شرایط کار در سوئیس

22 مرداد 1402 12 نظر

برای کار در سوئیس باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • سن متقاضی باید بین ۲۰ تا ۴۰ سال باشد
 • از یک کارفرمای سوئیسی پیشنهاد کاری داشته باشید
 • در زمینه شغل درخواستی سابقه کاری داشته باشد و یا در دوره‌های کارآموزی ۱ تا ۲ هفته‌ای شرکت کنید.
 • تحصیلات دانشگاهی در راستا با شغل انتخابی داشته باشید.
 • تسلط کافی به زبان انگلیسی و یا زبان سوئیسی داشته باشید.
 • ویزای کار در سوئیس را دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در سوئیس برای ایرانیان، شما عزیزان می توانید با مشاورین و حقوقدانان مجرب ما در موسسه ملك پور ارتباط برقرار نموده و یا از طریق تکمیل فرم تماس، درخواست دریافت مشاوره رایگان تلفنی نمایید. 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

کار در سوئیس

کار در سوئیس برای ایرانیان

برای کار در سوئیس همان طور که بیان شد نیاز به داشتن پیشنهاد کاری است. برای دریافت پیشنهاد کاری در سوئیس، کمی مراحل چیده‌ای وجود دارد. به این حالت که:

 • ابتدا باید کارفرمای شما در وزارت کار سوئیس برای شغل مورد نظر درخواست نیرو  کند و اگر از بین نیروهای سوئیسی فرد مورد نظر پیدا شود اولویت با اوست، 
 • اگر بعد از گذشت سه ماه موفق به پیدا کردن نیروی ماهر برای شغل مورد نظر از بین شهروندان سوئیس نشد باید درخواست نیروی خود را در اتحادیه ثبت کند و از بین افراد ساکن در اتحادیه اروپا فرد مورد نظر را انتخاب کنند.
 • اگر بعد از گذشت سه ماه فرد مورد نظر پیدا نشد می‌توانند کارگر مورد نظر را از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا انتخاب کنند، یعنی جمعا 6 ماه باید منتظر باشید  تا بتوانید به شغل مورد نظر وارد شوید.

با توجه به اینکه کشور ایران خارج از اتحادیه اروپا می‌باشد فرایند پیدا کردن کار در سوئیس برای ایرانیان کمی دشوار و پیچیده می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار در خارج از کشور و کاریابی


میزان ساعت کاری در سوئیس

در بررسی میزان ساعت کاری در سوئیس برای کارمندان و کارگران باید بیان کنیم که، میزان ساعت کاری که کارمندان در هفته مشغول به کار هستند بین ۴۰ الی ۴۴ ساعت می‌باشد، اما این میزان برای مشاغل خدماتی و فنی یک ساعت بیشتر می‌باشد. در واقع کارگران و مشاغل فنی باید در هفته ۴۵ ساعت کار کنند.

ویزای کار در سوئیس

با توجه به کیفیت بالای زندگی و پیشرفته بودن از منظر اقتصادی، سوئیس کشور گرانی محسوب می گردد. در نتیجه برای مهاجرت به این کشور می بایست تمامی جوانب سنجیده شود. مهاجرت کاری به سوئیس، به دلیل نرخ بیکاری پایین این کشور، نسبت به سایر روش ها بیشتر قابل دسترس می باشد. لازم به ذکر است که اخذ مجوز کار در سوئیس برای ایرانیان به عوامل مختلفی از جمله این که اهل کدام کشور هستید، چه مهارت هایی دارید و تحصیلات شما و... بستگی دارد. سوئیس دارای سیستم دوگانه ای است و به اتباع خارجی اجازه کار می دهد. در حالی که شهروندان اتحادیه اروپا به طور کلی این اجازه را دارند که در هنگام جستجوی کار، به مدت سه ماه در کشور سوئیس حضور داشته باشند؛ این روند برای شهروندان کشورهای دیگر متفاوت می باشد. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بدون دریافت ویزای سوئیس تا 90 روز (قابل تمدید تا شش ماه) در کشور سوئیس اقامت داشته، کار کنند و یا به دنبال کار باشند. در خصوص شهروندان کشورهای ثالث، مجوز کار در این کشور تنها برای کسانی صادر می شود که در مشاغل حرفه ای، سابقه کار داشته و عموماً تحصیلات عالیه داشته باشند؛ اما قبل از درخواست مجوز اقامت و کار می بایست پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. پس از آن، کارفرما می بایست ثابت نماید که هیچ شهروندی از سایر کشورهای اتحادیه، واجد شرایط شغل مورد نظر نمی باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت ویزای کاری سوئیس و پیش از آن، دریافت ویزا مهاجرت کاری به سوئیس به قرار زیر می باشد:

 • مدارک هویتی ترجمه شده، شامل گذرنامه و عکس و...
 • مدارک تحصیلی معتبر ترجمه شده
 • (اعم از مدرک دکترا و ریز نمرات، مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات، مدرک لیسانس و ریز نمرات)
 • ارائه سوابق و رزومه کاری شخص متقاضی.
 • ارائه دعوتنامه از کارفرمای مجاز در کشور سوئیس
 • ارائه مستند مکاتبات با کارفرما و آگهی مربوط به جایگاه شغلی مورد نظر (مطبوعات و یا آنلاین)
 • ارائه مدرک زبان اعم از انگلیسی یا آلمانی
 • ارائه سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)
 • ارائه گواهی سلامت

متقاضی همزمان باید به سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خود جهت دریافت ویزای ورود به کشور سوئیس و یا اقامت طولانی مدت در این کشور درخواست دهد. اداره فدرال مهاجرت (FOM) پس از بررسی و تصمیم نهایی، نتیجه را به اطلاع شخص، کارفرمای وی و دفتر استانی در محل اقامت متقاضی می رساند. در صورتی که با صدور مجوز موافقت شده باشد، دفتر استانی به سفارت یا کنسولگری سوئیس برای صدور ویزا اطلاع خواهد داد. بعد از ورود به کشور سوئیس، باید ظرف مدت ۱۴ روز جهت ثبت نام در اداره ثبت اطلاعات شهروندان از طریق دفاتر مهاجرت استانی محلی اقدام شده و اجازه اقامت در سوئیس اخذ شود. پس از آن، شروع به کار بلامانع است.

نحوه کاریابی در سوئیس

متقاضی کار در سوئیس می بایست برای جستجوی شغل مورد نظر خود، از طرق مختلفی اقدام نماید. به طور مثال از طریق مؤسسات و سایت های کاریابی، آژانس های مرتبط با کارورزی، روزنامه های محلی، سرویس های استخدام عمومی و حتی مکاتبه مستقیم با شرکت ها و کارفرماها. البته این در حالتی است که فرد پیش از این، پیشنهاد شغلی نداشته باشد. از جمله شرایطی که در این زمینه مورد نیاز می باشد عبارتند از؛ داشتن مدارک دانشگاهی، سابقه کار حرفه ای و مهارت بالا. مورد دیگری که مطمئناً در زمینه کار در سوئیس به کمک متقاضی خواهد آمد، اشراف حداقلی به یکی از زبان های رسمی این کشور است. کشور سوئیس دارای چهار زبان زنده و رسمی می باشد که شامل زبان های انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی می شود. همان طور که اطلاع دارید به منظور کار کردن در یک کشور خارجی و دستیابی به پیشرفت شغلی، یادگیری زبان کشور مورد نظر جهت برقراری تعامل در محیط کاری، لازم و ضروری می باشد.

کار در جمهوری چک

مؤسسات کاریابی در سوئیس

همان طور که پیشتر ذکر نمودیم، به دلیل ثبات بالای اقتصادی و نرخ بیکاری پایین در سوئیس، این کشور از جمله کشورهای قدرتمند در اتحادیه اروپا به شمار می آید. به همین دلیل کار در سوئیس برای ایرانیان نیز در زمره روش های محبوب برای مهاجرت به این کشور قرار دارد. اخذ مجوز کاری بسته به این که متقاضی از اتباع ساکن در اتحادیه اروپا یا کشورهای دیگر در جهان باشد، متفاوت خواهد بود. به این صورت که اتباع اتحادیه اروپا، نیازی به دریافت مجوز اقامت در سوئیس نخواهند داشت. ضمن این که هنگامی که شغل مورد نظر به مدت سه ماه آگهی می شود، شهروندان اتحادیه اروپا و تبعه سوئیس نسبت به اتباع کشورهای ثالث، در اولویت خواهند بود و کارفرمای مورد نظر، موظف به استخدام آن ها می باشد. در جمهوری سوئیس عموماً جایگاه های شغلی از طریق آگهی کردن در سایت ها، روزنامه ها و مؤسسات کاریابی مطرح و معرفی می شوند و متقاضیان با بررسی آن ها می توانند درخواست کار نمایند. در ذیل این مطلب، چند نمونه از معتبرترین سایت ها را جهت اطلاع رسانی به شما همراهان گرامی گردآوری نموده ایم. لازم به ذکر است که موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نخواهد نمود و مطالبی که در این خصوص نگارش شده اند، صرفاً جهت افزایش دانش عمومی متقاضیان کار در سوئیس برای ایرانیان می باشد. لیست وب سایت های کاریابی در کشور سوئیس:

 • StepStone
 • Jobscout 24
 • job search Engine
 • Seasonworkers – ski jobs
 • JobUp
 • Jobwinner
 • Total jobs

میزان حقوق و درآمد کار در سوئیس

به منظور کار در سوئیس، مسلماً یکی از مهم ترین موارد مد نظر متقاضی، میزان حقوق وی در شغل مورد نظر می باشد. در این خصوص لازم است بگوییم که میزان حقوق دریافتی در این کشور بالا می باشد. اما نکته ای که همزمان می بایست در نظر گرفت، این است که هزینه های زندگی در این کشور نیز به صورت موازی بسیار بالا می باشد و مقدار دستمزد دریافتی شما در هر منطقه متفاوت با منطقه دیگر است.

مانند سایر کشورها، دستمزد ناخالص در این کشور، مشمول محدوده کسوراتی مانند تأمین اجتماعی (پوشش سالمندی، بیمه بیکاری و برنامه های بازنشستگی و غیره) و طیف وسیعی از مالیات می شود. با این که مالیات در کشور سوئیس، نسبتاً زیاد محسوب می شود؛ اما نکته جالب این است که میزان مالیات در ده سال گذشته در این کشور تغییری نکرده است. مطالبی که در طی این مقاله مشاهده می فرمایید، توسط متخصصین ما در موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی خواهد بود. شما همراهان گرامی در لیست ذیل، عناوین شغلی با بالاترین دستمزد در کشور سوئیس را مشاهده می فرمایید که می تواند در زمینه کار در سوئیس اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهد.

بالاترین دستمزد های شغلی در سوئیس

معمار سیستم های IT

135,295 CHF ($135,503)

پزشک

131,602 CHF ($131,805)

بانکداری سرمایه گذاری

118,444 CHF ($118,626)

دامپزشکی

114,445 CHF ($114,622)

کشیش / وزیر

109,008 CHF ($109,176)

خلبان

101,340 CHF ($101,496)

حسابدار

89,515 CHF ($89,653)

مهندس نرم افزار

87,693 CHF ($87,829)

افسر نظامی

83,880 CHF ($84,009)

 

مشاغل مورد نیاز سوئیس

متقاضیان کار در سوئیس، لازم است که قبل از اقدام به هر عملی، لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس و قوانین استخدامی این کشور را بررسی نمایند. اتباع خارجی به ویژه نیروی کار متخصص (Very Highly Qualified Workers) تحت شرایطی امکان پیدا کردن کار در سوئیس را دارند. هر چند که رقابتی که برای به دست آوردن آن جایگاه شغلی در سوئیس وجود دارد، بسیار شدید است. در واقع فرصت های شغلی برای افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا اقدام می نمایند، بسیار محدود تر می باشد. چرا که هر جایگاه شغلی ابتدا باید به مدت 3 ماه در سوئیس و کل اتحادیه اروپا آگهی شود تا فرصت شاغل بودن از تبعه سوئیسی و افراد ساکن در حوزه اتحادیه اروپا گرفته نشود. این موضوع یک قانون است که اصطلاحاً به آن؛ ترجیح نیروی کار محلی یا گفته می شود. هر چند سوئیس به لحاظ مساحت، کشور کوچکی است؛ اما استاندارد و کیفیت زندگی و شرایط و حقوق کارگران در این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارد. همچنین سوئیس یکی از مراکز مالی و صنعتی بسیار قوی در جهان می باشد. گفته می شود حدود چهل درصد از نیروی کار این کشور را کارگران خارجی تشکیل می دهند. در جدول ذیل تعدادی از مشاغل مورد نیاز این کشور را در سال جاری خواهید دید.

مشاغل مورد نیاز سوئیس

مهندسی مکانیک

مهندسی فناوری

مهندسی برق

بیمه

مدیریت جبران خسارت

بانکداری

مدیریت سرمایه گذاری

تحلیل گر مالی

 

کار در سوئیس می تواند یک عامل پیشرفت برای اتباع خارجی باشد. یکی از عواملی که می تواند این مهم را تقویت کند، درخواست در مشاغلی است که با کمبود مواجه می باشد. هر ساله این مشاغل توسط اداره کار و مهاجرت کشور سوئیس اعلام می شود. لیست مشاغل مورد نیاز در سوئیس که طرفدار زیادی دارند، به شرح ذیل می باشد:

پروفسور و استاد برق

 200.000 یورو سالانه

تحلیلگر خطر و مخاطرات طبیعی

200.000 یورو سالانه

مدیریت بحران و جبران خسارت

 216.000 یورو سالانه

مدیریت امور دولتی

 224.000 یورو سالانه

مدیریت برنامه

 228.000 یورو سالانه

مدیریت توسعه برنامه

 240.000 یورو سالانه

مدیریت اجرایی خودرو

 259.000 یورو سالانه

مدیریت همکاری های متقابل

 280.000 یورو سالانه

مدیریت اجرایی

 299.000 یورو سالانه

مامور ثبت سرمایه گذاری

 320.000 یورو سالانه

نرخ کار در سوئیس

نرخ بیکاری در جمهوری سوئیس با میزان 2.5 درصد، جزو ارقام پایین بیکاری در میان کشورها محسوب می شود. این مسئله می تواند نشان دهنده شرایط کاری مطلوب برای نیروی کار انسانی باشد. چرا که در واقع نشان دهنده این موضوع است که از هر ۱۰۰ نفر نیروی کار انسانی در این کشور، حدود 97 نفر مشغول به کار می باشند. نکته قابل توجه در این قسمت این است که حدود چهل درصد از نیروی کار سوئیس را اتباع خارجی تشکیل می دهند. پر واضح است که نرخ بیکاری پایین موجب می شود که کارفرما ناچاراً با پرداخت هزینه بیشتری، اقدام به استخدام نیروی کار متخصص نماید. به همین دلیل است که نرخ دستمزد و درآمد نیز در این کشور بالا می باشد. بنابراین مهاجرت به سوئیس با هدف کار در این کشور، موضوعی دور از ذهن و نامطلوب نخواهد بود.

نمودار نرخ بیکاری سوئیس 2023

اخذ اقامت از طریق کار در سوئیس

در این قسمت از مقاله کار در سوئیس، به بررسی وضعیت اقامت دائم و تابعیت نیروی کار انسانی خارجی در سوئیس خواهیم پرداخت. اتباع کشورهای ثالث پس از مدت 10 سال تمدید قراردادهای کاری و اقامت بدون وقفه در کشور سوئیس امکان اخذ مجوز "C" را خواهند داشت. مجوز "C" کشور سوئیس در واقع معادل اقامت دائم سوئیس می باشد که به یک شهروند غیر سوئیسی اجازه خواهد داد تا بدون محدودیت در جمهوری سوئیس، به کار و زندگی مشغول شود. دارنده این مجوز، نیازی به تمدید مجوز استخدام نداشته و امکان کار به صورت مستقل را خواهد داشت. نکته قابل ذکر در این قسمت از مهاجرت کاری به سوئیس این است که اتباع کشورهای آمریکا یا کانادا برای دریافت مجوز C می بایست به مدت پنج سال بدون وقفه در این کشور اقامت نمایند. از دیگر نکات مهم این است که دارندگان این مجوز می توانند آزادانه کارفرمایان خود را تغییر داده و یا در هر کانتونی که تمایل دارند زندگی نمایند.

برای کسب تابعیت نیز همانند اکثر کشورهای جهان، تسلط به فرهنگ و زبان این کشور از ملزومات اخذ تابعیت می باشد. لازم به ذکر است که گذرنامه سوئیس در رتبه سوم رنکینگ جهانی و در زمره قدرتمند ترین پاسپورت ها در جهان می باشد که به دارنده آن امکان سفر به 170 کشور را خواهد داد. شما می توانید با مطالعه مقاله زیر، از دیگر روش های مهاجرت به سوئیس اطلاع یافته و نسبت به آن ها اقدام نمایید.


سوالات متداول

✔️ کار در سوئیس چگونه ممکن است؟

جهت کار در کشور سوئیس، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئیسی الزامی است.

✔️ مهم ترین مشاغل مورد نیاز کشور سوئیس کدامند؟

از مهم ترین مشاغل درخواستی کشور سوئیس می توان به مهندس برق، مدیر بحران، مدیر اجرایی و مدیر بحران و ریسک اشاره نمود.

✔️ میزان حقوق پرداختی برای مشاغل مختلف در سوئیس چقدر است؟

متوسط میزان درآمد افراد در طول یک سال در سوئیس بین 104 تا 204 هزار دلار است.

✔️ آیا ویزای کار در سوئیس شامل ویزای همراه نیز می شود؟

افراد برای اخذ ویزای همراه سوئیس، نیاز به اخذ تاییدیه از کانتون محل سکونت خود در سوئیس دارند.


سخن پایانی

کار در سوئیس، مدارک و شرایط اخذ ویزای کاری سوئیس و چگونگی اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق کار را در این مقاله مورد تحقیق و بررسی علمی قرار دادیم. دانستیم که برای دریافت مجوز کار در این کشور، میان اتباع اتحادیه اروپا و دیگر کشورها می بایست تمایز قائل شد. برای مهاجرت کاری به سوئیس، نیاز به دریافت پیشنهاد کاری می باشد و برای این امر می توان از طریق مؤسسات و راه های ذکر شده در خصوص کاریابی اقدام نمود. با وجود دستمزد بالا که انگیزه اکثر متقاضیان کار در سوئیس برای ایرانیان می باشد، میزان مالیات و هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالا است. در حالی که در مقایسه با کشورهایی چون اتریش که تبعه آن از همین ثبات و رفاه و کیفیت برخوردارند، هزینه های زندگی افراد در اتریش حدود یک سوم سوئیس می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در سوئیس و دیگر کشورهای طراز اول جهان، با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و از طریق تماس تلفنی یا تکمیل فرم تماس، از خدمات مشاوره تلفنی رایگان متخصصین مجرب ما بهره مند گردید. همچنین این امکان برای شما فراهم است تا در صورت داشتن سوال در ارتباط با این نوشتار، در بخش "ثبت پرسش"، نظرات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید. سوالات شما به محض رویت، در اسرع وقت پاسخ داده خواهند شد.

امتیاز 4.23 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
کوروش رضایی
سلام ممنون از مطالب خوبتون من 29 ساله هستم و فوق لیسانس مدیریت دارم و 2 سال سابقه کار چجوری میتونم برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار اقدام کنم؟ ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در کشور سوئیس شما نیازمند به یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر می باشید. اما شرایط سنی مناسبی دارید و یکی راه های ورود شما می تواند گزینه کار تحصیل باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
ارمین هاشمی
با سلام و خسته نباشید. ممنون بابت مقاله خوبه شما. ایا مهاجرت به سوئیس از طریق کار موجب اقامت دائم و تابعیت این کشور میشه؟ من مدرک فوق لیسانس دارم در رشته الکتروتکنیک. سابقه کار مرتبط هم دارم 4 سال. ایا موسسه شما برای کار یابی در سوئیس اقدام میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی یکی از ارزانترین و مناسب ترین راه های مهاجرت از طریق کار می باشد و شما با کار در کشور سوئیس می توانید به اخذ اقامت دائم و در نهایت به پاسپورت نیز دست یابید. درخصوص کاریابی موسسه ملک پور محصول گام به گام تا کار در خارج کشور را آماده کرده است که صفر تا صد کاریابی را آموزش می دهد که در لینک زیر قسمت اول آن را بصورت رایگان می توانید مشاهده نمایید. https://malekpourmie.com/product/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/
عارف حسنی
سلام و وقت بخیر ممنون از مقاله خیلی خوبتون. میخواستم بدونم آیا شما برای کاریابی در کشور سوئیس و یا کشورهای اطراف برای رشته IT اقدامی دارید؟ من 34 ساله و مهندسی IT هستم، زبانم در حد آیلتس 5 و سابقه کارم حدود 8 سال هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب رشته و سن شما بسیار مناسب می باشد برای جاب سیکر آلمان و اتریش، اگر سابقه کار مرتبط داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
امیر بهرامی
با سلام ممنون از مقاله خوبتون من 39 ساله هستم دارای مدرک فوق لیسانس مکانیک وسابقه شغلی حدود 16 سال در صنایع هواپیمایی دارم دارای مدرک تعمیر و نگهداری هواپیما از سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین دارای یک فرزند 4 ساله نیز می باشم می خواستم در مورد مهاجرت به سوِِِییس راهنماییم کنید که آیا امکانش وجود دارد یا خیر ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما برای مهاجرت از طریق ویزای کاری باید از یک کارفرمای سوئیسی پیشنهاد شغلی داشته باشید ولی از طریق تحصیل نیز می توان وارد این کشور شد تا در محیط در جستجوی کار باشید. ولی کشورهایی نظیر اتریش و آلمان به شما ویزای جستحوی کار می دهد تا در محیط حضور داشته و پیشنهاد شغلی اخذ کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس
مایا
سلام. بابت اطلاعات خوبی که ارائه دادین خیلی ممنون. آیا با سن 22 سال و 8 ماه سابقه کار تدریس، زبان شانسی برای اقدام کاری وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای کار در این خصوص باید کارفرمایی داشته باشید که به شما جاب آفر ارائه نماید و با داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی و سابقه کار بالاتر شانس بیشتری برای انجام کار خواهید داشت.
حبیب اله محمدی
سلام وعرض ادب جاب آفر خیاطی برای حوضه شینگن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما میتوانید پکیج کاریابی خارج از کشور را تهیه کنید و با کمک محصول کار پیدا کنید
کامران مولائی
سلام و وقت بخیر من پرستار هستم.10 سال سابقه و استخدام رسمی هستم. امکان مهاجرت کار به همراه همسر برای سوئیس وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی رزومه شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد. برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس حاصل نمایید.
مارال صادقی
سلام. وقت بخیر. متشکرم از مقاله بسیار خوبتون . من 32 ساله هستم. مدرک فوق لیسانس علوم ارتباطات اجتماعی دارم و 8 سال سابقه کار رسانه ای دارم. آیا ادارات یا شرکت های سوئیس به مدیر روابط عمومی نیاز دارند؟ کدام کشورهای اروپایی بیشتر جذب نیروی مدیر روابط عمومی دارند و خواستار جذب کارشناس ارشد علوم ارتباطات هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به رزومه ای که می فرمایید باید با خود شرکت ها و رسانه های مرتبط به رشته تان ارتباط بگیرید ببینید می توانید جاب آفر دریافت نمایید یا خیر. برای کار در خارج کشور می توانید از محصول زیر کمک بگیرید. https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
رضا اسپروز
سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم 7 حسابداری هستم / میخوام شروع کنم به خوندن زبان / ایا شانسی دارم برای مهاجرت کاری؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به اینکه سیستم حسابداری ایران با سایر کشورها متفاوت می باشد اخذ ویزای کاری دشوار می باشد. بهترین مسیر برای شما مهاجرت تحصیلی می باشد
مریم
سلام و خداقوت. برای کار در سوئیس با سه سال سابقه کار بدون بیمه امکان اقدام وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورت پیدا کردن جاب افر می توانید ویزای کاری دریافت نمایید و الزامی به ارائه بیمه نمی باشد.
Shiron
سلام برای کار در سوئیس چه مدرک زبانی نیازه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما برای کار در سوئیس بسته به منطقه کاری و یا کارفرمای خود باید به زبان همان کانتون آشنا باشید ولی در بسیاری از موارد نیازی به مدرک زبان ندارید.
Mina
آیا من میتونم با مدرک نجاری برای ویزای کار سوییس اقدام کنم؟!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورت داشتن کارفرمایی در این کشور بله این امکان وجود دارد.
مشاوره رایگان