تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

2 نظر

هر روزه بر تعداد افرادی که به ‌منظور دنبال کردن رویاهایشان قدم در راه مهاجرت می‌ گذارند، افزوده می‌ شود. معقول‌ترین راه برای تحقق آرزوها تحصیل بین المللی است اما بحث زبان آن را با دشواری رو به‌ رو کرده است. اتریش کشوری است که در آن دست‌ یابی به تحصیل و زندگی با کیفیت به ‌آسانی امکان‌ پذیر است؛ از همین رو موسسه مشاوره MIE درصدد معرفی راهی آسان برای رسیدن به رویاها است. تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان امکان ‌پذیر است، در ادامه مقاله همراه با ما باشید تا از جزئیات بیشتری مطلع شوید. در صورت پیش آمدن هرگونه سوالی می‌ توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید و همچنین سؤالات خود را هم مطرح کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

شرایط عمومی تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

اتریش از زمره کشورهای اروپایی است که به تحصیل در آن بسیار اهمیت داده می‌ شود تا حدی که کیفیت تحصیل رایگان در این کشور مثال ‌زدنی است؛ هر چند تحصیلات برای مهاجران خارج از اتحادیه اروپا با اخذ شهریه همراه است، ولی کیفیت آموزش باقوت خود باقی است. متقاضیان تحصیل در اتریش به دنبال راهی برای مهاجرت آسان‌تر هستند؛ مهاجرتی تحصیلی به اتریش که نیاز به ارائه مدرک زبان نداشته باشد. اما شرایط تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان چگونه امکان‌ پذیر خواهد بود؟ روش‌های گوناگونی وجود دارد که متقاضی تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان بتواند از آنها استفاده کند.

  • شرکت در دوره‌های زبان اتریش
  •  تحصیل در رشته‌های مرتبط با تجارت بدون مدرک زبان
  • تحصیل متقاضیان دارای معدل بالای 18 در اتریش بدون مدرک زبان

در این روش‌ها و روش‌های دیگر پذیرش ‌ها در مدرسه و دانشگاه بدون مدرک زبان، دانشجو با استفاده از مدارک و رزومه خود که در سطوح بالایی قرار دارد و تنها از مدرک زبان برخوردار نیست می‌ تواند با استفاده آر روش‌ هایی از تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان تنها با داشتن مهارت زبان آلمانی در حد مصاحبه و برقراری ارتباط می‌ تواند به این کشور وارد شود و سپس به مدت یک تا دو سال اولیه مهاجرت خود مشغول به یادگیری بیشتر زبان آلمانی و اخذ مدرک زبان آلمانی در کشور اتریش شود.

تحصیل در مدارس اتریش بدون مدرک زبان

مهاجرت به اتریش بدون مدرک زبان تنها به ورود دانشجویان ختم نمی شود بلکه دانش آموزان هم در مدارس اتریش می‌ توانند تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان را تجربه کنند. این‌ گونه که در مدارس اتریش دانش آموزان زیر 14 سال که امکان تحصیل در این کشور را می‌ یابند می‌ توانند بدون داشتن مدرک زبان در مدرسه‌ های خاصی در اتریش پذیرفته شوند. معمولاً تحصیل در مدارس اتریش که برای دانش آموزان بین المللی راه‌ اندازی شده است و به مدارس خصوصی اتریش اطلاق می‌ شود تدریس در مدرسه به زبان انگلیسی است و دانش آموزان بدون اینکه مدرک زبان آلمانی داشته باشند مشغول به تحصیل خواهند شد. در این مدارس درصورتی‌ که دانش آمد معدل بالا و مهارت در زبان انگلیسی را داشته باشد حتی به مدرک زبان انگلیسی هم نیازی نخواهد داشت.

اقامت بدون مدرک زبان و بدون شرط حضور

این مقاله را از دست ندهید: اقامت بدون مدرک زبان و بدون شرط حضور

در این مقاله ما تمام راه های اقامت بدون مدرک زبان و بدون شرط حضور را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل لیسانس در اتریش بدون مدرک زبان

دانشجویانی که قصد تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان را دارند می‌ بایست در ایران سطح علمی آنها به گونه‌ ای باشد که پس از اخذ دیپلم دوره دبیرستان برای ورود به یک دانشگاه دولتی پذیرش داشته باشند یا به عبارتی این متقاضیان در کنکور سراسری شرکت کرده باشند و شرایط ورود به یک دانشگاه دولتی را داشته باشند و از زمان این کنکور یک سال نگذشته باشد می‌ تواند در دانشگاه‌های اتریش پذیرش بگیرد و البته که اگر دارای مدرک زبان آلمانی B1 باشد تحصیل او در اتریش کاملاً رایگان خواهد بود. درصورتی‌که دانشجویی که امکان اخذ پذیرش در دانشگاه‌ های دولتی ایران را داشته است و دارای مدرک زبان آلمانی نباشد باز هم می‌ توانند برای تحصیل بدون مدرک زبان در اتریش متقاضی شود؛ منتها در این مورد تحصیل به زبان انگلیسی را تجربه خواهد کرد و ملزم به پرداخت شهریه‌ ای در حدود 700 یورو خواهد بود. شرط ورود به دانشگاه‌ های انگلیسی‌ زبان برای مقطع کارشناسی دارا بودن آیلتس پنج و نیم است و این مقطع در اتریش 3 تا 4 سال به طول خواهد انجامید.

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش بدون مدرک زبان

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش یا به عبارتی دیگر مقطع کارشناسی ارشد، یکی از پر تقاضا ترین مقاطعی است که افراد برای تحصیل بدون مدرک زبان در اتریش جویای آن می‌ شوند. اتریش یکی از برترین مقاصد برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است و از زمره رشته‌ های محبوب که تحت عنوان رشته‌ های مهندسی شناخته می‌ شوند هم ساله دانشجویانی از سراسر دنیا را جذب می‌ کند. ازآنجایی‌ که امکان ضمانت کار پس از تحصیل در اتریش نیز وجود دارد؛ مزیت‌ های تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در اتریش دو چندان می‌ شود. درصورتی‌ که دانشجو این دوره تحصیلی دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشد بدون شک امکان تحصیل در دانشگاه‌ های رایگان و یا بسیار هم شهریه برای او فراهم است. درصورتی‌ که دانشجو دارای مدرک زبان آلمانی نباشد امکان تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی‌ زبان در اتریش که عموماً شعبی از دانشگاه‌ های کشورهایی مثل آمریکا و کانادا هستند؛ وجود دارد جهت ورود به این دانشگاه‌ ها فرد می‌ بایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 به بالا را داشته که بدون مشکل در این دانشگاه‌ ها مشغول به و تحصیل شود. البته دانشجویانی که از قبل برای اخذ ویزا اقدام کرده و آن را کسب کرده‌اند بدون شک با ارائه مدرک زبان همراه بوده و این لحاظ مشکلی نخواهند داشت.

تحصیل دکترا در اتریش بدون مدرک زبان

مقطع دکترا برای تحصیل بدون مدرک زبان در اتریش این‌ گونه تعریف می‌ شود که متقاضی می‌ بایست آخرین مدرک تحصیلی خود یعنی مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاهی سراسری اخذ کرده باشد زیرا دانشجویانی که مدرک تحصیلی آنها از دانشگاه‌ های دیگر صادر شده است مورد پذیرش برای ادامه تحصیل در دانشگاه ‌های دولتی این کشور نخواهد بود. سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌ های دولتی اتریش و به‌ صورت رایگان C1 است اما مادامی‌که دانشجو مدرک زبان آلمانی نداشته باشد می‌ تواند با ورود به دانشگاه‌ های خصوصی اتریش و پرداخت شهریه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان را در رزومه خود ثبت کند. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره هفت و داشتن رزومه قوی و مدارک و مدارج بین المللی تأثیر بسزایی در پذیرش دانشجو و تحصیل دکترا در اتریش خواهد داشت.

تحصیل پزشکی در اتریش بدون مدرک زبان

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان برای رشته ‌های پزشکی هم امکان ‌پذیر است این‌گونه که تحصیل فرد به زبان انگلیسی است و همزمان از آموزش‌ های باکیفیت زبان‌ هایی مثل زبان آلمانی و فرانسه هم بهره‌مند می‌شود. در دبیرستان‌های اتریش مقطع تحت عنوان پیش پزشکی وجود دارد که دانشجو قبل از ورود به دانشگاه در رشته پزشکی ملزم به سپری کردن آن در کالج است و این مقطع با اخذ شهریه حدودی 15 تا 20 هزار یورو خواهد بود. هزینه تحصیل پزشکی در اتریش و دانشگاه‌ های دولتی همراه بورسیه هزار یورو و در دانشگاه‌ های خصوصی با اختلاف زیادی از 10 الی 20 هزار یورو تعیین ‌شده است

تاثیر مدرک زبان بر اخذ بورسیه تحصیلی اتریش

اخذ بورسیه همیشه یکی از فرصت‌ها و شانس‌هایی بوده که عوامل زیادی در کسب آن دخیل هستند و باعث به‌دست آوردن این فرصت عالی برای دانشجو می‌شوند اختلاف بسیار زیاد بین مبالغ شهریه‌ها و امکانات و خدمات عالی که به دانشجویان مشمول بورسیه مانند و عده‌های غذایی، امکانات شبانه‌روزی خوابگاه‌ها و خدماتی مانند اینترنت را هم شامل می‌شود. امکان اخذ بورسیه با داشتن رزومه‌ای معتبر و مدارک بین المللی قوت بیشتری می‌گیرد. داشتن دانش و مهارت زبان آلمانی سبب می‌شود دانش آموزان و دانشجویان بین المللی هم به نحوی به‌ صورت رایگان و یا با هزینه‌ای بسیارکم،  بورسیه  تحصیلی در اتریش دست یافته و ادامه تحصیل دهند.

شرایط اخذ ویزای همراه بدون مدرک زبان

هدف از اخذ ویزای همراه برای خانواده فرد متقاضی همراهی آنان با درخواست دهنده است؛ اما این امر چگونه میسر می‌شود؟ همراهی خانواده به ‌صورت مقارن با مهاجرت فرد درخواست دهنده بدون مدرک زبان هم امکان‌پذیر است و می‌تواند منجر به اخذ ویزا شود و به ‌راحتی خانواده فرد درخواست دهنده از آن بهره‌مند شوند؛ درخواست دهنده با درخواست ویزای تحصیلی امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده هم فراهم است که خانواده بدون مدرک زبان به اتریش ورود کنند و در دوره‌ های زبان آلمانی و انگلیسی شرکت کردن در این دوره‌ ها علاوه بر افزوده شدن دانش زبانی منجر به کسب مدرک نیز خواهد شد.

ویزای تحصیلی اتریش بدون مدرک زبان

به منظور تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان دانشجویان و دانش آموزان فرای از سطح و مقطعی که تحصیل می کنند به مدرکی مهم تحت عنوان ویزای تحصیلی نیاز خواهند داشت. مدارکی که تحت عنوان الزامات اخذ ویزای تحصیلی از آنها یاد می شود شامل؛ مدارک شناسایی مثل شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت با اعتبار است؛ مدارک دیگر که در این ویزا مورد نیاز خواهد بود شامل: آخرین مدرک تحصیلی و نامه پذیرش از دانشگاهی در اتریش، داشتن مقاله، بیمه نامه سلامت و مدرک مهارت در زبان می شود. ناگفته نماند که اخذ ویزای تحصیلی با داشتن مدرک زبان حتی با کمترین نمرات شانس فرد را برای موفقیت در اخذ این مدرک مهم تقویت می‌کند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول در مورد تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

آیا ورود به دانشگاه و تحصیل بدون مدرک زبان در اتریش برای مقطع لیسانس امکان‌پذیر است؟

بله، تحصیل برای مقطع لیسانس بدون مدرک زبان در اتریش امکان‌پذیر است و دانشجو در دانشگاه‌های خصوصی و به زبان انگلیسی و همراه با پرداخت شهریه تحصیل خواهد کرد.

برای مقطع کارشناسی ارشد تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان چگونه تعریف می‌شود؟

در مقطع کارشناسی ارشد اگر فرد متقاضی مدرک پیشین خود را از دانشگاهی دولتی اخذ کرده باشد و مدرک زبان آلمانی داشته باشد می‌تواند رایگان تحصیل کند. تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان هم برای این سطح فراهم است و درخواست‌کننده در دانشگاه‌ های خصوصی با ارائه آیلتس 6.5 به تحصیل مشغول خواهد شد.

آیا تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان برای ر رشته‌های پزشکی هم امکان دارد؟

بله، از آنجایی‌که رشته‌های پزشکی ملزم به سپری کردن دوره کالج پیش پزشکی هستند نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی ندارند و تدریس در این کالج ‌ها به زبان انگلیسی است. دانشجو طی سپری کردن دوره تحصیل تحت آموزش زبان آلمانی و فرانسه قرار می‌گیرد و مدرک کسب می‌کند و سپس به دانشگاه در رشته پزشکی ورود می‌یابد.

شهریه تحصیل بدون مدرک زبان در اتریش برای مقطع کارشناسی چه مبلغی خواهد بود؟

شهریه دوره کارشناسی در اتریش و در دانشگاه دولتی 700 یورو اعلام‌ شده است.

سخن پایانی درباره تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

دراین نوشتار به تجزیه ‌و تحلیل تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان پرداختیم و این مسئله را برای همه مقاطع تحصیلی بررسی کردیم. اتریش از کشورهایی است که کیفیت آموزش در آن حرفی برای گفتن دارد و شرایط زندگی در آن ‌هم مطلوب بوده و همین عوامل سبب شده دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور شوند؛ از طرفی دیگر زبان رسمی این کشور آلمانی است و اگر برای دانشجویان و دانش آموزان کسب مدرک زبان آلمانی اندکی با دشواری همراه باشد، می‌توانند در دانشگاه‌ های خصوصی اتریش به زبان انگلیسی تحصیل کنند و همزمان تحت آموزش برای زبان آلمانی هم باشند. این‌گونه بدون مدرک زبان آلمانی می‌توان در این کشور تحصیل کرد و از مزایای زیادی بهره‌ مند شد. مادامی ‌که متقاضی تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان هستید و سؤالی در این زمینه‌دارید می‌توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید بعلاوه پاسخ سؤالات خود را هم دریافت کنید.


ثبت پرسش
نادر بهمنی
درود.برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اتریش بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی و آلمانی،چگونه میتوانم ویزای تحصیلی بگیرم؟ آیا دانشگاه های خصوصی اتریش پذیرش دارند؟ ممنون میشوم کمکم کنید؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز همان طور که در مقاله توضیح داده شده است برای تحصیل در مقطع کارشناسی، یا نیاز به مدرک زبان آلمانی در حد b1 می باشد، که در این صورت هزینه تحصیل شما رایگان خواهد بود. یا نیاز به مدرک زبان انگلیسی می باشد که باید مدرک تافل و یا آیلتس در حد 5 و 5.5 داشته باشید و برای تحصیل نیاز به پرداخت 700 یورو نیز می باشد.
هلیا منفرد
سلام وقت بخیر هزینه زندگی و تحصیل در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های خصوصی مجموعا چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام حداقل ۱۲ هزار یورو تا ۲۰ هزار یورو در سال
مشاوره رایگان