شرایط تحصیل در هلند

27 دی 1401 49 نظر

تحصیل در هلند این امکان را به شما می دهد تا اقامت موقت این کشور را بدست اورید و سپس با اشتغال به کار برای بعد از فارغ تحصیلی می توانید در جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایید. امکان تحصیل در هلند به زبان انگلیسی و اشنایی عمومیت جامعه با این زبان سبب تنوع ارائه رشته های انگلیسی در اکثر دانشگاه ها شده. از طرف دیگر هلند از جمله کشور های توسعه یافته در جهان بشمار می اید که این موضوع در تمام بخش های کشور گسترش یافته است. در این بین سیستم آموزش نیز مستثنا نبوده و در موازات دیگر ارکان، به پیشرفت های چشمگیری رسیده است که این کشور اروپایی را در بین بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی قرار می دهد. با ما باشید تا در ادامه بصورت مفصل به مسائل پیرامون مهاجرت تحصیلی به هلند بپردازیم. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان، می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در هلند


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند در مقاطع مختلف

در این بخش به بررسی شرایط تحصیل در هلند در دو حیطه تحصیلات مقدماتی و آموزش عالی خواهیم پرداخت.امکان تحصیل دانش اموزان در مدارس این کشور و همراهی اولیا با ویزای همراه وجود دارد. همچنین متقاضیان بین المللی این امکان را دارند تا در مقاطع مختلف دانشگاهی، چه به زبان هلندی و چه انگلیسی در این کشور حضور یابند و خانواده را نیز در این پروسه با خود همراه نمایند. در ادامه به طور کامل تر به این موضوعات خواهیم پرداخت.

مدارس و انواع دبیرستان های هلند

آموزش در کشور هلند از سن 4 سالگی شروع می شود اما از سن 5 سالگی به صورت اجباری آغاز خواهد شد. امکان تحصیل در مدارس هلند به دو زبان هلندی و انگلیسی فراهم می باشد و مدارسی برای هر زبان در نظر گرفته شده است. در این کشور، دانش آموزانی که از سن پنج سالگی وارد مدرسه شده اند، میبایست مدت ۷ سال را در مقطع ابتدایی، تحصیل کنند. پس از گذراندن مقطع ابتدای و در سن ۱۲ سالگی، دانش آموزان تحصیلات خود را در مقطع دبیرستان آغاز خواهند کرد. دانش اموزان موظفند تا 16 سالگی به تحصیل اجباری بپردازند. در کشور هلند سه سبک تحصیل در مقطع دبیرستان وجود دارد که طول دوره تحصیل در آن ها به مدت چهار سال، پنج سال و شش سال خواهد بود که در ادامه می توانید مشخصات مربوط به نام آن ها را مشاهده بفرمایید:

 • preparatory vacational secondary education (vmbo) که تحصیل در آن چهار سال به طول می انجامد. این دوره به آموزش مقدماتی متوسطه معروف است.
 • senior general secondary education (havo) که تحصیل در آن پنج سال به طول می انجامد و نام دیگر ان، دوره تکمیلی متوسطه است.
 • university preparatory education (vwo) که تحصیل در آن شش سال به طول می انجامد. این شاخه با نام دوره پیش دانشگاهی شناخته می شود.

هزینه های تحصیل در مدارس هلند رایگان نمی باشد و سالیانه حدود ۶ هزار و ۱۷ هزار یورو، هزینه در بر خواهد داشت.

برخی مدارس بین المللی در هلند

نام شهر

نام مدرسه

آلمیر

International Primary School Almere* (K-5)

International School Almere* (Secondary) (gr 6-12)

آمستردام

Amsterdam International Community School* (K-12)

مدرسه بین المللی Amity

مدرسه بریتانیایی آمستردام

Florencius International School (Primary)

International School of Amsterdam (K-12)

مدرسه ژاپنی های آمستردام

Annexe du Lycée Français Vincent van Gogh

Arnhem

Rivers International School Arnhem* (K-12)

Brunssum (Limburg)

مدرسه بین المللی آفنورث

دلفت

ISDelft (هم ابتدائی و هم متوسطه)

آیندهوون

International School Eindhoven* (K-12)

هارلم

مدرسه ابتدائی Florencius

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند عموماً 4 سال به طول خواهد انجامید. کشور هلند یکی از بهترین کشورهای قاره اروپا و دنیا برای تحصیل می باشد و از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار است.این کشور دارای17 دانشگاه می باشد که در مقطع لیسانس به متقاضیان در رشته های مختلف تحصیلی، خدمات آموزشی ارائه می دهد و همگی آنها از حیث اعتبار دارای جایگاه بسیار مناسبی هستند. افرادی که قصد تحصیل در هلند را دارند می بایست دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ باشند. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که هزینه های تحصیل در هلند بسته به رشته، شهر، مقطع و دانشگاه متفاوت است و در بازی بین 5 هزار الی ۱۲ هزار یورو قرار می گیرد. دانشجویان مقطع کارشناسی، حق کار پاره وقت به مدت 16 ساعت در هفته را نیز خواهند داشت.

شرایط

موارد

3 الی 4 سال

مدت زمان دوره

5000 الی 12000 یورو

هزینه تحصیل (در سال)

دیپلم دوره مقدماتی + دوره زبان

مدارک مهم مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

حداقل ایلتس 6 (بستگی به دانشگاه دارد)

حداقل امتیاز دوره زبان

بله

امکان کار حین تحصیل

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد در هلند لازم است که مدرک تحصیلی دوره قبل بهمراه آیلتس 6.5 را ارائه دهند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بستگی به نوع رشته و دانشگاه و... متفاوت خواهد بود؛ اما در بازه ای بین ۷ هزار تا ۱۵ هزار یورو معمولاً قرار می‌گیرد. عموماً رشته های مربوط به MBA، فناوری اطلاعات، امنیت شبکه و... هزینه های بیشتری دارند. نکته جالب توجه این است که افرادی که در مقطع کارشناسی در هلند مشغول به تحصیل هستند می توانند به صورت پیوسته تحصیل خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه بدهند و به صورت مستقیم، مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز اخذ نمایند. در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجویان حق انجام کار پاره وقت به مدت 16 ساعت در هفته دارند.

شرایط

موارد

1.5 الی 2 سال

مدت زمان دوره

7000 تا 15000 یورو

هزینه تحصیل (در سال)

مدرک کارشناسی + دوره زبان

مدارک مهم مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

حداقل ایلتس 6.5 (بستگی به دانشگاه دارد)

حداقل امتیاز دوره زبان

بله

امکان کار حین تحصیل

تحصیل در هلند در مقطع دکتری

تحصیل در هلند در مقطع دکترا، نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد دارد. شرایط تحصیل در مقطع دکترا نسبت به مقطع کارشناسی ارشد و مقطع کارشناسی، متفاوت خواهد بود. برای تحصیل در مقطع دکترا در هلند فرد باید دارای استاد سوپروایزر یا استاد راهنما باشد و رزومه فرد، مورد تأیید وی قرار گیرد. فردی که برای مقطع دکترا اقدام می نماید، باید دارای رزومه تحصیلی مناسب، معدل خوب، مقالات بین المللی و مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۷ باشد. هزینه های تحصیل در دوره دکترا بسیار پایین است؛ چرا که فرد علاوه بر این که تحصیل می‌کند می‌تواند به صورت کارمند در دانشگاه به تحقیق و انجام پروژه های درسی مشغول باشد. عموماً هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند، کمتر از ۲ هزار یورو است و دانشجو اجازه کار به مدت 16 ساعت در طول هفته خواهند داشت.

شرایط

موارد

4 الی 5 سال

مدت زمان دوره

تا 2500 یورو

هزینه تحصیل (در سال)

مدرک کارشناسی ارشد + معرفی نامه استاد راهنما + دوره زبان

مدارک مهم مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

حداقل ایلتس 6.5 (بستگی به دانشگاه دارد)

حداقل امتیاز دوره زبان

بله (هم در دانشگاه هم خارج دانشگاه)

امکان کار حین تحصیل

تحصیل پزشکی در هلند

متقاضیان خارجی تحصیل پزشکی در هلند که قصد دارند با مدرک دیپلم کشور خود در دانشگاه پذیرش بگیرند می بایست در آزمون ورودی شرکت کنند. فرد متقاضی برای این امتحان باید تسلط به دروس ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی را داشته باشد. از دیگر موارد اصلی در این زمینه، اشنایی با زبان های انگلیسی و هلندی است، چرا که بعضا دروس به یکی از این دو زبان ارائه می شود. شرایط تحصیل در این شاخه به قدری متفاوت از دیگر کشور هاست. فرد می بایست ابتدا 3 سال نسبت به دریافت کارشناسی پزشکی تحصیل نماید، سپس یک دوره 3 ساله دیگر برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد پزشکی وقت صرف می کند و در نهایت دانشجو، بعد از طی یک دوره بالینی 1 ساله، موفق به دریافت عنوان پزشک می شود.

شرایط

موارد

3+3+1 سال

مدت زمان دوره

6500+8000+1000 یورو

هزینه تحصیل (در سال)

دیپلم دوره مقدماتی + دوره زبان

مدارک مهم مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

حداقل ایلتس 6 (بستگی به دانشگاه دارد)

حداقل امتیاز دوره زبان

بله

امکان کار حین تحصیل

تحصیل دندانپزشکی در هلند

از شرایط اصلی برای تحصیل دندانپزشکی در هلند، دارا بودن مدرک لیسانس در رشته های مرتبط بهداشت و درمان، نظیر علوم آزمایشگاهی یا زیست شناسی است.به جهت ارائه دروس به دو زبان انگلیسی و هلندی اثبات این موضوع از طریق تحویل مدارک زبان هلندی و انگلیسی مانند سایر مقاطع، در دانشگاه های این کشور الزامی است.

شرایط

موارد

6 سال

مدت زمان دوره

6000 الی 20000 یورو

هزینه تحصیل (در سال)

دیپلم دوره مقدماتی + دوره زبان

مدارک مهم مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

حداقل ایلتس 6 (بستگی به دانشگاه دارد)

حداقل امتیاز دوره زبان

بله

امکان کار حین تحصیل

محدودیت سنی برای تحصیل در هلند چگونه است؟

 یکی از شرایطی که شاید به گوش بعضی از متقاضیان خورده باشد، محدودیت سنی برای تحصیل در هلند می باشد که در این باره باید گفت که محدودیت سختی پیرامون این موضوع و جود ندارد. به طور کلی همه متقاضیان ورود به مدارس هلند باید تا قبل از 18 سالگی اقدام کنند و برای قدم گذاشتن به دانشگاه های هلند برای مقطع کارشناسی، تا سن 29 سالگی این امکان برایشان وجود دارد و اگر قبلا مدرک کارشناسی را اخذ کرده باشند، این فرصت برایشان وجود دارد که تا سن 40 سالگی، وارد دانشگاه های هلند شوند. از این رو شرایط برای تحصیل در هلند بسیار مساعد است و افراد بدون داشتن دغدغه سنی می توانند در رشته های گوناگون و مقاطع مختلف دانشگاهی مشغول به آموزش شوند.

بررسی امکان تحصیل رایگان در هلند

 در این رابطه باید گفت که در حالت معمولی نمی‌توان انتظار تحصیل رایگان در هلند را داشت و دانشجویان بین‌المللی ملزم به پرداخت شهریه می باشند اما راهی وجود دارد که افراد بتوانند هزینه های مربوط به آموزش و زندگی دانشجویی خود را در این کشور اروپایی، تامین نمایند و بدین وسیله تجربه تحصیل رایگان در هلند را به دست آورند، یکی از این راه ها که بی شک خیلی از افراد با آن آشنا می باشند، بورسیه های تحصیلی در این کشور می باشد. همچنین کار دانشجویی نیز می‌تواند تا حدودی شهریه و هزینه های افراد را پوشش دهد. در غیر این صورت، دانشجویان بین المللی نباید انتظار تحصیل رایگان در هلند را داشته باشند.

هزینه تحصیل در هلند

هزینه تحصیل در هلند برای مدارس در رنج 1 تا 8 هزار یورو در سال خواهد بود. این امر برای مقاطع دانشگاهی از 4 تا 12 هزار یورو می تواند متفاوت باشد. مورد اصلی این هزینه شامل شهریه است. با توجه به همین موضوع، جدولی را طراحی کرده ایم که جزییات هزینه تحصیل در هلند برای همه مقاطع تحصیلی را شرح داده است:

هزینه تحصیل در مدارس هلند

8000 الی 1000 یورو در سال

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی هلند

8000 الی 10000 یورو در سال

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند

9000 الی 12000 یورو در سال

هزینه تحصیل در مقطع دکتری هلند

شروع هزینه ها از 4000 یورو می باشد (سالیانه)

هزینه های زندگی دانشجویی در هلند

 پیش از این، هزینه تحصیل در هلند را در مقاطع مختلف مورد بررسی قرار دادیم. به طور میانگین هزینه های تحصیل در هلند را در عموم رشته ها و دانشگاه ها باید بین 8 تا 30 هزار یورو در نظر داشت؛ اما هزینه های زندگی، دو عامل مهم و اساسی دارند: عامل اول نوع و سبک زندگی فرد است و عامل دوم، شهر محل زندگی فرد است که میزان هزینه‌ها را تعیین می نماید. آمستردام که پایتخت کشور هلند استف از جمله شهرهای گرانقیمت این کشور محسوب می شود. به عنوان مثال، هزینه زندگی یک زوج در شهر آمستردام حدود 1100 تا 1700 یورو در ماه می باشد و بدون شک، این میزان هزینه در سایر شهرها کمتر خواهد بود. در ادامه جدولی برای هزینه های زندگی و جدولی نیز برای هزینه‌های اجاره ملک در هلند برای شما تهیه و تنظیم شده است که می توانید آن را مشاهده نمایید:

مخارج (ماهانه)

هزینه

مواد غذایی

150 الی 170 یورو

پوشاک (میانگین ماهیانه در طول یک سال)

40 یورو

حمل و نقل عمومی

30 الی 70 یورو

خدمات درمانی (میانگین ماهیانه در طول یک سال)

50 یورو

خوابگاه دانشجویی

300 الی 600 یورو

خانه دانشجویی (3 الی 6 نفر)

450 الی 800

خانه یک خوابه (مستقل)

550 الی 1100

قبوض (در صورت سکونت خارج از خوابگاه)

100 الی 230 یورو

تلفن همراه و اینترنت

30 الی 50 یورو

تحصیل در هلند به همراه کمک هزینه و بورسیه تحصیلی

 معمولاً بورسیه های تحصیلی در هلند به سه شکل ارائه می شوند، برخی از این بورسیه های تحصیلی صرفاً هزینه‌های تحصیلی فرد را شامل می‌شوند، نوع دوم این است که بورسیه ای که داده می‌شود هم هزینه‌های زندگی و هم هزینه‌های تحصیلی فرد را پوشش می دهد و نوع سوم از بورسیه های تحصیلی صرفاً کمک هزینه‌ای برای تحصیل و زندگی فرد می باشد. در جدولی که در ادامه می توانید مشاهده نمایید، بورسیه های تحصیلی برخی از دانشگاه های هلند برای شما عزیزان به نگارش در آمده است که می توانید با مشاهده آن از میزان کمک هزینه های بورسیه های تحصیلی آگاه شوید:

مراکز ارائه کننده بورسیه

مبلغ بورسیه به یورو

بورسیه تحصیلی دولت هلند

5000

بورسیه تحصیلی دانشگاه لیدن

10000 الی 15000

بورسیه تحصیلی دانشگاه اوترخت

11000

بورسیه تحصیلی تعالی آمستردام AES

25000

بورسیه تحصیلی دانشگاه Twente

6000 الی 25000

بورسیه تحصیلی دانشگاه آمستردام هلند

15000

بورسیه تحصیلی دانشگاه لاهه

5000

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی دانشگاه های هلند

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به هلند باید به این موضوع اشاره داشته باشند که هر موسسه آموزشی الگو و قوانین متفاوتی را برای پذیرش افراد اجرا می کند، پس برای آگاهی دقیق از نوع مدارک مورد نیاز هر موسسه، دانشگاه و کالج باید به وبسایت رسمی آن مراجعه کرد با این حال بخشی از مدارک، به طور یکسان برای همه موسسه های آموزشی وجود دارد که در ادامه نگارش شده است:

 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • شناسنامه یا کارت هویتی معتبر
 • مدرک دیپلم و ریزنمرات با ترجمه
 • آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • مدرک تسلط به زبان
 • فیش پرداخت های الزامی

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند

پس از صدور پذیرش، فرد برای تحصیل در هلند در یکی از دانشگاه‌های این کشور می بایست پروسه اخذ ویزای تحصیلی این کشور را آغاز نماید. همواره توصیه می شود که پروسه اخذ ویزا توسط موسسه مهاجرتی معتبری انجام گیرد؛ چرا که ارائه ناقص یا عدم ارائه برخی از این مدارک موجب خواهد شد که ویزای تحصیلی فرد، رد شده و ریجکت گردد. اخذ ویزای تحصیلی هلند، فرد علاوه بر اینکه باید پذیرش رسمی از یکی از دانشگاه های این کشور داشته باشد، باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشد که در بخش های قبلی به سطح زبان مورد نظر پرداخته شده است. در ادامه، لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند را مشاهده می نمایید:

 • پاسپورت معتبرانگیزه نامه
 • مدارک هویتی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • مدارک مربوط به بیمه نامه مسافرتی

شرایط اخذ ویزای همراه تحصیلی هلند

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار خوب تحصیل در هلند این است که فرد در صورتی که متأهل باشد می تواند در کنار همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود در این کشور مشغول به تحصیل و کار گردد. وقتی در حقوق بین الملل از همراه صحبت به من میان می آید، منظور همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد خواهد بود. بدین منظور لازم است که فرد، تمکن مالی مناسب و کافی را برای تأمین مالی هزینه های خانواده داشته باشد. توصیه می گردد عزیزانی که متأهل هستند و قصد مهاجرت تحصیلی به هلند را دارند، به صورت همزمان برای ویزای خود و خانواده شان اقدام ننمایند. این افراد بهتر است ابتدا خود اقدام کرده و پس از ورود به خاک هلند، درخواست الحاق خانواده بدهند. چرا که در این صورت است که شانس ویزای همراه هلند این فرد بسیار بالاتر خواهد بود. اما اگر فردی اصرار داشته باشد که حتماً با همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود به صورت همزمان به کشور هلند ورود پیدا کند، این امر نیز امکان پذیر خواهد بود و موسسه ملک پور در این زمینه یاری رسان هموطنان عزیزمان می باشد.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

عموماً تحصیل در هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد. ضمن این که متقاضی برای ورود به دانشگاه در مقطع لیسانس می بایست آیلتس 6، برای مقطع کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 و برای ورود به مقطع دکتری آیلتس 7 آکادمیک ارائه نماید. ولی برای متقاضیان این روش وجود دارد که با نشان دادن سطح زبان انگلسی در حد آیلتس 5.5 پذیرش دوره زبان در هلند را اخذ نموده و از این طریق وارد این کشور شوند. دوره زبان در هلند این مزیت را برای فرد به همراه دارد که حتی با داشتن آیلتس 5.5 نیز می تواند همزمان برای دوره زبان در هلند و تحصیل در مقطع دانشگاهی مورد نظر اقدام نماید. لازم به ذکر می باشد طبق تعابیر جدید ممکن است ورود متقاضیان به واسطه گذراندن دوره زبان انگلیسی  همزمان با دوره دانشگاهی در هلند با مشکل مواجه گردد.

بررسی امکان تحصیل در هلند به زبان انگلیسی و شرایط آن

هلند یکی از کشورهای پیشرو در آموزش به زبان انگلیسی می باشد. بسیاری از رشته های تحصیلی در کشور هلند به زبان انگلیسی ارائه می شود اما این موضوع صد درصدی نبوده و نمی توان قطع به یقین گفت که همه آموزش ها به زبان انگلیسی است چرا که رکن دیگر آموزش در کشور هلند، دانستن زبان هلندی می باشد. افرادی که به دنبال تحصیل در هلند به زبان انگلیسی هستند باید بدانند که تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشند، دارا بود شرط هایی برای آنها واجب است. این شرط ها شامل داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره 5.5 برای مقطع کارشناسی و 6.5 جهت ورود به مقطع فوق لیسانس می باشد. داشتن مدرک زبان تافل نیز یکی از جایگزین های ایلتس بعنوان شرط های ورود به  دانشگاه های هلند جهت تحصیل می باشد. لازم به ذکر است که نمره دقیق مدارک زبان مورد نیاز برای هر موسسه آموزشی در هلند متغیر است که برای آگاهی کامل، باید به وبسایت آن مرکز آموزشی رجوع کرد.

معرفی بهترین دانشگاه های هلند

 برخی از دانشگاه های هلند در رنکینگ جهانی، جزو بهترین دانشگاه های دنیا بوده و در رتبه های دو رقمی یا سه رقمی قرار دارند. مدارکی که شخص از دانشگاه های هلند دریافت می نماید، در سراسر دنیا از اعتبار ویژه ای برخوردار است. در جدولی که در ادامه آن را مشاهده خواهید کرد، لیستی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور هلند را مشاهده خواهید نمود که برای کسب اطلاع شما عزیزان تهیه و تنظیم شده است:

 

نام دانشگاه

رنک بین المللی

1

Technische Universiteit Delft

182

2

Universiteit van Amsterdam

185

3

Rijksuniversiteit Groningen

190

4

Universiteit Twente

219

5

Wageningen Universiteit (دانشگاه واخنینگن هلند)

240

6

Universiteit Leiden

263

7

Vrije Universiteit Amsterdam

316

8

Universiteit Utrecht

324

9

Technische Universiteit Eindhoven

382

10

Radboud Universiteit

495

لیست بهترین رشته های تحصیلی در هلند 

پیش تر در رابطه با مزایای تحصیل در هلند و دلایلی که موجب می شود افراد کشور هلند را برای آموزش انتخاب نمایند، سخن گفتیم. هر چند که ورود به بهترین رشته های تحصیلی در هلند با توجه به علاقه و توانایی متقاضی، نتیجه رضایت بخشی را به دنبال دارد اما با توجه به قابلیت های متفاوت هلند، تحصیل در بعضی از رشته های این کشور با موفقیت دوچندانی همراه است. در بیشتر مواقع متقاضیان مهاجرت تحصیلی به هلند را به دلیل شهرت و اعتبارش در رشته ای خاص انتخاب می نمایند و می دانند که بالاترین و بهترین نوع تحصیل برای آن رشته تنها در کشور هلند وجود دارد. این رشته ها شامل کشاورزی، حقوق، موسیقی، دامپزشکی و مدیریت ورزشی می شود.

تحصیل در رشته کشاورزی هلند

قدیمی ترین دانشگاه های هلند با آموزش رشته های کشاورزی روی کار آمدند و در این حیطه دارای سبقه بسیار قدیمی می باشند. متقاضیان ورود به رشته کشاورزی هلند برای شغل هایی نظیر: کار در آزمایشگاه های گیاه شناسی، تحقیقات و پژوهش و شرکت های کشتیرانی آماده می شوند. کسب نمره مورد نیاز دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند در کنار داشتن مدارکی همچون آیلتس و... به ورود دانشجویان و تحصیل آنها در این رشته تحصیلی هلند، کمک به سزایی می کند.

تحصیل در رشته دامپزشکی در هلند

شهرت کشور هلند در صادرات دام موجب رونق و محبوبیت رشته دامپزشکی و به کارگیری امکانات باکیفیت آموزشی در این کشور شده است. دانشگاه اوترخت بهترین انتخاب برای علاقه مندان به تحصیل در رشته دامپزشکی در هلند است. که دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و حداقل آیلتس 6 برای ورود به این رشته ضروری است.

رشته حقوق در هلند

دموکراسی در هلند حرف اول را می زند پس بسیار طبیعی می باشد که این کشور را مهد رشته حقوق بدانیم. تصدیق کننده حرف ما قرار گرفتن شهر لاهه پایتخت حقوقی جهان در این کشور می باشد. پس طبیعی است که رشته حقوق در هلند دارای ارزش و اعتبار بی حد و حصری باشد. شرط اولیه ورود به رشته حقوق دانشگاه های هلند، آشنایی به زبان این کشور می باشد و باید رشته حقوق را یکی از پردرآمدترین شغل های این کشور به حساب آورد.

تحصیل در رشته مدیریت ورزشی در هلند

خبر خوب برای علاقمندان به رشته های مرتبط با ورزش و تربیت بدنی این است که در کشور هلند می توانند در رشته مدیریت ورزشی که ترکیبی از رشته مدیریت و بیزنس در ورزش است تحصیل نمایند. برای تحصیل در رشته مدیریت ورزشی در کشور هلند نیاز به آیلتس 6.5 می باشد. طول دوره تحصیل در این رشته 18 الی 24 ماه است و شهریه تحصیل در این رشته سالیانه در حدود 7 هزار یورو است. پس از فارغ التحصیلی اجازه خواهید داشت تا یک سال در هلند بمانید و وارد بازار کار شوید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در رشته مدیریت ورزشی در هلند

تحصیل موسیقی در هلند

ذوق هنری و علاقه به هنر در خون مردمان کشور هلند جاری است و به همین دلیل زمینه های پیشرفت در رشته های هنر از جمله موسیقی در این کشور مهیا می باشد. دانشگاه های معروفی در سراسر دنیا این رشته را آموزش می دهند که سهم کشور هلند بسیار چشم گیر است. دانشگاه آمستردام یکی از این دانشگاه ها می باشد که قبولی در آزمون ورودی و داشتن رزومه قوی در زمینه هنر لازمه ورود به این دانشگاه می باشد.

شرایط کار دانشجویی در هلند و بررسی محدودیت مقدار ساعت هفتگی

 افرادی که برای تحصیل در هلند وارد این کشور می‌شوند می‌توانند در حین تحصیل خود به مدت زمان 16 ساعت در طول هفته، به کار پاره وقت مشغول باشند و بخش عمده‌ای از هزینه‌های زندگی خود را تأمین نمایند. لازم به ذکر است، مدت زمان کار دانشجویی در مقطع دکترا تواند متفاوت تر از سایر مقاطع باشد؛ چرا که دانشجویان مقطع دکترا وقت بیشتری را می توانند برای کار اختصاص دهند. عموماً افرادی که در مقطع دکترا در هلند مشغول به تحصیل هستند، قادر خواهند بود تا ۴۰ ساعت در طول هفته در این کشور مشغول به فعالیت گردند. این کار پاره وقت هم می تواند مرتبط با رشته تحصیلی دانشجویان باشد و هم می‌تواند اشتغال به شغل های دیگر باشد. در ادامه به بررسی دیگر شرایط کار دانشجویی در هلند خواهیم پرداخت:

 • کارفرما باید یک اجازه کار (TWV) برای دانشجوی خارجی بگیرد.
 • حداکثر 16 ساعت در هفته اجازه کار (پاره وقت) خواهد داشت. در ماه های تابستان (جون، جولای و آگوست) به صورت تمام وقت.

کار کردن خارج از این شرایط غیرقانونی است و پذیرش و ویزای تحصیلی فرد را ممکن است برای سال بعد تحت تاثیر قرار دهد و کارفرما نیز جریمه خواهد شد. اما، کار به صورت خوداشتغالی در زمان مهاجرت تحصیلی به هلند به طور نامحدود و تمام وقت نیز مجاز است و شخص برای کار به شکل خوداشتغالی نیاز به اخذ اجازه کار (TWV) ندارد. با این حال، این افراد باید شرکت خود را با مراجعه به اتاق بازرگانی هلند (Kamer van Koophandel) به ثبت برسانند. مالیات خود را بپردازند و بیمه درمانی عمومی هلند (basisverzekering) را اخذ کنند.

مزایای تحصیل در هلند

یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی به هلند که مهمترین آن است، عدم وجود محدودیت سنی برای تحصیل در هلند است. علاوه بر این، امکان اقامت همسر و فرزندان نیز وجود دارد. برخی از مزایای تحصیل در هلند را در ادامه نام برده ایم:سرمایه گذاری در استرالیا

 • امکان پذیرش طی مدت زمان کوتاه
 • دادن فرصت 1 الی 2 ساله تحت عنوان stayback ویزا جهت پیدا کردن کار در این کشور
 • اهمیت نداشتن گپ تحصیلی جهت اخذ پذیرش
 • امکان گذراندن دوره های زبان با هزینه بسیار مناسب
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • امکان کار همزمان با تحصیل
 • اقامت همسر و فرزندان
 • امکان اخذ اقامت کاری پس از تحصیل
 • آزادی های مدنی بالا و نرخ بیکاری کم

معایب تحصیل در هلند

از معایب مهاجرت تحصیلی به هلند می توان به بالا بودن هزینه های زندگی اشاره کرد. در همین زمینه با مقایسه دانشگاه های این کشور با دیگر کشور های اروپایی، به بالا بودن شهریه پی خواهید برد. در ادامه به چند مورد دیگر نیز اشاره شده است:

 • بالا بودن هزینه های سلامت
 • دشوار بودن آموزش زبان هلندی
 • بالا بودن نرخ مالیات (برای افرادی که قصد زندگی در هلند، بعد از تحصیل را دارند)
 • بالا بودن هزینه زندگی
 • بالا بودن شهریه دانشگاه ها نسبت به سایر کشور های اروپایی
 • ممکن نبودن تحصیل بدون ارائه مدرک زبان

موقعیت کار پس از تحصیل در هلند

نرخ بیکاری در هلند

در این بخش قصد داریم که یکی دیگر از شرایط تحصیل در هلند را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم. امکان کار پس از تحصیل در هلند فراهم می باشد. افرادی که با اخذ ویزای تحصیلی وارد کشور هلند شده و مشغول به تحصیل در این کشور هستند، می‌توانند به صورت پاره وقت در هنگام تحصیل خود به کار مشغول گردند. این افراد پس از اتمام دوران تحصیل خود، اجازه کار به صورت تمام وقت را خواهند داشت و افراد می توانند تا یک سال پس از اتمام تحصیل خود در کشور هلند مانده و به جستجوی کار مشغول گردند، در صورتی که فرد به کار در این کشور دست یابد، اقامت کاری کشور هلند را دریافت خواهد کرد و از این طریق می‌تواند اقامت دائم کشور هلند را اخذ نماید. اصولاً مهاجرت تحصیلی به کشور هلند یکی از ساده ترین، بهترین و ارزانترین راه های اخذ اقامت کشور هلند می باشد. همچنین به منظور کسب اطلاع شما عزیزان، نمودار نرخ بیکاری هلند نمایش داده شده است.

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت هلند با تحصیل

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت هلند با تحصیلبی شک یکی از بهترین و ارزان ترین روش های اخذ اقامت و یا تابعیت هلند، مهاجرت تحصیلی به این کشور خواهد بود. همانطور که در گفتارهای پیشین نیز به آن اشاره کردیم، فردی که برای تحصیل وارد کشور هلند می شود این امکان را دارد که به صورت پاره وقت در هنگام تحصیل خود مشغول به کار گردد. این اجازه کار پاره وقت، پس از اتمام تحصیل وی تبدیل به اخذ اجازه کار تمام وقت خواهد شد و هنگامی که فرد به کار تمام وقت در هلند دست یابد می تواند با مداومت در اشتغال به صورت تمام وقت به مدت ۵ سال و پرداخت مالیات و در صورت عدم انجام هرگونه جرم که موجب دیپورت وی از کشور هلند شود، می تواند اقامت دائم کشور هلند را به دست آورد. در صورتی که فرد اقامت دائم خود را اخذ نماید، می تواند پس از دو سال درخواست اخذ تابعیت و پاسپورت هلند را نماید.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در هلند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: شرایط تحصیل در کشور هلند به چه صورت است؟

 


 

 

پرسش: سلام و وقت بخیر فرزند من 16 سالشه و از هوش و استعداد بالایی برخورداره و در تست های IQ امتیازات بالایی به دست آورده است. در حال حاضر در مدارس استعدادهای درخشان تحصیل می کنه و حتی برای دوره های المپیاد هم اقدام کرده. میخواستم بدونم امکانات خاصی برای ما وجود داره که بتونم فرزندم رو برای تحصیل به مدارس این کشور ارسال کنم؟

 


سوالات متداول 

✅ آیا تحصیل در هلند به زبان هلندی است یا انگلیسی؟

 آموزش و رشته های دانشگاه های هلند به دو زبان انگلیسی و هلندی ارائه می شود افرادی که به منظور شروع آموزش، این کشور را بر می گزینند، می بایست بر اساس تسلط و مهارت زبانی خود رشته و دانشگاه مورد نظر را انتخاب نمایند.

✅ شرایط تحصیل در هلند با مدرک دیپلم چگونه است؟

متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم با حداقل معدل ۱۲ می باشد، می تواند برای ورود به مقطع لیسانس دانشگاه های هلند اقدام نمایند. این دسته از افراد باید مبلغ حدود ۷ تا ۱۲ هزار یورو را به عنوان شهریه برای دانشگاه‌های این کشور بپردازند که بخشی از هزینه ها در همان ابتدا از افراد اخذ می گردد.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان در هلند وجود دارد؟

 خیر تنها با استفاده از بورسیه می توان از تحصیل رایگان در کشور هلند بهره مند شد

✅ چه افرادی شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند را دارند؟

 همه متقاضیان ورود به سیستم آموزشی در مدارس و دانشگاه های کشور مورد بحث، در صورت دارا بودن شرایطی همچون: مدارک تحصیلی، مدرک زبان، ریزنمرات و توانایی پرداخت هزینه تحصیل در این کشور می توانند خود را واجد شرایط مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و ورود به رشته دلخواهشان بدانند.

✅آیا تحصیل رایگان در دانشگاه های هلند امکان پذیر است؟

خیر. برای تحصیل در دانشگاه های هلند باید شهریه بپردازید مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید. 

آیا تحصیل بدون مدرک زبان در هلند امکان پذیر است؟

برای اینکه شانس دریافت ویزا پایین نیاید، توصیه می شود حتما مدرک زبان ارائه دهید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی هلند چیست؟

بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و ... ارائه دهید.

شرایط کار پس از تحصیل در هلند چیست؟

پس از فارغ التحصیلی به شما فرصت داده می شود تا در کشور هلند به جستجوی کار بپردازید. در صورتی که در شغلی مناسب استخدام شوید می توانید اقامت خود را به نوع کاری تغییر دهید.

سخن پایانی

شرایط تحصیل در هلند، معرفی دانشگاه های برتر هلند، مدارک لازم برای ویزای دانشجویی هلند، محدودیت سنی برای تحصیل در هلند، کار پس از تحصیل در کشور هلند و صفر تا صد تحصیل در هلند بدون مدرک زبان در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. با مطالعه این مقاله آموختیم که تحصیل در کشور هلند، یکی از بهترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت در قاره اروپا می باشد. مهاجرت تحصیلی به هلند دارای ویژگی های متعددی است که از جمله آنها می توان به تحصیل ارزان، امکان کار پاره وقت در حین تحصیل، امکان کار پس از تحصیل، اخذ اقامت و تابعیت از این طریق و امکان بردن همراه اشاره کرد. علاقمندان به تحصیل در هلند و اطلاع از شرایط آن می توانند با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایند تا از طریق، موفق به دریافت مشاوره تلفنی رایگان شوند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در این زمینه در بخش "ثبت پرسش" مقاله مطرح نمایید تا مشاورین، پاسخگوی سوالات شما باشند.

امتیاز 4.87 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مسعود کامرانی
سلام و عرض ادب ممنون از مقاله خوبتون من برای تحصیل در هلند میخوام برای دوره های کوتاه مدت 1 ساله اقدام کنم ایا میشه تو رشته هایی مثل مدیریت تکنولوژی پاک و مدیریت نو آوری و این جور گرایشات تحصیل کنم ؟ من کارم تو زمینه کامپیوتر هست و شنیدم هلند تو زمینه های نوآوری و کارآفرینی و استارت آپ و همینطور تکنولوژی های سالم خیلی پیشرفت کرده و شرایط خوبی داره. بعد امکانش هست همزمان با تحصیل کار دانشجویی انجام داد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه بتونیم بهتر کمکتان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی بلی اگر شرایط عمومی خوبی داشته باشید هم برای دانشگاه و هم برای دوره های یک ساله و دوساله هلند می توانید اقدام کنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
سارا يوسفى
با سلام و عرض ادب ممنون از مطالب مفيدتون. تحصيل در هلند با سن ٣٦ سال و مدرك ليسانس امكان پذير است؟ شهريه تحصيل در مقطع فوق ليسانس در هلند چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان عموماً تحصیل در کشور هلند نیازمند به نمره زبان آیلتس می باشد اگر از سطح زبان خوبی برخوردار باشید بلی شانس خوبی دارید و عموم هزینه ها هم بسته به رشته و دانشگاه و شهر میانگین از 12 تا 20 هزار یورو متغییر می باشد. موفق باشید.
فرهاد اصغری
سلام من 39 ساله هستم و مدرک لیسانس مدیریت خودم رو حدود 15 سال پیش دریافت کردم، آیا می تونم برای تحصیل فوق لیسانس در کشور هلند اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز کشور هلند از جمله کشورهایی است که گپ تحصیلی در آن از اهمیت بالایی برخوردار نیست و می توانید برای مقطع فوق لیسانس در این کشور اقدام کنید. توجه داشته باشید که مدرک زبان آیلتس در حد 5.5 تا 6 را باید داشته باشید.
Ali
بنده چند سوال داشتم من در یک کشور اروپایی فامیلی دارم خواستم بپرسم برای ویزا گرفتن بهترین راه چی هستش کشور مورد نظرم هلند هستش
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، بهتر است تا شرایط سن، تحصیلات، سوابق کاری، سطح زبان و .... خودتان را بفرمایید تا بر اساس آن بتوانیم راهنمایی لازم را داشته باشیم و بهترین مسیر را به شما پیشنهاد دهیم.
منا
سلام تحصیل توی رشته مدیریت ورزشی توی چه مقطعی امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام تحصیل در رشته مدیریت ورزشی در هلند در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر است.
mona
این امکان واقعا وجود داره که به تحصیل در هلند بدون مدرک زبان بپردازیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
لطفا مقاله فوق رو مطالعه بفرمایید
reza
سلام وقتتون بخیر شرایط کار پس از تحصیل در هلند چطوریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام . شما بعد از تحصیل در این کشور می توانید به دنبال کار بگردید و در صورتی که شغل مناسب را پیدا کردید می توانید اقامت خود را تبدیل به اقامت کار نمایید.
مهلا
آیا می تونیم در کشور هلند بورسیه تحصیلی بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا و غیره را ارائه نمایید
qqq
شرایط کاری بعد از تحصیل تو این کشور چطوریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به این مهم میتونید مقاله فوق رو مطالعه بفرمایید
جواد
سلام من میخواستم بدونم که برای اخذ بورسیه از کشور هلند چه شرایطی باید داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
شما برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور هلند باید در مقطع دکترا باشید و رزومه ای قوی از جمله مدرک زبان با نمره ای بالا، مقاله هایی چاپ شده، معدل بالا و غیره باشید/
معراجی
سلام میشه بفرمایید برای دریافت ویزای تحصیلی در هلند باید چه مدراکی داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
از مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگیزه نامه، مدارک هویتی، مدارک مربوط به تمکن مالی، مدارک مربوط به بیمه نامه مسافرتی و ... نیاز است.
راعی
سلام و عرض ادب. میخواستم بدونم که شرایط دانش آموزان در مدرسه چگونست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دانش آموزان از سن پنج سالگی وارد مدرسه شده و مدت ۷ سال را در مقطع ابتدایی، تحصیل خواهند کرد. پس از آن و در سن ۱۲ سالگی، دانش آموزان تحصیلات خود را در مقطع دبیرستان آغاز خواهند کرد.
مونا
شرایط کار دانشجویی در کشور هلند چطوریه؟ میشه منو راهنمایی بفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
عموماً افرادی که در مقطع دکترا در هلند مشغول به تحصیل هستند، قادر خواهند بود تا ۴۰ ساعت در طول هفته در این کشور مشغول به فعالیت گردند.
طاهری
سلام آیا محدودیت سنی برای تحصیل در کشور هلند وجود دارد؟ ممنون میشم راهنمای بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
یکی از مزایای تحصیل که مهمترین آن است، عدم وجود محدودیت سنی برای تحصیل در هلند است
محبی
سلام وقتتون بخیر. آیا می تونیم بدون مدرک زباد در مقاطع مختلف تحصیل در کشور هلند به تحصیل مشغول شویم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب عموماً تحصیل بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد. ضمن این که متقاضی برای ورود به دانشگاه در مقطع لیسانس می بایست آیلتس 6، برای مقطع کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 و برای ورود به مقطع دکتری آیلتس 7 آکادمیک ارائه نماید.
غلامی
با سلام ببخشید اگر امکانش هست در زمینه ویزا ی کاری در هلند راهنمایی بفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما باید جاب آفر و دعوتنامه کاری داشته باشید در غیر اینصورت بهتر است از طریق ویزای تحصیلی وارد محیط شوید و در کنار تحصیل اجازه کار داشته باشید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند و شما را کامل راهنمایی کنند
کیانی فرد
سلام می خواستم بدونم که آیا تحصیل در هلند به زبان انگلسی امکان پذیره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
امکان تحصیل در مدارس هلند به دو زبان هلندی و انگلیسی فراهم می باشد.
عیزاده
هزینه تحصیل در مدارس هلند سالیانه چقدر است؟ آیا مدارس هلند رایگان هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه های تحصیل در مدارس هلند رایگان نمی باشد و سالیانه حدود ۶ هزار و ۱۷ هزار یورو، هزینه در بر خواهد داشت.
افشاریان
سلام از نظر شما بهترین روش مهاجرت از چه روشیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بسیاری از مردم در هلند به زبان انگلیسی حرف می زنند. یکی از بهترین روش های مهاجرت به هلند روش تحصیلی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
صلاحی
سلام تحصیل در مدارس هلند سالانه با چقدر هزینه به همراه دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه های تحصیل در مدارس هلند رایگان نمی باشد و سالیانه حدود ۶ هزار و ۱۷ هزار یورو، هزینه در بر خواهد داشت.
مجیدی
سلام هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالانه چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بستگی به نوع رشته و دانشگاه و... متفاوت خواهد بود؛ اما در بازه ای بین ۷ هزار تا ۱۵ هزار یورو معمولاً قرار می‌گیرد.
فرتاش
میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های هلند عموما چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به طور میانگین هزینه های تحصیل را در عموم رشته ها و دانشگاه ها باید بین 8 تا 30 هزار یورو در نظر داشت؛
مریم
سلام برای تحصیل تو این کشور چه مدرک زبانی لازم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام برای تحصیل در کشور هلند باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ۶ داشته باشید.
سینا
سلام. بورسیه دانشگاه لیدن چه مقدار هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و درود حدودا مبلغ 10000 الی 15000 یورو برای بورسیه دانشگاه لیدن است.
فرناز
سلام، بورسیه تحصیلی دانشگاه اوترخت رو شما میدونید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام بورسیه تحصیلی دانشگاه اوترخت حدود 11000 یورو است.
لیلا رضایی
سلام. ممون میشم بفرمایید فرزند من که در مقطع دبستانه برای مهاجرت به هلند نیازه که زبان خارجی بدونه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما. بله.به دلیل اینکه تحصیل در مدارس هلند به دو زبان انگلیسی و هلندی انجام میشه، لازمه فرزند شما یکی از این دو زبان را در ابتدای تحصیل در این کشور بلد باشد.
اعظم
سلام. وقت بخیر. من قصد اپلای برای مقطع دکتری به کشور هلند رو دارم. آیا باید مدرک زبان داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت شما هم بخیر بله.شما برای درخواست ویزای تحصیلی مقطه دکتری علاوه بر معدل خوب، رزومه تحصیلی مناسب و مقاله باید مدرک زبان آیلتس با نمره 7 هم داشته باشید.
سیما
سلام وقت بخیر. ممکنه هزینه تحصیل در کشور هلند رو بدونم چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت شما هم بخیر تحصیل در کشور هلند از گزینه های خوب مهاجرت به این کشور است که به طور میانگین هزینه ای در حدود 8 تا 30 هزار یورو دارد.
مینا باقری
سلام. وقت بخیر هزینه مدارس در هلند رایگانه؟ در صورت رایگان نبودن این هزینه در چه حدودیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت شما هم بخیر خیر. تحصیل در مدارس هلند رایگان نیست و سالینه هزینه ای در حدود 6 تا 17 هزار یورو را در برمی گیرد.
محبوبه
سلام. آیا کشور هلند گزینه خوبی برای پیدا کردن کار و مهاجرت از طریق کار هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست گرامی به واسطه نرخ بیکاری پایین، کشور هلند می تواند گزینه خوبی برای مهاجرت کاری باید. ولی برای اطمینان حتما موقعیت های شغلی مورد نیاز این کشور را نیز باید بررسی کرد.
مرجان
سلام. سوالی داشتم. میشه بدون مدرک زبان هم در هلند تحصیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر. به طور کلی تحصیل بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نیست.
سوری
سلام. وقت بخیر. ممکنه بدونم طول دوره تحصیل دبستان در هلند چند ساله؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت شما هم بخیر دوست عزیز در کشور هلند کودکان از سن 5 سالگی وارد مدرسه می شوند و به مدت 7 سال در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند.
مهران
سلام. در چه صورتی دانش آموزی میتونه در کشور هلند تحصیل کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز. وقتتون بخیر یکی از روش های مهاجرت به کشو هلند تحصیل در مدارس این کشور است. و در صورت داشتن قیمی در کشور هلند دنش آموز قادر به تحصیل در این کشور است.
سمیه صحراییان
سلام من پذیرش دانشگاه هلند رو برای مقطع لیسانس گرفتم، چجوری باید درخواست برای بورسیه تحصیلی بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بورسیه تحصیلی دانشگاه های کشور گل لاله ، اغلب در مقطع دکترا و در صورت دارا بودن رزومه قوی، فعالیت علمی گسترده و مواردی این چنینی به افراد اعطا می شود.
saman
سلام خسته نباشید من دانش اموز پیش دانشگاهی هستم و میخوام لیسانسم رو در دانشگاه های هلند بگیرم اما مدرک زبان ندارم ایا امکانش وجود داره بدون مدرک زبان این اتفاق بیفته برام؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دارا بودن مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 برای ورود به دانشگاه های هلند ضروری است.
هانیه
کشور هلند گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با توجه به اینکه عضو اتحادیه اروپاست و هزینه تحصیل نسبتا پایین می باشد بله کشور مناسبی است.
رامین
سلام ببخشید با رزومه عالی میشه بدون پرداخت شهریه در دانشگاه های هلند تحصیل کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر در هر صورت دانشگاه های این کشور رایگان نیست و تنها با شرایط ب.رسیه امکان معاف شدن از پرداخت شهریه وجود داره.
arya
salam. man foghe diplom va lisans zaban engelisi daram amma darsam 7-8 sal pish tamum shode. 35 salame va ielts 7 daram. aya mitoonam dar reshteie gheyr mortabet dar holand dars bekhoonam? maslan falsafe ya ravan shenasi? aya bayad term pish niaz begzaroonam? haziine tahsil lisans ya foghe lisans falsafe hodoodan cheghadr dar sal ast? tnx
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام عرض ادب دوست عزیز اگر بخواهید تغییر رشته بدهید برای رشته هایی مثل مدیریت شانس دارید و برای یکسال هزینه تحصیل و زندگی حدود 30 تا 40 هزار یورو در نظر بگیرید.
نفس
برای دوره کارشناسی امکان تحصیل رایگان در هلند وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
اصولا بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می باشد هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در هلند بین7 الی12 هزار یورو می باشد.
بیتا نظری
بهترین رشته های برای تحصیل کدام رشته ها می باشند که در کشور هلند پر طرفدار هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
کشاورزی، دامپزشکی، حقوق، موسیقی، مدیریت ورزشی از رشته های پر طرفدار در این کشور می باشند.
حسینی
سلام. میخواستم بپرسم برای اپلای به دانشگاه های دولتی ، یابد در ابتدا یک استاد راهنما برای خودمون پیدا کنیم یا بعد از پذیرش ممکن هست؟ و اینکه چه قدر احتمال داره در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه به دانشجو تعلق بگیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای بورسیه گرفتن عموماً بلی نیازمند به استادراهنما هستید ولی برای پذیرش های آزاد بدون استاد راهنما هم می توانید اقدام کنید. احتمال گرفتن بورسیه بستگی به رزومه علمی شما دارد.
طالب زاده
سلام وقتتون بخير بنده در صورت گرفتن ویزای تحصیلی برای پسر ۱۵ سالم چطور میتونم همراه با ایشون وارد کشور بشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید درخواست ویزای ملاقات یا توریستی نمایید.
محسن ملکی
با عرض سلام و خسته نباشید. بنده کارمند رسمی آموزش و پرورشم و مدرک کارشناسی آموزش زبان انگلیسی رو دارم. برا ادامه تحصیل گپ پنج ساله دارم. شرایط پذیرش من به چه صورته و آیا شرایط خاصی برای من هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر سن تان را هم می فرمودید خیلی بهتر می توانستیم راهنمایی تان بکنیم. در کل برای ادامه تحصیل با ارائه یک مدرک زبان آیلتس 6.5 شانس دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
رسول آقا میر
بهترین رشته‌ی پیشنهادی شما برای تحصیل در هلند کدام رشته ها می باشند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
از جمله رشته های پر طرفدار جهت مهاجرت به هلند که دارای بازار کاری مناسبی می باشد می توان به کشاورزی، دامپزشکی، حقوق و مدیریت ورزشی را نام برد
هادی
سلام روزتون بخیر من از یکی از دانشگاه های هلند پذیرش شدم اما شنیدم بازار کار هلند خیلی بده این موضوع درسته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با توجه به شاخص ها و نمودار نرخ بیکاری، بیکاری در این کشور پایین است پس این موضوع صحیح نمی باشد. و در صورت داشتن مهارت کافی می توانید شغل مناسب دست یابید
رها عبادی
سلام میخواستم هزینه های تحصیل در هلند را برای مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا رو بدونم و اینکه آیا امکان تحصیل رایگان وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورت دریافت بورسیه تحصیلی امکان تحصیل رایگان وجود دارد هزینه تحصیل در هر مقطع با توجه به دانشگاه متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت: هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 8000 الی 10000 یورو و برای مقطع کارشناسی ارشد 9000 الی 12000 یورو و هزینه تحصیل در مقطع دکتری، شروع هزینه ها از 4000 یورو به صورت سالانه می باشد.
نیما نقی پور
سلام من در یکی از دانشگاه های آمستردام پذیرش گرفتم میخواستم بدونم هزینه تحصیل برای دانشجو در این شهر حدودا چقدر میشه؟ آیا امکان کار دانشجویی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود بله دوست عزیز امکان کار دانشجویی در هنگام تحصیل وجود داره و هزینه تحصیل برای دانشجو بین1100 تا 1700 یورو می باشد.
azadeh
سلام من لیسانس مدیریت دارم که میخواستم دوباره برای تحصیل درشته های پزشکی اقدام کنم سنم27 سال مدرک زبانمم 6 آیلتس میخواستم بدونم بخاطر سنم مشکلی برای دریافت ویزا پیش نمیاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خوشبختانه خیر در حالت عادی تا29 سالکی می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی براب مقاطع لیسانس اقدام کنید.
amir hosein
سلام به طور کلی هزینه تحصیل هلند چقدر هست آیا دانشجویان اجازه کار در زمان تحصیل در مقطع لیسانس رو دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوس عزیز خوشبختانه بله دانشجویان مقطع کارشناسی، حق کار پاره وقت به مدت 16 ساعت در هفته را خواهند داشت. هزینه های تحصیل در هلند بسته به رشته، شهر، مقطع و دانشگاه متفاوت است بین ۷ هزار الی ۱۲ هزار یورو می باشند.