اقامت اتریش

31 مرداد 1401 48 نظر

اقامت اتریش، روش های مهاجرت به اتریش و شرایط اخذ تابعیت کشور اتریش، شرایط اقامت در اتریش و به طور کلی، آسان ترین راه مهاجرت به اتریش در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا اتریش مقصد مناسبی جهت مهاجرت می باشد؟ انواع روش های مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت آن کدامند؟ آثار اقامتی هر یک از روش های مهاجرت به کانادا چگونه است؟ چگونه اقامت اتریش را بگیریم؟ اتریش کشوری در قاره اروپاست که به دلیل شرایط مساعد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و آموزشی، مورد توجه طیف گسترده ای از مردم قرار گرفته است. انواع روش های قانونی به همراه روش غیر قانونی پناهندگی جهت مهاجرت و اخذ اقامت اتریش وجود دارند. به جز روش پناهندگی که به علت خطرهای فراوان جسمی، روحی روانی و شخصیتی اکیداً مورد منع و نفی موسسه ملک پور می باشد، پرونده های سایر روش های قانونی اقامت اتریش توسط این مجموعه حمایت شده و مورد پذیرش قرار می گیرد. در این مقاله سعی شده است تا انواع روش های اخذ اقامت اتریش معرفی شده و به بیان مهم ترین و اساسی ترین نکات هر یک پرداخته شود. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا سپردن پرونده های وکلاتی خود به موسسه ملک پور با تلفن های موسسه تماس گرفته و از مشاورین برجسته این مجموعه، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین چنانچه فرم تماس را بر روی وبسایت موسسه تکمیل نمایید، مشاورین موسسه ملک پور با شما تماس خواهند گرفت. شایان ذکر است این مقاله، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار اتریش و همچنین بررسی سایت های دولتی تدوین و گرداوری شده است.

 • ویدئوی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد  مهاجرت به اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد  مهاجرت به اتریش

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

اقامت اتریش

درباره کشور اتریش و شرایط کلی اخذ اقامت اتریش

اقامت اتریش به عنوان کشوری که از لحاظ فرهنگی و اقتصادی، غنی و مرفه می باشد مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت قرار دارد. کشور اتریش یکی از کشورهای اروپایی می باشد که در قلب آن واقع شده است. این کشور از شمال با کشورهای آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از سمت غرب با کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین همجوار می باشد. بر اساس آمار اعلام شده در سال 2020، جمعیت این کشور 9 میلیون نفر است. مساحت آن نیز در حدود 10 کیلومتر مربع می باشد. با وجود آن که زبان رسمی این کشور، آلمانی می باشد، اما بسیاری از مردم اتریش به زبان انگلیسی نیز مسلط بوده و بدان مکالمه می نمایند.

اقامت اتریش

کشور اتریش دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که آن را متمایز از سایر کشورهای جهان می سازد. از جمله این ویژگی ها می توان به سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور اشاره کرد. به طوری که بیش از 10 سال متوالی، شهر زیبای وین که پایتخت اتریش می باشد، به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی شناخته شده است. شرایط مطلوب اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی، این کشور را به یکی از مقاصد مطلوب برای مهاجرت تبدیل کرده است.

بر این اساس، همواره افراد بسیاری از سراسر جهان خواستار اخذ اقامت اتریش می باشند. بدین منظور لازم است که راهکارهای متفاوت اخذ اقامت اتریش بررسی شود. در ادامه این مقاله، به بررسی جزیی تر اقامت اتریش و آسان ترین راه مهاجرت به اتریش می پردازیم.

اقامت اتریش از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به اتریش که منجر به اخذ اقامت آن نیز می شود، مهاجرت کاری به کشور اتریش است. کشور اتریش دارای شرایط اقتصادی مناسبی است و در برخی از رشته ها و زمینه های شغلی، دچار کمبود نیروی کار می باشد. به همین دلیل اقدام به جذب نیروی متخصص و ماهر از خارج از اتریش می کند.

 

 • ویدئوی موسسه ملک پور در مورد اقامت کاری یا بدون کار در اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد اقامت کاری یا بدون کار در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد اقامت کاری یا بدون کار در اتریش

 

علیرغم نرخ پایین بیکاری در این کشور که در حال حاضر در سال 2021 و با توجه به شرایط کرونا در حدود 11 درصد می باشد، افراد بسیاری از سراسر دنیا به منظور کار در اتریش و اخذ اقامت این کشور اقدام به مهاجرت می نمایند. ضمن این که این روش اقامتی، نیاز به سرمایه گذاری و صرف هزینه گزاف ندارد. در نمودار ذیل، نرخ بیکاری کشور اتریش طی چند سال گذشته نمایش داده شده است:

اقامت اتریش

اخذ اقامت اتریش از طریق دریافت ویزای کاری این کشور، از دو روش امکان پذیر است. در این بخش، هر از روش های دریافت ویزای کاری اتریش بررسی می شود. نکته قابل توجه در خصوص اخذ ویزای کاری اتریش، تبعیت آن از سیستم امتیازبندی می باشد. بدین ترتیب افرادی که امتیاز کافی را در این سیستم امتیازبندی کسب نمایند، می توانند موفق به اخذ ویزای کار کشور اتریش شده و پس از چند سال و در صورت شرایطی، اقامت اتریش را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که دارندگان ویزای کاری اتریش کارت قرمز سفید قرمز اتریش و همچنین کارت آبی اروپا را می توانند دریافت نمایند.

اقامت اتریش از طریق کارت قرمز سفید قرمز

رسیدن به اقامت اتریش به وسیله کارت قرمز سفید قرمز، به معنای اخذ اقامت از طریق کار و فعالیت در این کشور می باشد و این نامگذاری از رنگ پرچم کشور اتریش تأثیر پذیرفته و به نوعی دلیل نامگذاری می باشد. افرادی که موق به اخذ کارت قرمز سفید و قرمز کشور اتریش شوند، به بهترین نوع اقامت در این کشور رسیده اند و از شرایط ایده آلی همچون: همچون بیمه، خدمات رفاهی، تحصیل رایگان و غیره برخوردار می گردند. اقداماتی که به اخذ کارت قرمز سفید قرمز اتریش منتهی می شود، مهاجرت از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی و ثبت بیزنس می باشد. افراد با جمع آوری امتیاز از پارامترهای مهم در اخذ کارت قرمز سفید قرمز، به این اتفاق مثبت و منحصربه فرد می رسند. این پارامترها شامل سن، تحصیلات، فعالیت های تحقیقاتی، تخصص افراد، مدرک و تسلط به زبان انگلیسی، آلمانی و سابقه کاری می شود.

دعوت نامه یا پیشنهاد کاری (Job Offer)

دریافت دعوتنامه یا پیشنهاد کاری، یکی از انواع روش های دریافت ویزای کار کشور اتریش می باشد. در این روش لازم است که فرد متقاضی اقامت اتریش، به طور رسمی از یک کارفرمای اتریشی، پیشنهاد کاری معتبر و مورد تأیید دولت اتریش دریافت نماید. لازم به ذکر است که دریافت دعوتنامه کاری از کشور اتریش، امری ساده و راحت نمی باشد. چرا که برای این امر، ابتدا باید به مدت 3 ماه آگهی استخدام کارمند توسط کارفرمای اتریشی درج و منتشر شود و سپس به مدت 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار و نشر گردد و سرانجام در صورت نبود نیروی کار داوطلب برای شغل مورد نظر در اتریش و سایر کشورهای اتحادیه اروپا، می توان به استخدام شرکت مورد نظر درآمد.

افرادی که از سوی شرکت ها و کارفرمایان اتریشی، دعوتنامه کاری اخذ می نمایند، باید از جدول امتیازبندی مربوطه نیز امتیاز کافی بدست آورند تا بتوانند ویزای کاری این کشور را دریافت کنند. حداقل امتیاز مورد نیاز در این روش، 55 امتیاز از 90 امتیاز کل می باشد. افرادی که موفق به کسب امتیاز کافی می شوند، می توانند با دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش، به صورت مستقیم اقامت اتریش را دریافت نمایند. جدول امتیازبندی مربوط به دعوتنامه و پیشنهاد کاری، در ذیل این مطلب ارائه شده است.

 

عوامل کسب امتیاز در روش دریافت پیشنهاد کاری

امتیازات

صلاحیت

حداکثر: 30 امتیاز

تحصیلات فنی و حرفه ای در زمینه مربوطه

20 امتیاز

واجد شرایط پذیرش در دانشگاه

25 امتیاز

فارغ التحصیلی از مؤسسات آموزش عالی با حداقل 3 سال سابقه تحصیل

30 امتیاز

سن

حداکثر: 15 امتیاز

تا 30 سال

15 امتیاز

تا 40 سال

10 امتیاز

مهارت های زبان انگلیسی

حداکثر: 10 امتیاز

انگلیسی در سطح A2

5 امتیاز

انگلیسی در سطح B1

10 امتیاز

مهارت های زبانی آلمانی

حداکثر: 15 امتیاز

آلمانی در سطح A1

5 امتیاز

آلمانی در سطح A2

10 امتیاز

آلمانی در سطح B2

15 امتیاز

تجربه کاری در زمینه مربوطه

حداکثر: 20 امتیاز

به ازای هر یک سال سابقه کاری

2 امتیاز

به ازای هر یک سال کار در اتریش

4 امتیاز

مجموع کل امتیازات قابل دریافت

90 امتیاز

حداقل امتیاز مورد نیاز

55 امتیاز

ویزای جستجوی کار (Job Seeker)

در کشور اتریش نوع دیگری از ویزای کار به نام ویزای جستجوی کار وجود دارد. ویزای جستجوی کار که مدت آن ۶ ماه می باشد، این امکان را برای فرد به وجود می آورد که وارد کشور اتریش شده و به دنبال کار بگردد. در صورت پیدا کردن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی، فرد متقاضی می تواند درخواست کارت اقامت اتریش را اعلام نماید. دریافت ویزای جستجوی کار نیز بر اساس سیستم امتیازبندی می باشد که در آن، مجموع حداکثر امتیازات در هر بخش به 100 امتیاز می رسد. چنانچه فردی بتواند بر اساس عواملی نظیر مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سن، سابقه، میزان درآمد سالانه و انجام کارهای تحقیقاتی، حداقل 70 امتیاز را اخذ نماید، موفق به دریافت ویزای جستجوی کار اتریش شده و می تواند در این کشور، در جستجوی فرصت های شغلی مناسب باشد. پس از یافتن شغل مناسب و ارسال مدارک استخدام خود به اداره کار اتریش و تأیید آن، کارت قرمز سفید قرمز برای متقاضی اقامت اتریش صادر می شود. در صورتی که متقاضیان اخذ اقامت اتریش و ویزای جستجوی کار از گروه های زیر باشند، می توانند امتیاز لازم جهت صدور این ویزا را کسب نمایند:

 • نیروهای کارگری فوق ماهر
 • نیروهای کارگری ماهر در مشاغل مورد نیاز
 • شغل های کلیدی دیگر
 • فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اتریش
 • نیروهای کار کلیدی خوداشتغال
 • ایجاد کسب و کار خلاقانه

دریافت ویزای جستجوی کار، شامل ویزای همراه و الحاق خانواده نمی باشد. بدین منظور لازم است که ابتدا متقاضیان اقامت اتریش از طریق کار، در کشور مذکور شغل مناسب خود را یافته و مشغول به کار شوند؛ سپس برای الحاق خانواده خود اقدام نمایند. یادآوری می شود که بر اساس قوانین کشور اتریش، همراه و خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال و وابسته به پدر و مادر می شوند. در ادامه این بخش، جدول مربوط به امتیازبندی متقاضیان ویزای جستجوی کار بررسی می شود:

 

عوامل کسب امتیاز در روش ویزای جستجوی کار

امتیازات

مدارک تحصیلی یا مهارت های ویژه

حداکثر: 40 امتیاز

مدرک تحصیلی از مؤسسات آموزش عالی

20 امتیاز

مدرک تحصیلی مرتبط با رشته های علوم ریاضی و فنی مهندسی، انسانی و طبیعی

30 امتیاز

مدرک تحصیلی دکتری

40 امتیاز

فعالیت های پژوهشی و نوآورانه (ثبت اختراع)

20 امتیاز

جوایز شناخته شده مانند المپیادها

20 امتیاز

حقوق در سال گذشته از 50000 تا 60000 یورو

20 امتیاز

حقوق در سال گذشته از 60000 تا 70000 یورو

25 امتیاز

دستمزد در سال گذشته بالای 70 هزار یورو

40 امتیاز

تحصیل در اتریش

حداکثر: 10 امتیاز

داشتن مدرک دیپلم از کشور اتریش

5 امتیاز

داشتن لیسانس یا فوق لیسانس از کشور اتریش

10 امتیاز

سن نیروی کار متخصص

حداکثر: 20 امتیاز

تا 35 سال

20 امتیاز

از 36 تا 40 سال

15 امتیاز

از 41 تا 45 سال

10 امتیاز

مهارت های زبان

حداکثر: 10 امتیاز

زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح A1

5 امتیاز

زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح A2

10 امتیاز

سابقه کاری در زمینه مربوطه

حداکثر: 20 امتیاز

به ازای هر یک سال سابقه کاری

2 امتیاز

به ازای هر 6 ماه سابقه کار در اتریش

10 امتیاز

مجموع حداکثر امتیازات دریافتی

100 امتیاز

حداقل امتیاز مورد نیاز

70 امتیاز

 

اقامت اتریش از طریق تحصیل

اقامت اتریش از طریق تحصیل، از دیگر روش های قانونی مهاجرت به این کشور می باشد که به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت اتریش نمی شود. تحصیل در اتریش در مدارس و دانشگاه های دولتی و خصوصی اتریش امکان پذیر است که در مدارس و دانشگاه های دولتی به صورت رایگان و در مدارس و دانشگاه های خصوصی با پرداخت شهریه امکان پذیر است. داوطلبان تحصیل در کشور اتریش که متقاضی اخذ اقامت اتریش نیز می باشند، می توانند در پایان دوره تحصیلی خود، از فرصت 12 ماهه حضور خود در کشور اتریش استفاده نموده و به جستجوی شغل مناسب با رشته تحصیلی خویش بپردازند که البته به دلیل تحصیل در اتریش از شانس بالایی برای کاریابی و اخذ ویزای کار اتریش برخوردار خواهند بود. در صورت دریافت پیشنهاد کاری معتبر و اشتغال در این کشور، اقامت موقت آن ها از تحصیلی به کاری تغییر می کند. سپس می توانند با تمدید اقامت موقت خود به مدت 5 سال و پرداخت بیمه و مالیات در طی این مدت، اقامت اتریش را به صورت دائم دریافت نمایند. کشور اتریش دارای نرخ بیکاری بسیار کمی می باشد و همین امر، حاکی از وفور فرصت های شغلی برای متقاضیان اقامت اتریش پس از پایان تحصیلات خود در این کشور می باشد. ضمن آن که دانشجویان مقاطع و دوره های مختلف تحصیلی در اتریش می توانند در دوران دانشجویی خود به کار دانشجویی مشغول بوده و از این طریق، علاوه بر کسب تجربه و درآمد، زمینه را برای ورود خود به بازار کار اتریش و اخذ اقامت اتریش از این طریق فراهم سازند.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در اتریش

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در اتریش

 

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی و آلمانی و با هزینه بسیار کم و تقریباً رایگان امکان پذیر است. همچنین امکان برخورداری از بورسیه های تحصیلی در اکثر دوره ها و دانشگاه های اتریش فراهم است. تعداد قابل توجهی از دانشگاه های اتریش (مانند دانشگاه تکنیک وین) در زمره برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.  که البته به دلیل تحصیل در اتریش از شانس بالایی برای کاریابی و اخذ ویزای کار اتریش برخوردار خواهند بود. دارندگان ویزای تحصیلی اتریش می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه به کشور اتریش بیاورند. تحصیل فرزندان دانشجو در کشور اتریش رایگان خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به لینک های زیر، اطلاعات مفیدی در خصوص بورسیه تحصیلی در اتریش و ارزیابی شرایط خود جهت دریافت بورسیه از دانشگاه های مختلف به دست آورید.

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه

مهاجرت به اتریش و تحصیل در مقاطع و دوره های مختلف امکان پذیر است. کشور اتریش دارای سطح بالایی از آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی بوده و تعدادی از برترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است. در ادامه این بخش، شرایط تحصیلی و هزینه های مربوط به هر یک از مقاطع در سیستم آموزشی اتریش بررسی می شود:

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مدارس

تحصیل در مدارس اتریش از سن 6 سالگی آغاز و تا پایان 15 سالگی اجباری می باشد. تحصیل در مدارس دولتی اتریش برای افراد مقیم این کشور، رایگان می باشد. اما عمده دانش آموزان بین المللی در مدارس خصوصی اتریش تحصیل می نمایند که هزینه ای حدود 20 هزار تا 30 هزار یورو در سال را شامل می شود. اخذ ویزای تحصیلی برای افراد زیر 18 سال، در صورتی امکان پذیر است که در مدارس شبانه روزی ثبت نام کرده و یا یک ضامن و قیم در کشور اتریش داشته باشند.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدارس رایگان و غیررایگان اتریش

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مدارس رایگان و غیررایگان اتریش

 

نکته قابل توجه برای دانش آموزان بین المللی در اتریش، اخذ اقامت موقت برای آنان به منظور تحصیل در این کشور می باشد که شامل والدین و خانواده آن ها نمی شود. والدین دانش آموزان بین المللی که خواستار حضور در کنار فرزندان خود در دوران تحصیل وی در مدارس اتریش می باشند، می توانند از سایر روش های قانونی مانند خودحمایتی اتریش اقدام نموده و اقامت اتریش را دریافت نمایند. در جدول زیر، خلاصه ای از دسته بندی های مدارس در کشور اتریش ارائه شده است:

 

تحصیل در مدارس اتریش

شرایط

مقطع دبستان

طور دوره 4 سال

شروع از سن 6 سالگی

شامل دروس اختیاری و اجباری

دروس اجباری: آموزش زبان های بین المللی مانند انگلیسی

دروس اختیاری: دروس موسیقی و کلاس های ورزشی

مقطع متوسطه

شامل آموزش مقدماتی و آموزش عالی (قابلیت انتخاب)

تدریس دروس علوم پایه و عمومی برای ورود به مقاطع بالاتر

 

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویان تحصیل در مقطع کارشناسی می توانند اقامت اتریش را به طور موقت برای 4 سال اخذ نمایند. همچنین در طول دوره تحصیل می توانند 10 ساعت کار پاره وقت انجام دهند. مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در این مقطع، B1 آلمانی (آیلتس 6) می باشد که با مدرک A2 نیز می توان به صورت مشروط وارد اتریش شده و در دوره های زبان شرکت کرد. تحصیل در مقطع کارشناسی در دو گروه دانشگاه های خصوصی و دولتی اتریش امکان پذیر است. شرایط تحصیلی هر یک در جدول زیر ارائه می شود.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی اتریش

شرایط

دانشگاه های دولتی

تدریس به زبان آلمانی

هزینه کم و تقریباً رایگان

شرایط سخت ورودی و آزمون اولیه

نیاز به قبولی در دانشگاه های معتبر ایران

دانشگاه های خصوصی

تدریس به زبان انگلیسی

هزینه 7 هزار تا 15 هزار یورو

آمادگی برای ورود به بازار کار

 

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دوره تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش حدود 2 سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مدت، مجوز 20 ساعت کار پاره وقت در هفته دارند. مدرک زبان مورد نیاز برای این مقطع، C1 آلمانی یا 6.5 آیلتس می باشد. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های خصوصی، 10 تا 15 هزار یورو می باشد. در صورت مراجعه به مقاله اقامت اتریش از طریق تحصیل می توانید اطلاعات جامعی در خصوص این روش اقامت اتریش به دست آورید.

 

اقامت اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل دکتری در اتریش حدود 4 سال به طول می انجامد و از جمله مدارک پیش نیاز برای آن، C1 یا C2 آلمانی و یا 7 آیلتس، انتخاب و تأیید استاد راهنما و ارائه رزومه علمی قوی می باشد. دانشجویان دکتری می توانند 40 ساعت در هفته مشغول به کار شوند که جزو سابقه کاری آن ها محسوب می شود. همچنین موقعیت های شغلی مناسبی برای این افراد وجود دارد که زمینه مناسبی برای اقامت اتریش پس از پایان تحصیل برای آنان فراهم می سازد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اپلای دکترا در اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اپلای دکترا در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اپلای دکترا در اتریش

 

دانشگاه های مختلف اتریش در دوره های مختلف، انواع متفاوتی از بورسیه ارائه می دهند که تعداد آن ها در دوره دکتری بیشتر می باشد.

با توجه به اهمیت مدرک زبان در اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش در دوره های مختلف، پیشنهاد می شود که از محصولات آموزشی موسسه ملک پور در این زمینه بهره مند شوید. شما می توانید برای تهیه و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به لینک های ذیل مراجعه نمایید.

متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند بدون پرداخت هزینه جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش و تنها با تهیه محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش، شخصاً نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش اقدام نمایند.

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری، امکان پذیر می باشد .اتریش به دلیل ثبات اقتصادی و سیاسی خود، یکی از امن ترین و کم ریسک ترین کشورهای دنیا جهت سرمایه گذاری و کسب سود است. روش های متعددی به منظور سرمایه گذاری در اتریش وجود دارد که دارای آثار اقامتی متفاوتی می باشند. چگونگی اخذ اقامت اتریش از طریق هر یک از انواع سرمایه گذاری، در این بخش مورد مطالعه قرار می گیرد.

اقامت اتریش و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

اقاقمت اتریش

خرید ملک در اتریش، یک سرمایه گذاری سودآور است که فرصت مناسبی برای انتقال سرمایه به کشورهای معتبر اروپایی، در اختیار علاقمندان و سرمایه گذاران قرار می دهد. از سال 2010 تا 2017، قیمت املاک در اتریش به میزان 51 درصد افزایش داشته و بازار خرید و اجاره ملک در این کشور رونق یافته است. ایرانیان از جمله معدود کشورهای غیراتحادیه اروپا می باشند که اجازه خرید و فروش ملک در کشور اتریش را دارند. ذکر این نکته الزامی است که از طریق صرف خرید ملک، نمی توان به اقامت اتریش دست یافت. تنها افرادی که اقدام به خرید چندین ملک گران قیمت کرده و از این طریق، یک کسب و کار تجاری راه اندازی می نمایند می توانند به واسطه اشتغال زایی، پروسه اقامت اتریش را پیگیری نمایند.

 

 

 

 

 

 

اقامت اتریش و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، دارای انواع متنوعی می باشد که به هدف، بیزینس پلن و میزان سرمایه متقاضی بستگی دارد. در ثبت شرکت با مسئولیت محدود که محبوب ترین شکل شرکت های تجاریست، شخص متقاضی اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت بایستی 35 هزار یورو به عنوان سرمایه اولیه به حساب شرکت واریز نماید. حالت دیگر ثبت شرکت، سهامی عام می باشد که سرمایه اولیه مورد نیاز آن حدود70 هزار یورو است که البته این سرمایه، قابل فروش به سهامداران می باشد. ثبت شرکت با مشارکت عمومی، نوع دیگری از شرکت است که در آن به همکاری دو یا چند نفر از افراد حقیقی یا حقوقی نیاز می باشد. چنانچه شخصی خواهان اخذ اقامت اتریش از این طریق باشد می تواند پس از ثبت شرکت، همسر خود را در صورت داشتن شرایط لازم در سیستم امتیازبندی اتریش، به استخدام شرکت خود در آورده و از این طریق، اقامت اتریش را برای خود و خانواده خویش دریافت نماید.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی، از دیگر روش های اخذ اقامت اتریش می باشد. متقاضی ثبت شرکت و کارآفرینی بایستی یک طرح تجاری یا اصطلاحاً بیزینس پلن خلاقانه و نوآورانه ارائه دهد و همچنین سرمایه ای بالغ بر 50 هزار یورو را در راستای ایجاد و راه اندازی کسب و کار خود به کار گیرد. در جدولی که مشاهده می نمایید، امتیازات لازم جهت فعالیت واجدین شرایط شرکت های نوبنیاد ارائه شده است. افرادی که قصد کارآفرینی در اتریش را دارند باید حداقل 50 امتیاز از این جدول کسب نمایند.

 

معیارهای واجدین شرایط بنیانگذاری شرکت های نوبنیاد

مدارک تحصیلی، مهارت ها و میزان حقوق دریافتی

حداکثر: 30 امتیاز

آموزش های فنی حرفه ای، مهارت در زمینه شغلی مربوطه

20 امتیاز

برنامه تحصیلی حداقل 3 ساله در مؤسسات آموزش عالی

20 امتیاز

مدرک دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا، تحصیلات فنی حرفه ای در اتریش

30 امتیاز

مهارت زبان

حداکثر: 15 امتیاز

انکلیسی در سطح B2

10 امتیاز

آلمانی در سطح A2

5 امتیاز

آلمانی در سطح B1- B2

10 امتیاز

آلمانی در سطح C1- C2

15 امتیاز

سابقه کاری

حداکثر: 10 امتیاز

هر یک سال سابقه کاری

2 امتیاز

امتیاز اضافی

حداکثر: 30 امتیاز

حداقل سرمایه گذاری 50 هزار یورو

10 امتیاز

اسپانسر مالی توسط یک شرکت تأمین یا انکوباتور مالی و تجاری

10 امتیاز

سن تا 35 سال

10 امتیاز

مجموع امتیازات

85 امتیاز

حداقل امتیاز مورد نیاز

50 امتیاز

 

اقامت اتریش و سرمایه گذاری از طریق استارت آپ

افراد دارای ایده های نو آورانه و خلاقانه نیز می توانند با ارائه بیزنس پلن و سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 50 هزار یورو اقامت استارت آپ اتریش را اخذ نمایند.

اقامت اتریش و سرمایه گذاری در رستوران و هتل

متقاضیان سرمایه گذاری در اتریش علاوه بر روش های ذکر شده، می توانند در زمینه رستوران و هتل و هاستل نیز سرمایه گذاری داشته باشند. مبلغ این سرمایه گذاری می بایست بیشتر از 100 هزار یورو باشد تا به اقامت اتریش منجر شود.

 • توصیحات موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری رستوران های زنجیره ای

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری رستوران های زنجیره ای

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری رستوران های زنجیره ای

 

اقامت اتریش از طریق خود حمایتی

اقامت خودحمایتی اتریش یکی از پرطرفدارترین روش های اخذ اقامت اتریش محسوب می شود. اخذ اقامت اتریش از طریق خودحمایتی و به عبارتی مهاجرت به اتریش از طریق خودحمایتی، مناسب افرادیست که توانایی مالی بالایی داشته و نیاز به کار کردن برای کارفرما در کشورهای اروپایی ندارند. اشخاص متقاضی اقامت اتریش از این طریق، تا 5 سال اجازه کار در اتریش برای کارفرما را ندارد. اما می توانند در این مدت به سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار به عنوان کارفرما بپردازند. این اقامت یکی از پیچیده ترین روش های اقامتی برای وکلا و در عین حال یکی از راحت ترین روش های اقامت اتریش برای متقاضیان می باشد. اقامت خودحمایتی، برترین روش اقامتی برای کشورهای اروپایی و اتریش می باشد. چرا که در این روش، نیاز به انتقال سرمایه به کشور اتریش نمی باشد و سوابق کاری، تحصیلی و سن بی تأثیر می باشد. سرمایه لازم برای اقدام به اقامت اتریش از طریق خودحمایتی، 22 هزار یورو به ازای هر نفر می باشد. همانطور که گفته شد لازم نیست که این مبلغ به حسابی خارج از ایران واریز شود، بلکه ارائه فیش بانکی و گواهی گردش حساب مالی شما جهت اثبات شرط تمکن مالی کفایت می کند. همچنین اثبات درآمد ماهیانه 2500-3500 یورو نیز الزامی می باشد. از دیگر ضروریات اقدام به خودحمایتی اتریش، شرط حضور حداقل 6 ماه از سال در کشور اتریش می باشد.

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه خودحمایتی اتریش

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه خودحمایتی اتریش

 

اخذ اقامت اتریش از طریق خودحمایتی، امری ساده و راحت برای وکلا و مؤسسات مهاجرتی نمی باشد. با توجه به اینکه این روش اقامتی توسط استاد ملک پور خلق و نام گذاری شده است، پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات دقیق و علمی در این خصوص و یا اقدام به آن، با موسسه ملک پور و کارشناسان ارشد و متخصص این مجموعه در ارتباط باشید.

اقامت اتریش از طریق ازدواج

اقامت اتریش از طریق ازدواج، از دیگر روش های قانونی مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می باشد. ازدواج با مرد یا زن اتریشی در صورتی که متقاضی شرایط لازم را رعایت نماید، می تواند منجر به اخذ اقامت اتریش شود. یکی از نکات مهم برای اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج، اثبات واقعی بودن آن است. متقاضیان اقامت اتریش از طریق ازدواج باید توجه داشته باشند که در همان ابتدای ازدواج، نمی توانند اقامت اتریش را به صورت دائم دریافت نمایند. بدین منظور باید حدود 5 سال با همسر خود زندگی مشترکی داشته باشند و سپس برای اخذ اقامت دائم اتریش و در سال بعد برای پاسپورت کشور اتریش اقدام نمایند. اخذ تابعیت کشور اتریش همانند سایر کشورها، دارای شرایط دیگری نیز می باشد. از جمله شرایط می توان به اخذ تابعیت کشور اتریش، داشتن مدرک زبان آلمانی، پیروی از قوانین اتریش و عدم ارتکاب به جرم و جنایت اشاره کرد.

اقامت اتریش و اخذ تابعیت از طریق تولد

همانطور که می دانید اخذ تابعیت از طریق تولد در کشورهای مختلف، بر اساس قانون خون و یا خاک می باشد. اقامت اتریش از طریق تولد، تابع سیستم خون است. قانون خون بدین صورت می باشد که اعطای تابعیت به طفل، بر اساس ملیت پدر یا مادر بوده و محل تولد فرزند، ملاک تعیین تابعیت نمی باشد. بنابراین در این سیستم تعیین تابعیت، به محل تابعیت پدر و مادر توجه می شود و نه به محل تولد فرزند. تولد فرزند از پدر یا مادر اتریشی سبب اخذ تابعیت اتریش برای این فرزند می شود. همچنین طفلی که در خاک کشور اتریش از پدر و مادری نامعلوم به دنیا بیاید نیز اقامت اتریش را دریافت می کند. در نتیجه فرزند صرفاً با تولد در خاک اتریش، تابعیت و پاسپورت این کشور را دریافت نمی کند. برخی کشورها مانند آمریکا، کانادا، برزیل و غیره از قانون خاک برای ارائه تابعیت پیروی می کنند و در برخی کشورها نیز مانند برزیل، علاوه بر فرزند، پدر و مادر نیز پاسپورت آن کشور را دریافت می نمایند.

اقامت اتریش از طریق پناهندگی

اقامت اتریش از طریق پناهندگی یکی از سخت ترین و خطرناک ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد که غیرقانونی بوده و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. کشور اتریش عضو کنوانسیون ژنو است. از دید حقوقی، پناهنده به فردی گفته می شود که کشور خود را از ترس شکنجه و کشته شدن به خاطر دین و مذهب، باورهای سیاسی، ملیت یا آزار و اذیت های جسمی و یا جنسی ترک می نماید. بر طبق قانون دوبلین، افراد متقاضی پناهندگی اتریش چنانچه در کشور دیگری انگشت نگاری انجام داده باشند، تقاضای پناهندگی آن ها مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و به همان کشوری که در آن جا انگشت نگاری شده اند، برگشت خواهند خورد.

 • ویدئوی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد پناهندگی

 

پناهندگی اتریش بر اساس مراحل خاصی صورت می گیرد. افرادی که پناهندگی را به عنوان روشی برای مهاجرت و اقامت اتریش انتخاب می نمایند، باید بدانند که در این روش، طول مدت بررسی پرونده شخص، بسته به نوع کیس می تواند متنوع باشد و گاه تا سال ها به طول انجامد. در صورتی که رأی صادره از سوی دولت اتریش منفی باشد، پناهنده موظف است که ظرف مدت کوتاهی، خاک کشور اتریش را ترک نماید. موسسه ملک پور، پناهندگی اتریش را پيشنهاد نکرده و هیچگونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد. به شما نیز توصیه می شود وقت و هزینه خود را صرف روش های مهاجرت قانونی نموده و با احترام و بدون خطر، وارد این کشور شده و اقامت اتریش را دریافت نمایید.

اقامت اتریش برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت اتریش برای هنرمندان برجسته و دارای سابقه هنری ویژه مانند برگزاری نمایشگاه های بین المللی، مصاحبه در رسانه های عمومی و پر مخاطب و یا کسب جوایز معتبر جهانی امکان پذیر می باشد. همچنین ورزشکاران حرفه ای و موفق نیز در صورت داشتن اسپانسر، می توانند اقامت اتریش را دریافت نمایند. این مقاله توسط موسسه ملک پور و تیم تحقیقاتی آن تهیه شده است. چنانچه بدون ذکر نام و یا تغییرات جزیی در محتوای مقاله، اقدام به کپی برداری از آن نمایید، مرتکب یک عمل غیرقانونی و خلاف شرع گردیده اید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اقامت هنرمندان در اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت هنرمندان در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اقامت هنرمندان در اتریش

 

پروسه اخذ اقامت اتریش برای هنرمندان و ورزشکاران، یک پروسه طولانی مدت است و علاوه بر آنچه که در بالا ذکر شد، شرایط حائز اهمیت دیگری برای اقدام از این طریق وجود دارد. افرادی که قصد اخذ اقامت اتریش را از این طریق دارند، باید اثبات کنند که می توانند در صورت مهاجرت به کشورهای دیگر، در آن جا از طریق فعالیت های هنری و حرفه ای خود زندگی و امرار معاش کنند و کسب و کار خود را راه اندازی نمایند. بنابراین اثبات توانایی استقلال مالی و کاری و عدم نیاز به کمک های دولت، در روش اخذ اقامت هنرمندان در اتریش بسیار مهم می باشد. لازم به ذکر است که افراد می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به عنوان همراه در این طرح اقامتی به کشور اتریش بیاورند.

اقامت ورزشی در اتریش

رسیدن به هدف ارزشمندی همچون اقامت اتریش، از طریق روش و مسیرهای متعددی قابل انجام است که یکی از آنها، اخذ اقامت ورزشی می باشد. اتریش در زمینه های مختلفی، افراد را به رشد و موفقیت می رساند یکی از آن حوزه‌ها ورزش است. ورزشکاران حرفه ای در یک رشته خاص، از سراسر دنیا می‌توانند کشور اتریش را به عنوان مقصد خود برای رسیدن به اهدافشان انتخاب نمایند. برای اخذ اقامت ورزشی اتریش، دارا بودن شرایطی واجب است که شامل: افتخارآفرینی و فعالیت در عرصه های جهان در قالب بازیکن، مربی و داور می باشد. بازیکنان مربیان و داورانی که در عرصه بین‌المللی نیز افتخاری کسب نکرده اند اما توانایی کسب درآمد از تخصص خود دارند نیز می‌توانند با اثبات این موضوع، به اقامت ورزشی کشور اتریش دست یابند. در این امر نیازمند اثبات از طریق مدارک و اسناد وجود دارد.

بهترین راه های اقامت اتریش

از نظر استاد ملک پور بهترین و راحت ترین روش مهاجرت به اتریش، روش تحصیل در رشته بیزینس بوده و پس از آن به راحتی می توانید موفق به کسب اقامت در این کشور شوید. شرایط اقامت در اتریش دراین دوره های تحصیلی شامل مدارک زبان بالا نبوده، اجازه کار اکتیو به متقاضیان داده می شود و از همه مهم تر افراد می توانند به صورت همزمان به همراه خانواده وارد این کشور شوند. یکی دیگر از مزایایی که این روش در اختیار افراد قرار می دهد، این است که به راحتی می توانند در رشته بیزینس مشغول به تحصیل شوند و در همان حالت مشغول به کار شوند و در کنار آن با شرایط و محیط کاری این کشور بیشتر آشنا شوند. در این روش متقاضیان می توانند تنها با 12500 یورو در کم تر از 6 ماه موفق به این امر شوند. 

لازم به ذکر است که این طرح شامل دوره های نسبتا آسانی بوده به راحتی می توانید آن را پشت سر بگذارید؛ چرا که این دوره ها تلفیقی از بیزینس و زبان است. فراموش نکنید که این مدرک لیسانس بسیار معتبر بوده و پس از اخذ آن به راحتی می توانید در شرکتی مشغول به کار شده و اقامت خود را دریافت کنید. لفراموش نکنید که در این روش بعد 6 سال در صورتی که شرایط مونیاز را داشته باشید می توانید از دولت اتریش در خواست پاسپورت نمایید.

هزینه های زندگی در اتریش

بررسی هزینه های زندگی در اتریش یکی از مهم ترین اقدامات برای متقاضیان اخذ اقامت اتریش می باشد. جالب است بدانید با وجود اینکه کشور اتریش جزو ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد، اما هزینه زندگی در آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی چندان بالا نمی باشد. هزینه های زندگی در این کشور، متناسب با سطح درآمد افراد می باشد. از این رو افرادی که دارای حقوق متوسط نیز هستند، می توانند از زندگی خوبی برخوردار باشند. هزینه های ماهیانه زندگی در اتریش، متناسب با سبک زندگی فرد و انتخاب های وی متفاوت است. اما به طور کلی می توان گفت که هزینه زندگی در اتریش در حدود 800 تا 1200 یورو در ماه می باشد. در این بخش، به هزینه برخی از خدمات و کالای مورد نیاز جهت زندگی در اتریش پرداخته می شود:

خدمات و کالاها

هزینه ها (یورو)

1 وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت

11.00 یورو

1 لیتر شیر

1.09 یورو

500 گرم نان سفید محلی

1.80 یورو

1 کیلوگرم برنج سفید

1.76 یورو

12 عدد تخم مرغ

2.71 یورو

1 کیلوگرم پنیر محلی

10.90 یورو

1 کیلوگرم سینه مرغ

10.43 یورو

1 کیلوگرم گوشت گاو

16.87 یورو

1 کیلوگرم سیب

2.19 یورو

1 کیلوگرم سیب زمینی

1.31 یورو

بطری 1.5 لیتری آب

0.61 یورو

1 لیتر بنزین

1.23 یورو

برق، سیستم گرمایشی و سرمایشی، زباله و آب آپارتمان 85 مترمربعی

178.84 یورو

60 مگابایت اینترنت نامحدود

30.29 یورو

 

یکی از بخش هایی که عمده ترین هزینه های زندگی در اتریش را برای متقاضیان اقامت اتریش در بر خواهد داشت، هزینه مسکن و محل سکونت می باشد. قیمت خرید و اجاره ملک در نقاط مختلف شهرهای اتریش متفاوت می باشد. این هزینه بسته به فاصله آن نسبت به مرکز شهر دارد. به طوری که معمولاً اجاره بهای واحدهای مسکونی نزدیک به مرکز شهر نسبت به سایر مناطق، گرانتر می باشند. در جدول ذیل، هزینه خرید و اجاره انواع واحدهای مسکونی در کشور اتریش بررسی شده است:

خرید و اجاره مسکن در اتریش

هزینه

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

713.89 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

560.85 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1317.21 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

1011.54 یورو

خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

4862.57 یورو

خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

3440.40 یورو

 

اخذ اقامت دائم و تابعیت اتریش

بسیاری از افراد که با استفاده از روش های مختلف اقدام به مهاجرت به کشور اتریش می نمایند، در اندیشه اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشند. از میان انواع روش های مهاجرتی، برخی به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت اتریش شده و برخی نیز در صورت تغییر ویزا از نوعی به نوعی دیگر، منتهی به اخذ اقامت موقت و سپس دائم این کشور می شوند. برای مثال افرادی که با ویزای تحصیلی وارد کشور اتریش می شوند، در صورت دریافت پیشنهاد شغلی و اشتغال می توانند ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و پس از گذشت چند سال، از طریق آن اقامت دائم اتریش را کسب نمایند. نکته قابل توجه، لزوم زندگی در اتریش و پرداخت بیمه و مالیات به دولت آن به منظور تمدید اقامت موقت خود در کشور اتریش می باشد. این نکته برای کلیه روش های اقامتی به جز تولد قابل اجرا می شود. بر اساس این قانون، متقاضیان اقامت اتریش به طور دائم لازم است که 5 سال بیمه و مالیات پرداخت نمایند تا بتوانند اقامت دائم دریافت کنند. سپس با گذشت 5 سال از اقامت دائم خود و در صورت دارا بودن شرایطی می توانید برای دریافت پاسپورت اتریش، درخواست نمایید. از شرایط کلی لازم جهت اخذ تابعیت اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسلط بر زبان آلمانی
 • شناخت تاریخ اتریش و ادغام با فرهنگ این کشور
 • عدم سوء سابقه
 • انصراف از تابعیت قبلی خود

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شرایط اقامت در اتریش در صورت داشتن پاسپورت اتریش، امکان کار، تحصیل و زندگی در سایر کشورهای اروپایی نیز فراهم می شود.

مزایای اقامت اتریش

اخذ اقامت اتریش همانگونه که بیان شد، از روش های مختلفی امکان پذیر است که در بخش های قبلی این مقاله توضیح داده شد. در این بخش از مقاله قصد داریم تا شما را با مزیت های اخذ اقامت اتریش آشنا کنیم. مزایای اقامت اتریش به شرح زیر است:

 • تحصیل تقریباً رایگان سرمایه گذاری در استرالیا
 • نرخ بیکاری پایین
 • امکان اخذ اقامت با 100 هزار یورو
 • جمعیت کم و رفاه بالا
 • نظام مردم سالاری
 • لقب گرفتن شهر وین به دفعات به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی
 • بهترین نظام درمانی جهان
 • تحصیل رایگان فرزندان دارنده اقامت اتریش

 

⬅️ چنانچه علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اقامت اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

از چه روش هایی می توان اقامت دائم اتریش را دریافت کرد؟

اقامت اتریش را می توان از روش هایی مانند کار، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی و گروه های خاص مانند هنرمندان به طور مستقیم دریافت کرد. تحصیل در اتریش به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود.

موسسه ملک پور در چه زمینه هایی از اقامت اتریش فعالیت دارد؟

موسسه ملک پور با استقرار دفتر مرکزی خود در وین و همکاری با برترین وکلای اتریشی، در تمام روش های اخذ اقامت اتریش به جز پناهندگی، دارای خدمات می باشد.

بهترین روش های دریافت اقامت اتریش کدامند؟

بهترین روش های دریافت اقامت اتریش، روش های کار، سرمایه گذاری و اقامت هنرمندان و افراد خاص می باشند.

چگونه اقامت اتریش را بگیریم؟

در این مقاله به شما روش هایی برای اخذ اقامت اتریش بازگو شده است.

آیا هزینه های زندگی و اقامت در اتریش زیاد است؟

هزینه زندگی در اتریش در مقایسه با بسیاری از کشورها نظیر سوئیس، پایین است. این در حالیست که کیفیت زندگی و خدمات و سطح درآمد در این کشور، بالا می باشد.

سخن پایانی

اقامت اتریش، روش های اخذ تابعیت اتریش، مهاجرت به اتریش از طرق مختلف و به طور کلی آسان ترین راه مهاجرت به اتریش در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. از آن جایی که کشور اتریش در قلب اروپا واقع شده است و از جهات مختلف، دارای جایگاه برتر در میان کشورهای جهان می باشد، بسیار مورد توجه افراد مختلف از سراسر جهان قرار گرفته است. به همین دلیل نیز بررسی انواع روش های مهاجرت و اقامت اتریش ضرورت می یابد. در کلیه روش های مهاجرتی به اتریش به جز روش تولد، اقامت اتریش در ابتدا به صورت موقت بوده و پس از گذشت چند سال و طی شرایطی، به اقامت دائم تبدیل می شود. علاقمندان به کسب اطلاع در خصوص اقامت اتریش و یا اقدام به اخذ آن می توانند با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایند تا مورد مشاوره رایگان تلفنی قرار گیرند. در غیر این صورت می توانید اطلاعات خود را در فرم تماس که بر روی وبسایت موسسه موجود می باشد، وارد نمایید و سپس از سوی مشاورین متخصص این مجموعه، تماس تلفنی و مشاوره رایگان دریافت نمایید. بخش "ثبت پرسش" در انتهای مقاله، فرصتی برای طرح سوالات شما و دریافت پاسخ علمی و دقیق از مشاورین متخصص موسسه ملک پور می باشد.

امتیاز 5 از 5 ( 36 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
هادی صفاریان
سلام مقاله شما رو کامل خوندم و خیلی اطلاعات جالبی کسب کردم. به توصیه یکی از دوستانم میخواستم برای پناهندگی اقدام کنم اما با خوندن مقاله شما متوجه شدم که شرایط اقامت اتریش رو هم می تونم داشته باشم. من IT خوندم و 5 سال برای یکی از بانک های خصوصی در همین زمینه دارم کار میکنم، با توجه به جدولی که توی مقاله قرار دادین حس میکنم می تونم امتیاز کافی رو بدست بیارم اما فقط میخواستم بدونم چقدر شانس دارم برای پیدا کردن کار و اینکه شما هم میتونید برای کاریابی بهمون کمک کنید؟ وای اگه بتونم اقامت اتریش رو بگیریم عالیه. ممنون میشم راهنماییم کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی باتوجه به رشته و سابقه کار بالای 3 سال شانس کاریابی بسیار بالایی دارید. درخصوص کاریابی، ما کاریابی نداریم اما مشاوره های لازم را جهت کاریابی و معرفی برخی از سایت های کاریابی معتبر را داریم. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
امیر حسین پور
سلام من چطور میتونم برای خود حمایتی اقدام کنم ؟ شرایط قرارداد ها و هزینه های کلی چطور هست؟ اگر با اقامت خود حمایتی وارد بشم ، همسرم میتونه اونجا کار بکنه؟ فرزندانم میتونن تحصیل رایگان داشته باشن؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، در اقامت خودحمایتی شما باید صرفاً اثبات نمایید که شخص متمولی در ایران هستید. چگونگی اثبات این مورد در مقاله مربوطه به طور کامل توضیح داده شده است همچنین می توانید اطلاعات کاملی در تماس با مشاورین ما بدست آورید. در این روش کل خانواده امکان کار به عنوان کارمند ندارید اما سرمایه گذاری و کار به عنوان کارفرما برای تمامی اعضای خانواده امکان پذیر است. تحصیل فرزندان در این روش به زبان آلمانی رایگان است. * مانا باشید *
هدی محمدی
سلام خسته نباشید.میخواستم بپرسم آیا راهی هست که بدون ترک تابعیت بشه پاسپورت اتریشی رو به دست آورد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درخصوص دو تابعیتی باید به اصول و قوانینی که هرکشور وضع کرده توجه کرد چرا که خیلی از کشور دوتابعیتی را قبول ندارند. اما کشور اتریش دو تابعتی را قبول دارد و شما نیاز نیست حتما تابعیت قبلی خود را سلب نمایید. موفق باشید
عماد جاودانی
سلام و درود ممنون از مقاله خوبتون خیلی کامل بود من خواستم شرایطمو توضیح بدم ببینم شما کدوم یک از روش هارو پیشنهاد میکنید. من 32 سالم هست و لیسانس مکانیک و فوق لیسانس مکاترونیک دانشگاه دولتی درس خوندم. انگلیسی رو مسلط هستم ولی آلمانی هیچی نمیدونم. متاهل هستم و همسرم هم لیسانس حسابداری با 5 سال سابقه کار مرتبط.بچه هم نداریم و سرمایه حدود 3 میلیارد با دارایی های غیر نقد هست. شما کدوم روش رو پیشنهاد میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان شرایط عمومی شما خیلی خوب است و از روش های کار، تحصیل و بلوکارت می توانید اقدام نمایید. باید بطور کامل این موارد بررسی بشه تا خود شما بهترین راه را انتخاب نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت کامل بررسی شود. موفق باشید.
متین اسماعیلی
باسلام،میخواستم بگم من به اتفاق چندنفرازدوستان درایران به کارموسیقی مشغولیم! ولی سوال من اینه که مابرای گرفتن اقامت اتریش ازچه روشی باید اقدام کنیم؟ برای اینکه همین کارموسیقی راادامه بدهیم باتشکر...
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما اگر شرایط لازم برای اخذ ویزای هنرمندان اتریش را داشته باشید می توانید یکی از راه های مهاجرت شما به کشور اتریش باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
امید
با سلام ارادت آیا شخصی که در رشته های غیر مهندسی تحصیل کرده است میتواند جهت اقامت اتریش از طریق کار و جستجوی کار اقدام کند؟ با تشکرررر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اقدام کردن را می تواند منتها باید شانس دریافت کار در این فرصت 6 ماهه را هم سنجید، آیا می توانید کار پیدا کنید؟ کشور اتریش دوره های زبان ارزان یا دانشگاه های رایگان هم دارد پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 200 هزار یورو سرمایه دارم چطور میتونم اقامت اتریش رو بدست بیارم از طریق سرمایه گذاری؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز روش های مختلفی مانند ثبت شرکت، تحصیل، کار و خودحمایتی برای دریافت اقامت در اتریش وجود دارد. البته برای اظهار نظر برای مسیر پیش روی شما باید شرایط شما از جمله سن، تحصیلات، سطح زبان و ... مورد بررسی دقیق قرار بگیرد تا پس از آن بتوان بهترین مسیر را به شما پیشنهاد داد. برای این منظور توصیه میکنیم که از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده کنید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.
مهدی رضایی
با سلام و عرض ادب میخواستم بپرسم اقامت اتریش برای معلم ها هم ممکنه ؟ چجوری اقامت اتریش رو بگیریم بهتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز برای اینکه شما بتوانید از طریق کار معلمی به اتریش مهاجرت کنید لازم است که زبان آلمانی را به صورت کامل بیاموزید و بتوانید صحبت نمایید. در این صورت می توانید برای استخدام در مدارس اتریش اقدام نمایید.
ارشیا
سلام می خواستم بدونم که با تحصیل می تونم در کشور اتریش اقامت دائم این کشور را دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله این امکان وجود دارد، بهتون پیشنهاد می کنیم که بیه صورت کامل مقاله فوق رو مطالعه بفرمایید
hassan
سلام. لطفا بفرمایید که برای تحصیل در کشور اتریش می تونم اقامتش رو دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. لطفا مقاله فوق رو مطالعه بفرمایید
عسکری
سلام. میشه بفرمایید بهترین و راحت ترین راه مهاجرت و اقامت اتریش چه روشیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بهتون پیشنهاد میکنم که این مقاله رو حتما مطالعه کنید.
حسینی
سلام برای اخذ اقامت اتریش از چه روش هایی راحت تر می تونیم مهاجرت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
روش های مهاجرتی اتریش می تونه نسبت به شرایط شما متفاوت باشه! به همین دلیل بهتره که نسبت به شرایط خودتون راحت ترین روش رو در نظر بگیرید
حسین
سلام میشه بفرمایید چطوری میتونیم راحت تر اقامت اتریش رو به دست بیارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به صورت کلی به این ورد در مقاله فوق اشاره شده است
صدرا
به صورت کلی برای اخذ اقامت و تابعیت اتریش باید چه شرایطی داشته باشیم?
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
تسلط بر زبان آلمانی، شناخت تاریخ اتریش و ادغام با فرهنگ این کشور، عدم سوء سابقه، انصراف از تابعیت قبلی خود از جمله مواردی هستند که باعث میشود شما بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید
م
به صورت کلی هزینه های زندگی در کشور اتریش در ماهه چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به طور کلی هزینه زندگی در اتریش در حدود 800 تا 1200 یورو در ماه است
مجد
آیا با ویزای جستجوی کار می تونم خانواده رو هم به عنوان همراه کنارم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دریافت ویزای جستجوی کار، شامل ویزای همراه و الحاق خانواده نمی باشد
محمدی
آسانترین روش مهاجرتی که به کشور اتریش از چه روشیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
آسان ترین راه مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل بوده و بعد از آن می تواند اخذ اقامت اتریش با روش کار باشد.
رضایی
سلام و عرض ادب . مهاجرت از طریق کار به کشور اتریش امکان پذیره؟ نظرتون چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
یکی از روش های مهاجرت به اتریش که منجر به اخذ اقامت آن نیز می شود، مهاجرت کاری به کشور اتریش است. کشور اتریش دارای شرایط اقتصادی مناسبی است و در برخی از رشته ها و زمینه های شغلی، دچار کمبود نیروی کار می باشد. به همین دلیل اقدام به جذب نیروی متخصص و ماهر از خارج از اتریش می کند.
حسن
سلام وقتتون بخیر . می خواستم بدونم که آیا می تونیم از طریق پناهدگی به کشور اتریش مهاجرت کنیم از طریق شما؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. متاسفانه موسسه MIE در باب پناهندگی خدماتی ارائه نمی کند و به دلیل خطرات زیاد آن را به کسی پیسنهاد نمی دهد
مسلم
سلام من می خواتسم بدونم ویزای جستجوی کار شامل ویزای الحاق میشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دریافت ویزای جستجوی کار، شامل ویزای همراه و الحاق خانواده نمی باشد.
مرجان
سلام و عرض ادب. وقت شما بخیر. میش ه بفرمایید امتیاز ما برای اخذ جاب آفر در کشور اتریش باید چقدر باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
حداقل امتیاز مورد نیاز در این روش، 55 امتیاز از 90 امتیاز کل می باشد.
شرافتی
آیا می شود به صورت مستقیم از طریق تحصیل در کشور اتریش اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. اقامت اتریش از طریق تحصیل، از دیگر روش های قانونی مهاجرت به این کشور می باشد که به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت اتریش نمی شود.
مهدی
سلام. میشه بفرمایید که اگر از سمت کار فرما قصد استخدام داشته باشیم با چه نتایجی روبرو می شویم و چند امتیاز نیاز است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب حداقل امتیاز مورد نیاز در این روش، 55 امتیاز از 90 امتیاز کل می باشد.
مرتضی
سلام و عرض ادب. میشه بفرمایید که کشور اتریش از نظر بازار کار در چه موقعیتی قرار دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
کشور اتریش دارای شرایط اقتصادی مناسبی است و در برخی از رشته ها و زمینه های شغلی، دچار کمبود نیروی کار می باشد. به همین دلیل اقدام به جذب نیروی متخصص و ماهر از خارج از اتریش می کند.
قاضوی
سلام برای دریافت جاب آفر در پروسه اقامت اتریش چند امتیاز باید به دست بیاریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب حداقل امتیاز مورد نیاز در این روش، 55 امتیاز از 90 امتیاز کل می باشد.
محمد
سلام مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی چه مدرکی است ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
عرض ادب شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش باید حداقل مدرک آیلتس 6 داشته باشید و یا B1 آلمانی.
مانا
سلام چطور میشه جاب افر از اتریش گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و احترام برای دریافت جاب افر مشاغلی که به مدت 3 ماه در اتریش توسط کارفرمای اتریشی آگهی شدند و سپس به مدت 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار شدند، در صورتی که نیروی کار داخلی استخدام نشود جاب افر داده میشود. افرادی که این دعوتنامه را از طرف شرکت ها و کارفرمایان اتریشی دریافت می کنند باید امتیاز 55 از 90 را دریافت کنند تا بتوانند ویزای کاری اتریش را اخذ کنند.
سامان
سلام. من المانی B2 دارم. امتیازش برای جاب افر چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود. برای جاب افر مدرک زبان آلمانی در سطح B2 دارای 15 امتیاز است.
علی
سلام امتیاز لازم برای جاب افر چقدر باید باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود بر شما 55 تا 90 امتیاز لازم هست داشته باشید.
سارا حمیدی
سلام. روزبخیر. ممکنه بفرمایید طول دوره کارشناسی ارشد و دکتری در اتریش چه مدتیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله. مدت زمان تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در حدود 2 سال و مقطع دکتری در حدود 4 سال است.
علی صفایی
سلام. روز بخیر. میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در اتریش میتونم خانوادم رو هم با خودم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. روز شما هم بخیر در صورتیکه شما موفق به دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش شدید قادر خواهید بود همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به عنوان همراه با خود به این کشور ببرید.
مریم
سلام. من قصد مهاجرت به کشور اتریش با فرزندم که محصله دارم. آیا برای تحصیل فرزندم باید هزینه پرداخت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت شما بخیر تحصیل دانش آموزان بین المللی در اتریش معمولاً در مدارس خصوصی اتفاق میفتد و هزینه ای حدود 20 تا 30 هزار یورو دارد. در صورت داشتن اقامت دائم این کشور تحصیل فرزندتان در مدارس دولتی رایگان خواهد بود.
شیرین
سلام. مدت زمان ویزای جستجور کار در اتریش چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت بخیر مدت زمان ویزای جستجوی کار در اتریش 6 ماه است. شما در این مدت می توانید در کشور اتریش به دنبال کار بگردید و در صورت یافتن کار درخواست کارت اقامت اتریش کنید.
مرتضی
سلام. آیا کشور اتریش انتخاب خوبی برای مهاجرت به حساب می آید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت بخیر بله کشور اتریش به دلایل مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی انتخاب خوبی برای متقاضیان مهاجرت از طرق مختلف است.
آلاله
سلام. من قصد مهاجرت به کشور اتریش رو به روش کاری دارم. میخواستم مطمئن بشم روش خوبی رو انتخاب کردم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مهاجرت کاری در اتریش به علت وضعیت اقتصادی خوب، نرخ پایین بیکاری و همچنین کمبود نیروی کار در برخی از رشته ها در این کشور، اتریش را گزینه خوبی برای مهاجرت از طریق کار کرده است.
کارن
سلام. برای دریافت اقامت کاری اتریش نیاز به سرمایه زیادی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت شما بخیر خیر . روش مهاجرت و دریافت اقامت از طریق کار از روش های محبوب و پرطرفدار در کشور اتریش است. یکی از این دلایل هزینه کم و عدم نیاز به سرمایه گذاری در این روش است.
حسینی
سلام. وقت بخیر. ممکنه بدونم دریافت ویزای کار اتریش چه مزایای داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. وقت شما هم بخیر پس از دریافت ویزای کاری اتریش در صورت شرایطی بعد از چند سال می توانید اقامت اتریش را دریافت کنید. همچنین با داشتن ویزای کاری اتریش کارت قرمز سفید قرمز اتریش و همچنین کارت آبی اروپا را می توان دریافت کنند.
مطیع الله مومینی
سلام من ورزش کار هستم اسناد معتبر دارم میتونم دراتریش دخاست پناهندگی کنم ممنوع
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه MIE هیچگونه خدمات و مشاوره ای در مورد پناهندگی ندارد. ما در مورد راه های قانونی می توانیم در خدمتتان باشیم.
علی باقری
سلام تشکر بابت اطلاعات خوبتون، من از اتریش پیشنهاد افر کاری دارم، از المان هم همینطور، ولی در مقایسه این دو کشور میخام بدونم کدومشون زودتر و راحتر به اقامت دائم میرسم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز وقتی شما جاب افر داشته باشید و کار کنید در هر دو کشور با 5 سال کار کردن می توانید به اقامت دائم برسید. موفق باشید.
یزدانی
سلام خسته نباشید. برای مقطع دکترا داشتن آیلتس 6.5 کافیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای تحصیل در مقطع دکترای اتریش باید مدارک، C1 یا C2 آلمانی و 7 آیلتس را دارا باشید.
مراضی
اقامت دائم رو چند وقته میشه گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بستگی دارد از کدام طریق برای دریافت اقامت اقدام فرمایید به عنوان مثال اگر از طریق اقامت کاری اقدام نمایید نیاز است 5 سال کار کنید و مالیات پرداخت کنید تا بتوانید به اقامت دائم دست یابید برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله را دقیق بررسی فرمایید.
مانا
ممنون از پاسخگییتون. ایا از طریق ویزای کاری هم میشه اقامت دائم کشور اتریش رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز ویزای کاری یکی از روش های مستقیم برای گرفتن اقامت دائم این کشور هست.
حمید
با چند سال اقامت می شود اقامت دائم و طولانی مدت اتریش را دریافت کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به طور کلی می توان گفت متقاضیان لازم است که 5 سال بیمه و مالیات پرداخت نمایند تا بتوانند اقامت دائم دریافت کنند. سپس با گذشت 5 سال از اقامت دائم خود می توانید برای دریافت پاسپورت اتریش اقدام کنند.
میردامادی
با داشتن رتبه و مقام ورزشی میتونیم به اقامت این کشور برسیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در صورت داشتن مقام جهانی بله امکان پذیر است.
دست یافته
سلام من ۵ سال سابقه کار حرفه ایی در زمینه طراحی سایت دارم آیا به وسیله این سابقه امکان گرفتن ویزای کاری از اتریش را دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه درست تر راهنمایی تان نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم و ویزای کار اتریش هم امتیازی است اگر امتیازات شما برسد بلی می توانید اقدام نمایید.
پوریا
آیا امکانش هست که با ۲۲ سال سن بخوام برای تحصیل رشته پزشکی در اتریش اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیلی ریسک دارید چون رشته پزشکی امتحان ورودی داره و کسانی که چند سال آخر تحصیلشون در اتریش بودند شانس خوبی دارند. با این سن برای فرانسه، اسپانیا، رومانی، قبرس جنوبی ایرلند و... اقدام بکنید بهتر است.
حسن سبزعلی
با خرید ملک چطوری میتونیم به اقامت در این کشور دست یابیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام اگر شما قادر باشید به خرید چند ملک گران قیمت که به واسه آن بیزینس راه اندازی کنید در این کشور می توانید به اقامت این کشور دست یابید.