گام به گام تا کار در خارج از کشور

29 تیر 1400 4 نظر

همانطور که می دانید، مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت می باشد. بسیاری از کشورهای پیشرفته، با توجه به کمبود نیروی کار ماهر و متخصص، اقدام به جذب نیروی کار مورد نیاز خود می نمایند. این در حالیست که پس از مدت مشخصی و در صورت واجد شرایط بودن، اقامت دائم و سپس تابعیت آن کشور نیز به دارندگان ویزای کاری اعطا می شود. بر این اساس، بسیاری از افراد، متقاضی مهاجرت از طریق کار و اخذ ویزای کاریابی می باشند. اما این سوال مهم مطرح می شود که چگونه می توان پروسه کاریابی و پیدا کردن کار در خارج از کشور را با موفقیت طی کرد؟ بهترین کشورها برای اخذ ویزای کاری کدامند؟ و اصول موفقیت در مهاجرت از طریق کار کدام است؟ یافتن پاسخ این سوالات کلیدی، راهگشای بسیاری از متقاضیان مهاجرت است. موسسه حقوقی ملک پور با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور، برای اولین بار به آموزش تخصصی این موضوع پرداخته است. شما می توانید با مطالعه این نوشتار، اطلاعات اولیه پیرامون این محصول را دریافت کرده و در صورت تمایل، نسبت به تهیه آن اقدام فرمایید. شما می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور و یا تکمیل فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان در زمینه تهیه این محصول دریافت نمایید.

تماس با ما

نحوه تفکر و نگرش؛ اولین گام برای کار در خارج از کشور

اولین اقدام برای کار در خارج از کشور، نحوه تفکر و نگرش شماست. نگرش شما در یافتن کار مورد نظر، بسیار تأثیرگذار است. افرادی که قبل از اقدام برای مهاجرت کاری، نرخ بیکاری را در کشورهای مختلف بررسی می نمایند، استفاده بهینه ای از زمان، انرژی و سرمایه خود در این مسیر خواهند کرد. چرا که با شناسایی کشورهای با نرخ پایین بیکاری، می توان بر روی شرایط آن ها تمرکز کرده و از صرف وقت بر روی کشورهایی که منجر به شکست در پروژه کاریابی می شود جلوگیری کرد. به طور مثال، نرخ بیکاری در کشورهایی مانند آلمان پایین بوده و این بدان معناست که در صورت واجد شرایط بودن، می توان شانس بالایی در اخذ ویزای کار این کشورها داشت. نرخ پایین بیکاری به معنا جذب اکثریت نیروی فعال در بازار کار و وفور فرصت های شغلیست؛ بنابراین کمبود نیروی کار در این کشورها احساس شده و در نتیجه جذب نیروی کار بین المللی ممکن می گردد. این در حالیست که در کشورهای با نرخ بالای بیکاری مانند ایتالیا، کاریابی و دریافت پیشنهاد کاری با دشواری های بسیاری همراه است و ممکن است این پروسه با شکست مواجه شود. بنابراین متقاضی اخذ ویزای کار، با نگرش صحیح خود می تواند اولین گام را محکم و با اطمینان در مسیر کاریابی و مهاجرت خود بردارد. شما می توانید با تهیه و مشاهده این محصول، نحوه صحیح نگرش را آموخته و سپس با نحوه کاریابی، انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت کاری، اصول عقد قرارداد کاری، دریافت ویزای کار، طرز تعیین وقت مصاحبه با سفارت و بسیاری از نکات دیگر که در مسیر کار در خارج از کشور تعیین کننده می باشند آشنا شوید.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور

 

مزایای کار در خارج از کشور

ممکن است این سوال برای متقاضیان پیش آید که مزایای کار در خارج از کشور چیست و آیا صرف هزینه در زمینه کاریابی در خارج از کشور، منطقیست یا خیر؟ شاید در نگاه اول، هزینه لازم برای کاریابی در خارج از کشور، چه توسط خود فرد و چه توسط مؤسسات کاریابی انجام شود، هنگفت تلقی شود. اما باید از این منظر به این موضوع نگاه کرد که در صورت موفقیت و دریافت اقامت کاری کشور مورد نظر می توانید از مزایای متعددی مانند درآمد بالا در خارج از کشور بهره مند گردید. به طوری که در کمتر از چند ماه می توانید هزینه صرف شده را جبران نمایید. به طور مثال، مشاغلی که در پروسه کاریابی به متقاضیان کار در اتریش ارائه می شود، دارای حقوق 3 تا 4 هزار یورو در ماه می باشند. پس از 3 تا 6 ماه کار در این کشور نیز، امکان اخذ وام برای متقاضیان فراهم است. برای خرید ملک نیز می توان 70 درصد از مبلغ لازم را به صورت وام 35 ساله با سود 2 درصد از دولت این کشور دریافت کرد.

علاوه بر این، شرایط اخذ اقامت و سپس تابعیت خارج از کشور نیز در اکثر کشورها پس از 4 تا 6 سال فراهم است. این بدان معناست که متقاضیان می توانند در بازه زمانی چند ساله، از مزایای شهروندی این کشورها بهره مند گردند. همچنین در صورت از دست دادن شغل خود، می توانید از دولت آن کشور، حقوق بیکاری دریافت کرده و درخواست یافتن شغل مناسب از دولت داشته باشید.

مزایای متعدد دیگری را نیز می توان برای سایر اعضای خانواده فرد متقاضی برشمرد. در صورت دریافت اقامت کاری کشورهایی مانند سوئیس و اتریش می توانید فرزندان خود را در مدارس رایگان این کشور ثبت نام نمایید. در حالی که هزینه تحصیل در مدارس خصوصی این کشورها بین 40 تا 60 یورو می باشد. شرایط و مزایای اقامت در کشورهای مختلف، متفاوت است. اعطای حقوق ماهیانه به فرزندان و کمک هزینه به ازای فرزندان تازه متولد، نمونه ای از مزایای اخذ اقامت از طریق کار یا دیگر روش ها در کشور اتریش می باشد. اطلاعات بیشتر پیرامون مزایای کار در خارج از کشور را می توانید در محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور به دست آورید.

انتخاب منابع صحیح برای قوانین کار در خارج از کشور

همواره کسب اطلاع از منابع معتبر، نقش تعیین کننده ای در تسریع پروسه مورد نظر و حرکت صحیح در مسیر مورد نظر دارد. این موضوع در خصوص کاریابی و کار در خارج از کشور نیز صدق می کند. بسیاری از افراد برای کسب اطلاعات لازم جهت اقدام به مهاجرت کاری، از تجربه افرادی استفاده می نمایند که خود با استفاده از این روش، مهاجرت کرده اند. غافل از اینکه روش های متفاوتی برای اخذ ویزای کاری و مهاجرت از این طریق وجود دارد که بسته به شرایط افراد، هر یک از آن ها به متقاضیان توصیه می شود. تنها در صورتی می توان تصمیم گیری درست و جامعی در این زمینه داشت که منابع اطلاعاتی صحیح و جامع دسترسی داشته و شرایط خود را برای هر یک از این روش ها به طور همه جانبه سنجید. این موضوع نیاز به اطلاع از تمام قوانین مهاجرتی دارد و تنها اکتفا به تجربه تعداد معدودی از افراد کافی نیست. در محصول گام به گام تا انتخاب مسیر مهاجرت، منابع معتبر برای کاریابی در خارج از کشور معرفی شده است و علاوه بر این، اطلاعات با ارزشی نیز از وکلای بومی معتبر ارائه شده است.

کشور مناسب برای کاریابی در خارج از کشور

در ابتدای مقاله، به اهمیت انتخاب کشور مناسب برای کاریابی اشاره شد. در صورت انتخاب کشور هدف با آینده نگری می توان بخشی از موفقیت خود در کاریابی و مهاجرت از طریق کار در خارج از کشور را تضمین کرد. انتخاب کشورهایی با نرخ بالای بیکاری مانند ایتالیا و یا کشورهایی که با وجود نرخ پایین بیکاری، ممنوعیت اعطای ویزای کار خود به متقاضیان ایرانی دارند، نتیجه ای به جز هدر رفتن وقت و انرژی و سرمایه ندارد. از دیگر موضوعاتی که در محصول گام به گام تا انتخاب مسیر مهاجرت به آن پرداخته شده است، انتخاب بهترین کشور برای کار می باشد.

علاوه بر شرایط فوق، شرایط شخص متقاضی نیز در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت کاری مؤثر است. با انتخاب کشورهایی که نیاز به نیروی کاری در رشته تحصیلی و کاری شما دارند، انتخاب هوشمندانه ای برای کشور هدف در مهاجرت کاری انجام گرفته است. به طور مثال، شاغلان رشته پرستاری می توانند در کشورهای بسیاری مشغول به کار شوند؛ اما در صورت انتخاب کشورهای عربی برای اشتغال، نمی توان تابعیت این کشورها را به دست آورد. در حالی که کشورهای دانمارک، اتریش، سوئد، نروژ و آلمان با توجه به کمبود نیروی پرستار، تابعیت خود را در بازه زمانی 4 تا 6 سال، به نیروهای کار خارجی در این زمینه شغلی اعطا می نمایند. البته باید توجه داشت که مدرک تحصیلی مربوط به برخی از مشاغل مانند پرستاری در برخی از کشورها نیاز به معادلسازی دارد و در برخی دیگر خیر. آشنایی کامل با شرایط کاری و مهاجرتی هر یک از رشته های شغلی در کشورهای مختلف، با مشاهده این محصول امکان پذیر می باشد.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

شرایط مورد نیاز برای کار در خارج از کشور

شرایط اخذ ویزای کار در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال در برخی از کشورها ابتدا بایستی پیشنهاد و دعوتنامه کاری از کارفرما دریافت نمایید تا ویزای کاری آن کشور به شما تعلق گیرد. اما برخی دیگر با صدور ویزا، این شرایط را برای متقاضی فراهم می نمایند که با حضور در آن کشور، به جستجوی کار مورد نظر خود بپردازند. همچنین برخی از کشورها نیاز به ارائه مدرک تحصیلی حداقل فوق دیپلم و سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی دارند؛ اما در برخی دیگر مانند کانادا در حال حاضر این شرایط برای تخصص هایی مانند جوشکاری و رانندگی فراهم شده است که مشغول به کار شوند. ارائه مدرک زبان انگلیسی، از دیگر شرایط برای کار در خارج از کشور و صدور ویزای کار می باشد که در کشورهای مختلف متفاوت است. در ویدئوی گام به گام تا کار در خارج از کشور، شرایط صدور ویزای کاری در کشورهای مختلف برای رشته های کاری متفاوت بررسی شده است.

انتخاب منابع کاریابی در خارج از کشور

منابع مختلفی برای کاریابی در خارج از کشور وجود دارد. اما آیا این منابع معتبر بوده و یا بررسی تعدادی از آن ها کافیست؟ بسیاری از افراد، وب سایت لینکدین را منبع مناسب و کاملی برای کاریابی می دانند، در حالی که این وب سایت به تنهایی نمی تواند نیازهای شما را پاسخگو باشد. اپلیکیشن ها و وب سایت های کاریابی معتبر و متعددی وجود دارند که شرایط جستجوی کار در خارج از کشور را بهبود می بخشند. این وب سایت ها و اپلیکیشن ها در محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور معرفی شده اند.

اصول نوشتن رزومه و CV

نگارش رزومه و نحوه ارائه آن، برای کار در خارج از کشور و موفقیت در کاریابی بسیار حائز اهمیت است. نحوه نگارش رزومه یا CV و ایمیل ارسالی به کارفرما تأثیر بسیاری در جلب نظر کارفرما دارد. نوشتن روزمه دارای اصولی می باشد که جزئیات آن ها در محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور آموزش داده شده است. بسیاری از متقاضیان از جزئیات رزومه مطلوب برای کارفرمایان اروپایی اطلاع ندارند. برای مثال مواردی مانند امکان برقراری ارتباط مطلوب با همکاران، رفتار مناسب در محیط کاری و توانایی انجام کار گروهی، بسیار مورد توجه کارفرمایان می باشد. نکات مهم بسیار دیگری وجود دارد که به طور جامع نمی توان آن ها را در هیچ منبعی به دست آورد. اکنون این فرصت بی نظیر در محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور در اختیار شما قرار گرفته است.

شما می توانید با تهیه محصول بی نظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور، اطلاعات جامعی را در خصوص کار در خارج از کشور به دست آورید که تمام موضوعات از جمله اصول و نحوه کاریابی، منابع کاریابی، بهترین کشور برای کار، شرایط کار در خارج از کشور و... در آن پوشش داده شده است. در صورت کلیک بر روی تصویر زیر می توانید به صفحه مشاهده و تهیه این محصول ارجاع داده شوید.

 

 

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

امتیاز 4.21 از 5 ( 30 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
طلا خداداد
سلام و وقت بخیر من دکتری فیزیک دارم و هشت سال سابقه تدریس در دانشگاه اگر با این محصول شما تونستم کار پیدا کنم بازم برای گرفتن ویزا و ... باید خدمت شما برسم درست برداشت کردم؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر شما کاملا آزادید اگر مراحل ویزا را که در ویدیوهای آقای دکتر هم توضیح داده شده یاد بگیرید خودتان اقدام کنید، یا اینکه پرونده و پروسه ویزا را به یک وکیل مهاجرت معتبر بسپارید. موفق باشید.
بهیمن بهزادی
با سلام من مهندس مکانیک هستم و حدود 40 سال در دو بخش صنعت گاز و طراحی تاسیسات و بخش بعدی که حدود 30 سال است در صنعت سیمان کار نموده ام . و بازنشسته شده ام ولی هنوز بازنشستگی قبول و باور ندارم و عاشق کار کردن می باشم و محل و شرایط جغرافیایی سخت کار هم برای من مهم نیست . سوال : آیا من شانسی برای کاریابی در خارج از کشور را دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام به دلیل شرایط سنی خیر اما راه های جایگزین برای اخذ اقامت وجود دارد برای مشاوره رایگان با مشاورین تماس بگیرید
هیبت اله سیستانی زاده
من حدود سی سال در کار تحقیق رشته دامپروری و پرورش دام کار کردم و مدتی نیز مشاوراملاک بودم و حدود 50 سال هستم به نظر شما امکان کار یابی برایم وجود دارد ( کشور اروپایی)
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود وضعیت تاهل و سن همسر و... را میفرمودین تا روش های مختلف بررسی شود با توجه به شرایط سنی شما باید از طریق روشهایی همچون سرمایه گذاری و نوآفرینی و ... اقدام نمایید و در محیط اجازه کار داشته باشید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند