دانشگاه سالزبورگ اتریش - شرایط پذیرش هزینه و رتبه دانشگاه

بدون نظر

دانشگاه سالزبورگ اتریش یکی از برجسته ترین دانشگاه های کشور اتریش میباشد که همواره مرجعی معتبر برای تحصیل دانشجویان اتحادیه اروپا و همچنین خارج از اتحادیه اروپا نیز می باشد. این دانشگاه رتبه 601 را در بستر رتبه بندی TIMES HIGHER EDUCATION به خود اختصاص داده. تحصیل در دانشگاه سالزبورگ اتریش برای متقاضیان با زبان آلمانی و انگلیسی نیز امکان پذیر می باشد و هزینه تحصیل در این دانشگاه بر اساس تابعیت فرد و مقطع تحصیلی بین 300 الی 800 یورو میباشد.

تصیل در دانشگاه های دولتی اتریش تقریبا رایگان است و از شرایط آن فقط کافی است در کشور خود پذیرفته شده باشید برای تحصیل در دانشگاه و داشتن مدرک A2 آلمانی کافی است و می توانید برای آمادگی تحصیل به زبان آلمانی در دوره های زبان آلمانی شرکت کنید.

موسسه مشاوره ای MIE پاسخگوی متقاضیان مهاجرت برای تحصیل در دانشگاه سالزبورگ با ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان خواهد بود. در ادامه با ما در بررسی سایر موارد مربوط به دانشگاه سالزبورگ اتریش با نظارت کارشناسان و وکلای محلی دولت اتریش همراه باشید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در دانشگاه اتریش


 

تحصیل در دانشگاه اتریش 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دانشگاه سالزبورگ اتریش

معرفی دانشگاه سالزبورگ اتریش


دانشگاه سالزبورگ اتریش یکی از موسسات آموزشی برجسته و قابل اعتماد و معتبر از نظر پژوهشی و آکادمیکی میباشد که در سال 1622 و در شهر سالزبورگ اتریش تاسیس شده. ارائه برنامه ها و پلن های تحصیلی متفاوت و عالی در زمینه هایی نظیر علوم پایه و کاربردی، هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی و مدیریت از سری برنامه های آموزشی دانشگاه سالزبورگ اتریش میباشد. شرایط پذیرش در دانشگاه سالزبورگ اتریش بسته به سطح تحصیلات مورد نظر و رشته تحصیلی انتخابی متغیر است. به عنوان مثال، برای برنامه‌های کارشناسی، داوطلبان باید مدرک معادل دیپلم دبیرستان اتریش یا یک معادل بین‌المللی معتبر داشته باشند. برای برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری، بسته به رشته مطالعاتی، ممکن است مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا و تجربه کاری مرتبط مورد نیاز باشد. تحصیل در دانشگاه سالزبورگ اتریش معمولا به زبان آلمانی میباشد اما در برخی دروس خصوصا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ممکن است برخی دروس به زبان انگلیسی ارائه شود.به همین خاطر، داوطلبان باید توانایی زبان انگلیسی یا آلمانی را به یک سطح مشخص نشان دهند که ممکن است از طریق آزمون‌های مانند آیلتس یا توفل ارزیابی شود.

 معرفی دانشکده های دانشگاه سالزبورگ

دانشگاه سالزبورگ اتریش بطور کلی شامل 6 کالج میباشد که تخصص های مختلفی را در بر میگیرند.کلیه تحقیقات به پایان رسیده و همچنین تدریس این دانشگاه از لحاظ تاریخی کاملاً بر اساس کالج های دانشگاه پاریس لاودرون-سالزبورگ پلاس بوده است. در PLUS، در هر 12 ماه تحصیلی حدود 5600 واحد ارائه می شود که در طول مدت آن حدود 95000 امتحان برگزار شد. دانشگاه سالزبورگ در اتریش شامل ۶ دانشکده است. تمام فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی در این دانشگاه از لحاظ تاریخ به طور معمول بر اساس دانشکده‌ها سازمان‌دهی می‌شوند، به طوری که الگوی آن از دانشگاه پاریس لودرون سالزبورگ PLUS گرفته شده است. حدوداً ۵۶۰۰ واحد سالانه در چارچوب PLUS ارائه می‌شود، با انجام حدود ۹۵۰۰۰ آزمون در طول این دوره.

در این زیر به معرفی دانشکده های دانشگاه سالزبورگ میپردازیم:

دانشکده الهیات کاتولیک (KTH) یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در چارچوب PLUS است که در سال ۱۶۲۲ تأسیس شده است. این دانشکده به چهار بخش تقسیم شده است.

 • دانشکده مطالعات فرهنگی (KW) به هفت بخش تقسیم شده است.
 • دانشکده علوم دیجیتال و تحلیلی (DAS) به چهار بخش تقسیم می‌شود.
 • دانشکده حقوق، تجارت و اقتصاد (RWW) هفت بخش را در بر می‌گیرد.
 • دانشکده علوم طبیعی و زیست‌شناسی (NLW) به شش بخش تقسیم می‌شود.
 • دانشکده علوم اجتماعی (GW) شش بخش را در بر می‌گیرد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اپلای دکترا در اتریش


رنکینگ دانشگاه سالزبورگ اتریش

رنکینگ دانشگاه سالزبورگ اتریش در بین دانشگاه های اتریش در سال 2024 به شرح زیر است:

 

رنکینگ دانشگاه سالزبورگ

رنکینگ QS Ranking

رتبه 681

رنکینگ THE Ranking 2024

رتبه 601

رنکینگ ARWU Ranking

رتبه 801

شرایط پذیرش دانشگاه سالزبورگ

شرایط پذیرش دانشگاه سالزبورگ اتریش از طریق یک سری پارامترهایی تعیین میشوند که عبارتند از:

اسناد و مدارک شناسایی و هویتی:

 • شناسنامه
 • کارت شناسایی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورت دیجیتالی

اسناد و مدارک و اسناد تحصیلی:

 • دیپلم دوازده ساله با معدل مطلوب همراه با ریز نمرات
 • توصیه نامه اساتید دوره های تحصیلی قبلی

اسناد و مدارک و اسناد مربوط به ثبت نام دانشگاه:

 • رسید پرداختی هزینه ها
 • فرم تکمیل شده ثبت نام
 • آزمون های ورودی دانشگاه برای انتخاب رشته تحصیلی (برخی رشته ها نیازمند قبول شدن در آزمون ورودی دارند که معمولا 6 ماه پیش از استارت سال تحصیلی برگزار می شود)
 • ارائه مدرک زبان مبتنی بر مقطع تحصیلی (زبان های آلمانی و انگلیسی)

اسناد و مدارک مختلف:

 • از بیمه دانشجویی
 • قرارداد اجاره
 • گواهی صحت سلامت
 • فرم رضایت والدین

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه سالزبورگ چیست؟

یکی از سوالاتی که ممکن است دغدغه افرادی باشد که قصد تحصیل در دانشگاه سالزبورگ اتریش را دارند این است که مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه سالزبورگ چیست؟ در پاسخ این سوال بایستی گفته شود که تسلط بر زبان انگلیسی و همچنین زبان آلمانی یکی از شروط اساسی تحصیل در این دانشگاه میباشد به خصوص زیرا در اغلب برنامه های تحصیلی دوره کارشناسی به زبان آلمانی میباشند. مدرک زبان معادل 7 آیلتس یا PTE 100 می تواند برای گرفتن پذیرش مناسب باشد و زبان آلمانی سطح B2 نیز میتواند مورد نیاز باشد.

مراحل اپلای دانشگاه سالزبورگ

جهت اخذ پذیرش و اپلای برای دانشگاه سالزبورگ اتریش یک سری مراحل و فرآیندهایی وجود دارد که بایستی افراد علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه آنها را رعایت نمایند.

مراحل اپلای دانشگاه سالزبورگ به شرح زیر میباشد

 • درخواست پذیرش و اپلای بایستی به صورت آنلاین باشد، مرحله اول تکمیل و ارسال فرم درخواست دیجیتال به دانشگاه.
 • صبر برای دریافت ایمیل تاییدیه دانشگاه با اطلاعات لازم در خصوص رشته و برنامه تحصیلی مورد نظر.
 • ثبت درخواست و آپلود تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز بصورت اصل.
 • پرداخت هزینه های شهریه دانشگاه بصورت ودیعه.
 • تامین مسکن اعم ازخوابگاه یا اپارتمان و ... و ارائه گواهی تامین مسکن.
 • درخواست برای ویزا با ارائه مدارک مورد نیاز مانند مدارک هویتی، تمکن مالی، مدارک تحصیلی، نامه پذیرش دانشگاه، رسیدهای پرداختی شهریه و ... به سفارت.
 • دریافت تایم سفارت و مراجعه حضوری یا آنلاین.
 • دریافت نتیجه درخواست ویزا.

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اتریش در زمینه مهندسی می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

دانشگاه لئوبن اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه سالزبورگ اتریش

شهروندان اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس از پرداخت شهریه در طول دوره مطالعاتی معین و ترم اضافی معاف هستند و تنها باید هزینه اتحادیه دانشجویی (در حال حاضر 22.70 یورو) را پرداخت کنند. پس از اتمام این دوره، مبلغ اضافی 363.36 یورو باید به عنوان شهریه پرداخت شود (جمعاً 384.06 یورو). دانشجویان در برنامه‌های غیر درجه همیشه مبلغ کامل را پرداخت می‌کنند.

دانشجویان خارج از این مناطق باید 726.72 یورو به علاوه هزینه اتحادیه دانشجویی (جمعاً 749.42 یورو) را پرداخت کنند. اگر درخواست تساوی با شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) ارسال شده باشد، مبلغ مشابه آنچه برای شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) توصیف شده است، می‌باشد.

شرط معدل دانشگاه سالزبورگ

یکی از شروط مهم و کلیدی جهت اخذ پذیرش در دانشگاه سالزبورگ اتریش از دانشجویان راغب تقاضا میکند شرط معدل است. اما شرط معدل دانشگاه سالزبورگ چقدر است؟

شرط معدل برای پذیرش در دانشگاه سالزبورگ داشتن حداقل نمره 2.70 از مقیاس 4.0 میباشد که در واقع دارا بودن حداقل 60 درصد نمره معدل میباشد.

ددلاین پذیرش دانشگاه سالزبورگ

ددلاین پذیرش دانشگاه سالزبورگ اتریش به شرح زیر میباشد:

 

مقطع تحصیلی

ترم تابستان 2024

ترم زمستان 2024/25

دوره‌های لیسانس و دیپلم

تا 5 فوریه 2024

تا 5 سپتامبر 2024

برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا، و همچنین برنامه‌های غیر درجه

تا 31 مارس 2024

تا 31 اکتبر 2024

 

برای تاریخ پذیرش دوره‌ های لیسانس و دیپلم استثناهایی وجود دارد:

 • برای دوره‌های لیسانس و دیپلم با آزمون ورودی (روانشناسی، آموزش معلم، علوم ورزش و تناسب اندام).
 • آزمون ورودی (روانشناسی، آموزش معلم، علوم ورزش و تناسب اندام) قبول نشده باشد.
 •  دوره معرفی و هدایت (STEOP) در یک برنامه تحصیلی دیگر قبول نشده باشد.
 •  برای ترم تابستان امتحانات نهایی دبیرستان پس از 31 ژانویه 2024 قبول شود و برای ترم زمستان پس از 31 اوت 2024.
 • ویزایی به دلیل خطای متقاضی به زودی صادر شود.

در این موارد استثنایی، پذیرش برای ترم تابستان تا 31 مارس 2024 و برای ترم زمستان تا 31 اکتبر 2024 ممکن است.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) برای ترم تابستان باید تا 10 ژانویه 2024 و برای ترم زمستان تا 10 اوت 2024 درخواست کامل خود را برای پذیرش ارسال کنند.

بهترین رشته ها برای تحصیل در دانشگاه سالزبورگ اتریش

دانشگاه سالزبورگ اتریش دارای 6 دانشکده میباشد که برنامه ها و رشته های تحصیلی مختلفی را ارائه میدهند که از جمله بهترین رشته ها برای تحصیل در اتریش در دانشگاه سالزبورگ میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 

بهترین رشته های تحصیلی در سالزبورگ

هوش مصنوعی

زیست‌شناسی

کسب و کار و اقتصاد

آموزش مذهبی کاتولیک

شیمی و فیزیک مواد

علوم کامپیوتر

مدیریت دیجیتال زمین

دیجیتالی‌سازی

مهندسی

مطالعات انگلیسی و آمریکایی

زمین‌شناسی

حقوق

کسب و کار و اقتصاد

ریاضیات

زیست‌شناسی

پزشکی

علوم سیاسی

روانشناسی

نورولینگویستیک و لینگویستیک بالینی

علوم ورزشی و کینزیولوژی

خوابگاه دانشگاه سالزبورگ

یکی از موارد مهم برای دانشجویان راغب به تحصیل در دانشگاه سالزبورگ اتریش تهیه اسکان و خوابگاه در آن کشور میباشد که در خصوص موضوع خوابگاه دانشگاه سالزبورگ بایستی عرض کرد که دانشگاه سالزبورگ هیچ خوابگاه دانشجویی متعلق به خود ندارد و هیچ توافق خاصی با ارائه دهندگان مسکن ندارد. دفتر روابط بین‌ الملل می‌تواند تنها با ارائه اطلاعات به افراد در پیدا کردن مسکن کمک کند. معمولا در این دانشگاه به دانشجویان توصیه می‌شود که آپارتمان‌ها را از طریق سازمان OEAD رزرو کنند. OEAD یک سازمان است که 8 اقامتگاه دانشجویی در اطراف سالزبورگ را اجاره می‌دهد. این اقامتگاه‌ها از یک شرکت دیگر به نام Studentheim اجاره شده‌اند.

انواع اتاق ها و نرخ ها

قیمت ها بسته به نوع اتاق و نوع منطقه برای اقامت در اتریش بسیار متفاوت است، اما در محدوده 265-410 یورو است، که میانگین آن حدود 320 یورو در ماه است. پس از درخواست برای اتاق، شما باید مبلغی در حدود 900 یورو را واریز کنید. هزینه مدیریت ماهانه 18 یورو و هزینه تمیز کردن یکباره پس از اقامت از سپرده شما کسر می شود. هزینه نظافت بسته به خوابگاه متفاوت است اما معمولاً بیش از 100 یورو نیست. باقی مانده وجه در پایان اقامت به شما بازگردانده می شود، مگر اینکه اتاق شما در طول اقامت شما آسیب دیده باشد. به همین دلیل، قبل از نقل مکان، باید از هر عیب یا خراش آپارتمان خود عکس بگیرید.

مشاهیر دانشگاه سالزبورگ اتریش

دانشگاه سالزبورگ اتریش با توجه به سطح علمی بالا در طول تاریخ مشاهیر و افراد برجسته را در نظام آموزشی خود در بر گرفته، برخی از مشاهیر دانشگاه سالزبورگ اتریش عبارتند از:

 • Alois, Hereditary Prince of Liechtenstein (شاهزاده و نایب السلطنه لیختن اشتاین)
 • شاهزاده و نایب السلطنه لیختن اشتاین
 • Leopold Mozart (آهنگساز، ویولونیست و نظریه پرداز آلمانی)
 • آهنگساز، ویولونیست و نظریه پرداز آلمانی
 • Prince Maximilian of Liechtenstein (شاهزاده و تاجر لیختن اشتاین)
 • شاهزاده و تاجر لیختن اشتاین
 • Prokop Diviš (راهب کانونی چک، الهیات‌دان و دانشمند طبیعت) 
 • راهب کانونی چک، الهیات‌دان و دانشمند طبیعت

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره و ورود به دانشگاه سالزبورگ اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️آیا دانشگاه سالزبورگ اتریش تدریس به زبان انگلیسی را نیز ساپورت میکند؟

بله، در دانشگاه سالزبورگ اتریش برنامه های تحصیلی متعددی وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس میشوند.

✔️حداقل نمره مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه سالزبورگ چقدراست؟

آیلتس 7 یا PTE 100 برای زبان انگلیسی

مدرک B2 برای زبان آلمانی

✔️آیا دانشگاه سالزبورگ خوابگاه های دانشجویی هم دارد؟

خیر، دانشگاه سالزبورگ هیچ خوابگاه دانشجویی متعلق به خود ندارد.

✔️راه اخذ پذیرش از دانشگاه سالزبورگ اتریش چگونه است؟

برای اپلای و پذیرش میتوان به صورت آنلاین از طریق وب سایت رسمی دانشگاه اقدام نمود.

✔️شرط معدل دانشگاه سالزبورگ اتریش چقدر است؟

داشتن حداقل نمره 2.70 از مقیاس 4.0 یا همان 60 درصد از نمره کل معدل.

سخن پایانی 

در نهایت این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شود که سعی شد در طول این مقاله تمامی نکات، کلیات و ریز جزئیات مرتبط با دانشگاه سالزبورگ اتریش بررسی شود و در قالب یک مقاله مفید در دسترس شما عزیزان قرار داده شود. هزینه ها، مدارک مورد نیاز اعم از مدارک هویتی، تحصیلی یا مدرک زبان، مراحل و نحوه اخذ پذیرش، و ... در دانشگاه سالزبورگ اتریش از جمله اطلاعاتی میباشند که در این مقاله بحث و بررسی شد که برای افرادی که مایل به تحصیل در دانشگاه سالزبورگ اتریش میباشند میتواند منبع اطلاعات مفیدی باشد که با استفاده از این اطلاعات میتوانند مسیر تحصیل و مهاجرت خود را به صورت صحیح و سالم طی کنند. درسخن پایانی خدمت شما عرض میشود که با توجه به دشوار بودن مسیر مهاجرت و پر پیج و خم بودن ان نیاز است که با گرفتن مشاوره های درست و صحیح بتوانید مسیر خود را بطور درست تشخیص بدهید، ما در موسسه MIE این امکان را به شما میدهیم که با مشاوره گرفتن از کارشناسان ارشد و وکلای کاربلد بتوانید این مسیر دشوار را به اسانی بگذرانید و مهاجرت سالمی را داشته باشید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان