تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

بدون نظر

اخیرا متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انتخاب کشوری اروپایی مانند آلمان می پردازند. یکی از دلایلی که آلمان بهترین انتخاب برای بیش از 370 هزار دانشجوی بین المللی تبدیل شده امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان است. بنابراین اگر اخذ مدرکی آلمانی همیشه از رویا های شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره MIE بوده اما به دلیل نیاز به تسلط به زبان آلمانی از هیجان شما برای ورود به این کشور و تحصیل کاسته شده لازم به ذکر است که برای این مسئله جایگزینی وجود دارد و آن هم این است که دانشگاه های آلمان که از برترین های جهان هستند و قصد دارند همواره سرآمد بمانند و مطابق چشم انداز جهانی خود تلاش می کنند تا شرایط بهینه ای برای دانشجویان ورودی فراهم آورند تا تحصیلات آسانی را در دانشگاه های این کشور سپری کنند. یکی از این شرایط افزایش رشته های قابل ارائه به زبان انگلیسی است. چنانچه که به تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی تمایل دارید این امکان فراهم است که با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید. کارشناسان با تجربه این مرکز همواره پاسخگویی سوالات شما همراهان همیشگی در حوزه مهاجرت خواهند بود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
شرایط تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

با توجه به اینکه تحصیل در برخی دانشگاه های آلمان کاملا به زبان انگلیسی سپری می شود؛ به طبع یکی از مهم ترین الزامات و شرایط تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی داشتن مهارت و تسلط به این زبان عنوان شده است. متقاضیان در مقطع کارشناسی ارشد، زبان انگلیسی از استانداردهای علمی بالاتری نیازمند خواهند بود، بنابراین حداقل نمرات مورد نیاز در مهارت زبان در مقایسه با دوره های کارشناسی بالاتر است. به هر حال، به متقاضیان توصیه می شود تا در صورت امکان نمرات بالایی را در گواهینامه های آزمون های زبان کسب کنند، زیرا همانطور که گفته شد نقش مهمی در پذیرش آنها ایفا خواهد کرد، خصوصا این امر در دانشگاه های پرتقاضا و پر طرفدار آلمان بیشتر مشهود است، دانشگاهایی که رقابت تنگاتنگ است و بخش پذیرش دانشگاه ها باید بر چندین عنصر عملکردی تکیه کنند و آنها را مورد سنجش قرار دهند. سایر آزمون‌های استاندارد که از شرایط ورود و تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی محسوب می شوند، بیشتر در رشته‌های اقتصاد و تجارت مورد نیاز است. اگر متقاضی چنین دوره‌ای را انتخاب کرده‌ است می بایست آماده گذراندن GMAT یا GRE طبق شرایطی که از دانشگاه انتخابی مشخص شده است باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


شرایط تحصیل کارشناسی در آلمان به زبان انگلیسی

با توجه به اینکه بیش از 380 موسسه و مرکز آموزش عالی در آلمان فعال است، علاقه مندان به تحصیل کارشناسی در آلمان به منظور عدم اتلاف وقت برای جستجوی یک دوره لیسانس به زبان انگلیسی کافی است توجه داشته باشند که بیشتر بر روی دانشگاه های خصوصی تمرکز کنند زیرا در دانشگاه های دولتی آلمان می توان گفت کمتر دوره ای به زبان انگلیسی ارائه می شود.

کشورهای انگشت شماری در اروپا دارای ویژگی های جذاب برای تحصیل کارشناسی مانند آلمان هستند. برنامه های تحصیلی متنوع یکی از این ویژگی های بارز است که آلمان را متمایز کرده است. دوره کارشناسی در آلمان 3 تا 4 سال سپری خواهد شد. با وجود اینکه تحصیل در دانشگاه های خصوصی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی است اما بهتر است دانشجو برای تعامل با محیط تحصیل و افزایش ارتباط با دیگران به آشنایی هرچند جزئی به زبان آلمانی نیاز خواهد داشت. رشته های که در مقطع کارشناسی که به زبان انگلیسی در دسترس است و از محبوبیت بالایی بین دانشجویان بین المللی برخوردارند شامل:

 • لیسانس مهندسی
 • لیسانس در کسب و کار و مدیریت
 • لیسانس علوم طبیعی
 • لیسانس علوم کامپیوتر
 • لیسانس علوم اجتماعی

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی

دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره کارشناسی در آلمان می توانند به دوره کارشناسی ارشد ورود پیدا کنند این دوره 1 تا 2 سال طول خواهد کشید و امکان تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان هم در مدارس خصوصی و هم در برخی مدارس دولتی فراهم است. قطعا برخورداری از زبان انگلیسی برای تحصیل در آلمان به این معنی نیست که دانشجو اصلا به یادگیری زبان آلمانی نیاز نخواهد داشت. زبان رسمی کشور آلمان آلمانی است و به طبع مردم بومی به زبان خود صحبت می کنند مطمئنا آشنایی دانشجو با زبان آلمانی می تواند در ارتباطات او تغییرات زیادی ایجاد کند؛ بعلاوه یادگیری زبان آلمانی می تواند در یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی مثمرثمر باشد. همانگونه که گفته شد دانشجویان و متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نسبت به کارشناسی از آزادی عمل بیشتری در این کشور برخوردارند و از گزینه های متنوع تری برای رشته و دانشگاه مد نظر خود بهره می برند.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع دکترا

آلمان میزبان بیش از 500 موسسه آموزش عالی است. همه آنها دکترا اعطا نمی کنند، اما آنهایی که می دهند به دلیل تولید محققان بسیار آموزش دیده مشهور هستند. بیشتر دانشگاه های آلمان با چشم پوشی از ملیت، امکان تحصیل دانشجویان دکترا را فراهم کرده است. در واقع دکترا در آلمان در شکل مدرن آن به عنوان یک مدرک تحقیقاتی مبتنی بر پایان نامه شناخته می شود. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع دکترا در 3 تا 4 سال سپری می شود. دوره های دکتری ساختار یافته مستقیماً در مؤسسه یا دانشکده تحصیلات تکمیلی ارائه می شود که برنامه ای را که می خواهید در آن تحصیل کنید ارائه می دهد. معمولاً به زبان انگلیسی تدریس می شوند، ممکن است متقاضی ملزم به تکمیل یک آزمون مهارت زبان انگلیسی مانند تافل یا آیلتس شود. ازشرایط ورود به مقطع دکترا در آلمان این است که معمولاً متقاضی باید حداقل هشت ترم تحصیلات دانشگاهی را پیش از دکترا را سپری کرده باشد. مدرک اخیر او می بایست هم تراز با مدرک کارشناسی ارشد در آلمان باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی به زبان انگلیسی در آلمان

ارایه مدارک و درا بودن شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی به زبان انگلیسی در آلمان شامل دست کم 18 سال سن و شرکت در آزمون های ورودی و دوره های مقدماتی است. مدارک زیر برای پذیرش تحصیلی به زبان انگلیسی در آلمان مورد نیاز خواهد بود:

 • داشتن شرایط اولیه
 • ریز نمرات تایید شده از تحصیلات پیشین متقاضی
 • تسلط به مهارت زبان انگلیسی و اثبات آن
 • GRE یا GMAT
 • نامه ای حاوی انگیزه از تحصیل

مدارک تحصیلی متقاضی می بایست همسو با استانداردهای آموزش عالی آلمان باشد و در صورت عدم تطابق مجوز ورود به دانشگاه را کسب نخواهد داشت. در اینگونه موقعیت ها، دانشگاه مورد نظر ممکن است از متقاضی بخواهد که در یک دوره مقدماتی شرکت کند تا مهارت ها و دانش لازم برای شرکت در دوره مورد نظر خود را کسب نماید. با توجه به مدرک متقاضی مبنی بر تسلط به زبان انگلیسی، چندین نوع نمرات در دانشگاه های آلمان پذیرفته می شود، اما اغلب تافل و آیلتس هستند. حداقل نمره لازم برای پذیرش در تافل 80 و در آیلتس 6.5 است اما بسته به دانشگاه و نوع رشته درخواست کننده تغییر می کند.

هزینه تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تا به حال شنیده اید که آلمان برنامه های تحصیلی بدون شهریه زیادی دارد که نه تنها برای شهروندان آلمانی، نه فقط برای شهروندان اتحادیه اروپا، بلکه برای همه دانشجویان بین المللی نیز در دسترس است!! دانشگاه های دولتی آلمان برنامه های تحصیلی بدون شهریه را ارائه می نماید که به زبان انگلیسی در دسترس دانشجو قرار دارند. متقاضی برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی لازم نیست که به زبان آلمانی مسلط باشد یا حتی تا به حال آلمانی خوانده باشد. در آلمان، این امکان نه فقط برای شهروندان آلمانی یا اتحادیه اروپا بلکه از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌شود و تشویق می‌شوند که برای دانشگاه‌های آلمان درخواست دهند، و با وجود برنامه‌های زبان انگلیسی بدون شهریه بسیار، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد هزینه تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مدارس بین المللی که معمولا شبانه روزی هستند بین 35 تا 50 هزار یورو تخمین زده شده. هزینه های تحصیل برای مقاطع کارشناسی ارشد "غیر متوالی"، برای کسانی که مدرک لیسانس خود را در سایر نقاط جهان گرفته اند، بین دانشگاه ها متفاوت است و ممکن است حدود 20,000 یورو (24,400 دلار آمریکا) در سال در موسسات دولتی و تا 30,000 یورو حدود36600 (دلار آمریکا) در دانشگاه های خصوصی آلمان باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی به زبان انگلیسی در آلمان

با توجه به مقطعی که متقاضی تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی ممکن است دانشجو ملزم به تسلیم مدارک متفاوتی باشد.

 • داشتن شرایط اولیه
 • مدرک دیپلم حاصل از تحصیل متوسطه
 • مدرک لیسانس همسو و مورد قبول آموزش آلمان برای مقطع کارشناسی ارشد
 • مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد برای مقطع دکترا
 • ریز نمرات تایید شده از تحصیلات پیشین دانشگاهی و متوسطه متقاضی
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 • آزمون های ورودی GRE یا GMAT
 • نامه های انگیزشی یا مرجع (اختیاری)

مدارک تحصیلی متقاضی می بایست مطابق با استانداردهای آموزش عالی آلمان باشد در غیر این صورت اجازه ورود به دوره معمولی دانشگاه را نخواهد داشت. در چنین موقعیتی، دانشگاه مورد نظر ممکن است از متقاضی بخواهد که در یک دوره مقدماتی شرکت کند تا مهارت ها و دانش لازم برای شرکت در دوره معمولی هدف خود را به او اعطا کند. با توجه به مدرک متقاضی مبنی بر تسلط به زبان انگلیسی، چندین نوع نمرات در دانشگاه های آلمان پذیرفته می شود، اما اغلب تافل و آیلتس هستند. حداقل نمره لازم برای پذیرش در تافل 80 و در آیلتس 6.5 است اما بسته به دانشگاه و نوع رشته درخواست کننده تغییر می کند.

تحصیل رایگان در آلمان به زبان انگلیسی

 دانش آموزان بین المللی در مدارس آلمان که به زبان انگلیسی تحصیل می کنند می بایست در مدارس خصوصی و یا شبانه روزی ثبت نام کنند که به طبع این دو دسته از مدارس رایگان نبوده و مشمول شهریه می باشد. تحصیل در مقطع لیسانس هم که عموما در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است رایگان نبوده و متقاضی ملزم به پرداخت شهریه می باشد. دوره های تحصیل رایگان در آلمان دلیل محکم و اساسی تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آلمان محسوب می شود. علاوه بر مقرون به صرفه‌ترین دانشگاه‌های آلمان، دانشگاه‌های آلمانی با هزینه کم یا بدون شهریه در بین بهترین‌های این کشور قرار دارند. همچنین توجه داشته باشید که علیرغم اینکه اکثر رشته های تحصیلی در این دانشگاه ها به صورت رایگان ارائه می شوند، در برخی از آنها برنامه های تحصیلی خاصی وجود دارد که قیمت پایینی دارند. این بیشتر در برنامه های کارشناسی ارشد برای آموزش پیشرفته رایج است.

شرط معدل المان برای تحصیل

این مقاله را از دست ندهید: شرط معدل برای تحصیل در آلمان

در این مقاله ما جوانب شرط معدل برای تحصیل در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

بورسیه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

بورسیه یا کمک هزینه برنامه ای است که به منظور کمک به دانشجویان محصل در آلمان به اجرا در می آید. بورسیه ها در دانشگاه های مختلف خصوصی و دولتی بواسطه منابعی از خود دانشگاه ها یا مراکز دولتی آلمان اعطا می شوند. یکی از شروط مهم که دانشجویان متقاضی بورسیه را مشمول اعطای بورسیه می کند شایستگی قلمداد شده است. دانشجویان و متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان با بررسی بورسیه و اعلام درخواست آن از دانشگاهی که قصد دارند به زبان انگلیسی تحصیل کنند در صورت مشمول بودن می توانند از این امتیاز بهره مند شوند. DAAD یک نهاد خصوصی است که توسط دولت فدرال تأمین مالی می شود و دارای بسیاری از بورسیه ها و کمک های مالی مختلف برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل در آلمان هستند. این انجمنی از دانشگاه ها و نمایندگان دانشجویان آلمان است که از بین المللی شدن چشم انداز آموزش عالی آلمان حمایت می کند. این سازمان از نظر سیاسی و ایدئولوژیک بی طرف است. شرایط و جزئیات بورسیه های DAAD در اینجا آورده شده است.

 • این بورسیه مناسب مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، فوق دکتری است.
 • معیارهای اصلی انتخاب دانشجویان برای بهره مندی از این بورسیه عملکرد تحصیلی، انگیزه تحصیل عنوان شده است.
 • مبلغ این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ارشد 850 یورو در ماه اعلام شده است.
 • جزئیات بیشتر در مورد این بورسیه شامل این است که در شرایط خاص، یارانه ماهانه و اجاره اختصاص داده می شود.
 • دانشجویان بین المللی می توانند از این بورسیه بهرمند شوند.
 • این بورسیه برای همه دانشگاه های آلمان و همه موضوعات در دسترس است.

لیست دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی

لیستی از بیش از 200 دانشگاه و کالج در آلمان وجود دارد که برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد در آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این فهرست جامع شامل دانشگاه‌ها و کالج‌های دارای رتبه برتر در آلمان و همچنین دانشگاه‌های دارای رتبه برتر بین‌المللی است. لیست کاملی از دانشگاه ها و کالج ها در آلمان که دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود. گفته می شود دانشگاه ها و مراکز آموش عالی زیادی در آلمان این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند که به زبان انگلیسی تحصیل کنند. بر اساس رتبه بندی QS  ایجاد شده توسط  TopUniversities بهترین دانشگاه های آلمانی که مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند، در زیر آمده است:

دانشگاه فنی مونیخ (TUM)

موسسه فناوری کارلسروهه (KIT)

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه فنی برلین (TUB)

LMU مونیخ

دانشگاه آخن RWTH

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه هومبولت

دانشگاه توبینگن

تحصیل در کالج های انگلیسی زبان در آلمان

تحصیلات پیش از ورود به دانشگاه که شامل تحصیل در مدارس و سپس کالج می باشد متقاضیان بین المللی زیادی دارد. در مدارس آلمان دانش آموزان بین المللی به تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مدارس خصوصی می پردازند و دانش آموزانی که بدون سرپرست و به تنهایی برای تحصیل به این کشور وارد می شود در مدارس بین المللی شبانه روزی به تحصیل اشتغال می یابند. پس از فارغ التحصیلی که دانش آموزان به هجده سال می رسند امکان ورود به کالج های آلمان را می یابند تدریس در این کالج ها به زبان آلمانی است و دوره تحصیلی که به زبان انگلیسی برگزار شود وجود نخواهد داشت.

لیست دانشگاه های رایگان انگلیسی زبان آلمان

دوره های تحصیلی رایگان یا با اخذ شهریه اندک سبب جذب تعداد زیادی دانشجوی بین المللی برای تحصیل در آلمان محسوب می شود. علاوه بر مقرون به صرفه‌ترین دانشگاه‌های آلمان، دانشگاه‌های رایگان این کشور قرار دارند. در ادامه لیستی از دانشگاه های که تحصیلات رایگان را به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می دهند؛ آمده است.

دانشگاه فنی مونشن در آلمان

دانشگاه مونستردر آلمان

دانشگاه بن آلمان

دانشگاه صنعتی هامبورگ در آلمان

دانشگاه هامبورگ در آلمان

دانشگاه SRH هایدلبرگ در آلمان

TU دارمشتات در آلمان

دانشگاه علوم کاربردی Wurzburg Schweinfurt د آلمان

FAU ارلانگن نورنبرگ در آلمان

دانشگاه لایبنیتس هانوفر آلمان

لازم به ذکر است که برای ثبت نام در این دانشگاه ها هنوز برخی از هزینه های تحصیل که هزینه ترم هم عنوان می شوند قابل پرداخت می باشند. معمولاً سهم ترم هزینه اتحادیه ها و تشکل های دانشجویی، بلیط حمل و نقل عمومی و هزینه ثبت نام در دانشگاه را در بر خواهد گرفت. هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه مورد نظر متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان متغیر خواهد بود و بین 150 تا 300 یورو عنوان شده است.

تفاوت تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی در آلمان

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان با شرایط ورودی شبیه به دوره های که به زبان آلمانی ارائه می شوند در دسترس دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. تفاوت اصلی این است که در مقاطع تحصیلی انگلیسی متقاضی باید با ارائه یک آزمون استاندارد که تافل و آیلتس رایج ترین آنها هستند، تسلط مناسب به زبان انگلیسی اثبات شود و مدارک ارائه شده باید مطابق با استانداردهای آموزش عالی آلمان باشد در غیر این صورت متقاضی اجازه ورود به دوره معمولی دانشگاه را نخواهد داشت. تفاوت قابل تامل دیگر مربوط به شهریه دانشگاه ها و مدارس خصوصی که همه آنها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و دانشجویان را ملزم به پرداخت شهریه می نمایند در حالی که دانشگاه ها و مدارس دولتی که به زبان آلمانی آموزش خود را ارائه می نماید به صورت رایگان در دسترس است.

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در آلمان

اگرچه فعلا امکان دسترسی به همه رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی وجود ندارد، اما هنوز انواع مختلفی از این برنامه‌های تحصیلی برای انتخاب دانشجویان قابل ارائه است. معمولا، بیشترین تعداد دوره های تحصیلی انگلیسی در آلمان به رشته های مهندسی، علوم طبیعی و اقتصاد اختصاص داده شده. متقاضیان می توانند به زبان انگلیسی در آلمان در این رشته های تحصیلی را برگزینند.

 • ریاضیات و علوم طبیعی
 • اقتصاد
 • مهندسی
 • قانون
 • رشته های تحصیلی زیر از کمترین دوره‌هایی هستند که در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.
 • زبان و مطالعات فرهنگی
 • دارو
 • هنر، نظریه هنر
 • ورزش
 • دامپزشکی
 • علوم اجتماعی

تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در آلمان به طور کلی بیش از شش سال طول می کشد. برنامه مطالعات مقدماتی و پایه چهار ترم برپایه علوم طبیعی (فیزیک، شیمی، زیست شناسی) و مبانی پزشکی (فیزیولوژی، بیوشیمی، آناتومی) طول خواهد کشید. این مرحله اول با معاینه پزشکی دولتی به پایان می رسد. با اتمام موفقیت آمیز این مرحله، دانشجو به دوره اصلی شش ترم تحصیلی در زمینه های اصلی پزشکی می رود که شامل سخنرانی، سمینار و کار آزمایشگاهی است. بعد از آن یک دوره آموزشی عملی 48 هفته ای در یک کلینیک یا بیمارستان، که تحت عنوان "سال عملی" از آن یاد می شود، این امر با تمرکز بر جراحی، پزشکی داخلی و یک موضوع قابل انتخاب بواسطه دانشجو پیگیری می شود. این بخش با دومین معاینه پزشکی به پایان می رسد و می توان آموزش تخصصی شدن را دنبال کرد. به عنوان مثال، در چشم پزشکی، جراحی یا مغز و اعصاب. بسته به تخصص، این می تواند بین چهار تا شش سال طول بکشد و با معاینه تخصصی انجام شده توسط انجمن پزشکی به پایان می رسد. هیچ دانشگاه پزشکی اختصاصی در آلمان وجود ندارد، اما دانشکده‌ها یا دپارتمان‌های پزشکی در سایر دانشگاه‌ها وجود دارند که در رشته پزشکی تحصیل می‌کنند. در شرایط کنونی، بیش از 30 دانشکده پزشکی در آلمان فعال هستند. بر اساس رتبه بندی QS بر اساس موضوع، اینها برترین دانشگاه های آلمان هستند که برنامه های پزشکی ارائه می دهند:

 • دانشگاه هایدلبرگ
 • دانشگاه LMU
 • Charité - Universitätsmedizin Berlin
 • دانشگاه فنی مونیخ
 • دانشگاه هامبورگ
 • دانشگاه گوته فرانکفورت
 • دانشگاه توبینگن
 • دانشگاه فرایبورگ
 • دانشگاه گوتینگن
 • Medizinische Hochschule Hannover

شاید این سوال پیش بیاید که چگونه مطلع شویم رشته پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می شود به چه الزام زبانی نیاز دارد. پاسخ به این پرسش برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی و در رشته پزشکی اینگونه است که متقاضی شرایط تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه مد نظر خود را ارزیابی می کند. اگر تحصیل به زبان انگلیسی تنها مدارک زبان انگلیسی را طلب کند متقاضی در راستای ارائه گواهینامه های زبان انگلیسی بر می آید و مادامی که به ارائه مدرک آلمانی هم نیاز باشد این شرط هم باید اجرا شود. بررسی این شروط در سایت هر دانشکده پزشکی در آلمان امکان پذیر خواهد بود. با این حال، در وب سایت های دانشگاهی، بسیاری از دوره های پزشکی قابل مشاهده هستند که به زبان آلمانی تدریس می شوند. شاید عجیب باشد که چرا؛ به این دلیل است که اگر از یک دانشکده پزشکی آلمان فارغ التحصیل شوید و تصمیم بگیرید درآلمان پزشک شوید، طبیعی است که:

 • شما به زبان محلی صحبت می کنید
 • شما تمام اصطلاحات پزشکی ضروری را بدانید
 • شما بتوانید با بیماران خود ارتباط برقرار کنید

اگر ذهن شما به تحصیل در رشته پزشکی در آلمان معطوف شده است، می توانید به طور مستقل یا با یک به طور مستقل یا با یک معلم خصوصی شروع به یادگیری زبان کنید. در اینجا چند منبع رایگان برای شروع شما آورده شده است:

 • آلمانی را با Duolingo یاد بگیرید
 • آلمانی رایگان A1–B1: LearnGerman.dw.com
 • در کانال یوتیوب آلمانی را یاد بگیرید

 تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی

آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورهای آموزش عالی است. خدمات دندانپزشکی و پزشکی را در چندین دانشگاه ارائه می دهد که عمدتاً در شهرهای بزرگ مانند برلین و مونیخ و همچنین در شهرهای کوچکتر مانند اسن واقع شده اند. در دانشکده های دندانپزشکی آلمان، زبان انگلیسی نیز مانند آلمانی تدریس می شود و این امکان برای متقاضیان و علاقه مندان به رشته دندانپزشکی فراهم است که مدرک تحصیلی خود را به طور کامل به زبان انگلیسی دریافت کنند. قبل از ورود به آلمان، دانشجویان باید ابتدا تحصیلات پیش از دندانپزشکی را در داخل یا خارج از کشور تکمیل کنند. شرایط پذیرش اینگونه است که متقاضیان باید شرایط زبان آلمانی را نیز داشته باشند. برای شغلی در دندانپزشکی، دانشجوی آینده نگر باید یک دوره تحصیلی معمولی را که ده ترم طول می کشد، به اضافه شش ماه دیگر بگذراند. بعد از سپری شدن یک مرحله پیش بالینی که شامل پنج ترم متمرکز به علوم طبیعی، پزشکی و مواد دندانپزشکی، دانشجو باید معاینه اولیه دندانپزشکی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد. در پی آن پنج ترم دیگر مطالعه بالینی شامل سخنرانی ها، سمینارها و آموزش های عملی به منظور کامل کردن دانش پزشکی و مهارت های دندانپزشکی دانشجو قابل پیگیری می باشد. تحصیل دندانپزشکی در آلمان که به زبان انگلیسی ارایه می شود، بعد از سپری کردن موفقیت آمیز دومین آزمون دندانپزشکی دولتی قابل اخذ است. متقاضیان اخذ تخصص در این زمینه با آموزش تخصصی بیشتر در زمینه جراحی دهان، ارتودنسی یا بهداشت عمومی، که می تواند بین سه تا چهار سال طول بکشد، مدارج بالاتر را نیز سپری کنند . این که آیا متقاضی در نهایت تصمیم به دنبال کردن حرفه ای در پزشکی یا دندانپزشکی داشته باشد - با یا بدون آموزش تخصصی اضافی به کار مشغول شود؛ تصمیم برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی همیشه انتخاب درستی است.

تحصیل داروسازی در آلمان به زبان انگلیسی

آلمان با داشتن شرکت‌های بزرگ دارویی نظیر بایر و بوهرینگر اینگلهایم، مرکز تحقیقات و تولید صنعت داروسازی بشمار می رود. علاوه بر آن، شغل به عنوان داروساز در داروخانه های محلی یک حرفه قابل احترام و بسیار مورد توجه بشمار می رود. شناخته شدن این حرفه سبب شده فرصت های خوبی برای تحصیل این رشته در آلمان ایجاد شود. برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در رشته داروسازی در دانشگاه های آلمان اندکی بیش از تعداد انگشت شماری است، اما آنها همچنان طیف گسترده و جالبی از تخصص ها را ارائه می دهند: برای مثال تحصیل داروسازی در آلمان به زبان انگلیسی برای علاقه مندان به این حوزه در گرایش هایی مانند بازاریابی محصولات دارویی، داروسازی صنعتی یا پزشکی، شیمیایی امکان پذیر است.

بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل به زبان انگلیسی

تحصیل در آلمان یک تجربه جذاب برای دانشجویان بین المللی به حساب می آید. این کشور اروپای غربی در مناظر و سیستم آکادمیک خود بسیار باشکوه جلوه می کند. شهرهای بزرگتر آلمان به دلیل وجود تعداد زیادی قلعه و خیابان های سنگفرش و سنتی و معماری باستانی، شبیه مناظر افسانه ای جلوه می کنند. هر مکانی در آلمان که دانشجو تصمیم به تحصیل در آن را داشته باشد؛ مطمئناً مجموعه شرایط را به منظور موفقیت و کسب تجربه ای برای به خاطر سپردن را در اختیار آنها قرار می دهد. آلمان به دلیل دانشگاه های عالی و اقتصاد بسیار توسعه یافته اش در سطح بین المللی دارای معروفیت بالایی است. مردم برای تحصیل، کار و آغاز فصلی جدید ز زندگی به این کشور وارد می شوند؛ همین امر سبب شده که محبوبیت این کشور هرگز از بین نرود. 188 شهر در آلمان وجود دارد که از برجسته ترین شهرهای این کشور برای تحصیل به زبان انگلیسی محسوب می شوند. ما در اینجا نام چند شهر آلمان برای تحصیل به زبان انگلیسی را آورده ایم.

اسن

برلین

لایپزیگ

هامبورگ

برمن

مونیخ

درسن

کلن

هانوفر

فرانکفورت آم ماین

دورتموند

اشتوتگارت

هاگن

دوسلدورف

هام

کاسل

مزایای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

بسیاری از دانش آموزانی که رویای ادامه تحصیل در خارج از کشور را در سر می پرورانند، خود را به سمت آلمان جذب می کنند. سال گذشته، این کشور در رتبه بندی جهانی صعود کرد و به چهارمین مقصد تحصیلی محبوب تبدیل شد. گزارشی که توسط سرویس تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) منتشر شد، به وضوح نشان می دهد که این کشور از نظر تحصیلی چیزهای زیادی برای ارائه دارد. تحصیل در آلمان همیشه از ارزش بالایی برخوردار بوده است و دانشجویان بین المللی در اینجا از بسیاری از امتیازات نادر برخوردار می شوند. برخی از مزایای شگفت انگیزی که می توانید منتظر آنها باشید در زیر بحث شده است.

 • هزینه کم زندگی

هزینه زندگی در آلمان در قیاس با بسیاری از کشورهای اروپایی نازل تر عنوان شده. پیدا کردن آپارتمان های مقرون به صرفه آسان است و در این فرآیند با بسیاری از دانشجویان همکار روبرو خواهید شد. شهرهایی که به خوبی به هم متصل شده اند از طریق حمل و نقل عمومی و رستوران های مقرون به صرفه، بودجه بندی را آسان تر می کند.

 • امکان کار در حین تحصیل

اگرچه هزینه زندگی در آلمان مقرون به صرفه است، اما برخی از هزینه ها زمانی که در خارج از کشور هستید ضروری است. برای پوشش آنها، دانش آموزان مجاز به کار پاره وقت در حالی که یک دوره تمام وقت را دنبال می کنند، هستند. دانشجوی اتحادیه اروپا می تواند در مجموع 20 ساعت در هفته کار کند و دانشجویان غیر اتحادیه اروپا اجازه دارند 120 ساعت کامل (8 ساعت) 240 نیم (4 ساعت) روز در سال کار کنند تا تمام هزینه های اضافی شما را پوشش دهند.

 • تنوع دوره ها

گزینه های زیادی در دوره هایی که در آلمان خواهید یافت، بی نظیر است. شما مجبور نیستید خود را به هیچ وجه محدود کنید. از آزادی انتخاب برنامه ای که متناسب با نیازهای شغلی شما طراحی شده است لذت ببرید.

 • فرهنگ پر جنب و جوش

مزایای دانشجویان بین المللی در آلمان فقط به تحصیل محدود نمی شود. شما می توانید انتظار یک جامعه چند فرهنگی را داشته باشید که باز و دوست داشتنی باشد. شهر برلین، هامبورگ و هانوفر، فرهنگ و تاریخ خاص خود را دارند که به غنای مکان می افزاید. دانش‌آموزان همچنین می‌توانند خود را در جشنواره‌های مختلف شرکت کنند که اقامت شما را شادتر می‌کند.

 • مدارک معتبر جهانی

موسسات آکادمیک در آلمان مدارکی را ارائه می دهند که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و پذیرفته شده است. هر دوره دارای یک برنامه درسی است که برای حفظ روندها و تحولات مدرن در ذهن طراحی شده است. امکانات کلاس جهانی و تجربیات نوآورانه تدریس به ارزش کلی آموزش می افزاید، به همین دلیل است که مدرک آلمانی به اعتبار شما در هنگام درخواست برای مشاغل می افزاید.

 • به زبان انگلیسی تحصیل کنید

دانش آموزانی که نگران موانع زبانی هستند می توانند نگرانی های خود را برطرف کنند زیرا شما می توانید در آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنید. مؤسسات آموزشی در اینجا دوره های مختلفی را به زبان انگلیسی تدریس می کنند و همچنین مواد آموزشی انگلیسی را ارائه می دهند. برنامه ها و دوره های ارائه شده به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود.

 • فعالیت های بی پایان را کاوش کنید

یک دانشجوی بین المللی هرگز از فعالیت های جالب در آلمان کم نمی کند. هر شهر سهم خود را از امکانات تفریحی مانند موزه ها، خانه های اپرا، بناهای تاریخی، تئاتر و غیره ارائه می دهد.

 • فرصت های شغلی

آلمان مرکز برندهای چند ملیتی است و یک مرکز تجاری پر رونق است. این کشور همیشه در میان پیشتازان فناوری و نوآوری بوده و باعث پیشرفت‌های جدید بسیاری شده و فرصت‌های زیادی را به دانشجویان ارائه می‌دهد و پس از فارغ‌التحصیلی، می‌توانید در اینجا شغلی موفق داشته باشید.

کار دانشجویی در آلمان با زبان انگلیسی

دانشجویان بین المللی آلمان را به عنوان یک مقصد تحصیلی با آینده ای روشن و ایده آل تصور می کنند، کیفیت آموزش، مقرون به صرفه بودن و فرصت های پیشرفت دلیل اصلی این تصورات است. مشاغل جانبی یا کار ضمن تحصیل در آلمان به صورت پاره وقت بخش مهمی از تجربه تحصیل بین المللی برای این دسته دانشجویان بشمار می رود. تقریباً دو سوم دانشجویان مشغول به تحصیل در آلمان در طول تحصیل خود به کار مشغولند، شغلی که برای آنها درآمد اضافی و فرصتی برای افزایش مهارت ها و دانشی جدید را به ارمغان آورد. هزینه های زندگی در آلمان مقرون به صرفه و مطابق با میانگین هزینه در اتحادیه اروپا تخمین زده شده. با این حال، دانشجویان بین المللی اغلب به درآمد می رسند. یک دانشجوی بین‌المللی برای پوشش هزینه‌های زندگی خود به حدود 861 یورو در ماه نیاز دارد که معادل 10332 یورو در سال است. ممکن است این سوال ذهن مخاطب را درگیر کند که چه قوانینی برای کار دانشجویان بین المللی اعمال می شود؟ وقتی صحبت از قوانین و مقررات کار دانشجویی پاره وقت در آلمان می شود، لازم به ذکر است که در این امر با همه دانش آموزان یکسان رفتار نمی شود. دانشجویانی که از اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس هستند، در مورد بازار کار عملاً از حقوقی مشابه با دانشجویان آلمانی برخوردار می شوند و مادامی که این دانشجویان بخواهند فراتر از 20 ساعت در طول یک هفته کار کنند، واجد شرایط دریافت حق بیمه خاص خواهند بود، درست حقوقی مانند اتباع آلمانی خواهند داشت. برخی از مرسوم ترین مشاغل برای دانشجویان بین المللی در آلمان که به صورت پاره وقت در دسترس هستند؛ عبارتند از:

 • دستیاران تحصیلی
 • ناظر کتابخانه
 • پژوهشگر ادبیات
 • دستیار آموزشی
 • مشاغل خارج از دانشگاه
 • پیشخدمت
 • نمایشگاه تجاری
 • پیک
 • پرستار بچه
 • متصدی بار
 • صندوقدار
 • تشکیل اسناد اداری
 • رسانه (دانشجویان روزنامه نگاری)
 • تدریس خصوصی (دانشجویان در تربیت معلم)

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در چه رشته هایی امکان پذیر است؟

 • لیسانس مهندسی
 • لیسانس در کسب و کار و مدیریت
 • لیسانس علوم طبیعی
 • لیسانس علوم کامپیوتر
 • لیسانس علوم اجتماعی

آیا تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است؟

بله، تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

الزامات مورد نیاز تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی شامل چه مدارکی می شود؟

دارا بودن شرایط اولیه

 • مدرک دیپلم حاصل از تحصیل متوسطه
 • مدرک لیسانس مورد تایید آموزش آلمان برای مقطع کارشناسی ارشد
 • مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد برای مقطع دکترا
 • ریز نمرات تایید شده از تحصیلات قبلی متقاضی
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 • آزمون های ورودی GRE یا GMAT
 • نامه های انگیزشی یا مرجع (اختیاری)

رشته های تحصیلی در دسترس برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی کدامند؟

متقاضیان می توانند به زبان انگلیسی در آلمان در این رشته های تحصیلی تحصیل کنند:

 • ریاضیات و علوم طبیعی
 • اقتصاد
 • مهندسی
 • قانون

سخن پایانی

در این نوشتار به تجزیه و تحلیل تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی پرداختیم. آلمان کشوری پیشرفته و با ویژگی های بارز سیستم آموزش است و دانشجویان زیادی به تحصیل در این کشور علاقه دارند. مانعی که برای رسیدن علاقه مندان به تحصیل در این کشور وجود دارد؛ دشواری یادگیری زبان آلمانی است بر همین اساس کشور آلمان برای سهولت در پروسه تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه های زیادی امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم آورده است. دانشجویان بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد آزادی عمل برای انتخاب رشته و تحصیل در دانشگاه های رایگان را هم دارند. رشته های پر طرفداری هم که در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند شامل دندانپزشکی، پزشکی و دارو سازی است. آلمان مقصدی بسیار بصرفه با مزایای متنوع برای تحصیل بین المللی است مادامی که به تحصیل در این کشور علاقه دارید می توانید با موسسه مشاوره MIEاتریش تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. امکان پرسش و پاسخ هم در این تماس های تلفنی وجود دارد و کارشناسان موسسه آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی شما همراهان همیشگی هستند.

امتیاز 2.25 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان