 15 تا 18 سال) و دوره های دانشگاهی تقسیم می شود. دوره های آکادمیک در پرتغال به سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تقسیم می شود. دوره های لیسانس در کشور پرتغال عموماً سه ساله، دوره های فوق لیسانس عموماً دو ساله و دوره های دکتری بین 2 تا 3 سال زمان تحصیل نیاز دارند. عموماً در کشور پرتغال هزینه تحصیل تقریباً در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است ولی به طور میانگین برای هر دوره هزینه هایی نیاز هست از جمله دوره لیسانس که از 70 یورو تا 150 یورو و دوره فوق لیسانس که بین 800 یورو الی 3500 یورو هزینه در بر دارند.

دوره های دکترای تخصصی در کشور پرتغال عموماً چون در زمینه تحقیقات علمی هستند شامل بورسیه تحصیلی می شوند. البته اکثر بورسیه های تحصیلی را دانشگاه های دولتی ارائه می دهند. به منظور تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه های خصوصی و با مد نظر داشتن نوع مقطع تحصیلی هزینه بین 7000 یورو الی 15000 یورو در سال می باشد. در کل برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کشور پرتغال متقاضی می بایستی دارای سوابق تحصیلی و رزومه قوی همراه با نمره زبان بالا و مقالات علمی معتبر باشد. اکثر قریب به اتفاق دانشگاه های دولتی پرتغال پس از قبولی به صورت بورسیه تحصیلی مبلغ 400 الی 500 یورو را به صورت سالانه به عنوان بیمه به دانشجویان پرداخت می کند. در خصوص اخذ ویزای تحصیلی پرتغال بهتر است به منظور دریافت ویزای همراه چند ماه پس از پذیرش شخص اصلی تقاضای ویزا شود تا شانس ویزای همراه بالاتر رود.

فهرستی از برترین دانشگاه های پرتغال

رتبه در پرتغال

رتبه جهانی

نام دانشگاه

نام شهر

1

400

دانشگاه پورتو

پورتو

2

500

دانشگاه لیسبون

لیسبون

3

500

دانشگاه نووالیسائو

نووالیسانو

4

501

دانشگاه کوئیمرا

کوئیمرا

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، پیش نیازهایی دارد که مهم ترین آن، دارا بودن منابع مالی قابل توجه می باشد. سرمایه گذاری در کشور پرتغال به بخش های متعدد تقسیم می شود و دارای چندین زیر شاخه از جمله: خرید ملک، تمکن مالی و ثبت شرکت می باشد. روش های سرمایه گذاری، اقامت دائم پرتغال را برای متقاضیان به ارمغان می آورد. برای افرادی که دارای سرمایه می باشند، بهترین راه برای اخذ اقامت پرتغال، اقدام از طریق سرمایه گذاری می باشد. هرکدام از روش های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری، شرایط و قوانینی را دارا می باشد، که رعایت آنها برای اخذ اقامت کشور پرتغال بسیار مهم و اساسی می باشد.

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

برنامه خرید ملک پرتغال و دریافت گلدن ویزای این کشور، از محبوب ترین طرح ها در اروپا برای سرمایه گذارانی است که قصد اقامت در کشوری اروپایی به همراه خانواده خود دارند. برنامه ویزای سرمایه گذاری در پرتغال در سال 2012 به طور فعال توسط دولت پرتغال به صورت بین المللی مورد حمایت قرار گرفته و جهت اجرا ارائه شده است. متقاضیان می بایست سرمایه گذاری از 350 تا 500 هزار یورو در املاک و مستغلات پرتغال را انجام دهند و از این طریق اجازه اقامت در پرتغال با خرید ملک در پرتغال برای خانواده و فرزندان خود دریافت کنند. ملک خریداری شده توسط مشتری پس از 5 سال قابلیت فروش به غیر دارد که در بسیاری از موارد فروش ملک بصورت تضمینی انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که این اقامت موقت پس از 5 سال به اقامت دائم تبدیل شده و سپس بعد از 6 سال امکان درخواست برای اخذ پاسپورت پرتغال فراهم می شود.

 • توجه:

جهت برخورداری از مزیت های خرید ملک پرتغال با قیمت 280 هزار یورو فقط تا مدت محدودی فرصت دارید و پس از این تاریخ دولت پرتغال مبلغ خرید ملک در کشور پرتغال را به دلیل تغییر قوانین اعطای اقامت افزایش خواهد داد.

در صورت اقدام برای هر یک از دو حالت فوق، فرد می تواند از طریق خرید ملک در پرتغال، اقامت این کشور را برای خود، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال و مجرد خود به دست آورد. البته در صورتی که بتوان وابستگی مالی و یا محصل بودن فرزندان بالای 18 سال و مجرد را اثبات کرد، برای اخذ اقامت پرتغال آنان نیز می توان اقدام کرد. 

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

کشور پرتغال دارای برنامه های گوناگونی جهت اعطای اقامت دائم و تابعیت برای افراد خارجی معرفی نموده است. از جمله این برنامه ها می توان به خود حمایتی پرتغال، خرید ملک و یا گلدن ویزا و برنامه استارت آپ ویزا پرتغال اشاره نمود. در اقامت خودحمایتی پرتغال شخص می تواند فقط با نشان دادن تمکن مالی اقامت پرتغال را دریافت نماید. در این زمینه موسسه MIE نیز می تواند به شما یاری رساند. این نوع ویزا نه تنها باعث اخذ اقامت و تابعیت برای متقاضی بلکه باعث دریافت اقامت و تابعیت پرتغال برای خانواده وی شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال و گاهی تحت شرایط خاص زیر 24 سال می گردد.

اقامت پرتغال D7

اقامت پرتغال D7 برای قشر بازنشسته طراحی شده است و بازنشستگانی که دارای شرایط وضع شده این نوع ویزا می باشند، به راحتی قادر به اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده شان خواهند بود. شرط اصلی مربوط منابع مالی است. دارا بودن تمکن مالی و حقوق بازنشستگی حداقل 577 یورو برای بهره مندی از این روش مهاجرتی، حرف اول را می زند. البته دارایی فرد نیز نقش مهمی ایفا می کند.

اقامت پرتغال از طریق استارتاپ

در ویزای استارت آپ  شخص در ابتدا ویزایی با اعتبار دو سال دریافت می نماید که ویزای استارت آپ پرتغال یک بار به مدت 3 سال دیگر نیز قابل تمدید است. پس از گذشت این 5 سال متقاضی می تواند جهت دریافت پاسپورت و تابعیت پرتغال اقدام نماید.

اقامت پرتغال از طریق ازدواج

ازدواج در کشور پرتغال با تبعه این کشور می تواند تا حدود زیادی منجر به اخذ اقامت دائم این کشور گردد، البته در ابتدای امر اقامت موقت داده می شود و سپس موکلین می توانند جهت اقامت دائم اقدام نمایند. در این کشور روند ازدواج به این صورت است که هر دو شخص متقاضی ازدواج باید از لحاظ جسمی و روحی در سلامت کامل بوده و اینکه بتوانند از پس تمام مخارج و هزینه های زندگی مشترک برآیند.

مدارکی که متقاضیان جهت اخذ ویزا در مورد ازدواج با یک پرتغالی نیاز دارند به شرح ذیل است:

 • فرم تقاضای ویزای کوتاه مدت به زبان پرتغالی یا انگلیسی تکمیل شود و امضا و تاریخ در آن درج شوند
 • یک قطعه عکس رنگی تمام رخ و جدید با پشت صفحه ترجیحاً سفید
 • پاسپورت معتبر

1-اعتبار پاسپورت بایستی حداقل شش ماه باشد.

2-تهیه کپی از تمامی روایدادهای حوزه شنگن که متقاضی تا آن زمان سفر داشته است.

 • ارائه شهادت محلی ازدواج و اعلام عدم مخالفت با ازدواج
 • فتوکپی کارت ملی پرتغالی یا گذرنامه متقاضی اصلی ازدواج
 • اسناد مربوط به تمکن مالی یا پیرینت بانکی
 • نامه تهیه محل اقامت
 • اصل روایداد
 • بیمه نامه بین المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدأ

این بیمه نامه براساس پوشش هزینه های اتفاقی در بازگشت به کشور مبدأ به دلیل پزشکی، درمان به صورت اورژانس و یا هزینه های بستری در قسنت های فوری بیمارستان های سرتاسر حوزه شنگن تا سقف تعهد ۳۰.۰۰۰ یورو یا بیشتر، در خصوص کل دوره اقامت در کشور مقصد بایستی ارائه گردد.

 • رزرو بلیط هواپیمای رفت و برگشت.

اقامت پرتغال و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد یک شخص در هر کشوری آثار حقوقی خاص و قوانینی را برای آن شخص و خانواده­ی وی در پی خوهد داشت. به­ عنوان مثال اگر فرزندی در خاک کشور آمریکا متولد شود، در ابتدای تولد تبعه­ آمریکا به شمار می­رود. ضمناً خانواده­ ایشان نیز به واسطه همین فرزند قادر هستند که اقامت آمریکا را کسب کنند. این قانون درکشورهای کانادا و برزیل نیز حاکم است. همان طور که می دانیم پرتغال از کشورهایی است که اصل خاک را اعمال می نماید. بر این اساس اگر فرزندی در خاک و قلمرو کشور پرتغال متولد شود می تواند از این طریق درخواست تابعیت پرتغال را مطرح نماید. اگر یکی از والدین فرزند متولد شده پرتغالی باشد طفل به خودی خود پرتغالی محسوب نمی گردد و به او تابعیت پرتغال اعطا نخواهد شد.

اقامت پرتغال از طریق پناهندگی

عزیزان توجه به فرمایید که این موسسه هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص پناهندگی نوشته شده است.

به طور کلی اگر بخواهیم از مراحل پناهندگی در پرتغال به طور خلاصه صحبتی داشته باشیم، مراحل بدین شرح است که در بدو ورود به کشور لازم است که به قسمت بررسی پذیرش پناهندگان بروید. در این جا اشاره به اینکه باید داشته باشیم که هر کسی اجازه مراجعه مستقیم به اداره کل پناهدگی پرتغال را ندارد. اشخاص متقاضی اگر هر چه سریع تر پس از ورود به کشور به قسمت پذیرش خود را معرفی کنند و اعلام کنند که بیش از حداقل 3 ماه است که ورود قانونی یا غیر قانونی به کشور را داشته اند، روند اعطای پناهندگی شاید سرعت بیشتری بگیرد. پس از این مرحله پنج مرحله دیگر را باید پشت سر گذاشت. اولین اینکه اسناد و مدارک مورد نیاز جهت تشخیص هویت، نحوه رسیدن به کشور پرتغال و نحوه ورود به داخل کشور را باید به طور کامل ارائه دهید. سپس شما را راهنمایی می کنند که تا فرم های ثبت درخواست پناهندگی را به منظور ارسال برای اداره پلیس تکمیل نمایید. فرد متقاضی پس از ملاقات با کارمند اداره پلیس در اولین مرحله مورد انگشت نگاری قرار می گیرد تا دوبلینی بودن یا نبودنشان مشخص گردد. در این قسمت در رابطه با حقوق سازمان بین المللی پناهندگان برای متقاضی توضیحات لازم رائه می شود و سپس یک محل اقامت موقت به شما پیشنهاد داده می شود و در خصوص حمایت مالی دولت بحث هایی مطرح می شود. در پایان این مقالات دو سند به شما اعطا می شود، یکی که درخواست پناهندگی متقاضی را در اداره پلیس نمایش می دهد و دیگری مجوزی در خصوص اقامت قانونی موقت در پرتغال تا پایان زمان بررسی پرونده شان در آفپرا (OFPRA) می باشد.

در مرحله بعد پس از 21 روز تقاضای شما به اداره پلیس فرستاده می شود. سپس تاریخ ملاقات با دایره پلیس به منظور مصاحبه برای متقاضی تعیین می شود. پس از مصاحبه پلیس تصمیم نهایی خود را در خصوص تقاضای فرد در قالب نامه ای رسمی به ایشان ارائه می دهد. در صورت قبولی در این مرحله متقاضی عنوان پناهجو به کشور پرتغال شناخته شده و کارت اقامت 10 ساله یا کارت اقامت یک ساله قابل تمدید تا 10 سال برای شما صادر می گردد. در صورتی که پاسخ منفی باشد، متقاضی حکم خروج از خاک پرتغال را اخذ می کند و درصورت اعتراض می تواند به محکمه عمومی حقوق پناهجویان پرتغال درخواستی جدید بفرستد.

مراحل اخذ اقامت پرتغال

مراحل اخذ اقامت پرتغال، سلسله مراتبی می باشد که انجام همه آنها موجب اعطای اقامت از سوی دولت پرتغال به فرد متقاضی است. بسیار مهم است که افراد به افسران اداره مهاجرت پرتغال ثابت نمایند که استحقاق ورود و زندگی در کشور پرتغال را دارند که این اتفاق پس از انجام مراحل اخذ اقامت، رخ می دهد.

اولین مرحله اخذ اقامت پرتغال مربوط به انتخاب راه و روش جهت مهاجرت می باشد. افراد پس از بررسی های لازم و مشورت، میبایست بهترین راه را انتخاب و براساس آن پروژه مهاجرت خود را پیش ببرند.

ارائه درخواست به سفارت کشور پرتغال، مرحله دیگری می باشد که متقاضیان موظف به انجام آن می باشند. سپس نوبت به گرفتن وقت ملاقات، جمع آوری و تکمیل مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده ویزای پرتغال، پرداخت هزینه های جاری، شرکت در آزمایش ها می باشد. بعد از پشت سرگذاشتن مراحل گفته شده است که پرونده متقاضی مورد بررسی قرار خواهدگرفت و در صورت عدم وجود مشکل، اقامت کشور پرتغال که ابتدا کوتاه مدت می باشد، به وی اعطا می گردد.

هزینه گرفتن اقامت پرتغال

جدا از هزینه هایی که پس از مهاجرت به کشور پرتغال باید پرداخت شود، هزینه گرفتن اقامت پرتغال نیز موضوعی است که در همان ابتدای مسیر مهاجرت به وجود خواهد آمد و افراد را موظف به پرداخت آن می کند. این هزینه های دولتی کاملا مجزا از هزینه های زندگی افراد در پرتغال می باشد و شامل موارد زیر است:

 • بررسی پرونده متقاضی اصلی (شامل درخواست اولیه و یا تمدید می شود): 517 یورو
 • بررسی پرونده دیگر اعضای خانواده: 80 یورو
 • صدور کارت اقامت موقت برای متقاضی اصلی: 5173 یورو
 • تمدید مجوز اقامت متقاضی اصلی و هر کدام از اعضای خانواده: 2586 یورو

هزینه های زندگی در پرتغال

به منظور اخذ اقامت پرتغال لازم است متقاضیان بدانید که تحصیل در دانشگاه های دولتی پرتغال به صورت رایگان می باشد و اگر متقاضی ثبت نام در دانشگاه های خصوصی هستید با توجه به شرایط و رزومه ای که ارائه می دهید ممکن است مشمول تخفیفات از طرف دانشگاه بشوید هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سالیانه مبلغی معادل ۹۵۰ تا ۱۲۵۰ یورو می باشد. همچنین لازم به ذکر است هزینه تحصیل در دوره دکتری سالیانه چیزی معادل ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو می باشد. البته شما می توانید در دانشگاه‌هایی که رده علمی پایین تری دارند سالیانه ۷۰۰ یورو هزینه کرده و تحصیل کند. اگر متقاضی ثبت نام در دانشگاه‌های خصوصی هستید سالیانه بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو باید پرداخت کنید. جهت اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل باید بدانید میانگین هزینه زندگی یک دانشجو در پرتغال با احتساب تمامی اقلام ضروری زندگی ماهیانه بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد. برای مثال هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه ماهیانه حدود ۳۵۰ تا ۵۰۰ یورو می باشد. در زیر جدولی از هزینه های تحصیل تعدادی از دانشگاه های پرتغال آمده است.

لیستی از برخی هزینه ای زندگی در شهر لیسبون:

خدمات

هزینه

حمل و نقل عمومی

نرخ تاکسی به ازای هر کیلومتر 1.2 یورو

بنزین

هر لیتر 1.4 یورو

ناهار برای 2 نفر

25 یورو

پنیر

6 یورو

تخم مرغ

5 یورو

آب معدنی

1.2 یورو

گوشت

15یورو

برق منزل مسکونی به ازای یک خانواده 2 نفره

ماهانه 35 یورو

گاز منزل مسکونی به ازای یک خانواده 2 نفره

ماهانه 45 یورو

 

هزینه های اجاره و خرید مسکن در پرتغال:

نوع اسکان

هزینه

اجاره آپارتمان یک خوابه

350 یورو در ماه

اجاره آپارتمان دو خوابه

500 یورو در ماه

اجاره منزل مستقل

650 یورو در ماه

اجاره مسکن ویلایی

750 الی 900 یورو در ماه

خرید مسکن آپارتمانی یک خواب

300 هزار یورو حداقل

خرید مسکن ویلایی

500 هزار یورو حداقل

 

شرایط اخذ تابعیت پرتغال

در تعریف تابعیت برای یک فرد داریم که تابعیت رابطه ای سیاسی و معنوی بین شخص و کشور محسوب می شود که شخص بر اساس تابعیت خویش از یکسری حقوق در مقابل آن کشور برخوردار است. تابعیت در کل شرط حضور برای شخص ندارد ولی در کشورهای مختلف براساس قوانینی که تدوین کرده اند شرایط متفاوت است. بطور مثال، کشور سوئد تک تابعیتی را قبول دارد ولی فرد پس از دریافت تابعیت سوئد از تمام تابعیت های خود می بایستی انصراف دهد حتی تمام اموال منقول و غیر منقول خویش در آن کشور دیگری را نیز باید تعیین تکلیف کند. اعطای تابعیت در کشور پرتغال بیشتر بر اساس سیستم خاک است و اینکه پرتغال جز کشورهای مهاجر پذیری می باشد که کنوانسیون بی تابعیتی سال 1961 را لازم اجرا می داند. در کل تابعیت براساس تولد و ازدواج بیشتر مورد توجه هست که پیشتر در رابطه آن بحث کرده ایم.

مزایا و معایب اقامت پرتغال

زمانی که حرف از مهاجرت می شود، بعضی از متقاضیان بسیار با دقت و وسواس به دنبال مقصدی می گردند که حتی یک نقطه ضعف هم نداشته باشد که چنین چیزی غیرممکن است زیرا در هرجایی از دنیا هم شرایط خوب و مثبت وجود دارد و هم منفی. پس باید به دنبال مقصدی باشیم که به طور نسبی خواسته هایمان را عملی کند و شرایط رضایت بخش کلی را برایمان به وجود آورد. در این بین؛ کشور پرتغال نیز دارای مزایا و معایبی می باشد که اگر بخواهیم در مورد مزایا صحبت کنیم، میبایست موارد زیر را نام ببریم:

مزایای اقامت پرتغال

 • عضو اتحادیه اروپا و شینگن بودن پرتغال
 • رونق اقتصادی
 • دانشگاه های معتبر
 • بیمه و خدمات درمانی رضایت بخش
 • رفاه اجتماعی قابل قبول
 • امنیت اجتماعی
 • قیمت ارزان ملک و املاک
 • مهاجرپذیر بودن مردم پرتغال
 • هزینه پایین زندگی
 • طبیعت زیبا و بکر بخصوص سواحل

معایب اقامت در پرتغال

 • لزوم داشتن مهارت زبان پرتغالی
 • حقوق پایین در برخی از نقاط پرتغال
 • هوای بسیار گرم در تابستانها
 • قیمت بالای کالاهای مصرفی
 • رانندگی خطرناک مردم بومی

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب روش های گرفتن اقامت پرتغال هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

همراه گرامی محصولی بسیار عالی در موسسه ملک پور به نام راهنمای گام به گام اخذ اقامت وجود دارد، در این پکیج اطلاعات لازم درخصوص مهاجرت توضیح داده شده است این مجموعه بسیار ارزشمند می تواند اطلاعات مفیدی به شما در زمینه مهاجرت بدهد.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول در زمینه اخذ اقامت پرتغال

روش های اخذ اقامت پرتغال کدامند؟
کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی. (غیر قانونی)

بهترین روش اخذ اقامت و تابعیت پرتغال کدام است؟
روشهای خرید ملک پرتغال و خودحمایتی پرتغال آسان ترین و بهترین روش های اخذ اقامت و سپس تابعیت پرتغال محسوب می شوند.

✅آیا خرید پاسپورت پرتغال امکان پذیر است؟
خیر. ولی با روش هایی مانند خودحمایتی پرتغال و خرید ملک پرتغال پس از 6 سال زندگی در این کشور می توانید تابعیت پرتغالی کسب نمایید.

تاثیر داشتن وکیل در اخذ اقامت پرتغال چیست؟
شما شخصاً می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت را فرا بگیرید. ولی وکیل مهاجرت می تواند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد.


_____________________ سخن پایانی درباره اقامت پرتغال _____________________

اقامت پرتغال و شرایط زندگی و اقامت در پرتغال در این مقاله بررسی شد. به عنوان نتیجه گیری می توان گفت که دریافت اقامت پرتغال وابسته به شرایط هر فرد است و متقاضی باید با مشورت و تحقیق و همچنین با توجه به سرمایه و اهداف خویش اقدامات لازم را انجام دهد. بنابراین به غیر از موردی که در بالا به آن اشاره داشتیم دریافت اقامت پرتغال از طرق دیگر منجر به دریافت شهروندی این کشور نخواهد شد. همچنین افرادی که خواستار دریافت شهروندی کشور پرتغال هستند نیز می توانند به این خواسته از طرق دیگر همانند خرید ملک و خود حمایتی (تمکن مالی) در پرتغال و با ویزای هایی با هزینه کمتر به این هدف برسند. امید است مطالعه ی این مقاله به سوالات و ابهامات ذهنی شما در خصوص دریافت اقامت از طریق اقامت پرتغال پاسخ داده باشد. شما می توانید با مراجعه به اطلاعات مناسبی درباره ی دریافت تابعیت و اقامت کشور ها کسب نمایید. همچنین مشاورین موسسه MIE بزرگترین موسسه ی خاورمیانه، آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص امر مهاجرت را به صورت تلفنی و حضوری دارد.

امتیاز 4.64 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمد صالحی
سلام بسیار ممنون از سایت خوبتون من 50 ساله هستم و قصد دارم تو پرتغال ملک بخرم میتونم با مبلغی حدودا 700 هزار یورو ملک بخرم ؟ و اینکه میشه 2 تا ملک خریداری کرد؟ ممنونم از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی امکان خرید ملک در کشور پرتغال وجود دارد و شما می توانید با حداقل 280 هزار یورو اقدام به خرید ملک نمایید و در مورد تعداد ملک های خریداری شده هم محدودیتی وجود ندارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
علي
اقامت پرتغال از طريق خريد ملك بعد از چندسال منجر به اخذ پاسپورت ميشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز عموماً در پروسه های خرید ملک بعد از 6 -7 سال می توانید برای اخذ تابعیت و پاسپورت اقدام نمایید. موفق باشید.
MARJANTINEHZADEH
سلام و عرض ادب و احترام ، آیا برای پرستاران ، کشور پرتغال مناسب است ، آیا زبانشان سخت است ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله اکثر کشورهای اروپایی نیاز به کادر درمان دارند و شرایط کار پرستاران مساعد است پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند
حمید رضا بریری
احتراما با توجه به اینکه باز نشسته هستم وماهیانه دوازده میلیون تومان مستمری میباشد وسرمایه بالغ بر پانصد میلیون تومان میباشد ودر کار اشپزی مهارت دارم امکان اقامتD7 را دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز با مساوران موسسه ملکپور تماس بگیرید شرایط شما را کامل بررسی میکنند
علی رضاییان
وقت بخیر من قصد کار در پرتغال دارم میخواستم بپرسم چطور از این طریق میتونم اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما حتما میبایست از طریق کارفرمایان در این کشور، پیشنهاد کار را دریافت نمایید.
samiye
سلام وقت بخیر من خیلی علاقه مهاجرت به کشور پرتغال رو دارم 20 سالمه و دانشجو هستم چه راهی برام وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب به طور کلی راه هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود داره شامل:کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی می باشد.
Vida
چطوری میشه اقامت موقت رو به دائم تبدیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
روش های متنوعی وجود دارد درصورتی که 5 سال در کشور پرتغال حضور داشته باشید و کار کنید می توانید درخواست اقامت دائم بدهید.
آزش
ویزای توریستی پرتغال چند وقته است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ویزاهای توریستی را بهتر است از طریق آژانس های مسافرتی پیگیری بفرمایید. موفق باشید.
پریناز
سلام با پذیرش تحصیلی چطور میتونم اقامتهم بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب ویزای تحصیلی به تنهایی اقامت کشور پرتغال را به همراه نداره تنها در صورتی این اتفاق خواهد افتاد که ویزای تحصیلی رو به ویزای کاری تبدیل کنید.
حسنا یحیوی
آیا امکان اینکه پاسپورت کشور پرتغال را خریداری کنیم می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام امکان خرید پاسپورت این کشوروجود ندارد ولی شما می توانید با خرید ملک با شرایط مشخص گلدن ویزای این کشور را دریافت نمایید.
پرتو پاک نیت
سلام روزتون بخیر پرتغال بین کشور های اروپایی کشور مهاجر پذیری هست؟ برخورد بومیان با مردم مهاجر به چه صورت است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام کشور پرتغال یکی از مهاجر پذیرترین کشور های اروپایی است، و برخورد بومیان با مهاجران بسیار خوب است.
احمد آذری
با سلام و احترام آیا جهت مهاجرت کاری نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در بسیاری موارد نیاز به ارائه مدرک انگلیسی نیست و تنها تسلط به زبان پرتغالی برای برقراری ارتباط با شهروندان کفایت می کند.
حامد گلاب
آیا روشی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد که نیاز به سرمایه اولیه نداشته باشد و بدون سرمایه بتوانیم اقامت این کشور را با دست بیاوریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام روش کاری و تحصیلی نیاز به داشتن سرمایه اولیه نمی باشد.
Soheila kochakzayi
با سلام. من بودجه بسیار محدودی دارم ولی تسلط کاملی به زبان های انگلیسی و پرتغالی دارم و معدل دیپلمم 19 هست. ۱۹ سالمه و میخواستم برای تحصیلات به این کشور برم. چه راهی رو برای کنترل مخارج میتونید بهم بدید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای مهاجرت تحصیلی شما باید حداقل هزینه ها را داشته باشید اگر در زمینه تحصیلی خودتان رزومه علمی خوبی بتوانید تهیه کنید این امکان وجود دارد که شما موفق به دریافت بورسیه بشید و از این طریق هم هزینه های شما کاهش پیدا بکمد.
mahmood
سلام روزتون بخیر میخواستم برای دریافت اقامت از راه خرید ملک اقدام کنم. سوالی که داشتم اینه که با توجه به اینکه با دریافت اقامت ویزای شنگن هم به ما تعلق میگیره امکان اینکه در کشور آلمان بتونم کار کنم وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله دوست عزیر در صورت دریافت اقامت این کشور می توانید در سایر کشور های عضو شنگن حضور پیدا کنید و به کار مشغول شوید.
مریم صفاریان
سلام روزتون بخیر میخواستم بدونم راهی برای خرید پاسپورت پرتغال وجود داره من شنیدم یه سری روش میشه پاسپورت پرتغال رو خرید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود در حال حاضر کشور پرتغال مسیری برای خرید پاسپورت ارائه نمیدهد  .
علی محمدی نژاد
با سلام و دورد و تشکر بخاطر سایت خوبتون میخواستم بدونم برای مهاجرت یک خانواده 3 نفره هزینه های زندگی در پرتغال چقدر است؟ من پذیرش تحصیلی ازپرتغال گرفتم میخوایم با همسر وفرزندم به این کشور مهاجرت کنیم حداقل اجاره مسکن چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود هزینه های زندگی در ماه برای یم خانواده 3 الی 4 نفره حدود1800 تا2000 یورو در ماه می باشد. همچنین هزینه اجاره ملک یک خوابه بین 350 الی 500 یورو در ماه است.
navid
سلام روز بخیر من میخواستم برای تحصیل در یکی از کشور های اروپایی اقدام کنم ولی از اونجایی که پشتوانه مالی قوی ندارم برام مهم هست که یه کشوری برم که هزینه های زندگی خیلی بالا نباشه و هزینه تحصیل مناسب باشه، بین کشور های اروچایی شرایط کشور پرتغال با توجه به معیار های من سازگار هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود بله دوست عزیز خوشبختانه هزینه های تحصیل و زندگی در کشور پرتغال نسبت به سایر کشور های اروپایی مناسب تر می باشد و هزینه تحصیل در آن بسیار پایین تر است.
مشاوره رایگان