تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

12 نظر

علاقه مندان به ایتالیا پس از اتمام دوره تحصیلی مدرسه و با داشتن دیپلم 12 ساله می توانند برای پذیرش مقطع لیسانس اقدام کنند، در دوره لیسانس و دانشگاه های دولتی رشته ها به زبان ایتالیایی تدریس می گردد، از این رو تسلط به زبان ایتالیایی برای تحصیل ضروری است. هزینه تحصیل در ایتالیا با دیپلم بسیار مناسب است اما داشتن تمکن مالی برای تحصیل و زندگی ضروری است. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم می پردازیم. برای پذیرش تحصیلی باید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید تمکن مالی شخص مناسب باشد و از پس هزینه های تحصیل و زندگی بر بیایید همچنین تکمیل فرم های ثبت نام و ارائه مدارک به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی ضروری است. اگر با مطالعه این مقاله ابهامات ذهنی شما در خصوص شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم همچنان باقی ماند، می توانید با برقراری تماس  با دفاتر موسسه و یا طرح سوال خود در بخش دیدگاه نسبت به رفع ابهامات ذهنی تان اقدام نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

 متقاضی تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم، باید گواهی پایان تحصیلی معتبر داشته باشید، تا بتوانید برای دوره لیسانس اقدام کند. توجه داشته باشید که در دوره لیسانس بسیاری از دروس به زبان ایتالیایی ارائه می‌شود، و ممکن است برای تحصیل در رشته تحصیلی مورد نظرتان نیاز به مدرک زبان ایتالیایی در حد b2 داشته باشید. البته بعضی از رشته ها هستند که برای تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی ارائه می شود، برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی نیز نیاز به داشتن مدرک تافل یا آیلتس خواهید داشت. همچنین برای دریافت پذیرش تحصیلی باید کلیه فرم های دانشگاه ها را به درستی تکمیل نمایید و فرم ها را در ددلاین ارسال فرمایید. در برخی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی در ایتالیا، برنامه‌های کالج یا فاندیشن‌های متعددی وجود دارد که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می دهد که با مدرک دیپلم برای تحصیل در این دوره ها اقدام کنند. در ادامه نحوه ثبت‌نام در دو نوع برنامه را شرح خواهیم داد:

کالج های ایتالیا

برای تحصیل در کالج ها، باید ابتدا به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و شرایط و نیازمندی‌های ثبت‌‌نام را بررسی کنید. بعد از آن، باید مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کرده و ثبت‌نام را با توجه به راهنمایی‌های مربوطه انجام دهید. برخی از مدارک مورد عبارتند از:

 • تکمیل فرم های ثبت‌نام و ارسال رزومه تحصیلی
 • ارائه مدارک ترجمه شده به زبان ایتالیایی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 •  فیش هزینه ثبت‌نام

دوره فاندیشن

با داشتن مدرک دیپلم می توانید در دوره فاندیشن نیز شرکت کنید که برخی از شرایط و مدارک مورد نیاز دوره فاندیشن عبارتند از:

 • تکمیل فرم های ثبت‌نام و ارسال رزومه تحصیلی
 • ارائه مدارک ترجمه شده به زبان ایتالیایی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 •  فیش هزینه ثبت‌نام
 • ارائه CV تحصیلی
 • توصیه نامه از 2 نفر از معلمین

لطفا توجه داشته باشید که ممکن است مدارک و شرایط ثبت‌نام برای هر برنامه یا فاندیشن متفاوت باشد. در بسیاری از موارد، معدل دیپلم می‌تواند در فرایند پذیرش به دوره‌های آموزشی بالاتر در ایتالیا مهم باشد اما هیچ مقرراتی در این زمینه وجود ندارد. حداقل معدل بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است و برخی دانشگاه‌ها ممکن است برای پذیرش، حداقل معدل مشخص کنند.

شرایط سنی پذیرش دانشگاه های ایتالیا با مدرک دیپلم

در ایتالیا پذیرش در دانشگاه ها به نوع رشته و دانشگاه بستگی دارد. شرط سنی برای پذیرش در دوره های کارشناسی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، اما عموماً متقاضیان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا برای متقاضیان به این صورت است که معمولاً باید حداقل 21 سال سن داشته باشند. ولی برای دریافت ویزا هرچه قدر سن پایین تر باشد شانس دریافت ویزا بالاتر می باشد. لازم به ذکر است برای اپلای ایتالیا و اخد پذیرش معمولا دانشگاه ها محدودیت سنی خاصی را تعریف نمی کنند ولی برای درخواست ویزا برخی از کشورها محدودیت هایی را برای افراد با سن بالا دارند. اما کشور ایتالیا برای اعطای ویزای تحصیلی نیز سخت گیری زیادی روی سن متقاضیان ندارد. در مقطع دکترا نیز متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا هیچ محدودیتی را از نظر سنی ندارند.

شرط معدل برای تحصیل با مدرک دیپلم در ایتالیا

در ایتالیا، پذیرش در دانشگاه ها با مدرک دیپلم به طور کلی به دانشگاه و برنامه تحصیلی خاص بستگی دارد. در حالی که برخی از دانشگاه ها و برنامه ها ممکن است، شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا وجود داشته باشد و به معدل خاصی (GPA) یا معادل آن نیاز داشته باشند، برخی دیگر ممکن است چنین الزاماتی نداشته باشند. به عنوان مثال، برخی از دانشگاه ها ممکن است به معدل حداقل 2.0 (از 4.0) یا معادل آن نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به معدل بالاتر 2.5 یا 3.0 نیاز داشته باشند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه‌ها ممکن است فاکتورهای دیگری مانند نمرات آزمون استاندارد یا مهارت زبان را هنگام ارزیابی متقاضیان برای پذیرش در نظر بگیرند.

مدارک و شرایط پذیرش تحصیلی در ایتالیا با دیپلم

برای درخواست پذیرش در یک دانشگاه در ایتالیا با مدرک دیپلم، متقاضیان به طور کلی باید مدارک زیر را ارائه دهند و شرایط زیر را داشته باشند:

 1. دیپلم دبیرستان: متقاضیان باید تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده باشند و دارای مدرک دیپلم di scuola secondaria superiore یا معادل آن باشند.
 2. تسلط به زبان: متقاضیان در صورت تمایل به تحصیل به زبان ایتالیایی باید تسلط خود را در زبان ایتالیایی نشان دهند. اگر برنامه به زبان انگلیسی تدریس شود، متقاضیان ممکن است نیاز به نشان دادن مهارت در زبان انگلیسی داشته باشند.
 3. ریز نمرات: متقاضیان باید ریز نمرات رسمی سوابق تحصیلی خود شامل نمرات و دروسی که گذرانده اند را ارائه دهند.
 4. نمرات آزمون استاندارد: برخی از دانشگاه ها ممکن است از متقاضیان بخواهند که نمرات آزمون های استاندارد مانند SAT، ACT یا GRE را ارائه دهند.
 5. هزینه درخواست: متقاضیان معمولاً هنگام ارسال درخواست خود باید هزینه درخواست را بپردازند.

مدرک زبان مورد نیاز تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

دانشگاه های ایتالیا معمولا برنامه های تحصیلی خود را به زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می نمایند که دانشجویان برای اخذ پذیرش بایستی توانایی خود را در زبان مربوطه ارائه نمایند و مدراک معتبر داشته باشند. برخی از گواهی های زبان که معمولاً توسط دانشگاه های ایتالیا پذیرفته می شوند عبارتند از:

گواهینامه های زبان ایتالیایی

 • CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera) - ارائه شده توسط دانشگاه سینا برای خارجیان
 • CELI (Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana) - ارائه شده توسط دانشگاه پروجا برای خارجیان
 • PLIDA (Progetto Lingua Italiana Dante Alighieri) - ارائه شده توسط Società Dante Alighieri
 • گواهی دانشگاه Roma Tre

گواهینامه های زبان انگلیسی:

 • تافل
 • آیلتس
 • مدارک انگلیسی کمبریج (مانند C1 Advanced، C2 Proficiency)

امتیازات مورد نیاز برای هر یک از این گواهی های زبان ممکن است بسته به دانشگاه و برنامه متفاوت باشد. به طور کلی، حداقل نمرات در آزمون ها برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم را در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید.

