شرایط تحصیل دکترا در اتریش

31 نظر

تحصیل دکترا در اتریش با مدرک زبان آیلتس 7 یا نمره زبان آلمانی A2 و داشتن رزومه علمی قوی ممکن است، ما در این مقاله به بررسی شرایط پذیرش دکتری اتریش و نحوه پیدا کردن سوپروایزر می پردازیم. تحصیل دکترا در اتریش با هزینه کم را می توان از مزیت های مهم دانست. موسسه ملک پور در این مقاله با بررسی سایت های دولتی اطلاعات جامعی در مورد اپلای دکترا در اتریش تهیه نموده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما و مشاوره رایگان تلفنی با ما تماس بگیرید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اتریش


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل دکترا در اتریش

معرفی دوره دکترا در اتریش

اتریش نیز بعنوان بخشی از معاهده بولونیا دکتری را سومین مقطع آموزش عالی قرار می دهد و طبق این معاده رفتار می نماید، اما تحصیل دکترا در اتریش بسیار ساختار یافته تر و پژوهش محور است. در جدول زیر مختصری از اطلاعات در خصوص دوره دکتری اتریش برای شما عزیزان درج شده است.

شرایط عمومی تحصیل دکترا در اتریش

تعداد دانشگاه ها

70

جوایز نوبل

21

قدیمی ترین دانشگاه

دانشگاه ملی وین (سال 1365 میلادی)

تعداد دانشجویان بین المللی

70,484

طول مدت تحصیل

3 الی 4 سال

هزینه های عمومی

رایگان (بستگی به شرایط تحصیل دارد)

طول سال تحصیلی

اکتبر تا سپتامبر

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اپلای دکترا در اتریش


طول دوره دکتری در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش عموما یک برنامه درسی شامل 3 تا 4 سال (6-8 ترم) است هرچند ممکن است بیشتر از این میزان نیز به طول بیانجامد. 

ترم

بازه

ترم تابستانی

1 اکتبر تا 30 ژانویه

ترم زمستانی

1 مارس تا 30 سپتامبر

نحوه تدریس دوره دکتری

برنامه های دکترا اتریش معمولاً از یک برنامه درسی، شامل مطالعه و آموزش و همچنین تحقیقات پیروی می کند.
 • در بخش اول سعی خواهد شد تا دانش موضوعی فرد که جز موارد موثر در رشته تحصیلی اوست، به دانشجو منتقل گردد.
 • در مرحله بعدی دانشجو باید موضوعی را برا تحقیق و پژوهش انتخاب کند که باید از سمت یک استاد راهنما و بصورت رسمی اعلام گردد.
 • در صورت تایید موضوع پژهشی دانشجو، فاز تحقیق مستقل در این حیطه شروع خواهد شد.

استاد راهنما یا سوپروایزر

حداقل یک نفر بعنوان سرپرست، بر توسعه پروژه تحقیقاتی دانشجو نظارت کرده و راهنمایی هایی نسبت به ان پروژه ارائه می گردد. همچنین ممکن است، این استاد راهنما مسئول ارزیابی پیشرفت درسی شما نیز باشد. در تحصیل دکترا در اتریش بسیار معمول است که استاد راهنما دوم یا کمیته ای از اساتید و دانشگاهیان نیز در کنار پروژه دانشجو حضور داشته باشند.

آزمون های نهایی مقطع تحصیلی دکترای اتریش

تحصیل دکترا در اتریش شامل 180 واحد درسی می شود که 20 - 30 واحد از این واحد های درسی برای اهداف گوناگون ارائه می شود. مابقی این واحد ها بعد از ارائه پایان نامه و دفاع موفق از ان ارائه خواهد شد. در این پروسه چند استاد دانشگاه نسبت به اصالت پژوهش های شما مبادرت خواهند کرد. همچنین در مواردی انتظار می رود شخص چند مقاله تحقیقاتی نیز، تا قبل از اتمام دوره ارائه کرده باشد.

انواع مدارک تحصیلی مقطع دکترا برای فارغ التحصیلان در اتریش

اکثر دانشگاه های اتریش مدرک دکترا را به عنوان یک دکترای استاندارد اعطا می کنند. برخی دیگر نیز از عناوین خاص تری برای دکترا در حوزه های تخصصی استفاده می کنند.در جدول زیر به رایج ترین مدارک دکترا در اتریش می پردازیم:
 

انواع مدارک دکترا

دکترای هنر

دکترای علوم اقتصادی

دکترای علوم پزشکی

دکترای علوم طبیعی

دترای علوم روان درمانی

دکترای علوم فنی

شرایط تحصیل دکتری در اتریش

شرایط تحصیل دکتری در اتریش موارد ذیل است:

 • ارائه مدرک کارشناسی ارشد: ارائه مدرک مرتبط یا یا ارائه ریز نمرات 180 واحد درسی مرتبط با رشته مربوطه الزامی است. هر چند در مواردی امکان ورود مستقیم از دوره کارشناسی نیز وجود دارد، اما در این شرایط شما نیاز به گذراندن مدت زمان طولانی تر یا به عبارت دیگر، موظف به گذراندن واحد های درسی بالاتر خواهید بود.
 • امتحان ورودی: اکثر دانشگاه های اتریش جهت ثبت نام در دوره دکترا، نیاز به اخذ نمره مناسب در امتحان ورودی دارند. این امتحان ممکن است به سلیقه دانشگاه باشد یا از ازمون های استاندارد و مطرح نظیر GMAT یا GRE استفاده شود.
 • مدرک زبان: از موضوعات دیگر تسلط به زبان آلمانی است، چرا که عمده دروس ارائه شده، به این زبان تدریس می شوند. نسبت به دروس ارائه شده، ممکن است نیاز به اثبات تسلط به انگلیسی نیز وجود داشته باشد.
 • ددلاین: متقاضیان باید به ددلاین هر دانشگاه دقت کافی داشته باشند. اما این بازه عموما از ابتدای سپتامبر تا دسامبر (یا قبل ژانویه) خواهد بود.
 • انگیزه نامه: برای تکمیل موارد درخواستی از سمت دانشگاه، شما ملزم به ارائه اهداف تحصیلی و انگیزه های پژوهشی و تحصیلی خود خواهید داشت.
 • توصیه نامه: فضای پذیرش در مقطع دکترا در اتریش بسیار رقابتی است. از این رو پیشنهاد می شود از سوی یک یا چند (حداکثر 3 نفر) کادر اکادمیک یا علمی، توصیه نامه تهیه فرمایید.
 • مصاحبه: در اکثر موارد دکترا جهت اخذ پذیرش نیاز به مرحله مصاحبه با کادر مسئول دانشگاه وجود دارد.

تحصیل در مدارس اتریش

به طور کلی 4 نوع موسسه آموزشی برای تحصیل در اتریش وجود دارد که با رویکردهایی متفاوت در زمینه آموزش، تحقیق و تامین بودجه امکان تحصیل را برای دانشجویان فراهم آورده اند. البته تمام این مؤسسات دوره های دکترا ارائه نمی کنند. سیستم آموزش عالی اتریش موارد زیر را شامل می شود:

 • دانشگاه های دولتی
 • دانشگاه های خصوصی
 • دانشگاه های علوم کاربردی
 • دانشگاه های آموزش معلمان (تربیت معلم)

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل دکتری در اتریش


مدرک زبان مورد نیاز تحصیل دکتری در اتریش

دانشگاه با توجه به مدارک لازم و شرایط موجود برای پذیرش دانشجو می تواند درخواست مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی را از شما داشته باشد. این موضوع یکی از چالش های موجود برای متقاضیان تحصیل دکترا در اتریش می باشد. به عبارتی داشتن مدرک آیلتس با نمره 7 یا بالاتر و یا نمره زبان آلمانی A2 و یا بالاتر، از جمله مهم ترین موارد مورد نیاز می باشد. البته قابل ذکر است که بسیاری از دانشگاه ها تنها از دانشجویان تسلط بر زبان در سطح بیان شده را طلب خواهند نمود و ارائه مدرک زبان را به چندین ماه پس از ورود به اتریش و تحصیل دکترا در این کشور موکول می نمایند.

هزینه تحصیل دکترا در اتریش

از مزیت های تحصیل می توان به تحصیل رایگان در در اتریش اشاره داشت. اما متاسفانه این مورد برای اتباع اتحادیه اروپا میسر است. هرچند هزینه تحصیل در اتریش برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا نیز مقرون به صرفه است و شهریه قابل پرداخت حداکثر 730 یورو در ترم می باشد. علاقه مندان و واجدین شرایط تحصیل دکترا در اتریش برای ورود به این مقطع در دانشگاه های خصوصی این کشور، میبایست توانایی پرداخت میانگین 7500 یورو در هر ترم را داشته باشند. از هزینه های دیگر به الزام در پرداخت حدودا 21 یورو در ترم به انجمن دانشجویان اتریش (OH) می باشد. این هزینه ها صرفا در زمره هزینه های تحصیل قرار می گیرند. از این رو متقاضیان باید هزینه های دیگری جهت زندگی در اتریش در طول تحصیل در نظر بگیرید که به پیشنهاد دولت اتریش، حداقل 950 یور در ماه است.

تحصیل دکترا در اتریش PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟

امکان تحصیل رایگان در اتریش در دانشگاه های دولتی این کشور فراهم است. البته افراد برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش باید به زبان آلمانی مشغول به تحصیل شوند. هزینه تحصیل دکترا در اتریش، با توجه به ملیت، نوع دانشگاه و مدت زمانی که برای تحصیل اقدام می کنند متفاوت است. در خصوص بورسیه های تحصیلی در اتریش در مقطع دکترا می توان گفت که هیچ برنامه بورسیه ملی برای دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در اتریش وجود ندارد. در عوض دانشگاه ها و سازمان های دیگر تمایل دارند برای برنامه های خاص، بودجه ارائه دهند. در ادامه برخی از برنامه های بورسیه اتریش در مقطع دکترا را معرفی خواهیم کرد:

 • One World Scholarship-Afro-Asian Institute Salzburg Grants Austria 2019: برنامه بورسیه دانشگاه سالزبورگ و دانشگاه اینسبروک اتریش که در مقاطع ارشد و دکترا به دانشجویانی که از کشورهای توسعه یافته اقدام می کنند، اعطا می شود.
 • CoQus PhD Fellowships at University of Vienna in Austria: این بورسیه توسط دانشگاه وین برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و با توجه به دستاوردهای علمی و پتانسیل های فردی دانشجویان، پس از بررسی اعضای هیئت علمی دانشگاه اعطا می گردد.
 • MODUL University Next Generation Scholarships in Austria: این بورسیه در مقطع دکترا برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه MODUL وین تحصیل می کنند فرصتی فراهم می سازد. افرادی که موفق به اخذ این بورسیه شوند، نهایتاً تا سقف 50% از شهریه 45000 هزار یورویی خود را می توانند تخفیف بگیرند.

تحصیل دکترا در اتریش

معرفی دانشگاه های برتر اتریش برای مدرک دکترا

برای تحصیل دکترا در اتریش، اولین گامی که یک شخص باید بردارد، انتخاب دانشگاه مورد نظر است. در لیست زیر ابتدا به بررسی برترین دانشگاه های اتریش دولتی و عمومی کشور اتریش خواهیم پرداخت و سپس به بررسی دانشگاه های خصوصی در اتریش خواهیم پرداخت.

رتبه ملی

شهر

دانشگاه عمومی در اتریش

1

Vienna

Universität Wien

2

Vienna

Technische Universität Wien

3

Innsbruck

Universität Innsbruck

4

Graz

Technische Universität Graz

5

Graz

Karl-Franzens-Universität Graz

6

Vienna

Wirtschaftsuniversität Wien

7

Linz

Johannes Kepler Universität Linz

8

 Vienna

Universität für Bodenkultur Wien

9

Alpen-Adria-Universität Klagenfurt

 Klagenfurt

10

Medizinische Universität Wien

Vienna

 

اسامی برترین دانشگاه های خصوصی کشور اتریش، در جدول ذیل لیست شده است:

رتبه ملی

شهر

دانشگاه های خصوصی در اتریش

27

Innsbruck

MCI Management Center Innsbruck

30

Spittal an der Drau

Fachhochschule Kärnten

33

Vienna

FHWien der WKW

34

Wiener Neustadt

Fachhochschule Wiener Neustadt

35

Krems an der Donau

IMC Fachhochschule Krems

38

Vienna

MODUL University Vienna

39

Vienna

Webster Vienna Private University

40

Salzburg

Paracelsus Medizinische Privatuniversität

43

Linz

Private Pädagogische Hochschule der Diözese Linz

44

Linz

Anton Bruckner Privatuniversität

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اقدام و همچنین چگونگی اپلای دکترا و ویزای اتریش، می توانید از لینک زیر استفاده کرده و در این راستا اقدام نمایید. در این ویدئو تمامی شرایط و چگونگی انجام کار برای شما عزیزان توضیح داده شده است و حتی می توان گفت که با تماشای این ویدئو، دیگر نیازی به وکیل مهاجرتی نخواهید داشت.

 

محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

 

نحوه پیدا کردن سوپروایزر (استاد راهنما برای PHD)

تحصیل دکترا در اتریش

همان طور که پیش تر گفته شد، داشتن سوپروایزور یا استاد راهنما برای دریافت پذیرش تحصیل دکترا در اتریش از عوامل و عناصر اصلی این موضوع می باشد، چرا که برنامه های پژوهشی دکترا باید به تأیید یک استاد راهنما در کشور مقصد برسد. از این رو افراد با در نظر گرفتن نکات اصلی برای یافتن استاد راهنما می توانند در سایت ها و یا مؤسسات آموزشی عالی، اقدام به یافتن سوپروایزور یا استاد راهنما کنند. این شخص با در نظر گرفتن شرایط و رزومه فرد متقاضی تحصیل مدرک دکتری اتریش، از طریق ایمیل به دانشجو اعلام می کند که قصد همکاری و انجام امور پذیرشی شخص متقاضی را در دانشگاه خاص دارد یا خیر. از این رو افراد برای جلب نظر استاد راهنمای خود، باید بتوانند از این شخص پذیرش اولیه تحصیلی را دریافت کنند. با داشتن این پذیرش اولیه از طرف استاد راهنما، شخص می تواند سایر موارد لازم جهت انجام امور مربوط به تحصیل دکترا در اتریش را پیگیری نماید.

در این خصوص می توانید یا خود شخصاً نسبت به نگارش پروپوزال قوی و متبط با زمینه تحقیقاتی استاد راهنما و ارائه به وی جهت اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایید، محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش را تهیه و طبق نکات گفته شده در آن عمل نمایید و یا اینکه کار را به ما بسپارید تا بتوانیم با کمک خود شما، برای شما پذیرش دکترای دانشگاه های دولتی و غیر دولتی اتریش را اخذ نماییم.

پست دکترا در اتریش

پست دکترا مقطعی بین دکترا و مقام استادی می باشد که در سطح بالای آموزشی است. این مقطع به صورت کاملا عمیق به تحقیق و پژوهش در رابطه با رشته انتخابی می پردازد. به طور کلی زمان تحصیل در پست دکترا اتریش بین 2 تا 3 سال می باشد که تا 4 سال نیز ممکن است افزایش یابد.

این مقطع تا حدود بسیاری برای پذیرش رقابتی بوده که این به دلیل وجود متقاضیان بسیار زیاد برای ورود و پذیرش می باشد. برای پذیرش پست دکترا در اتریش باید دارای شرایط تعیین شده پیرامون این موضع بود که برخی از این شرایط عبارتند از:

 • رزومه قوی تحصیلی در مقطع دکترا
 • دارا بودن مقالات و پژوهش های دارای اعتبار علمی
 • تسلط به زبان و دارا بودن مدرک زبان c1
 • پروپوزال تحقیقاتی
 • دارا بودن پروژه علمی

نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش

اصلی ترین نکته جهت تحصیل دکترا در اتریش، یافتن استاد راهنما می باشد. این موضوع به قدری حساس است که در صورت مغایرت با استانداردهای کلی مهاجرت تحصیلی در مقطع دکترا، می تواند بسیار آسیب زننده به پرونده شخص باشد. از این رو برای یافتن استاد راهنما، باید شخص و دانشگاهی را انتخاب کرد که همسو و هم رشته با تخصص فرد متقاضی و دانشجو باشد. به بیان دیگر، جلب نظر استاد راهنما از طریق پژوهش های تخصصی و مقالات بین المللی منتشر شده یا به اصطلاح ISI می تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

نکته نهایی در خصوص نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در اتریش این است که متاسفانه چند سالی است که بنا بر دلایلی، اکثر دانشگاه های رایگان اتریش مدارک صادره از دانشگاه آزاد را برای پذیرش قبول نمی کنند و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها می بایست برای اخذ پذیرش دکترا به معدود دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی در اتریش بسنده کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل دکترا در اتریش، اغلب باعث ایجاد یک رقابت خاص بین دانشجویان بین المللی شده است. اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش جهت تحصیل در مقطع دکتری، نیازمند به طی پروسه و تهیه مدارکی می باشد. به این صورت که در اولین قدم، شخص متقاضی باید برای استاد راهنمای خود، رزومه و شرایط خود را ارسال کند. روزمه شخص شامل سطح زبان مناسب آلمانی یا انگلیسی، معدل و سطح علمی خوب، مقالات و تحقیقات پژوهشی بین المللی منتشر شده می باشد. همچنین نگارش پروپوزال قوی و مرتبط نیز دیگر فاکتور بسیار مهم برای اپلای دکترا در اتریش محسوب می گردد. موسسه ملک پور در ادامه به بررسی مدارک کلی و مایحتاج اصلی برای درخواست پذیرش تحصیلی جهت تحصیل دکترا در اتریش پرداخته شده است.

تحصیل دکترا در اتریش

 

 • ارائه اصل پاسپورت معتبر با شش ماه اعتبار
 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • اجاره نامه خوابگاه یا مکانی که شخص قصد اقامت در آن را دارد.
 • بیمه درمانی برای دانشجو
 • ارائه انگیزه نامه و قصد از تحصیل
 • ارائه نامه عدم وجود منع تحصیل در کشور مقصد

این مدارک باید قبل از ارائه و تحویل به سفارت، زیر نظر یک وکیل و یا موسسه معتبر بررسی شود و ترتیب ارائه و همچنین کل پرونده، مطابق با نظر وکیل صورت گیرد.

وضعیت ویزای همراه اتریش برای دانشجویان دکتری

گاهاً ممکن است شخصی که برای تحصیل دکترا در اتریش اقدام می کند، دارای همراهانی نیز باشد. این همراهان در صورتی قانونی هستند و می توانند شخص اصلی را برای تحصیل وی همراهی کنند که از اعضای خانواده وی باشند. این اعضا شامل همسر قانونی وی و فرزندان زیر 18 سال مجرد شخص هستند. البته گاهاً دیده شده است که در صورت داشتن پدر و مادر بالای 65 سال و اثبات وابستگی به آنان، بتوان ایشان را به عنوان همراه شخص اصلی معرفی کرد. نکته قابل توجه در خصوص ویزای همراه اتریش جهت دانشجویان تحصیل دکترا، این می باشد که همراهان می توانند همزمان با ورود فرد اصلی به کشور اتریش، وی را همراهی نمایند. بدین معنی که بلافاصله بعد از ورود شخص اصلی به کشور اتریش که جهت تحصیل در مقطع دکترای این کشور اقدام کرده است، همراهان وی می توانند وارد کشور اتریش شوند. همراهان شخص از همان امتیازی برخوردار هستند که شخص اصلی برخوردار است. البته این موضوع نیز می تواند شامل اجازه کار تمام وقت برای شخص همراه در صورت وجود پیشنهاد شغلی باشد. همچنین فرزندان می توانند از امتیاز تحصیل رایگان در مدارس اتریش بهره مند گردند.

کار بعد از تحصیل دکترا در اتریش

دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در اتریش باید این موضوع مهم را در نظر بگیرند که اکثر کشورهای جهان، اجازه کار در حین تحصیل این مقطع و اقامت پس از تحصیل در اتریش را ارائه می نمایند. فارغ التحصیلان مقطع دکترا می توانند تا یک سال پس از پایان تحصیلات خود، در کشور اتریش حضور داشته و مشغول به جست و جوی کار شوند.

تحصیل دکترا در اتریش

از این رو اگر در شرکتی که در اتریش استخدام شده است، بر اساس سابقه بیمه و مالیاتی که پرداخت می کند، می تواند درخواست اقامت بلند مدت دو ساله و دریافت کارت قرمز سفید قرمز را داشته باشد. با توجه به سطح زبان، سابقه کاری خود و همچنین پروژه های پژوهشی که در زمان تحصیل دکترا در اتریش انجام داده اید، می توانید شغلی مناسب مربوط به تحصیلات و تخصص خود پیدا کنید.

یکی از دیگر مسائلی که متقاضیان تحصیل دکترا در اتریش، پس از تحصیل خود، هنگام یافتن شغل مورد نظر خود باید به آن توجه نمایند آن است که کارفرما ها علاوه بر مدرک تحصیلی و معدل نهایی آن، به مدت زمانی که طول دوره تحصیلی شخص زمان برده است نیز توجه دارند.

در ادامه به بررسی نرخ بیکاری کشور اتریش خواهیم پرداخت.

تحصیل در مدارس اتریش

بر اساس اخرین آمار نرخ بیکاری 7.6 درصد در سال 2023 می باشد. کشور اتریش این دارای کمبود نیروی کار درزمینه های بخصوصی مانند آی تی، مکانیک، برق، مکاترونیک ،... است. کمبود نیروی کار برای رشته های فنی مهندسی بیشتر می باشد. به همین دلیل می توان گفت که فرصت های شغلی بسیاری برای متقاضیان تحصیل دکتری در اتریش به ویژه در رشته های فنی مهندسی وجود دارد.

کار در جمهوری چک

 


سوالات رایج درباره تحصیل دکترا در اتریش

✔️ آیا تحصیل رایگان دکتری در اتریش امکان پذیر است؟

بله، ولی با داشتن شرایط خاصی. از جمله شرایط تحصیل رایگان دکترا در اتریش می توان به داشتن مدرک زبان آلمانی، داشتن تاییدیه از سوپروایزر (استاد راهنما)، رزومه تحصیلی و تحقیقاتی قوی و همچنین داشتن تمکن مالی لازم برای زندگی در اتریش اشاره نمود.

✔️ آیا تحصیل رایگان دکترا در تمامی دانشگاه های اتریش امکان پذیر است؟

خیر. تمام دانشجویان برای برنامه های دکترا در دانشگاه های خصوصی باید هزینه پرداخت کنند. مؤسسات و دانشگاه های خصوصی برای تعیین هزینه های خود، مختار هستند؛ اما میانگین هزینه تقریباً 5.000 یورو در هر ترم است.

✔️ مدت زمان تحصیل دکترا در اتریش چقدر است؟

به طور تخمینی، طول دوره تحصیل دکترا در اتریش را بین 3 الی 4 سال می باشد.

✔️ آیا تحصیل دکترا در اتریش شامل ویزای همراه می شود؟

بله. البته همراهان نمی توانند بلافاصله بعد از ورود شخص اصلی به کشور اتریش که جهت تحصیل در مقطع دکترای این کشور اقدام کرده است، وارد کشور اتریش شوند، بلکه باید مدتی حدود 1 الی 3 ماه بگذرد تا بتوانند همراهان شخص اصلی به متقاضی مهاجرت تحصیلی در این کشور ملحق شوند.

سخن پایانی در زمینه تحصیل دکترا در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش، نحوه اپلای دکترا اتریش و شرایط سنی و مزایای تحصیل دکترا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته شد. اتریش از جمله بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی می باشد. وجود اساتید برجسته در این کشور جهت انتخاب به عنوان سوپروازیزر، یکی از گزینه های برتر تحصیل دکترا در اتریش می باشد. موسسه ملک پور با استقرار دفتر مرکزی خود در پایتخت اتریش و همکاری با برترین تیم وکلای اتریشی، آماده کمک رسانی و ارائه بهترین خدمات در زمینه مهاجرت و دریافت اقامت تحصیلی به شما متقاضیان گرامی می باشد. به طور کلی تحصیل دکترا در اتریش می تواند برای دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی، بهترین گزینه باشد. وجود دانشگاه های برتر و خدمات رفاهی بسیار در اتریش، این کشور را به یکی بهترین مقاصد تحصیل دکترا تبدیل کرده است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل دکترا در اتریش و یا کسب راهنمایی جهت اقدام از این طریق، می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را تکمیل نمایید تا از طریق تماس تلفنی، مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" نمایید تا مشاورین متخصص موسسه به آن ها پاسخگو باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 33 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
علی حمیدی
سلام خوبید ؟ خیلی خوب بود مقاله من کامل خوندم ویدئو اقای دکتر ملک پور در خصوص تحصیل دکترا در اتریش رو هم دیدم این برای رشته های انسانی هم میشه با انگلیسی فاند گرفت یا حتما باید آلمانی خوند؟ بعد رشته های تو زمینه های محیط زیست تو اتریش برای دکترا بیشتر جای رشد داره یا مثلا کشورهایی مثل هلند و نروژ ؟خیلی حرف اقای دکتر درست بود کسی که پشتوانه مناسب مهاجرت نداره اذیت میشه ازشون تشکر کنید که این قدر صادقانه صحبت میکنن من دوستام چند تاشون بدون بودجه مناسب مهاجرت کردن پدرشون درومد و پشیمون شدن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بسیار سپاسگزاریم از الطافتان برای تحصیل در مقطع دکتری شما به زبان انگلیسی هم می توانید تحصیل کنید و اکثر کورس های دکتری به زبان انگلیسی است. محیط زیست بحث روز دنیاست و اکثر کشورهای دنیا برنامه های جدی دراین زمینه دارند و هر دو کشور اتریش و هلند و نروژ عالی هستند و می توانید در این رشته موفق باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید
بهناز شمس
سلام و ممنون از سایت خوبتون من 33 ساله هستم و فوق لیسانس مهندسی شیمی دارم گرایش ترموسینیتیک و کاتالیست میتونم برای دکترا اتریش اقدام کنم ؟ امکان دریافت فاند وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری یا گرفتن فاند معمولاً محدودیت سنی یا رشته ای وجود ندارد این رزومه علمی و کاری شماست که تعیین کننده است و کاملاً رقابتی است. عموماً برای پذیرش دکتری داشتن مدرک زبان قوی، نمرات بالا، مقالات علمی چاپ شده و از همه مهمتر یک استاد راهنما یا سوپر وایزر نیاز است که شما را تایید کند. موفق باشید.
محمد آشتیانی
با سلام و عرض ادب ممنون از مقاله خوبتون. من ۳۸ ساله هستم فوق لیسانس رشته مهندسی مواد از دانشگاه تهران با معدل ۱۷.۶۷ و نمره زبان آیلتس ۶.۵. آیا مهاجرت از طریق تحصیل دکترا در اتریش با توجه به شرایط من امکان پذیر است؟ امکان دریافت فاند هم وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پذیرش دکتری به همراه فاند نیازمند شرایطی چون: ارائه یک تا دو مقاله چاپ شده دشتن نمره زبان قوی که شما دارید معدل بالا اگر دانشگاه مد نظرتان معدل محور است. و از همه مهمتر داشتن یک سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. شرایط عمومی شما خوب است و این شانس را برای پذیرش در مقطع دکتری دارید پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
هدی محمدی
سلام ممنون از ویدئو عالیتون در خصوص تحصیل دکترا در اتریش واقعا عالی هستید. چقدر عااالی من الان ارشد مکانیک هستم ۲۸ ساله هستم و از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدم رزومه ام را باید کجا ارسال کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز لطفا از یکی از طرق زیر با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شرایی عمومی شما را بررسی و راهنمایی تان کنند. موفق باشید. https://officialmalekpour.com/contact
سهیل مومن
سلام وقت بخیر شرایط تحصیل پست دکترا در کشور اتریش چی هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای تحصیل در مقطع پست دکترا در اتریش میبایست دارای رزومه مناسب علمی، مقاله علمی، مدرک زبان c1 و پروپوزال تحقیقاتی در کنار تحقیقات مستند علمی باشید.
عسل
میخواستم بدونم برای تحصیل دکترا چطوری میشه بورسیه فول فاند اتریش را دریافت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام در صورتی که استاد راهنما شما را بپذیرد و شما دارای رزومه تحصیلی قوی باشید می توانید بورسیه تحصیلی فول فاند را نیز دریافت کنید.
رضا
سلام اگر دارای شرایط تحصیل رایگان باشیم برای دانشگاه های خصوصی هم میشه در مقطع دکترا شهریه ندیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز در هرصورت برای دانشگاه های خصوصی این کشور، دانشجویان مقطع دکترا باید شهریه بپردازند.
zahra
آیا امکان دریافت ویزای همراه برای همراهان مقطع دکترا وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله امکان حضور همسر وفرزندان زیر18 سال می باشد.
رانا هرمزی
با سلام امکان کار درحین تحصیل هم وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی دانشجو حین تحصیل اجازه کار هم دارد ولی پارت تایم است.
فهیم
با سلام. برای ثبت نام در دوره دکترا توی این کشور به چند مقاله نیاز هست و مدارک تحصیلی مد نظرشون چیا هستن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دکتری غیر از رزومه علمی خوب مثل مقالات و... داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما خیلی کمک کننده است.
javid
آیا امکان تحصیل رایگان دکترا برای دانشجویان غیر اروپایی فراهم است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله درصورتی امکان تحصیل رایگان فراهم است که شما به زبان آلمانی مشغول تحصیل شوید.
فرزانه
سلام من و همسرم قصد مهاجرت به اتریش رو داریم و میخوایم از طریق روش تحصیلی به این کشور وارد بشیم آیا بورسیه های تحصیلی که این کشور میده به دانشجویان دکترا کفاف زندگی معمولی برای 2 نفر رو میده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با توجه به اینکه هزینه تحصیل در هر ترم 5000 یورو می باشد و فاند ها بین از5000 یورو نمی باشد برای داشتن زندگی مناسب نیاز به کار کردن فرد و یا همراه او می باشد.
وحید طاابی
شرایط اصلی برای اینکه بشه در کشور اتریش تحصیل داشته باشیم چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیر اصلی ترین شرط برای تحصیل دکترا پیدا کردن استاد راهنما به عنوان سوپروایزر می باشد و همچنین، باید برای استاد راهنمای خود، رزومه خود را ارسال کنید. روزمه شامل سطح زبان مناسب آلمانی یا انگلیسی، معدل و سطح علمی خوب، مقالات و تحقیقات پژوهشی بین المللی منتشر شده می باشد. همچنین نگارش پروپوزال قوی و مرتبط نیز دیگر فاکتور بسیار مهم برای اپلای دکترا می باشد.
آرزو احمدی
سلام من با یکی از اساتید یکی از دانشگاه های وین مذاکره داشتم بهم گفتن شرایط ام برای پذیرش تحصیلی اکی هست فقط مدرک زبانم رو باید بگیرم و زبانم رو تقویت کنم. میخواستم بدونم مدرک زبان باید در چه حد داشته باشیم که برای ویزا با مشکل رو به رو نشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای تحصیل در مقطع دکترا دارا بودن مدرک آیلتس 7 و یا مدرک زبان آلمانی در حدa2 ضروری است.
neda
سلام روزتون بخیر اگه مدرک زبان آلمانی در حدc1 داشته باشیم هزینه زندگی و تحصیل رایگان هست؟ بیمه و بلیط رفت و برگشت به چه صورت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام روزتون بخیر با داشتن زبان آلمانی بله تحصیل شما رایگان خواهد بود ولی سایر هزینه ها بر عهده خود شخص می باشد و باید تمکن مالی کافی را داشته باشد مگر اینکه موفق به دریافت بورسیه فول فاند شوید.
azadeh
سلام روزتون بخیر میخواستم بدونم با تحصیل در دوره دکترا میتونم برای همسرم هم ویزای همراه بگیرم و اینکه اجاره کار دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود خوشبختانه بله دوست عزیز شما می توانید با تحصیل در مقطع دکترا به مدت 40 ساعت در هفته به کار مشغول باشید و برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای همراه دریافت نمایید.
مریم
سلام وقتتون بخیر باشه. با سن 44 سال امکان اقدام برای تحصیل دکتری در اتریش فراهم هست؟ همچنین آیا حتما باید مقالات ISI ارائه دهیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان پذیر می باشد.برای پذیرش در مقطع دکتری داشتن مقاله و پروپوزال قوی لازم است. شما می توانید برای مقطع ارشد مجدد اقدام نمایید.
سلطانی
درود بر شما آیا شرایط سنی هم برای تحصیل دکتری وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر شرط سنی برای مقطع دکتری وجود ندارد.
آسیه
با سلام. من شرایط زبان و رزومه را دارم. چطور میتونم استاد راهنما برای تحصیل دکتری تو آلمان و یا اتریش پیدا کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وعرض ادب. می توانید پروپوزال خود را برای اساتید مرتبط ایمیل نمایید و در صورت تایید آنها برای پذیرش اقدام نمایید.
صادق نامجو
سلام. آیا امکان دریافت فاند و تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش برای این مقطع هست؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. بله امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع دکترا وجود دارد اما برای دریافت فاند باید شرایط خوبی داشته باشید و کلا امکان دریافت فاند وجود دارد.
نهال پیشگام
درود بر شما. ممنون میشم در مورد امکان معادل سازی واحد های دکتری برای کسانی که در ایران در حال تحصیل هستند راهنمایی کنید. سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای تحصیل در اتریش ابتدا باید سوپروایزر داشته باشید و بسته به رشته تحصیلی، احتمالا باید از ابتدا دوره خود را طی نمایید.
سالاری
سلام و عرض ادب آیا برای تحصیل در دانشگاه های اتریش برای مقطع دکترا حتما باید مدرک زبان آلمانی در حدc1 را داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز داشتن مدرک زبان لازم می‌باشد.
ریهام
سلام وقتتون بخیر من همسرم فوق لیسانس خونده در رشته تاریخ آیا میشه برای دکترا در همون رشته تاریخ در کشور اتریش اقدام کرد؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما بایستی لیست رشته‌های ارائه شده در دانشگاه های اتریش را بررسی نمایید.
زهرا رجایی
آیا برای دیافت پذیرش دکتری نیاز به مقاله داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله برای اخذ پذیرش نیاز به مقاله می باشد.
جهانی
سلام من فوق لیسانس دارم آیا برای دکترا اقدام کنم راحتتره یا برای فوق لیسانس مجدد ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اگر هدف اخذ اقامت این کشور را دارید پروسه فوق لیسانس کوتاه‌تر و راحت‌تر می‌باشد‌
الهام
به زبان انگلیسی هم می‌توان در اتریش پذیرش دکترا گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله امکان اقدام وجود دارد.
Maryam
سلام وقت بخیر برای تحصیل دکتری در اتریش مقاله بین المللی الزامی‌ هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز معمولا داشتن مقاله ضرورت دارد.
Mina
سلام خسته نباشيد هزينه تحصيل دكترا در اتريش رشته حقوق در دانشگاه هاي انگليس زبان رایگان أست؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر، تحصیل در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی با پرداخت شهریه است اما تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است.
خیری
سلام خسته نباشيد هزينه تحصيل دكترا در اتريش رشته حقوق در دانشگاه هاي خصوصی رایگان هست ؟ آیلتس چند میخاد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، تحصیل در دانشگاه های خصوصی رایگان نمی باشد و باید در حد آیلتس 6.5 الی 7 داشته باشید.
محدثه
سلام برای تحصیل دکترا در چه صورتی میتونیم فاند تحصیلی هم دریافت کنیم اگر با موسسه شما اقدام کنیم احتمال اینکه بتونیم فاند دریافت کنیم چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت فاند بایستی رزومه قوی داشته باشید. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
سلطانی
سلام وقتتون بخیر ببخشید امکان گرفتن بورسیه در مقطع دکترا هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، بسته به شرایطتان شانس دریافت بورسیه نیز میتوانید داشته باشید.
مشاوره رایگان