بهترین رشته های تحصیل در اتریش

بدون نظر

کشور اتریش به عنوان یکی از قابل زندگی ترین کشورهای جهان شناخته می شود و می توانیم آن را به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در اروپا معرفی می نماییم. دانشگاه های اتریش بیش از اینکه فقط در سطح جهانی شهرت داشته باشند، بسیار مقرون به صرفه هستند. از آن جایی که محبوبیت تحصیل در اتریش در میان دانشجویان ایرانی بسیار است شرایط تحصیل در بهترین رشته های اتریش را در ادامه در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. این مقاله به شما کمک می نماید تا متوجه شوید کدام دوره ها و رشته های تحصیلی در اتریش ارزش زمان و هزینه شما را دارند اما توصیه می شود علاوه بر مطالعه این مطالب، برای کسب اطلاعات کامل تر در خصوص بهترین رشته های تحصیلی اتریش و سایر کشورها و دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اتریش


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

بهترین رشته های تحصیل در اتریش

شرایط کلی انتخاب بهترین رشته تحصیلی در اتریش

یکی از دغدغه های بسیار مهم و اساسی متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیل به کشور اتریش این است که چه رشته هایی را می توان به عنوان بهترین رشته تحصیلی در اتریش در نظر گرفت و انتخاب نمود؟ این موضوع می تواند تصمیم بسیار سختی برای دانشجویان باشد چرا که این کشور برنامه های بسیار متنوعی را در زمینه های گوناگون در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد. در ادامه بعضی از بهترین رشته های تحصیلی در اتریش را درمشاهده می فرمایید:

 • حقوق
 • روانشناسی
 • مدیریت گردشگری
 • بیزنس
 • اقتصاد
 • آموزش و پرورش
 • علوم ارتباطات
 • معماری
 • تاریخ
 • مطالعات انگلیسی و آمریکایی
 • زیست شناسی
 • انفورماتیک

اگر علاقه مند به تحصیل بازیگری در اتریش هستید میتوانید با مطالعه مقاله زیر اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید

تحصیل بازیگری در اتریش

شرایط اخذ پذیرش در رشته های مختلف در دانشگاه های اتریش

به طور کلی به منظور دریافت نامه پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش شرایط به خصوصی توسط دانشگاه های گوناگون مطرح می گردد. به این منظور برای اپلای و پذیرش تحصیلی اتریش حتما سایت دانشگاه مورد نظر خود را چک بفرمایین و فرم مخصوص پذیرش را پر نمایید.

به طور معمول، مدارک زیر برای پذیرش مورد نیاز است:

 • مدارک تحصیلی دوره های قبلی به صورت ترجمه شده
 • پاسپورت
 • عکس
 • مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی با توجه به کورس تحصیلی مورد نظر
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • قبولی در آزمون ورودی (در صورت لزوم)

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل را به شما خواهیم آموخت.

رشته های دانشگاه وین

دانشگاه وین (به زبان آلمانی: Universität Wien) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در شهر وین، پایتخت کشور اتریش واقع گردیده است. این دانشگاه توسط دوک رودلف چهارم در سال 1365 تأسیس شده است و به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در جهان آلمانی زبان شناخته می شود. دانشگاه وین با داشتن تاریخ طولانی و بسیار غنی به عنوان یکی از بزرگترین و محبوب ترین دانشگاه های اروپا و همچنین یکی از مشهورترین و معتبر ترین دانشگاه ها به ویژه در رشته های علوم انسانی مبدل گشته است و خانه بسیاری از محققان تاریخی در جهان بوده است. رشته های کلی که در این داشگاه ارائه می گردند عبارتند از:

 • علوم طبیعی و ریاضیات
 • علوم اجتماعی
 • تجارت و مدیریت
 • مطالعات محیطی و علوم زمین
 • علوم انسانی
 • هنر، طراحی و معماری
 • علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
 • پزشکی و سلامت
 • مهندسی و فناوری
 • روزنامه نگاری و رسانه
 • کشاورزی و جنگلداری
 • علوم و حرفه های کاربردی
 • مهمان نوازی، اوقات فراغت و ورزش

بهترین رشته های تحصیلی اتریش از نظر شانس پذیرش

بدیهی است که با سخت تر شدن پروسه اخذ پذیرش و ویزا هر ساله در بسیاری از کشورها، بسیاری از دانشجویان مشتاقانه به دنبال هر راهی برای افزایش شانس پذیرش خود هستند. یکی از راه هایی که متقاضیان دانشگاه های منتخب امیدوارند در روند اپلای و پذیرش تحصیلی اتریش به خود برتری بدهند، درخواست برای رشته هایی است که در قبول شدن درخواست پذیرش توسط دانشگاه مؤثر هستند. این مقاله در خصوص بهترین رشته های تحصیلی اتریش توسط کارشناسان متخصص مهاجرت در موسسه ملک پور به رشته تحریر در آمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. نکته مهم این است که با اپلای کردن در رشته هایی که رقابت کمتری در بین آن هاست، شانس متقاضی برای پذیرش افزایش می یابد. به عنوان مثال می توان رشته هایی همچون مدیریت، بیزنس و زیرشاخه های آن ها را در دسته ی بهترین رشته های تحصیلی اتریش از نظر شانس پذیرش قرار داد.

تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش را به شما خواهیم آموخت.

بهترین رشته های اتریش از نظر کار پس از تحصیل

به طور کلی زمانی در زندگی هر کسی فرا می رسد که باید تصمیم بگیرد که چه مسیر شغلی و هدفی را می خواهد انتخاب نماید. شغل رویاهای شما به طور مستقیم و اجتناب ناپذیری با برنامه ی تحصیلی شما مرتبط است، بنابراین می دانید که برای تبدیل شدن به یک فارغ التحصیل چه مراحلی را باید بردارید که شرکت ها به راحتی شما را برای استخدام انتخاب نمایند. برای این منظور انتخاب بهترین رشته های اتریش از نظر کار پس از تحصیل و نیز انتخاب دانشگاه مناسب برای کاریابی پس از تحصیل بسیار تأثیرگذار هستند. رشته های فنی و مهندسی همچون برق، مکانیک، آی تی، کامپیوتر، نرم افزار و نیز رشته های مدیریتی و بیزنس و زیرشاخه های آن ها از جمله بهترین رشته ها از نظر کار پس از تحصیل در اتریش هستند. همچنین برخی از دانشگاه ها فارغ التحصیلان خود را برای ورود به بازار کار آماده می سازند.

بهترین رشته های تحصیلی اتریش از نظر هزینه تحصیل

همانطور که می دانید اتریش یکی از برترین کشورها و مقاصد برای تحصیل دانشجویان بین المللی است و استاندارد بالای محیط آکادمیک حتی توسط دانشگاه های ارزان اتریش نیز ارائه می شود. کلاس های آموزشی در دانشگاه های اتریش از جدیدترین روش های تدریس استفاده می کنند و دانش آموز محور هستند. همچنین اتریش در بین سایر کشورهای اروپایی امن ترین کشور برای دانشجویان به حساب می آید. دانشگاه های دولتی اتریش هزینه های پایینی را برای دانشجویان در نظر می گیرند. به طوری که هزینه تحصیل در این دانشگاه ها با داشتن شرایطی همچون دانش زبان آلمانی، قبولی کنکور سراسری ایران و رزومه آکادمیک قوی تقریباً رایگان است. همچنین تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی این کشور نیز هزینه ی نسبتاً معقولی دارد. این هزینه ها را به صورت سالانه می توان در حدود ۱۰-۱۲ هزار یورو در نظر گرفت.

بهترین رشته های تحصیلی در مدارس اتریش

تحصیل در اتریش برای دانش آموزان در مقطع مدرسه به مدت 9 سال اجباری است (از سن 6 تا 15 سالگی، کلاس اول تا نهم). چهار سال ابتدایی به صورت یک دوره ی آموزش اجباری در مدارس ابتدایی (Volksschule یا Grundschule) توسط دانش آموزان طی می شود. از ده سالگی کودک می تواند در دبیرستان یا (Hauptschule یا Kooperative Mittelschule) یا در شهرها و استان های خاصی، به عنوان مثال وین در یک «مدرسه راهنمایی جدید» (Neue Mittelschule) که به صورت آزمایشی پایه گذاری شده است یا در پایه های پایین تر در مدرسه متوسطه عمومی (allgemeinbildende höhere Schule (AHS) که Gymnasium نیز نامیده می شود). به طور کلی می توان گفت تقریباً همه انواع مدارس شامل چهار سطح آموزشی هستند و دانش آموزان را برای ادامه تحصیل در رشته های گوناگون هنری، فنی و مهندسی، علوم پایه و... آماده می سازند.

بهترین رشته های تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی

طول مدت دوره های لیسانس در اتریش سه سال می باشد. برنامه های لیسانس در اتریش و در سراسر اتحادیه اروپا با فرآیند بولونیا استانداردتر شده اند و این امر برای فارغ التحصیلان برنامه های لیسانس اتریش امکان انتقال به سایر موسسات اروپایی یا به رسمیت شناختن مدرک خود را آسان تر کرده است. شرکت برنامه های متنوعی از دانشگاه های معتبر اتریش برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در هر رشته  از مدیریت بازرگانی گرفته تا مهندسی منابع معدنی و از شیمی بیولوژیکی تا مدیریت اوقات و فراغت و گردشگری برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در مقطع کلرشناسی در اروپا و بهترین رشته های تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی می توانید مقالات مرتبط را در سایت موسسه ملک پور مطالعه بفرمایید.

بهترین رشته های تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

مدرک کارشناسی ارشد (M.Sc. یا M.S.) یک مدرک تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی است که توسط اکثر دانشگاه ها، کالج ها و مدارس تحصیلات تکمیلی در سراسر جهان ارائه می گردد. کلاس ها در مقطع کارشناسی ارشد معمولاً جنبه فنی دارند و بر توسعه مهارت های تحلیلی و حل مسئله از طریق کار آزمایشگاهی و تحقیقات علمی تمرکز دارند. برای درخواست در مقطع کارشناسی ارشد می بایست دارای مدرک کارشناسی در یک موضوع ترجیحاً مرتبط با رشته ی تحصیلی مورد نظر خود باشید. طول مدت دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در حدود یک تا دو سال می باشد. با این حال، برخی از برنامه های کارشناسی ارشد در علوم و مهندسی کامپیوتر 3 تا 5 سال طول می کشد، و کارشناسی ارشد پزشکی بسته به تخصص شما می تواند تا 6 سال طول بکشد. برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشکده فنی بین المللی، معمولاً باید یک پایان نامه علمی در پایان تحصیلات دانشگاهی خود داشته باشید. به طور کلی، دانشگاه ها و مدارس تحصیلات تکمیلی مدرک کارشناسی ارشد (M.Sc.) را برای اتمام تحصیل در علوم طبیعی، علوم اجتماعی (مانند مالی، روانشناسی)، بازرگانی، مهندسی و فناوری، پزشکی و بهداشت، ریاضیات، انفورماتیک و غیره اعطا می نمایند.

بهترین رشته های تحصیلی در اتریش در مقطع دکترا

برنامه های تحصیلی در دوره دکتری در اتریش معمولا به صورت ساختاریافته و تخصصی با تمرکز بر تحقیق در مورد موضوعات از پیش تعیین شده ارائه می شوند. این برنامه ها معمولاً در مدارس دکتری (Doktoratskollegs) که توسط دانشگاه ها تأسیس شده اند ارائه می گردند.

طول برنامه تحصیل دکترا در اتریش در حدود ۳ تا ۴ سال می باشد و معمولاً در دو ترم ورودی سپتامبر و ژانویه ارائه می شوند. دانشجویان بین المللی می تواند در زمینه و رشته های گوناگون از جمله رشته های فنی و مهندسی، رشته های علوم، حقوق، مدیریت و... در مقطع دکتری مشغول به تحصیل شوند اما می بایست شرایط لازم را از جمله سطح بالای زبان آلمانی و یا انگلیسی، مدرک کارشناسی ازشد از دانشگاه معتبر و رشته ی مرتبط با برنامه تحصیلی مورد نظر، مقالات بین المللی و به طور کلی رزومه آکادمیک قوی داشته باشند.

شرایط سنی برای اپلای در رشته های مختلف اتریش

یکی از نکات مهم و بسیار مثبت در ارتباط با تحصیل در مقاطع مختلف در اتریش این است که تحصیل در این کشور بدون محدودیت سنی در صورت ارائه مدارک مورد نیاز به صورت کامل، امکان پذیر است. این شرایط منحصر به فرد اتریش باعث افزایش تعداد علاقه مندان به ادامه تحصیل در این کشور با سنین مختف شده است و دانشجویان را هر ساله به تحصیل در این کشور سوق می دهد. با توجه به این مطلب می توان گفت در بسیاری از موارد تحصیل در اتریش را می توان به عنوان راهی برای اخذ اقامت این کشور برای سنین بالا و بدون نیاز به سرمایه گذاری در نظر گرفت. این افراد می توانند در دوره های مدیریتی تحصیل نمایند و در کنار آن بیزنس و تجارت خود را در این کشور راه اندازی نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب بهترین رشته های تحصیل در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

بهترین رشته ها در دانشگاه های اتریش به منظور کار پس از تحصیل کدامند؟

رشنه های فنی و مهندسی همچون برق، مکانیک، آی تی، کامپیوتر، نرم افزار و نیز رشته های مدیریتی و بیزنس و زیرشاخه های آن ها از جمله بهترین رشته های اتریش از نظر کار پس از تحصیل هستند.

آیا هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش که به زبان انگبیسی تدریس می کنند چه مقدار است؟

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی این کشوربه صورت سالانه می توان در حدود ۱۰-۱۲ هزار یورو در نظر گرفت.

دوره لیسانس در دانشگاه های اتریش به طور معمول چقدر طول می کشد؟

طول مدت دوره های لیسانس در اتریش سه سال می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه های اتریش چند سال طول می کشد؟

طول برنامه تحصیلی در مقطع دکترا در اتریش در حدود ۳ تا ۴ سال می باشد و معمولاً در دو ترم ورودی سپتامبر و ژانویه ارائه می شوند.

سخن پایانی

به طور کلی عواملی همچون کیفیت زندگی بالا، سیستم آموزشی قوی و دانشگاه های برتر، امکان تحصیل رایگان، امنیت بالا، شرایط اقتصادی مناسب، تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در پذیرش و امکان تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی از مزایای  تحصیل در اتریش است. به طوری که همه ساله عده ی بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی این کشور را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل و مهاجرت انتخاب می نمایند. بر همین اساس، اطلاعات کاملی را در خصوص شرایط تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در اتریش در اختیار شما همراهان گرامی قرار دادیم. امید است توانسته باشیم پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه باشیم. همانطور که می دانید در صورت مطرح نمودن سؤالات خود در پایان این مقاله می توانید پاسخ خود را در کمترین زمان توسط کارشناسان ما دریافت نمایید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و استفاده از دانش و تحخصص وکلای امر مهاجرت با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان