تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان - راهنمای جامع 2021

22 مهر 1400 25 نظر
 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در اتریش

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش، شرایط اپلای دانشگاه های اتریش، شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل، شرایط سنی تحصیل در اتریش و شرایط و هزینه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان و تحصیل در اتریش فوق لیسانس در این مقاله به صورت علمی تحلیل و بررسی می گردد. شرایط تحصیل در اتریش چیست؟ مدارک لازم جهت اخذ ویرای تحصیلی اتریش کدامند؟ چگونه می توان از خدمات تحصیل رایگان در اتریش بهره مند شد؟ آیا امکان اخذ اقامت و تابعیت کشور اتریش از طریق تحصیل در این کشور وجود دارد؟ کشور اتریش دارای سیستم آموزشی بسیار پیشرفته ایست که خدمات آموزشی خود را به طور رایگان در اختیار افراد متقاضی قرار داده است. به همین دلیل همواره افراد زیادی خواهان تحصیل در اتریش و زندگی در آن از طریق اخذ اقامت تحصیلی می باشند. در این مقاله سعی بر آن شده است تا به طور کامل، به بررسی تحصیل در اتریش پرداخته و مهم ترین نکات در خصوص مقاطع مختلفی تحصیلی اتریش خدمت شما همراهان عزیز ارائه گردد. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره تخصصی و متقاضیان مهاجرت به اتریش می توانند با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوند. ضمن این که در صورت تکمیل فرم تماس، مشاورین کارآزموده موسسه ملک پور به منظور ارائه مشاوره تلفنی رایگان، با شما تماس خواهند گرفت. در این مقاله، به بررسی موضوع تحصیل در اتریش تحت عناوین ذیل می پردازیم:

تماس با ما

تحصیل در اتریش

 

آشنایی با کشور اتریش و شرایط تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش، یکی از بهترین و مطلوب ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. اگر به دنبال تحصیل در اروپا با کمترین میزان هزینه می باشید، تحصیل در اتریش می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. کشور اتریش با داشتن دانشگاه هایی با سطح علمی بالا و همچنین تحصیل تقریباً رایگان، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. شاید برای شما سروران گرامی نیز سوالاتی در خصوص شرایط تحصیل در اتریش پیش آید. شما علاوه بر مطالعه این نوشتار، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را از مشاورین مجرب جویا شوید.

کشور اتریش یکی از زیباترین کشورهای اروپا می باشد. این کشور دارای حدوداً 8.5 میلیون نفر جمعیت است. مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می نمایند. وین پایتخت این کشور از نظر رفاه اجتماعی و امنیت چندین سال است که به عنوان بهترین شهر دنیا انتخاب می شود. از دیگر مزایای کشور اتریش می توان به آب و هوای معتدل و بسیار مطلوب آن اشاره کرد.

در ادامه این مقاله به تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف و مهم ترین موارد هر یک از جمله شرایط سنی تحصیل در اتریش، هزینه تحصیل در اتریش، تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان، تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم، شرایط و هزینه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان و... می پردازیم.

تحصیل در اتریش

 

تحصیل در اتریش در مقطع دبستان

تحصیل در اتریشافراد برای تحصیل در اتریش در مقطع دبستان، از سن 5 سالگی وارد دوره های آمادگی شده و سپس از سن 6 سالگی مقطع ابتدایی را آغاز می نمایند. طول این دوره 4 سال می باشد. معمولاً کلاس ها به صورت مختلط برگزار می شود و معلمین از آغاز دوره ابتدایی تا پایان آن به طور ثابت با تعدادی از دانش آموزان کار می کنند. تحصیل در اتریش در مقطع دبستان، دارای دروس اجباری و اختیاری می باشد. دروس اجباری شامل آموزش یک زبان بین المللی از بین زبان های انگلیس، ایتالیا، فرانسه، جمهوری چک، مجارستان، اسلواکی و یا اسلونیا می باشد که معمولاً زبان انگلیسی آموزش داده می شود. علاوه بر آموزش اجباری زبان، آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی نیز برای دانش آموزان الزامی است. کلاس های اختیاری شامل: کلاس های موسیقی، آواز، کلاس های ورزشی، آموزش زبان آلمانی، آموزش زبان های بین المللی، کلاس های استعداد یابی و... می شود که دانش آموزان به میل خود و با توجه به علاقه، هر کدام را مایل باشند انتخاب می نمایند.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در مدارس رایگان و غیررایگان اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در مدارس رایگان و غیررایگان اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در مدارس رایگان و غیررایگان اتریش

تحصیل در اتریش در مقطع متوسطه

تحصیل در اتریش در مقطع راهنمایی به 2 بخش مقطع راهنمایی آموزش مقدماتی و مقطع راهنمایی آموزش عالی تقسیم می شود. آموزش مقدماتی 4 سال و آموزش عالی 5 سال به طول می انجامد.

 

دانش آموزان در این مقطع، دروس پایه ای و عمومی را فرا می گیرند و براساس توانایی ها، علاقه و استعداد برای مقاطع بالاتر و همچنین ورود به زندگی کاری آماده می شوند. برای تحصیل در اتریش و اخذ پذیرش در مقطع راهنمایی به کارنامه قبولی در مقطع دبستان نیاز است. دانش آموزان ایرانی که هنوز زبان آلمانی را فرا نگرفته اند و قصد اخذ پذیرش در مقطع راهنمایی را دارند در صورتی موفق به اخذ پذیرش می شوند که بتوانند تا حدودی زبان آلمانی را آموخته تا بتوانند مطالب درسی را فرا گیرند. به دانش آموزانی که سطح زبان خوبی نداشته باشند پذیرش غیر رسمی اعطا می شود. این دانش آموزان باید همه کلاس ها را شرکت نمایند و بعد از یک سال تحصیل، در آزمون شرکت کنند که آیا می توانند به عنوان دانش آموز عادی شناخته شوند یا خیر. در ادامه به تحصیل در مقطع دانشگاه خواهیم پرداخت.

تحصیل در اتریش

🔺 تحصیل در مدارس اتریش 🔺

 

تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی، مورد علاقه افراد بسیاری می باشد. برای اخذ پذیرش مقطع لیسانس دانشگاه های دولتی در کشور اتریش نیاز دارید یا قبولی کنکور سراسری ایران و اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی در رشته مورد نظر را ارائه دهید و یا دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه سراسری ایران باشید. ضمناً اخذ پذیرش اتریش در مقطع لیسانس، نیاز به دیپلم 12 ساله دارد. تحصیل در اتریش در این مقطع 4 سال طول می کشد؛ البته در برخی رشته ها، لیسانس 3 ساله نیز وجود دارد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی اتریش به شرح ذیل می باشد:

 • دو قطعه عکس
 • دیپلم 12 سال و ریز نمرات + ترجمه رسمی به زبان آلمانی
 • کپی از صفحه اول گذرنامه
 • قبولی در دانشگاه های دولتی ایران (نامه از سازمان سنجش که گواهی قبولی در کنکور سراسری بوده و به زبان آلمانی ترجمه رسمی گردد.) یا گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه دولت
 • آشنایی با زبان آلمانی در سطح A2

تحصیل در اتریش

🔺 تحصیل مهندسی در اتریش 🔺

تحصیل در اتریش فوق لیسانس

آیا به دنبال اخذ پذیرش دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی ارشد هستید؟ تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اتریش، ارزان و یا تقریباً رایگان است. افرادی می توانند پذیرش دانشگاه های اتریش را اخذ نمایند که در دانشگاه های سراسری ایران تحصیل کرده باشند. تحصیل در دانشگاه های دولتی تقریباً رایگان است. افراد برای اخذ پذیرش نیاز است که زبان آلمانی فرا گیرند. افرادی که به تحصیل در اتریش علاقه دارند ولی یادگیری زبان آلمانی برای آنان مشکل است، می توانند پذیرش دانشگاه های خصوصی با تدریس به زبان انگلیسی را اخذ کنند. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل در اتریش فوق لیسانس به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه مدرک لیسانس (برای دانشگاه های دولتی حتما باید لیسانس دولتی یا پذیرش فوق لیسانس دانشگاه سراسری داشته باشید.)+ ترجمه به زبان آلمانی
 • 2 قطعه عکس
 • کپی از صفحه اول گذرنامه که بیش از 7 ماه اعتبار داشته باشد.
 • انگیزه نامه به زبان آلمۀانی باید نوشته شود.
 • ارائه تمام مدارک تحصیلی از دیپلم تا آخرین مقطع به همراه ترجمه رسمی به زبان آلمانی
 • ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح A2
 • افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند باید مدرک زبان انگلیسی ارائه نمایند.

تحصیل در اتریش

🔺 تحصیل مهندسی در اتریش 🔺

تحصیل در اتریش در مقطع دکتری

تحصیل در اتریش در مقطع دکتری تقریباً رایگان است. دانشجوی دکتری می تواند در صورت همکاری با استاد به عنوان محقق، همکاری در پروژه های صنعتی، فعالیت به عنوان استاد حل تمرین و ... کار دانشجویی داشته باشند و حقوق دریافت نماید. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری، نیاز به رزومه مناسب تحصیلی از دیپلم تا کارشناسی ارشد و همچنین برخی موارد جزئی دیگر خواهید داشت.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اپلای دکترا در اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اپلای دکترا در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اپلای دکترا در اتریش

 

در این راستا موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را برای تحصیل دکترا در وین اتریش و سایر شهرهای این کشور یاری نماید. این موسسه با ارائه خدمات ویژه تحصیل دانشجویان دکتری در اتریش، شرایط را برای اخذ پذیرش دکتری در اتریش بدون نیاز به ارائه مدرک زبان و مقالات ISI فراهم کرده است. همچنین این موسسه، هماهنگی با استاد راهنما و دریافت تأیید همکاری وی را نیز انجام می دهد و به همین دلیل نیازی نیست که دانشجو انجام این مرحله از پذیرش را خود متقبل شود. سروران گرامی این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد. تحصیل در اتریش در مقطع دکتری به زبان آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است. تحصیل در این مقطع با توجه به رشته، حدود 3 تا 5 سال زمان می برد. لازم به ذکر است که امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری، نسبت به سایر مقاطع تحصیلی بیشتر است. در لینک زیر به جزئیات بیشتری در خصوص شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش پرداخته می شود.

تحصیل در اتریش

🔺 تحصیل دکترا در اتریش 🔺

 

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

برای افرادی که قصد تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان را دارند این امکان وجود دارد تا در ابتدا از طریق دوره های زبان وارد اتریش شده و از این طریق زبان را تا حد نیاز فرا بگیرند تا بتوانند در دانشگاه های کشور اتریش تحصیل داشته باشند. محبوبیت طرح اقامت اتریش با دوره زبان انگلیسی به دلیل عدم نیاز به مدرک زبان می باشد. شخص برای اقدام جهت این دوره نیاز به مدرک آیلتس نداشته و صرفاً توانایی تکلم به زبان انگلیسی کفایت می کند.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه اقامت اتریش با دوره زبان انگلیسی
 • اقامت اتریش با دوره زبان انگلیسی
 • فایل دوم

 

این دوره برای افراد بسیاری قابل اقدام است، چرا که اتریش جهت تحصیل محدودیتی برای گپ تحصیلی و سن شخص قائل نیست و در صورتی که سفارت به دلیل سن شخص و یا فاصله تحصیلی وی، اقدام به رد ویزا نماید، امکان اعتراض به MA35 وجود دارد و این کار توسط وکلای محلی اتریش انجام می شود که از افتخارات موسسه حقوقی ملک پور، اجرای پروسه های اخذ اقامت از طریق وکلای همان کشور و با ضریب اطمینان بالا می باشد. البته موسسه حقوقی ملک پور نماینده انحصاری جهت اخذ اقامت اتریش با دوره زبان انگلیسی بوده و این امر صرفاً از طریق این موسسه امکان پذیر می باشد. البته این طرح، دوره های دیگر همچون بیزنس را نیز شامل می شود.

تحصیل در اتریش

🔺 اقامت اتریش با دوره زبان انگلیسی 🔺

 

شرایط سنی تحصیل در اتریش

تحصیل در هر کشوری دارای شرایط مخصوص به خود می باشد. یکی از شرایطی که در رابطه با تحصیل در خارج از کشور بسیار دارای اهمیت می باشد مبحث محدودیت سنی برای تحصیل در کشور مقصد می باشد. خوشبختانه در کشور اتریش محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و حداقل در دانشگاه های خصوصی این کشور به راحتی می توان تا سنین بالا نیز اقدام کرد. در دانشگاه های دولتی اتریش نیز محدودیت سنی بالاتر از کشورهای دیگر می باشد.

 

گپ تحصیلی اتریش

موضوع دیگری که در مورد تحصیل در خارج از کشور اهمیت دارد، موضوع گپ تحصیلی می باشد. گپ تحصیلی به معنای زمان گذشته از آخرین دوره تحصیلی فرد می باشد. در مورد گپ تحصیلی اتریش نیز خوشبختانه سخت گیری زیادی وجود ندارد و معمولا تا چندین سال گپ تحصیلی نیز می توانید برای تحصیل در اتریش اقدام نمایید.

 

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

شما برای تحصیل در اتریش با داشتن مدرک دیپلم سه گزینه پیش رو خواهید داشت. اولین گزینه اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش مانند دانشگاه ملی اتریش برای تحصیل مقطع کارشناسی در کشور اتریش است که دارای محدودیت سنی و شرط قبولی در دانشگاه دولتی در کشور مبدا و داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد. دو روش دیگر برای افرادی که واجد شرایط روش اول نیستند، شرکت در شوله ها و فاخ هوخ شوله ها می باشد. شوله ها معمولاً دارای شریط سنی برای پذیرش نمی باشند وافراد با دیپلم 12 ساله می توانند در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند. فاخ هوخ شوله ها همان دانشگاه های علمی کاربردی هستند که با دیپلم 12 ساله و حتی بدون مدرک زبان (با شرکت در دروه های زبان) و پس از قبولی در آزمون ورودی (InTake) امکان تحصیل در آنها برای دانشجو وجود دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه ها سالانه 700 تا 800 یورو، در شوله ها سالانه 9 تا 11 هزار یورو و در فاخ هوخ شوله ها سالانه 3 تا 4 هزار یورو می باشد.

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش

خیلی از افراد به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی به همراه بورسیه در کشور اتریش هستند. تحصیل در اتریش به همراه بورسیه براساس دانشگاه و رشته متفاوت است. همان طور که در این مقاله ذکر نمودیم تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان است و افراد صرفاً هزینه ثبت نام را باید پرداخت نمایند. اما اگر همچنان هزینه های تحصیل برای شما مقدور نباشد، این کشور شرایطی را فراهم کرده که به متقاضیان با شرایط مناسب پذیرش به همراه بورسیه اعطا کند. البته افراد برای دریافت بورسیه باید در تاریخ و زمان مشخص، درخواست خود را ارسال نمایند سپس درخواست های ارسال شده با توجه به شرایط افراد رتبه بندی می شود. افرادی شانش بیشتری برای دریافت بورسیه خواهند داشت که شرایط بهتر و رزومه قوی تری ارائه نمایند. تحصیل در اتریش به همراه بورسیه از طرف برخی از دانشگاه ها برای رشته های پزشکی ارائه می شود که معمولاً شرایط دریافت را در سایت هر دانشگاه ذکر می نمایند. در کل اخذ پذیرش به همراه بورسیه برای مقطع دکتری و کارشناسی ارشد از مقطع کارشناسی راحت تر صورت می گیرد.

تحصیل در کانادا

🔺 بورسیه تحصیلی در اتریش 🔺

موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به منظور افزایش رضایت و جلب خاطر متقاضیان عزیز تحصیل در اتریش، اقدام به ارائه خدمات رایگان در خصوص ارزیابی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشورهای مختلف کرده است. علاقمندان به تحصیل در اتریش به همراه اخذ بورسیه، می توانند از تکمیل فرم زیر، درخواست خود را جهت بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های این کشور و یا سایر کشورهای دیگر اعلام نمایند. 

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه 

 

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

اگر به دنبال تحصیل در اتریش هستید و قصد دارید از هزینه های آن آگاه باشید بهتر است بدانید که هزینه تحصیل در اتریش برای شهروندان این کشور و اتحادیه اروپا تقریباً رایگان است و این افراد حدوداً سالانه 720 یورو باید پرداخت نمایند. هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه های دولتی برای افراد خارج از اتحادیه اروپا، به صورت کلی حدود 800 یورو سالانه می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی از 8000 یورو تا 20000 یورو به صورت سالانه بسته به دانشگاه و رشته کاملاً متغیر است. در انتها باید گفت تمامی این هزینه ها به صورت کلی ارائه شد و برای دریافت هزینه های دقیق باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید. در جدول ذیل به هزینه های زندگی در اتریش می پردازیم:

 

کالا و خدمات

قیمت

1 وعده غذا در رستوران ارزان قیمت

12 یورو

شیر

1.8 یورو

1 کیلوگرم پنیر

1 یورو

12 عدد تخم مرغ

3 یورو

1 کیلو برنج

1.8 یورو

1 کیلو مرغ

10 یورو

1 کیلوگرم گوشت قرمز 16.44 یورو
1 کیلو سیب 2.22 یورو

1 کیلو موز

1.75 یورو

بطری 1.5 لیتری آب

0.57 یورو

 

علاوه بر هزینه های یاد شده، هزینه مربوط به اسکان و اقامت دانشجویان در حال تحصیل در اتریش نیز حائز اهمیت است. چرا که بخش زیادی از هزینه مهاجرت تحصیلی، صرف هزینه محل اقامت دانشجویان می شود. برخی از دانشجویان، زندگی در خوابگاه های دانشجویی را انتخاب می نمایند که نسبت به اجاره و خرید منزل در اتریش، دارای هزینه کمتری می باشد. برخی دیگر نیز پرداخت هزینه بابت اجاره و یا خرید منزل مسکونی را بر زندگی خوابگاهی ترجیح می دهند. هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی شخصی و یا اشتراکی در بازه حدودی 300 تا 500 یورو می باشد. هزینه اجاره و خرید ملک در بخش های مختلف شهر متفاوت است. با مراجه به مقاله هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش می توانید اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید. در جدول زیر به قیمت انواع مسکن پرداخته شده است.

 

خرید و اجاره ملک

قیمت

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

728.12 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

573.23 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1338.71 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

1021.31 یورو

خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

4976.99 یورو

خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

3509.25 یورو

 

آخرین به روز رسانی گزارش هزینه های زندگی در اتریش در فوریه 2019 صورت گرفته است که در نمودار زیر به طور خلاصه درصد هزینه ها در بخش های مختلف ارائه شده است.

 

تحصیل در اتریش

در کل زندگی در اتریش از کیفیت بالایی برخوردار است و هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور بیشتر به شهر محل سکونت بستگی دارد. هزینه زندگی در شهر وین از مابقی شهرها کمی بالاتر است. به طور کل برای زندگی دانشجویی در اتریش باید حدود 800 الی 1000 یورو برای هر ماه در نظر گرفت. در ادامه به شرایط کار دانشجویی در اتریش خواهیم پرداخت.

تحصیل در اتریش

🔺 هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش 🔺

 

شرایط کار دانشجویی در اتریش

کشور اتریش به دانشجوهای خود با محدودیت زمانی اجازه کار قانونی اعطا می کند. در واقع افرادی که در حال تحصیل در اتریش هستند می توانند اجازه کار پاره وقت دریافت نمایند. افرادی که در حال حاضر در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند می توانند در هفته 10 ساعت کار نمایند. افرادی که درحال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند 20 ساعت و دانشجو های دکتری 30 ساعت اجازه کار دارند. البته با گذشت زمان و حضور افراد در کشور این تایم قابل افزایش نیز می باشد. کشور اتریش به دانشجوها بعد از اتمام دوره تحصیلی 6 ماه فرصت جست و جوی کار می دهد تا افراد بتوانند با پیدا کردن کار در کشور، اقامت اتریش را دریافت نمایند. کشور اتریش برای همراه دانشجو (همسر) نیز به مدت میزان ساعات کاری خود دانشجو اجازه کار صادر می کند. البته چنانچه همراه دانشجو از طرف کارفرما در اتریش دعوت به کار فول تایم شود و اداره کار اتریش موافقت نماید، همراه می تواند اجازه کار تمام وقت دریافت کند. 

تحصیل در اتریش

🔺 کار ضمن تحصیل در اتریش 🔺

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

از اهم مراحل مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش، دریافت ویزا می باشد. چرا که اگر مدارک را ناقص ارائه دهید و یا نتوانید ثابت کنید که بعد از تحصیل، قصد بازگشت به کشور خود را دارید مطمئناً ویزای شما ریجکت خواهد شد. تمام مدارک مورد نیاز معمولاً در سایت سفارت اعلام می شود. تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی به شرح ذیل می باشد:

 • فرم درخواست ویزا که از اینترنت می توان دریافت و تکمیل نمود.تحصیل دکترا در اتریش
 • گذرنامه معتبر
 • عکس رنگی پاسپورت (بین 3.5x4.5 سانتی متر و 4.0x5.0 سانتی متر)
 • شناسنامه و کارت ملی
 • عدم سوء پیشینه
 • بیمه درمانی
 • اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی در یک سال
 • گواهی محل اقامت (قرارداد اجاره، خوابگاه دانشجویی)
 • ترجمه مدارک تحصیلی از دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی به زبان آلمانی

تحصیل در اتریش

🔺 ویزای تحصیلی اتریش 🔺

 

در ویدئوی اپلای و ویزای تحصیلی اتریش، کلیه نکات راجع به تحصیل در اتریش و مراحل دریافت ویزا به صورت قدم به قدم شرح داده شده است. در صورت تهیه این ویدئو، شما بدون نیاز به وکیل مهاجرتی، قادر به انجام کلیه مراحل مهاجرت تحصیلی خود اعم از پذیرش از دانشگاه تا اخذ ویزای تحصیلی اتریش خواهید بود.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

🔺 اپلای و ویزای تحصیلی اتریش 🔺

 

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی اتریش

کشور اتریش برای دانشجویان در حال تحصیل این امکان را فراهم می کند که بتوانند همراه (شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال) را در کنار خود داشته باشند. متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل می توانند به صورت همزمان درخواست الحاق خانواده و صدور ویزای همراه نمایند. مدارک لازم جهت الحاق همراه به شرح ذیل است:

 • ارائه سند ازدواج همراه با ترجمه به زبان آلمانی
 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • عکس از پاسپورت
 • کارت اقامت دانشجو
 • اثبات تمکن مالی جهت الحاق همراه

از جمله شرایط همراه در کشور اتریش می توان به اجازه کار تمام وقت (در صورت تأیید اداره کار اتریش) و امکان تحصیل وی در اتریش اشاره کرد. ضمن اینکه فرزندان افراد دارای ویزای تحصیلی اتریش نیز می توانند به طور رایگان به تحصیل در مدارس اتریش بپردازند. علاوه بر این به طور ماهیانه نیز مبلغی حدود 400 یورو به آن ها تعلق می گیرد.

 

معرفی دانشگاه های برتر اتریش

تحصیل در اتریش به دلیل سطح عالی دانشگاه ها، هزینه های پایین و همچنین سطح رفاه خیلی خوب، مورد توجه افراد زیادی از سرتاسر جهان قرار دارد. برخی رشته های تحصیلی در اتریش مانند موسیقی و هنر، مغماری و روانشناسی در سطح فرا ملی مطرح بوده و دانشجویان بسیاری را از کشورهای مختلف به خود جذب کرده است. در جدول زیر به معرفی برترین دانشگاه های دولتی اتریش و جایگاه آن ها در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در سال 2020 پرداخته شده است:

 

دانشگاه

رتبه ملی

رتبه جهانی

دانشگاه وین

(Universität Wien)

1

115

دانشگاه فنی وین

(Technische Universität Wien)

2

507

دانشگاه اینسبروک

(Universität Innsbruck)

3

549

دانشگاه فنی گراتس

(Technische Universität Graz)

4

576

دانشگاه کارل-فرانزس گراتس

(Karl-Franzens-Universität Graz)

5

791

دانشگاه اقتصاد و تجارت وین

(Wirtschaftsuniversität Wien)

6

871

دانشگاه یوهانس کپلر لینز

(Johannes Kepler Universität Linz)

7

922

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی وین

(Universität für Bodenkultur Wien)

8

1443

دانشگاه آلفا آدری کلاگنفورت

(Alpen-Adria-Universität Klagenfurt)

9

1450

دانشگاه پزشکی وین

(Medizinische Universität Wien)

10

1481

 

در ادامه، جزئیات بیشتری پیرامون تعدادی از برترین دانشگاه های اتریش ارائه شده است:

دانشگاه وین: تحصیل در اتریش به خصوص تحصیل در دانشگاه وین مورد علاقه افراد بسیاری است. دانشگاه وین یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های جهان می باشد. این دانشگاه با 17 دانشکده در رشته های مختلف و همچنین بیش از 5000 کارمند سالانه به بیش از 45000 دانشجو می پذیرد. این دانشگاه رتبه یک کشور اتریش و رتبه 113 جهان را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه فنی وین: این دانشگاه نیز یکی دیگر از دانشگاه های بزرگ کشور اتریش می باشد. دانشگاه فنی وین یکی از معتبرترین و بزرگترین مؤسسات تحقیقاتی و فن آوری اتریش در جهان است. این دانشگاه با 8 دانشکده و حدوداً 3000 کارمند، سالانه برای 25000 نفر پذیرش صادر می کند.

تحصیل در اتریش

دانشگاه اینسبروک: دانشگاه اینسبروک که در سال 1669  تأسیس شد. این دانشگاه رتبه سوم در کشور اتریش و رتبه 482 را در جهان به خود اختصاص داده است. تقریباً یک سوم دانشجویان و یک سوم کارکنان از خارج از کشور می باشند. امروزه این دانشگاه از 16 دانشکده و 81 موسسه تشکیل شده است.

تحصیل در اتریش

دانشگاه فنی گراتس: این دانشگاه یکی از 5 دانشگاه برتر کشور اتریش است. گراتس به معنای تفکر در ابعاد جدید است. این دانشگاه 18 رشته در مقطع کارشناسی و 33 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می کند. گراتس 17000 دانشجو دارد که به طور میانگین 2000 نفر در هر سال فارغ التحصیل می شوند.

تحصیل در اتریش

دانشگاه گراتس: این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی کشور اتریش است. دانشگاه گراتس در سال 1585  تأسیس شد. این دانشگاه رتبه 5 کشور اتریش و رتبه 730 جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه با 6 دانشکده و بیش از 3000 کارمند سالانه برای بیش از 25000 نفر پذیرش صادر می کند.

تحصیل در اتریش

تحصیل در کانادا

🔺 دانشگاه های اتریش 🔺

 

کار پس از تحصیل در اتریش

افرادی در کشور اتریش تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان برسانند می توانند ویزای جست و جوی کار اخذ نموده و اقامت خود را از این طریق، به مدت 6 ماه تمدید نمایند. اخذ ویزای جستجوی کار در کشور اتریش بر اساس سیستم امتیاز بندی صورت می گیرد. این سیستم امتیاز بندی دارای 100 امتیاز است که کسب حداقل 70 امتیاز آن برای اخذ ویزای جستجوی کار ضروری می باشد. لازم به ذکر می باشد تحصیل در اتریش به عنوان امتیاز ویژه در جدول امتیازبندی کار در اتریش در نظر گرفته شده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به کار در اتریش و محاسبه امتیازات خود می توانید به مقاله زیر مراجعه فرمایید.

تحصیل در کانادا

🔺 کار در اتریش 🔺

معمولاً اغلب افرادی که تحصیلات خود را در اتریش به پایان می رسانند واجد شرایط دریافت این ویزا هستند. نکته خیلی مهم این است که تحصیل در اتریش، موجب افزایش امتیاز فرد در سیستم امتیاز بندی ویزای جستجوی کار می شود. بدین ترتیب بابت تحصیل در اتریش، 10 امتیاز به فرد متقاضی کار در اتریش تعلق می گیرد. افرادی که در اتریش تحصیل می نمایند با توجه به آشنایی خود با محیط می توانند با سرعت بیشتری کارفرمای خود را یافته و مشغول به کار شوند. پس از یافتن شغل مورد نظر، اقامت فرد تمدید می گردد و باید به صورت ماهیانه بیمه و مالیات پرداخت نماید. افرادی که به صورت منظم 5 سال در کشور اتریش کار کرده و بیمه و مالیات خود را پرداخت نمایند، می توانند برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنند.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در اتریش

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در اتریش

 

لازم به ذکر است کشور اتریش به دلیل نرخ پایین بیکاری، به نیروی کار خارجی احتیاج داشته و موقعیت کاری مناسبی برای متقاضیان مهاجرت و دریافت ویزای کاری فراهم کرده است. در نمودار زیر، نرخ بیکاری اتریش در سال های اخیر تا سال 2021 نمایش داده شده است.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا

🔺 کار پس از تحصیل در اتریش 🔺

 

اخذ اقامت و تابعیت اتریش ازطریق تحصیل

دانشجویانی که در کشور اتریش تحصیل می کنند، از چند روش می توانند اقامت و همچنین تابعیت و پاسپورت اتریش را اخذ نمایند. فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش می توانند تا مدت مشخصی پس از پایان تحصیل خود در این کشور حضور داشته و به جستجوی کار بپردازند. افرادی که شغل مورد نظر خود را پیدا می کنند می توانند اقامت خود را تمدید نمایند. افراد پس از 5 سال کار در اتریش می توانند به اقامت دائم و سپس به تابعیت کشور اتریش دست یابند. روش بعدی اخذ اقامت و تابعیت دانشجویان بعد از تحصیل در اتریش، ازدواج با تبعه اتریشی است. این افراد می توانند از طریق ازدواج با تبعه اتریشی و اثبات علاقه واقعی فی مابین زوجین، به اقامت و تابعیت این کشور دست یابند. آخرین روشی که دانشجویان پس از تحصیل در اتریش می توانند به اقامت دست یابند، سرمایه گذاری در اتریش است. جهت دریافت اطلاعات کامل تر نسبت به اقامت اتریش، مقاله زیر خدمت شما عزیزان ارائه می شود.

تحصیل در کانادا

🔺 اقامت اتریش 🔺

سروران گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در اتریش و یا سایر کشورها و همچنین اطلاع از کلیه طرق مهاجرت به کشورهای مختلف می توانید ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه نموده و به طور کامل با انواع روش های مهاجرت به کشورهای مختلف آشنا گردید. شما می توانید پس از مشاهده ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، به مقایسه مزایا و معایب روش های مهاجرتی کشورهای مختلف با یکدیگر پرداخته و آگاهانه تصمیم گیری نمایید. مشاهده این محصول، شما را بی نیاز از مؤسسات مهاجرتی و وکیل حقوقی کرده و خود قادر به مدیریت امور مهاجرت خود خواهید بود.

گام به گام تا اخذ اقامت


 

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در اتریش

پرسش:هزینه های تحصیل اتریش برای مقاطع مختلف چه مقدار است؟

پاسخ: تحصیل در کشور اتریش به زبان آلمانی، تقریباً رایگان است. به علاوه تحصیل در دانشگه های خصوصی این کشور در بازه سالانه 8000 الی 20000 یورو متغیر می باشد. این در حالیست که دانشگاه ها و مراکز علمی کشور اتریش، از سطح علمی و خدماتی بسیار بالایی برخوردار هستند.

پرسش:تحصیل در اتریش در چه مقاطعی امکان پذیر است؟

پاسخ: متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله مدارس و دبیرستان ها و مقاطع دانشگاهی نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل در این کشور بپردازند.

پرسش:آیا امکان بردن همراه برای متقاضیان تحصیل در اتریش وجود دارد؟

پاسخ: متقاضیان می توانند به صورت همزمان، برای صدور ویزای الحاق خانواده شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود درخواست دهند.

پرسش:آیا شرایط کار پس از تحصیل در اتریش مساعد است؟

پاسخ: با توجه به نرخ پایین بیکاری در اتریش، فرصت های شغلی متعددی برای فارغ التحصیلان این کشور وجود دارد که می توانند در مدت یک ساله پس از پایان تحصیلات خود، به جستجوی کار در کشور اتریش بپردازند.


 

_____________________ سخن پایانی درباره تحصیل در اتریش_____________________

تحصیل در اتریش، شرایط اپلای دانشگاه های اتریش، شرایط سنی تحصیل در اتریش، شرایط اقامت و تابعیت اتریش از طریق تحصیل و شرایط و هزینه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان و تحصیل در اتریش فوق لیسانس در این مقاله به صورت تخصصی و علمی یررسی شد. تحصیل در اتریش به علت سطح بالای کیفیت دانشگاه های این کشور و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، می تواند یکی از بهترین گزینه ها جهت ادامه تحصیل باشد. علاوه بر این، تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی، فرصت فوق العاده ای را برای علاقمندان به تحصیل در این کشور فراهم کرده است. همچنین امکان الحاق خانواده (شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال) نیز برای دانشجویان این کشور فراهم است. از دیگر مزایای تحصیل در اتریش، عدم محدودیت سنی و عدم اهمیت زیاد گپ تحصیلی می باشد. متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و از طریق دریافت مشاوره تلفنی رایگان، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند. همچنین در صورتی فرم تماس را بر روی وب سایت موسسه تکمیل نمایید، مشاورین کارآزموده این موسسه با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان ارائه می نمایند. بخش "ثبت پرسش" در انتهای این قسمت، محلی برای طرح سوالات شما پیرامون موضوع این مقاله و دریافت پاسخ از مشاورین موسسه ملک پور می باشد.

امتیاز 4.9 از 5 ( 38 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
Kiyanoosh malakzadeh
بر عرض سلام. من 28 سالمه و کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه از دانشگاه اصفهان با معدل 16.65دارم. دو مقاله بین المللی در ژورنال های خوبی دارم. آیلتس آکادمیک 6. قصد دارم برای دکترا اقدام کنم. شانسی برای فول فاند دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، شما شرایط مناسبی جهت اخذ بورسیه دارید، می توانید جهت بررسی رزومه خود مدارک خود را ارسال فرمایید تا به صورت رایگان شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. * مانا باشید *
ناصر شاهانی
سلام آیا تحصیل در اتریش با قبولی در دانشگاه دولتی یا غیر انتفاعی قابل قبول است؟ آیا می توان به همراه تحصیل کار کرد؟ چند ساعت اجازه کار وجود دارد؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام بله دوست عزیز تحصیل رایگان در اتریش با گواهی عدم منع اشتغال به تحصیل در کشور مبدأ امکان پذیر است و بسته به مقطع شخص مجاز است حدود 10 تا 30 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازد. * مانا باشید *
سارا ابراهیمی
سلام ، وقتتون بخیر من رشته حقوق خواندم توی دانشگاه سراسری ، 3 سال پیش مدرک گرفتم و الان دارم در زمینه دیگری کار می کنم. می خواستم برای تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس اقدام کنم. ممکنه من را راهنمایی کنید. ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی رشته حقوق ایران در اروپا کاربرد چندانی ندارد و بهتر است که برای رشته های مرتبط مثل حقوق تجارت بین الملل اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
سارا ابراهیمی
سلام ، وقتتون بخیر من رشته حقوق خواندم توی دانشگاه سراسری ، 3 سال پیش مدرک گرفتم و الان دارم در زمینه دیگری کار می کنم. می خواستم برای تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس اقدام کنم. ممکنه من را راهنمایی کنید. در ضمن می خواستم بدونم شرایط اقامت اتریش بعد از تحصیل به چه صورت هستش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی رشته حقوق ایران در اروپا کاربرد چندانی ندارد و بهتر است که برای رشته های مرتبط مثل حقوق تجارت بین الملل اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
مریم رضوی
سلام عرض می کنم بنده رشته روانشناسی خواندم و مدرک لیسانسم را در سال 96 گرفتم. می خواستم برای تحصیل در اتریش برای مقطع فوق درخواست بدم. می توانم از این طریق اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما باتوجه به رزومه ای که می فرمایید اگر دانشگاه شما سراسری و روزانه باشد و بتوانید نامه دریافت کنید حتی می توانید برای دانشگاه های ملی اتریش هم اقدام نمایید. باتوجه به رشته ای که دارید شما نیازمند به نمره زبان بالایی می باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
نیما یاری
با سلام ممنون از سایت خوبتون من 27 ساله هستم و لیسانس برق دارم میتونم برای تحصیل در اتریش اقدام کنم ؟ به صورت رایگان؟ آیلتس 6.5 دارم و تازه زبان آلمانی رو شروع کردم ممنونم از پاسختون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما برای تحصیلی رایگان در اتریش شما باید قبولی کنکور سراسری در ایران را داشته باشید. اما توجه به رزومه ای که می فرمایید شما شانس ویزای جستجوی کار اتریش را هم دارا می باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
نرگس عباسمنش
سلام ممنون از مقاله عالیتون ممنونم که توضیحات خوبی را در قالب فایل صوتی در اختیار ما قرار میدهید. عذر خواهی میکنم در خصوص تحصیل رایگان در مدارس اتریش توضیح میخواهم برای فرزند ۱۴ ساله ام چگونه باید اقدام کنیم؟ هزینه زندگی فرزندم چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز تحصیل فرزندان زیر 18 سال در اتریش و مخصوصا برای بازه سنی 13 تا 16 سال در مدارس دولتی یا رایگان امکان پذیره و بچه اگر از یک دانش زبان و معدل بالا برخوردار باشند شانس پذیرششان بالاست، نکته حائز اهمیت این است که ظرفیت برای دانشجویان بین المللی محدوده و سالی تقربیا یک بار می توان اقدام کرد. هزینه های خوابگاه و زندگی میانگین در سال 7 تا 9 هزار یورو می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مرضیه . م
عرض ادب و ارادت خیلی از مقاله و سایت خوبتون ممنونم.اطلاعات مفیدی رو در اختیار عموم میگذارید من بعد از خوندن مقاله دو سوال برام پیش اومده ؛ 1.تا چه سنی میشه برای لیسانس در اتریش اقدام کرد؟ 2.دقیقا چه مدت زمانی رو فرد میتونه بعد از دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه های اتریش تو این کشور بمونه و به دنبال کار باشه؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان کشور اتریش جز کشورهایی است که شرط سن خاصی ندارد ولی این بدین معنی نیست که فرد در با هر شرایطی پذیرش و ویزا می شود. اما نکته ای که وجود دارد این است که برای تحصیل در دانشگاه های ملی شما باید از قبولی در دانشگاه های دولتی ایران را داشته باشید. معمولاً هم بعد از تحصیل فرد بین 6 تا یک سال می تواند به کاریابی بپردازد. موفق باشید
محمد احمدی
سلام، مقاله خیلی خوبی در مورد تحصیل در اتریش بود. به جرات میتونم بگم بهترین مقالات رو از سایت شما دیدم. عالی. سوالم اینه که من با 32 سال سن و لیسانس مدیریت از دانشگاه دولتی و سطح زبان ب1 می تونم برای دانشگاه ملی وین اقدام داشته باشم؟ همسرم هم تقریبا شرایط مشابهی دارن و سنشون 29 سال هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به رزومه ای که می فرمایید بلی این امکان برای شما وجود دارد که برای دانشگاه های رایگان اتریش اقدام نمایید در وحله اول پیشنهاد می کنم که از محصول اپلای و ویزای تحصیل اتریش کمک بگیرید. موفق باشید. https://officialmalekpour.com/%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4
النا
سلام وقت بخیر من ۱۳سالمه و دو سال جهشی خوندم و سال دهم رشته ریاضی هستم در حد متوسط هم زبان انگلبیسی بلدم ولی مدرکی براش ندارم.معدل تمام سال های تحصیلیم هم ۲۰بوده . من چطور میتونم برای دبیرستان های انجا مکاتبه کنم؟ ایا شرایط بالا مورد قبول آنجا هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید شما حتی شانس قبولی در مدارس رایگان اتریش را هم دارید، پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تاشرایط عمومی شما بررسی شود و مشاوران ما برای مدارس رایگان کشور اتریش راهنمایی تان نمایند. موفق باشید.
آرتا عباسی
سلام برادر من 13 سالشه و تصمیم دارم برای ادامه تحصیل بفرستمش یه کشور اروپایی که سطح آموزشش بالا باشه. با توجه به مواردی که توی سایت و اینستاگرامتون مشاهده کردم تحصیل در اتریش برای دانش آموزان می تونه گزینه خیلی خوب و ارزونی باشه. خواستم بدونم برای اینکه بخوام جزئیات بیشتری راجع به مدارس اتریش بدونم و راهنمایی های بیشتری دریافت کنم چه کاری باید انجام بدم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله ایشان برای تحصیل در مدارس اتریش می توانند اقدام کنند .برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
محمد نائلی
سلام خسته نباشید من کلاس یازدهم در رشته انسانی هستم و۱۶ ساله هستم خواستم بدونم واس دانشگاه چ رشته ای برم ک بتونم واس مقطع فوق لیسانس و دکترا ب اتریش سفر کنم؟ معدل سال دهمم ۱۸/۴۰ بوده امسال هم ک تعطیلع شرابط رو برام توضیح دهید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب با توجه به این که قوانینکشورها هر 6 ماه در حال تغییر می باشد برای مقاطع بالاتر هر زمان قصد داشتید باید مشاوره داشته باشید تا اطلاعات به روز داشته باشید ولی با توجه به سن و معدل با خواندن زبان و داشتن دیپلم می توانید برای مقطع لیسانس در آلمان یا اتریش اقدام کنید .
نیک نفش
سلام خدا قوت. بنده شنیدم برای تحصیل در اتریش با مدرک آیلتس هم میشه اقدام کرد و تحصیل به زبان انگلیسی داشت. درسته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله دوست عزیز، تحصیل در کشور اتریش هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است که دانشگاه های انگلیسی زبان بسته به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی برای پذیرش از شما مدرک آیلتس میخواهند.
علی همّّّتی
درود روزبخیر. عذرمی‌خوام حداقل معدل دیپلم موردنیاز برای پذیرش تحصیل لیسانس در اتریش چند است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز بسته به رشته و دانشگاه معدل شما مهم است اما به طور معمول با حدود معدل 15 شانس پذیرش در دانشگاه های متعددی برای شما وجود دارد.
اریا عطار
سلام و خسته نباشید خدمت کادر زحمتکش و پرتلاش و پیگیر موسسه ملکپور سوالم این هستش که من با مدرک کارشناسی مکانیک با معدل ۱۶.۲، مدرک زبان المانی و انگلیسی هردو b1، سرمایه کلی نهایتا بتونم ۱۲ هزار یورو جور کنم، مجرد،۲۵ساله، چنتا مدرک برنامه های تخصصی رشته ام هم دارم.مدرک دوره فنی حرفه ای مرتبط با رشته ام هم دارم.با این شرایط میتونم برای ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد اتریش اقدام کنم؟ در ضمن من نمره های لیسانسم خوب بودن اما نمره های دیپلمم خیلی پایین و معدلم در حد۱۲_۱۳بود.این قضیه باعث به مشکل برخوردنم نمیشه؟ ممنون از اینکه وقت می گذارید و سوالات مارو جواب میدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز در صورتی که در دانشگاه های دولتی درس خوانده باشید شانس دریافت پذیرش از دانشگاه های دولتی کشور اتریش را خواهید داشت و هزینه تحصیل شما به زبان آلمانی رایگان خواهد شد. ضمن اینکه معدل لیسانس شما اهمیت بالاتری دارد و می توانید از محصول راهنمای اپلای و اقامت اتریش با تدریس استاد ملکپور نیز استفاده نمایید.
زهره فتوح
سلام من ۳۷ ساله هستم.پرستار هستم .می خواستم از طریق ثبت نام در دانشگاه های اتریش اقامت بگیرم و بعد اقامتم را به کاری تبدیل کنم اقامت خانوادگی می خواهم .بدون مدرک زبان و ارزانترین دانشگاه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، در صورتی که بتوانید مدرک زبان انگلیسی حداقلی را ارائه نمایید می توانید برای تحصیل وارد کشور اتریش شوید و خانواده شما نیز می توانند به عنوان همراه در کنار شما حضور پیدا کنند. البته این طرح جزئیاتی دارد که بهتر است از مشاورین موسسه اطلاعات کامل دریافت نمایید.
صبا مصلحی
سلام خسته نباشید آیا با سن 28 سال میشه برای تحصیل در اتریش مقطع لیسانس اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز کشور اتریش به محدودیت سنی زیاد حساس نیست و احتمالا شانس اقدام دارید اما لازم است شرایط شما به صورت تخصصی بررسی گردد.
مهسا
آیا تحصیل در کشور اتریش در نهایت به پاسپورت ختم میشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در شرایطی بله، بهتون پیشنها می کنیم که مقاله فوق رو مطالعه بفرمایید
mahyar
به نظر مشا می تونیم همراه رو هم برای تحصیل در اتریش به صورت همزمان ببریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای این مهم می توانید همراه رو هم به صورت همزمان به این کشور منتقل نمایید.
یاری
آیا واقعا این نکته وجود دارد که بتوانیم در کشور اتریش بدون مدرک زبان تحصیل کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله می تونید بهتون پیشنهاد می کنم که این مقاله رو به صورت کامل مشاهده نمایید.
متینی
توی چه مقاطعی می تونم در کشور اتریش تحصیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله مدارس و دبیرستان ها و مقاطع دانشگاهی نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل در این کشور بپردازند.
رضا
در چه مقاطعی راحت تر می تونیم در کشور اتریش تحصیل کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این مهم نسبت به هر شخص متفاوت است! لطفا مقاله رو مطالعه بفرمایید
نازنین
آیا برای تحصیل در کشور اتریش وجود همراه امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
عرض ادب و احترام بله این امکان وجود داره و متقاضیان میتوانند به صورت همزمان همراهان خود را به این کشور انتقال دهند
رافعی
برای ورود همراه به کشور اتریش در روش تحصیلی چقدر مدارکی نیازه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ارائه سند ازدواج همراه با ترجمه به زبان آلمانی شناسنامه، پاسپورت، عکس از پاسپورت، کارت اقامت دانشجو، اثبات تمکن مالی جهت الحاق همراه ، از جمله مواردی است که برای دریافت ویزای همراه نیاز است.