کار در سوئیس

28 آذر 1401 8 نظر

کار در سوئیس، چگونگی اخذ ویزای کاری سوئیس و شرایط کار در سوئیس در این مقاله به صورت جامع و کامل مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. چه کسانی و با چه شرایطی مجوز کار در سوئیس را دریافت خواهند کرد؟ آیا کار در سوئیس، منجر به دریافت اقامت دائم و پاسپورت سوئیس خواهد شد؟ کدام عناوین شغلی، بیشترین بازار کاری را در سوئیس دارند؟ حقوق کارگر در سوئیس چقدر است و آیا جزو مشاغل مورد نیاز سوئیس است؟ دریافت ویزای کار در سوئیس، اولین گام برای شروع به کار در این کشور برای شما هموطنان گرامی می باشد. کار در سوئیس، دارای فرآیند و ویژگی های خاص خود می باشد که در ادامه این نوشتار به طور کامل مورد تحلیل خواهد گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در سوئیس برای ایرانیان، شما عزیزان می توانید با مشاورین و حقوقدانان مجرب ما در موسسه ملك پور ارتباط برقرار نموده و یا از طریق تکمیل فرم تماس، درخواست دریافت مشاوره رایگان تلفنی نمایید. 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

کشور سوئیس برای زندگی و کار در سوئیس برای ایرانیان

چنانچه تصمیم به مهاجرت به کشوری را دارید، پیش از هر اقدامی می بایست اطلاعات کافی در خصوص شرایط آن کشور به دست آورید. جهت کار در سوئیس نیز می بایست شرایط زندگی در سوئیس را بررسی کرده و اطلاعات اولیه ای در مورد این کشور داشته باشیم.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار در خارج از کشور و کاریابی


 

سوئیس (نام رسمی: کنفدراسیون سوئیس) کشوری واقع در اروپای غربی است. این کشور از شمال با کشور آلمان، از شرق با کشورهای اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با کشور ایتالیا و از غرب با کشور فرانسه همسایه می باشد. سوئیس با جمعیتی حدود 7.5 میلیون نفر و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع، از بیست و شش ایالت تشکیل شده‌ است که اصطلاحاً « کانتون » نامیده می ‌شوند. پایتخت این کشور، شهر برن و قطب‌ های اقتصادی سوئیس، دو شهر مشهور ژنو و زوریخ می باشند. لازم به ذکر است که سوئیس یکی از ثروتمندترین کشور ها در جهان بوده و درآمد سرانه این کشور با حدود ۸۰۰۰۰ دلار برای هر نفر، در زمره بالاترین‌ ارقام در جهان می باشد. جمهوری سوئیس، کشوری چند زبانه می باشد که در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته شده اند. مذهب رسمی این کشور، مسیحیت و واحد پول رایج آن، فرانک سوئیس می باشد. سوئیس با سابقه طولانی در رفتار بی طرفانه و بدون جهت گیری در مناسبات جهانی، بی شک یکی از امن ترین کشورهای جهان برای زندگی می باشد؛ در نتیجه مقر بسیاری از سازمان ‌های بین ‌المللی همچون صلیب سرخ جهانی، سازمان تجارت جهانی و یکی از دو دفتر اروپایی سازمان ملل (واقع در ژنو) در جمهوری سوئیس می باشد. در حال حاضر در رتبه بندی جهانی، در خصوص استاندارد کیفیت زندگی، کشور سوئيس بهترین و بالاترین سطح کیفیت در جهان را داراست.

  • زوریخ:

شهر زوریخ بزرگترین شهر کشور سوئیس می باشد. جمعیت این شهر در حدود 435 هزار نفر می باشد. شهر زوریخ مرکز اقتصادی کشور سوئیس می باشد. این شهر یکی از گران ترین شهرهای دنیا می باشد. شهر زوریخ به زندگی لوکس و شکلات های شگفت انگیزش مشهور است.

  • برن:

شهر برن پایتخت کشور سوئیس می باشد و سوئیسی ها از آن به عنوان شهر فدرال یاد می کنند. البته نکته جالب در مورد سوئیس این است که این کشور به طور رسمی شهری را به عنوان پایتخت خود اعلام نکرده است. جمعیت شهر برن در حدود 150 هزار نفر می باشد. 

شرایط گرفتن ویزای کار سوئیس و جزئیات آن

با توجه به کیفیت بالای زندگی و پیشرفته بودن از منظر اقتصادی، سوئیس کشور گرانی محسوب می گردد. در نتیجه برای مهاجرت به این کشور می بایست تمامی جوانب سنجیده شود. مهاجرت کاری به سوئیس، به دلیل نرخ بیکاری پایین این کشور، نسبت به سایر روش ها بیشتر قابل دسترس می باشد. لازم به ذکر است که اخذ مجوز کار در سوئیس برای ایرانیان به عوامل مختلفی از جمله این که اهل کدام کشور هستید، چه مهارت هایی دارید و تحصیلات شما و... بستگی دارد. سوئیس دارای سیستم دوگانه ای است و به اتباع خارجی اجازه کار می دهد. در حالی که شهروندان اتحادیه اروپا به طور کلی این اجازه را دارند که در هنگام جستجوی کار، به مدت سه ماه در کشور سوئیس حضور داشته باشند؛ این روند برای شهروندان کشورهای دیگر متفاوت می باشد. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بدون دریافت ویزای سوئیس تا 90 روز (قابل تمدید تا شش ماه) در کشور سوئیس اقامت داشته، کار کنند و یا به دنبال کار باشند. در خصوص شهروندان کشورهای ثالث، مجوز کار در این کشور تنها برای کسانی صادر می شود که در مشاغل حرفه ای، سابقه کار داشته و عموماً تحصیلات عالیه داشته باشند؛ اما قبل از درخواست مجوز اقامت و کار می بایست پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. پس از آن، کارفرما می بایست ثابت نماید که هیچ شهروندی از سایر کشورهای اتحادیه، واجد شرایط شغل مورد نظر نمی باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت ویزای کاری سوئیس و پیش از آن، دریافت ویزا مهاجرت کاری به سوئیس به قرار زیر می باشد:

مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئیس

مدارک هویتی ترجمه شده، شامل گذرنامه و عکس و...

مدارک تحصیلی معتبر ترجمه شده

(اعم از مدرک دکترا و ریز نمرات، مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات، مدرک لیسانس و ریز نمرات)

ارائه سوابق و رزومه کاری شخص متقاضی.

ارائه دعوتنامه از کارفرمای مجاز در کشور سوئیس

ارائه مستند مکاتبات با کارفرما و آگهی مربوط به جایگاه شغلی مورد نظر (مطبوعات و یا آنلاین)

ارائه مدرک زبان اعم از انگلیسی یا آلمانی

ارائه گواهی سلامت

ارائه سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)

 

متقاضی همزمان باید به سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خود جهت دریافت ویزای ورود به کشور سوئیس و یا اقامت طولانی مدت در این کشور درخواست دهد. اداره فدرال مهاجرت (FOM) پس از بررسی و تصمیم نهایی، نتیجه را به اطلاع شخص، کارفرمای وی و دفتر استانی در محل اقامت متقاضی می رساند. در صورتی که با صدور مجوز موافقت شده باشد، دفتر استانی به سفارت یا کنسولگری سوئیس برای صدور ویزا اطلاع خواهد داد. بعد از ورود به کشور سوئیس، باید ظرف مدت ۱۴ روز جهت ثبت نام در اداره ثبت اطلاعات شهروندان از طریق دفاتر مهاجرت استانی محلی اقدام شده و اجازه اقامت در سوئیس اخذ شود. پس از آن، شروع به کار بلامانع است.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

نرح بیکاری و بازار کار سوئیس در سال 2022

نرخ بیکاری در جمهوری سوئیس با میزان 2.5 درصد، جزو ارقام پایین بیکاری در میان کشورها محسوب می شود. این مسئله می تواند نشان دهنده شرایط کاری مطلوب برای نیروی کار انسانی باشد. چرا که در واقع نشان دهنده این موضوع است که از هر ۱۰۰ نفر نیروی کار انسانی در این کشور، حدود 97 نفر مشغول به کار می باشند. نکته قابل توجه در این قسمت این است که حدود چهل درصد از نیروی کار سوئیس را اتباع خارجی تشکیل می دهند. پر واضح است که نرخ بیکاری پایین موجب می شود که کارفرما ناچاراً با پرداخت هزینه بیشتری، اقدام به استخدام نیروی کار متخصص نماید. به همین دلیل است که نرخ دستمزد و درآمد نیز در این کشور بالا می باشد. بنابراین مهاجرت به سوئیس با هدف کار در این کشور، موضوعی دور از ذهن و نامطلوب نخواهد بود.

نمودار نرخ بیکاری سوئیس

لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس و حقوق مشاغل پرطرفدار

متقاضیان کار در سوئیس، لازم است که قبل از اقدام به هر عملی، لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس و قوانین استخدامی این کشور را بررسی نمایند. اتباع خارجی به ویژه نیروی کار متخصص (Very Highly Qualified Workers) تحت شرایطی امکان پیدا کردن کار در سوئیس را دارند. هر چند که رقابتی که برای به دست آوردن آن جایگاه شغلی در سوئیس وجود دارد، بسیار شدید است. در واقع فرصت های شغلی برای افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا اقدام می نمایند، بسیار محدود تر می باشد. چرا که هر جایگاه شغلی ابتدا باید به مدت 3 ماه در سوئیس و کل اتحادیه اروپا آگهی شود تا فرصت شاغل بودن از تبعه سوئیسی و افراد ساکن در حوزه اتحادیه اروپا گرفته نشود. این موضوع یک قانون است که اصطلاحاً به آن؛ ترجیح نیروی کار محلی یا گفته می شود. هر چند سوئیس به لحاظ مساحت، کشور کوچکی است؛ اما استاندارد و کیفیت زندگی و شرایط و حقوق کارگران در این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارد. همچنین سوئیس یکی از مراکز مالی و صنعتی بسیار قوی در جهان می باشد. گفته می شود حدود چهل درصد از نیروی کار این کشور را کارگران خارجی تشکیل می دهند. در جدول ذیل تعدادی از مشاغل مورد نیاز این کشور را در سال جاری خواهید دید.

مشاغل مورد نیاز سوئیس

مهندسی مکانیک

مهندسی فناوری

مهندسی برق

بیمه

مدیریت جبران خسارت

بانکداری

مدیریت سرمایه گذاری

تحلیل گر مالی

 

کار در سوئیس می تواند یک عامل پیشرفت برای اتباع خارجی باشد. یکی از عواملی که می تواند این مهم را تقویت کند، درخواست در مشاغلی است که با کمبود مواجه می باشد. هر ساله این مشاغل توسط اداره کار و مهاجرت کشور سوئیس اعلام می شود. لیست مشاغل مورد نیاز در سوئیس که طرفدار زیادی دارند، به شرح ذیل می باشد:

پروفسور و استاد برق

 200.000 یورو سالانه

تحلیلگر خطر و مخاطرات طبیعی

200.000 یورو سالانه

مدیریت بحران و جبران خسارت

 216.000 یورو سالانه

مدیریت امور دولتی

 224.000 یورو سالانه

مدیریت برنامه

 228.000 یورو سالانه

مدیریت توسعه برنامه

 240.000 یورو سالانه

مدیریت اجرایی خودرو

 259.000 یورو سالانه

مدیریت همکاری های متقابل

 280.000 یورو سالانه

مدیریت اجرایی

 299.000 یورو سالانه

مامور ثبت سرمایه گذاری

 320.000 یورو سالانه

میزان حقوق و درآمد کار در سوئیس

به منظور کار در سوئیس، مسلماً یکی از مهم ترین موارد مد نظر متقاضی، میزان حقوق وی در شغل مورد نظر می باشد. در این خصوص لازم است بگوییم که میزان حقوق دریافتی در این کشور بالا می باشد. اما نکته ای که همزمان می بایست در نظر گرفت، این است که هزینه های زندگی در این کشور نیز به صورت موازی بسیار بالا می باشد و مقدار دستمزد دریافتی شما در هر منطقه متفاوت با منطقه دیگر است.

مانند سایر کشورها، دستمزد ناخالص در این کشور، مشمول محدوده کسوراتی مانند تأمین اجتماعی (پوشش سالمندی، بیمه بیکاری و برنامه های بازنشستگی و غیره) و طیف وسیعی از مالیات می شود. با این که مالیات در کشور سوئیس، نسبتاً زیاد محسوب می شود؛ اما نکته جالب این است که میزان مالیات در ده سال گذشته در این کشور تغییری نکرده است. مطالبی که در طی این مقاله مشاهده می فرمایید، توسط متخصصین ما در موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی خواهد بود. شما همراهان گرامی در لیست ذیل، عناوین شغلی با بالاترین دستمزد در کشور سوئیس را مشاهده می فرمایید که می تواند در زمینه کار در سوئیس اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهد.

بالاترین دستمزد های شغلی در سوئیس

معمار سیستم های IT

135,295 CHF ($135,503)

پزشک

131,602 CHF ($131,805)

بانکداری سرمایه گذاری

118,444 CHF ($118,626)

دامپزشکی

114,445 CHF ($114,622)

کشیش / وزیر

109,008 CHF ($109,176)

خلبان

101,340 CHF ($101,496)

حسابدار

89,515 CHF ($89,653)

مهندس نرم افزار

87,693 CHF ($87,829)

افسر نظامی

83,880 CHF ($84,009)

هزینه زندگی در سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس بسته به شهر انتخابی برای زندگی متغیر است. در جدول زیر، به هزینه های زندگی در سوئیس اشاره شده است.

اقلام و کالا

هزینه به یورو

1 وعده غذا در رستوران ارزان قیمت

23.54

1 لیتر شیر

1.5

1 کیلوگرم برنج

2.72

12 عد با تخم مرغ

4.99

1 کیلوگرم سینه مرغ

23.50

1 کیلوگرم گوشت گاو

46.02

1 کیلوگرم سیب زمینی

2.59

1 کیلوگرم گوجه فرنگی

3.82

 

علاوه بر هزینه های معمول زندگی شامل خورد و خوراک، پوشاک و حمل و نقل، هزینه های اجاره و خرید مسکن نیز از اصلی ترین هزینه های زندگی در کشور سوئیس به شمار می آید. در جدول زیر، میانگین هزینه اجاره و خرید ملک در سوئیس شرایط مختلف جغرافیایی کشور سوئیس نمایش داده شده است:

اجاره و خرید ملک

هزینه به یورو

اجاره ملک 1 خوابه در مرکز شهر

1،380.21

اجاره ملک 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

1،067.83

اجاره ملک 3 خوابه در مرکز شهر

2،546.77

اجاره ملک 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

2،000.53

خرید یک مترمربع ملک در مرکز شهر

10،176.14

خرید یک مترمربع ملک در خارج از مرکز شهر

7،138.30

نحوه کاریابی در سوئیس

متقاضی کار در سوئیس می بایست برای جستجوی شغل مورد نظر خود، از طرق مختلفی اقدام نماید. به طور مثال از طریق مؤسسات و سایت های کاریابی، آژانس های مرتبط با کارورزی، روزنامه های محلی، سرویس های استخدام عمومی و حتی مکاتبه مستقیم با شرکت ها و کارفرماها. البته این در حالتی است که فرد پیش از این، پیشنهاد شغلی نداشته باشد. از جمله شرایطی که در این زمینه مورد نیاز می باشد عبارتند از؛ داشتن مدارک دانشگاهی، سابقه کار حرفه ای و مهارت بالا. مورد دیگری که مطمئناً در زمینه کار در سوئیس به کمک متقاضی خواهد آمد، اشراف حداقلی به یکی از زبان های رسمی این کشور است. کشور سوئیس دارای چهار زبان زنده و رسمی می باشد که شامل زبان های انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی می شود. همان طور که اطلاع دارید به منظور کار کردن در یک کشور خارجی و دستیابی به پیشرفت شغلی، یادگیری زبان کشور مورد نظر جهت برقراری تعامل در محیط کاری، لازم و ضروری می باشد.

کار در جمهوری چک

مؤسسات کاریابی در سوئیس و معرفی سایت های استخدام

همان طور که پیشتر ذکر نمودیم، به دلیل ثبات بالای اقتصادی و نرخ بیکاری پایین در سوئیس، این کشور از جمله کشورهای قدرتمند در اتحادیه اروپا به شمار می آید. به همین دلیل کار در سوئیس برای ایرانیان نیز در زمره روش های محبوب برای مهاجرت به این کشور قرار دارد. اخذ مجوز کاری بسته به این که متقاضی از اتباع ساکن در اتحادیه اروپا یا کشورهای دیگر در جهان باشد، متفاوت خواهد بود. به این صورت که اتباع اتحادیه اروپا، نیازی به دریافت مجوز اقامت در سوئیس نخواهند داشت. ضمن این که هنگامی که شغل مورد نظر به مدت سه ماه آگهی می شود، شهروندان اتحادیه اروپا و تبعه سوئیس نسبت به اتباع کشورهای ثالث، در اولویت خواهند بود و کارفرمای مورد نظر، موظف به استخدام آن ها می باشد. در جمهوری سوئیس عموماً جایگاه های شغلی از طریق آگهی کردن در سایت ها، روزنامه ها و مؤسسات کاریابی مطرح و معرفی می شوند و متقاضیان با بررسی آن ها می توانند درخواست کار نمایند. در ذیل این مطلب، چند نمونه از معتبرترین سایت ها را جهت اطلاع رسانی به شما همراهان گرامی گردآوری نموده ایم. لازم به ذکر است که موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نخواهد نمود و مطالبی که در این خصوص نگارش شده اند، صرفاً جهت افزایش دانش عمومی متقاضیان کار در سوئیس برای ایرانیان می باشد.

وب سایت های کاریابی در کشور سوئیس

StepStone

Seasonworkers – ski jobs

Jobscout 24

job search Engine

Total jobs

Jobwinner

JobUp

شرایط اخذ ویزای همراه سوئیس

یکی دیگر از دغدغه های مهم کار در سوئیس برای ایرانیان متقاضی این روش، به همراه بردن خانواده ایشان به خصوص برای مهاجران متأهل می باشد. در امور مهاجرت، منظور از همراه در واقع همسر و فرزندان زیر هجده سال می باشد. اصولاً در بیشتر کشورها پس از عقد قرارداد کاری بین متقاضی و کارفرما، خانواده فرد اصلی، مجوز درخواست ویزای الحاق به خانواده را خواهند داشت. ویزای همراه سوئیس نیز از این قاعده پیروی می نماید.

موسسه ملک پور، در راستای امر مهم مهاجرت، محصولی را تهیه و تدوین نموده است که به اعتقاد ما اگر به درستی و با دقت به آن گوش فرا دهید، دانش و اطلاعات شما در زمینه مهاجرت را به اندازه یک مشاور مهاجرتی ارتقا خواهد داد. شما با تهیه این محصول ویدیویی می توانید با اصلی ترین راه ها و روش های مهاجرت به خوبی آشنا شده و گزینه های پیش روی خود را به خوبی شناسایی نمایید. موسسه ملک پور، آماده ارائه خدمات و انجام پروسه های عملی مهاجرت در طرق ارائه شده به شما خواهد بود.

گام به گام تا اخذ اقامت

اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در سوئیس

در این قسمت از مقاله کار در سوئیس، به بررسی وضعیت اقامت دائم و تابعیت نیروی کار انسانی خارجی در سوئیس خواهیم پرداخت. اتباع کشورهای ثالث پس از مدت 10 سال تمدید قراردادهای کاری و اقامت بدون وقفه در کشور سوئیس امکان اخذ مجوز "C" را خواهند داشت. مجوز "C" کشور سوئیس در واقع معادل اقامت دائم سوئیس می باشد که به یک شهروند غیر سوئیسی اجازه خواهد داد تا بدون محدودیت در جمهوری سوئیس، به کار و زندگی مشغول شود. دارنده این مجوز، نیازی به تمدید مجوز استخدام نداشته و امکان کار به صورت مستقل را خواهد داشت. نکته قابل ذکر در این قسمت از مهاجرت کاری به سوئیس این است که اتباع کشورهای آمریکا یا کانادا برای دریافت مجوز C می بایست به مدت پنج سال بدون وقفه در این کشور اقامت نمایند. از دیگر نکات مهم این است که دارندگان این مجوز می توانند آزادانه کارفرمایان خود را تغییر داده و یا در هر کانتونی که تمایل دارند زندگی نمایند.

برای کسب تابعیت نیز همانند اکثر کشورهای جهان، تسلط به فرهنگ و زبان این کشور از ملزومات اخذ تابعیت می باشد. لازم به ذکر است که گذرنامه سوئیس در رتبه سوم رنکینگ جهانی و در زمره قدرتمند ترین پاسپورت ها در جهان می باشد که به دارنده آن امکان سفر به 170 کشور را خواهد داد. شما می توانید با مطالعه مقاله زیر، از دیگر روش های مهاجرت به سوئیس اطلاع یافته و نسبت به آن ها اقدام نمایید.


سوالات متداول در زمینه کار در سوئیس

✅ کار در سوئیس چگونه ممکن است؟

جهت کار در کشور سوئیس، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئیسی الزامی است.

✅ مهم ترین مشاغل مورد نیاز کشور سوئیس کدامند؟

از مهم ترین مشاغل درخواستی کشور سوئیس می توان به مهندس برق، مدیر بحران، مدیر اجرایی و مدیر بحران و ریسک اشاره نمود.

✅ میزان حقوق پرداختی برای مشاغل مختلف در سوئیس چقدر است؟

متوسط میزان درآمد افراد در طول یک سال در سوئیس بین 104 تا 204 هزار دلار است.

✅ آیا کار در سوئیس شامل ویزای همراه می شود؟

افراد برای اخذ ویزای همراه سوئیس، نیاز به اخذ تاییدیه از کانتون محل سکونت خود در سوئیس دارند.


_____________________ سخن پایانی درباره مهاجرت کاری به سوئیس _____________________

کار در سوئیس، مدارک و شرایط اخذ ویزای کاری سوئیس و چگونگی اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق کار را در این مقاله مورد تحقیق و بررسی علمی قرار دادیم. دانستیم که برای دریافت مجوز کار در این کشور، میان اتباع اتحادیه اروپا و دیگر کشورها می بایست تمایز قائل شد. برای مهاجرت کاری به سوئیس، نیاز به دریافت پیشنهاد کاری می باشد و برای این امر می توان از طریق مؤسسات و راه های ذکر شده در خصوص کاریابی اقدام نمود. با وجود دستمزد بالا که انگیزه اکثر متقاضیان کار در سوئیس برای ایرانیان می باشد، میزان مالیات و هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالا است. در حالی که در مقایسه با کشورهایی چون اتریش که تبعه آن از همین ثبات و رفاه و کیفیت برخوردارند، هزینه های زندگی افراد در اتریش حدود یک سوم سوئیس می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در سوئیس و دیگر کشورهای طراز اول جهان، با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و از طریق تماس تلفنی یا تکمیل فرم تماس، از خدمات مشاوره تلفنی رایگان متخصصین مجرب ما بهره مند گردید. همچنین این امکان برای شما فراهم است تا در صورت داشتن سوال در ارتباط با این نوشتار، در بخش "ثبت پرسش"، نظرات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید. سوالات شما به محض رویت، در اسرع وقت پاسخ داده خواهند شد.

امتیاز 4.18 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
کوروش رضایی
سلام ممنون از مطالب خوبتون من 29 ساله هستم و فوق لیسانس مدیریت دارم و 2 سال سابقه کار چجوری میتونم برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار اقدام کنم؟ ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در کشور سوئیس شما نیازمند به یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر می باشید. اما شرایط سنی مناسبی دارید و یکی راه های ورود شما می تواند گزینه کار تحصیل باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
ارمین هاشمی
با سلام و خسته نباشید. ممنون بابت مقاله خوبه شما. ایا مهاجرت به سوئیس از طریق کار موجب اقامت دائم و تابعیت این کشور میشه؟ من مدرک فوق لیسانس دارم در رشته الکتروتکنیک. سابقه کار مرتبط هم دارم 4 سال. ایا موسسه شما برای کار یابی در سوئیس اقدام میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی یکی از ارزانترین و مناسب ترین راه های مهاجرت از طریق کار می باشد و شما با کار در کشور سوئیس می توانید به اخذ اقامت دائم و در نهایت به پاسپورت نیز دست یابید. درخصوص کاریابی موسسه ملک پور محصول گام به گام تا کار در خارج کشور را آماده کرده است که صفر تا صد کاریابی را آموزش می دهد که در لینک زیر قسمت اول آن را بصورت رایگان می توانید مشاهده نمایید. https://malekpourmie.com/product/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/
عارف حسنی
سلام و وقت بخیر ممنون از مقاله خیلی خوبتون. میخواستم بدونم آیا شما برای کاریابی در کشور سوئیس و یا کشورهای اطراف برای رشته IT اقدامی دارید؟ من 34 ساله و مهندسی IT هستم، زبانم در حد آیلتس 5 و سابقه کارم حدود 8 سال هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب رشته و سن شما بسیار مناسب می باشد برای جاب سیکر آلمان و اتریش، اگر سابقه کار مرتبط داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
امیر بهرامی
با سلام ممنون از مقاله خوبتون من 39 ساله هستم دارای مدرک فوق لیسانس مکانیک وسابقه شغلی حدود 16 سال در صنایع هواپیمایی دارم دارای مدرک تعمیر و نگهداری هواپیما از سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین دارای یک فرزند 4 ساله نیز می باشم می خواستم در مورد مهاجرت به سوِِِییس راهنماییم کنید که آیا امکانش وجود دارد یا خیر ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما برای مهاجرت از طریق ویزای کاری باید از یک کارفرمای سوئیسی پیشنهاد شغلی داشته باشید ولی از طریق تحصیل نیز می توان وارد این کشور شد تا در محیط در جستجوی کار باشید. ولی کشورهایی نظیر اتریش و آلمان به شما ویزای جستحوی کار می دهد تا در محیط حضور داشته و پیشنهاد شغلی اخذ کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس
حبیب اله محمدی
سلام وعرض ادب جاب آفر خیاطی برای حوضه شینگن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما میتوانید پکیج کاریابی خارج از کشور را تهیه کنید و با کمک محصول کار پیدا کنید
مارال صادقی
سلام. وقت بخیر. متشکرم از مقاله بسیار خوبتون . من 32 ساله هستم. مدرک فوق لیسانس علوم ارتباطات اجتماعی دارم و 8 سال سابقه کار رسانه ای دارم. آیا ادارات یا شرکت های سوئیس به مدیر روابط عمومی نیاز دارند؟ کدام کشورهای اروپایی بیشتر جذب نیروی مدیر روابط عمومی دارند و خواستار جذب کارشناس ارشد علوم ارتباطات هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به رزومه ای که می فرمایید باید با خود شرکت ها و رسانه های مرتبط به رشته تان ارتباط بگیرید ببینید می توانید جاب آفر دریافت نمایید یا خیر. برای کار در خارج کشور می توانید از محصول زیر کمک بگیرید. https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
رضا اسپروز
سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم 7 حسابداری هستم / میخوام شروع کنم به خوندن زبان / ایا شانسی دارم برای مهاجرت کاری؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به اینکه سیستم حسابداری ایران با سایر کشورها متفاوت می باشد اخذ ویزای کاری دشوار می باشد. بهترین مسیر برای شما مهاجرت تحصیلی می باشد