تحصیل رایگان در سوئیس

11 نظر

تحصیل رایگان در سوئیستحصیل رایگان در سوئیس، شرایط و مزایای تحصیل مجانی در سوئیس و مدارک مورد نیاز تحصیل در سوئیس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. تحصیل رایگان در سوئیس چه شرایطی دارد؟ مدارک مورد نیاز جهت تحصیل رایگان در سوئیس چیست؟ آیا امکان کار همزمان با تحصیل رایگان جهت تأمین هزینه ها در سوئیس وجود دارد؟ کشور سوئیس به علت برخورداری از اکثر استانداردهای جهانی، مورد توجه بسیاری از افراد رای تحصیل و زندگی قرار گرفته است. اگر کشوری در دنیا به عنوان بهشت روی زمین معرفی شود، این کشور می تواند سوئیس باشد. روش های مهاجرت به سوئیس، روش های کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، پناهندگی و روش های خاص مهاجرت می باشد که در این مقاله به روش تحصیل و به ویژه تحصیل رایگان در سوئیس پرداخته می شود. شما عزیزان می توانید جهت دریافت پاسخ سوالات خود با موسسه ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. علاوه بر این، در صورت مراجعه به وب سایت موسسه و تکمیل فرم تماس، جهت ارائه مشاوه تلفنی رایگان با شما تماس گرفته می شود. در مقاله پیش رو موضوعات ذیل مورد تحلیل قرار خواهند گرفت:

 • زندگی در سوئیس و شرایط تحصیل رایگان در سوئیس
 • تحصیل رایگان در مدارس سوئیس
 • تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع کارشناسی
 • تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع دکتری
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس
 • هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس
 • شرایط کار دانشجویی در سوئیس
 • شرایط اخذ ویزای همراه سوئیس
 • معرفی دانشگاه های برتر سوئیس
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس
 • شرایط کار پس از تحصیل در سویئس
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت سوئیس از طریق تحصیل
 • سوالات رایج درباره تحصیل رایگان در سوئیس
 • سخن پایانی درباره تحصیل رایگان در سوئیس

تحصیل رایگان در سوئیستحصیل رایگان در سوئیس و شرایط عمومی

سوئیس کشوری در اروپای مرکزی و غربی قرار گرفته و از 26 کانتون تشکیل شده است که هر کانتون قوانین و مقررات خاص خود را دارد. جمعیت کشور سوئیس نزدیک به 8.5 میلیون نفر می باشد. پایتخت سیاسی این کشور، شهر برن است؛ اما مرکز اقتصادی و توریستی و بزرگترین شهرهای سوئیس، زوریخ و ژنو می باشند. زبان رسمی کشور سوئیس، آلمانی و در بخش هایی فرانسوی می باشد. به منظور تحصیل در این کشور، بسیاری از دوره ها به زبان های آلمانی و فرانسوی ارائه می شوند و باید به این زبان ها تسلط کافی داشت. کشور سوئیس به علت سرانه درآمد بسیار بالا نسبت به جمعیت این کشور، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شمرده می شود و درآمد متوسط مردم آن، جزو بالاترین درآمدها در دنیا محسوب می شود. فاصله طبقاتی در این کشور به میزان حداقل است. این کشور از نظر آب و هوایی جزو پاک ترین نقاط دنیا محسوب می شود و از نظر رفاه اجتماعی و امنیت اجتماعی نیز بالاترین سطح را در میان کشورهای درجه یک دنیا به خود اختصاص داده است. کشور سوئیس از نظر تحصیلی نیز دارای دانشگاه ها، مدارس، مراکز آموزشی و دبیرستان های با استاندارد جهانی بالا می باشد و به نظر بسیاری از مراکز تحقیقاتی و مراکز خبری، از تمامی جوانب و استانداردها به عنوان بهترین کشور دنیا جهت زندگی می باشد. همچنین تحصیل رایگان در سوئیس برای اتباع این کشور و خارجیان امکان پذیر است.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در سوئیس

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در سوئیس

تحصیل رایگان در مدارس سوئیس

در سوئیس مدارس به صورت خصوصی و دولتی وجود دارند. مدارس دولتی معمولاً برای افرادیست که دارای اقامت کشور سوئیس بوده و بدین ترتیب می توانند از تحصیل رایگان در سوئیس بهره مند گردند. اگر شخصی پدر یا مادر وی دارای اقامت یا تابعیت کشور سوئیس باشند، می توانند در مدارس دولتی این کشور مشغول به تحصیل رایگان شده و از مزایای آن بهره ببرند. در صورتی که والدین اقامت کشور سوئیس را نداشته باشند، متقاضی تحصیل رایگان در سوئیس بایستی یک شخص را به عنوان قیم در کشور سوئیس داشته باشد تا بتواند از طریق قیم، در مدارس این کشور ثبت نام کند. قیم باید از امکاناتی نظیر مسکن مناسب، تجربه مناسب، وضعیت قانونی مشخص در سوئیس، کار مشخص و درآمد ثابت و مکفی برخوردار باشد تا دولت سوئیس با قیومیت وی موافقت نماید. در غیر این صورت ممکن است درخواست وی برای قیومیت دانش آموز، مورد تأیید واقع نشود.

در کنار مدارس دولتی، مدارس خصوصی نیز در کشور سوئیس وجود دارند که تحصیل در آن ها رایگان نبوده و شامل شهریه هایی بالاتر از 30 هزار فرانک می شود. این مدارس خصوصی با تجهیزات و امکانات فوق پیشرفته و با برنامه های تحصیلی خیلی خاص، در تمام طول سال خدمات متنوع خود را به دانش آموز ارائه داده و قیومیت وی را به عهده می گیرند.

 • ساختار زمانی و دوره ای مدارس سوئیس

مدارس در کشور سوئیس از 9 تا 11 سال به صورت اجباری است و این تفاوت 2 ساله، بستگی به کانتون و قوانین آن کانتون دارد. مدارس ابتدایی از 6 سالگی در سوئیس شروع شده، تا 8 سال ادامه دارند و تنها 6 سال آن اجباری است. دوره متوسطه نیز در برخی کانتون ها 3 ساله و برخی کانتون ها 4 ساله می باشد.

تحصیل رایگان در سوئیس

تحصیل در مدارس سوئیس

تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع کارشناسی

تحصیل رایگان در مدارس سوئیس در مقطع کارشناسی نیز مانند برخی کشورهای اروپایی نظیر فرانسه، اتریش و آلمان امکان پذیر است. اکثر دوره های تحصیلی در مقطع لیسانس در کشور سوئیس که به صورت رایگان می باشند به زبان های محلی فرانسوی و آلمانی ارائه می شوند. البته برخی رشته ها نیز در دانشگاه های دولتی به زبان انگلیسی ارائه می شوند که هزینه های ناچیزی داشته اما شرایط پذیرش بسیار سخت و متقاضیان بسیار زیادی دارند. دوره لیسانس در سوئیس معمولاً 3 ساله می باشد. هزینه ثبت نام باشد در دانشگاه هایی که رایگان هستند، سالیانه بین 1000 الی 3000 یورو می باشد. در کشورهای آلمان، اتریش و فرانسه در صورت یادگیری زبان، تقریباً تمامی دانشگاه ها و دوره ها رایگان برگزار می شود؛ اما در سوئیس حتی پس از یادگیری زبان محلی نیز تنها برخی دانشگاه ها و دوره ها به صورت رایگان یا با هزینه بسیار ناچیز می باشند و همچنان تحصیل در بسیاری از دانشگاه ها شامل شهریه می شود. برخی دانشگاه های بین المللی که شرایط بسیار عالی تحصیلی و حتی کار و کارآموزی پس از تحصیل دارند، در کشور سوئیس دوره هایی به زبان انگلیسی ارائه می دهند که هزینه های آن ها سالیانه بین 20 الی 40 هزار یورو می باشد.

تحصیل رایگان در سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد نیز به صورت رایگان و نیمه رایگان امکان پذیر می باشد. در دانشگاه های خصوصی در برخی کانتون ها، هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رایگان است. در دانشگاه هایی که دوره ها به زبان آلمانی و فرانسوی شده و برخی رشته ها نیز به انگلیسی ارائه می شوند، می توان به صورت رایگان در کشوئر سوئیس تحصیل کرد. البته توجه داشته باشید که در برخی رشته ها نظیر حقوق و روانشناسی، دوره ها به زبان رسمی همان کشور ارائه می شود و این امر در کشور سوئیس نیز صادق می باشد. جهت تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد باید به بررسی کامل رشته های دانشگاه های دولتی پرداخته و پس از اطمینان از داشتن تمامی مدارک، جهت پذیرش تحصیلی اقدام شود. کشور سوئیس مانند فرانسه و یا اتریش، امکان یادگیری زبان فرانسوی و آلمانی در این کشور را فراهم نکرده است و دانشجو باید از ابتدا مدرک زبان کامل را داشته باشد. همین امر باعث شده است بسیاری از متقاضیان تحصیل رایگان، به کشورهای اتریش و فرانسه تغییر مسیر داده و با یادگیری زبان در این کشورها، برای مقاطع بالاتر تحصیل در سوئیس اقدام نمایند.

تحصیل رایگان در سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع دکتری

تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع دکتری بیش از مقطع لیسانس و فوق لیسانس مطرح است و دوره های مختلف به صورت رایگان به زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی برگزار می شوند. اکثر دوره های تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع دکترا، به صورت رایگان بوده و با فاند و بورسیه تحصیلی همراه می باشد. در برخی از دانشگاه ها تمامی هزینه های زندگی و حتی تفریح دانشجو به عهده دانشگاه است. البته دریافت پذیرش در این مقطع در کشور سوئیس، بسیار رقابتی است و به علت امکانات بسیار زیاد و شرایط مطلوب، بسیار از دانشجویان برتر در سراسر دنیا درخواست پذیرش تحصیلی در مقطع دکترای کشور سوئیس را دارند. در کنار این، برخی متقاضیان که تمایل به دریافت مدرک دکترا از کشور سوئیس دارند نیز می توانند با تحصیل در دانشگاه ها و دوره های دارای شهریه، به صورت آنلاین و بدون حضور تحصیل نمایند تا بتوانند از وقت آزاد خود جهت کار در کشور سوئیس بهره مند شوند. به منظور اخذ پذیرش و تحصیل رایگان در سوئیس در مقطع دکتری، متقاضی بایستی از مدرک زبان بالا (ترجیحاً 7 آکادمیک)، رزومه قوی و کارهای تحقیقاتی بین المللی، مقالات بین المللی، معدل بسیار بالا و... برخوردار باشد. همینطور جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های سوئیس در مقطع دکترا دانشجو باید سوپروایزر و یا استاد راهنما انتخاب نموده و از این طریق، جهت دریافت پذیرش درخواست دهد.

تحصیل رایگان در سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیس

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس

همواره تحصیل در کشور سوئیس رایگان نیست و همانطور که اشاره شد بسیاری از دوره های تحصیلی دارای شهریه های نسبتاً بالایی می باشند. همچنین هزینه زندگی در سوئیس در سطح بالایی می باشد؛ به گونه ای که متقاضی با وجود تحصیل رایگان در سوئیس، بایستی از تمکن مالی نسبتاً مناسبی برخوردار باشند تا بتواند در کشور زیبا و پیشرفته سوئیس تحصیل کرده و در هزینه های زندگی و تحصیل خود با مشکل مواجه نشود. به همین جهت، برخی بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف در کشور سوئیس مشخص شده اند تا در تأمین هزینه های زندگی و تحصیل، به دانشجویان بین المللی کمک نمایند. این بورسیه ها ممکن است به صورت مقطعی باشند؛ یعنی برخی از هزینه های فرد را شامل می شود و حتی می توانند به صورت کامل و فول فاند ارائه شوند که امکان دریافت آن در مقطع دکترا بیشتر است. کشور سوئیس به علت جذب دانشجویان برتر بین المللی و اهمیت بسیار زیاد به علم و دانش، بورسیه های مختلفی را ارائه می کند که این بورسیه ها هر ساله بیشتر و متنوع تر می شوند. شما می توانید اسامی برخی از بورسیه های تحصیلی در سوئیس را در ادامه مشاهده نمایید:

 • بورسیه دانشگاه ETH
 • بورسیه های دانشگاه لوزان برای دانشجویان خارجی در مقطع فوق لیسانس
 • بورسیه های فارغ التحصیلان دانشگاه ژنو
 • بورسیه های دانشکده حقوق بشر و حقوق انسانی دانشگاه ژنو

تحصیل رایگان در سوئیس

بورسیه تحصیلی در سوئیس

هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس

همانطور که اشاره شد، حتی با تحصیل رایگان در سوئیس و اجازه کار همزمان با تحصیل، دانشجو باید از تمکن مالی مناسب جهت تحصیل در سوئیس برخوردار باشد؛ زیرا این کشور جزو پردرآمدترین کشورهای جهان و با بیشترین حقوق، جزو گران ترین کشورهای دنیا جهت زندگی محسوب می شود. حداقل هزینه های یک دانشجو در کشور سوئیس، 2000 یورو در ماه می باشد. لازم به ذکر است که این هزینه در شهرهای اول کشور سوئیس، بسیار بالاتر خواهد بود. برخی از هزینه های زندگی در سوئیس در جدول زیر مشخص شده اند که می توانید آن ها را با هزینه های زندگی در سایر کشورهای اروپایی مقایسه نمایید. به متقاضیانی که ممکن است از نظر تأمین هزینه های زندگی در کشور سوئیس، با مشکل روبرو شده و گرفتار شوند، توصیه می شود که کشورهایی نظیر اتریش و آلمان را به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود مورد مطالعه قرار دهند.

 

محصولات

قیمت ها

شیر (1 لیتر)

1.6 یورو

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

47 یورو

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

24 یورو

نارنگی

3 یورو

1.5 لیتر آب معدنی

2.2 یورو

1 کیلو سیب زمینی

3.9 یورو

رفت و آمد ماهیانه

76 یورو

الکتریسیته، تلفن و آب و گاز و..

183 یورو

باشگاه بدنسازی

80 یورو

 

به دلیل اهمیت هزینه های مسکن و بالا بودن این هزینه در کشور سوئیس، قیمت اجاره و خرید ملک در بخش های مختلف شهر در سوئیس بررسی شده است.

 

اجاره و خرید مسکن

قیمت

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1،424.69 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

2،664.45 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در حومه مرکز شهر

1،103.96 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در حومه مرکز شهر

2،080.27 یورو

خرید یک مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

10،566.33 یورو

خرید یک مترمربع آپارتمان در حومه مرکز شهر

7،459.22 یورو

تحصیل رایگان در سوئیس

هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس

شرایط کار دانشجویی در سوئیس

با توجه به هزینه های بالای زندگی در سوئیس، حتی با توجه به امکان تحصیل رایگان در سوئیس، بسیاری از دانشجویان تمایل به انجام کار دانشجویی دارند تا هم بتوانند مقدمه ای برای ورود به بازار کار سوئیس را فراهم نموده و هم بخشی از هزینه های زندگی خود را از طریق کار دانشجویی پوشش دهند. قواعد کار دانشجویی در سوئیس به این شکل می باشد که دانشجو برای کار دانشجویی تا 15 ساعت در هفته، نیاز به دریافت مجوز کار نداشته و بدون نیاز به مجوز می تواند تا 15 ساعت در هفته مشغول به کار شود. در صورتی که دانشجویان بتوانند پیشنهاد کارآموزی از یک شرکت داشته باشند که زمانی بیش از 15 ساعت در هفته را به خود اختصاص دهد، با تأیید مرکز آموزشی و رعایت پیش نیازهای قوانین کار نظیر حداقل حقوق و ساعات کار، دانشجو باید به اداره کار مراجعه کرده و مجوز کار دریافت نماید. نرخ بیکاری در کشور سوئیس زیر 5 درصد می باشد و همین امر تضمینی بر ورود دانشجویان به بازار کار سوئیس و اشتغال در این کشور پس از فارغ التحصیلی می باشد. همچنین وجود کمپانی ها و شرکت های چندملیتی در کشور سوئیس، کاریابی به زبان انگلیسی را نیز در این کشور امکان پذیر ساخته است.

تحصیل رایگان در سوئیس

کار ضمن تحصیل در سوئیس

شرایط اخذ ویزای همراه سوئیس

تحصیل رایگان در سوئیس به علت امکان همراه داشتن خانواده در حین تحصیل، بسیار محبوب می باشد. بر خلاف کشوری نظیر ایتالیا که امکان تحصیل رایگان بدون اجازه ورود همراه را دارد؛ کشور سوئیس امکان تحصیل رایگان را در کنار بردن همراه فراهم کرده است. برای افرادی که متأهل بوده و قصد مهاجرت از طریق تحصیل رایگان و همراه بردن خانواده را دارند، کشورهای سوئیس، فرانسه، آلمان، اتریش و نروژ گزینه های ایده آلی می باشند. در کشور سوئیس برای ویزای همراه، قواعد متفاوتی وضع شده است که برای افراد دارای اقامت تایپ C سوئیس با افرادی که اقامت دانشجویی و موقت دارند، متفاوت است. افرادی که اقامت بلند مدت دارند می توانند بدون دردسر و مشکل خاصی، همزمان با ورود خود، خانواده را نیز به همراه داشته باشند؛ اما برای ویزاهای موقت و دانشجویی، ابتدا فرد باید به اداره مهاجرت در کشور سوئیس مراجعه کرده و پس از ارائه مدارک کافی از نظر محل زندگی مناسب و شرایط مالی مناسب، درخواست الحاق خانواده بدهد. در صورت تأیید مدارک و شرایط خانواده، شخص می تواند ویزا دریافت کند. بر این اساس لازم است که ابتدا دانشجو وارد کشور سوئیس شده و پس از گذشت چند ماه، برای حضور خانواده در کنار خود اقدام نماید. عموم مدارک مورد نیاز جهت ویزای همراه شامل موارد زیر می شود:

 • فرم پر شده ویزای همراه
 • پاسپورت معتبر
 • کپی صفحات پاسپورت
 • 4 عکس پرسنلی
 • مدرک رسمی ازدواج
 • مدرک تولد فرزندان
 • مدرک عدم سوء پیشینه

معرفی دانشگاه های برتر سوئیس

با توجه به اینکه تحصیل رایگان در سوئیس اکثراً در دانشگاه های دولتی امکان پذیر است و همینطور هرچه رتبه دانشگاه و اعتبار دانشگاه بالاتر باشد، شانس دریافت بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی بیشتر می شود، بررسی دانشگاه های برتر کشور سوئیس کمک بسیار زیادی در کم شدن هزینه های تحصیل در این کشور دارد. البته رتبه دانشگاه ها برخی بر پایه تحقیق و کارهای پژوهشی آنها مشخص می شود و برخی دانشگاه ها که به صورت عملی دروس را جهت ورود به بازار کار و انتقال مهارت و آموزش آموزش می دهند، با توجه به موارد دیگر نظیر کاریابی رتبه بندی می شوند. برخی دانشگاه ها ممکن است علی رغم رتبه آکادمیک پایین تر خود، به علت تمرکز بالاتر بر روی بازار کار، شرایط مناسب تری برای کاریابی داشته باشند. در این بخش، فهرستی از دانشگاه های برتر سوئیس را جمع آوری نموده ایم تا بتوانید دوره و دانشگاه خود را با تحقیق در وب سایت دانشگاه های معرفی شده جستجو نمایید.

 

رتبه جهانی

نام لاتین

نام فارسی

56

Eidgenössische Technische Hochschule Zürich

دانشگاه فنی زوریخ

154

École Polytechnique Fédérale de Lausanne

مدرسه پلی نکنیک لوزان

202

Université de Geneve

دانشگاه ژنو

281

Universität Zürich

دانشگاه زوریخ

465

Universität Bern

دانشگاه برن

500

Université de Lausanne

دانشگاه لوزان

589

Universität Basel

دانشگاه بازل

805

Université de Fribourg

دانشگاه فرایبورگ

1227

Universität Saint Gallen

دانشگاه سنت گلن

1470

Berner Fachhochschule

دانشگاه برنر

تحصیل رایگان در سوئیس

دانشگاه های سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

تحصیل رایگان در سوئیس مانند سایر کشورها نیازمند رعایت شرایط اخذ ویزا نیز می باشد. پذیرش تحصیلی بدون دریافت ویزا هیچ اهمیتی ندارد و تنها هزینه و وقت متقاضی از بین خواهد رفت و به همین جهت بررسی مدارک و شرایط لازم برای ویزا اهمیت به سزایی دارد. در این بخش به مدارک و مقررات لازم برای اخذ ویزا میپردازیم. جهت دریافت ویزای تحصیلی برخی نکات نظیر رعایت گپ تحصیلی، ارائه مدرک زبان، اخذ پذیرشی که منطقی باشد و شانس دریافت ویزا با توجه به آن پذیرش بالا باشد، ارائه مدارک کامل جهت تحصیل، ارائه انگیزه کافی برای تحصیل در سوئیس نیاز است. بسیاری از متقاضیان به بهانه هایی که تحصیل نیز جزو آنان است در سالهای اخیر وارد کشور سوئیس شده و به جای تحصیل به امور متفرقه و حاشیه ای نظیر کار سیاه و پناهندگی پرداخته اند به همین جهت کشور سوئیس در صدور ویزا کمی بررسی های دقیق تر جهت احراز شرایط واقعی دانشجو انجام میدهد به همین جهت قبل از هرگونه اقدام جهت ویزا با یکی از کارشناسان موسسه ملک پور مشاوره انجام دهید. مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای دانشجویی سوئیس:

 • فرم پر شده درخواست ویزای تحصیلیتحصیل دکترا در اتریش
 • 4 عکس پاسپورتی
 • پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک پرداخت هزینه سفارت
 • تمکن مالی مورد نیاز جهت هزینه های تحصیل و زندگی
 • رزومه
 • انگیزه نامه

تحصیل رایگان در سوئیس

تحصیل در سوئیس

شرایط کار پس از تحصیل در سویئس

از دیگر مواردی که در کنار تحصیل رایگان در سوئیس باید بررسی شود، شرایط کار پس از تحصیل در این کشور می باشد. همانطور که اشاره شد پس از اتمام تحصیل، متقاضی با یافتن کار در کشور سوئیس می تواند اقامت خود را به اقامت نوع C تغییر دهد تا بتواند در این کشور زندگی کند. معمول ترین روش اقامت یک کشور پس از تحصیل، یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی و یا ادامه تحصیل تا مقاطع بالاتر و انجام کارهای تحقیقاتی به عنوان محقق می باشد. در کشور سوئیس برای ورود سریعتر به بازار کار این کشور می توان در رشته هایی که دارای بازار کار و شرایط مساعدتری از لحاظ اشتغال در سوئیس می باشند تحصیل کرد. برای رشته ها و مشاغلی نظیر مدیریت کسب و کار، مدیریت برند، هتل داری، گردشگری و توریسم، مشاغل مهندسی پر تقاضا نظیر کامپیوتر و مکانیک و... امکان کاریابی در حین و پس از تحصیل فراهم است.

تحصیل رایگان در سوئیس

تحصیل رایگان در سوئیس

کار پس از تحصیل در سوئیس

اخذ اقامت دائم و پاسپورت سوئیس از طریق تحصیل

بسیاری از متقاضیان تحصیل رایگان در سوئیس، قصد ماندن در این کشور و اخذ اقامت دائم و تابعیت را پس از تحصیل دارند. کشور سوئیس قواعدی کمی متفاوت از سایر کشورهای اروپایی دارد و اقامت خود را پس از 10 سال کار و زندگی متقاضی در سوئیس اعطا می نماید. این در حالیست که عمده کشورهای اروپایی پس از گذشت 5 سال از زندگی و کار در این کشورها، اقدام به اعطای اقامت می نمایند.

 یک شهروند در صورتی که با پیدا کردن کار با درآمد مناسب و تخصص کافی بتواند در کشور سوئیس اقامت نوع C دریافت کند، پس از 10 سال زندگی با اقامت نوع C می تواند درخواست اقامت دائم و پس از آن تابعیت سوئیس را بدهد. اقامت نوع C، اقامت های بلندمدت کشور سوئیس محسوب می شود و اقامت های تحصیلی، کار موقت و.. را شامل نمی شود؛ اما با سرمایه گذاری، پیدا کردن کار پس از اتمام تحصیلات و یا ازدواج، امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت سوئیس وجود دارد. همانطور که اشاره شد قوانین کشور سوئیس با سایر کشورهای اروپایی تفاوت هایی دارد و بهتر است متقاضی قبل از هرگونه تصمیم گیری در خصوص مهاجرت، راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تماشا نماید تا بهترین تصمیم گیری در خصوص انتخاب مسیر زندگی را انجام دهد. همینطور جهت دریافت اطلاعات در خصوص تابعیت و اقامت سوئیس می توانید مقالات زیر را مطالعه فرمایید:

تحصیل رایگان در سوئیس

اقامت سوئیس


سوالات رایج درباره تحصیل رایگان در سوئیس

✅ آیا در سوئیس می توان به رایگان مشغول به تحصیل شد؟

تحصیل در دانشگاه های دولتی سوئیس به زبان آلمانی و فرانسوی رایگان می باشد ولی شرایط ورود به این دانشگاه ها نسبتاً دشوار است.

✅ برای تحصیل رایگان در سوئیس چطور می توان اقدام کرد؟

برای این منظور در ابتدا می بایست از دانشگاهی در سوئیس پذیرش اخذ نموده و سپس با در دست داشتن آن برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس اقدام نمود.

✅ آیا تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

برای اینکه از تحصیل رایگان در سوئیس برخوردار شوید، نیاز است تا به یکی از زبانهای آلمانی یا فرانوسوی تسلط نسبی داشته باشید.

✅ آیا تحصیل در سوئیس با مدرک دیپلم امکان پذیر است؟

بله. افراد با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و سایر مدارک مورد نیاز می توانند برای تحصیل  در مقطع لیسانس در اتریش اقدام نمایند.


_____________________ سخن پایانی درباره تحصیل رایگان در سوئیس _____________________

تحصیل رایگان در سوئیس، شرایط و مزایای تحصیل مجانی در سوئیس و شرایط اقامت پس از تحصیل در سوئیس در این مقاله به صورت کامل و علمی بررسی و تحلیل شد. سوئیس از لوکس ترین کشورهای جهان با بهترین شرایط زندگی و اقامت می باشد که از دید برخی، بهشت روی زمین محسوب می شود. اتباع کشورهایی نظیر کانادا و آمریکا نیز به کشور سوئیس به عنوان یک کشور ایده آل می نگرند؛ چرا که کشور سوئیس در اکثر رتبه بندی ها، جزو برترین ها می باشد. تمامی این موارد سبب شده است که بسیاری از اشخاص برای اخذ اقامت کشور سوئیس اقدام نمایند. یکی از طرق های مهاجرت به این کشور، تحصیل رایگان در سوئیس است که فرصت مناسبی برای حضور در سوئیس را فراهم می نماید. تحصیل رایگان در سوئیس نیازمند دقت، برنامه ریزی صحیح، انتخاب درست و تحقیق و مطالعه و مشاوره صحیح می باشد. اگر هدف و قصد شما تحصیل رایگان در سوئیس و یا اقامت کشور سوئیس است، موسسه ملک پور آماده ارائه بهترین و قوین ترین خدمات در خصوص کشور سوئیس می باشد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره در خصوص تحصیل رایگان در کشور سوئیس با موسسه ملک پور تماس حاصل فرموده و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در این زمینه در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 3.92 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سیاوش اسدی
سلام وقت بخیر، برای تحصیل رایگان در سوئیس آیا میشه از 11 سال شروع کرد؟ پسرم 10 سالشه و ما میخوایم سال دیگه بفرستیمش سوئیس. سرمایه زیادی ندارم ولی حتما میخوام در مدرسه خوبی درس بخونه. آیا من یا مادرش هم میتونیم به عنوان همراه باهاش بریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور سوئیس از نظام تحصیلی رایگان برخوردار نیست و اکثر مدارس خصوصی و پولی می باشند. اما شما می تواند در مدرسه های دولتی اتریش از تحصیل رایگان بهره مند بشوید و برای پدر مادر هم ویزاهیا ویزیتوری صادر می شود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سوگند
ایا سوئیس دانشگاه رایگان داره چون شرایط مالی ما انچنان خوب نیست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر نظام تحصیلی سوئیس رایگان نیست البته در برخی کانتن یا استان ها اگر به زبان همان استان مثلاً فرانسوی به ادامه تحصیل بپردازید هزینه های تحصیل کمتری خواهید داشت. علاوه بر هزینه های تحصیل باید از تمکن مالی مناسبی برای زندگی در این کشور هم برخوردار باشید. موفق باشید.
ارتین
سلام. من 23 ساله هستم و معدل لیسانسم 19/2 صدم از دانشگاه دولتی هست. زبان المانی رو در سطح b2 مدرک دارم. ایا موسسه شما میتونه واسه من بورسیه بگیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب شرایط بورسیه رقابتی و خاص می باشد باید رزومه خیلی قوی داشته باشید برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
پویان علیاری
سلام و وقتتون بخیر ممنون از مقاله کامل و جامعتون بنده متقاضی تحصیل رایگان در سوئیس هستم از کجا باید شروع کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در سوییس تحصیل رایگان نمی باشد . برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
Ama
سلام و عرض ادب . میخواستم بدونم من دوتا مدرک دارم اما میخواهم در رشته گیاه پزشکی ادامه بدهم. چون فوق دیپلمش را گرفتم . چگونه باید اقدام بکنم و چگونه باید ثبت نام انجام بدهم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب با توجه به اینکه نفرمودید چند سالتونه لطفا برای دریافت اطلاعات تخصصی و کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
محمد
سلام .من میخواهم پناهندگی بگیرم لطفا راهنمایی کنید ..
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی فعالیت نداشته و مهاجرت از این طریق را پیشنهاد نمی کند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات دقیقتر در مورد روشهای قانونی مهاجرت با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان در مورد مهاجرت دریافت نمایید. سپاس سپاس
مریم
من ۱۸ سالمه و طبق متن بالای شما تحصیل در سوییس دولتی است میخواستم ببینم اصلا مثل ایران دانشگاه دولتی نداره؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله سوییس هم دانشگاه دولتی دارد و هم خصوصی .
عطیه رنجبر
سلام خسته نباشید پسر من 16 سالشه می تونیم برای مدارس رایگان سوئیس اقدام کنیم؟ اگر نه چقدر هزینه های تحصیل خواهد بود؟ آیا بعدش می تونه برای دانشگاه های دولتی و رایگان سوئیس اقدام کنیم؟ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت فرزند شما با توجه به اینکه قیّم قانونی در کشور سوئیس ندارند و اقامت این کشور را ندارند نمی توانند وارد مدارس دولتی کشور سوئیس شوند و به همین دلیل باید در مدارس بین المللی پذیرش شوند که هزینه های آن از حدود 40-50 هزار یورو آغاز می گردد. پس از تحصیل دانش آموز می تواند در دانشگاه های دولتی سوئیس نیز پذیرش دریافت نماید.
Setayesh
سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم سوئیس برای تحصیل رشته مهندسی انرژی کشور مناسبیه؟من دانشجوی شهید بهشتیم شانسم برای گرفتن بورسیه ارشد حدودا چه قدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، بله، این رشته بسیار خوب بوده و مورد استقبال کشور سوئیس قرار می گیرد و شانس کار خوبی هم دارید. توجه داشته باشید که دریافت بورسیه امری رقابتی است و نمیتوان قولی بابت آن ارائه کرد اما اگر دانشجوی برتر باشید تخفیفاتی شامل حال شما می گردد.
انیس قربانی
سلام وقتتون بخیر خدمت، من دانشجوی هستم از دانشگاه دولتی رشته ام هنر اسلامی هستم حالا الان لیسانس ترم سوم میخوندم تا لیسانس میگیرم و برای ادامه تحصیل ارشد در سوئیس می شود و میخواهم زبان آلمانی یاد میگیرم . لطفاً راهنمایی کنید برام
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عریز ش ایط شما نسبتا مناسب هست ولی برای راهنمایی صحیح میبایست شرایط شما به صورت کامل بررسی شود پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند
انیس قربانی
سلام وقتتون بخیر، من دانشجوی کارشناسی هنرهای اسلامی میخوندم در دانشگاه تبریز دولتی آیا من میتونم در سوئیس ادامه تحصیل ارشد و دکتری بدم، لطفاً راهنمایی کنید برام
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن سن مناسب امکان اخذ پذیرش وجود دارد.
مشاوره رایگان