تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

بدون نظر

کشور آلمان عملاً یکی از اصلی ترین گزینه های مهاجرت تحصیلی ایرانیان است. از دلایل این انتخاب می توان به صنعتی بودن کشور آلمان؛ در نتیجه فراهم بودن شرایط کاری پس از تحصیل و معقول بودن هزینه های زندگی دانشجویی اشاره نمود. پر واضح است برای تمام متقاضیان تحصیل در این کشور عنوان؛ "تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان" قطعاً مورد توجه خواهد بود به خصوص برای آن دسته از افرادی که به زمان بیشتری برای آموزش زبان نیاز دارند یا معتقدند در محیط شرایط بهتری برای یادگیری زبان خواهند داشت. در این نوشتار تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان را در تمامی مقاطع تحصیلی از مدرسه تا دکترا مورد بررسی قرار خواهیم داد و جزییات آن را با شما در میان خواهیم گذاشت. شما می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان در خصوص تحصیل در آلمان و تمامی کشورهای طراز اول در سطح جهان با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید. ضمناً می توانید سوالات خود را برای دریافت پاسخ سریع تر در انتهای این مقاله با کارشناسان ما در میان بگذارید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان بدون مدرک زبان


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

نحوه پذیرش تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

همانطور که ذکر نمودیم تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان نهایت خواسته بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی می باشد. به صورت کلی تحصیل در آلمان را در چند مقطع؛ مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانیم تقسیم بندی نماییم. به عنوان یک قاعده کلی تحصیل در آلمان به زبان آلمانی در مدارس و دانشگاه های دولتی این کشور به صورت رایگان و همچنین تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی و همچنین دانشگاه های خصوصی برای اتباع بین المللی به زبان انگلیسی امکان پذیر بوده و مستلزم پرداخت هزینه برای تمام متقاضیان خواهد بود. در تمامی این مقاطع شما می توانید به عنوان یک قاعده کلی در نظر بگیرید که تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان (چه مدرک زبان انگلیسی چه آلمانی) دارای شرایطی است. قطعاً هر قاعده ای شامل استثنا خواهد شد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


شرایط تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در مقطع مدارس

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در مدارس این کشور در اکثریت مواقع امکان پذیر است. دانش آموزان زیر هجده سالی که برای تحصیل در مدارس آلمان اقدام می کنند لازم است که در مدارس خصوصی و بین المللی این کشور ثبت نام نمایند زبان اصلی تحصیل در این مدارس انگلیسی بوده و آلمانی قطعاً به عنوان زبان دوم به دانش آموزان آموزش داده می شود. در سنین پایین تر مدرسه از دانش آموز مدرک زبان طلب نمی کند اما عموماً در سه سال آخر تحصیلات دبیرستان مدرسه حداقل سطح زبان در حد آیلتس 5-5.5 را جزو مدارک و شرایط پذیرش مد نظر قرار خواهد داد. در نتیجه تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در مدارس و سنین پایین تر امکان پذیر خواهد بود و هرچه به سال های انتهایی دبیرستان نزدیک بشوید لازم است که از دانش زبانی خوبی برخوردار باشید.

تحصیل کارشناسی در آلمان بدون مدرک زبان

در مقطع کارشناسی شرایط به این صورت است که زبان تحصیل بیشتر آلمانی می باشد و دانشگاه و سفارت ممکن است سطوح مختلفی از زبان را بسته به رشته اعم از B1 زبان آلمانی، B2 زبان آلمانی و حتی C1 برای رشته های خاص نظیر روانشناسی را از دانشجو بطلبد. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد و دانشجو می بایست در نهایت یا مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی خود را ارائه دهد یا در دوره های زبان شرکت کند. در کنار ارائه مدرک زبان در بسیاری از موارد دانشگاه به واسطه آزمون ورودی نیز در بخش درک مطلب با متون مفهومی، سطح زبان دانشجویان را جهت تحصیل کارشناسی در آلمان می سنجند.

تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان برعکس مقطع کارشناسی به تعداد رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، افزوده خواهد شد. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در این مقطع نیز با پذیرش مستقیم امکان پذیر نمی باشد. در صورتی که زبان تحصیل آلمانی باشد و یا انگلیسی لازم است که دانشجویان مدرک زبان هم به دانشگاه و هم به سفارت ارائه دهند. در برخی موارد دانشجویان در سایت دانشگاه مشاهده می کنند که ذکر شده است در صورتی که به زبان انگلیسی یا آلمانی در مقطع قبلی تحصیل کرده اید نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد. در چنین مواردی دانشجو به صرف رد شدن از سد مصاحبه دانشگاه برای سنجیدن سطح زبان پذیرش تحصیلی خود را دریافت می کند. نکته ای که وجود دارد این است که حتی در چنین حالتی ارائه مدرک زبان به سفارت شانس ویزا را بالا می برد در غیر این صورت ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان ممکن است با ریسک مواجه شود.

زبان آلمانی در المان

این مقاله را از دست ندهید: دوره زبان آلمانی در آلمان

در این مقاله ما جوانب دوره زبان آلمانی در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان متقاضی لازم است که علاوه بر گذراندن مصاحبه با اساتید مدرک زبان نیز برای اخذ پذیرش به دانشگاه و همچنین سفارت ارائه دهد. لازمه تحصیل در مقطع دکترا در کشور آلمان به زبان انگلیسی اثبات سطح زبان در بالاترین حد ممکن در مصاحبه (توانایی صحبت در خصوص مباحث تخصصی رشته مد نظر متقاضی) و داشتن آیلتس حداقل هفت آکادمیک به بالا خواهد بود. برای تحصیل به زبان آلمانی که عملاً تحصیل رایگان در آلمان است لازم است که دانشجو دارای مدرک زبان حداقل C1 و بالاتر باشد. همچنین بتواند کاملاً مسلط و حرفه ای به زبان آلمانی در مصاحبه با محوریت موضوعات تخصصی گفتگو نماید. در عین حال از پس آزمون ورودی رشته مورد نظر نیز برآید. به صورت کلی نرخ پذیرش دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا بسیار پایین است و تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در این مقطع به جهت رقابت بسیار بالا برای اخد پذیرش امکان پذیر نمی باشد.

تحصیل در آلمان بدون مدرک آیلتس

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد برای دوره های آلمانی زبان اقدام به اخذ پذیرش و ویزا کرده باشد. در این حالت نه دانشگاه و نه سفارت متقاضی را ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی و مدرک آیلتس با نمره خاصی نخواهند کرد. نکته ای که می بایست مد نظر قرار دهید این است که در صورتی که متقاضی برای دوره های دانشگاهی به زبان آلمانی اقدام به اخذ پذیرش و ویزا نماید صرفاً لازم است که مدرک زبان آلمانی با سطح مد نظر دانشگاه را ارائه دهد. به زبان ساده، برای تحصیل در دانشگاه های آلمان، تا زمانی که حداقل شرایط زبان برای برنامه تحصیلی مورد نظر خود را داشته باشید، نیازی به صحبت به زبان آلمانی ندارید. با این حال، اگر برنامه هایی را در نظر بگیرید که به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می شوند، گزینه های بیشتری خواهید داشت. بنابراین، صحبت کردن به زبان آلمانی، انتخاب بیشتری از برنامه های تحصیلی را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این، ادغام شما در زندگی روزمره بهتر خواهد شد و گزینه های بیشتری در بازار کار آلمان خواهید داشت.

تحصیل رایگان در آلمان بدون مدرک زبان

در یک نگاه کلی دانشگاه های دولتی در آلمان رایگان هستند. این امکانات برای همه دانشجویان، حتی دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، که تحصیل در دانشگاه دولتی را انتخاب می‌کنند، صدق می‌کند. همانطور که قبلاً ذکر شد، حتی دانشگاه های دارای رتبه برتر در آلمان نیز بدون شهریه هستند. هر دانشگاه در آلمان یک به اصطلاح سهم ترم (Semesterbeitrag) دریافت می کند که ممکن است به طور متوسط ​​بین 200 تا 300 یورو در هر ترم باشد. (همچنین تعداد کمی از کالج ها وجود دارند که مبالغ بیشتر یا کمتری را دریافت می کنند). این مبلغ کمک هزینه های اداری، خدمات اجتماعی، و بلیط حمل و نقل عمومی شما را می پردازد که امکان استفاده نامحدود از سیستم حمل و نقل عمومی محلی و سایر امکانات را برای شما فراهم می کند.

نکته اما اینجاست که بدون مدرک زبان چطور پذیرش دانشگاه های رایگان بگیریم؟ برای این مهم می توان در کالج زبان آلمانی که مورد تایید دولت این کشور است، درخواست پذیرش کرد. شروط پذیرشی این کالج ها اثبات توانایی مالی تامین زندگی و داشتن دانش زبان آلمانی در سطح A2 است که البته این شرط الزامی نیست. با محصول زیر می توانید به این سطح برسید.

تحصیل رایگان در آلمان

آموزش فشرده و سریع زبان آلمانی

تحصیل پزشکی در آلمان بدون مدرک زبان

متقاضیان با تابعیت ایرانی می توانند در دانشگاه های دولتی آلمان به صورت رایگان در رشته پزشکی تحصیل کنند، اما در کنار سایر الزامات، باید دانش و مهارت زبانی قوی داشته باشند. برنامه های آموزشی تحصیل پزشکی در آلمان به مقطع لیسانس و فوق لیسانس تقسیم نمی شود و حداقل شش سال دوره تحصیلی طول خواهد کشید. فضاها و صندلی های خالی برای پذیرش بسیار رقابتی هستند و متقاضیان بسیار بیشتری نسبت به ظرفیت های موجود دارند. متقاضیان می بایست علاوه بر گذراندن دوره کالج و آزمون نهایی Feststellungsprüfung در کنار داشتن مدرک زبان در سطح C1 شانس خود را برای ورود به این رشته ها امتحان نمایند. به عنوان یک قاعده کلی در نظر داشته باشید تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان برای رشته ها و گرایش های مرتبط با پزشکی امکان پذیر نمی باشد.

تحصیل در آلمان بدون دارا بودن مدرک زبان

هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان

بیش از دویست دانشگاه در آلمان برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند تا به دانشجویان بین المللی فرصتی برای ادامه تحصیلات تکمیلی بدهند. برنامه های تحصیلی انگلیسی موجود همگی دارای اساتید انگلیسی زبان هستند. دانشگاه‌های آلمان می‌دانند که تحصیل در یک برنامه به زبان آلمانی مستلزم دانش و مهارت بالا است و رسیدن به آن برای دانشجویان بین‌المللی در خارج از اروپا گاهاً غیرممکن خواهد شد. علاوه بر این برای تمامی افرادی که اقامت آلمان را دریافت کرده اند دوره های زبان آلمانی با حداقل هزینه در دسترس وجود دارد که می توانند در کنار تحصیل در این دوره ها شرکت کنند. تحصیل به زبان آلمانی در تمامی مقاطع رایگان می باشد و فرد صرفاً می بایست هزینه های عمومی مربوط به تحصیل را در هر ترم پرداخت کند و به جز این مورد برای تحصیل هزینه دیگری نخواهد داشت. حتی بسیاری از دانشگاه ها دوره هایی را به زبان انگلیسی با حداقل شهریه زیر ده هزار یورو در سال برگزار می کنند که در صدد جذب دانشجوی بین المللی هستند. در کل هزینه های تحصیل در آلمان با توجه به دانشگاه های برتر و امکاناتی که در اختیار دانشجویان می گذارد.

هزینه زندگی دانشجویی

با توجه به تمکن مالی مقرر شده برای ویزای دانشجویی در آلمان مبلغی که برای هر ماه زندگی یک دانشجو در آلمان در نظر گرفته شده است رقمی حدود 850 یورو می باشد. در نظر بگیرید این مبلغ با این که تمامی هزینه های زندگی از مسکن گرفته تا خورد و خوراک و غیره را پوشش می دهد باز هم به عنوان کف مبلغ و در کمترین حالت ممکن برای یک زندگی دانشجویی در نظر گرفته شده است. میزان هزینه های ماهیانه برای یک فرد در آلمان بسته به شهر و منطقه محل سکونت و همچنین لایف استایل وی می تواند از 850 یورو تا 1200 یورو در ماه را در برگیرد. هزینه های مسکن بسته به این که خوابگاه باشد، مسکن دانشجویی وابسته به دانشگاه باشد، به صورت اجاره یک اتاق از یک خانه دانشجویی و یا همچنین یک آپارتمان مستقل باشد بسیار متفاوت است و می تواند از بازه 300 الی 600 یورو در ماه را در برگیرد. دانشجویان بین المللی رقمی حدود 100 الی 120 یورو در ماه برای پوشش هزینه های مربوط به بیمه سلامت خود می بایست در نظر بگیرند. هزینه های مربوط به خورد و خوراک رقمی حدود 150 الی 200 یورو در ماه را می تواند در برگیرد. همانطور که در این مقاله نیز به آن اشاره نمودیم هزینه های مربوط به حمل و نقل نیز عموماً در همان سهم ترم یا شهریه دانشگاه گنجانده می شود و به این واسطه رفت و آمد دانشجویان نیز رایگان خواهد بود.

معرفی دانشگاه های بدون نیاز به مدرک زبان در آلمان

آلمان چندین دانشگاه دارد که نیازی به ارائه نمره آیلتس یا تافل ندارند. دانشگاه هایی در آلمان هستند که در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا بدون هزینه و بدون مدرک زبان آلمانی دوره های متنوعی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. دانشجویان می توانند در طیف وسیعی از رشته ها مانند؛ رشته های دندانپزشکی، پزشکی، مهندسی، حقوق، تجارت، ریاضیات، علوم کامپیوتر، روانشناسی و بسیاری رشته های دیگر در آلمان به تحصیل ادامه دهند. البته ذکر این نکته ضروری است که سیستم آموزشی آلمان در سراسر جهان بسیار مورد توجه است. شایان ذکر است که متقاضیان باید حداقل یکی از زبان های آلمانی و انگلیسی را بدانند تا بتوانند در کشور آلمان به تحصیل بپردازند. در زیر به معرفی چند دانشگاه در آلمان می پردازیم که نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل نیستند.

معرفی دانشگاه های بدون مدرک زبان

دانشگاه سیگن

دانشگاه کایزرسلاترن

دانشگاه گیسن

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه کوبلنتس و لاندو

دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن (دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن)

دانشگاه صنعتی براونشوایگ (TU Braunschweig)

دانشگاه کیل

دانشگاه کاسل

دانشگاه علوم کاربردی اینگولشتات (دانشگاه فنی اینگولشتات)

دانشگاه علوم کاربردی فلنزبورگ

دانشگاه علوم کاربردی آنهالت

دانشگاه علوم کاربردی نورهاوزن

دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت

دانشگاه فنی دگندورف

دانشگاه پاسائو

دانشگاه هیلدسهایم

دانشگاه روهر بوخوم

TH کلن

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه بایروث

دانشگاه بن

دانشگاه صنعتی کمنیتس

دانشگاه استرالسوند

دانشگاه میتویدا

شرایط کار دانشجویی بدون مدرک زبان در آلمان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان آلمانی و صرفاً با ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی برای دوره های انگلیسی زبان در مقاطع مختلف امکان پذیر است. اما سوال اینجاست که با توجه به آلمانی زبان بودن کشور و تفاوت زبان بومی در محیط زندگی و سطح شهر و کشور محل سکونت با زبان انگلیسی تدریس شده در دانشگاه تا چه میزان امکان ادغام برای دانشجویان بین المللی بدون هیچ پیش زمینه ای از زبان آلمانی با محیط این کشور وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که پس از ورود به آلمان هم دانشگاه هم موسسات بسیاری هستند که شما می توانید با صرف کمترین هزینه ممکن در محیط به آموزش زبان آلمانی بپردازید. با این که درصد زیادی از مردم این کشور می توانند به زبان انگلیسی با شما تعامل داشته باشند اما برای کار کردن و ادغام شدن هرچه بیشتر در محیط و ایجاد یک زندگی راحت و بدون دغدغه یادگیری زبان آلمانی قطعاً موثر و کمک کننده خواهد بود. با یادگیری زبان آلمانی موقعیت های شغلی بسیاری حین تحصیل و پس از اتمام تحصیلات برای دانشجو فراهم خواهد شد. در حین تحصیل دانشجو می تواند به صورت نیمه وقت تا سقف بیست ساعت در طول ترم تحصیلی و در بازه تعطیلات به صورت تمام وقت مشغول به کار باشد و حدوداً یک سوم تا نیمی از هزینه های زندگی ماهیانه خود در آلمان را با کار دانشجویی در آلمان پوشش دهد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

پس از درخواست پذیرش تحصیلی از سمت دانشگاه شما به ویزای دانشجویی برای آلمان نیز نیاز خواهید داشت. در نتیجه می بایست در اسرع وقت و حداقل شش ماه قبل از مهاجرت و شروع ترم تحصیلی خود برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید. برای انجام این کار باید از سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود وقت گرفته و در نهایت ویزای دانشجویی دریافت نمایید. برای مرحله سفارت لازم است شما مدارک لازم را ارائه دهید. این مدارک را می توانید به صورت خلاصه در جدول زیر مشاهده بفرمایید.

مدارک مورد نیاز برای سفارت

گذرنامه معتبر و مدارک هویتی لازم همانند عکس

برگه پذیرش رسمی از سمت دانشگاه با مشخصات واضح از عنوان رشته، طول دوره، شهریه و سایر موارد

سوابق مقاطع تحصیلی پیشین به صورت ترجمه شده رسمی (اصل تمامی مدارک مقاطع قبلی با ریز نمرات)

مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی (بسته به زبان تدریس مقطع تحصیلی و مدرک مورد نیاز دانشگاه و سفارت)

تمکن مالی ثابت به مبلغ ۱۰.۳۳۲ یورو (به مدت شش ماه)

بیمه درمانی

عدم داشتن سوپیشینه

شانس اخذ ویزای دانشجویی آلمان بدون مدرک زبان

همانطور که تا این لحظه در این نوشتار شرح دادیم امکان اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان و بدون پدیرش از دوره های زبان به خصوص در مقاطع دانشگاهی وجود ندارد. افرادی که مدرک زبان برای سفارت ارائه نمی دهند به شدت ریسک ریجکت ویزای تحصیلی آلمان خود را بیشتر خواهند کرد. در نتیجه توصیه می شود حتی در شرایطی که به هر دلیلی همانند مصاحبه یا آزمون ورودی، دانشگاه از سطح زبان شما اطمینان لازم را کسب کرده باشد باز هم برای پایین نبودن شانس اخذ ویزا در مرحله سفارت مدرک زبان ارائه دهید.

اقامت پس از تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان

پس از اتمام تحصیلات در آلمان شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانید برای اقامت در این کشور و جستجوی کار برای یک بازه زمانی اضافی به مدت هجده ماه درخواست اقامت دهید. اگر در این مدت در آلمان کار مد نظر خود را پیدا کردید، می بایست اطمینان حاصل نمایید که ویزا، اقامت یا مجوز کار خود را تمدید کرده اید تا مطمئن شوید که به طور قانونی در این کشور زندگی کرده و اقامت دارید. پس از گذشت چهار سال این امکان را دارید تا برای اقامت دائم و تابعیت آلمان اقدام نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

آیا تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در رشته پزشکی امکان پذیر است؟

خیر. تحصیل در رشته پزشکی در آلمان به جهت ظرفیت محدودی که برای اتباع خارجی وجود دارد بسیار رقابتی بوده و نیازمند ارائه مدرک زبان و سایر مدارک و الزامات مورد نیاز دانشگاه می باشد.

آیا امکان دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدون داشتن مدرک زبان وجود دارد؟

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد و در صورتی که متقاضی بدون ارائه مدرک زبان معتبر به سفارت مراجعه کند شانس دریافت ویزای تحصیلی خود را به شدت پایین می آورد.

آیا امکان تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان آلمانی وجود دارد؟

بله دانشگاه های بسیاری در تمامی مقاطع دوره های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می نمایند و برای اخذ پذیرش تحصیلی در این دوره ها صرفاً ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی کفایت می کند و نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی نمی باشد.

آیا امکان تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان به صورت رایگان وجود دارد؟

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی که هزینه ای بابت تحصیل دریافت نمی کنند از آن جایی که متقاضی برای این دانشگاه ها بسیار زیاد است شرایط افراد تعیین کننده خواهد بود و ارائه مدرک زبان با نمره مد نظر دانشگاه یکی از موارد متمایز کننده برای بالا بردن شانس پذیرش می باشد. البته با شرکت در کالج های زبان خاص نیز می توان این شانس را بالا برد.

سخن پایانی

با توجه به مطالبی که مطالعه نمودید دریافتید که تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی با پذیرش از کالج زبان آلمانی مورد تایید دولت آلمان امکان پذیر است. در واقع تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان بدون پذیرش دوره زبان، نه تنها ممکن است باعث عدم دریافت پذیرش از سمت دانشگاه شود بلکه حتی در صورت دریافت پذیرش و پذیرفتن دانشگاه نیز می تواند باعث ریجکتی ویزای تحصیلی دانشجو شود. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان آلمانی را دارند و می خواهند به انگلیسی تحصیل کنند می بایست شهرهای بزرگتر آلمان مانند مونیخ، برلین و هامبورگ را انتخاب کنند. برنامه های تحصیل در خارج از کشور در شهرهای بزرگ گزینه های زیادی را از نظر دوره های تحصیلی، مسکن و زندگی در محیط چند فرهنگی ارائه می دهند. با این حال، دانش اندک از زبان آلمانی فرصت های شما را برای تعامل با مردم محلی و ارتباط با دانشجویان بومی غیر انگلیسی زبان گسترش می دهد. همچنین مهارت های شما را غنی می کند و فرصت های بهتری را برای کاریابی فراهم می کند. شما می توانید برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت تحصیلی به تمامی کشورهای طراز اول جهان در اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا و ... با موسسه MIE ارتباط برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان مجموعه بهره مند گردید. توصیه می کنیم برای دریافت پاسخ هرچه سریع تر نیز سوالات خود را در انتهای صفحه با کارشناسان ما در میان بگذارید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان