تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

بدون نظر

کشور اتریش در اروپای مرکزی در جوار کشورهایی نظیر ایتالیا، مجارستان، اسلوونی، کشور اسلواکی و جمهوری چک قرار دارد. پایتخت این کشور، شهر زیبا بینظیر وین، در طی چندین سال متوالی در لیست بهترین شهرهای اروپایی قرار داشته و به عنوان یکی از ده شهر برتر در سطح جهان جهت زندگی شناخته می شود. مردم کشور اتریش از رفاه اجتماعی سطح بالا برخوردار بوده و دانشجویان این کشور در بهترین دانشگاه ها مشغول به تحصیل با هزینه بسیار اندک و یا حتی رایگان می باشند و همین امر باعث جلب توجه دانشجویان بسیاری به این کشور شده است. دانشجویان بین المللی علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش باید بطور حتم دارای مدرک دیپلم معتبر دوازده سال بوده و همچنین در آزمون سراسری در رشته مورد نظر پذیرفته شده باشند. دانشگاه های اتریش بسیار مدرن و مجهز می باشند و مدارک آنها در سطح جهان دارای اعتبار بوده و آینده شغلی و تحصیلی دانشجویان را تامین می نماید. در صورت تمایل به دریافت مشاوره تلفنی رایگان در ارتباط با تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و یا اعزام دانشجو به اتریش با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید

تماس با ما
 تحصیل با مدرک دیپلم در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

نظام اموزشی موجود در کشور اتریش یک نظام آموزشی بسیار با کیفیت و استاندارد مطابق با سایر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. دانشگاه های اتریش شامل دانشگاه های دولتی و خصوصی می گردند که دانشجویان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دولتی باید بطور حتم دارای مدرک زبان آلمانی معتبر و جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر با نمره مورد نیاز دانشگاه باشند. تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است و در دانشگاه های خصوصی ملزم به پرداخت شهریه می باشد. آن دسته از دانشجویان فاقد مدرک زبان می توانند در ابتدا در دوره های زبان شرکت نموده سپس جهت اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند. این مقاله توسط تیم مطلع و آگاه به تمامی امور مهاجرتی موسسه مشاوره ای MIE به نگارش درآمده است و هرگونه رونویسی و یا کپی برداری از متن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام می باشد. تحصیل در هر یک از دانشگاه ها و کالج های کشور اتریش با مدرک دیپلم دارای شرایطی می باشند که در ادامه مقاله آنها را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش با مدرک دیپلم

اشخاصی که به تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم علاقمند هستند، در صورت قبولی در رشته مورد نظر خود جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور در کنکور سراسری و همچنین داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح حداقل A2 می توانند برای اپلای از دانشگاه های دولتی اتریش و ارسال مدارک اقدام نموده و به صورت رایگان در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند. ادامه تحصیل دانشگاهی در کشور اتریش با مدرک دیپلم با ورود به دوره سه الی چهار سال مقطع کارشناسی آغاز می گردد. برخی از رشته ها نظیر رشته زیست شناسی، رشته داروسازی، رشته کامپیوتر، مدیریت، رشته دامپزشکی و رشته معماری جهت اعطای پذیرش دارای آزمون ورودی می باشند. دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش با مدرک دیپلم هیچگونه محدودیت سنی ندارند، اما باید در نظر داشته باشند که در صورت داشتن گپ تحصیلی بتوانند با ارائه دلایل مستند گپ تحصیلی خود را توجیه نمایند. میزان شهریه مشخص شده برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش تنها حدود 1500 یورو در سال است که این مبلغ جهت ارائه خدمات به دانشجویان از آنها دریافت می گردد.

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

در این مقاله ما جوانب تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش با مدرک دیپلم

علاوه بر دانشگاه های دولتی در کشور اتریش، دانشگاه های خصوصی بسیاری نیز وجود دارند که دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می توانند به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل در این دانشگاه های معتبر بپردازند. اما تحصیل در این دانشگاه های خصوصی همراه با پرداخت شهریه می باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه های دولتی و خصوصی در کشور اتریش از نظر کیفیت در یک سطح بوده و از یک نظام آموزشی یکسان پیروی می نمایند. متقاضیان برای ادامه تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در دانشگاه های خصوصی و معتبر این کشور علاوه بر مدارک تحصیلی، باید دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 باشند و نیازی به ارائه قبولی دانشگاه در کشور مبدا نیست. میزان هزینه و هزینه تحصیل در اتریش حدود 12 هزار یورو در سال می باشد. این دانشگاه ها دوره های کارورزی را جهت آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیلی نیز برگزار می نمایند.

تحصیل در کالج های اتریش با مدرک دیپلم

در حال حاضر حدود 110 کالج مختلف در کشور اتریش پذیرای دانشجویان مختلف از سراسر جهان می باشند. برخی از این کالج ها جهت اعطای پذیرش به دانشجویان بین المللی دارای آزمون ورودی و همچنین مصاحبه حضوری می باشند. این کالج ها جهت جذب دانشجویان بین المللی دارای سهمیه مشخصی می باشند و متقاضیان باید جهت موفقیت در اخذ سهمیه درخواست خود را تا اول فوریه، برای شرکت در ترم تابستان، و در اول سپتامبر، برای شرکت در ترم زمستان، به کالج مورد نظر ارسال نمایند. علاقه مندان به تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم برای ورود به کالج باید حتما در دوره های زبان آلمانی شرکت کنند و حداقل موفق به گذراندن دو ترم شوند تا به عنوان دانشجوی رسمی کالج شناخته شوند. پس از به اتمام رساندن کالج متقاضیان می توانند برای ورود به دانشگاه های دولتی نیز اقدام نمایند. در صورت علاقه به رشته معلمی، متقاضیان می توانند کالج های برگزار کننده دوره تربیت معلم را انتخاب نمایند.

تحصیل در رشته های مهندسی با مدرک دیپلم در اتریش

موضوعی که همیشه وجود دارد این است که کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی برای پذیرفتن دانشجو، دارای شرایط ویژه ای بوده و افراد با رزومه قوی را جذب می کنند. اما در این میان، افرادی هستند که با مدرک دیپلم قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در یک کشور پیشرفته و با امکانات رفاهی بسیار بالا مانند کشور اتریش را دارند. کشور اتریش بستر مناسبی برای دوستداران رشته های مهندسی به وجود آورده تا با مدرک دیپلم در دانشگاه هایی که اتریش برای این دسته از افراد درنظر گرفته، مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه هایی که افراد با مدرک دیپلم می توانند در آنها شروع به آموزش و تحصیل نمایند، دانشگاه های علمی کاربردی بوده که مجزا از دیگر دانشگاه های کشور اتریش می باشد. شرایط تحصیل در اتریش و پذیرش در رشته های مهندسی دانشگاه های اتریش خیلی دشوار نبوده و همه اشخاص با مدرک دیپلم و معدل 15 که فارغ التحصیل در رشته هماهنگ با رشته انتخابی در دانشگاه باشد، می توانند امید به تحصیل در رشته های مهندسی دانشگاه اتریش با مدرک دیپلم داشته باشند. متقاضیان تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم، می توانند بعد از تکمیل تحصیلات خود در دانشگاه های علمی کاربردی این کشور، مشغول به کار شوند و منعی برای کار کردن آنها وجود نخواهد داشت

تحصیل در رشته های پزشکی با مدرک دیپلم در اتریش

رشته پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته های آموزشی بوده که قبولی در آن به دلیل رابطه مستقیمی که با جان انسانها دارد، همراه با دشواری و سختی های فراوانی بوده که همواره همچون سدی بزرگ در مقابل خیل عظیمی از جویندگان علم و دانش ایستاده است. با این حال متقاضیان تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم به دنبال قدم گذاشتن در دانشگاه های پزشکی این کشور با مدرک دیپلم می باشند که این هدف دور از انتظار نبوده و کافیست که افراد با معدل بالای 16 از دبیرستان فارغ التحصیل شده و رشته تحصیلی آنها تا مقطع پیش دانشگاهی، علوم تجربی باشد. البته خواستاران ورود به تحصیل پزشکی در اتریش باید از یک آزمون ورودی دانشگاه کشور مبداء، با موفقیت عبور کرده تا بتوانند پذیرش تحصیل در رشته مورد نظر را کسب نمایند. باید خاطرنشان کرد که شانس حضور در رشته پزشکی دانشگاه های اتریش تنها یکبار در سال رخ می دهد و اگر افراد نتوانند در این ارزیابی و آزمون ورودی شرکت و نمره قبولی را کسب نمایند، قادر به تحقق رویای خود که تحصیل در رشته پزشکی می باشد، نخواهند بود.

معرفی بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل با مدرک دیپلم

بی شک سطح و اعتبار علمی دانشگاه، یکی از مهم ترین انگیزه افراد برای تحصیل و انتخاب آن دانشگاه می باشد که راغبان تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و قطعا با هدف تحصیل در یک دانشگاه با سطح علمی خوب، قدم به کشور اتریش گذاشته اند. دانشگاه های اتریش شانه به شانه با دانشگاه های پرفروغ جهان حرکت کرده و در بین آنها دانشگاه وین بیش از همه خوش درخشیده است. دانشجویان بسیاری با افتخارات علمی چشمگیر، از دانشگاه های اتریش فارغ التحصیل شده و در مراکز علمی، تجاری، صنعتی، پزشکی و... مشغول به خدمت رسانی شده اند که همه اینها نشان دهنده سطع علمی دانشگاه های اتریش می باشد. دانشگاه های با رتبه علمی مناسب جهت تحصیل با مدرک دیپلم به شرح زیر است:

دانشگاه های نامبرده بصورت رایگان و یا نیمه رایگان پذیرای دانشجویان در سراسر جهان می باشند.

هزینه تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

مهاجرت یکی از بزرگترین و شاید سخت ترین تصمیم هر انسانی می باشد که موارد بسیاری حول و محور آن قرار گرفته که بدون توجه به آنها، مهاجرت را سخت و یا غیر ممکن می کند. یکی از این موارد، هزینه های تحصیل بوده که ضروری است کاملا مورد بررسی و سنجش قرار گیرند. در رابطه با هزینه های تحصیل در کشور اتریش با مدرک دیپلم، باید این خبرخوب را به متقاضیان مهاجرت به این کشور داد که هزینه های تحصیل قابل پرداخت برای آنها به نسبت کمتر از هم رده های این کشور خواهد بود و افراد بدون دغدغه می توانند بصورت کاملا رایگان یا نیمه رایگان در دانشگاه های اتریش با مدرک دیپلم مشغول به تحصیل شوند و پول خود را برای تامین مخارج مواد غذایی، پوشاک، مسکن و... صرف نمایند. به جدولی که به هزینه های تحصیل به برخی از رشته های پرطرفدار در دانشگاه های اتریش پرداخته شده، توجه فرمایید.

دانشگاه / موسسه آموزشی

رشته

هزینه/ یورو

دوره

وین

معماری

726

لیسانس

جم

 آموزش موسیقی

8240

لیسانس

وین

مدیریت بین الملل

12333

لیسانس

دانوب

دندانپزشکی

8000

لیسانس

زیگموند فروید

روانشناسی

126000

لیسانس

گراتس

مهندسی پزشکی

1454

کارشناسی ارشد

دانوب

مهندسی عمران

8450

کارشناسی ارشد

گراتس

مهندسی اطلاعات و فناوری ارتباطات

726

دکترا

CEU

علوم سیاسی

15000

دکترا

اینسبروک

مدیریت

728

دکترا

 

دریافت بورسیه تحصیلی اتریش با مدرک دیپلم

برخی از متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم ممکن است تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی، به منظور کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش باشند. بیشتر بورسیه در کشور اتریش به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می گردد و دانشجویان دوره کارشناسی با شانس کمی جهت دریافت بورسیه و یا کمک هزینه تحصیلی مواجه می باشند. لذا علاقه مندان به تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم باید بدانند که برای ورود به دوره کارشناسی شانس زیادی برای  دریافت بورسیه ندارند. اطلاعات کاملتر نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش بر روی وب سایت های رسمی دانشگاه ها قابل مشاهده می باشند. برخی از بورس های اعطایی توسط دانشگاه های موجود در کشور اتریش به شرح زیر می باشند:

 • بورسیه ارسنت ماخ
 • بورسیه ارائه شده توسط دانشگاه سالزبورگ
 • بورسیه اعطایی دانشگاه TU
 • کمک های مالی EURAXESS|
 • کمک های مالی ریموند پرتلر
 • کمک های مالی FRANZ WERFEL GRANT

ویزای تحصیلی اتریش

علاقه مندان به تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در صورت قبولی در دانشگاه های دولتی و خصوصی و یا پذیرش در دانشگاه ها، باید جهت دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمایند. دانشجویان باید مدارک مورد نیاز مشخص شده در سایت سفارت، را به صورت کامل آماده سازی نمایند تا از طریق آنها و ارائه مستندات کافی سفارت اتریش را جهت صدور ویزا قانع نمایند. جمع آوری مدارک گرچه فرایندی ساده به نظر می رسد اما دارای سختی های بسیاری است که کمک گرفتن از یک وکیل معتبر مهاجرتی در این زمینه بهترین کار ممکن می باشد. برخی از مدارک مورد نیاز سفارت اتریش جهت صدور ویزای تحصیلی این کشور عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات ترجمه شده به صورت رسمی به زبان آلمانی
 • مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی با توجه به نیاز دانشگاه
 • انگیزه نامه قوی
 • توصیه نامه
 • بیمه دانشجویی
 • پرینت بانکی نشان دهنده تمکن و توانایی مالی

کار دانشجویی در اتریش برای تحصیل با مدرک دیپلم

هرچند که تحصیل در کشور اتریش رایگان بوده و افراد با مدرک دیپلم نیز می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای یا مبلغ ناچیزی، تحصیل خود را آغاز نمایند اما باید یادآور شد که تنها تحصیل در کشور اتریش رایگان بود و خرج و مخارج مسکن، پوشاک، غذا و... به میزان قابل توجهی بالاتر از ایران می باشد. بهترین راه حل برای پرداخت هزینه زندگی در کشور اتریش، کارکردن در کنار تحصیل می باشد و دانشجویان قادر خواهند بود که 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند، به شرط تسلط به زبان انگلیسی، موفقیت افراد برای پیدا کردن کار دوچندان خواهد شد و دانشجویان با انجام کارهای نیمه وقت روزانه، قادر خواهند بود حداقل 30 یورو دریافت نمایند. البته همه این گفته ها بستگی به تلاش و پشتکار دانشجویان دارد، بخصوص اینکه با مدرک دیپلم مهاجرت و شروع به تحصیل کرده و از رزومه و مهارت بالایی برخوردار نمی باشند، پس ضروری است با بالا بردن روابط اجتماعی و تسلط بر زبان انگلیسی و آلمانی، بتوانند راحت کار مورد نظر خود را پیدا و از پس هزینه های زندگی در کشور اترش برآیند.

موقعیت کار پس از تحصیل در اتریش

بی شک در چشم انداز و هدف گذاری همه افرادی که شروع به تحصیل آن هم در کشوری دیگر می کنند، اشتغال و پیدا کردن شغل مناسب، پررنگ ترین مسئله و دغدغه خواهد بود. اگر شما خواننده گرامی متقاضی تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم بوده و می خواهید بدانید آیا پس از اتمام تحصیل، می توانید مشغول به کار و فعالیت در این کشور شوید، در پاسخ به این سوال باید بگوییم؛ شما در کشوری ثروتمند به تحصیل پرداخته اید که از اقتصادی قوی بهره می برد و نتیجه آن، فعالیت گسترده در صنایع و تجارت های مختلف از جمله: گردشگری، خودرو سازی، معادن و... شده است. در نتیجه می توان به این جمع بندی رسید که بازار کار برای افراد با مهارت و دانش به خوبی فراهم بوده و دولت کانادا یک فرصت 6 ماهه که تا 12 ماه نیز قابل اضافه شدن می باشد، به فارغ التحصیلان خواهد داد تا کار مورد نظر خود را یافته و مشغول به فعالیت شوند. البته همه اینها منوط به داشتن مهارت، دانش کافی و تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی می باشد تا افراد بتوانند در میان بازار کار بسیار وسیع اتریش، شروع به فعالیت نمایند.

اخذ تابعیت پس از تحصیل در اتریش

اقامت در اتریش بزرگترین هدف همه مهاجران به این کشور بخصوص افراد مورد بحث ما یعنی دوستداران تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم می باشد که این هدف به چند طریق قابل دست یابی می باشد روش هایی که منجر به اخذ تابعیت پس از تحصیل می شوند:

 • پیدا کردن شغل و مشغول به کار دائم شدن
 • ازدواج با شهروند اتریشی
 • ایجاد یک کسب و کار و کارآفرینی
 • تولد فرزند
 • استفاده از امتیاز هنرمندی
 • سرمایه گذاری
 • پناهندگی

هرکدام از موارد گفته شده دارای شرایط ویژه ای بوده که افراد با توجه به ویژگی ها و موقعیت خود،

می توانند یکی از راه های ذکر شده را انتخاب و براساس آن، پروسه گرفتن تابعیت کشور اتریش را آغاز نمایند. برای مثال برای اخذ تابعیت از طریق کار در اتریش، بعد از دریافت پیشنهاد کاری از جانب کارفرمایان اتریشی متقاضیان اخذ تابعیت، پس از 5 سال کار در این کشور، می توانند به هدف خود رسیده و درخواست تابعیت را به این کشور بدهند. بدیهی است که در صورت برخورداری از همه مقرراتی که دولت اتریش برای هرکدام از موارد گفته شده، وضع کرده، متقاضیان به راحتی می توانند اقامت دائم خود را در کشور اتریش کسب کنند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اقامت تمکن مالی و خود حمایتی کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش نیاز به ارائه چه مدرکی از زبان آلمانی است؟

با توجه به رشته متفاوت خواهد بود لذا بصورت کلی حداقل a2 آلمانی مورد نیاز است.

میزان شهریه برای تحصیل خصوصی کشور اتریش چقدر است؟

میزان شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور اتریش بصورت میانگین سالیانه 13000 یورو است.

آیا می توان با مدرک دیپلم در کالج های اتریش به ادامه تحصیل پرداخت؟

بله ادامه تحصیل در کالج های اتریش با مدرک دیپلم امکان پذیر می باشد اما تعدادی از این کالج ها دارای آزمون ورودی و مصاحبه حضوری می باشند.

آیا برای تحصیل کارشناسی در اتریش امکان اخذ بورس تحصیلی وجود دارد؟

دریافت بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور اتریش شانس بالایی ندارد چرا که اولین مقطع آکادمیک می باشد.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا بصورت کلی تمامی شرایط تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم و چگونگی اخذ پذیرش با مدرک دیپلم را مورد بحث و بررسی قرار دادیم. همانطور که پیش تر ذکر شد تحصیل در دانشگاه های دولتی، خصوصی و کالج های اتریش با ارائه مدرک دیپلم امکان پذیر خواهد بود، لذا تحصیل در هر یک از این مقاطع دارای شرایط مختص به خود هستند که شرایط هر یک بصورت جداگانه بیان گردیدند. برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم دانشجویان باید بطور حتم دارای مدرک زبان معتبر آلمانی یا انگلیسی باشند علاوه بر آن داشتن دیپلم 12 ساله نیز الزامی است. برخی از رشته ها و دانشگاه های کشور اتریش ممکن است دارای آزمون جهت پذیرش و یا مصاحبه حضوری باشند. دانشگاه های خصوصی و دولتی اتریش همگی در یک سطح بوده و همگی بسیار معتبر و با کیفیت می باشند. جهت دریافت اطلاعات دقیق تر در ارتباط با تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم می توانید از مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه مشاوره ای MIE بهره مند گردید و یا سوالات خود را در بخش مشخص شده در زیر همین مقاله مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخ را دریافت نمایید.

امتیاز 3.75 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان