معرفی دانشگاه سیه نا در ایتالیا

27 فروردین 1402 بدون نظر

دانشگاه سیه نا ایتالیا (University of Siena) در سال 1240 به عنوان یکی از دانشگاه های دولتی اروپا در کشور ایتالیا تاسیس شد. دانشگاه سیه نا از سراسر دنیا پذیرای دانشجویان واجد شرایط می باشد. در این دانشگاه ایتالیایی دروس ارائه شده به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی می باشند که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی هر فرد ملزم به انتخاب آن می باشد. اطلاعات قرار داده شده در این مقاله از سایت دانشگاه سیه نا و تحت نظر کارشناسان موسسه ملک پور به دست آمده است. متقاضیان می توانند جهت آشنایی با میزان و نحوه ارائه خدمات توسط موسسه ملک پور و رفع ابهامات در زمینه های تحصیل در ایتالیا با شماره های قرار داده شده در وبسایت موسسه MIE تماس بگیرند و ضمن دریافت پاسخ سوالات و ابهامات خود، از مشاوره اولیه ای که به صورت کاملا رایگان در اختیار آن ها قرار می گیرد بهره مند شوند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

نمایی از پردیس دانشگاه سیه نا ایتالیا

معرفی دانشگاه سیه نا در ایتالیا (University of Siena)

در ابتدا مختصری به معرفی دانشگاه سیه نا در ایتالیا (University of Siena) می پردازیم. تاسیس این دانشگاه در سال 1240 میلادی در ایتالیا صورت گرفته است و از برترین دانشگاه های ایتالیا و جهان محسوب می شود. دانشگاه سیه نای ایتالیا از چندین دانشکده مختلف تشکیل شده است که هر کدام رشته های متفاوتی را به دانشجویان خود ارائه می کنند. از سال تاسیس آن تاکنون این دانشگاه ایتالیایی پیشرفت های چشمگیری در زمینه های مختلف داشته است و رشته ها و دانشکده های خود را به طور قابل توجهی افزایش داده است. تعداد رشته ها ارائه شده در دانشگاه سینا ایتالیا در مقاطع لیسانس 30 رشته، فوق لیسانس 30 رشته و دکترا 4 رشته می باشد که در ادامه به توضیحات کامل آن ها می پردازیم. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه ایتالیایی را دارید باید بدانید که تحصیل در آن به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی انجام می شود که با توجه به رشته تحصیلی شما زبان تحصیلی آن نیز متفاوت خواهد بود.

ویدیو موسسه MIE در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


رنکینگ دانشگاه سیه نا ایتالیا در سازمان های مختلف

University of Siena در بین برترین دانشگاه های دنیا و یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی به ایتالیا قرار گرفته است. این موضوع را می توان از رتبه بندی سازمان های مختلف جهانی دریافت کرد. رنکینگ دانشگاه سیه نا ایتالیا در سازمان های مختلف جهانی به صورت زیر می باشد:

رنکینگ

رتبه

رنکینگ سازمان QS

701 - 705

رنکینگ سازمان شانگهای

501 - 600

رنکینگ سازمان تایمز

351 - 400

رنکینگ سازمان CWUR

445

رنکینگ از نظر رشته های پزشکی

401 - 450

دانشکده های University of Siena

دانشگاه سیه نا ایتالیا (University of Siena) دارای دانشکده ها و دپارتمان های متعددی می باشد که هر کدام دارای تنوع رشته بالایی هستند. این دانشکده ها در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان خدمات تحصیلی ارائه می کنند. در زیر دانشکده های University of Siena را مشاهده نمایید:

تجارت و حقوق

حقوق

بیوتکنولوژی پزشکی

علوم اجتماعی

پزشکی مولکولی

جراحی و علوم اعصاب

تاریخ و میراث فرهنگی

علوم انسانی

اقتصاد و آمار

فلسفه و نقد ادبی

علوم سیاسی و امور بین المللی

علوم فیزیک، زمین و محیط زیست

مهندسی اطلاعات و ریاضیات

آموزش و علوم انسانی

شیمی، بیوتکنولوژی و داروسازی

لیست مهمترین رشته های دانشگاه سیه نا در مقاطع مختلف

رشته های دانشگاه سینا ایتالیا (University of Siena) در مقاطع مختلف به دانشجویان ارائه و تدریس می شوند. تمامی دانشجویان بین المللی با تسلط بر زبان های مورد نیاز این دانشگاه (ایتالیایی و انگلیسی) می توانند در رشته های مختلف به تحصیل بپردازند و از خدمات تحصیلی دانشگاه بهره ببرند. جهت اطلاع دقیق از رشته های تحصیلی در ایتالیا و این دانشگاه می توانید به سایت دانشگاه سیه نا مراجعه نمایید. در جدول های زیر لیست مهمترین رشته های دانشگاه سیه نا در مقاطع مختلف بیان شده است.

رشته های دانشگاه سینا ایتالیا در مقطع لیسانس

رشته های دانشگاه سینا ایتالیا در مقطع فوق لیسانس

علوم ارتباطات

مامایی

زیست شناسی

پرستاری

علوم محیطی

فیزیوتراپی

شیمی

داروسازی

داروسازی

رژیم غذایی

اقتصاد و مدیریت

محیط زیست

زبان ها

مطالعات ادبیات و فلسفه

اموزش ادبیات

زمین شناسی

کار اجتماعی

بیوتکنولوژی

دندانپزشکی و پروتزهای دندانی

تصویربرداری و رادیوتراپی

خدمات حقوقی

کمک ارتوپتیک و چشم پزشکی

میراث فرهنگی منطقه

تکنیک های ازمایشگاهی زیست پزشکی

تاریخ و فلسفه

حرفه های بهداشت

رشته های دانشگاه سینا ایتالیا در مقطع دکترا

فناوری و شیمی داروسازی

داروسازی

حقوق

پزشکی و جراحی

 

دانشگاه ورونا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ورونا

در این مقاله ما تمام جوانب تحصیل در دانشگاه ورونا را به شما خواهیم آموخت.

مراحل اپلای در دانشگاه سیه نا ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

طی کردن مراحل اپلای در دانشگاه سیه نا ایتالیا برای دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند الزامی است. متقاضیان باید تمامی مراحل را به صورت دقیق و صحیح طی کنند تا موفق به ورود به این دانشگاه شوند.

 • در مرحله اول اپلای ایتالیا در سیه نا شما باید رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای آن به دانشگاه سینا ایتالیا درخواست دهید. دانشگاه درخواست مورد نظر شما را بررسی می کند و پس از بررسی درخواست زمان ثبت نام را به شما اعلام می کند.
 • جهت بررسی مدارک شما هزینه ابتدایی نیاز می باشد که باید هزینه مورد نظر را واریز نموده و فیش واریزی به نیز به همراه مدارک خواسته شده ارسال کنید. تهیه و جمع آوری مدارک خواسته شده توسط دانشگاه باید بدون نقص و با دقت کامل صورت گیرد. پس از تهیه مدارک باید آن ها برای دانشگاه ارسال کنید. بررسی این مدارک مدتی زمان خواهد برد.
 • پس از بررسی مدارک به دلیل درخواست بالای متقاضیان زمان مصاحبه برای افراد تعیین می شود که در سایت دانشگاه سینا تاریخ دقیق آن قابل مشاهده می باشد.
 • در صورت قبول شدن فرد در مصاحبه، می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا اقدامات لازم را انجام دهد.
 • در هنگام درخواست ویزای تحصیلی، جهت خوابگاه دانشجویی نیز درخواست خود را ارائه دهید تا از نظر اسکان نیز با مشکل رو به رو نشوید.

شرایط تحصیل در دانشگاه سیه نا در مقطع کارشناسی

افراد علاقمند به تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه سیه نا باید حدود 4 سال در این دروه تحصیل کنند تا بتوانند مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند. یکی از شرایط تحصیل مقطع کارشناسی سیه نا این است که دانشجو باید 180 واحد درسی را با موفقیت سپری نماید و در پایان سال تحصیلی نیز پروژه نهایی را ارائه کند. برای ورود به این دوره فرد باید در آزمون ورودی اولیه شرکت کند.

شرایط پذیرش دانشگاه سینا ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

یکی از مهم ترین شرایط پذیرش دانشگاه سینا ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی می باشد. تحصیل در دانشگاه سیه نا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند سپری کردن 120 واحد درسی در طول دوره دو ساله می باشد. پس از اتمام دو سال مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا، فرد باید پایان نامه ای ارائه کرده و از پایان نامه خود دفاع کند و نمره مورد نیاز را دریافت نماید. توجه داشته باشید که دروس ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به مقطع کارشناسی بسیار پیشرفته تر و تخصصی تر می باشد که با این وجود گذراندن این دوره نیز مشکل تر خواهد شد. برخی رشته هایی تحصیلی مانند پزشکی، داروسازی، معماری، حقوق و دامپزشکی در مقطع کارشناسی پیوسته بین 5 تا 6 سال زمان جهت تحصیل نیاز دارد.

شرایط پذیرش دانشگاه سینا ایتالیا در مقطع دکترا

شرایط پذیرش دانشگاه سینا ایتالیا در مقطع دکترا از سایر مقاطع اندکی دشوارتر به نظر می رسد زیرا برای ورود به بالاترین سطح آموزشی در این دانشگاه باید از یک آزمون جامع عبور کنید. پس از قبولی در آزمون ورودی می توانید به این سطح تحصیلی وارد شوید و خود را برای قرار گرفتن در دسته افراد هیئت علمی دانشگاه آماده سازید. در دوره تحصیل دکترا در ایتالیا که بیشتر به کارهای عملی و پژوهشی پرداخته می شود، در نهایت دانشجو ملزم به دفاع از پایان نامه خود می باشد.

آزمون ورودی دانشگاه سیه نا ایتالیا چگونه است؟

آزمون ورودی دانشگاه سیه نا ایتالیا برای مقطع لیسانس و برخی رشته ها مانند پزشکی و دندانپزشکی برگزار می شود. این آزمون در کشور ایتالیا برگزار شده و دانشجویان قبل از شروع ترم تحصیلی باید با موفقیت آن را پشت سر بگذارند و نمره مورد قبول را به دست آورند. این آزمون از مباحثی که دانشجویان در مقطع دبیرستان و متوسطه پشت سر گذاشته اند تشکیل شده و قبولی در آن چندان سخت نمی باشد. آزمون ورودی برای رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سیه نا متفاوت و از دروس مانند شیمی، زیست، ریاضی، فیزیک و... تشکیل شده است. یکی از شرایط شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه داشتن مدرک زبان در سطح تعیین شده می باشد.

مدارک مورد نیاز اپلای در دانشگاه سیه نا ایتالیا

 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از 1 یا 2 استاد برای تحصیلات تکمیلی
 • مدرک تحصیلی قبلی شامل دیپلم و لیسانس به همراه ریز نمرات همراه با ترجمه رسمی آن ها
 • مدارک تمکن مالی
 • مدرک زبان مورد نیاز
 • مدارک شناسایی و هویتی به همراه عکس مورد تایید
 • ارائه پروژه ها و تحقیقات در صورت وجود
 • مدارک قبولی در آزمون ورودی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • مدارک پذیرش در این مقطع

مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه سیه نا ایتالیا

دانشگاه سیه نا ایتالیا (University of Siena) یکی از دانشگاه هایی است که به دو زبان تحصیلی به دانشجویان خود خدمات ارائه می کند و دانشجویان باید با توجه به مقطع و رشته ای که انتخاب می کنند، مدرک زبان مورد نیاز را نیز دارا باشند. زبان های آموزشی دانشگاه دو زبان ایتالیایی و انگلیسی هستند. در مقطع کارشناسی اکثر رشته ها به زبان ایتالیایی تدریس می شوند به همین دلیل اگر قصد ورود به این مقطع را دارید باید بر زبان ایتالیایی تسلط کامل داشته باشید تا در فهم و تجزیه مطالب با مشکل مواجه نشوید. در مقاطع فوق لیسانس و دکترا بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی تدریس خواهند شد و دامنه انتخاب را برای دانشجویان انگلیسی زبان گسترش خواهد داد. شما باید سطح مدرک زبان تعیین شده توسط دانشگاه را دریافت کنید تا واجد شرایط ورود به مقاطع مختلف این دانشگاه باشید. مدارک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه سیه نا ایتالیا به صورت زیر می باشد:

