پاسپورت سوئیس

27 نظر

پاسپورت سوئیس رتبه 2 جهانی را دارد، با داشتن پاسپورت این کشور به 199 کشور می توان بدون ویزا سفر کرد، به 48 کشور با اخذ ویزای فرودگاهی و برای 9 کشور ویزای الکترونیکی دریافت کرد. پاسپورت سوئیس را می توان از روشهای کار، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی دریافت کرد. همچنین به صورت غیر مستقیم به روش تحصیلی می توانید گذرنامه سوئیس را کسب کنید. گفتنی است کشور سوئیس تابع خون است و در صورتی که پدر و مادر سوئیسی باشند پاسپورت این کشور برای فرزند نیز صادر می گردد. اعتبار پاسپورت سوئیس برای بزرگسالان 10 ساله می باشد و برای کودکان زیر 17 سال 5 ساله است. شما دوستان گرامی می توانید با موسسه MIE تماس حاصل فرموده و پاسخ سوالات خود را به صورت تلفنی و رایگان از مشاورین متخصص و مجرب ما دریافت نمایید. 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به سوئیس


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماعکس پاسپورت سوئیس

شرایط گرفتن پاسپورت سوئیس

در این کشور 3 روش نسب، اعطای تابعیت و فرزند خواندگی فرد سوئیسی برای اخذ شهروندی و در نهایت گذرنامه موجود است. شرایط دریافت پاسپورت سوئیس برای اتباع خارجی به شرح زیر می باشد:

 • دارای مجوز اقامت دائم (نوع C)
 • سن فرد بالای 18 سال باشد
 • حداقل 10 سال در سوئیس کار و زندگی کرده باشد و مالیات پرداخت کرده باشد.
 • تسلط به زبان بومی
 • فرد باید در مدت اقامت خود مرتکب جرمی نشده باشد.
 • قبولی در امتحان شهروندی با توجه به شرایط کانتونی که قصد زندگی در آن را دارد.

اعتبار پاسپورت سوئیس

طبق آخرین رده بندی صورت گرفته در سال 2023 در سایت passportindex.org، رتبه پاسپورت سوئیس به عنوان دومین پاسپورت معتبر جهان با 173 امتیاز انتخاب شده است. این امتیاز به معنی آن است که شخص دارنده این مدرک می تواند به 117 مورد از کشورهای بدون ویزا با پاسپورت سوئیس سفر کند. خبر خوش برای متقاضیان دریافت پاسپورت این کشور این است که تابعیت دوگانه مورد قبول دولت سوئیس می باشد. بدین معنا که شما برای اخذ پاسپورت کشور سوئیس، نیازی به ترک تابعیت اول خود ندارید مگر آنکه، کشور اول وی این اجازه را به شما ندهد. ذکر این نکته الزامی است که کشور ایران تابعیت دوگانه را می پذیرد و شهروندان ایرانی مشکلی برای دریافت پاسپورت دوم نخواهند داشت.

ارزش پاسپورت سوئیس

 

جدول ذیل خلاصه ای از رتبه بندی های گذرنامه سوییس است.

رده بندی سازمان های مختلف

رتبه

رده بندی passport index

2

رده بندی ویکی پدیا

6

رده بندی nomad capitalist

2

رده بندی visa index

5

با پاسپورت سوئیس به چه کشورهایی بدون ویزا می توان سفر کرد؟

کشور سوئیس از جمله کشورهایی است که اعتبار پاسپورت ان بالا میباشد، از نظر اعتبار پاسپورت در رده چهارم کشورهای جهان قرار دارد. یعنی کشور سوئیس پاسپورتش از نظر اعتبار هم رده با کشورهایی چون: ژاپن، بریتانیا، کانادا، اتریش، یونان و بلژیک قرار گرفته اینکه با پاسپورت سوئیس به چه کشورهایی بدون ویزا می توان سفر کرد رتبه پاسپورت این کشور و اعتبار پاسپورتش را نشان می دهد. با داشتن پاسپورت کشور سوئیس به 119 کشور بدون نیاز به داشتن ویزا می توان سفر کرد. در حالت کلی پاسپورت این کشور در رده بسیار خوبی از رده بندی اعتبارات پاسپورت کشورهای دنیا قرار دارد در جدول زیر لیستی کشورهای بدون ویزا با پاسپورت سوئیس را در اختیار شما قرار می دهیم:

با پاسپورت سوئیس به چه کشورهایی بدون ویزا می توان سفر کرد؟

نام کشور

مدت مجاز اقامت

نام کشور

محدودیت ندارد

فرانسه

محدودیت ندارد

ایرلند

محدودیت ندارد

انگلستان

محدودیت ندارد

بلژیک

محدودیت ندارد

اتریش

محدودیت ندارد

یونان

محدودیت ندارد

سوئد

محدودیت ندارد

کارائیب

180 روز اقامت آزاد

اسپانیا

محدودیت ندارد

جامائیکا

180 روز اقامت آزاد

ایتالیا

محدودیت ندارد

ژاپن

90 روز اقامت آزاد

فنلاند

محدودیت ندارد

مالزی

90 روز اقامت آزاد

پرتغال

محدودیت ندارد

هند

محدودیت ندارد

آلمان

محدودیت ندارد

هنگ کنگ

90 روز اقامت آزاد

مکزیک

180 روز اقامت آزاد

آرژانتین

90 روز اقامت آزاد

برزیل

90 روز اقامت آزاد

گرجستان

360 روز اقامت آزاد

کشورهای دارای ویزای فرودگاهی با پاسپورت سوئیس

یکی از انواع ویزا هایی که در برخی از کشورها برای مسافرین صادر می کنند، ویزای فرودگاهی است ویزای فرودگاهی به این صورت است که به عنوان مثال: فردی که دارای پاسپورت کشور سوئیس می باشد به این کشور مقصد سفر می کند و در فرودگاه کشور مقصد با داشتن پاسپورت کشور سوئیس برایش ویزای کشور ثانی صادر می گردد. به این ویزا، ویزای فرودگاهی گفته می شود. کشورهای دارای ویزای فرودگاهی با پاسپورت سوییس می باشند49 کشور هستند که این کشور ها این امکان را برای تبعه کشور سوئیس فرهم کردند که بدون اینکه نیاز به دریافت ویزا  از قبل به محض ورود ویزای کشور مقصد را دریافت.

کشورهایی که با پاسپورت سوئیس ویزای فرودگاهی می دهند

نام کشور

مدت مجاز اقامت

نام کشور

مدت مجاز اقامت

عمان

14 روز

کویت

90 روز

عربستان سعودی

90 روز

سودان

بدون محدودیت

نپال

90 روز

اردن

بدون محدودیت

آذربایجان

30 روز

نیجریه

بدون محدودیت

هند

30 روز

موریتانی

بدون محدودیت

مصر

30 روز

اتیوپی

بدون محدودیت

اندونزی

30 روز

اتیوپی

بدون محدودیت

کشورهای دارای ویزای الکترونیک با پاسپورت سوئیس

طبق آخرین اطلاعات از سایت پاسپورت ایندکس، با پاسپورت سوئیس به 9 کشور در صورت دریافت ویزای الکترونیک (ETA سوئیس) می توان سفر کرد. کشور هایی که با مجوز ویزای الکترونیک به آنها می توان سفر داشت عبارتند از:

 • آمریکا
 • کانادا
 • استرالیا
 • نیوزلند
 • کره جنوبی
 • ساحل عاج (ساحل عاج)
 • پاکستان
 • سیشل
 • سری لانکا

کشورهای دارای ویزا با پاسپورت سوئیس

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد کشور سوئیس از جمله کشورهایی می باشد که پاسپورت آن بسیار معتبر می باشد اما با این حال بعضی از کشورها هستند که پاسپورت این کشور را قبول ندارند و برای ورود به این کشورها حتماً باید قبل از ورود ویزای دریافت کرد که تعداد آنها ۳۲ کشور می باشد برای اطلاع از لیست این کشور ها لیست زیر را مطالعه کنید:

کشور هایی که نیاز به ویزا دارند

چاد

کامرون

جمهوری آفریقای مرکزی

افغانستان

کنگو

گینه استوایی

اریتره

غنا

لیبی

لیبریا

ماکائو

مالی

جزایر مارشال

میکرونزی

میانمار

نائورو

چین

بنین

بوتان

الجزایر

روش های اخذ پاسپورت سوئیس

روش های اخذ پاسپورت سوئیس مختلفی وجود دارد که در شکل ذیل می توانید آنها را مشاهده بفرمایید. در هر یک از روش های زیر، متقاضی می بایست فرایند دشوار و طولانی را در جهت کسب پاسپورت کشور سوییس طی کند. در همه موارد متقاضی باید اقامت سوئیس را جهت دریافت تابعیت سوئیس داشته باشد، سپس بعد از گذشت حداقل 10 سال زندگی در سوئیس، می تواند برای اخذ پاسپورت اقدام نماید.

اخذ پاسپورت سوئیس از طریق کار

کشور سوئیس می تواند مقصد بسیار خوبی برای متقاضیان اخذ پاسپورت سوئیس از طریق کار باشد. نظام اقتصادی بسیار خوب و نرخ بیکاری پایین، از فاکتورهای مهم افراد برای کار در کشور دیگری به حساب می آیند که کشور سوئیس این معیارها را دارا می باشد. کسب اجازه کار در این کشور برای متقاضیان عضو اتحادیه اروپا و افراد خارج از اتحادیه اروپا متفاوت می باشد. اخذ گذرنامه سوئیس از طریق کار برای افراد خارج از اتحادیه اروپا به این صورت است که متقاضی در ابتدا می بایست پیشنهاد کاری (Job Offer) از یک کارفرمای سوئیسی دریافت کند. کسب پیشنهاد کاری مستلزم داشتن رزومه بسیار قوی، مدرک تحصیلی با نمرات بالا و دانش یکی از زبان های رسمی این کشور می باشد. بعد از کسب پیشنهاد کاری و اجازه کار در سوئیس، به فرد اقامت موقت و پس از آن اقامت دائم اعطا می شود. سپس متقاضی می تواند بعد از گذشت حداقل 10 سال زندگی در این کشور و پرداخت مالیات به دولت، جهت اخذ پاسپورت سوییس اقدام نماید. متقاضی گرامی، چنانچه به اطلاعات کامل تر و دقیق تری در زمینه اخذ پاسپورت از طریق کار نیازمندید، می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید. همان طور که در نمودار ذیل مشاهده می فرمایید، نرخ بیکاری دو سال اخیر در کشور سوئیس زیر 3 درصد می باشد. 

نرخ بیکاری سوئیس

پاسپورت سوئیس از طریق تحصیل

تحصیل در سوئیس در تمام مقاطع مدرسه و دانشگاه امکان پذیر است. متقاضیان اخذ پاسپورت سوئیس از طریق تحصیل باید این موضوع را در نظر داشته باشند که، هزینه های تحصیل و زندگی در گران ترین کشور جهان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بیشتر می باشد. زبان تدریس دانشگاه ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا انگلیسی، آلمانی و فرانسوی می باشد. اما در مقطع کارشناسی امکان تدریس به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی فراهم نمی باشد. لازم به ذکر است که صرف تحصیل در سوئیس، موجب اعطای گذرنامه سوئیس به دانشجو نمی شود. لذا متقاضیان می بایست پس از اتمام دوران تحصیل در سوئیس جویای کار شده، سپس می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و مشغول به کار شود. پس از آن می تواند بعد از گذشت 10 سال کار و زندگی در این کشور، برای پاسپورت کشور سوئیس اقدام نماید.

پاسپورت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

کشوری که دارای نظام بانکداری پیشرفته و ثبات اقتصادی بالا باشد، مطمئناُ مقصد بسیار خوبی برای سرمایه گذاران خارجی به حساب می آید. این کشور قوانین سختگیرانه ای را برای سرمایه گذاران خارج از اتحادیه اروپا وضع کرده است. متقاضیان اخذ گذرنامه سوئیس این را بدانند که خرید ملک در این کشور منجر به اقامت نمی شود. لذا دریافت پاسپورت سوئیس فقط از روش های دیگر سرمایه گذاری مقدور می باشد. در روش سرمایه گذاری در سوئیس از طریق  ثبت شرکت، سرمایه گذار می بایست حداقل مبلغ یک میلیون فرانک سوئیس را دارا باشد. ضمن اینکه طرح تجاری وی باید سودآور و سبب اشتغال در سوئیس شود. فرایند دیگری که برای بازنشستگان و افراد بالای 55 سال در نظر گرفته شده این است که، این اشخاص می توانند با پرداخت مالیات به ارزش 150 هزار فرانک سوئیس اقامت این کشور را کسب نمایند. این مبلغ در بعضی از شهرهای سوئیس به یک میلیون فرانک سوئیس هم می رسد. سپس بعد از گذشت 10 سال می توانند برای گذرنامه سوئیس اقدام نمایند.

پاسپورت سوئیس از طریق تولد

پاسپورت سوئیس از طریق تولد به شخصی اعطا می گردد که پدر یا مادر آن شهروند قانونی سوئیس باشد. این قانون در جهان به اصل خون معروف می باشد. اکثر کشورهای جهان از این اصل استفاده می کنند. بر این اساس می توان گفت که روند اخذ پاسپورت کشور سوئیس به طور نسبی بر اساس نظام خون است و تولد در خاک سوئیس به تنهایی امتیازی برای اخذ پاسپورت محسوب نمی شود. افرادی که پدر یا مادر سوئیسی دارند و تا به حال پاسپورت را کسب نکرده اند، واجد شرایط برای درخواست پیگیری سریع (Fast-Track) حق شهروندی خود هستند. این افراد می بایست قبل از رسیدن به سن 22 سالگی، درخواست خود را ثبت نمایند. ضمن اینکه 5 سال قبل درخواست باید در کشور سوئیس سکونت داشته باشند.

پاسپورت سوئیس از طریق ازدواج

افرادی که می خواهند مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج داشته باشند و پس از آن پاسپورت کشور سوئیس را از طریق ازدواج دریافت نمایند، شرایط دشواری را پیش رو خواهند داشت. زیرا دولت سوئیس قوانین سختی را در این مورد وضع کرده است. افراد خارجی که با شخص دارنده پاسپورت این کشور ازدواج می کنند، می بایست رابطه عاطفی خود را از طریق ایمیل، فیلم، عکس و یا ... اثبات کنند. فرد خارجی باید با زبان و آداب و رسوم کشور سوئیس کاملاُ آشنا باشد. همچنین اثبات تمکن مالی جهت هزینه های زندگی زناشویی، از جمله قوانین می باشد. پس از کامل کردن تمامی مدارک مانند سند ازدواج، گواهی تمکن مالی، اثبات دانش زبان توسط فرد خارجی و ... به شخص خارجی اقامت موقت داده می شود. سپس بعد از گذشت 5 سال، به اقامت دائم تبدیل می شود. اخذ پاسپورت سوئیس پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم امکان پذیر می باشد.

پاسپورت سوئیس از طریق پناهندگی

خطرناک ترین و دشوارترین مسیر برای اخذ پاسپورت سوئیس، پناهندگی می باشد. طبق تعریف کنوانسیون ژنو، پناهنده کسی است که به دلایل مختلفی از جمله دین، نژاد، ملیت، عقاید سیاسی و عضویت در حزبی خاص ترس از شکنجه و یا قتل توسط کشورش را دارد. به طور کلی نحوه درخواست پناهندگی در کشور سوئیس به این صورت است که فرد به صورت قانونی وارد خاک سوئیس شده و قصد بازگشت به کشور خود را نداشته باشد. در این مورد شخص درخواست پناهندگی خود را به مرکز پذیرش و امور پناهندگان می دهد. همچنین در صورتی که فرد جهت پناهندگی به صورت غیر قانونی وارد خاک سوئیس شده باشد درخواست خود را به اداره پلیس منتقل می کند. لازم به ذکر است که از سال 2012 تقاضا برای پناهندگی در سوئیس پذیرفته نمی شود. سروران ارجمند، لازم به ذکر می باشد که موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد و نوشتن این مطلب صرفا برای آگاهی شما عزیزان می باشد.

قیمت پاسپورت سوئیس

در این بخش می خواهیم توضیح دهیم که قیمت پاسپورت سوئیس چقدر است و چگونه محاسبه می شود برای اینکه قیمت پاسپورت سوئیس را بدانیم باید هزینه موارد زیر را بدانیم این موارد عبارتند از مبلغ کارت شناسایی، هزینه ارسال مدارک هویتی از محل زندگی به سوئیس و... که این موارد با توجه به فاصله سوئیس از کشور مبدا همچنین سن متقاضی متفاوت می باشد در جدول زیر مبلغ این موارد را به طور کامل با اعداد و ارقام دقیق بیان کردیم.

گذرنامه موقت

گذرنامه و کارت شناسایی

پاسپورت10

کارت شناسایی

 

52.00

92.00

114.00

132.00

کودکان و افراد زیر18 سال

98.00

197.00

220.00

132.00

افراد بالای18 سال

 

با توجه به مبالغ هزینه های ذکر شده در جدول فوق هزینه پاسپورت سوئیس برای بزرگسالان ۶۴۷ فرانک و برای کودکان و نوجوانان390 فرانک می باشد.

عکس پاسپورت سوئیس

طرح پاسپورت سوئیس بسیار ساده و با نماد پرچم آن است

عکس پاسپورت سوئیس

پاسپورت سوئیس و نکات مهم در باب سوئیس

سوئیس کشوری است که از 26 ایالت (کانتون) تشکیل شده است. پاپسورت سوئیس و اخد ویزای سوئیس در حال حاضر دارای پروسه ای پیچیده می باشد. یکی از موارد و نکات مهم برای اخذ پاسپورت سوئیس، اخذ اقامت دائم در آن است، برای اقامت در کشور سوئیس نیاز به کار یا سرمایه گذاری می باشد. اخذ اقامت از طریق کار در سوئیس شرایط پیچیده و دشواری را نیازمند است. سرمایه گذاری در سوئیس نیز سرمایه بالایی را می طلبد. پیشنهاد می کنیم برای اخذ ویزاهای کاری مقالات کار در اتریش، کار در آلمان و برای سرمایه گذاری مقالات خرید ملک در پرتغال و ثبت شرکت در اتریش را دنبال نمایید.

مزایای پاسپورت سوئیس

پاسپورت سوئیس و وکیل معتبر برای امور مهم

در بخش های قبلی مقاله، به بررسی انواع روش های اخذ پاسپورت سوئیس پرداخته شد. باید به این نکته مهم توجه داشت که انتخاب بهترین روش مهاجرت و اخذ پاسپورت، بسته به شرایط افراد متفاوت است. اما یکی از بهترین مسیرها برای ورود به کشور سوئیس و پس از آن تلاش برای اخذ اقامت سوئیس و تابعیت آن، مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل است. گر چه اخذ ویزای تحصیلی سوئیس، به خودی خود دارای آثار اقامتی و اخذ گذرنامه سوئیس نمی باشد؛ اما از طریق آن می توان مقدمات حضور در کشور سوئیس را فراهم کرده و با یادگیری زبان محلی و دانش تخصصی، به عنوان نیروی متخصص و تحصیلکرده، جذب بازار کار این کشور شد. در این صورت می توان ابتدا اقامت سوئیس را پس از چند سال کار و پرداخت بیمه و مالیات دریافت کرد و پس از آن، در پی دریافت تابعیت سوئیس برآمد. دریافت راهنمایی ها و مشاوره مشاورین در زمینه مهاجرت می تواند راهگشای شما در جهت دستیابی به مقصود و مطلوب باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اعتبار پاسپورت سوئیس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول در زمینه اخذ پاسپورت سوییس

✔️ کشورهای بدون ویزا با پاسپورت سوئیس کدام کشور ها می باشند؟

 کشورهایی که برای ورود به آنها نیاز به پاسپورت نیست ۱۰۹ کشور می باشد که نام برخی از آنها در مقاله آورده شده است. کشور های فرانسه، انگلیس، اتریش سوئیس و غیره از جمله این کشورها می باشند.

✔️ قیمت پاسپورت سوئیس چقدر می باشد؟

برای بزرگسالان ۶۴۷  فرانک و برای کودکان و نوجوانان390 فرانک می باشد.

✔️پاسپورت سبز سوئیس چیست؟

پاسپورت سبز سوئیس برای افغان های مهاجر یا مهاجرانی است که بدون سند و پاسپورت کشور خود هستند و فقط برای اقامت کاری به آنها داده میشود.

✔️ روش های اخذ پاسپورت سوئیس کدامند؟

افراد می توانند از طریق کار، سرمایه گذاری ، تحصیل ، ازدواج و پناهندگی به این کشور مهاجرت نماید و پس از ده سال اقامت دائم با رعایت شرایط خاص برای پاسپورت سوییس اقدام نماید.

✔️ رتبه پاسپورت سوئیس در جهان چند است؟

کشور سوئیس در سالهای اخیر همواره جزو معتبرترین پاسپورت های جهان قرار گرفته است. ارزش پاسپورت سوئیس به همراه 11 کشور دیگر، دومین پاسپورت معتبر جهان است.

✔️ آیا خرید پاسپورت سوئیس امکان پذیر است؟

خیر. در حال حاضر هیچ روشی برای خرید پاسپورت این کشور وجود ندارد.

✔️ آیا تولد در کشور سوئیس می تواند به اخذ تابعیت و شهروندی ختم شود؟

در صورتی که فرزند از پدر یا مادر سوئیسی متولد شود می تواند برای اخذ گذرنامه سوئیس اقدام کند.

 

سخن پایانی

پاسپورت سوئیس و شرایط اخذ آن در این مقاله مورد تحلیل قرار گرفت. به دلیل اینکه اقامت در سوئیس به سبب رفاه بالای اجتماعی در این کشور مورد علاقه افراد بسیاری قرار دارد، سعی نمودیم پیرامون مسائل مهم  در رابطه با شرایط اخذ پاسپورت سوئیس را به نگارش در آوریم. پاسپورت سوئیس و اعتبار آن، روش های اخذ پاسپورت کشور سوئیس از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم پاسخ تمام سؤالات خود را دریافت نموده باشید. چنانچه به راهنمایی های بیشتر در این خصوص نیاز دارید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید تمامی سؤالات خود را در قسمت ثبت پرسش مطرح نموده تا کارشناسان مجرب در اسرع وقت درصدد پاسخ به آن برآیند.

امتیاز 5 از 5 ( 19 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مهدی رمضانی
با سلام و خسته نباشید. من 28 سالمه و در حال حاظر در ترکیه مشغول تحصیل هستم. قصد دارم برای تحصیل در مقطع مستر برم سوئیس. ایا امکان این وجود داره که بعد از پایان تحصیل در سوئیس بمونم. و اینکه شما برای تحصیل در سوئیس اقدام میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی البته برای اینکه شما را بیشتر و بهتر راهنمایی کنیم نیازمند دانستن سطح زبان و میزان دارایی شما هم هستیم. خبر خوب در مورد کشور سوئیس اینه که شما می توانید در دوره ها و رشته هایی پذیرش بگیرید که کارآموزی و یا کارورزی دارند مثل رشته مدیریت توریسم، هتلداری، مارکتینگ و... که در حین تحصیل هم حقوق دریافت می کنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
معین زواره
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما و تشکر از مطالب عالی این سایت من ۳۷ ساله هستم و تحصیلاتم تا مقطع فوق لیسانس در حوضه کسب و کار بوده و صاحب بیزنس هستم در ایران.گردش مالی ماهانه ۳۰۰ میلیون تومان دارم و کل داراییم در حد ۱۲ میلیارد هست. آیا با سرمایه گذاری امکان اخذ پاسپورت سوئیس رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان بلی باتوجه به رزومه و سن شما یکی از راه های مناسب می تواند ثبت شرکت و ادامه کارتان بیزینس ایران شما در این کشور باشد. کشور سوئیس اگر شما شرکتی ثبت کنید که با سرمایه اولیه 100 هزار فرانک سوئیس یا 500 هزار فرانک سوئیس می توانید برای خود و خانواده تان اقامت دریافت نمایید. نکات بسیاری وجود دارد که پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان برررسی شود. موفق باشید.
علی کاظمی
سلام و وقت بخیر من شرایط خودحمایتی سوئیس رو مشاهده کردم و ویدئوی آقای دکتر رو هم در این زمینه دیدم و فقط اینکه من 43 سالم هست و میخواستم بدونم آیا با این سن امکانش نیست که اقدام کنم و بعد از این طریق بتونم برای پاسپورت سوئیس اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خودحمایتی سوییس برای افراد بالای 55 سال بهتر می باشد اما تحت شرایطی شما هم می توانید اقدام فرمایید با تماس با کارشناسان از مشاوره رایگان استفاده نمایید تا اطلاعات دقیق تر و کامل تر دریافت نمایید
هاشم پور
با سلام و عرض ادب آیا اخذ پاسپورت سوئیس برای ایرانیان از طریق سرمایه گذاری هم به صورت مستقیم امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت اخذ پاسپورت سوئیس به صورت مستقیم نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای هیچکسی امکان پذیر نیست ولی بسته به شرایط روش هایی همچون تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری و خودحمایتی وجود دارد تا شما بتوانید به این کشور مهاجرت نمایید و بعد از مدتی اقامت دائم و پاسپورت دریافت نمایید.
Ehsan
سلام و عرض ادب بنده ۳۵ سال دارم ، لیسانس نرم افزار با معدل ۱۳/۶۷ و آیلتس ۵ ،میخواستم ببینم برای ادامه تحصیل در رشته فوق لیسانس میتونم اقدام کنم با شرایطی که دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید شرایط شما بصورت کامل بررسی شود. اگر فقط کشور سوئیس مدنظرتان باشد ریسک بالایی دارید شما. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید و شرایط تان را برای کشورهایی چون اتریش، سوئیس، فنلاند، سوئد، دانمارک و... بصورت رایگان بررسی نمایند.
نگین سامی
با سلام و خسته نباشید، من ۱۸ سالمه و به تازگی کنکور دادم و رشته شیمی کاربردی و زبان و ادبیات انگلیسی قبول شدم، میخواستم بپرسم کدوم رشته مناسب‌تره برای مهاجرت(نه فقط سوئیس) ممنون میشم پاسخگو باشید🙏🏻
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای این موارد بهتر است که مشاوره تحصیلی دریافت نمایید ما در مورد اقامت می تونیم کمک تان بکنیم و در کل در اروپا و مخصوصا کشورهای تراز اول دنیا شما هر رشته ای را تحصیل بکنید و به آن علاقه داشته باشید موفق خواهید شد.
رسولی
سلام. در صورتی که بتونم توی سوئیس کار پیدا کنم چقد طور میکشه بتونم پاسپورت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما پس از 12 سال می توانید برای دریافت پاسپورت سوئیس اقدام داشته باشید.
Kamyar
سلام و عرض ادب من 65 سالمه و حدود 10 میلیون یورو سرمایه دارم می خواستم بپرسم از چه طریق می تونم برای پاسپورت سویس اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما می توانید از طریق روش خودحمایتی اقامت سوئیس را دریافت کرده و پس از آن برای دریافت پاسپورت اقدام نمایید.
رحیم آبادی
سلام و درود فراوان من اگر از طریق جاب آفر برای ویزای کار سویس اقدام کنم بعد از چند سال کار کردن در این کشور می تونم برای شهروندی یا پاسپورتم اقدام کنم. ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب پس از ۱۰ سال کار کردن می توانید درخواست پاسپورت نمایید.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من 46 سالمه و قصد سرمایه گذاری در کشور سویس از طریق راه اندازی کسب و کار یا ثبت شرکت را دارم ایا از این روش میشه پاسپورت سویس رو دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، در صورتی که ایده خوبی داشته باشید و حداقل 500 هزار یورو سرمایه گذاری نمایید و بتوانید حداقل 10 نفر نیروی کار داشته باشید شانس دریافت اقامت خواهید داشت.
الهام
وقتتون بخیر.ممنون میشم بفرمایید پاسپورت سوئیس در رده چندم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پاسمورت سوئیس جزء ۳ پاسپورت اول دنیا می باشد.
آرش محبی
سلام عرض ادب من ۵۰ ساله هستم و لیسانس حسابداری به همراه خانواده ام قصد مهاجرت به سوییس رو داریم از چه طریقی میتونیم پاسپورت سوییس رو بگیریم ؟ امکان راه اندازی بیزینس هست ؟ حدودا بین ۲۰ تا ۳۰ میلیارد سرمایه دارم که بیشترش ملک هست ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. شرایط دریافت اقامت سوئیس شاید برای شما قدری دشوار باشد و برای دریافت پاسپورت سوئیس، 12 سال پس از دریافت اقامت باید اقدام نمایید. اما امکان سرمایه گذاری با مبالغ بسیار کمتر از این مبالغ ذکر شده در کشورهای دیگری وجود دارد.
رضا ساعدوند
سلام، آیا روش کار-تحصیلی که در موردش ویدیو دادید هم امکان ختم به پاسپورت داره؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بله در صورت اینکه شما ۵ سال در سوئیس کار کنید می توانید درخواست اقامت دائم و سپس درخواست پاسپورت دهید.
علی رضا
در خاست اقامت در سویس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز رزومه شما بایستی بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس بگیرید.
سلما
سلام روزتون بخیر.بعد از اخذ ویزای ازدواج بعد از چند سال میتونم برای پاسپورت سوئیس درخواست بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولا بعد از گذشت ۵ سال اقامت دائم و پس از ۳ سال برای دریافت پاسپورت می توانید اقدام نمایید.
مهنوش صیادیان
درود. بنده قصد تحصیل در دانشگاه سوئیس رو دارم. سوالم این هست که آیا مدت تحصیل هم جزء چند سال اولیه برای اخذ اقامت دائم حساب خواهد شد؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیلی دوست عزیز مدت زمان تحصیل جز اقامت محسوب نمی‌شود و شما بایستی پس از اتمام تحصیل‌تان به دنبال کار باشید.
golie
سلام وعرض ادب چندسال طول میکشه که من بعداز روش خودحمایتی بتونم به پاس برسم ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پروسه اخذ پاسپورت حدود ۸ تا ۱۰ سال زمان بر است.
بهناز
سلام. خسته نباشید. در صورتی که فرزندمون از طریق تحصیلی وارد سوئیس بشه، بعد از چند سال میتونه پاسپورت دریافت کنه؟ الان ۱۵ سالش هست. ما خودمون پاسپورت کانادا رو داریم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز در نظر داشته باشید با صرف تحصیل در یک کشور نمی‌توان به پاسپورت آن کشور رسید و پس از اتمام تحصیل بایستی وارد بازار کار شوند تا پس از گذشت ۱۰ سال بتوانند برای اخذ پاسپورت اقدام نمایند.
پویان
سلام و وقت بخیر برای گرفتن پاسپورت سوئیس باید چقدر در این کشور زندگی کنیم؟ من جاب افر دارم از طرف کارفرمای سوئیسی .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. امکان درخواست برای پاسپورت سوئیس پس از 12 سال داشتن اقامت این کشور وجود دارد.
Zahra
سلام وقت بخیر بعد از چند سال زندگی در سوییس میتونیم‌ پاسپورت رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما پس از 12 سال اقامت در این کشور میتوانید برای دریافت پاسپورت سوئیس اقدام نمایید.
ناصر غفاری
آیا سوییس دوره های کارتحصیل داره و چه شرایطی نیازه برای این دوره ها؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوره های کارتحصیل در برخی از رشته ها مانند هتلداری برگزار می شود که شما باید برای شرکت در دوره ها سطح زبان مناسب داشته باشید و هزینه های تحصیل خود را تامین نمایید.
مهدی رحمانی
درود، ایا کشور سوییس روش خودحمایتی یا ویزای بازنشتگان هم داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، امکان دریافت اقامت خودحمایتی در سوئیس برای افراد بالای 55 سال وجود دارد.
مریم بابایی
سلام وقت بخیر ۲۸ ساله هستم لیسانس حسابداری سابقه کار ندارم و زبانم متوسط هست همسرم ۳۳ ساله و مکانیک هستند یک فرزند ۴ ساله دارم و کل دارایی حدود ۵-۴ میلیارد که یه صورت ملک و ماشین هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چه پلنی برای ما مناسب تر با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما میتوانید از طریق تحصیل خودتان و یا از طریق کار همسرتان برای مهاجرت اقدام داشته باشید.
سمیرا حاجی ابادی
سلام وقت بخیر 34 ساله هستم کارشناسی تغذیه، آیا برای دوره ی کار تحصیلی که تبلیغش رو گذاشتید میتونم شرکت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز لطفا با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی نمایند.
الهه
سلام ودرود میخواستم بدونم از طریق جاب افر اگر داشته باشم چندسال بعد میتونم پاسپورت این کشور رو داشته باشم و بعدش میتونم همسرو وفرزند خودمو بیارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورتیکه حقوق شما برای یک خانواده کافی باشد امکان بردن همراه وجود دارد. معمولا پس از ۵ سال اقامت دائم و پس از ۸ تا ۱۰ سال پاسپورت دریافت می نمایید.
سگوند
سلام خداقوت ایا از طریق خرید ملک میتونیم پاسپورت این کشور رو دریافت کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر اصلا امکان دریافت اقامت و یا تابعیت سوئد از طریق خرید ملک امکان پذیر نیست.
ماندانا جوکار
سلام وقتتون بخیر پروسه اخذ پاسپورت در کدام روش کوتاه تر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز رزومه شما بایستی بررسی گردد. پیشنهاد میشود برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان