تحصیل بازیگری در اتریش - شرایط تحصیل، بازار کار برای رشته بازیگری

بدون نظر

تحصیل بازیگری در اتریش معمولاً در دانشگاه ها، هنرستان ها و مدارس خصوصی بازیگری ارائه می شود. شامل ترکیبی از دوره های نظری، آموزش عملی و فرصت های عملکرد می شود. شرایط استخدام بازیگران در اتریش نیز می تواند بسیار متفاوت باشد. بسیاری از بازیگران به صورت آزاد کار می کنند و پروژه های مختلفی را در زمینه فیلم، تلویزیون، تئاتر و صداپیشگی انجام می دهند. هزینه تحصیل در این رشته بین 800 الی 1200 یورو می باشد و درآمد بازیگران بسته به سابقه کاری و... بین 1000 الی 10.000 یورو خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل بازیگری در اتریش می تونید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و از مشاوره اولیه رایگان استفاده کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

پناهندگی اسپانیاتحصیل بازیگری در اتریش

 شرایط تحصیل بازیگری در اتریش

برای تحصیل بازیگری در اتریش معمولاً باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • دیپلم دبیرستان برای متقاضیان دوره لیسانس
 • مهارت زبان: معمولا برای تحصیل در این دانشگاه ها فرد باید به زبان انگلیسی یا برای دانشگاه های رایگان باید مسلط به زبان آلمانی در حدb2 باشند.
 • نمونه کارها: برخی از آموزشگاه های بازیگری ممکن است از متقاضیان بخواهند که نمونه کارهای قبلی خود را مانند اجراها، کارگاه ها و تجربیات آموزشی ارائه دهند.
 • مصاحبه: مصاحبه ای با اعضای هیئت علمی جزو موارد مصاحبه می باشد تا در مورد انگیزه خود برای تحصیل در رشته بازیگری و اهداف شغلی خود صحبت کنند.
 • داشتن تمکن مالی: اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی و شهریه سالانه می باشد.
 • داشتن پذیرش از سوی دانشگاه های بازیگری در اتریش: برای دانشجویان بین المللی، داشتن پذیرش از سوی دانشگاه یکی از مدارک مورد نیاز می باشد.

پذیرش رشته بازیگری در اتریش

برای درخواست پذیرش در رشته بازیگری در اتریش، معمولاً باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تحقیقات در مورد دانشگاه های اتریش در رشته بازیگری: در مورد دانشگاه مورد علاقه خود تحقیق کنید.
 • بررسی شرایط پذیرش: شامل ارسال نمونه کارها، شرکت در یک آزمون آزمایشی یا شرکت در آزمون ورودی جزو شرایط تحصیل بازیگری در اتریش می باشد.
 • مدارک مورد نیاز: تمام مدارک که شامل رونوشت، توصیه نامه، رزومه و بیانیه شخصی جمع آوری کنید.
 • شرکت در مصاحبه: در مصاحبه بازیگری شرکت کنید. برای به نمایش گذاشتن مهارت های بازیگری ممکن است یک مصاحبه از شما گرفته شود.
 • ارسال درخواست گرفتن پذیرش: هنگامی که تمام مدارک لازم را آماده کردید، درخواست خود را در مهلت تعیین شده توسط دانشگاه ارسال کنید.
 • منتظر پذیرش از سوی دانشگاه باشید: پس از ارسال درخواست، منتظر تصمیم نهایی دانشگاه بمانید.

هزینه تحصیل بازیگری در اتریش

هزینه تحصیل بازیگری در اتریش بسته به موسسه و برنامه ای که انتخاب می کنید می تواند متفاوت باشد. به طور متوسط، هزینه تحصیل در اتریش و در مقطع لیسانس بازیگری در یک دانشگاه دولتی در اتریش می تواند از 363 تا 726 یورو در هر ترم برای دانشجویان اتحادیه اروپا و از 726 تا 1452 یورو در هر ترم برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا متغیر باشد. مدارس خصوصی بازیگری ممکن است شهریه بالاتری داشته باشند که از 5000 تا 15000 یورو در سال متغیر است.

علاوه بر شهریه، دانشجویان ممکن است برای هزینه های زندگی مانند خوابگاه، غذا، حمل و نقل و سایر هزینه های شخصی نیز نیاز داشته باشند. هزینه زندگی در اتریش به طور کلی کمتر از سایر کشورهای اروپای غربی است و هزینه های ماهانه آن برای یک دانشجو حدود 800 تا 1200 یورو برآورد می شود.

لازم به ذکر است که بورسیه ها و گزینه های کمک مالی برای دانشجویان بین المللی که در اتریش تحصیل می کنند وجود دارد. دانش‌آموزان تشویق می‌شوند برای این فرصت‌ها تحقیق کنند و برای جبران هزینه‌های تحصیلشان درخواست دهند.

دروس رشته بازیگری در اتریش

دروس مربوط به تحصیل در رشته بازیگری در اتریش شامل موارد زیر می باشد:

 1. دروس تئاتر
 2. دروس حرکت و رقص
 3. دروس صدا و تلفظ
 4. دروس بازیگری دوربین
 5. دروس نمایشنامه‌نویسی
 6. دروس تحلیل نقش
 7. دروس تاریخچه هنر تئاتر

دانشگاه های اتریش در رشته بازیگری

دانشگاه های اتریش در رشته بازیگری در اینجا به آن اشاره شده است و در مورد هر دانشگاه یا اکادمیک به صورت مختصر صحبت شده است:

 • آکادمی فیلم وین: دوره های مختلف بازیگری را برای بازیگران مبتدی و با تجربه ارائه می دهد. این آکادمی بر آموزش های عملی تمرکز دارد و فرصت هایی را برای دانشجویان این امکان را فراهم کرده است تا روی پروژه های فیلم و تئاتر کار کنند.
 • سمینار Max Reinhardt: این مدرسه بازیگری معتبر واقع در وین، برنامه درسی قوی و به صورت کلی را ارائه می دهد که تمام جنبه های بازیگری، از جمله آموزش صدا، حرکت را پوشش می دهد و تاکید زیادی بر تکنیک های تئاتر کلاسیک دارد.
 • Schauspielschule Krauss: مستقر در وین می باشد و اموزش  در این کلاس ها در مواردی چون کار روی صدا، حرکت، مطالعه صحنه و تکنیک های مربوط به  استماع می باشد.
 • استودیو هنرهای نمایشی وین: این استودیو میزان زیادی از کلاس های بازیگری را برای بزرگسالان و کودکان ارائه می دهد، از جمله کارگاه های بداهه نویسی، تحلیل فیلمنامه و توسعه شخصیت در این استودیو آموزش داده می شود.
 • onservatorium Wien Privatuniversität: این دانشگاه خصوصی در وین، لیسانس در رشته بازیگری و همچنین دوره های کوتاه مدت مختلف را برای بازیگرانی که به دنبال ارتقای مهارت های خود هستند ارائه می دهد. هیئت علمی این دانشگاه شامل متخصصان با تجربه در رشته بازیگری هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین رشته های تحصیلی اتریش می توانید مقاله نگارشی در این حوزه را مطالعه کنید.

بهترین روش برای مهاجرت بازیگر به اتریش

بهترین راه برای یک بازیگر برای مهاجرت به اتریش، گرفتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اتریشی است. این را می توان با درخواست برای نقش های بازیگری در اتریش و شرکت در آزمون های بازیگری، شبکه سازی با متخصصان صنعت و ایجاد یک مجموعه کاری قوی انجام داد. هنگامی که یک پیشنهاد شغلی تضمین شد، بازیگر می تواند برای مجوز کار و ویزا برای زندگی و کار قانونی در اتریش اقدام کند.

کار رشته بازیگری در اتریش

 کار رشته بازیگری در اتریش انواع مختلفی دارد . موقعیت های شغلی متفاوتی برای افرادی که می خواهند در رشته بازیگری در اتریش تحصیل کنند وجود دارد. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در حوزه های زیر فعالیت خود را برای کار در پیش داشته باشند:

 • تئاتر: بازیگران می توانند در تئاترهای اتریش، بازی در نمایشنامه، موزیکال و سایر تولیدات تئاتری استخدام شوند.
 • فیلم و تلویزیون: فرصت هایی برای بازیگران برای کار در تولیدات فیلم و تلویزیون اتریش، از جمله فیلم ها، نمایش های تلویزیونی، تبلیغات و سریال های اینترنتی وجود دارد. مقاله رشته سینما در اتریش اطلاعات کامل تری را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.
 • صداپیشگی: بازیگران همچنین می‌توانند به عنوان صداپیشه در اتریش کار پیدا کنند و صداپیشگی فیلم‌های انیمیشن، بازی‌های ویدیویی، آگهی‌های تبلیغاتی و غیره را ارائه دهند.
 • رویدادهای شرکتی: برخی از بازیگران ممکن است با اجرای رویدادهای شرکتی، کنفرانس ها، نمایشگاه های تجاری و سایر رویدادهای زنده شغل پیدا کنند.
 • تدریس: بازیگران با تجربه و تخصص نیز ممکن است فرصتی برای تدریس کلاس ها یا کارگاه های بازیگری در اتریش پیدا کنند.

درامد بازیگری در اتریش

در اتریش، درآمد بازیگران بسته به سطح تجربه، نوع کاری که انجام می دهند می تواند بسیار متفاوت باشد. در اینجا یک تفکیک کلی از درآمد بالقوه بازیگری در اتریش بر اساس سابقه کار آمده است:

 

بازیگران سطح مبتدی

هر پروژه حدود 500 تا 1000 یورو درآمد

نقش های کوچک در فیلم های مستقل، تولیدات دانشجویی یا اجراهای تئاتر

بازیگران سطح متوسط

برای هر پروژه بین 1000 تا 3000 یورو درآمد

نقش‌های مکمل در فیلم‌های بلند، نقش‌های تکراری در سریال‌های تلویزیونی یا نقش‌های اصلی در تولیدات کوچک‌تر باشد.

 

بازیگران سطح بالا

دستمزدهای بالاتری از 3000 تا 10000 یورو

نقش‌های اصلی در تولیدات سینمایی و تلویزیونی بزرگ یا اجراهای تئاتری برجسته

 

کار در خارج از کشور

مزایای تحصیل و کار در رشته بازیگری در اتریش

مزایای تحصیل و کار در رشته بازیگری در اتریش به آن در این مقاله به آن اشاره شده است:

 • آموزش با کیفیت بالا: اتریش به خاطر مدارس و موسسات بازیگری خود مانند سمینار Max Reinhardt در وین شناخته شده است.
 • میراث فرهنگی با سابقه طولانی: اتریش دارای میراث فرهنگی غنی، با سابقه طولانی تئاتر و هنرهای نمایشی است. تحصیل و کار در اتریش می تواند به شما این فرصت را بدهد که در بهترین مکان ها مشغول به کار شوید و بتوانید اقامت اتریش را به دست آورید.
 • فرصت‌های شبکه‌ سازی: اتریش خانه تئاترها و جشنواره‌های فیلم معروف می باشد که فرصت‌های فراوانی را برای بازیگران فراهم می‌کند تا بتوانند در رشته بازیگری وارد شوند و حرفه ای کار کنند.
 • فرصت قرار گرفتن در سطح بین المللی: موقعیت مرکزی اتریش در اروپا آن را به مرکزی برای تولید فرصت های بین المللی تبدیل کرده است. تحصیل و کار در اتریش می‌تواند فرصت‌هایی برای کار در پروژه‌های بین‌المللی برای فرد باز کند و در مقیاس جهانی فرد در معرض دید قرار گیرد.

مقاله تحصیل در رشته موسیقی اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد داد.

تحصیل در رشته موسیقی در اتریش

سوالات متداول

✔️ بهترین دانشگاه های بازیگری در اتریش را نام ببرید؟‌

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین (MDW)، سمینار Max Reinhardt، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین ، دانشگاه هنرهای کاربردی وین، دانشگاه موزارتیوم سالزبورگ، دانشگاه خصوصی آنتون بروکنر برای موسیقی، درام و رقص.

✔️ شهریه تحصیل در رشته بازیگری در اتریش چقدر می باشد؟

شهریه سالانه برای افراد غیر از اتحادیه اروپا بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو بستگی به رنکینگ دانشگاه متغییر است.

✔️ بهترین راه برای یک بازیگر برای مهاجرت به اتریش از چه طریقی می باشد؟

بهترین راه برای یک بازیگربرای مهاجرت به اتریش گرفتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اتریشی است. این را می توان با درخواست برای نقش های بازیگری در اتریش و شرکت در آزمون های بازیگری، شبکه سازی با متخصصان صنعت و ایجاد یک مجموعه کاری قوی انجام داد.

✔️ دروس مربوط به رشته بازیگری در اتریش را نام ببرید؟  

دروس تئاتر، دروس حرکت و رقص، دروس بازیگری دوربین، دروس نمایشنامه‌ نویسی، دروس تحلیل نقش و دروس تاریخچه هنر تئاتر

_____________________  سخن پایانی _____________________

تحصیل بازیگری در اتریش یکی از رشته‌های محبوب برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. فارغ التحصیلان رشته بازیگری می توانند در حوزه تئاتر سینما تلویزیون و... فعالیت داشته باشند و میزان حقوق بازیگران بسته به پروژه انتخابی و سابقه کار بین 1000 الی 10.000 یورو می باشد

اگرشما هم علاقه مند برای تحصیل در این رشته هستید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه ملکپور تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

نویسنده این مطلب

نام : خیریه موسوی (mousavi)

دارای 1 سال سابقه کاری درخشان در موسسه mie

مشاوره بخش کار، تحصیل و سرمایه گذاری و مهاجرت افراد موفق

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان