هزینه تحصیل در اتریش - هزینه تحصیل در دانشگاه ها و مدارس

13 نظر

هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی، حدود 700 الی 800 یورو در هر ترم است این هزینه ها در دانشگاه های خصوصی بسیار گرانتر و میانگین شهریه تحصیل در اتریش بین 3000 تا 23000 یورو در سال است.

  • بورسیه دولتی اتریش: بورسیه Erasmus+ و بورسیه OeAD برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی دانشجوبان بین الملل
  • هزینه اقامت: 250 تا 350 یورو در ماه
  • غذا: 250 یورو در ماه
  • مطالعات و نیازهای شخصی (کتاب، تفریح): 290 یورو در ماه

در دنیای امروز، هزینه تحصیل برای بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان تبدیل به یک مانع قابل توجه شده است. در این راستا، اتریش به عنوان یکی از کشورهایی که به آموزش و پژوهش بسیار اهمیت می‌ دهد، راهکارهایی را برای کاهش هزینه تحصیل ارائه کرده است. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل در خصوص هزینه های تحصیل در اتریش توضیح دهیم. کشور اتریش دارای نظام آموزشی بسیار قوی است و سیستم آموزشی در این کشور رایگان می باشد. همین امر، افراد بسیاری را برای ادامه تحصیل و زندگی در این کشور ترغیب کرده است. از آن جایی که کشور اتریش یکی از بهترین کشورهای دنیا از لحاظ سطح رفاه و آرامش و کیفیت زندگی می باشد، همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت بوده است. به عنوان مثال این کشور از لحاظ کیفیت زندگی با کشوری مانند سوئیس برابری می کند. با این تفاوت که هزینه تحصیل در اتریش در سطح بسیار پایین تری در مقایسه با کشور سوئیس قرار گرفته است. چنانچه قصد دارید در این مورد و یا در خصوص هزینه تحصیل در اتریش، اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید و شرایط خود را در یک مشاوره تلفنی رایگان بررسی کنید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اتریش


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

هزینه های تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه های تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف در جدول زیر اورده شده است.

 

سطح مدرک

دانشگاه های دولتی(سالیانه)

دانشگاه های خصوصی(سالیانه)

لیسانس

0-1500 یورو

5000-20000 یورو

کارشناسی ارشد

0-1500 یورو

5000-30000 یورو

Ph.D.

0-1500 یورو

10000-45000 یورو

هزینه های تحصیل در مدارس اتریش

کشور اتریش به داشتن سیستم آموزشی رایگان شهرت دارد. این کشور دارای نظام آموزشی بسیار قوی می باشد و به دانش آموزان کمک می کند تا در ابتدا با اصول و قواعد درست تحصیل کرده و در نهایت بتوانند به بهترین دانشگاه های سراسر دنیا راه پیدا کنند. سن شروع مدرسه در این کشور، 6 سالگی است. دانش آموزان در کشور اتریش تا پایه 9 تحصیلی به صورت کاملاً رایگان تحصیل می نمایند. هزینه تحصیل در اتریش در مدارس دولتی پایین تر از مدارس خصوص است. در این بخش، شهریه برخی از مدارس خصوصی در کشور اتریش را به صورت یک جدول نمایش داده ایم. شما عزیزان می توانید با مشاهده این جدول، اطلاعات کلی در مورد هزینه های تحصیل در مدارس اتریش بدست آورید. در این مدارس به صورت هم زمان بر روی مهارت های دانش آموزان در هر جنبه ای مانند ورزش، هنر، زبان و دروس اصلی کار می شود. به این شکل دانش آموزان به راحتی می توانند به کمک مدرسه و والدین، استعدادهای خود را شناسایی کرده و در مسیر درست قدم بردارند. توجه شما را به مطالعه جدول ذیل جلب می نماییم.

 

نام مدرسه

شهریه سالیانه به یورو

پایه تحصیلی

Vienna International school

8.904-1.598

پیش دبستانی تا پایه 12

Vienna elementary school

6.830

راهنمایی

American International school Salzburg

15.120-17.180

پایه 8 تا 12

St Gilgen International school

33.500-42.500

دبستان تا پایه 12

 

ویدیو موسسه MIE در مورد دوره زبان آلمان و اتریش


هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش

بسیاری از دانشجویان قصد دارند بعد از اتمام مدرسه، تحصیلات دانشگاهی خود را در کشوری که دارای سطح آموزشی بسیار قوی است آغاز کنند. اتریش از این نظر می تواند کشور بسیار مناسبی باشد. همچنین هزینه تحصیل در اتریش پایین است و تحصیل به زبان آلمانی رایگان می باشد. این موضوع اهمیت زیادی دارد. دانش آموزان می توانند بعد از اتمام 12 سال تحصیلی خود برای ورود به دانشگاه، پذیرش تحصیلی اتریش را دریافت کرده و بسته به شرایط خود، تحصیل در دانشگاه رایگان به زبان آلمانی یا دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی را انتخاب نمایند. طول دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال است و شهریه دانشگاه بسته به نوع رشته متغیر می باشد. این شهریه ها سالیانه بین 8 هزار تا 13 هزار یورو متغیر هستند. گفتنیست تحصیل در دانشکده ملی وین که در شهر وین واقع شده است، کاملاً رایگان بوده و از این بابت شهریه ای دریافت نمی شود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 1 تا 2 سال به طول می انجامد. از آنجایی که طول دوره تحصیلی در این مقطع نسبت به دیگر مقاطع دانشگاهی کمتر است، در این دوره هزینه تحصیل در اتریش نیز به نسبت پایین تر خواهد بود. افراد زیادی هستند که بعد از اتمام مقطع کارشناسی، قصد ادامه و اخذ پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور اتریش را دارند. افرادی که توانسته باشند مدرک B1 زبان آلمانی دریافت کرده باشند می توانند به زبان آلمانی و به طور رایگان در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. این در حالیست که علاقه مندان به تحصیل به زبان انگلیسی باید نمره آیلتس 6.5 کسب نمایند. همچنین برای ورود به برخی از رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به آزمون ورودی است. اشخاصی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند می توانند با در دست داشتن مدرک زبان آلمانی با هزینه های بسیار کم در دانشگاه های سطح بالای کشور اتریش مشغول به تحصیل شوند. میانگین هزینه های تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه بین 8 تا 15 هزار یورو است. در جدولی که مشاهده می کنید نام برخی از دانشگاه های خصوصی کشور اتریش با شهریه های آن ها گردآوری شده است.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

شهریه سالیانه به یورو

MCI management center Innsbruck

4220

7.500-10.000

IMC Fachhochschule Krems

5067

7.400-9.200

Webster Vienna Private University

5939

14.700

Anton Bruckner Privatuniversität

6168

750-1800

هزینه تحصیل دکتری در اتریش

در مورد تحصیل دکتری در اتریش با توجه به خدمات موسسه ملک پور نیازی به ارائه مدرک زبان و مقالات ISI نیست. معمولاً اشخاص برای تحصیل دکتری باید رزومه تحصیلی خوبی به دانشگاه ارائه کرده و دارای مقالات ISI و همچنین معدل بالایی باشند، اما همانطور که گفته شد با توجه به خدمات موسسه ملک پور، ارائه چنین مدارکی برای تحصیل دکتری در اتریش مورد نیاز نبوده و ارائه نمره زبان و مدارک مورد نیاز دانشگاه از جمله رزومه تحصیلی خوب کافی می باشد. موسسه ملک پور خدمات ویژه ای را برای متقاضیان تحصیل دکتری در اتریش در رشته های فنی مهندسی ارائه کرده است که بر اساس آن، شرایط اخذ پذیرش، انتخاب سوپروایزر و اخذ ویزای تحصیلی اتریش جهت تحصیل رایگان دانشجویان در یکی از برترین دانشگاه های وین فراهم می شود.

هزینه تحصیل در اتریش در این مقطع تحصیلی مقرون به صرفه خواهد بود چون دانشجو معمولاً از دانشگاه حقوق دریافت کرده و اجازه کار تقریبا فول تایم خواهد داشت. به طور میانگین تحصیل دکتری در اتریش بسته به نوع رشته و دانشگاه بین 7 تا 20 هزار یورو متغیر است. دانشجو پس از اتمام تحصیل می تواند با حقوق بالا استخدام شده و یا در محیط آکادمیک و تحقیقاتی مشغول به کار شود.

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین‌ المللی در دانشگاه‌ هایی که دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌ دهند، متغیر است و بسته به دانشگاه، رشته تحصیلی، و سطح تحصیلات متفاوت است. اما به طور معمول، هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین‌ المللی معمولاً در حدود 700 تا 1500 یورو در هر ترم می‌ باشد. برای برخی دوره‌ ها و دانشگاه‌ ها، ممکن است هزینه‌ ها بیشتر یا کمتر از این مقدار باشد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های اتریش

هزینه های تحصیل در دانشگاه های مقرون به صرفه در اتریش برای تمامی شهروندان اتریش و عوض اتحادیه اروپا رایگان است درحالی که دانشجویان خارج از اتجادیه اروپا در اغلب موارد باید شهریه پرداخت کنند. شهریه ها در انواع دانشگاه های اتریش عبارت اند از:

  • دانشگاه های دولتی: برای دانشجویان بین المللی، شهریه معمولاً حدود 726.72 یورو در هر ترم است. علاوه بر این، همه دانشجویان باید 20 یورو در هر ترم بپردازند که هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی و بیمه حوادث را پوشش می دهد.
  • دانشگاه های خصوصی: هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه های خصوصی در اتریش عموماً بیشتر از دانشگاه های دولتی است. بسته به دانشگاه و دوره، باید انتظار داشته باشید که از 3000 یورو تا 25000 یورو در سال بپردازید.

 

نام دانشگاه

شهریه  هر ترم

دانشگاه گراتس

726 یورو

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی (BOKU)

360 تا 730 یورو

دانشگاه وین

750 یورو

دانشگاه پزشکی وین

750 یورو

دانشگاه سالزبورگ

750 یورو

دانشگاه فنی وین TU Wien

750 یورو

دانشگاه لینز

806 یورو

هزینه دانشگاه های خصوصی در اتریش

در اتریش، هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی معمولاً بیشتر از دانشگاه‌ های دولتی است. مبلغ شهریه در دانشگاه‌ های خصوصی متغیر است و بسته به دانشگاه، رشته تحصیلی، سطح تحصیلات و دوره تحصیلی متفاوت است. به طور کلی، هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی ممکن است بین 3000 تا 20000 هزار یورو در سال باشد، اما می‌تواند در برخی موارد بیشتر یا کمتر از این باشد، به ویژه بسته به شرایط هر دانشگاه. هزینه‌ های دیگر مانند هزینه‌ های زندگی، کتاب‌ و ... نیز باید مدنظر قرار گیرد.

کمک هزینه های تحصیلی در اتریش

بورسیه یا همان کمک هزینه تحصیلی باعث می شود تا هزینه تحصیل در اتریش به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. معمولاً بورسیه تحصیلی به اشخاصی تعلق می گیرد که در مقطع دکتری تحصیل می کنند. این اشخاص با داشتن سابقه تحصیلی بسیار خوب، معدل بالا و داشتن چندین مقاله ISI می توانند برای تحصیل در این مقطع در خواست بورسیه دهند. بورسیه های تحصیلی معمولاً بخشی و گاهاً تمام هزینه های تحصیل در اتریش را در بر می گیرند. برخی مراکز که بورسیه های تحصیلی اتریش را اعطا می نمایند عبارتند از:

  • بورسیه ارنست ماخ
  • دانشگاه سالزبورگ
  • مرکز ریمند پرتلر که مختص دانشجویان بین المللی است.
  • بورسیه تحصیلی Franz Werfel Grant که به دانشجویان سراسر دنیا تعلق می گیرد.

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل در اتریش برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا مشابه شهروندان اتریش به صورت کاملا رایگان است. اما متاسفانه تحصیل رایگان در اتریش برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر نیست. با این حال، اتریش یک سیاست شهریه منحصر به فرد ارائه می دهد که می تواند تحصیلات عالی را برای دسته های خاصی از دانشجویان بین المللی بسیار مقرون به صرفه کند. هزینه های تحصیل در اتریش به طور کلی در مقایسه با شهریه در بسیاری از کشورهای دیگر کمتر است. مقدار دقیق بسته به دانشگاه، برنامه و سطح تحصیلی (لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا) متفاوت است.

تمکن مالی موردنیاز برای زندگی دانشجویی در اتریش

تمکن مالی مورد نیاز برای زندگی دانشجویی در اتریش شامل هزینه های یک سال یک دانشجو می باشد هزینه های زندگی(اسکان، خورد و خوراک، اب و برق) و هزینه های تحصیل را در بر می گیرد. شهریه دانشگاه ها بسته به مقطع، رشته و تابعیت فرد متفاوت است اما این هزینه ها در دانشگاه های خصوصی از مبالغ 13000 یورو به بالا می باشد هزینه زندگی یک فرد نیز یالیانه حدود 14000- 15000 یورو به بالا می باشد که بسته به سبک زندگی افراد متغیر است. شما باید برای درخواست ویزا مدارکی برای اثبات این شرایط به سفارت ارائه دهید.

کار دانشجویی در اتریش

افرادی که در کشور اتریش تحصیل می کنند قطعاً نیاز به دریافت کمک هزینه تحصیلی دارند تا برخی از هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش را پوشش دهند. معمولاً دانشجویان می توانند به کار نیمه وقت در حین تحصیل مشغول شوند. دانشجویان کارشناسی اجازه 10 ساعت کار در هفته، دانشجویان کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته و دانشجویان دکتری معمولاً اجازه 40 ساعت کار در هفته را دارند. دانشجویان معمولاً در این شرایط حدوداً ساعتی 13 یورو درآمد خواهند داشت. کار در حین تحصیل در اتریش از جهات گوناگونی می تواند مفید باشد. مهم تر از همه این که به افراد این امکان را می دهد تا سریع تر وارد بازار کار شده و بتوانند خود را با محیط تطبیق دهند. این امکان را نیز به دانشجویان می دهد تا بتوانند بعد از اتمام تحصیل، راحت تر کار مورد نظر خود را پیدا کنند. دانشجویان پس از اتمام تحصیل در کشور اتریش می توانند 1 سال در این کشور به دنبال کار گردیده و پس از یافتن کار مناسب، اقامت خود را تبدیل به اقامت کاری نمایند. اشخاصی که علاقمند به کاریابی هستند این امکان را نیز خواهند داشت که مستقیماً برای ویزای جستجوی کار اتریش اقدام نمایند. در این جا همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید نرخ بیکاری در کشور اتریش بررسی شده که در سال گذشته دارای نرخ میانگین 5.1 درصد بوده است.

نمودار نرخ بیکاری در اتریش

هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش

روش های مختلفی مانند دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی و همچنین مجوز کار ضمن تحصیل در اتریش می تواند راهگشای دانشجویان در پرداخت هزینه های زندگی دانشجویی باشد. دانشجویانی که مهاجرت به اتریش کرده اند، بتوانند با استفاده از پشتوانه مالی در نظر گرفته شده و صرفه جویی در هزینه های خود، سال های اولیه دوران تحصیل خود را با کنترل و مدیریت هزینه پشت سر بگذرانند، می توانند پس از مدتی موفق به یافتن کار دانشجویی شده و بخشی از درآمد خود را تأمین نمایند. همچنین در پایان تحصیل نیز در رشته کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خود با حقوق مناسب به استخدام درآمده و مشغول به کار شوند. میانگین در آمد اشخاص در کشور اتریش، ماهیانه 3.800 یورو است. هزینه های زندگی در اتریش برای یک نفر تقریباً ماهی 1000 یورو می باشد.

 

هزینه

مبلغ (ماهیانه)

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

830 یورو

هزینه انرژی(اب، برق، گاز)

100- 200 یورو

حمل و نقل

30-50 یورو

هزینه یک وعده غذایی

8-9 یورو

باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه

36 یورو

بیمه درمانی

60 تا 80 یورو

کتاب ها و لوازم

50 تا 100 یورو

هزینه اقامت دانشجویی در اتریش

هزینه‌های اقامت در اتریش متغیر است و بین 300 تا 600 یورو در ماه قرار دارد. شهرهایی مانند وین گرانتر از سایر شهرها هستند، و در صورت زندگی در مرکز شهر یا نزدیک آن، قیمت‌ها بیشتر می‌شوند.

در میانگین، دانشجوهایی که تنها زندگی می کنند حدود 400 یورو در ماه پرداخت می‌کنند، دانشجوهایی که در خوابگاه دانشجویی سکونت دارند حدود 260 یورو در ماه هزینه دارند، و آنهایی که با شریک یا همکار زندگی می‌کنند حدود 370 یورو در ماه هزینه می‌کنند.

هزینه خورد و خوراک دانشجویان در اتریش

قیمت میانگین وعده غذایی در برخی ازرستوران‌ های محلی حدود 7 تا 10 یورو است. قیمت یک سوپ حدود 7 یورو و دسر حدود 4 یورو است. در مناطق گردشگری، باید قیمت حدود 12 تا 18 یورو برای وعده غذایی اصلی و 6 یورو برای نوشیدنی را در نظر بگیرید. سه‌ وعده غذایی در یک رستوران متوسط هر نفر حدوداً 20 تا 30 یورو هزینه دارد.

سوپرمارکت‌ ها قیمت‌ های بسیار مناسبی دارند و شما می‌ توانید در ماه حدوداً 200 تا 250 یورو برای خرید مواد غذایی خود هزینه کنید. سوپرمارکت‌ هایی مانند Hofer (Aldi اتریش)، Zielpunkt، Spar و Billa از جمله ارزان‌ترین‌ ها هستند.

هزینه حمل و نقل دانشجویان در اتریش

سفر در اتریش با استفاده از حمل و نقل عمومی، با قطار، اتوبوس یا تراموا، راحت‌ ترین و آسان‌ ترین روش است. هزینه یک بلیط مترو یا اتوبوس حدود 2 یورو است و بلیط ماهانه حمل و نقل در بازه 50 تا 70 یورو قرار دارد. همچنین در صورت داشتن کارت دانشجویی، می‌توانید از تخفیف‌ های ویژه استفاده نمایید.

هزینه زندگی دانشجویی در شهر های مختلف اتریش

در اینجا خلاصه ای از هزینه های زندگی ماهانه دانشجویان در شهرهای مختلف اتریش در سال 2023 آورده شده است:

 

شهر

ریز هزینه ها ( یورو)

مجموع هزینه ماهانه

وین

اسکان: 400-600

غذا:200-300

حمل و نقل :50-60

فعالیت های اجتماعی:100 - 200

1300-900  یورو

سالزبورگ

اسکان: 400-600

غذا:200-300

حمل و نقل :50-60

فعالیت های اجتماعی:100 - 200

1300-900 یورو

گراتس

اسکان: 200- 500

غذا:200-300

حمل و نقل :50-60

فعالیت های اجتماعی:100 - 200

900- 1000 یورو

لینز

اسکان: 400-600

غذا:200-300

حمل و نقل :50-60

فعالیت های اجتماعی:100 - 200

900- 1000 یورو

 

سوالات متداول

✔️ هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش چقدر است؟

متوسط هزینه زندگی دانشجویی برای یک هر نفر در کشور اتریش تقریباً 700 تا 1000 یورو در ماه می باشد.

✔️ آیا تحصیل در اتریش رایگان است؟

تحصیل در کشور اتریش به زبان آلمانی رایگان است. اما تحصیل به زبان انگلیسی دارای هزینه می باشد. گرچه تعدادی از رشته ها را نیز می توان به صورت رایگان در اتریش به انگلیسی تحصیل کرد.

✔️ آیا بعد از اتمام تحصیل، فرصت کاریابی در کشور اتریش وجود دارد؟

اشخاص بعد از اتمام تحصیل، 1 سال فرصت دارند که در جستجوی کار مناسب بوده و بعد از کاریابی، اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهند.

✔️ هزینه تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف تحصیلی چقدر است؟

هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه های خصوصی  برای مقاطع مختلف تحصیلی، سالیانه بین 7 تا 20 هزار یورو متغیر است.

✔️ هزینه زندگی در اتریش چه مقدار است؟

هزینه زندگی دانشجویی برای افراد مختلف، متناسب با سبک زندگی و محل سکونت افراد متفاوت است. اما به طور میانگین می توان گفت که زندگی در اتریش حدود 1000 یورو در ماه هزینه دارد.

سخن پایانی

در این مقاله ما به طور کامل در مورد هزینه های تحصیل در اتریش و پذیرش تحصیلی اتریش توضیح دادیم. اتریش کشوریست که از سطح رفاه بالایی برخوردار بوده و سیستم آموزشی آن بسیار قوی است. همچنین گفته شد که نظام آموزشی کشور اتریش، رایگان است. این کشور از لحاظ کیفیت زندگی و خدمات ارائه شده در موارد زیادی با کشور سوئیس برابر می کند؛ در حالی که هزینه تحصیل در اتریش به میزان قابل توجهی پایین تر در هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس است. هزینه زندگی در اتریش برای هر نفر تقریباً 1000 یورو در ماه می باشد. در مورد تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی توضیح داده شد و گفتیم در صورتی که اشخاص به زبان آلمانی تحصیل کنند، تحصیل آن ها رایگان خواهد بود. اشخاص بعد از اتمام تحصیل فرصت دارند 1 سال در جستجوی کار مناسب بوده و بعد از پیدا کردن کار، اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهند. شما عزیزان در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تحصیل در اتریش را داشته باشید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و یا با تکمیل فرم تماس، آمادگی خود را برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان اعلام نمایید. علاوه بر این با طرح سوالات خود در بخش "ثبت پرسش" که در پایان مقاله قرار دارد، مشاورین مجرب این موسسه در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود.

امتیاز 5 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سیمین
سلام وقت بخیر من 42سالمه و ارشد محیط زیست دارم و سالهاست در رشته hseکار میکنم و یسری دوره ها هم گذروندم خواستم بدونم شرایط مهاجرت برای من به چ صورته میتونم برا دکترا اقدام کنم ؟ یا برای کار؟ با کدوم راحت تر میتونم برم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه شرایطی که می فرمایید به نظرم برای هر دو چون دکتری بستکی به رزومه علمی شما داره کار هم به رزومه کاری، برای کار در خارج کشور هم می توانید از محصول زیر کمک بگیرید https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
دانشجو
سلام و وقت بخیر. من در دانشگاه دولتی گیلان دانشجوی رشته مهندسی مکانیک هستم، به زبان آلمانی هم تا حد آ2 آشنایی دارم، خواستم بدونم می تونم برای تحصیل رایگان در اتریش اقدام کنم و در دانشگاه های دولتی این کشور درس بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز با توجه به اینکه شما در دانشگاه دولتی مشغول به تحصیل هستید، شانس تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش را نیز خواهید داشت.
رضازاده
سلام و عرض ادب برای تحصیل فوق لیسانس در دانشگاه های خصوص اتریش میانگین هزینه ها چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور میانگین کمتر از 15 هزار یورو در سال هزینه خواهید داشت.
شایگان
سلام. من اگر خودم به صورت تحصیلی بتونم پذیرش دریافت کنم، هزینه تحصیل دختر و پسرم هم باید به صورت جداگانه پرداخت کنم؟ چقدر میشه هزینه تحصیلشون؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز در صورت اخذ پذیرش تحصیل فرزندانتان رایگان می باشد.
احمد دارابی
سلاموروزتون بخیر باشه دوره های زبان اتریش چقدر هزینه داره ثبت نامش بورسیه هم برای این دوره ها ارائه میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز این دوره ها حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار یورو در سال هزینه دارند. معمولا برای دوره زبان بورسیه ای ارائه نمی گردد.
رها
سلام وقت بخیر حدود هزینه های تحصیل مقطع ارشد کامپیوتر و طول دوره توی کشور اتریش چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. هزینه تحصیل بسته به نوع دانشگاه محل تحصیل شما متفاوت است و تحت شرایطی حتی شما امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی اتریش را خواهید داشت و به طور معمول دوره های فوق لیسانس حدود 2 سال به طول خواهد انجامید.
هدی
سلام وقت بخیر هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان توی کشور اتریش سالی چقدر ایت و آیا امکان تحصیل رایگان وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. تحصیل در دبیرستان های دولتی رایگان بوده و هزینه های تحصیل و زندگی در مدارس بین المللی از حدود 40 هزار یورو به بالا است.
الهام
هم‌اکنون هزینه یک نفر در یک ماه اتریش چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی هزینه زندگی برای یک نفر در ماه حدود ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه می‌باشد.
امیرعلی
سلام عرض ادب من تو دانشگاه نیمه دولتی با گرید بالا ارشد مهندسی مکانیک رو دریافت کردم آیا میتونم برای تحصیل رایگان در اتریش اقدام کنم؟ آیا برای تحصیل در اتریش الزام بر زبان آلمانی هست؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. احتمال دریافت پذیرش برای شما وجود دارد ولی شرایط باید برای دانشگاه ارسال شود تا شرایط دقیق بررسی شود و به طور معمول حداقل سطح زبان آلمانی A2 مورد نیاز است.
ساجده
سلام از سایت با کیفیت و مقاله های پر محتوا و دقیق شما سپاسگزارم. سوالی که داشتم این بود که اگر شخصی مقیم یکی از کشورهای حوزه اروپا باشد و نظر دارد برای تحصیل در اتریش اقدام کند، از تحصیل رایگان برخورد می شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز تحصیل در دانشگاه‌های رایگان به صورت دولتی می‌باشد اما تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی ملزم به پرداخت هزینه می‌باشد.
طارمی
سلام و وقت بخیر هزینه تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی حدودا چقدر می شود.؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور معمول حدود 12 الی 15 هزار یورو در سال هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور است.
آریا
سلام وقت بخیر حدود شهریه رشته های مدیریتی برای ارشد توی کشور اتریش چقدره و ایا بورسیه هم تعلق میگیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شهریه دانشگاه های بین المللی بالای ۱۳ هزار یورو در سال می باشد. برخی از دانشگاه ها بورسیه هایی برای افراد شایسته در نظر میگیرند.
Mina
سلام خسته نباشيد تحصيل در دانشگاه هاي دولتی اتريش هزينه اس چقدرره؟؟ و اينكه زبان بايد الماني ياد بگيريم يا انگليسي ميشه تحصيل كرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش شما باید حداقل مدرک زبان آلمانی A2 داشته باشید و قبولی در دانشگاه های ایران را اثبات نمایید.
مشاوره رایگان