تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

1 نظر

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا، شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد مانند هزینه تحصیل، مدارک مورد نیاز برای اپلای و... در این مقاله مورد تحلیل و بررسی دقیق علمی قرار خواهد گرفت. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا چقدر است؟ آیا تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟ وضعیت اقامت پس از تحصیل در ایتالیا به چه صورت است؟ تحصیل کارشناسی ارشد با توجه به اهمیت و فراگیر بود رشته های کارشناسی ارشد در جهان از جهات مختلفی قابل بحث خواهد بود. در این مقاله سعی شده است تمامی موارد مهم و اساسی تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا را به صورت کامل خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. تحصیل در ایتالیا به واسطه وجود دانشگاه های قدیمی و معتبر مورد توجه دانشجویان بین المللی است. شما همواره جهت بدست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه های تحصیلی و مهاجرتی می توانید به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه نمایید و یا در صورت داشتن سوالات مهاجرتی، تحصیلی و یا سرمایه گذاری در تمامی نقاط جهان با مشاوران و کارشناسان با تجربه موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاوره تلفنی کاملاً رایگان بهرمند شوید. لازم است بدانیم مطالب نوشته شده در این مقاله پس از مشورت با وکلای محلی ایتالیا و استفاده از سایتهای معتبر نگارش شده است. بدیهی است ارائه این اطلاعات به مفهوم ارائه خدمات به شما عزیزان در این خصوص نمی‌باشد؛ لذا خواهشمندیم جهت کسب اطلاعات لازم از میزان خدمات ما با مشاوران موسسه تماس گرفته و پس از مشاوره رایگان بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی خود در نظر داشته باشید.

 

کار در جمهوری چک

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

ایتالیا یک کشور اروپایی و سومین کشور اروپا با داشتن 60 میلیون نفر جمعیت است. پایتخت ایتالیا رم است. ایتالیا به دلیل موقعیت جغرافیایی مرکزی در جنوب اروپا و مدیترانه، از لحاظ تاریخی محل زندگی بی شمار مردم و فرهنگ های مختلف بوده است. ایتالیا مطمئناً جذابیت های زیادی برای وسوسه گردشگران و دانشجویان بین المللی دارد از جمله: منظره ای متنوع، میراث فرهنگی و مکان های نمادی و تاریخی از جمله کولوسئوم رم و برج کج پیزا. آشپزی بی نظیر؛ تاریخ چشمگیری از اختراعات و اکتشافات نیز از دیگر جذابیت های این کشور است.

 

 • جدید ترین ویدئوی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در ایتالیا به همراه بورس

 

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

دانشگاه های ایتالیا از قدیمی ترین و معتبرترین های جهان هستند. گذشته از میراث تاریخی تمدن روم، ایتالیا دارای سابقه طولانی در رهبری و نوآوری است. از ایتالیایی های برجسته می توان به کریستف کلمب و مارکو پولو، کاوشگران اشاره کرد. انریکو فرمی (فیزیکدانی که اولین راکتور هسته ای جهان را ایجاد کرد) ؛ لئوناردو داوینچی، که ثابت کرد جهان مسطح نیست ؛ الساندرو ولتا، که در رشته برق تحصیل کرده است (اصطلاح "ولت" را تشخیص می دهد؟)؛ و گالیله گالیله، که چهار قمر را در اطراف مشتری کشف و تلسکوپ را اختراع کرد، و با آن ثابت کرد که زمین به دور خورشید می چرخد. لیست متفکران و مخترعین مشهور ایتالیایی همچنان ادامه دارد، از عینک و دستگاه اسپرسو گرفته تا اتومبیل و ادکلن. ریشه کلمه"دانشگاه" نیز به ایتالیا نسبت داده می شود و اعتقاد بر این است که دانشگاه بولونیا یکی از قدیمی ترین ها در جهان است.

شرایط اپلای برای کارشناسی ارشد در ایتالیا

روند درخواست پذیرش تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا معمولاً به صورت آنلاین است. بنابراین می توانید بدون حضور در این کشور نسبت به اخذ پذیرش اقدام کنید. در هنگام ارائه درخواست خود به دانشگاه مبنی بر تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا، لازم است مدارکی را که نشان دهنده صلاحیت شما برای تحصیل در دانشگاه مربوطه است را ارائه فرمایید. این مدارک به شرح زیر است.

 • مستندات تحصیلی: این مستندات شامل آخرین مدرک تحصیلی معتبر، گواهینامه های معتبر مرتبط با تحصیلات و رزومه علمی شخص است.
 • انگیزه نامه: این سندباید انگیزه شما برای درخواست، اهداف شما و دلیل مناسب بودن شما برای برنامه را مشخص کند.
 • مدرک زبان ایلتس 6.5
 • مدارک پرداخت هزینه های دانشگاه

اسناد دیگر در صورت نیاز ممکن است توسط دانشگاه محل تقاضا از شما درخواست شود که می بایست تهیه کنید. به عنوان مثال بسته به رزومه شما ممکن است دانشگاه از شما بخشی از سوابق حرفه ای و یا پژوهشی خود را برای نمونه بخواهد. دانشگاه پس از بررسی مدارک و اسنادی که توسط دانشجو ارائه شده است، در صورت تایید، نامه ای مبنی بر پذیرش دانشجو به وی ارائه می دهد. پس از اخذ این پذیرش دانشجو می تواند برای اخذ ویزا اقدام کند.

مدرک زبان مورد نیاز در شرایط اپلای در کارشناسی ارشد ایتالیا

اگر می خواهید برای تحصیل کارشناسی ارشد، کشور ایتالیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود در نظر بگیرید. لازم است بدانید که برای تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا شما نیازمند داشتن مدرک زبان مورد قبول در این کشور هستید. به عبارتی اگر شما می خواهید تحصیل کارشناسی ارشد خود را به زبان ایتالیایی ادامه دهید باید حتما حداقل مدرک b2 را داشته باشید و اگر می خواهید برای ادامه تحصیل، به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل خود را ادامه دهید باید مدرک آیلتس آکادمیک با حداقل نمره ۶ را ارائه دهید تا مدارک اولیه شما مورد قبول دانشگاه های این کشور قرار بگیرید.

شرایط سنی تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی هستند و قصد تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا را دارند، باید مدارکی که ارائه می دهند مورد تایید اولیه دانشگاه های این کشور باشد، تا مدارک شما مورد بررسی قرار گیرد متقاضیانی توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا اقدام کنند که شرایط سنی مورد قبول برای ورود به دانشگاه های ایتالیا را داشته باشند این شرایط برای مقطع کارشناسی ارشد به این صورت است که سن شما حتماً باید کمتر از ۳۵ سال باشد همچنین برای مقطع دکترا نیز باید سن شما زیر ۴۰ سال باشد تا مورد تایید اولیه این کشور برای ورود و تحصیل در دانشگاههای ایتالیا قرار بگیرید.

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا به همراه بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی ایتالیا به دانشجویانی ارائه می شود که شرایط دریافت این بورسیه ها را داشته باشند. وجود بورسیه های تحصیلی متعدد باعث شده است افراد زیادی برای تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا داوطلب باشند. در واقع وجود بورسیه های تحصیلی یکی از دلایل اصلی انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف است. به طور کلی انواع بورسیه تحصیلی در ایتالیا شامل موارد زیر است:

 • بورس تحصیلی بر اساس شایستگی: بسیاری از دانشگاه های ایتالیا بر اساس شایستگی علمی بورسیه می دهند و مبالغی از 12،500 تا 20،000 یورو در سال است.
 • بورس تحصیلی دولت ایتالیا برای دانشجویان خارجی: این نوع کمک هزینه مالی به دانشجویانی که در ایتالیا تحصیل می کنند (اعم از دانشجویان ایتالیایی یا خارجی) و همچنین به دانشجویان ایتالیایی ارائه  می شود که در خارج از کشور تحصیل می کنند. این مبلغ در طول مدت تحصیل حدود 900 یورو در ماه است.
 • طرح های تأمین شده توسط شرکت: برخی از نهاد ها و مؤسسات ممکن است بودجه جزئی یا کامل را برای دانشجویان خصوصاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشخص ارائه دهند.

 

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

هزینه های تحصیل در ایتالیا نسبت به کشورهای تاپ اروپایی مناسب تر است. هزینه های مناسب تحصیلی در دانشگاه های تاپ این کشور سبب روی آوردن دانشجویان کشورهای خارجی به ایتالیا شده است. دانشگاه های مختلف بر اساس رشته و مقطع تحصیلی، شهریه های متفاوتی را در نظر می گیرند. در جدول زیر می توانید لیستی از متوسط ​​هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با بالاترین رتبه را مشاهده کنید:

 

نام دانشگاه

متوسط شهریه در سال

دانشگاه بولونیا 

3000 یورو

Scuola Superiore Sant'Anna

4000 یورو

دانشگاه پلی تکنیک میلان

3900 یورو

دانشگاه ترنتو

4000 یورو

دانشگاه پادوا

2،600 یورو

 

هزینه های کلی زندگی دانشجویان بین المللی در ایتالیا بین 700 تا 1000 یورو در ماه است. این هزینه ها شامل: اقامت، غذا، حمل و نقل عمومی، سفر محلی و یا سرگرمی است. زندگی در ایتالیا یک تجربه عالی است، اما به خاطر داشته باشید که اگر رم یا میلان را انتخاب کنید، قیمت آنها نسبت به دیگر شهرهای ایتالیا گران تر است. بررسی متوسط ​​هزینه های زندگی ماهیانه دانشجویان در این شهرهای دانشجویی در ایتالیا:

 • بولونیا: حدود 750 تا 1100 یورو در ماه
 • فلورانس: حدود 850 تا 1300 یورو در ماه
 • میلانو رم : بین 850 تا 1450 یورو در ماه

بخشی از هزینه های کالا و خدمات در کشور ایتالیا را در جدول زیر مشاهده می کنید.

 

غذا، رستوران ارزان قیمت

15.00 یورو

پپسی (بطری 0.33 لیتری)

2.10 یورو

آب (بطری 0.33 لیتر)

1.04 €

شیر (معمولی)، (1 لیتر)

1.15 یورو

قرص نان سفید تازه

1.59 یورو

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

1.96 یورو

تخم مرغ

2.79 یورو

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

12.60 یورو

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

8.32 یورو

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

14.87 یورو

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

1.98 یورو

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

1.23 یورو

پیاز (1 کیلوگرم)

1.30 یورو

آب (بطری 1.5 لیتری)

0.41 یورو

کار ضمن تحصیل فوق لیسانس در ایتالیا

آیا می توانید با ویزای تحصیلی ایتالیا کار کنید؟ کار حین تحصیل برای دانشجویان خصوصا در مقطع کارشناسی ارشد، اهمیت بیشتری دارد. کار دانشجویی علاوه بر اینکه می تواند شود که دانشجو تا حدودی درآمدزایی کند و کمک هزینه ای برای هزینه های تحصیل یا زندگی باشد، می تواند تجربه افراد را برای کار پس از تحصیل نیز افزایش دهد. با ویزای دانشجویی برای ایتالیا، شما فقط مجاز به کار نیمه وقت هستید. کار حین تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا برای دانشجویان حداکثر 20 ساعت در هفته و 1040 ساعت در سال مجاز به کار کردن هستند. کار دانشجویی می تواند درآمدی در حدود 8 تا 10 یورو در هر ساعت برای دانشجو داشته باشد. علاوه بر این، پس از اتمام تحصیلات می توانید درخواست تبدیل اجازه اقامت ایتالیا خود را از یک دانشجو به اجازه کار دهید.

بررسی ویزای همراه دانشجویی در ایتالیا

یکی از نکات حائز اهمیت در هنگام تحصیل، داشتن همراه در کشوری است که قصد مهاجرت به آن از طریق تحصیل را دارید. در کشور ایتالیا امکان ویزای همراه برای دانشجویان مقاطع مختلف به صورت همزمان وجود ندارد. بنابراین همراهان می‌توانند از طریق ویزای توریستی اقدام کنند. به صورتی که فرد دانشجو پس از اینکه ویزای تحصیل را در مقطع مورد نظر دریافت کرد می تواند برای همراه خود از طریق توریستی اقدام کند. این ویزا در کشور ایتالیا معمولاً 6 ماه است. البته در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان دریافت ویزای توریستی نیز راحت نیست و احتمال کمی وجود دارد که برای اتباع خارجی حتی با وجود داشتن دعوتنامه صادر شود. با این تفاسیر کسانی که تمایل دارند به تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا بپردازند این نکات را باید در نظر بگیرند.

بهترین دانشگاه های ارشد ایتالیا

دانشگاه های برتر ایتالیا به ترتیب رتبه در ایتالیا در جدول زیر به همراه رتبه بندی جهانی آن ها آمده است. اگر تمایل به تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا دارید، با توجه به این جدول می توانید برای انتخاب دانشگاه اقدام کنید.

دانشگاه ها

رتبه بندی جهانی در سال 2020

دانشگاه بولونیا

116

دانشگاه ساپینزا رم

119

دانشگاه پادووا

116

دانشگاه ویتا-سلام دانشگاه سان رافائل

349

دانشگاه ترنتو

237

دانشگاه میلان

155

دانشگاه میلانو - بیکوکا

276

دانشگاه آزاد بوزن-بولزانو

-

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

تهیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی مرحله مهمی است که می بایست به آن توجه کنید. پس از اخذ پذیرش تحصیلی، به مرحله مهم درخواست ویزا می رسیم. در این مرحله نیز نیاز به تهیه مدارک خواهید داشت. مدارک لازم در بخش ویزا عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی ایتالیا
 • عکس های اخیر در اندازه گذرنامه مطابق با شرایط ویزای ایتالیا
 • 35 میلی متر x 45 میلی متر
 • زمینه روشن، ترجیحاً سفید
 • صورت باید 70٪ - 80٪ تصویر را اشغال کند.
 • حالت چهره خنثی
 • سند مسافرتی که حداقل سه ماه دیگر پس از انقضای ویزا و حداقل با دو صفحه سفید ویزا معتبر باشد.
 • فتوکپی ویزاهای قبلی
 • اسناد وضعیت مدنی، مانند گواهی های تولد یا ازدواج
 • اثبات ثبت نام یا پیش ثبت نام در دوره دانشگاه ایتالیا
 • مجوزهای پلیس از کشور خود
 • اثبات محل اقامت در ایتالیا، مانند اجاره آپارتمان یا مسکن دانشجویی
 • اثبات تمکن مالی کافی
 • بیمه درمانی کافی برای ایتالیا که شامل درمان پزشکی و بستری شدن در بیمارستان است.
 • گواهینامه های آموزش قبلی
 • بسته به زبان برنامه آموزشی به زبان: اثبات دانش انگلیسی یا ایتالیایی
 • پرداخت هزینه ویزای ایتالیا

موقعیت کار پس از تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

همانند مقررات ویزا، شرایطی که می توانید در ایتالیا کار کنید به تابعیت شما بستگی دارد. دانشجویان EU / EEA پس از پایان دوره خود برای کار در ایتالیا به مدارک اضافی نیاز ندارند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می توانند برای اجازه اقامت موقت که شش الی دوازده ماه پس از اتمام دوره تحصیل ادامه دارد، درخواست دهند. فارغ التحصیلان می توانند از این زمان برای یافتن شغل در زمینه صلاحیت خود در شرکتی که به مهارت شما علاقه مند است و مایل به پذیرش کارمند خارجی است استفاده کنند. پس از اطمینان از پیشنهاد شغلی می توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کنید که اگر حقوق سالانه شما کافی باشد، واجد شرایط دریافت آن خواهید بود. این کارت به شما این امکان را می دهد که به صورت طولانی مدت در اروپا زندگی و کار کنید. با توجه به نرخ بیکاری ایتالیا شانس یافتن کار پس از تحصیل در این کشور برای دانشجویان فارغ التحصیل نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است.

نمودار نرخ بیکاری ایتالیا

نرخ بیکاری ایتالیا

 

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در ایتالیا

یکی از مهمترین مواردی هم در بحث تحصیل و هم در بحث کار پس از تحصیل مهم است موضوع اقامت و تابعیت در کشور ایتالیا است. مشخصاً اگر شخصی به واسطه تحصیل در ایتالیا اقامت تحصیلی دارد پس از اتمام تحصیل این اقامت به خودی خود منجر به تابعیت نمی شود. بنابراین شخص دانشجو پس از اتمام دوره تحصیلی می تواند به دنبال کار در زمینه رشته تحصیلی خود باشد و در صورت بستن قرارداد با کارفرما و شروع به کار می تواند اقامت دانشجویی خود را به اقامت کاری تبدیل کند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا حرام و منع قانونی دارد. این اقامت که به صورت سالانه تمدید می شود. پس از 5 سال به اقامت دائم تبدیل می شود و بعد از آن شخص می تواند درخواست تابعیت را به ارگان های مربوط ارائه دهد. برای دریافت تابعیت شخص می بایست بر زبان ایتالیایی مسلط باشد. نداشتن تخلف و ادغام با جامعه از دیگر شرایط اخذ تابعیت در ایتالیاست. برای کسب اطلاع از روش های کاریابی در ایتالیا و به طور کلی خارج از کشور توصیه می شود که محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور را که توسط استاد ملک پور تهیه و تدریس شده است، تهیه فرمایید.

مزایای ادامه تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

همان طور که کاملا قابل پیش بینی است تحصیل در دانشگاه های ایتالیا مزایای بسیاری را در پیش خواهد داشت در این بخش قصد داریم به صورت تیتر وار به برخی از این مزایا اشاره کنیم این مزایا عبارتند از:

 • دانشگاه های این کشور از جایگاه علمی خاصی در دنیا برخوردارند و دارای رتبه های برتر می باشند
 • زندگی در کشور ایتالیا، کشوری پیشرفته و دارای جاذبه های گردشگری امکانات بالا
 • شما می توانید در کشور ایتالیا تحصیل کاملا رایگان داشته باشید
 • شما می توانید بدون نیاز به یادگیری زبان این کشور و تنها با تسلط به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنید.
 • هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ایتالیا بسیار معقول و مقرون به صرفه است
 • با توجه به مهاجر پذیر بودن این کشور، و وجود دانشجویان بین المللی از اقصی نقاط جهان شما می توانید با فرهنگ بسیاری از ملل و کشور ها آشنا شوید
 • مهاجر پذیر بودن کشور ایتالیا و مهربان و شاد بودن مردمان این کشور از دیگر مزایای این کشور می باشد

 

کار در جمهوری چک


سوالات متداول

✅ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ایرانی در ایتالیا وجود دارد؟

بله کشور درایتالیا علاوه بر بورسیه شایستگی، که به دانشجویانی که از نظر علمی شایستگی بالایی دارند تعلق می گیرد دولت ایتالیا بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا را دارند را نیز در نظر گرفته که این بورسیه در واقع کمک هزینه مالی برای دانشجویان خارجی می باشد.

✅ هزینه های زندگی برای دانشجویان کارشناسی ارشد در این کشور به چه صورت است؟

کشور ایتالیا کشوری است که تحصیل در آن ارزان است به عبارتی تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و کشور های پیشرفته بسیار پایین تر می باشد به طور کلی می توان بیان نمود که هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا بین ۷۰۰ ۱۰۰تا هزار یورو خواهد بود که این مبلغ، هزینه تحصیل در ماه است و شامل حمل و نقل غذا اقامت و غیره می باشد.

✅ آیا امکان دریافت ویزای همراه برای دانشجویان در ایتالیا وجود دارد؟

خیر امکان دریافت ویزای همراه برای دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند وجود ندارد اما دانشجویان می توانند بعد از اینکه تحصیل خود را در این کشور آغاز کردند برای همراهان خود از طریق ویزای توریستی اقدام کنند که مدت این ویزا شش ماه می باشد.

✅ مدت زمانی که کشور ایتالیا به فارغ التحصیلان خارج از اتحادیه اروپا می دهد تا در این کشور به دنبال کار مناسب پیدا کنند چقدر است؟

پس از فارغ التحصیلی شما می توانید ۶ الی ۱۲ ماه در این کشور باقی بمانید تا شغل مناسبی پیدا کنید.

 

_____________سخن پایانی درباره تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا_____________

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا، مدارک و شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد در این مقاله به صورت کامل و دقیق مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.متوجه شدیم با توجه به وجود دانشگاه های بین المللی با قدمت بالا، تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است. همانطور که گفته شد تحصیل در دانشگاه های ایتالیا نسبتاً مقرون به صرفه بوده و هزینه تحصیل و زندگی در این کشور به مراتب ارزان تر از کشور های دیگر اروپایی است علاوه بر آن در بعضی از رشته ها و دانشگاه ها می توان از بورسیه تحصیلی نیز استفاده کرد. لذا اگر شما قصد تحصیل در ایتالیا را دارید این کشور کزینه مناسبی جهت تحصیل است. ضمن اینکه اگر شما قصد تحصیل در سایر کشور های اروپایی نظیر انگلیس، آلمان، اتریش و دیگر کشورهای تاپ را دارید می توانید به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه نموده و یا با کارشناسان و مشاوران این موسسه تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره تلفنی کارشناسان به صورت کاملاً رایگان بهرمند شوید. در صورت طرح سوالات خود در پایان مقاله نیز سریعاً به آن ها پاسخ داده خواهد شد. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه موفق در زمینه های مهاجرتی سرمایه گذاری و تحصیلی در خدمت شما عزیزان می باشد

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
احمدی
سلام و عرض ادب آزمون IMAT چه تاریخی برگزار میشه که ما بتونیم برای پزشکی تو ایتالیا اقدام کنیم؟ آِیا زبان ایتالیایی کمکی به من می کنه برای اخذ پذیرش و ویزا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب این آزمون عموما در اوایل ماه سپتامبر برگزار می شود و شما از ابتدای جولای فرصت دارید تا برای شرکت در آن ثبت نام نمایید. این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می شود اما دانستن زبان ایتالیایی در محیط به شما کمک میکند.
مشاوره رایگان