تحصیل در ایتالیا

27 تیر 1401 7 نظر

تحصیل در ایتالیاتحصیل در ایتالیا، شرایط شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم و تحصیل در ایتالیا رایگان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا چقدر می باشد؟ آیا امکان اخذ بورس تحصیلی در ایتالیا وجود دارد؟ مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا کدامند؟ تحصیل در ایتالیا از جهات بسیاری قابل بحث می باشد. ما در ادامه به صورت مدون، ساده و خلاصه اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن را خدمت شما متقاضیان گرامی ارائه می نماییم. با توجه به آنکه هزینه تحصیل در کشور ایتالیا پایین می باشد سالانه توجه متقاضیان بسیاری را که به دنبال تحصیل ارزان و رایگان هستند به خود جلب می کند. شما عزیزان می توانید با مشاوران موسسه ملک پور (MIE) تماس حاصل نمایید و پاسخ سوالات و ابهامات خود را درخصوص تحصیل در ایتالیا و سایر کشورها دریافت کرده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. مباحثی که در این مقاله بررسی می گردند به شرح زیر می باشند:

تماس با ما

 

آشنایی با کشور ایتالیا و شرایط تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا به دلیل ارزانی و داشتن دانشگاه های معتبر توجه افراد بسیاری را به خود جلب می کند. کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر رم می باشد. واحد پول ایتالیا، یورو و زبان رسمی آن، زبان ایتالیایی است. ایتالیا با جمعیت حدود 60 میلیون و 600 هزار نفر سومین کشور پرجمعیت در دنیا است. کشور ایتالیا پس از لندن و پاریس یکی از مقاصد اصلی گردشگری در جهان می باشد. مساحت ایتالیا حدوداً 301 هزار و 340 کیلومتر مربع است و آب و هوای مدیترانه ای دارد. تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است.

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است. جالب است که امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی ایتالیا نیز ممکن است و این بستگی به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر دارد. تحصیل در ایتالیا رایگان نیست؛ اما تعدد و تنوع بورسیه های اعطا شده در این کشور به حدیست که تقریباً تحصیل در ایتالیا رایگان را رقم می زند. البته که به طور کلی، هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا نسبت به دانشگاه خصوصی کمتر می باشد. شرایط تحصیل در ایتالیا و شرایط سنی تحصیل در ایتالیا حاکی از محدودیت سنی و اهمیت گپ تحصیلی جهت ادامه تحصیل در این کشور می باشد. شرایط سنی تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف، متفاوت است که در بخش مربوطه به آن اشاره خواهد شد.

 

 • ویدئوی دوم موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در ایتالیا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط امتحان پزشکی در ایتالیا

 

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد شرایط امتحان پزشکی در ایتالیا

 

در صورتی که مشتاق دریافت اطلاعات در این باب هستید با ما همراه باشید در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. 

تحصیل در کانادا

?مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل?

 

تحصیل در ایتالیا در مدارس

تحصیل در ایتالیا در مدارس ابتدایی از سن شش سالگی شروع می شود. البته قبل از این مقطع، از سن 3 سالگی مهد کودک هم وجود دارد که البته حضور در مهدکودک اجباری نیست و تحصیل در ایتالیا به صورت اجباری از سن شش سالگی آغاز می گردد. ساعات مدرسه مهد کودک معمولا از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر است. مدارس به دو صورت دولتی و خصوصی هستند و دروس آموزشی تقریباً یکسان است البته در برخی از مدارس دروس هنرهای تجسمی و موسیقی و زبان اسپانیایی هم تدریس می شود. پس از اتمام دوره ابتدایی دانش آموزان در سن 11 سالگی وارد مقطع متوسطه یا راهنمایی می شوند که طول این مقطع سه سال می باشد. مدارس ابتدایی و متوسطه 30 ساعت در هفته کلاس برگزار می کنند. دانش آموز تنها پس از اخذ سطح مطلوب و رضایت بخش در تمام دروس آموزشی در انتهای سال تحصیلی، می تواند به کلاس بعدی برود. دانش آموزان در سن 14 سالگی وارد مقطع دبیرستان می شوند. طول دوره تحصیلی در مقطع دبیرستان پنج سال است و سالیانه بین 6 تا 13 هزار یورو هزینه دارد. این مقاله توسط مشاوران موسسه ملک پور نگارش شده است و کپی برداری از آن منع قانونی دارد و از نظر شرعی حرام می باشد.

تحصیل در کانادا

?تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا?

 

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی برای افراد خارجی امکان پذیر است. تحصیل در این مقطع به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی است. ورود به برخی از رشته ها نیز آزمون ورودی دارد. طول دوره تحصیلی در این مقطع بین سه تا چهار سال می باشد و افراد برای اخذ پذیرش نیازمند ارائه مدرک زبان حداقل آیلتس 6 یا B1 ایتالیایی و مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله هستند. افراد برای دریافت ویزای تحصیل در ایتالیا بایستی هزینه زندگی را به همراه هزینه دانشگاه در حساب خود نشان دهند. شهریه دانشگاه بسته به رشته، در دانشگاه های دولتی یا خصوصی متفاوت است. به طور مثال تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی دانشگاه های خصوصی در حدود 10 تا 25 هزار یورو هزینه در سال دارد. البته امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع وجود دارد که در قسمت های بعد به آن خواهیم پرداخت. جالب توجه است که تحصیل رشته های خاص و پرطرفداری چون طراحی مد و تحصیل پزشکی در ایتالیا نیز امکان پذیر است که شرایط تحصیل آن ها را می توانید در لینک های زیر مطالعه نمایید.

تحصیل در ایتالیا

?تحصیل پزشکی در ایتالیا?

تحصیل در ایتالیا

?تحصیل رشته طراحی مد در ایتالیا?

 

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد و تحصیل رایگان در ایتالیا

تحصیل در ایتالیاافرادی که قصد تحصیل رایگان در ایتالیا را دارند می توانند در مقطع کارشناسی ارشد با هزینه کم یا گاها رایگان در دانشگاه های این کشورمشغول به تحصیل شوند. تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد حدودا دو سال به طول می انجامد و به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع در دانشگاه های دولتی بالاست به همین دلیل دانشجویان می توانند به صورت رایگان در بهترین دانشگاه ها تحصیل کنند. در پایان این دوره تحصیلی ارئه پایان نامه الزامی است. شرایط سنی تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد، نهایتاً سی سال می باشد. هزینه دوره فوق لیسانس در دانشگاه خصوصی نیز بین 15 تا 35 هزار یورو در سال تخمین زده می شود. 

تحصیل در کانادا

?تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا?

 

تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری

تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری عموماً با بورسیه و حقوق همراه است. اخذ پذیرش در این مقطع نیازمند داشتن سوپروایزراست و فرد متقاضی تحصیل در دکتری بایستی با اساتید مختلف مکاتبه داشته باشد و موافقت جلب نماید. علاوه بر آن داشتن مدرک کارشناسی ارشد، مدرک زبان، انگیزه نامه و مقالات بین المللی الزامی است. طول دوره تحصیلی در این مقطع حدودا سه سال با هزینه سالیانه 7 تا 10 هزار یورو در دانشگاه های خصوصی می باشد.

تحصیل در کانادا

?تحصیل دکترا در ایتالیا?

 

تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه تحصیلی ایتالیا

امکان تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه تحصیلی ایتالیا امکان پذیر بوده و بورس به دو صورت بورسیه استانی و بورسیه دانشگاهی می باشد. بورسیه دانشگاهی که توسط دانشگاه زیر نظر اساتید اعطا می گردد و به ریز نمرات سال های اخیر فرد و سوابق تحصیلی او بستگی دارد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

 

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

 

بورسیه استانی به افرادی که درآمد سالانه آن ها زیر ده هزار یورو است تعلق می گیرد و با دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا، هزینه تحصیل و خوابگاه فرد رایگان خواهد بود. مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا شامل موارد زیر می باشد:

 • ترجمه فیش حقوقی پدر متقاضی یا شخصی که تحت تکلف اوست(برای اثبات عدم بی نیازی مالی)
 • تکمیل فرم درخواست بورسیه
 • اجاره نامه
 • گواهی حقوق پدر متقاضی به یورو(برای اثبات عدم بی نیازی مالی)

تحصیل در ایتالیا

?بورسیه تحصیلی ایتالیا?

 

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا تقریبا رایگان است چرا که اکثرا دانشجویان بورسیه تحصیلی دریافت می کنند. هزینه تحصیل در ایتالیا بسته به رشته و دانشگاه متغیر است. در دانشگاه های خصوصی هزینه تحصیل بالا است و در سال بسته به رشته از 6000 یورو تا 20000 یورو متغیر است. هزینه تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های دولتی نیز بین 850 تا 2000 یورو در سال می باشد. در خصوص هزینه های زندگی نیز می توان گفت هزینه ها بسته به سطح زندگی هر فرد و مکانی که اجاره می کند متغیر است و از 800 یورو در ماه به بالا می باشد. هزینه زندگی در پایتخت ایتالیا (رم) بالاتر است. در جدول زیر لیستی از قیمت ها در شهر رم جهت اطلاع شما متقاضیان عزیز ارائه شده است:

 

اجاره خانه در هر ماه

میانگین قیمت به یورو

آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1020

آپارتمان 1 خوابه خارج از شهر

695

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1956

آپارتمان 3 خوابه خارج از شهر

1191

اجناس

قیمت یه یورو

یک کیلوگرم گوشت تازه

15.32

یک لیتر شیر

1.20

تخم مرغ

2.81

یک کیلوگرم مرغ

8.58

آب معدنی

0.41

یک قرص نان

1.45

حمل و نقل

قیمت به یورو

تاکسی تا یک کیلومتر

1.47

1 لیتر بنزین

1.60

بلیط یک طرفه مترو

1.50

ماشین جدید و کوچک

20700

 

تحصیل در ایتالیا

?هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا?

 

کار دانشجویی و ضمن تحصیل در ایتالیا

دانشجو ضمن تحصیل در ایتالیا اجاره کار پاره وقت دارد. در مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته، در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و در مقطع دکتری نیز 30 ساعت در هفته، دانشجو اجازه کار دارد. میانگین درآمد برای هر ساعت بین 8 تا 10 یورو است و فرد می تواند بخشی از هزینه های خود را از این طریق تامین کند.

تحصیل در ایتالیا

 

تحصیل در ایتالیا

?کار ضمن تحصیل در ایتالیا?

 

شرایط اخذ ویزای همراه ایتالیا

فرد مشغول به تحصیل در ایتالیا امکان بردن همراه را ندارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود افراد متاهل که به دنبال مهاجرت از طریق تحصیل هستند برای سایر کشورهای اروپایی که امکان دریافت ویزای همراه وجود دارد مانند هلند، دانمارک، اتریش و... اقدام کنند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت از طریق تحصیل به این کشورها می توانید مقالات مربوطه در سایت مراجعه فرمایید.

 

دانشگاه های برتر ایتالیا برای ادامه تحصیل

تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های خصوصی و دولتی امکان پذیر است. ایتالیا از دانشگاه های معتبر و با رنک بالا برخوردار است که در ادامه به معرفی برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

 • دانشگاه پلی تکنیک میلان از بهترین دانشگاه های ایتالیا با رتبه 156 شهرت جهانی دارد و جزو بزرگترین دانشگاه فنی در دنیا است. تحصیل در این دانشگاه در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی می باشد. به همین دلیل یکی از محبوب ترین دانشگاه ها جهت تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان در اقصی نقاط دنیا است.
 • دانشگاه پیزا ایتالیا نیز از معتبرترین دانشگاه های دولتی ایتالیا بوده و رتبه 10 را در میان دانشگاه های ایتالیا و دارای رتبه 422 در جهان است. این دانشگاه در شهر توریستی پیزا قراردارد.
 • دانشگاه ساپینزا در رم از قدیمی ترین دانشگاه ها با رتبه 217 در جهان است. این دانشگاه در سال 1303 تاسیس گردیده است. دانشگاه ساپینزا همواره در رتبه های 1 تا 3 در بین دانشگاه های ایتالیا قراردارد.
 • دانشگاه بولونیا ایتالیا از دیگر دانشگاه های معتبر در اروپا است که در آن رشته های پزشکی به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد ودارای رتبه 180 در دنیا می باشد.
 • دانشگاه پادوا ایتالیا با بیش از 60000 دانشجو در شمال ایتالیا قراردارد و به شهر میلان و بولونیا نزدیک می باشد. دانشجویان می توانند به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی در این دانشگاه تحصیل کنند.

تحصیل در ایتالیا

?دانشگاه های ایتالیا?

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

برای تحصیل در ایتالیا فرد متقاضی در ابتدا باید از یک دانشگاه در این کشور پذیرش داشته باشد و پس از اخذ پذیرش برای دریافت ویزا اقدام کند. برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • گذرنامه دارای اعتبارتحصیل دکترا در اتریش
 • دارا بودن نامه پذیرش از دانشگاه
 • تمکن مالی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • فرم درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • عکس با ابعاد گذرنامه ای
 

موقعیت کار پس از تحصیل در ایتالیا

فرد پس از اتمام تحصیل در ایتالیا فرصت کوتاهی برای کاریابی دارد و تنها در صورتی که کار مورد نظر خود را پیدا کند می تواند به اقامت دست یابد. کسی که در کشور ایتالیا فارغ التحصیل شده باشد مسلماً شانس کاریابی بالاتر نسبت به سایر افراد خارجی خواهد داشت. تسلط بر زبان ایتالیایی در پیدا کردن کار بسیار اهمیت دارد. با توجه به آنکه کشور ایتالیا نرخ بیکاری بالایی دارد، درنتیجه پیداکردن کار تمام وقت در این کشور به راحتی امکان پذیر نخواهد بود. همین امر، یکی از معایب تحصیل در ایتالیا می باشد و کشورهایی نظیر آلمان و اتریش به دلیل نرخ بیکاری پایین، شرایط کاری بهتری در مقایسه با ایتالیا دارند. اما در کنار معایب تحصیل در ایتالیا، بایستی به مزایای تحصیل در این کشور از جمله تنوع بالای بورسیه های تحصیلی و شانس زیاد افراد در اخذ آن، اعتبار بالای مدرک تحصیلی و امکان تحصیل در رشته های به روز و مورد نیاز بازار کار به زبان انگلیسی توجه داشت. نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور ایتالیا را نشان می دهد:

تحصیل در ایتالیا

برای تحصیل در ایتالیا و یا سایر کشورها بررسی شرایط اقتصادی آن کشور برای کاریابی فرد پس از تحصیل و در رابطه با بحث درآمد و کیفیت زندگی در کشور مقصد، نقش بسزایی دارد و از دیگر فاکتورهایی است که باید در نظر گرفته شود. کشور ایتالیا در سال های اخیر پیشرفت اقتصادی خوبی نسبت به کشورهای همسایه خود نداشته است که در نمودار زیر نشان داده شده است:

تحصیل در ایتالیالذا پیشنهاد می گردد که برای تحصیل کشورهای پیشرفته اروپایی که شرایط کاری بهتر دارند را انتخاب کنید تا پس از تحصیل بتوانید به اقامت و تابعیت دست یابید.

تحصیل در ایتالیا
?کار در ایتالیا?
تحصیل در ایتالیا
?کار در اتریش?

موسسه ملک پور با توجه به تعدد جستجوی عبارت تحصیل در ایتالیا ملک پور و در پاسخ به اعتماد شما عزیزان، محصولی را تهیه کرده است که در آن به طور مفصل به شرایط تحصیل در ایتالیا 2021 و دیگر کشورها و همچنین سایر روش های مهاجرتی به کشورهای مختلف پرداخته است. توصیه می شود با تهیه و مشاهده ویدیوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت، شرایط خود را برای مهاجرت به تمامی کشورها از طرق مختلف تحصیل، کار و... بسنجید و همانند یک وکیل مهاجرتی نسبت به مهاجرت خود تصمیم گیری کنید. 

گام به گام تا اخذ اقامت

 

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در ایتالیا

فرد صرفاً با تحصیل در ایتالیا به اقامت و تابعیت این کشور دست پیدا نمی کند. دانشجو پس از اتمام تحصیل در ایتالیا این امکان را دارد که در مدت زمان کوتاه و مشخص در جست و جوی کار باشد و در صورتی که کار مورد نظر خود را نیابد باید این کشور را ترک نماید. فرد می‌تواند ضمن تحصیل در ایتالیا یا پس از آن از طریق ارتباط و مصاحبه با کارفرمایان ایتالیایی و دریافت پیشنهاد شغلی استخدام شود. در صورت استخدام، فرد موفق به دریافت ویزای کاری ایتالیا می گردد و می تواند به اقامت ایتالیا را اخذ نماید. اقامت کاری در کشور ایتالیا یک ساله است و شخص هر سال در صورت رعایت شرایطی، امکان تمدید آن را دارد. پس از پنج سال اقامت و کار در ایتالیا به همراه پرداخت بیمه و مالیات، فرد می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد. پس از دریافت اقامت دائم نیز فرد متقاضی با داشتن شرایط لازم از جمله تسلط به زبان ایتالیایی و دانستن تاریخ ایتالیا می تواند درخواست پاسپورت ایتالیایی و تابعیت آن را داشته باشد.

تحصیل در ایتالیا

?پاسپورت ایتالیا?


 

سوالات متداول در زمینه تحصیل در ایتالیا

✅ تحصیل رایگان در ایتالیا چگونه امکان پذیر است؟
دانشگاه های ایتالیا رایگان نیستند، اما با کسب بورسیه می توانید در دانشگاه های این کشور به رایگان تحصیل کنید.

✅ شرایط تحصیل در ایتالیا 2021 با مدرک دیپلم چیست؟
دارندگان مدرک دیپلم می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی از دانشگاه های این کشور پذیرش اخذ نمایند.

✅ شرایط تحصیل در ایتالیا 2021 بدون مدرک زبان چیست؟
برخی از دانشگاه ها ممکن است بدون مدرک زبان به متقاضی پذیرش بدهند، اما به دلیل کاهش شانس دریافت ویزا توصیه نمی شود که بدون مدرک زبان اقدام نمایید.

✅ آیا تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟
در برخی دانشگاه و رشته ها به زبان انگلیسی نیز می توانید تحصیل کنید.


 

_____________________ سخن پایانی درباره تحصیل در ایتالیا _____________________

تحصیل در ایتالیا، تحصیل در ایتالیا رایگان و شرایط شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم موضوعی است که در این مقاله به صورت جامع مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور ایتالیا ارزان است اما با توجه به آنکه شرایط اقتصادی و کاری خوبی نداشته و امکان بردن همراه نیز میسر نیست، در صورتی که قصد اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل دارید، پیشنهاد می شود که برای مهاجرت تحصیلی کشورهایی مانند اتریش، هلند و دانمارک که شرایط اقتصادی مطلوب دارند را در اولویت قرار دهید. در صورت نیاز به اطلاعات مفید تکمیلی در خصوص تحصیل در ایتالیا و یا سایر کشورها با مشاورین زبده موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین در قسمت انتهایی این مقاله در قسمت "ثبت پرسش" می توانید سوالات و ابهامات خود را بیان نموده و در زمانی کمتر از 12 ساعت پاسخ آن را دریافت نمایید.

امتیاز 4.8 از 5 ( 19 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نوشین
سلام من ۲۴سالمه متاهلم میخواستم برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی که تحصیلشون رایگان هست مهاجرت کنم اما میخوام با همسرم برم برای ایتالیا می تونم اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، از آنجایی که امکان اخذ ویزای همراه برای شخص محصل در ایتالیا وجود ندارد، می توانید جهت تحصیل رایگان برای کشوری همچون اتریش اقدام فرمایید. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی مقاله مربوطه را مطالعه نموده یا با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. * مانا باشید *
غلامعلی کرامتی
با سلام وخسته نباشید. من پزشک عمومی هستم.می خواهم جهت ادامه تحصیل به یک کشوری بروم که بتوانم رایگان تحصیل کنم وکاربکنم. خواهشمندم راهنمایی فرمایید. بسیار ممنونم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر شما را راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی ابتدا مدرک پزشکی شما باید معادلسازی شود و سپس ادامه تحصیلی بدهید. کشورهایی چون آلمان، اتریش و سوئد برای معادلسازی کشورهای خوبی هستند، پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهراد صالحی
سلام ممنون از مقاله خوبتون. من میخواستم برای تحصیل در ایتالیا اقدام کنم و رشته مد رو دنبال کنم، چون شنیدم اونجا خیلی پر طرفرداره ولی ویدئوی آقای دکتر در مورد بازار کار این کشور و نرخ بیکاری رو دیدم و یه مقدار نگران شدم که نتونم کار پیدا کنم و بعدش اقامت بگیرم. برای رشته های مد میتونم در کشور دیگری پذیرش بگیرم؟ من 26 سالمه و لیسانس هنر از دانشگاه دولتی دارم. زبانمم بد نیست و فکر کنم بتونم آیلتس 5 - 5 ونیم رو بگیرم. ممنون میشم راهنماییم کنید که چیکار کنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان درخصوص کار در کشور ایتالیا بلی متایفانه نرخ بیکاری این کشور بالاست اما درخصوص رشته مد شما هم می توانید برای کشور انگلستان و اتریش هم اقدام نمایید و یکی از نقاط مثبت کیس شما تحصیل در دانشگاه دولتی است که حتی برای تحصیل رایگان اتریش هم شانس دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی می شود. موفق باشید.
محمد امین
سلام کشور دیگه ای هم با شرایط مشابه هست که توی تمام مقاطع بورس بده ولی نرخ بیکاری کمتر و شرایط زندگی بهتری داشته باشه برای مهاجرین؟ ممنون از پاسخگویی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درخصوص بورسیه واقعیت امر این است که تقریبا اکثر کشورها دارند مثلا کشور انگلستان هم بورس هایی برای کشورهای جهان سوم مثل افغانستان، ایران پاکستان هر ساله ارائه می دهد اما این ها رقابتب و به افراد ممتاز ارائه میشه. درباره بورسیه استانی ایتالیا هم این بورس برای استان میلان بوده و هشتاد درصد سهمیه را میلانی ها دارند. بطور کلی شرایط دریافت بورس داشتن مدرک زبان مقالات علمی قوی نمرات بالا و از همه مهمتر داشتن سوپر وایزر یا استاد راهنماست. موفق باشید.
ابراهیمی
سلام و عرض ادب طبق تحقیقاتی که من داشتم و مطابق مقاله بسیاری عالی ای که شما نوشتید،اگرچه تحصیل در ایتالیا ارزون تر از خیلی از کشورها هست اما با توجه به نرخ بیکاری بالایی که این کشور داره، ایتالیا نمی تونه مقصد امنی برای آینده یک مهاجر باشه. حالا سوال من اینه که آیا جای دیگری هست که با هزینه پایین بشه تحصیل کرد و آینده شغلی شخص هم تا حدودی تضمین بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله کشورهایی مثل فرانسه - فنلاند و اسپانیا و... تحصیل تقریبا شهریه های پایینتری دارد . البته اطلاعات کاملی از خودتان نفرمودید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان استفاده فرمایید تا اطلاعات دقیق و کامل تری کسب فرمایید.
متین
شرایط تحصیل در ایتالیا 2022 به نظر شما چقدر میتونه متفاوت باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به احتمال خیلی زیاد خیر