سرمایه گذاری در آمریکا

23 مهر 1400 7 نظر
 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در آمریکا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در آمریکا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا، بهترین روش سرمایه گذاری در امریکا 2021، گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذری، شرایط اخذ ویزای eb5 آمریکا و چگونگی دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. آیا شرایط سرمایه گذاری در آمریکا مهیاست؟ حداقل مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در کشور آمریکا چه مقدار است؟ مزایا و معایب سرمایه گذاری در آمریکا چیست؟ آیا سرمایه گذاری در این کشور، منجر به اخذ اقامت آمریکا نیز می شود؟ اکنون با وجود تحریم های بین المللی از سوی آمریکا و همچنین محدودیت سفر به این کشور برای اتباع ایرانی، آیا امکان این موضوع وجود دارد که برای سرمایه گذاری در آمریکا اقدام کرد؟ موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری، نقش راهنما را دارد تا در این مسیر، بهترین انتخاب ها و تصمیمات ممکن را اتخاذ نمایید. کشور آمریکا چندین دهه می باشد که مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. چرا که برخی از افراد، این کشور را برترین کشور دنیا برای زندگی می دانند. در این مقاله سعی بر آن داریم تا راه های سرمایه گذاری در آمریکا و چگونگی مهاجرت به این کشور را برای شما عزیزان تشریح نماییم. چنانچه در این زمینه دارای سوال و یا ابهام می باشید،‌ می توانید با تکمیل فرم تماس و یا برقراری تماس تلفنی با موسسه حقوقی ملک پور، از مشاوره تلفنی رایگان این مجموعه بهره مند گردید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

سرمایه گذاری در آمریکا

 

زندگی در آمریکا و شرایط سرمایه گذاری در آمریکا

ایالات متحده آمریکا که به اختصار، آمریکا نامیده می شود؛ کشوری در قاره آمریکاست که دارای 50 استان در سراسر اقلیم خود بوده و به صورت فدرال اداره می شود. پایتخت این کشور، واشنگتن و بزرگترین و زیبا ترین شهر آن، نیویورک می باشد. واحد پولی آن دلار آمریکا بوده و جمعیت این کشور پهناور به 328 میلیون نفر می رسد. کشور آمریکا به علت چرخه اقتصادی قوی و توسعه صنعت در دنیا، به عنوان برترین کشور اقتصادی دنیا به حساب می آید.

 • نیویورک:

شهر نیویورک بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر آمریکا است کهدر استان نیویورک قرار گرفته است. جمعیت این شهر حدود 9 میلیون نفر می باشد. شهر نیویورک چند فرهنگی ترین و اقتصادی ترین شهر دنیا می باشد و بر اقتصاد جهان تاثیر بسیاری دارد.

 • لوس آنجلس:

لوس آنجلس پس از شهر نیویورک بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آمریکا می باشد. جمعیت این شهر حدود 4 میلیون نفر است. لوس آنجلس به خاطر آب هوای مدیترانه ای، صنعت سینمایی هالیوود و وسعت کلانشهر شناخته شده است.

 • آموزش تصویـری و گام به گام ثبت نـام لاتـاری

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد آموزش تصویـری و گام به گام ثبت نـام لاتـاری

 این ویدئو مخصوص اعضای یوتیوب موسسه MIE تهیه شده است و در تاریخ 10 مهر به صورت کامل در یوتیوب رسمی موسسه منتشر خواهد شد. 

 

 

افراد ثروتمند یه دنبال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا می باشند. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله، تمامی شرایط سرمایه گذاری در آمریکا و اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری را بررسی می نماید. کشور آمریکا انواع مختلفی از ویزای سرمایه گذاری دارد. این ویزاها عبارتند از:

 • ویزای EB5: مرسوم ترین روش سرمایه گذاری در آمریکا، این نوع می باشد. در این روش، شخص باید مبالغ مشخصی مثل 900 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کند. این روش بعد 2 سال تبدیل به گرین کارت آمریکا خواهد شد. این روش که به کارآفرینی در آمریکا معروف است، در ادامه مقاله مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
 • ویزای C5: در این نوع ویزا، شخص مشغول به ایجاد اشتغال در خارج از یک منطقه تعیین شده می شود.
 • ویزای T5: در این نوع ویزا، شخص مشغول به ایجاد اشتغال در محل ها و مناطقی می شود که کم جمعیت است و یا نرخ بیکاری آن در حدی بالاتر از فدرال قرار داد.
 • ویزای R5: این یک ویزای آزمایشی می باشد که شخص مشغول به ایجاد اشتغال در محل ها و مناطقی می شود که از قبل تعیین شده نیست؛ یعنی به انتخاب فرد متقاضی می باشد.
 • ویزای I5: این یک ویزای آزمایشی می باشد که شخص مشغول به ایجاد اشتغال در محل ها و مناطقی می شود که از قبل تعیین شده است. دولت آمریکا در این نوع از سرمایه گذاری دخالت دارد و منطقه را بر اساس نرخ بیکاری استان ها تعیین می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید. در ادامه به نحوه دریافت اقامت و تابعیت و به طور کل مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

🔺مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری🔺

 

اخذ اقامت و تابعیت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آمریکا، اقامت بلند مدت آمریکا را برای مهاجرین و متقاضیان سرمایه گذاری تضمین می کند. اگر شخص بتواند در زمینه کارآفرینی در آمریکا موفق عمل کند، می تواند طی سپراندن مراحل اولیه مثل تکمیل فرم ها، یک اقامت دو ساله مشروط دریافت نماید. پس از این 2 سال و 90 روز و قبل از منقضی شدن کارت اقامت، شخص می تواند به اداره مهاجرت آمریکا مراجعه کرده و اقامت نامشروط خود را که عموماً 5 ساله می باشد، دریافت نماید. اگر در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا هستید، برای تنظیم وضعیت اقامت خود از غیرمهاجر فعلی به وضعیت سرمایه گذار، باید فرم I-485 را تهیه کنید. پس از تأیید این درخواست و یا به محض ورود به ایالات متحده از کشور خود، به شما و اعضای خانواده تان به مدت دو سال اقامت بلند مدت مشروط داده می شود.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 

برای اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری در طی آن دو سال، شما باید از قوانین مهاجرت و همچنین قوانین محلی و ایالتی پیروی کنید. همچنین باید از نقض وضعیت شرطی خود به هر طریقی جلوگیری نمایید. از جمله این که مطمئن شوید به شرایط حضور فیزیکی پایبند باشید. در این دوره شما نباید بیش از یک سال در خارج از ایالات متحده آمریکا باشید. بعد از 5 سال زندگی قانونی در کشور آمریکا، می توانید درخواست تابعیت این کشور را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

اقامت آمریکا

🔺اقامت آمریکا🔺

 

استاندارد های سرمایه گذاری در آمریکا

به منظور اقامت سرمایه گذاری آمریکا و اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری، تخمین معیارها و استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور لازم است. این معیارها به منظور ارزیابی پتانسیل های سرمایه گذاری کشور آمریکا، مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. بررسی این عوامل به شخص متقاضی این امکان را می دهد تا میزان ریسک های موجود در راه مهاجرتی خود را قبل از ورود و قبل از هر گونه اقدامی تخمین بزند.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 • نرخ مصادره اموال در آمریکا:

 اولین عاملی که یک شخص باید جهت تحلیل کند، میزان ریسک پذیری مصادره اموال توسط دولت کشور مقصد می باشد. این عامل نشان دهنده آن است که در صورت وقوع شرایط بحرانی در کشور آمریکا، آیا این کشور حاضر به مصادره اموال اتباع خارجی که در آمریکا مستقر هستند، می باشد یا خیر. نمونه این موضوع را در کشورهای عربی نظیر امارات متحده عربی در دبی دیده ایم. اکون موسسه حقوقی ملک پور طی نموداری، وضعیت این شاخص را در کشور آمریکا تحلیل می نماید. همانطور که ملاحظه کردید، نرخ ریسک مصادره اموال توسط دولت کشور آمریکا برابر با 1 می باشد که این خبر بسیار خوبی برای افراد خواهان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 • نرخ کنترل فساد در آمریکا:

عامل بعدی که باید بررسی و تحلیل شود، میزان کنترل فساد می باشد. چنانچه در کشوری دولت نتواند فساد اداری و اقتصادی را کنترل کند، خطر سرمایه گذاری برای افراد خارجی در این کشور وجود دارد. در صورتی که میزان کنترل فساد توسط دولت کم باشد، قطعاً قدرت اجرایی و اداره امور در دست دولت در حدی پایین قرار دارد که این ممکن است سرمایه گذاران را از مهاجرت به آن کشور منع کند. موسسه حقوقی ملک پور این موضوع را بررسی کرده و طی نموداری به شما نشان خواهد داد که قدرت کنترل فساد اداری و اقتصادی در کشور آمریکا در چه حدی می باشد. همانطور که ملاحظه نمودید، نرخ کنترل فساد در سطح کشور آمریکا در حدی عادی و نرمال می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 • نرخ کیفیت نظارتی در آمریکا:

عامل بعدی که باید در این راستا در نظر گرفت، بررسی شاخص کیفیت نظارتی می باشد. کیفیت نظارتی به معنی حمایت و توانایی کنترل و قانون گذاری دولت یک کشور در خصوص حمایت و کمک در پیشرفت اقتصاد بخش خصوصی به ویژه کسب و کارهای نوپا می باشد. در ادامه به بررسی نموداراین شاخص در کشور آمریکا خواهیم پرداخت. همانطور که ملاحظه کردید، با توجه به این آمار، میزان تمایل دولت کشور آمریکا برای رشد و توسعه کیفیت نظارتی در صنعت کشور مخصوصاً بخش خصوصی سازی، در حد بالایی است. در ادامه به بررسی شاخصه های اقتصادی تأثیرگذار خواهیم پرداخت.

 

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه گذاری در آمریکا

یکی از مهم ترین جنبه های سرمایه گذاری خارجی، سنجش امکان سوددهی و میزان آن در صورت سرمایه گذاری می باشد. به منظور بررسی این بخش از روش سرمایه گذاری، بایستی عوامل و شاخصه های اقتصادی تأثیرگذار در هر کشوری را از قبیل مقدار مالیات، نرخ تورم و میزان تولید ناخالص ملی و... مورد بررسی قرار داد. افرادی که قصد سرمایه گذاری و کسب سود ناشی از آن در خارج از کشور دارند، بایستی این موارد را مد نظر قرار داده و وضعیت کنونی و تحولات آن در سال های اخیر را تحلیل آن نمایند. موسسه حقوقی ملک پور می تواند در این زمینه، یاری گر شما همراهان گرامی باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 • مالیات در آمریکا:

اولین عامل اقتصادی که یک سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری در خارج از کشور در نظر می گیرد، میزان نرخ مالیات یک کشور است. میزان مالیات در هر کشور، بیانگر پتانسیل توسعه یک کشور می باشد. چرا که عموم این مالیات ها در جهت آبادانی و توسعه صنعت و شرایط اقتصادی مورد استفاده می باشد. موسسه حقوقی ملک پور طی یک نمودار، این موضوع را برای شما تشریح کرده است. همانطور که ملاحظه کردید، میزان نرخ مالیات بر درآمد در آمریکا، در حدود 26 درصد می باشد. این میزان از مالیات، صرف آبادانی کشور و توسعه صنعت و کسب و کارهای نو و همچنین همکاری در بورس و اوراق بهادار می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 • تورم در آمریکا:

عامل دیگری که برای شاخص های اقتصادی سرمایه گذاری باید مورد تحلیل قرار گیرد، مقدار تورم سالیانه در سطح کشور است. یک کشور زمانی که نرخ تورم مناسب و ثابتی داشته باشد، می توان گفت که پتانسیل رشد اقتصادی را دارا می باشد. مقدار تورم کشور آمریکا از سال 1980 میلادی تاکنون به بیش از 6 درصد نرسیده است و در حال حاضر نیز نرخ تورم در کشور آمریکا کمتر از 2 درصد می باشد که خبر خوبی برای متقاضیان سرمایه گذاری در آمریکا است. در ادامه، موسسه حقوقی ملک پور نمودار تحلیلی میزان نرخ تورم کشور آمریکا را بری شما عزیزان ضمیمه کرده است.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 • نرخ تولید ناخالص داخلی در آمریکا:

عامل بعدی که در خصوص بررسی شاخصه های سرمایه گذاری تأثیرگذار باید بررسی شود،‌ میزان تولید ناخالص ملی کشور آمریکا می باشد. به طبع، هر کشوری که میزان تولیدات ناخالص ملی بیشتری داشته باشند، عموماً پتانسیل توسعه و رشد اقتصادی بیشتری نیز دارد. از این رو تولید ناخالص ملی، ارتباط مستقیمی با رشد اقتصادی کشور دارد. کشور آمریکا همواره در سطح کشورهای برتر و درجه اول دنیا از نظر تولید ناخالص ملی می باشد. سرمایه گذاران بین المللی با بررسی میزان تولید ناخالص ملی کشور آمریکا، رغبت بیشتری در خصوص سرمایه گذاری در آمریکا خواهند داشت. در ادامه به بررسی میزان تولید ناخالص ملی کشور آمریکا خواهیم پرداخت. همانطور که ملاحظه نمودید، سرانه تولید ناخالص ملی کشور آمریکا، در حدود 60000 دلار در سال می باشد. این خبری خوش برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری می باشد. در ادامه به سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک خواهیم پرداخت.

 

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک

به طور کلی یکی از روش های اقامت سرمایه گذاری آمریکا، خرید ملک می باشد. اما باید دید که آیا سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک می تواند برای افراد متقاضی مفید باشد یا خیر. طبق تحقیقات موسسه حقوقی ملک پور، خرید ملک در آمریکا منجر به اخذ اقامت یا هیچ گونه اجازه کار نخواهد شد. افراد بسیار زیادی هستند که اتباع خارجی به حساب می آیند و در این کشور املاکی دارند؛ اما به طور کلی خرید ملک، منفعت و حقی را برای شخص متقاضی ایجاد نمی کند.

خرید ملک در آمریکا برای اتباع خارجی، غیر ممکن نیست و اداره مهاجرت این کشور، اجازه خرید ملک به اتباع خارج ازآمریکا را داده است. در صورتی که قصد خرید ملک در کشوری دارید که بتوانید به واسطه آن اقامتی را دریافت نمایید، کشورهای اروپایی مثل اسپانیا، پرتغال، یونان و کشورهای آمریکای مرکزی مثل سنت کیتس، دومنیکا و... می تواند گزینه مناسبی جهت خرید ملک برای اتباع خارجی شود که با دریافت اقامت همراه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در این کشور می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید ملک پرتغال

🔺خرید ملک پرتغال🔺

خرید ملک اسپانیا

🔺خرید ملک اسپانیا🔺

 

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت

اگر شخصی خارج از کشور آمریکا، قصد سرمایه گذاری در آمریکا را از طریق ثبت شرکت دارد، باید به این نکته مهم توجه داشته باشد که این ثبت شرکت فقط باید در قالب شرکت با مسئولیت محدود باشد، چرا که شخص خارجی که اقامت کشور آمریکا را ندارد نمی تواند صاحب تام الاختیار کسب و کار خود در این کشور باشد. پس به عنوان یکی از سهامداران می تواند کسب و کار خود را داشته باشد. این موضوع بیانگر این است که حتی اگر 100 درصد سهام یک شرکت در آمریکا، به یک فرد یا افراد آمریکایی تعلق داشته باشد، باز هم یک شرکت خارجی محسوب می شود. افراد خارجی مادامی که اجازه کار یا اقامت کاری این کشور را دریافت نکرده اند، اجازه دریافت حقوق و مزایای کشور آمریکا را نخواهند داشت.

یکی از روش های جدید و قابل توجه در زمینه سرمایه گذاری در آمریکا، روش تاسیس شعبه شرکت در کشور ترکیه و سپس سرمایه گذاری و تجارت با کشور آمریکاست، به این صورت که دارنده شرکت در کشور ایران با اثبات تمکن مالی لازم نسبت به ثبت شرکت در کشور ترکیه و انتقال سرمایه لازم اقدام می نماید و سپس از این طریق اقامت کشور آمریکا را از طریق سرمایه گذاری اخذ می نماید. پروسه این نوع اقامت از طریق تاسیس شعبه شرکت بین 6 ماه تا 1 سال به طول می انجامد. این نوع اقامت سرمایه بسیار کمتری به نسبت روش های 900 هزار دلاری و 1 میلیون و 800 هزار دلاری نیاز دارد.

 

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق کارآفرینی

کارآفرینی، یکی از روش های سرمایه گذاری در آمریکا می باشد. به این صورت که با مقدار سرمایه کافی و تجربه مکفی می توانید برای خود و خانواده خود این نوع از اقامت آمریکا را دریافت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور در این قسمت برای شما، دو نوع از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در آمریکا را از طریق کارآفرینی تحلیل می کند.

 • کارآفرینی منطقه ای بخش فدرال در آمریکا

در این نوع از کارآفرینی، شخص می تواند به مبلغ 900 هزار دلار آمریکا در بخش هایی که دولت برای شما تعیین کرده است، سرمایه گذاری نماید. مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این حالت به شما اجازه می دهد که در پروژه های اقتصادی و کسب و کار اشخاص دیگری درگیر شوید؛ مثل هتل ها، برج های اداری و مجتمع های اقامتی. از اصلی ترین شرایط این اقامت این است که بتوانید 10 نیروی کار آمریکایی یا بیشتر، در آن کسب و کار برای مدت دو سال استخدام نمایید. در حدود 18 ماه پس از سرمایه گذاری در این حالت، به شما اقامت 5 ساله داده می شود. پس از محقق شدن شرایط بالا، اقامت 5 ساله شما به گرین کارت آمریکا به صورت دائم تبدیل شده و می توانید سرمایه خود را باز پس گیرید.

 • کارآفرینی مستقیم در آمریکا

در این نوع از کارآفرینی، شخص می تواند به مبلغ یک میلیون دلار آمریکا در بخش های دلخواه و در زمینه توانایی خود در اقامت سرمایه گذاری آمریکا کند. در این حالت نیز باید 10 نیروی کار آمریکایی یا بیشتر را برای مدت دو سال استخدام نمایید. مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این حالت در حدود 18 مال به طول می انجامد؛ اما اگر بتوانید با ویزای کار آمریکا (E2) آمریکا ادغام کنید، می توانید کارت اقامت موقت 5 ساله خود را در مدت 6 ماه دریافت نمایید. پس از انجام مراحل، یعنی اجرای کسب و کار و استخدام افراد‌ می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید. در صورت سرمایه گذاری در آمریکا در مناطقی که دارای نرخ بیکاری بالاتری می باشند، می توانید همانند حالت قبل، با صرف 900 هزار دلار آمریکا تا 1800000 دلار آمریکا سرمایه گذاری نمایید. رستوران های زنجیره ای و هتل ها، بهترین روش سرمایه گذاری در امریکا 2021 گزینه شما در این حالت می باشد.

سرمایه گذاری در آمریکا

🔺کارآفرینی در آمریکا🔺

 

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی از روش های اقامت سرمایه گذاری آمریکا، خرید سهام و اوراق قرضه دولتی (بورس) می باشد. یکی از اهداف قانون میهن پرستی آمریکا که پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر به تصویب رسیده است، ممنوعیت سازمان ها و افراد مرتبط با تروریسم از تأمین مالی و درآمد های خود برای بازارهای آمریکا است. این بدان معنی است که شرکت های کارگزاری موظف هستند هویت مشتری را تأیید کرده و هر گونه فعالیت مشکوک در حساب مالی آن ها را به دولت گزارش دهند. البته این مقررات تأثیری در اکثر قریب به اتفاق سرمایه گذاران بین المللی به صورت خاص ندارد. علاوه بر این، شما همیشه باید اطمینان حاصل نمایید که با یک کارگزار معتبر بین المللی همکاری می کنید تا از رعایت مجموعه مقررات همیشه در حال تغییر و حاکم بر خرید سهام و اوراق قرضه دولتی ایالات متحده اطمینان حاصل نمایید. این بدان معنیست که کسانی که اقامت ایران را داشته و از داخل کشور ایران، قصد خرید اوراق قرضه دولتی آمریکا را دارند، امکان اقدام برای این امر را ندارند. البته این شرایط تا زمانیست که محدودیت های مالی و تحریم های بین المللی، گریبانگیر کشور ایران می باشد. بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در آمریکا را در اوراق قرضه دولتی و سهام ها و بورس ها دارید، این کشور را فاکتور بگیرید؛ چرا که منفعت اقامتی نیز برای شما نخواهد داشت.

اخذ اقامت از طریق خرید سهام

🔺اخذ اقامت از طریق خرید سهام🔺

 

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خودحمایتی

در اغلب کشورهای برتر دنیا، یکی از راه های سرمایه گذاری، خود حمایتی می باشد. اما کشور آمریکا این روش مهاجرتی و سرمایه گذاری را ندارد. به طور کلی خودحمایتی یکی از روش های سرمایه داری برای دریافت اقامت کشورهای اروپایی می باشد. در این روش کافیست که شما نشان دهید شخصی ثروتمند بوده و بدون استفاده از اجازه کار در کشور مقصد، از شرایط زندگی مثل بیمه و خدمات درمانی و خدمات رفاهی آن کشور استفاده می نمایید. در این حالت شما نیاز به اثبات پتانسیل مالی دارید؛ بدین صورت که می بایست سرمایه ای را در حساب خود قرار دهید. این یکی از روش های سرمایه گذاری بدون هزینه می باشد که موسسه حقوقی ملک پور خدماتی در زمینه آن در کشورهای فرانسه، اتریش، یونان و اسپانیا ارائه می نماید. در صورتی که به دنبال کسب آگاهی در این خصوص می باشید، بهتر است به لینک زیر مراجعه کنید و اطلاعات خود را در خصوص خود حمایتی ها افزایش دهید. اما سوال اساسی که اغلب مهاجرین در ذهن خود دارند،‌ این است که آیا منفعتی دارد که برای اقامت سرمایه گذاری آمریکا اقدامی صورت گیرد؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

اقامت خودحمایتی

🔺اقامت خودحمایتی🔺

 

شرایط اخذ ویزای همراه آمریکا

یکی از مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری  آمریکا، امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده سرمایه گذار می باشد. طبق تعریف بین المللی، همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. ویزای همراه از طرق مختلفی قابل اخذ است که یکی از این روش ها، روش سرمایه گذاری است. خوشبختانه این امکان برای سرمایه گذاران در کشور آمریکا وجود دارد که بتوانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به عنوان همراه به کشور آمریکا وارد کنند. فرزندان متقاضی اجازه تحصیل و همسر وی نیز با کسب مجوزهای لازم، اجازه کار خواهد داشت. در ادامه به مزایا و معایب سرمایه گذاری در کشور آمریکا خواهیم پرداخت.

 

مزایای سرمایه گذاری در آمریکا

جهت سرمایه گذاری در هر کشوری، مخاطبان و متقاضیان مهاجرت به آن کشور، عموماً مزایا و معایب آن کشور را تخمین می زنند. از این رو، افراد سرمایه گذار در پی آن هستند که بیشتر مزایای کشور آمریکا بدانند تا معایب را، چرا که عموم سرمایه گذاران به فکر رشد و توسعه سرمایه خود می باشند. این مقاله در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا نگارش و نوشته شده است و هر گونه کپی و و رو نوشت از آن غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی برای شما به همراه خواهد داشت. موسسه حقوقی ملک پور در چندین عامل، معایب و مزایای این کشور را برای شما در نظر گرفته است.

 • برترین کشور جهان از نظر قطب صنعت و اقتصاد می باشد.سرمایه گذاری در استرالیا
 • کشور آمریکا چند ملیتی و چند فرهنگی می باشد و از نژاد پرستی به دور است.
 • زبان رسمی آن انگلیسی می باشد.
 • تورم در حالت نرمال و ثابت قرار دارد.
 • ارتباط ویژه و گسترده با جهان مدرن مثل اروپا
 • نرخ مالیات بر درآمد در سطحی عادی قرار دارد.
 • مقدار ریسک پذیری کمی برای مصادره اموال اعمال شده است.
 

معایب سرمایه گذاری در آمریکا

به طور کلی مزایای سرمایه گذاری در آمریکا در حدی بیشتر از معایب آن می باشد. اما در هر حال سرمایه گذاری در آمریکا را نباید رویایی نشان داد. در مهاجرت به کشوهای مختلف، اعمال سلیقه در آن می تواند دخیل باشد. چرا که ممکن است برای یک شخص، کشور آمریکا کشوری مناسب بوده و بهترین انتخاب باشد؛ اما در سوی دیگر ممکن است برای متقاضی، یک کشور از لحاظ فرهنگی، تمدن و آزادی، غیرمناسب باشد. از این رو موسسه حقوقی ملک پور در این قسمت به بررسی معایب سرمایه گذاری در آمریکا می پردازد.سرمایه گذاری در استرالیا

 • فاصله این کشور از ایران بسیار است.
 • شرایط سرمایه گذاری با هزینه بالا
 • ریسک سرمایه داری برای خرید سهام و اوراق قرضه
 • تحریم های گاه و بیگاه کشور آمریکا بر علیه ایران

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

پاسپورت آمریکا

🔺پاسپورت آمریکا🔺

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در آمریکا یا دیگر کشورهای برتر جهان، می توانید از بهترین محصول مهاجرتی موجود در ایران استفاده کرده و ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه کنید. این محصول حاصل دسترنج سال ها فعالیت استاد ملک پور می باشد.

گام به گام تا اخذ اقامت


بنرهای مورد نیاز

پرسش: آیا از طریق سرمایه گذاری در آمریکا میتونیم اقامت بگیریم یا نه؟

پاسخ:


 

سوالات متداول راجع به سرمایه گذاری در آمریکا

✅با توجه به ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا آیا اخذ ویزای سرمایه گذاری ممکن است؟

با توجه به اتمام دوره ریاست جمهوری ترامپ، تا حدود زیادی شانس اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا وجود دارد.

✅سرمایه گذاری در آمریکا چه شرایطی دارد؟

سرمایه گذاری آمریکا تحت ویزای EB1 امکان پذیر است و بسته به مناطق مختلف آمریکا سرمایه متفاوتی مورد نیاز است. با حداقل 900 هزار دلار می توان در آمریکا از طریق سرمایه گذاری اقامت دریافت نمود.

✅آیا سرمایه گذاری در آمریکا به اقامت دائم و پاسپورت ختم می شود؟

بله، سرمایه گذاری در آمریکا منجر به دریافت گرین کارت و در نهایت پاسپورت خواهد شد که این از نکات بسیار مثبت سرمایه گذاری در آمریکا می باشد.

✅بهترین روش سرمایه گذاری در امریکا 2021 در چه کسب و کاری می باشد؟

سرمایه گذاری در برخی کسب و کار ها سود بسیار بالایی دارد که از آنها می توان به سرمایه گذاری در فرانچایزها، هتل، پمپ بنزین و... اشاره کرد.


 

_____________________  سخن پایانی درباره سرمایه گذاری در آمریکا _____________________

سرمایه گذاری در آمریکا، بهترین روش سرمایه گذاری در آمریکا، گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذری، شرایط اخذ ویزای eb5 آمریکا و چگونگی دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کشور به لحاظ برتری و قدرتی که در دنیا دارد، ممکن است مورد توجه بسیاری از مهاجرین و متقاضیان مهاجرت قرار گیرد. اما همه این نکات مبنی بر این است که شما بتوانید در این کشور، اقامت دریافت نمایید. به تازگی محدودیت های سفر و دریافت اقامت کشور آمریکا برای اتباع ایرانی قرار داده شده است که ممکن است آینده شما را به عنوان سرمایه گذار خدشه دار کند. موسسه حقوقی ملک پور با استفاده از تجربیات خود، بهترین روش سرمایه گذاری در امریکا 2021 را در اولویت های بعدی شما قرار داده و کشورهای اروپایی را به عنوان بهترین انتخاب برای سرمایه گذاری به شما پیشنهاد می نماید. اگر چه برای دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری در آمریکا، محدودیت های کمتری برای سود دهی به این کشور وجود دارد. چنانچه در خصوص سرمایه گذاری در آمریکا سوالاتی داشتید،‌ می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه استفاده کنید. بدین منظور کافیست که با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید. همینطور در پایان این بخش می توانید از قسمت "ثبت پرسش"،‌ سوالات مهاجرتی خود را در خصوص سرمایه گذاری در آمریکا مطرح نمایید تا افراد صاحب علم بدان پاسخ دهند.

امتیاز 4.68 از 5 ( 29 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
رضا نادری
سلام و عرض ادب در حال حاضر کدوم یکی از راه های سرمایه گذاری توی آمریکا باز هست؟ و با چه مبلغی میشه این کارو کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به قانون بن ترامپ ایرانی ها با ویزا های F1 و j1 می توانند برای اقامت آمریکا اقدام نمایند البته درخصوص سرمایه گذاری و دریافت گرین کارت آمریکا استثنا و روشهایی وجود دارد که شما می توانید با یک سرمایه گذاری درست اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
محمد مهری
سلام وقت بخیر ممنونم از مطالب مفیدتون میخواستم بپرسم که آیا سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید بیزنس منجر به اخذ اقامت دائم هم می شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برنامه های سرمایه گذاری در آمریکا به برنامه های EB معروف اند که منجر به اخذ اقامت می شوند این ها بیشتر برنامه های کارآفرینی و ایجاد کسب و کار هستند. البته در حال حاضر برای ما ایرانی ها هم بخاطر قانون بن ترامت ویزاهای سرمایه گذاری بسته است مگر در شرایط خاص که پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. موفق باشید.
اسدنژاد
عرض ادب در حال حاضر آیا سرمایه گذاری در آمریکا برای ایرانیانی که اقامت کشور دیگری را دارند ممکن است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه در حسال حاضر سرماه گذاری برای ایرانیها در این کشور امکانپذیر نمی باشد، می توانید با اخذ پاسپورت دوم در این کشور سرمایه گذاری کنید. موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه می تواند به طور کامل شما را راهنمایی کند. بنابراین، شما می توانید برای دریافت اطلاعات دقیقتر با تماس گرفته و مشاوره رایگان در مورد مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری دریافت نمایید. سپاس
عماد صالحی
با سلام آیا با وجود شرایط جدید رفع منع تردد به آمریکا، برای سرمایه گذاری می توان اقدام کرد؟ روش اقامت در حال حاضر دراین کشور به چه ترتیبی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله، امکان سرمایه گذاری برای ایرانیان نیز وجود دارد و شما می توانید برای سرمایه گذاری های 900000 دلاری در شهرهای کم جمعیت و با نرخ بیکاری بالا یا 1.800.000 دلاری در شهرهای بزرگ اقامت این کشور را بدست آورید
عمادصالحی
با سلام. شرایط اخذ تابعیت آمریکا چگونه است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت شما برای دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکا باید مدت مشخصی در این کشور حضور داشته باشید و علاوه بر آن سطح زبان انگلیسی شما خوب باشد و علاوه بر این باید آزمون تابعیت در این کشور را با موفقیت سپری نمایید.
حسینی
سلام عرض ادب برای اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری، آیا الان به نسبت زمان پرزیدنت اوباما، شرایط ساده تری هست؟ کل هزینه با موارد جانبی چه مقدار می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز، سرمایه اولیه نسبت به دوره های گذشته برای سرمایه گذاری در آمریکا افزایش یافته و الان با طرح های 900 هزار دلار و یا 1.8 میلیون دلار افراد می توانند سرمایه گذاری کرده و اقامت بدست آورند که البته هزینه های وکیل و برخی هزینه های جانبی وجود دارد.