کشور سوئیس برای زندگی

16 شهریور 1401 بدون نظر

اگر به فکر مهاجرت به سوئیس هستید، باید بدانید که موارد بسیاری در خصوص زندگی در سوئیس برای ایرانیان وجود دارد که احتمالا شما دوست داشته باشید. اما در عین حال ممکن است مهاجرت به سوئیس برای برخی از افراد چالش برانگیز باشد. به طور کلی باید گفت مهاجرانی که خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه شنگن هستند با چالش هایی چون بوروکراتیک بیشتری روبرو خواهند شد. با این حال بسیاری از افراد اذعان دارند که کیفیت زندگی در سوئیس بسیار بالا می باشد. ساکنان سوئیس از حقوق بالا بهره مند می باشند و به مراقبت های بهداشتی و آموزش عمومی با کیفیت دسترسی دارند. اما ادغام واقعی و زندگی با شهروندان محلی و ایجاد رابطه دوستانه در سوئیس می تواند امری دشوار باشد به علاوه آنکه این کشور بسیار گران و پر هزینه است. در این مقاله سعی داریم در خصوص زندگی در سوئیس برای ایرانیان، مزایا، مشکلات زندگی در سوئیس، میزان رضایت و شاخص کیفیت و شرایط کار در سوئیس بپردازیم و پیرامون آن در خصوص پردرآمدترین مشاغل در سوئیس، هزینه زندگی و قیمت اجاره و خرید مسکن در سوئیس شما عزیزان را راهنمایی کنیم. در همین راستا سعی داشتیم از وکلای محلی نیز یاری گرفته و بر اساس تجربیات و اعلام نظر در خصوص قوانین مهاجرتی به این کشور شما همراهان همیشگی را آگاه سازیم. امید است با نگارش این مقاله توانسته باشیم شما عزیزان را در این امر مهم یاری کنیم. لازم به ذکر است شما همراهان می توانید پس از مطالعه این مقاله در صورت بروز هر گونه سوال در خصوص مهاجرت به سوئیس با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا در انتهای این مقاله می توانید سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.

ویدیو موسسه MIE در مورد اخذ ویزا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد اخذ ویزا

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

زندگی در سوئیس

شرایط زندگی در سوئیس چگونه است؟

مهاجرت به سوئیس می تواند برای بسیاری از افراد یک انتخاب فوق العاده باشد. کیفیت زندگی در این کشور بسیار عالی است و فرصت های بسیاری برای کشف کوه ها، دریاچه ها، شهر ها و مکان های دیدنی در این کشور می باشد موقعیت جغرافیایی در این کشور سبب شده که بسیاری از افراد از طریق خشکی می توانند به کشور های هم مرز آلمان، فرانسه و ایتالیا مسافرت کنند. در سوئیس به وضوح می توان تعادل کار و زندگی را مشاهده کرد. همچنین از شرایط زندگی در کشور سوئیس می توان به سیستم بهداشتی و آموزشی بسیار قوی این کشور اشاره کرد. از این رو افراد بسیاری اعم از مهاجران انتظار دسترسی به کیفیت آموزشی بالا و دسترسی به مراقبت های بهداشتی و پزشکی در سوئیس را دارند. اما کیفیت بالای زندگی هزینه هایی نیز به همراه دارد که شاید یکی از معایب زندگی در سوئیس همین امر باشد. در واقع می توان گفت هزینه های زندگی در این کشور نیز بسیار بالا می باشد و مهاجران برای مسکن، آموزش، مراقبت های بهداشتی و نیاز های روزانه می بایست هزینه های آن را بپردازند. البته بسیاری از مهاجران احساس مناسبی در زمان زندگی از نظر فرهنگ و رفتار بسیار محتاطانه شهروندان این کشور با مهاجران ندارد. همچنین ادغام شدند با مردم محلی در این کشور بسیار دشوار و سخت است.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به سوئیس


فایل صوتی موسسه MIE در مورد مهاجرت به سوئیس

بهترین بخش و مزایای زندگی در سوئیس

بسیاری از افراد ممکن است دوست داشته باشند برای زندگی به کشور دیگری نقل مکان کنند اما نگران فرهنگ و سبک زندگی متفاوت کشور مقصد هستند. به همین دلیل مهم است که قبل از مهاجرت درباره کشور و آداب و رسوم و شرایط زندگی در کشور مورد نظر اطلاعات لازم را به دست آورید. در این قسمت به مزایای زندگی در سوئیس خواهیم پرداخت.

  1. یکی از دلایلی که افراد را مجاب به مهاجرت می کند شرایط کاری می باشد، اغلب افراد تمایل دارند بر اساس تخصص خود بتوانند هر چه راحت تر و ساده تر به دنبال شغل مورد نیاز خود باشند و جذب کار شوند و در ادامه به دنبال پیشرفت در بازار کار هستند. سوئیس برای بسیاری از افراد در این زمینه جذاب است چرا که متخصصان در رشته خود می توانند دو یا حتی سه برابر حقوق در سایر کشور های اروپایی را به دست آورند.
  2. کشور سوئیس دارای یکی از بهترین نظام های آموزشی در دنیا می باشد. اگر به دنبال مهاجرت خانوادگی در این کشور هستید فرزندان شما می توانند از مزایای تحصیل در سوئیس در مدارس دولتی، بین المللی و حتی مدارس خصوصی نیز بهره مند شوند.
  3. بهترین بخش و مزایای زندگی در سوئیس امید به زندگی در این کشور است که به طور میانگین می توان گفت امید به زندگی در مردان تا سن 79 سالگی در زنان تا سن 84 سالگی است و این نشان از کیفیت زندگی، سیستم مراقبت های بهداشتی در این کشور دارد.
  4. زندگی کردن در سوئیس آرام است و این کشور اغلب به عنوان یکی از امن ترین کشور های دنیا شناخته شده می باشد. جرایم و خشونت در این کشور بسیار نادر است.
  5. بر اساس شاخص عملکرد محیط زیست در سوئیس این کشور به عنوان پاک ترین کشور جهان در صدر این لیست قرار دارد.

معایب و مشکلات زندگی در سوئیس

مطمئنا در سوئیس می توانید کیفیت بالای زندگی را تجربه کنید. اما با ورود به این کشور با معایب و مشکلات زندگی در سوئیس نیز آشنا خواهید شد که از مهم ترین بدی های کشور سوئیس می توان به هزینه های فوق العاده بالا زندگی اشاره کرد. البته اگر حقوق شما در سوئیس بالا باشد می توانید بخشی از معایب زندگی در سوئیس که شامل هزینه های بالا زندگی می باشد را پوشش دهید. اما به طور کلی می توان گفت هزینه هایی که مهاجران برای مسکن، مراقبت های بهداشتی بالاخص برای کودکان و هزینه های روزانه می پردازند بالا می باشد. علاوه بر آن از مشکلات زندگی در سوئیس، عادت کردن به فرهنگ و آداب مردم سوئیس شاید برای برخی از مهاجران سخت و دشوار باشد. به همین دلیل مهاجرانی که به این کشور وارد شدند همواره این موضوع را مطرح می کنند که ادغام شدن با مردم سوئیس و دوستیابی در سوئیس بسیار دشوار است.

میزان رضایت و شاخص کیفیت زندگی در سوئیس

علیرغم معایب زندگی در سوئیس که در بالا به آن اشاره کردیم اکثر افراد موافق مهاجرت به کشور سوئیس هستند و تمایل دارند از کیفیت بالای زندگی در این کشور بهره مند شوند. لازم به ذکر است میزان رضایت و شاخص کیفیت زندگی در سوئیس در سال 2021 به مراتب بالاتر از کشور های دیگر بود. بنابراین می توان این انتظار را داشت که کشور سوئیس در رفاه، درآمد، آموزش، مراقبت های بهداشتی،کیفیت زندگی و زیست محیطی و موارد دیگر نیز در صدر جدول نسبت به دگیر کشور های دنیا قرار دارد. تمامی افراد در این کشور از تعادل کار و زندگی، آموزش و مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا، همینطور از مسکن مناسب، آب و هوای عالی و مناظر طبیعی بسیار زیبا بهره مند هستند و همه این موارد در یکی از امن ترین کشور های جهان واقع شده است.

شرایط کار در سوئیس

مردم سوئیس در محیط های کار کاملا به صورت تجاری برخورد دارند و در عین حال رفتار های دوستانه اما محتاطانه دارند. در واقع می توان گفت شرایط کار در سوئیس به کلام ساده در رفتاری مودبانه، صحبت های ساده و وقت شناسی آنان در فرهنگ کار و تجارت آنان خلاصه شده و در زندگی آنان ریشه دوانده است. زندگی در این کشور سبب می شود که تمامی افراد مراتب کاری را رعایت کنند و انتظار دارند هنگام کار در محیط کاری نیز همکاران بدین شکل رفتار کنند.

معمولا ساعات کار در سوئیس از ساعت 8.00 الی 17.00 در جریان است. جالب است بدانید کارگران سوئیس نیز از نظر قانونی حداقل چهار هفته می توانند مرخصی با حقوق داشته باشند و در عین حال از تعطیلات رسمی نیز استفاده نمایند. همچنین کارمندان در سوئیس از حمایت های بالایی برخودار هستند و این بدنی معنی است که بد رفتاری و یا تبعیض بین کارمندان وجود ندارد و کارفرمایان انعطاف پذیری و سازگاری با کارمندان را دارند بنابراین سوئیس برای زندگی یک مکان عالی و بدون تبعیض رفتاری است. در پایان باید به این موضوع اشاره کرد که شرایط کار در سوئیس برای رقابت در دستیابی به شغل بسیار بالا می باشد و فرصت های شغلی برای مهاجران خارج از اتحادیه اروپا بسیار محدود و کم است که این مورد هم جز بدی های کشور سوئیس لحاظ می شود.

پردرآمدترین مشاغل در سوئیس

در این قسمت به لیست پردرآمدترین مشاغل در سوئیس در سال 2022 خواهیم پرداخت و برای اینکه در این لیست تنوع مشاغل را مطرح کنیم مشاغل مشابه را نیز با هم گروه بندی کرده و به اطلاع شما می رسانیم تا با بررسی مشاغل بدانید که سوئیس برای زندگی شما می تواند گزینه مناسبی باشد یا خیر.

جراحان و پزشکان

که به دلیل ماهیت حیاتی شغل خود در صدر جدول پردرآمدترین مشاغل در سوئیس قرار دارند و سالانه حدود 240000 فرانک در آمد خواهند داشت.

قاضی

قضات به دلیل مسئولیت های بالا و حساس مرتبط به شغل خود و تصمیم گیری در مورد سرنوشت مردم که کار راحتی نیست درآمد حدود 201000 الی 592000 فرانک در ال درآمد دارند.

وکیل

دلیل اصلی که وکلا دستمزد و حقوق بالا دریافت می کنند ارزش کار آنان در نظر متقاضیان است و یک وکیل موفق همواره درآمد بالایی در این شغل را تجربه می کند. حقوق وکلا در سوئیس حدود 479000 الی 163000 فرانک در سال است.

مدیران بانک

مدیریت بانک و در اختیار داشتن صدها میلیون سرمایه و سرمایه گذاری در بانک های معتبر سوئیس سبب ایجاد وظیفه مهم برای مدیران بانک در این کشور شده است و از این رو درآمد بسیاری خوبی را مدیران بانک در سوئیس تجربه می کنند. حقوق مدیران بانک در سوئیس حدود 153000 الی 451000 فرانک در سال می باشد.

مدیران ارشد اجرایی

مدیر عامل در درجه اول مسئول موفقیت و یا شکست سازمان اصلی و سازمان های وابسته می باشد و به دلیل دامنه وسیع کار درآمد مناسبی خواهند داشت. یک مدیر ارشد اجرایی در سوئیس حدود 144000 الی 423000 فرانک درآمد دارد.

با چه میزان پولی می توان از پس هزینه زندگی در سوئیس برآمد؟

کشور سوئیس به عنوان یکی از گران ترین کشورهای اروپایی در جهان شناخته شده می باشد. هزینه زندگی در سوئیس در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی و حتی در مقایسه با آمریکا بسیار بالا است. بنابراین با توجه به هزینه های بالا در این کشور مهاجران قبل از نقل مکان باید آمادگی لازم برای تامین هزینه های زندگی در این کشور را داشته باشند.

قیمت اجاره و خرید مسکن در سوئیس

همواره قیمت اجاره و خرید مسکن در سوئیس یکی از بزرگترین هزینه ها برای مهاجران در این کشور است. از این رو همیشه زندگی در سوئیس برای ایرانیان پر هزینه بوده است. در واقع بسیاری از افراد در این کشور صاحب خانه نیستند. طی بررسی های به عمل آمده باید گفت تنها 36 درصد مردم در سال 2020 صاحب خانه بوده اند. با توجه به پیچیده بودن و مالیات بر ملک بیشتر افراد ترجیه می دهند که در سوئیس ملک اجاره کنند. به همین جهت می توان به صورت احتمالی گفت اکثر مهاجران زمانی که قصد دارند در سوئیس زندگی کنند، ملکی را اجاره خواهند کرد در این راستا باید انتظار داشته باشید که حداقل 20 درصد از درآمد خود را به صورت ماهانه صرف اجاره خانه کنید. به طور کلی باید گفت سوئیس برای زندگی در شهری مانند زوریخ اجاره ملک از 2500 فرانک الی 6000 فرانک در ماه به عنوان اجاره مسکن خواهید داشت.

همانطور که مطالعه کردید قیمت ملک در سوئیس ارزان نیست و همچنان قیمت ملک در سوئیس در حال افزایش است. در دسامبر سال 2020 قیمت ملک در سوئیس حدود 4.4 درصد افزایش یافت. میانگین هزینه جهت خرید ملک در سوئیس حدود 66500 فرانک و میانگین قیمت ملک در سوئیس 1030000 فرانک سوئیس است. اگر چه قیمت های ملک در زوریخ و بازل بالاتر می باشد اما دیگر کانتون ها از هزینه کمتری برای خرید ملک می توان بهره برد.

مالیات در کشور سوئیس برای زندگی چقدر است؟

شاید معادله مالیات در کشور سوئیس برای زندگی کمی پیچیده باشد که دلیل آن مالیات بر درآمد فدرال مثل مالیات بر ارزش افزوده و حق تمبر، همچنین مالیات کانتون ها که شامل مالیات بر درآمد و مالیات بر ارث می باشد. علاوه بر آنها ممکن است شهرداری های مختلف ممکن است مالیات بر حیوانات خانگی و مالیت بر وسایل نقلیه را وضع نمایند. اما با این حال دولت سوئیس طیف های گسترده ای را به عنوان کمک هزینه جهت کمتر کردن هزینه های خانوار در نظر دارد. به طور مثاله خانواده ها در سوئیس می توانند تا سقف 6500 فرانک به ازای هر فرزند که تحت تکفل دارند از مالیات کسر کنند.

حقوق زنان در سوئیس چگونه است؟

با توجه به اینکه سوئیس یک کشور کاملا مترقی است اما در اروپا آخرین کشوری بود که به زنان حق رای داد و در سال 1985 اختیارات قانونی همسر بر زن را لغو کرد. از آن زمان به بعد زنان به راحتی می توانند شغل پیدا کنند و یا حساب بانکی شخصی داشته باشند که قبل از آن این موضوعات جز مشکلات زندگی در سوئیس حساب می شد. همینطور از سال 1990 کشور سوئیس خشونت های خانگی را در لیست جرم ها قرارداد.

با این حال با توجه به تبعیض حقوق مبتنی بر جنسیت که در سال 2020 در قانون جنسیتی فدرال سوئیس غیر قانونی محسوب شد اما همچنان زنان 19 درصد کمتر از مردان درآمد دارند. با این حال باید گفت جنبش حقوق زنان در سوئیس به سرعت در حال افزایش است. به طوری که در انتخابات 2019 زنان توانستند بیش از 40 درصد از کرسی های پارلمان سوئیس را به دست آوردند. همینطور کشور سوئیس حمایت های شغلی متعددی را از جمله مرخصی زایمان را برای زنان در نظر دارد. علاوه بر آن سوئیس برنامه مراقبت های بهداشتی محلی را ملزم می کند تا ویزیت زنان و زایمان و همینطور مراقبت های دوران بارداری را پوشش دهد.

سیستم تربیتی فرزندان در سوئیس برای زندگی

با توجه به کیفیت زندگی در سوئیس می توان گفت این سیستم تربیتی فرزندان در سوئیس برای زندگی یک مکان عالی است و در فضای داخل شهر و همینطور تعداد زیادی امکانات مناسب برای کودکان در سراسر کشور وجود دارد. همینطور این کشور برای کودکان بسیار امن می باشد به دین شکل کودکان اغلب با سنین پایین به گونه ای در این کشور تربیت می شوند که در سنین بالا مستقل باشند و در پایان به آنان اختیار داده می شود تا بتوانند به تنهایی موضوعات مربوط به خود را انجام دهند. بنابراین مهاجران در این کشور به برخی از آموزش های عالی و بهترین در نوع خود در جهان دست پیدا می کنند سیستم آموزشی در سوئیس شامل مدارس خصوصی، بین المللی و دولتی و همچنین مدارس شبانه روزی می شود. در سیستم تربیتی و آموزشی سوئیس، کودکان می بایست تا سن 15 سالگی به مدرسه بروند و پس از آن می توانند وارد مدارس متوسطه و تحصیل در مدارس سوئیس داشته باشند یا دوره های حرفه ای شوند و پس از فارغ التحصیلی از مدرسه می توانند برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس اقدام کنند.

طبق سیستم تربیتی و آموزشی سوئیس کودکان و دانش آموزان تعطیلات زیادی دارند. به طور مثال استراحت اصلی دانش آموزان در تابستان به مدت چهار الی هشت هفته می باشد و همینطور برای کریسمس و تعطیلات بهار و پائیر می توانند از تعطیلات خود استفاده کنند.

سیستم بهداشت و درمان در کشور سوئیس برای زندگی چگونه است؟

زمانی که صحبت از سیستم بهداشت و درمان در کشور سوئیس برای زندگی می شود. مهاجران و متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند برای فرزندان خود بیمه های ویژه ای دریافت کنند. زیرا بیمه نامه های سلامت خانواده در سوئیس شامل کودکان نمی شود. این در حالی است که بیمه درمانی پایه به طور کل خدمات لازم را به اطفال، در مان های اولیه پزشکی و واکسیناسیون را پوشش می دهد. بنابراین مهاجران باید در نظر داشته باشند که هزینه های مراقبت از کودکان در سوئیس بسیار بالا است. به طوری که مراقبت از کودکان به صورت تمام وقت می تواند تا دو سوم متوسط حقوق یک کارمند در سوئیس را به خود اختصاص دهد.

اما از این موضوع نباید غافل شد که سوئیس یک سیستم بهداشتی جهانی در سطح جهانی می باشد که یکی از دلایل آن هزینه های بسیار دولت برای تامین مراقبت های بهداشتی است. جالب است بدانید که هزینه های آن بر خلاف بسیاری از کشورها از طریق مالیات تامین نمی شود. در عوض برخی از ساکنان سوئیس از بیمه درمانی خصوصی استفاده می کنند. اصولا بیمه های درمانی در سوئیس تا 80 الی 90 درصد هزینه ها را پوشش می دهد.

زندگی در سوئیس

امنیت در سوئیس

کشور سوئیس به عنوان یکی از کشور ها با بالاترین استاندارد زندگی می باشد و از ثبات اقتصادی بالا برخوردار است. همینطور این کشور یکی از امن ترین کشور ها برای زندگی و بازدید است. در واقع سال هاست که کشور سوئیس در فهرست امن ترین مکان های جهان قرار گرفته است و امنیت در سوئیس بسیار بالا می باشد. در سال 2019 از نظر شاخص جهانی صلح کشور سوئیس به عنوان یازدهمین مکان امن در رتبه بندی قرار گرفت.

شرایط ازدواج و یافتن پارتنر در کشور سوئیس برای زندگی چگونه است؟

بسیاری از افراد با این سوال روبرو می باشند که شرایط ازدواج و یافتن پارتنر در کشور سوئیس برای زندگی چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در صورتی که با آداب و رسوم محلی این کشور آشنا نباشید ممکن است این امر برای شما سخت و دشوار باشد. در همین ابتدا می توان به این موضوع اشاره کرد که مردم سوئیس به صورت رمانتیک در مکان های عمومی ظاهر نمی شوند و در ارائه محبت در مکان عمومی افراط نمی کنند. اما در عوض مقوله ازدواج را جدی می گیرند. از این جهت وقت خود را صرف شناختن افراد می کنند و شروع به انجام ملاقات های روزانه می کنند. خوشبختانه می توان گفت این موضوع حتی برای افراد خارجی نیز صدق می کند و در صورت ازدواج با افراد خارجی برای شناخت هم زمان صرف میکنند. جالب است بدانید که 36 درصد از ازدواج سوئیسی ها در سال 2019 بین یک شهروند سوئیسی و یک مهاجر صورت گرفته است. با این حال باید گفت در سال 2019 نسبت به سال های قبل 6 درصد ازدواج در سوئیس کمتر شده است.

معرفی تفریحات کشور سوئیس برای زندگی

با توجه به آب و هوای سوئیس می توان گفت در هر فصل می توان یک تجربه عالی از تفریحات در سوئیس را داشت. به طور مثال در بهار و تابستان می توان ازتعطیلات و گشت و گذار و پیاده روی در شهر و بازدید از موزه های معروف شهر شورع کرد تا گشت و گذار در جاده و طبیعت های بکر این کشور.

در واقع مردم سوئیس تفریحات بسیاری را می توانند در کشور خود تجربه کنند که از مهم ترین تفریحات می توان به پیاده روی، دوچرخه سواری، گشت و گذار در باغ گیاه شناسی نوشاتل، پارک روزنگارتن گوگی، قلعه هالدنشتاین، پارک شاداو و دیگر وارک های سوئیس، ورزش های کوهستانی، گشت و گذار در پارک وحش حیوانات و باغ وحش، ماهیگیری روی یخ و اسکیت روی یخ در توبوگانینگ، موزه های برتر چون موزه موسیقی، موزه المپیک، موزه استاپفرهاوش لنزبورگ، موزه رزمتلانتیس ماترهورن، موزه ریتبرگ، موزه اسکار راینهارت و دیگر موزه های برتر سوسیس نیز یاد کرد.

شرایط اقامت در سوئیس

هنگام درخواست جهت مهاجرت به سوئیس می بایست اطلاع لازم در راستای شرایط اقامت در سوئیس و فرآیند درخواست مهاجرت به این کشور را به دست آورید تا هر چه راحت تر بتوانید با اخذ مجوز اقامت سوئیس وارد کشور سوئیس شوید. در حال حاضر می توان گفت متقاضیان مهاجرت به سوئیس می توانند به روش هایی چون تحصیلی، کاری،‌سرمایه گذاری و سرمایه داری و ویزا های پیوست به خانواده درخواست مهاجرت به سوئیس نمایند و بعد از گذراندن اقامت دائم به پاسپورت سوئیس نیز دست یابید. شما می توانید با هر کدام از این روش های دارای شرایط و مدارک لازم جهت درخواست می باشد اقدام فرمایید. از این رو شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات کامل تر در خصوص هر کدام از این روش ها از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

  • مهاجرت تحصیلی به سوئیس
  • مهاجرت کاری به سوئیس
  • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به سوئیس از طریق خودحمایتی

 

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آيا کشور سوئیس کشور خوبی برای مهاجران می باشد؟

کشور سوئیس در خصوص مهاجران خارج از اتحادیه اروپا بسیار سخت گیر است و قوانین سختی را در این راستا وضع کرده، اما در صورتی که شما موفق به دریافت پیشنهاد کاری از سمت کارفرما شده اید و طبق قوانین اروپا پیش رفته اید و یا موفق به دریافت پذیرش تحصیلی در این کشور شده اید می توان گفت یکی از بهترین روش های مهاجرتی به خود را اتخاذ کرده اید و در نهایت می توانید به یکی از کشور های مطرح و خوب در دنیا مهاجرت کنید. در حال حاضر کشور سوئیس در راستای قوانین مهاجرای از طریق سرمایه گذاری و سرمایه داری بسیار سخت گیرانه عمل می کند

✅ مزایا و معایب زندگی در سوئیس چیست؟

از مزایای زندگی در این کشور می توان به نرخ بیکاری، کیفیت بالای زندگی، کیفیت بالای نظام آموزشی، جز امن ترین کشور دنیا اشاره کرد و از مزایا زندگی در سوئیس هزینه های بالای زندگی و شرایط سخت ادغام شدن با مردم محلی اشاره کرد.

✅ آیا زندگی کردن در سوئیس سخت است؟

در واقع شاید بر قراری ارتباط با مردم سوئیس و ادغام شدن با فرهنگ و همینطور هزینه های زندگی و اخذ پاسپورت در این کشور سخت باشد در غیر این صورت می توان گفت سوئیس یکی از کشور های فوق العاده جهت مهاجرت و زندگی در این کشور می باشد.

✅ برای زندگی کردن در سوئیس چه میزان حقوق نیاز می باشد؟

برای یک زندگی راحت در سوئیس برای یک فرد مجرد حدود 3500 فرانک در ماه نیاز می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله به موضوع زندگی در سوئیس برای ایرانیان و مزایای زندگی در سوئیس و معایب و مشکلات زندگی در سوئیس پرداختیم و میزان رضایت و شاخص کیفیت زندگی در این کشور و شرایط کار در سوئیس را بررسی کردیم و در ادامه به قیمت اجاره و خرید مسکن در سوئیس و مالیات در کشور سوئیس برای زندگی را توضیح دادیم. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند به سیستم تربیتی فرزندان در سوئیس برای زندگی اهمیت قائل هستند که در این راستا به توضیح آن پرداختیم و سیستم بهداشت و درمان در کشور سوئیس ، امنیت در سوئیس و شرایط اقامت در سوئیس را تشریح کردیم. برای بررسی موضوعات مطرح شده با وکلای محلی مشورت کرده و در ادامه با تحقیق از سایت های موثق اقدام به جمع آوری اطلاعات کردیم. بنابراین امید است مطالعه این مقاله برای شما همراهان همیشگی مفید واقع شود. اما در ادامه برای بررسی بیشتر و کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به سوئیس می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در انتهای این مقاله نظرات و سوالات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید. 

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان