تحصیل روانشناسی در سوئیس

1 نظر

دانشجویان زیادی هستند که رویای تحصیل و زندگی در کشور زیبای سوئیس را دارند. سوئیس کشوری با مناظر طبیعی بکر و رفاه اجتماعی بالا، سیستم آموزشی قوی در مدارس و دانشگاه ها را دارد که برای ورود مهاجر شرایط خاص خود را دارد. متقاضیان زیادی علاقه به تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی از دانشگاه های سوئیس را دارند و از رشته های پر متقاضی برای تحصیل، روانشناسی می باشد. رشته روانشناسی در سوئیس در دانشگاه های متعدد و در مقاطع مختلفی ارائه می شود و علاقه مندان به تحصیل به زبان انگلیسی نیز می توانند برای دریافت پذیرش درخواست دهند. حال برای شناخت بیشتر شرایط تحصیل روانشناسی در سوئیس در ادامه به بررسی برخی دانشگاه ها، بورسیه برای روانشناسی، بازار کار رشته روانشناسی در سوئیس و هزینه ها خواهیم پرداخت، تا اطلاعات شما عزیزان در این خصوص ارتقا یابد. توجه داشته باشید که در صورت تمایل به مهاجرت به کشور سوئیس و سایر کشورهای ارزشمند برای مهاجرت می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره اولیه رایگان دریافت کنید.

تماس با ما

تحصیل روانشناسی در سوئیس

بررسی شرایط تحصیل روانشناسی در سوئیس

رشته روانشناسی به عنوان یک علم تجربی توصیف، تبیین و همچنین تحت شرایطی خاص، پیش بینی رفتار و زندگی انسان، در افراد است. رشته روانشناسی در دانشگاه های عالی رتبه سوئیس ارائه می شود و به معنای مطالعه رشد انسان در تمام طول عمر فرد و بررسی علل و شرایط درونی و بیرونی، برای یک شکل گیری طبیعی یا بیمارگونه است. شرایط تحصیل روانشناسی در سوئیس بسته به دانشگاه انتخابی می تواند متغیر باشد و یکی از این تفاوت ها، برای مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در این رشته می باشد. از آنجایی که زبان انگلیسی جزء زبان رسمی این کشور نبوده و 4 زبان ملی دارد که زبان آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی در هر منطقه غالب هستند. بنابراین بسته به منطقه مورد نظر شما باید مدرک زبان مورد نیاز خواسته آن دانشگاه را ارائه دهید که در ادام به آن پرداخته ایم. همچنین کشور سوئیس بخاطر مساحت کوچک، اما امکانات رفاهی بالا متقاضیان زیادی دارد و این مسئله خود موجب رقابتی شدن و اهمیت رزومه علمی می شود. بطور کلی شما برای پذیرش از هر یک از دانشگاه های سوئیس، بسته به اون دانشگاه نیازمند ارائه برخی مدارک چون:

 • دیپلم دوازده ساله که معادل مدرک سوئیسی باشد
 • ارائه مدرک زبان آلمانی، فرانسوی و انگلیسی با توجه به دانشگاه مربوطه
 • ارائه مدارک هویتی چون پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی
 • پرداخت شهریه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در سوئیس

تحصیل روانشناسی در سوئیس در مقطع کارشناسی چگونه است؟

روانشناسی در دانشگاه های متعدد ارائه می شود و دانشجویان خارج از اتحادیه در صورت داشتن دیپلم 12 ساله که مورد تائید سیستم آموزشی سوئیس باشد می توانند برای مقطع کارشناسی درخواست دهند. تحصیل روانشناسی در سوئیس در مقطع کارشناسی علاوه بر اهمیت معدل بالای دیپلم، نیازمند ارائه مدرک زبان مورد نیاز بسته به دانشگاه می باشد. رشته روانشناسی در سوئیس اغلب به زبان آلمانی و فرانسوی ارائه می شود و برنامه تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی بسیار محدود می باشد و در صورت تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیازمند به مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 هستید. بنابراین در دانشگاه های دولتی این کشور شما می بایست مدرک زبان آلمانی در سطح بالا و یا فرانسوی را ارائه دهید. دوره لیسانس روانشناسی 3 ساله است.برای اطلاع از شرایط تحصیل رایگان در سوئیس این مقاله را مطالعه کنید.

بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی در سوئیس

دانشجویانی که لیسانس خود را در این رشته دریافت کرده و تمایل به تحصیل رشته روانشناسی در درجات بالا را دارند باید بدانند مدارک تحصیلی آنها باید با سیستم نمره دهی سوئیس مطابقت کند. همچنین شما نیازمند به ارائه مدرک زبان آلمانی C1 و یا بسته به دانشگاه مدرک زبان فرانسوی و انگلیسی هستید. طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی در سوئیس در صورت تمام وقت بودن 2 ساله بوده و در غیر اینصورت 6 ترمه می باشد.

شرایط تحصیل دکترای روانشناسی در سوئیس

دانشجویان بسیاری علاقه به دریافت پذیرش دکترای روانشناسی در سوئیس هستند و متاسفانه بر این باور اشتباه هستند که باید شخص دیگری این پذیرش را برای آنها دریافت کند. توجه داشته باشید برای دریافت پذیرش دکترای روانشناسی، دانشجو باید مدارک علمی پرباری داشته و در زمینه رشته خود فعالیت خوبی داشته باشد. چرا که استاد راهنما بر اساس رزومه دانشجو و مصاحبه با دانشجو تصمیم به پذیرش و عدم پذیرش می کند. طول دره تحصیل در مقطع دکتری بسته به فعالیت، تحقیقات و شرایط تحصیلی بین 3 تا 5 سال می باشد.

تحصیل مهندسی در سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل مهندسی در سوئیس

در این مقاله ما تحصیل مهندسی در سوئیس را به شما معرفی می کنیم.

هزینه تحصیل روانشناسی در سوئیس چقدر است؟

هزینه تحصیل روانشناسی در سوئیس، بسته به مقطع و نوع دانشگاه متغییر می باشد. کشور سوئیس دارای دانشگاه های دولتی می باشد که هزینه های تحصیل در سوئیس و در این دانشگاه ها هزینه های پایینی را در بر دارد. دانشگاه های دولتی بخاطر دریافت بودجه قابل توجهی از دولت شهریه های پایین تری دارند و به همین دلیل است که هزینه های تحصیل روانشناسی در این کشور، در مقایسه کشورهایی چون انگلستان و آمریکا می تواند مقرون به صرفه تر باشد. منتها باید بدانید که شرایط تحصیل در دانشگاه های دولتی برای تمامی دانشجویان بویژه دانشجویان خارج از اتحادیه به راحتی فراهم نمی باشد.

شهریه دانشگاه های دولتی برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس

شهریه دانشگاه های خصوصی برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس

400 تا 4000 فرانک سوئیس

27 هزار تا 43 هزار فرانک سوئیس

 

همچنین هزینه های زندگی در سوئیس می تواند بین 1700 تا 2500 فرانک سوئیس متغییر باشد و این مسئله بخاطر گران بودن هزینه های زندگی و بطور کلی ارزش بالای ارز این کشور می باشد.

معرفی بورسیه تحصیلی در سوئیس در رشته روانشناسی

در کنار هزینه های بالای تحصیل و زندگی در این کشور دانشجویان بین المللی می توانند از بورسیه تحصیلی سوئیس که توسط دولت ارائه شده استفاده کنند. بورسیه رشته روانشناسی در سوئیس بیشتر به داوطلبان و محققین مقطع کارشناسی ارشد اعطا می شود. بسته به نوع بورسیه شما می توانید بین 9200 یورو تا 13700 یورو کمک هزینه تحصیل دریافت کنید که کاملا بسته به رزومه علمی و موفقیت های تحصیلی دانشجو دارد. برخی دانشگاه ها چون دانشگاه لوزان به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد در صورت واجد شرایط بودن بورسیه کمک تحصیلی به مبلغ 1600 فرانک در ماه برای دوره تحصیلی ارائه می دهد.

 • بورسیه ETH Excellence Scholarships: برخی بورسیه ها توسط ETH زوریخ برای کارشناسی ارشد ارائه می شود که این بورسیه تحصیلی عالی شامل کمک هزینه های زندگی و تحصیل (12.000 CHF در هر ترم) و همچنین معافیت از هزینه تحصیل را پوشش می دهد.
 • بورسیه University of Geneva Excellence Master Fellowships: دانشکده علوم دانشگاه ژنو نیز با همکاری برخی اسپانسرها، یک برنامه کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان نمونه ای که برای تحصیل در هر یک از رشته های تحصیلی این دانشگاه، برای مقطع کارشناسی ارشد را دارند، ارائه می دهد. مبلغ این کمک هزینه حدود 10000 تا 15000 فرانک سوئیس در سال است.

معرفی بهترین دانشگاه های سوئیس در رشته روانشناسی

خیلی از دانشجویان در بحث تحصیلی به دنبال دانشگاه های با رنکینگ بالا و کیفیت بالای آموزش در رشته مورد نظر هستند. تعدادی از بهترین دانشگاه های سوئیس در رشته روانشناسی، به ترتیب رنکینگ در جدول زیر آورده شده است. منتها کشور سوئیس جزء کشورهایی است که دانشگاه رنک پایین چندان معنایی برایش ندارد و این مسئله از زیرساخت قوی و اهمیت زیاد این کشور به بحث کیفیت آموزش و تدریس است. بنابراین اگر شما هم علاقه به رشته روانشناسی در سوئیس هستید، می توانید با خیال راحت برای هر یک از دانشگاه های آن درخواست دهید. طبیعتا برخی دانشگاه ها بخاطر بالاتر بودن رنک جهانی در زمینه پذیرش دانشجو شرایط سخت تری خواهند داشت.

دانشگاه

شهر

رتبه بندی جهانی

University of Zurich

زوریخ

70

University of Geneva

ژنو

105

University of Bern

برن

119

University of Basel

باسل

138

University of Lausanne

لوزان

176

رشته روانشناسی در دانشگاه زوریخ سوئیس

دانشگاه زوریخ با داشتن 28.000 دانشجو بزرگترین دانشگاه در سوئیس می باشد که از سال 1833 تا به الان فعالیت می کند. رشته روانشناسی در دانشگاه زوریخ سوئیس، یکی از 100 شاخه ارائه شده در 7 دانشکده این دانشگاه می باشد. برای علاقه مندان به تحصیل روانشناسی در دانشگاه زوریخ می تواند انتخابی مناسب برای تحصیل در سوئیس در هر سه مقطع از لیسانس تا مقطع عالیه دکترا باشد. دانشکده های این دانشگاه عبارت اند از:

 • دانشکده الهیات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده بازرگانی، اقتصاد و انفورماتیک
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دوره های دکتری (به زبان آلمانی)

برای اخذ پذیرش در رشته روانشناسی در این دانشگاه و همچنین رشته های بیزنس و انفورماتیک ترم بهاره ندارند و حتی برای رشته روانشناسی در دانشگاه زوریخ زبان مورد نیاز برای مقطع لیسانس، زبان آلمانی در سطح C1 می باشد. دانشجویانی که از دانشگاه های در حال همکاری با دانشگاه زوریخ، برای یک تا دو ترم می آیند برخی ماژولهای روانشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی فارغ التحصیل مقطع لیسانس باید توانایی شناخت مسائل روانشناختی را داشته باشد و بتواند به تجزیه و تحلیل روش های روانشاختی بپردازد تا بتواند وارد مقطع ارشد شود و با طی فراگیری دروس مقطع ارشد مدرک کارشناسی ارشد UZH در روانشناسی را کسب کند. حوزه‌های حرفه‌ای که روان‌شناسان در آن کار می‌کنند شامل تحقیقات علمی و نقش‌هایی در تشخیص، مشاوره، طراحی، ارزیابی و روان‌درمانی در زمینه روان‌شناسی بالینی و روان‌شناسی سلامت یا در آموزش، مدیریت، تجارت و صنعت می باشد.

رشته روانشناسی در دانشگاه ژنو سوئیس

از دیگر دانشگاه های با قدمت بالا در سوئیس دانشگاه ژنو می باشد و از سال 1559 است و تا قرن 17 ام تمرکز بیشتر آن بر مبحث الهیات بود. رشته روانشناسی در دانشگاه ژنو سوئیس نیز در هر سه مقطع ارائه می شود و این دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. جالب است بدانید که 62 درصد از دانشجویان این دانشگاه را بانوان تشکیل می دهند. در دانشگاه ژنو بیش از 500 برنامه درسی ارائه می شود که شامل 136 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد، 87 برنامه دکترا و 343 برنامه آموزش مداوم می باشد که طیف گسترده ای از زمینه ها را در بر دارد: پزشکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، حقوق و غیره. برای رشته روانشناسی در سوئیس در این دانشگاه شما نیازمند به دانش زبان فرانسوی و پیش زمینه ای از انگلیسی برای دوره لیسانس هستید. تحصیل روانشناسی در دانشگاه زوریخ سه ساله و در 6 ترم می باشد.

از مزایایی که دانشگاه ژنو برای دانشجویان خود در نظر گرفته است، تدریس و تحصیل به صورت مجازی و از راه دور می باشد. که برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه ژنو در رشته های مختلف تدارک دیده شده، هدف از این امکانات آشنایی دانشجویان رشته های روانشناسی در زمینه فناوری‌های آموزشی مدرن و ارائه کمک به مراجعین از راه دور و به صورت مجازی می باشد. این آموزش ها شامل یک پایه محکم از دانش نظری و کاربردی در مورد انواع یادگیری و تدریس دانش روانشناسی با توجه به تکننولوژی های روز در بستر محیط های دیجیتال می باشد. یکی از ویژگی های مشترک در نحوه تدریس برنامه کارشناسی ارشد ، بین دوره های سنتی که به صورت حضور فیزیکی بوده و دوره های آموزش از راه دور این موضوع است و نکته مهم پشتیبانی آموزش ها توسط اساتید چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی می باشد.

برنامه کارشناسی ارشد برای دارندگان مدرک لیسانس کارشناسی بدین شرح است:

 • پذیرش بر اساس درخواست آزاد است.
 • پس از پایان تحصیل فارغ التحصیلان قادر خواهند بود ابزارهای آموزش الکترونیکی را که برای تدریس و بهبود حال مراجعین فرا گرفته اند را پیاده سازی و اجرا کنند.
 • محیط های یادگیری نوآورانه ایجاد کنند،
 • همچنین امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته روانشناشی در انواع گرایش ها را خواهند داشت.

از جمله گرایش هایی که در مقاطع لیسانس و ارشد و دکترا در دانشگاه ژنو تدریس می شود می توان به لیست ذیل اشاره داشت:

 • روانشناسی بالینی
 • روانشناسی در شناخت و ادراک
 • روانشناسی در نحوه آموزش
 • روانشناسی رشد

تحصیل معماری در سوئیس

این مقاله را از دست ندهید: رشته معماری در سوئیس

در این مقاله رشته معماری در سوئیس را به شما معرفی می کنیم.

رشته روانشناسی در دانشگاه لوزان سوئیس

در سال 1537 دانشگاه لوزان تاسیس شده و تا به اکنون یکی از دانشگاه های عالی رتبه برای تحصیل رشته روانشناسی در سوئیس می باشد. رشته روانشناسی در دانشگاه لوزان سوئیس به زبان فرانسوی ارائه می شود و بظور کلی بیشتر رشته ها در دانشگاه های سوئیس به زبان فرانسوی و آلمانی می باشند. این دانشگاه تشکل شده از 7 دانشکده می باشد:

 • دانشکده زیست شناسی و پزشکی
 • دانشکده حقوق، عدالت کیفری و مدیریت عمومی
 • دانشکده علوم زمین و محیط زیست
 • دانشکده بازرگانی و اقتصاد
 • دانشکده هنر
 • دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی
 • دانشکده الهیات و علوم ادیان

همانطور که میدانید دانشجویان خارجی و بویژه مقیم خارج از اتحادیه نیازمند اخذ ویزای تحصیلی سوئیس برای ورود به این کشور هستند و شما باید بعد از دریافت پذیرش خود باید برای ویزای سوئیس اقدام کنید.

مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی به عنوان چرخه ای از تخصص طراحی شده است که امکان دسترسی به حرفه روانشناس را فراهم می کند. پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد دانشجو قادر به انجام کلیه امور زیر خواهد بود: 

 • ارزیابی، تبیین مقایسه و بحث در مورد جنبه های خاص دانش در روانشناسی، در گرایش انتخاب شده برای مقطع کارشناسی ارشد را تحلیل کند
 • به صورت مستقل بر روی یک فرآیند تحقیقات علمی تحقیق کند
 • تسلط بر استفاده از ابزارهای مداخله مرتبط با دامنه کاربردی گرایش انتخاب شده در روانشناسی 
 • ارائه، به شیوه ای ساختاریافته و تأملی عمیق، هم به صورت نوشتاری و هم به صورت شفاهی
 • استفاده از دانش مربوطه، مهارت های تحلیلی و ابزار مداخله در زمینه های مختلف
 • احترام و توجه به تنوع
 • ایجاد موقعیت های اخلاقی و مسئولیت پذیر اجتماعی در عمل روانشناسی

گرایش های اصلی مقطع ارشد و دکترا به شرح زیر است: 

 •  روانشناسی بالینی 
 • روانشناسی سلامت 
 • روانشناسی کودک و نوجوان
 • مشاوره و روانشناسی حرفه ای
 • روانشناسی اجتماعی و بین فرهنگی

گرایش های رشته روانشناسی در سوئیس

تحصیل در هر رشته ای دارای گرایش و شاخه های مختلفی می باشد که بعد از دوره لیسانس با تحصیل در یکی از این گرایشها، تخصص خود را دریافت کرده و در آن گرایش می توانید مشغول به کار و کار حین تحصیل در سوئیس شوید. رشته روانشناسی نیز از این قائده مستثنا نبوده و مدرک لیسانس به خودی خود برای ورود به بازار کار بعنوان روانشناس کافی نمی باشد. گرایش های رشته روانشناسی در سوئیس در جدول زیر آورده شده است.

روانشناسی رشد

روانشناسی عمومی

روانشناسی سلامت

روانشناسی اجتماعی

روانشناسی مشاوره در دانشگاه و راهنمایی شغلی

علم پیری شناسی روانی - اجتماعی

آسیب شناسی روانی و روانشناسی بالینی

علوم اعصاب رفتاری

 

متقاضیان رشته روانشناسی می توانند برای ادامه تحصیل و دریافت تخصص، در یکی از گرایش های بالا در صورت تائید مدارک دوره لیسانس و سطح زبان بالا به تحصیل بپردازند.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در سوئیس در رشته روانشناسی

همه افراد بعد از زندگی کوتاه و یا سفر به کشورهای اروپایی بخاطر وجود سیستم آموزشی قوی، کیفیت بالای زندگی و خدمات اجتماعی و رفاهی ارائه شده تمایل به اخذ اقامت و حتی پاسپورت سوئیس را دارند. شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در سوئیس در رشته روانشناسی همانند دیگر کشورهای اروپایی نیازمند به ورود به بازار کار بعد از تحصیل و پرداخت بیمه و مالیات همچون یک شهروند سوئیسی است. با توجه به نرخ بیکاری پایین و بازار کار رشته روانشناسی در سوئیس شما با تسلط کافی بر زبان و مدرک سوئیسی خود می توانید وارد بازار کار شده شوید و اقامت دائم این کشور را بعد از 5 سال کار کردن به دست آورید.

تحصیل در رشته روانشناسی در سوئیس

بازار کار رشته روانشناسی در سوئیس

سوئیس کشوری کوچک، با امکانات رفاهی بالا و شهرت بالای کیفیت زندگی و سیستم آموزشی و زیبایی های طبیعی علاقه مندان زیادی از سراسر دنیا دارد. سوئیس جزء محدود کشورهایی است که نرخ بیکاری زیر 4 درصد بوده و اخیر در سال 2021 کمی افزایش یافته و به 5 درصد رسیده است. پایین بودن این نرخ بیکاری نشان دهنده شرایط مساعد کاری است و بازار کار رشته روانشناسی در سوئیس نیز با توجه به همین پایین بودن نرخ بیکاری مناسب می باشد. هر چند شما بصورت مجزا نمی توانید در خصوص شرایط کار بعد از تحصیل روانشناسی اطلاعات مجزا و مرجع مستند یابید اما با توجه به نمودار زیر که نشان دهنده نرخ بیکاری پایین در این کشور می باشد، می توان پی برد که شرایط کاری در این کشور مساعد می باشد.

درآمد روانشناسان در سوئیس

درآمد روانشناسان در سوئیس و هر حرفه دیگری همانند هر کشوری متفاوت می باشد. در خصوص کشورهای اروپایی یکی از موارد تاثیر گذار در بحث درآمد تجربه کاری می باشد که هر چه بالاتر باشد درآمد شخص نیز اقزایش می یابد. ممکن است خیلی از شما عزیزان تحصیل در رشته روانشناسی در سوئیس را بخاطر حقوق و درآمد این رشته در سوئیس انتخاب کنید. فردی که به عنوان یک روانشناس بالینی در سوئیس وارد دنیای کار می شود معمولاً حدود 408000 CHF در سال درآمد دارد. هرچند دستمزدها از 212.000 فرانک سوئیس(کمترین) تا 624.000 فرانک سوئیس (بالاترین) متغیر است و مواردی چون تجریهف مهارت و حتی جنسیت نیز در این امر تاثیر گذار است. خوب است بدانید که این میزان درآمد صرفا به معنای بالاتر بودن و برتری این رشته در این کشور ندارد و میزان حقوق افراد در کشورهای اروپایی متناسب با هزینه های زندگی و استاندارد جامعه برای یک زندگی با کیفیت است.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

درآمد روانشناسان در سوئیس سالانه چه میزان می باشد؟

روانشناسان بسته به تجربه و مهارت خود بین 212.000 هزار تا 624.000 فرانک سوئیس درآمد در سال دارند.

تحصیل در رشته روانشناسی در سوئیس به زبانی امکان پذیر است؟

سوئیس کشوری سه زبانه می باشد که اکثر رشته ها در مقطع لیسانس بسته به دانشگاه به زبان آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی ارائه می شود.

آیا تحصیل در رشته روانشناسی تاثیری در اخذ سریع تر اقامت سوئیس دارد؟

خیر. شما برای دریافت اقامت باید بعد اتمام تحصیل وارد بازر کار شده و تا 5 سال بیمه و مالیات بپردازید، تا بتوانید اقامت دائم را دریافت کنید.

بازار کار رشته روانشناسی در سوئیس به چه صورت می باشد؟

بطور کلی نمی توان در خصوص بازار کار رشته خاصی در کشوری، اطلاعات جامعی به دست آورد. منتها با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در سوئیس فرصت های شغلی برای این رشته فراهم است.


سخن پایانی

تحصیل روانشناسی در سوئیس بخاطر سیستم آموزشی با کیفیت ارائه شده در این کشور در دانشگاه های عالی رتبه ارائه می شود و دریافت پذیرش از هر دانشگاه نیز شرایط خاص خود را دارد. سوئیس کشوری محبوب برای کار و زندگی می باشد و علاقه مندان زیادی دارد. منتها بحث بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل روانشناسی در سوئیس می تواند یکی از معایب برای تحصیل باشد. هرچند که شما با تحصیل در مدارس سوئیس می توانید برای دانشگاه وارد دانشگاه های دولتی شده و این خود به نوعی سرمایه گذاری برای آینده می باشد. در صورتی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های دولتی برای رشته روانشناسی در سوئیس را دارید باید بسته به دانشگاه به زبان آلمانی و فرانسوی در سطح C1 تسلط داشته باشید که این خود می تواند یک چالش برای دانشجویان باشد. شما عزیزان در صورت علاقه مندی به مهاجرت تحصیلی به سوئیس می توانید با موسسه ملک تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان استفاده کنید.

امتیاز 2.67 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
زهرا قربانی
سلام من در دانشگاه پیام‌نور درس میخونم رشته روانشناسی ترم اول و قصد دارم بعد گرفتن مدرک لیسانس به کشور سوئیس مهاجرت کنم .میخواستم بدونم برای پذیرش و تحصیل رایگان دقیقا باید چه کار کنم؟معدلم بالا باشه؟مدرک زبان داشته باشم ؟مقاله بنویسم .اصلا مدرک دانشگاه پیام نور معتبر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب عزیز معمولاً تحصیل در کشور سوئیس هزینه دارد مگر اینکه رزومه علمی بسیار قوی داشته باشید که بتوانید از بورسیه‌های دانشگاه‌ها استفاده کنید. برای اطلاع از بورسیه‌های دانشگاه بهتر است که وب سایت رسمی دانشگاه را بررسی نمایید. از جمله عواملی که شانس شما را برای اخذ بورسیه تحصیلی بالا می‌برد داشتن معدل بالا سطح زبان بالا، مقاله‌های علمی و ... می‌باشد.
مشاوره رایگان