مهاجرت به ایتالیا

28 آذر 1401 27 نظر

مهاجرت به ایتالیا، روش های اخذ تابعیت ایتالیا و زندگی در ایتالیا و شرایط مهاجرت به ایتالیا از طرق مختلف را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار می دهیم. آیا همه راه های مهاجرت به ایتالیا منجر به اقامت و در نهایت تابعیت می شود؟ شرایط تحصیل و کار در کشور ایتالیا برای مهاجرت به چه صورت می باشد؟ به طور کلی از طریق کدام روش های مهاجرتی می توان اقامت دائم ایتالیا را اخذ کرد؟ آیا ایتالیا برای مهاجرت خوب است؟ سعی ما در این مقاله بر آن است که سوالات و ابهامات شما عزیزان را به صورت علمی پاسخ دهیم. ایتالیا کشوری واقع در جنوب اروپا و هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا در زمینه تولید ناخالص داخلی به شمار می رود. موسسه ملک پور با سابقه درخشان در زمینه مهاجرتی می تواند می تواند همراه شما عزیزان در امر ایتالیا برای مهاجرت باشد. این امکان برای شما عزیزان وجود دارد که با برقراری تماس با موسسه، شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین ما در میان گذاشته تا شرایط مهاجرت ایتالیا در یک مشاوره تلفنی رایگان مورد بررسی قرار گیرد. همچنین از طریق تکمیل فرم تماس، درخواست شما جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان و تماس با شما ثبت می شود. 

 

تماس با ما

مهاجرت به ایتالیا

درباره کشور ایتالیا برای مهاجرت و آشنایی با آن

جمهوری ایتالیا، کشوری واقع در اروپای جنوبی می باشد. شبه جزیره ایتالیا، جزیره ساردنی و جزیره سیسیل، کشور ایتالیا را تشکیل می دهند. همچنین دو کشور کوچک و مستقل به نام سان مارینو و واتیکان در خاک این کشور واقع شده اند. پایتخت ایتالیا، شهر زیبای رم می باشد که با تمدنی چند هزار ساله از قدیمی ترین شهرهای جهان به شمار می رود و سالانه مقصد بسیاری از گردشگران خارجی می باشد. از دیگر بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی می توان به میلان، شهر زیبای ونیز، ناپل نیز اشاره کرد.

این کشور توسعه یافته از قدرت های مهم و اصلی جهان به شمار می رود که در زمینه تولید ناخالص داخلی در رتبه هشتم جهان قرار گرفته است. بر اساس آخرین آمار که توسط سازمان ملل منتشر شده است، جمعیت ایتالیا 60.493.782 نفر تخمین زده می شود که از نظر جمعیت، رتبه پنجم در قاره اروپا و رتبه بیست و سوم در جهان را به خود اختصاص داده است. مساحت ایتالیا 301.338 کیلومتر مربع است. زبان رسمی در این کشور، ایتالیایی بوده و واحد پول در ایتالیا، یورو می باشد. نزدیک به 94 درصد مردم ایتالیا مسیحی کاتولیک می باشند و مابغی را مسلمانان و یهودیان تشکیل می دهند. در ادامه به بررسی روش های مهاجرت به ایتالیا می پردازیم.

راه های مهاجرت به ایتالیا چیست؟

هشتمین اقتصاد قدرتمند جهان و سومین اقتصاد در اروپا، همه ساله افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. از برند های معروف کشور ایتالیا که بگذریم قطعا دانشگاه های معتبر، امنیت اجتماعی و خدمات درمانی قابل قبول این کشور، محرک بسیاری از افراد برای مهاجرت و تلاش برای به دست آوردن اقامت ایتالیا می باشد. طبیعی است که افراد خواهان مهاجرت، ایتالیا در ابتدای راه با سردرگمی روبرو شوند که راه فرار از این سردرگمی، آشنایی با انواع راه های مهاجرت به ایتالیا می باشد و براین اساس است که متقاضی مهاجرت می تواند با توجه به وضعیت و شرایط خود، بهترین راه مهاجرتی را برگزیده و قدم به چکمه نقشه جغرافیا بگذارد. راه هایی که می توان از طریق آن به ایتالیا مهاجرت کرد به شرح زیر است:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت به منظور سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طرق تولد
 • مهاجرت از طریق خانواده
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار و انواع ویزا

مهاجرت از راه ها و روش های مختلفی امکان پذیر است. یک از این روش ها، مهاجرت از طریق کار می باشد. به طور کل متقاضیانی که قصد دارند به واسطه کار به کشورهای مختلف مهاجرت نمایند، می بایست یک پیشنهاد شغلی از یک کار فرما یا شرکت در آن کشور دریافت نمایند. مهاجرت به ایتالیا از طریق کار به طور کل از 2 روش ممکن می باشد:

روش اول؛ ویزای کار ایتالیا از طریق پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما در ایتالیا

در این روش، فرد متقاضی باید از سمت یک کارفرما یا شرکت در ایتالیا پیشنهاد کاری دریافت نماید. در این روش ابتدا کارفرما باید به منظور جذب نیروی کار مورد نیاز خود به مدت 3 ماه در ایتالیا و در صورت پیدا نکردن نیروی مناسب، 3 ماه در اتحادیه اروپا، شغل مورد نظر را آگهی کند و در صورت نبود نیروی مورد نیاز می تواند پیشنهاد کار در ایتالیا را برای متقاضی ارسال نماید. لازم به ذکر است که نرخ بیکاری در ایتالیا در سال 2022 با توجه به آمار منتشر شده 9.6 درصد پیشبینی شده است.

نمودار نرخ بیکاری در ایتالیا

روش دوم؛ ویزای کار فصلی ایتالیا

این نوع ویزا برای کارگران با قراردادهای فصلی و پاره وقت می باشد. این ویزا به مدت 6 ماه صادر می شود و به مدت 3 ماه دیگر نیز قابل تمدید است. بر اساس موافقت نامه ویزای کار فصلی، در صورتی که شهروندان کشورهای استرالیا، نیوزلند و کره جنوبی بین 18 تا 30 سال سن داشته باشند می توانند جهت اخذ این ویزا اقدام نمایند. همچنین شهروندان کانادا که بین 18 تا 35 سال سن دارند می توانند برای این ویزا اقدامات لازم را انجام دهند. این ویزا برای شهروندان کانادا ممکن است تا دو سال قابل تمدید باشد.

شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز

یکی دیگر از روش های مهاجرت، مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می باشد. ایتالیا کشوری محبوب در اروپا با معماری زیبای، فرهنگ و تاریخ متنوع می باشد. تحصیل در ایتالیا به شما این اجازه را می دهد که از رشته کوهای آلپ در شمال، سواحل در جنوب و مجموعه ای باور نکردنی از میراث فرهنگی و تاریخی این کشور دیدن نمایید. آموزش و پرورش در ایتالیا با طیف گسترده ای از مؤسسات عالی دانشگاهی که در این کشور وجود دارد، از دانشجویان بین المللی استقبال به عمل می آورد. دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند ابتدا باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس 4 سال و در فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد. دانشگاه های ایتالیا برنامه های مطالعاتی متنوعی را ارائه می نمایند. امکان تحصیل در ایتالیا در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به زبان ایتالیایی و انگلیسی فراهم می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا

 • مدارک هویتی (گذر نامه و شناسنامه)تحصیل دکترا در اتریش
 • عکس 4*3
 • فرم درخواست دانشگاه
 • توضیحات دوره مطالعاتی (باید شامل تعداد ساعات دوره ها یا فعالیت های آموزشی باشد که طبق برنامه دانشگاهی خود را گذرانده اید.)
 • رزومه تحصیلی
 • توصیه نامه
 • نامه انگیزه
 • مهارت زبان (انگلیسی یا ایتالیایی)
 • نمونه کارها (فقط برای متقاضیان معماری، شهرسازی یا هر برنامه طراحی)
 • نمره رسمی SAT یا ACT

متقاضیان اپلای ایتالیا پس از اخذ پذیرش باید برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمایند. دانشجویانی که تابعیت کشور های عضو اتحادیه اروپا، کشور های عضو EFTA و سوییس را دارند، امکان تحصیل در ایتالیا بدون داشتن ویزا را دارند و تنها با داشتن گذر نامه می توانند به تحصیل در این کشور بپردازند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا جهت تحصیل در این کشور، نیاز به اخذ ویزای این کشور دارند.

مدارس ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: مدارس ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانب مدارس ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

 

بسته به مدت زمان مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل دو نوع ویزای دانشجویی ایتالیا وجود دارد:

 • ویزای نوع C: ویزای اقامت کوتاه مدت یا ویزای مسافرتی که برای مدت 90 روز صادر می شود و و برای دوره های تحصیلی که کمتر از 90 روز هستند صادر می گردد. این ویزا برای دوره های زبان صادر می شود.
 • ویزای نوع D: این ویزا به هدف تحصیل در دوره های بلند مدت صادر می گردد. این ویزا برای دوره هایی صادر می شود که در هفته 20 ساعت برنامه آموزشی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاهای نوع C و D

 • فرم درخواست ویزاتحصیل دکترا در اتریش
 • عکس در اندازه گذرنامه
 • اثبات محل اقامت برای طول دوره تحصیل در ایتالیا (رزرو خوابگاه یا اجاره خانه)
 • اثبات منابع مالی کافی برای طول دوره تحصیل (900 یورو در ماه)
 • پرداخت هزینه بیمه درمانی به مبلغ 150 یورو برای سال اول تحصیل
 • کپی مدارک تحصیلی در مقطع قبلی
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه در ایتالیا
 • پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 50 یورو

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا نیز در بعضی از دانشگاه های این کشور وجود دارد که در این قسمت به معرفی تعدادی از آن ها می پردازیم:

نام بورسیه دانشگاه های ایتالیا

هزینه

بورسیه تحصیلی dsu

هزینه ماهینه 3000 تا 4000 یورو

بورسیه تحصیلی از دانشگاه Trieste

هزینه ماهیانه 4000 تا 7000 یورو

بورسیه تحصیلی دانشگاه itn

هزینه ماهیانه 3000 تا 4000 یورو

بورسیه تحصیلی دانشگاه pavia

هزینه ماهیانه تا مبلغ 8000 یورو

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در روش های مختلف

از دیگر روش هایی که افراد از طریق آن می توانند اقدام به ایتالیا برای مهاجرت نمایند، روش سرمایه گذاری می باشد. خبر خوب این است که ایتالیا در سال های اخیر، ایتالیا در ردیف کشور هایی قرار گرفته است که برنامه هایی را جهت دریافت اقامت ایتالیا و تابعیت از طریق سرمایه گذاری فعال کرده اند. افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشورهای دیگر را دارند ابتدا باید به بررسی شاخصه های اصلی سرمایه گذاری در آن کشور پرداخته و مواردی چون نرخ مصادره اموال، نرخ تورم و میزان فساد اداری را مورد بررسی قرار دهند.

ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا دو نوع می باشد:

ویزای اقامت انتخابی ایتالیا (elective residence visa)

این نوع ویزا برای خارجیانی صادر می شود که تصمیم به خرید ملک در ایتالیا دارند و علاقه ای به کار در بازار محلی نداشته باشند.

ویزای خوداشتغالی (self-employed visa)

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد افتتاح یک تجارت نو پا در ایتالیا را دارند. برای این دسته از افراد، ویزای اقامت طولانی مدت نوع D صادر می شود. ویزای نوع D صرفاً به افراد اجازه ورود به ایتالیا را می دهد و برای ماندن در این کشور و کار کردن نیاز به اخذ مجوز های دیگر می باشد. هر ساله دولت ایتالیا برای حرفه های خاص، ویزاهای خوداشتغالی صادر می کند که انواع آن عبارتند از:

 • ویزای استارتاپ ایتالیا: این ویزا برای خارجیانی صادر می گردد که مایل به افتتاح یک شرکت نوآورانه در ایتالیا هستند و همچنین برای افرادی که می خواهند به یک شرکت که از قبل وجود داشته، به عنوان یک نقش اجرایی بپیوندند.
 • ویزای فریلنسر ایتالیا: این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند کار خوداشتغالی و مستقل را انجام دهند و پیشنهاد از شرکتی که قصد استخدام آن ها را داشته باشد ندارند.
 • ویزای کارآفرینی ایتالیا: این ویزا برای خارجیانی که قصد راه اندازی یک برنامه سرمایه گذاری (به ارزش حداقل 500 هزار یورو) دارند صادر می شود. برای اخذ این ویزا لازمست که متقاضی، سودمند بودن سرمایه گذاری خود برای کشور ایتالیا را اثبات نماید.
 • خودحمایتی ایتالیا: یکی از روش های جذاب و قابل توجه برای مهاجرت به ایتالیا، روش موسوم به خودحمایتی ایتالیا یا تمکن مالی ایتالیا می باشد.

.

ویدیو موسسه MIE در مورد خودحمایتی ایتالیا


مهاجرت به ایتالیا از طریق خود حمایتی چگونه است؟

در روش مهاجرت به ایتالیا از طریق تمکن مالی، داشتن سرمایه قابل توجه، حرف اول را می زند و متقاضی این نوع روش مهاجرت ملزم به کسب درآمد سالانه 32000 یورو است و این کسب درآمد باید در هرجایی غیر از کشور ایتالیا باشد. همراهی خانواده در این نوع مهاجرت هم هزینه بر بوده و متقاضی برای همراهی همسر خود باید تضمین دهد 20 درصد از درآمد گفته شده برای همسر و 5 درصد نیز برای هرفرزند را پرداخت می کند. اقدام بعدی در این روش اقامتی، اجاره واحد مسکونی توسط متقاصی اصلی برای سکونت خود و خانواده اش می باشد و با انجام این اقدامات است که فرد واجد شرایط اخذ ویزای خود حمایتی ایتالیا می گردد. تکمیل و ارسال مدارک در این روش مهاجرتی هم بسیار مهم بوده که بخش اصلی این مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی و برخورداری از سرمایه کافی می باشد.

متقاضیان اخذ اقامت خودحمایتی ایتالیا باید تمکن مالی مناسب داشته باشند و نشان دهند که نیازی به کار و درآمد از داخل کشور ایتالیا نخواهد داشت. متقاضیان این نوع اقامت ایتالیا باید ثابت نمایند که درآمد ثابتی به صورت ماهانه در کشور محل اقامتشان دارند. این درآمد باید به صورت غیرفعال و از راه حقوق بازنشستگی، سود ثابت و یا اجاره ملک باشد. متقاضی باید نشان دهد که سالانه حدود ۳۱ هزار یورو درآمد بدون نیاز به حضور شخص (Passive) دارد که ماهانه مثلا از اجاره املاکش کسب می نماید. برای فرد اصلی بعلاوه همسراین مبلغ 38 هزار یورو در سال و به ازای هر فرزند مبلغ حدود 6200 یورو بیشتر برای درآمد سالانه خود نشان دهد. از سوی دیگر متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق تمکن مالی باید یک خانه در این کشور اجاره کرده و هزینه ای حداقل سالانه در حدود ۶ هزار تا ۱۲ هزار یورو در سال به نسبت متراژ ملک پرداخت نماید. شایان ذکر است متقاضی برای اخذ پاسپورت این کشور باید به مدت ده سال در اقامت ایتالیا داشته باشند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج و مدت زمان اخذ تابعیت

مهاجرت از طریق ازدواج، یکی از 6 روش مهاجرت محسوب می شود. مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج بدین صورت است که در ابتدا رابطه زوجین بررسی می شود و پس از تأیید صحت آن می توان برای مهاجرت اقدام کرد. شخص خارجی پس از ثبت ازدواج در ایتالیا باید به طول مدت حداقل 3 سال در این کشور به همراه همسر خود زندگی کند تا موفق به دریافت اقامت دائم و پس از آن، تابعیت شود. مدارک و اسناد لازم شامل شناسنامه، گذرنامه، سند ازدواج و در صورت طلاق، سند طلاق باید به صورت ترجمه شده به زبان ایتالیایی ارائه شود. این مقاله توسط موسسه ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری از آن، شرعاً غیرقانونی می باشد. همچنین باید تأیید شود که طبق قوانین ایالتی، هیچ مانعی برای ازدواج وجود ندارد و بنابراین شخص می تواند ازدواج کند. درخواست های تابعیت ایتالیایی از طریق ازدواج به صورت آنلاین و به زبان ایتالیایی ارائه می شود.

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت ایتالیا از طریق تولد

در این قسمت از مقاله، مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد را بررسی و تحلیل خواهیم کرد. به طور کلی کلیه کشورها جهت اعطای تابعیت از طریق تولد، از 2 روش خاک و خون پیروی می نمایند. اخذ تابعیت از طریق خاک به این صورت است که فرد متولد شده باید در خاک آن کشور متولد شده باشد. اما برای دریافت تابعیت از طریق خون، پدر و مادر فرزند متولد شده باید تابع آن کشور مربوطه باشند. کشورهایی که از طریق خاک، تابعیت را اعطا می نمایند؛ روش خون را به صورت فرعی پذیرفته اند. برای کشورهایی با سیستم اعطای تابعیت از طریق خون نیز همین موضوع صادق است. کشور ایتالیا از روش خون تابعیت کرده و از این طریق، تابعیت ایتالیا را به متولدینی که پدر و مادرشان تابع کشور ایتالیا باشند اهدا می نماید. این کشور با دو تابعیتی مشکلی نداشته و به کسانی که ممکن است تابعیت اولیه داشته باشند، بدون مانع تابعیت خود را اعطا می کند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی هیچگونه فعالیتی ندارد و ارائه اطلاعات در این مقاله صرفاً به منظور آگاهی شما عزیزان از خطرات و آسیب های جانی و مالی در این راه می باشد. مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی همراه با شرایطی سخت و پر خطر می باشد. همچنین امکان رد شدن و پذیرفته نشدن این اقامت نیز به هر دلیلی وجود دارد. ضمن این که نگاه افراد جامعه و دولت به پناهنده اصلاً مناسب نمی باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد مشکلات پناهندگی


 

روند پناهندگی به طور کلی به این صورت است که پس از ورود به کشور ایتالیا، افراد به اداره پلیس مراجعه کرده و می توانند با زبان خود، فرم درخواست پناهندگی ایتالیا را ارائه دهند. پس از گذشت روند درخواست، افراد از 6 ماه تا یک سال منتظر می شوند که مصاحبه شوند و پس از مصاحبه ممکن است حدود 2 تا 6 ماه زمان لازم باشد تا نتیجه نهایی اعلام شود. همچنین در طی مراحل پناهندگی، شما حق داشتن اجازه اقامت موقت به نام مجوز اقامت درخواست پناهندگی را دارید.

مهاجرت به ایتالیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

در برخی از کشورها، برنامه برای مهاجرت هنرمندان و افراد موفق برای مهاجرت در نظر گرفته شده است. این برنامه ها عمدتاً برای استفاده از مهارت های این افراد در آن جامعه ارائه می شود. کشور ایتالیا برای مهاجرت هنرمندان و افراد موفق به کشور خود برنامه ای را تا کنون ارائه نکرده است. هنرمندان و افراد معروفی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند می توانند از روش های دیگری همانند تحصیل، سرمایه گذاری، کار و ازدواج اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند که در بخش های قبل این مقاله به بررسی این راه ها و روش ها پرداخته شد. هنرمندان می توانند به واسطه سابقه هنری خود، با ارائه مدارک و مستندات و نشان دادن تمکن مالی مناسب از طریق ویزای هنرمندان اتریش به این کشور مهاجرت نمایند. همچنین کشور کانادا نیز از مهاجرت افراد فوق موفق و هنرمند حمایت به عمل می آورد. موسسه ملک پور با داشتن سال ها سابقه در امور مهاجرتی می تواند شما هنرمندان عزیز را در امر مهاجرت یاری نماید.

تصویری از شهر رم کشور ایتالیا برای مهاجرت

شرایط اخذ ویزا برای مهاجرت به ایتالیا از طریق ورزش و مسابقات

مهاجرت به ایتالیا از طریق ورزش برای آن دسته از افرادی که می خواهند در مسابقات ورزشی، تورنمت ها و... شرکت کنند مناسب است و ویزای ایتالیا این نوع مهاجرت کوتاه مدت می باشد. عبور از مراحل زیر برای این نوع مهاجرت بسیار مهم است:

 • گرفتن وقت ملاقات (شش ماه قبل از شروع مسابقات باید گرفته شود)
 • رفتن به سفارت ایتالیا
 • شرکت در مصاحبه حضوری
 • تکمیل فرم درخواست
 • تکمیل و ارائه مدارک خواسته شده
 • پرداخت هزینه های مربوطه

بسیار مهم است که متقاضیان شش ماه قبل از شروع مسابقات خود تمامی مراحل را سپری کنند چرا که بررسی پرونده آنها مدتی به طول خواهد انجامید و افراد با پیش بینی همه این موارد، قادر به دریافت ویزا در مناسب ترین زمان و قبل از شروع رویدادهای ورزشی خود خواهند بود.

راحت ترین روش مهاجرت به ایتالیا

انتخاب راحت ترین روش مهاجرت به ایتالیا را باید یک مقوله شخصی دانست که ارتباط مستقیمی با نوع زندگی هر فرد دارد و به همین دلیل است که شاید یک روش مهاجرتی برای شخصی بهترین راه اما برای شخصی دیگر، ناممکن به نظر برسد. پس برای انتخاب یک راه بی دردسر و کم خطر که به مهاجرت ایتالیا منتهی شود، ابتدا میبایست آگاهی خود را نسبت به شرایط و روش های مهاجرتی این کشور بالا برده و سپس اقدام به تصمیم گیری کنیم. اما به طور کلی و براساس شواهد و آمار می توان گفت که روش مهاجرت تحصیلی، راه آسانی برای مهاجرت ایتالیا می باشد و افراد واجد شرایط این روش مهاجرتی در صورت عملی و اجرا کردن خواسته های اداره مهاجرت ایتالیا، بدون مشکلی قادر به مهاجرت و زندگی در ایتالیا خواهند بود. برای افرادی که مشکل مالی نداشته و به دنبال سرمایه گذاری موفقی هستند، راحت ترین راه مهاجرت به ایتالیا را باید ثبت شرکت و سرمایه گذاری دانست.

هزینه مهاجرت به ایتالیا در انواع روش های اقامتی

افراد در زمان مهاجرت ایتالیا باید همه جوانب را سنجیده و مورد بررسی قرار دهند تا بدون وجود مشکل و مانعی، مهاجرت خود را با موفقیت پشت سر بگذارند. مهم ترین بخش این مقوله را باید مربوط به هزینه ها دانست. از همین رو هزینه مهاجرت به ایتالیا را مورد بررسی قرار داده ایم. علاوه بر داشتن پشتوانه مالی و سرمایه ای که به دولت ایتالیا این تضمین را بدهد که متقاضی  توانایی پرداخت هزینه های مربوط به زندگی را دارد، پرداخت هزینه های اخذ ویزا، تعیین وقت سفارت، انگشت نگاری، انجام آزمایشات پزشکی و... نیز ضروری است. براساس آمار و ارقام، مجموع هزینه مهاجرت به ایتالیا را کمتر از 800 یورو دانسته اند که همه مهاجران میبایست این هزینه را پرداخت نمایند تا موفق به اخذ ویزای کشور ایتالیا شوند. جدول ذیل را می توان به مبلغ روادید کشور ایتالیا برای مهاجرت معرفی کرد.

انواع روادید

هزینه (یورو)

ویزای بزرگسالان

80

افراد 6 الی 12 سال

40

افراد زیر 6 سال

بدون هزینه

برای افرادی که یکی از اعضای خانواده تبعه اتحادیه اروپا باشد

بدون هزینه

دیپلماتی با هدف شرکت در دیدارهای رسمی

بدون هزینه

پژوهشگر با هدف ورود برای مقاصد علمی

بدون هزینه

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا برای مهاجرت چقدر است؟

یکی از مسائل مهمی که متقاضیان مهاجرت به ایتالیا باید به آن توجه نمایند، هزینه های زندگی در این کشور می باشد. شرایط و هزینه های زندگی در ایتالیا از انگلستان، ارزان تر و از آلمان، گران تر است. مطابق با آمار منتشر شده، ایتالیا در رتبه 28 گران ترین کشورهای جهان قرار دارد؛ رتبه اول این لیست به کشور سوییس تعلق دارد. هزینه زندگی در ایتالیا به نوع زندگی هر شخص در ایتالیا بستگی دارد. برای مثال، اجاره آپارتمان در شهر میلان می تواند دو برابر هزینه آپارتمان در ناپل باشد. به طور کلی هزینه های زندگی در ایتالیا نسبتاً بالا می باشد. هزینه های زندگی در ایتالیا در هر شهر نسبت به شهر دیگر متفاوت است. در این قسمت به بررسی قیمت بعضی از اجناس در پایتخت ایتالیا شهر رم می پردازیم. مخارج و هزینه های زندگی برای یک زوج بدون در نظر گرفتن هزینه اسکان، به طور متوسط در ایتالیا برای هر ماه 1000 یورو می باشد.

نوع

وزن/ مقدار

قیمت

شیر

1 لیتر

1.23 یورو

نان

500 گرم

1.51 یورو

برنج

1 کیلو

2 یورو

تخم مرغ

12 عدد

2.88 یورو

پنیر

1 کیلو

13 یورو

مرغ

1 کیلو

8.40 یورو

گوشت

1 کیلو

14.80 یورو

سیب

1 کیلو

1.90 یورو

موز

1 کیلو

1.80 یورو

پرتغال

1 کیلو

1.86 یورو

گوجه فرنگی

1 کیلو

2 یورو

سیب زمینی

1 کیلو

1.40 یورو

پیاز

1 کیلو

1.26 یورو

کاهو

1 کیلو

1 یورو

آب معدنی

1.5 لیتر

0.41 یورو

 

هزینه اجاره و مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک در شهر رم، پایتخت کشور ایتالیا به بلغ زیر می باشد. همان طور که می دانید این هزینه ها، بخش مهمی از هزینه های زندگی در هر کشوری را تشکیل می دهد.

نوع

تعداد

قیمت

اجاره آپارتمان در مرکز شهر

1خوابه

965 یورو

اجاره آپارتمان در مرکز شهر

3 خوابه

1856 یورو

اجاره آپارتمان در خارج از مرکز شهر

1 خوابه

668 یورو

اجاره آپارتمان در خارج از مرکز شهر

3 خوابه

1167 یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

1متر مربع

6.341 یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

1 متر مربع

2.929 یورو

لیستی از مزایا و معایب مهاجرت به ایتالیا

در این بخش از مقاله و پس از بررسی تمامی جوانب مهاجرت به ایتالیا، به بررسی مزایا و معایب زندگی در ایتالیا می پردازیم تا با دید بهتری بتوانید برای مهاجرت به ایتالیا تصمیم گیری کنید.

مزایای مهاجرت به ایتالیا

 • خدمات بهداشتی و درمانی ارزان و باکیفیتسرمایه گذاری در استرالیا
 • تنوع باور نکردنی از خوراکی‌ها
 • دریافت تابعیت آسان تر
 • شرایط آسان برای خرید املاک و مستغلات
 • وجود دانشگاه‌ها و مدارس عالی معتبر
 • پایین بودن هزینه زندگی
 • سهولت در افتتاح حساب بانکی

معایب مهاجرت به ایتالیا

 • اجاره‌ نامه‌های طولانی مدت (18 ماهه تا حتی 3 الی 4 ساله)سرمایه گذاری در استرالیا
 • نرخ بیکاری بالا
 • عدم تسلط بومیان به زبان انگلیسی
 • دشواری گرفتن ویزای کاری برای کارآفرینان

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت ایتالیا

6 روش مهاجرت به ایتالیا به طور کامل در بخش های گذشته این مقاله بررسی و تحلیل شد. شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت ایتالیا و پاسپورت ایتالیا از طریق تولد، ازدواج، سرمایه گذاری و کار امکان پذیر می باشد. در بحث تحصیل، فقط در شرایطی که فرد پس از فارغ التحصیلی بتواند مشغول به کار شود و اقامت خود را به کاری تغییر دهد، امکان اقامت و پس از آن دریافت تابعیت فراهم می شود.  برای درخواست تابعیت از کشور ایتالیا باید به مدت 10 سال در این کشور حضور داشته و کار و زندگی کرده باشید. اما در شرایطی خاص ممکن است مدت زمان برای این امر، از 10 سال کم تر شود.

وکیل مهاجرت به ایتالیا

همانطور که می دانید برای اینکه مهاجرتی توام با امنیت خاطر داشته باشید باید به این مهم دقت کافی را داشته باشید که وکیل مهاجرت به ایتالیا می تواند گزینه ای مناسب باشد، یک وکیل مهاجرتی مسیر مهاجرتی که شما برای اولین بار قصد دارید در آن پای بگذارید را بارها و بارها طی کرده در نتیجه از پیچ و خم مسیر آگاه است و می داند که چگونه و از چه مسیری باید اقدام کند تا در حداقل زمان ممکن به بهترین نتیجه ممکن برسد. اگر وکیل مهاجرتی خود را به خوبی شناخته باشید و از سوابق وی خبر داشته باشید، می تواند تا انتهای مهاجرت همراه شما باشد و شما را برای رسیدن به مقصد رهنمود دهد. موسسه ملک پور با سالها تجربه در زمینه مهاجرتی و داشتن وکلای محلی در کشور ایتالیا می تواند یک راهنمای مطمئن برای شما تا رسیدن به مقصد باشد. اگر میخواهید یک وکیل کارکشته را به عنوان وکیل مهاجرتی خود برای مهاجرت ایتالیا همراه داشته باشید پیشنهاد می شود با مشاورین ما در موسسه ملک پور تماس بگیرید و به صورت رایگان از مشاوره اولیه در امر مهاجرت مشورت بگیرید.

