مهاجرت به مجارستان - شرایط و روش های مهاجرت

30 نظر

مهاجرت به مجارستان، از طریق روش‌های تحصیل، کار، سرمایه‌ گذاری، ازدواج، تولد ممکن می‌ باشد. مجارستان عضو اتحادیه اروپا می‌باشد و هزینه‌ های زندگی نسبت به کشورهایی مانند کشورهای اروپای غربی آلمان و اتریش کمتر می‌باشد اما امکانات کشوری آن نسبت به کشورهای اروپای غربی کمتر است این کشور دارای بناهای مدرن می‌باشد و در عین حال بافت تاریخی و فرهنگی خود را نیز حفظ کرده است سطح درآمد در مجارستان نسبت به کشورهای اروپا ایین‌تر است فاصله کشورهای همسایه در رفت و آمد باشید

شما بزرگواران  می توانید با پر نمودن فرم تماس و یا تماس با شماره تلفن های موسسه، از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین موسسه بهره مند گردید. در این نوشتار زیر عنوان های زیر در باب مهاجرت به مجارستان بررسی می گردد و شش طریق اصلی مهاجرت به مجارستان به اختصار توضیح داده خواهد شد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد به مجارستان مهاجرت کنیم یا نه؟


 

مهاجرت کاری به مجارستان

یکی از روش ها جهت دریافت اقامت مجارستان و مهاجرت به این کشور، روش کاری است. برای دریافت ویزای کاری باید پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما در مجارستان داشته باشید.

 

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به مجارستان مهاجرت تحصیلی است. جهت دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان، در بسیاری از رشته ها باید ابتدا در امتحان ورودی دانشگاه ها و مراکز تحصیلی این کشور موفق به اخذ نمره قابل قبول شوید.

 

مهاجرت با سرمایه‌ گذاری در مجارستان

برای اشخاصی که سرمایه لازم را دارند سرمایه گذاری در مجارستان بهترین راه است. از بهترین روش های سرمایه گذاری در مجارستان خرید ملک و دریافت اقامت پلاس است.

 

 

مهاجرت با تولد فرزند در مجارستان

سیستم اعطای تابعیت در کشور مجارستان، اصل خون می باشد. چنانچه نوزادی در این کشور متولد شود، به صرف تولد در خاک این کشور، تابعیت و اقامت مجارستان را دریافت نمی نماید.

 

مهاجرت با ازدواج در مجارستان

در صورت ازدواج با تبعه مجارستانی می توانید اقامت مجارستان را دریافت کنید. برای اثبات ازدواج خود باید مدارک قابل قبولی ارائه دهید که به آن اشاره شده.

 

پناهندگی در مجارستان

یکی از روش های مهاجرت به مجارستان پناهندگی در این کشور است.اما باید بگویم مجارستان به دلایل زیادی از جمله شرایط دشوار پروسه پناهندگی گزینه مناسبی نیست.

 

 

 

مباحثی که در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد

تماس با ما

مهاجرت به مجارستان

زندگی در مجارستان و شرایط مهاجرت به مجارستان

زندگی در مجارستان و شرایط مهاجرت به مجارستان در زیر این عنوان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. از لحاظ جغرافیایی، مجارستان در منطقه اروپای شرقی واقع گردیده است. همسایه شمالی مجارستان، کشور اسلواکی بوده و از قسمت شمال شرقی با کشور اوکراین همسایه می باشد.

همچنین همسایه شرقی و جنوب شرقی این کشور، رومانی و همسایه های جنوبی آن، کشورهای صربستان و کرواسی می باشند و از سمت جنوب غربی با کشور اسلوونی و در سمت غرب با کشور اتریش مرز مشترک دارد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد راه‌های اخذ اقامت در 10 دقیقه


 

بسیاری از افرادی که تقاضای اخذ اقامت کاری یا پذیرش تحصیلی کشورهای آلمان یا اتریش را دارند، با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور مجارستان، ابتدا جهت پذیرش دوره های زبان در کشور مجارستان اقدام نموده و اقامت این کشور را به کسب می نمایند.

همچنین از این طریق، سطح زبان آلمانی یا انگلیسی خود را ارتقاء بخشیده و سپس اقدام به یافتن کار یا اخذ پذیرش تحصیلی در کشورهای آلمان یا اتریش می نمایند. به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های کشور مجارستان، متقاضیان زیادی تمایل دارند در دوره های پیش پزشکی در این کشور شرکت نمایند که از رشته های محبوب نیز می باشد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به مجارستان


 

بر اساس تخمین صندوق بین‌المللی پول، کشور مجارستان از بین ۱۹۱ کشور در دنیا، در رتبه 58 قدرتمندترین کشورها از لحاظ شرایط اقتصادی و تولید ناخالص داخلی قرار گرفته است.

کشور مجارستان با داشتن درآمد و استانداردهای بالای زندگی، عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نیز می باشد. به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص اقامت در مجارستان و شرایط زندگی در این کشور می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد انواع روش های مهاجرت


مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت به مجارستان از طریق کار در ذیل این عنوان مورد بررسی قرار گرفته است. این پروسه و بدین شکل است که متقاضیان کار در کشور مجارستان بایستی تمامی مدارک و مهمتر از همه، رزومه خود را برای مؤسسات کاریابی واقع در کشور مجارستان ارسال نمایند تا از این طریق بتوانند کارفرمایی در کشور مجارستان پیدا کرده و از طرف وی، دعوتنامه کاری دریافت کنند.

از مهمترین اقدامات جهت اخذ ویزای کار مجارستان، ایجاد شرایطی برای دریافت دعوتنامه کاری از یکی از کارفرمایان مجارستانی می باشد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد بهترین کشور ها برای مهاجرت


 

ارائه مدارکی همچون ارائه مدارک دانشگاهی، ارائه سوابق کاری مرتبط و داشتن تسلط بر زبان مجاری یا انگلیسی از مهم ترین موارد جهت اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای مجارستانی می باشد. یکی از نکات حائز اهمیت برای دریافت ویزای کار در مرحله نخست، نبود متقاضی برای شغل مورد نظر در میان شهروندان مجارستانی یا فرد مقیم مجارستان یا اتحادیه اروپا می باشد. با در نظر داشتن نرخ پایین بیکاری در کشور مجارستان که حدود 3.46 درصد است، یافتن کار در این کشور کار سهل و آسانی به نظر می آید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

در نمودار زیر، شاخص بیکاری در سال های اخیر در کشور مجارستان قابل مشاهده می باشد.

مهاجرت به مجارستان

همچنین برای کسب اطلاعات جامع تر در خصوص کار در مجارستان و شرایط ویزای کاری در این کشور می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

مهاجرت به مجارستان

کار در مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

آسانترین راه مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل بوده که در زیر این عنوان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. جهت دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور مجارستان، در بسیاری از رشته ها بایستی ابتدا در امتحان ورودی دانشگاه ها و مراکز تحصیلی این کشور موفق به اخذ نمره قابل قبول شوید. دانشگاه های کشور مجارستان در رتبه بندی دانشگاه ها و مجامع بین المللی، در جایگاه مناسبی قرار گرفته است. بهتر است بدانید که متقاضیان پزشکی، دامپزشکی و دندان پزشکی که تحصیلات خود را در دانشگاه های مجارستان به پایان برسانند می توانند در کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به معادلسازی، به کار طبابت مشغول شوند.

متقاضیان می توانند در دانشگاه های کشور مجارستان در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا مشغول به تحصیل شوند. زمان شروع کلاس ها در دانشگاه های مجارستان همانند بسیاری از دانشگاه ها در سراسر جهان، در دو ترم پاييز (از سپتامبر تا ژانويه) و ترم بهار (از فوريه تا ژوئن) می باشد.. علاقه مندان به تحصیل در مجارستان باید با اخذ نامه پذیرش از دانشگاه، به سفارت این کشور جهت دریافت ویزای تحصیلی مراجعه نمایند. برای ایرانیان توصیه می شود که هزینه های تحصیل حداقل یکسال را به صورت کامل پرداخت نموده و سپس به منظور اخذ ویزا اقدام نمایند. شایان ذکر است که به صورت نسبی هزینه های تحصیلی در دانشگاه های مجارستان در مقایسه با دانشگاه های غیررایگان سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است و در دوره های مختلف، بسته به رشته مورد نظر، بین 6 تا 17 هزار یورو در سال می باشد؛ اما این کشور همانند کشورهای اتریش، آلمان و نروژ، شرایط تحصیل به صورت رایگان ندارد. 

افرادی که مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در این کشور را انتخاب نموده اند، در حین تحصیل دانشگاهی قادر به انجام کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته می باشند تا بتوانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تأمین نمایند. از دوره های بسیار پرطرفدار و باکیفیت در این کشور می توان به شرکت در دوره های زبان انگلیسی و دوره های پیش پزشکی (Pre-medical) در کشور مجارستان اشاره نمود. بسیاری از متقاضیانی که قصد یافتن کار یا اخذ پذیرش تحصیلی در کشورهای اروپایی را دارند، در صورت تمایل می توانند جهت ارتقای سطح زبان خود در این دوره ها حضور یابند. همینطور به دلیل حضور کشور مجارستان در حوزه شنگن و اتحادیه اروپا، متقاضیان می توانند در هنگام تحصیل در این کشور در سایر کشورهای عضو نیز به جستجوی کار پرداخته و یا به دانشگاه های مورد نظر خود در کشورهای دیگر مراجعه نمایند و جهت دریافت پذیرش تحصیلی، اقدامات لازم را انجام دهند. دانشجویان در مقطع پیش پزشکی (Pre-medical) قادر خواهند بود که پس از پایان دوره پیش پزشکی خود، در امتحان ورودی رشته پزشکی جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه های مجارستان یا دیگر کشورهای اروپایی از جمله انگلیس، اتریش و آلمان شرکت نمایند. به منظور اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل و آشنایی با نظام آموزشی مجارستان و شرایط دوره های زبان مجارستان می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

مهاجرت به مجارستان

تحصیل زبان در مجارستان

مهاجرت به مجارستان

بورسیه تحصیلی در مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در ذیل این عنوان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. سرمایه گذاری در مجارستان نیز یکی از روش های مهاجرتی به این کشور محسوب می شود. به دلیل عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری در این کشور ایجاد شده است. این کشور از نظر شرایط اقتصادی، به سرعت در حال پیشی گرفتن از رقبا در جهان می باشد. صنعت توریسم در کشور مجارستان و به خصوص پایتخت این کشور یعنی بوداپست، یکی از پراهمیت ترین صنایع کسب درآمد در این کشور می باشد. گسترش این صنعت در کشور مجارستان به دلیل وجود پتانسیل جاذبه های توریستی و هزینه های پایین این کشور بوده و سرمایه گذاری در این زمینه، از محبوبیت خاصی در میان سرمایه گذاران خارجی و داخلی برخوردار است. این امر، مستلزم آگاهی کامل از شرایط این کشور می باشد و می بایستی بطور مفصل در رابطه با آن تحقیق شود. همچنین پیشنهاد می شود که با کارشناسان با تجربه در این امر مشاوره نموده و مناسب ترین روش را انتخاب نمایید. امکان سرمایه گذاری در کشور مجارستان از روش های مختلفی وجود دارد که در اینجا بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور برای شما عزیزان گردآوردی شده است. از جمله این روش ها عبارتند از:

 • مهاجرت به مجارستان از مسیر ثبت شرکت
 • مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک: در این روش شما با خرید ملک در مجارستان میتوانید اقامت پلاس دریافت کنید و برای خود، همسر ، فرزندان تا 30 سال، پدرو مادر و پدرپزرگ و مادربزرگ خود و همسر خود نیز اقامت دریافت کنید. در اقامت پلاس از همان ابتدا به شما یک اقامت 10 ساله داده میشود.
 • مهاجرت به مجارستان از مسیرراه خرید اوراق قرضه دولتی

مهاجرت به مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق تولد

مهاجرت به مجارستان از  مسیر تولد فرزند در ذیل عنوان پیش رو مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. سیستم اعطای تابعیت در کشور مجارستان، اصل خون می باشد. چنانچه نوزادی در این کشور متولد شود، به صرف تولد در خاک این کشور، تابعیت مجارستان را دریافت نمی نماید. فرزند در صورتی در این کشور تابعیت می گیرد که پدر یا مادر و یا هر دو والدین، تبعه کشور مجارستان باشند. برای درک بهتر این مطلب، ذکر این نکته حائز اهمیت است که هیچ اقامتی برای والدین خارجی و یا خود فرزند به صرف تولد فرزند در کشور مجارستان تعلق نخواهد گرفت. از موارد مهم اخذ تابعیت مجارستان برای نوزادانی که در خاک این کشور به دنیا آمده اند می توان به عوامل زیر اشاره نمود:

 • چنانچه نوزادی به فرزند خواندگی افرادی که تبعه مجارستان می باشند قرار گیرد، می تواند پس از 3 سال، تابعیت مجارستان را دریافت کند.
 • چنانچه کودک دارای والدین تبعه کشورهای دیگری باشد، باید حداقل به مدت پنج سال در خاک این کشور زندگی نماید تا بتواتد تابعیت مجارستان را دریافت کند.
 • اگر نوزادی از پدر و مادری فاقد تابعیت به دنیا بیاید، می تواند تابعیت مجارستان را دریافت نماید.
 • اگر کودکی در مجارستان به دنیا بیاید و پدر و مادر وی مشخص نباشند، کودک می تواند تابعیت مجارستان را اخذ نماید.

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج، در ذیل این عنوان به طور کامل بررسی شده است. متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج دارند، لازم است بدانند که فقط هنگامی موفق به دریافت تابعیت مجارستان می شوند که با شخصی که تابعیت کشور مجارستان را دارد ازدواج کنند. همچنین بهتر است بدانید برای اثبات واقعی بودن ازدواج با یکی از اتباع کشور مجارستان و قصد واقعی هر دو برای ازدواج، می بایست مدارک قابل قبولی مبنی بر وجود روابط احساسی آن ها به سفارت این کشور ارائه شود. به صورت خلاصه برخی از موارد مورد نیاز سفارت جهت اقدام به مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج عبارتند از:

 • ارائه مدارک مالی فرد متقاضی
 • گواهی تجرد فرد قبل از ثبت ازدواج
 • تکمیل نمودن فرم های سفارت مجارستان
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک مالی فرد مقیم مجارستان

ارائه مدارک مالی، دارایی ها و شرایط شغلی همسر (مرد یا زن) که تبعه مجارستان می باشد بسیار بااهمیت است. در حقیقت فرد مقیم مجارستان باید بتواند اثبات نماید که شرایط مالی و درآمد مناسبی برای تأمین هزینه های زندگی یک خانواده در مجارستان را دارد.

مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی که در این قسمت به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد، یکی از روش های دشوار و بسیار خطرناک و در صورت غیرواقعی بودن پرونده، غیرقانونی و دروغین می باشد. موسسه ملک پور هیچگونه خدماتی در این رابطه نداشته و به هیچ عنوان این روش را به مراجعین خود توصیه نمی نماید. به طور کلی پناهندگی در تمامی کشورها با شرایط و آینده ای مبهم همراه است. هم اکنون روند پروسه پناهندگی در کشور مجارستان، جزو دقیق ترین و سریع ترین سیستم های پناهندگی در میان کشورهای اروپایی می باشد. در آمار ارائه شده در سال 2014 تنها 9 درصد از آمار پناهندگان جهان در این کشور حضور داشته اند. اصلی ترین دلایلی که کشور مجارستان، مقصد مناسبی یرای پناهندگی نمی باشد به شرح زیر است:

 • شرایط دشوار پروسه پناهندگی و بلاتکلیفی در حین پروسه بدون اجازه کار
 • شرایط بسیار نامناسب کمپ های پناهندگی
 • دادگاهی شدن فرد پناهجو در صورت ورود غیرقانونی به مجارستان
 • سخت گیری در بررسی پرونده ها
 • با طی تمامی پروسه باز هم نمی توان گفت که شخص پناهنده می تواند اقامت دائم این دریافت نماید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد پناهندگی


 

بنابراین توصیه ما به متقاضیان مهاجرت به کشور مجارستان، بهره گیری از روش های قانونیست که در سر تیترهای فوق مطرح شده و بررسی گردیده است.                   

مهاجرت به مجارستان

پناهندگی مجارستان

مهاجرت به مجارستان برای هنرمندان و افراد خاص

مهاجرت به مجارستان و شرایط خاصی که برای هنرمندان و افراد موفق وجود دارد، در این زیرعنوان مورد بررسی قرار می گیرد. این نوع اقامت، اقامتی است که دولت کشورها برای جذب افراد موفق مانند ورزشکاران، هنرمندان و دیگر افراد موفق و با استعداد در نظر گرفته اند. این نوع اقامت در تمامی کشورها به صورت مستقیم وجود ندارد و برخی از آنها شرایط اثبات بسیار مشکلی دارند و یا برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشند. کشور مجارستان روشی را برای مهاجرت افراد موفق و هنرمندان به این کشور در نظر نگرفته است. کشورهایی چون کانادا و اتریش، روش هایی را برای جذب این افراد ارائه داده اند که برای ایرانیان نیز با احراز شرایط خاصی قابل انجام می باشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این روش مهاجرتی در کشور کانادا و اتریش می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

 

هزینه های زندگی در مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان در زیر این عنوان به بحث و بررسی گذاشته می شود. کشور مجارستان یکی از ارزانترین کشورهای عضو حوزه شنگن در اروپا می باشد. یکی از نکات مهمی که برای اثبات ارزانی این کشور باید در نظر داشته باشید، وجود دانشگاه های با شهریه خیلی کم در این کشور است که با توجه به این موضوع، بسیاری از متقاضیان تحصیل، این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند. به طور کل پایین بودن هزینه های تحصیلی و زندگی در مجارستان، باعث محبوبیت این کشور برای بسیاری از متقاضیان شده است. اشخاصی که قصد اخذ اقامت کاری یا تحصیلی در کشورهایی همچون کشورهای اتریش و آلمان را دارند، نخست می توانند در کشوری همانند کشور مجارستان، دوره زبان یا دوره های پیش نیاز تحصیلی را گذرانده و بعد از آن برای اقامت سایر کشورها اقدام نمایند. 

برخی از اصلی ترین هزینه های مهاجرت به مجارستان و زندگی در این کشور شامل دسته بندی اصلی خوراک، پوشاک، اجاره مسکن، انرژی، رفت و آمد، سلامت و تفریحات می شود. هزینه های زندگی در مجارستان همانند اکثر کشورهای جهان می تواند با توجه به سبک زندگی شما بسیار متنوع باشد. اما به طور کلی می توان گفت که هزینه های زندگی در این کشور برای یک فرد نرمال در حدود 600 یورو است. برخی از اصلی ترین هزینه های زندگی روزمره در کشور مجارستان در جدول زیر ارائه گردیده است.

 

ردیف

شرح هزینه ها

هزینه ها به یورو

1

یک وعده غذایی در رستوران غیر گران

5.92

2

یک وعده مک دونالد

4.44

3

یک لیتر شیر

0.65

4

1 کیلوگرم برنج

0.89

5

12 عدد تخم مرغ

1.46

7

1 کیلو گرم سینه مرغ

4.11

8

1 کیلو گرم گوشت گاو

7.07

9

1 کیلو گرم سیب زمینی

0.71

10

بطری 1.5 لیتری آب معدنی

0.31

11

ثبت نام در باشگاه ورزشی یک ماهه

32.12

 12

یک بسته سیگار مالبرو

3.85

 

در جدول زیر، برخی از هزینه های اجاره مسکن و خرید ملک در مجارستان را به طور متوسط مشاهده می نمایید.

 

ردیف

شرح هزینه های محل سکونت

هزینه ها به یورو

1

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

381.45

2

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

282.62

3

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

677.94

4

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

495.19

 

مهاجرت به مجارستان

هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان

اخذ اقامت و تابعیت مجارستان

مهاجرت به مجارستان و شرایط و قوانین اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور مجارستان در این زیر عنوان بررسی می گردد. کسانی که با اقامت تحصیلی وارد این کشور می شوند، برای دستیابی به اقامت مجارستان و یا پاسپورت این کشور باید وارد بازار کار شده و شروع به پرداخت مالیات نمایند. با ورود به بازار کار در کشور مجارستان، پرداخت مالیات و زندگی در این کشور، پس از پنج سال فرد می تواند اقامت دائم خود را اخذ نماید. مقاله مهاجرت به مجارستان توسط تیم موسسه ملک پور و از منابع معتبر تهیه و گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون اجازه و ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام می باشد. پس از اخذ اقامت دائم، فرد می تواند در سال هفتم یا هشتم از شروع اقامت کاری خود با نشان دادن شرایط خاص و مد نظر دولت مجارستان، برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نماید. شرایط مد نظر دولت این کشور بیشتر به منظور انطباق فرد با جامعه و تاریخ و زبان این کشور می باشد. پاسپورت مجارستان به عنوان یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان می باشد که به همراه کشورهای دیگر از جمله سنگاپور، چک، لهستان، لیتوانی، انگلستان، کانادا و... در رتبه پنجم جهان قرار دارد. دارندگان پاسپورت این کشور می توانند آزادانه به 169 کشور جهان سفر نمایند.

مهاجرت به مجارستان

پاسپورت مجارستان

سوالات روز مصاحبه سفارت مجارستان

در روز مصاحبه در سفارت مجارستان بهتر است که اصل تمامی مدارک و اسناد خود را به همراه داشته باشید و فراموش نکنید که مصاحبه این کشور به زبان انگلیسی انجام می شود. در ادامه شما را با برخی از سوالات روز مصاحبه سفارت مجارستان آشنا می کنیم.

آیا متاهل هستید و یا مجردید؟ در صورتی که پاسخ بله باشد از شما مشخصات همسرتان را درخواست می کنند.

آیا برای مهاجرت کسی به همراه شما خواهد آمد و یا تنهایی اقدام به این کار می کنید؟ 

لازم به ذکر است که باید به این مهم بسیار دقت داشته باشید که از پاسخ دادن غیر ضروری در سوالات روز مصاحبه سفارت مجارستان باید پرهیز نمایید.

لطا ما را از اوضاع مالی و سرمایه خود مطلع نمایید.

بیمه سلامت دارید؟

بعد از مهاجرت در نظر دارید در چه منظقه ای زندگی نمایید ؟

اگر ویزای شما ریجکت شود چه اقدامی می کنید؟

آیا از قبل به کشور مجارستان سفر کرده اید؟


سوالات متداول

✔️از چه روش هایی می توان به کشور مجارستان مهاجرت کرد؟

 به طور کلی 5 روش قانونی مهاجرت به مجارستان وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند:
تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد

✔️کدام یک از روش های مهاجرت به مجارستان برای ایرانیان باز است؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد. از آن جایی که شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است، ممکن است روش های مهاجرتی مناسب برای آن ها نیز متفاوت از یکدیگر باشد. توصیه می شود برای بررسی شرایط خود و انتخاب بهترین مسیر مهاجرتی، با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید.

✔️آیا مهاجرت به مجارستان راحت و آسان است؟

هر یک از روش های مهاجرتی، دارای شرایط مخصوص و نیازمندی های ویژه خود می باشند که ممکن است با توجه به شرایط متقاضیان، برای برخی راحت و برای برخی دشوار باشد.

✔️آیا مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل امکان پذیر است؟

یکی از بهترین و ارزان ترین روش های مهاجرت به مجارستان، تحصیل در این کشور است. موسسه ملک پور به دلیل تجربه بالای خود در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان،  آماده ارائه خدمات خود به متقاضیان می باشد.


 

_____________________ سخن پایانی_____________________

مهاجرت به مجارستان، اخذ اقامت و تابعیت کشور مجارستان و شرایط مهاجرت به مجارستان در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. امیدواریم که طی مطالعه مقاله مهاجرت به مجارستان، پاسخ سوالات خود را در این باب اخذ نموده باشید.

در این مقاله تلاش گردید که تمامی شش دسته بندی اصلی مهاجرت به مجارستان به صورت کامل بررسی گردد و نکات اصلی و جزییات هر روش به صورت خلاصه برای شما بزرگواران بازگو گردد. اگر طی مطالعه این مقاله در موضوع مهاجرت به مجارستان، برای شما سوال و یا نکته ای پیش آمد به سادگی می توانید آن را در بخش "ثبت پرسش" انتهای مقاله مطرح نمایید تا مشاورین مجرب این موسسه در سریع ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند. موسسه ملک پور در پانزده سال خدمات خود همواره تلاش نموده است تا تمامی روش های مهاجرتی و جدید را در دسترس مراجعین خود قرار داده. شما بزرگواران قادر هستید برای بررسی کلی شرایط مهاجرتی خود و خانواده، فرم تماس را تکمیل نمایید و یا با شماره تلفن های موسسه تماس تا از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین موسسه بهره مند گردید.

نویسنده این مطلب

نام : هدی غلیم زاده (ghaleyemzadeh)

مشاور تخصصی موسسه mie با بیش از 5 سال سابقه کار درخشان

متخصص و کارشناس در زمینه های مشاوره کاری تحصیلی و سرمایه گذاری و مشاوره ورزشکاران و هنرمندان

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)
امتیاز 4.78 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سعید عبدالهی
سلام ممنون از حمایت شما در مورد ویزای کاری سوالی داشتم.....بیشتر پرسش ایرانیها در مورد هزینه است ...لطفا در این مورد اطلاعاتی به ما بدهید ....چه مقدار هزینه برای اینجانب در پی خواهد داشت تا ویزای کاری مجارستان را به کمک شما بگیرم...
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز، با توجه به تنوع کشورها و انواع ویزاهای کاری، نرخ ثابتی وجود نداشته و با توجه به شرایط شما، کشور و نوع ویزا هزینه ها مشخص می شود. با دریافت مشاوره تلفنی، ابهامات برای شما دوست عزیز برطرف خواهد شد. لازم به ذکر است جهت اخذ ویزای کاری مجارستان، شما لزوماً باید پیشنهاد کاری از کارفرمای مجاری داشته باشید. * مانا باشید *
امید محمدی
سلام ممنون از مطالب خوبتون من فوق لیسانس شیمی هستم و در یک کارخونه تولید رنگ کار میکنم از چه طریقی میتونم برای مهاجرت به مجارستان اقدام کنم؟ متاهل هستم و 1 فرزند هم دارم ممنونم از لطفتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما کشور مجارستان باتوجه به اینکه در ویزای همراه سخت گیری می کند به نظرم گزینه مناسبی نباشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما برای کشورهایی چون اتریش، هلند و دانمارک بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مینا
سلام و عرض ادب من 22 ساله هستم و میخوام از طریق تحصیلی برم مجارستان و پزشکی بخونم هزینه تحصیل چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در مجارستان هزینه تحصیل پیش پزشکی میانگین در سال 6 تا 7 هزار یورو و در دانشگاه ها سالیانه 17 تا 18 هزار یورو در دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان می باشد. موفق باشید.
مسعود شکاری
با سلام. عرض ادب خدمت شما.فرزند من الان 18 ساله هست و تمایل به تحصیل در رشته پزشکی داره و من توی سایت های شما خوندم که پیش پزشکی مجارستان تقریبا ارزون هست. ایا میتونه بعد از گذروندن پیش پزشکی به چک بره و برای ورود به دانشگاه چارلز امتحان بده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله این امکان وجود دارد.
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 20 ساله هستم و تمایل دارم در رشته پزشکی در مجارستان درس بخونم محدودیت مالی هم ندارم ممنون میشم من رو راهنمایی کنید که ایا ازمون داره یا خیر و هزینه تحصیل چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله مجارستان آزمون ورودی دارد و تحصیل پزشکی بین 14 تا 17 هزار یورو سالانه می باشد .
anahita31
سلام وقت بخیر من میتونم با خرید ملک در مجارستان اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خیر دوست گرامی، دریافت اقامت کشور مجارستان از طریق خرید ملک امکان پذیر نمی باشد.
میلاد رضین
سلام.وقت بخیر.من۲۷سالمه.امسال دیپلم گرفتم.شانس اینودارم که واسه ویزای تحصیلی اقدام کنم؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بهتر است برای کشورهایی مانند اتریش فنلاند سوئد دانمارک و بلژیک اقدام نمایید.
مجتهدی
شرایط مهاجرت به مجارستان 2022 با توجه به قوانین جدید تغییری هم می کند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به احتمال زیاد خیر
مهدي علي پور
با سلام بنده فوق ايسانس زيست گياهي اكولوژي معدل الف دانشگاه تهران ٤٤ سال سن داراي گواهينامه ماشين سنگين وداشتن ماشين سنگين تانك ونفت كش ايا ميتوان از طرق رانندگي برا مجارستان اقدام كرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید برای این شغل پیشنهاد شغلی داشته باشید در مورد کار در خارج کشور می توانید از محصول زیر استفاده بکنید https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
مهدی امیری
سلام وقت بخیر بنده مدرک تحصیلی ام مهندسی برق انتقال و توزیع است و ۱۸سال سابقه کار در شرکت نفت را دارم به نطر شما کدام کشور را میتوانم انتخاب کنم که راحتر بتوانم اقامت بگیرم .باتشکر از لطف شما .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به اینکه اطلاعات سنی شما و همچنین تمکن مالی ذکر نشده است نمیتوان اظهار نظر قطعی داشت. لطفا با شماره موجود در سایت تمتکاس گرفته تا مشاورین اطلاعات رایگان در اختیار شما قرار دهند. با تشکر
امیرمهدی
سلام و عرض ادب. من تازه کنکور دادم ولی نتیجه مناسبی نگرفتم ولی زبان و درسم خوبه. میخوام پزشکی هم بخونم و مشکل مالی نداریم. خواستم بدونم اگر دوره پیش پزشکی رو در کالج های مجارستان بخونم میتونم برای ادامه تحصیل پزشکی به کشور آلمان برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، در صورتی که دوره پیش پزشکی را پشت سر بگذارید و حداقل زبان B2 آلمانی داشته باشید می توانید برای تحصیل پزشکی در آلمان نیز اقدام داشته باشید.
محمد رستمی
سلام وقت بخیر امکان خرید ملک تو مجارستان هست ؟ میشه از این طریق به مجارستان مهاجرت کرد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز با حداقل مبلغ ۱۵۰ هزار یورو می توانید اقدام به خرید ملک نمایید.
عسکری
سلام و وقت بخیر سوال من این هستش که هزینه های زندگی در مجارستان برای یک خانواده 3 نفره حدودا به چه میزان هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای زندگی حدود 1500 الی 2000 یورو در ماه باید بودجه در نظر بگیرید.
مهرداد
سلام وقت بخیر سوال من این هست که حداقل میزان حقوق در یک پیشنهاد کاری باید چقدر باشه که مورد تایید سفارت مجارستان باشه؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. حداقل حقوق برای کارگر ماهر در مجارستان حدود 600 یورو در ماه باید باشد که البته این میزان بسته به نوع مشاغل می تواند متفاوت باشد.
سحر
سلام، من 37 سالم هست و لیسانس دارم، آیا شانس دریافت ویزای تحصیلی دارم برای مجارستان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بهتر است برای کشورهایی مانند اتریش فنلاند سوئد دانمارک هلند و بلژیک اقدام نمایید.با توجه به گپ تحصیلی شانس ویزای مجارستان پایین است.
جعفرزاده
سلام. خیلی مقالتون خوب بود. من دانشجوی لیسانس هستم. خواستم بدونم بعد از اتمام لیسانسم می تونم با هزینه ای حدود 20 هزار یورو در سال برای تحصیل در مجارستان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز. بودجه ای که برای تحصیل در مجارستان در نظر گرفته اید مناسب بوده و می توانید با این مبلغ برای تحصیل در مجارستان اقدام داشته باشید.
بهاره
سلام خسته نباشید من 25 ساله امه و مقطع لیسانس میخواستم اقدام کنم سطح زبان خوبی دارم ولی مدرک زبان ندارم میشه برای مجارستان اقدام کرد و دوره زبان هم داره یانه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوره زبان در مجارستان برای تحصیل وجود دارد ولی به منظور کاهش هزینه ها و بالا بردن شانس خود می توانید با مدرک زبان اقدام داشته باشید.
Rose
سلام وقت بخیر من 26 سالمه ارشد مکانیک هستم مدرک زبان ندارم برای مهاجرت به مجارستان با توجه به شرایط من کار بهتره یا تحصیل؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورتی که سطح زبان مناسبی داشته باشید، با برخی از مدارک زبان می توانید برای تحصیل در مجارستان اقدام داشته باشید.
حامد دادیار
سلام مجارستان عضو اتحادیه است؟ اگه با روش کاری وارد این کشور بشیم میتونیم به کشور های دیگه هم بدون ویزا صفر کنیم؟ من نجار هستم میخواستم بدونم امکان کاریابی رایگان برای حرفه ما وجود داره؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن می‌باشد و شما با داشتن اقامت مجارستان می‌توانید به کل حوزه شنگن بدون ویزا در رفت و آمد باشید همچنین در نظر داشته باشید در حال حاضر کاریابی برای کشورهایی مانند بلژیک رایگان انجام می‌شود که برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با موسسه تماس حاصل نمایید.
فرزانه
سلام وعرض ادب بنده 35 سالمه و لیسانس معماری دارم در این حیطه مشغول به کار به مدت 5 سال هستم و تمکن مالیم در حد 5 میلیارده سطح زبان هم 5هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید از کدوم روش میتونم اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط شما بایستی با جزئیات بیشتری بررسی گردد.پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
علی یاسینی
من میخوام پزشکی بخونم توی مجارستان میگن خیلی آسون تر از جاهای دیگه ست. درسته؟ شما فعالیت دارید در این زمینه؟ ممنون از مقاله خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز می‌توانید برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
امیرعلی
سلام. بعد از تحصیل چه مدت اجازه اقامت در مجارستان را دارم تا کار پیدا کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور معمول حدود 9 ماه شما اجازه دارید تا در این کشور حضور داشته و دنبال کار بگردید.
Mina
سلام ممنونم از سایت پر محتوایی که دارین. خدمت شما عرض می شود که برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می توان ملک خرید و چقدر باید برای ملک هزینه کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله شما می‌توانید با حداقل مبلغ ۱۵۰ هزار یورو در کشور مجارستان ملک خریداری نمایید و اقامت این کشور را دریافت کنید.
نادر
سلام بنده 60 سالمه و همسرم 58 سالمه و فرزند 25 ساله دارم میخواستم برای خرید ملک به مجارستان اقدام کنم ایا امکان دریافت اقامت دائم این کشور رو دارم تمکن مالی بالای 300 میلیارد هست و امکان خرید ملک در مجارستان رو دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، امکان خرید ملک در مجارستان و دریافت اقامت برای خودتان و همسر و فرزندتان وجود دارد.
نادر
سلام بنده 60 سالمه و همسرم 58 سالمه و فرزند 25 ساله دارم میخواستم برای خرید ملک به مجارستان اقدام کنم ایا امکان دریافت اقامت دائم این کشور رو دارم تمکن مالی بالای 300 میلیارد هست و امکان خرید ملک در مجارستان رو دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان خرید ملک وجود دارد و کل خانواده نیز می‌توانند اقامت دریافت نمایند. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
مينا
سلام خسته نباشيد ايا با خريد ملك در مجارستان ميشه اقامت دريافت كرد و ويزاي شنگن بگيريم حداقل سرمايه مورد نياز براي اينكار چقدره؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، شما با حداقل سرمایه گذاری حدود 155 هزار یورو میتوانید برای خرید ملک دریافت اقامت از این طریق اقدام نمایید.
شهناز روزگار
سلام وقت بخیر برای مهاجرت به مجارستان ایا تمکن مالی میخاد از مسیر کاری ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولا ویزاهای کاری نیازی به ارائه تمکن ندارند.
علیرضا
سلام امکان دریتفت بورسیه در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. امکان آن وجود دارد اما رزومه متقاضی در دریافت بورسیه تاثیر زیادی دارد و نمیتوان تضمینی برای دریافت آن داشت.
دریا آبرون
ایا مجارستان الان راه هایی برای سرمایه گذاری مثل خرید ملک یا خودحمایتی داره که بشه براش اقدام کرد و اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز از طریق خرید ملک می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید
ارمین اسدی
سلام وقت بخیر ببخشید حداقل تمکن جهت مهاجرت کاری به مجارستان چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به طور معمول شما برای مهاجرت کاری نیاز به ارائه تمکن مالی ندارید.
مشاوره رایگان