دانشگاه تورین ایتالیا

بدون نظر

مقاله ای که مطالعه می نمایید؛ University of Turin که بیش از هزار سال است در زمینه تدریس و تحقیق در این کشور پیشرو می باشد را مورد تحقیق و بررسی قرار دادیم. بر آنیم تا در خصوص دانشگاه تورین ایتالیا، رشته های دانشگاه تورین، نحوه اپلای و بسیاری از موارد دیگر به بررسی جزئیات مرتبط بپردازیم. لازم به ذکر است اطلاعات موجود در مقاله پیش رو پس از بررسی و ترجمه سایت دانشگاه تورین ایتالیا و با مشورت وکلای بومی این کشور به نگارش درآمده است. توجه بفرمایید صرف ارائه اطلاعات در خصوص هر موردی به معنای ارائه خدمات در آن حوزه خاص نمی باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات در خصوص تحصیل در ایتالیا و دیگر کشورهای طراز اول جهانی با موسسه MIE اتریش تماس برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان و مشورت کارشناسان ارشد مجموعه بهره مند گردید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

نمایی از پردیس دانشگاه تورین

معرفی دانشگاه تورین

دانشگاه تورین ایتالیا واقع در شهری با همین نام در شمال کشور یکی از قدیمی ترین، معتبرترین و جامع ترین دانشگاه های این کشور است، که تقریباً تمامی رشته های تحصیلی در تمام گرایش ها بجز مهندسی را در بیش از 120 ساختمان وابسته دانشگاه در کشور ایتالیا تدریس می نماید. دانشگاه میزبان بیش از هشت هزار دانشجو است که تعداد زیادی از این دانشجوها را متقاضیان بین المللی از سرتاسر دنیا تشکیل می دهند. در معرفی University of Turin باید گفت که زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1404 بر می گردد و از آن زمان تا کنون این دانشگاه تقریباً تمامی رشته ها را از حقوق، اقتصاد، مدیریت و علوم ورزشی گرفته تا رشته های مرتبط با پزشکی و گرایش های زیر مجموعه آن تحت پوشش خود قرار داده است.

پردیس های دانشگاه Turin ایتالیا

رشته های دانشگاه تورین در سه دپارتمان اصلی؛ ادبیات و زبان های خارجی، روانشناسی و فرهنگ های مدرن، تکنولوژی و علوم تقسیم شده است. این سه دپارتمان به صورت مستقیم 6 دانشکده اصلی دانشگاه را مدیریت می کنند که عبارت اند از؛ دانشکده کشاورزی و دامپزشکی، دانشکده علوم انسانی، دانشکده حقوق، سیاست و علوم اجتماعی-اقتصادی، دانشکده مدیریت و اقتصاد، مدرسه پزشکی و در نهایت مدرسه علوم طبیعی. پردیس های دانشگاه Turin ایتالیا هفت عدد هستند که خارج از شهر مستقر شده اند. این هفت پردیس در سایت دانشگاه تورین ایتالیا معرفی شده اند که در این جا به ذکر اسامی آن ها اکتفا خواهیم نمود.

پردیس های دانشگاه Turin ایتالیا

پردیس Alba

پردیس Aosta

پردیس Asti

پردیس Biella

پردیس Cuneo

پردیس Ivrea

پردیس Savigliano

ویدیو موسسه MIE در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


فایل صوتی موسسه MIE در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

رتبه دانشگاه تورین ایتالیا

دانشگاه ظرف 50 سال گذشته همواره در زمره بهترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می آمد و ظرف سی سال گذشته در صدر چهارصد دانشگاه برتر دنیا قرار داشت. شما می توانید رتبه دانشگاه را در سایت دانشگاه ملاحظه نمایید.

رتبه دانشگاه تورین ایتالیا

جایگاه در سطح جهانی

230

جایگاه در سطح کشور

5

کیفیت آموزش

234

رتبه جهانی در استخدام فارغ التحصیلان

1114

رتبه QS

334

رتبه بندی U-Multirank

1614

 

دانشکده های University of Turin

بر اساس اطلاعات مندرج در سایت دانشگاه تورین این دانشگاه شش دانشکده اصلی دارد که هر کدام تقریباً تمامی گرایش های مرتبط و زیر عنوان های اصلی را تحت پوشش قرار می دهند. برای پیش ثبت نام دانشگاه تورین ایتالیا در رشته های مربوط به هر یک از این دانشکده ها متقاضیان می بایست اطلاعات مرتبط را از وب سایت مرتبط به همان دانشکده برداشت نمایند.

دانشکده های University of Turin

دانشکده مدیریت و اقتصاد

دانشکده کشاورزی و دامپزشکی

 دانشگاه پزشکی

دانشکده علوم انسانی

دانشگاه علوم طبیعی

دانشکده حقوق، سیاست و علوم اجتماعی-اقتصادی

 

تک تک این دانشکده ها در دانشگاه زیر گروه ها و بخش های مرتبط به خود را دارند در جدول زیر می توانید بخش های اصلی دانشگاه را مشاهده نمایید.

گروه علوم کشاورزی، جنگل و مواد غذایی

گروه حقوق

گروه شیمی

علوم زیستی و زیست شناسی سیستم ها

گروه علوم بالینی و زیستی

بخش مدیریت

گروه علوم کامپیوتر

گروه ریاضی

گروه فرهنگ، سیاست و جامعه

گروه علوم پزشکی

گروه علوم و فناوری دارو

گروه بیوتکنولوژی مولکولی و علوم بهداشتی

گروه علوم زمین

گروه علوم اعصاب

بخش اقتصاد و آمار

بخش انکولوژی

اقتصاد، مطالعات اجتماعی، ریاضیات کاربردی و آمار

گروه فلسفه و علوم تربیتی

گروه زبان های خارجی، ادبیات و فرهنگ های مدرن

گروه فیزیک

گروه مطالعات تاریخی

گروه روانشناسی

گروه علوم انسانی

گروه علوم بهداشت عمومی و اطفال

گروه علوم دامپزشکی

گروه علوم جراحی

گروه مطالعات و برنامه ریزی منطقه ای و شهری بین دانشگاهی

 

دانشگاه ورونا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه مسینا

در این مقاله ما تمام جوانب تحصیل در دانشگاه مسینا را به شما خواهیم آموخت.

رشته های دانشگاه تورین

رشته های دانشگاه تورین را دانشگاه در هر سال تحصیلی پس از تایید وزارت علوم و آموزش خود در سایت رسمی خود دانشگاه اعلام می نماید. در ذیل این مطلب عناوین رشته های تحصیلی ایتالیا در تورین را بر اساس گروه های تحصیلی تقسیم بندی کرده و در اختیار شما بزرگواران قرار داده ایم.

رشته های دانشگاه تورین

علوم و فنون کشاورزی

تکنولوژی غذایی

زیست شناسی محیطی

مدیریت کسب و کار

علوم کشاورزی

علوم سیستم های طبیعی

علم و فناوری مواد غذایی

علوم حیوانات

مدیریت اطلاعات و ارتباطات تجاری

بیوتکنولوژی گیاهی

زمین های جنگلی و سیستم های علم و فناوری

امور مالی شرکتی و بازارهای مالی

فناوری شیمی

علوم و فناوری مواد

مدیریت کسب و کار دیجیتال

شیمی بالینی، قانونی و کنترل دوپینگ

علم شیمی / علم مواد

علوم و فنون پیشرفته در ورزش

شیمی صنعتی

شیمی محیطی

بیوتکنولوژی برای علوم اعصاب

پزشکی و جراحی

حرفه های بهداشتی علوم توانبخشی

فیزیک سیستم های پیچیده

علوم بین المللی، توسعه و همکاری

ارتباطات بین فرهنگی

علوم بدن و ذهن

علوم سیاسی و اجتماعی

علوم استراتژیک و امنیتی

روانشناسی جرم شناسی و قضایی

ارتباطات، فناوری اطلاعات و ارتباطات و رسانه

مطالعات دولتی

پرستاری اطفال

مطالعات بین المللی

ارتباطات عمومی و سیاسی

علوم پرستاری و مامایی

تحلیل و سیاست اقتصادی

مردم شناسی فرهنگی و قوم شناسی

تکنیک های پروتز صوتی

جامعه شناسی

شیمی و فناوری دارویی

مامایی

محصولات گیاهی

علوم زمین و علوم کاربردی زمین

فیزیوتراپی

اقتصاد/ اقتصاد و مدیریت

اقتصاد و آمار برای سازمان ها

دندانپزشکی

اقتصاد محیط زیست، فرهنگ و قلمرو

زبان‌ها و ادبیات مدرن

دامپزشکی

ارتباطات بین المللی برای گردشگری

مدیریت و کنترل بازرگانی

میراث فرهنگی

تاریخ

مدیریت استراتژیک و بازاریابی

حفاظت و مرمت میراث فرهنگی

باستان شناسی و تاریخ باستان

بیوتکنولوژی پزشکی

مطالعات آرشیو، کتابخانه و میراث فرهنگی

تاریخ هنر

تکنیک های نوروفیزیوپاتولوژی

میراث فرهنگی و گردشگری و توسعه سرزمینی

مطالعات مذهبی

اپتیک و بینایی سنجی

مطالعات ارتباطی

مطالعات مدیریت دیجیتال برخط

علوم و فنون روانشناسی

حقوق جهانی و مطالعات حقوقی فراملی

قانون کشاورزی و مواد غذایی

روانشناسی بالینی

مشاوره کار و مدیریت منابع انسانی

مطالعات حقوقی اروپا

کار و روانشناسی سازمانی

علوم حقوقی برای شرکت ها و موسسات

حقوق

تکنیک های آزمایشگاهی زیست پزشکی

کمک های ارتوپتیک و چشم پزشکی

زیست شناسی سلولی و مولکولی

تکنیک های شنوایی سنجی

گفتار و زبان درمانی

بیوتکنولوژی صنعتی

بهداشت دندان

تولید و مدیریت حیوانات اهلی و وحشی

شرایط پذیرش دانشگاه تورین

شرایط پذیرش دانشگاه تورین ایتالیا برای دانشجویان خارجی و بومی در بسیاری از موارد مشترک است. برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در تمامی مقاطع دانشجویان می بایست مدرک تحصیلی معتبر از مقطع تحصیلی اسبق خود بتوانند به دانشگاه ارائه دهند. این مدرک می بایست بر اساس نظام آموزشی و قوانین مرتبط در ایتالیا مورد تایید و قبول این کشور باشد. در بسیاری از موارد و بسیاری از رشته ها همانند پزشکی و دندان پزشکی متقاضیان تحصیل در دانشگاه می بایست از پس آزمون ورودی برای اخذ پذیرش برآیند. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تورین ایتالیا نیز تقریباً در تمام رشته ها گذراندن مرحله مصاحبه با اساتید از الزامات ورود به دانشگاه به شمار می رود. در کنار این موارد نکته حائز اهمیت این است که در تمامی مقاطع متقاضیان می بایست مدرک زبان چه ایتالیایی و چه انگلیسی حداقل در سطح ب2 ایتالیایی و 6.5 آیلتس آکادمیک ارائه دهند. بسیاری از رشته ها ظرفیت محدودیت دارند که دانشجویان می بایست این مورد را نیز مد نظر قرار دهند.

شرایط تحصیل در دانشگاه Turin در مقطع کارشناسی

از جمله شرایط تحصیل در دانشگاه Turin در مقطع کارشناسی این است که متقاضی می بایست گواهی پایان دوره تحصیلی مدرسه را ارائه دهد که طبق قوانین ایتالیا معادل مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه ایتالیایی شناخته می شود. معمولاً تکمیل دوره تحصیلی بین سه الی چهار سال زمان می برد. جالب است بدانید بیش از 70 رشته تحصیلی در این دانشگاه تدریس می شود که بسیاری از آن ها گرایش ها و زیر شاخه های مربوط به خود را دارند. برای ورود به دانشگاه تورین ایتالیا و اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع در بسیاری از رشته ها دانشگاه آزمون ورودی تعریف کرده است که برای دادن این آزمون حضور در دانشگاه از الزامات است. مدرک زبان نیز از دیگر الزامات اخذ پذیرش از این دانشگاه در مقطع کارشناسی خواهد بود.

شرایط پذیرش دانشگاه تورین در مقطع کارشناسی ارشد

برنامه‌های آموزش مداوم (کارشناسی های ارشد تخصصی) دوره ‌هایی هستند که توسط University of Turin برای رفع نیازهای فرهنگی و عمیق برای بخش‌ های تخصصی، برای به‌ روزرسانی حرفه ‌ای و یادگیری مادام ‌العمر انجام می ‌شوند. فارغ التحصیلان همچنین می توانند با نهاد های خصوصی یا دولتی و با دانشگاه های داخلی یا خارجی همکاری داشته باشند. شرایط پذیرش دانشگاه تورین برای تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا؛ داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط، داشتن انگیزه نامه، داشتن مدرک زبان، داشتن شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا مد نظر دپارتمان مقصد می باشد. پذیرش در این مقطع در دانشگاه مستلزم رد شدن از سد مصاحبه با اساتید برای اخذ پذیرش می باشد. عموماً دو سال برای تکمیل این دوره تحصیلی لازم است.

تحصیل در دانشگاه تورین در مقطع دکترا

تحصیل در دانشگاه تورین در مقطع دکترا بالاترین مدرک دانشگاهی برای متقاضیان است که با هدف ارائه دانش، مهارت ها و توانایی های تحقیقاتی لازم برای شرکت در فعالیت های تحقیقاتی با کیفیت بالا در دانشگاه ها، موسسات دولتی یا ارگان های خصوصی انجام می شود. معمولاً 3 یا 4 سال برای تحصیل دکتری در ایتالیا مورد نیاز است. اخذ مدرک دکترا دانشگاه University of Turin مشروط به دفاع شفاهی موفق از پایان نامه در مقابل کمیته دفاع است. برای پیش ثبت نام دانشگاه Turin در مقطع دکترا دانشجو می بایست مدرک فوق لیسانس خود را از یک دانشگاه معتبر و در یک رشته معتبر دریافت کرده باشد. رشته های تحصیلی در این مقطع تنوع به نسبت کمتری از رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه دارند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه Turin

دانشجویانی که قصد دارند برای تحصیل در دوره های کارشناسی یا دوره های کارشناسی ارشد 5 ساله یا 6 ساله که به زبان ایتالیایی تدریس می شوند بدون تعداد مکان محدود (بدون آزمون ورودی) اقدام کنند، باید پیش از آن در آزمون مهارت زبان به صورت آنلاین شرکت کنند. متقاضیان برای قبولی در آزمون بایستی حداقل امتیاز 48 کسب کنند. در صورت عدم قبولی در آزمون، درخواست پیش از ثبت نام ویزای Universitaly وی رد می شود و نمی تواند در این دانشگاه برای سال تحصیلی مورد نظر ثبت نام کند. آزمون زبان ایتالیایی (TOLC ITALIANO L2) بر روی پلت فرم CISIA برگزار می شود و هر دانشجو تنها این امکان را دارد که فقط یک بار در آن شرکت کند. اطلاعات این آزمون نیز بر روی سایت دانشگاه موجود است. این آزمون از بخش های مختلف تشکیل شده است که به ترتیب شامل موارد زیر است:

  • شنیدار
  • درک مطلب
  • سوالات گرامری

آزمون باید در یکی از تاریخ های موجود ارائه شده توسط دانشگاه انجام شود. اگر به دلایل قابل اثبات نمی‌توانید در یکی از تاریخ‌های دانشگاه ثبت‌نام کنید، این امکان وجود دارد که از دانشگاه تقاضا کنید تا نتایج همان آزمون ایتالیایی را که در دانشگاه دیگری برگزار شده و گذرانده شده است بپذیرد، علی‌رغم اینکه نیازمند کسب حداقل نمره مورد نیاز توسط دانشگاه که 48 می باشد، خواهید بود. در صورتی که دانشجویان دارای مدرک مهارت زبان ایتالیایی B2 یا بالاتر باشند که تحت سیستم کیفیت CLIQ (گواهینامه زبان کیفیت ایتالیایی) صادر شده است از شرکت در آزمون مهارت ایتالیایی معاف خواهد بود. به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه Turin، مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه تورین چه به زبان ایتالیایی و چه برای تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی بایستی در سطح B2 باشد.

کارشناسی

حداقل ب 2 ایتالیایی یا آیلتس 6.5 آکادمیک

کارشناسی ارشد

حداقل ب 2 ایتالیایی یا آیلتس 6.5 آکادمیک

دکترا

حداقل c1 ایتالیایی یا آیلتس 7 آکادمیک

تقویم و زمان ددلاین دانشگاه تورین

تقویم و زمان ددلاین دانشگاه تورین (University of Turin) به این صورت است که به صورت کلی از اول اکتبر 2022 شروع و در انتهای سپتامبر به پایان می رسد. اما به صورت کلی زمان ددلاین دانشگاه های ایتالیا برای هر دپارتمان و رشته خاص را می بایست مستقیماً از سایت دانشگاه و دپارتمان مد نظر پیگیری و مشاهده نمود. در نظر داشته باشید بر اساس تقویم زمانی کشور ایتالیا زمان ددلاین دانشگاه تورین در بسیاری از رشته های تحصیلی در ایتالیا در دو ترم تابستان و زمستان می باشد. ترم زمستان از اواسط سپتامبر آغاز و تا اواسط فوریه ادامه دارد و ترم بهار از اواخر فوریه تا اواسط جولای خواهد بود. متقاضیان تحصیل در دانشگاه قطعاً می بایست سایت را به عنوان منبع و مرجع برای این گونه موارد مد نظر قرار دهند.

هزینه تحصیل در دانشگاه تورین ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه تورین ایتالیا (University of Turin) بسته به مقطع تحصیلی رنج قیمتی متفاوتی را شامل می شود که دانشجویان می توانند حین اپلای دانشگاه برای رشته مد نظر خود جزییات هزینه تحصیل در ایتالیا را برای سال تحصیلی پیش رو مشاهده نمایند. البته بسیاری از افراد مشمول بورسیه تحصیلی می شوند که حین پیش ثبت نام دانشگاه Turin می بایست درخواست آن را به دانشگاه ارائه دهند. هزینه های تحصیل در دانشگاه تورین ایتالیا مبلغی حدود 23 الی 40 هزار یورو را می تواند شامل شود.

هزینه زندگی دانشجویان University of Turin

هزینه زندگی دانشجویان University of Turin شامل هزینه های مربوط به محل اقامت، هزینه های کتب درسی، هزینه خورد و خوراک و هزینه حمل نقل است. به صورت کلی دانشجویان دانشگاه تورین ایتالیا هزینه های زندگی کمتری به نسبت دانشجویان شهرهای اصلی کشور دارند. به صورت میانگین می توانید هزینه زندگی در ایتالیا برای یک نفر دانشجو را در کمترین حالت مبلغی حدود 350 الی 450 یورو در ماه است. هزینه های مربوط به کتب درسی شاید مبلغی بین 300 الی 400 یورو در هر ترم تحصیلی باشد و هزینه های مربوط به حمل و نقل در هر ماه برای دانشجویان حدوداً 25 یورو خواهد بود. افرادی که مشمول بورسیه دانشگاه Turin هستند قاعدتاً از هزینه ها و شهریه های مربوط به تحصیلات خود معاف می باشند.

هزینه زندگی دانشجویان در تورین

هزینه بابت غذا و خوراک

200-350 یورو در ماه

هزینه کتب درسی و فتوکپی و غیره

300-400 یورو در هر ترم

حمل و نقل

25 یورو در هر ماه

هزینه های جانبی

50 یورو در ماه

 

پردیس دانشگاه تورین در ایتالیا

بورسیه دانشگاه تورین ایتالیا

دانشگاه Turin ایتالیا برای تقدیر و تشکر و بعضاً برای کمک به دانشجویان ممتاز و شایسته ای که برای پوشش هزینه های تحصیل دچار مضیغه هستند؛ کمک های مالی و جوایزی را در نظر گرفته است. بورسیه دانشگاه تورین ایتالیا هم از دانشجویان ملی هم دانشجویان بین المللی با پشتوانه دانشگاه و دولت و سازمان های ملی حمایت می نماید.

بورسیه "دانشجویان در معرض خطر"

برای دانشجویان اوکراینی و دانشجویان افغان در نظر گرفته شده است. این بورسیه دانشگاه تورین ایتالیا برای مقطع کارشناسی و به مبلغ 9.600 یورو می باشد. این دانشجویان نیازی به دادن آزمون ورودی ندارند و برای کل دوره کارشناسی از این امکان برخوردار خواهند بود. بسیار مهم است که این افراد در مرحله پیش ثبت نام University of Turin ملیت خود و درخواست دریافت بورسیه به واسطه ملیت خود را ذکر نمایند.

کمک هزینه تحصیلی دو ساله برای دانشجویان بین المللی

این بورسیه دانشگاه Turin به دانشجویانی با ملیت های؛ ژاپن، مکزیک، الجزایر، کامرون، گابن، ماداگاسکار، مالی، مراکش، جمهوری کنگو، رواندا، سنگال، تونس، اتحادیه کومور با مبلغ 9000 یورو در سال تعلق می گیرد.

بورسیه اینترنشنال پارتنرشیپ

University of Turin از دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشجویان دکترا، محققان، معلمان و دانشگاهیان در زمینه تحرک در چارچوب هر برنامه بورس تحصیلی ملی یا بین المللی استقبال می کند. فرصت های موجود در حال حاضر مربوط به تبادل دانشجو و محققین با کشور چین تحت عنوان "شورای بورس تحصیلی چین متعلق به دانشجویان و محققان چینی" می باشد.

خوابگاه دانشگاه تورین

دانشجویان دانشگاه تورین ایتالیا (University of Turin) قطعاً پیش از مهاجرت به بحث اسکان و اقامت خود می بایست بپردازند. دانشجویان برای اسکان چند گزینه انتخابی پیش روی خود دارند. هزینه های مربوط به خوابگاه دانشگاه تورین و یا اقامتگاه دانشجویان را می توانید در ذیل این مطلب مشاهده نمایید؛

گزینه اقامتی

متوسط هزینه

اتاق خصوصی

500 یورو در ماه

محل اقامت اختصاصی

800 یورو در ماه

استودیو

1100 یورو در ماه

آپارتمان دو خوابه

1400 یورو

آپارتمان 3 خوابه و بیشتر

1900 یورو

برای اطلاع از شرایط خوابگاه های دانشجویی ایتالیا مقاله نگارش شده را مطالعه فرمایید.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه Turin

شرایط تحصیل در ایتالیا برای اقامت بعد از اتمام آموزش در دانشگاه Turin برای تمامی دانشجویان بین المللی شرایط یکسانی را دارد. ایتالیا به دانشجویان دانشگاه تورین ایتالیا نیز یک بازه دوازده ماهه پس از فراغت از تحصیل برای یافتن شغل مرتبط با تحصیلات خود خواهد داد. منتهای مراتب نکته ای که دانشجویان علاقمند به تحصیل در این کشور می بایست مد نظر قرار دهند این است که به علت مشکل بیکاری در این کشور که حتی برای مردمان بومی آن میز معضل است و همچنین زبان بومی آن، بحث کاریابی برای اتباع خارجی را سخت و محدود کرده است. اما در هر صورت پس از گذشت حداقل پنج سال از اتمام تحصیلات و کار و سکونت در این کشور فارغ التحصیلان University of Turin امکان درخواست برای اقامت ایتالیا را خواهند داشت.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه تورین ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه تورین امکان پذیر است؟

بله. به علت تعداد بالای متقاضیان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه، امکان تحصیل در بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی نیز فراهم است.

✅ تحصیل در دانشگاه تورین ایتالیا در چه مقاطعی امکان پذیر است؟

اپلای برای تمامی مقاطع از کارشناسی تا بالاترین مقطع یعنی دکترا برای تمامی دانشجویان بومی و بین المللی امکان پذیر است.

✅ امکان تحصیل در کدام رشته های تحصیلی در University of Turin برای دانشجویان بین المللی فراهم است؟

بر اساس اطلاعات موجود در سایت دانشگاه تورین ایتالیا، دانشجویان بین المللی محدودیتی برای انتخاب رشته در این دانشگاه نداشته و امکان تحصیل در تمامی رشته های موجود من جمله؛ پرستاری، پزشکی، دامپزشکی، دندان پزشکی، حقوق، اقتصاد، مدیریت و بسیاری از رشته های متنوع دیگر را دارند.

✅ آیا مدرک تحصیلی دانشگاه Turin ایتالیا معتبر است؟

بله. این دانشگاه با بیش از ششصد سال سابقه و تجربه به خصوص در نیم قرن اخیر همواره جزء ده دانشگاه برتر این کشور بوده و در عرصه بین المللی نیز مطرح بوده و مدرک آن در دنیا معتبر شناخته می شود.

سخن پایانی

دانشگاه تورین ایتالیا از جمله دانشگاه های معتبر، با قدمت بیش از 500 سال واقع در شمال این کشور است که از آن دسته دانشگاه هایی است که همه ساله با آغوش باز پذیرای تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی از سرتاسر دنیا می باشد. تنوع رشته ای دانشگاه تورین بسیار زیاد می باشد که این موضوع دست متقاضی را در انتخاب رشته تحصیلی متناسب با سابقه تحصیلی، کاری و علاقمندی وی باز می گذارد. یکی از نکات منفی که می توان به آن اشاره نمود بحث سختی کاریابی در این کشور است که کار دانشجو را پس از اتمام تحصیلات برای دستیابی به اقامت دائم با دشواری زیادی رو به رو خواهد کرد. شما عزیزان می توانید برای بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی خود به ایتالیا یا تمامی کشورهای درجه یک از آمریکا، کانادا، استرالیا گرفته تا برترین کشورهای اروپایی با موسسه ارتباط گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان و کمک کارشناسان مجرب ما در عرصه مهاجرت بهره مند گردید. در صورتی که همچنان در خصوص دانشگاه تورین ایتالیا برای شما ابهاماتی وجود دارد؛ سوالات خود را در بخش انتهایی همین نوشتار با همکاران ما در میان بگذارید. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان