تحصیل فوق لیسانس در اتریش - تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

14 نظر

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش نیازمند شرایطی همچون معدل بالای دوره تحصیل لیسانس، داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره 6 به بالا ، داشتن مدرک زبان آلمانی و یا معادل b2 و اخذ مدرک تحصیلی قبلی از دانشگاه دولتی برای قبولی در آزمون ورودی لازم می باشد.هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش حدود 15 تا 23 هزار یورو می باشد که این مبلغ شهریه به نسبت دانشگاه و رشته متغییر می باشد. دانشگاه های زیادی اعم از دولتی و خصوصی در اتریش وجود دارند که شامل دانشگاه پزشکی وین، دانشگاه گراتس، دانشگاه سالزبورگ و کلاگنفورت است. موسسه مشاوره MIE به‌ منظور بررسی تحصیل فوق ‌لیسانس در اتریش این مقاله را گردآوری کرده است. مادامی‌که به تحصیل فوق‌ لیسانس در اتریش علاقه‌ مند هستید می‌ توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اتریش


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل فوق لیسانس در اتریش

شرایط کلی تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل در اتریش به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می‌شود و دانشجو می‌ تواند با توجه به علاقه و مهارت خود دریکی از دانشگاه‌ های اتریش تحصیل کند. از آنجایی‌ که فوق ‌لیسانس مقطعی است که دانشجو در آن تجربه تحصیل در دانشگاه را داشته است و به خوبی به رشته مورد علاقه خود واقف است. کشور اتریش همواره در بین دانشجویان محبوب بوده است و همواره هدف تحصیلات بین‌ المللی مخصوصاً فوق‌ لیسانس قرار می‌ گیرید. علاوه بر شرایط خوب زندگی در این کشور تحصیل فوق ‌لیسانس در اتریش هم در شرایط خوبی ارائه می‌ شود. در مقطع کارشناسی ارشد شرایط تحصیل در اتریش بدون شرایط سنی انجام می گیرد و زبان تحصیل در این دوره از تحصیل زبان انگلیسی است و دانشجویان امکان انتخاب رشته‌ های با تنوع بالاتر را دارا هستند.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد در اتریش

بدون شک پذیرفته شدن در یک دانشگاه در اتریش منوط به دارا بودن شرایطی است. دانشگاه‌ های مختلف در اتریش هرکدام برای پذیرش دانشجوی بین‌المللی شرایطی را وضع می‌ کنند که رعایت آنها منجر به اخذ پذیرش می‌ شود. نخستین گام در راه تحصیلات بین‌ المللی اخذ پذیرش از دانشگاه است. تحصیل فوق‌ لیسانس در اتریش هم از این قاعده مستثنا نیست و دانشجو ابتدا با داشتن مدارکی همچون مدرک تسلط زبان آلمانی، مدارک و رزومه تحصیلی که از دانشگاهی دولتی اخذ شده باشد، مدارک شناسایی و... می‌ تواند به‌ رایگان در دانشگاه‌های اتریش تحصیل کند. دانشجو در صورت نداشتن این شرایط می‌ تواند با ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 و بالاتر از دانشگاه‌ های خصوصی اتریش پذیرش بگیرد که تحصیل در این دانشگاه ها با شهریه همراه خواهد بود

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش در دانشگاه های این کشور با هزینه همراه خواهد بود و دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت شهریه خواهد بود. هر چند مبلغ شهریه به نسبت دانشگاه، رشته و عوامل تاًثیرگذار دیگر متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت که یک متقاضی تحصیل فوق لیسانس در اتریش شهریه ای در حدود 15 تا 23 هزار یورو را متحمل خواهد شد.

تحصیل رایگان فوق لیسانس در اتریش

تحصیل رایگان به یکی از نماد های اتریش که به معنی اهمیت تحصیلات در این کشور می باشد، تبدیل شده است. تحصیلات رایگان مختص دانشجویان اتریشی است اما از آنجایی که در این کشور به سطح علمی و زبان آلمانی اهمیت داده می شود، دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و مدرک تحصیلی قبلی یعنی لیسانس خود را از دانشگاهی دولتی و معتبر کسب کرده باشند، شایستگی این را خواهند داشت که تحصیل فوق لیسانس در اتریش را به صورت رایگان تجربه کنند، در غیر این صورت دانشگاه های خصوصی با شرط داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره 6 و بالاتر به پذیرش آنها اقدام می کنند.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد اتریش

در دانشگاه های دولتی در اتریش مدرک زبان آلمانی و اخذ مدرک تحصیلی قبلی از دانشگاهی دولتی منجر به ارائه تحصیل رایگان می شود این قانون به نحوی بورسیه تحصیلی در اتریش محسوب می شود و دانشجویان این فرصت را دارند که با داشتن رزومه علمی و مدرک و دانش زبان آلمانی از آن بهره مند شود؛ هزینه تحصیل برای این دسته از افراد رایگان است فقط سالانه هزینه ای تحت عنوان هزینه پذیرش از دانشجو اخد می شود. در این نوع از بورسیه هزینه زندگی هم بر عهده خود دانشجو است. امکانی که وجود دارد این است در صورتی که دانشجو از سطح علمی بالایی برخوردار باشد و نمرات ممتازی را کسب کرده باشد می تواند برای استفاده بیشتر از بورسیه اقدام کند هزینه های زندگی او هم تحت پوشش بورسیه قرار خواهد گرفت.

رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل فوق‌ لیسانس در اتریش همیشه مورد توجه دانشجویان بین‌المللی بوده است چراکه معمولاً تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی خواهد بود و از تنوع بالایی در ارائه رشته‌های تحصیلی برای دانشجویان علاقه‌ مند به تحصیل برخوردار است. رشته‌ های متنوعی مانند رشته ‌های مدیریت، علوم اقتصاد، کامپیوتر، رشته ‌های حوزه مهندسی که هرکدام از آنها گرایش‌ های مختلفی را شامل می‌ شوند و دانشجو به سهولت می‌ تواند در رشته مورد علاقه خود و در بهترین شرایط و با زبان انگلیسی در مقطع فوق‌ لیسانس تحصیل کند.

لیست رشته های کارشناسی ارشد در اتریش

در اتریش کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی اتریش برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از:

علوم اجتماعی: جامعه‌شناسی، اقتصادسنجی و ...

هنر و ادبیات:ادبیات مقایسه، هنرهای زیبا، موسیقی، فیلم‌سازی و ...

علوم پزشکی و بهداشت: بهداشت عمومی، پرستاری، پزشکی، تغذیه‌شناسی و ...

مهندسی و تکنولوژی: مهندسی برق، مهندسی مکانیک، علوم کامپیوتر و ...

علوم پایه: فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات و ...

علوم کشاورزی: منابع طبیعی، محیط‌زیست و ...

علوم انسانی: فلسفه، جغرافیا، روان‌شناسی، زبان‌شناسی و ..

شرط معدل برای تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

برای تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش، شرط معدل وجود ندارد. اما از آنجایی که رقابت برای پذیرفته شدن در دانشگاه‌های دولتی این کشور بالا است، هر چقدر معدل شما بالاتر باشد، شانس پذیرفته شدن شما بالاتر خواهد بود.  بهتر است معدل شما از ۱۵ بیشتر باشد تا و تمام شرایط لازم برای تحصیل را داشته باشید، تا ریسک ردی درخواست پذیرش خود را به حداقل برسانید.

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش بدون مدرک زبان

اگر مدرک زبان انگلیسی نداشته باشید، شما می‌توانید در کشور اتریش مشغول به تحصیل شوید برای این منظور باید به زبان آلمانی کمی تسلط داشته باشید. برای تحصیل کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان ابتدا باید در دوره‌های زبان آلمانی شرکت کرده و نمره قبولی را در این دوره‌ها کسب نمایید پس از نمره قبولی دوره‌های زبان آلمانی می‌توانید در رشته مورد نظر خود به زبان آلمانی تحصیل کنید

تحصیل فوق لیسانس در اتریش به زبان انگلیسی

تحصیل فوق لیسانس در اتریش به زبان انگلیسی نیز امکان‌ پذیر است. اما در اکثر دانشگاه‌های دولتی این کشور تحصیل به زبان آلمانی می‌باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی می‌توانید در دانشگاه‌های خصوصی این کشور ثبت نام کنید. البته تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی نیازمند پرداخته شهریه می‌باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به داشتن مدرک آیلتس و یا تافل در حد شش و نیم به بالا می‌باشد.

مزایای فوق لیسانس در اتریش

دانشجویان که علاقه‌ مند به ادامه تحصیلات دانشگاهی خود در اتریش هستند با اخذ ویزای تحصیلی علاوه بر بهره‌ مندی از امکان تحصیل در اتریش، یک کشور اروپایی که دارای کیفیت آموزشی بالایی است از امکان همراه بردن خانواده و فرزندان زیر هجده سال به‌ واسطه دریافت ویزای همراه هم بهره‌مند می‌شود. علاوه بر این با تبدیل ویزا به ویزای کاری اتریش می‌ توانند به‌ کار در این کشور بپردازند و پس از گذشت 5 سال اقامت اتریش به شکل دائم را دریافت کنند و حتی سال بعد از آن می‌ توانند پاسپورت با ارزش اتریش را هم داشته باشند. تحصیل فوق ‌لیسانس در اتریش این‌ چنین مزایایی را به ارمغان می‌آورد.

معایب فوق لیسانس در اتریش

برخی از معایب تحصیل فوق لیسانس در اتریش عبارتند از:

هزینه‌های زندگی و تحصیل: هزینه‌های زندگی در اتریش نسبتاً بالاست و باید مطمئن شوید که می‌توانید از پس این هزینه ها بر بیاید یا نه.

شرایط ویژه برای ورود به برخی رشته‌ها: برخی از رشته‌ها و دوره‌ها شرایط خاصی برای ورود دارند و ممکن است مصاحبه یا تست‌های ویژه‌ای نیاز باشد.

محدودیت‌های شغلی: ممکن است بعضی از دوره‌ها و تخصص‌ها پیشینه‌های کاری خاصی را از دانشجوان مطالبه کنند که ممکن است بعضی از افراد را محدود کند.

شرایط تحصیل ارشد مجدد اتریش

متقاضیانی وجود دارند که تحصیل در فوق لیسانس اتریش را در صورتی درخواست دارند که قبلا این مدرک را از دانشگاهی دیگر و اکثرا رشته های دیگر کسب کرده اند. امکان اینکه دانشجو بخواهد مجدد در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش تحصیل کند در دانشگاه های خصوصی که با شهریه همراه است؛ امکان پذیرش این دسته از متقاضیان وجود دارد. دانشگاه های خصوصی با شرایطی مانند مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره شش و بالاتر، مدارک تحصیلی پیشین اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

معرفی دانشگاه های برتر اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

شاید پیش از این هم شنیده باشید که کشور اتریش در زمینه کیفیت آموزش حرفی برای گفتن دارد. دانشگاه های اتریش زیادی اعم از دولتی و خصوصی در این کشور پذیرای دانشجویان بین المللی هستند، هرچند که شرایط ورود به آنها اندکی تفاوت دارد ولی در کل دانشجویان با شرکت در آزمون های احتمالی که به منظور ورود به برخی دانشگاه برگزار می شوند و داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز هر دانشگاه از تحصیل فوق لیسانس در اتریش بهره مند شوند. در جدول زیر لیستی از دانشگاه های برتر اتریش که مقطع کارشناسی ارشد را ارایه می کنند آورده شده است.

دانشگاه های اتریش

دانشگاه وین

دانشگاه فنی وین

دانشگاه پزشکی وین

دانشگاه گراتس

دانشگاه اینسبروک

دانشگاه سالزبورگ

دانشگاه کلاگنفورت

دانشگاه یوهانس کپلر لینز

شرایط ویزای همراه برای تحصیل فوق لیسانس در اتریش

ویزای دانشجویی از دسته مجوز هایی است که متقاضی همزمان که درخواست اخذ آن را دارد، می تواند برای همراهی خانواده خود در مهاجرت به اتریش جهت اخذ مجوزی دیگر تحت عنوان ویزای همراه اقدام کند و بواسطه کسب این ویزا خانواده فرد متقاضی تحصیل فوق لیسانس در اتریش می توانند به این کشور ورود کنند و ویزای همراه که بواسطه ویزای تحصیلی اخذ می شود؛ مزایایی مانند تحصیلات رایگان فرزندان زیر هجده سال و کار تمام وقت همسر را به ارمغان می آورد.

شرایط اقامت و تابعیت اتریش از طریق تحصیل فوق لیسانس

همانگونه که گفته شد؛ دانشجویانی که قصد مهاجرت و تحصیل فوق لیسانس در اتریش را دارند ابتدا باید پس از پذیرش گرفتن از دانشگاهی در اتریش برای ویزای تحصیلی اقدام کنند و تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند. از آنجایی که ویزای تحصیلی اتریش این ویژگی را دارد که به ویزای های دیگر بدل شود؛ دانشجو می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و پس از گذشت سال های مقرر شده برای اخذ اقامت در اتریش که 5 سال است و رعایت برخی قوانین مانند واریز مالیات به متقاضی اقامت دائم تعلق می گیرد و سال بعد از آن امکان درخواست تابعیت نیز برای فرد مهیا خواهد شد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل فوق لیسانس در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول 

✔️ آیا در تحصیل فوق لیسانس در اتریش می توان ویزای همراه اخذ کرد؟

بله؛ ویزای تحصیلی امکان اخذ ویزای همراه را هم دارد و فرد می تواند خانواده را همراه ببرد.

✔️ آیا در تحصیل فوق لیسانس در اتریش امکان تحصیل بدون داشتن مدرک زبان آلمانی وجود دارد؟

بله، دانشگاه های خصوصی در اتریش دانشجو را بدون داشتن مدرک زبان آلمانی و تنها با دارا بودن مدرک زبان انگلیسی پذیرش می کنند.

✔️ در تحصیل فوق لیسانس در اتریش دانشگاه های دولتی با چه شروطی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند؟

دانشگاه های دولتی در اتریش در صورتی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند که مدرک زبان آلمانی را دارا باشد و مدارک قبلی دانشگاهی خود را از دانشگاهی دولتی اخذ کرده باشد.

✔️ هزینه تحصیل در اتریش در مقطع ارشد برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تقریبا چقدر است؟

دانشجویان بین المللی برای یک سال تحصیل فوق لیسانس در اتریش ملزم به پرداخت هزار یورو می باشند.

سخن پایانی

در این نوشتار به تحلیل تحصیل فوق لیسانس در اتریش پرداختیم و مزایای آن را برشمردیم. مطلع شدیم که با اخذ ویزای تحصیلی تحصیل فوق لیسانس در اتریش امکان پذیر است و حتی فرد می تواند درخواست ویزای همراه را هم ارایه دهد و بوسیله آن خانواده خود را به اتریش ببرد. امکان کار پس از تحصیل و اخذ مجوز کار هم برای این افراد امکان پذیر است. افرادی که ویزای کار اتریش را دریافت کنند اگر به مدت 5 سال سابقه زندگی و کار در اتریش را داشته باشند می توانند اقامت اتریش و یک سال بعد پاسپورت اتریش را دریافت کنند. مادامی که به تحصیل فوق لیسانس در اتریش علاقه مند هستید می توانید با موسسه مشاوره  MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید و سوالات خود را بپرسید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
Farid
سلام و عرض ادب. ممنونم از اطلاعات مفیدتون برای مقطع فوق ليسانس اتریش من چه مدرک زبانی باید ارایه کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متشکریم از محبت شما دوست گرامی. برای تحصیل در این مقطع متقاضی باید حداقل مدرک آیلتس 6.5 ارائه نماید اما در برخی از موارد با مدرک زبان پایین تر نیز امکان دریافت پذیرش با دوره زبان وجود خواهد داشت.
F. A
سلام و عرض ادب. ممنونم از اطلاعات خوبتون. مدرک زبان مورد نیاز تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز حداقل مدرک مورد نیاز ایلتس ۶/۵ می باشد. البته در صورت داشتن نمره ایلتس کمتر می توانید در دوره های زبان شرکت نمایید.
رضا حسینی
سلام من لیسانس مهندسی برق از دانشگاه دولتی دارم و ارشد از ازاد . ایا میتونین برام ارشد مجددپذیرش بگیرین ؟ برق یا مکانیک یا شیمی یا دیتا ساینس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط سنی و موارد دسگر می بایست بررسی گردد. لطفا برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس بگیرید.
علی
سلام برای ورود به دانشگاه های اتریش حتما باید توی ایران کنکور شرکت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام برای ورود به دانشگاه های دولتی قبولی در دانشگاه های ایران ضروری است.
اتریش مدرک دانشگاه آزاد هم قبول داره؟!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شانس دریافت پذیرش در دانشگاه های دولتی با مدرک دانشگاه آزاد بسیار پایین است و در حال حاضر ما توصیه نمی کنیم اما امکان اقدام برای دانشگاه های خصوصی را خواهید داشت.
سحر
سلام، آیا با آیلتس 6 هم میتونیم فوق لیسانس پذیرش بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز با ایلتس ۶ می توانید ابتدا دوره های زبان را بگذرانید و سپس وارد دانشگاه شوید.
Rose
سلام وقتتون بخیر من ۳۵ سالمه متاهل هستم و یک فرزند پسر ده ساله دارم. لیسانس محیط زیست خوندم می تونم برای مهندسی محیط زیست در دانشگاه وین پذیرش بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که مدرک خود را از دانشگاه دولتی دریافت کرده باشید شانس انجام کار را خواهید داشت.
کوثر سواری
سلام ممنون از مقاله خوبتون من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم ایلتس 7 دارم و سابقه کار مرتبط 3 ساله مقاله بین المللی ندارم ولی میتونم بیارم ازنظرشما برای تحصیل در مقطع ارشد این رشته شرایط خوبی دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، شانس دریافت پذیرش در مقطع فوق لیسانس در اتریش را خواهید داشت.
حانیه کریمپور
سلام وقت بخیر ببخشید من لیسانس زبان انگلیسی گرایش اموزش دارم ایا میتونم برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای کشور اتریش اقدام کنم؟در رشته مرتبط
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله این امکان وجود دارد.
فاطمه جمالی
درود بر شما من 35 سالم هست و B2 المانی دارم متاهل هستم.پذیرش از دانشگاه دولتی اتریش گرفتم و یک خانواده 4 نفره هستیم. حدود 20 هزار یورو تمکن در حساب دارم.آِیا با این هزینه شانس ویزا دارم و اگر شرایط پذیرش رو بگم شما میتونید برای ویزا کمک کنید و چقدر هزینه میگیرید؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شرایط سن و زبان شما مناسب است اما تمکن مالی برای 4 نفر کفایت نمیکند و در صورت تقویت تمکن مالی شانس ویزا خواهید داشت. هزینه انجام کار پس از استعلام از وکیل خدمت شما اعلام می گردد.
الهام
برای تحصیل در مقطع ارشد در اتریش چه مدرک زبان آلمانی نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بدون مدرک زبان نیز امکان اقدام وجود دارد.
زهره
سلام وقتتون بخیر برای مدرک زبان چه سطحی اوکی هست و اینکه حتما باید آیلتس باشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای مقطع لیسانس ایلتس ۶ و مقطع فوق لیسانس ایلتس ۶/۵ لازم می باشد. در صورتیکه نمره زبان شما پایینتر باشد می توانید با دوره زبان پذیرش بگیرید.
علی طهماسبی
سلام وقت بخیر من 42 سالمه لیسانس مدیریت بازرگانی و ارشد حسابداری دارم با 10 سال سابقه کاری مرتبط ایلتس 6 و نیم تا 7 رو میتونم ارائه بدم از نظر شما برای مقطع ارشد در اتریش میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان اقدام وجود دارد.
جهانی
سلام. چه مدرک زبانی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی مدرک زبان آلمانی B2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی معمولا مدرک آیلتس 6.5 مورد نیاز است.
مشاوره رایگان