اقامت پرتغال - انواع اقامت و روش های اخذ آن

37 نظر

اجازه اقامت پرتغال، با توجه به روش های مختلفی که برای مهاجرت انتخاب می کنید از 3 ماه (برای اقامت های کوتاه مدت و توریستی) به بالا صادر می گردد. مجور اقامت های بلند مدت 1 ساله و 2 ساله صادر می گردد و قابل تمدید است. پس از 5 سال اقامت می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید، و بعد از آن به شرط قبولی در امتحان شهروندی و تسلط به زبان ایتالیایی در حد c1 می توانید جهت دریافت پاسپورت و شهروندی اقدام فرمایید. مجور اقامت ایتالیا به چندین روش داده می شودکه این روش ها عبارتند از:

 • اقامت برای کار 
 • اقامت برای انجام یک فعالیت پژوهشی و تحقیقاتی
 • اقامت برای سرمایه گذاری
 • برای تحصیل در دبیرستان؛ دانشگاه
 • اقامت برای ازدواج 
 • اقامت برای تولد 
 • اقامت برای پناهندگی
 • برای دوره های کارآموزی بدون حقوق
 • مجوز اقامت با کارت آبی اتحادیه اروپا

برای اخذ اقامت پرتغال با توجه به روشی که انتخاب می کنید باید کلیه مدارک لازم را تهیه و برای مراجعه به کنسولگری در اختیار افسر کنسولگری قرار دهید، از جمله مهم ترین مدارک که برای تمام روش های مهاجرتی مشترک می باشد، تمکن مالی کافی می باشد. کارشناسان موسسه ملک پور در این نوشتار تلاش نموده اند که تمامی نکات اصلی و مهم در این خصوص را مطرح نموده و ابهامات شما عزیزان را رفع نمایند. شما عزیزان می توانید با این موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید و از انواع خدمات موسسه مطلع شوید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت آسان اروپا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

اقامت پرتغال

انواع اقامت پرتغال

مجوز اقامت سندی است که با توجه به موضوع اقامت صادر می شود و به شهروندان خارجی اجازه می دهد در یک دوره زمانی معین یا زمان نامشخصی در پرتغال بتوانند زندگی کنند. سه نوع مجوز اقامت وجود دارد:

 • اقامت کوتاه پرتغال
 • اقامت موقت پرتغال
 • اقامت دائم پرتغال 

اقامت کوتاه مدت

این نوع اقامت که به اقامت گردشگری  نیز معروف است برای گردشگران به مدت تا سه ماه در دسترس است. این ویزا به توریستان اجازه ورود و اقامت در کشور را می‌دهد. برای درخواست ویزا، معمولاً باید دارای پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماه، بلیط رفت و برگشت، و اثبات مالی که نشان‌دهنده توانایی تامین هزینه‌های اقامت است، باشید.

اقامت بلند مدت در پرتغال

اگر قصد دارید بیش از 90 روز در پرتغال بمانید، ممکن است نیاز به درخواست ویزای اقامت موقت داشته باشید. این نوع ویزا برای مقاصدی مانند کار، تحصیل، الحاق خانواده یا سایر فعالیت های غیر دائمی مناسب است. برای اقامت بلند مدت، مختصرترین راه ممکن اخذ ویزای تحصیلی یا کاری است. ویزای تحصیلی برای دانشجویان و ویزای کاری برای کارمندان یا تاجران ارائه می‌شود. درخواست این اقامت‌ها نیاز به پیشنهاد تحصیلی یا شغلی از یک موسسه یا کارفرما دارد. افراد باید مدارک ثابتی مانند مدرک تحصیلی، سوابق کاری یا تحصیلی، بیمه، و اثبات مالی را ارائه کنند.

اقامت دائم در پرتغال

پس از پنج سال اقامت در پرتغال با اجازه اقامت موقت، می توانید برای اجازه اقامت دائم اقدام کنید. این به شما اجازه می دهد تا به طور نامحدود در پرتغال زندگی و کار کنید. برای اقامت دائم در پرتغال، مسیرهای مختلفی وجود دارد. بهترین مسیرها برای اخذ ویزای دائمی از طریق سرمایه‌گذاری، کار، ازدواج و تولد است. سرمایه‌ گذاری در ملک یا  ثبت شرکت  و یا در برنامه‌های سرمایه‌ گذاری دولت می‌شود. همچنین، افرادی که به مدت معین در پرتغال زندگی کرده و شرایط خاصی را ایجاد کرده‌اند، مانند ازدواج با شهروند پرتغالی، می‌توانند اقامت دائم بگیرند.

 • ویزای طلایی: برنامه ویزای طلایی پرتغال به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با سرمایه گذاری واجد شرایط در این کشور اقامت خود را دریافت کنند. این سرمایه گذاری می تواند در املاک، انتقال سرمایه، ایجاد شغل یا تحقیقات علمی باشد. در ابتدا ویزای اقامت یک ساله صادر می شود که برای دو سال قابل تمدید است. پس از پنج سال سرمایه گذاری مستمر، می توانید برای اقامت دائم یا حتی شهروندی پرتغال اقدام کنید.

شهروندی پرتغال

 پس از پنج سال اقامت مداوم در پرتغال با مجوز اقامت دائم، می توانید برای شهروندی پرتغال اقدام کنید. این به شما حقوق شهروندی کامل، از جمله توانایی رای دادن در انتخابات و سفر با پاسپورت پرتغالی را می دهد.

شرایط اقامت در پرتغال

برای اقامت در پرتغال، ممکن است شرایط مختلفی وجود داشته باشد که بسته به نوع اقامتی که می‌خواهید، متغیر باشند. این شرایط ممکن است شرایط لازم برای اقامت کاری، اقامت تحصیلی، یا اقامت سرمایه‌ گذاری باشند. برای اقامت کاری شما باید پذیرش از یک شرکت یا کارفرما در پرتغال برای انجام فعالیت و کار در پرتغال را داشته باشید. برای اقمت تحصیلی ابتدا باید پذیرش از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی در پرتغال را دریافت کنید. و از شرایط کلی برای دریافت اقامت در همه ی روش ها مدرک زبان پرتغالی و یا انگلیسی است همچنین داشتن تمکن مالی برای هزینه های زندگی از جمله شرایط اصلی برای دریافت اقامت در پرتغال است. پس از مجموع پنج سال اقامت مداوم در پرتغال، افراد، واجد شرایط درخواست اجازه اقامت دائم می شوند. علاوه بر این، پس از همان دوره پنج ساله اقامت بدون وقفه، افراد می توانند برای شهروندی پرتغال نیز درخواست دهند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت پرتغال


مراحل اخذ اقامت پرتغال

مراحل اخذ اقامت پرتغال، سلسله مراتبی می باشد که انجام همه آنها موجب اعطای اقامت از سوی دولت پرتغال به فرد متقاضی است. بسیار مهم است که افراد به افسران اداره مهاجرت پرتغال ثابت نمایند که استحقاق ورود و زندگی در کشور پرتغال را دارند که این اتفاق پس از انجام مراحل اخذ اقامت، رخ می دهد.

اولین مرحله اخذ اقامت پرتغال مربوط به انتخاب راه و روش جهت مهاجرت می باشد. افراد پس از بررسی های لازم و مشورت، میبایست بهترین راه را انتخاب و براساس آن پروژه مهاجرت خود را پیش ببرند.

ارائه درخواست به سفارت کشور پرتغال، مرحله دیگری می باشد که متقاضیان موظف به انجام آن می باشند. سپس نوبت به گرفتن وقت ملاقات، جمع آوری و تکمیل مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده ویزای پرتغال، پرداخت هزینه های جاری، شرکت در آزمایش ها می باشد. بعد از پشت سرگذاشتن مراحل گفته شده است که پرونده متقاضی مورد بررسی قرار خواهدگرفت و در صورت عدم وجود مشکل، اقامت کشور پرتغال که ابتدا کوتاه مدت می باشد، به وی اعطا می گردد.

مدارک لازم برای اقامت پرتغال

برای اخذ اقامت پرتغال با توجه به مسیر انتخابی تان مدارکی که باید ارائه دهید متقاوت است به طور کلی برای کلیه مسیر ها رعایت موارد زیر ضروری کی باشد:

 • ارائه سابقه تحصیلی و یا سابقه کاری مناسب با توجه به مسیر انتخابی تان
 • داشتن پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • داشتن تمکن مالی مناسب
 • ارائه اجاره نامه مسکن یا خوابگاه برای مدت اقامت
 • اخذ بیمه سلامت و ارائه مدارک مربوطه
 • در برخی از مسیر ها ارائه مدرک زبان پرتغالی در حد b2

هزینه گرفتن اقامت پرتغال

جدا از هزینه هایی که پس از مهاجرت به کشور پرتغال باید پرداخت شود، هزینه گرفتن اقامت پرتغال نیز موضوعی است که در همان ابتدای مسیر مهاجرت به وجود خواهد آمد و افراد را موظف به پرداخت آن می کند. این هزینه های دولتی کاملا مجزا از هزینه های زندگی افراد در پرتغال می باشد و شامل موارد زیر است:

 • بررسی پرونده متقاضی اصلی (شامل درخواست اولیه و یا تمدید می شود): 517 یورو
 • بررسی پرونده دیگر اعضای خانواده: 80 یورو
 • صدور کارت اقامت موقت برای متقاضی اصلی: 5173 یورو
 • تمدید مجوز اقامت متقاضی اصلی و هر کدام از اعضای خانواده: 2586 یورو

تمامی این هزینه ها را در جدول زیر بخوانید.

 

آیتم ها

هزینه ها

هزینه خورد و خوراک

235 یورو

بیمه

70 یورو

اینترنت

34 یورو

خدمات (آب، برق، گرمایش، سرمایش)

111 یورو

تفریحات، باشگاه و سینما

34 یورو

حمل و نقل عمومی

141 یورو

اجاره (آپارتمان مبله یک خوابه)

751 یورو

خرید آپارتمان یک خوابه

2,921.82  یورو

اقامت پرتغال از طریق کار

با توجه به اینکه کشور پرتغال عضوی از اتحادیه اروپا است، براساس قوانینی که در این اتحادیه وضع شده اند اشخاصی که قصد دریافت اقامت پرتغال از طریق کار را دارند، نیازمند دریافت ویزا از طرف کارفرمایان مشغول به کار در خاک پرتغال هستند که این امر با ارسال رزومه به کارفرمایان و دریافت پیشنهاد کار صورت می پذیرد. در خصوص این قانون این نکته حائز اهمیت است که شخص می بایست ابتدا با ویزای جستجوی کار پرتغال وارد این کشور شود سپس با آگهی کار یا پیدا کردن کار مورد نظر خویش متناسب با نیاز کارفرما به مدت 6 ماه متقاضی فرصت دارد که کار مورد نظر را از طرق ذکر شده پیدا کند. سپس می تواند با ویزای کار در پرتغال که مورد تایید سفارت این کشور باشد، وارد خاک پرتغال شود و مشغول به کار گردد و از تمامی حقوق متناسب با ویزای خویش بهره ببرد. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که متاسفانه کشور پرتغال به ایرانیان ویزای جستجوی کار اعطا نمی کند و این امر صرفا با در دست داشتن پیشنهاد کار از کارفرما در پرتغال امکان پذیر است. متقاضی می تواند پس از گذشت حدود 5 سال تقاضای اقامت دائم این کشور را دهد. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که متقاضی در تمام این مدت نباید از مقرارت این کشور تخطی کند. داشتن تسلط کافی بر زبان پرتغالی جز حداقل مدارکی است که باید مورد تایید سفارت قرار گیرد. همان طور که در جدول ذیل می بینید طبق آمار بیان شده، نرخ بیکاری در این کشور در سال 2023 6.57 درصد می باشد. و در سال های آینده روند نزولی دارد.

نمودار نرخ بیکاری در پرتغال

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

وقتی برای ویزا کار درخواست داده می شود، باید کاملا برنامه ریزی شده باشد و توسط خود متقاضی و یا نماینده او انجام شود. فرم درخواست برای اداره SEF ارسال می شود و پس از بررسی و تصمیم گیری نهایی برای سازمان مهاجرتی جهت اخذ اقامت ارسال می شود. مدارک ارسالی برای درخواست ویزای کار لازم به شرح زیر:

 • دو قطعه عکس جدید مشابه، رنگی با پس‌زمینه سفید
 • گذرنامه
 • مدرک تمکن مالی
 • مدرکی برای اثبات داشتن مکانی برای اقامت
 • مدرکی از SEF برای بررسی سوابق جنایی متقاضی (برای افراد بالا 16 سال)
 • ارائه قرارداد کار طبق قانون
 • اسناد و مدارك پشتوانه با اطلاعات لازم برای بررسی ثبت نام در سازمان مالیاتی
 • اسناد و مدارك پشتوانه با اطلاعات لازم جهت بررسی پرداخت منظم در تامین اجتماعی (شامب فاکتور بیمه، مالیات و ..)

مجوز اقامت مستلزم موارد زیر است:

 • نباید هیچ گونه مخفی کاری کیفری در مورد متقاضی وجود داشته باشد، در صورت اطلاع مقامات مربوطه ویزا داده نمی شود.
 • متقاضی در صورت محکومیت برای هر جرمی نباید بیش از یکسال زندان داشته باشد.
 • نباید هیچ گونه نشانه ای از عدم پذیرش در اداره SEF و یا در سیستم اطلاعات شینگن باشد.

حقوق و درآمد مشاغل در پرتغال

از مهم ترین مسائل برای اخذ ویزای کار در پرتغال بررسی حقوق و مزایای مشاغل در این کشور می باشد. با بررسی این موضوع متقاضی می تواند به این نتیجه برسد که آیا این کشور می تواند با توجه به تخصص و حرفه شخص مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری باشد یا خیر. میزان حقوق دریافتی در کشور پرتغال در پایین ترین حالت برای کارگران 1600 یورو در ماه و به صورت میانگین حقوق دریافتی مشاغل 3600 یورو در ماه می باشد. در جدول زیر میزان حقوق دریافتی در بعضی از مشاغل را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

مشاغل

حقوق

حسابدار

1.840یورو

مهماندار هواپیما

1840 یورو

خلبان

4.460 یورو

معمار

3.240 یورو

مکانیک

1.020یورو

مهندس عمران

2.500یورو

مهندس برق

2.640 یورو

سر آشپز

1.680 یورو

مترجم

2.460یورو

مدیر شعبه بانک

4.930 یورو

پرستار بچه

1.060 یورو

دندانپزشک

6.500 یورو

وکیل

5.260 یورو

داروساز

3.510 یورو

اقامت پرتغال از طریق تحصیل

دریافت اقامت پرتغال توسط تحصیل در این کشور از جمله روش های متداول و پرطرفدار مهاجرت به این کشور محسوب می شود. با توجه به نظام آموزشی این کشور که منطبق با نظام آموزش اتحادیه اروپا می باشد، تحصیل در این کشور در هر مقطعی امکان پذیر می باشد. براساس سنین افراد متقاضی تحصیل در پرتغال دوره های تحصیلی به دوره های ابتدایی (مناسب برای متقاضیان با سنین 6 الی 11 سال)، دوره های دبیرستان و کالج (مناسب برای سنین 11 تا 15 سال) و دوره های دانشگاهی تقسیم می شود. دوره های آکادمیک در پرتغال به سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تقسیم می شود. دوره های لیسانس در کشور پرتغال عموماً سه ساله، دوره های فوق لیسانس عموماً دو ساله و دوره های دکتری بین 2 تا 3 سال زمان تحصیل نیاز دارند. عموماً در کشور پرتغال هزینه تحصیل تقریباً در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است ولی به طور میانگین برای هر دوره هزینه هایی نیاز هست از جمله دوره لیسانس که از 70 یورو تا 150 یورو و دوره فوق لیسانس که بین 800 یورو الی 3500 یورو هزینه در بر دارند.

دوره های دکترای تخصصی در کشور پرتغال عموماً چون در زمینه تحقیقات علمی هستند شامل بورسیه تحصیلی می شوند. البته اکثر بورسیه های تحصیلی را دانشگاه های دولتی ارائه می دهند. به منظور تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه های خصوصی و با مد نظر داشتن نوع مقطع تحصیلی هزینه بین 7000 یورو الی 15000 یورو در سال می باشد. در کل برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کشور پرتغال متقاضی می بایستی دارای سوابق تحصیلی و رزومه قوی همراه با نمره زبان بالا و مقالات علمی معتبر باشد. اکثر قریب به اتفاق دانشگاه های دولتی پرتغال پس از قبولی به صورت بورسیه تحصیلی مبلغ 400 الی 500 یورو را به صورت سالانه به عنوان بیمه به دانشجویان پرداخت می کند. در خصوص اخذ ویزای تحصیلی پرتغال بهتر است به منظور دریافت ویزای همراه چند ماه پس از پذیرش شخص اصلی تقاضای ویزا شود تا شانس ویزای همراه بالاتر رود.

برترین دانشگاه های پرتغال

 

رتبه در پرتغال

رتبه جهانی

نام دانشگاه

نام شهر

1

400

دانشگاه پورتو

پورتو

2

500

دانشگاه لیسبون

لیسبون

3

500

دانشگاه نووالیسائو

نووالیسانو

4

501

دانشگاه کوئیمرا

کوئیمرا

 

هزینه های تحصیل در پرتغال

هزینه های تحصیل در پرتغال در مقاطع مختلف تحصیلی بر حسب زبان آموزش در جدول زیر بررسی شده است:

 

مقطع تحصیلی

هزینه ها

زبان مورد نیاز

مدارس دولتی

رایگان

پرتغالی

مدارس بین المللی

10000 الی 12000 یورو

انگلیسی

کارشناسی در دانشگاه های دولتی

رایگان

پرتغالی

کارشناسی دانشگاه های بین المللی

3000 الی 8000 یورو

انگلیسی

کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی

رایگان

پرتغالی

کارشناسی ارشد دانشگاه های بین المللی

1500 الی 2000 یورو

انگلیسی

دکتری در دانشگاه های دولتی

رایگان

پرتغالی

دکتری در دانشگاه های بین المللی

6000 الی 15000 یورو

انگلیسی

 

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، پیش نیازهایی دارد که مهم ترین آن، دارا بودن منابع مالی قابل توجه می باشد. سرمایه گذاری در کشور پرتغال به بخش های متعدد تقسیم می شود و دارای چندین زیر شاخه از جمله: خرید ملک، تمکن مالی و ثبت شرکت می باشد. روش های سرمایه گذاری، اقامت دائم پرتغال را برای متقاضیان به ارمغان می آورد.

از جمله ویژگی های دولت پرتغال که موجب جذب سرمایه گذاران خارجی شده است به قرار زیر است:

 • کاهش نرخ مالیات
 • معافیت مالیات تمبر

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

برنامه خرید ملک پرتغال و دریافت گلدن ویزای این کشور، از محبوب ترین طرح ها در اروپا برای سرمایه گذارانی است که قصد اقامت در کشوری اروپایی به همراه خانواده خود دارند. برنامه ویزای سرمایه گذاری در پرتغال در سال 2012 به طور فعال توسط دولت پرتغال به صورت بین المللی مورد حمایت قرار گرفته و جهت اجرا ارائه شده است. متقاضیان می بایست سرمایه گذاری بیش از 500 هزار یورو در املاک و مستغلات پرتغال را انجام دهند و از این طریق اجازه اقامت برای خانواده و فرزندان خود دریافت کنند. ملک خریداری شده توسط مشتری پس از 5 سال قابلیت فروش به غیر دارد که در بسیاری از موارد فروش ملک بصورت تضمینی انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که این اقامت موقت پس از 5 سال به اقامت دائم تبدیل شده و سپس بعد از 6 سال امکان درخواست برای اخذ پاسپورت پرتغال فراهم می شود.

 • توجه:

جهت برخورداری از مزیت های خرید ملک پرتغال با قیمت 280 هزار یورو فقط تا مدت محدودی فرصت دارید و پس از این تاریخ دولت پرتغال مبلغ خرید ملک در کشور پرتغال را به دلیل تغییر قوانین اعطای اقامت افزایش خواهد داد.

در صورت اقدام برای هر یک از دو حالت فوق، فرد می تواند از طریق خرید ملک در پرتغال، اقامت این کشور را برای خود، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال و مجرد خود به دست آورد. البته در صورتی که بتوان وابستگی مالی و یا محصل بودن فرزندان بالای 18 سال و مجرد را اثبات کرد، برای اخذ اقامت پرتغال آنان نیز می توان اقدام کرد. 

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

کشور پرتغال دارای برنامه های گوناگونی جهت اعطای اقامت دائم و تابعیت برای افراد خارجی معرفی نموده است. از جمله این برنامه ها می توان به خود حمایتی پرتغال، خرید ملک و یا گلدن ویزا و برنامه استارت آپ ویزا پرتغال اشاره نمود. در اقامت خودحمایتی پرتغال یا همان اقامت پرتغال با تمکن مالی، شخص می تواند فقط با نشان دادن تمکن مالی اقامت پرتغال را دریافت نماید.سرمایه در گردش مورد نیاز برای این روش 1 میلیون یورو است. در این زمینه موسسه MIE نیز می تواند به شما یاری رساند. این نوع ویزا نه تنها باعث اخذ اقامت و تابعیت برای متقاضی بلکه باعث دریافت اقامت و تابعیت پرتغال برای خانواده وی شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال و گاهی تحت شرایط خاص زیر 24 سال می گردد.

اقامت پرتغال  D7

اقامت پرتغال D7 برای قشر بازنشسته طراحی شده است و به اقامت بازنشستگی پرتغال نیز معروف است. بازنشستگانی که دارای شرایط وضع شده این نوع ویزا می باشند، به راحتی قادر به اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده شان خواهند بود. شرط اصلی مربوط منابع مالی است. دارا بودن تمکن مالی و حقوق بازنشستگی حداقل 577 یورو برای بهره مندی از این روش مهاجرتی، حرف اول را می زند. این ویزا در ابتدا با یک اعتبار 4 ماهه صادر می گردد و متقاضی با این ویزا باید به کشور پرتغال مهاجرت کرده و به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کند تا ویزای وی به یک ویزای یک ساله تبدیل گردد. بعد از این پروسه است که ویزای متقاضی برای دو دوره 2 ساله نیز تمدید می شود.

اقامت پرتغال از طریق استارتاپ

در ویزای استارت آپ پرتغال شخص در ابتدا ویزایی با اعتبار دو سال دریافت می نماید که این ویزا یک بار به مدت 3 سال دیگر نیز قابل تمدید است. پس از گذشت این 5 سال متقاضی می تواند جهت دریافت پاسپورت و تابعیت پرتغال اقدام نماید.

اقامت پرتغال از طریق ازدواج

ازدواج در کشور پرتغال با تبعه این کشور می تواند تا حدود زیادی منجر به اخذ اقامت دائم این کشور گردد، البته در ابتدای امر اقامت موقت داده می شود و سپس موکلین می توانند جهت اقامت دائم اقدام نمایند. در این کشور روند ازدواج به این صورت است که هر دو شخص متقاضی ازدواج باید از لحاظ جسمی و روحی در سلامت کامل بوده و اینکه بتوانند از پس تمام مخارج و هزینه های زندگی مشترک برآیند. همچنین باید این ازدواج به مدت بیش از 3 سال با این شهروند پرتغالی ادامه داشته باشد. در صورتی که تمام موارد اعم از ارائه مدارک واقعی، داشتن اقامت معتبر، کتمان نکردن حقیقت و گذشت این مدت زمان از ازدواج را رعایت کند می تواند درخواست تابعیت خود را به دولت پرتغال ارائه دهد. پرسه ازدواج با تبعه پرتغالی پس از ثبت در سیستم کشوری و تایید از طرف دادگاه مدنی منجر به اخذ تابعیت برای فرد خارجی می گردد. کلیه ازدواج ها بین شهروندان پرتغالی و یا بین شهروند پرتغالی و یک خارجی باید در دفتر ثبت مدنی (سیستم ثبت کشور) ثبت شوند. همچنین ذکر این نکته نیز مهم است که فرد پس از این که از طریق ازدواج در پرتغال تابعیت این کشور را بدست آورد، اگر از همسر خود جدا شود تابعیت وی لغو نمی گردد.

مدارکی که متقاضیان جهت اخذ ویزا در مورد ازدواج با یک پرتغالی نیاز دارند به شرح ذیل است:

 • فرم تقاضای ویزای کوتاه مدت به زبان پرتغالی یا انگلیسی تکمیل شود و امضا و تاریخ در آن درج شوند
 • یک قطعه عکس رنگی تمام رخ و جدید با پشت صفحه ترجیحاً سفید
 • پاسپورت معتبر
 • اعتبار پاسپورت بایستی حداقل شش ماه باشد.
 • تهیه کپی از تمامی روایدادهای حوزه شنگن که متقاضی تا آن زمان سفر داشته است.
 • ارائه شهادت محلی ازدواج و اعلام عدم مخالفت با ازدواج
 • فتوکپی کارت ملی پرتغالی یا گذرنامه متقاضی اصلی ازدواج
 • اسناد مربوط به تمکن مالی یا پیرینت بانکی
 • نامه تهیه محل اقامت
 • اصل روایداد
 • بیمه نامه بین المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدأ

این بیمه نامه براساس پوشش هزینه های اتفاقی در بازگشت به کشور مبدأ به دلیل پزشکی، درمان به صورت اورژانس و یا هزینه های بستری در قسمت های فوری بیمارستان های سرتاسر حوزه شنگن تا سقف تعهد ۳۰.۰۰۰ یورو یا بیشتر، در خصوص کل دوره اقامت در کشور مقصد بایستی ارائه گردد.

 • رزرو بلیط هواپیمای رفت و برگشت.

اقامت پرتغال و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد یک شخص در هر کشوری آثار حقوقی خاص و قوانینی را برای آن شخص و خانواده­ وی در پی خوهد داشت.به طور کلی اخذ تابعیت از طریق تولد بر طبق دو سیستم حقوقی بر اساس سیستم خون (اخذ تابعیت از پدر و مادر) و یا بر اساس سیستم خاک (اخذ تابعیت بر اساس کشور محل تولد) امکان پذیر است. بر اساس قانون جدید که در جولای 2018 توسط پارلمان پرتغال تصویب شد کودکان خارجی که در خاک پرتغال متولد شده اند در صورتی که یکی از والدین حداقل به مدت 2 سال در پرتغال اقامت داشته باشد، شهروند پرتغال به حساب می آیند و می توان برای کودک درخواست پاسپورت داد. افرادی که در خاک پرتغال متولد شوند و ملیت دیگری نداشته باشند نیز به واسطه تولد در پرتغال شهروند پرتغال محسوب می شوند. پس به این ترتیب در صورتی می توان برای بچه متولد شده در خاک این کشور اقامت گرفت که والدین قبل از تولد فرزند می بایست مهاجرت به پرتغال داشته باشند به مدت حداقل 2 سال در این کشور اقامت قانونی داشته باشند و صرف تولد بچه در پرتغال موجب اخذ اقامت نه برای فرزند و نه برای والدین نخواهد شد

اقامت پرتغال از طریق پناهندگی

عزیزان توجه به فرمایید که این موسسه هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص پناهندگی نوشته شده است.

به طور کلی اگر بخواهیم از مراحل پناهندگی در پرتغال به طور خلاصه صحبتی داشته باشیم، مراحل بدین شرح است که در بدو ورود به کشور لازم است که به قسمت بررسی پذیرش پناهندگان بروید. در این جا اشاره به اینکه باید داشته باشیم که هر کسی اجازه مراجعه مستقیم به اداره کل پناهدگی پرتغال را ندارد. اشخاص متقاضی اگر هر چه سریع تر پس از ورود به کشور به قسمت پذیرش خود را معرفی کنند و اعلام کنند که بیش از حداقل 3 ماه است که ورود قانونی یا غیر قانونی به کشور را داشته اند، روند اعطای پناهندگی شاید سرعت بیشتری بگیرد. پس از این مرحله پنج مرحله دیگر را باید پشت سر گذاشت.

 • ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز جهت تشخیص هویت،
 • ارائه نحوه رسیدن به کشور پرتغال و نحوه ورود به داخل کشو
 • ارسال فرم های ثبت درخواست پناهندگی  به منظور ارسال برای اداره پلیس
 • انگشت نگاری
 • ارائه محل اقامت موقت به متقاضی 

در پایان این مقالات دو سند به شما اعطا می شود، یکی که درخواست پناهندگی متقاضی را در اداره پلیس نمایش می دهد و دیگری مجوزی در خصوص اقامت قانونی موقت در پرتغال تا پایان زمان بررسی پرونده شان در آفپرا (OFPRA) می باشد.

در مرحله بعد پس از 21 روز تقاضای شما به اداره پلیس فرستاده می شود. سپس تاریخ ملاقات با دایره پلیس به منظور مصاحبه برای متقاضی تعیین می شود. پس از مصاحبه پلیس تصمیم نهایی خود را در خصوص تقاضای فرد در قالب نامه ای رسمی به ایشان ارائه می دهد. در صورت قبولی در این مرحله متقاضی عنوان پناهجو به کشور پرتغال شناخته شده و کارت اقامت 10 ساله یا کارت اقامت یک ساله قابل تمدید تا 10 سال برای شما صادر می گردد. در صورتی که پاسخ منفی باشد، متقاضی حکم خروج از خاک پرتغال را اخذ می کند و درصورت اعتراض می تواند به محکمه عمومی حقوق پناهجویان پرتغال درخواستی جدید بفرستد.

مزایا و معایب اقامت پرتغال

زمانی که حرف از مهاجرت می شود، بعضی از متقاضیان بسیار با دقت و وسواس به دنبال مقصدی می گردند که حتی یک نقطه ضعف هم نداشته باشد که چنین چیزی غیرممکن است زیرا در هرجایی از دنیا هم شرایط خوب و مثبت وجود دارد و هم منفی. در این بین؛ کشور پرتغال نیز دارای مزایا و معایبی می باشد که اگر بخواهیم در مورد مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال صحبت کنیم، میبایست موارد زیر را نام ببریم:

مزایای اقامت پرتغال

 • عضو اتحادیه اروپا و شینگن بودن پرتغال
 • رونق اقتصادی
 • دانشگاه های معتبر
 • بیمه و خدمات درمانی رضایت بخش
 • رفاه اجتماعی قابل قبول
 • امنیت اجتماعی
 • قیمت ارزان ملک و املاک
 • مهاجرپذیر بودن مردم پرتغال
 • هزینه پایین زندگی
 • طبیعت زیبا و بکر بخصوص سواحل

معایب اقامت در پرتغال

 • لزوم داشتن مهارت زبان پرتغالی
 • حقوق پایین در برخی از نقاط پرتغال
 • هوای بسیار گرم در تابستانها
 • قیمت بالای کالاهای مصرفی
 • رانندگی خطرناک مردم بومی

بهترین شهر های پرتغال برای اقامت

پرتغال دارای شهرهای زیبا و متنوعی است که هرکدام دارای خصوصیات خاص خود هستند. انتخاب بهترین شهر برای اقامت به عوامل مختلفی اعم از سبک زندگی، فرصت‌های شغلی، فرهنگ و همچنین اقتصادی بستگی دارد. در زیر، چند شهر پرطرفدار پرتغال برای اقامت معرفی شده‌اند:

 • لیسبون (Lisbon): پایتخت پرتغال و یکی از شهرهای زیبا و فعال در اروپا، دارای فرهنگ بسیار بالا، صنعت و فناوری رو به رشد، بازارهای محلی، رستوران‌های با سبک‌های مختلف و تاریخ‌ نگاری باارزش. این شهر دارای فرصت های سرمایه کذاری و کاری زیادی میباشد.
 • پورتو (Porto): شهری با تاریخ غنی و معماری بی‌نظیر، واقع در ساحل شمالی پرتغال.مشهور به کاخ‌ها، پل‌های تاریخی و رودهای زیبا که از وسط شهر می‌گذرد. این شهر معروف به غذاهای خوشمزه است همچنین هزینه های زندگی در پرتو نسبت به لیسبون کمتر است.
 • فارو (Faro):در قلب منطقه آلگارو و در نزدیکی سواحل زیبای الگارو و النتاژو قرار دارد. دارای تاریخ معماری و فرهنگی غنی و بازارهای محلی جذاب. درختان پالم و سواحل شنی زیبا از جذابیت های این شهر است. این شهر همچنین دارای یک فرودگاه بین المللی است که به راحتی از آن به سایر نقاط دنیا میتوانید سفر کنید. این شهر از لحاظ کیفیت زندگی، سیستم حمل و نقل و بهداشت کیفیت بالایی دارد.
 • کویمبرا (Coimbra): شهر دانشگاهی و تاریخی با معماری قدیمی و میدان‌های زیبا. این شهر به عنوان شهر دانشجویی پرتغال شناخته میشود و محل تأسیس یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا، دانشگاه کویمبرا. این شهر دارای فعالیت‌های فرهنگی و هنری زیادی است. همچنین سیستم حمل و نقل در این شهر دسترسی بالایی دارد.
 • براگا (Braga): شهری دینی با معماری کلیساهای چند صد ساله است. جشنواره‌ ها و رویدادهای فرهنگی متعدد در طول سال اغلب در این شهر برگذار میشود. فضاهای سبز زیبا و باغ‌ های تاریخی زیبا از جذابیت های این شهر است. این شهر از کیفیت بالای زندگی و هزینه های مقرون به صرفه برخوردار است.

کارت اقامت پرتغال

کارت اقامت پرتغال به عنوان "Residence Permit" یا به اختصار "Residency Card" شناخته می‌شود. این کارت اقامت به شهروندان خارجی که قصد اقامت موقت یا دائمی در پرتغال را دارند، اعطا می‌شود. مهمترین دلیل برای درخواست کارت اقامت پرتغال معمولاً شامل کار، تحصیل، یا سرمایه‌گذاری در این کشور است. کارت اقامت پرتغال به شما اجازه می‌دهد تا به مدت مشخصی در پرتغال زندگی کنید و از خدمات مختلف مانند سلامت، آموزش و سایر مزایایی که به شهروندان پرتغال ارائه می‌شود، بهره‌مند شوید. این کارت اقامت ممکن است به صورت موقت یا دائمی صادر شود، بسته به نوع برنامه ای که برای اقامت در پرتغال انتخاب کرده‌اید.

شرایط اخذ تابعیت پرتغال

اعطای تابعیت در کشور پرتغال بیشتر بر اساس سیستم خاک است و اینکه پرتغال جز کشورهای مهاجر پذیری می باشد که کنوانسیون بی تابعیتی سال 1961 را لازم اجرا می داند. در کل تابعیت براساس تولد و ازدواج بیشتر مورد توجه هست که پیشتر در رابطه آن بحث کرده ایم.

مجوز اقامت دائم ARP نوعی از اقامت است که به شهروندان خارجی مجوز می دهد به مدت نامحدود در پرتغال زندگی کنند. از شرایط اخذ تابعیت پرتغال:

 • داشتن مجوز اقامت موقت به مدت 5 سال
 • نداشتن هیچ گونه مجازات کیفری با بیش از یکسال زندان د رمدت زمان 5 سال اقامت موقت
 • داشتن خانه
 • تامین نیازهای زندگی
 • داشتن دانش زبان پرتغالی

اخذ تابعیت پرتغال محدودیت اعتبار ندارد اما لازم است هر 5 سال یک بار مجوز اقامت تمدید شود.

چه کسانی می توانند ویزای پرتغال از طریق سرمایه گذاری را دریافت کنند؟

 • افرادی که تا 1 میلیون یورو سرمایه وارد کشور پرتغال کرده اند.
 • افرادی که تا 500 هزار یورو ملک در پرتغال خریده اند.
 • افرادی که برای 30 نفر پرتغالی شغل ایجاد کرده اند.
 • این افراد به مدت 5 سال اقامت موقت این کشور را دریافت خواهند کرد.
 • در این روش نیاز است که متقاضی حداقل 5 سال سابقه سرمایه گذاری داشته باشد.

تمدید اقامت پرتغال

برای تمدید اقامت پرتغال درخواست تمدید را از طریق سازمان SEF در فرم استاندارد، امضا شده توسط متقاضی یا نماینده قانونی او، یا به صورت آنلاین، به همراه مدارک زیر ارسال کنید:

 • دو قطعه عکس جدید و یک جور، رنگی با پس‌زمینه
 • گذرنامه
 • امضا و ارسال درخواست متقاضی توسط نماینده در صورتی که متقاضی دارای معلولیت است.
 • ارائه سند برای تامین تمکن مالی
 • ارائه هرگونه سند که نشان دهنده محل اقامت متقاضی است.
 • مجوزی که نشان دهد اسناد کیفری متقاضی (به جز افراد زیر 16 سال) بررسی شده است.

اقامت پرتغال یا یونان

برای مقایسه بین پرتغال و یونان، باید این دو کشور را از نظر مختلف مورد بررسی قرار دهیم، از جمله اقتصاد، فرهنگ، تاریخ، زندگی شهری، طبیعت و غیره. البته توجه داشته باشید که این مقایسه ممکن است بسته به معیارهای شما و نیازهای شخصی تان تغییر کند. در زیر به برخی از این معیارها اشاره می‌کنیم:

 • اقتصاد: از نظر اقتصادی، پرتغال در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری کرده است و از نظر معیشتی و رشد اقتصادی، موفقیت‌های قابل توجهی را به دست آورده است. در حالی که یونان پس از برخی مشکلات اقتصادی در دهه گذشته، به تدریج در مسیر بهبود قرار گرفته است اما هنوز با چالش‌هایی روبروست.
 • فرهنگ و تاریخ: هر دو کشور دارای تاریخ و فرهنگ غنی و متنوعی هستند. یونان با باستان یونانی خود و وراثت فرهنگی حائز اهمیتی بسیار است، در حالی که پرتغال نیز تاریخی غنی از کشف‌ها و استعمار دارد که به جهانی‌تر شدن فرهنگ خود کمک کرده است.
 • زندگی شهری و طبیعت: هر دو کشور دارای شهرهای زیبا و جذابی هستند، اما پرتغال ممکن است در بعضی از جوانب مانند هزینه زندگی و گردشگری بیشتر جذابیت داشته باشد. از نظر طبیعت نیز هر دو کشور دارای مناظر زیبایی هستند اما مناظر ساحلی پرتغال ممکن است برخوردهای بیشتری از گردشگران را به خود جلب کند.

در نهایت، تصمیم برای اقامت در کدام کشور به معیارهای شما، بودجه، علایق فردی و نیازهای شما بستگی دارد. با توجه به مقایسه‌ای که ارائه دادیم، شما باید بررسی کنید که کدامیک از این کشورها بهترین انطباق را با خواسته‌های شما دارد.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب روش های گرفتن اقامت پرتغال هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

سوالات متداول

✔️ روش های اخذ اقامت پرتغال کدامند؟
کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی. (غیر قانونی)

✔️ بهترین روش اخذ اقامت و تابعیت پرتغال کدام است؟
روشهای خرید ملک پرتغال و خودحمایتی پرتغال آسان ترین و بهترین روش های اخذ اقامت و سپس تابعیت پرتغال محسوب می شوند.

✔️ آیا خرید پاسپورت پرتغال امکان پذیر است؟
خیر. ولی با روش هایی مانند خودحمایتی پرتغال و خرید ملک پرتغال پس از 6 سال زندگی در این کشور می توانید تابعیت پرتغالی کسب نمایید.

✔️ تاثیر داشتن وکیل در اخذ اقامت پرتغال چیست؟
شما شخصاً می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت را فرا بگیرید. ولی وکیل مهاجرت به پرتغال می تواند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد.

✔️ برای خرید ملک در کشور پرتغال برای مهاجرت چقدر سرمایه نیاز است؟

برای خرید ملک در کشور پرتغال حداقل 500 هزار یورو پول لازم است.

✔️آیا اخذ اقامت پرتغال با 400 میلیون یورو ممکن است؟

برای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک 500 میلیون یورو سرمایه نیاز است، اما با سرمایه گذاری در ثبت شرکت و.... می توان با مبالغ کمتر به پرتغال مهاجرت داشت.

✔️ مهاجرت به پرتغال از طریق کار شامل چه مراحلی است؟

در مرحله اول متقاضی با ویزای جستجوی کار وارد پرتغال می شود که ویزا 6 ماه اعتبار دارد و سپس متقاضی باید برای کارفرما رزومه ارسال کند و پیشنهاد کار دریافت نماید.

سخن پایانی

اقامت پرتغال و شرایط زندگی و اقامت در پرتغال در این مقاله بررسی شد. به عنوان نتیجه گیری می توان گفت که دریافت اقامت پرتغال وابسته به شرایط هر فرد است و متقاضی باید با مشورت و تحقیق و همچنین با توجه به سرمایه و اهداف خویش اقدامات لازم را انجام دهد. بنابراین به غیر از موردی که در بالا به آن اشاره داشتیم دریافت اقامت پرتغال از طرق دیگر منجر به دریافت شهروندی این کشور نخواهد شد. همچنین افرادی که خواستار دریافت شهروندی کشور پرتغال هستند نیز می توانند به این خواسته از طرق دیگر همانند خرید ملک و خود حمایتی (تمکن مالی) در پرتغال و با ویزای هایی با هزینه کمتر به این هدف برسند.

امید است مطالعه ی این مقاله به سوالات و ابهامات ذهنی شما در خصوص دریافت اقامت از طریق اقامت پرتغال پاسخ داده باشد. شما می توانید با مراجعه به اطلاعات مناسبی درباره ی دریافت تابعیت و اقامت کشور ها کسب نمایید. همچنین مشاورین موسسه MIE بزرگترین موسسه ی خاورمیانه، آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص امر مهاجرت را به صورت تلفنی و حضوری دارد.

نویسنده این مطلب

نام : هدی غلیم زاده (ghaleyemzadeh)

مشاور تخصصی موسسه mie با بیش از 5 سال سابقه کار درخشان

متخصص و کارشناس در زمینه های مشاوره کاری تحصیلی و سرمایه گذاری و مشاوره ورزشکاران و هنرمندان

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)
امتیاز 4.49 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمد صالحی
سلام بسیار ممنون از سایت خوبتون من 50 ساله هستم و قصد دارم تو پرتغال ملک بخرم میتونم با مبلغی حدودا 700 هزار یورو ملک بخرم ؟ و اینکه میشه 2 تا ملک خریداری کرد؟ ممنونم از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی امکان خرید ملک در کشور پرتغال وجود دارد و شما می توانید با حداقل 280 هزار یورو اقدام به خرید ملک نمایید و در مورد تعداد ملک های خریداری شده هم محدودیتی وجود ندارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
علي
اقامت پرتغال از طريق خريد ملك بعد از چندسال منجر به اخذ پاسپورت ميشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز عموماً در پروسه های خرید ملک بعد از 6 -7 سال می توانید برای اخذ تابعیت و پاسپورت اقدام نمایید. موفق باشید.
MARJANTINEHZADEH
سلام و عرض ادب و احترام ، آیا برای پرستاران ، کشور پرتغال مناسب است ، آیا زبانشان سخت است ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله اکثر کشورهای اروپایی نیاز به کادر درمان دارند و شرایط کار پرستاران مساعد است پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند
حمید رضا بریری
احتراما با توجه به اینکه باز نشسته هستم وماهیانه دوازده میلیون تومان مستمری میباشد وسرمایه بالغ بر پانصد میلیون تومان میباشد ودر کار اشپزی مهارت دارم امکان اقامتD7 را دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز با مساوران موسسه ملکپور تماس بگیرید شرایط شما را کامل بررسی میکنند
علی رضاییان
وقت بخیر من قصد کار در پرتغال دارم میخواستم بپرسم چطور از این طریق میتونم اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما حتما میبایست از طریق کارفرمایان در این کشور، پیشنهاد کار را دریافت نمایید.
samiye
سلام وقت بخیر من خیلی علاقه مهاجرت به کشور پرتغال رو دارم 20 سالمه و دانشجو هستم چه راهی برام وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب به طور کلی راه هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود داره شامل:کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی می باشد.
Vida
چطوری میشه اقامت موقت رو به دائم تبدیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
روش های متنوعی وجود دارد درصورتی که 5 سال در کشور پرتغال حضور داشته باشید و کار کنید می توانید درخواست اقامت دائم بدهید.
آزش
ویزای توریستی پرتغال چند وقته است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ویزاهای توریستی را بهتر است از طریق آژانس های مسافرتی پیگیری بفرمایید. موفق باشید.
پریناز
سلام با پذیرش تحصیلی چطور میتونم اقامتهم بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب ویزای تحصیلی به تنهایی اقامت کشور پرتغال را به همراه نداره تنها در صورتی این اتفاق خواهد افتاد که ویزای تحصیلی رو به ویزای کاری تبدیل کنید.
حسنا یحیوی
آیا امکان اینکه پاسپورت کشور پرتغال را خریداری کنیم می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام امکان خرید پاسپورت این کشوروجود ندارد ولی شما می توانید با خرید ملک با شرایط مشخص گلدن ویزای این کشور را دریافت نمایید.
پرتو پاک نیت
سلام روزتون بخیر پرتغال بین کشور های اروپایی کشور مهاجر پذیری هست؟ برخورد بومیان با مردم مهاجر به چه صورت است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام کشور پرتغال یکی از مهاجر پذیرترین کشور های اروپایی است، و برخورد بومیان با مهاجران بسیار خوب است.
احمد آذری
با سلام و احترام آیا جهت مهاجرت کاری نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در بسیاری موارد نیاز به ارائه مدرک انگلیسی نیست و تنها تسلط به زبان پرتغالی برای برقراری ارتباط با شهروندان کفایت می کند.
حامد گلاب
آیا روشی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد که نیاز به سرمایه اولیه نداشته باشد و بدون سرمایه بتوانیم اقامت این کشور را با دست بیاوریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام روش کاری و تحصیلی نیاز به داشتن سرمایه اولیه نمی باشد.
Soheila kochakzayi
با سلام. من بودجه بسیار محدودی دارم ولی تسلط کاملی به زبان های انگلیسی و پرتغالی دارم و معدل دیپلمم 19 هست. ۱۹ سالمه و میخواستم برای تحصیلات به این کشور برم. چه راهی رو برای کنترل مخارج میتونید بهم بدید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای مهاجرت تحصیلی شما باید حداقل هزینه ها را داشته باشید اگر در زمینه تحصیلی خودتان رزومه علمی خوبی بتوانید تهیه کنید این امکان وجود دارد که شما موفق به دریافت بورسیه بشید و از این طریق هم هزینه های شما کاهش پیدا بکمد.
mahmood
سلام روزتون بخیر میخواستم برای دریافت اقامت از راه خرید ملک اقدام کنم. سوالی که داشتم اینه که با توجه به اینکه با دریافت اقامت ویزای شنگن هم به ما تعلق میگیره امکان اینکه در کشور آلمان بتونم کار کنم وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله دوست عزیر در صورت دریافت اقامت این کشور می توانید در سایر کشور های عضو شنگن حضور پیدا کنید و به کار مشغول شوید.
مریم صفاریان
سلام روزتون بخیر میخواستم بدونم راهی برای خرید پاسپورت پرتغال وجود داره من شنیدم یه سری روش میشه پاسپورت پرتغال رو خرید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود در حال حاضر کشور پرتغال مسیری برای خرید پاسپورت ارائه نمیدهد  .
علی محمدی نژاد
با سلام و دورد و تشکر بخاطر سایت خوبتون میخواستم بدونم برای مهاجرت یک خانواده 3 نفره هزینه های زندگی در پرتغال چقدر است؟ من پذیرش تحصیلی ازپرتغال گرفتم میخوایم با همسر وفرزندم به این کشور مهاجرت کنیم حداقل اجاره مسکن چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود هزینه های زندگی در ماه برای یم خانواده 3 الی 4 نفره حدود1800 تا2000 یورو در ماه می باشد. همچنین هزینه اجاره ملک یک خوابه بین 350 الی 500 یورو در ماه است.
navid
سلام روز بخیر من میخواستم برای تحصیل در یکی از کشور های اروپایی اقدام کنم ولی از اونجایی که پشتوانه مالی قوی ندارم برام مهم هست که یه کشوری برم که هزینه های زندگی خیلی بالا نباشه و هزینه تحصیل مناسب باشه، بین کشور های اروچایی شرایط کشور پرتغال با توجه به معیار های من سازگار هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود بله دوست عزیز خوشبختانه هزینه های تحصیل و زندگی در کشور پرتغال نسبت به سایر کشور های اروپایی مناسب تر می باشد و هزینه تحصیل در آن بسیار پایین تر است.
عسل
سلام میخواستم بدونم برای کار در پرتغال هم مثل المان ویزای جاب سیکر وجود داره که بتونیم بریم محیط دنبال کار بگردیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، در حال حاضر امکان دریافت ویزای جستجوی کار در کشور پرتغال وجود ندارد.
صفایی
سلام . روزتون بخیر. من تصمیم. دارم با یک مرخصی ۳ ساله, خارج از ایران کار کنم. برای کار در پرتغال باید زبان پرتغالی بدونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور معمول دانستن زبان بومی برای کشور مقصد میتواند امر کاریابی به شما کمک کند اما برخی از کارفرماها در صورتی که شرایط نیروی کار مناسب باشد ممکن است نیروی انگلیسی زبان نیز جذب کنند.
احمد سلطانی
سلام وقت بخیر. برای مهاجرت به پرتغال و گرفتم اقامت دائم همسر و فرزندمم میتونند به صورت همزمان اقامت دائم بگیرند؟ دوتا پسر ۱۵ و ۲۱ ساله دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولاً شما نمی‌توانید در ابتدا اقامت دائم بگیرید و اقامت شما در ابتدا موقت است و سپس تبدیل به اقامت دائم می‌گردد. امکان بردن همراه با توجه به روش انتخابی شما مشخص می‌گردد پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
زهراکریمی
سلام وقت بخیر برای خرید ملک در پرتقال و اخذ اقامت پرتقال از ایران میشه اقدام کرد یا باید از طریق کشور دیگه اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در حال حاضر امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک وجود ندارد ولی به طور معمول امکان این کار از ایران وجود داشته است.
مهتاب
سال وقت بخیر از طریق کار میتونم اقامت پرتغال رو دریافت کنم وکل خانواده ام همزمان باهم بریم ؟ من 46سالمه متخصص بیولوژی هستم وهمسرمم متخصص اطفال هست ایلتس 7 دارم ودارایی 20 میلیارد حدودا دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز مدرک شما بایستی معادلسازی شود و پرتغال راه مستقیمی برای پزشکان ندارد. می توانید از طریق روش خودحمایتی اقدام نمایید
صحرایی
سلام وقتتون بخیر آیا روشی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد که نیاز به سرمایه زیاد نداشته باشد و بدون سرمایه بتوانیم اقامت این کشور را داشته باشیم ؟ سن تا چند سال میشه اقدام کرد ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط شما بایستی بررسی گردد.لطفا با موسسه تماس حاصل نمایید‌
عماد طاهری
سلام اگر اقامت امارات را داشته باشیم میتونیم برای خرید ملک پرتغال درخواست بدیم و آیا این اقامت تاثیری در روند این پروسه دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر خرید ملک پرتغال بسته شده است می توانید از روش خودحمایتی اقدام نمایید.
الهام
در استار تاپ پرتغال چه مقدار سرمایه لازم است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما باید حدود 175 هزار یورو برای این امر در نظر داشته باشید.
مينا
سلام خسته نباشيد ايا ميشه در پرتغال هنوز هم با خريد ملك اخذ اقامت گرفت و گلدن ويزا دريافت كرد حداقل مبلغ براي اينكار چقدر بايد باشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز متاسفانه این روش بسته شده است.
فیروزه
سلام. خسته نباشید. اگر بخوایم برای اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت اقدام کنیم، آیا همزمان اجازه کار در جای دیگه ای هم داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، برای کار در سایر کشورها باید ویزی کاری در کشور مقصد را دریافت نمایید.
shohreh
سلام وقتتون بخیر ایا با مهاجرت به پرتغال فرزندان تحصیل رایگان خواهند داشت
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله تحصیل برای فرزندان زیر 18 سال که به همراه شما اقامت دریافت میکنند در مدارس دولتی این کشور رایگان خواهد بود.
صبا
سلام وقت بخیر بنده 36 سالم هست و اقامت ترکیه رو دارم هزینه سرمایه گذاری دراین کشور رو ندارم ایا امکانش هست از طریق تحصیل وارد این کشور بشم وبتونم همزمان با تحصیل کار هم بکنم ؟ بعد از چندسال میتونم اقامت دایم این کشور رو بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما در حین تحصیل اجازه کار دانشجویی را خواهید داشت اما دقت داشته باشید که این کار منجر به دریافت اقامت دائم برای شما نمی شود.
حسینی
سلام وقتتون بخیر ایا با مهاجرت به پرتغال فرزندان تحصیل رایگان خواهند داشت و اینکه تا فرزند چند ساله توی پرونده ما قرار می‌گیرند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله تحصیل در مدارس رایگان خواهد بود و در برخی از پرونده ها، فرزندان تا سن 24 سال نیز به همراه خانواده اقامت دریافت می کنند.
ناهید شاه امیری
سلام وقت بخیر ایا مسیر خرید ملک برای پرتقال هنوز باز است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر بسته شده است
کیوان
سلام و عرض ارادت من 54 سالمه و لیسانس معماری دارم و در ایران نیز شرکت دارم و حدود 15 میلیارد هم سرمایه دارم. آیا راهی برای اخذ اقامت کشور پرتغال برای من وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما میتوانید برای روش های نوآفرینی و یا خودحمایتی در پرتغال اقدام داشته باشید ولی شرایط پرونده شما باید دقیق تر بررسی شود.
بهار دریاب
با سلام نوع اقامت پرتغال که برای طرح های استارت آپ هست موقعی که توسط انکوباتور پذیرش میشه دقیقا سایت سر تایم که مثلا زده سی روز کاری پاسخ میده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز برخی از پرونده ها به زمان بیشتری احتیاج دارند.
شبنم
سلام وقت بخیر. از توی فیلم های اقای دکتر خربد ملک را توصیه نکردند. به غیر از خرید ملک چه روشی را برای اقامت پرتغال پیشنهاد میدید؟ ۵۵ ساله هستم . ۲۵ سال سابقه مدیر عامل شرکت
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز خرید ملک پرتغال بسته شده است. شما می توانید برای خرید ملک اسانیا یا یونان اقدام نمایید. همچنین از روش خودحمایتی نیز می توانید اقدام کنید.
Zeynab
سلام، از آنجایی که دریافت اقامت پرتغال سخت شده از طریق گلدن ویزا، آیا راه جایگزینی برای این اقامت دارید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز می توانید از طریق روش خودحمایتی اقدام نمایید. همچنین گلدن ویزای اسپانیا و یونان نیز قابل اقدام می باشد.
Mina
سلام خسته نباشيد بهترين روش براي مهاجرت به پرتغال چيه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در حال حاضر امکان اقدام از طریق روش های کار، تحصیل، خودحمایتی و نوآفرینی وجود دارد اما بهترین مسیر به شرایط شما بستگی دارد.
مشاوره رایگان