دانشگاه ژنو

3 نظر

دانشگاه ژنو (University of Geneva) واقع در کشور سوئیس، یک دانشگاه دولتی و تحقیقاتی واقع در شهر ژنو است.این دانشگاه در سال 1559 تحت عنوان دانشکده حقوق و الهیات تاسیس گردید و در سال 1873 این دانشگاه رسماً به دانشگاه سکولار تبدیل گردید.امروزه دانشگاه ژنو (University of Geneva) متشکل از دانشکده های علوم تجربی، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق، الهیات، روانشناسی، پزشکی، علوم انسانی و ترجمه و تفسیر است.با توجه به این حجم از دانشکده های مختلف در یک دانشگاه، رشته های متعددی از مقطع کارشناسی تا دکترا در این دانشگاه ارائه می گردند.همچنین متقاضیان تحصیل در دانشگاه ژنو لازم است بدانند که تحصیل به صورت مجازی و آنلاین نیز در این دانشگاه امکان پذیر است.دانشگاه ژنو از نظر تعداد دانشجو در رتبه سوم دانشگاه های سوئیس قرار دارد و تقریباً 40 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.از نظر رنکینگ جهانی، این دانشگاه همیشه همردیف برترین و بهترین دانشگاه های جهان است و در سال 2022 این دانشگاه در رتبه 125 جهان قرار گرفت. دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می گردند؛ البته باید توجه داشت که زبان اصلی تدریس در دانشگاه های کشور سوئیس، زبان فرانسه است.جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این دانشگاه و پذیرش دانشگاه ژنو می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور (MIE) بهره مند گردید. برای این منظور کافیست که با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید. 

تماس با ما

نمایی از پردیس دانشگاه ژنو

معرفی دانشگاه ژنو (University of Geneva)

در ابتدای سخن باید گفت این دانشگاه در زمره دانشگاه های تحقیقاتی در کشور سوئیس قرار گرفته است که بنیان‌گذاران آن، ژان کالون در سال ۱۵۵۹ میلادی می باشد. در حال حاضر دانشگاه ژنو از هشت دانشکده تشکیل شده است و اکثر رشته های این دانشگاه با زبان فرانسوی تدریس می‌شود. University of Geneva یکی از مهم دانشگاه های پژوهشی در سطح اروپا می باشد و از اعتبار و جایگاه این دانشگاه همین بس که در بین ۵ دانشگاه برتر سوئیس قرار دارد همچنین در لیست ۱۰۰ دانشگاه جهان نیز و در جایگاه 89 جهان قرار گرفته است. حدود ۱۵ هزار دانشجو دانشگاه Geneva را در حال حاضر برای تحصیل انتخاب کرده اند که شش هزار نفر از آنها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می دهند. علاقه مندان می توانند از مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا دانشگاه ژنو را برای اکثر رشته های تحصیلی پرطرفدار انتخاب نمایند. همچنین افراد ملزم به پرداخت شهریه می باشند. این دانشگاه دولتی درست در شهر ژنو واقع شده است. رشته های مختلف مربوط به علوم انسانی، علوم اجتماعی، مدیریت، الهیات، پزشکی، روانشناسی، علوم تربیتی و حقوق در دانشگاه Geneva مشغول به ارائه خدمات آموزشی می باشند.

رنکینگ دانشگاه ژنو

رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه نشان از اعتبار و جایگاه علمی او در بین دانشگاه های جهان را می دهد بسیار مهم است که از نظر موسسات رتبه بندی معتبر رتبه و جایگاه دانشگاهی می‌خواهیم در آن به تحصیل بپردازیم را بسنجیم. دو موسسه رتبه بندی بسیار صاحب‌نام و مشهور و قابل استناد در جهان موسسه qs و Times می باشد که در جدول زیر رنکینگ دانشگاه ژنو شرح داده شده است.

نوع موسسه

رتبه

موسسه QS

125

موسسه Times

197

USNEWS

101

CWUR

99

 

دانشکده های دانشگاه ژنو

هرچند که پیش تر به دانشکده های دانشگاه ژنو اشاره کردیم اما اگر بخواهیم به طور کامل و جزئی تر به این مقوله بپردازیم به نام هایی همچون: دانشکده علوم، دانشکده دارو، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشگاه اقتصاد و مدیریت، دانشکده قانون، دانشکده الهیات، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی و دانشکده ترجمه و تفسیر بر می خوریم. هر کدام از این دانشکده ها دارای زیرشاخه های متعددی از رشته هایی می باشند که افراد قادر به انتخاب آنها برای تحصیل در سوئیس می باشد.

دوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه ژنو

دانشگاه ژنو دارای 500 نوع برنامه مختلف تحصیلی شامل 136 برنامه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و 87 برنامه در مقطع دکترا می باشد. همانگونه که ذکر گردید با توجه به وجود دانشکده های متعدد در این دانشگاه، رشته های مختلف و متعددی برای تحصیل دانشجویان وجود دارند که دانشجویان بین المللی با توجه به علاقه خود و مراجعه به وبسایت این دانشگاه می توانند جهت اخذ پذیرش در رشته مورد علاقه خود اقدام نمایند. پذیرش در هر یک از دانشکده ها و رشته ها دارای شرایط مختص به خود می باشد که متقاضیان تحصیل در دانشگاه ژنو قبل از اقدام به هر کاری بهتر است که این شرایط را به دقت مطالعه نمایند و یا با مشاورین مجرب مؤسسات مهاجرت معتبر مشاوره نمایند.در جدول موجود در زیر، نام برخی از رشته های تحصیلی دانشگاه ژنو و مقاطع تحصیلی آن ها ذکر گردیده است.

 

نام رشته

مقطع تحصیلی

نام دانشکده

الهیات

کارشناسی و کارشناسی ارشد

الهیات

علوم تجربی

کارشناسی و کارشناسی ارشد

علوم تجربی

دندان پزشکی/پیراپزشکی

کارشناسی

پزشکی

مغز و اعصاب

کارشناسی ارشد

پزشکی

هنر

کارشناسی تا دکترا

علوم انسانی

اقتصاد و مدیریت

کارشناسی

اقتصاد و مدیریت

اقتصاد/مدیریت/آمار

کارشناسی ارشد

اقتصاد و مدیریت

اقتصاد/مدیریت/آمار/اقتصادسنجی

دکترا

اقتصاد و مدیریت

حقوق بشر/حقوق بین الملل

کارشناسی ارشد

حقوق

روانشناسی

کارشناسی ارشد

علوم روانشناسی و آموزشی

ترجمه و تکنولوژِی

کارشناسی ارشد

ترجمه و تفسیر

مدیریت ارتباط چند زبانی

دکترا

ترجمه و تفسیر

 

تحصیل پزشکی در سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پزشکی در سوئیس

در این مقاله ما شرایط تحصیل پزشمی در سوئیس را به شما توضیح میدهیم.

شرایط پذیرش دانشگاه ژنو سوئیس در مقطع کارشناسی

در رابطه با شرایط پذیرش دانشگاه ژنو سوئیس در مقطع کارشناسی باید قدم به قدم جلو برویم در اولین قدم لازم است که فرد متقاضی یک حساب ORISIS ایجاد نماید. در ادامه افراد باید درخواست آنلاین را برای ثبت نام تکمیل کنند. پرداخت هزینه ثبت نام یکی از شرایط مهم برای ورود به مقطع کارشناسی می باشد که افراد در زمان ثبت نام و پذیرش باید نسبت به این مقوله واکنش مناسب نشان دهند. در ادامه متقاضی زمانی می تواند وارد مقطع لیسانس دانشگاه ژنو شود که بتواند مدارک مربوط به دوره دبیرستان خود را به همراه ترجمه معتبر انگلیسی در کنار اصل مدرک دیپلم، دو قطعه عکس، رزومه تحصیلی کپی پاسپورت و یک توصیه نامه از مدرسه مورد نظر به زبان انگلیسی را به کشور سوئیس ارائه دهد.

شرایط پذیرش دانشگاه ژنو سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد که از پس مقطع لیسانس می آید برای ورود به دانشگاه ژنو، شرایطی را طراحی کرده که تحت عنوان شرایط پذیرش دانشگاه ژنو سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد شناخته می شود. که شامل موارد زیر است:

 • پرداخت هزینه مورد نیاز در این زمینه که ۱۵۰ فرانک است.
 • تکمیل و فرم درخواست
 • مقاله علمی در حد ۳۰۰ کلمه
 • کسب مدرک کارشناسی با حداقل نمره ۲۷ از ۴۰
 • مدرک زبان آیلتس
 • کپی از پاسپورت
 • دو قطعه عکس
 • دارای شرایط سنی کمتر از ۳۰ سال

تحصیل در دانشگاه ژنو سوئیس در مقطع دکترا

یکی از بالاترین سطح علمی در هر رشته تحصیلی، مقطع دکترای آن می باشد. دانشگاه معتبر ژنو نیز تحصیلات خود را تا مقطع دکترا برای رشته های تحصیلی متعدد این دانشگاه در نظر گرفته است. افرادی می توانند وارد مقطع دکترای این دانشگاه شوند که دارای رزومه علمی بسیار مناسب، مقالات علمی و نویسنده کتاب بوده و همچنین سطح زبان بالایی در کنار توانایی مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه های این کشور را دارا باشند.

به طورکلی شرایط پذیرش در مقطع دکتری مشابه با مقطع کارشناسی ارشد می باشد. افرادی که بتوانند مدارک و شرایط مقطع کارشناسی ارشد را تکمیل کند، با همان الگو باید رزومه خود را برای ورود به مقطع دکتری دانشگاه Geneva سوئیس نیز تکمیل نمایند و اینگونه است که در پروسه تحصیل در دانشگاه ژنو سوئیس در مقطع دکترا، موفق خواهند شد.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه ژنو

تسلط به زبان و دارا بودن مدرک برای اثبات کردن این موضوع از مهمترین شرایط برای ورود به دانشگاه ژنو سوئیس (University of Geneva) می باشد. مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه ژنو متعدد بوده که بر حسب مقطع تحصیلی رشته و شرایط، باید مدرک مناسب را ارائه دهند به طور کلی افرادی می توانند وارد دانشگاه معتبر ژنو سوئیس شوند که قادر به ارائه مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه ژنو کارشناسی زیر باشند:

آزمون های پذیرفته شده حداقل نتایج مورد نیاز

تافل (تست زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی)

تست مبتنی بر اینترنت 90

آزمون مبتنی بر کاغذ 577

تست کامپیوتری 233

آیلتس (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی)

5.5

FCE (اولین گواهینامه کمبریج به زبان انگلیسی)

160 (C)

CAE (انگلیسی پیشرفته کمبریج)

180 (C)

CPE (گواهی مهارت زبان انگلیسی)

200 (C)

APTIS

پیشرفته

 

ددلاین دانشگاه ژنو

تاریخ ددلاین دانشگاه ژنو (University of Geneva) از آن جهت مهم است که افراد بدون آگاهی از این تاریخ حتی با دارا بودن شرایط و مدارک مورد نیاز نیز نمی توانند وارد رشته مورد علاقه شان در این دانشگاه شوند. پس بسیار مهم است که بدانند در چه تاریخی اقدام و درخواست خود را ارائه دهند. برای همین تصمیم گرفتیم که در ادامه این تاریخ ها را با جزئیات دقیق تر خدمت شما ارائه دهیم:

ترم پاییز ورود به دانشگاه ژنو برای مقطع لیسانس از ۱۵ ژانویه آغاز شده و تا آوریل ادامه دارد. البته این تاریخ برای رشته‌های غیرپزشکی می باشد.

البته آن دسته از متقاضیانی که بدون توجه به محل سکونت فعلی خود مشمول ویزا برای ورود به سوئیس برای بیش از ۹۰ روز می باشند، قادر خواهند بود در ۲۸ فروردین درخواست خود را ارائه دهند.

حال در رابطه با مدت تاریخ آنلاین برای مقطع کارشناسی ارشد رشته های غیر پزشکی به تاریخ فوریه تا پایان آوریل برمی خوریم که متقاضیان ملزم به ارائه درخواست خود در این مدت زمان مشخص برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد University of Geneva می شوند.

ثبت نام در مقطع دکترا نیز هم در ترم پاییز و بهار انجام می پذیرد اما تاریخ دقیق آن را هر دانشکده دانشگاه ژنو مشخص می کند. متقاضیان رشته پزشکی در تاریخ و مشخصی یعنی ابتدای ژانویه برای ترم پاییز باید اقدام کنند و مدارک خود را برای اخذ پذیرش به دانشگاه ارسال نمایند.

هزینه تحصیل در دانشگاه ژنو (University of Geneva)

متقاضیان تحصیل در دانشگاه ژنو (University of Geneva) لازم است که از هزینه تحصیل در سوئیس اطلاع داشته باشند. دانشگاه های موجود در کشور سوئیس تحت حمایت های مالی دولت سوئیس هستند و این مورد بدین معنی است که هزینه تحصیل در سوئیس از جمله دانشگاه ژنو در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، اندک است. البته باید توجه داشت که این مورد مشمول دانشگاه های خصوصی نمی گردد و دانشگاه های خصوصی با توجه به رشته تحصیلی، شهریه را مشخص می نمایند.هزینه تحصیل در دانشگاه ژنو با توجه به دولتی بودن این دانشگاه، به صورت میانگین 1000 فرانک سوییس در سال است که این مبلغ بیشتر جهت مالیات دریافت می گردد.باید توجه داشت که این هزینه با توجه به رشته و مقطع تحصیلی تغییر پیدا خواهد کرد. هزینه تحصیل در سوئیس در دانشگاه ژنو و دیگر دانشگاه های دولتی سوئیس در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 1600 یورو در سال و در مقطع دکترا 100 تا 200 یورو در سال است.البته لازم به ذکر است که دانشجویان رشته های پزشکی و داروسازی باید شهریه ای معادل 1600 یورو در سال پرداخت نمایند. متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی سوئیس حدود 16000 یورو در سال است.

هزینه زندگی دانشجویان University of Geneva

همه دانشجویان قبل از ورود به کشور سوئیس و دانشگاه ژنو به این کشور باید در رابطه با هزینه های زندگی خود به طور کامل آگاهی کسب نمایند چرا که قرار است در شهری گران و البته دور از وطن به تحصیل و زندگی بپردازند. پس هیچ چیز نباید مانع تحصیل و رشد آن ها از جمله منابع مالی شود. در رابطه با هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجویان ژنو جزئیات بسیار زیاد وجود دارد که افراد باید به همه آنها توجه نماید به همین دلیل جدول زیر را نگارش نموده ایم:

نوع هزینه

ماهیانه (فرانک)

سالیانه (فرانک)

شهریه

83

1000

هزینه های تحصیل

 

83

1000

بیمه سلامت

119

428

اجاره

700

8400

حمل و نقل عمومی

45

450

هزینه های فرعی

1000

12000

هزینه های پزشکی

33

400

مجموع

2316

27792

 

بورسیه دانشگاه ژنو سوئیس

دانشگاه ژنو سوئیس (University of Geneva) برای برطرف نمودن مشکل و دغدغه افراد، بورسیه تحصیلی را طراحی کرده است که از مقطع کارشناسی ارشد در دسترس متقاضیان قرار گرفته است. بورسیه دانشگاه ژنو رشته های بسیاری مانند: زیست شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، علوم دارویی، علوم زمین، محیط زیست، ریاضیات، فیزیک و غیره را تحت پوشش قرار می دهد. با توجه به محبوبیت بورسیه تحصیلی سوئیس در این دانشگاه رقابت بر سر بدست آوردن آن نیز بسیار زیاد می باشد.

دانشکده علوم دانشگاه Geneva با حمایت شرکت های خارجی، برنامه کمک هزینه تحصیلی را برای دانشجویان با رزومه علمی مناسب و فعالیت های پژوهشی در نظر گرفته است که هزینه های زندگی آنها را برای تحصیل در دانشگاه ژنو کم و یا حتی به صفر می رساند که این کمک هزینه به مبلغ ۱۰۰۰۰ الی ۱۵۰۰۰ فرانک سوئیس به مدت یکسال به متقاضیان اعطا می شود و در مقطع کارشناسی ارشد تا سه ترم قابل تمدید می باشد مشروط بر این که متقاضی در پایان ترم اول تحصیل خود، از نظر تحصیلی رزومه قوی را کسب کرده باشد.

درخواست برای دریافت این نوع بورسیه در ماه ژانویه و به صورت آنلاین انجام می پذیرد و پس از اینکه افراد درخواست خود را ارائه دهند، یک ایمیل که شامل لینک شخصی خواهد بود، برای آنها ارسال می شود تا فرم های مربوطه را تکمیل نمایند. مهلت بعدی که برای درخواست بورسیه دانشگاه ژنو وجود دارد، ۱۵ مارس و ۱۸ سپتامبر می باشد. لازم به ذکر است که اگر افراد قبلاً در یکی از برنامه‌های این دانشگاه برای کمک هزینه تحصیلی شرکت نمودن دیگر حق ارائه درخواست در این زمینه نخواهند داشت.

نوع دیگری از بورس تحصیل در دانشگاه ژنتیک وجود دارد و بر اساس شایستگی و امتیازات افراد به متقاضیان برتر در این دانشگاه ارائه میشود، ۲۰۰۰۰ فرانک میباشد که همه هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجویی متقاضیان را تحت پوشش قرار میدهد.

خوابگاه دانشگاه ژنو و هزینه اسکان

دانشگاه ژنو

مسئولیت خوابگاه های دانشجویی در کشور سوئیس بر عهده اداره خوابگاه ها تحت عنوان HOUSING OFFICE می باشد.این اداره با توجه به شرایط دانشجو، اتاق های ارزان قیمت و مناسبی را در اختیار آن ها قرار می دهد.البته دانشجویان بین المللی علاوه بر اسکان در خوابگاه های دانشجویی می توانند از مزیت زندگی با خانواده سوئیسی و یا اجاره آپارتمان نیز استفاده نمایند؛ البته هزینه خوابگاه های دانشجویی به مراتب کمتر از هزینه اجاره آپارتمان است.هزینه خوابگاه دانشجویی در کشور سوئیس حدود 500 الی 800 فرانک سوئیس در ماه است.هزینه اجاره آپارتمان نیز در شهرهای سوئیس با توجه به شهر و محل متفاوت است و تقریباٌ بین 800 الی 1500 فرانک سوئیس است.متقاضیان تحصیل در دانشگاه ژنو (University of Geneva) باید توجه نمایند که اطلاعات مربوط به خوابگاه های دانشجویی بر روی بردهای دانشگاه نصب می گردند و دانشجویان می توانند جهت یافتن محلی برای اسکان از این آگهی ها نیز استفاده نمایند.جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه به وبسایت دانشگاه ژنو مراجعه نمایید.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش دانشگاه ژنو و ویزای تحصیلی سوئیس

پذیرش دانشگاه ژنو (University of Geneva) دارای شرایطی بوده و نیازمند طی نمودن مراحلی است. متقاضیان دریافت پذیرش تحصیلی باید در ابتدا بررسی نمایند که آیا صلاحیت های مورد تایید دانشگاه را دارند یا خیر، سپس نسبت به دریافت پذیرش دانشگاه ژنو اقدام نمایند.متقاضیان در ابتدا باید به وبسایت دانشگاه مراجعه نموده و برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب نمایند، سپس فرم درخواست پذیرش دانشگاه ژنو را تکمیل نمایند.ویزای تحصیلی در کشور سوئیس دو نوع ویزای نوع C و نوع D می باشد.ویزای نوع C ویزای صادر شده برای دانشجویان جهت گذراندن دوره های کوتاه مدت بوده و اعتبار آن شش ماه است و ویزای نوع D ویزای تحصیلی طولانی مدت برای دوره های بیش از سه ماه است.تمامی مدارک مورد نیاز جهت طی نمودن پروسه پذیرش دانشگاه ژنو و ویزای تحصیلی سوئیس باید به زبان فرانسوی، آلمانی و یا انگلیسی ترجمه شوند.سفارت در زمان اعطای ویزای تحصیلی نیازی به مدرک زبان ندارد؛ اما ممکن است جهت اثبات مهارت زبانی با متقاضی مصاحبه نمایند.مدارک مورد نیاز جهت ارائه به دانشگاه و دریافت پذیرش از دانشگاه ژنو و ویزای تحصیلی سوئیس عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • 2 قطعه عکس
 • ریزنمرات و مدارک سال های تحصیلی پیشین
 • مدارک هویتی
 • توصیه نامه از جانب اساتید دانشگاه پیشین
 • مدرک زبان تافل با نمره 80
 • سی وی تهیه شده توسط خود متقاضی
 • انگیزه نامه
 • فیش پرداخت هزینه معادل 140 دلار
 • بیمه نامه
 • پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی جهت تامین هزینه زندگی

کار پس از تحصیل در دانشگاه Geneva سوئیس

نمودار نرخ بیکاری سوئیس

دانشجویان در حال تحصیل در سوئیس، پس از فراغت از تحصیل همانند اکثر کشورهای جهان می توانند مدت زمان شش ماه در کشور سوئیس مانده و دنبال کار بگردند.در مدت زمان تعیین شده فرد فارغ التحصیل شده می تواند کماکان تا زمان یافتن شغل مورد نظر خود به همان کار پاره وقت دوران دانشجویی مشغول باشد.کارفرمایان در کشور سوئیس ابتدا باید افرادی را استخدام نمایند که به تحصیل در سوئیس پرداخته اند؛ لذا همین مورد باعث جلب توجه بسیار از دانشجویان بین المللی به این کشور شده است و در واقع نوعی تضمین برای آینده کاری آن ها می باشد.کشور سوئیس دارای نرخ بیکاری سطح پایینی است و این مورد نشان دهنده بحران نیروی کار در سوئیس است و به عبارتی نشان می دهد که دانشجویان پس از فراغت از تحصیل می توانند به راحتی در این کشور مشغول به کار گردند.برخی از مشاغل مورد نیاز کشور سوئیس عبارتند از: مشاغل فنی و مهندسی، داروسازی، بانکداری، مشاوره، بیمه، تحلیلگران سیستم، تحلیلگران مالی و غیره.دانشجویان به منظور یافتن کار در سوئیس می توانند از مؤسسات و وبسایت های کاریابی استفاده نمایند.پیشنهاد می گردد محصول ویدیویی گام به گام تا کار در خارج از کشور را تهیه و مشاهده نمایید تا بتوانید همانند یک کارشناس مهاجرتی درخصوص مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

دانشگاه ژنو

مشاهیر دانشگاه ژنو

از اعتبار و سطح بالای علمی دانشگاه جنوب علاوه بر رتبه بندی در موسسه های معتبر جهانی و قرار گرفتن آن در بین ۱۰۰ کشور ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان که بگذریم افراد بسیاری در این دانشگاه تحقیقاتی به تحصیل پرداخته در پدر آذر درخشان قرار گرفته و تبدیل به یک افراد موثر در طول تاریخ شده اند. بعضی از مهمترین مشاهیر دانشگاه ژنو عبارتند از:

 • آنری: دوک اعظم لوگزامبورگ
 • کوفی عنان: دیپلمات کشور غنا
 • فردیناند پی بیر: استاد رشته مکانیک دانشگاه لیهای
 • احسان نراقی: پژوهشگر ایرانی
 • یان فلمینگ: نویسنده انگلیسی و پدید آورنده داستان جیمز باند

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه ژنو سوئیس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه ژنو

✅ دانشگاه ژنو از دانشگاه های خصوصی و یا دولتی کشور سوئیس است؟

دانشگاه ژنو (University of Geneva) یکی از دانشگاه های دولتی کشور سوئیس است.

✅ تدریس در دانشگاه ژنو به چه زبانی است؟

دروس در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می گردند.

✅ هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی کشور سوئیس چقدر است؟

هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی کشور سوئیس 500 الی 800 فرانک سوئیس است.

✅ آیا رشته های پزشکی در دانشگاه ژنو وجود دارند؟

بله؛ رشته های پزشکی نیز در این دانشگاه وجود دارند و شهریه رشته های پزشکی تا حدودی بالاتر از سایر رشته هاست.

 

_____________نکات نهایی تحصیل در دانشگاه ژنو_____________

در این مقاله با دانشگاه ژنو، نحوه پذیرش این دانشگاه و همچین شرایط تحصیل و زندگی در کشور سوئیس آشنا شدیم.همچنین دریافتیم که این دانشگاه هر سال پذیرای بسیاری از دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان است و هزینه تحصیل در این دانشگاه با توجه به دولتی بودن آن، اندک است.این دانشگاه دارای چندین دانشکده بوده و تمامی مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا دکترا را در رشته های مختلف تحصیلی پوشش می دهد.در صورتی که پس از خواندن این مقاله کماکان نیاز به دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید، می توانید فرم تماس را کامل کرده و یا از طریق تماس با شماره تلفن های موسسه، از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید و یا در انتهای این مقاله سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

نویسنده این مطلب

نام : فرشاد عسکری (askari)

مشاور ارشد موسسه MIE

بیش از 6 سال سابقه درخشان فعالیت در موسسه MIE

ارائه دهنده مشاوره های موفق در زمینه تحصیل، کار، سرمایه گذاری، مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران

ایدی اینستاگرام: Mie_askari

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
الهه
سلام. خیلی تشکر می کنم از مقاله خوبتون در مورد دانشگاه ژنو. من اگه بخوام تو این دانشگاه با هزینه کمتری درس بخونم؛ انتخاب زبان تاثیر داره؟ مثلا اینکه اگه به زبان آلمانی درس بخونم هزینم کمتر از تحصیل به زبان انگیسی میشه یا یکسانه؟ خیلی خیلی ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله در صورتیکه به زبان آلمانی درس بخونید هزینه تحصیل شما بسیار کمتره برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
افشین محمدی
سلام و عرض ادب چطور میشه برای این دانشگاه دولتی با هزینه کم اقدام کرد؟ آیا برای ایرانی ها شانس ویزا داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در صورتیکه زبان آلمانی شما در سطح C1 باشد میتوانید در این دانشگاه با هزینه کم پذیرش بگیرید و امکان اخذ ویزا برای ایرانی ها وجود دارد برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
ناشناس
سلام ممنون از مقاله خوبتان. ببخشید دو سوال داشتم: ۱- مقدار تمکن مالی چقدر است؟ ۲- آیا آزمون ورودی برای رشته مدیریت یا اقتصاد وجود دارد؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متشکریم دوست عزیز. شرایط پذیرش رشته ها با توجه به دانشگاه متفاوت است و برای تمکن مالی شما باید هزینه های تحصیل و زندگی در سال اول را به عنوان تمکن مالی نشان دهید.
مشاوره رایگان