مهاجرت به اسپانیا

20 بهمن 1401 20 نظر

مهاجرت به اسپانیا، روش های مهاجرت به کشور اسپانیا، شرایط زندگی در اسپانیا، مزایای مهاجرت به اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا بدون سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا با روش های مهاجرت به اسپانیا آشنایی دارید؟ آیا می دانید از چه روش هایی می توان به اقامت و تابعیت اسپانیا دست یافت؟ آیا از قوانین مهاجرتی کشور اسپانیا اطلاع دارید؟ اسپانیا یکی از کشورهای عضو حوزه شنگن می باشد که اشخاص متقاضی می توانند برای مهاجرت به کشور اسپانیا از طرق مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و روش نهی شده پناهندگی اقدام نمایند. اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند باید با توجه به شرایط خود بهترین و قانونی ترین روش را برای مهاجرت خود انتخاب نمایند تا بتوانند مهاجرتی مطمئن و درست داشته باشند و همچنین بتوانند به اقامت و تابعیت اسپانیا نیز دست یابند. موسسه ملک پور در این مقاله به زندگی در اسپانیا و شرایط مهاجرت به اسپانیا می پردازد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اسپانیا و مهاجرت به آن یا دیگر کشورها می توانید با موسسه تماس حاصل نموده یا نسبت به تکمیل فرم تماس اقدام فرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان بهره مند گردید. مقاله مهاجرت به اسپانیا بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پورو پرسش از وکلای محلی همکار اسپانیا و همچنین بررسی سایت های دولتی ارائه می شود.

ویدیو موسسه MIE در مورد راه های مهاجرت و اقامت اسپانیا 


فایل صوتی موسسه MIE در مورد راه های مهاجرت و اقامت اسپانیا 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

مهاجرت به یونان

مهاجرت به اسپانیا

در باره کشور اسپانیا برای شرایط مهاجرت

همانطور که می دانید، برای مهاجرت به اسپانیا روش های متعددی وجود دارد که اشخاص می توانند اقدام نمایند، اما بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت به اسپانیا از شرایط عمومی این کشور اطلاع داشته باشید تا بتوانید روشی درست برای خود و خانواده خویش انتخاب نمایید. اسپانیا کشوری از اعضای اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد.

اسپانیا در شبه جزیره ایبری و در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است. اسپانیا از شمال و شمال شرق با کشور فرانسه، خلیج بیسکای و آندورا و همچنین از سمت جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق و همچنین از سمت غرب و شمال غرب با کشور پرتغال و اقیانوس اطلس مرز مشترک دارد. این مقاله توسط موسسه ملک پور گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن یا استفاده از محتوای آن با تغییر کوچکی در کلمات شرعاً و قانوناً حرام می باشد. جالب است که بدانید مرز اسپانیا و کشور پرتغال یکی از طولانی ترین مرزهای یکپارچه در اتحادیه اروپا می باشد. زبان رسمی مردم اسپانیا، اسپانیش می باشد اما جالب است بدانید که 358 میلیون نفر از مردم جهان به زبان اسپانیش تسلط و آشنایی کافی دارند. مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا می باشد. 

ویدیو موسسه MIE در مورد گلدن ویزای اسپانیا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد گلدن ویزای اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار یکی از انواع روش های مهاجرت می باشد که البته طرفداران بسیاری نیز دارد و اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند معمولاًتمایل دارند که بهترین روش برای مهاجرت خود انتخاب نمایند. در مورد اخذ ویزای کار در اسپانیا باید گفت مطابق با قوانینی که در اتحادیه اروپا وجود دارد، اشخاصی که قصد کار در این کشور را دارند باید در ابتدا یک کارفرما داشته باشند تا با دریافت اجازه کار بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند. شخص متقاضی کار در اسپانیا باید در ابتدا بتواند فرد کارفرمای خود را پیدا کند تا بتواند برای ویزای کار اقدام داشته باشد. شخص کارفرما مطابق با قوانین کار موظف است در ابتدا اثبات نماید نیروی کار مورد نظر خود را در اسپانیا و همچنین کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیافته است در این صورت می‌تواند برای شخص متقاضی کار دعوت نامه کاری ارسال کند و شخص متقاضی با دریافت اجازه کار و اخذ ویزای کار می‌تواند در این کشور مشغول به کار شود. نکته ای که باید بدانید این است که اگر شخصی موفق به یافتن کارفرما شود باید تمامی مدارک خود را به اداره کار اسپانیا تحویل نماید تا بتواند در شرکت مزبور استخدام و مشغول به کار گردد. تمامی اسناد و مدارک شخص متقاضی باید ظرف مدت 90 روز از تاریخ صدور به کنسولگری مربوطه ارسال شود. گاهی ممکن است بررسی مدارک شخص متقاضی 30 روز یا بیشتر زمان ببرد تا شخص متقاضی بتواند برای ورود خود ویزای کار در اسپانیا را دریافت نماید تا بتواند در این کشور مشغول به کار گردد. نمودار زیر نرخ بیکاری در اسپانیا از سال 2010 تا 2022 را نشان می دهد.

نرخ بیکاری اسپانیا

اگر قصد کار در اتحادیه اروپا را دارید می توانید کشوری را انتخاب نمایید که بتوانید به راحتی ویزای کار را دریافت کنید در حال حاضر کشوری مانند آلمان و اتریش با توجه به نیاز خود به نیروی کار ویزای جستجوی کار را صادر می نماید که می توانید به راحتی و با اخذ این نوع ویزا در این کشورها در جستجوی کار مورد نظر خود باشید.

کار در جمهوری چک

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل در مقاطعی مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است. دانشجویانی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارند می توانند در دانشگاههای خصوصی و دولتی به تحصیل بپردازند. تحصیل در دانشگاههای دولتی اسپانیا به زبان اسپانیایش امکان پذیر می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به اسپانیا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد مهاجرت به اسپانیا

تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا را دارند می توانند در بسیاری از رشته ها مانند مدیریت، ریاضی، کسب و کار، انواع رشته های مهندسی و... به تحصیل بپردازند. تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا مانند اکثر کشورها 4 سال می باشد. بهتر است بدانید که هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و در دانشگاههای دولتی و خصوصی بسیار متغیر می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی از سالی 5000 یورو تا 18000 یورو متغیر خواهد بود همچنین تحصیل در دانشگاههای دولتی اسپانیا در حدود سالی 600 تا 1500 یورو نیز متغیر خواهد بود. در مورد متغیر بودن هزینه تحصیل باید گفت رشته تحصیلی و همچنین دانشگاه محل تحصیل شخص دانشجو بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس مانند بسیاری از کشورها 2 سال به طول می انجامد.همچنین دانشجویان می توانند در اکثر رشته ها در این کشور تحصیل نمایند. بهتر است بدانید که تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا به زبان انگلیسی می باشد بنابراین دانشجویان می توانند در این مقطع تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا از سالی 6000 یورو آغاز خواهد شد که با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه شخص متقاضی می تواند تا 20000 یورو نیز متغیر باشد. دانشجویان با تحصیل در مقطع فوق لیسانس می توانند در حدود 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند تا بتوانند بخشی از هزینه های خود را نیز تامین نمایند.

تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا

بسیاری از دانشجویان قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند که در این باره باید گفت برای تحصیل در مقطع دکترا شخص دانشجو باید بتواند در ابتدا یک سوپروایزر ( استاد راهنما ) پیدا کند چرا که تحصیل در این مقطع نیاز به استاد راهنما دارد تا شخص دانشجو بتواند پروپوزال خود را با کمک استاد راهنما ارائه نماید. تحصیل در مقطع دکترا در اکثر کشورها از جمله اسپانیا به عنوان شغل محسوب می شود و شخص دانشجو می تواند در کنار تحصیل خود را درآمد لازم را بدست آورد همچنین تحصیل در مقطع دکترا در حدود 3 تا 5 سال می باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا بر خلاف دیگر مقاطع تحصیلی بسیار مناسب می باشد، چرا که دانشجویان می توانند با دریافت بورس تحصیلی در این مقطع هزینه تحصیل خود را نیز تامین نمایند. دانشجویانی که در مقطع دکترا به تحصیل می پردازند امکان کار در حدود 30 ساعت در هفته را خواهند داشت که در این صورت امکان تامین هزینه های تحصیل و زندگی برای شخص دانشجو وجود خواهد داشت.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت به اسپانیا می باشد که اشخاص متقاضی می توانند اقدام نمایند. در مورد سرمایه گذاری در اسپانیا باید گفت که روش های بسیاری برای سرمایه گذاری وجود دارد، مانند ثبت شرکت، خود حمایتی، خرید ملک و... اما اشخاصی که قصد سرمایه گذاری و اخذ اقامت از این طریق را دارند باید روشی را انتخاب نمایند تا بتوانند به اقامت و تابعیت نیز دست یابند.

سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خود حمایتی:

سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی یکی از محبوب ترین روش ها در بین متقاضیان می باشد که طرفداران بسیاری نیز دارد. اشخاصی که قصد اخذ اقامت و سپس تابعیت از طریق خود حمایتی را دارند باید بتوانند اثبات نمایند که از تمکن مالی مناسب و درآمد کافی برخوردار هستند. اشخاصی که قصد اقدام از این روش را دارند باید بدانند که با اخذ اقامت از این روش امکان کار در اسپانیا را ندارند ( یعنی نمی توانند استخدام شوند) اما می توانند بیزینس مرتبط با خود را راه اندازی نمایند و مشغول کسب درآمد شوند. اشخاصی که قصد خودحمایتی اسپانیا دارند می توانند برای فرزندان بالای 18 سال خود در صورتی که مستقل نباشند اقدام نمایند و اقامت خود را نیز دریافت کنند. در حال حاضر روش خودحمایتی در بسیاری از کشورها از جمله اتریش، اسپانیا، فرانسه و یونان وجود دارد که اشخاص می توانند اقدام نمایند. 

ویدیو موسسه MIE در مورد خودحمایتی اسپانیا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد خودحمایتی اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک

یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت در اسپانیا خرید ملک در این کشور می باشد. اشخاصی که قصد خرید ملک و اخذ اقامت از این روش را دارند باید ملکی به ارزش 500000 یورو را خریداری نمایند تا بتوانند اقامت اسپانیا را از این طریق بدست آورند. با خرید ملک در اسپانیا در ابتدا یک اقامت 1 ساله اخذ خواهد شد که پس از آن به 2 اقامت 2 ساله قابل تمدید می باشد همچنین در سال 5 شخص متقاضی می تواند با رعایت قوانین اقامت دائم اسپانیا را بدست آورد و سپس به پاسپورت این کشور دست یابد. برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید ملک اسپانیا می توانید به لینک زیر مراجعه کنید. اگر میخواهید برای سرمایه گذازی در کانادا با مبلغ کمتر سرمایه گذاری کنید یکی از روش ها این است که در همان ابتدا شما ملک خود را 5ساله به شرکت های هلدینگ اجاره دهید و مبلغ150هزار یورو برای این مدت 5 سال از انها اجاره بگیرید در نتیجه شما بخ جای پرداخت500 هزار یورو با پرداخت350 یورو می توانید به گلدن ویزای اسپانیا دست یابید. حداقل مبلغ خرید ملک برای اقامت در سال 2023 تغییری نداشته است.

سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق ثبت شرکت

یکی از روش هایی که منجر به اخذ اقامت اسپانیا خواهد شد ثبت شرکت و انجام بیزینس پر سود و خلاقانه می باشد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در اسپانیا را دارند باید در ابتدا یک بیزینس پلن قوی و خلاقانه ارائه نمایند که بیانگر یک بیزینس پر سود و نوآورانه باشد و سپس با تایید بیزینس پلن می توانند شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانند. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در اسپانیا را دارند باید سرمایه ای بیش از 1 میلیون یورو را دارا باشند تا بتوانند در این کشور به کار و فعالیت بپردازند. اشخاص متقاضی می توانند با گذشت 5 سال از فعالیت و اقامت موقت خود در این کشور اقامت دائم اسپانیا را بدست آورند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج یکی از روش های مهاجرت می باشد که در صورت داشتن فرد مورد نظر و تبعه کشور اسپانیا می توانید از این طریق برای مهاجرت خود استفاده نمایید. اشخاصی که قصد اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج را دارند باید مطابق با قوانین عمل نمایند تا بتوانند به اقامت و تابعیت اسپانیا دست یابند. شخص متقاضی باید در ابتدا با فرد تبعه اسپانیا ازدواج نماید اما برای اخذ اقامت باید اثبات نماید که ازدواج وی صوری نبوده است. همچنین شخص تبعه باید بتواند اثبات نماید که دارای درآمد کافی می باشد و می تواند هزینه های زندگی شخص مقابل را تامین کند. همچنین برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج شخص متقاضی باید به مدت 5 سال با فرد تبعه زندگی مشترک داشته باشد در این صورت می تواند اقامت و تابعیت اسپانیا را از طریق ازدواج بدست آورد.

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت از طریق تولد یکی از روش هایی مهاجرت می باشد که این روزها طرفداران بسیاری هم دارد. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد را دارید باید از قوانین اخذ تابعیت نیز اطلاع کافی داشته باشید. همانطور که می دانید 2 نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد که 1: سیستم خون و 2: سیستم خاک می باشد. کشور اسپانیا جز کشورهایی است که از سیستم خون تبعیت می کند و فرزندی که در این کشور و از والدین اسپانیایش متولد شود می تواند اقامت وتابعیت اسپانیا را اخذ نماید. اگر یکی از والدین تابعیت اسپانیا را داشته باشد و دیگری تابعیت کشور غیر را داشته باشد، فرزند می تواند تابعیت کشور اسپانیا را نیز اخذ نماید. نکته ای که در مورد اخذ تابعیت وجود دارد این است که همانطور که اسپانیا سیستم خون را می پذیرد سیستم خاک را نیز به صورت فرعی پذیرفته است و این بدین معنا است که اگر فرزندی از والدین بدون تابعیت متولد شود و یا فرزندی در خاک اسپانیا متولد شود و والدین وی معلوم نباشند فرزند می تواند اقامت و تابعیت اسپانیا را اخذ نماید. در صورتی که قصد تولد فرزند در کشورهای دیگر را دارید می توانید کشوری را انتخاب کنید که دارای سیستم خاک باشد تا با تولد فرزند خود در خاک کشور مقصد بتوانید اقامت و تابعیت فرزند خود را اخذ نمایید. در حال حاضر کانادا از سیستم خاک پیروی می کند و می تواند یک گزینه مناسب برای این موضوع باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

موسسه ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE به هیچ عنوان روش پناهندگی را برای مهاجرت توصیه نمی نمی نماید و هیچگونه خدماتی در این باره نیز ندارد و این بخش صرفاً برای اطلاعات شما نگاشته شده است.

همانطور که می دانید پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا شناخته شده است، اما در این باره باید گفت که پناهندگی روشی درست و قانونی برای مهاجرت نمی باشد و اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند بهتر است روشی درست و قانونی را برای مهاجرت خود انتخاب نمایند تا بتوانند به اقامت و تابعیت نیز دست یابند. قبل از اقدام برای پناهندگی و اخذ اقامت از این طریق بهتر است در مورد خطرات و مواردی که برای پناهندگی وجود دارد اطلاعات داشته باشید تا بتوانید تصمیمی درست در این باره اتخاذ نمایید. اشخاصی که قصد پناهندگی را دارند بهتر است بدانند که با انجام این روش امکان کار و یا تحصیل به صورت قانونی در کشور مقصد را از خود می گیرند و امکان کار قانونی برای آنها وجود نخواهد داشت.

ویدیو موسسه MIE در مورد مشکلات پناهندگی


فایل صوتی موسسه MIE در مورد مشکلات پناهندگی

همچنین در راه پناهندگی خطرات بسیاری متوجه شخص متقاضی می‌شود چرا که می‌تواند باعث از بین رفتن جان و حتی مال شخص متقاضی گردد. درگیری با قاچاقچی انسان و درگیری با پلیس های مرزی از جمله خطراتی است که ممکن است برای اشخاص متقاضی به وجود بیاید. که گاهی این خطرات غیر قابل جبران می باشد.

راحت ترین راه مهاجرت به اسپانیا

در جمله راحت ترین راه مهاجرت به اسپانیا؛ چندین و چند نکته نهفته است. اولین نکته این است که صفت هایی همچون بهترین، راحت ترین، زیباترین و... از نظر هر کسی متفاوت است. پس این ما نیستیم که انتخاب می کنیم کدام راه برای متقاضیان مهاجرت به اسپانیا راحت است، بلکه شرایط و نوع زندگی آنان، تعیین کننده این موضوع است. ما فقط می توانیم براساس  تجربیات و آگاهی که نسبت به انواع روش های مهاجرتی داریم، به صورت کلی از روشی نام ببریم که افراد را با چالش کمتری در زمان مهاجرت روبرو می کند و یا موانع زیادی را مقابل پای متقاضی مهاجرت به اسپانیا نمی گذارد. البته این روش مهاجرتی نیز خود دارای شرایطی است که برای بهره مندی از آن میبایست این شرایط را دارا بود. منظور سخن ما در این بخش، مهاجرت تحصیلی است که نه نیاز به سرمایه بسیار زیاد و نه مراحل سخت دارد و بعد از مهاجرت از این طریق نیز، امکان کار ضمن تحصیل را برای دانشجویان، فراهم است.

هزینه مهاجرت به اسپانیا

هر کدام از راه هایی که برای مهاجرت به اسپانیا  وجود دارد، دارای هزینه هایی می باشد که پرداخت آنها جزء شروط اولیه مهاجرت به اسپانیا می باشد. این هزینه ها در هر مسیر مهاجرتی متفاوت است که هر کدام را در جدول زیر بررسی کرده ایم:

روش مهاجرتی

هزینه(یورو)

مهاجرت از طریق ازدواج

500

مهاچرت کاری

500 الی 600

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

600 الی 1000 یورو

هزینه های بیان شده  بدون احتساب شهریه دانشگاه، حمل و نقل، پوشاک و اجاره خانه می باشد و این نوع هزینه ها را باید در زمان بحث پیرامون هزینه های زندگی در اسپانیا، مورد بررسی قرار داد که تا حدودی نوع زندگی افراد، تعیین کننده مبلغ به دست آمده می باشد. همه متقاضیان مهاجرت به اسپانیا باید توانایی پرداخت هزینه های اقامت و زندگی در اسپانیا را داشته باشند تا بتوانند در این کشور، زندگی خود را آغاز نمایند.

هزینه های زندگی در اسپانیا

اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، یکی از سوالات متداول در رابطه با هزینه های زندگی در این کشور می‌باشد که اشخاص متقاضی باید از هزینه‌های زندگی خود در این کشور اطلاع کافی داشته باشند تا بتوانند برای اقامت این کشور اقدام نمایند. ما در این بخش قصد داریم تا به هزینه های زندگی در اسپانیا به صورت جزئی بپردازیم تا بتوانید اطلاعاتی از هزینه های زندگی در این کشور را نیز داشته باشید.

اقلام

هزینه های زندگی در اسپانیا به یورو

رستوران ارزان قیمت

10.00

کاپوچینو

1.57

1 لیتر شیر

0.76

1 کیلو گرم برنج

0.95

12 عدد تخم مرغ

1.62

1 کیلوگرم پنیر محلی

9.21

1 کیلو گرم پیاز

1.05

شروع تاکسی

3.33

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

633.21

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

482.84

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1.006.96

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

740.35

مدارک لازم مهاجرت به اسپانیا

همه افرادی که در حوزه مهاجرت فعالیت می کنند در زمان مواجه با سوال متقاضیان که مدارک لازم مهاجرت به اسپانیا شامل چه مواردی است، این سوال طرح  را طرح می کنند که کدام روش را برای مهاجرت انتخاب نموده اید؟ دلیل این سوال هم کاملا واضح است، زیرا روش مهاجرتی هر فرد است که مشخص می کند چه مدارکی را باید به اداره مهاجرت اسپانیا تحویل دهد. از آنجایی که امکان دانستن همه روش های انتخابی خوانندگان عزیز برای مهاجرت به اسپانیا برایمان وجود ندارد. به شرح دقیقی از مدارک کلی که برای مهاجرت به اسپانیا نیاز است پرداخته ایم:

 • گذرنامه معتبر
 • ویزا
 • پاسپورت و کپی از آن
 • مدارک هویتی از قبیل شناسنامه و کارت ملی
 • نامه پذیرش دانشگاه برای مهاجران تحصیلی

بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت

در زمان مهاجرت به اسپانیا، انتخاب شهری که مطابق با رویکرد افراد برای زندگی شخصی، کاری و تحصیلی باشد، بسیار مهم است. برای مثال شخصی که با هدف تحصیل به کشور اسپانیا مهاجرت کرده است، قطعا باید شهری را انتخاب نماید که دانشگاه های معتبری در آن قرار گرفته اند و یا یک مهاجر سرمایه گذار ضروری است که بداند کدام شهر برای عملی شدن مقاصدش، مناسب است. پس باید گفت که انتخاب بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت نیز تاحدودی یک موضوع شخصی است. با این حال، بخشی از استاندارد هایی هم وجود دارد که همه نیازمند به داشتنش هستند، مانند خدمات درمانی و یا هزینه زندگی معقول، که از این جهت می توان به یک تقسیم بندی کلی برای انتخاب بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت رسید.

برای مثال: همه علاقه مندان به تکاپو، فرهنگ و تفریحات شبانه، باید شهر بارسلون را انتخاب نمایند. شهری که در میان علاقه مندان به فوتبال نیز به دلیل تیم قدرتمندی که دارد، بسیار محبوب است و یا متقاضیانی که به دنبال یک زندگی با هزینه معقول، آب و هوای معتدل بوده و همچنین زندگی در پایتخت را ترجیح می دهند، شهر مادرید که این شهر هم دارای تیم مشهوری است، بهترین گزینه برایشان است.

مادرید

شهر مادرید پرجمعیت ترین و پایتخت کشور اسپانیا می باشد. جمعیت این شهر در حدود 3.4 میلیون نفر می باشد. یکی از جذابیت های این شهر بین ایرانیان باشگاه فوتبال رئال مادرید در این شهر می باشد. این شهر در مرکز کشور اسپانیا قرار گرفته است و به عنوان مرکز تجاری و سیاسی این کشور نیز به حساب می آید.

بارسلون

شهر بارسلون پس از مادرید پرجمعیت ترین شهر اسپانیا می باشد. جمعیت این شهر حدود 1.6 میلیون نفر می باشد. این شهر به دلیل وجود باشگاه بزرک بارسلونا معروف است. این شهر ساحلی یکی از راه های حمل و نقل تجاری از طریق دریا برای اروپا می باشد.

مالاگا

یک شهر بندری مهاجر پذیر می تواند انتخاب جسورانه ای باشد. دلایل این گفته؛ هزینه های بسیار ارزان در همه زمینه ها از جمله: اجاره خانه، غذا، پوشاک، و... نسبت به دیگر شهرهای اسپانیا می باشد. صنعت گردشگری، ساخت و ساز و حمل نقل در مالاگا پررونق بوده و بازار کار قابل قبولی را ایجاد کرده است. به دلیل آب و هوای سرد و خشک، بهتر است افرادی که با این نوع شرایط سازگاری دارند، زندگی خود را در مالاگا آغاز نمایند.

سن سباستین

قطعا لقب مینی پاریس برازنده این شهر با آب و هوای گرمش می باشد. چرا که همه نیاز ها و دغدغه های افراد برای زندگی در شهر سن سباستین برآورده شده است. 185 هزار سکنه در سن سباستین زندگی می کنند و نیروی کار مربوط به رستوران داری، آشپز و... در این شهر به درآمد خوبی خواهند رسید. با توجه به رشد روز افزون صنعت گردشگری در سن سباستین، آینده کاری راضی کننده ای را باید برای  این شهر در نظر گرفت.

آلیکانته

آلیکانته شهری ساحلی بوده که در مرکزیت استان آلیکانته قرار گرفته است. مدارس دولتی رایگان، تفریحات شبانه، خدمات درمانی با سطح بالا و... می تواند دلایلی باشد که افراد را متقاعد می کند تا این این شهر را برای زندگی انتخاب کنند. متوسط درآمد افراد در آلیکانته، 1.350 دلار می باشد و هزینه های زندگی نیز متناسب با این درآمد است.

اخذ اقامت دائم و پاسپورت اسپانیا

اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند قطعاً در اندیشه اخذ اقامت و تابعیت این کشور نیز هستند. برای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا قوانین خاص و ویژای وجود دارد که هر شخص متقاضی باید آن را رعایت نماید تا بتواند اقامت اسپانیا را دریافت کند. اشخاصی که به اسپانیا مهاجرت می نمایند با گذشت 5 سال از اقامت موقت خود می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. برای اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا شخص متقاضی نباید در طول 1 سال بیش از 6 ماه در خارج از خاک اسپانیا حضور داشته باشد در این صورت می توان اقامت دائم اسپانیا را اخذ کرد. برای اخذ پاسپورت اسپانیا شخص متقاضی می تواند پس از گذشته 5 سال از اقامت دائم این کشور درخواست پاسپورت را نماید یعنی در پس از 10 سال می توان پاسپورت اسپانیا را مطابق با قوانین اخذ کرد. نکته مهمی که برای اخذ پاسپورت اسپانیا وجود دارد این است که اشخاص متقاضی در صورتی می توانند پاسپورت اسپانیا را اخذ نمایند که بتوانند اثبات کنند که مرتکب جنایت و یا کار خلاف قانون نشده اند. همچنین دارای سابقه کیفری در این کشور نیستند در این صورت می توانند پاسپورت اسپانیا را اخذ نمایند. همچنین برای اخذ پاسپورت این کشور شخص متقاضی باید به زبان اسپانیایش تسلط کافی داشته باشد و از تاریخ اسپانیا نیز مطلع باشد در این صورت می توان پاسپورت این کشور را بدست آورد.

مزایای مهاجرت به اسپانیا

ترک کشوری که در آن به دنیا آمده و یاذسالها در آن زندگی کرده ایم، قطعا کار آسانی نخواهد بود و افراد زمانی این تصمیم را می گیرند که شرایط آن کشور به هر دلیلی برایشان راضی کننده و ایده آل نبوده است و قطعا به کشوری مهاجرت می کنند که آن شرایط و خواسته ها را برایشان تامین باشد. به این نیاز و خواسته ها، می توان لقب مزایا داد. مزایایی که در هر کشوری متفاوت و مجموع آن است که فردی را ثابت قدم در انتخابش می کند. بی شک همه متقاضیان مهاجرت، علاقه مند به آگاهی پبرامون مزایای مهاجرت به اسپانیا می باشند تا اگر هنوز تصمیم قطعی خود را برای مهاجرت به اسپانیا و تلاش برای رسیدن به این هدف نگرفته اند، حالا با دلی قرص و محکم به سمت آن حرکت کنند. از جمله شرایط قابل قبول و مسرت بخشی که در اسپانیا حاکم است، موارد زیر می باشد:

 • هزینه های معقول
 • خرید آسان ملک
 • کار ضمن تحصیل برای دانشجویان خارجی
 • تنوع غذایی
 • آب و هوا و طبیعت مطبوع
 • سیستم حمل و نقل پیشرفته
 • نظام آموزشی به روز
 • خدمات درمانی مناسب
 • مهاجرپذیری

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مهاجرت به اسپانیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

بهترین روش های مهاجرت به اسپانیا کدامند؟

روشهایی مانند تولد، ازدواج، کار و تحصیل ارزان ترین روش های مهاجرت محسوب می شوند و پس از آن مهاجرت از طریق سرمایه گذاری پر هزینه ترین روش مهاجرتی محسوب می شود.

✅مهمترین مزایای مهاجرت به اسپانیا چیست؟

کشور اسپانیا در بین کشور هایی با هزینه زندگی پایین است، تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان است و مزایایی مانند بیمه درمانی بسیار خوب، آب و هوایی مناسب از دیگر مزایا این کشور است.

✅شرایط کار در اسپانیا چگونه است؟

برای کار در کشور اسپانیا باید از سوی کارفرمایان این کشور پیشنهاد شغلی داشت. علاوه براین تسلط بر زبان اسپانیایش نیز از دیگر شرایط برای ورود به بازار کار این کشور است.

✅هزینه ماهانه زندگی در کشور اسپانیا چقدر است؟

بین 600 تا 1،000 یورو.

سخن پایانی

مهاجرت به اسپانیا از طرق متفاوتی امکان پذیر است و افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، می توانند از روش هایی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و... اقدام نمایند. در صورتی که قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل دارید، می بایست از زندگی در اسپانیا، شرایط مهاجرت به اسپانیا و شرایط مهاجرت به اسپانیا بدون سرمایه گذاری باخبر باشید. به همین دلیل، با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل در این کشور به نسبت کشورهای سطح اول اروپا، می توانید کشورهای دیگر همچون اتریش، دانمارک، هلند و... را انتخاب نمایید که کیفیت بالای آموزشی را ارائه می دهند. اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق کار صرفاً از طریق دریافت پیشنهاد کاری امکان پذیر است. سرمایه گذاری در اسپانیا نیز از طریق خرید ملک و خودحمایتی امکان پذیر است که منجر به اخذ اقامت اسپانیا می گردد. جهت مهاجرت، بررسی شرایط و انتخاب بهترین روش مناسب شرایط هر شخص از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که کشوری انتخاب گردد که با کمترین هزینه و همچنین کمترین ریسک، شخص را به اقامت و تابعیت مطلوب خود برساند. تیم موسسه ملک پور در این مقاله بر آن شد تا روش های مهاجرت به اسپانیا و همچنین مزایای مهاجرت به اسپانیا را بررسی نماید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید یا با تکمیل فرم تماس، از همکاران ما درخواست تماس داشته باشید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" سایت مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Rajabali Ghandhari
salam, chegooneh mitavan dar maghta doctora adabiat e englisi paziresh va boorsieh gereft? .How a person may get a Ph.D. admission in English Literature and also scholarship? Thanks
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دریافت پذیرش در مقطع دکتری و بورسه تحصیلی باید شما فاکتورهایی چون مدرک زبان قوی، معدل بالا اگر دانشگاه شما معدل محور است، داشتن مقاله های ISI و یک استاد راهنما یا سوپر وایزر. اگر دارای همچین شرایطی هستید می توانید اقدام نمایید و رزومه تان را ارسال کنید تا همکاران بررسی کنند. موفق باشید
محبوبه محبی
با سلام و عرض ادب خدمت شما میخواستم بپرسم آیا مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک منجر به اخذ پاسپورت هم می شود؟ و اینکه آیا می تونم با خرید ملک در این کشور برای والدینم هم اقامت بگیرم یا خیر.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی کشور اسپانیا با خرید ملک اقامت می دهد، البته این بدان معنا نیست که با خرید ملک همان ابتدا مثل خرید ملک در قبرس جنوبی پاسپورت بدهند ولی اسپانیا ابتدا اقامت می دهد و پس از 5 سال می توانید درخواست پاسپورت نمایید. درخصوص اخذ اقامت پدر مادر هم وابستگی به شما داشته باشند و ارزش ملک خریداری شده حئاقل 500 هزار یورو باشد مقدور می باشد. موفق باشید.
آراد مافی
سلام و وقت بخیر خواستم بدونم که برای مهاجرت به اسپانیا از طریق خودحمایتی شخص باید مدت خاصی رو در کشور اسپانیا حضور داشته باشه تا اقامتش تمدید بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور اسپانیا در خودحمایتی شرط حضور خاصی مبنی بر اینکه حتما در داخل خاک اسپانیا باشید قرار نداده است و حضور 180 روز در سال در حوزه شنگن کفایت می کند. موفق باشید.
بهروز رحمتی
سلام و قت بخیر با وضعیتی که از نرخ بیکاری اسپانیا فرمودین حدود 15%، آیا با وجود هزینه های پایین تحصیل و زندگی، ارزش داره به اسپانیا مهاجرت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بسته به نوع مهاجرت و کاری که بعدا اونجا بخواین انجام بدین متفاوت هست. مثلا تحصیل رایگان پزشکی در اسپانیا گزینه خوبی هست برای بررسی شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
آریا
کشور اسپانیا مهاجر پذیر هست؟ رفتارشون با مهاجر ها خوبه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور اسپانیا به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب و هوای خوبی که دارد سالانه نزدیک به 80 میلیون نفر فقط برای تفریح به این کشور سفر می کنند. و این کشور در زمینه املاک و مستغلات گزینه های خیلی خوبی برای دریافت اقامت دارند و کشور بسیار شادی است.
مهدی
سلام من 48 سالمه و یه دختر 12 ساله دارم که از طریق روش خودحمایتی قصد مهاجرت به اسپانیا رو دارم ایا میتونم دخترم رو هم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز شما قادر به اخذ ویزا برای فرزند زیر 18 سال خود می باشید.
آزاده
می خواستم بپرسم که کشور اسپانیا جزء کشور های مهاجر پذیر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
اسپانیا یک کشور بسیار شاد با مردمانی بسیار با فرهنگ و مهاجر دوست و مهربان می باشد.
نجم الدین
مراحل دریافت اقامت و پاسپورت اسپانیا رو میخواستم بدونم چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بعد از 5 سال اقامت موقت می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید که برای دریافت این اقامت باید 6 مال از1 سال را در این کشور حضور داشته باشید حتما بعد از گذشت10 سال نی توانید برای پاسپورت درخواست دهید.
احمدی
سلام بهترین شهر های اسپانیا برای زندگی کدامند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
از جمله شهر های مورد استقبال مهاجرین عبارتند از مادرید، بارسلون، سن سباستین، آلیکانته
ویدا زینعلی
سلام من کارشناسی رشته معماری از دانشگاه علم و صنعت دارم 24 سالمه سرمایه خاصی ندارم چه روشی رو برای مهاجرت من پیشنهاد می‌کنید با توجه به شرایط من؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام روش اقامت کاری و اقامت از طریق تحصیل برای شما روش مناسبی می باشد، برای کسب اطلاعات دقیق و راهنمایی و مشاوره با موسسه تماس حاصل فرمایید.
مینا نجفی
سلام من نامزدم اسپانیا زندگی میکنه و اونجا مشغول به کار هست میخواستم بدونم بعد ازدواجمون به من تابعیت اسپانیا داده میشه چقدر طول میکشه که به من اقامت بدن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام اگر ایشان اقامت اسپانیا را داشته باشد بعد از اینکه5 سال از زندگی مشترک شما بگذرد به شما اقامت این کشور داده می شود.
اسماعیل دقایقی
با سلام. بنده فوق لیسانس صنایع دانششگاه اصفهان رو دارم و می خواستم برای تحصیل مقطع دکترا کشور اسپانیارو مد نظر قرار بدم. چطوری میتونم یک سوپروایزر یا استاد راهنما پیدا کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید با دانشگاه هایی که مدنظرتان است ارتباط بگیرید. در زمینه پیدا کردن سوپروایز ما خیلی نمی توانیم کمک کننده باشیم به شما.
رسول قیامی
بهترین شهر های اسپانیا برای زندگی کدام شهر ها را پیشنهاد می‌کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بهترین شهر های اسپانیا برای زندگی می توان به شهر های زیر اشاره کرد مادرید، بارسلون، مالاگا، سن سباستین،آلیکانته
جعفر داورنیا
از لحاظ مهاجر پذیر بودن کشور اسپانیا برخورد مردم با اتباع خارجی چگونه است؟ آیا می‌توان گفت که این کشور مهاجر پذیر و مهاجر دوست است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
کشور اسپانیا یکی از شادترین و مهاجرپذیر ترین کشور های دنیا می باشد و برخورد مردم آن با مهاجرین بسیار خوب است. در واقع فرهنگ مهاجر پذیر بودن در این کشور بالاست.
میثم تقوی
سلام روزتون بخیر من لیسانس ارشد دارم با 6 سال سابقه کار توی شرکت عمرانی سازه پیما قصد مهاجرت به همراه خانوادم رو دارم متاهلم یک پسر 8 ساله هم دارم میشه راهنماییم کنید بهترین راه و کم هزینه ترین راه برای من چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با توجه به شرایط کاری و سابقه کاری که میفرمایید روش پیشنهاد کاری و مهاجرت کاری یکی از بهترین شرایط مهاجرتی برای شما می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر با شماره تماس های موسسه تماس حاصل فرمایید.
مرتضی علیزاده
سلام روزتون بخیر به لحاظ مهاجر پذیر بودن آیا کشور اسپانیا کشوری مهاجر پذیر است قصد مهاجرت به این کشور را دارم از طریق خرید خونه اما مهاجر پذیر بودن کشور از نظرم خیلی اهمیت داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود بله خوشبختانه کشور اسپانیا یکی از مهاجر پذیر ترین و شادترین کشور های اروپایی می باشد که دارای مردم بسیار سرزنده و مهربانی می باشد.
amir
سلام من از یه شرکت قطعه سازی در اسپانیا جاب آفر دریافت کردم ولی یک هفته از وقتی که مدارکم رو فرستادم سفارت میگذره و خبری نیست معمولا چند وقته ویزا ها صادر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز شما باید تمامی اسناد و مدارک را ظرف مدت 90 روز از تاریخ صدور به کنسولگری ارسال کنید. گاهی ممکن است بررسی مدارک شخص متقاضی 30 روز یا بیشتر زمان ببرد تا شخص متقاضی بتواند برای ورود خود ویزای کار در اسپانیا را دریافت نماید
hamed nabipur
سلام روز خوش قصد من لیسانس مکانیک دارم و ارشد میخواسم بدونم به لحاظ شرایط کاری بین کشور های اروپایی اسپانیا شرایط خوبی داره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود اسپانیا از لحاظ مهاجر پذیر بودن شرایط بسیار مطلوبی دارد ولی به لحاظ شرایط کاری نسبت به سایر کشور های اروپایی مثل آلمان و سوئیس و اتریش و... در رده بعدی قرار دارد برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه در ارتباط باشید.
مشاوره رایگان