مشاوره رایگان مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت ایتالیا و یا هر کشور دیگری می تواند پیچیده و سخت باشد و این امری طبیعی بوده، چرا که همگان قرار نیست با قوانین و مقررات مهاجرت، آشنایی کامل داشته باشند. پس چاره کار چیست؟ آیا خود افراد باید چشم بسته وارد مسیر شوند و در آزمون سعی و خطا شرکت کنند؟ قطعا جواب این سوال منفی است چرا که این سعی و خطا ضررهای مادی و معنوی بسیاری را در پی دارد. راهکار مناسب در این مقوله بهره مندی از مشاوره افرادی که به موضوع مهاجرت آگاه می باشند، خواهد بود. تنها افراد آگاه در زمینه مهاجرت می توانند به متقاضیان کمک کنند که در مسیر درست قدم گذاشته و شرایط مهاجرت به ایتالیا را در کمترین زمان و بدون خطر یا ریسکی به سرانجام برساند. مشاوران موسسه ملک پور با تجربه کامل و دانش در زمینه مهاجرت به سراسر دنیا، اینجا هستند تا افراد را به آرزوها و هدف خود با ارائه مشاوره رایگان مهاجرت به ایتالیا، برسانند. فرصت بینظیری در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است تا هرگونه سوال و یا دغدغه ای که در این رابطه دارند، به کمک مشاوران زبده موسسه ملک پور، برطرف نمایند.

مهاجرت به ایتالیا کانادا

آیا تا به حال بر سر دوراهی مهاجرت قرار گرفته اید یا نمی دانید کدام کشور را به عنوان زندگی و مهاجرت انتخاب نمایید؟ باید خدمتتان عرض کنیم که شما تنها دچار این دوراهی و دغدغه نشده‌اید.

یکی از پرتکرارترین سوال ها در این باره است که مهاجرت به ایتالیا یا کانادا بهتر است. در همین ابتدا باید بگویم که نمی توان برای همه یک تجویز انجام داد. و یک کشور را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب نمود چرا که برای رسیدن به این جواب افراد ابتدا باید به چندین سال در ذهنشان پاسخ دهند بعضی از این سوالات شامل موارد زیر است:

 • زندگی در چه شرایط آب و هوایی برای آنها بهتر است؟
 • با چه هدفی قصد مهاجرت دارند. تحصیل، سرمایه گذاری و یا غیره؟
 • اخذ پاسپورت تا چه میزان برای آنها مورد اهمیت است؟
 • با چه فرهنگ و خلقیاتی سازگار هستند؟
 • بعد زمان و مکانی تا چه اندازه برای آنها قابل اهمیت است؟
 • دارای چه شغل و پیشه ای هستند؟

بعد از پاسخ به سوالات بالا است که می توان با توجه به اطلاعات و ویژگی های هر کدام از کشورهای ایتالیا و کانادا، تصمیم گرفت که زندگی در کدام کشور برای آنها مناسب و انتخاب درستی است‌.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزا و مهاجرت به ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

برای مهاجرت به ایتالیا از کجا می بایست شروع کرد؟

اولین گام برای مهاجرت ایتالیا شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد.

بهترین روش مهاجرت به ایتالیا کدام است؟

کار در ایتالیا تحصیل در ایتالیا و سرمایه گذاری در ایتالیا از بهترین راه های مهاجرت ایتالیا می باشند.

کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به ایتالیا کدام است؟

کار در ایتالیا و تحصیل در ایتالیا.

آیا برای راه های مهاجرت به ایتالیا حتماً می بایست از طریق وکیل اقدام نمود؟

خیر. شما می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت ایتالیا را بیاموزید، اما مسلماً وکیل می تواند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد.


سخن پایانی 

راه های مهاجرت به ایتالیا، روش های اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا و زندگی در ایتالیا و شرایط مهاجرت به ایتالیا از طرق مختلف قانونی و غیرقانونی در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار داده شد. ایتالیا کشوری زیبا واقع در اروپای جنوبی می باشد که هر ساله مقصد گردشگران بسیاری از سراسر جهان می باشد. کشور ایتالیا در چند ساله گذشته، نرخ بیکاری بالایی داشته و افراد خارجی که در این کشور حضور دارند، عموماً برای ورود به بازار کار با مشکل مواجه می شوند و کارفرمایان تمایلی به جذب نیروی کار خارجی ندارند. موسسه ملک پور با سابقه ای درخشان و کادری مجرب و حرفه ای می تواند شما عزیزان را در امور مهاجرتی یاری نماید و همراه شما دوستان گرامی در مسیر مهاجرت ایتالیا باشد. شما می توانید با برقراری تماس با موسسه با بهره مندی از مشاوره تلفنی رایگان، به بررسی شرایط مهاجرتی خود بپردازید. همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت موسسه و تکمیل فرم تماس، درخواست دریافت مشاوره تلفنی رایگان نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام می توانید سوالات خود در زمینه راه های مهاجرت به ایتالیا را در قسمت پایان مقاله و بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سهراب نیک روش
سلام با تشکر از مطالب مفیدتون. من به زبان ایتالیایی مسلطم.ضمن این که پذیرش تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد از ایتالیا دارم. سوالم اینه که بعد از اتمام تحصیل اگه بتونم از یکی از کشور ها مثل آلمان یا اتریش پیشنهاد شغلی دریافت کنم...امکان نقل مکان و دریافت مجوز اقامت برای من وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان و بابت اخد پذیرش هم خدمتتان تبریک می گوییم درخصوص سوالتان بلی چون شما دانشجو در اتحادیه اروپا و شنگن هستید اگر از هرکدام ازاین کشورها پیشنهاد شغلی معتبری داشته باشید می توانید برای کار در همان کشور اقدام نمایید. موفق باشید.
فاطمه امینی
سلام وقتتون بخیر در خصوص مهاجرت به ایتالیا میشه بپرسم با گپ تحصیلی 10 ساله میشه برای تحصیل اقدام کرد؟ بعد اگر با تحصیل توی ایتالیا وارد بشیم و توی آلمان کار پیدا کنیم میشه اقامت رو تبدیل کرد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال درخصوص سوال اول بستگی به سن شما هم دارد اگر زیر 30 سال باشید میتوان ادقام کرد ولی 10 سال فاصله زیادی است و باید مدارک قوی ارائه بدهید. درمورد سوال دوم بلی باتوجه به اینکه ایتالیا هم در حوزه شنگن است با اقامت آن می توانید در کشورهای دیگر حوزه شنگن هم رفت و آمد و دنبال کار باشید و کارهای اقامتان را در کشور دوم پیگیری کنید. موفق باشید.
حسین بحری
سلام و احترام - روز بخیر ممونون از این که تمامی مسیر های مهاجرت به ایتالیا را توضیح دادید. برای یک فرد 30 ساله که لیسانس برق دارد آیا می توان به صورت کاری به ایتالیا مهاجرت کرد ؟ شما کدام روش را پیشنهاد می کنید؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور ایتالیا به نسبت بقیه کشورهای اتحادیه اروپا از وضعیت کاری مناسبی برخوردار نیست و نیازمند به پیشنهاد شغلی می باشد که بتوانید کاری اقدام نمایید. اما با رشته ای که دارید برای کشورهای آلمان و اتریش از شانس کاریابی مناسبی برخوردار هستید و می توانید ویزای جستجوی کار بگیرید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حبیبه حبیبی
سلام می خواستم بدونم اگر با ویزای توریستی به ایتالیا بروم وبعد با یک غیر ایتالیایی ازدواج کنم شرایط به چه صورت است ممنون میشم پاسخ دهید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز امکان ازدواج برای شما وجود دارد اما اگر قصد دریافت اقامت به واسطه این کار را دارید باید مطابق با قوانین و شرایط تابعیت و اقامت همسر خود اقدام نمایید تا به شما هم اقامت داده شود.
مهرناز جبلی
سلام وقت بخیر. ببخشید من قصد مهاجرت به ایتالیارو داشتم ولی میگن خیلی سخت ویزا میدن و تو سفارت خیلی سوالای سخت میپرسن و قصدشونم رد کردن و ویزا ندادن هستش خواستم بپرسم این امر واقعیت داره؟ آیا به سختی ویزا میدن؟ البته من از طریق بورسیه میخوام اقدام کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما شرایطی که در این موارد کاملا تاثیر مستقیم خواهد داشت را نفرمودین سن، مدرک تحصیلی،سطح زبان، وضعیت تاهل تمکن مالی و... پیشنهاد میکنم با موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما کامل بررسی شود.
علی
سلام من اهل افغانستان هستم و در یک اداره دولتی کار میکنم پس از سقوط دولت قبلی و روی کار امدن امارت اسلامی طالبان یکی از همکاران ایتالیایی ( فعلا رییس یک اداره دولتی در کشور خودش میباشد) بنده به من پیشنهاد داد تا ویزای بشردوستانه کشور ایتالیا را بگیرم و قول هر نوع همکاری را برایم داد و CV و تمام مشخصات بنده را گرفت و توسط ایمیل خودش به سفارت ایتالیا فرستاد اما با گذشت تقریبا دو ماه سفارت هیچ جوابی به ایمیل همکار ایتالیایی بنده نداده. سوال من این است که آیا امکان گرفتن ویزای بشر دوستانه از این طریق برایم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی ارائه مشاوره و خدمات ندارد
امیر حسین
سلام من برنامه نویسی و سئو رو تخصص دارم اما پیشنهادی از ایتالیا ندارم، چجور میتونم از طریق کار وارد ویزا بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر و درست تر راهنمایی بکنیم نیازمند به اطلاعاتی اعم از سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و میزان پشتوانه مالی تان هستیم. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
مجید
مزایای مهاجرت برای ما ایرانی ها به کشور ایتالیا چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درست است که ایتالیا نرخ بیکاری بالایی دارد ولی جز کشورهای اتحادیه اروپا و شنگن است و از نظر سطح رفاه اجتماعی و خیلی از مزایای دیگر از ایران بالاتر است.
سام
سلام من به دنبال پذیرش دانشگاه ایتالیا هستم. با ویزای تحصیلی میتونم در نهایت اقامت دائم رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به صرف ئرس خوندن معمولاً اقامت نمی دهند ولی ویزای تحصیلی یکی از راه های امن مهاجرت است که می توانید در همان کشور بعد تحصیل تان مشغول به کار شوید. البته باید به نرخ بیکاری و اینکه آیا بعد از تحصیل به شما اجازه اقامت می دهند هم توجه داشته باشید.
سهرابی
میشه با مهاجرت به کشور ایتالیا در یکی دیگر از کشور های عضو شنگن کار و زندگی کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با دریافت اقامت ایتالیا سفر به کشور های عضو شنگن بدون محدودیت امکان پذیر است برای بررسی بیشتر شرایط با موسسه تماس حاصل فرمایید.
هادی مباشری
ایتالیا کشور گرونی هست؟ چقدر خرج و مخارج یه نفر در ماه میشه ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب هرچند که عدد دقیق خرج و مخارج هرشخص با توجه به نوع و سبک زندگی وی معلوم می شود اما به طور کلی میانگین هزینه ماهانه هرشخص در ایتالیا، 1000 یورو برآورد شده است.
آیسان
حداقل مبلغ برای مهاجرت از طریق خود حمایتی به ایتالیا چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام حداقل مبلغ در زمینه خود حمایتی برای فرد اصلی32 هزار دلار است.
حسن
میخواستم بدونم اگر وکیل مهاجرت انتخاب کنم چه اقدام هایی برای مهاجرت من به ایتالیا انجام می دهد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
وکیل مهاجرتی شما را در تمامی مراحل از جمله تکمیل مدارک دریافت وقت مصاحبه وقت سفارت و تمامی مراحل تا دریافت ویزا یاری خواهد کرد.
ضیا
سلام. بنده قصد تحصیل در ایتالیا رو داشتم بعد برام سوال بود که آیا امکانش هست شخصی رو به عنوان همراه با خودم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز همراه در حقوق خصوصی بین الملل میشه همسر و فرزند زیر 18 سال از طرفی کشور ایتالیا برای همراه ریسک دارد و ممکن است که ویزا ندهد.
مهراب درویشی
در صورت مهاجرت امکانش هست والدینمو به خودم ملحق کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز عموماً همراه همسر و فرزند زیر 18 سال می شود. البته استثناهایی هم وجود دارد مثل خرید ملک در اسپانیا و پرتغال یا خرید پاسپورت کارائیب که شامل پدر مادر هم می شود.
سینا
سلام هزینه های زندگی در ایتالیا نسبت به ایران چطوری هست آیا با داشتن شغل معمولی مثل صندوق داری در فروشگاه میشه هزینه های زندگی در ایتالیا رو فراهم کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
کشور ایتالیا جز 28 کشور اول دنیا به لحاظ گران بودن هزینه های زندگی در آن می باشد و هزینه زندگی برای هر زوج بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن به طور متوسط 1000 یورو در ماه می باشد.
لاله پورمحمد
وقت بخیر با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در کشور ایتالیا شما چه کشوری را به صورت جایگزین برای شروع تحصیل پیشنهاد می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را درست تر راهنمایی کنیم نیازمند به داشتن اطلاعات بیشتری هستیم. طبیعتا در اروپا کشورهایی چون انگلستان، آلمان، اتریش، بلژیک، هلند و... کشورهایی مناسب تری هستند.
سهیل درخشان
سلام روزتون بخیر من 23 سالمه لیسانس معماری دارم زبان ایتالیایی هم بلدم میخواستم با روش تحصیلی به این کشور مهاجرت کنم سوالم از شما این هست که آیا برای تحصیل در این کشور نیاز به تمکن مالی بالایی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
تحصیل در ایتالیا به طور کامل رایگان نیست و دانشگاه از دانشجویان شهریه دریافت می کند اما کمک هزینه های بسیاری نیز به دانشجو پرداخت می شود.
سوگل
با سلام 18 سالمه و توی المپیاد شیمی رتبه علمی داشتم میشه بفرمایید مناسب ترین روش مهاجرتی برای من چه موردی است من دیپلم تجربی دارم و نمره هام هم خیلی خوبه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترم روش مهاجرت تحصیلی و روش مهاجرت افراد خاص از جمله روش های مهاجرتی مناسب با توجه به شرایط شما می باشد لطفا جهت کسب اطلاعات دقیق تر و راهنمایی جامع با شماره تماس های موسسه تماس حاصل فرمایید.
مائدی
سلام خیلی ممنونم از مطالب ارزشمندتون بی زحمت به بنده میفرمایید که به چه صورت میتونم با کارفرمایان در کشور ایتالیا ارتباط برقرار کنم و جاب آفر بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در خارج کشور می توانید از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج کشور کمک بگیرید. https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
سمانه کمالی
سلام قصد دارم برای تحصیل در مقطع ارشد به ایتالیا مهاجرت کنم به طور کلی هزینه های مهاجرتی که برای رفتن به کشور ایتالیا باید در نظر داشته باشیم چه مواردی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام به طور کلی می توان گفت علاوه بر داشتن سرمایه ای که به دولت ایتالیا این تضمین را بدهید که توانایی پرداخت هزینه های مربوط به زندگی را دارید، برای پرداخت هزینه های اخذ ویزا، تعیین وقت سفارت، انگشت نگاری، انجام آزمایشات پزشکی و... باید حدود 800 یورو در نظر داشته باشید.
اشکان امیری
سلام من 22 سالمه دانشجو ترم 2 لیسانس مهندسی معدن رشته کنکورم 5 هزار بوده میخواستم برای لیسانس ایتالیا اقدام کنم امکان دریافت بورسیه برای این دوره هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیر امکان استفاده از بورسیه معمولا برای مراحل تحصیلات تکمیلی ارشد و دکترا در این کشور وجود دارد.
عاطفه کیانی
سلام میخواستم بدونم برای اینکه بتونیم مهاجرت کنم حتما باید با وکیل مهاجرتی اقدام کنم؟ بدون داشتن وکیل مهاجرت شدنی نیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود اینکه بگوییم بدون داشتن وکیل مهاجرتی مهاجرت نشدنی است اشتباه است اما طبیعی است که وکیل مهاجرتی به دلیل اینکه این مسیر را قبلا رفته و تجربه کاری دارد سریع ترین و کم ریسک ترین مسیر که شما در کمترین زمان به خواسته تان برسید را به شما معرفی می کند.
Mahta
سلام برای تحصیل ، حتما باید لیسانس تمام شده باشد یا میشه ترم اخر باشیم اقدام کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود و سلام دوست عزیز شما می توانید چند ماه قبل از به اتمام رساندن دوره لیسانس خود برای اخذ پذیرش و اقدامات مقدماتی پروسه خود را شروع نمایید.
صدرا صادقی
سلام من27 سالمه رشته تحصیلیم مدیریت بوده ارشد دارم معدل ارشدم هم 18 دانشگاه فردوسی مشهد سربازی هم رفتم سرمایه خاصی ندارم فقط یه خونه هست که ارث پدریمون هست برای خانواده حالا سوالم اینه از شما که بهترین روش برای من چی پیشنهاد میکنید کاری شانسم بالاتره اقدام کنم یا تحصیلی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز با توجه به شرایط گفته شده روش کاری و تحصیلی برای شما مناسب است ولی از آنجایی که ویزای کاری سخت تر از تحصیلی داده می شود بهتر است تمرکز خود را روی روش تحصیلی داشته باشید . برای دریافت راهنمایی دقیق تر با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.
علی عباسی
هزینه خود و خوراک و اسکان برای یه خانواده 4 نفره چقدره مینیمم؟ من تحصیلی از دانشگاه پذیرش گرفتم ولی فاند خیلی کمه برای اینکه بتونم خانوادم رو هم با خودم. همراه کنم چقدر باید داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره بین 1800 تا 2000 یورو نهایتا خواهد بود و هزینه مسکن بی1160 الی 1800 یورو برای آپارتمان 3 خوابه می باشد.
علی
سلام برای ایتالیا هزینه ویزا و اسکان و هزینه های زندگی برای هر نفر چقدر هست؟ میخوام بدونم برای مهاجرت چقدر باید برای 6 ماه اولیه بودجه داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز بستگی به نوع ویزای درخواستی شما دارد به عنوان مثال هزینه ویزای تحصیلی50 یورو و ویزای کای116 یورو می باشد. همچنین هزینه اسکان برای هر نفر حدودا 1000 یورو می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.