دانشگاه مسینا ایتالیا

بدون نظر

در این مقاله دانشگاه مسینا مورد نقد و بررسی قرار می گیرد و اطلاعات جامعی در رابطه با آن برای شما به نمایش گذاشته شده است. University of Messina از آن دسته موسسات تحصیلی است که بیش از ۵۰۰ سال خدمت دارند و طبق اولین مدارک یافت شده از این موسسه در سال هزار و ۵۴۸ میلادی تاسیس شده است. در آخرین نظرسنجی انجام شده در معیار ملی برای ارزیابی کیفیت دانشگاه های ایتالیا، این دانشگاه بهترین عملکرد را نشان داده است و تعداد اشخاص ثبت نام کننده آن از سال ۲۰۱۵ به طور پیوسته و مداوم در حال افزایش بوده است. علاوه بر این باید توجه داشت که در حال حاضر رنکینگ دانشگاه مسینا به عنوان دومین دانشگاه جنوبی از نظر کیفیت تدریس رتبه بندی و تعیین شده است.

تمامی اطلاعات موجود بر روی این صفحه توسط وکلای محلی و تحقیق کارشناسان موسسه ملک پور در سایت دانشگاه مسینا ایتالیا تهیه و تنظیم گردیده است و تمامی حقوق آن محفوظ اند. در صورت بروز هرگونه سوال یا نیاز به اطلاعات بیشتر، می توانید سوالات خود را در انتهای صفحه با ما در میان بگذارید یا به طور رایگان با کارشناسان MIE تلفنی در تماس باشید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

نمایی از پردیس دانشگاه مسینا

معرفی دانشگاه مسینا (UniME)

دانشگاه مسینا (University of Messina) که در زبان عامیانه تحت عنوان UniME شناخته شده است یک دانشگاه دولتی واقع در شهر مسینا در سیسیل ایتالیا است. این شهر جمعیتی ۲۴۰ هزار نفری در مرکز دریای مدیترانه در مقابل تنگه مسینا داراست که همیشه محل ملاقات و تعامل بین فرهنگ های مختلف بوده است و یکی از ویژگی‌های بارز فرهنگی مردم ساکن این شهر مهمان نوازی آنهاست. این شهر مدرنی است که انرژی خود را از طریق دریایی دور خود می گیرد و امروزه یکی از محبوب‌ترین ایستگاههای کشتی کروز ایتالیا است.

این دانشگاه در 12 بخش تفکیک شده که به صورت مجزا بیش از 80 مدرک تحصیلات تکمیلی و کارشناسی، بیش از 20 مدرک کارشناسی ارشد و 13 برنامه دکترا را ارائه می دهد که 7 مدرک از میان آن ها برای تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی تعبیه شده. تعداد دانشجویان این دانشگاه نیز بیش از 23000 نفر است که در 4 مرکز پردیس در سراسر این شهر توزیع شده اند.

پردیس های Università degli Studi di Messina

 • ساختمان مرکزی: این مجموعه در مرکز شهر واقع شده است.
 • بیمارستان پلی کلینیک دانشگاه جی Martino: در بخش جنوبی شهر، در Minissale واقع شده است. اینجا جایی است که کلاس های پزشکی بالینی و تجربی، زیست شناسی، دندانپزشکی و سایر مشاغل مرتبط تدریس می شود.
 • پردیس Annunziata: در بخش شمالی مرکز شهر واقع شده است. در اینجا بخش های دامپزشکی و تمدن های باستانی و مدرن وجود دارد.
 • پردیس پاپاردو: در شمال شهر قرار دارد و با وسایل نقلیه عمومی حدود 40 دقیقه از مرکز مسینا فاصله دارد.

ویدیو موسسه MIE در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


فایل صوتی موسسه MIE در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

رنکینگ دانشگاه مسینا ایتالیا

رنکینگ دانشگاه مسینا ایتالیا (University of Messina) در حال حاضر در بین برترین دانشگاه های جهان توسط برخی از رتبه بندی های بین المللی فهرست شده است که نشانه بالا بودن سطح تدریس، تحقیقات و پژوهش های این دانشگاه و برتری دانشجویان این دانشگاه به اغلب دانشگاه های منطقه می باشد.

 • این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2022 در محدوده 801-1000، در بین 500 دانشگاه برتر از نظر کیفیت تحقیقات، با رتبه 32 در سطح ملی قرار دارد.
 • این دانشگاه همچنین جایگاه خود را در محدوده 501-600 رتبه‌بندی تایمز، در سال 2022 از میان بیش از 1662 دانشگاه منتشر شده تأیید می‌کند. UniMe همچنین در بین 51 دانشگاه ایتالیایی رتبه 25 را دارد.

دانشکده های University of Messina

این دانشگاه دارای 12 بخش می باشد که در مجموع حدود 80 برنامه تحصیلاتی را قالب دوره های تحصیلاتی لیسانس، ارشد و دکترا هدایت می کنند. دانشکده های University of Messina را میتوانید در ادامه مشاهده کنید.

تمدن های باستان و مدرن

پزشکی بالینی و تجربی

علوم شناختی آموزشی و مطالعات فرهنگی

اقتصاد

آسیب شناسی انسانی بزرگسالان و کودک

علوم ریاضی، کامپیوتر، فیزیک و زمین

حقوق

علوم دامپزشکی

علوم سیاسی و حقوق

مهندسی علوم شیمی بیولوژیکی دارویی و محیطی

علوم شیمی، بیولوژیکی، دارویی و محیطی

دندانپزشکی مورفولوژی و تصویربرداری عملکردی

رشته های دانشگاه مسینا (UniME)

این موسسه با توجه به ظرفیت‌های خود رشته های تحصیلی در ایتالیا متنوعی را برای مشتاقان به تحصیل در این دانشگاه و در این شهر فراهم آورده است و با داشتن کادری مجرب و متخصص و حرفه ای کلی برنامه های تحصیلی را به نحو احسن توسط اساتیدی مجرب و با سوابقی بین المللی تدریس می کند که تمامی این موارد حاکی از سطح بسیار بالای تحصیل در این دانشگاه می باشند رشته های دانشگاه مسینا (UniME) به زبان انگلیسی به شرح زیر است:

 • برنامه مدرک شش ساله در پزشکی و جراحی
 • لیسانس در تحلیل داده ها
 • لیسانس علوم سیاسی و روابط بین الملل
 • کارشناسی ارشد در مدیریت بین المللی
 • کارشناسی ارشد مهندسی و علوم کامپیوتر
 • کارشناسی ارشد در فیزیک مواد متراکم
 • کارشناسی ارشد در علوم ژئوفیزیک و خطر لرزه ای
 • کارشناسی ارشد بانکداری و مالی

رشته های دانشگاه مسینا (University of Messina) به طور عمده جدول ذیل را شامل می شود:

تاریخ، فلسفه و الهیات

زبان، ادبیات و زبان‌شناسی

هنر، هنرهای نمایشی و طراحی

باستان شناسی

حسابداری و مالی

اقتصاد و اقتصاد سنجی

مدیریت کسب و کار

تحصیلات

علم شیمی

علم شیمی

فیزیک و نجوم

زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی

جامعه شناسی

سیاست و مطالعات بین المللی

مطالعات ارتباطات و رسانه

مهندسی مکانیک و هوافضا

مهندسی عمران

مهندسی برق و الکترونیک

پزشکی و دندانپزشکی

علوم دامپزشکی

علوم بیولوژیکی

علوم کامپیوتر

حقوق

روانشناسی

 

دانشگاه ورونا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ورونا

در این مقاله ما تمام جوانب تحصیل در دانشگاه ورونا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه مسینا ایتالیا

یکی از شرایط پذیرش دانشگاه مسینا ایتالیا شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا است که حداقل 55 درصد معدل داشته باشند تا شانس خوبی برای پذیرش در دانشگاه مسینا داشته باشند. افراد همچنین باید در فعالیت‌های دیگری مانند ورزش، هدایت برخی پروژه‌ها، خدمات اجتماعی برای بهبود شانس پذیرش شرکت کنند.

همه دانشجویان بین المللی می توانند در یکی از برنامه های دوره اول و دوم سیستم دانشگاه ایتالیا ثبت نام کنند. برای واجد شرایط بودن برای ثبت نام در سیستم دانشگاه ایتالیا، دانش آموزان (سطح لیسانس) باید حداقل 17 سال سن داشته باشند و 12 سال تحصیل را پشت سر گذاشته باشند. در دانشگاه UniME دانشجویان امکان ارسال درخواست خود را برای دو برنامه تماما متفاوت و مختلف دارند. لطفاً برنامه ها را با توجه به مطالعات قبلی خود انتخاب کنید و قبل از ارسال درخواست خود، شرایط پذیرش را در سایت دانشگاه مسینا ایتالیا بررسی کنید.

شرایط تحصیل در دانشگاه مسینا در مقطع کارشناسی

شرایط تحصیل در دانشگاه مسینا در مقطع کارشناسی وابسته به موارد زیر است:

 • ثبت نام آنلاین
 • کارنامه رسمی دبیرستان
 • کپی پاسپورت
 • عکس اندازه گذرنامه اخیر
 • سطح مهارت زبان ایتالیایی B2

شرایط تحصیل در دانشگاه مسینا در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل در دانشگاه مسینا در مقطع کارشناسی ارشد به میزان اعتبار مدرک اخذ شده در دانشگاه قبلی دارد. همچنین برای اپلای و تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا، رشته و واحد های گذرانده شده در مقطع قبلی باید مرتبط باشند و در زمان اپلای بتوانید ترجمه معتبر مدرک و ریز نمرات را به دانشگاه ارائه دهید. به طور معمول تحصیل در این مقطع در طول یک الی دو سال قابل انجام است و در حین تحصیل قابلیت کار پاره وقت نیز به محصلان داده می شود.

شرایط پذیرش دانشگاه مسینا در مقطع دکترا

به طور خاص، چرخه سوم مطالعه، بالاترین سطح تحصیلات تکمیلی است. با هدف ارائه مهارت های لازم برای انجام فعالیت های تحقیقاتی شرایط پذیرش دانشگاه مسینا در مقطع دکترا شامل موارد زیر می شود:

دوره آموزشی دکتری 3 سال به طول می انجامد. برای دسترسی به آن باید مدرک کارشناسی ارشد یا هر مدرک مناسب دیگری را داشته باشید که حتی در خارج از کشور به دست آمده باشد، معادل آن اعلام شده یا بر اساس قوانینی که توسط موافقت نامه های بین المللی مربوطه تایید شده است، برای دسترسی به دوره های دکتری تحقیقاتی مناسب شناخته شده است. پذیرش دکتری در ایتالیا و دانشگاه Messina بر اساس آزمون رقابتی است.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه مسینا

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه مسینا (University of Messina) را به طور خلاصه می توان در موارد زیر توضیح داد:

افراد باید گواهینامه بین‌المللی زبان انگلیسی خود را در (سطح B1 / B2) توسط یک موسسه معتبر در بخش زبان برنامه دریافت و آپلود کنند.

به صورت کلی اقدام برای داوطلبان جهت تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان نیز ممکن است اما این امر ممکن است سبب ثبت اطلاعات به صورت ناقص در سامانه دانشگاه شود. در این صورت متقاضیان 45 روز فرصت خواهند داشت تا گواهینامه مورد نیاز را ارائه دهند. تنها در دوره تک سیکلی در رشته هایی همچون پزشکی و جراحی، مدرک و گواهی زبان انگلیسی بین المللی اختیاری خواهد بود، زیرا آزمون IMAT سطح B2 میزان دانش و معلومات زبانی افراد را ارزیابی می کند.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید آزمون زبان ایتالیایی (سطح B2) را بگذرانند مگر اینکه:

 • آنها دارای گواهینامه صلاحیت زبان ایتالیایی هستند که حداقل با سطح B2 مطابق با تعیین شورای اروپا مطابقت دارد.
 • آنها دیپلم دبیرستان ایتالیایی دارند.

ددلاین دانشگاه مسینا

زمان اپلای و ددلاین دانشگاه های ایتالیا برای رشته های مختلف در هر یک از مقاطع بستگی به تایم تعیین شده توسط دانشکده و دپارتمان های تنظیم کننده دارد و ممکن است کمی متفاوت باشد ولی ددلاین دانشگاه مسینا (University of Messina) به طور کلی از روند زیر تبعیت می کند و میتوانید برای جزئیات بیشتر و دقیق تر با مشاوران موسسه ملک پور در ارتباط باشید.

زمان اپلای

مقطع

15 ژوئن

کارشناسی و کارشناسی ارشد

22 ژوئیه

مدرک تک سیکلی در پزشکی و جراحی

30 سپتامبر

دکترا

هزینه تحصیل در دانشگاه مسینا ایتالیا (UniME)

هزینه تحصیل در دانشگاه مسینا ایتالیا (UniME) بر اساس وضعیت مالی دانشجو (اگر قبلاً از نظر مالی مستقل است) یا خانواده وی در صورتی که دانشجو از نظر اقتصادی مستقل نباشد محاسبه می شود. یعنی در آمد سالیانه خانواده ممکن است هزینه تحصیل در ایتالیا را برای دانشجو بیشتر یا کمتر کنند. همین مقیاس می تواند برای افراد با بودجه محدود تر بسیار کمک کننده باشد و پروسه اپلای و ورود به تحصیل را برای آن ها ساده تر کند.

شهریه UniME بر اساس مقیاس زیر تعیین می شود:

هزینه تحصیل سالیانه بر حسب یورو

درآمد خانواده به طور سالیانه بر حسب یورو

منطقه

حداکثر

حداقل

تا

از

0 (منطقه بدون مالیات)

24000

0

1

300

200

26000

24001

2

400

300

28000

26001

3

500

400

30000

28001

4

1864

500

52000

30001

5

2100

بالای 52000

6

پردیس دانشگاه مسینا در ایتالیا

هزینه زندگی دانشجویان University of Messina

میانگین هزینه زندگی در ایتالیا و شهر مسینا 900 یورو است که زندگی در این شهر را در 35 درصد از کم هزینه ترین شهرهای جهان قرار می دهد. برای جزئیات بیشتر در رابطه با هزینه زندگی دانشجویان در دانشگاه مسینا در ایتالیا جدول زیر را مطالعه کنید.

میانگین هزینه ها به صورت ماهیانه

متوسط(یورو)

اقامت

350

غذا

250

حمل و نقل

50

ارتباطات و تاسیسات

150

ورزش و اوقات فراغت

100

مجموع

900

 

بورسیه دانشگاه مسینا ایتالیا

یکی از اولین مواردی که همه برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد به آن توجه می کنند، هزینه برنامه است. در حالی که هزینه چیزی است که باید در نظر گرفته شود، شما همیشه باید از گزینه های موجود در هنگام تامین بودجه مدرک خود آگاه باشید. بورسیه دانشگاه مسینا ایتالیا (University of Messina) عبارت اند از:

 • Casa Unime: یک برنامه نوآورانه است که به دانشجویانی که شرایط آن را دارند، در پرداخت اجاره خود کمک می کند. این دانشگاه در طی 3 سال گذشته توانسته است 1.8 میلیون یورو به هدف این منظور توزیع کند.
 • ERSU: بورسیه های تحصیلی ایتالیا بر اساس درآمد شخصی و خانوادگی متقاضیان اعطا می شود. این برنامه به طور سالیانه یک فراخوان برای درخواست بورسیه تحصیلی، اقامت رایگان، غذا، تحرک بین المللی و جوایزی برای دستاوردهای بالا منتشر می کند. دانشجویان بین المللی می توانند درخواست را آغاز کرده و پس از دریافت ویزا نهایی کنند. دانشجویان بین المللی می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند، حتی اگر برخی از اسناد درخواستی را نداشته باشند.

خوابگاه دانشگاه مسینا

خوابگاه دانشگاه مسینا (University of Messina) در پردیس آنونزیتا قرار دارد و به طور عمده اتاق های دو نفره را برای اشتراک ارائه می دهد. هزینه اقامت در خوابگاه های دانشجویی ایتالیا و این دانشگاه به طور معمول بین 300 تا 500 یوره در ماه هزینه می برد.

همچنین اقامتگاه اراسموس در نزدیکی دانشگاه مسینا (UNIME)، این موسسه در چندین ساختمان در نقاط مختلف شهر گسترده شده است.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه Messina

دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا پس از اتمام تحصیل در کشور ایتالیا به مجوز کار و اجازه اقامت دانشجویی نیاز دارند می توانند با توجه به نکات ذکر شده اطلاعات مورد نظر خود را جمع آوری کنند. در اینجا شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه مسینا (University of Messina) گفته شده اند:

 • فقط دانشجویان دکترا، مدرک کارشناسی ارشد درجه دوم می توانند پس از پایان برنامه برای اجازه اقامت موقت برای"permesso di Lavoro" اقدام کنند.
 • یافتن کار پس از پایان دوره اقامت آنها در 6 تا 12 ماه مهم و حیاتی است. همچنین میتوان به این نکته نیزاشاره کرد که دانشجویان می توانند برای داشتن تایم بیشتر در دوره کارآموزی تا 12 ماه اقدام کنند.
 • برای دریافت اجازه کار پس از تحصیل در ایتالیا، دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا هستند نیاز دارند.
 • میزان حقوق دریافتی به صورت میانگین در ایتالیا می تواند قریب به 1300 یورو برای 14 ماه باشد که البته قطعا سطح علم و تجربه شما در میزان درآمدتنان تاثیر بسزایی خواهد داشت. همچنین باید توجه داشت که همیشه توصیه می شود داوطلبان درک اولیه از زبان ایتالیایی و انگلیسی را داشته باشند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه مسینا ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ چه مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه مسینا (University of Messina) مورد نیاز است؟

 • گواهی زبان ایتالیایی (سطح B2) صادر شده توسط C.L.I.Q.
 • یا یکی از گواهی های زیر زبان انگلیسی: TOEFL iBT: 87 -109
 • آیلتس (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی - دانشگاه کمبریج): 5.5- 6.5
 • ISE (مهارت یکپارچه در زبان انگلیسی - ترینیتی کالج لندن): B2

✅ آیا امکان شرکت در دوره های زبان وجود دارد؟

مرکز زبان دانشگاه (CLAM) دوره های زبان ایتالیایی را برای دانشجویان خارجی برگزار می کند. زمانی که دانشجو هستید می توانید در کلاس های زبان ایتالیایی CLAM شرکت کنید.

✅ هزینه یک اتاق در مسینا چقدر است؟

هزینه ماهانه یک اتاق خصوصی در آپارتمان مشترک با سایر جوانان به موقعیت و ویژگی های آن بستگی دارد. با این حال، برای مرجع، میانگین قیمت 200 یورو در ماه است.

✅ دانشجوی خارجی برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی چقدر باید بپردازد؟

با پرداخت 30 یورو امکان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی (تراموا و اتوبوس) را خواهید داشت.

سخن پایانی

هدف از مطالعه این مقاله این بوده که اطلاعات شاملی در رابطه با این دانشگاه برای شما محیا شده باشد. به طور خلاصه می توان گفت که دانشگاه مسینا (University of Messina) یک دانشگاه دولتی واقع در مسینا، سیسیل، ایتالیا اس. که در 12 بخش سازماندهی شده است که بیش از 80 مدرک تحصیلات تکمیلی و کارشناسی، بیش از 20 مدرک کارشناسی ارشد و 13 برنامه دکترا را ارائه می دهد. رنکینگ دانشگاه مسینا ایتالیا در حال حاضر در بین برترین دانشگاه های جهان توسط برخی از رتبه بندی های بین المللی فهرست شده است. میانگین هزینه زندگی در مسینا 900 یورو است که در 35 درصد از کم هزینه ترین شهرهای جهان قرار دارد. این مطالب و بسیاری موارد دیگر تحصیل در این دانشگاه را به شدت مقرون به صرفه می کند.

تمامی اطلاعات تهیه شده در رابطه با این دانشگاه از طریق وکیل محلی و کارشناسان متخصص شرکت ملک پور بوده و تمامی حقوق آن محفوظ می باشد. برای اطلاعات و جزئیات بیشتر می توانید به طور رایگان با خطوط موئسسه MIE در ارتباط باشید و یا میتوانید پرسش های خود را در انتهای این صفحه با ما درمیان گذارید.

امتیاز 3.57 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان