مهاجرت به فنلاند

28 آذر 1401 60 نظر

مهاجرت به فنلاند، راه های دریافت اقامت و تابعیت کشور فنلاند و آسانترین راه مهاجرت به فنلاند در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. راه های مهاجرت به فنلاند، چگونه است؟ چرا اغلب افراد برای مهاجرت فنلاند را انتخاب می کنند؟ آیا کشور فنلاند برای مهاجرت ایرانیان شرایط ورود مناسبی دارد؟ کشور فنلاند که در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است از مقاصد متقاضیان مهاجرت می باشد. این کشور جزو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد و با دریافت کارت اقامت این کشور می توانید آزادانه به این کشورها سفر کنید. موسسه ملک پور بر آن است تا در این مقاله اطلاعات مفیدی را در خصوص نحوه مهاجرت و انواع راه های مهاجرت به فنلاند به شما انتقال دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی مهاجرت به کشور فنلاند می توانید با دریافت مشاوره تلفنی رایگان از موسسه ملک پور نهایت استفاده را به عمل آورید. در ادامه به مباحث زیر خواهیم پرداخت.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط زندگی در کشور فنلاند برای مهاجرت

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط زندگی در کشور فنلاند برای مهاجرت

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط زندگی در کشور فنلاند برای مهاجرت

 

تماس با ما

مهاجرت به فنلاند

درباره کشور فنلاند برای مهاجرت چه می دانید؟

به طور کلی افراد متقاضی شرایط مهاجرت به فنلاند باید این مقوله را بدانند که این کشور می تواند از بهترین کشورهای اسکاندیناوی برای مهاجرت باشد. اما افراد چرا فنلاند را برای مهاجرت انتخاب می کنند؟ فنلاند به جهت موقعیت جغرافیایی و استراتژی از دیرباز مقصد مهاجران بوده است. کشور فنلاند با جمعیتی حدود 5.4 میلیون نفر، در شمالی ترین نقطه اروپا واقع شده است. بزرگترین و زیباترین شهر این کشور، شهر هلسینکی می باشد.

متقاضیان شرایط مهاجرت به فنلاند، از 6 طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی می توانند به این کشور مهاجرت کنند. به طور کلی شرایط مهاجرت به فنلاند بدین صورت است که افراد با رعایت یک سری از شرایط همانند سن، تحصیلات و یا سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی می توانند وارد این کشور شده و از شرایط و امکانات رفاهی و شهروندی فنلاند بهره مند شوند. 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مهاجرت فنلاند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت فنلاند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت فنلاند

راه های مهاجرت به فنلاند

فنلاند با مردمانی شاد یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در اروپا می باشد زیرا که نرخ بیکاری پایین و ثبات اقتصادی شرایط کشور فنلاند برای مهاجرت را ایده ال ساخته است. در این کشور نیز به مانند سایر کشورها مسیرهایی برای مهاجرت تعریف شده است. راه های مهاجرت به فنلاند شامل موارد ذیل می باشد که در ادامه به تفصیل همه آنها را تشریح می کنیم.

 • تحصیل
 • کار
 • سرمایه گذاری
 • تولد
 • ازدواج
 • پناهندگی

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

مهاجرت به فنلاند می تواند از طریق کار صورت پذیرد. به این حالت که شما باید یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی که در فنلاند مشغول به کار است، دریافت نمایید. برای کار در فنلاند باید اجازه اقامت قانونی داشته باشید. بدین صورت که قبل از دریافت اجازه اقامت باید شغلی را در فنلاند بیابید. پس از دریافت پیشنهاد شغلی از این کشور می توانید برای دریافت اقامت اقدام کنید. البته بعد از پایان رساندن دوره تحصیلی خود می توانید از اجازه جست و جوی کار پس از تحصیل نیز استفاده کنید. این نوع اقامت به مدت یک سال بوده و برای بیش از 1 بار صادر نخواهد شد. به محض یافتن شغل مورد نظر خود می توانید درخواست تبدیل ویزای خود را از جست و جوی کار به اقامت کاری ارائه دهید. برای تحلیل بیشتر شرایط کاری کشور فنلاند، در ادامه به میزان نرخ بیکاری این کشور خواهیم پرداخت.

نمودار نرخ بیکاری در فنلاند

همانطور که ملاحظه نمودید، نرخ بیکاری کشور فنلاند در سال های اخیر نرخ بیکاری کشور فنلاند رو به نزول است و از سال 2016 تا کنون روند کاهشی داشته است. همانطور که گفته شد دریافت مجوز کاری کشور فنلاند منوط به دریافت پیشنهاد کاری از این کشور می باشد. 

ویزای فنلاند

این مقاله را از دست ندهید: ویزای فنلاند

در این مقاله ما راه های اخذ ویزای فنلاند را به شما خواهیم آموخت.

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل نیز امکان پذیر است. خیلی از افراد از طریق تحصیل، وارد پروسه مهاجرت خود به فنلاند می شوند؛ چرا که این روش می تواند از بهترین عوامل و بهانه های ورود شما به اتحادیه اروپا باشد. اما باید به این نکته پرداخت که با هر چند سال تحصیل در هر کشوری از جمله فنلاند، نمی توان بحث اقامت دائم یا تابعیت را مطرح کرد؛ چرا که مستقیماً از طریق تحصیل نمی توان اقامت دائم یا تابعیت آن کشور را دریافت کرد. به طور کلی کشورهای اسکاندیناوی از دیرباز هدف مهاجران تحصیلی بوده است. چرا که با دریافت اقامت بلندمدت کشورهای اسکاندیناوی (مثل اقامت تحصیلی) می توان آزادانه به کشورهای دانمارک، ایسلند، سوئد و نروژ سفر کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فنلاند می تواند سه ساله و چهار ساله باشد. تحصیل در این کشور می تواند به سه زبان انگلیسی، فنلاندی و سوئدی امکان پذیر باشد. اما تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند عموماً یک سال و نیم و دو ساله می باشد. در مقاطع دکتری دانشجو عموماً می تواند در دانشگاه های رایگان پذیرش بگیرد؛ اما این امر مستلزم شرایطی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. دکتری در فنلاند 4 ساله می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فنلاند از 10000 یورو تا 15000 هزار یورو به طور سالیانه متغیر است. در مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی این امکان وجود دارد که بدون داشتن مدرک زبان فقط با دانش زبان در سطح ایلتس ۵ پذیرش دریافت کرده و به همراه خانواده اقامت بگیرید. به صورت رایگان هم کلاس زبان فنلاندی برای شما برگزار خواهند شد و اگر در کلاس ها شرکت کنید به هر اندازه که زبان یاد می گیرید از شهریه سال های بعدی شما کسر می گردد و بورس دریافت می کنید. در ادامه به معرفی چند دانشگاه این کشور خواهیم پرداخت.

برترین دانشگاه های فنلاند

دانشگاه

THE

QS

ARWU 

University of Helsinki

99

110

57

Aalto University

181

140

301-400

University of Tampere

201-250

601-650

-

University of Oulu

251-300

376

-

University of Eastern Finland

351-400

481

401-500

دانشگاه تورکو فنلاند

University of Turku

351-400

285

301-400

دانشگاه ییواسکیلا

University of Jyväskylä

401-500

336

-

Tampere University of Technology

401-500

366

-

Lappeenranta University of Technology

501-600

521-530

-

 

دولت کشور فنلاند برای اکثر دانشجویان بین المللی، بورسیه و دانشگاه های بدون شهریه را در نظر گرفته است. برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می توانید درخواست بورسیه تحصیلی بدهید. نکته حائز اهمیت این است که برای مقطع دکتری در این کشور، بورسیه بین المللی تعلق نگرفته است. برخی از دانشگاه ها شرایط مناسبی را برای تحصیل در فنلاند این مقاطع برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند. 

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از مرسوم ترین روش های دریافت اقامت هر کشوری می باشد. فنلاند نیز از این قاعده مستثنی نیست. عموماً مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری ، با ثبت شرکت و تزریق سرمایه مستقیم و خرید ملک همراه است. در این بخش به بررسی مختصر انواع روش های سرمایه گذاری در فنلاند خواهیم پرداخت.

مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در فنلاند می تواند یکی از راه های ورود به این کشور باشد. شرکت ها عموماً باید نوعی تجارت و کسب و کار را راه اندازی کنند که به رشد و اقتصاد این کشور کمک کند. ارائه طرح تجاری از ملزومات ثبت شرکت در اروپا و به خصوص فنلاند است. مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت نیاز به این دارد که طرح تجاری و کسب و کاری که شما در نظر گرفته اید، به کمک این کشور بیاید و بتواند کشور را در جهت رشد اقتصادی یاری کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

خرید ملک در کشور فنلاند از سال 2000 بدون اجازه مقامات قانونی کشور آغاز شد. بدین معنی که افراد خارجی می توانند در کشور فنلاند خرید ملک داشته باشند؛ مگر در نقاطی که سوئدی زبان هستند که نیاز به دریافت اجازه توسط دولت دارد. با خرید ملک در فنلاند مستقیماً نمی توان اقامت دائم و یا پاسپورت این کشور را دریافت کرد. بلکه باید طی شرایطی وارد این روند شد که صرفاً از راه خرید ملک نباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک می توانید با کارشناسان مجموعه ملک پور تماس حاصل فرمایید و با دریافت مشاوره تلفنی رایگان، اطلاعات خود را افزایش دهید. بر خلاف فنلاند و بسیاری از کشورهای اروپایی که صرفاً از طریق خرید ملک، اقامت خود را اعطا نمی کنند؛ کشورهایی مانند اسپانیا و پرتغال، اقامت و تابعیت خود را به متقاضیان خرید ملک در این کشورها اعطا می نمایند.

در انتهای این بحث باید به این نکته اساسی بپردازیم که آیا سرمایه گذاری در کشور فنلاند مناسب می باشد یا خیر. در ابتدا باید به میزان تولید ناخالص ملی بپردازیم. این مقدار هر چقدر بیشتر باشد، قطعا برای برنامه های سرمایه گذاری مناسب می باشد. موسسه ملک پور طی نموداری این مقدار را در طول سالیان دراز برای شما تحلیل کرده است.

نمودار تولید ناخالص داخلی فنلاند

همانطور که ملاحظه کردید میزان تولید ناخالص ملی در کشور فنلاند همواره رو به افزایش می باشد. اما عامل دیگه ای که باید برای این پروسه بررسی کرد، میزان ریسک پذیری سرمایه گذاری خارجی است. این نرخ، میزان توقیف اموال و سرمایه های خارجی را در مسائل مختلف بررسی می کند. به طوری که اگر این نرخ پایین باشد، سرمایه های افراد خارجی در این کشور از امنیت بیشتری برای توقیف آن توسط دولت کشور برخوردار می باشد. در ادامه به میزان ریسک پذیری سرمایه گذاری کشور فنلاند پرداخته ایم.

 مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق استارت آپ یا نوآفرینی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به فنلاند از طریق استارت آپ یا نوآفرینی می باشد در این روش متقاضی باید، از طریق شرکت های خصوصی یا دولتی؛ شعبه دفتر تجاری خود را در این کشور اندازی کند. فعالیت های استارت آپ بیشتر به صورت گروهی می باشد، به طور کلی برای اینکه بتوانید یک استارت آپ در کشور فنلاند راه اندازی کنید، اگر شما تابعیت یکی هست کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته باشید، برای راه اندازی استارتاپ بسیار راحت می‌توانید مراحل راه اندازی شرکت را پیش ببرید؛ اما اگر در یک از کشورهای عضو شینگن سکونت ندارید می توانید برای شرکت خود یک شریک که تبعه این کشور ها را داشته باشد انتخاب کنید که مراحل دریافت مجور های شما تسهیل گردد. شرایط دریافت مجوز استارتاپ فنلاند به شرح زیر می باشد:

 • داشتن تیم حرفه ای و کار کشته
 • داشتن ویزای کاری کشور فنلاند
 • موسس شرکت باید حداقل دو سال سابقه کاری موفق در این زمینه داشته باشند
 • داشتن یک ایده و یا طرح تجاری نوآورانه و خلاق
 • متعهد بودن به طرح تجاری و ایده خود و قاطع بودن در به ثمر رساندن ایده خلاقانه
 • امکان دسترسی به منابع مالی مورد نیاز
 • داشتن پشتوانه مالی مطمئن و قوی طبق سایت اداره مهاجرت فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج نیز امکان پذیر است. به این صورت که اگر همسر شما یک شخص فنلاندی باشد، برای دریافت اقامت دائم و یا پاسپورت کشور فنلاند می توانید درخواست دهید. به طور کلی چه کسی همسر محسوب می شود؟ هر فردی که به عنوان همراه و هم خانه شخص دیگر محسوب شود و به مدت حداقل 2 سال با وی زندگی کند، به عنوان همسر شخص می تواند تلقی شود. ازدواج همجنس گرایان در کشور فنلاند به خوبی پذیرفته شده است. در ادامه شرایط کلی برای فنلاند مهاجرت از طریق ازدواج را به طور مختصر شرح داده ایم.

 • همسر شما ملیت فنلاند را داشته باشد.
 • همسر شما در فنلاند زندگی کرده باشد و یا قصد زندگی کردن در این کشور را داشته باشد.
 • شما و همسر شما در یک نهاد قانونی ازدواج کرده باشید و ثبت شده باشد.
 • اگر شما در خارج از کشور فنلاند ازدواج کرده اید، در یک نهاد قانونی در کشور فنلاند نیز ثبت شده باشد.
 • ارائه گذرنامه معتبر
 • ارائه عکس گذرنامه ای
 • اثبات سکونت قانونی فرد فنلاندی
 • تکمیل فرم های PK+ , MP_1 تهیه شده از سایت اداره مهاجرت فنلاند

اثبات تمکن مالی برای ازدواج در کشور فنلاند نیاز به مراحل قانونی نیست. سفارت و یا نهادهای قانونی این کشور، محدودیتی در جهت اثبات تمکن مالی توسط بانک ندارند. در خصوص اجازه کار برای همسر خارجی، مادامی که اقامت وی تضمین نشده است، اجازه کار قانونی توسط دولت کشور فنلاند صادر نمی شود. در ادامه به بررسی مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند خواهیم پرداخت.

 

ویزای توریستی فنلاند

این مقاله را از دست ندهید: ویزا توریستی فنلاند

در این مقاله ویزای توریستی فنلاند را به شما خواهیم آموخت.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند

تولد فرزند یکی از راه های مهاجرت به فنلاند می باشد. اما نه برای والدین؛ بلکه برای طفل متولد شده. چرا که تولد فرزند عموماً برای پدر و مادر طفل سود و منفعتی ندارد و در نهایت باعث اعطای تابعیت به طفل متولد شده می شود. همچنین پدر و مادر باید شرایط خاصی را در حین تولد فرزند خود داشته باشند تا بتوانند برای دریافت تابعیت کشور فنلاند برای فرزند خود اقدام کنند. برای آن دسته از افرادی که برای مهاجرت فنلاند می خواهند اقدام کنند، روش های بهتری می تواند جایگزین این روش باشد. چرا که برای والدین توفیق چندانی ندارد و برای دریافت تابعیت فنلاند برای طفل می تواند گزینه مناسبی باشد. شرایطی که کشور فنلاند برای اعطای تابعیت به افراد مختلف در نظر گرفته است،‌ خون نسبی می باشد که به شرح ذیل برای شما توضیح داده شده است.

 • مادر طفل، تبعه فنلاند است.
 • پدر طفل، تبعه فنلاند است و پدر و مادر طفل باهم ازدواج کرده اند.
 • پدر طفل، تبعه فنلاند است و فرزند متولد شده حاصل ازدواج سفید (غیر از ازدواج رسمی) می باشد.
 • پدر طفل که تابعیت فنلاند را داشته است، قبل از تولد فرزند خویش فوت شده است و قبل از تولد طفل، با مادر وی ازدواج کرده است
 • پدر طفل که تابعیت فنلاندی داشته است قبل از تولد فرزند خود فوت شده و قبل از تولد فرزند خود، با مادر وی ازدواج سفید داشته است.

مهاجرت به فنلاند برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی دیگر از روش هایی که مورد استقال مهاجرین برای مهاجرت به فنلاند قرار می‌گیرد مهاجرت هنرمندان کشور فنلاند است؛ متقاضیان جهت مهاجرت از طریق روش مهاجرتی برای هنرمندان و افراد موفق باید ثابت کنند که در یکی از زمینه های هنری تخصص ویژه ای را دارند. به عنوان مثال: باید ثابت کنند، که در یک مرکز آموزش عالی هنری فعال هستند، یا در یک مرکز تخصصی هنری به عنوان مدرس در آن مشغول تدریس تدریس رشته های هنری میباشد ، نکته مهم این است که متقاضی مهاجرت به این کشور باید دارای ادله کافی برای اثبات خود به عنوان هنرمند باشد و در انتها حتما باید ثابت کند که در کشور فنلاند می توانند از لحاظ مالی شرایط مطلوبی را برای زندگی خود فراهم آورد و از تمکن مالی کافی برخوردار خواهد بود.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی نیز می تواند صورت بگیرد. اما پناهندگی از پرخطرترین و دشوارترین روش هایی ست که هر شخص می تواند برای مهاجرت در نظر بگیرد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

 

پناهنده کسی ست که از کشور خود فرار کرده و به کشور دیگری پناه آورده است. فرار او ناشی از ترس قریب الوقوع وی از آزار و اذیت توسط دولت کشور مبدأ می باشد. این ترس وی ناشی از عضویت در احزاب خاص و سیاسی، ملیت، نژاد و عقاید خود است. اما در خصوص پناهندگی که از پرخطرترین روش های اقدام برای مهاجرت است، باید این را مد نظر گرفت که خیلی از افرادی که دست به این اقدام می زنند، از ویژگی ها و شرایط خاص خود آگاهی و اطلاع ندارند. بسیاری از افراد سودجو با سوء استفاده از جهل متقاضیان مهاجرت به کشور فنلاند، پناهندگی به این کشور را به عنوان بهترین یا تنهاترین روش مهاجرت به این کشور معرفی می نمایند. این در حالیست که در صورت افزایش اطلاعات مهاجرتی خود و کسب اطلاع از وکلای معتبر می توانید متناسب با شرایط خود، آسانترین راه مهاجرت را به طور قانونی و بدون توسل به دروغ و در خطر انداختن جان و مال و آبروی خود انتخاب کنید.

پناهندگی فنلاند با دشواری ها و چالش های بسیاری در مسیر مهاجرت خود روبرو خواهند شد. این دشواری ها حتی پس از رسیدن به خاک کشور فنلاند و زندگی در کممپ های پناهندگی ادامه دارد. شرایط نامساعد زندگی در کمپ ها، بسیاری از پناهندگان را منصرف از تصمیم خود می کند. علاوه بر شرایط نامناسب زندگی، پناهندگان از منزلت اجتماعی مناسب و شایسته ای در نظر شهروندان این کشور برخوردار نیستند. موسسه ملک پور نه تنها در زمینه پناهندگی دارای خدمات نمی باشد، بلکه شما عزیزان را نیز توصیه به اقدام از طرق قانونی مهاجرت می کند.

آسانترین راه مهاجرت به فنلاند چیست؟

فنلاند مهاجرت از طریق راه های مختلف و برنامه مهاجرتی گوناگونی دارد که در هر برنامه مهاجرتی، روشی وجود دارد که موانع کمتری را در زمان مهاجرت پیش روی افراد خواهد گذاشت. البته قابل ذکر است که شرایط و وضعیت افراد نیز در پیدا شدن آسانترین راه مهاجرت به فنلاند، دخیل است.

اما به طور کلی، افرادی که از طریق شغل و برنامه کاری، قصد حضور در کشور فنلاند را دارند، تخصص و حرفه ویژه آنها، آسانترین راه مهاجرت به فنلاند را برایشان بازخواهد گذاشت. انتخاب راه آسان در برنامه مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری نیز می تواند کارآفرینی در فنلاند باشد چرا که با معضلات کمتری همراه است. همچنین تولد و ازدواج در فنلاند نیز مجوز مهاجرت و اقامت افراد را با دغدغه های کمتری صادر خواهد کرد. اما در مجموع، این خود متقاضیان هستند که با مشورت و کسب آگاهی، قادر به انتخاب بهترین و آسان ترین راه مهاجرت به فنلاند خواهند بود.

Fast track یا سریع ترین راه مهاجرت به فنلاند برای دارندگان ویزای D

یکی از فاکتور های مهم افراد جهت مهاجرت سرعت پروسه آن خواهد بود. به تناسب هر روش مهاجرتی مقدار زمان لازم متفاوت است اما بعضی از راه ها دارای Fast track یا به اصطلاح سریع ترین روش مهاجرتی بدون نیاز به کارت اجازه اقامت هستند. کشور فنلاند برای مهاجرت افراد لیست ذیل ویزای D با سیستم صدرو سریع صادر می کند.

 • مجوز اقامت افراد متخصص
 • کارت آبی اتحادیه اروپا
 • مجوز اقامت برای یک کارآفرین تازه کار
 • مجوز اقامت ICT (انتقال درون شرکتی)
 • مجوز اقامت همراه برای افراد ذکر شده

البته باید توجه داشته باشید که این ویزا بدون Fast track نیز صادر خواهد شد. نوع صدور بسته به نوع درخواست متقاضی در سایت اداره مهاجرت فنلاند مشخص خواهد شد. هزینه دریافت این ویزا 95 یورو خواهد بود.

هزینه مهاجرت به فنلاند

پول یکی از فاکتورهای مهم در زمان مهاجرت به هر کشوری می باشد که این فاکتور در مهاجرت به این کشور، در مراحل مختلفی حائز اهمیت می شود. قبل از اینکه افراد قدم به این کشور گذاشته و بتوانند هزینه های مربوط به زندگی را پرداخت کنند، قطعا برای مهاجرت به فنلانذ نیز میبایست مبالغی را پرداخت نمایند. قابل ذکر است که پرداخت هزینه مهاجرت به فنلاند، ارتباط مستقیمی با برنامه مهاجرتی که افراد انتخاب کرده اند دارد. برای مثال مهاجرت برای تحصیل دارای شرایط و هزینه های متفاوتی با مهاجرت برای سرمایه گذاری و... می باشد.

هرچند که پرداخت تعدادی از هزینه ها در همه این درخواست ها یکسان است، اما برای برآورد دقیق از هزینه های پرداختی در زمان مهاجرت، مشخص نمودن نوع مهاجرت بسیاری ضروری می باشد و بدین طریق است که به عدد معینی برای نشان دادن این فاکتور قابل اهمیت در زمان مهاجرت خواهید رسید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

علاوه بر ارائه مدارکی دال بر تمکن مالی متقاضیان تحصیل در فنلاند، این دسته از افراد در زمان اخذ ویزای تحصیلی این کشور  نیز باید مبلغی را پراخته تا اجازه مهاجرت به کشور فنلاند برای آنان صادر گردد. در کنار هزینه های متفرقه، مبلغی که تمام مهاجران تحصیلی فنلاند موظف به پرداخت آن می باشند، 330 یورو می باشد.

حداقل هزینه مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری همانگونه که از نامش پیداست با واژه پول و دارایی  عجین شده است. سرمایه گذاری در کشور فنلاند دارای بخش های مختلفی از جمله خرید ملک، کار آفرینی، ثبت شرکت و... می شود. افراد برای ورود به این حیطه نیازمند یک حداقل هایی می باشند. برای مثال؛ فرقی نمی کند که چه نوع سرمایه گذاری را انتخاب کنید، وجود حداقل 100 هزار یورو در حسابتان برای شروع سرمایه گذاری در فنلاند، ضرروری می باشد.

 

هزینه های زندگی در فنلاند

مهاجرت به فنلاند

محاسبه هزینه های زندگی در فنلاند از مهمترین عامل و معیارهایی ست که باید قبل از مهاجرت مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد. موسسه ملک پور برای احتساب هزینه های زندگی این کشور و مدیریت هزینه مهاجرت به فنلاند، به صورت جدولی برای شما عزیزان تهیه کرده است که لیست کالاهای اساسی را برای شما به قیمت یورو عنوان نموده است.

 

آب معدنی کوچک

1.57 یورو

شیر

هر لیتر 0.92 یورو

نان سفید

1.78 یورو

برنج

هر کیلو 1.72 یورو

تخم مرغ

هر 12 عدد 1.80 یورو

پنیر محلی

هر کیلو 6 یورو

گوشت سفید

هر کیلو 9.43 یورو

گوشت قرمز

هر کیلو 13.25 یورو

سیب

هر کیلو 2 یورو

موز

هر کیلو 1.5 یورو

سیب زمینی

هر کیلو 0.86 یورو

پیاز

هر کیلو 1.24 یورو

بلیط مترو یک طرفه

3 یورو

بنزین

هر لیتر 1.5 یورو

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

800 یورو

اجاره آپارتمان یک خوابه بیرون شهر

550 یورو

 

هزینه های زندگی در کشور فنلاند از 1200 یورو تا 1700 یورو بسته به نوع زندگی، تعداد افراد خانواده و شیوه مدیریت امور زندگی، تخمین زده شده است. از این بررسی می توان گفت که کیفیت زندگی در کشور فنلاند،‌ بالا بوده و از سطح مناسب رفاه اجتماعی و امنیتی برخوردار است.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راز خوشبختی مردم فنلاند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راز خوشبختی مردم فنلاند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راز خوشبختی مردم فنلاند

 

شهرهای فنلاند

این مقاله را از دست ندهید: شهر های فنلاند

در این مقاله شهرهای فنلاند را به شما معرفی میکنیم.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت فنلاند

از طریق راه هایی که به شما نشان داده شد، می توانید برای مهاجرت به فنلاند اقدام کنید. از جمله شرایط اصلی دریافت اقامت دائم کشور فنلاند این است که به مدت 4 سال بدون وقفه در این کشور حضور داشته باشید. دانستن زبان سوئدی یا فنلاندی در سطح مورد نیاز، برای دریافت تابعیت این کشور نیاز است. اثبات حمایت خود برای سال های آینده نیز می تواند از جمله شرایط اصلی دریافت پاسپورت فنلاند باشد. بنابراین، مدت زمان اقامت شما برای دریافت اقامت در فنلاند، از تاریخی که در این کشور حضور قانونی داشته اید و از کشور خارج نشده اید محاسبه می شود. عموماً پس از یک الی سه سال پس از دریافت اقامت دائم کشورهای اروپا، می توانید برای دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور اقدام کنید. در صورتی که در خصوص نحوه مهاجرت به کشور فنلاند و دریافت تابعیت فنلاند سوالات بیشتری دارید،‌ می توانید با تماس با موسسه ملک پور، و استفاده از مشاوره های تلفنی رایگان، اطلاعات خود را افزایش دهید.

بررسی سوالات روز مصاحبه سفارت فنلاند

سوالات روز مصاحبه سفارت فنلاند می تواند نسبت به روش مهاجرتی شما متفاوت باشد، به همین دلیل قصد داریم تا به صورت کلی به سوالات روز مصاحبه سفارت فنلاند بپردازیم:

 • آیا تا به حال ازدواج کرده اید و یا متاهل هستید؟ در صورتی که جواب متقاضی مثبت باشد باید به زمانی که ازدواج کرده است اشاره ای داشته باشد.
 •  دقت داشته باشید که از پاسخ های غیر ضروری خودداری کنید.
 • آیا قصد دارید به صورت تنهایی مهاجرت کنید یا شخص دیگری را هم به همراه خود دارید؟ در پاسخ به این جواب باید از یک کلمه بله یا خیر استفاده کنید.
 • لطفا ما را از وضعیت حساب بانکی خود مطلع کنید.
 • آیا بورسیه تحصیل دریافت کرده اید؟ در صورتیکه بورسیه تحصیلی دارید بهتر است که نسبت به بازگو کردن جزئیات آن اقدام نمایید.
 • آیا اقوامی در کشور مقصد دارید؟ در جواب این سوال بهتر است که لیستی از افرادی که در نظر دارید را تهیه کنید تا در آن زمان کسی را از قلم نیندازید.
 • نام شرکتی که قرار است در آن مشغول به کار شوید، چیست؟
 • پس از مهاجرت در نظر دارید در چه منطقه ای زندگی نمایید؟
 • در کشور مبدا اموالی به نام خود دارید؟
 • درصورتی که ویزای شما ریجکت شود که اقدای انجام می دهید؟
 • در مورد کشور مقصد که اطلاعتی دارید؟
 • در چند سال گذشته به کشوری هم مهاجرت کرده اید؟

وکیل مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به کشور فنلاند از طریق مسیرهای متعددی میسر می شود که البته گاهی این مسیرها به بن بست می رسد و نمی توان همیشه پایان خوبی را برای تلاش های رسیدن به مهاجرت به فنلاند در نظر گرفت. بهترین تصمیم برای اینکه مسیر افراد با موانع بسیاری همراه نباشد و در پایان نیز متحمل هزینه های متعدد و شکست نشوند، نیاز به یک فرد آگاه و با دانش حس می شود.

وکیل مهاجرت فنلاند افراد کمک خواهد کرد که با توجه به وضعیت و شرایط و قوانین حاکم بر کشور، اصولی ترین روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب و به وسیله آن بتوانند تجربه زندگی در یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا را به دست آورند. وکیل مهاجرت با آشنایی کامل به همه قوانین های مهاجرتی، در قالب یک مشاور، موجب می شود تا افراد بدون صرف هزینه های اضافی و  هدر دادن زمان، به شکلی کاملا معقول به هدف خود برسند.

مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند

بی شک مهاجرت به هر کشوری دارای نقطه قوت و ضعف های متعددی است و نمی توان هیچ  اتفاقی را صددرصد سفید یا سیاه دانست. وجود یک نقطه ضعف و قوت تا حدودی بستگی به نوع زندگی افراد نیز دارد. برای مثال آب و هوای سرد می تواند برای شخصی مزایا و برای دیگری معایب باشد. کسب رتبه های برتر در عواملی که منجر به یک زندگی با سطح رفاهی خوب می شود، کشور فنلاند را با مزایای بسیاری همراه کرده است. در ادامه به برخی از مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند، توجه کنید.

مزایای مهاجرت به فنلاند

 • سیستم آموزشی ایده آل
 • رفاه اجتماهی
 • امنیت بالای اجتماعی
 • شاد زیستی مردم فنلاند
 • بازار کار مناسب
 • درآمد ایده آل
 • قرار گرفتن در لیست مرفه ترین کشور دنیا
 • خدمات بهداشتی مناسب
 • امید به زندگی بالا

معایب مهاجرت به فنلاند

در کنار تمام عواملی که دست به دست هم می دهند تا زندگی ایده آلی را برای افراد در کشور فنلاند بسازند، وجود نقطه ضعفی همچون هزینه های زندگی بالا در این کشور که لقب کشور گرانقیمت را هم به یدک می کشد، گاهی موجب نگرانی افراد در زمان مهاجرت و انتخاب این کشور برای زندگی می شود برخی دیگر از معایب مهاجرت به این کشور عبارتند از:

 • فنلاند کشوریست که زمستان هایش بسیار سرد و سخت و طاقت فرسا می باشد
 • نرخ مالیات در این کشور بالا می باشد
 • میزان مصرف مشروبات الکلی در این کشور زیاد است
 • زبان کشور فنلاند، فنلاندی است یادگیری آن کمی دشوار می باشد
 • در بعضی از مواقع تعادل بین حقوق دریافتی و مخارج برقرار نمی باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در سایت اداره مهاجرت فنلاند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

با تهیه ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می توانید اطلاعات خود را در خصوص نحوه مهاجرت فنلاند و چگونگی دریافت تابعیت و اقامت دائم کشورهای اروپایی افزایش دهید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا کشور فنلاند مهاجر می پذیرد؟

بله، روش های مختلفی در کشور فنلاند برای مهاجرت وجود دارد.

 ✅ مهاجرت به کشور فنلاند از چه طریقی امکان پذیر است؟

به طور کلی سه روش تحصیل، کار و سرمایه گذاری از مهم‌ترین روش های مهاجرت به فنلاند هستند. روش های دیگری از جمله ازدواج، تولد و پناهندگی نیز برای مهاجرت به این کشور موجود می باشند.

✅ بهترین راه برای مهاجرت به فنلاند کدام است؟

با توجه به نیاز به دریافت پیشنهاد کاری برای مهاجرت به فنلاند از طریق کار، در حال حاضر بهترین روش برای مهاجرت به این کشور، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد.

✅ آیا مهاجرت به فنلاند، نیاز به اقدام از طریق مشاوران متخصص دارد؟

مهاجرت به  کشور فنلاند نیازمند طی کردن پروسه ای است که انجام آن از طریق مشاوران متخصص، شانس شما را در اخذ ویزا و موفقیت در دریافت اقامت این کشور بالا می برد. بنابراین توصیه می شود که از راهنمایی ها و خدمات مشاوره ای موسسه معتبر در این زمینه بهره مند گردید.

✅ به منظور مهاجرت به فنلاند چه مقدار هزینه لازم است؟

هزینه لازم برای اقدام به مهاجرت به کشور فنلاند، بسته به روش انتخابی فرد، متغیر می باشد. شما می توانید از طریق تماس با موسسه ملک پور، اطلاعات کاملی را در زمینه هزینه مهاجرت به کشور فنلاند از طرق مختلف دریافت نمایید.


______________ سخن پایانی درباره مهاجرت به فنلاند ______________

نحوه دریافت اقامت و تابعیت کشور فنلاند و آسانترین راه مهاجرت به فنلاند در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. فنلاند یکی از بهترین کشورهای اسکاندیناوی می باشد که می تواند بهترین مقصد برای افراد متقاضی مهاجرت باشد. به طور کلی شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری و تحصیل برای ایرانی ها کارآمد تر می باشد. چرا که با توجه به شرایط عمومی کاری، برای مهاجرت به فنلاند از طریق کار خیلی نمی توان بر این کشور تکیه کرد. موسسه ملک پور این کشور را به شما پیشنهاد می دهد و از شما می خواهد که این مقاله را به صورت اختصاصی و تحلیلی بخوانید. در انتهای این مقاله می توانید از قسمت ثبت پرسش استفاده کنید و سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین ما به آن ها پاسخ دهند. اگر در خصوص نحوه مهاجرت فنلاند و دیگر مسائل مربوط به این موضوع سوالاتی دارید، می توانید از مشاوره های تلفنی رایگان موسسه ملک پور استفاده کرده و اطلاعات خود را افزایش دهید.

امتیاز 4.74 از 5 ( 19 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سروش
آقای دکتر ملک پور لطفا در مورد Socialism و تاثیر اون روی کشور های اروپایی مثل همین فنلاند، دانمارک، سوئد و ... توضیح بدید و اینکه چطور میشه این نوع حکومت هم پایه گذار اینجور کشور ها باشه و هم کشور هایی در حال سقوط مثل ونزوئلا ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از پیامی که گذاشته اید. پیام شما به استاد ملکپور منتقل شد. با تجدید ادب و احترام.
نیما
سلام و عرض ادب خدمت شما وقتتون بخیر باشه من 30 ساله هستم و دیپلم دارم اما سابقه کاری مرتبط هم دارم میخواستم بدونم از طریق تحصیلی میتونم اقدام کنم؟ هزینه تحصیل و زندگی من حدودا چقدر میشه اگر بخوام در رشته کامپیوتر تحصیل داشته باشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی در برخی از کشورها مثل اتریش و فنلاند حتی بدون مدرک زبان هم می توان برای شما پذیرش گرفت یا اگر از سطح زبان خوبی برخوردار باشید کشورهایی چون هلند و دانمارک هم گزینه خوبی است. هزینه های تحصیل و زندگی هم بطور میانگین بین 17 تا 25 هزار یورو متغییر می باشد. موفق باشید.
ستاره حسینی
سلام وقت بخیر من ۳۲ ساله هستم و کارشناس پرستاری آیا در فنلاند میتونم ادامه تحصیل تو رشته خودم داشته باشم؟ چه میزان هزینه داره؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
برای فنلاند لیسانس تا سن 30 سال میتوان اقدام کرد و معادلسازی ندارد در حال حاضر برای نروژ می توانید ادامه تحصیل داشته باشید البته در رشته های مرتبط برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
زهرا
سلام من ۱۷ سالم هست میخوام بدونم برای مقطع کاردانی یا کارشناسی در رشته مهندسی بخوام اقدام کنم برای فنلاند از الان چه چیزهایی واسه پذیرش امتیاز و بالا میبره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت برای مقطع کارشناسی میتوانید اقدام نمایید.تحصیل در رشته هایی نظیر مهندسی ساخت و ساز و یا مهندسی مکانیک گارانتی کار دارد چرا که این کشور به شدت نیازمند جذب نیروی کار انسانی در مشاغل نام برده می باشد. توصیه میکنم سطح زبان خود را ارتقا دهید و به دنبال کسب معدل بالاتر باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی رایگان می‌توانید روی خطوط موسسه تماس برقرار بفرمایید.پیروز باشید.
زهرا
ممنون فقط اینکه نمره Letls حداقل چقدر باید باشه ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت برای مقطع لیسانس در فنلاند داشتن آیلتس 5.5 - 6 کفایت می کند.برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی رایگان می‌توانید روی خطوط موسسه تماس برقرار بفرمایید.پیروز باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 30 سالمه و دیپلم دارم چطور میتونم به فنلاند مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت در صورتی که از سطح زبان خوب در حد آیلتس 5.5 برخوردار باشید و تمکن مالی مناسب برای تحصیل و زندگی در این کشور را ارائه نمایید می توانید برای تحصیل به این کشور مهاجرت نمایید.
نرجس
سلام خسته نباشید ببخشید من 16سالم در ایران تحصیلات خوبی ندارم من می‌خوام با خانوادم به کشور فنلاند سفر کنم ما پاسپورت عراقی داریم و اقامت ایران هم داریم من و برادرانم نمی تونیم در ایران تحصیلات خوبی داشته باشیم می خوام به کشور فنلاند سفر کنم و اونجا ادامه تحصیل بدم چطور میشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، شما برای ادامه تحصیل باید در مدارس بین المللی کشور فنلاند مشغول به تحصیل شوید، مگر اینکه خانواده شما اقامت دریافت کنند و شما به این واسطه بتوانید وارد شده و در مدارس دولتی درس بخوانید. بهتر است سریع تر با مشاورین موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما دقیق بررسی شود و مسیر های مناسب پیشنهاد گردد.
مهید شمس
هزینه ها و شرایط مهاجرت به فنلاند 2022 چطوریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در این مقاله به سال 2021 اشاره شده است و به احتمال زیاد تغییری برای سال جدید به وجود نمیاد
محمد
سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم ارزانترین راه مهاجرت فنلاند چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در تمام کشورهای جهان یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت کار در کشور مقصد است. کشور فنلاند نیز از این قاعده مستثنی نیست و در صورتی که جاب آفر داشته باشید می توانید ارزان مهاجرت کنید.
یعقوبیان
سلام ما برای مهاجرت به فندلاند باید از چه شرایطی پیروی کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بهتون پیشنهاد می کنیم تا مقاله فوق رو مطالعه بفرمایید و نسبت به شرایط خود اقدام کنید.
پویا
راحت ترین راه های مهاجرت به کشور فنلاند چه راه هایی هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
روش های مهاجرت به این کشور رو در این مقاله به صورت کامل بیان کردیم. هر روش می تواند نسبت به موقعیتی که شما دارید مناسب باشد
asghar
مهاجرت فنلاند، از چه روشهایی امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بهتون پیشنهاد می کنم که این مقاله رو مطالعه بفرمایید
شاهدی
سلام می خواستم بدونم که بهترین و راحت ترین راه برای مهاجرت به کشور فنلاند چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با توجه به نیاز به دریافت پیشنهاد کاری برای مهاجرت از طریق کار، در حال حاضر بهترین روش برای مهاجرت به این کشور، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد.
دستوری
هزینه های مهاجرت به کشور فنلاند چقدره ؟ میشه راهنمایی بفرمایدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه های مهاجرت به کشور فنلاند میتوانید نسبت به روش شما متفاوت باشد. بهتر است برای این مهم با مشاورین ما درتماس باشید
احمدی
به نظر شما مهاجرت به کشور فنلاند از طریق پناهندگی میتونه روش مناسبی باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بهتون پیشنهاد می کنم که در مقاله فوق ویدئوی مربوط به پناهندگی رو با دقت ببینید.
مهید شمس
آیا مهاجرت به کشور فنلاند از طریق پناهندگی روش مناسبیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
متقاضیان مهاجرت از طریق پناهندگی با دشواری ها و چالش های بسیاری در مسیر مهاجرت خود روبرو خواهند شد. این دشواری ها حتی پس از رسیدن به خاک کشور فنلاند و زندگی در کممپ های پناهندگی ادامه دارد.
حسنیان
هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی به صورت کلی چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فنلاند از 10000 یورو تا 15000 هزار یورو به طور سالیانه متغیر است.
مرتضیایان
سلام و عرض ادب میشه بفرمایید بعد از مهاجرت آیا همسر متقاضی می تونه به صورت اکتیو در این کشور مشغول به کار شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در خصوص اجازه کار برای همسر خارجی، مادامی که اقامت وی تضمین نشده است، اجازه کار قانونی توسط دولت کشور فنلاند صادر نمی شود.
عباس
آیا می تونیم از روش پناهندگی به کشور فنلاند مهاجرت کنیم؟ ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام . مهاجرت از طریق پناهندگی به فنلاند نیز می تواند صورت بگیرد. اما پناهندگی از پرخطرترین و دشوارترین روش هایی ست که هر شخص می تواند برای کشور فنلاند در نظر بگیرد. موسسه ملک پور خدماتی در باب پناهندگی ارائه نمیکند.
اشکانی
سلام وقتتون بخیر. میشه بفرمایید که هزینه تقریبی تحصیل در دانشگاه های فنلاند چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فنلاند از 10000 یورو تا 15000 هزار یورو به طور سالیانه متغیر است.
محبوب
سلام می خواستم بدونم که آیا بدون اقامت قانونی در فنلاند، مکی توانیم شغلی داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای کار کردن در فنلاند باید اجازه اقامت قانونی داشته باشید. بدین صورت که قبل از دریافت اجازه اقامت باید شغلی را در فنلاند بیابید.
مهدی
سرمایه گذاری در کشور فنلاند به چه صورته؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سرمایه گذاری از مرسوم ترین روش های دریافت اقامت هر کشوری می باشد. فنلاند نیز از این قاعده مستثنی نیست. عموماً سرمایه گذاری ها در کشورهای اروپایی، با ثبت شرکت و تزریق سرمایه مستقیم و خرید ملک همراه است
حشیم
سلام آیا می توانیم پس از پایان تحصیل در کشور فنلاند کار کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بعد از پایان رساندن دوره تحصیلی خود می توانید از اجازه جست و جوی کار پس از تحصیل نیز استفاده کنید.
احمدوندی
پس از پیدا کردن کار در ویزای جستجوی کار در کشور فنلاند، چند وقت بعد باید ویزای خود تبدیل به ویزای کاری کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب به محض یافتن شغل مورد نظر خود می توانید درخواست تبدیل ویزای خود را از جست و جوی کار به اقامت کاری ارائه دهید.
مشکات
سلام و عرض ادب . نرخ بیکاری چطوریه برای کشور فنلاند ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در سال های اخیر نرخ بیکاری کشور فنلاند رو به نزول است و از سال 2016 تا کنون روند کاهشی داشته است.
مهسا
سلام به نظر شما بیشتر مردم از چه روشی وارد کشور فنلاند میشوند ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
خیلی از افراد از طریق تحصیل، وارد پروسه مهاجرت خود به فنلاند می شوند؛ چرا که این روش می تواند از بهترین عوامل و بهانه های ورود شما به اتحادیه اروپا باشد.
معصومه
سلام دوره دکتری در فنلاند چقدر طول میکشه؟ هزینه دانشگاه خصوصی رو میشه بفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام دکتری در فنلاند 4 ساله بوده و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فنلاند از 10000 یورو تا 15000 هزار یورو به طور سالیانه متغیر است.
مهرناز
سلام از طریق ازدواج هم میشه مقیم شد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود. بله. در صورتی که همسر شما یک شخص فنلاندی باشد یا دارای تابعیت و مقیم این کشور باشد.
سیمین حقجو
سلام. آیا مهاجرت به کشور فنلاند از طریق پناهنگی روش خوبیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. افرادی که از روش پناهندگی اقدام به مهاجرت می‌کنند سختی‌های بسیاری پیش رو دارند ازجمله شرایط نامناسب زندگی، ناچار شدن برای زندگی در کمپ‌ها و غیره. و اینکه پناهندگان به فنلاند از منزلت اجتماعی نیز برخوردار نیستند. بنابراین این روش را به شما توصیه نمی کنیم.
محمدرضا
سلام. ممکنه بفرمایین هزینه زندگی در فنلاند در چه حدودیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت بخیر زندگی در کشور فنلاند از کیفیت خوبی برخورداره و سطح رفاهی مناسبی دارد و هزینه‌های زندگی با توجه به نحوه مدیریت مالی زندگی و تعدا افراد می تواند از 1200 تا 1700 یورو متفاوت باشد.
پروین
سلام. آیا برای تحصیل در فنلاند دونستن زبان انگلیسی کافیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. روزتون بخیر در پاسخ این سؤال به طور کلی تحصیل در کشور فنلاند به سه زبان انگلیسی، فنلاندی و سوئدی امکان پذیر است. که با توجه به مرکز تحصیلی مورد نظر تمرکز می‌تواند روی یکی از ین سه زبان باشد.
محدثه
سلام. روزتون بخیر. اگر بخوام با سرمایه گذاری به فنلاند مهاجرت کنم از چه روش‌های سرمایه گذاری میتوم استفاده کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز. وقت بخیر اگر مایل به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هستید می‌توانید از روش خرید ملک و یا ثبت شرکت در کشورهایی که مستقیما اقامت دائم می دهند اقدام کنید. البته شرایط شما می بایست کامل بررسی گردد.
نغمه بیگی
سلام. چه راه هایی برای مهاجرت به کشور فنلاند وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. روزتون بخیر متقاضیان مهاجرت به کشور فنلاند با توجه به شرایطشان از راه های مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی می توانند اقدام کنند.
پارسا
سلام. روز بخیر. بعد از تحصیل در فنلاند چطور میشه اقامت این کشور رو دریافت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت بخیر بعد از اتمام تحصیل شما می‌توانید به دنبال کار بگردید. به این منظور به شما اقامتی یک ساله داده می‌شود. در صورت پیدا کردن کار می‌توانید ویزای خود را از جست و جوی کار به اقامت کاری تغییر دهید.
مهدیه
سلام. روزتون بخیر، آیا با مهاجرت تحصیلی به فنلاند میشه اقامت دائم بدست آورد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز. روزتون بخیر خیر. هر چند سال تحصیل امکان اقامت دائم را برای شما ایجاد نمی کند و نمی توانید تابعیت کشور فنلاند را بدست آورید. مگر اینکه بعد از تحصیل کار پیدا کنید.
نازنین
سلام. روزتون بخیر ممکنه بدونم مهمترین و اصلیترین مواردی که باید قبل از مهاجرت به کشور فنلاند بهشون توجه داشت چه مواردین؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. روزتون بخیر در نظر داشتن موارد مهمی مانند سن، تحصیلات و یا سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی می توانند کمک بزرگی در امر مهاجرت موفق به کشور فنلاند داشته باشند.
Man
سلام. من مدال طلای المپیاد ریاضی کشوری دارم.ایا می توانم برای بورسیه تحصیلی اقدام کنم؟(قیمت زیاد را نمی توانم)
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای مقطع دانشگاهی ممکن است بتوانید بورسیه دریافت نمایید.
samin
سلام من خانم خانه دار و 23 ساله هستم می خواستم بپرسم راهی برای رفتنم به فنلاند وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب با توجه به اینکه اطلاعات کاملی در رابطه با وضعیت خود ارائه نداده اید، به طور کلی شما می توانید با توجه به وضعیت و شرایط خود، از طریق یکی از راه های زیر، اقدام به مهاجرت کنید تحصیل کار تولد ازدواج پناهندگی(توصیه نمی شود)
زهرا
ارزان ترین راه مهاجرت برای فنلاند چه راهی هست و چقدر سرمایه لازم داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ارزان ترین راه مهاجرت به فنلاند مهاجرت کاری و تحصیلی می باشد.
azizullah ahmadi
سلام روز شما بخیر.من یکی از نظامیان پیشین افغان هستم.که در افغانستان زندگی ام نا ممکین بودوتازه ازراه قاچاق وارد ایران شدم.میخواهم پناهنده در فنلاند بشم امکانش هست وچه قدر هزینه داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه MIE در مورد پناهندگی هیچگونه خدمات و مشاوره ای ندارد.
حمید
سلام من قصد سرمایه گذاری در فنلاند رو دارم حداقل چقدر باید بوجه داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. حداقل مبلغ جهت سرمایه گذاری در فنلاند، 100 هزار یورو می باشد
معصومه زکی یاری
سلام من در حال تصمیم گیری برای مهاجرت هستم اما هنوز کشورش رو انتخاب نکردم میخاستم بپرسم فنلاند چه مزیت هایی برای زندگی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب به طور کلی زندگی در فنلاند با مزیت هایی همچون: سیستم آموزشی مناسب رفاه اجتماهی قابل قبول امنیت بالا بازار کار ایده آل درآمد راضی کننده خدمات بیمه و درمانی
فاطمه
راحت ترین راه دریافت تابعیت کشور فنلاند چیه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تابعیت کشور فنلاند حتما باید چند سالی در این کشور کار کرده باشید، یا سرمایه گذاری انجام داده باشید که بتوانید پس طی مراحلی به تابعیت یا پاسپورت این کشور دست پیدا کنید.
امیر مرادی
سلام وقت بخیر 35سال سن دارم متاهلم با مدرک دیپلم و مدرک بین المللی جوشکاری اسکلت ساختمان میخواستم بدونم که در چه کشوری میتونم از طریق کار اقامت بگیرم و درامد خوبی داشته باشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز نام بردن چندتا کشور شاید خیلی درست نباشد باتوجه به مهارتی که دراید اگر موفق به دریافت جاب آفر بشوید می توانید اقدام نمایید. و کشورهای حوزه اسکاندیناوری مثل سوئد و حتی اروپای مرکزی کشور آلمان شرایط خوبی دارند. برای کار در خارج کشور پیشنهاد می کنم حتما از راهنمای گام به گام تا کار در خارج کشور استفاده بفرمایید. https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
عظیمی
کمترین میزان سرمایه برای مهاجرت از روش سرمایه گذاری چقدره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
کمترین مبلغ سرمایه گذاری100 هزار یورو می باشد.
سلمان
درود من دنبال سرمایه گذاری در فلاند هستم از این طریق میتونم مهاجرت کنم و اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله یکی از راه های مهاجرت به این کشور سرمایه گذاری و از روش هایی مانند نوآفرینی می باشد.
شیما
هزینه های زندگی در فلاند چقدر می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه های زندگی در کشور فنلاند از 1200 یورو تا 1700 یورو بسته به شیوه زندگی افراد متفاوت است.
فاطمه
مجوز ویزای D را کشور فنلاند برای چه کسانی صادر می‌کند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ویزای d برای این افراد صادر می شود: افرادی با مجوز اقامت افراد متخصص دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا اقامت برای یک کارآفرین تازه کار اقامت برای افراد انتقالی درون شرکتی مجوز اقامت همراه برای افرادبالا
نزاری
برای سرمایه گذاری در کشور فنلاند به چه میزان تحصیلات و سرمایه نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به نوع سرمایه گذاری شما دارد مثلا برای فرانچایزها بسته به نوعشون حداقل از 250 هزار یورو به بالا نیاز به سرمایه دارید.
روبینه توکلی
سلام من اهل افغانستان استم و همسرم دارای تابعیت و پاسپورت دایمی فنلاند . اگر در درخواست الکترونیکی چندین بار فرم بدون پرداخت هزینه فرستاده بشه مشکل پیش نمیاد؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر است این موارد را مستقیم از سفارت یا اداره اقامت پیگیری نمایید که اطلاعات به روز و دقیق تری را کسب نمایید.
karim sahebi
وقت بخیر. بنده مدرک کارشناسی در زمینه مهندسی عمران دارم اما بودجه بالایی ندارم. آیا دانشگاه های دولتی فنلاند کاملا رایگان هستن؟ برای گرفتن پذیرش راحت چه مدارکی باید داشته باشیم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را درست تر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشری هستیم. اما در مورد دانشگاه های دولتی باید شما زبان فنلاندی را بلد باشید. اگر بتوانید آیلس 6.5 بگیرید که برای فوق لیسانس کشور نروژ اقدام نمایید.
هادی امانی
با سلام و احترام میخواستم سریع ترین روشی که به وسیله اون میشه مهاجرت کرد رو شرح بدید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام از جمله روش هایی که با سرعت بالایی می توان به این کشور مهاجرت کرد داشتن ویزایd می باشد که برای ایرانیان به کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار جدید دارند تعلق می گیرد.
عطا تفرشی
سلام من 33 سالمه ارشد ایتی دارم میخواستم بفرمایید بهترین روش مهاجرت با شرایط من چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با توجه به اینکه کشور فنلاند مهاجرت کاری از بهترین روش ها می باشد مهاجرا کاری و تحصیلی گزینه مناسبی برای شما می باشد برای کسب اطلاعات دقیق تر با موسسه تماس حاصل فرمایید.
hosna
سلام من 19 سالمه دانشگاه تهران رشته پرستاری قبول شدم و ترم 2 هستم برای تحصیل در رشته پرستاری در فنلاند درخواست دادم و پذیرش گرفتم اما از لحاظ مالی کمی در تنگنا هستیم میخواستم بدونم اگر درس خوندن در این کشور رو انتخاب کنم راهی هست بتونم هزینه ها رو تامین کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما اجازه 40 ساعت کار کردن در هفته رو خواهید داشت. همچنین با دریافت بورسیه های تحصیلی، می توانید بسیاری از هزینه های تحصیل را مدیریت کنید.
نفیسه بابایی
سلام همسر من یک کارآفرین هست قصد داریم به کشور فنلاند بریم و کسب و کارمون رو داشته باشیم چطوری میتونیم به سریع ترین ویزا برسیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و درود در حال حاضر بهترین روش برای مهاجرت به کشور فنلاند از طریق روش تحصیلی می باشد که شما در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت دارید و همچنین همسر شما به عنوان همرا ه می توانند کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی نمایند .   
اشکان نور محمدی
سلام من مدرک تحصیلیم دیپلم ریاضی دارم اما زبانم خوبه ولی مدرک زبان ندارم سنم هم 19 سال هست میشه بفرمایید از چه طریقی برای مهاجرت اقدام کنم موفق ترم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورتی که مدرک آیلتس5.5 داشته باشید می توانید در دانشگاه های این کشور مشغول تحصیل شوید
naser moghadasi
سلام با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در فنلاند بالاست چه روشی رو پیشنهاد می کنید تا بشه هزینه های تحصیل رو مدیریت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز برای مهاجرت تحصیلی این امکان وجود دارد که فقط با دانش زبان در حد ایلتس ۵ پذیرش بگیرید برای اینکه بتوانید هزینه های تحصیل را مدیریت کنید باید در کلاس های زبان فنلاندی که به صورت رایگان برگزار می شوند شرکت کنید و به هر اندازه که زبان یاد می گیرید از شهریه سال های بعدی شما کسر می گردد و بورس دریافت می کنید.
Hamdard
سلام من ۲۶ساله هستم و ازبخش مهندسی پولی تخنیک کابل افغانستان فارغ تحصیل شده ام و زبان انگلسی را ۷۰ % بلدیت دارم و مدرک تافل و آیلیس ندارم ایا امکان دارد که بدون مدرک زبان به نحصیل خود در فنلاند ادامه بدهم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز در برخی از دانشگاه های فنلاند بدون مدرک زبان و قبولی در مصاحبه میتوان پذیرش گرفت
مشاوره رایگان