تحصیل در آمریکا

30 مهر 1400 16 نظر
 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا
 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا، شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، شرایط اپلای آمریکا و شرایط سنی تحصیل در آمریکا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. تحصیل در کشور آمریکا و ویزای تحصیلی آمریکا چه شرایطی دارد؟ آیا امکان تحصیل در آمریکا برای دانش جویان بین المللی و دانشجویان ایرانی وجود دارد؟ با توجه به اینکه قوی ترین و بهترین دانشگاه های جهان در آمریکا قرار دارد، از این رو مهاجرت تحصیلی به آمریکا رویای بسیاری از دانش جویان در سراسر جهان شده است. ما در این مقاله به بررسی نکات مهم و کلیدی تحصیل در آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا پرداخته و اهم این نکات را به صورت خلاصه و مفید در اختیار شما بزرگواران قرار می دهیم. همچنین شما سروران ارجمند در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مطرح کردن سوالات خود در باب ویزای تحصیلی آمریکا و دریافت اقامت از طریق تحصیل در آمریکا ، مشاوره ای متناسب با شرایط خود دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

تحصیل در آمریکا

 • آموزش تصویـری و گام به گام ثبت نـام لاتـاری

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد آموزش تصویـری و گام به گام ثبت نـام لاتـاری

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد آموزش تصویـری و گام به گام ثبت نـام لاتـاری قسمت دوم

 

 ویدیو کامل آموزش رایگان ثبت نام لاتاری را می توانید در کانال یوتیوب موسسه تماشا کنید. توجه داشته باشید که ویدیو پاسخ به سوالات نیز ضبط خواهد شد. در صورت وجود ابهام می توانید سوالاتتان را در بخش کامنت های کانال یوتیوب درج کنید. 

برای مشاهده کامل این ویدئو در یوتیوب ما عضو شوید!


 

برای مشاهده کامل این ویدئو در یوتیوب ما عضو شوید!

شما همچنین می توانید در بخش دیدگاه های همین مقاله به پاسخ پرسش هایتان برسید.

برای درج سوالات در بخش دیدگاه های سایت کلیک کنید!!

 

 

زندگی در آمریکا و شرایط تحصیل در آمریکا 2021

دانشگاه های متعددی در سرتاسر جهان وجود دارد که پذیرای دانشجویان بین المللی می باشند.

در این میان دانشگاه های کشور آمریکا در بالاترین سطوح آموزشی از نظر رنکینگ جهانی قرار دارد. در جدول زیر 5 دانشگاه برتر جهان در سال 2021 بررسی شده است:

 

رتبه بندی

نام دانشگاه

کشور

تعداد دانشجویان

درصد دانشجویان خارجی

1

دانشگاه تکنولوژی ماساچوست

آمریکا

11,231

34%

2

دانشکاه آکسفورد

انگلیس

20,298

40%

3

دانشگاه استنفورد

آمریکا

15,878

23%

4

دانشگاه کمبریج

انگلیس

18,749

37%

5

دانشگاه هاروارد

آمریکا

22,947

23%

 

 • دانشگاه تکنولوژی ماساچوست (MIT):

دانشگاه ام آی تی بهترین دانشگاه در کمبریج ماساچوست آمریکا و در جهان است. دانشگاه MIT در سال 1861 تاسیس شد و بر اساس سیستم اروپایی علوم کاربردی و مهندسی و پلی تکنیک شروع به کار کرد. این دانشگاه در طی سالیان کار خود فرهیختگان مشهوری را به دنیا روانه کرده است.

 • دانشگاه آکسفورد:

دانشگاه آکسفورد بعد از دانشگاه بولونیا قدیمی ترین دانشگاه جهان است که در شهر آکسفورد انگلستان قرار دارد. قدیمی بودن این دانشگاه به حدی است که سال تاسیس آن مشخص نیست اما بر اساس قدیمی ترین اسناد موجود این دانشگاه حداقل از سال 1096 مشغول به فعالیت بوده است.

 • دانشگاه استنفورد:

دانشگاه استنفورد یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا است که در شهر استنفورد قرار دارد. مساحت کمپس این دانشگاه 3,310 هکتار می باشد. دانشگاه استنفورد در سال 1885 بدست للند و جین استنفورد به یاد پسر از دست رفته شان احداث شد.

تحصیل در آمریکا برای شهروندان خارجی امکان پذیر است. در شرایط تحصیل در آمریکا 2021 تنها نیاز است که در این راستا شخص بتواند یک پذیرش از دانشگاه های آمریکا دریافت نماید تا از آن طریق برای تحصیل در آمریکا و دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نماید. از آنجایی که کشور آمریکا پیشرفته ترین کشور جهان شمرده می شود، افراد بسیاری رویای تحصیل در آمریکا را در سر دارند. مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل، یکی از راه های دریافت اقامت این کشور محسوب می شود. خوشبختانه دانشگاه های این کشور شرایط مساعدی را برای افرادی که از دانشگاه های معتبر و شناخته شده فارغ التحصیل شده اند، قائل می شود. البته شایان ذکر است که شرایط دانشجو همچون معدل عالی، پژوهش های ارزشمند و ... دلیل محکمی بر انتخاب شخص جهت تحصیل در آمریکا خواهد بود. در نمودار زیر آمار دانشجویان بین المللی که به تحصیل در آمریکا مشغول هستند را در چند سال پیاپی مشاهده می کنید.

 

شرایط سنی تحصیل در آمریکا

کشور آمریکا در زمینه اعطای ویزا، subjective است، به این معنی که آفیسر تصمیم می گیرد که به شما ویزا بدهد یا خیر. در نتیجه شما می بایست دارای شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا باشید تا امید به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا داشته باشید. برای آفیسر مهم است که ثابت نمایید تنها قصد تحصیل در کشور آمریکا را دارید و برای کشور آمریکا مفید خواهید بود (و به نوعی قصد اقامت غیر قانونی در کشور آمریکا را نخواهید داشت). به این منظور توصیه می شود تمکن مالی لازم، علقه به کشور مبدا، سابقه تحصیلی مناسب و فاصله سنی مناسب و معقول (بین اخذ مدرک تحصیلی خود تا زمان درخواست ویزای تحصیلی آمریکا) را داشته باشید.

 

تحصیل در آمریکا در مقطع مدارس (کلیه مقاطع زیر 18 سال)

عموما تحصیل در آمریکا در چندین سطح مختلف تقسیم بندی می شود. مدارس ابتدایی، مدارس راهنمایی و دبیرستان ها. تحصیل در آمریکا ابتدا از 1 تا 5 سالگی در مهدکودک شروع شده و سپس از 6 سالگی کودکان وارد مدارس ابتدایی می شوند. تحصیل در آمریکا اغلب از پایه 1 تا 5 در مدارس ابتدایی، 6 تا 8 در مدارس راهنمایی و از پایه 9 تا 12 در دبیرستان انجام می شود. همچنین در کشور آمریکا مدارس شبانه روزی و بین المللی زیادی وجود دارد که با پرداخت هزینه، امکان تحصیل برای دانش آموزان خارجی نیز در این مدارس وجود دارد. هزینه های تحصیل در آمریکا در این مدارس شناخته شده، سالانه حدوداً از 27.000 دلار آمریکا تا 62.000 دلار آمریکا می باشد. اما لازم به ذکر است جهت پذیرش در این مدارس معدل و سطح زبان دانش آموز اهمیت داشته و اغلب از سنین 9 سال به بالا در این مدارس پذیرفته می شود.

تحصیل در آمریکا

🔺تحصیل در مدارس آمریکا🔺

 

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

اگرچه پذیرش جهت تحصیل در آمریکا ، دانشگاه به دانشگاه متفاوت است. اما اغلب دانشگاه های آمریکا شرایط مشابهی را مشخص کرده اند. مهم ترین مواردی که در پذیرش و تحصیل در آمریکا تاثیر می گذارد، داشتن مدرک دیپلم 12 ساله دبیرستان، معدل دیپلم بالا، مشارکت در فعالیت های فوق برنامه، نمرات آزمون های (Scholastic Aptitude Test )SAT و (American College Testing) ACT ، مقالات نوشته شده و مصاحبه هایی است که ممکن است دانشگاه مورد نظر، با دانشجو داشته باشد. علاوه بر اینها باید مدرک زبان انگلیسی در سطح Tofel 80 که معادل آیلتس 6 محسوب می شود، نیز ارائه گردد. تحصیل در آمریکا در دوره لیسانس اغلب حدود 4 سال به طول می انجامد و فرد در طول تحصیل خود اجازه کار نیز خواهد داشت. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حدود 15،000 تا 22،000 هزار دلار آمریکا خواهد بود.

تحصیل در آمریکا

🔺تحصیل پزشکی در آمریکا🔺

 

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در آمریکا در مقطع فوق لیسانس چندین معیار مهم وجود دارد. به طور قطع در ابتدا جهت تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیاز است، مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشید. معدل و نمرات شما در پذیرش به طور قطع تاثیرگذار خواهد بود. در سیستم امتیازبندی GPA در مقطع فوق لیسانس بایستی حداقل معدل 3 را کسب نمایید. علاوه بر آن آزمون هایی نظیر GRE نیز در این مقطع از تحصیل در آمریکا برگزار خواهد شد. البته بسته به رشته تحصیلی شما این آزمون ها متفاوت خواهد بود. بطور مثال برای رشته حقوق آزمون LSAT، برای رشته مدیریت آزمون GMAT و یا برای رشته پزشکی آزمون MCAT برگزار می شود. دوره های کارشناسی ارشد اکثرا بین 1 تا 2 سال زمان می برد و در نهایت در پایان دوره کارشناسی ارشد شخص بایستی یک پایان نامه ارائه داده و از پایان نامه خود دفاع نماید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی در حدود 18،000 تا 25،000 هزار دلار آمریکا است.

 

تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

بطور قطع جهت تحصیل در آمریکا برای مقطع دکترا، شما نیاز دارید تا یک استاد دانشگاه در کشور آمریکا را به عنوان سوپروایزر خود پیدا کنید. عموما مقطع دکترا بیشتر به صورت پژوهشی انجام می شود. تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا اغلب 4 سال و یا بیشتر به طول می انجامد. در کشور آمریکا این امکان وجود دارد که به صورت مستقیم پس از مقطع لیسانس نیز وارد دوره دکترا شوید. در این صورت طول تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا 5 تا 7 سال زمان خواهد برد. معمولا دوره های دکترا (که مستقیم از فوق لیسانس وارد می شوید) ابتدا به صورت دوره های دو ساله برگزار می شود، که اغلب از سمینار و کنفرانس تشکیل می شود. پس از آن آزمون داده و وارد دوره دوم تحصیل دکترا می شوید. در این دوره نیز در زمینه رشته تحصیلی خود تحقیقات خود را آغاز نموده و درنهایت بایستی از پایان نامه دکترا خود دفاع نمایید. هزینه تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان بین المللی در حدود 18،000 تا 25،000 هزار دلار آمریکا می باشد.

تحصیل در آمریکا

🔺تحصیل دکترا در آمریکا🔺

 

تحصیل در آمریکا به همراه بورسیه تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا هدف بسیاری از دانشجویان خارجی است. اما از آنجایی که هزینه های تحصیل در این کشور بالا است، دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا فرصت بسیار خوبی محسوب می شود. دولت ایالات متحده آمریکا جهت ایجاد امکان تحصیل در آمریکا برای دانشجویان خارجی، بورسیه های زیادی را قرار داده است. بر اساس این سیستم، انواع بورسیه های تعیین شده می تواند شامل هزینه های تحصیل (به تنهایی)، کمک هزینه تحصیلی به میزان مشخص و یا هزینه های تحصیل و زندگی در کنار هم و به طور کامل باشد. البته لازم به ذکر است، این بورسیه تحصیلی آمریکا اکثرا برای مقطع فوق لیسانس و دکترا تعیین شده است. این مقاله مربوط به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع از این مقاله، غیرقانونی بوده و مجاز نمی باشد.

نوع بورسیه

توضیحات

بورسیه های دولتی

 این بورسیه شامل برنامه فولبرایت و بورسیه هامفری است که جهت تحصیل در آمریکا برای دانشجویان خارجی است.

بورسیه تحصیلی کالج ها و دانشگاه های آمریکا

 بورس تحصیلی دانشگاه آمریکایی، بورسیه کالج آمهرست، بورسیه کالج بریا، بورسیه دانشگاه کلارک، بورسیه کالج کولبای سایر، بورسیه کالج کلمبیا و ...

موسسات بین المللی اهدا بورسیه جهت تحصیل در آمریکا

 بورس تحصیلی بانک جهانی ژاپن، بورس بین المللی AAUW و بورس تحصیلی بین المللی آقاخان.

 

تحصیل در آمریکا

🔺بورسیه تحصیلی در آمریکا🔺

 

تحصیل رایگان در آمریکا

تحصیل رایگان در آمریکا برای دانشجویان و دانش آموزان بین المللی امکان پذیر است. ولی باید به صورت کلی این مهم را در نظر بگیرید که این مهم امری پر هزینه بوده و در صورتی امکان پذیر است که با بورسیه تحصیلی آمریکا و کمک هزینه های مربوطه انجام شود.

 

شرایط اپلای آمریکا

جهت اقدام برای تحصیل در آمریکا و دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، سه نوع ویزا تعریف شده است.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه اپلای دانشگاه هاروارد

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه اپلای دانشگاه هاروارد

 

بنا بر نوع تحصیل در آمریکا ، شما باید برای هر یک از این نوع ویزا اقدام نمایید.

ویزا F-1: ویزا F-1 رایج ترین نوع ویزا محسوب می شود. اکثر افرادی که قصد تحصیل در آمریکا برای مدت طولانی را دارند، اغلب بایستی برای این نوع ویزا اقدام نمایند. کسانی که این نوع ویزا را دریافت کرده اند، جهت اقدام برای دریافت ویزای همراه، بایستی ویزای F-2 را دریافت نمایند. بنا بر این ویزا فرد همراه اجازه کار نخواهد داشت.

ویزا M-1: این نوع ویزا برای افرادی است که برای دوره های کوتاه مدت در حدود 6 ماه در موسسات حرفه ای قصد تحصیل در آمریکا را دارند. که در این نوع ویزا امکان اعطا ویزای همراه تحت عنوان ویزای M-2 نیز وجود دارد.

ویزا J-1: این نوع ویزا جهت تحصیل در آمریکا برای طیف گسترده ای از افراد صادر می شود. برای پژوهشگران، استادان و ... که به صورت فرصت مطالعاتی قصد ورود به آمریکا را دارند. این ویزا برای افرادی که بورسیه تحصیلی نیز دریافت کرده اند صادر می شود. معروفترین بورسیه که ویزا J-1 را شامل می شود بورسیه تحصیلی فولبرایت است. این ویزا به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت صادر می شود و برای همراه نیز به صورت ویزای J-2  صادر می شود. کسانی که ویزای J-2 را دریافت می کنند تنها در صورت دریافت اجازه کار امکان کار در آمریکا را خواهند داشت.

شما به ویزاهای زیر نیاز دارید:

جهت تحصیل در آمریکا در دوره های زیر:

F

کالج و دانشگاه

دبیرستان

مدارس متوسطه خصوصی

مدارس علوم دینی

هنرستان های موسیقی

سایر موسسات آموزشی شامل دوره های آموزش زبان

M

آموزش فنی و حرفه ای در موسسات فنی و حرفه ای به جز دوره های آموزش زبان

J

استادان، پژوهشگران و ... به منظور دوره های فرصت های مطالعاتی

 

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

کشور آمریکا در کنار این که یکی از محبوب ترین کشورها محسوب می شود، یکی از گران ترین کشور ها در زمینه تحصیل نیز هست. هزینه تحصیل در آمریکا سالانه حدود 5.000 تا 50.000 دلار آمریکا است. این مبلغ بسته به رشته و دانشگاهی که  در آن تحصیل می کنید متفاوت است. این دوره ها به طور میانگین برای یک سال تحصیلی حدود 33.215 دلار آمریکا تخمین زده شده است. کل دوره 4 ساله لیسانس را به طور میانگین حدود 132.860 دلار آمریکا در نظر بگیرید. علاوه بر هزینه های تحصیل در آمریکا ، جهت زندگی دانشجویی بایستی حدوداً 1.000 تا 1.500 دلار آمریکا را برای هزینه های زندگی دانشجویی در نظر گرفت. این مبلغ سالیانه حدود 12.000 تا 18.000 دلار آمریکا محاسبه می شود.

8.47 دلار

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

3.92 دلار

برنج (1کیلوگرم)

0.83 دلار

شیر (1لیتر)

2.25 دلار

بلیط 1 طرفه

990.46 دلار

اجاره آپارتمان 1 خوابه

34.90 دلار

لباس تابستانی

94.33 دلار

1 جفت کفش

 

تحصیل در آمریکا

🔺هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا🔺

 

شرایط کار دانشجویی و ضمن تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا برای مقاصد مختلف امکان پذیر است. همانطور که در بالا نیز ذکر شد، به منظور تحصیل در آمریکا انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا را می توان دریافت نمود. هر یک از این ویزاها شرایط متفاوتی را برای کار در حین تحصیل دانشجو فراهم می آورد. در جدول زیر انواع ویزاها، طول مدت دوره ها و امکان کار در حین تحصیل در آمریکا در هر یک از ویزاهای تحصیلی آن بررسی شده است.

 

انواع مجوزهای کار مجاز برای دانشجویان بین المللی در آمریکا

طول آموزش

مجوز کار

نوع ویزا

دوره اصلی محسوب می شود. اجازه کار پاره وقت و یا تمام وقت در طول دوره را دارند. تنها در سال اول اجازه کار ندارد.

آموزش عملی برنامه درسی (CPT)

F-1

به صورت پاره وقت اجازه کار دارند.

معمولا این دوره ها 1 ساله است

آموزش عملی اختیاری (OPT)

بسته به دوره مربوطه مدت آن متفاوت است. برای دانشجویان دکترا تا بیشتر از 1 سال و نیم نیز تمدید می شود. تحت شرایطی اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارند.

آموزش علمی (AT)

J-1

طول دوره 6 ماه است. در حین تحصیل اجازه کار ندارند.

آموزش عملی (PT)

M-1

تحصیل در آمریکا

🔺کار ضمن تحصیل در آمریکا🔺

 

معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

کشور آمریکا از نظر رده بندی بهترین دانشگاه های جهان بالاترین آمار را در تعداد دانشگاه های برتر جهان دارا است. این در صورتی است که دانشگاه های کشور های دیگری نظیر انگلستان نیز در این رده بندی از جایگاه خوبی برخوردار هستند. تعداد بالای دانشگاه های با کیفیت در کشور آمریکا باعث شده است سیل زیادی از دانشجویان به تحصیل در آمریکا تمایل داشته باشند. در زیر برای راهنمایی بیشتر شما جهت تحصیل در آمریکا، به بررسی برترین دانشگاه های این کشور می پردازیم:

 

رتبه بندی

رتبه بین المللی

نام دانشگاه

رتبه بندی

رتبه بین المللی

نام دانشگاه

1

3

دانشگاه استانفورد

6

8

دانشگاه یاله

2

4

دانشگاه تکنولوژی ماساچوست

7

10

دانشگاه شیکاگو

3

5

دانشگاه تکنولوژی کالیفرنیا

8

12

دانشگاه جان هاپکینگز

4

6

دانشگاه هاروارد

9

13

دانشگاه پنسیلوانیا

5

7

دانشگاه پرینستون

10

15

دانشگاه برکلی کالیفرنیا

تحصیل در آمریکا

🔺دانشگاه های آمریکا🔺

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

یکی از مهم ترین نکات تاثیر گذار در فراهم آمدن امکان تحصیل در آمریکا، ارائه مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی آمریکا است. به طور قطع بایستی مدارک زیر را به طور کامل آماده نمایید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی برای تحصیل در آمریکا اقدام کنید. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در آمریکا به شرح زیر است:

 • پذیرش از دانشگاهتحصیل دکترا در اتریش
 • گدرنامه معتبر که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 • پر کردن فرم DS-160 به صورت آنلاین
 • پرداخت هزینه های درخواست
 • عکس که به صورت آنلاین آپلود می کنید.
 • دریافت فرم l-20
 • دانشگاه در ابتدا شما را در سیستم sevis ثبت نام کرده و سپس فرم l-20 را برای شما ارسال خواهد کرد. لازم است که هم شما و هم دانشگاه مربوطه جهت امکان تحصیل در آمریکا ، فرم l-20 را امضا نمایید.در صورت داشتن همراه برای هر یک از همراهان خود نیز باید فرم l-20 را دریافت نمایید.
 • ممکن است مدارک دیگری همچون مدرک تحصیلی شما، مدرک زبان یا آزمون های دیگری همچون GRE از شما درخواست شود.
 • تمکن مالی
 

شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که آیا پس از تحصیل در آمریکا امکان کار در این کشور را خواهند داشت؟ دولت آمریکا برای دانشجویان خارجی قانونی را مشخص کرده است که فرد بایستی 6 ماه پس از اتمام تحصیل در آمریکا این کشور را ترک نماید. در این مدت بسته به نوع ویزای تحصیلی، فرصت دارید تا کار مرتبط با رشته تخصصی خود را پیدا کنید.به این منظور می توانید برای ویزای H-1B اقدام نمایید.

کار در جمهوری چک

بر اساس این ویزا، کارفرمای آمریکایی می تواند شما را استخدام کند. طول مدت این ویزا می تواند 3 سال تا 6 سال باشد. علاوه بر آن برای دانشجویانی که با ویزای J-1 وارد شده اند، این امکان وجود دارد که  توسط دانشگاه مربوطه به عنوان هیئت علمی آن دانشگاه پس از اتمام تحصیل در آمریکا استخدام شوند. شما می توانید جهت دریافت کار پس از تحصیل در آمریکا ، دوره OPT را نیز پس از اتمام تحصیل خود بگذرانید. اکثر افرادی که از این دوره استفاده می کنند به این دلیل است که، این دوره به شما فرصت می دهد 1 سال دیگر نیز در کشور آمریکا حضور داشته باشید.

تحصیل در آمریکا

🔺کار در آمریکا🔺

اطلاع از نرخ بیکاری جزو موارد مهم در زمینه تحصیل در آمریکا محسوب می شود. در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور آمریک در سال 2021 نشان داده شده است.

تحصیل در آمریکا

 

شرایط اخذ اقامت و تابعیت آمریکا از طریق تحصیل

اغلب افرادی که به تحصیل در آمریکا می پردازند، علاقه مند هستند که بتوانند به اقامت این کشور نیز دست پیدا کنند. پس از تحصیل در آمریکا ، این امکان وجود دارد که شما از چندین روش به اقامت آمریکا دست پیدا کنید. این راه ها می تواند از طریق ازدواج، کار و یا سرمایه گذاری باشد. در صورتی که با یک فرد آمریکایی ازدواج نمایید پس از گذشت 3 سال از زندگی مشترکتان می توانید درخواست شهروندی دهید. البته اکثر کسانی که برای تحصیل در آمریکا وارد می شوند، پس از آن برای کار اقدام می کنند. در صورتی که کارفرمایی شما را استخدام نماید، اقامت دائم 10 ساله (گرین کارت) آمریکا را دریافت خواهید نمود. پس از دریافت اقامت دائم آمریکا شما می توانید همچنان برای شهروندی این کشور نیز درخواست دهید. این در صورتی است که حداقل 5 سال از اقامت دائم شما گذشته باشد و سلامت رفتاری شما به دولت آمریکا ثابت شده باشد.

تحصیل در آمریکا

🔺مهاجرت به آمریکا🔺

تحصیل در آمریکا

🔺پاسپورت آمریکا🔺

 

خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا

در ابتدای این بخش از مقاله لازم است خاطرنشان نماییم که درست است که پس از رفتن ترامپ، ممنوعیت سفر ایرانیان و شهروندان برخی کشورهای دیگر به کشور آمریکا برداشته شده است ولی به این معنی نیست که بتوان به راحتی ویزای آمریکا را برای همه متقاضیان اخذ نمود. این برداشتن ممنوعیت ها تنها منجر به تسهیل در روند اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شده است و برای اخذ مجوز مهاجرت تحصیلی به آمریکا و به دلیل پیروی از اصل سیویل لا، کماکان آفیسر پرونده و نظرش حرف آخر را برای اعطا یا عدم اعطای ویزای تحصیلی آمریکا به متقاضیان می زند.

اما در زمینه خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا می بایست بگوییم که شرایطی را فراهم نموده ایم که متقاضیان بتوانند تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را تجربه کنند، به این صورت که ابتدا پذیرش دوره زبان را از دانشگاه های آمریکا را به همراه پذیرش مشروط دانشگاه های آمریکا اخذ می نمایند و پس از آن به شرط گرفتن مدرک آیلتس یا تافل امکان تحصیل در دانشگاه های آمریکا را خواهند داشت.

 

انتخاب دفتر مهاجرتی

🔺گالری ویزاها🔺 

انتخاب دفتر مهاجرتی

🔺نظرات موکلین🔺

 

انتخاب دفتر مهاجرتی

🔺دفتر حقوقی ملک پور🔺


تحصیل در آمریکا

پرسش: با سلام و‌عرض خدا قوت. آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی امریکا به ویزای کار این کشور وجود داره؟ ضمن تحصیل امکان تغییر ویزا رو با جاب آفر داریم؟ چقدر شانس اخذ ویزای کار آمریکا رو داریم؟

پاسخ:


 

سوالات متداول راجع به تحصیل در آمریکا

✅تحصیل در آمریکا چه شرایطی دارد؟

 تحصیل در آمریکا با توجه به شرایط سخت ویزا در شرایط فعلی نیازمند داشتن رزومه قوی، پیش زمینه تحصیلی بسیار مناسب، سطح زبان بالا و انگیزه و پشتوانه مالی بسیار خوب می باشد.

✅هزینه تحصیل در آمریکا به چه صورت است؟

هزینه های تحصیل در آمریکا با توجه به گستردگی بسیار زیاد دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی بسیار متغیر است و از تحصیل با بورسیه که تمام هزینه های دانشجو به عهده دانشگاه می باشد تا دانشگاه ها و دوره هایی با شهریه 50 هزار دلار در سال و حتی بالاتر را شامل می شود.

✅شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا چگونه است؟

برای بورسیه تحصیلی در آمریکا نیازمند سطح زبان بالا، رزومه تحقیقاتی و پژوهشی مناسب، معدل خوب، تحصیل در دانشگاه سطح خوب در مقاطع قبلی، مقالات ISI، انگیزه قوی، شرکت در آزمون های خاصی نظیر GRE در برخی رشته ها و ... دارد.

✅با تحصیل در آمریکا امکان اخذ اقامت نیز وجود دارد؟

بله، به طور کلی در کشورهای مهاجرپذیر پس از اتمام تحصیل، امکان تمدید ویزا جهت کار وجود دارد و آمریکا نیز فرصت برای استخدام جهت کار و یا کارآفرینی پس از تحصیل وجود دارد.


 

_____________________ سخن پایانی درباره تحصیل در آمریکا _____________________

تحصیل در آمریکا علاوه بر اینکه امکان برخورداری از برترین دانشگاه های جهان را برای شما فراهم می آورد، شانس اخذ اقامت کشور آمریکا را نیز برای شما مهیا می کند. امروزه با توجه به اینکه مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزاهای آمریکا چندان آسان نمی باشد، خوشبختانه همچنان راه مهاجرت تحصیلی به آمریکا برای ما باز است. امکان تحصیل در آمریکا بیشتر برای کسانی فراهم می شود که از دانشگاه های خوب ایران فارغ التحصیل شده، معدل و نمرات خوبی نیز از آزمون های گفته شده در این مقاله داشته و همچنین حداقل شرایط سنی تحصیل در آمریکا را داشته باشند. با توجه به سخت گیری های حال حاضر پیشنهاد می شود در صورتی که شما بزرگواران قصد اپلای آمریکا را دارید، از وکلای مجرب در امور مهاجرتی استفاده نمایید تا شانس موفقیت شما در این پروسه افزایش یابد. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش، جهت تحصیل در آمریکا و دیگر کشورهای جهان شما را راهنمایی نموده و شما بزرگواران می توانید جهت دریافت مشاوره ای متناسب با شرایط خود به صورت تلفنی و رایگان از مشاوران مجرب این موسسه استفاده نمایید.

 
امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
آتنا موسوی
با سلام من 20 ساله هستم و پیش دانشگاهی دارم میخواستم برای تحصیل در آمریکا اقدام کنم باید چه شرایطی داشته باشم؟ سطح زبانم خوبه اما مدرک ندارم و میخوام رشته پزشکی بخونم ممنونم از لطفتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیارمند به اطلاعاتی اعم از سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و میزان دارایی شما هستیم. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگتن بررسی شود . موفق باشید.
شیرین نظری
سلام ممنون بخاطر مقاله خوبتون من ۲۶ ساله هستم و لیسانس حقوق دارم سطح زبانم خیلی خوب نیست اما دارم زبان میخونم امکانش هست برای فوق لیسانس برای امریکا اقدام کنم ؟ چقدر شانس ویزا دارم ؟ ممنونم از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط سنی و علمی شما خوب است ولی نیازمند به نمره زبان آیلتس و اینکه رشته شما هم حقوق است مستقیم همین رشته پذیرش گرفتن برای شما سخت خواهد بود چون هیچگونه کاربرد و ارتباطی بین رشته حقوق ایران با آمریکا نیست و بهتر است در رشته هایی چون حقوق تجارت بین الملل درخواست تحصیل نمایید. موفق باشید.
هادی قلی پور
سلام.من28سالمه متاهلم ولی فرزندی ندارم و مدرک کارشناسی ارشد فیزیک اتمی-مولکولی با معدل17/5از دانشگاه تبریز دارم.دو مقاله آی اس آی هم در طول تحصیل کارشناسی ارشد تالیف کردم.در دوره کارشناسی هم یکبار در المپاد دانشجویی کشوری مدال آوردم.مدرک زبان هم به تازگی گرفتم و نمره ام 7/5آکادمیک آیلتس شد.میخواستم بپرسم که آیا میشه الان برای دکترا اقدام کرد؟من عجله دارم و میخواستم ببینم شرایطم خوبه یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما رزومه خیلی خوبی دارید و البته در رشته حساسی تحصیل نموده اید که ممکن است به دلایلی برخی از کشورها شانس ویزای کمتری داشته باشید. اما به طور کلی شرایط خود را برای اساتید مختلف ارسال کنید. در صورت پیدا کردن سوپروایزر می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام داشته باشید.
حسین
باسلام آیا برای تحصیل دوره کارشناسی در امریکا محدودیت سنی دارد؟ بنده ۳۰ سال دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله برای دریافت ویزا شرایط سنی شما بسیار مهم است و با سن 30 سال ریسک ویزای شما برای مقطع کارشناسی بسیار بالا خواهد بود. با این شرایط سنی در برخی کشورهای اروپایی همچون اتریش، سوئد، فنلاند و ... شانس ویزای خوبی خواهید داشت.
شهاب الدين صفوی
سلام بنده دارای مدرک تحصیلی دکتری تاریخ ایران تخصص مناسبات بین ایران و عثمانی در دوره صفویه می باشم، در زمينه استاد و بایگانی، موزه داری، تاریخ اجتماعی بشر ازلحاظ، خوراک و پوشاک، و فیلم نامه نویسی، تدریس دروس مختلف تاریخ از هنر و فرهنگ و سیاست، تجربه دارم، آیا امکان پذيرش برای مقطع پست دکتری در کانادا و آمریکا، در دانشگاه های کشور های ذکر شده برام میسر است، در رابطه با پیدا کردن شغل مناسب با مهارت و تخصص در این زمینه و مهاجرت و اقامت دایم برای خودم و فرزندان،در ضمن همسرم داری لیسانس فضای سبز و مبلمان شهری و ارشد معماری شهرسازی می باشد، از پاسخ گویی شما سپاسگزارم، ارادتمند شهاب الدين صفوی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شما برای پذیرش در مقاطع دکتری یا پست داک باید سوپروایزر پیدا کنید تا در امر پذیرش شما را یاری کند و با نشان دادن تمکن مالی کافی و داشتن مدرک زبان خوب بتوانید برای دریافت ویزای اقدام داشته باشید. اگر هم بخواهید برای همسر محترم اقدام داشته باشید، شرایط سنی و سطح زبان ایشان اهمیت بالایی دارد. پیشنهاد میکنیم که برای بررسی دقیق شرایط از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان ارشد موسسه استفاده نمایید.
ایرج دستگیری
با سلام،،برادرزاده من دو سال پیش در دانشگاه مالزی،در رشته ریاضی صنعتی فارغ التحصیل شد، و برای دکتری از دانشگاه نیوجرسی آمریکا، بورسیه آزاد گرفت ( غیر دولتی) برای انجام کارهاش دیماه سال قبل به ایران اومد، که اسیر کرونا شد و هنوز نتونسته از کشور خارج بشه، یکساله که بصورت اینترنتی داره با دانشگاه تحصیل میکنه، قرار بود بریم پاکستان ویزای، آمریکا بگیره، من بیمار شدم، آیا شما میتونید، براش ویزای دانشجویی معتبر با حضور خودش از یکی از کشور ها بگیرید و لطفا،، هزینه زحمت شما چقدر میشه،. باتشکر دستگیری.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شرایط ایشان باید با دقت توسط وکیل مهاجرتی بررسی شود و برای این امر می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید تا شرایط ایشان بررسی گردد.
حسین
با سلام . ۴۲ سالم هست.و کارشناسی عمران از دانشگاه غیر انتفاعی دارم.ایا میتونم برای لیسانس معماری ،یا فوق لیسانس معماری برای تحصیل در امریکا درخواست کنم و شانس پذیرفته شدنم چقد هست.در نهایت هدفم اقامت دائم امریکاست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، با توجه به شرایط سنی که دارید عملاً شانس دریافت ویزای شما بسیار پایین خواهد بود و برای ورود به آمریکا شاید بتوانید از مسیرهای توریستی یا سرمایه گذاری اقدام داشته باشید.
عبداللهی
سلام آیا برای شخصی که سالها از تحصیل فاصله گرفته ولی دوباره قصد ادامه تحصیل گرفته ومیخواد رشته مورد نظرش رو بعداز گرفتن دیپلم در امریکا بخونه آیا شرایط تحصیل براش فراهمه و امکان درخواست ویزای تحصیلی هست یا خیر باتشکر از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، شرایط سنی شما برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا بسیار مهم است و اشاره ای به آن نفرمودید. البته باید بتوانید هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را نیز تامین نمایید.
mryam
با سلام ، من کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت از دانشگاه شهید بهشتی تهران با معدل 16.5 و کارشناسی معماری باهنر با معدل 15.65 و 7 سال سابقه کار دارم. در ضمن آیلتس 7.5 هم دارم. با توجه به اینکه 3 سال از اخذ مدرک ارشدم میگذره و 32سالم هست می توانم برای دکترا در آمریکا اقدام کنم؟ا همسرم لیسانس معماری داره و 7 سال سابقه کار از دانشگاه دولتی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، تحصیل در مقطع دکتری محدودیت سنی خاصی ندارد و شما شانس خوبی برای اقدام خواهید داشت. پیشنهاد می شود که سریع تر سوپروایزر پیدا کنید و پس از اخذ پذیرش، شانس ویزای خود را با وکلای ما چک کنید.
احسان نادری پور
سلام، من در سن ۴۳ سالگی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل میشوم و میخواهم بدانم که اگر برای مقطع دکتری در دانشگاه‌های آمریکا اقدام نمایم چقدر شانس دریافت بورسیه دارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، به طور کلی نمی توان تضمینی برای دریافت بورسیه ارائه کرد و این امر بسته به سوپروایزری که شما در دانشگاه آمریکا پیدا می کنید متفاوت است. ابتدا باید بتوانید سوپروایزر پیدا کنید و بعد از آن بتوانید ویزا دریافت کنید.
مسلم
شرایط تحصیل در آمریکا 2022 به نظر شما با سال گذشته می تونه تغییری هم داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام به احتمال زیاد خیر