دانشگاه بولونیا ایتالیا

بدون نظر

دانشگاه بولونیا ایتالیا یکی از دانشگاه های قدیمی و معتبر این کشور است که در این مقاله قصد ما معرفی این دانشگاه معتبر می باشد. شرط معدل دانشگاه بولونیا برای دانشجویان خارجی به چه صورت است؟ آیا اخذ بورسیه استانی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان ایرانی امکان پذیر است؟ نحوه برگزای آزمون ورودی دانشگاه Bologna به چه صورت است؟ در ادامه به بررسی پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت. اطلاعات موجود در این نوشتار به همت کارشناسان مجموعه با ترجمه وب سایت دانشگاه بولونیا و پس از مشورت با وکلای بومی در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است. توجه بفرمایید صرف ارائه اطلاعات به معنی ارائه خدمات نمی باشد. شما می توانید برای بررسی شرایط مهاجرت به ایتالیا و همچنین به تمام کشورهای درجه یک در قاره آمریکا، اروپا، استرالیا با موسسه MIE اتریش ارتباط برقرار نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مانمایی از پردیس دانشگاه بولونیا ایتالیا

معرفی دانشگاه بولونیا (UNIBO)

در معرفی دانشگاه بولونیا (University of Bologna) می بایست گفت که خاستگاه این دانشگاه به گذشته برمی گردد و این دانشگاه عملاً قدیمی ترین دانشگاه در جهان غرب محسوب می شود. تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال 1088 برمی گردد و در واقع دانشگاه بیش از 9 قرن تجربه را دارا است. سازماندهی مطالعات دانشگاهی را می توان به سه دوره تقسیم کرد؛ کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکترای حرفه ای. بیش از 280 رشته های تحصیلی در ایتالیا در مقاطع مختلف در دانشگاه بولونیا ایتالیا در تدریس می شود. تنوع رشته ای بسیار بالا است و همین موضوع دست دانشجو را در انتخاب رشته باز گذاشته و باعث محبوبیت و معروفیت هرچه بیشتر دانشگاه خواهد شد.

ویدیو موسسه MIE در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


رنکینگ و رتبه دانشگاه بولونیا ایتالیا

رنکینگ و رتبه دانشگاه بولونیا ایتالیا (University of Bologna) به عنوان یک دانشگاه دولتی و ملی معتبر در این کشور در سال جاری توسط QS با توجه به شهرت علمی دانشگاه Bologna ایتالیا در جایگاه اول در کشور ایتالیا و رتبه 117 در سطح جهانی تعیین گردیده است. در ده سال گذشته این دانشگاه همواره تنها دانشگاهی در این کشور بوده است که در میان دویست دانشگاه برتر جهان قرار داشت. در ایتالیا نیز از رتبه چهارم به رتبه اول تغییر جایگاه داد. در جدول زیر می توانید رتبه این دانشگاه را مشاهده نمایید؛

رتبه دانشگاه University of Bologna

در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان

117

در رتبه بندی بهترین دانشگاه های اروپا

44

در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهانی در ایتالیا

1

شهرت پژوهشی جهانی

153

رتبه بندی اشتغال فارغ التحصیلان

325

دانشکده های University of Bologna

دانشکده های University of Bologna به پنج واحد اصلی تقسیم می شوند که عبارت اند از؛

 • دانشکده هنر علوم انسانی و میراث فرهنگی
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم

در ادامه تقسیمات سازمانی این دانشکده ها به دپارتمان های مختلفی تقسیم می شوند. دپارتمان ها واحدهای سازمانی دانشگاه هستند که فعالیت های علمی پژوهشی، آموزشی و یادگیری را انجام می دهند.

دپارتمان های دانشگاه Bologna ایتالیا

علوم کشاورزی و غذایی

معماری

علوم زیستی، زمین شناسی و محیط زیست

علوم زیستی و اعصاب حرکتی

شیمی

مهندسی عمران، محیط زیست و مواد

فیلولوژی کلاسیک و مطالعات ایتالیایی

علوم و مهندسی کامپیوتر

میراث فرهنگی

اقتصاد

مطالعات، آموزش و پرورش

مهندسی برق و الکترونیک

پزشکی تجربی، تشخیصی و تخصصی

تاریخ و فرهنگ

مهندسی صنایع

ترجمه

مطالعات حقوقی

مدیریت

ریاضیات

علوم پزشکی و جراحی

هنر

دامپزشکی

آمار

روانشناسی

جامعه شناسی و حقوق تجارت

علوم سیاسی و اجتماعی

مطالعات فلسفه و ارتباطات

داروسازی و بیوتکنولوژی

رشته های دانشگاه بولونیا 

در حال حاضر در دانشگاه بولونیا ایتالیا (University of Bologna) بیش از 280 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کارشناسی تا دوره تحصیلی دکترا در حال تدریس است که زبان انگلیسی و ایتالیایی را شامل می شود. در ذیل این مطلب تعدادی از اسامی پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه را برای آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان در قالب جدول در اختیار شما خواهیم گذاشت. اگر شما همراهان گرامی قصد تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را دارید، میتوانید با مراجعه به لینک موجود، اطلاعات مفیدی در این باره کسب نمایید.

ایمنی غذا و مدیریت ریسک مواد غذایی

علوم و صنایع غذایی

تکنولوژی غذایی

علوم بین المللی باغبانی

بازاریابی و اقتصاد نظام کشت و صنعت

کشاورزی پایدار

مدیریت کسب و کار

مدیریت بازرگانی

مدیریت تحول دیجیتال

اقتصاد و دارایی

اقتصاد و سیاست اقتصادی

اقتصاد گردشگری

بازارها و موسسات مالی

حقوق و اقتصاد

علم تعلیم و تربیت

آموزش معلم ابتدایی

مهندسی هوا فضا

مهندسی طراحی پیشرفته خودرو

معماری

هوش مصنوعی

مهندسی ساخت و ساز ساختمان

مهندسی پزشکی

مهندسی شیمی و فرآیند

مهندسی عمران

مهندسی برق/ مهندسی الکترونیک

مهندسی کامپیوتر

مهندسی انرژی

مدیریت مهندسی

طراحی صنعتی

مهندسی مکانیک

مکاترونیک

انسان شناسی

علوم ارتباطات

میراث فرهنگی

تاریخ/ جغرافیا

فلسفه

هنرهای تجسمی

ترجمه تخصصی

زبان و ادیان

حقوق

داروسازی

پزشکی

مامایی

رادیولوژی

پرستاری

فیزیوتراپی

دندانپزشکی

رسانه و ارتباطات عمومی

علوم سیاسی

روانشناسی بالینی/پیشرفته/کاربردی

علوم آرایشی پیشرفته

ستاره شناسی/ نجوم/ فیزیک

شیمی مواد و علوم شیمی

علوم محیطی

زمین شناسی

علوم آب و هوا

علوم آماری/ آمار

دامپزشکی

ورزش/ تربیت بدنی/ علوم ورزشی

بیوتکنولوژی حیوانات

شرایط پذیرش دانشگاه بولونیا ایتالیا

شرایط پذیرش دانشگاه بولونیا (University of Bologna) برای ثبت نام دانشجویان بین المللی ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، داوطلبان باید قبل از شروع فرآیند درخواست، پیش نیازهای دوره را به دقت بررسی کنند. اگر دانشجویان بین‌المللی می‌خواهند در یک برنامه تحصیلی که به زبان ایتالیایی تدریس می‌شود؛ ثبت ‌نام کنند، باید ثابت کنند که سطح دانش کافی از زبان ایتالیایی برای شروع تحصیلات دانشگاهی دارند. علاوه بر این، متقاضیان باید تأییدیه های شرایط ورود و مراحل پذیرش تعیین شده برای برنامه مدرک مورد علاقه خود را بگذرانند. از جمله مدارک مربوط به اخذ پذیرش در دانشگاه بولونیا ایتالیا گواهی اتمام دوره دوازده ساله تحصیلی (برای کارشناسی) و یا ارائه مدرک معتبر کارشناسی (برای دوره کارشناسی ارشد) و یا مدرک کارشناسی ارشد معتبر (برای مقطع دکترا) می باشد. کل پروسه به صورت آنلاین پیش میرود. دانشجویان می بایست فرم درخواست آنلاین را تکمیل و برای دانشگاه ارسال کنند. برای شروع فرآیند پذیرش دانشگاه Bologna، متقاضیان باید مراحل زیر را برای تکمیل درخواست خود دنبال کنند: در ادامه اپلای ایتالیا برای این دانشگاه می بایست از طریق سایت دانشگاه به صورت آنلاین اقدام شود. سپس متقاضی می بایست تمام اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ای را که می خواهپد در آن ثبت نام کند را پر کند و درخواست خود را بررسی کرده و مدارک لازم را در سایت بارگذاری کند. برای ورود به برخی مقاطع متقاضیان می بایست از پس آزمون ورودی دانشگاه بولونیا نیز برآیند در ادامه در خصوص شرایط پذیرش در هر یک از مقاطع تحصیلی به تفکیک جزییات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

شرایط تحصیل در دانشگاه بولونیا در مقطع کارشناسی

رشته های دانشگاه بولونیا (University of Bologna) طیف گسترده ای از گزینه ها را برای دانشجویانی که مایل به تحصیل زبان انگلیسی در ایتالیا هستند ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی عموماً این دانشگاه را برای تحصیل رشته پزشکی در ایتالیا، اقتصاد، مدیریت بازرگانی و امور مالی ترجیح می دهند. تحصیل در این دوره مستلزم گذراندن 180 واحد است که تقریباً سه سال برای اتمام این تعداد واحد زمان لازم است. دانشجویان ماکسیمم در هر ترم حدوداً سی واحد را می توانند انتخاب و تحصیل کنند. جالب است بدانید بورسیه استانی دانشگاه بولونیا در مقطع کارشناسی از 2 الی 5 هزار یورو در سال برای دانشجویان ممتاز برقرار است. شرایط تحصیل در دانشگاه Bologna در مقطع کارشناسی داشتن مدرک پایان دوره متوسطه 12 ساله، مدرک زبان و همچنین در صورت نیاز گواهی آزمون ورودی (برای رشته هایی نظیر پزشکی و داروسازی و مهندسی) می باشد. شرط معدل دانشگاه بولونیا در این مقطع داشتن GPA حداقل 2.5 در مقطع تحصیلی پیشین است.

شرایط پذیرش دانشگاه بولونیا در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه بولونیا ایتالیا یکی از دانشگاه های مشهور این کشور است که گسترده ترین برنامه زبان انگلیسی را برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد. تنوع رشته های این دانشگاه امکان مطالعه بسیاری از برنامه ها از تجارت و اقتصاد گرفته تا بسیاری از شاخه های مهندسی، مطالعات زبان و تاریخ به زبان انگلیسی وجود دارد. دانشجویان بین المللی دانشگاه را برای تحصیل در رشته های مهندسی، علوم سیاسی و روابط بین الملل ترجیح می دهند. شرایط پذیرش دانشگاه Bologna برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا داشتن مدرک پایان تحصیلات کارشناسی در یک دانشگاه معتبر و یک رشته مرتبط با رشته درخواستی در مقطع ارشد، داشتن مدرک زبان مد نظر دانشگاه (ایتالیایی یا آیلتس یا تافل) می باشد. این دوره دو ساله است و پس از دفاع از عنوان پایان نامه دانشجو به اتمام می رسد. در این مقطع تحصیلی نیز امکان استفاده از بورسیه استانی دانشگاه بولونیا وجود دارد که شرح جزییات آن را در ادامه خواهیم گفت. شرط معدل دانشگاه بولونیا در این مقطع داشتن GPA حداقل 2.5 در مقطع تحصیلی پیشین است.

شرایط پذیرش دانشگاه بولونیا در مقطع دکترا

تحصیل دکترا در ایتالیا در دانشگاه Bologna بین چهار الی شش سال است. تنوع رشته ای در این دانشگاه فوق العاده زیاد است و در نتیجه دست دانشجویان برای انتخاب رشته تحصیلی مطابق با هدف ها و استعدادهایشان بسیار باز است. البته لازم است که متقاضیان بتوانند یک ارتباط منطقی بین رشته های تحصیلی مقاطع پیشین با گرایش تحصیلی خود در مقطع دکترا برقرار کرده و آن را به استاد راهنما و دانشگاه اثبات نمایند. شرایط پذیرش دانشگاه بولونیا در مقطع دکترا به این صورت است که ابتدا به ساکن متقاضی می بایست بر اساس عنوان رشته خود با اساتید آن رشته شروع به مکاتبه کرده تا در نهایت از سمت یک استاد راهنما پذیرفته شود و در صورتی که از پس مصاحبه شفاهی اسکایپی برآید می تواند پروسه مهاجرت خود را آغاز نماید. شرط معدل دانشگاه بولونیا ایتالیا (University of Bologna) در این مقطع داشتن GPA حداقل 2.5 در مقطع تحصیلی پیشین است. البته که هرچه شرایط و همچنین شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا افراد بهتر باشد شانس آن ها برای اخذ پذیرش از این دانشگاه بیشتر است چرا که همانطور که می دانید رتبه دانشگاه بولونیا در این کشور در حال حاضر در جایگاه اول بهترین دانشگاه های این کشور است.

دانشگاه میلان ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه میلان ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانب تحصیل در دانشگاه میلان ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

آزمون ورودی دانشگاه بولونیا چگونه است؟

یکی از مهمترین سوالات متقاضیان این است که آزمون ورودی دانشگاه بولونیا چگونه است؟ همانطور که می دانید رتبه دانشگاه Bologna در این کشور بسیار بالا است و همین نکته باعث ایجاد یک فرآیند گزینش انتخابی برای پذیرش متقاضیان خواهد شد. در پاسخ به این سوال می بایست گفت که؛ برخی از برنامه های تحصیلی با آزمون، برخی دپارتمان ها با روش هایی مانند مصاحبه اسکایپ و برخی دوره ها بدون آزمون برای تحصیل دانشجو می پذیرند. رشته هایی که در دانشگاه Bologna ایتالیا با آزمون دانشجو می پذیرند، بیشتر رشته های علمی مانند پزشکی، معماری، مهندسی، دندانپزشکی و داروسازی هستند. آزمون ورودی دانشگاه بولونیا برای این برنامه ها امتحانات خاصی مانند آزمون IMAT ، TOLC و TIL برگزار می شود. محتوای امتحانی حوزه های برنامه درسی مانند استدلال علوم و ریاضی هستند. اگرچه شباهت‌ های زیادی در سیستم آموزشی بسیاری از کشورها وجود دارد. اما به دلیل تفاوت‌ها، دریافت پشتیبانی در طول فرآیند آمادگی آزمون ضروری است. با این حال، روند آماده سازی با دوره ها و رویکرد حرفه ای که یک روند پیگیری و توسعه دقیق را دنبال می کند امکان پذیر است. افزایش تعداد برنامه ها هر ساله باعث ایجاد رقابت بسیار زیاد می شود.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه بولونیا

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه بولونیا (University of Bologna) بسته به زبان تدریس رشته تحصیلی مد نظر متقاضی متفاوت است. متقاضیان بین المللی می توانند شرایط زبان ایتالیایی را از طریق موارد زیر برآورده کنند: قبولی در آزمون زبان ایتالیایی که توسط دانشگاه یا ارائه مدرک معتبر دانش زبان ایتالیایی یا مدرک دبیرستان که به زبان ایتالیایی اخذ شده باشد. گواهینامه ها و مدارک زیر نیز به عنوان مدرک مهارت زبان ایتالیایی (هر کدام) پذیرفته می شود:

 • CELI: B2 (Università per Stranieri di Perugia)
 • CILS: B2 (Università per Stranieri di Siena)
 • PLIDA: B2 (Società Dante Alighieri)
 • IT: B2 (Università Roma Tr)9
 • Diploma di I o II Grado in Lingua e Cultura italiana یا Attestato di conoscenza della Lingua e Cultura Italiana: مربوط به سطوح C1 یا C2 (Università per Stranieri di Perugia)

برای دروسی که در دانشگاه Bologna ایتالیا به زبان انگلیسی تدریس می شوند نیز لازم است متقاضیان مدرک زبان معتبر انگلیسی که مورد تایید دانشگاه باشد را ارائه دهند. بسته به رشته حداقل مدرک زبان آیلتس 5.5 آکادمیک یا تافل حداقل 80 به بالا می باشد. البته در خصوص مدرک زبان متقاضیان می توانند اطلاعات مرتبط با هر رشته را در سایت دانشگاه بولونیا و در صفحه مربوط به همان رشته بررسی کنند. اگر مایل به تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان هستید ، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

ددلاین دانشگاه بولونیا (UNIBO)

مهلت ثبت نام برای پذیرش دانشگاه بلونیا ایتالیا بسته به رشته و ظرفیت اعلامی دانشگاه متفاوت است و اطلاعات و فراخوان مربوط به زمان پذیرش هر رشته را می بایست از سایت دانشگاه بولونیا و دپارتمان مربوطه به صورت مستقیم پیگیری کرد. ددلاین دانشگاه بلونیا مانند ددلاین دانشگاه های ایتالیا، برای اکثر برنامه های تحصیلی از جدول زمانی زیر برای متقاضیان بین المللی غیر اتحادیه اروپا پیروی می کنند در واقع دانشگاه سه شروع ترم یا اصطلاحاً اینتیک تحصیلی دارد که در ادامه می توانید مشاهده نمایید.

شروع ترم در دانشگاه بولونیا ایتالیا

اوایل ماه مارچ

اوایل ماه آپریل

اوایل ماه ژوئن

تصویر دانشجوی محصل در دانشگاه بولونیا

هزینه تحصیل در دانشگاه بولونیا ایتالیا

متقاضیان باید امتحانات را به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش بگذرانند. بیش از نیمی (50 الی 60٪) از متقاضیان موفق به کسب جایگاه خود در دانشگاه Bologna ایتالیا می شوند. با این حال، این درصد ممکن است بسته به دانشکده و محبوبیت دوره تغییر کند. سال تحصیلی به طور سنتی شامل دو ترم است. هزینه تحصیل در ایتالیا برای دانشگاه بولونیا در هر سال تحصیلی حدود 3114 یورو است. در واقع یک سال تحصیلی برای دانشجو 3114 دلار هزینه دارد. این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه ها را برای آموزش آنلاین ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت دانشگاه بولونیا مراجعه بفرمایید. اولین هزینه ای که دانشجو حین ثبت نام دانشگاه می بایست پرداخت کند مبلغ 157.04 یورو است که پس از ثبت نام اولیه پرداخت می شود این هزینه شامل مالیات منطقه ای 140 یورو، 16 یورو برای حق تمبر و 1.04 یورو برای بیمه است. در نظر داشته باشید؛ این مبلغ همیشه صرف نظر از شهریه می بایست پرداخت شود. به جز این مبلغ هزینه تحصیل در دانشگاه بولونیا ایتالیا یعنی هزینه یک سال تحصیل (شامل دو ترم تحصیلی) را متقاضیان می بایست پرداخت کنند که مبلغ دقیق آن را در سایت دانشگاه Bologna در دپارتمان مرتبط و بخش شهریه های مربوط به هر مقطع به صورت مستقیم مشاهده و پرداخت کنند.

هزینه زندگی دانشجویان University of Bologna

هزینه زندگی دانشجویان University of Bologna یکی از مواردی است که متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می بایست مد نظر قرار دهند. به صورت کلی زندگی در بولونیا برای دانشجویان تقریباً در مقایسه با سایر شهرهای اروپایی ارزان تر تمام می شود. در ماه شما باید رقمی حدود 750 تا 1000 الی 1200 یورو بودجه داشته باشید. در جدول زیر می توانید هزینه های یک ماه زندگی دانشجویان دانشگاه Bologna ایتالیا را در این شهر مشاهده نمایید. همانطور که در ادامه مطالعه می کنید گزینه ای تحت عنوان خوابگاه دانشگاه بولونیا تقریباً وجود ندارد و دانشجویان از گزینه های دیگری برای سکونت خود بیشتر استفاده می کنند.

هزینه زندگی دانشجویان در بلونیا

استودیو یک نفره

900 یورو ماهیانه

اتاق در یک آپارتمان

400 الی 600 یورو

اتاق مشترک در یک آپارتمان

350 یورو ماهیانه

آب و برق و انرژی

از 40 الی 100 یورو بسته به نوع محل اقامت

مواد غذایی و خوراک

250 یورو در ماه

ناهار در سلف دانشگاه

6 یورو

درخواست تمدید مجوز اقامت

150 یورو در هر سال

کارت بلیت سالیانه حمل و نقل عمومی

180 یورو

بورسیه دانشگاه بولونیا ایتالیا

این دانشگاه و کلاً کشور ایتالیا در بخش ارائه کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان سراسر دنیا فارغ از ملیت آن ها بسیار پیشرو است. بورسیه دانشگاه بولونیا ایتالیا از مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد تا دکترا به متقاضیان ارائه می شود. البته این دانشگاه انواع مختلفی از

بورسیه تحصیلی ایتالیا را ارائه می دهد که از پوشش برخی از هزینه های تحصیل و زندگی ممکن است باشد تا معافیت از کل هزینه تحصیل. دانشگاه Bologna ایتالیا دو نوع بورسیه معروف دارد که در این قسمت به معرفی آن ها می پردازیم؛

 1. Unibo Action 1؛ معافیت کامل از هزینه های تحصیل در دانشگاه
 2. Unibo Action 2؛ کمک هزینه تحصیلی 11000 یورو ناخالص برای یک سال تحصیل و زندگی در ایتالیا و تحصیل در این دانشگاه.

از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ بورسیه استانی دانشگاه بولونیا به این صورت است که سن متقاضیان می بایست زیر 30 سال باشد و بسته به دوره و مقطعی که قصد ثبت نام بورسیه استانی ایتالیا در آن را دارند یکی از مدارک sat,gre را ارائه دهند.

خوابگاه دانشگاه بولونیا و هزینه آن

دانشگاه Bologna ایتالیا 5 پردیس مختلف دارد که من جمله پردیس سزنا، پردیس فورلی، پردیس راونا و پردیس ریمینی در موقعیت های مکانی متفاوتی قرار دارند. به صورت کلی دانشگاه امکانات اقامتی در محوطه دانشگاه ارائه نمی دهد و در واقع دانشجویان امکان اقامت در خوابگاه دانشگاه بولونیا ایتالیا یا مکانی تحت این عنوان را ندارند. اما دانشجویان در انتخاب امکانات اقامتی نزدیک پردیس دانشگاه آزاد هستند. خیابان های نزدیک به پردیس های دانشگاه پر از موقعیت های مسکونی خصوصی و عمومی برای دانشجویان است. اکثر اقامتگاه ها یک اتاق خصوصی و مشترک برای دانشجویان ارائه می دهند. امکانات اقامتی در نزدیکی پردیس با فاصله کم و امکان پیاده روی کوتاه مدت برای دانشجویان فراهم است. هزینه خوابگاه در ایتالیا در دانشگاه Bologna بین 250 تا 400 یورو در ماه است. اجاره اتاق در بولونیا از 300 یورو برای اتاق های یک نفره و 250 یورو برای اتاق های دو نفره شروع می شود. اجاره آپارتمان در بولونیا از 700 یورو در ماه شروع می شود.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه Bologna

این دانشگاه به دانشجویان بین المللی خود اجازه می دهد تا برای گذراندن دوره های کارآموزی پس از فراغت از تحصیلات خود در دانشگاه بولونیا ظرف 12 ماه پس از فارغ التحصیلی خود در خاک این کشور ماندگار شوند و به کار بپردازند؛ این یک فرصت برای اشتغال به کار پس از تحصیل در ایتالیا محسوب می شود. دفتر کارآموزی و توافق نامه های دانشگاه، کارآموزی و توافقات را بین دانشجویان کارشناسی، فارغ التحصیلان با کافرمایانی که به دنبال استخدام نیروی کار جوان هستند، تسهیل می کند. طبق قوانین ایتالیا، دانشجویان بین المللی مجاز به کار حداکثر 4 ساعت در روز و حداکثر 20 ساعت در هفته در حین گذراندن دوره تحصیلی هستند. پس از پایان تحصیلات نیز دانشجویان این فرصت را دارند تا به ‌عنوان کارآموز یا کارمند تمام وقت استخدام شوند و حقوق دریافت کنند. اما شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه Bologna به این صورت است که دانشجویان اجازه دارند قبل از فارغ التحصیلی قراردادهای پاره وقت ببندند و تا 20 ساعت در هفته و 1040 ساعت در سال کار کنند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات و برای این که بتوانند به اقامت دائم این کشور دستیابی پیدا کنند می بایست اطمینان حاصل کنند که مجوز تحصیل و اقامت موقت تحصیلی آن ها به مجوز کار و اقامت کاری تبدیل شده است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه بولونیا ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅آیا امکان تحصیل رایگان در بولونیا ایتالیا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

خیر. تحصیل در این دانشگاه مستلزم پرداخت هزینه است و دانشجویان می بایست از تمکن مالی برای پرداخت هزینه ها برخوردار باشند.

✅آزمون ورودی دانشگاه بولونیا برای رشته پزشکی چیست؟

متقاضیان می بایست آزمون IMAT را به عنوان آزمون ورودی دانشگاه بولونیا برای رشته پزشکی پشت سر بگذارند.

✅شانس دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه بولونیا ایتالیا چه میزان است؟

دانشگاه Bologna دارای یک فرآیند انتخاب منظم است که بر اساس تعدادی پارامتر مختلف مانند سوابق تحصیلی متقاضی، توانایی زبان و انگیزه برای پیوستن به دوره است. متقاضیان می بایست استعداد و مهارت ‌های لازم برای ادامه دوره ‌ای که برای آن درخواست داده ‌اند را داشته باشند. یک سهمیه سالانه صندلی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا وجود دارد و نرخ پذیرش دانشگاه به صورت کلی 55 الی 60 درصد است. بنابراین، رقابت بالا است و دانشگاه در فرآیند پذیرش خود کاملاً گزینشی عمل می کند.

✅آیا مدرک تحصیلی دانشگاه Bologna ایتالیا معتبر است؟

دانشگاه Bologna به لحاظ اعتبار در این کشور رتبه اول را دارد و یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاه های اروپا به شمار می رود.  

سخن پایانی

دانشگاه بولونیا ایتالیا یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا است که امکان تحصیل را به صورت موازی برای دانشجویان بومی، دانشجویان اتحادیه اروپا و به طور کلی دانشجویان خارجی فراهم کرده است. این دانشگاه علاوه بر این که به لحاظ تنوع تحصیلی و همچنین رتبه و رنک دانشگاه شرایط مناسبی برای تحصیل دارد امکان استفاده از بورسیه استانی دانشگاه بولونیا را نیز همچنین برای متقاضیان غیر بومی نیز فراهم آورده است. اما نکته مهمی که می بایست پیش از انتخاب این کشور به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود مد نظر قرار دهید این است که این کشور با توجه به زبان بومی و نرخ بیکاری بالایی که دارد ممکن است نتواند بستر مناسبی برای کاریابی پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان خارجی فراهم کند. شما می توانید برای اخذ مشاوره تلفنی رایگان و مشاوره تخصصی در خصوص امر مهاجرت خود با کارشناسان موسسه MIE اتریش ارتباط برقرار نموده و از راهنمایی کارشناسان مجرب ما بهره مند گردید. در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهامی در خصوص دانشگاه بولونیا ایتالیا نیز می توانید سوالات خود را در انتهای صفحه با کارشناسان ما در میان بگذارید و در اسرع وقت پاسخ مناسب را دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان