سرمایه گذاری در برزیل

بدون نظر

سرمایه گذاری در برزیل، روش های مختلف سرمایه گذاری در برزیل، سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در کشور برزیل و همچنین مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. برزیل بزرگترین کشور آمریکای جنوبی و لاتین می باشد که از نظر مساحت پنجمین کشور بزرگ جهان است. زبان رسمی و رایج در این کشور زبان پرتغالی است. کشور برزیل بدلیل در حال توسعه بودن سرمایه گذار خارجی راحت تر جذب می نماید و از بابت اقامت خیلی سخت گیری نمی شود. از جمله عوامل دارای اهمیت برای سرمایه گذاران خارجی در این کشور وجود منابع غنی طبیعی می باشد که شرایط صادرات را بسیار مساعد می نماید. این کشور تولید کننده منابع نفتی و همچنین دومین تولید تولید کننده بزرگ سنگ آهن در جهان است و این محصولات به کشورهایی نظیر چین، ایالات متحده و آرژانتین صادر می گردند. یکی دیگر از موارد دارای اهمیت جهت سرمایه گذاری در برزیل اقتصاد تقریبا پایدار این کشور است. کشور برزیل در سال 1990 با تمرکز بر بخش درونی و فناوری توانست به کاهش چشمگیری در وابستگی کالا دست پیدا نموده و به یکی از اقتصادهای برتر در جهان تبدیل شود. روش های مختلفی جهت سرمایه گذاری در برزیل وجود دارند که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله به اطلاعات بیشتری در خصوص سرمایه گذاری در برزیل نیاز داشتید می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید.

در ادامه این مقاله با شما سروران گرامی همراه خواهیم بود تا به بررسی موارد موجود در زیر بپردازیم:

 • مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت
 • شاخص های موثر بر سرمایه گذاری در برزیل
 • استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری در برزیل
 • روش های سرمایه گذاری در برزیل
 • مزایای سرمایه گذاری در برزیل
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در برزیل
 • سخن پایانی درباره سرمایه گذاری در برزیل

تماس با ما

سرمایه گذاری در برزیل

مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت

متقاضیان سرمایه گذاری در برزیل که با مبالغ مشخص در بخش املاک و یا در یک شرکت برزیلی سرمایه گذاری نموده اند، از واجدین شرایط دریافت اقامت دائم این کشور هستند. قبل از دریافت اقامت دائم افراد دارای اقامت موقت باید هر دو سال اقامت خود را تمدید نمایند و همچنین فرد باید اثبات نماید که سرمایه گذاری وی دارای شرایط مطلوب بوده و باعث ایجاد مشاغل محلی شده است. مدیرانی که سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در برزیل را انتخاب نموده اند، می توانند درخواست اقامت دائم و شهروندی این کشور را نمایند. افرادی نیز که مبلغ 200 هزار دلار در یک شرکت برزیلی سرمایه گذاری نموده اند و مزایای اجتماعی و فنی شغل خود را به اثبات رسانده باشند، دارای شرایط دریافت تابعیت برزیل هستند. متقاضیان سرمایه گذاری در برزیل پس از  4 سال زندگی درپرتغال و در صورتی که حداقل شش ماه در سال در این کشور بوده و در صورت تسلط به زبان پرتغالی می توانند جهت دریافت تابعیت برزیل اقدام نمایند. در صورتی که شهروندان خارجی در برزیل دارای فرزندی شوند، فرزند آن ها تابعیت کشور برزیل را دریافت می نماید و والدین وی نیز پس از یک سال از این طریق می توانند درخواست تابعیت نمایند. همچنین امکان اخذ اقامت برای تمامی خانواده و فرزندان تا 21 سال و حتی خواهرو برادر در صورت اثبات وابستگی وجود دارد.

شاخص های موثر بر سرمایه گذاری در برزیل

سرمایه گذاران خارجی قبل از اقدام به سرمایه گذاری در یک کشور، باید شاخص های موثر بر سرمایه گذاری در آن کشور را مورد بررسی قرار دهند. یکی از شاخص های موثر بر سرمایه گذاری در برزیل نرخ مالیات بر درآمد افراد است. نرخ مالیات بر اساس آخرین آمار در کشور برزیل برابر با 28 درصد است که از سال 2006 تا کنون این عدد ثابت مانده است. بر اساس بررسی های انجام شده درخصوص این شاخص در کشورهای مختلف این عدد یک عدد میانگین است، در نتیجه کشور برزیل در این زمینه دارای مقدار حداقل جهانی است. نمودار موجود در زیر نرخ مالیات بر درآمد افراد در کشور برزیل را نشان می دهد:

              سرمایه گذاری در برزیل

یکی دیگر از شاخص های موثر بر سرمایه گذاری در یک کشور نرخ بیکاری آن کشور است. نرخ بیکاری دارای ارتباط مستقیمی با شرایط اقتصادی آن کشور می باشد. نرخ بیکاری در کشور برزیل برابر با 12.8 درصد است. نمودار موجود در زیر نرخ بیکاری در کشور برزیل را نشان می دهد:

 

سرمایه گذاری در برزیل

استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری در برزیل

در هنگام بررسی سرمایه گذاری در برزیل، باید استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری در این کشور نیز مورد بررسی قرار گیرند. یکی ازاستانداردهای بسیار تاثیر گذار در این زمینه نرخ مصادره اموال می باشد. نرخ مصادره اموال در کشور برزیل برابر با عدد 3 است و این عدد نشان دهنده مقدار میانگین سلب مالکیت از سرمایه گذار خارجی است. این عدد بدین معنی است که کشور برزیل در زمینه خطر سلب مالکیت دارای رتبه مناسبی می باشد. محدوده نرخ مصادره اموال عددی بین یک تا هفت است که عدد هفت نشان دهنده بالاترین میزان خطر است. بر همین اساس است که متقاضیان سرمایه گذاری در برزیل بهتر است قبل از اقدام به انجام این کار از مشاوره وکلای مجرب موسسات مهاجرتی معتبر بهره مند گردند. نمودار موجود در زیر نرخ مصادره اموال در کشور برزیل را نشان می هد:

سرمایه گذاری در برزیل

از دیگر شاخص های تاثیر گذار میتوان به نرخ کنترل فساد اشاره کرد. در نمودار زیر میتوانید کنترل فساد اداری در کشور برزیل در سال های اخیر را مشاهده نمایید. عدد منفی نشان دهنده ان است که فسادی وجود ندارد و هر چه که این رقم بالاتر باشد نشان دهنده فساد بالاتر می باشد :

سرمایه گذاری در برزیل

روش های سرمایه گذاری در برزیل

 • سرمایه‌ گذاری در برزیل با مبلغی کمتر از 40 هزار دلار

یکی از روش های سرمایه گذاری در برزیل روش استارتاپ است و از بین روش های سرمایه گذاری هزینه کمتری دارد. در این حالت سرمایه گذار خارجی مجاز به سرمایه گذاری در شرکتی است که بودجه ای را جهت حمایت از طرح های دولتی دریافت نموده است. این سرمایه گذاری معمولا زیر 40 هزار دلار آمریکاست. متقاضیان این نوع سرمایه گذاری در برزیل باید در شرکت هایی سرمایه گذاری نمایند که شتاب دهنده فرایند استارتاپ در برزیل می باشند. یکی از معایب این نوع سرمایه گذاری امکان از دست دادن سرمایه در صورت شکست شرکت است، اما لازم به ذکر است با این وجود فرد کماکان می‌تواند اقامت خود را تمدید نماید. متقاضی سرمایه گذاری در برزیل به کمک این روش می تواند برای خود و خانواده شامل همسر و فرزندان اقامت دریافت نماید و از بیمه درمانی استفاده کند. همچنین امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه های برزیل برای فرزندان متقاضی وجود دارد. در این روش متقاضی در ابتدا به اقامت دو ساله برزیل که دو سال دیگر نیز قابل تمدید است دست پیدا می نماید و پس از چهار سال با داشتن شرایط مورد نیاز می تواند جهت دریافت تابعیت برزیل اقدام نماید.

 • سرمایه گذاری و ثبت شرکت در برزیل(سرمایه گذاری 100 هزار دلاری)

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور برزیل، ثبت شرکت است. به منظور ثبت شرکت در این کشور نیاز به سرمایه ای معادل 100 هزار دلار است. این مبلغ باید به حساب شرکت در حال تاسسیس واریز گردد، سپس این شرکت به نام شما ثبت می گردد و کد مالیاتی برای آن در نظر گرفته می شود. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در برزیل اقامت کشور برزیل را برای فرد ثبت کننده شرکت به همراه دارد و تمامی مزایای مرتبط با کارآفرینی چهل هزار دلاری را دارد. تهیه و تنظیم این مقاله توسط موسسه ملک پور صورت پذیرفته است و هرگونه کپی برداری از این متن بدون ذکر منبع آن شرعاٌ و قانوناٌ حرام است. یکی از مزایای ثبت شرکت در برزیل امکان فعالیت شرکت در هر زمینه ای می باشد، حتی متقاضیان سرمایه گذاری در برزیل از طریق ثبت شرکت می توانند سرمایه خود را یه یکی از حساب های بلند مدت برای شرکت واریز کنید و ماهیانه سود آن را دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در برزیل

ثبت شرکت در برزیل

 • سرمایه گذاری و خرید ملک در برزیل(سرمایه گذاری 200 هزار دلاری)

روش سرمایه گذاری 200 هزار دلاری تنها در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک در برزیل امکان پذیر است. امکان خرید هرگونه ملک تجاری، اداری و مسکونی در هر جای کشور برزیل برای سرمایه گذارن خارجی وجود دارد. اما نکته قابل توجه در این نوع سرمایه گذاری این است که متقاضیان سرمایه گذاری در برزیل فقط می توانند در مناطق شهری به خرید ملک و مستغلات بپردازند. متقاضیان این نوع سرمایه گذاری در مجموع می توانند یک ملک یا چندین ملک به ارزش کلی 200 هزار دلار خریداری نمایند. در این زمینه، متقاضیان می توانند املاکی که در حال ساخت می باشند و یا املاک ساخته شده را خریداری نمایند. این نوع سرمایه گذاری نیز اقامت کشور برزیل و پس از چهار سال تابعیت کشور برزیل را به همراه خواهد داشت و امکان همراهی همسر و فرزندان زیر 21 سال برای فرد اصلی وجود دارد. اگر ارزش املاک خریداری شده حدود دو الی سه ملیون رئال برزیل باشند، فرد پس از سه سال می تواند درخواست تابعیت نماید.

مزایای سرمایه گذاری در برزیل

برزیل امروزه یک جمهوری فدرال می باشد که بر اساس آمار  در زمینه تولید ناخالص داخلی این کشور در رده هشتم جهان قرار دارد. قدرت خرید در این کشور برای مردمان و اتباع برزیل در سطح بالایی می باشد و دارای پتانسیل های مناسبی جهت سرمایه گذاری خارجی است. اقتصاد این کشور در حال رشد بوده و توجه بسیاری از متقاضیان سرمایه گذاری در برزیل را به خود جلب می نماید. متقاضیان سرمایه گذاری در برزیل که در بخش صنایع سنگین این کشور سرمایه گذاری می نمایند به سود بسیاری دست پیدا می کنند، بالاخص صنایع هواپیماسازی که کشور برزیل چهارمین کشور در زمینه تولید هواپیماهای تجاری است. از جمله مزایای سرمایه گذاری در برزیل می توان به این موارد اشاره نمود:

 • کشور برزیل پنجمین کشور بزرگ جهان بوده و مرکز مشتری خوبی را داراست.
 • آب و هوای کشور برزیل بسیار مطلوب است.
 • این کشور یک کشور دموکراتیک بوده و دارای سیاست پایداری است.
 • کشور برزیل دارای ارز پایداری است.
 • امکان دریافت اقامت علاوه بر دریافت سود از طریق سرمایه گذاری در برزیل وجود دارد.
 • هزینه زندگی در این کشور 20 الی 25 درصد کمتر از کشورهای اروپایی می باشد.
 • مهاجر پذیر بوده و مردمان آن بسیار مهمان نوازند.
 • امکان مالکیت صد درصد زمین و ملک برای سرمایه گذاران خارجی در برزیل وجود دارد.
 • برزیل دارای روابط خارجی با بیش از صد کشور جهان است.
 • نسبت به بلایای طبیعی بسیار کم خطر است.
 • برزیل یکی از بیست صادر کننده برتر در جهان می باشد.
 • دارای منابع طبیعی بسیار زیاد است.
 • این کشور یک مکان توریستی بی نظیر و بسیار محبوب است و امکان سرمایه گذاری در زمینه گردشگری در این کشور وجود دارد.
 • این کشور دارای امکانات حمل و نقل بسیار مناسبی است.
 • پاسپورت پرتغال رتبه 20 را در دنیا دارد
 • این کشور هفتمین اقتصاد بزرگ دنیا و همینطور بزرگترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.

سوالات متداول

✅حداقل سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در برزیل چقدر است؟

حداقل مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در برزیل مبلغی کمتر از 40 هزار دلار است که همان روش استارتاپ می باشد.

✅میزان سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در برزیل چقدر است؟

میزان سرمایه مورد نیازبرای خرید ملک در کشور برزیل 200 هزار دلار است.

✅آیا امکان دریافت اقامت و تابعیت برزیل از طریق روش های سرمایه گذاری در برزیل وجود دارد؟

بله تمامی روش های سرمایه گذاری در برزیل پس از 4 سال منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت برزیل می شوند

✅آیا اقامت برزیل حاصل از سرمایه گذاری شامل خانواده سرمایه گذار نیز می شود؟

بله این نوع اقامت شامل حال همسر و فرزندان فرد سرمایه گذار نیز می شود.


____________ سخن پایانی___________

سرمایه گذاری در برزیل، ثبت شرکت در برزیل ، سرمایه گذاری و خرید ملک در برزیل و به طور کلی شرایط مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. کشور برزیل دارای بزرگترین اقتصاد در آمریکای لاتین می باشد و سرمایه گذاری در این کشور شرایط مطلوبی را برای سرمایه گذار به همراه خواهد داشت. در تمامی روش های سرمایه گذاری در برزیل امکان دریافت اقامت دائم برزیل و سپس تابعیت و پاسپورت این کشور وجود دارد. سرمایه گذاری در برزیل از طریق خرید ملک و مستغلات امکان تملک صد درصد را به دنبال خواهد داشت. حداقل میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کشور برزیل مبلغ 40 هزار دلار از طریق استارت آپ است. امکان ثبت شرکت در کشور برزیل با سرمایه ای معادل 100 هزار دلار امکان پذیر است. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در برزیل با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ما بهره مند گردید و یا این که سوالات خود را در بخش انتهایی همین متن مطرح نمایید و پاسخ خود را در اسرع وقت از کارشناسان ما دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان