رشته های تحصیلی در ایتالیا

بدون نظر

همیشه انتخاب مقصد برای تحصیل در خارج از کشور و انتخاب رشته خصوصا برای افرادی که از ابتدا تحصیلات خود را در کشوری آغاز می نمایند موضوع چالش بر انگیزی بوده است. بسیاری از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، اتریش، آلمان، ایتالیا و... به عنوان مقرون به صرفه ترین کشورهای دنیا برای تحصیل دانشجویان بین المللی شناخته می گردند. در این نوشتار علمی هم تصمیم داریم به شرایط تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا بپردازیم.

  • شرایط تحصیل در ایتالیا چیست؟
  • بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا کدام است؟
  • شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا چیست؟

در این مقاله تصمیم داریم شما را با شرایط بهترین رشته ها در ایتالیا آشنا سازیم و امیدواریم که این اطلاعات که با کمک از وکلای محلی ایتالیا و همچنین جتسجو در سایت های رسمی این کشور به دست آمده است، شما را شرایط تحصیل در بهترین رشته ها برای مهاجرت به ایتالیا آگاه سازد. شما سروران عزیز می توانید با تماس با کارشناسان موسسه MIE با شرایط رشته های تحصیلی در ایتالیا آشنا گردید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تماس با مارشته های تحصیلی در ایتالیا

معرفی بهترین رشته تحصیلی در ایتالیا

قبل از بررسی بهترین رشته تحصیلی در ایتالیا بایستی بیان داریم که این کشور دارای یک سیتسم آموزشی قوی خصوصا در مقاطع دانشگاهی و آموزش عالی می باشد و همچنین با ارائه کم هزینه ترین برنامه های تحصیلی یکی از مقاصد مهم برای دانشجویان خارجی شناخته می گردد. دانشگاه بولونیا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا در این کشور واقع گردیده است و همین موضوع نشان از اهمیت علم و دانش در این کشور دارد.

دوره های تحصیلی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی ارائه می گردد و گاها برخی از دانشگاه ها برای اعطای پذیرش نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت ولی برای سفارت و دریافت ویزا دانشجویان بایستی دارای مدرک زبان باشند. دانشگاه های ایتالیا از حیث برنامه های متنوعی که ارائه می نماید همواره به عنوان کشوری با تنوع آموزشی بالا شناخته می گردد و دانشجویان می توانند از صد ها برنامه تحصیلی، بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا را انتخاب نمایند. در قسمت های بعدی به بررسی بهترین رشته ها در ایتالیا خواهیم پرداخت و شرایط تحصیل در هر رشته را ذکر می نماییم.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


رشته پزشکی در ایتالیا و سایر رشته های و علوم پزشکی

یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی که هم از نظر موقعیت اجتماعی که برای شاغلان این حوزه ایجاد می نماید و هم از نظر بیزینسی و درآمدی نیز رشته ای بسیار پول ساز شناخته می گردد، رشته پزشکی در ایتالیا و سایر رشته های و علوم پزشکی می باشد. این رشته همواره در لیست بهترين رشته های تحصیلی در ایتالیا شناخته می گردد.

افرادی که تمایل دارند برای تحصیل در رشته پزشکی برای کشور ایتالیا اقدام نمایند بایستی در آزمون IMAT یا آزمون سنجش دانش دانشجویان در دروسی مانند اطلاعات عمومی، ریاضی، زيست، شیمی، زبان و... نمرات مناسبی را کسب نمایند تا بتوانند برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر ایتالیا اقدام نمایند. این آزمون تقریبا در 35 مرکز دنیا که اکثر آنها در ایتالیا می باشد و به زبان ایتالیایی و همچنین به زبان انگلیسی برگزار می گردد شرکت نمایند و نمره مورد نیاز برای ورود به دانشگاه را کسب نمایند. میانگین هزینه های زندگی در ایتالیا در دوره پزشکی که یک دوره تقریبا 6 ساله می باشد در حدود 4 الی 5 هزار یورو متغیر می باشد. علاوه بر رشته پزشکی رشته هایی نظیر دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، رادیولوژی، پرستاری و... از بهترین رشته ها در ایتالیا شناخته می گردند و در بسیاری از این رشته ها دانشجویان بایستی در آزمون ورودی ثبت نام نمایند و نمره قبولی را کسب کنند.

رشته های هنری در ایتالیا

بسیاری از شما عزیزان ایتالیا را به عنوان کشوری که دانشگاه های آن در زمینه رشته های هنری بسیار قوی عمل نموده اند و تنوع رشته های تحصیلی در ایتالیا در حوزه هنر در آن بسیار بالاست می شناسید، در حقیقت شرایط تحصیل در ایتالیا در رشته هنر به همین گونه هم می باشد و دانشجویان می توانند در بهترین رشته های هنری در این کشور تحصیل نمایند. دانشجویانی که خلاق هستند می توانند زیر نظر اسایتد ماهر دوره های هنری خود را سپری نمایند و از آثار هنری و فرهنگ غنی این کشور برای خلق آثار جدید الهام بگیرند. برای اطلاع از اهمیت هنر در ایتالیا می توان اثر استادان بزرگی مظیر دواویینچی، بوتیچلی و میکل آنژ را مورد بررسی و مطالعه قرار داد.

رشته طراحی در ایتالیا

اگر بگوییم ایتالیا مرکز هنری اروپا خصوصا در زمینه هنرهای زیبا نظیر طراحی، نقاشی، مجسمه سازی، مد و فشن و ... می باشد اغراق نکرده ایم. ایتالیا زادگاه بسیاری از جنبش های هنری و میزبان مهم ترین آثار نقاشان و معماران بزرگی قلمداد می گردد. عزیزانی که تمایل دارند در رشته طراحی و بسیاری از رشته های تحصیلی در ایتالیا تحصیل نمایند بایستی به زبان ایتالیایی مسلط باشند. اگرچه دانشگاه هایی نیز وجود دارد که به زبان انگلیسی بتوانند تحصیل نمایند. مقطع تحصیلی لیسانس در رشته های طراحی و رشته هی هنرهای زیبا حدود 3 سال طول می کشد. از بهترین دانشگاه ها یا آکادمی های آموزشی در رشته طراحی در ایتالیا یا سایر رشته های هنری می توان به آکادمی داموس، مارانگونی، آکادمی جدید هنرهای زیبا، پولیمودا، آکادمی دل لوسو، آکادمی بولونیا، فلورانس و... اشاره داشت.

رشته مد و فشن در ایتالیا

یکی از پرتقاضاترین رشته ها در ایتالیا بین دانشجویانی که برای تحصیل به ایتالیا می آیند رشته مد و فشن در ایتالیا می باشد. یکی از دلایلی که ایتالیا را در این رشته نسبت به کشورهای دگیر متمایز می کند این است که ایتالیا خانه مشهورترین برند های مد و طراحی نه صرفا سال های اخیر بلکه از زمان معاصر بوده است و افراد شناخته شده ای در این کشور در زمنیه کفش سازی و چرم سازی سرآمد بوده اند.

علاوه بر این رویدادها و نمایشگاه های بین المللی معتبری در زمینه مد و فشن مانند MIFUR (International Leather & Furs Exhibition)، Milano Unica (International Italian Top-end Textile Fair), Homi (International Home Show) و... در ایتالیا برگزار می گردد. آکادمی داموس و آکادمی NABA (Nuova Accademia delle Belle Arti) از بهترین مراکز آموزشی برای رشته مد و فشن در ایتالیا شناخته می گردد. برای اخذ پذیرش تحصیلی در این رشته که در لیست بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا قرار دارد، دانشجویان بایستی دارای رزومه علمی و پورتفولیوی مناسبی باشند. لازم به توضیح است برخی از آکادمی ها برای پذیرش دانشجویان رشته های هنری آزمون اولیه دارند.

رشته های مهندسی در ایتالیا

یکی از بهترین رشته های تحصیلی، رشته های مهندسی در ایتالیا است. ایتالیا سابقه ای غنی در تولید مهندسان مشهور جهانی مانند انریکو فورلانینی و آندریا پینین فارینا دارد. به همین دلایل، ایتالیا در حال تبدیل شدن به یک مقصد محبوب برای تحصیل در رشته مهندسی برای دانشجویان بین المللی است. دانشجویان علاقه مند به رشته مهندسی می توانند در رشته هایی مانند مهندسی برق، مکانیک، مهندسی علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار و... با هزینه های بسیار پایین تحصیل نمایند. دانشگاه های ایتالیا برای پذیرش دانشجویان بین المللی مصاحبه و آزمون برگزار می نمایند و اگر بتوانند در مصاحبه دانشگاه موفق گردند می توانند به زبان انگلیسی یا ایتالیایی در این کشور مشغول به تحصیل شوند. از بهترین دانشگاه های حوزه مهندسی می توان به دانشگاه هایی مانندپلی تکنیک تورین، رم تور ورگاتا، ساپینزا، و... که در جمع بهترین دانشگاه های دنیا می باشد تحصیل نمایند.

رشته علوم کامپیوتر در ایتالیا

یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به ایتالیا رشته کامپیوتر می باشد و بدون شک این رشته یکی از رشته هایی که شیوه زندگی ما را متحول کرده است. وجود ربات های مختلف، ماشین های خودران، ربات های راهنما و... به دلیل بهره مندی از علم کامپیوتر اختراع گردیده است. در عصر حاضر که همه چیز در دسترس است و در دستان ما قرار دارد، شرکت های فناوری دائما در حال توسعه محصولاتی هستند که زندگی روزمره ما را بهبود ببخشند. با این تفاسیر همه کشورها و دانشگاه ها سعی در ارائه دوره های آموزشی علوم کامپیوتر دارند.

برای افرادی که قصد تحصیل در رشته کامپیوتر در ایتالیا را دارند دانشگاه های مختلفی در ایتالیا وجود دارد که دوره رقابتی آکادمیک را ارائه می نماید. دانشگاه ترنتو، دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه ساپیمزا رم، دانشگاه بولونیا، دانشگاه پادوآ از جمله بهترین دانشگاه ها برای ارائه دوره های علوم کامپیوتر در ایتالیا می باشد. هزینه های تحصیل در این رشته که از بهترین رشته ها در ایتالیا قلمداد می گردد در حدود 850 الی 10000 یورو در سال می باشد. دانشجویان برای ورود به رشه علوم کامپیوتر در ایتالیا بایستی دارای معدل بالا و سطح زبان انگلیسی حداقل آیتلس 6 باشند و برای مقاطع آموزش عالی نیز بایستی مدارک زبان بالاتری را ارائه نمایند.

رشته معماری در ایتالیا

یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به ایتالیا رشته معماری می باشد. ایتالیا مهد جنبش های بسیاری در زمیه معماری است و وجود بناهای تاریخی و ساختمان هایی با معماری های متفاوت که هر کدام از آنها درسی است برای علاقه مندان به این رشته می باشد، گویای این است که این کشور مقصد مناسبی برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در رشته معماری در ایتالیا را دارند. با کاوش عمیق در علم و هنر معماری می توان فهمید که تحصیل در رشته معماری در ایتالیا نقطع عطفی در حرفه معماری می باشد. از این رو معماری یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ایتالیا شناخته می گردد.

برخی از دانشگاه های ایتالیا در رشته معماری در لیست 50 دانشگاه اول دنیا قرار گرفته اند. دانشجویانی که تصمیم دارند در این شذته تحصیل نمایند بایستی در آزمون ورودی که توسط وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا صورت می گیرد نمره قبولی را کسب نمایند. این آزمون تحت عنوان MIUR می باشد و هر سپتامبر برگزار می شود. شهریه دانشگاه های دولتی ایتالیا برای رشته معماری در حدود 500 تا 3000 یورو در سال و خصوصی ها نیز در حدود 7 هزار الی 25 هزار یورو در سال می باشد.

رشته های علوم انسانی در ایتالیا

شاید همه ما نمود رشته های حوزه مهندسی و حوزه علوم پزشکی را در زندگی روزمره خود بیشتر ببینیم ولی رشته های علوم انسانی نظیر اقتصاد، حقوق، حسابداری و... نیز از مهم ترین و حیاتی ترین علوم برای زندگی بشری محسوب می گردد و در عین ملموس نبودن بسیار بسیار حرفه های مهمی تلقی می گردند. در قسمت زیر به برخی از رشته های علوم انسانی در ایتالیا می پردازیم:

رشته حقوق در ایتالیا

در حال حاضر با توسعه و گسترش دنیا و مسائل مختلفی که ممکن است در زندگی های روزمره همه ما اتفاق بیافتد، وجود قانون و مقراراتی که بر حسب عدالت مقرر می گردد می تواند باعث رفع و حل مشکلات گردد. لذا علم حقوق یکی از اساسی ترین رشته ها و علوم است که باعث زندگی بهتر همه ما می شود. با توجه به ضرورت و اهمیت این رشته همه کشورها سعی در آموزش این علم و پرورش دانشجویان مستعد این رشته می باشند. ایتالیا نیز یکی از کشورهایی است که رشته حقوق را در مقاطع مختلف دانشگاهی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی ارائه می نمایند.

دانشجویان برای تحصیل در رشته حقوق در ایتالیا که یکی از بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا تلقی می گردد عموما نیاز به شرکت در آزمون نیستند فقط بایستی از سطح و دانش زبان بالایی برخوردار باشند. دانشجویان می توانند با تحصیل به مدت 5 سال در رشته حقوق، کارشناسی ارشد در ایتالیا را دریافت دارد. قانون کسب و کار، قانوت تجارت و اقتصاد اروپا، حقوق تجارت بین الملل، قانون و ساسیت اروپا، مطالعات حقوق اروپا، حقوق بشر و... از جمله بهترین گرایش های رشته حقوق در ایتالیا می باشد.

رشته معماری در ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل داروسازی در ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانب تحصیل داروسازی در ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

 

رشته مدیریت در ایتالیا

اگر چه کشور ایتالیا از نظر تحصیل به عنوان کشوری که در علوم و رشته های هنری پیشتاز است، شناخته می گردد، اما رشته های حوزه تجارت و مدیریت نیز از جمله برنامه های تحصیلی مهمی است که در مقطع مختلف دانشگاهای در بهترین دانشگاه های ایتالیا ارائه می شود و از جمله بهترین رشته ها برای مهاجرت به ایتالیا تلقی می گردد. در ایتالیا بهترین مدارس و آکادمی های بازرگانی برای علاقه مندان به این حوزه وجود دارد. دانشگاه پاویا، مدرسه بازرگانی لوئیز، مدرسه بازرگانی بولونیا، دانشگاه دی پیزا از بهترین های ایتالیا در رشه مدیریت در ایتالیا می باشد. MBA یکی از مهم ترین رشته های حوزه مدیریت می باشد که با بهترین کیفیت در دانشگاه های ایتالیا ارائه می گردد. میایزان هزینه تحصیل در ایتالیا  در این رشته در دانشگاه ها در حدود 19 تا 30 هزار یورو در سال می باشد.

رشته اقتصاد در ایتالیا

از بهترین رشته ها برای مهاجرت به ایتالیا رشته اقتصاد و رشته های حوزه بیزینس می باشند. اخیرا تحصیل در رشته اقتصاد در ایتالیا مورد علاقه بسیاری از دانشجویان رشته مدیت و اقتصاد قرار گرفته است. دانشگاه های ایتالیا با ارتقا علمی اخیر خود در رتبه بندی جهانی در زمینه های اقتصاد، تجازت و... به عنوان مقصدی مناسب برای دانشجویان این رشته قلمداد می گردد. به صورت کلی ایتالیا به عنوان سومین اقتصاد اروپا و هشتمین اقتصاد برتر دنیا شناخته می گردد. بسیاری از دانشگاه های ایتالیا نظیر؛ دانشگاه بوکونی، دانشگاه بولونیا، دانشگاه پاددوا، دانشگاه رم، دانشگاه ساپینزا، دانشگاه میلان، دانشگاه کاتولیکا، دانشگاه لوئیس، دانشگاه تورین، دانشگاه پارما، دانشگاه ترنتو و... رشته اقتصاد را ارائه می نمایند. در لیست زیر بهترین دانشگاه های ایتالیا در رشته اقتصاد را می توانید مشاهده نمایید.

نام دانشگاه

رتبه در دنیا

دانشگاه بوکونی

16

دانشگاه بولونیا

77

دانشگاه ساپینزا رم

144

دانشگاه رم تور ورگاتا

144

دانشگاه Ca Foscari

151-200

رشته حسابداری در ایتالیا

در حال حاضر هر کسب و کار و بیزینسی را در نظر داشته باشید برای حل نمودن مسائل مالی، نحوه عملکرد از نظر سود و زیان، بهینه سازی فرایندها به منظور کسب سود بیشتر و... به حسابدار نیاز دارد. اگرچه شاید حسابداران از نظر درآمدی، درامد های کمتری نسبت به پزشکان و مهندسان دارند ولی تقاضای این رشته برای برای کار و فضایی که برای کسب و کار در حوزه حسابداری وجود دارد بسیار مطلوب است. دانشگاه هایی مانند بوکونی، دانشگاه فلورانس، دانشگاه سینا، دانشگاه Ca Foscari از جمله دانشگاه هایی هستند که رشته حسابداری در ایتالیا را ارائه می نمایند. برای اطلاع از بورسیه های ایتالیا مقاله نگارش شده را مطالعه فرمایید.

رشته توریست و گردشگری در ایتالیا

با توجه به اینکه کشور ایتالیا یکی از غنی ترین فرهنگ های دنیا را به خود اختصاص داده است و همچنین از نظر معماری شهری و بناهای ساختمانی شکل تاریخی خود را در کنار مدرنیته حفظ نموده است و همچنین از نظر امنیت یکی از کشورهای امن و مهمان پذیر دنیا شناخته می گردد، یکی از توریست پذیرترین کشورهای دنیا شناخته می گردد. از این رو صنعت توریست و گردشگری یکی مهم ترین صنایع خصوصا در تولید درآمد ناخالص ملی می باشد از این رو رشته توریست و گردشگری در ایتالیا ار جمله رشته های مهم می باشد.

شهرهایی مانند ناپل، رم، واریس، ورونا، میلان و... دارای دانشگاه های متعددی هستند که تحصیل توریست و گردشگری در ایتالیا را ارائه می نمایند. دانشگاه هایی مانند تور ورگاتا رم، دانشگاه ماسراتا، دانشگاه مسینا، دانشگاه ورونا، دانشگاه مولیس و... از جمله بهترین دانشگاه ها برای رشته های تحصیلی در ایتالیا می باشد.

رشته های بدون آزمون ایتالیا چه مواردی هستند؟

بسیاری از رشته های تحصیلی در ایتالیا دارای آزمون ورودی نیستند به عبارتی رشته های بدون آزمون ایتالیا هستند ولی دانشجویان برای ورود به رشته هایی نظیر پزشکی، برخی از رشته های مهندسی، برخی از رشته های حوزه هنر و... بایستی در آزمون های ورودی دانشگاه ثبت نام و قبول شوند. افرادی که نیز تمایل دارند در رشته های حوزه بیزینس و مدیریت، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد، رشته های علوم پایه، آموزش، زبان و... تحصیل نمایند نیازی به شرکت در آزمون ندارند. البته آزمون هایی که تعیین می گردد بر حسب سیاست و نظر دانشگاه می باشد که دانشجویان را ملزم به شرکت در آنها می نماید.

رشته های تحصیلی پرطرفدار، پرکاربرد و پولساز در ایتالیا

در قسمت های پیشین در خصوص یکایک بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا صحبت نمودیم و در این قسمت رشته های تحصیلی پرطرفدار، پرکاربرد و پولساز در ایتالیا را معرفی می کنیم، هرچند یکی از دلایل اصلی اینکه رشته ای به عنوان بهترین رشته انتخاب می گردد همین موضوع است. به طور مثال رشته پزشکی یکی از رشته های پول ساز و در لیست بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا نیز قرار دارد. یا رشته های نظیر مهندسی IT، مهندسی کامیپوتر، مدیریت اجرایی، مدیریت کسب و کار، حقوق، داروسازی، دندانپزشکی و... از پردرآمدترین رشته های تحصیلی در ایتالیا شناخته می گردد. در قسمت ذیل به درآمد برخی از رشته های تحصیلی در ایتالیا پرداخته ایم:

شغل

متوسط درآمد/ ماهیانه

حسابدار

2720 ​​یورو

حسابدار خبره

3310 یورو

تحلیلگر مالی

4900 یورو

مدیر مالی

7,390 یورو

کارگردان هنری

3600 یورو

طراح گرافیک

2,440 یورو

عکاس

2170 یورو

مهندس هوافضا

4640 یورو

کنترل کننده ی ترافیک هوایی

4000 یورو

مهماندار هواپیما

2680 یورو

خلبان

6210 یورو

معمار

4,460 یورو

مکانیک

1410 یورو

معلم

2790 یورو

تحلیلگر کسب و کار

4740 یورو

مدیر توسعه کسب و کار

5940 یورو

مدیر پروژه

4590 یورو

پرستار بچه

1590 یورو

مدیر پروژه ساختمانی

6220 یورو

مسئول ایمنی و بهداشت

1620 یورو

مهندس عمران

3570 یورو

مهندس برق

3860 یورو

مهندس مکانیک

3690 یورو

مدیر اجرایی

8480 یورو

مدیر ارشد مالی

8080 یورو

مدیر کل

6330 یورو

دندانپزشک

8730 یورو

متخصص تغذیه

7690 یورو

تکنیسین آزمایشگاه

2930 یورو

پرستار

2880 یورو

تکنسین کامپیوتر

2880 یورو

مدیر پایگاه داده

3800 یورو

توسعه دهنده / برنامه نویس

3570 یورو

مدیر فناوری اطلاعات

6500 یورو

مهندس شبکه

3350 یورو

وکیل

7500 یورو

داروساز

4900 یورو

 

سوالات متداول

✅ آیا کشور ایتالیا مقصد مناسبی برای تحصیل می باشد؟

کشور ایتالیا با داشتن دانشگاه های با کیفیت و هزینه پایین خدمات آموزشی کشور مناسبی تلقی می گردد ولی از نظر بازار کار از کشور هایی مانند انگلستان، آلمان و کانادا ضعیف تر می باشد.

✅ بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا کدام اند؟

رشته های شاخه پزشکی، مهندسی، علوم داده و کامپیوتر، حقوق، رشته های حوزه بیزینس و... جز بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا شناخته می گردند.

✅ شرایط تحصیل در دانشگاههای ایتالیا چیست؟

هر کدام از دانشگاه ها برای جذب دانشجو معيار ها و شرایطی را تعریف می نماید که دانشجویان بایستی آنها را برآوره سازند. به طور مثال داشتن معدل خوب و سطح زبان انگلیسی B2 یا ایتالیایی B2 از جمله موارد مشترک بین بسیاری از دانشگاه ها می باشد.

سخن پایانی

شرایط تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا و پولسازترین و کاربردی ترین رشته های تحصیلی در این کشور، در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. کشور ایتالیا با فرهنگی بسیار غنی و با داشتن قدیمی ترین دانشگاه های دنیا همواره له عنوان کشوری که خواستگاه علم و دانش است شناخته می گردد و جز معدود کشورهایی است که مقرون به صرفه ترین برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی و با کیفیت بسیار بالا به دانشجویان خارجی ارائه می نماید. رشته هایی نظیر پزشکی، رشته های حوزه مهندسی، تجارت، علوم کامپیوتر، رشته حقوق و... در لیست بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا شناخته می گردد و دانشجویان بایستی بر حسب شرایطی که هر دانشگاه برای اعطای پذیرش مشخص می نمایند، مدارک خود را ارائه نمایند. امیدواریم با بررسی این مقاله شما سروران عزیز اطلاعات مناسبی در خصوص شرایط تحصیلی بهترین رشته ها در ایتالیا کسب نموده باشید. جهت افزایش آگاهی و بررسی شرایط خود به منظور تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان کسب نمایید. 

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان