دانشگاه زوریخ

1 نظر

دانشگاه زوریخ یکی از تاپ ترین دانشگاه های سوئیس می باشد. سوئیس یکی از ثروتمندترین و بهترین کشورهای اروپایی است که به جهت ساختن آینده زیبا گزینه مناسبی می باشد. امروزه متقاضیان معمولاً از روش جذاب تحصیلی به این کشور مهاجرت می‌ کنند. وجود مراکز آموزشی عالی در سوئیس، بر جذابیت هر چه بیشتر این کشور به جهت تحصیل افزوده است. مؤسسه ملک پور در مقاله حاضر قصد معرفی دانشگاه زوریخ (University of Zurich) را دارد. این مؤسسه در کنار کارشناسان  باسابقه و حرفه ای با تحقیق در سایت دانشگاه زوریخ سوئیس اقدام به ارائه مطلب پیش رو و سایر مقالات برای افزایش آگاهی شما خوبان در پروسه تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد. این امکان برای شما داوطلبان تحصیل در دانشگاه زوریخ فراهم شده است که از طریق تماس تلفنی بتوانید مشاوره تلفنی رایگان در زمینه شرایط پذیرش و رشته های تحصیلی دانشگاه زوریخ دریافت نمایید و از میزان خدمات موسسه آگاه شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

نمایی از پردیس دانشگاه زوریخ

معرفی دانشگاه زوریخ سوئیس

در سال ۲۰۲۱ دانشگاه زوریخ (University of Zurich) به عنوان با کیفیت ترین دانشگاه کشور سوئیس در سراسر جهان معروف شد. دانشگاه زوریخ و یا به عبارتی انستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ با هدف ارتقای مهارت دانشجویان در سال ۱۸۵۵ در کشور سوئیس تأسیس گردید. دانشگاه زوریخ در لیست دانشگاه های دولتی قرار دارد که در حال حاضر ۲۱.۴۰۰ دانشجو را ثبت نام نموده است. دانشجویان به منظور دریافت مدرک معتبر از سراسر جهان به این دانشگاه آمده‌اند. کیفیت دوره‌ های آموزشی در این دانشگاه بسیار بالا می باشد. همین امر موجب گشته تا این دانشگاه در لیست ۱۰ دانشگاه رنک بالای جهانی قرار گیرد. قابل ذکر است که در شهر زوریخ، مردمانی با نژادها و زبان های مختلف سکونت دارند. مکالمه بین مردمان این شهر و یا دیگر شهرهای سوئیس به زبان آلمانی می باشد‌. بنابرین دانشگاه زوریخ در سطح لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دوره های زبان آلمانی را ارائه می دهد. در واقع می‌ توان گفت اساتید دروس تحصیلی را به دو زبان آلمانی و انگلیسی به دانشجویان داخلی و خارجی آموزش می‌ دهند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد دانشگاه زوریخ


رنکینگ دانشگاه زوریخ

University of Zurich از جمله دانشگاه های تراز اول جهانی است که دانشجویان و اساتید آن موفق به دریافت جایزه نوبل و جوایز آکادمیک بین المللی شده اند رتبه بندی دانشگاه زوریخ در جهان به این صورت است که در سال ۲۰۲۰ موفق به کسب رتبه ۷۳ جهانی شده است در جدول رنکینگ دانشگاه زوریخ بر اساس رتبه بندی های مختلف جهانی آورده شده است

شاخص رتبه بندی

رتبه دانشگاه زوریخ

رتبه qs

57

رتبه تایمز

103

در اروپا

15

شانگهای

53

دانشکده های دانشگاه زوریخ

تنوع رشته در دانشگاه زوریخ (University of Zurich)، سبب گشته تا این دانشگاه به دانشگاهی جامع تبدیل گردد. دانشگاه زوریخ شامل چندین دانشکده می باشد که نام‌ های آنان در زیر این متن قرار داده شده است:

 • دانشکده الهیات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده هنر
 • دانشکده علوم پزشکی
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد
 • دانشکده علوم کاربردی

رشته های دانشگاه زوریخ

در حال حاضر بسیاری از رشته ها در دانشگاه زوریخ سوئیس (University of Zurich) در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می شود. برخی رشته های دانشگاه زوریخ که در مقطع کارشناسی ارائه می شوند عبارتند از:

رشته پزشکی

رشته زیست شناسی

رشته اقتصاد

رشته مطالعات بین الملل

رشته حقوق در سوئیس

رشته تاریخ

رشته هنر در سوئیس

رشته فلسفه

رشته الهیات

رشته روانشناسی

رشته ریاضیات

رشته زیست شناسی

رشته بیو شیمی

رشته شیمی

رشته زمین شناسی

رشته جغرافیا

رشته دامپزشکی

رشته مطالعات اسلامی رشته مطالعات مذهبی رشته ادبیات عمومی

 

دانشکده پزشکی دانشگاه زوریخ

دانشکده پزشکی دانشگاه زوریخ به پذیرش دانشجویان در رشته پزشکی دندانپزشکی و پزشکی تخصصی می پردازد که زبان تحصیل در سوئیس در این دانشکده آلمانی و یا فرانسوی می باشد که دانشجویان باید به این زبان تسلط کامل داشته باشند از جمله شرایط پذیرش University of Zurich موارد زیر می باشد:

 • متقاضی باید افرادی باشد که جزء استعدادهای درخشان باشند
 • متقاضی یا باید تابعیت کشور سوئیس را داشته باشد و یا اینکه اقامت این کشور را داشته باشد
 • برای پذیرش دوره لیسانس به پزشکی باید مدرک داشته باشد

از جمله رشته هایی که همیشه مورد استقبال دانشجویان قرار می گیرد رشته های پزشکی می باشد زیرا علاوه بر درآمد بسیار مناسب، بازار کار آن نیز تضمینی می باشد. این دانشگاه دارای دانشکده پزشکی می باشد که رشته های دانشکده پزشکی دانشگاه زوریخ به شرح زیر است:

 • رشته پزشکی عمومی
 • رشته دندانپزشکی
 • رشته روانشناسی
 • پزشکی کایروپراکتیک
 • پزشکی خانواده
 • اپیدمیولوژی بالینی
 • انفورماتیک پزشکی
 • رشته پزشکی ایمنی بیمار

نحوه درخواست پذیرش به دانشگاه زوریخ

داوطلبان تحصیل در دانشگاه زوریخ (University of Zurich) می بایستی فرم آنلاین درخواست را با اطلاعات واقعی تکمیل نموده و آن را برای دانشگاه ارسال کنند. گفتنی است که برای ورود به دانشگاه زوریخ ابتدا باید در آزمون ورودی قبول شوید. شرکت در آزمون ورودی به منظور دریافت ویزای تحصیلی سوئیس نیز الزامی است. یکی از مهمترین و اساسی ترین نیازهای لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه زوریخ، داشتن پتانسیل مالی مناسب می باشد. اشخاصی که شرایط مالی بسیار خوبی برخوردار باشند، می‌توانند در برنامه های تحصیلی این دانشگاه شرکت کنند. شما باید در فرم پذیرش اطلاعاتی در خصوص تمکن مالی خود ذکر کنید. شهریه دانشگاه زوریخ بر حسب سطح تحصیلی شما متفاوت است. بدی صورت که هزینه تحصیل در سوئیس به جهت شرکت در برنامه‌ های سطح لیسانس ۲۰۰۰ فرانک سوئیس می باشد و هزینه‌ های دیگر دانشجویان نظیر وعده غذایی، اجاره مسکن، خرید لوازم تحریر و سایر نیاز مندی ها ۲۰۰۰ فرانک در ماه است. ناگفته نماند که امکان تحصیل برای شهروندان کشورهایی از جمله لیختن اشتاین، نروژ ایسلند، سنگاپور و نیوزلند بدون ویزا وجود دارد. حال اگر شخصی با ویزای شنگن وارد خاک سوئیس شده و در این دانشگاه و یا دیگر دانشگاه‌ های سوئیس ثبت نام نموده، می‌ بایست سوئیس را ترک نماید و بار دیگر با ویزای دانشجویی وارد این کشور شود.

شرایط پذیرش دانشگاه زوریخ سوئیس در مقطع کارشناسی

دانشگاه زوریخ مدارک و برنامه های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهد که این برنامه ها با توجه به دانشکده و رشته تحصیلی شما متفاوت می باشند شرایط پذیرش دانشگاه زوریخ سوئیس در مقطع کارشناسی این صورت است:

 • هنگام تشکیل پرونده معمولا سه ماه طول می کشد تا پرونده ای که برای درخواست پذیرش ارسال کرده اید مورد بررسی قرار گیرد و شرایط شما برای پذیرفته شدن بررسی گردد.
 • یکی از شرایط مهم پذیرش شما برای تحصیل در این دانشگاه این است که تسلط کافی به زبان سوئیسی انگلیسی یا آلمانی داشته باشید.
 • برخی از رشته ها مانند رشته بازرگانی اقتصاد روانشناسی و علوم سیاسی ترم تحصیلی از تابستان شروع می شود و برخی دیگر عکس از بهار از دیگر شرایط پذیرش این می باشد که در زمان مقرر شما در دانشگاه حضور داشته باشید.
 • از دیگر شرایط پذیرش در دانشگاه می باشد که شما یک مکان مناسب برای اقامت خوب داشته باشید.
 • در زمینه رشته های که در آن می خواهید تحصیل کنید از قبل مطالعات کافی داشته باشید.
 • نکته دیگر این است که هیچ عنوان نباید قبلاً در این دانشگاه تحصیل کرده باشید و به دلایلی از آن اخراج شده باشید که اگر این شرایط را داشته باشید امکان تحصیل در هیچ رشته دیگری را نخواهید داشت.

شرایط پذیرش دانشگاه زوریخ سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد

در این بخش قصد داریم شرایط پذیرش دانشگاه زوریخ سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد را به شما عزیزان معرفی کنیم:

 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد متقاضیان باید درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنید که زمان بررسی پرونده شما سه ماه طول می کشد.
 • از لحاظ زبان مورد نیاز برای تحصیل شام و تسلط کافی به زبان مربوطه داشته باشید.
 • حداقل مدرک مورد قبول برای سطح کارشناسی ارشد در این دانشگاه مدرک C1 می باشد.
 • مدارک شما باید کافی و تکمیل این باشد که اگر مدارک خود را به صورت کامل ارسال نکنید نخواهید توانست در دانشگاه پذیرش بگیرید.

تحصیل در دانشگاه زوریخ سوئیس در مقطع دکترا

مدارکی که برای تحصیل در دانشگاه زوریخ سوئیس در مقطع دکتری در سوئیس لازم است ارائه شود به شرح زیر است:

 • دانشجویان باید مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه دولتی معتبر ارائه دهد.
 • باید واحدهای مربوط به دوره کارشناسی ارشد را به طور کامل پاس کرده باشد.
 • دانشجویی که قصد تحصیل در مقطع دکترا دارد باید مهارتهای آکادمیک مورد نیاز برای رشته تحصیلی خود را داشته باشد.
 • یک استاد به عنوان استاد مشاور معرفی که قرار است با او همکاری کند.
 • باید پرداخت صورتحساب هزینه های اولین ترم را انجام دهد تا نامه تاییدیه را دریافت کند.
 • دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در همین دانشگاه هستند و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند باید نامه درخواست تغییر برنامه تحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد به دکترا بدهند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه زوریخ

همانطور که می دانید برای پذیرفته شدن در دانشگاه زوریخ سوئیس، داوطلبان باید مدارک مورد مورد تایید این دانشگاه را ارائه دهند. یکی از مدرک هایی که باید به این دانشگاه ارائه داد، مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه زوریخ می باشد که سطح این مدرک با توجه به دوره تحصیلی شما یعنی دوره لیسانس فوق لیسانس و یا دکترا متفاوت می باشد به عبارتی میزان تسلطی که شما باید به زبان مورد نظر داشته باشید برای هر مقطع متفاوت می باشد. متقاضیان زبان خارجی که مایل به دریافت مدرک لیسانس هستند باید در آزمون های ECUS آلمانی شرکت کرده و گواهی گذراندن این مدرک را به University of Zurich تحویل دهند. در این بخش گواهی های زبان های خارجی که با مدرک C1 مطابقت دارند را برای شما شرح می دهیم.

زبان

مدرک معادل C1

فرانسوی

DALF C1
ایتالیایی PLIDA C1/ CELI C1/ CILS C1

اسپانیایی

DELE C1

 

حداقل نمرات زبان انگلیسی که مورد تایید دانشگاه زوریخ به شرح زیر است:

دوره کارشناسی

دوره کارشناسی ارشد

مدرک آیلتس با نمره6

مدرک آیلتس با نمره7

مدرک تافل با نمره87

مدرک تافل با نمره100

مدرک PTE با نمره60

مدرک PTE با نمره75

ددلاین دانشگاه زوریخ

برای اینکه تقاضا نامه شما برای تحصیل در دانشگاه زوریخ سوئیس مورد بررسی قرار بگیرد باید در ددلاین دانشگاه زوریخ تقاضانامه و مدارک تان را برای دانشگاه ارائه کنید، اکثر دانشگاه ها دو ترم زمان پذیرش دارند زوریخ نیز ترم پاییز و ترم بهار زمان پذیرش اش می باشد که ددلاین ترم پاییز و ترم بهار به شرح زیر است.

ترم پاییز

کارشناسی

1 ژانویه الی 30 ماه آوریل

کارشناسی ارشد

1 ژانویه الی 30 ماه آوریل

تربیت معلم

1 ژانویه الی 30 ماه آوریل

دوره کارشناسی پزشکی

1 ژانویه الی 31 ماه مارس

دوره دکتری

1 ژانویه الی 31 ماه جولای

 

ترم بهار

کارشناسی

1 جولای الی 30 ماه نوامبر

کارشناسی ارشد

1 جولای الی 30 ماه نوامبر

تربیت معلم

1 جولای الی 30 ماه نوامبر

دوره کارشناسی پزشکی

1 جولای الی 31 ماه ژانویه

 

هزینه تحصیل در دانشگاه زوریخ سوئیس

هزینه تحصیل در دانشگاه زوریخ سوئیس هر دانشجو در هر ترم وجود ۷۷۰ فرانک می باشد که این هزینه برای دانشجویان خارجی 600 فرانک اضافه می شود. هزینه تحصیل در سوئیس برای وسایل تحصیل و آموزشی که هر دانشجو در ماه نیاز دارد ۵۰ الی ۱۵۰ فرانک با توجه به رشته تحصیلی دانشجو متفاوت می باشد.

هزینه زندگی دانشجویان University of Zurich

هزینه زندگی در سوئیس برای دانشجویان University of Zurich کمی زیاد می باشد زیرا طبق قوانین کشور سوئیس، تمام کسانی که در این کشور در حال زندگی هستند باید برخی از هزینه ها و مالیات های این کشور را پرداخت کنند مثلاً هر خانواده سوئیسی موظف به پرداخت هزینه های رادیو و تلویزیون است حتی اگر از آنها استفاده نکنند. حداقل هزینه مورد نیاز برای زندگی دانشجویان تقریباً دو هزار فرانک در ماه می باشد در این بخش قصد داریم هزینه های مربوط به زندگی و خورد و خوراک را برای شما شرح دهیم هزینه های زندگی هر دانشجو با توجه به اغلام و سبک زندگی که فرد دارد متفاوت است در این بخش هزینه های مربوط به زندگی در سوئیس را در جدول زیر توضیح میدهیم.

خدمات مورد نظر

هزینه ها (فرانک)

اجاره مسکن با گرمایش

690

هزینه تلفن، اینترنت، رادیو و تلویزیون

140
وعده های غذایی

450

بیمه درمانی، بیمه

100

سفر

95

پوشاک، لباسشویی، وسایل شخصی

100

اوقات فراغت، خرج کردن پول

150

شهریه

130

مطالب آموزشی

120

 

بورسیه دانشگاه زوریخ

University of Zurich به دانشجویان اساتید و پژوهشگرانی که از نظر علمی و پژوهشی نسبت به سایرین برتری دارند جوایز تشویقی و کمک هزینه هایی را در قالب بورسیه دانشگاه زوریخ و جوایز آموزشی به دانشجویان اساتید و پژوهشگران برتر اعطا می کند.

 • Credit Suisse: از سال ۲۰۰۷ به دانشجویان در قالب بنیاد Credit Suisse Jubilee اعطا می‌شود که ارزش این جایزه ۱۰۰۰۰ فرانک می باشد نام رسمی Credit Suisse این بورسیه برای بهترین تدریس اعطا می گردد.
 • جوایز ترم: دانشکده ها سالانه برای بورسیه تحصیلی سوئیس هر جشن های Dies Academyus اعطا می کند جوایز ترم توسط دانشکده ها برای کار تیمی عالی اعطا می گردد.
 • جایزه تلاش تیمی: دانشگاه Zurich علاوه بر جوایز تحصیلی که هر سال به گروه های تیمی اعطا می کند به کارکنان دانشجویان برجسته و متعهد نیز جایزه‌ای و مبلغ ۵ هزار فرانک در مراسم Dies Academyus اعطا می کند.

شرایط اقامت و ویزای تحصیلی سوئیس برای دانشگاه زوریخ

۶ تا ۱۲ هفته طول می کشد تا مراحل درخواست ویزا پیش رود و برای شما ویزا صادر شود. از آن جا که ویزای شینگن_ دوبلین یک ویزای اقامت کوتاه مدت است و برای ورود به کشور سوئیس می باشد، داوطلبان تحصیل بایستی ویزای نوع d را برای اقامت خود درخواست دهند. البته این ویزا مختص افرادی می باشد که شهروند غیراتحادیه اروپا باشند. شهروندان اتحادیه اروپا و یا شهروندان کشورهایی که در موضوعات فوق ذکر شد، حق دارند بدون ویزا به کشور سوئیس بروند. ولی اگر تصمیم دارند به مدت طولانی در کشور سوئیس بمانند، باید مدارک دانشگاهی خود را به منظور دریافت اقامت سوئیس تحصیلی ارائه دهند. در واقع شما باید گواهی ثبت‌ نام از دانشگاه زوریخ و آدرس محل سکونت خود در زوریخ را برای اداره مهاجرت ارسال نمایید. ارائه مدارکی که در زیر این ذکر شده است، برای ثبت درخواست اقامت الزامی است:

 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه زوریخ
 • ارائه عکس
 • گذرنامه
 • ارائه کپی گذرنامه
 • ارائه مدارکی که اثبات کننده پتانسیل مالی شخص دانشجو باشد.
 • ارائه مدرک زبان آلمانی و یا ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • بیانیه هدف
 • پرداخت هزینه ویزا (برای اتباع غیر اتحادیه اروپا 20CHF)
 • ارائه گواهی پرداخت شهریه
 • ارائه اسنادی که اثبات نماید شما مسکنی را در زوریخ سوئیس اجاره نمودید.

وضعیت ویزای همراه برای تحصیل در دانشگاه زوریخ

شخص دانشجو در صورتی که بتواند توانایی مالی خود را با ارائه مدارکی اثبات نماید، می‌ تواند افراد وابسته را با ویزای الحاق خانواده در طول دوره تحصیل به همراه خود داشته باشد. همسر شخص دانشجو در صورت منعقد کردن قرارداد کاری با یک کارفرمای سوئیسی اجازه کار فول تایم را دارد و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص دانشجو اجازه دارند، در بهترین مدارس سوئیس تحصیل نمایند. برای درخواست ویزای همراه برای افراد وابسته بایستی قرارداد اجاره محل زندگی، مدرک زبان آلمانی سطح A1، گذرنامه و سند ازدواج ارائه دهید. با توجه به اهمیت موضوع همراه در مهاجرت تحصیلی به ویژه برای افراد متأهل، توصیه می کنیم ویدئوی گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید. در این ویدئو علاوه بر تدریس کلیه روش های مهاجرت، به شرایط همراه در کشورهای مختلف پرداخته شده است.

اجازه کار در حین تحصیل در دانشگاه زوریخ

تمام دانشجویانی که وارد دانشگاه زوریخ (university of zurich) شده‌ اند و در کنار دیگر شهروندان سوئیسی مشغول به گذراندن دوره‌ های تحصیلی خود در یکی از سطوح دانشگاهی هستند، حق دارند در کنار دوره‌ های تحصیل به صورت نیمه وقت و به میزان ۱۵ ساعت در هفته کار کنند و از این طریق، از کارفرمای معتمد سوئیسی خود دستمزد خوبی دریافت نمایند. البته آن ها می‌ توانند در تعطیلات به اشتغال تمام وقت مشغول باشند و درآمد بیشتری را کسب نمایند. قابل ذکر است که تنها دانشجویانی اجازه انجام کار دانشجویی در سوئیس را دارند که در برنامه‌ های تحصیلی یک ساله این دانشگاه شرکت کرده باشند.

خوابگاه دانشگاه زوریخ

یکی از مهمترین مواردی که همه دانشجویان هنگام انتخاب دانشگاه و ورود به دانشگاه با آن مواجه هستند انتخاب خوابگاه و یا مسکن مناسب برای سکونت است. متاسفانه خوابگاه دانشگاه زوریخ در دسترس نیست به عبارتی هیچ خوابگاه و یا اتاق و مسکنی را به دانشجویان ارائه نمیدهد، در واقع اجاره ای هیچ اتاق و خوابگاهی به عهده این دانشگاه نمی باشد، اما برخی از موسسات هستند که به صورت مستقل هستند و با دانشگاه همکاری می کنند و خوابگاه و مسکن در اختیار دانشجویان قرار می دهند از آن جایی که تقاضای مسکن دانشجویان بالا می باشد و همه دانشجویان دنبال اجاره مسکن اتاق ایا اقامتگاه با قیمتهای مناسب می باشد تابلوهای اعلانات ساختمان ها و دانشکده های دانشگاه زوریخ، موسسات معتبری که برای دانشجویان اتاق و خوابگاه با قیمت مناسب پیشنهاد می کنند را معرفی می کند تا دانشجویان بتواند یک خوابگاه مناسب با قیمت کم پیدا کنند از جمله مواردی که برای اسکان دانشجویان مناسب می باشد این موارد را می توان نام برد: 

 • ETH Marktplatz: اقامت خارج از دانشگاه
 • خوابگاه جوانان
 • هتل سیتی

شرایط بیمه دانشجویی در University of Zurich

داشتن بیمه یکی از مواردی می باشد که بایستی مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا همه کشورهای اروپایی و دیگر کشورها از شما می خواهند که بیمه سلامت داشته باشید. بیمه سلامت برای امور پزشکی و درمان می باشد شهروندان غیر اتحادیه اروپا که برای گذراندن دوره‌ های تحصیلی خود در دانشگاه زوریخ سوئیس ثبت نام می نمایند، برای دریافت بیمه سلامت باید درخواست خود را به مقامات شهری ارسال نمایند. البته اگر آنان توسط شرکت بیمه شده باشند و آن شرکت مورد تایید کشور سوئیس باشد، دیگر نیازی نیست مجدد برای بیمه سلامت اقدام کنید. هزینه بیمه سلامت در کشور سوئیس ماهانه ۱۰۰ تا ۵۰۰ فرانک سوئیس می باشد که پرداخت این مقدار برای شهروندان خارجی بسی دشوار است. در حال حاضر برخی شرکت‌ ها با هزینه کمتر خدمات بیمه را به دانشجویان ارائه می دهند. شما می توانید به آدرس وب سایتی که در ذیل این مطلب قرار داده شده است، مراجعه نموده و نوع شرکت خود را انتخاب نمایید.

 • آدرس سایت: WWW.Comparis.Ch

بیمه مسئولیت شخصی: دانشجویان بین‌المللی می‌ توانند در صورت تمایل، علاوه بر بیمه نامه اجباری برای بیمه مسئولیت شخصی نیز اقدام کنند. این بیمه نامه شما را در قبال حوادث اتفاقی و یا خسارت هایی که ممکن است متوجه محل سکونت شما شود تا سقف ۵ میلیون فرانک پوشش می دهد.

مشاهیر دانشگاه زوریخ

از جمله مشاهیر دانشگاه زوریخ سوئیس که برنده جایزه های جهانی و جایزه نوبل شدند می توان دانشمندان معروف زیر را نام برد 

 • والتر بنیامین: که برنده جایزه نوبل شیمی می باشد
 • جان لوکاره: نویسنده معروف این دانشگاه
 • کارل مولر: فیزیکدان معروف
 • جورج والد: فیزیولوژی و پزشکی معروف
 • پیتر دبای: شیمی دان برجسته

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه زوریخ سوئیس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ رتبه دانشگاه زوریخ سوئیس در رنکینگ جهانی چقدر است؟

رتبه 103 تایمز و 53 QS

رشته های تحصیلی دانشگاه زوریخ سوئیس کدامند؟

در حال حاضر رشته های زیادی از جمله شیمی، جغرافیا، پزشکی، تاریخ، روانشناسی، اسلام شناسی و.... در این دانشگاه تدریش می شود. 

✅ شهریه دانشگاه زوریخ سوئیس چقدر است؟

1200 یورو 

✅ بورسیه دانشگاه زوریخ به چه افرادی تعلق می گیرد؟

به استاتید کارکنان پژوهشگران و دانشجویان برتر

_____________دانشگاه زوریخ و سخن پایانی__________

همانطور که مطالعه فرمودید در مقاله دانشگاه زوریخ، اطلاعاتی در خصوص شهریه دانشگاه زوریخ، رنک دانشگاه زوریخ سوئیس، شرایط پذیرش و رشته های تحصیلی دانشگاه زوریخ و همچنین مراحل اخذ ویزای تحصیلی سوئیس شرح داده شد. خواندیم که شرکت و قبولی در آزمون ورودی، یکی از شروط اساسی و مهم جهت شرکت در برنامه های تحصیلی دانشگاه زوریخ می‌ باشد. گفتنی است که مؤسسه MIE به دلیل داشتن تجربه بسیار طولانی و رزومه عالی در امر مهاجرت قانونی و انواع ویزاها، بهترین راهنمای شما داوطلبان تحصیل در کشور سوئیس و یا سایر کشورهای برتر اروپایی می باشد. هدف این مؤسسه از ارائه این چنین مقالاتی این است که آگاهی شما را در خصوص ۷ روش مهاجرت افزایش دهد. قطعاً شما با مطالعه مقالات متنوع سایت موسسه ملک پور مهاجرت کم استرسی را تجربه خواهید کرد.  حال اگر پس از مطالعه مقاله دانشگاه زوریخ، هنوز به پاسخ سوالات خود دست نیافته اید، می توانید مشاوره تلفنی رایگان را از طریق برقراری تماس تلفنی با مشاورین این مؤسسه دریافت کنید. در صورت رضایت از مقاله فوق، پنج ستاره ارزشمند زیر را روشن نمایید.

نویسنده این مطلب

نام : هدی غلیم زاده (ghaleyemzadeh)

مشاور تخصصی موسسه mie با بیش از 5 سال سابقه کار درخشان

متخصص و کارشناس در زمینه های مشاوره کاری تحصیلی و سرمایه گذاری و مشاوره ورزشکاران و هنرمندان

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)
امتیاز 4 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
عماد صالحی
با سلام شرایط کارتحصیل سوییس چگونه است؟ هزینه های تحصیل به چه میزان است؟ آیا رشته های پزشکی هم دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما در دوره های کار تحصیل مدتی را مشغول تحصیل خواهید بود و مدتی را هم کار می کنید و حقوق دریافت می کنید. هزینه های تحصیل این دوره در سوئیس بسته به رشته حدود 25 الی 50 هزار فرانک است و شامل رشته پزشکی نمی شود.
مشاوره رایگان