کار در آلمان

19 مهر 1400 13 نظر

کار در آلمان، شرایط کار در کشور آلمان و اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان و شرایط پذیرش نیروی کار در آلمان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط کار در کشور آلمان چگونه است؟ مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان چیست؟ مشاغل مورد نیاز کشور آلمان کدامند؟ آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل کمبود قابل توجه نیروی کار در بین شهروندان خود، این امکان را فراهم کرده است که اشخاص متقاضی کار از سرتاسر دنیا جهت کار در این کشور اقدام نمایند. کشور آلمان بیشترین پیشنهاد کاری را در زمینه علوم مهندسی و فناوری ارائه می نماید. به همین دلیل بسیاری از افراد که در زمینه های مرتبط با علوم مهندسی دارای تخصص و سابقه کاری می باشند، جهت اخذ ویزای کار در آلمان اقدام می نمایند. شرایط کار در آلمان برای ایرانیان نیز فراهم است و افراد می توانند نسبت به دریافت ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایند. این ویزا یکی از پرتقاضاترین انواع ویزای آلمان توسط ایرانیان می باشد و گواه آن را می توان به نتایج ارائه شده در مرورگرها ارجاع داد که عبارت "ویزای جستجوی کار آلمان ملک پور" را به عنوان یکی از عبارات پرمخاطب در زمینه مهاجرت کاری به آلمان نشان می دهد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در این مقاله قصد دارد که با بررسی شرایط کار در آلمان، این فرصت را در اختیار شما قرار دهد تا وضعیت خود را جهت اخذ ویزای کار آلمان ارزیابی نمایید. در صورت تماس با موسسه حقوقی ملک پور و یا تکمیل فرم تماس، همکاران متخصص و کارآزموده ما آماده ارائه مشاوره تلفنی رایگان به شما همراهان گرامی می باشند. در مقاله پیش رو، عناوین زیر مورد بررسی قرار می گیرند:

 

 

ویزای جستجوی کار آلمان

کار تحصیل آلمان

 

شرایط عمومی کار در آلمان

کار در آلمان، نیازمند برخورداری از برخی شرایط می باشد. جهت کار در آلمان و ویزای تحصیلی آلمان باید رشته تحصیلی شما جزو مشاغل مورد نیاز این کشور باشد و سابقه کاری حداقل سه ساله در این زمینه داشته باشید تا امکان اخذ ویزای کار برای شما فراهم باشد. همچنین دارا بودن مدرک زبان آلمانی یا آیلتس نیز در اخذ ویزای کار بسیار مهم است؛ چرا که در صورت دارا بودن مدرک زبان آلمانی می توانید شانس کاریابی خود را افزایش دهید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در رابطه با سوال در باب کمک موسسه MIE و اجازه کار آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با سوال در باب کمک مؤسسه MIE و اجازه کار آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با سوال در باب کمک مؤسسه MIE و اجازه کار آلمان

 

از دیگر شرایط اخذ ویزای کاری آلمان، شرایط سنی متقاضی می باشد. در صورتی که سن فرد متقاضی، کمتر از 40 سال باشد می تواند شانس دریافت ویزا و همچنین کاریابی خود در آلمان را افزایش دهد. از شرایط دیگری که جهت دریافت ویزای کار وجود دارد این است که قبل از مراجعه به سفارت، فرد متقاضی باید تمکن مالی قوی داشته باشد تا بتواند درخواست خود جهت اخذ ویزای کار در آلمان را به سفارت ارائه نماید.

 

ویزای کار آلمان

کار در آلمان

پذیرش نیروی کار در آلمان، با صدور ویزای کار این کشور امکان پذیر است. جهت اخذ ویزای کار آلمان یا همان ویزای جاب آفر آلمان باید یک پیشنهاد شغلی از این کشور داشته باشید. مطابق با قوانین کار در آلمان، برای جذب نیروی کار و ارسال دعوتنامه و پیشنهاد کاری متقاضیان کار در آلمان که خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس می باشند، پیش تر از این لازم بود شخص کارفرما موقعیت شغلی مورد نظر را به مدت 6 ماه در کشور آلمان و اتحادیه اروپا آگهی نماید. در صورتی که در طی این مدت شخص متقاضی کار در کشور آلمان یا اتحادیه اروپا یافت نمی شد، کارفرما می توانست دعوتنامه کاری را برای فرد مورد نظر در خارج از اتحادیه ارسال نماید و تنها در این صورت بود که افراد خارج از اتحادیه اروپا می توانستند با اخذ جاب آفر آلمان، ویزای کار این کشور را دریافت کنند. خوشبختانه در حال حاضر این قانون در کشور آلمان تغییر کرده است و بدون نیاز به آگهی کردن شخص کارفرما می تواند جاب آفر را ارسال نماید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان

 

شرایط ویزای جست و جوی کار در آلمان

یکی از انواع ویزاهایی که جهت کار در آلمان وجود دارد و بسیار مورد توجه افراد می باشد، اخذ ویزای جستجوی کار آلمان است. با اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان، به فرد متقاضی کار اجازه اقامت 6 ماهه در آلمان داده خواهد شد. فرد متقاضی باید بتواند کار متناسب با رشته تحصیلی خود را در طی مدت این 6 ماهه به دست آورد و قرارداد کاری حداقل یک ساله با کارفرمای آلمانی منعقد کند؛ در غیر این صورت تاریخ ویزای وی در پایان 6 ماه به پایان می رسد و متقاضی باید به کشور خود بازگردد. در صورتی که در پایان 6 ماه کاریابی، فرد متقاضی موفق به یافتن کار مورد نظر و مرتبط با رشته تحصیلی خود گردد، می تواند اجازه اقامت خود در این کشور را تمدید نموده و به کار و زندگی در آلمان مشغول شود. نکته بسیار مهمی که در مورد ویزای جست و جوی کار وجود دارد این است که این نوع ویزا به فرد متقاضی، اجازه اشتغال در آلمان را نخواهد داد و با این نوع ویزا تنها امکان بازدید از این کشور و یافتن شغل مناسب در آلمان وجود دارد. لازم به ذکر می باشد براساس قوانین جدید آلمان افراد متقاضی جستجوی کار در آلمان قادر خواهند بود جهت کار پاره وقت در حین این نوع از ویزا اقدام نمایند. در صورتی به متقاضی، اجازه کار در آلمان داده می شود که پس از جستجوی کار در این کشور، موفق به یافتن شغل مناسب و انعقاد قرارداد شده باشد.

در حال حاضر اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان یکی از بهترین انواع ویزا برای افراد متقاضی کار در اروپا می باشد که از شرایط لازم برخوردار بوده و در رشته های مورد نیاز کشور آلمان، دارای تخصص و سابقه کاری می باشند. برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان باید حداقل مدرک زبان آلمانی B1 را ارائه نمود. همچنین برای اخذ این نوع از ویزا حداقل می بایست دارای مدرک  فوق دیپلم باشید. طبق قانون جدید مهاجرت به آلمان، مدرک فنی حرفه ای و دیپلم نیز قابل قبول است؛ اما برای افرادی که از ایران اقدام می کنند ارائه حداقل مدرک فوق دیپلم الزامی است، چرا که مدرک تحصیلی شما باید در کشور آلمان معتبر باشد. اعتبار مدرک تحصیلی باید از طریق سایت آنابین (Anabin) یا زب (ZAB)، به آدرس زیر، بررسی شود. 

https://anabin.kmk.org/anabin.html

https://www.kmk.org/zab/central-office-for-foreign-education.html

در مقاله ویزای جستجوی کار آلمان، اطلاعات جامع و کاملی پیرامون این ویزا ارائه شده است. لازم به ذکر است که از دیگر ویزاهای کاری کشور آلمان، بلوکارت (Blue Card) می باشد که لازمه آن، انعقاد قراردادی با مبلغ سالیانه 50000 یورو می باشد. لازم به ذکر است که یافتن کار در آلمان برای ایرانیان از طریق گرفتن ویزای جستجوی کار امکان پذیر است. با توجه به کثرت جستجوی عبارت "ویزای جستجوی کار آلمان ملک پور" توصیه می شود که مقاله زیر را مطالعه کرده و در صورت ابهام، از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) بهره مند گردید.

کار در آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

 

نرخ بیکاری و بازار کار در آلمان

یکی از مهم ترین مواردی که جهت کار در آلمان باید مورد بررسی قرار گیرد، نرخ بیکاری در این کشور است. نرخ بیکاری یکی از مهمترین موضوعاتی است که هر فرد باید به آن توجه نماید؛ چرا که در صورتی که نرخ بیکاری در کشوری پایین باشد، شخص متقاضی به راحتی می تواند در این کشور کاریابی کرده و وارد بازار کار آلمان شود. نرخ بیکاری در کشور آلمان بر اساس آخرین آمار که در سال 2021 اعلام شده است علیرغم شرایط کرونا کمتر از 5 درصد می باشد که این رقم نشان دهنده نرخ پایین بیکاری در این کشور و کمبود نیروی کار در مقایسه با بسیاری از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. بازار کار در آلمان، بیشتر با کمبود نیرو در رشته هایی مانند مهندسی مکانیک، IT و به طور کلی رشته های فنی و مهندسی مواجه است. بنابراین افرادی که از شرایط لازم و کافی برای کار در آلمان برخوردار باشند می توانند برای دریافت ویزای جستجوی کار در آلمان درخواست نمایند.

کار در آلمان

 

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان 2021

جهت کار در آلمان و اخذ ویزای کار آلمان باید رشته تحصیلی و کاری فرد متقاضی، جزو لیست مشاغل مورد نیاز آلمان باشد. لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2021 از قرار زیر است:

 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی مکانیک خودرو
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی IT
 • مهندسی برق
 • مهندسی برق ساختمان
 • مهندسی تکنولوژی اتوماسیون
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکاترونیک
 • مهندسی هوافضا و کشتی سازی
 • مهندسی ساختمانی و لوله کشی
 • مهندسی برنامه نویس حرفه ای
 • مراقبت های بهداشتی
 • پرستاری
 • مامایی و مراقبت از مادران
 • توانبخشی و ارتوپد
 • چشم پزشکی
 • تکنولوژی دندانپزشکی
 • مهندسی مکانیک و تعمیرات هواپیما
 • مکانیک ماشین آلات کشاورزی
 • تکنسین الکترونیک
 • مهندسی برق صنعتی
 • کارشناس ساخت و ساز راه آهن
 • نصب کننده سرامیک و پارکت
 • پرستار متخصص
 • سلامت و پرستار اطفال
 • انکولوژی حرفه ای
 • متخصص بیهوشی
 • فیزیوتراپیست
 • پزشک جراحی بالینی
 • روان پزشک
 • کارشناس ارشد شنوایی سنجی
 • پزشک متخصص

البته لازم به ذکر است که پذیرش نیروی کار در آلمان در برخی رشته ها، نیاز به معادلسازی مدرک و یا گذراندن دوره آموزشی دارد که مدت زمانی بیش از 6 ماه را به خود اختصاص می دهد. از جمله این مشاغل می توان به پرستاری، روان پزشکی و... اشاره کرد. بنابراین افراد دارای تخصص در رشته هایی با این شرایط، علی رغم کمبود نیروی کشور آلمان در رشته های یاد شده، قادر به اقدام از طریق ویزای جستجوی کار نمی باشند.

 

کار در آلمان با مدرک دیپلم

بدون شک، از منابع مختلفی این عبارات را شنیده اید: "ویزای کار آلمان با دیپلم" و "ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای". باید به شما عرض کنیم که از بین شنیده های موجود در این زمینه، تنها این مطلب صحت دارد که افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه ای صادره از کشور آلمان و یا صادره از موسسات غیرآلمانی مورد تایید کشور آلمان هستند می توانند درخواست کار در آلمان را با مدرک فنی حرفه ای و غیر دانشگاهی داشته باشند. همچنین می بایست بدانید که برای مشاغل فوق مهم و ضروری نظیر برخی رشته های مهندسی و تکنولوژی، مدرک فوق دیپلم نیز می تواند جهت درخواست ویزای کار قابل قبول باشد.

کار در آلمان

 

میزان حقوق و درآمد در آلمان

یکی از مهمترین موارد قابل بررسی قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار در آلمان، میزان دستمزد و حقوق در این کشور است. سال 2019، کشور آلمان همزمان با افزایش حقوق کارمندان و کارگران بوده است. میزان حداقل حقوق و دستمزد در سال 2018 در آلمان 8.84 یورو در هر ساعت بوده است که تقریباً معادل 1498 یورو در ماه می باشد. این میزان حداقل حقوق و دستمزد برای کارمندان و کارگران در 1 ژانویه 2019 افزایش یافت و به مبلغ 9.19 یورو در هر ساعت رسید. موسسه حقوقی ملک پور اقدام به نگارش این مقاله کرده و کپی برداری غیرقانونی و بدون اجازه از آن حرام می باشد. بهتر است بدانید که این حداقل حقوق که به میزان ساعت کاری افراد محاسبه می شود شامل تمامی کارگران خارجی، کارکنان، کارگران نیمه وقت، کارآموزان و افرادی می شود که در دوره آزمایشی مشغول به کار هستند. همچنین در صورت اضافه کاری، میزان حقوق معادل ساعت اضافه کاری محاسبه شده و به فرد پرداخت می شود.

 

کاریابی در آلمان

کار در آلمان و یافتن شغل مناسب از طریق ویزای جستجوی کار آلمان، نیازمند کاریابی در این کشور می باشد. در صورتی که بتوانید ویزای جست و جوی کار در آلمان را اخذ نمایید، می بایست به جستجوی شغل در این کشور پرداخته و از روش های مختلف کاریابی در آلمان استفاده نمایید. جهت کاریابی در آلمان می توانید به مراکز کاریابی این کشور مراجعه نموده و با ارائه رزومه خود، به جستجوی کار بپردازید. همچنین متقاضیان کار در آلمان می توانند از سایت های معتبر کاریابی که به همین منظور ایجاد شده اند استفاده نمایند. شاید یکی از ساده ترین روش ها جهت یافتن کار در آلمان برای ایرانیان و سایرین، استفاده از سایت های کاریابی معتبر در این کشور باشد. بدین منظور لازم است که با ارسال رزومه کامل خود و جستجوی کارفرما و شرکت های نیازمند نیروی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود، پروسه کاریابی را طی کنید. یکی از معتبرترین آژانس های کاریابی که می توانید به آن مراجعه نمایید، آژانس استخدام فدرال می باشد. یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های کاریابی در آلمان، مراجعه به همین مراکز کاریابی و سایت های کاریابی می باشد که در بخش بعد به طور کامل به این مبحث پرداخته خواهد شد و برخی از معتبرترین مراکز کاریابی کشور آلمان را معرفی خواهیم کرد.

با توجه به اهمیت موضوع کاریابی، چگونگی ارائه روزمه و CV به کارفرما و دیگر نکات مهم مهاجرت از طریق کار، موسسه حقوقی ملک پور اقدام به تهیه محصولی به نام راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور کرده است. این محصول که برای اولین بار توسط موسسه ملک پور تهیه و ارائه می گردد، کلیه نکات مهم کاریابی و کار در خارج از کشور را آموزش می دهد.

کار در آلمان

علاوه بر این، شما می توانید با مشاهده ویدئوهای آموزشی رایگان و مقالات به روزی که توسط این موسسه به طور رایگان در اختیار متقاضیان قرار گرفته است، اطلاعات خود را در زمینه کار در آلمان افزایش دهید.

 

مؤسسات کاریابی در آلمان

متقاضیان کار در آلمان می توانند از طریق مؤسسات کاریابی در آلمان، اقدام به کاریابی کرده و به جستجوی شغل مناسب بپردازند. مؤسسات کاریابی در آلمان می توانند خدمات و کمک شایانی جهت یافتن کار مناسب با تحصیلات شما ارائه دهند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در این بخش برخی از مؤسسات کاریابی معتبر را جهت یافتن کار معرفی می نماید تا در صورت نیاز از آن ها بهره مند گردید. برخی از مؤسسات کاریابی در آلمان به شرح زیر است:

 

موسسه معتبر کاریابی در آلمان

توضیحات

 

Contacts & Management

Stresemannstraße, 28, 28

Düsseldorf, 40210

Email: info@contacts-management.de

Tel: +49 (0)211/876714-0

Fax: +49 (0)211/3858328

Proco Global Frankfurt

An der Welle, 4

Frankfurt, 60322

TTA Personal GmbH

Warschauer Str., 39

Berlin, 10243

Germany

stuwex

Waldenserstr. 2-4

۱۰۵۵۱ Berlin

Germany

Mietkoch freelance-cook

paster-behrends-str. 59

۱۲۳۵۹ Berlin

Germany

Bip Dientleistungen

Friedrichstr. 191

۱۰۱۱۷ Berlin

Germany

Tml-professional Sp. z o.o.

AZ Futuro – Trabajar en Alemania

Schwarzwaldstraße, 18

Tuttlingen, 78532

Germany

 

مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان

در صورتی که بخواهید به کار در آلمان بپردازید باید بتوانید مدارک ویزای کار را نیز فراهم نمایید تا امکان درخواست ویزای کار جهت شما فراهم گردد. در این بخش، مدارک اخذ ویزای کار در کشور آلمان را بررسی می نماییم. مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در آلمان از قرار زیر است:

کار در آلمان

 1. ارائه مدرک تحصیلی لیسانس و یا فوق لیسانس شخص متقاضی از دانشگاههای آلمان و یا معادل آن
 2. ارائه پاسپورت شخص متقاضی که مدت اعتبار آن بیشتر از 6 ماه باشد.
 3. ارائه 2 قطعه عکس جدید با زمینه سفید
 4. ارائه نامه کاری شخص متقاضی
 5. ارائه بیمه نامه مسافرتی و بیمه نامه درمانی
 6. تکمیل فرم درخواست ویزا آنلاین
 7. پیش نیاز تقاضای درخواست ویزا به آدرس General Consulate of the Federal Republic of Germany
 8. ارائه نامه تمکن مالی شخص متقاضی
 9. ارائه رزرو هتل و یا اجاره ملک جهت مدت محدود
 10. ارائه مدرک زبان حداقل B1 آلمانی

در صورتی که مدارک خود را جهت اخذ ویزای کار در آلمان تکمیل نموده اید می توانید درخواست ویزای خود را از طریق سفارت آلمان مطرح نمایید. مدت بررسی و پردازش درخواست ویزا بین 6 تا 11 هفته از زمان مراجعه به سفارت خواهد بود و هزینه لازم جهت پرداخت به سفارت آلمان و اخذ ویزا، مبلغ 60 یورو می باشد. همان طور که در بخش های قبل نیز اشاره شد، ارائه مدرک زبان آلمانی، از جمله مدارک مورد نیاز و ضروری جهت اخذ ویزای کار آلمان می باشد. با توجه به مشکلات پیش رو در یادگیری زبان آلمانی در کشور ایران و پروسه معمولاً طولانی آن، پیشنهاد می شود که از بسته های آموزشی زبان آلمانی موسسه حقوقی ملک پور استفاده نمایید که به تدریس جناب استاد ملک پور بوده و از به روزترین متدهای آموزشی و کاربردی در تهیه آن استفاده شده است.

انتخاب دفتر مهاجرتی

آموزش سریع زبان آلمانی

 

شرایط اخذ ویزای همراه کاری آلمان

شاید یکی از مهمترین مسائلی که جهت کار در آلمان وجود دارد، اخذ ویزای همراه برای متقاضیان متأهل باشد. در مورد ویزای همراه باید گفت که همراه شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال می باشد. در ابتدا و در صورت اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان، شخص متقاضی باید به تنهایی در این کشور به دنبال شغل مناسب باشد و در صورت یافتن شغل مناسب با رشته تحصیلی خود می تواند درخواست ویزای بلند مدت نماید. در این صورت می تواند درخواست ویزای همراه را نیز داشته باشد و همسر و فرزندان وی برای زندگی در آلمان وارد این کشور شوند. یکی از موارد مورد نیاز جهت اعلام درخواست الحاق خانواده، اثبات توانایی فرد در تأمین هزینه ها و مخارج اعضای خانواده است. بدین ترتیب شخص متقاضی باید اثبات کند که شغل مناسب در کشور آلمان را یافته و از درآمد کافی و مسکن مناسب نیز برخوردار است. از جمله مزایای اعضای خانواده در کشور آلمان، تحصیل رایگان فرزندان در خاک این کشور می باشد.

 

اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان از طریق کار

کار در آلمان

قطعاً افرادی که به کار در آلمان می پردازند، قصد اخذ اقامت و تابعیت در این کشور را نیز دارند. با وجودی که اخذ اقامت و تابعیت در این کشور امری پیچیده می باشد، اما بسیاری از افراد قصد دارند تا شهروندی آلمان را به دست آورند. در صورتی که با ویزای کار وارد این کشور شده و پس از دریافت مجوز کار، به مدت 4 تا 5 سال در این کشور مشغول به کار شوید و بیمه و مالیات پرداخت نمایید، می توانید درخواست اقامت دائم نمایید. با دریافت اقامت دائم آلمان می توانید شهروند آلمانی محسوب شوید اما این بدان معنا نیست که از تمامی امکانات در این کشور بهره مند هستید؛ چرا که با دریافت اقامت دائم می توانید امکاناتی از قبیل خدمات درمانی، بهداشتی، آموزشی، حق حمایت از کنسولگری و.... را دریافت نمایید. اما با اخذ اقامت دائم، امکان ورود به مسائل سیاسی کشور آلمان مانند حق رأی، عضویت در انجمن های دولتی، حق جنبش آزاد و مواردی از این دست فراهم نمی باشد و تنها زمانی می توان از این امکانات بهره مند شد که تابعیت کشور آلمان را دریافت کرده باشیم.

در صورتی که پس از اخذ اقامت دائم، تمایل به دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان داشته باشید باید اثبات نمایید که به مدت 8 سال در این کشور حضور داشته اید. همچنین لازم است که از تسلط کافی بر زبان آلمانی در سطح B1 برخوردار بوده و درآمده کافی جهت گذراندن زندگی خود و خانواده خویش در آلمان را داشته باشید. از موارد دیگری که جهت اخذ تابعیت آلمان بسیار حائز اهمیت است، عدم سوء سابقه می باشد. شخص متقاضی نباید در مدت حضور خود در این کشور سابقه کیفری داشته باشد. همچنین باید در آزمونی که جهت اخذ تابعیت وجود دارد نمره قبولی را کسب نماید و در صورت دارا بودن تابعیت کشورهای دیگر، آن ها را از خود سلب کند تا بتواند تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید.

کار در آلمان

اقامت آلمان


بنرهای مورد نیاز

پرسش: سلام من رشتم برق الکترونیک هست. ۲۴ ساله هستم، قصد اقامت با گارانتی کار در کشور آلمان رو دارم ، اگر امکان داره کمکم کنید

پاسخ:


بنرهای مورد نیاز

پرسش: آیا برای اقدام برای ویزای کار آلمان، 45 سال سن مناسب هست؟ اگر بله مابقی شرایط را می فرمایید.

پاسخ:


 

سوالات رایج درباره کار در آلمان

وقت سفارت کشور آلمان چند روزه داده می شود؟

در حال حاضر وقت سفارت آلمان جهت مصاحبه برای درخواست ویزای کاری برای حدود یک سال دیگر اعطا می شود.

✅آیا داشتن ویزای جستجوی کار می توان اقامت آلمان را اخذ نمود؟

ویزای job seeker آلمان این اجازه را به شما می دهد که به مدت 6 ماه در این کشور حضور داشته باشید و به جستجوی کار بپردازید. در صورت موفقیت در یافتن کار مناسب می توان برای ویزای کار آلمان اقدام نمود.

✅چگونه می توانیم برای کار در آلمان اقدام کنیم؟

کار در آلمان از دو طریق ویزای جستجوی کار و ویزای جاب آفر امکان پذیر است. برای جستجوی کار در کشور آلمان می توان از طریق موسسات کاریابی در این کشور اقدام نموده و یا به صورت حضوری به کاریابی در آلمان پرداخت.

✅ شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان چیست؟

برای اخذ ویزای job seeker آلمان می بایست متقاضی حداقل مدرک لیسانس، مدرک زبان آلمانی B1 و 3 سال سابقه کار داشته باشد. همچنین می بایست سن وی بیشتر از 40 سال نباشد.


 

_____________________ سخن پایانی درباره کار در آلمان _____________________

کار در آلمان، شرایط اخذ ویزای کاری آلمان، مدارک مورد نیاز ویزای جستجوی کار در آلمان و شرایط پذیرش نیروی کار در آلمان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. همچنین به مشاغل مورد نیاز کشور آلمان و چگونگی اخذ اقامت و تابعیت آن پس از اشتغال در این کشور پرداخته شد. با توجه به نرخ پایین بیکاری در کشور آلمان و فرصت های شغلی بسیاری که در این کشور به ویژه در برخی رشته های تحصیلی وجود دارد، افراد زیادی خواستار کار در آلمان و اخذ ویزای کاری این کشور می باشند. کار در آلمان، مستلزم برخورداری از شرایطی مانند تحصیلات آکادمیک حداقل لیسانس، سابقه کاری حداقل سه ساله در یکی از رشته های شغلی مورد نیاز آلمان در سال جاری و تسلط بر زبان آلمانی حداقل در سطح B1 می باشد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در معرفی ویزای جستجوی کار آلمان و اخذ ویزا برای متقاضیان کار در این کشور پیشتاز بوده است. بنابراین توصیه می شود علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کار در آلمان و پروسه اقدام آن، با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و یا اطلاعات خود را در فرم تماس وارد نمایند تا از خدمات مشاوره تلفنی رایگان این موسسه که توسط مشاورین برجسته و متخصص در این زمینه ارائه می شود بهره مند گردند. همچنین در انتهای مقاله نیز فرصتی برای طرح سوالات شما در بخش "ثبت پرسش" وجود دارد که در کوتاه ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ داده می شود.

امتیاز 4.71 از 5 ( 48 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
رضا حکمت نژاد
سلام من 32 سالمه فوق دیپلم برق و قدرت دارم 13 سال سابقه کاری دارم مدارک فنی و حرفه ای از وزارت کار و شرکت های بین المللی مثل لیفت دارم چجوری میتونم برای دریافت ویزای کار در آلمان اقدام کنم؟ ممنونم از مقاله کامل و خیلی خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت، رشته تحصیلی شما مورد نیاز کشور آلمان می باشد اما شما برای اقدام نیاز به مدرک آکادمیک در حد لیسانس دارید که سابقه کاری حداقل 3 ساله پس از فارغ التحصیلی خود داشته باشید. شما می توانید از طریق دیگر همچون تحصیل وارد حوزه شنگن شده و با رزومه کاری قوی خود، جویای کار باشید و اقامت خود را تغییر دهید. * مانا باشید *
حسین راد
سلام و عرض ادب و ارادت بنده 32 ساله هستم مجرد و دارای لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه دولتی 8 سال سابقه کار در حوزه نفت و گاز دارم. میتونم برای ویزای کار آلمان اقدام کنم؟ و اگر نه میشه راهنمایی بفرمایید که کدوم کشور ها برای تحصیل یا کار در حوزه نفت مناسب هستند؟ سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط عمومی شما مناسب است و برای هم کشور آلمان و همچنین کشور نروژ که در اروپا دارای نفت و گاز می باشد می توانید اقدام نمایید. البته ویزای کار آلمان جستجوی کار می باشد و رشته هایی چون کامپیوتر، IT، برنامه نویسی، برق الکترونیک به نسبت شانس بیشتری داند. پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت کامل توسط کار شناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
شیرین نامی
با سلام ممنون از مطالب مفیدتون. ممنون میشم اگر در مورد شرایط کار در آلمان برای رشته پرستاری با ۶ سال سابقه کار و مدرک زبان آلمانی توضیح بفرمایین. آیا این شرایط برای پرستاران امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز رشته شما رشته خاصی است و نیاز به معادلسازی دارد و صرفاً با داشتن مدرک پرستاری ایران بصورت حرفه ای مثل ایران نمی توانید وارد بازار کار شوید. اگر کشور آلمان مد نظرتان است ابتدا باید زبان آلمانی را تقویت نمایید تا بتوانید در آزمون معادلسازی که به زبان آلمانی است موفق شوید. پیشنهاد میکنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما آلمان و همچنین کشورهایی چون سوئد، دانمارک و حتی عمان که برای شما ویزای کار می دهند بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
Ali
آیا درسال۲۰۲۰ ورود نیروی کار غیر اکادمیک ممکن شد؟ من ۱۸سال هستم و دیپلم دارم آیا میتونم با ویزای تحصیلی برم آلمان و اونجا که رسیدم به اوسبیلدونگ تغییر بدم یا به ویزای کار تغییر بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی با توجه به تغییراتی که در قوانین 2020 صورت گرفته افراد بدون داشتن مدرک آکادمیک هم می توانند برای کار در آلمان اقدام کنند البته با این شرط که یک دوره دوساله فنی و حرفه ای که مورد تایید کشور آلمان باشد در زمینه کاری خود گذرانده باشید. درمورد شانس اقدام از طریق ویزاهای تحصیلی باید پرونده شما دقیق تر بررسی شود که آیا روی دوره های اوسبیلدونگ به ایرانی ها ویزا می دهند یا خیر. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
کارن پارسا
سلام خسته نباشین . من ۲۰ سالمه میخاستم بدونم واسه درخواست دادن برای رشته های فنی اوسبیلدونگ از کجا باید اقدام کرد و اگه مدرک رشته دانشگاهی هم داشته باشم و ارائه کنم همراه مدرک زبان و فنی تاثیر گذاریش بیشتر میشه برای پذیرش اوسبیلدونگ ؟ و اینکه برای درخواست دادن به اوسبیلدونگ نیاز به ویزا هست یا اینکه اگه پذیرش صورت بگیره از طریق دوره های اوسبیلدونگ می شه همینجوری وارد کلاسا شد و اقامت کاری گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای ورود به هرکشوری با هر برنامه ای شما نیازمند به دریافت ویزا هم می باشید ممکن است شما پذیرش از مدارس فنی و حرفه ای یا دانشگاه داشته باشید ولی سفارت به شما ویزا ندهد. بنابراین در امر مهاجرت تحصیلی صرفا پذیرش گرفتن مهم نیست باید طوری اقدام کنید که پشتوانه شما برای گرفتن ویزا هم باشد. علاوه براین مدارس فنی و حرفه ای بیشتر برای افراد بومی راحت پذیرش می دهند و ظرفیت محدودی دارند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
پاینده
سلام ؛ من و همسرم هر دو مدرک کارشناسی پرستاری با سابقه ۱۵ سال کار رو داریم و میخواهیم برای مهاجرت کاری اقدام کنیم ؛ ایا موسسه در زمینه جاب آفر پرستاری نیز فعالیت میکند و هزینه و شرایط وکالت به چه نحوه ایه ؟ با تشکر از شرکت MIE
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای مهاجرت پرستاران شما باید مدرکتان معادلسازی شود و بطور مستقیم با مدرک تحصیلی ایران نمی توانید وارد بازار کار شوید. کشورهایی مثل سوئد، دانمارک، عمان و نروژ شرایط خوبی برای کادر درمان دارند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حامد محمدیان
سلام وقت بخیر بنده ارشد مترجمی زبان انگلیسی با 7سال سابقه بیمه، البته کارم مرتبط با رشته تحصیلی نیست و همسرم کارشناس مامایی با سه سال سابقه بیمه ، اولویت به اینه که اول خودم اقدام کنم بعد همسرم ، اگه با این شرایط راهی برای مهاجرت و اخذ ویزای کاری داریم ممنون میشم راهنمایی کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب با توجه به شغل همسر شما که مامایی می باشد برای ویزا کاری سوئد میتوانید اقدام کنید و خوبی سوئد این می باشد که ویزا همراه تقریبا هزمان می باشد و شما هم به عنوان همراه اجازه کار فول تایم دارید.
علی حسینی
سلام و وقت بخیر من 37 ساله و کارشناس ارشد متالوژی هستم و حدود 5 سالی هست که در این زمینه فعالیتی ندارم ولی قبل از این 5 سال 7 سال مرتبط با رشته خودم مشغول کار بودم. خواستم بدونم که آیا مشکلی در ارائه سوابقم برای کار در آلمان به وجود نمیاد و کارفرمای آلمانی سوابق من رو می پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر مشکلی وجود ندارد بله سابقه کار شما پذیرفته می شود.
احمد کرمی
درود و وقت بخیر من 33 ساله هستم فوق دیپلم برق می تونم برای کار در آلمان الان اقدام کنم؟ زبان آلمانی هم تا سطح B2 کاملا تسلط دارم و دوره های مرتبط با یک شرکت آلمانی در ترکیه گذروندم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز شما هم شانس این را دارید تا کارفرما پیدا کنید و با جاب آفر وارد کشور آلمان شوید و هم اینکه در صورت داشتن حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط برای ویزای جاب سیکر آلمان اقدام داشته باشید.
سینا
سلام من 22سالمه و میخواسم ببینم دوره اوسبیلدونگ شرایطش چیه و شما تو این زمینه هم کار میکنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی برای این دوره ها علاوه بر شرایط سنی، شرایط سطح زبان، شرایط مالی و ... شما باید بررسی گردد اما به طور کلی دوره های آوسبیلدونگ شانس ویزای پایین تری برای ایرانی ها دارد که پیشنهاد می کنیم به همین دلیل برای دوره های دانشگاهی اقدام داشته باشید.
فرزاد بهلولی
سلام وقت بخیر من 56 سالم هست و لیسانس معماری از دانشگاه مسکو را دارم آیا شرایط کاری مرتبط با شغل من در آلمان وجود دارد و اگر امکان دارد شرایطش را هم توضیح میدید ؟ و مقدار در آمد در آلمان و تا چ سنی میتوانیم در آنجا کار کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، با توجه به شرایط سنی شما عملاً امکان کاریابی برای شما وجود ندارد و باید از روش های دیگری مانند روش های سرمایه گذاری یا سرمایه داری و خود حمایتی برای اقامت اروپا اقدام داشته باشید.
مصطفی رحمتی
سلام و عرض ادب و ممنون از اینهمه انرژی مثبت . با سن ۴۰ سال و ۱۷ سال سابقه کار در مهندسی برق برای کدوم کشور بهتره اقدام کنم؟ و از چه طریقی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی در صورتی که سطح زبان خوبی داشته باشید شانس برای کاریابی خواهید داشت و می توانید از طریق یافتن جاب آفر اقدام داشته باشید. اما اگر سطح زبان شما خوب نباشد باید از طرق تحصیلی یا سرمایه گذاری وارد اروپا شوید که برای این امر بهتر است شرایطتان را کامل و دقیق با مشاورین موسسه در میان بگذارید.
علی زمان جلیلی
من ۴۴ سال دارم و در حال حاضر دانشجوی دکترای مدیریت در کشور ایتالیا هستم. دارای ۱۳ سال تجربه کاری مرتبط با رشته ام در کشور ایران هستم. آیا با توجه به اینکه در حال حاضر دارای ویزای شینگن هستم ( ویزای دانشجویی) شانس پیدا کردن کار در کشورهای آلمان و یا اتریش رو دارم یا خیر؟ آیا موسسه شما کاریابی رو انجام میده؟ ممنون میشم پاسخ بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، با توجه به شرایط سنی و تحصیلات شما، شاید قدری کاریابی برای شما سخت تر باشد اما با توجه به اینکه در اروپا حضور دارید می توانید شانس خود را در تمام کشورهای حوزه شینگن بررسی نمایید و در صورت پیدا کردن کارفرما بتوانید اقامت کاری دریافت کنید.