ویزای تحصیلی سوئیس

5 اردیبهشت 1402 16 نظر

ویزای تحصیلی سوئیس یک سند برای ورود است که پس از اخذ پذیرش از دانشگاه یا مدرسه، با تهیه مدارک لازم می توان برای درخواست آن اقدام به تعیین وقت سفارت نمود. در این محتوا مراحل، مدارک و شرایط ویزای تحصیلی سوئیس خواهیم پرداخت. جهت تحصیل 2 نوع ویزای کوتاه و بلند مدت با توجه به طول دوره پذیرشی موجود است. دقت داشته باشید که داوطلب ویزای تحصیلی سوئیس تنها با ویزا می تواند وارد این کشور شده و پس از 2 هفته درخواست اقامت تحصیلی سوئیس نماید. این مجوز اقامتی به مدت یک سال معتبر بوده و سالانه تا پایان دوره در صورت رعایت شرایط تمدید می شود. کارشناسان موسسه ملک پور همه روزه آماده ارائه مشاوره اولیه رایگان تلفنی می باشند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

تماس با ما

 

 

ویزای تحصیلی سوئیس

شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

در زمینه شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس به طور کلی لازم است که از یکی از موسسات آموزشی در کشور سوئیس پذیرش دریافت نمایید تا بتوانید از طریق آن برای اخذ اقامت تحصیلی اقدام نمایید. دانشجویی که از خارج اتحادیه اروپا اپلای می کند، با توجه به دوره تحصیلی خود، ویزا درخواست می دهد. همچنین نیازمند شرایط لیست شده در ذیل می باشد:

 • نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسات آموزشی
 • روزمه
 • سند تمکن مالی (نامه پرداخت شهریه یا نشان دادن دارایی بانکی به ارزش شهریه و هزینه های زندگی)
 • مدرک زبان (الزامی برای ویزا نیست اما برای دانشگاه نیاز است)
 • اثبات ترک سوئیس پس از اتمام دوره تحصیلی

ویزای تحصیلی سوئیس در یک نگاه

ویزای تحصیلی سوئیس برای تحصیل در مدارس سوئیس

زبان تحصیل در کانتون های (بخش‌های) مختلف سوئیس متفاوت است. زبان آموزش در مدارس با ویزای تحصیلی سوئیس با توجه به زبان بومی هر ناحیه ممکن است، ایتالیایی، آلمانی یا فرانسوی باشد. اکثر دانش آموزان سوئیس از کودکی یکی از زبان‌ های بومی سوئیس و زبان انگلیسی را نیز در سطح بسیار پیشرفته یاد می‌گیرند. دانش‌ آموزانی که زبان مادری آنان انگلیسی نمی باشد، جهت تحصیل در مدارس سوئیس اغلب با مشکلاتی رو به رو می شوند، البته مدیران مدارس به دلیل رفع مشکلات زبانی این دانش آموزان در کنار دروس دیگر کلاس های فشرده زبان را فراهم می‌ کنند. سطح زبان دانش آموزان با شرکت در این کلاس ها ارتقا می‌ یابد. بعلاوه این امکان برای دانش آموزان فراهم شده تا در مدارس بین المللی و دو زبانه سوئیس تحصیل کنند. هزینه و شهریه تحصیل در مدارس شبانه و بین المللی سوئیس با توجه به خدمات و امکاناتی که ارائه می‌دهند، ۵۰ هزار فرانک تا ۱۲۰ هزار فرانک می باشد. این شهریه شامل: وعده‌ های غذایی دانش آموز، شهریه یک سال تحصیلی، هزینه خوابگاه، امکانات تفریحی و بیمه دانشجویی دانش آموز می باشد. از آن جا که زبان تحصیل در مدارس دولتی و رایگان سوئیس انگلیسی نمی‌ باشد. عموماً دانش آموزان بین المللی ترجیح می‌دهند در مدارس انگلیسی زبان و خصوصی سوئیس ثبت نام نمایند. پس از ثبت نام دانش آموزان در مدارس بین المللی سوئیس والدین می‌توانند از طریق ویزای دیدار به مدت سه ماه به سوئیس بیایند.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در مدارس سوئیس


ویزای تحصیلی سوئیس برای تحصیل در مقطع لیسانس

به این نکته توجه داشته باشید که دوره های تحصیل در دانشگاه های معتبر سوئیس در دو دسته به دانشجویان ارائه می‌ شوند. مدارس فنی حرفه‌ای و دانشگاه‌ ها. همانطور که اشاره شد برنامه های تحصیل در سوئیس با توجه به زبان آن ناحیه ممکن است به زبان ایتالیایی، فرانسوی یا آلمانی ارائه شوند. البته در نواحی مختلف سوئیس امکان تحصیل به دو زبان وجود دارد. به عنوان مثال دانشجویان ثبت نام شده با ویزای تحصیلی سوئیس در دانشگاه زوریخ می توانند در صورت تمایل سال اول دوره های تحصیلی خود را به زبان آلمانی و سال دوم و سوم را به زبان انگلیسی انتخاب نمایند. جهت تحصیل در دانشگاه های سوئیس در مقطع کارشناسی ارائه مدرک آیلتس ۶ الزامی می باشد مدت زمان تحصیل در این مقطع سه سال است. اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید پیشنهاد می کنیم پکیج های آموزش زبان انگلیسی را از سایت مؤسسه مشاوره ای MIE تهیه نمایید.

ویزای تحصیلی سوئیس برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس

اگر قصد دارید به منظور تحصیل در مقطع فوق لیسانس به کشور ثروتمند و زیبای سوئیس مهاجرت کنید، می بایست ابتدا یکی از برنامه‌ های متنوع ارائه شده توسط دانشگاه مورد نظر خود را، انتخاب نمایید. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بایستی حتماً مدرک کارشناسی ارائه دهید. در زیر این متن به برخی از برنامه های تحصیلی متنوع و متعددی که دانشگاه های سوئیس ارائه می‌دهند، اشاره نموده ایم.

 • پزشکی
 • تجارت بین الملل
 • فیزیک
 • علوم کامپیوتر

 به دلیل این که اکثر دانشجویان تمایل دارند تحصیل به زبان انگلیسی را در سوئیس تجربه کنند، دانشگاه های این کشور در پی افزایش دوره هایی می باشند که به زبان انگلیسی در مقطع مستر تدریس می شوند. جهت تحصیل در این مقطع بایستی ثابت نمایید که به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید. برای این منظور ارائه مدرک زبان آیلتس ۶ الزامی می باشد. طول دوره های تحصیل در مقطع مستر ۱.۵ تا ۲ سال است.

ویزای تحصیلی سوئیس برای تحصیل در مقطع دکترا

یکی از مدارک مهم جهت تحصیل در مقطع دکترا در سوئیس، ارائه مدرک کارشناسی ارشد می باشد‌. بایستی مدارکی که ارائه می‌دهید، مرتبط با رشته ای باشد که جهت تحصیل در مقطع دکترا انتخاب نمودید. دانشجویان بین المللی تنها در صورتی که استاد راهنما داشته باشند می توانند جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس اقدام نمایند‌. پس از پیدا کردن سوپروایزر می توانید جهت اخذ ویزای دانشجویی سوئیس اقدام کنید. طول دوره های تحصیل در مقطع دکترا عموماً ۳ تا ۵ سال می باشد. مؤسسه مشاوره ای MIE با سابقه درخشانی که در امر مهاجرت و دریافت پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه های سوئیس یا سایر کشورها در مقطع دکترا دارد، شما خوبان را در این راه همراهی می‌کند.

ویزای تحصیلی سوئیس برای دوره های تحصیل و کار همزمان (کارتحصیل سوئیس)

امکان شرکت در دوره‌ های فلوشیپ (کار تحصیل) در کشور سوئیس فراهم شده است. این دوره ها برای دانشجویانی طراحی شده است که قصد دارند، پس از اتمام دوره های تحصیلی خود مستقیماً وارد بازار کار سوئیس شوند. در دوره کار تحصیل دانشجویان نیمی از سال را تحصیل می نمایند و نیمی دیگر را مشغول به کار می‌ شوند. به عنوان مثال: در دوره‌ های تحصیلی یک ساله می توانید شش ماه از سال را تحصیل و شش ماه دیگر را مشغول به کار شوید. لطفاً دقت نمایید که کار دانشجو در این دوره‌ ها تضمین شده است و دانشجو به ازای کاری که انجام می دهد دستمزد دریافت می کند. حقوق متوسط دریافت یک دانشجو ماهانه ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو می باشد. در واقع شما با شرکت در این دوره‌ ها و کار در نیمه دوم بخشی از هزینه و شهریه تحصیل را پوشش می دهید. یکی از نکات مثبت دوره های کار تحصیل این است که شما پس از اتمام دوره خود پیشنهاد شغلی دریافت می کنید و به راحتی وارد بازار کار کشوری می شوید که بی شک در سراسر جهان بی نظیر است. رشته هایی که در آنها امکان اقدام از طریق کارتحصیل وجود دارد شامل موارد زیر می شوند:

 • مدیریت
 • مدیریت گردشگری
 • مهمانداری
 • MBA

ویزای فرصت مطالعاتی سوئیس

سوئیس از نواورترین کشورهای تحقیقاتی جهان است و مدت ها است که دانشجویان و محقان بین المللی زیادی را جذب می کند. شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ویزای فرصت مطالعاتی سوئیس ندارند. با این حال متقاضیان فرصت مطالعاتی خارج از کشور های اتحادیه اروپا باید ویزای ملی D را دریافت کنند. دانشجویان و محققان بین المللی برای برنامه های تحقیقاتی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا در سوئیس باید ویزای فرصت مطالعاتی سوئیس درخواست دهند. علاوه بر این، مدارس تابستانی و کنفرانس‌ها از دیگر فعالیت‌های علمی عالی هستند که سوئیس را به مقصدی جذاب برای دانشجویان و محققان و دانشمندان تبدیل می‌کنند. بسیاری از برنامه ها همچنین با کمک هزینه های تحصیلی با بودجه کامل و همچنین کمک هزینه سفر و کمک های مالی ارائه می شوند، بنابراین هر دانشجو، محقق و استاد همیشه می تواند یک فرصت مطالعاتی مناسب در سوئیس پیدا کند و درخواست دهد.

شرایط اخذ بورسیه با ویزای تحصیلی سوئیس

یکی از مواردی که سبب می‌ شود تا دانشجویان هر ساله خارج از کشور را جهت تحصیل خود انتخاب نمایند، در رابطه با امکان اخذ بورسیه تحصیلی می باشد. بورسیه تحصیلی دانشجو را بر دروس تحصیلی خود متمرکز می کند. برخی از دانشگاه های موجود در کشور سوئیس در قالب تبادل دانشجو به دانشجویان خارجی و داخلی کمک هزینه تحصیل اعطا می نمایند. برای دریافت بورسیه تحصیلی در سوئیس می بایست دانشگاهی که شما در آن مشغول به تحصیل هستید با دانشگاه معتبر موجود در سوئیس قرارداد تبادل دانشجو داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با بخش روابط بین‌الملل دانشگاه انتخابی خود از طریق تماس تلفنی ارتباط بگیرید. بورس تحصیلی ممتازان یکی از بورس های شناخته شده کشور سوئیس برای افراد دارای ویزای تحصیلی سوئیس می باشد که به هنرمندان و محققین خارجی در مقطع دکترا اعطا می شود.

معرفی بهترین دانشگاه های سوئیس 

همانطور که در موضوعات فوق اشاره کردیم، بسیاری از دانشگاه های مطرح جهان در سوئیس قرار گرفته‌ اند. دانشگاه فناوری فدرال یکی از معتبرترین و محبوب ترین مؤسسات آموزش عالی سوئیس می باشد که در حال حاضر در رنک ۱۳ جهانی قرار گرفته است. علاوه بر این ۶ دانشگاه دیگر کشور سوئیس دارای رتبه زیر ۳۰۰ می باشند. لیستی که در ادامه آورده شده است، نشان دهنده دانشگاه های رتبه برتر کشور سوئیس می باشد.

نام دانشگاه

 رتبه

دانشگاه بازل

 75

دانشگاه ژنو

 107

دانشگاه برن

 132

دانشگاه لوزان

 136

مؤسسه فناوری فدرال سوئیس زوریخ

 13

دانشگاه زوریخ

 103

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی سوئیس

برای ویزای تحصیلی باید داوطلبان ثابت کنند که توانایی مالی برای پوشش هزینه های تحصیل در سوئیس را دارا هستند. مدارکی نظیر ارائه صورتحساب بانکی، گواهی تاییدیه بورسیه تحصیلی یا ضمانت شخصی مقیم سوئیس در زمینه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی سوئیس اغلب مورد نیاز است. اداره مهاجرت کانتون زوریخ تاییدیه بانک مقیم سوئیس مبنی بر دسترسی دانشجو به 21 هزار فرانک سوئیس به نام دانشجو را لازم دارد. گفتنی است بانک های بزرگ بین المللی در صورتی که شعبه ای در سوئیس نداشته باشند مورد تایید قرار نخواهند گرفت. نامه والدین و بستگان نیز مورد پذیرش نبوده و در صورتی که فردی با موقعیت شهروندی سوئیس یا فردی با مجوز اقامت C یا B باشد می تواند توسط تکمیل فرمی به صورت رسمی متعهد شود که هزینه های داوطلب را تا 21 هزار فرانک پوشش می دهد. این هزینه ها شامل حوادث و بیماری و هزینه سفر برگشت بوده و لازم به ذکر است که مدارک اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی سوئیس پس از یک سال مجددا به مقامات مهاجرت ارائه شود.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی سوئیس چقدر است؟

دانشجویان ایرانی در سوئیس به ویزای ملی D نیاز دارند که این نوع ویزای اختصاصا برای دانشجویان است. بعد از پذیرش و ثبت نام در دانشگاه دانشجوی متقاضی می تواند در خواست خود را برای ویزای ملی سوئیس D ارائه دهد. درخواست باید حداقل سه ماه قبل از شروع دوره تحصیلی دانشگاه باشد و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی سوئیس برای دانشجویان ایرانی که درخواست ویزای دانشجویی سوئیس را داده اند حدود یک تا 90 روز است. با این حال بهتر است زمان بیشتری برای این منظور در نظر بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی سوئیس

در کشور سوئیس دو نوع ویزای دانشجویی وجود دارد که بسته به دوره مورد نظری که انتخاب می نمایید، به شما اعطا می گردد.

انواع ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای نوع C

این نوع ویزا برای دوره‌ های کوتاه مدت زبان و یا دوره های تابستانی اعطا می‌ گردد. مدت زمان ویزای نوع C شش ماه می باشد که از این ۶ ماه شما تنها سه ماه می توانید در کشور سوئیس بمانید. این نوع ویزا هیچ گونه آثار اقامتی ندارد.

ویزای نوع D

این نوع ویزا برای دوره های طولانی مدت بیش از سه ماه ارائه می‌ گردد که معمولاً نتیجه آن پس از ۱۰ هفته اعلام می شود. اگر قصد دارید مدت طولانی (بیش از سه ماه) در سوئیس بمانید و برای ویزای نوع D اقدام نمودید، پس از دریافت ویزای تحصیلی سوئیس موظف هستید، ظرف دو هفته جهت دریافت اقامت سوئیس اقدام کنید. درخواست شما توسط اداره مهاجرت به سوئیس بررسی می‌ شود.

در زیر این متن مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی سوئیس آورده شده است:

 • ارائه پاسپورت
 • ارائه عکس پاسپورتی
 • ارائه گواهی مالی‌
 • داشتن بیمه سلامت
 • ارائه بیانیه هدف (بیانیه هدف نشان دهنده هدف شما از تحصیل در سوئیس می باشد.)
 • تاییدیه ثبت نام در یک دانشگاه معتبر
 • متقاضی بایستی تایید کند که پس از اتمام طول دوره تحصیل خود سوئیس را ترک خواهد کرد.

تمامی اسناد و مدارکی که ارائه می‌ دهید می‌ بایست به یکی از زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی ترجمه شود. لازم به ذکر است که جهت دریافت ویزای دانشجویی سوئیس نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشد ولی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مؤسسات عالی سوئیس ارائه مدرک زبان الزامی است.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

همان طور که  میدانید یکی از نکات مهمی که جهت دریافت ویزای تحصیلی بسیار حائز اهمیت است هزینه دریافت ویزای تحصیلی سوئیس می باشد برخی از هزینه هایی که جهت دریافت ایمیل لازم است داشته بدین شرح است:

 • مبلغ ۵۰ الی 100 فرانک یا 84 دلای هزینه های اولیه کنسولگری سوئیس برای اخذ ویزا
 • داشتن هزینه تحصیلی: به طور تقریبی نیاز است شما هزینه شش ماه زندگی کردن در کشور سوئیس را داشته باشید.
 • هزینه پرداخت شهریه و هزینه های دانشگاه موجود باشد که مبلغی بالغ بر ۲۱,۰۰۰ فرانک جهت ویزای تحصیلی نیاز است.
 • به طور کلی برای هر روز زندگی در در سوئیس لازم است حدود 30 فرانک در حساب خود داشته باشید.

مجوز اقامت دانشجویی در سوئیس

اگر می خواهید پس از اتمام دوره تحصیلی خود در کشور سوئیس بمانید می‌بایست، اقامت موقت خود را به اقامت کاری تبدیل کنید. پس از این که مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه های معتبر سوئیس دریافت نمودید، تا شش ماه اجازه دارید در این کشور بمانید و به دنبال شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود باشید. پس از یافتن کارفرمای سوئیسی و عقد قرارداد می توانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم تغییر دهید. به دلیل شرایط عالی کشور سوئیس شانس کاریابی برای دانشجویان فارغ التحصیل بسیار بالا می باشد. اگر پس از یافتن کار ۵ سال دیگر در این کشور زندگی کنید، به اقامت دائم دست می یابید. با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور، به تدریس استاد ملک پور می توانید مهارت های لازم در خصوص کاریابی در خارج از کشور را آموخته و با نکات مؤثر در این زمینه آشنا گردید.

کار در جمهوری چک

شرایط ویزای همراه دانشجویی در سوئیس

اشخاصی که دارای کارت اقامت نوع C یا اقامت دائم باشند، می توانند در صورت تمایل برای خانواده خود ویزای همراه سوئیس را درخواست کنند. به خاطر داشته باشید که برای دانشجویان بین المللی کارت اقامت نوع B صادر می‌شود، بنابرین ممکن است نتوانید شریک زندگی و فرزندانتان را همراه خود ببرید. البته نظر مقامات ناحیه ای که در آن مشغول به تحصیل هستید، در این خصوص بسیار مهم می باشد. ممکن است آن ها با درخواست ویزای الحاق خانواده موافقت کنند. یکی از شرایط مهم جهت اخذ ویزای همراه اثبات وضعیت مالی مناسب می باشد. اگر ثابت کنید که از شرایط مالی خوبی برخوردار هستید، ممکن است موفق به اخذ ویزای همراه برای خانواده خود شوید. البته امکان اخذ ویزای سوئیس به طور کوتاه مدت یک ساله برای همراه وجود دارد. پس امکان اخذ ویزای دانشجویی سوئیس با همراه ممکن است وجود داشته باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس

سوئیس، کشور گران اروپایی می باشد. به عبارتی هزینه‌ های زندگی و شرایط تحصیل در این کشور گران‌ تر از سایر کشورها می‌ باشد. البته با توجه به کیفیت آموزش و امکاناتی که این کشور ارائه می‌دهد امروزه بسیاری از اشخاص ترجیح می‌دهند جهت تحصیل به سوئیس مهاجرت نمایند. یکی از مهمترین مزایای تحصیل در این کشور اخذ مدرک از دانشگاه‌ های رتبه برتر سوئیس می باشد. به دلیل این که اکثر دانشگاه ها و مدارس دولتی سوئیس از حمایت مالی دولت برخوردار هستند، هزینه کمتری از دانشجویان ثبت‌نام شده دریافت می‌کنند در حالی که شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان بالا می باشد. به طور متوسط هزینه و شهریه دانشگاه های سوئیس در مقاطع دانشگاهی بیش از ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ فرانک است. البته برخی از دانشگاه ها به منظور ارائه خدمات و امکانات پیشرفته شهریه بالاتری دریافت می‌کنند. به عنوان مثال ممکن است، هزار فرانک به شهریه مقطع کارشناسی ارشد و ۵۰۰ فرانک به شهریه مقطع کارشناسی اضافه شود. تامین هزینه های زندگی در سوئیس یکی دیگر از مسائل مهمی می‌ باشد که باید مورد توجه قرار گیرد. همان‌طور که اشاره شد سوئیس کشوری بسیار گران است. به طور کلی می توان گفت هزینه زندگی و تحصیل یک دانشجو تمام وقت در کشور سوئیس معادل 15تا 20هزار یورو در طول یک سال می باشد.

مزایای ویزای تحصیلی سوئیس

سوئیس کشوری فوق العاده و محبوب برای تحصیل دانشجویان بین المللی است. از این رو مزایای ویزای تحصیلی سوئیس برای دانشجویان بین الملل کم نخواهد بود. با این حال همه کشور ها دارای مزیت ها و چالش هایی برای تحصیل است. در ادامه برخی از مزایای اقامت تحصیلی سوئیس برای دانشجویان اشاره می کنیم.

 • سوئیس کشوری زیبا و در زمره کشورهای شاد جهان است. موقعیت جغرافیای آن درست وسط کشورهای المان، فرانسه و ایتالیا است که فاصله ای چند ساعته با آن ها دارد.
 • آمورش در سوئیس دارای رتبه جهانی بوده و دانشگاه هایی نظیر ETH زوریخ، EPFL لوزان، زوریخ، ژنو، برن از جمله دانشگاه های برتر در جهان هستند که از بهترین موسسات آموزشی برای تحصیل به شمار می روند.
 • سوئیس کشوری چند فرهنگی است که براساس آمار 25 درصد از مردم این کشور غیر بومی بوده و دانشجویان در تحصیل در این کشور اصلا احساس سختی نمی کنند.
 • هزینه های تحصیل در سوئیس در دانشگاه های دولتی بسیار کم بوده و دانشجویان بین المللی مشکلی در پرداخت هزینه های تحصیل نخواهند داشت.
 • پس از پایان تحصیل امکان دریافت شغل و اقامت دائمی برای دانشجویان وجود دارد. 6 ماه کامل به فارغ التحصیلان فرصت داده می شود تا در شغل خود به خوبی عمل کرده و کارفرما شغل دائمی پیشنهاد داده و متقاضی برای ویزای کار در سوئیس یا اقامت سوئیس اقدام کند.

وضعیت اخذ تابعیت با ویزای دانشجویی سوئیس

همانطور که پیش تر اشاره کردیم دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا علاقمند به تحصیل در دانشگاه های سوئیس هستند. زندگی در سوئیس و تحصیل در دانشگاه های این کشور از مزیت ها و کیفیت بالایی برخوردار است. با این حال دانشجویان بین المللی در صورتی که قصد تابعیت و پاسپورت سوئیس را داشته باشند باید مانند سایر متقاضیان فرایند تابعیت را طی کنند. وضعیت اخذ تابعیت با ویزای دانشجویی سوئیس به این صورت است که باید دانشجو مدتی به میزان حداقل 6 سال در این کشور تحصیل کرده و دانش زبان ملی در سطح B1 داشته و سطح کتبی زبان آن A1 باشد. علاوه بر این عدم سابقه کیفری و تمکن مالی در درستیابی به این منظور بسیار کمک کننده است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای تحصیلی سوئیس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول در زمینه اقامت تحصیلی سوئیس

✔️ تمکن مالی برای ویزای تحصیلی سوئیس چه میزان است؟

به طور کلی نیاز است حدود 21 هزار فرانک پول سوئیس را در حساب خود ذخیره داشته باشید.

✔️ شرایط ویزای دانشجویی سوئیس برای داشتن همراه چگونه است؟

داوطلبان در صورت

✔️ هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی سفارت سوئیس چه میزانی است؟

84 دلار برای بررسی شرایط لازم است.

✔️ مدت زمان صدور ویزای تحصیلی سوئیس چقدر است؟

تقریبا بین 1 روز الی 3 ماه

✔️ تحصیل رایگان در سوئیس چگونه امکان پذیر است؟

شما برای تحصیل در سوئیس باید شهریه بپردازید؛ مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید.

✔️ شرایط اقامت پس از تحصیل در سوئیس چیست؟

در صورتی که پس از پایان تحصیل در کشور سوئیس بتوانید کار پیدا کنید، می تواند اقامت خود را به نوع کاری تغییر دهید.

✔️ بهترین سن برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس چیست؟

بهترین سن برای تحصیل در سوئیس، کمتر از 24 سال است.


سخن آخر درباره ویزای تحصیلی سوئیس

در این مقاله به ارزیابی علمی ویزای تحصیلی سوئیس، شرایط سنی و مزایای تحصیل در سوئیس رایگان پرداختیم و به طور کامل جزئیات مربوط به اقامت تحصیلی سوئیس را تشریح نمودیم. آموختیم که، دانشگاه های سوئیس به دلیل ارائه تحصیلات منحصر به فرد و ایده آل و از سوی دیگر ارائه مدرک معتبر به عنوان دانشگاه های مطرح جهان شناخته شده اند. چند سالی است که دانشگاه های سوئیس، آمریکا و انگلیس در سراسر جهان از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند. امید است با خواندن مقاله پیش رو اطلاعات مفیدی در خصوص ویزای تحصیلی سوئیس کسب کرده باشید. اگر می‌خواهید شرایط خود و تمکن مالی برای ویزای تحصیلی سوئیس را مورد بررسی قرار دهید و بدانید که واجد شرایط تحصیل می باشید یا خیر می توانید با کارشناسان مجرب و کاربلد مؤسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره اولیه رایگان بهره مند شوید. کارشناسان ما شرایط شما را به طور کامل مورد ارزیابی قرار می دهند و مسیرهای مهاجرت را به شما معرفی می کنند‌. در صورت رضایت از این مقاله پنج ستاره ارزشمند بدهید.

امتیاز 4 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
پریا
شرایط اخذ ویزا تحصیلی در سوئیس 2022 تغییری میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب تغییر از چه نظر؟ شرایط اخذ ویزا به طور معمول ثابت هست مگر در شرایط استثنایی
بهزاد
میشه بفرمایید با دریافت ویزای تحصیلی این کشور میشه ویزای همراه برای خانواده هم گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
برای دریافت ویزای همراه نیاز است که فرد اصلی ویزای c داشته باشد یا اقامت دائم داشته باشند تا بتوانند برای خانواده خود ویزای همراه درخواست کنند. در صورتی که دانشجویان بین المللی کارت اقامت نوع B صادر می‌شود، بنابرین ممکن است نتوانید شریک زندگی و فرزندانتان را همراه خود ببرید.
سجاد
سلام من 28 سالمه و میخواستم ویزای تحصیلی بگیرم شانسی دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بهترین سن برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور مورد نظر، تا قبل از 24 سالگی می باشد.
مرجان
بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل کدام یکی از دانشگاه ها هستن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دانشگاه های لوزان مؤسسه فناوری فدرال سوئیس زوریخ بازل ژنو از بهترین دانشگاه های سوئیس هستند.
رها
ویزای تحصیلی که کشور سوئیس با محصلین ارائه میده چند نوع دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ویزای c برای اقامت های تا 3 ماه ویزای d برای اقامت بالای3 ماه
صادقی
سلام چقدر طول میکشه تا ویزای دانشجوییمون صادر بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مدت زمان صدور ویزای دانشجویی سوئیس بین 1 تا 3 ماه هست.
محمد جواد
سلام برای گرفتن ویزای تحصیلی این کشور هم باید تمکن مالی داشته باشیم؟!
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز باید توانایی پرداخت هزینه های زندگی دانشجویی رو داشته باشید و حداقل مبلغ 21 هزار فرانک در حسابتون باشه.
حمیده
با ویزای تحصیلی امکان کار در سوئیس هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله امکان کار به صورت کار تحصیل که نیمی از سال را دانشجو به کار مشغول است و نیمی دیگر به تحصیل وجود دارد.
یاسین مدبرنیا
سلام درصورت پذیرش در دوره‌های زبان (چه در دانشگاه‌ها و چه در موسسات خصوصی)، پس از اتمام دوره امکان تبدیل به ویزای کار (درصورت یافتن کارفرما) وجود دارد؟ یا این امکان تنها برای ویزای تحصیلی مقدور هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بعد پایان دوره تحصیل بلی این امکان برای شما وجود دارد.
مریم نجفی
شرایط دریافت ویزای همراه برای والدین در کشور سوئیس چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خانواده ها می توانند با دریافت ویزای دیدار که مدت آن 3 ماهه است به دیدار فرزندان خود بروند.
سالم دهقانی
با سلام ۳۳ سالمه و تمایل داشتم برای مدرک ارشد توی این کشور اپلای کنم. سوال من اینه که هر سال لازمه تمکن مالیمون رو به کشور سوئیس نشون بدیم یا فقط برای سال اول و دوم لازمه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز عموما برای تمدید ویزا بلی مدارک سال اول را از مشا میخان ولی نه به سخت گیری که در سال اول است.
ایمان مرادی
میشه توضیح بدید دور کار تحصیل سوئیس چی هست و چطوری می تونیم در دوران تحصیل کسب درآمد هم داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در دوره کار تحصیل دانشجویان نیمی از سال را تحصیل می نمایند و نیمی دیگر را مشغول به کار می‌ شوند. و دانشجو به ازای کاری که انجام می دهد دستمزد دریافت می کند. حقوق متوسط ماهانه بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو می باشد.
ناهید گل پرور
سلام میشه بفرمایید من لیسانس نقاشی دارم میخواستم برای تحصیل ارشد برای سوئیس اقدام کنم حداقل مدرک زبانی که برای تحصیل ارشد باید ارائه بدیم چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز حداقل مدرک زبانی که برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور در مقطع لیسانس و ارشد نیاز است ارائه دهید نمره آیلتس6 می باشد.
مرسده فوقاتی
سلام دخترم دانشجو ترم 1 اقتصاد نظری هست با اینکه دانشگاه دولتی داره درس میخونه خیلی اصرار داره که برای بره دانشگاه هاي سوئیس درس بخونه میخواستم بدونم این کار برای آینده و کار و تحصیلش مفید هست یا فایده خاصی نداره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود سوئیس یکی از برترین کشور های اروپایی می باشد که شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را دارد علاوه بر این هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی نسبت به امکاناتش پایین است. همچنین امکان پیدا کردن کار و اقامت در یکی از بهترین کشور های دنیا بعد از فارغ التحصیلی نیز فراهم است.
saeedeh badpuyeh
سلام آیا کشور سوئیس برای فرصت مطالعاتی اساتید هم ویزا میده؟ من دکترای رونشناسی دارم میخواستم بدونم میشه از طریق فرصت مطالعاتی برم سوئیس؟ و اینکه سوئیس بورسیه هم برای این دوره میده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود بله برای متقاضیان فرصت مطالعاتی ویزای ملی D صادر می شود. معمولا ویزای فرصت مطالعاتی با کمک هزینه های تحصیلی با بودجه کامل و همچنین کمک هزینه سفر و کمک های مالی ارائه می شوند.
neda
سلام من برای دانشگاه سوئیس در رشته اقتصاد نظری پذیرش گرفتم میشه هزینه هایی که برای دریافت ویزا لازم هست رو بفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود و عرض تبریک دوست عزیز لیست هزینه ها به شرح زیر است مبلغ 84 دلار هزینه های اولیه کنسولگری سوئیس برای اخذ ویزا همچنین هزینه پرداخت شهریه دانشگاه حدود ۲۱,۰۰۰ فرانک جهت ویزای تحصیلی می باشد به طور کلی برای هر روز زندگی در در سوئیس لازم است حدود 30 فرانک می باشد که شما نیاز است هزینه 6 ماه زندگی را در حساب خود داشته باشید.
مشاوره رایگان