هزینه های تحصیل در اتریش

3 خرداد 1402 1 نظر

در این مقاله قصد داریم به صورت کامل در خصوص هزینه های تحصیل در اتریش و شرایط کلی تحصیل در اتریش توضیح دهیم. کشور اتریش دارای نظام آموزشی بسیار قوی است و سیستم آموزشی در این کشور رایگان می باشد. همین امر، افراد بسیاری را برای ادامه تحصیل و زندگی در این کشور ترغیب کرده است. از آن جایی که کشور اتریش یکی از بهترین کشورهای دنیا از لحاظ سطح رفاه و آرامش و کیفیت زندگی می باشد، همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت بوده است. به عنوان مثال این کشور از لحاظ کیفیت زندگی با کشوری مانند سوئیس برابری می کند. با این تفاوت که هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در سطح بسیار پایین تری در مقایسه با کشور سوئیس قرار گرفته است. چنانچه قصد دارید در این مورد و یا در خصوص هزینه تحصیل در اتریش، اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید و شرایط خود را در یک مشاوره تلفنی رایگان بررسی کنید. مهم ترین موارد قابل بررسی در این زمینه عبارتند از:

تماس با ما

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

کشور اتریش دارای سیستم آموزشی رایگان است. البته این موضوع را باید در نظر داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور تقریباً رایگان می باشد و برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی باید شهریه پرداخت کرد. به طور میانگین شهریه دانشگاه های دولتی در حدود ترمی 700 یورو و شهریه دانشگاه های خصوصی بین 10 تا 30 هزار یورو می باشد. زبان رایج مردم این کشور آلمانی است و البته زبان انگلیسی نیز زبان دوم محسوب می شود. تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی و رایگان است. البته این بدان معنی نیست که تحصیل به زبان انگلیسی حتماً هزینه دارد، بلکه برای برخی از رشته ها می توان به زبان انگلیسی و رایگان تحصیل کرد. شهریه دانشگاه های علمی کاربردی بسیار پایین است و برای دانشجویان اروپایی کمتر می باشد. این شهریه برای دانشجویان اروپایی در حدود 300 یورو در هر ترم و برای دانشجویان غیراروپایی تقریباً 700 یورو در هر ترم است.

لینک به تحصیل در اتریش

? تحصیل در اتریش ?

هزینه های تحصیل در مدارس اتریش

کشور اتریش به داشتن سیستم آموزشی رایگان شهرت دارد. این کشور دارای نظام آموزشی بسیار قوی می باشد و به دانش آموزان کمک می کند تا در ابتدا با اصول و قواعد درست تحصیل کرده و در نهایت بتوانند به بهترین دانشگاه های سراسر دنیا راه پیدا کنند. سن شروع مدرسه در این کشور، 6 سالگی است. دانش آموزان در کشور اتریش تا پایه 9 تحصیلی به صورت کاملاً رایگان تحصیل می نمایند. هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در مدارس دولتی پایین تر از مدارس خصوص است. در این بخش، شهریه برخی از مدارس خصوصی در کشور اتریش را به صورت یک جدول نمایش داده ایم. شما عزیزان می توانید با مشاهده این جدول، اطلاعات کلی در مورد هزینه های تحصیل در مدارس اتریش بدست آورید. در این مدارس به صورت هم زمان بر روی مهارت های دانش آموزان در هر جنبه ای مانند ورزش، هنر، زبان و دروس اصلی کار می شود. به این شکل دانش آموزان به راحتی می توانند به کمک مدرسه و والدین، استعدادهای خود را شناسایی کرده و در مسیر درست قدم بردارند. توجه شما را به مطالعه جدول ذیل جلب می نماییم.

 

نام مدرسه

شهریه سالیانه به یورو

پایه تحصیلی

Vienna International school

8.904-1.598

پیش دبستانی تا پایه 12

Vienna elementary school

6.830

راهنمایی

American International school Salzburg

15.120-17.180

پایه 8 تا 12

St Gilgen International school

33.500-42.500

دبستان تا پایه 12

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش

بسیاری از دانشجویان قصد دارند بعد از اتمام مدرسه، تحصیلات دانشگاهی خود را در کشوری که دارای سطح آموزشی بسیار قوی است آغاز کنند. اتریش از این نظر می تواند کشور بسیار مناسبی باشد. همچنین هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش پایین است و تحصیل به زبان آلمانی رایگان می باشد. این موضوع اهمیت زیادی دارد. دانش آموزان می توانند بعد از اتمام 12 سال تحصیلی خود برای ورود به دانشگاه، پذیرش تحصیلی اتریش را دریافت کرده و بسته به شرایط خود، تحصیل در دانشگاه رایگان به زبان آلمانی یا دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی را انتخاب نمایند. طول دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال است و شهریه دانشگاه بسته به نوع رشته متغیر می باشد. این شهریه ها سالیانه بین 8 هزار تا 13 هزار یورو متغیر هستند. گفتنیست تحصیل در دانشکده ملی وین که در شهر وین واقع شده است، کاملاً رایگان بوده و از این بابت شهریه ای دریافت نمی شود.

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 1 تا 2 سال به طول می انجامد. از آنجایی که طول دوره تحصیلی در این مقطع نسبت به دیگر مقاطع دانشگاهی کمتر است، در این دوره هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش نیز به نسبت پایین تر خواهد بود. افراد زیادی هستند که بعد از اتمام مقطع کارشناسی، قصد ادامه و اخذ پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور اتریش را دارند. افرادی که توانسته باشند مدرک B1 زبان آلمانی دریافت کرده باشند می توانند به زبان آلمانی و به طور رایگان در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. این در حالیست که علاقه مندان به تحصیل به زبان انگلیسی باید نمره آیلتس 6.5 کسب نمایند. همچنین برای ورود به برخی از رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به آزمون ورودی است. اشخاصی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند می توانند با در دست داشتن مدرک زبان آلمانی با هزینه های بسیار کم در دانشگاه های سطح بالای کشور اتریش مشغول به تحصیل شوند. میانگین هزینه های تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه بین 8 تا 15 هزار یورو است. در جدولی که مشاهده می کنید نام برخی از دانشگاه های خصوصی کشور اتریش با شهریه های آن ها گردآوری شده است.

 

نام دانشگاه

رتبه جهانی

شهریه سالیانه به یورو

MCI management center Innsbruck

4220

7.500-10.000

IMC Fachhochschule Krems

5067

7.400-9.200

Webster Vienna Private University

5939

14.700

Anton Bruckner Privatuniversität

6168

750-1800

هزینه تحصیل دکتری در اتریش

در مورد تحصیل دکتری در اتریش با توجه به خدمات موسسه ملک پور نیازی به ارائه مدرک زبان و مقالات ISI نیست. معمولاً اشخاص برای تحصیل دکتری باید رزومه تحصیلی خوبی به دانشگاه ارائه کرده و دارای مقالات ISI و همچنین معدل بالایی باشند، اما همانطور که گفته شد با توجه به خدمات موسسه ملک پور، ارائه چنین مدارکی برای تحصیل دکتری در اتریش مورد نیاز نبوده و ارائه نمره زبان و مدارک مورد نیاز دانشگاه از جمله رزومه تحصیلی خوب کافی می باشد. موسسه ملک پور خدمات ویژه ای را برای متقاضیان تحصیل دکتری در اتریش در رشته های فنی مهندسی ارائه کرده است که بر اساس آن، شرایط اخذ پذیرش، انتخاب سوپروایزر و اخذ ویزای تحصیلی اتریش جهت تحصیل رایگان دانشجویان در یکی از برترین دانشگاه های وین فراهم می شود.

تحصیل دکترا در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در این مقطع تحصیلی مقرون به صرفه خواهد بود چون دانشجو معمولاً از دانشگاه حقوق دریافت کرده و اجازه کار تقریبا فول تایم خواهد داشت. به طور میانگین تحصیل دکتری در اتریش بسته به نوع رشته و دانشگاه بین 7 تا 20 هزار یورو متغیر است. دانشجو پس از اتمام تحصیل می تواند با حقوق بالا استخدام شده و یا در محیط آکادمیک و تحقیقاتی مشغول به کار شود. شما عزیزان با تهیه پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت به تدریس مدیر ملک پور می توانید بهترین مسیر مهاجرتی را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت

کمک هزینه های تحصیلی در اتریش

بورسیه یا همان کمک هزینه تحصیلی باعث می شود تا هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده و کپی برداری از آن غیرقانونی است. معمولاً بورسیه تحصیلی به اشخاصی تعلق می گیرد که در مقطع دکتری تحصیل می کنند. این اشخاص با داشتن سابقه تحصیلی بسیار خوب، معدل بالا و داشتن چندین مقاله ISI می توانند برای تحصیل در این مقطع در خواست بورسیه دهند. بورسیه های تحصیلی معمولاً بخشی و گاهاً تمام هزینه های تحصیل را در بر می گیرند. برخی مراکز که بورسیه های تحصیلی را اعطا می نمایند عبارتند از:

  • بورسیه ارنست ماخ
  • دانشگاه سالزبورگ
  • مرکز ریمند پرتلر که مختص دانشجویان بین المللی است.
  • بورسیه تحصیلی Franz Werfel Grant که به دانشجویان سراسر دنیا تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش

مهاجرت تحصیلی به هلند نیز می تواند با هزینه های به نسبت کم همراه باشد؛ با این تفاوت که  تحصیل در هلند به شما این امکان را می دهد که با سنین بالاتر برای تحصیل در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس اقدام بفرمایید.

درآمد و کار دانشجویی در اتریش

افرادی که در کشور اتریش تحصیل می کنند قطعاً نیاز به دریافت کمک هزینه تحصیلی دارند تا برخی از هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش را پوشش دهند. معمولاً دانشجویان می توانند به کار نیمه وقت در حین تحصیل مشغول شوند. دانشجویان کارشناسی اجازه 10 ساعت کار در هفته، دانشجویان کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته و دانشجویان دکتری معمولاً اجازه 40 ساعت کار در هفته را دارند. دانشجویان معمولاً در این شرایط حدوداً ساعتی 13 یورو درآمد خواهند داشت. کار در حین تحصیل از جهات گوناگونی می تواند مفید باشد. مهم تر از همه این که به افراد این امکان را می دهد تا سریع تر وارد بازار کار شده و بتوانند خود را با محیط تطبیق دهند. این امکان را نیز به دانشجویان می دهد تا بتوانند بعد از اتمام تحصیل، راحت تر کار مورد نظر خود را پیدا کنند. دانشجویان پس از اتمام تحصیل در کشور اتریش می توانند 1 سال در این کشور به دنبال کار گردیده و پس از یافتن کار مناسب، اقامت خود را تبدیل به اقامت کاری نمایند. اشخاصی که علاقمند به کاریابی در اتریش هستند این امکان را نیز خواهند داشت که مستقیماً برای ویزای جستجوی کار اتریش اقدام نمایند. در این جا همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید نرخ بیکاری در کشور اتریش بین سال های 2014 تا 2019 بررسی شده که در سال گذشته دارای نرخ میانگین 4.89 درصد بوده است.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

 

کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش

هزینه های زندگی در اتریش

همانطور که می دانید کشور اتریش بسیار پیشرفته بوده و از نظر کیفیت زندگی با کشورهایی نظیر سوئیس در رقابت و نزدیکی است. با این وجود، هزینه زندگی در اتریش نسبت به کیفیت زندگی در آن، بسیار مقرون به صرفه است و بر این اساس می توان کیفیت بالای زندگی را بدون نیاز به صرف هزینه هنگفت مانند هزینه زندگی در سوئیس، در کشور اتریش تجربه کرد. این موضوع برای دانشجویان بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که با توجه به زمان ناکافی برای پرداختن به کار و کسب درآمد در دوره دانشجویی، میزان هزینه زندگی در اتریش اهمیت دوچندانی می یابد. هر چند روش های مختلفی مانند دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی و همچنین مجوز کار دانشجویی در اتریش می تواند راهگشای دانشجویان در پرداخت هزینه های زندگی دانشجویی باشد. دانشجویانی که بتوانند با استفاده از پشتوانه مالی در نظر گرفته شده و صرفه جویی در هزینه های خود، سال های اولیه دوران تحصیل خود را با کنترل و مدیریت هزینه پشت سر بگذرانند، می توانند پس از مدتی موفق به یافتن کار دانشجویی شده و بخشی از درآمد خود را تأمین نمایند. همچنین در پایان تحصیل نیز در رشته کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خود با حقوق مناسب به استخدام درآمده و مشغول به کار شوند. میانگین در آمد اشخاص در کشور اتریش، ماهیانه 3.800 یورو است. هزینه های زندگی در اتریش برای یک نفر تقریباً ماهی 1000 یورو می باشد. با مراجعه به لینک زیر، اطلاعات کاملی درمورد هزینه های زندگی در اتریش به دست خواهید آورد.

هزینه زندگی در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: هزینه زندگی در اتریش

در این مقاله می توانید به صورت کامل اطلاعات لازم در زمینه هزینه زندگی در اتریش را بیابید.


 

سوالات متداول راجع به هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

✅ هزینه های زندگی در اتریش چقدر است؟

هزینه زندگی برای یک هر نفر در کشور اتریش تقریباً 700 تا 1000 یورو در ماه می باشد.

✅ آیا تحصیل در اتریش رایگان است؟

تحصیل در کشور اتریش به زبان آلمانی رایگان است. اما تحصیل به زبان انگلیسی دارای هزینه می باشد. گرچه تعدادی از رشته ها را نیز می توان به صورت رایگان در اتریش به انگلیسی تحصیل کرد.

✅ آیا بعد از اتمام تحصیل، فرصت کاریابی در کشور اتریش وجود دارد؟

اشخاص بعد از اتمام تحصیل، 1 سال فرصت دارند که در جستجوی کار مناسب بوده و بعد از کاریابی، اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهند.

✅ هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در اتریش چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور اتریش برای مقاطع مختلف تحصیلی، سالیانه بین 7 تا 20 هزار یورو متغیر است.

✅ هزینه زندگی در اتریش چه مقدار است؟

هزینه زندگی دانشجویی برای افراد مختلف، متناسب با سبک زندگی و محل سکونت افراد متفاوت است. اما به طور میانگین می توان گفت که زندگی در اتریش حدود 1000 یورو در ماه هزینه دارد.


نکات نهایی در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

در این مقاله ما به طور کامل در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و پذیرش تحصیلی اتریش توضیح دادیم. اتریش کشوریست که از سطح رفاه بالایی برخوردار بوده و سیستم آموزشی آن بسیار قوی است. همچنین گفته شد که نظام آموزشی کشور اتریش، رایگان است. این کشور از لحاظ کیفیت زندگی و خدمات ارائه شده در موارد زیادی با کشور سوئیس برابر می کند؛ در حالی که هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش به میزان قابل توجهی پایین تر در هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس است. هزینه زندگی در اتریش برای هر نفر تقریباً 1000 یورو در ماه می باشد. در مورد تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی توضیح داده شد و گفتیم در صورتی که اشخاص به زبان آلمانی تحصیل کنند، تحصیل آن ها رایگان خواهد بود. اشخاص بعد از اتمام تحصیل فرصت دارند 1 سال در جستجوی کار مناسب بوده و بعد از پیدا کردن کار، اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهند. شما عزیزان در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر را داشته باشید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و یا با تکمیل فرم تماس، آمادگی خود را برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان اعلام نمایید. علاوه بر این با طرح سوالات خود در بخش "ثبت پرسش" که در پایان مقاله قرار دارد، مشاورین مجرب این موسسه در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود.

امتیاز 5 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سیمین
سلام وقت بخیر من 42سالمه و ارشد محیط زیست دارم و سالهاست در رشته hseکار میکنم و یسری دوره ها هم گذروندم خواستم بدونم شرایط مهاجرت برای من به چ صورته میتونم برا دکترا اقدام کنم ؟ یا برای کار؟ با کدوم راحت تر میتونم برم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه شرایطی که می فرمایید به نظرم برای هر دو چون دکتری بستکی به رزومه علمی شما داره کار هم به رزومه کاری، برای کار در خارج کشور هم می توانید از محصول زیر کمک بگیرید https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
مشاوره رایگان