تحصیل کارشناسی در اتریش - شرایط و مراحل و هزینه های تحصیل لیسانس

5 نظر

برای تحصیل کارشناسی در اتریش باید مدرک دیپلم خود را از مراکز آموزشی معتبر دریافت کرده باشید، به زبان آلمانی در حد b2  و یا به زبان انگلیسی در حد آیلتس 6 تسلط داشته باشید، توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل را در این کشور داشته باشید، و از دانشگاه مقصد نامه پذیرش دریافت کرده باشید. دوره تحصیل کارشناسی در اتریش معمولا چهار ساله است. اگر گپ تحصیلی شما کمتر باشد بهتر است ولی در کل دانشگاه های اتریش برای تحصیل محدودیت سنی را مشخص نکرده اند. بهترین دانشگاه های اتریش برای مقطع کارشناسی دانشگاه وین، دانشگاه اینسبروک، دانشگاه گراتس میباشد هزینه تحصیل در این دانشگاه ها پایین است و سالانه حدود 700 تا 1000 یورو میباشد. در صورتی که پس از مطالعه و بررسی کامل این متن همچنان نیاز به دریافت هرگونه اطلاعات تکمیلی و یا دریافت مشاوره تلفنی رایگان در ارتباط با  شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش داشتید می توانید با کارشناسان مجرب موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اتریش


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش

شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش

برای تحصیل کارشناسی در اتریش باید شرایطی را داشته باشید این شرایط عبارتند از:

 • مدرک دبیرستان: شما باید مدرک دبیرستانی (معادل دیپلم در ایران) را داشته باشید. این مدرک باید تایید شده و معادل دبیرستان اتریش باشد. همچنین نیاز است که مدارک خود را ترجمه نمایید و ترجمه مدارک را ارسال فرمایید.
 • مهارت زبان: اغلب دانشگاه‌های اتریش به داوطلبان خارجی نیاز به مهارت زبان انگلیسی یا زبان آلمانی دارند، و نیاز است شما در حد آیلتس 6 و یا در حد زبان b2 آلمانی تسلط داشته باشید.
 • ارائه مدارک تحصیلی: شما باید مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید که این مدارک شامل مدارک تحصیلی و ریز نمرات سالهای قبل می باشد.
 • قبولی در مصاحبه: برخی از دانشگاه‌ها ممکن است از داوطلبان خارجی بخواهند تا در مصاحبه شرکت کنند تا توانایی‌ها و اهداف تحصیلی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.
 • اخذ ویزا و اقامت: برای تحصیل در اتریش، شما باید موفق به دریافت ویزای تحصیلی یا اقامت باشید. باید به سفارت یا کنسولگری اتریش در ایران و یا سایت این سفارتخانه مراجعه کنید تا اطلاعات کامل  در مورد مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و اقامت بگیرید را دریافت کرده و مدارک خواسته شده را تهیه فرمایید.

شرایط سنی برای تحصیل کارشناسی در اتریش

شرایط سنی معمولا در دانشگاه های اتریش مشخص نشده است و میتوانند با هر سنی اپلای از دانشگاه ها را کسب کنند ولی هر چه گپ تحصیلی شما پایین تر باشد ریسک قبولی و گرفتن پذیرش از دانشگاه ها کمتر است.

شرط معدل برای تحصیل کارشناسی در اتریش

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های تاپ اتریش دارید باید بدانید که هر چه معدل دیپلم شما بالاتر باشد قطعا پذیرش شما راحت تر است و میتواند یکی از فاکتور های قابل اهمیت برای پذیرش شما در دانشگاه ها باشد ولی درکل معدل متقاضی برای تحصیل در دوره کارشناسی باید  معدل بالای 14 باشد. در غیر این صورت پذیرش سخت میشود مگر اینکه فاکتور های دیگر خود را تقویت کنید مانند زبان و...

طول دوره برای تحصیل کارشناسی در اتریش

طول دوره تحصیل لیسانس در اتریش مانند ایران 4 ساله است و ممکن است اگر دانشجو نتواند در این مدت دوروس خود را به پایان برساند کمی طولانی تر نیز شود. همچنین کسانی که با دوره زبان پذیرش میگیرند یک سال به مدت زمان تحصیل آنها نیز اضافه میشود و طول دوره تحصیل 5 ساله میشود.

مراحل تحصیل کارشناسی در اتریش

مراحل تحصیل کارشناسی در اتریش معمولاً به شرح زیر است:

 1. ثبت نام: ابتدا باید در دانشگاهی که مایل به تحصیل در آن هستید، ثبت‌ نام کنید. برای این کار، ممکن است نیاز باشد آزمون ورودی دانشگاه (اگر وجود داشته باشد) را با موفقیت گذرانده و مدارک مورد نیاز را ارائه کنید.
 2. انتخاب رشته: پس از ثبت‌ نام، شما باید رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید. اتریش دارای دانشگاه‌ های متعددی با رشته‌ های مختلف است که می‌ توانید از آن‌ ها انتخاب کنید.
 3. شرکت در کلاس‌ها: پس از ثبت‌ نام موفقیت‌ آمیز، شما باید در کلاس‌ های درسی شرکت کرده و درس‌ های مربوط به رشته تحصیلی خود را گذرانده و واحدهای مورد نیاز را کسب کنید.
 4. امتحانات: در طول دوره تحصیلی، شما باید به امتحانات پایان ترم و پایان دوره مراجعه کرده و آن‌ها را پاس کنید.
 5. پایان دوره: پس از کسب تمام واحدهای مورد نیاز و پاس کردن تمامی امتحانات، شما می‌توانید مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید.
 6. فرصت‌های شغلی: پس از دریافت مدرک کارشناسی، شما می‌توانید به دنبال فرصت‌ های شغلی در بازار کار اتریش بگردید یا تصمیم بگیرید برای ادامه تحصیل به مقاطع بالاتر مثل کارشناسی ارشد ادامه دهید.

شرایط پذیرش و تحصیل در مقطع لیسانس در اتریش

دانشجویان علاقه مند به تحصیل کارشناسی در اتریش، که یک دوره چهار سال است، قبل از اقدام به هر کاری باید با شرایط لازم جهت اپلای و پذیرش تحصیلی اتریش به منظور تحصیل کارشناسی در دانشگاه های کشور اتریش آشنا گردند. دانشجویان بین المللی باید تمامی مدارک لازم را آماده سازی نموده و به صورت آنلاین برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال نمایند. از جمله شرایط اصلی و اساسی جهت شرکت در مقطع کارشناسی در این کشور داشتن مدرک دیپلم معتبر معادل دیپلم اتریش و همچنین قبولی در آزمون سراسری می باشد، بدین معنی که دانشجو باید در ابتدا در کشور ایران در کنکور سراسری شرکت نماید و با کسب نمره قبولی در آزمون در رشته مورد نظر خود جهت تحصیل، برای اخذ پذیرش از اتریش اقدام نماید. با توجه به نوع دانشگاه انتخابی توسط دانشجویان از نوع دولتی یا خصوصی، متقاضیان باید مدرک زبان آلمانی و یا مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه مربوطه را ارائه نمایند که حداقل مدرک زبان آلمانی جهت ادامه تحصیل در اتریش در سطح B1 و مدرک آیلتس در سطح 6 می باشد. از دیگر شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش در برخی از دانشگاه ها شرکت در آزمون ورودی و کسب موفقیت در آزمون است. دانشگاه های اتریش هر سال از تاریخ  5 سپتامبر تا 5 فوریه  اقدام به اعطای پذیرش می نمایند که دانشجویان باید این تاریخ را مد نظر داشته و اقدامات لازم را به انجام برسانند. تحصیل کارشناسی در اتریش در دانشگاه های دولتی و به زبان آلمانی رایگان و در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت شهریه می باشد.

مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی در اتریش

دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه اتریش شده اند، لازم است مدارک مورد نیاز خود را جهت دریافت ویزای دانشجویی اتریش آماده نمایند.  مدارک لازم شامل موازد زیر می باشد:

 • پاسپورت با حداقل اعتبار سه ماه
 • تمامی مدارک شناسایی و هویتی
 • فرم درخواست ویزای دانشجویی نوع D جهت اقامت طولانی مدت و بیش از 90 روز
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • بیمه دانشجویی
 • نامه پذیرش صادر شده از سوی دانشگاه
 • انجام انگشت نگاری در سفارت اتریش
 • رسید پرداخت هزینه صد یورویی بررسی و صدور ویزا
 • اثبات توانایی و تمکن مالی از طریق پرینت صورت حساب بانکی
 • اجاره نامه و یا نامه خوابگاه

هزینه تحصیل کارشناسی در اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپایی واقع در ناحیه شینگن می باشد که دارای شرایط تحصیل رایگان در اتریش برای تمامی دانشجویان داخلی و بین المللی می باشد. البته علاقه مندان به تحصیل لیسانس در اتریش جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور نیز باید شهریه و هزینه تحصیل پرداخت نمایند اما میزان این شهریه بسیار ناچیز بوده و تنها حدود 700 یورو در سال است. همین امر سبب گردیده است که اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی اتریش دارای متقاضیان بسیاری از سراسر جهان باشد. دانشجویان بین المللی باید به این نکته توجه داشته باشند که تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان در اتریش نیازمند تسلط مافی به زبان آلمانی با توجه به رشته و مقطع تحصیلی است. علاقه مندان و متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش به زبان انگلیسی می توانند در دانشگاه های خصوصی، که این دانشگاه ها نیز از بهترین ها و معتبرترین دانشگاه ها می باشند، با شهریه و هزینه ای حدود 23 هزار یورو به تحصیل بپردازند، البته باید به این نکته توجه داشت که این شهریه مشخص شده با توجه به رشته انتخابی متغیر بوده و ممکن است کمی کنار یا بیشتر باشد.

تحصیل کارشناسی در اتریش بدون مدرک زبان

در اکثر دانشگاه‌ های اتریش، برای پذیرش در دوره‌ های کارشناسی، دانشجویان بین‌ المللی نیاز به آوردن مدرک زبان معتبر مانند IELTS یا TOEFL دارند. این مدارک به عنوان اثبات توانایی زبانی برای ادامه تحصیل در زبان انگلیسی یا زبان محلی مورد نیاز هستند. اما در برخی موارد، ممکن است دانشگاه‌ ها گزینه‌ های دیگری برای ثابت کردن توانایی زبانی دانشجو را در نظر بگیرند، مثلاً مصاحبه‌ های زبانی یا آزمون‌ های داخلی زبان. اما در کل، داشتن مدرک زبان معتبر برای اغلب دانشگاه‌ ها الزامی است. برخی از دانشگاه ها هم ممکن است دوره های زبان برگذار کنند که شما ابتدا در این کالج ها دوره های زبان خود را میگزارید و پس از آزمون و قبولی در آن میتوانید برای تحصیل کارشناسی اقدام کنید. در هر صورت، برای اطمینان از شرایط و الزامات پذیرش در دانشگاه‌ های اتریش، بهتر است با دفتر پذیرش دانشگاه‌های مورد نظر تماس بگیرید و جزئیات را بررسی کنید. همچنین موسسه MIE نیز میتواند در این زمینه به شما کمک کند.

تحصیل کارشناسی در اتریش بدون کنکور

تحصیل در دانشگاه‌های اتریش بدون شرکت در کنکور برای ایرانیان به صورت مستقیم ممکن نیست. دانشگاه‌های اتریش معمولاً از داوطلبین خارجی می‌خواهند که یک مدرک کنکور یا معادل آن داشته باشند تا بتوانند به دوره کارشناسی در اتریش مشترک شوند. این مدرک معمولاً مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن از ایران می‌باشد.

برای تحصیل در دانشگاه‌های اتریش باید زبان مورد نیاز مانند IELTS یا TOEFL برای تدریس در دوره مورد نظر را به خوبی مسلط باشید. همچنین برای لیسانس باید در حد 6 تسلط داشته باشند و یا برای تحصیل به زبان اتریشی در حد B2 تسلط داشته باشند.

تحصیل رایگان کارشناسی در اتریش

در اتریش تحصیل کارشناسی به زبان آلمانی میتواند رایگان باشد ولی باید شرایط دیگری مانند نمرات بالا در دوره دیپلم خود نیز داشته باشید. دانشگاه های دولتی اتریش اکثرا به زبان آلمانی دوروس را ارائه میدهند مانند دانشگاه وین، گراتس، اینسبروک و کلاگنفورت. توجه داشته باشید با وجود تقریبا رایگان بودن دانشگاه ها ولی شما باید هزینه های زندگی خود را نیز در نظر بگیرید.

بهترین رشته های تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی

در این بخش از مقاله قصد داریم تا بهترین رشته های تحصیلی جهت تحصیل دوره لیسانس در دانشگاه های اتریش را معرفی نماییم تا دانشجویان عزیز با دید بازتر و اطلاعات بیشتر اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه نمایند. همانگونه که بیان نمودیم دانشگاه های کشور اتریش در لیست بهترین دانشگاه های جهان با رنکینگ سطح بالا قرار دارند و لذا دروس رشته های مختلف در این دانشگاه ها با بهترین کیفیت و توسط بهترین اساتید ارائه می گردند. از بهترین و معروف ترین رشته های تحصیلی جهت تحصیل کارشناسی در اتریش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رشته مطالعات هنر شامل 206 برنامه درسی
 • رشته مطالعات بازرگانی شامل 447 برنامه مطالعات مهندسی شامل 485 برنامه درسی
 • رشته علوم تغذیه شامل 25 برنامه درسی
 • رشته مطالعات عمومی شامل 28 برنامه درسی
 • رشته های علوم انسانی و اجتماعی شامل 176 برنامه درسی
 • رشته علوم زیست شامل 85 برنامه درسی
 • رشته مدیریت و بازاریابی شامل 118 برنامه درسی

با توجه به دانشگاه انتخابی دانشجویان بین المللی می توانند یکی از این رشته ها را به زبان آلمانی و یا انگلیسی ادامه دهند.

بهترین دانشگاه‌های اتریش در مقطع کارشناسی

کشور اتریش همانند سایر کشورهای جهان دارای دانشگاه های خصوصی و دولتی مختلفی است که هر یک از این دانشگاه ها ارائه دهنده دروس مختلف در مقاطع تحصیلی مختلف می باشند. تمام این متن توسط مشاورین حرفه ای و کارشناسان مجرب موسسه مشاوره ای MIE تهیه و نوشته شده است و هرگونه رونویسی از آن بدون ذکر منبع از نظر شرع و قانون حرام می باشد. اما در کل در میان تمامی دانشگاه های با کیفیت این کشور، هفت دانشگاه دارای اعتبار بیشتر بوده و در لیست رنکینگ QS دانشگاه ها قرار دارند و در این میان پنج دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه های اتریش در سطح جهان شناخته می شوند که عبارتند از:

 • دانشگاه وین با رتبه 154 جهان
 • دانشگاه فناوری وین با رتبه 182 جهان
 • دانشگاه اینسبروک با رتبه 286 جهان
 • دانشگاه گراتس با رتبه 480 جهان

هر یک از این دانشگاه ها دارای شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش مختص به خود می باشند که با مراجعه به وبسایت رسمی هر یک، می توان به اطلاعات کافی در این زمینه دست پیدا نمود.

بورسیه های تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی

اگرچه شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش به صورت رایگان برای دانشجویان فراهم می باشد اما دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور فرصت های مختلفی را جهت دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان فراهم می نمایند تا بدین وسیله دانشجویان بتوانند با آسودگی خاطر از تجربیات زندگی و تحصیل در یک کشور بی‌نظیر اروپایی بهره مند گردند. البته باید توجه داشت که دریافت بورسیه  تحصیلی در اتریش نیازمند داشتن معدل خوب، سوابق تحصیلی عالی، ریز نمرات خوب و در مقاطع بالاتر نیازمند داشتن انگیزه نامه، توصیه نامه، استاد راهنما و مقالات معتبر و چاپ شده می باشد. تعدادی از بورسیه های اعطایی توسط دانشگاه های اتریش در زیر مشخص شده اند :

 • بورسیه های دولت اتریش : این بورسیه به مدت چهار ماه به مبلغ 1050 یورو به دانشجویان اعطا می گردد.
 • بورسیه Danubius Young Scientist Award in Austria  به مبلغ 1200 یورو مختص محققان جوان از کشورهای حوزه دانوب
 • بورسیه  مختص دانشجویان کشورهای در حال توسعه تحت عنوان بورسیه Funding for International Students in Austria

جهت طی نمودن پروسه دریافت بورسیه تحصیلی اتریش، دانشجویان متقاضی بورسیه باید درخواست خود را همزمان با درخواست پذیرش خود به دانشگاه ارائه نمایند.

شرایط کار دانشجویی در مقطع کارشناسی در اتریش

یکی از دغدغه های دانشجویان و علاقه مندان مهاجرت به اتریش، از جمله تحصیل کارشناسی در اتریش، امکان و یا عدم امکان اشتغال به کار دانشجویی در این کشور همزمان با تحصیل لیسانس در اتریش می باشد. دانشجویان عزیز باید بدانند که در حین تحصیل لیسانس در اتریش با توجه به مقطع انتخابی می توان به کار دانشجویی مشغول گردید و از این طریق بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور را تامین نمایند. دانشجویان در حال تحصیل کارشناسی در اتریش مجاز به ده الی پانزده ساعت کار پاره وقت در هفته می باشند، البته تعداد ساعات کاری ممکن است با توجه به درخواست کارفرما تا حدودی افزایش پیدا نماید. دانشجویان باید به این نکته توجه داشته باشند که کار آنان نباید خللی در درس خواندنشان ایجاد نماید در غیر این صورت مجوز کاری آنها لغو می گردد.

شرایط ویزای همراه برای تحصیل لیسانس در اتریش

افرادی که برای تحصیل کارشناسی در اتریش اقدام می نمایند می توانند در صورت داشتن همسر و فرزند، جهت دریافت ویزای همراه برای آنان اقدام نمایند. در گذشته افرادی که به عنوان دانشجو وارد اتریش می شوند پس از گذشت دو الی چهار ماه و با مشخص شدن شرایط اقامت خود می توانستند برای خانواده درخواست ویزای همراه نمایند، اما در حال حاضر دانشجو می تواند همزمان با درخواست ویزای خود، درخواست ویزای همراه را نیز ارائه نماید و با خانواده خود، شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال، وارد کشور اتریش شود. ذکر این نکته ضروری است که جهت دریافت ویزای همراه برای همراهی با متقاضی تحصیل کارشناسی در اتریش، علاوه بر داشتن تمکن مالی و اثبات آن، همراه باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح A1 باشد. فرزندانی که با ویزای همراه وارد کشور اتریش می شوند، از شرایط تحصیل در مدارس اتریش و مدارس دولتی برخوردارمی شوند و همسر متقاضی نیز با دریافت مجوز کار از اداره کار اتریش می تواند به کار تمام وقت مشغول گردد.

اقامت و تابعیت پس از تحصیل کارشناسی در اتریش

همانگونه که می دانیم تحصیل در هیچ یک از کشورهای خارجی خود به تنهایی آثار اقامتی و تابعیتی ندارد، اما در صورتی که دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل کارشناسی در اتریش پس از فارغ التحصیلی موفق به یافتن کار در این کشور شوند، ویزای تحصیلی آنها به ویزای کاری تغییر پیدا نموده و با پرداخت بیمه و مالیات پس از 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم اتریش برای خود و خانواده می شوند. پس از دریافت اقامت دائم، در سال ششم با توجه به شرایط تسلط به زبان آلمانی و آشنایی با فرهنگ و قوانین این کشور با شرکت در آزمون شهروندی می توان تابعیت و پاسپورت با ارزش کشور اتریش را بدست آورد. دانشجویان در حال تحصیل کارشناسی در اتریش با توجه به این که یک سال پس از فراغت از تحصیل لیسانس در اتریش می توانند در اتریش باقی مانده و به جستجوی کار بپردازند و با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری نشان داده شده بر روی نمودار زیر در اتریش، با شانس کاریابی سطح بالایی در این کشور روبرو می باشند.

نرخ بیکاری اتریش

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.


سوالات متداول

✔️  آیا ویزای همراه اتریش نیاز به اثبات تمکن مالی دارد؟

بله اثبات تمکن مالی جهت تامین هزینه های متقاضی و خانواده وی از ضروریات دریافت ویزای همراه کشور اتریش می باشد.

✔️  آیا امکان تحصیل رایگان کارشناسی در اتریش وجود دارد؟

بله شرایط تحصیل رایگان کارشناسی در اتریش در دانشگاه های دولتی و تنها با هزینه حدود 700 یورو در سال در صورت تسلط به زبان آلمانی امکان‌پذیر است.

✔️  آیا برای دریافت ویزای همراه، همسر متقاضی باید دارای مدرک زبان باشد؟

بله برای دریافت ویزای همراه، همسر متقاضی باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح A1 باشد.

✔️  دانشجویان دوره کارشناسی در اتریش مجاز به چند ساعت کار در هفته می باشند؟

دانشجویان دوره کارشناسی در اتریش مجاز به 10 الی 15 ساعت کار پاره وقت در هفته می باشند.

سخن پایانی

ما در این مقاله بصورت ملی به بحث و بررسی شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش پرداختیم. همانگونه که بیان نمودیم برای تحصیل دوره چهار سال لیسانس در اتریش داشتن مدرک دیپلم، قبولی در آزمون سراسری و داشتن مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی با توجه به نوع دانشگاه ضروری می باشد. در این مقطع تحصیلی دانشجویان می توانند به مدت 10 الی 15 ساعت به کار حین تحصیل در مکان های مختلف مشغول گردند و همچنین در صورت تاهل نیز می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت نمایند. پس از فراغت از تحصیل دانشجویان تحصیل کارشناسی در اتریش یک سال می توانند در این کشور به جستجوی شغل پرداخته و با یافتن شغل، ویزای کار اتریش را دریافت نمایند. در صورت تمایل به دریافت مشاوره و یا هرگونه اطلاعات در ارتباط با شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش می توانید با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید و در صورت تمایل سوالات خود را در بخش زیر همین مقاله مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ماریا
سلام آیا برای دانشگاه رایگان در اتریش هم میشه اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله در صورت داشتن شرایط می توانید اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.
مهدی معصومی
سلام وقت بخیر من دخترم ۱۹ ساله اس و میخوایم برای تحصیل کارشناسی در اتریش براش اقدام کنیم اما نمیدونیم چه رشته ای میتونه بخونه که آینده خوبی داشته باشه دیپلمش انسانی هست و معدلش ۱۸ ممنون میشم راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. ایشون شانس تحصیل در رشته های متعددی را خواهند داشت. در صورتی که سطح زبان خوبی داشته باشند، شانس پذیرش خواهند داشت. پیشنهاد میکنیم برای مشاوره با کارشناسان از شماره 02149196000 استفاده نمایید.
احسان
سلام روز بخیر برای رشته هایی مثل زبان انگلیسی که خود رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود هم نیاز است مدرک زبان المانی داشته باشیم تا بتوانیم تحصیل رایگان در دوره ارشد و دکترا داشنه باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به سن شما دارد. در صورتی که سنتان زیر ۲۷ سال می باشد می توانید برای دوره های زبان پذیرش بگیرید‌
الهام
چه مدرک زبان برای مقطع کارشناسی اتریش لازم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک زبان آیلتس 6 ارائه شود.
Mina
سلام خسته نباشید آیا اگر در ایران لیسانس حقوق گرفته باشیم آیا میشه برای فوق در اتریش اقدام کرد؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله امکان اقدام وجود دارد ولی باید مدارک شما دقیق بررسی شود و نظر دانشگاه ها را برای آن جویا شد.
مشاوره رایگان