مدرک زبان مورد نیاز

حداقل سطح مورد نیاز

مدرک زبان ایتالیایی در مقطع کارشناسی

در سطح b1

مدرک زبان انگلیسی

سطح b2

تاریخ های مهم و ددلاین ترم های تحصیلی دانشگاه سینا ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

تاریخ های مهم و ددلاین ترم های تحصیلی دانشگاه سیه نا ایتالیا برای دانشجویان بین المللی در سایت اصلی دانشگاه قرار گرفته است که تاخیر در هر مرحله ممکن است امور مربوطه تا یک سال نیز به تاخیر بیفتد. برخی از تاریخ های مهم دانشگاه سینا به شرح زیر می باشد:

ددلاین

تاریخ

آخرین مهلت ثبت نام برای دوره های نیم سال دوم

31 مارس

شروع کلاس های نیم سال دوم

1 مارس

شروع نام نویسی برای نیم سال دوم

1 فوریه

آخرین مهلت برای ثبت نام سال اولی در مقطع فوق لیسانس

دسامبر

آخرین مهلت ثبت نام در دوره های ترم اول

نوامبر

هزینه تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا در مقاطع مختلف

دانشگاه سیه نا (University of Siena) یک دانشگاه دولتی بدون هزینه تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان بومی که به زبان ایتالیایی تحصیل می کنند، است اما دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی باید شهریه را کامل پرداخت کنند. با این وجود این نکته قابل ذکر است که دانشگاه های ایتالیا یکی از کم هزینه ترین دانشگاه ها در بین دانشگاه های اروپا محسوب می شوند که در قبال کیفیت و سطح آموزشی بالا هزینه زیادی دریافت نمی کنند. معمولا هر فرد برای پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا در مقاطع مختلف باید مبلغی در حدود 2800 یورو پرداخت کند.

هزینه زندگی دانشجویان University of Siena

در هنگام تحصیل در دانشگاه سینا ایتالیا اجازه کار به صورت پاره وقت به دانشجو داده می شود که این مورد باعث کاهش هزینه های زندگی دانشجو خواهد شد اما با این وجود باید قبل از اقدام جهت اخذ پذیرش از دانشگاه تمام هزینه ها را در نظر بگیرید و در صورت دارا بودن تمکن مالی لازم برای پذیرش در آن اقدام کنید. هزینه زندگی در ایتالیا برای دانشجویان University of Siena بسته به شیوه زندگی هر دانشجو متفاوت خواهد بود اما به طور میانگین ماهانه مبلغی حدود 500 الی 700 یورو برای مخارج زندگی در شهر سیه نا مورد نیاز خواهد بود.

نوع هزینه

مبلغ مورد نیاز

هزینه اقامت

200 – 400 یورو

هزینه ماهیانه حمل و نقل عمومی

30 – 40 یورو

مواد غذایی

200 – 250 یورو

اینترنت

30 یورو

هزینه سالانه کتاب و لوازم التحریر

50 – 100 یورو

نمایی از پردیس دانشگاه سیه نا ایتالیا

معرفی بورسیه دانشگاه سیه نا ایتالیا

University of Siena برای کاهش هزینه های دانشجویان خود بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته است. هر یک از این بورسیه ها دارای شرایط خاصی هستند که به دانشجویان واجد شرایط تعلق خواهند گرفت. در زیر به معرفی بورسیه دانشگاه سیه نا ایتالیا می پردازیم:

 • بورسیه استانی ایتالیا: این بورسیه دانشجویان واجد شرایط که توان پرداخت شهریه و زندگی در ایتالیا را ندارند پرداخت می شود. بورسیه استانی ایتالیا مبلغی بین 3000 تا 5200 یورو را در طول سال به دانشجویان پرداخت می کند.
 • بورسیه نقره ای: این بورسیه به دانشجویان ممتاز در طی دو سال پرداخت می شود. مبلغ این بورسیه به گونه ای است که دانشجو از پرداخت شهریه دانشگاه معاف می شود.
 • بورس دانشگاه سیه نا: این بورسیه توسط دانشگاه سینا ایتالیا به دانشجویان برتر پرداخت می شود و یکی از محبوب ترین بورسیه های موجود می باشد. مبلغ این بورسیه به گونه ای است که دانشجو از پرداخت کامل شهریه یا قسمتی زیادی از آن معاف می شود و به آن ها محل اقامت رایگان در خوابگاه دانشگاه داده می شود.

 

امکانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه سینا ایتالیا و هزینه آن

امکانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه سیه نا ایتالیا (University of Siena) برای دانشجویان فراهم شده تا آن ها بتوانند از امکانات استفاده نمود و در طی تحصیل خود دغدغه های اسکان و امکانات رفاهی نداشته باشند. یکی از مهم ترین امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم کرده است کتابخانه های پیشرفته می باشد. این کتابخانه ها در اختیار اعضای دانشگاه قرار می گیرد تا به وسیله آن بتوانند تحقیقات و مطالعات خود را انجام دهند. وجود موزه های بسیار با ارزش و دیدنی از دیگر امکانات این دانشگاه ایتالیایی می باشد. امکانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه سینا ایتالیا و هزینه آن یکی دیگر از دغدغه تمامی دانشجویان بین المللی می باشد که این دانشگاه آن را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. دانشجویان با اقامت در خوابگاه های دانشجویی ایتالیا هزینه های خود را جهت زندگی در شهر سیه نا ایتالیا کاهش می دهند. هزینه اقامت در این خوابگاه ها برای هر شخص در حدود 300 یورو می باشد.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه سینا

این دانشگاه این مهم را برای افراد فراهم کرده و افراد می توانند پس از اتمام تحصیلات خود و دریافت مدرک فارغ التحصیلی در این شهر اقامت داشته باشند و به جست و جوی کار برای خود مشغول شوند. دانشگاه سیه نا نیز با استفاده از موسسه های کاریابی موجود برای دانشجویان خود به جست و جوی شغل می پردازد و آن را برای شغل های مختلف معرفی می کند. طی آخرین آمارها از سایت tradingeconomics نرخ بیکاری در این کشور برابر با 7.8 می باشد که نشان دهنده نرخ بیکاری پایین در این کشور پیشرفته اروپایی است. با توجه به نرخ بیکاری امکان کاریابی آسان برای اقامت دائم ایتالیا افراد وجود دارد. آخرین داده های نمودار نرخ بیکاری در کشور ایتالیا را می توانید در زیر مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در ایتالیا

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه سیه نا ایتالیا دارید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ زبان تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا چیست؟

دو زبان ایتالیایی و انگلیسی به دانشجویان خود ارائه می کند.

✔️ هزینه تحصیل در دانشگاه سیه نا جهت دانشجویان بین المللی چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه سینا ایتالیا در حدود 2800 یورو می باشد.

✔️ سطح مورد زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه سیه نا چیست؟

حداقل مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز در سطح B2 و حداقل مدرک زبان ایتالیایی جهت تحصیل در این دانشگاه در سطح B1 است.

✔️ آیا دانشگاه سیه نا به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی ارائه می دهد؟

بله بورسیه تحصیلی در دانشگاه به عنوان کمک هزینه به دانشجویان واجد شرایط ارائه می شود.

سخن پایانی

یکی از دانشگاه های برتر در این کشور دانشگاه سیه نا (University of Siena) است. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است که شرایط تحصیل رایگان را جهت دانشجویان ایتالیایی زبان فراهم کرده است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا را دارید باید ابتدا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید تا اخذ پذیرش برای شما آسان تر صورت گیرد. در این زمینه یک موسسه مهاجرتی با سابقه می تواند به شما کمک کند و مسیر را برای شما هموار تر کند. موسسه ملک پور با سال ها تجربه موفق در این امور می تواند مشاور خوبی برای متقاضیان باشد. در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق سوال و ابهامی برایتان به وجود آمد می توانید با شماره های قرار داده شده در وب سایت موسسه MIE تمای برقرار نموده و ضمن دریافت پاسخ سوالات خود از مشاوره اولیه رایگان این موسسه بهرمند شوید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان