تحصیل دکترا در ایتالیا

23 نظر

تحصیل دکترا در ایتالیا، هزینه، مدارک پذیرش و فاند در مقطع دکترا در کشور ایتالیا موضوعاتی هستند که در این مقاله مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفته است. آیا امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد؟ شرایط تحصیل دکترا در ایتالیا به چه صورت است؟ آیا تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟ در این مقاله سعی شده است به این پرسش ها و سوالاتی از این قبیل پاسخ داده شود. دانشگاه های کشور ایتالیا جایگاهی ویژه در امر آموزش و نظام عالی دارد چرا که به امر تحصیل در مقطع دکترا توجه خاصی نموده است. اگر شما عزیزان متقاضی دکتری در ایتالیا می باشید، در وهله نخست مطالعه این مقاله که با سعی در تحلیل سایت های معتبر و مشاوره با وکیل محلی تنظیم شده، را به شما پیشنهاد می کنیم. چنانچه خواهان دریافت اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل دکترا در ایتالیا و میزان خدمات موسسه هستید، می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و بهترین و به روزترین اطلاعات را به صورت کاملاً رایگان دریافت نمایید. دقت کنید محتوای مقاله پیش رو برای افزایش آگاهی شما نگارش شده است و مفهومی بر خدمات خاص mie ندارد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تحصیل دکترا در ایتالیا

تحصیل دکتری در ایتالیا

شرایط تحصیل دکترا در ایتالیا

کشور ایتالیا واقع در جنوب غربی اروپاست و پایتخت آن رم است که پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر ایتالیا می باشد. ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت جهان محسوب می شود. دین رسمی مردم ایتالیا مسیحیت است. ایتالیا کشوری کوهستانی است که آب و هوایی معتدل دارد و با کشورهای سوییس، اتریش، فرانسه و اسلوونی هم مرز است. ایتالیا کشوری است با فرهنگ غنی و آداب و رسوم متنوع. ایتالیا هشتمین کشور صنعتی جهان است که از لحاظ شاخص توسعه انسانی رتبه هفدهم و از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه هفتم را دارد. وجود دانشگاه های معتبر بین المللی در کشور ایتالیا موجب شده است که این کشور مقصد بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در مقاطع مختلف به ویژه مقطع دکترا باشد. محتوای جدول زیر برای اطلاع از شرایط تحصیل دکتری در ایتالیا است.

مدت زمان

3-4 سال

شهریه

9,00-4,000 یورو

سال تحصیلی

اکتبر تا سپتامبر

تعداد دانشجویان بین المللی

54,855

با قدمت ترین دانشگاه

University of Bologna 

تعداد دانشگاه ها

96

 

  • جدید ترین ویدئوی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در ایتالیا به همراه بورس

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

هزینه تحصیل دکتری در ایتالیا

هزینه تحصیل دکتری در ایتالیا برای ورود به دانشگاه های دولتی ارزانتر و به مبلغ نهصد تا 4,000 یورو و در دانشگاه خصوصی به مبلغ 6,000 الی 20,000 یورو بطور متوسط برای داوطلبان محاسبه می گردد. البته باید اشاره کرد که کلاس های عملی، آزمایشات و فعالیت های غیره مانند ورزشی، اردوی علمی و... می تواند به هزینه ها اضافه شود.

تحصیل دکتری در ایتالیا با فاند

شرایط تحصیل دکترا در ایتالیا با فاند چیست؟ در این قسمت مقاله به پاسخ این پرسش می پردازیم. مدرک دکترا بالاترین سطح مدرک دانشگاهی در ایتالیا محسوب می شود و برای اخذ این مدرک دانشجویان باید آزمون جامع دکتری و پایان نامه خود را بگذرانند. در کشور ایتالیا مدرک دکترا بعد از حداقل 3 سال با گذراندن یک برنامه مطالعاتی و تحقیقاتی ارائه می شود. هدف این دوره آماده سازی دانشجویان برای ورود به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی یا دیگر مشاغل مورد نیاز است. متقاضیان می توانند در یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های اروپا به زبان انگلیسی تحصیل کنند و مدرک دکترای خود را کسب کنند. ایتالیا یکی از اعضای بنیان گذار اتحادیه اروپاست که به دلیل تنوع رشته های تحصیلی در میان دانشجویان بین المللی، مورد استقبال متقاضیان زیادی قرار گرفته است. متقاضیان دکتری در ایتالیا می توانند تمام برنامه های دکترای ایتالیا را به دقت بررسی کنند. لازم به ذکر است که دانشگاه ها و کالج های ایتالیا تحصیل دکتری را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. به طور معمول تحصیل دکتری در ایتالیا به صورت پروژه های تحقیقاتی است و دروس آموزشی اغلب در سال اول ارائه می شود. این امکان وجود دارد که از دانشجویان دکترا دعوت شود که به صورت خصوصی یا عمومی تدریس شرکت داشته باشند. با در نظر گرفتن این فعالیت ها و کسب مهارت های لازم، از دانشجویان انتظار می رود که با توجه به نیازهای دپارتمان دانشگاه پایان نامه خود را بنویسند. معیارهای نظارت بر کار دانشجویان دکترا نیز متفاوت است. عموماَ یک هیئت متشکل از اساتید، محققان و کارشناسان هستند که عملکرد دانشجویان را ارزیابی می کنند.

هزینه تحصیل دکترا در ایتالیا بیش از 1000 یورو در سال است. دکترا در ایتالیا می تواند با بورسیه های مختلفی که دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند همراه باشد. بورسیه های دکتری در کشور ایتالیا 1,360,000 یورو ناخالص در سال است که به صوت ماهانه پرداخت می شود. لازم به ذکر است که فاند دکترا ایتالیا تمام وقت به دانشجویان متقاضی به صورت گزینشی ارائه می شود و دریافت این فاند کاملاَ رقابتی است. فاند دکترا ایتالیا، حداکثر هزینه ها و موقعیت مالی دانشجویان را تآمین می کند. میزان بورسیه کامل 157.64 یورو است که به صورت سالیانه محاسبه شده است. برای هر سال 9 بورسیه برای دانشجویان واجد شرایط تحصیل دکترا در ایتالیا در نظر گرفته شده است. از جمله رشته های پر طرفدار برای ادامه تحصیل در ایتالیا می توان به محیط زیست، رشته های مهندسی و رشته های مدیریت اشاره کرد.

فول فاند دکتری ایتالیا

بورسیه تحصیلی فول فاند یکی از شرایط بسیار ایده آل برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. یک مورد از فول فاند دکتری ایتالیا توسط دولت تامین اعتبار می گردد که با اخذ آن، هزینه های مربوط به شهریه تحصیلی افراد به پشتوانه این بورسیه پرداخت شده و حداقل 900 یورو نیز به متقاضیان بصورت ماهیانه پرداخت می شود.

از مهمترین شرایط برای درخواست بورسیه فول فاند، دارا بودن حداکثر سن ۳۰ ضروری می باشد. همچنین افرادی که متقاضی پروژه های تحقیقاتی تحت نظارت دانشگاه هستند نیز نباید سنشان از ۴۰ تجاوز کرده باشد. متقاضیانی که تحصیل خود را به زبان انگلیسی گذرانده اند، نیازی به ارائه مدرک زبان ایتالیایی برای اخذ بورسیه فول فاند ندارند. همچنین آخرین تاریخ درخواست برای بورسیه تحصیلی فول فاند ایتالیا در ۳۰ ژوئن می باشد. افراد برای ارائه درخواست باید از طریق وبسایت رسمی فراخوان بورسیه تحصیلی ایتالیا همه اطلاعات را دریافت و بر اساس آن، مدارک مورد نیاز را تکمیل و ارائه دهند تا درخواست آنها مورد بررسی قرار گیرد.

پست داک در ایتالیا

هر چند مقطع دکترا را باید مقطع بسیار بالایی در تحصیل دانست اما فراتر از از مقطع دکترا نیز وجود دارد که پست داک لقب گرفته است. افراد پس از به پایان رساندن مقطع دکترا می توانند وارد مقطع پست داک شوند. مقطع پست داک در ایتالیا، به تحقیقات همراه با حقوق می پردازد که مبلغ این حقوق به طور متوسط 31161 یورو در سال می باشد. این عدد در موسسه هایی همچون دانشگاه پیزا 25569 یورو، موسسه فناوری ایتالیا 39266 یورو و... می رسد که میبایست برای رشته های مختلف، هر دانشگاه پوزیشن ارائه دهد. در ادامه لیستی از پوزیشن ها به همراه دانشگاه ارائه دهنده آن را مشاهده می کنید:

  • پژوهشگر جوان: ارائه شده توسط Humanitas (Rozzano، میلان)
  • فناوری انسانی: ارائه شده توسط دانشگاه رم
  • دانشیار پژوهشی پسا دکتری: ارائه شده در MCX beamline تریست

بهترین دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکتری

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل دکترا در این قسمت مقاله بررسی می شود. ایتالیا کشوری است با جذابیت های خاص و متنوع اقلیمی و فرهنگی. وجود منظره های زیبای طبیعی، میراث فرهنگی غنی و تاریخ و تمدن این کشور کهن و البته دانشگاه های معتبر و علمی ایتالیا موجب شده است که تحصیل در این کشور برای بسیاری از دانشجویان اهمیت خاصی داشته باشد. ایتالیا کشوری است که در بیشتر زمینه ها نو آور بوده است و وجود موارد گوناگون باعث شده که دانشگاه های این کشور مشهور و محبوب بشوند. یک اعتقاد بر این است که دانشگاه بولونیا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان می باشد. در کشور ایتالیا 90 دانشگاه وجود دارد که در اکثر آن ها برنامه بورسیه تحصیلی اجرا می شود و همچنان که پیش از این گفته شد برنامه فاند دکترا ایتالیا یکی از برنامه های دانشگاه ها و کالج های کشور ایتالیاست. در جدول زیر تعدادی از برترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل دکترا را می توانید مشاهده نمایید که بعضی از آن ها جزو مراکز دانشگاهی ارزان این کشور محسوب می شوند.

 

 شماره

 نام دانشگاه

رنکینگ

 1

دانشگاه بولونیا

 167

 2

دانشگاه پیزا

 170

 3

دانشگاه ساپینزا رم

 201

 4

دانشگاه پادووا

 251

 5

دانشگاه ترنتو

301

 6

دانشگاه میلان

351

 7

دانشگاه میلان- بیکوکا

351

 8

دانشگاه باری آلدو مورو

401

 9

دانشگاه برشیا

401

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل دکتری در ایتالیا

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل دکتری در ایتالیا در این بخش توضیح داده شده است. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکترا در هر دانشگاه مختلف است. اما به طور معمول یکسری مدارک برای دکتری در ایتالیا هستند که در تمام دانشگاه ها مشترک هستند. دانشجویانی که متقاضی تحصیل دکترا در ایتالیا هستند، بایستی مدارک زیر را برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور مهیا کنند.

ارائه پاسپورت معتبر

ارائه انگیزه نامه

ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 6 یا 6.5

ارائه رزومه یا CV

ارائه پروپزال یا پروژه های تحقیقاتی

ارائه مقالات بین المللی ISI

ارائه گواهی بیمه نامه معتبر (برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا)

ارائه 2 عدد معرفی نامه

ارائه اصل مدارک تحصیلی سنوات قبل (دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد) به همراه ریز نمرات

نیاز به پیدا کردن سوپروایزر برای تحصیل دکترا در ایتالیا

پیدا کردن سوپروایزر(استاد راهنما برای PHD) برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دکتری در ایتالیا را دارند از اهمیت بسیاری برخوردار است. دانشجویان برای تحصیل دکترا در ایتالیا نیاز به یافتن استاد راهنما و دریافت تأیید وی دارند. بهتر است دانشجویان قبل از ارائه درخواست تحصیلی خود و جستجوی استاد راهنما با سرپرستان و اساتید ارتباط برقرار کنند تا بتوانند با آن ها در مورد چگونگی علایق پژوهشی و سازگاری خود با تجربیات و علایق آن ها صحبت کند. از این طریق متقاضیان متوجه می شوند که برای آن دانشگاه مناسب هستند یا خیر. پس از آن که دانشگاه مورد نظر خود را شناسایی کردند باید دانشگاه و سرپرستان را متقاعد کنند که کاندیدای مناسبی برای دانشگاه مورد نظر هستند. دانشجو باید با استاد راهنمای خود احساس راحتی و نزدیکی داشته باشد، زیرا پس از گزینش شدن حداقل 3 سال باید از استاد راهنما به عنوان مربی و سرپرست پیروی کند. در صورت امکان بهتر است متقاضی یک جلسه با سرپرستان و اساتید ترتیب بدهد تا بتواند در مورد موضوعات دکترا و سلیقه تحقیقاتی خود مباحثه کند. در طول مباحثه اساتید می توانند دانشجو را راهنمایی کنند چطور روی موضوع خود تمرکز داشته باشد و همچنین احتمال دارد بتوانند در زمینه مسائل مالی نیز کمک هایی به دانشجو ارائه دهند. یکی از مهم ترین مراحل تحصیل دکترا در ایتالیا یافتن استاد راهنمایی است که در زمینه تحقیقاتی دانشجو تخصص لازم را داشته باشد تا بتواند شرایط اخذ پذیرش دکترا در ایتالیا را برای متقاضی فراهم سازد.

مدت زمان تحصیل دکترا در ایتالیا

طول دوره و مدت زمان تحصیل دکترا در ایتالیا با توجه به رشته تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های مختلف، متفاوت است. با توجه به دوره و رشته ای که دانشجو وارد آن می شود، طول مدت تحصیل دکترا در ایتالیا بین 3 تا 5 سال است. دوره های تحصیل در مقطع دکترا به دو زبان رسمی انگلیسی و ایتالیایی ارائه می شوند که برای هر دو دوره ارائه مدرک زبان الزامی می باشد. لازم به ذکر است دانشجویان در مقطع دکترا در کشور ایتالیا هفته ای 30 ساعت اجازه کار دارند. شروع بازه زمانی اخذ پذیرش دانشگاه ها از ابتدای ژوئن تا اواخر سپتامبر می باشد.

نکات مهم در اخذ پذیرش دکتری در ایتالیا

نکات مهم در اخذ پذیرش دکتری در ایتالیا را در این بخش توضیح خواهیم داد. با کسب ویزای تحصیلی ایتالیا این امکان برای متقاضی فراهم می آید که اقامت شینگن را هم به دست آورد و به راحتی به تمام کشورهای عضو شنگن رفت و آمد داشته باشد. دولت ایتالیا این امکان را برای دانشجویان فراهم نموده است که بعد از اتمام تحصیلات فرصت این را داشته باشند که دنبال کار بگردند و ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. متقاضی می تواند پس از پایان یافتن دوره تحصیل در صورتیکه موفق به پیدا کردن شغل مناسب شود، درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشد. دانشجویان بین امللی شانس خود را برای کار یابی در سایر کشورهای اروپایی نیز می توانند امتحان کنند. از مزایای دیگر ویزای تحصیلی استفاده از فاند دکترای کشور ایتالیاست. از نکات مثبت دیگر کشور ایتالیا که زندگی و اقامت در آن را برای متقاضیان جذاب می کند، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است.

رشته های تحصیلی دکترا در ایتالیا

دوستداران تحصیل دکتری در ایتالیا، باید بدانند که اکثر رشته های تحصیلی که در دانشگاه های ایتالیا وجود دارد، تا مقطع دکترا، پذیرای دانشجویان می باشد و آنها می توانند در صورت دارا بودن شرایط، شروع به تحصیل نمایند. از جمله مهمترین رشته های تحصیلی مقطع دکترا در ایتالیا می توان به رشته های مهندسی، هنر، حقوق، علوم انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی و دندانپزشکی اشاره نمود.

تحصیل در این رشته های دکتری در ایتالیا، به زبان ایتالیایی و انگلیسی خواهد بود و افراد در صورت ارائه مدارک و شرایط خواسته شده از سوی دانشگاه های ایتالیا، قادر می باشند وارد مقطع دکتری شده و در رشته مورد نظر شان به آموزش و تحصیل بپردازند.

تحصیل دکتری معماری در ایتالیا

 رشته معماری که از محبوب ترین رشته ها در میان دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل می باشد، دارای کاربرد و اهمیت بسیاری در ساخت و ساز نیز است. باید گفت که تحصیل دکترای معماری در ایتالیا فعالیت ها و تحقیقات در رابطه با معماری، مهندسی و محیط زیست شهری را ارائه میکند و از دروس مهم در مقطع می باشد.

دکترای مدیریت در ایتالیا

سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای رشته مدیریت در کشور ایتالیا قابل دسترس دانشجویان و علاقه مندان تحصیل به این رشته می باشد. مقطع دکترای مدیریت در ایتالیا بیشتر به تحقیق و بررسی در رابطه با روش های مختلف و کارکردهای رشته مدیریت می پردازد. افراد به طور میانگین برای تحصیل در این مقطع باید سالانه حدود ۶ الی ۱۲ هزار یورو تحت عنوان شهریه، پرداخت نمایند. البته در صورت دارا بودن شرایط می توانند از بورسیه های تحصیلی موجود در این مقطع و رشته تحصیلی نیز استفاده کنند. از جمله مهم ترین دانشگاه هایی که این رشته را در مقطع دکتری ارائه می دهد، می توان به دانشگاه ناپل، دانشگاه پیزا و دانشگاه تورین اشاره کرد.

دانشجوی دکتری در ایتالیا

وضعیت ویزای همراه دانشجویان دکترا در ایتالیا

تحصیل دکترا در ایتالیا و وضعیت ویزای همراه مسئله ای بسیار مهم برای متقاضیان تحصیل در این کشور است. برای دریافت ویزای همراه دانشجو باید جهت درخواست، تآییدیه پذیرش دانشگاه را کسب کند. بعد از دریافت تأییدیه پذیرش دانشجو می تواند درخواست ویزای همراه داشته باشد که تقریباً پس از 6 ماه این درخواست تآیید می شود و شخص می تواند ویزای همراه را دریافت نماید. این نکته شایان توجه است که دانشجویان نمی توانند به طور همزمان برای خود و همراهانشان تقاضای ورود به کشور ایتالیا و اقامت در آن را داشته باشند و ورودشان معمولاً با چند ماه تأخیر اتفاق می افتد. برای اخذ ویزای همراه، شخص متقاضی باید مدارکی را ارائه نماید که ثابت کند توانایی اداره زندگی خود و خانواده اش را دارد و می تواند هزینه های آن ها را تأمین نماید. به طور کلی دریافت ویزای همراه کشور ایتالیا چندان آسان نیست.

این نکته را در نظر داشته باشید که دریافت ویزای دانشجویی نمی تواند منجر به اقامت دائم ایتالیا شود. دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیلات خود در صورتیکه موفق به پیدا کردن شغل مناسب نشوند، باید به کشور خود بازگردند. بنابراین دانشجویان باید بعد از فارغ التحصیلی ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری و یا سرمایه گذاری تبدیل کنند.

برای دریافت ویزای همراه کشور ایتالیا مدارک زیر مورد نیاز است:

 

دریافت فرم درخواست ویزا و تکمیل آن

ارائه گواهی مبنی بر تمکن شخص برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده اش

ارائه پاسپورت با اعتبار کافی

ارائه مدارک شناسایی اعضا

ارائه سند ازدواج

ارائه عکس پاسپورتی

ارائه رسید از پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای همراه

ارائه انگیزه نامه

ارائه مدارک مجوز اقامت ایتالیا (مدارک فرد اصلی)

مشخص بودن محل اقامت در کشور ایتالیا

ارائه گواهی نامه معتبر (برای شهروندان غیر آمریکایی)

 

کار ضمن تحصیل دکتری در ایتالیا

از آنجایی که تحصیل دکتری در ایتالیا، بیشتر در زمینه تحقیقات می باشد، افراد شرایط بسیار مناسبی برای ورود به بازار کار و کسب تجربه خواهند داشت. دانشجویان مقطع دکتری در ایتالیا می توانند در زمینه رشته خود و در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند و همزمان به کار دانشجویی در ایتالیا نیز پرداخته و از این طریق مبالغی را دریافت کنند.

این دسته از افراد می توانند شغل هایی همچون تدریس، دستیاری و... را قبول کرده و به فرصت مناسبی برای رشد و رسیدن به جایگاه موردنظرشان برسند. قطعا افرادی که در مقطع دکتری مشغول به تحصیل می باشند از جایگاه و اعتبار علمی بالایی برخوردار خواهند بود و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی متعددی، راغب به همکاری با دانشجویان مقطع دکتری شده که این امر افراد ر وارد مسیر کار ضمن تحصیل خواهد کرد.

شرایط کار بعد از تحصیل دکترا در ایتالیا

شرایط کار بعد از تحصیل در کشور ایتالیا را در این بخش به طور کامل شرح می دهیم. دانشگاه های درجه یک ایتالیا برنامه های متنوع و جالبی را برای تحصیل دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند. شما با دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا می توانید ضمن اینکه در این کشور تحصیل می کنید، اجازه کار پاره وقت نیز داشته باشید. به این صورت که تحصیل و کار را با هم تجربه می کنید و می توانید پس از اتمام تحصیلات اجازه جستجوی کار در این کشور زیبا را دریافت کنید. کشور ایتالیا دارای بهترین و زیباترین شهرهای دانشجویی است که تجربه زندگی در آن ها برای بسیاری از دانشجویان جذاب و لذت بخش است. معیارهای واجد شرایط بودن برای stay back visa ( اقامت پس از ویزا) کشور ایتالیا از مقطع کارشناسی ارشد ارزیابی می شود. بنابراین اقامت پس از تحصیلات فقط در دوراه های کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است و دانشجویان دوره کارشناسی از این امکان بهره مند نیستند. اجازه اقامت ایتالیا پس از تحصیل بسته به دانشگاه های مختلف فرق می کند. این امکان معمولاً بین 6 تا 12 ماه به شخص داده می شود که بعد از اتمام دوره تحصیلی خود به دنبال کار بگردد و از این طریق بتواند ویزای خود را از تحصیلی به کاری تبدیل کند. اگر در این بازه زمانی دانشجو کار پیدا نکند باید به کشورش بازگردد. در نمودار زیر نرخ بیکاری را در کشور ایتالیا مشاهده می نمایید.

نمودار نرخ بیکاری ایتالیا

مزایای تحصیل دکتری در ایتالیا

همه افراد به خوبی می‌دانند که با فارغ التحصیلی در مقطع دکتری ایتالیا چه شرایط ویژه و منحصر به فردی، انتظار آنها را می کشد و به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در ادامه به برخی از این نقطه مثبت ها در قالب مزایای تحصیل دکتری در ایتالیا اشاره نماییم:

  • قابلیت بهره مندی از ویزا و اقامت شینگن و سفر به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا
  • رسیدن به اقامت و پاسپورت ایتالیا
  • امکان استفاده از بورسیه تحصیلی
  • ورود به بازار کار مناسب
  • دریافت درآمد و حقوق ایده آل
  • تحصیل در یکی از معتبرترین سیستم‌های آموزشی دنیا

 

سوالات متداول

✅ هزینه تحصیل دکترا در ایتالیا چقدر است؟

بیش از هزار یورو در سال.

✅ طول دوره دکتری در ایتالیا چقدر است؟

بین 3 تا 5 سال.

✅ پرطرفدارترین رشته های تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا کدامند؟

رشته های محیط زیست، رشته های مهندسی و رشته های مدیریت.

✅ ویزای همراه دانشجویی در مقطع دکترا صادر می شود؟

بله؛ اما همزمان با ویزای فرد اصلی صادر نمی شود.


_____________سخن پایانی____________

تحصیل دکترا در ایتالیا، هزینه، پست داک در ایتالیا، فول فاند دکتری ایتالیا، مدارک پذیرش و فاند در مقطع دکترای ایتالیا در این مقاله به طور مفصل و مفید توضیح داده شد. کشور ایتالیا به عنوان یکی از بهترین کشورها در خصوص بورسیه های تحصیلی متنوع و همچنین هزینه های پایین تحصیل و زندگی معروف شده است که به همین دلیل امروزه متقاضیانی بسیاری از سراسر جهان تمایل به تحصیل در دانشگاه های این کشور و زندگی در شهرهای زیبای آن دارند. روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور ایتالیا وجود دارد که روش تحصیلی یکی از آن ها محسوب می شود. روش های دیگر عبارتند از: کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی. هم اکنون خودحمایتی ایتالیا و اخذ اقامت تحصیلی این کشور بهترین روش های مهاجرت به ایتالیا محسوب می شوند. کشورهای دیگر اروپایی که این امکان را دارند اسپانیا، فرانسه و اتریش می باشند. با توجه به شرایط مهاجرت و تحصیل دکتری در ایتالیا، سعی شد در این مقاله اطلاعات دقیق و کاملی به شما عزیزان ارائه شود. چنانچه خواهان اطلاعات بیشتری در زمینه دکتری در ایتالیا هستید، می توانید از طریق تماس تلفنی با موسسه ملک پور اطلاعات و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را در پای همین مقاله یا در وبسایت رسمی موسسه درج نمایید تا در اولین فرصت به پرسش های شما پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
هادی قوامی
سلام. خسته نباشید میگم به شما بابت سایت عالیتون. ایا بعد از تحصیل دکترا در ایتالیا و پس از فارغ التحصیلی امکان کار در دیگر کشور های اتحادیه اروپا وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورت دریافت پیشنهاد و دعوتنامه کاری بله
محمد قاعدی
سلام عرض ادب و خسته نباشید خدمت شما عزیزان. ایا با اتمام تحصیل دکتری در ایتالیا امکان این وجود داره که در دیگر کشور های حوزه شنگن به جست و جوی کار بپردازیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام و احترام بله درصورت دریافت پیشنهاد کاری می توانید اقامت کاری دریافت کنید
صبا هاشمی
سلام و وقت بخیر.ممنون بابت اطلاعات خوبی که ارائه دادید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، متشکریم از همراهی شما دوست گرامی.
پوریا
سلام خیلی ممنون بابت اطلاعات خوبتون ، آیا امکان دریافت ویزا همراه در ایتالیا وجود داره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز متاسفانه امکان اخذ ویزای همراه وجود ندارد.
ماریا
سلام، آیا امکان دریافت فول فاند برای دکترا در ایتالیا وجود دارد؟ چقدر شانس هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن رزومه قوی امکان اخذ بورسیه وجود دارد.
کوثر سواری
سلام عرض ادب من 29 سالمه کارشناسی ارشد معماری دارم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای ایتالیا شانس اقدام دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز سن شما برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری مناسب می باشد.
فرنوش صادقی
سلام خسته نباشید ایا 47 سال سن و گپ تحصیلی 14 ساله میشه برای مقطع دکترا درخواست داد؟ البته رزومه خوبی دارم و مقالات معتبر هدفم دریافت فاند هست از نظرتون بازار کار در ایتالیا برای رشته های مدیریتی خوبه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز امکان دریافت پذیرش و ویزا با شرایط سنی ذکر شده را خواهید داشت. از نظر شرایط کاری گزینه های بهتری نسبت به ایتالیا می توانید پیش رو داشته باشید.
جباری
من برای تحصیل دکترا در کشور ایتالیا اقدام کردم اما چون مدرک زبانم پایین بود بهم پذیرش ندادن. با چه مدرک زبانی شانسم برای دریافت پذیرش بالا میره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورتی که بتوانید سطح زبان خود را به سطح آیلتس 7 برسانید می تواند شانس شما برای انجام کار تقویت نماید اما داشتن مدرک زبان تضمین کننده این امر نیست.
علی نصراله زاده
سلام، ایا اگر فوق لیسانس حقوق داشته باشیم، میتونیم برای دکتری در ایتالیا اقدام کنیم؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. تحصیل شما بسته به گرایشتان میتواند امکان پذیر باشد ولی برای این امر باید سوپروایزر داشته باشید تا پذیرش دریافت نمایید.
ریماس
سلام عرض ادب من 34 سالمه کارشناسی ارشد جغرافیا دارم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای ایتالیا شانس اقدام دارم؟ من طلاق هم گرفتم دختر ۱۲ ساله هم دارم میشه همراهم ببرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط سنی شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا مناسب می‌باشد اما در نظر داشته باشید پس از ورود شما به خاک ایتالیا بعد از گذشت ۶ ماه می‌توان برای فرزندتان درخواست ویزا داد.
neda
سلام خداقوت بنده 38ساله هستم سطح زبانم در 6 هست و برای مقطع دکتری میخواستم اقدام کنم آیا امکانش هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. در صورتی که بتوانید سطح زبان خود را تقویت کنید و یک سوپروایزر داشته باشید شانس دریافت پذیرش خواهید داشت.
Somayeh
سلام وقت بخیر در طی تحصیل دکترا اجازه کار در این کشور را خواهیم داشت ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شما حین تحصیل اجازه کار در داخل و یا حتی خارج از دانشگاه را دارید.
کیمیا
سلام روز شما بخیر من در حال حاضر دانشجوی سال آخر مقطع ارشد دانشگاه علم و صنعت هستم و قصد دارم در مقطع دکتری در ایتالیا تحصیل کنم سوالی که دارم این هستش که من تحصیل دبیرستانم به دلیل اینکه هنرستان بودم ۱۱ ساله بوده بعد از اون مقطع کاردانی را شروع کردم به مدت دوسال و بعد برای کارشناسی پیوسته کنکور دادم و به دانشگاه رفتم. سوال من این هستش که آیا مشکلی برای مدارک سفارت خواهم داشت چون تحصیل دبیرستانم ۱۲ ساله نبوده؟ و اینکه باید مدرک کاردانی رو حتما بهشون ارائه کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می‌توانید با مدارک موجود اقدام نمایید در ضمن مدارک همه مقاطع را بایستی ارائه دهید.
کیمیا
سلام روز شما بخیر من در حال حاضر دانشجوی سال آخر مقطع ارشد دانشگاه علم و صنعت هستم و قصد دارم در مقطع دکتری در ایتالیا تحصیل کنم سوالی که دارم این هستش که من تحصیل دبیرستانم به دلیل اینکه هنرستان بودم ۱۱ ساله بوده بعد از اون مقطع کاردانی را شروع کردم به مدت دوسال و بعد برای کارشناسی پیوسته کنکور دادم و به دانشگاه رفتم. سوال من این هستش که آیا مشکلی برای مدارک سفارت خواهم داشت چون تحصیل دبیرستانم ۱۲ ساله نبوده؟ و اینکه باید مدرک کاردانی رو حتما بهشون ارائه کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. در خصوص ارائه مدارک باید از وکیل مهاجرت پرسیده شود تا شما را در خصوص ارائه صحیح مدارک راهنمایی کند. اما به طور معمول شما باید همه مدارک و سوابق تحصیلی خود را ارائه نمایید و با توجه به اینکه مدرک فوق لیسانس ندارید نگرانی بابت دیپلم خود نداشته باشید.
علیرضا قربانی
سلام و عرض ادب. من 44 سالمه و دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم می خواستم بپرسم که ایا برای تحصیل دکترا ایتالیا محدودیت سنی وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیلی دوست عزیز برای تحصیل در مقطع دکترا شهر سنی مطرح نمی‌باشد اما هرچه سن شما پایین‌تر باشد شانس ویزای شما بالاتر است.
الهام
وضعیت اقامت فارغ‌التحصیلان دکترا در ایتالیا بعد از فارغ‌التحصیل شدن به چه صورت است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. فارغ التحصیلان میتوانند در این کشور کاریابی نموده و اقامت کاری دریافت کرده و پس از آن اقامت دائم و پاسپورت دریافت کنند.
نرگس مینایی
سلام وقت بخیر برای تحصیل دکترا در ایتالیا چه مدارکی و چه پروسه ای باید سپری کنم؟ ایا باید خودم روندش رو پیگیری کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای این امر باید مدرک زبان در حد 7 آیلتس داشته باشید و یک سوپروایزر پیدا کنید تا با پذیرش شما موافقت نماید و خودتان هم میتوانید این امر را پیش ببرید.
Mina
سلام خسته نباشید آیا تحصیل دکترا در رشته حسابداری در ایتالیا ممکنه در صورتی که کارشناسی و ارشد را در ایران گرفتم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورتی که بتوانید سوپروایزر داشته باشید امکان این امر وجود دارد.
کامرانی فرد
یا سلام و درود فراوان من دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی صنایغ از دانشگاه خواجه نصیر هستم و تصمیم دارم برای مقطع دکترا برای ایتالیا اقدام کنم. آیا شرایط سنی برای ویزا مهم است ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به طور معمول خیر، شرایط سنی در مقطع دکترا اهمیت چندانی ندارد.
نغمه
سلام. روزتون به خیر. اگر دکترا داشته باشیم، میتونیم مجدد برای دکترا در ایتالیا اقدام کنیم؟ و نمره زبانمون چند باید باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورت داشتن سوپروایزر میتوانید برای این مقطع اقدام نمایید و به طور معمول حداقل آیلتس 6.5-7 باید داشته باشید.
بردیا قاسمی
سلان و عرض ارادت تحصیل تو مقطع دکترا تو همه کشورها رایگانه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز تحصیل در مقطع دکترا رایگان نمی‌باشد و بستگی به رزومه شما دارد که بتوانید به چه مقدار فاند از سوپروایزر دریافت کنید
نیما نصراللهی
سلام و درود خدمت شما ایا برای مهاجرت اقدام از طریق روشی مثل پست داک مناسبه و اصلا این دوره ها جزو سالهای اقامت حساب میشه؟ یا بهتره بنده که ۳۲ سالمه و دکترای معماری دارم مستقیم برای کار اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز مسلما اگر بتوانید از همان ابتدا برای مسیر کاری اقدام کنید سریع تر می توانید به اقامت دست یابید.
صفا
سلام برای تحصیل دکترا میخواستم اقدام کنم امکان دریافت بورسیه هست؟ ایلتس 7دارم و رشته ام معماری هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شانس دریافت بورسیه خواهید داشت و ممکن است سوپروایزر به شما در این زمینه کمک کند.
مشاوره رایگان