نام آزمون

نمره مورد نیاز

تافل

حداقل 60

آیلتس

حداقل 6

مدرک زبان انگلیسی کمبریج

حداقل C1

مدرک زبان ایتالیایی

حداقل B1

تحصیل پزشکی در ایتالیا با مدرک دیپلم

برای تحصیل پزشکی در ایتالیا با مدرک دیپلم، متقاضیان باید شرایط خاصی را داشته باشند و مراحل خاصی را دنبال کنند که ممکن است بسته به دانشگاه و برنامه مورد علاقه متفاوت باشد. مراحل کلی تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا به شرح ذیل است:

 1. تعیین صلاحیت: متقاضیان باید تأیید کنند که دیپلم دبیرستان آنها توسط وزارت آموزش ایتالیا به رسمیت شناخته شده است و آنها شرایط مهارت زبان را دارند. آنها همچنین ممکن است نیاز به ارائه مدرکی مبنی بر سوابق تحصیلی خود، مانند ریز نمرات و نمرات آزمون استاندارد داشته باشند.
 2. قبولی در آزمون ورودی: برای پذیرش در یک برنامه پزشکی در ایتالیا، متقاضیان به طور کلی نیاز به قبولی در آزمون ورودی تحت عنوان IMAT حد نصاب را کسب نموده باشند. این آزمون معمولاً سالی یک بار ارائه می شود و موضوعات زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات را پوشش می دهد. این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می گردد.
 3. درخواست برای دانشگاه ها: متقاضیان باید برای دانشگاه های که برنامه های پزشکی را در ایتالیا ارائه می دهند، درخواست دهند. آنها ممکن است نیاز به ارائه ریز نمرات، نمرات آزمون، و اثبات مهارت زبان و... داشته باشند.

رشته های بدون آزمون ورودی در ایتالیا با مدرک دیپلم

در ایتالیا رشته هایی وجود دارد که برای دانش جویان با مدرک دیپلم نیازی به آزمون ورودی ندارند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که شرایط و مراحل پذیرش برای هر دوره ممکن است بسته به دانشگاه و برنامه مورد علاقه متفاوت باشد. در اینجا چند نمونه از رشته هایی وجود دارد که ممکن است نیازی به آزمون ورودی نداشته باشند:

 1. زبان و فرهنگ ایتالیایی: برخی از دانشگاه های ایتالیا دوره های زبان و فرهنگ ایتالیایی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. این دوره ها ممکن است نیازی به آزمون ورودی نداشته باشند، اما متقاضیان ممکن است نیاز به نشان دادن مهارت در زبان ایتالیایی از طریق مدرک زبان داشته باشند.
 2. مهندسی: برخی از برنامه های مهندسی در ایتالیا ممکن است نیازی به آزمون ورودی نداشته باشند، اما متقاضیان ممکن است نیاز به شرایط تحصیلی خاصی داشته باشند، مانند گذراندن دوره های دبیرستانی خاص در ریاضیات و علوم باشند.
 3. اقتصاد و تجارت: برخی از دانشگاه های ایتالیا برنامه های اقتصاد و بازرگانی را ارائه می دهند که ممکن است نیازی به آزمون ورودی نداشته باشند.
 4. علوم انسانی و اجتماعی: در رشته های علوم انسانی یا اجتماعی نیز امکان تحصیل بدون شرکت در آزمون وجود دارد.

جدول زیر بیانگر رشته های بدون آزمون در ایتالیا می باشد:

رشته های تحصیلی که نیاز به آزمون ورودی ندارند

مدیریت مالی

اقتصاد بازرگانی

روابط بین الملل

مدیریت جهانی

غذاشناسی

طراحی مد

مدیریت

روان شناسی

توریسم و گردشگری

هزینه تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا بسیار هزینه اندکی دارد، و به عبارتی متقاضیان می تواند تحصیل رایگان داشته باشند اما دانشگاه های خصوصی به مراتب هزینه های تحصیل در آنها بالاتر می باشد. در لیست زیر هزینه های تحصیل در برخی از دانشگاه های تاپ را بیان داشته ایم:

دانشگاه

هزینه تحصیل در ایتالیا در سال 2023

دانشگاه پلی تکنیک میلان

حداکثر 4000 یورو

دانشگاه میلان

3500 یورو

دانشگاه پاویا

3000 یورو

دانشگاه جنوا

حداکثر 3500 یورو

دانشگاه پادوآ

2800 یورو

دانشگاه ساپینزا رم

600 تا 1200 یورو

دانشگاه Cattolica del Sacro Cuore

15800 یورو

دانشگاه Ca' Foscari ونیز

800-2400

بورسیه تحصیلی ایتالیا با دیپلم

ایتالیا به عنوان یکی از کشورهایی که بورسیه های زیاد و متنوعی را به دانشجویان ارائه می نماید بین دانشجویان شناخته شده است. در قسمت زیر سعی نموده ایم به برخی از بورسیه های تحصیلی ایتالیا با دیپلم اشاره نماییم.

 1. بورسیه های دولتی ایتالیا: معمولا اکثر جوامع که قصد گسترش تحقیقات و پژوهش های علمی و جذب دانشجویان بین المللی را دارند، بورسیه های زیادی را برای دانشجویان ممتاز در مقاطع مختلف تعریف می کنند و ایتالیا نیز از این موضوع مستثنی نیست. دولت ایتالیا نیز بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان کشورهای خاص تعریف نموده است که هر کدام شرایط خاصی را دارند.
 2. بورسیه های دانشگاهی: دانشگاه هایی مانند ساپینزا، دانشگاه میلان، دانشگاه رم و... از جمله دانشگاه هایی هستند که در مقاطع مختلف تحصیلی و بر حسب شایستگی یا نیاز دانشجویان، بورسیه های متنوعی را برای دانشجویان ارائه می نمایند.
 3. بورسیه های Erasmus+: Erasmus+ یک برنامه اتحادیه اروپا است که برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در اروپا بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. این بورسیه ها می توانند هزینه های تحصیل، هزینه های سفر و کمک هزینه ماهانه را پوشش دهند.
 4. بورسیه های سازمان های غیردولتی (NGO): همچنین چندین NGO در ایتالیا وجود دارند که برای دانشجویان بین المللی دارای مدرک تحصیلی بورسیه ارائه می کنند. هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان با این بورسیه جبران می شود.

دانشگاه

مبلغ بورسیه

مقطع

بورسیه دانشگاه بولونیا

13000 یورو

 مقطع لیسانس و فوق لیسانس

دانشگاه پادوا

9000 یورو

 مقطع لیسانس و فوق لیسانس

جوایز بین المللی مریت و بوچینی

50 درصد از هزینه های تحصیل

 مقطع لیسانس و فوق لیسانس

بورسیه دانشگاه کالابریا

شهریه کامل و کمک هزینه مالی

کارشناسی ارشد

بورسیه دانشگاه میلان

6000 یورو

کارشناسی ارشد

بورسیه دانشگاه تورینو

9000 یورو

کارشناسی ارشد

بورسیه دانشگاه پیزا

6 الی 9000 یورو

کارشناسی و کارشناسی ارشد

بورسیه لاتزیو

شهریه کامل

کارشناسی تا دکترا

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای ادامه تحصیل با دیپلم

ایتالیا چندین دانشگاه معتبر دارد که تحصیلات و فرصت‌هایی با کیفیت بالا را برای دانشجویان دارای مدرک دیپلم ارائه می‌دهند. لیست تاپ ترین دانشگاه های ایتالیا برای ادامه تحصیل با دیپلم را در جدول زیر بیان داشته ایم:

نام دانشگاه

رتبه دانشگاه در دنیا در سال 2023

دانشگاه پلی تکنیک میلان

139

دانشگاه بولونیا

167

دانشگاه ساپینزا

171

دانشگاه پادوا

243

دانشگاه میلان

324

دانشگاه تورین

325

دانشگاه پیزا

404

University of Naples - Federico II

416

Università Vita-Salute San Raffaele

436

دانشگاه ترنتو

457

شرایط کار دانشجویی در ایتالیا با دیپلم

در ایتالیا دانشجویان دارای مدرک دیپلم این امکان را دارند که در حین تحصیل کار کنند. با این حال، شرایط و محدودیت های خاصی وجود دارد که دانش آموزان باید از آنها آگاه باشند:

 1. اجازه کار: دانشجویان خارجی برای اینکه بتوانند در ایتالیا مشغول به کار گردند بایستی حتما مجوز کار را دریافت دارند.
 2. ساعات کار: دانشجویان در طول سال تحصیلی 1040 ساعت را می توانند مشغول به کار شوند. در حقیقدت به صورت هفتگی 20 ساعت و در تعطیلات دانشگاه به صورت تمام وقت مجاز به کار هستند.
 3. مالیات: دانشجویان ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد بر درآمد خود هستند، اما میزان مالیات بستگی به میزان کسب شده و وضعیت اقامت دانشجو دارد.
 4. نوع کار: دانشجویان به انواع خاصی از کار مانند مشاغل پاره وقت یا فصلی محدود می شوند.
 5. مهارت های زبانی: تسلط به زبان ایتالیایی برای اکثر مشاغل در ایتالیا ضروری است، به ویژه مشاغلی که شامل تعامل با مردم است.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

دانشجویانی که تحصیلات خود را با مدرک دیپلم در ایتالیا به پایان رسانده اند ممکن است واجد شرایط اقامت باشند که به آنها اجازه می دهد پس از فارغ التحصیلی برای مدت معینی در این کشور بمانند که این زمان معمولا بین 6 ماه تا 1 سال می باشد. مسیرهای دریافت اقامت ایتالیا پس از فارغ التحصیلی را در قسمت ذیل ذکر نموده ایم:

 1. استخدام: رایج ترین راه برای اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی، یافتن کار در ایتالیا است. دانشجو باید از یک کارفرمای ایتالیایی پیشنهاد شغلی داشته باشد و این شغل باید با رشته تحصیلی او مرتبط باشد. همچنین کارفرما باید از درخواست دانشجو برای مجوز اقامت حمایت کند.
 2. کارآفرینی: دانشجویانی که مدرک تحصیلی خود را در رشته ای مرتبط با کارآفرینی به پایان رسانده اند، در صورتی که کسب و کار خود را در ایتالیا راه اندازی کنند، می توانند واجد شرایط دریافت مجوز اقامت باشند. کسب و کار باید در اتاق بازرگانی ایتالیا ثبت شود و دانشجو باید مدارکی مبنی بر منابع مالی کافی برای حمایت از خود و کسب و کار خود ارائه دهد.
 3. تحقیق: دانشجویانی که دوره کارشناسی ارشد یا دکترا را در یک رشته مرتبط با تحقیق به پایان رسانده اند، در صورت یافتن شغل به عنوان محقق یا دانشمند در ایتالیا، ممکن است واجد شرایط مجوز اقامت باشند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ محبوب ترین دانشگاه­های ایتالیا برای ورود به آن­ها با مدرک دیپلم کدامند؟

محبوب ترین دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی عبارتند از: دانشگاه بولونیا، پلی تکنیک دی میلانو، دانشگاه ساپینزا رم و دانشگاه پادوآ.

✔️ برای تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا با مدرک دیپلم، نیاز به شرکت در آزمون ورودی است؟

بله، برای ورود به دانشگاه‌های ایتالیا برای داوطلبان با مدرک دیپلم، با هدف بررسی سطح دانش شما در رشته تحصیلی مورد نظر باید آزمون ورودی بدهید.

✔️ شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم چیست؟

دارندگان مدرک دیپلم می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی از دانشگاه های این کشور پذیرش اخذ نمایند.

✔️ کدام دانشگاه­ ها بورسیه برای افراد با مدرک دیپلم ارائه میدهند؟

برای دانشجویان با مدرک دیپلم بورسیه جداگانه در نظر گرفته نشده و به صورت کلی جامعه هدف بورسیه تحصیلی ایتالیا برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی می باشند اما این دانشگاه های بولونیا، پادوآ، میلان، کالابریا و.. در برخی شرایط به دانشجویان دوره لیسانس نیز بورسیه اعطا می کنند.

سخن پایانی

در مقاله پیش رو شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم را توضیح دادیم و توضیح دادیم که برای تحصیل با مدرک دیپلم، نیاز به ارائه مدرک زبان ایتالیا و یا نشان دادن تسلط به زبان ایتالیایی می باشد، همچنین متقاضی باید ریز نمرات تحصیلی و کارنامه قابل قبولی را ارائه دهد و از تمکن مالی کافی برای تحصیل و زندگی در ایتالیا برخوردار باشد همچنین توضیح دادیم که برای تحصیل در رشته های پزشکی باید حد نصاب نمره در آزمون IMAT را کسب نمایند. در صورت وجود ابهام می توانید با شماره تماس های موسسه MIE ارتباط بر قرار کرده و از مشاوره اولیه رایگان استفاده کنید.

امتیاز 4.82 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نوشین
سلام من ۲۴سالمه متاهلم میخواستم برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی که تحصیلشون رایگان هست مهاجرت کنم اما میخوام با همسرم برم برای ایتالیا می تونم اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، از آنجایی که امکان اخذ ویزای همراه برای شخص محصل در ایتالیا وجود ندارد، می توانید جهت تحصیل رایگان برای کشوری همچون اتریش اقدام فرمایید. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی مقاله مربوطه را مطالعه نموده یا با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. * مانا باشید *
غلامعلی کرامتی
با سلام وخسته نباشید. من پزشک عمومی هستم.می خواهم جهت ادامه تحصیل به یک کشوری بروم که بتوانم رایگان تحصیل کنم وکاربکنم. خواهشمندم راهنمایی فرمایید. بسیار ممنونم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر شما را راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی ابتدا مدرک پزشکی شما باید معادلسازی شود و سپس ادامه تحصیلی بدهید. کشورهایی چون آلمان، اتریش و سوئد برای معادلسازی کشورهای خوبی هستند، پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهراد صالحی
سلام ممنون از مقاله خوبتون. من میخواستم برای تحصیل در ایتالیا اقدام کنم و رشته مد رو دنبال کنم، چون شنیدم اونجا خیلی پر طرفرداره ولی ویدئوی آقای دکتر در مورد بازار کار این کشور و نرخ بیکاری رو دیدم و یه مقدار نگران شدم که نتونم کار پیدا کنم و بعدش اقامت بگیرم. برای رشته های مد میتونم در کشور دیگری پذیرش بگیرم؟ من 26 سالمه و لیسانس هنر از دانشگاه دولتی دارم. زبانمم بد نیست و فکر کنم بتونم آیلتس 5 - 5 ونیم رو بگیرم. ممنون میشم راهنماییم کنید که چیکار کنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان درخصوص کار در کشور ایتالیا بلی متایفانه نرخ بیکاری این کشور بالاست اما درخصوص رشته مد شما هم می توانید برای کشور انگلستان و اتریش هم اقدام نمایید و یکی از نقاط مثبت کیس شما تحصیل در دانشگاه دولتی است که حتی برای تحصیل رایگان اتریش هم شانس دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی می شود. موفق باشید.
محمد امین
سلام کشور دیگه ای هم با شرایط مشابه هست که توی تمام مقاطع بورس بده ولی نرخ بیکاری کمتر و شرایط زندگی بهتری داشته باشه برای مهاجرین؟ ممنون از پاسخگویی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درخصوص بورسیه واقعیت امر این است که تقریبا اکثر کشورها دارند مثلا کشور انگلستان هم بورس هایی برای کشورهای جهان سوم مثل افغانستان، ایران پاکستان هر ساله ارائه می دهد اما این ها رقابتب و به افراد ممتاز ارائه میشه. درباره بورسیه استانی ایتالیا هم این بورس برای استان میلان بوده و هشتاد درصد سهمیه را میلانی ها دارند. بطور کلی شرایط دریافت بورس داشتن مدرک زبان مقالات علمی قوی نمرات بالا و از همه مهمتر داشتن سوپر وایزر یا استاد راهنماست. موفق باشید.
ابراهیمی
سلام و عرض ادب طبق تحقیقاتی که من داشتم و مطابق مقاله بسیاری عالی ای که شما نوشتید،اگرچه تحصیل در ایتالیا ارزون تر از خیلی از کشورها هست اما با توجه به نرخ بیکاری بالایی که این کشور داره، ایتالیا نمی تونه مقصد امنی برای آینده یک مهاجر باشه. حالا سوال من اینه که آیا جای دیگری هست که با هزینه پایین بشه تحصیل کرد و آینده شغلی شخص هم تا حدودی تضمین بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله کشورهایی مثل فرانسه - فنلاند و اسپانیا و... تحصیل تقریبا شهریه های پایینتری دارد . البته اطلاعات کاملی از خودتان نفرمودید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان استفاده فرمایید تا اطلاعات دقیق و کامل تری کسب فرمایید.
متین
شرایط تحصیل در ایتالیا 2022 به نظر شما چقدر میتونه متفاوت باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به احتمال خیلی زیاد خیر
مهرداد
سلام وقت بخیر مرسی از توضیحات شما آیا امکان تحصیل در آکادمی های مد و هنرهای دستی هست؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب عزیز در صورتی که شرایط سنی شما مناسب باشد می توانید اقدام نمایید.
اناهیتا صبوری
سلام وقتتون بخیر، 19 سالمه تازه دیپلم تجربی گرفتم با معدل 19/34 و آیلتس 6/5 دارم تمکن هم حدود 800 میلیون از نظرتون شانس دریافت بورسیه های استانی ایتالیا رو دارم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برای دریافت بورسیه های استانی به شرط نشان دادن کم بودن درآمد خانواده می توانید از بورسیه های استانی استفاده نمایید.
سمر شیبانی
مدت زمان stay back visa در ایتالیا چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دانشجویان پس از تحصیل به مدت 6 ماه الی 1 سال اجازه اقامت پس از تحصیل خواهند داشت.
آنا احمدی
سلام من رشته ام طراحی دوخته و از نظر مالی هم مشکلی نیست خانواده میتونن ساپورت کنند تنها هدفم تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در رشته های مد و فشن هست چطور باید اقدام کنم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید‌
کوثر
سلام وقتتون بخیر خسته نباشید . من کاردانی ادبیات انگلیسی دارم و میخوام رشته طراحی مد رو بخونم .ایا امکان تطبیق نمره و مدرک وجود داره و همین طور بدون آزمون ورودی برای بورسیه اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. مدرک کاردانی شما در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار نمی گیرد و معمولا امکان تطبیق ندارد. ضمنا دریافت بورسیه با آزمون نبوده و هر بورسیه شرایط خاص خود را دارد.
کوثر
سلام وقتتون بخیر خسته نباشید . من کاردانی ادبیات انگلیسی دارم و میخوام رشته طراحی مد رو بخونم .ایا امکان تطبیق نمره و مدرک وجود داره و همین طور بدون آزمون ورودی برای بورسیه اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما بایستی از ابتدا برای لیسانس پذیرش بگیرید و امکان اقدام بدون آزمون نیز وجود دارد.
مشاوره رایگان