تحصیل در آمریکا

14 دی 1401 44 نظر

تحصیل در آمریکا، شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، شرایط اپلای و شرایط سنی تحصیل در آمریکا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. تحصیل در کشور آمریکا چه شرایطی دارد؟ آیا امکان تحصیل در آمریکا برای دانش جویان بین المللی و دانشجویان ایرانی وجود دارد؟ چگونه از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیریم؟ با توجه به اینکه قوی ترین و بهترین دانشگاه های جهان در آمریکا قرار دارد، از این رو مهاجرت تحصیلی به آمریکا رویای بسیاری از دانش جویان در سراسر جهان شده است. ما در این مقاله به بررسی نکات مهم و کلیدی تحصیل در آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا پرداخته و اهم این نکات را به صورت خلاصه و مفید در اختیار شما بزرگواران قرار می دهیم. همچنین شما سروران ارجمند در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با موسسه MIE تماس حاصل نموده و با مطرح کردن سوالات خود در باب ویزای تحصیلی آمریکا و دریافت اقامت از طریق تحصیل در آمریکا ، مشاوره ای متناسب با شرایط خود دریافت نمایید. تحصیل در امریکا از کیفیت و اعتبار بالایی برخوردار است زیرا اکثر دانشگاه های برتر دنیا در این کشور قرار دارند. گفتنی است که در این کشور بخش زیادی از بودجه به آموزش اختصاص داده شده که این سبب شده این کشور همواره در زمینه تحصیلی و پژوهشی پیشرو باشد. در واقع تحصیل در این کشور به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود و سبب اشتغال به کارهای مرتبط و تاپ دنیا می شود. علاوه بر این در صورتی که دانشجویان از معدل بالا و وضعیت تحصیلی خوبی برخوردار باشند می توانند از بورسیه و حضور در دانشگاه های برتر برای مقاطع تحصیلی بالاتر برخوردار باشند. از سوی دیگر تحصیل در دانشگاه های آمریکا به زبان انگلیسی بوده که اولین زبان دنیا است. از این رو تحصیل در آمریکا تجربه ای موفقیت آمیز و نوعی سرمایه گذاری برای آینده زندگی، کاری و تحصیلی فرد خواهد بود. مقاله تحصیل در آمریکا بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلیآمریکا و همچنین بررسی سایت های دولتی تقدیم حضورتان می گردد.

ویدئو تحصیل در آمریکا - توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا و انگلستان

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

دانشگاه های متعددی در سرتاسر جهان وجود دارد که پذیرای دانشجویان بین المللی می باشند. در این میان دانشگاه های کشور آمریکا در بالاترین سطوح آموزشی از نظر رنکینگ جهانی قرار دارد. در جدول زیر 5 دانشگاه برتر جهان بررسی شده است:

رتبه بندی

نام دانشگاه

کشور

تعداد دانشجویان

درصد دانشجویان خارجی

1

دانشگاه تکنولوژی ماساچوست

آمریکا

11,231

34%

2

دانشکاه آکسفورد

انگلیس

20,298

40%

3

دانشگاه استنفورد

آمریکا

15,878

23%

4

دانشگاه کمبریج

انگلیس

18,749

37%

5

دانشگاه هاروارد

آمریکا

22,947

23%

 

 • دانشگاه تکنولوژی ماساچوست (MIT):

دانشگاه ام آی تی بهترین دانشگاه در کمبریج ماساچوست آمریکا و در جهان است. دانشگاه MIT در سال 1861 تاسیس شد و بر اساس سیستم اروپایی علوم کاربردی و مهندسی و پلی تکنیک شروع به کار کرد. این دانشگاه در طی سالیان کار خود فرهیختگان مشهوری را به دنیا روانه کرده است.

 • دانشگاه آکسفورد:

دانشگاه آکسفورد بعد از دانشگاه بولونیا قدیمی ترین دانشگاه جهان است که در شهر آکسفورد انگلستان قرار دارد. قدیمی بودن این دانشگاه به حدی است که سال تاسیس آن مشخص نیست اما بر اساس قدیمی ترین اسناد موجود این دانشگاه حداقل از سال 1096 مشغول به فعالیت بوده است.

 • دانشگاه استنفورد:

دانشگاه استنفورد یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا است که در شهر استنفورد قرار دارد. مساحت کمپس این دانشگاه 3,310 هکتار می باشد. دانشگاه استنفورد در سال 1885 بدست للند و جین استنفورد به یاد پسر از دست رفته شان احداث شد.

تحصیل در آمریکا برای شهروندان خارجی امکان پذیر است. در شرایط تحصیل در آمریکا تنها نیاز است که در این راستا شخص بتواند یک پذیرش از دانشگاه های آمریکا دریافت نماید تا از آن طریق برای تحصیل در آمریکا و دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نماید. از آنجایی که کشور آمریکا پیشرفته ترین کشور جهان شمرده می شود، افراد بسیاری رویای تحصیل در آمریکا را در سر دارند. مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل، یکی از راه های دریافت اقامت این کشور محسوب می شود. خوشبختانه دانشگاه های این کشور شرایط مساعدی را برای افرادی که از دانشگاه های معتبر و شناخته شده فارغ التحصیل شده اند، قائل می شود. البته شایان ذکر است که شرایط دانشجو همچون معدل عالی، پژوهش های ارزشمند و ... دلیل محکمی بر انتخاب شخص جهت تحصیل در آمریکا خواهد بود. در نمودار زیر آمار دانشجویان بین المللی که به تحصیل در آمریکا مشغول هستند را در چند سال پیاپی مشاهده می کنید.

تحصیل در آمریکا در مقطع مدارس (کلیه مقاطع زیر 18 سال)

عموما تحصیل در آمریکا در چندین سطح مختلف تقسیم بندی می شود. مدارس ابتدایی، مدارس راهنمایی و دبیرستان ها. تحصیل در آمریکا ابتدا از 1 تا 5 سالگی در مهدکودک شروع شده و سپس از 6 سالگی کودکان وارد مدارس ابتدایی می شوند. تحصیل در مدارس آمریکا اغلب از پایه 1 تا 5 در مدارس ابتدایی، 6 تا 8 در مدارس راهنمایی و از پایه 9 تا 12 در دبیرستان انجام می شود. همچنین در کشور آمریکا مدارس شبانه روزی و بین المللی زیادی وجود دارد که با پرداخت هزینه، امکان تحصیل برای دانش آموزان خارجی نیز در این مدارس وجود دارد. هزینه های تحصیل در آمریکا در این مدارس شناخته شده، سالانه حدوداً از 27.000 دلار آمریکا تا 62.000 دلار آمریکا می باشد. اما لازم به ذکر است جهت پذیرش در این مدارس معدل و سطح زبان دانش آموز اهمیت داشته و اغلب از سنین 9 سال به بالا در این مدارس پذیرفته می شود.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

اگرچه پذیرش جهت تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم برای لیسانس، دانشگاه به دانشگاه متفاوت است. اما اغلب دانشگاه های آمریکا شرایط مشابهی را مشخص کرده اند. مهم ترین مواردی که در پذیرش و تحصیل در آمریکا تاثیر می گذارد، داشتن مدرک دیپلم 12 ساله دبیرستان، معدل دیپلم بالا، مشارکت در فعالیت های فوق برنامه، نمرات آزمون SAT (Scholastic Aptitude Test ) و آزمون ACT آمریکا (American College Testing)، مقالات نوشته شده و مصاحبه هایی است که ممکن است دانشگاه مورد نظر، با دانشجو داشته باشد. علاوه بر اینها باید مدرک زبان انگلیسی در سطح Tofel 80 که معادل آیلتس 6 محسوب می شود، نیز ارائه گردد. تحصیل در آمریکا در دوره لیسانس اغلب حدود 4 سال به طول می انجامد و فرد در طول تحصیل خود اجازه کار نیز خواهد داشت. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حدود 15،000 تا 22،000 هزار دلار آمریکا خواهد بود.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

برای ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع فوق لیسانس چندین معیار مهم وجود دارد. به طور قطع در ابتدا جهت تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیاز است، مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشید. معدل و نمرات شما در پذیرش به طور قطع تاثیرگذار خواهد بود. در سیستم امتیازبندی GPA در مقطع فوق لیسانس بایستی حداقل معدل 3 را کسب نمایید. علاوه بر آن آزمون هایی نظیر GRE نیز در این مقطع از تحصیل در آمریکا برگزار خواهد شد. البته بسته به رشته تحصیلی شما این آزمون ها متفاوت خواهد بود. بطور مثال برای رشته حقوق آزمون LSAT، برای رشته مدیریت آزمون GMAT و یا برای تحصیل پزشکی در آمریکا آزمون MCAT برگزار می شود. دوره های کارشناسی ارشد اکثرا بین 1 تا 2 سال زمان می برد و در نهایت در پایان دوره کارشناسی ارشد شخص بایستی یک پایان نامه ارائه داده و از پایان نامه خود دفاع نماید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی در حدود 18،000 تا 25،000 هزار دلار آمریکا است.

تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

بطور قطع جهت تحصیل در آمریکا برای مقطع دکترا، شما نیاز دارید تا یک استاد دانشگاه در کشور آمریکا را به عنوان سوپروایزر خود پیدا کنید. عموما تحصیل دکترا در آمریکا بیشتر به صورت پژوهشی انجام می شود. تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا اغلب 4 سال و یا بیشتر به طول می انجامد. در کشور آمریکا این امکان وجود دارد که به صورت مستقیم پس از مقطع لیسانس نیز وارد دوره دکترا شوید. در این صورت طول تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا 5 تا 7 سال زمان خواهد برد. معمولا دوره های دکترا (که مستقیم از فوق لیسانس وارد می شوید) ابتدا به صورت دوره های دو ساله برگزار می شود، که اغلب از سمینار و کنفرانس تشکیل می شود. پس از آن آزمون داده و وارد دوره دوم تحصیل دکترا می شوید. در این دوره نیز در زمینه رشته تحصیلی خود تحقیقات خود را آغاز نموده و درنهایت بایستی از پایان نامه دکترا خود دفاع نمایید. هزینه تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان بین المللی در حدود 18،000 تا 25،000 هزار دلار آمریکا می باشد.

تحصیل در کالج های آمریکا

کالج ها موسسات علمی هستند که در امریکا از کیفیت بالایی در اموزش برخوردارند. این موسسات نظیر دانشگاه ها بوده با این تفاوت که غالبا مقاطع لیسانس و فوق لیسانس را ارائه می دهند علاوه بر این ممکن است از هزنه های کمتری نسبت به دانشگاه های خصوصی برخوردار باشند. در جدول زیر برخی از کالج های امریکا عنوان شده است.

کالج های آمریکا

Granite State College

Broward College

Pensacola State College

South Florida State College

St. Petersburg College

Unity College

Western Nevada College

Bluefield College

Cottey College

New England College

Covenant College

Elmira College

شرایط سنی تحصیل در آمریکا

شرایط سنی تحصیل در امریکا بر اساس امار ها حاکی از آن است که حدود 52.6 در صد از داوطلبان تحصیل در کالج های امریکا حدود 20 تا 21 سال سن دارند. گفتنی است که اغلب دانشجویان در دانشگاه های دولتی بین 18 تا 24 سال، سن داند در حالیکه در موسسات غیرانتفاعی دانشجویان از سن بیشتری برخوردار بوده و تقریباً نیمی از آنها 30 سال یا بیشتر دارند، با این وجود، بیش از 20 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مؤسسات چهار ساله بالای 24 سال سن دارند. حداقل سن برای پذیرش در دوره کارشناسی 17 تا 21 سال بسته به رشته  در مقطع لیسانس است.  لازم به ذکر است حداکثر محدودیت سنی دوره های مختلف تحصیل در آمریکا در هر رشته از داشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

شرایط اپلای آمریکا

جهت اقدام برای تحصیل در آمریکا و دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، سه نوع ویزا تعریف شده است.

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه اپلای دانشگاه هاروارد
 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه اپلای دانشگاه هاروارد

بنا بر نوع تحصیل در آمریکا ، شما باید برای هر یک از این نوع ویزا اقدام نمایید.

 • ویزا F-1:

ویزا F-1 رایج ترین نوع ویزا محسوب می شود. اکثر افرادی که قصد تحصیل در آمریکا برای مدت طولانی را دارند، اغلب بایستی برای این نوع ویزا اقدام نمایند. کسانی که این نوع ویزا را دریافت کرده اند، جهت اقدام برای دریافت ویزای همراه، بایستی ویزای F-2 را دریافت نمایند. بنا بر این ویزا فرد همراه اجازه کار نخواهد داشت.

 • ویزا M-1:

این نوع ویزا برای افرادی است که برای دوره های کوتاه مدت در حدود 6 ماه در موسسات حرفه ای قصد تحصیل در آمریکا را دارند. که در این نوع ویزا امکان اعطا ویزای همراه تحت عنوان ویزای M-2 نیز وجود دارد.

 • ویزا J-1:

این نوع ویزا جهت تحصیل در آمریکا برای طیف گسترده ای از افراد صادر می شود. برای پژوهشگران، استادان و ... که به صورت فرصت مطالعاتی قصد ورود به آمریکا را دارند. این ویزا برای افرادی که بورسیه تحصیلی نیز دریافت کرده اند صادر می شود. معروفترین بورسیه که ویزا J-1 را شامل می شود بورسیه تحصیلی فولبرایت است. این ویزا به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت صادر می شود و برای همراه نیز به صورت ویزای J-2  صادر می شود. کسانی که ویزای J-2 را دریافت می کنند تنها در صورت دریافت اجازه کار امکان کار در آمریکا را خواهند داشت.

شما به ویزاهای زیر نیاز دارید:

جهت تحصیل در آمریکا در دوره های زیر:

F

کالج و دانشگاه

دبیرستان

مدارس متوسطه خصوصی

مدارس علوم دینی

هنرستان های موسیقی

سایر موسسات آموزشی شامل دوره های آموزش زبان

M

آموزش فنی و حرفه ای در موسسات فنی و حرفه ای به جز دوره های آموزش زبان

J

استادان، پژوهشگران و ... به منظور دوره های فرصت های مطالعاتی

گپ تحصیلی آمریکا

سیستم آموزشی ایالت متحده در رابطه با گپ تحصیلی بسیار حساس و سخت گیرانه عمل می کند. گپ تحصیلی آمریکا تا حدود یکسال مورد قبول است اما برای زمانی بیش از این شرایط خاصی برای پذیرش آن وجود دارد. در صورتی که متقاضی در گپ تحصیلی خود به دستاوردی ارزشمند رسیده باشد و یا به لحاظ علمی برای دانشگاه مفید باشد، همچنین شرایطی داشته باشد که گپ تحصیلی را بتواند توجیه کند می تواند در پذیرش دانشگاه موفق شده و در امریکا تحصیل کند.

حداقل معدل برای تحصیل در امریکا

شرط معدل از دیگر شرایط موثر و مهم در موفقیت در پذیرش تحصیل در امریکا است. هر مقطع و رشته تحصیلی و باتوجه به مقصد تحصیلی برای داوطلبان تحصیل در آمریکا می تواند شرط معدل متفاوتی داشته باشد. حداقل معدل برای تحصیل در امریکا معمولا با عنوان  GPA  که محدوده ای بین 0 تا 4 دارد بیان می شود.گفتنی است دانشگاه‌های کوچک‌ تر احتمالاً میانگین 3.0 را به‌عنوان پایه انتخاب متقاضیان دور اول در نظر می‌گیرند و دانشجویانی که معدل نمرات آنها بین 2.5 یا بالاتر است نیز احتمالاً پذیرش می‌شوند. سایر دانشگاه‌ها ممکن است فقط به 2.0 نیاز داشته باشند، و این نیز معمولاً استاندارد اکثر کالج‌ها و دانشگاه ها است.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا

برای تحصیل در آمریکا در وحله اول شما باید مدارک زبان بین المللی معتبری نظیر تافل یا آیلتس داشته باشید. نکته ای که در مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا مطرح می باشد، این است که نمره مدرک زبان شما می تواند به نسبت رتبه و سطح تحصیلی دانشگاه متغیر باشد. در جدول زیر به حداقل نمره هایی که برای آزمون تافل برای تحصیل در دانشگاه های متفاوت آمریکا می پردازیم. پیشنهاد ما این است که برای مطمئن شدن از نمره مدرک زبان حتما به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه بفرمایید.

مقطع

دانشگاه های معمولی

دانشگاه متوسط

دانشگاه عالی

دکترا

85

95

100

کارشناسی ارشد

79

85

95

کارشناسی

73

80

90

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

آنچه به طور معمول از شرایط تحصیل در امریکا به شمار می رود، مهارت در زبان اتکلیسیس و برخورداری از مدرک معتبر در آزمون های بین المللی نطیر ایلتس یا تافل است. با این حال در پاره ای از موارد امکان تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان نیز وجود دارد. لازم به یاد اوری است که تسلط و مهارت در زبان انگلیسی ضروری بوده زیرا دانشگاه های این کشور فقط به زبان انگلیسیس تدریس می شوند. برخی از دانشگاه ها در موارد زیر از شرط مهارت زبان انگلیسی چشم پوشی می کنند:

 • دانشجویان بین المللی از کشوری فارغ التحصیل شده باشند که زبان انگلیسی در آن زبان رسمی باشد.
 • دانشجوی متقاضی از کالج یا دانشگاهی فارغ التحصیل شده باشد که در آن زبان انگلیسی تنها رسانه آموزش است. در اینصورت دانشجو فقط باید نامه ای از دانشگاه خود مبنی بر اینکه این رشته تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود ارائه دهد.
 • داوطلب تحصیل در آمریکا از طریق برنامه زبان انگلیسی (ELP) که به عنوان برنامه انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) نیز شناخته می شود، باشد که از طریق آن دوره زبان انگلیسی را در دانشگاه گذرانده و می تواند پس از اتمام، برای پذیرش در برنامه خاص اقدام کنید.

هزینه تحصیل در آمریکا

کشور آمریکا در کنار این که یکی از محبوب ترین کشورها محسوب می شود، یکی از گران ترین کشور ها در زمینه تحصیل نیز هست. هزینه تحصیل در آمریکا سالانه حدود 5.000 تا 50.000 دلار آمریکا است. این مبلغ بسته به رشته و دانشگاهی که  در آن تحصیل می کنید متفاوت است. این دوره ها به طور میانگین برای یک سال تحصیلی حدود 33.215 دلار آمریکا تخمین زده شده است. کل دوره 4 ساله لیسانس را به طور میانگین حدود 132.860 دلار آمریکا در نظر بگیرید. علاوه بر هزینه های تحصیل در آمریکا ، جهت زندگی دانشجویی بایستی حدوداً 1.000 تا 1.500 دلار آمریکا را برای هزینه های زندگی دانشجویی در نظر گرفت. این مبلغ سالیانه حدود 12.000 تا 18.000 دلار آمریکا محاسبه می شود. بنابراین اطلاع داشتن از هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا بسیار مفید است. بحث هزینه های تحصیل در آمریکا از مهم ترین چالش ها و پارامترهایی است که دانشجویان بین المللی پیش رو دارند و به ان اهمیت ویژه ای می دهند. از مقرون به صرفه ترین دانشگاه های آمریکا می توانیم موارد زیر را به شمال معرفی کنیم:

 • دانشگاه بریگام یانگ-پروو
 • دانشگاه نیومکزیکو شرقی
 • دانشگاه ایالتی نیکولز
 • دانشگاه ایالتی بریج واتر
 • دانشگاه ایالتی مینه سوتا – مورهد
 • دانشگاه زنان می سی سی پی
 • دانشگاه ایالتی جنوب غربی مینه سوتا
 • دانشگاه ایالتی دلتا
 • دانشگاه دولتی Bemidji
 • دانشگاه ایالتی هندرسون

با نگاهی به دانشگاه های موجود در این لیست، ممکن است متوجه شوید که آن ها در شهرهای بزرگ نیستند ازاین رو محل و شهر دانشگاه بر هزینه های دانشگاه و زندگی دانشجو اثر گذارند. از سوی دیگر حتما می دانید که دانشگاه های آمریکا به طور عمده به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیممی شوند و هزینه تحصیل در یک دانشگاه دولتی نسبتاً کمتر از یک موسسه خصوصی است. هزینه های دانشجویان برای شهریه بستگی به نوع مدرک و دانشگاه متفاوت بوده و برای پوشش هزینه های تحصیل، به حدود 10 هزار تا 55 هزار دلار در سال نیاز است.

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیل در امریکا

مدرک کارشناسی

20000 تا 40000 دلار در سال

برنامه های تحصیلات تکمیلی

20000 تا 45000 دلار در سال

مدرک دکترا

28000 تا 55000 دلار در سال

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های امریکا

دانشگاه آریزونا آمریکا

12200 دلار

دانشگاه میشیگان شرقی

13 هزار دلار

دانشگاه ایالتی ویچیتا

15هزار دلار

دانشگاه نیواورلئان

15200 دلار

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا

16100 دلار

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا نورتریج

16500 دلار

دانشگاه ایالتی کلیولند اوهایو

16800 دلار

دانشگاه وایومینگ

18 هزار دلار

دانشگاه ایالتی

20 هزار دلار

 

دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه های ارزان آمریکا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه های ارزان آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

ایالات متحده آمریکا یکی از پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی در بین دانشجویان بین المللی است که بیش از 4000 کالج و دانشگاه بین المللی برای انتخاب دانشجویان بین المللی دارد. هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا یکی از شرایط تحصیل در آمریکا است که قبل از شروع تحصیل در مقصد تحصیلی انتخابی خود، باید برای آن آماده شوید. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در امریکا باید مقدار مشخصی پول برای تامین هزینه های زندگی خود داشته باشید. دانستن هزینه های زندگی در مقصد تحصیلی خود در خارج از کشور به شما کمک می کند بودجه خود را به طور موثرتری مدیریت کنید. بیایید نگاهی به هزینه های زندگی در آمریکا بیندازیم. برای دانشجویان بین المللی، متوسط هزینه زندگی (غذا و سایر هزینه های معمول) برای یک ماه در ایالات متحده معمولا بین 1000 تا 3000 دلار است. در رابطه با محل اقامت و هزینه های مسکن دانشجویان بین‌المللی گزینه‌های مسکن مختلفی از جمله خانواده‌های میزبان، اقامتگاه‌های دانشگاهی و آپارتمان‌های اجاره‌ای دارند تا با نیازهای خود مطابقت داشته باشند. دانشگاه ها محل اقامت در محوطه دانشگاه را ارائه می دهند که به طور کامل با پشتیبانی یکپارچه مدیریت شده توسط دانشگاه مبله شده است. هزینه زندگی در مسکن در محوطه دانشگاه بین 800 تا 1000 دلار در ماه متغیر است. اشتراک خانه با سایر دانشجویان بین المللی به صرفه جویی در هزینه های مسکن کمک می کند. هزینه های مسکن خارج از دانشگاه بین 500 و 3500 دلار در ماه متغیر است. خانه ها اغلب در مکان های مناسب در نزدیکی حمل و نقل عمومی قرار دارند و رفت و آمد در شهر را بسیار آسان تر می کند. برای حمل و نقل نیز دانش‌ جویان همچنین می‌توانند از وسایل حمل‌ونقل خصوصی و عمومی، از تاکسی گرفته تا ماشین‌های اجاره‌ای، اتوبوس، دوچرخه، تاکسی و قطار و مترو برای رسیدن به مقصد استفاده کنند. هزینه حمل و نقل عمومی در ایالات متحده آمریکا بسته به محل زندگی آنها و روش حمل و نقل مورد استفاده متفاوت است. هزینه سفر ماهانه برای دانشجویان بین المللی در ایالات متحده آمریکا بین 40 تا 100 دلار است. غذا، لباس، کتاب، لوازم التحریر و سایر هزینه هایی که دانشجویان بین المللی باید هزینه کنند نیز جزو هزینه های زندگی در ایالات متحده برای دانشجویان می باشد. هزینه این موارد بسته به فرد و شهر متفاوت است. هزینه سالانه این چیزها می تواند بین 400 تا 600 دلار یا بیشتر باشد.

میانگین هزینه ماهانه زندگی برای تحصیل در آمریکا

اقامت

400 دلار

غذا و مواد غذایی

100 تا 200 دلار

حمل و نقل

40 تا 100 دلار

سرگرمی

100 تا 250 دلار

تحصیل در آمریکا به همراه بورسیه تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا هدف بسیاری از دانشجویان خارجی است. اما از آنجایی که هزینه های تحصیل در این کشور بالا است، دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا فرصت بسیار خوبی محسوب می شود. دولت ایالات متحده آمریکا جهت ایجاد امکان تحصیل در آمریکا برای دانشجویان خارجی، بورسیه های زیادی را قرار داده است. بر اساس این سیستم، انواع بورسیه های تعیین شده می تواند شامل هزینه های تحصیل (به تنهایی)، کمک هزینه تحصیلی به میزان مشخص و یا هزینه های تحصیل و زندگی در کنار هم و به طور کامل باشد. البته لازم به ذکر است، این بورسیه تحصیلی آمریکا اکثرا برای مقطع فوق لیسانس و دکترا تعیین شده است.

نوع بورسیه

توضیحات

بورسیه های دولتی

 این بورسیه شامل برنامه فولبرایت و بورسیه هامفری است که جهت تحصیل در آمریکا برای دانشجویان خارجی است.

بورسیه تحصیلی کالج ها و دانشگاه های آمریکا

 بورس تحصیلی دانشگاه آمریکایی، بورسیه کالج آمهرست، بورسیه کالج بریا، بورسیه دانشگاه کلارک، بورسیه کالج کولبای سایر، بورسیه دانشگاه کلمبیا آمریکا و ...

موسسات بین المللی اهدا بورسیه جهت تحصیل در آمریکا

 بورس تحصیلی بانک جهانی ژاپن، بورس بین المللی AAUW و بورس تحصیلی بین المللی آقاخان.

شرایط کار دانشجویی و ضمن تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا برای مقاصد مختلف امکان پذیر است. همانطور که در بالا نیز ذکر شد، به منظور تحصیل در آمریکا انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا را می توان دریافت نمود. هر یک از این ویزاها شرایط متفاوتی را برای کار ضمن تحصیل در آمریکا برای دانشجو فراهم می آورد. در جدول زیر انواع ویزاها، طول مدت دوره ها و امکان کار در حین تحصیل در آمریکا در هر یک از ویزاهای تحصیلی آن بررسی شده است.

انواع مجوزهای کار مجاز برای دانشجویان بین المللی در آمریکا

طول آموزش

مجوز کار

نوع ویزا

دوره اصلی محسوب می شود. اجازه کار پاره وقت و یا تمام وقت در طول دوره را دارند. تنها در سال اول اجازه کار ندارد.

آموزش عملی برنامه درسی (CPT)

F-1

به صورت پاره وقت اجازه کار دارند.

معمولا این دوره ها 1 ساله است

آموزش عملی اختیاری (OPT)

بسته به دوره مربوطه مدت آن متفاوت است. برای دانشجویان دکترا تا بیشتر از 1 سال و نیم نیز تمدید می شود. تحت شرایطی اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارند.

آموزش علمی (AT)

J-1

طول دوره 6 ماه است. در حین تحصیل اجازه کار ندارند.

آموزش عملی (PT)

M-1

معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

کشور آمریکا از نظر رده بندی بهترین دانشگاه های جهان بالاترین آمار را در تعداد دانشگاه های برتر جهان دارا است. این در صورتی است که دانشگاه های کشور های دیگری نظیر انگلستان نیز در این رده بندی از جایگاه خوبی برخوردار هستند. تعداد بالای دانشگاه های با کیفیت در کشور آمریکا باعث شده است سیل زیادی از دانشجویان به تحصیل در آمریکا تمایل داشته باشند. در زیر برای راهنمایی بیشتر شما جهت تحصیل در آمریکا، به بررسی برترین دانشگاه های آمریکا می پردازیم:

رتبه بندی

رتبه بین المللی

نام دانشگاه

رتبه بندی

رتبه بین المللی

نام دانشگاه

1

3

دانشگاه استانفورد

6

8

دانشگاه یاله

2

4

دانشگاه تکنولوژی ماساچوست

7

10

دانشگاه شیکاگو

3

5

دانشگاه تکنولوژی کالیفرنیا

8

12

دانشگاه جان هاپکینگز

4

6

دانشگاه هاروارد

9

13

دانشگاه پنسیلوانیا

5

7

دانشگاه پرینستون

10

15

دانشگاه برکلی کالیفرنیا

بهترین رشته های تحصیلی در امریکا

مطمئنا اگر قصد تحصیل در آمریکا و مهاجرت به آمریکا را دارید این سوال برایتان پیش آمده است که بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا، چه رشته هایی هستند! در این قسمت به شما عزیزان بهترین رشته های تحصیلی آمریکا را بیشتر توضیح می دهیم. بهترین رشته ها برای تحصیل امریکا شامل 4 دسته مهم هستند که بسیار پرطرفدار بوده و بر اساس آمار به نسبت بیشترین دانشجوی خارجی را در خود جای داده است. ما در جدول زیر بهترین رشته ها برای اپلای امریکا را نام بردیم و به صورت تقریبی تعداد دانشجویانی که در این رشته ها در حال تحصیل هستند را آورده ایم.

رشته مدیریت کسب و کار

198 هزار دانشجو

رشته های مهندسی

195 هزار دانشجو

رشته های ریاضی و کامپیوتر

114 هزار دانشجو

رشته علوم اجتماعی

76 هزار دانشجو

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

یکی از مهم ترین نکات تاثیر گذار در فراهم آمدن امکان تحصیل در آمریکا، ارائه مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی آمریکا است. به طور قطع بایستی مدارک زیر را به طور کامل آماده نمایید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی برای تحصیل در آمریکا اقدام کنید. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در آمریکا به شرح زیر است:

 • پذیرش از دانشگاهتحصیل دکترا در اتریش
 • گدرنامه معتبر که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 • پر کردن فرم DS-160 به صورت آنلاین
 • پرداخت هزینه های درخواست
 • عکس که به صورت آنلاین آپلود می کنید.
 • دریافت فرم l-20
 • دانشگاه در ابتدا شما را در سیستم sevis ثبت نام کرده و سپس فرم l-20 را برای شما ارسال خواهد کرد. لازم است که هم شما و هم دانشگاه مربوطه جهت امکان تحصیل در آمریکا ، فرم l-20 را امضا نمایید.در صورت داشتن همراه برای هر یک از همراهان خود نیز باید فرم l-20 را دریافت نمایید.
 • ممکن است مدارک دیگری همچون مدرک تحصیلی شما، مدرک زبان یا آزمون های دیگری همچون GRE از شما درخواست شود.
 • تمکن مالی

ویزای همراه دانشجویی در آمریکا

هر فردی که در ایالات متحده تحصیل خواهد کرد می تواند از یکی از سه نوع ویزای F1، ویزای J1 یا ویزای M1.برخوردار است. افرادی که ویزای تحصیلی و دانشجویی آمریکا را دارا هستند علاوه بر تحصیل می توانند به کار مشغول شوند. با این حال ویزای همراه برای همراهان افرادی که به تحصیل در آمریکا مشغول هستند امکان پذیر است. ویزای همراه دانشجویی امریکا از نوع F2 است.

شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که آیا پس از تحصیل در آمریکا امکان کار در این کشور را خواهند داشت؟ دولت آمریکا برای دانشجویان خارجی قانونی را مشخص کرده است که فرد بایستی 6 ماه پس از اتمام تحصیل در آمریکا این کشور را ترک نماید. در این مدت بسته به نوع ویزای تحصیلی، فرصت دارید تا کار مرتبط با رشته تخصصی خود را پیدا کنید.به این منظور می توانید برای ویزای H-1B اقدام نمایید.

کار در جمهوری چک

بر اساس این ویزا، کارفرمای آمریکایی می تواند شما را استخدام کند. طول مدت این ویزا می تواند 3 سال تا 6 سال باشد. علاوه بر آن برای دانشجویانی که با ویزای J-1 وارد شده اند، این امکان وجود دارد که  توسط دانشگاه مربوطه به عنوان هیئت علمی آن دانشگاه پس از اتمام تحصیل در آمریکا استخدام شوند. شما می توانید جهت دریافت کار پس از تحصیل در آمریکا ، دوره OPT را نیز پس از اتمام تحصیل خود بگذرانید. اکثر افرادی که از این دوره استفاده می کنند به این دلیل است که، این دوره به شما فرصت می دهد 1 سال دیگر نیز در کشور آمریکا حضور داشته باشید. اطلاع از نرخ بیکاری جزو موارد مهم در زمینه تحصیل در آمریکا و کار در آمریکا محسوب می شود. در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور آمریکا نشان داده شده است.

نرخ بیکاری در امریکا

شرایط اخذ اقامت و تابعیت آمریکا از طریق تحصیل

اغلب افرادی که به تحصیل در آمریکا می پردازند، علاقه مند هستند که بتوانند به اقامت این کشور نیز دست پیدا کنند. پس از تحصیل در آمریکا ، این امکان وجود دارد که شما از چندین روش به اقامت آمریکا دست پیدا کنید. این راه ها می تواند از طریق ازدواج، کار و یا سرمایه گذاری باشد. در صورتی که با یک فرد آمریکایی ازدواج نمایید پس از گذشت 3 سال از زندگی مشترکتان می توانید درخواست شهروندی دهید. البته اکثر کسانی که برای تحصیل در آمریکا وارد می شوند، پس از آن برای کار اقدام می کنند. در صورتی که کارفرمایی شما را استخدام نماید، اقامت دائم 10 ساله (گرین کارت) آمریکا را دریافت خواهید نمود. پس از دریافت اقامت دائم آمریکا شما می توانید همچنان برای شهروندی این کشور نیز درخواست دهید. این در صورتی است که حداقل 5 سال از اقامت دائم شما گذشته باشد و سلامت رفتاری شما به دولت آمریکا ثابت شده باشد.

خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا

در ابتدای این بخش از مقاله لازم است خاطرنشان نماییم که درست است که پس از رفتن ترامپ، ممنوعیت سفر ایرانیان و شهروندان برخی کشورهای دیگر به کشور آمریکا برداشته شده است ولی به این معنی نیست که بتوان به راحتی ویزای آمریکا را برای همه متقاضیان اخذ نمود. این برداشتن ممنوعیت ها تنها منجر به تسهیل در روند اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شده است و برای اخذ مجوز مهاجرت تحصیلی به آمریکا و به دلیل پیروی از اصل سیویل لا، کماکان آفیسر پرونده و نظرش حرف آخر را برای اعطا یا عدم اعطای ویزای تحصیلی آمریکا به متقاضیان می زند.

اما در زمینه خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا می بایست بگوییم که شرایطی را فراهم نموده ایم که متقاضیان بتوانند تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را تجربه کنند، به این صورت که ابتدا پذیرش دوره زبان را از دانشگاه های آمریکا را به همراه پذیرش مشروط دانشگاه های آمریکا اخذ می نمایند و پس از آن به شرط گرفتن مدرک آیلتس یا تافل امکان تحصیل در دانشگاه های آمریکا را خواهند داشت.

 

انتخاب دفتر مهاجرتی

گالری ویزاها


سوالات متداول

✅تحصیل در آمریکا چه شرایطی دارد؟

 تحصیل در آمریکا با توجه به شرایط سخت ویزا در شرایط فعلی نیازمند داشتن رزومه قوی، پیش زمینه تحصیلی بسیار مناسب، سطح زبان بالا و انگیزه و پشتوانه مالی بسیار خوب می باشد.

✅هزینه تحصیل در آمریکا به چه صورت است؟

هزینه های تحصیل در آمریکا با توجه به گستردگی بسیار زیاد دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی بسیار متغیر است و از تحصیل با بورسیه که تمام هزینه های دانشجو به عهده دانشگاه می باشد تا دانشگاه ها و دوره هایی با شهریه 50 هزار دلار در سال و حتی بالاتر را شامل می شود.

✅شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا چگونه است؟

برای بورسیه تحصیلی در آمریکا نیازمند سطح زبان بالا، رزومه تحقیقاتی و پژوهشی مناسب، معدل خوب، تحصیل در دانشگاه سطح خوب در مقاطع قبلی، مقالات ISI، انگیزه قوی، شرکت در آزمون های خاصی نظیر GRE در برخی رشته ها و ... دارد.

✅با تحصیل در آمریکا امکان اخذ اقامت نیز وجود دارد؟

بله، به طور کلی در کشورهای مهاجرپذیر پس از اتمام تحصیل، امکان تمدید ویزا جهت کار وجود دارد و آمریکا نیز فرصت برای استخدام جهت کار و یا کارآفرینی پس از تحصیل وجود دارد.

آیا محدودیت سنی برای حضور در دانشگاه های ایالات متحده وجود دارد؟

به طور کلی، شما باید دبیرستان را تمام کرده باشید و حداقل باید 17 سال سن داشته باشید.

سخن پایانی

تحصیل در آمریکا علاوه بر اینکه امکان برخورداری از برترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می آورد، شانس اخذ اقامت کشور آمریکا را نیز برای شما مهیا می کند. امروزه با توجه به اینکه مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزاهای آمریکا چندان آسان نمی باشد، خوشبختانه همچنان راه مهاجرت تحصیلی به آمریکا برای ما باز است. امکان تحصیل در آمریکا بیشتر برای کسانی فراهم می شود که از دانشگاه های خوب ایران فارغ التحصیل شده، معدل و نمرات خوبی نیز از آزمون های گفته شده در این مقاله داشته و همچنین حداقل شرایط سنی تحصیل در آمریکا را داشته باشند. با توجه به سخت گیری های حال حاضر پیشنهاد می شود در صورتی که شما بزرگواران قصد اپلای را دارید، ازمشاوران مجرب در امور مهاجرتی استفاده نمایید تا شانس موفقیت شما در این پروسه افزایش یابد. در این راستا موسسه MIE، جهت تحصیل در آمریکا و دیگر کشورهای جهان شما را راهنمایی نموده و شما بزرگواران می توانید جهت دریافت مشاوره ای متناسب با شرایط خود به صورت تلفنی و رایگان از مشاوران مجرب این موسسه استفاده نمایید.

امتیاز 4.76 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
آتنا موسوی
با سلام من 20 ساله هستم و پیش دانشگاهی دارم میخواستم برای تحصیل در آمریکا اقدام کنم باید چه شرایطی داشته باشم؟ سطح زبانم خوبه اما مدرک ندارم و میخوام رشته پزشکی بخونم ممنونم از لطفتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیارمند به اطلاعاتی اعم از سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و میزان دارایی شما هستیم. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگتن بررسی شود . موفق باشید.
شیرین نظری
سلام ممنون بخاطر مقاله خوبتون من ۲۶ ساله هستم و لیسانس حقوق دارم سطح زبانم خیلی خوب نیست اما دارم زبان میخونم امکانش هست برای فوق لیسانس برای امریکا اقدام کنم ؟ چقدر شانس ویزا دارم ؟ ممنونم از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط سنی و علمی شما خوب است ولی نیازمند به نمره زبان آیلتس و اینکه رشته شما هم حقوق است مستقیم همین رشته پذیرش گرفتن برای شما سخت خواهد بود چون هیچگونه کاربرد و ارتباطی بین رشته حقوق ایران با آمریکا نیست و بهتر است در رشته هایی چون حقوق تجارت بین الملل درخواست تحصیل نمایید. موفق باشید.
هادی قلی پور
سلام.من28سالمه متاهلم ولی فرزندی ندارم و مدرک کارشناسی ارشد فیزیک اتمی-مولکولی با معدل17/5از دانشگاه تبریز دارم.دو مقاله آی اس آی هم در طول تحصیل کارشناسی ارشد تالیف کردم.در دوره کارشناسی هم یکبار در المپاد دانشجویی کشوری مدال آوردم.مدرک زبان هم به تازگی گرفتم و نمره ام 7/5آکادمیک آیلتس شد.میخواستم بپرسم که آیا میشه الان برای دکترا اقدام کرد؟من عجله دارم و میخواستم ببینم شرایطم خوبه یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما رزومه خیلی خوبی دارید و البته در رشته حساسی تحصیل نموده اید که ممکن است به دلایلی برخی از کشورها شانس ویزای کمتری داشته باشید. اما به طور کلی شرایط خود را برای اساتید مختلف ارسال کنید. در صورت پیدا کردن سوپروایزر می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام داشته باشید.
حسین
باسلام آیا برای تحصیل دوره کارشناسی در امریکا محدودیت سنی دارد؟ بنده ۳۰ سال دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله برای دریافت ویزا شرایط سنی شما بسیار مهم است و با سن 30 سال ریسک ویزای شما برای مقطع کارشناسی بسیار بالا خواهد بود. با این شرایط سنی در برخی کشورهای اروپایی همچون اتریش، سوئد، فنلاند و ... شانس ویزای خوبی خواهید داشت.
شهاب الدين صفوی
سلام بنده دارای مدرک تحصیلی دکتری تاریخ ایران تخصص مناسبات بین ایران و عثمانی در دوره صفویه می باشم، در زمينه استاد و بایگانی، موزه داری، تاریخ اجتماعی بشر ازلحاظ، خوراک و پوشاک، و فیلم نامه نویسی، تدریس دروس مختلف تاریخ از هنر و فرهنگ و سیاست، تجربه دارم، آیا امکان پذيرش برای مقطع پست دکتری در کانادا و آمریکا، در دانشگاه های کشور های ذکر شده برام میسر است، در رابطه با پیدا کردن شغل مناسب با مهارت و تخصص در این زمینه و مهاجرت و اقامت دایم برای خودم و فرزندان،در ضمن همسرم داری لیسانس فضای سبز و مبلمان شهری و ارشد معماری شهرسازی می باشد، از پاسخ گویی شما سپاسگزارم، ارادتمند شهاب الدين صفوی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شما برای پذیرش در مقاطع دکتری یا پست داک باید سوپروایزر پیدا کنید تا در امر پذیرش شما را یاری کند و با نشان دادن تمکن مالی کافی و داشتن مدرک زبان خوب بتوانید برای دریافت ویزای اقدام داشته باشید. اگر هم بخواهید برای همسر محترم اقدام داشته باشید، شرایط سنی و سطح زبان ایشان اهمیت بالایی دارد. پیشنهاد میکنیم که برای بررسی دقیق شرایط از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان ارشد موسسه استفاده نمایید.
ایرج دستگیری
با سلام،،برادرزاده من دو سال پیش در دانشگاه مالزی،در رشته ریاضی صنعتی فارغ التحصیل شد، و برای دکتری از دانشگاه نیوجرسی آمریکا، بورسیه آزاد گرفت ( غیر دولتی) برای انجام کارهاش دیماه سال قبل به ایران اومد، که اسیر کرونا شد و هنوز نتونسته از کشور خارج بشه، یکساله که بصورت اینترنتی داره با دانشگاه تحصیل میکنه، قرار بود بریم پاکستان ویزای، آمریکا بگیره، من بیمار شدم، آیا شما میتونید، براش ویزای دانشجویی معتبر با حضور خودش از یکی از کشور ها بگیرید و لطفا،، هزینه زحمت شما چقدر میشه،. باتشکر دستگیری.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شرایط ایشان باید با دقت توسط وکیل مهاجرتی بررسی شود و برای این امر می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید تا شرایط ایشان بررسی گردد.
حسین
با سلام . ۴۲ سالم هست.و کارشناسی عمران از دانشگاه غیر انتفاعی دارم.ایا میتونم برای لیسانس معماری ،یا فوق لیسانس معماری برای تحصیل در امریکا درخواست کنم و شانس پذیرفته شدنم چقد هست.در نهایت هدفم اقامت دائم امریکاست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، با توجه به شرایط سنی که دارید عملاً شانس دریافت ویزای شما بسیار پایین خواهد بود و برای ورود به آمریکا شاید بتوانید از مسیرهای توریستی یا سرمایه گذاری اقدام داشته باشید.
عبداللهی
سلام آیا برای شخصی که سالها از تحصیل فاصله گرفته ولی دوباره قصد ادامه تحصیل گرفته ومیخواد رشته مورد نظرش رو بعداز گرفتن دیپلم در امریکا بخونه آیا شرایط تحصیل براش فراهمه و امکان درخواست ویزای تحصیلی هست یا خیر باتشکر از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، شرایط سنی شما برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا بسیار مهم است و اشاره ای به آن نفرمودید. البته باید بتوانید هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را نیز تامین نمایید.
mryam
با سلام ، من کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت از دانشگاه شهید بهشتی تهران با معدل 16.5 و کارشناسی معماری باهنر با معدل 15.65 و 7 سال سابقه کار دارم. در ضمن آیلتس 7.5 هم دارم. با توجه به اینکه 3 سال از اخذ مدرک ارشدم میگذره و 32سالم هست می توانم برای دکترا در آمریکا اقدام کنم؟ا همسرم لیسانس معماری داره و 7 سال سابقه کار از دانشگاه دولتی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، تحصیل در مقطع دکتری محدودیت سنی خاصی ندارد و شما شانس خوبی برای اقدام خواهید داشت. پیشنهاد می شود که سریع تر سوپروایزر پیدا کنید و پس از اخذ پذیرش، شانس ویزای خود را با وکلای ما چک کنید.
احسان نادری پور
سلام، من در سن ۴۳ سالگی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل میشوم و میخواهم بدانم که اگر برای مقطع دکتری در دانشگاه‌های آمریکا اقدام نمایم چقدر شانس دریافت بورسیه دارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، به طور کلی نمی توان تضمینی برای دریافت بورسیه ارائه کرد و این امر بسته به سوپروایزری که شما در دانشگاه آمریکا پیدا می کنید متفاوت است. ابتدا باید بتوانید سوپروایزر پیدا کنید و بعد از آن بتوانید ویزا دریافت کنید.
مسلم
شرایط تحصیل در آمریکا 2022 به نظر شما با سال گذشته می تونه تغییری هم داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام به احتمال زیاد خیر
آتوسا
سلام وقتتون بخیر من 17 سالمه، معدلم هر کدوم از پایه های تحصیلیم بالای 19 بوده و در رشته ریاضی و فیزیک هستم. از بچگی کلاس زبان می رفتم پارسال آیلتس دادم با نمره 7.5 مهارتبرنامه نویسی دارم و به زبانهای پایتون، کاتلین می تونم کار کنم و چندین نمونه کار هم ثبت کردم. دوره دیجیتال مارکتینگ رو گذروندم و حدود 4 مقاله علمی نوشتم. بودجه 60 هزار دلار برای مهاجرت پس انداز دارم. با این شرایط من چطور می تونم به آمریکا مهاجرت کنم و اقامت دائم بگیرم؟ لازمه که تا سن قانونی خانواده همراهم باشن اونجا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی با توجه به اینکه شما رزومه قوی دارید می توانید برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور امریکا اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید
سجاد
سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه سجاد مشهد هستم و تا الان تماما معدل الف بودم و تافل هم با نمره 93 دارم میخواستم بدونم میشه من بورسیه برای آمریکا بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بورسیه براساس شایستی علمی و تحصیلی افراد اعطا می شود و معمولا بورسیه ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی به خصوص دکتری در نظر گرفته می شود.
بابایی
سلام خسته نباشید.من ۲۴سالمه سال بعد میخوام کنکور بدم برای مقطع کارشناسی.قصدم تحصیل ذر دانشگاه صنعتی شریف هستش.اگر بعداز اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی ک حدودا ۲۹سالگی تموم میشه میتونم اپلای کنم دانشگاه هاروارد برای مقطع کارشناسی ارشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه هاروارد را داشته باشید بلی این امکان وجود دارد.
یاسر
میخواستم بدونم با توجه به محدودیت هایی که آمریکا برای ایرانی ها اعمال کرده امکان تحصیل در این کشور برای ایرانی ها وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی حتی در زمان ریاست جمهوری آقای ترامپ ویزای دانشجویی برای ایرانی ها صادر می شد.
بهزاد
چطوری میتونیم شهروندی آمریکا رو یگیریم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بعد از تحصیل از طریق کار،سرمایه گذاری و یا ازدواج می توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید پس از 5 سال که از اقامت دائم شما گذشت می توانید به برای دریافت اقامت اقدام کنید
آیدا
هزینه زندگی دانشجویی در امریکا چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه زندگی دانشجویی بستگی به سبک زندگی هر فرد داره اما به طور مانگین بین1000 تا3000 دلار هزینه زندگی می باشد.
امیر
سلام امکان داره در دانشگاه های امریکا بدون دادن شهریه تحصیل کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر در حالت عادی تحصیل رایگان در امریکا وجود نداره و تنها در صورت استفاده از بورسیه تحصیلی این امکان به وجود خواهد امد.
میثم
سلام با دریافت ویزای تحصیلی امکان کار هنگام تحصیل وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با توجه به ویزای دریافتی امکان کار پاره وقت و یا20 ساعت در هفته وجود دارد
رودا
سلام چطور میتونیم بدون پرداخت شهریه در دانشگاه های آمریکا تحصیل کنیم؟ شرایطش چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب تحصیل رایگان در کشور امریکا وجود نداره و تنها در صورت بهره مندی از بورسیه هست که ممکنه بخشی یا همه هزینه ها رو پرداخت نکنید.
آزاده
مزایای تحصیل برای فارغ التحصيلان از دانشگاه های آمریکا چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به طور کلی بعد از فارغ التحصیلی امکان پیدا کردن و دریافت کار مناسب برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های امریکا بسیار ساده تر می باشد.
وحید حسنی
سلام میخواستم بدونم با تحصیل در آمریکا امکان دریافت اقامت دائم این کشور پس از تحصیل نیز وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با کار پس از تحصیل می توانید به اقامت دائم دست یابید.صرفا با تحصیل می توانید به اقامت موقت برسید.
yahya
با عرض سلام و خسته نباشید. شرایط پذیرش توی دانشگاه هایی مثل استنفورد و هارواردچیا هستن و چطوری میشهپذیرششون رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این دانشگاه ها عموماً علاوه بر رزومه های علمی خاص مصاحبه دارند. اطلاعات دقیق تر را از سایت خود دانشگاه ها می توانید به دست بیارید.
لیندا
سلام و عرض ادب من ۲۷ سال سن دارم و تمایل داریم برای مقطع کارشناسی مجدد اقدام کنم آیا در آمریکا امکان گرفتن پذیرش با این سن وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کارشناسی ریسک بالایی دارید به نظرم برای ارشد اقدام بکنید که شانس ان خوب باشد و به مشکل سن و گپ تحصیلی نخورید.
اعظم جلیلوند
با توجه به اینکه آمریکا برای تحصیل چند نوع ویزا دارد ما باید برای کدام یک از مدل های ویزای تحصیلی برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا تقاضا بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
پیشنهاد می شود به مطالعه مجدد مقاله بپردازید و در صورت وجود ابهام باشماره های موسسه تماس حاصل فرمایید تا به صورت تخصصی راهنمایی شوید.
سوگل
سلام من لیسانس مکانیک دارم و 3 سال سابقه کار در رشته خودم دارم میخواستم بدونم اگر برای تحصیل ارشد آمریکا تقاضا بدم شانس قبولی من چطور هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر سن تان را هم میفرمودید درست تر می توانستیم راهنمایی تان بکنیم. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیری تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
سمیه کمالی زاده
سلام آیا در آمریکا می‌توان همراه هم با خود داشت و برایش ویزا همراه تحصیل گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بله برای مقطع تحصیلات نکمیلی امکان داشتن همراه برای دانشجو فراهم است.
رادمهر افروز
سلام و خسته نباشید.من دیپلم با میانگین 18.5دارم و میخواستم بدونم اگه در دانشگاه های خوب کشور خودمون مدرک فوق بگیرم یا در حین تحصیل امکان اپلای برای من هست و اینکه شانسم چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود بر شما دوست عزیز شرایط شما برای اپلای در دانشگاه های آمریکا می بایست توسط کارشناسان موسسه بررسی گردد.
ساحل قاسمی
برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا حتما باید مدرک زبان بین المللی داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای تحصیل در اکثر دانشگاه ها نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد اما برخی از دانشگاه ها صرفا تسلط به زبان انگلیسی را نیز قبول دارند و نیاز به ارائه مدرک بین المللی نیست.
مصطفی ساغری
سلام روزتون بخیر من 17 سالمه امسال کنکور دارم بعد میخوام برای تخصیل توی کشور آمریکا اقدام کنم زبان هم آیلتس 6 دارم نمره های دبیرستان هم معدلم 18 هست به نظرتون برای لیسانس اقدام کنم بهتره یا بعد لیسانس برای ارشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز برای بررسی دقیق شرایط شما بهتر هست با موسسه تماس حاصل فرمایید در حالت کلی اگر شرایط تحصیی شما مناسب باشد اقدام برای مهاجرت در سن پایین تر شانس بالاتری دارید اما اگر رزومه علمی قوی ندارید می توانید برای مقاطع بالاتر درخواست ارسال فرمایید.
حسین حق پناه
سلام معمولا هزینه اسکان برای خانه های اشتراکی یا خوابگاه چقدر میشه در ماه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز هزینه زندگی در مسکن در محوطه دانشگاه بین 800 تا 1000 دلار در ماه متغیر است و هزینه خانه های اشتراکی بین 500 و 3500 دلار در ماه متغیر است که با گرفتن خانه اشتراکی با سایر دانشجویان در هزینه مسکن صرفه جویی خواهد شد.