دانشگاه های اتریش - معرفی بهترین دانشگاه ها و دانشگاه های دولتی و رایگان اتریش و شرایط اخذ 2024

4 نظر

برای معرفی دانشگاه های اتریش می توان دانشگاه های رتبه برتر وین ، دانشگاه TU، اینسبورگ و صنعتی گراز را نام برد. این دانشگاه ها عنوان بهترین دانشگاه های اتریش و جهان شناخته شده اند که در رنکینگ جهانی رتبه های خوبی را به خود اختصاص داده اند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش تقریبا رایگان است و بین 700 الی 800 یورو می باشد و هزینه دانشگاه های خصوصی در اتریش حدود 14000 یورو در ترم است، که بسته به نوع رشته و دانشگاه متغیر می باشد. متقاضیان برای تحصیل مقطع لیسانس و ارشد باید مدرک زبان در حد 6 و 6.5 ارائه دهند و برای مقطع دکترا آیتلس 7 به بالا، و یا مدرکA2 آلمانی را ارائه دهند. در این راستا شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی را در خصوص دانشگاه اتریش  به دست آورید، اما چنانچه پس از مطالعه این مقاله با سوال و یا ابهامی روبرو شدید می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در دانشگاه اتریش


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دانشگاه های اتریش

معرفی دانشگاه های برتر اتریش 

دلایل بسیاری برای ورود به دانشگاه های اتریش وجود دارد، از جمله آن می توان به دانشگاه هایی که از رتبه های بسیار خوب جهانی برخوردار هستند اشاره کرد. در این بخش توضیحات مختصری در ارتباط با رتبه بندی دانشگاه های اتریش و توضیحاتی در رابطه با چند دانشگاه برتر اتریش بیان کرده ایم:

رنکینگ دانشگاه های اتریش

رنکینگ جهانی

نام شهر

نام دانشگاه

154

وین

دانشگاه وین اتریش

192

وین

دانشگاه TU

266

اینسبورگ

دانشگاه اینسبورگ

311

گراز

دانشگاه صنعتی گراز

412

لینز

دانشگاه یوهانس کپلر لینز

541

گراس

دانشگاه گراتس

601

کلاگنفورت

دانشگاه کلاگنفورت

751

سالزبورگ

دانشگاه سالزبورگ

-

گراس

دانشگاه علوم پزشکی گراس

-

اینسبورگ

دانشگاه علوم پزشکی اینسبورگ

لیست بهترین دانشگاه های وین

لیستی از برخی از بهترین دانشگاه‌های وین در سال‌های اخیر به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه وین (Universität Wien)
 • دانشگاه وین تکنیک (Technische Universität Wien)
 • دانشگاه اقتصاد و تجارت وین (Wirtschaftsuniversität Wien)
 • دانشگاه موسیقی و هنر وین (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien)
 • دانشگاه وین پولی‌تکنیک (Fachhochschule Technikum Wien)
 • دانشگاه هریوت وات (Webster Vienna Private University)
 • دانشگاه پی‌اس‌بی ای‌پی (Privatuniversität für Management - Campus Wien)
 • دانشگاه اشپارتن (Fachhochschule des bfi Wien)
 • دانشگاه ترمینوس (Fachhochschule des BFI Wien)
 • دانشگاه آپلاید ساینسز و هنرهای وین (Applied Sciences and Arts Wien)

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اتریش


سایت دانشگاه های برتر اتریش

برای ثبت نام در دانشگاه های اتریش باید از شرایط ثبت نام در دانشگاه ها آشنا باشید، از آنجایی که شرایط ثبت نام در دانشگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است، مراجعه به سایت اصلی دانشگاه های اتریش اهمین بالایی دارد. در این بخش آدرس سایت دانشگاه های اتریش را قرار داده ایم:

نام دانشگاه

آدرس وب سایت 

دانشگاه وین اتریش

www.univie.ac.at

دانشگاه TU

www.tugraz.at

دانشگاه اینسبورگ

www.uibk.ac.at

دانشگاه یوهانس کپلر لینز

www.jku.at

دانشگاه کلاگنفورت

www.uni-graz.at

لیست دانشگاه های رایگان اتریش

اتریش برای دانشجویان بین المللی که به دنبال آموزش عالی و با کیفیت هستند، هزینه تحصیل رایگان فراهم کرده است. برای دانشجویان غیراتریشی، هزینه‌ تحصیلی ممکن است وجود داشته باشد، اما در موارد بسیاری نیز این هزینه‌ ها به میزان کمی محدود می‌شوند که به دانشگاه های دولتی اتریش معروف هستند. درلیست دانشگاه های اتریش که رایگان می باشد آمده اند.

 • دانشگاه وین (University of Vienna): دانشگاه وین (University of Vienna) یکی از دانشگاه‌های فنی مهندسی وین است، که در سال  1365 تأسیس شده و با بیش از 600 سال تاریخ، یکی از مؤسسات آموزش عالی پرتعداد و تاریخی در اتریش است. همچنین به عنوان یک مرکز تحصیلی بین‌المللی شناخته شده است که دانشجویان از سراسر جهان به این دانشگاه می آیند.
 • دانشگاه انسبروک (University of Innsbruck): دانشگاه انسبروک (University of Innsbruck) یک دانشگاه معتبر در اتریش است که در شهر انسبروک واقع شده است. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه بین‌المللی مشهور است که دانشجویان می توانند از امکانات تحقیقاتی و آموزشی پیشرفته آن بهره‌مند شوند.
 • دانشگاه سالزبورگ: دانشگاه سالزبورگ (University of Salzburg) یک دانشگاه معتبر در اتریش است که در شهر سالزبورگ قرار دارد. این دانشگاه رشته های معتبر تحصیلی مانند علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و هنر را ارائه می‌دهد.
 • به عنوان یک دانشگاه بین‌المللی، دانشگاه سالزبورگ دانشجویان از سراسر جهان را می پذیرد و برنامه‌های تحصیلی متنوعی در سطوح مختلف از لیسانس تا دکترا ارائه می‌دهد. 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتریش

در این بخش به معرفی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران می پردازیم، جدول زیر لیست دانشگاه ها را بر اساس رتبه و میزان مقبولیت مشخص کرده است:

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

سطح متوسط و قابل قبول

سط خوب

سطح بسیار پیشرفته و عالی

آکادمی هنرهای زیبا وین

دانشگاه دانوب کرمس

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی BOKU وین (تنها رشته‌های کشاورزی و جنگلداری)

دانشگاه خصوصی موسیقی و هنر شهر وین

دانشگاه یوهانس کپلر لینتز

دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه صنعتی گراتس

دانشگاه علمی کاربردی وین

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین

دانشگاه صنعتی وین

دانشگاه علمی کاربردی سنت پولتن

دانشگاه وین

 

دانشگاه مونتان لئوبن

دانشگاه گراتس

کالج فنی کارینتیا

دانشگاه اینسبروک

دانشگاه هنر لینز

IST AUSTRIA Institute of Science and Technology

دانشگاه کلاگنفورت

مرکز مدیریت MCI اینسبروک

دانشگاه سالزبورگ

دانشگاه علمی کاربردی سالزبورگ

دانشگاه موتزارت، سالزبورگ

دانشگاه دامپزشکی وین

دانشگاه علمی کاربردی اتریش علیا

دانشگاه اقتصاد وین

تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های اتریش برای دانشجویان بین المللی نیز امکان پذیر است. این دوره تحصیلی در حدود ۴ سال زمان می برد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقطع لیسانس، در ابتدا می بایست برای اپلای دانشگاه های اتریش اقدام نمایند. برای این منظور لازم است داوطلبان با دانشگاه های مورد نظر مکاتبات لازمه را انجام داده و با ارائه مدارک مورد نیاز بزای دریافت نامه پذیرش اقدام نمایند. لازم به ذکر است که دانشجویان در مقطع لیسانس به مدت ۱۰ ساعت در هفته از اجازه کار نیز برخوردار هستند.همچنین این نکته قابل توجه است که ورود به دانشگاه و تحصیل در اتریش بدون شرایط سنی صورت می پذیرئد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

اولین گام برای مهاجرت تحصیلی به اتریش، اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر این کشور است.در این مرحله دانشجویان می بایست با یک برنامه ریزی دقیق مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه را در زمان مناسب ارائه نمایند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش عبارتند از:

 • گواهی دبپلم و پیش دانشگاهی و سایر مدارک تحصیلی دوره های قبل
 • ریزنمرات و ترجمه آن
 • مدرک زبان آلمانی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی
 • مدرک زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی
 • پاسپورت
 • عکس
 • انگیزه نامه و توصیه نامه برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس و دکتری

تمامی مدارک ذکر شده می بایست ترجمه شده و دارای مهر تأیید دادگستری باشند.

تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش معمولاً انگلیسی می باشد و برخی نیز جهت تحصیل در دانشگاه های خصوصی در کشور اتریش اقدام می کنند. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید تحصیل در دانشگاه های پزشکی اتریش به صورت انگلیسی وجود ندارد و این رشته به علت حساسیت خاص نیاز به مدرک زبان آلمانی دارد. جهت یادگیری زبان آلمانی نیز می توانید با ویدئو آموزش زبان آلمانی موسسه زبان آلمانی خود را با یک متد به روز و سریع فرا گیرید.

تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

فارغ التحصیلان دوره لیسانس قادر خواهند بود برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش اقدام نمایند. طول دوره کارشناسی ارشد به طور معمول ۲ سال است. تحصیل در دانشگاه های دولتی در این مقطع به زبان آلمانی و به صورت رایگان ارائه می شود، اما متقاضیانی که مایل به  تحصیل به زبان انگلیسی هستند می بایست در دانشگاه های خصوصی مشغول به تحصیل شده و هزینه ای در حدود ۱۲.۰۰۰ یورو در سال را بپردازند. لازم به ذکر است که دانشجویان مقطع کارشنارسی ارشد در دانشگاه های اتریش به مدت ۲۰ ساعت در هفته نیز اجازه کار داردند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دوره لیسانس عبارتند از:

 • دیپلم ۱۲ ساله
 • گواهی پیش دانشگاهی
 • عکس
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان( آیلتس ۶ و یا زبان B2 آلمانی)
 • ریز نمرات
 • مدارک هویتی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد عبارتند از:

 • مدرک دیپلم
 • گواهی پیش دانشگاهی
 • مدرک لیسانس
 • ریز نمرات
 • پاسپورت
 • عکس
 • مدرک زبان آیلتس ۶.۵ یا مدرک زبان C1 آلمانی

تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقطع دکتری

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقطع دکتری باید توجه داشته باشند که به منظور اقدام برای پذیرش در این دوره نیاز به داشتن رزومه علمی-پژوهشی قوی، مقالات ISI و مدارکی نظیر مدرک زبان آیلتس بالای ۷ (برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی) و یا مدرک C1  و یا C2  آلمانی (برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و رایگان)، توصیه نامه و انگیزه نامه قوی را ارائه نمایند. دانشجویان دکتری در دانشگاه های اتریش امکان دریافت بورسیه های تحصیلی را نیز دارند و همچنین اجازه کار تمام وقت برای دانشجویان این مقطع فراهم است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های اتریش

تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی برای دانشجویان فراهم است و هزینه دانشگاه های اتریش که به عنوان هزینه های جانبی در نظر گرفته می گردد در حدود ۳۸۰ تا ۷۵۰ یورو در هر ترم تخمین زده می شود.همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور اتریش به طور میانگین سالانه ۱۴.۰۰۰ یورو می باشد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های اتریش باید به این نکته توجه داشته باشند که برای مهاجرت تحصیلی به اتریش می بایست هزینه های زندگی را نیز مد نظر قرار دهند. این هزینه ها شامل محل زندگی، مواد غذایی، هزینه های رفت و آمد و... می شود که در ادامه به بررسی برخی از این هزینه ها می پردازیم:

مواد غذایی

هزینه (یورو)

یک وعده غذا در رستوران

۱۲.۰۰

یک بطری آب

۲.۱۷

یک لیتر شیر

۱.۱۰

یک کیلوگرم برنج

۱.۸۲

۱۲ عدد تخم مرغ

۲.۷۸

یک کیلوگرم گوشت

۱۶.۴۴

حمل و نقل

هزینه (یورو)

بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی

۲.۴۰

تاکسی

۴.۰۰

یک لیتر گازوییل

۱.۲۴

اجاره منزل

هزینه (یورو)

آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر

۷۳۵.۲۷

آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر

۵۸۱.۴۴

 

توصیه می شود پیش از هر اقدامی در زمینه امر خطیر مهاجرت و اصولاً تحصیل در اتریش، در خصوص روش های اخذ اقامت دائم و تابعیت اتریش و قریب به هفتاد کشور دیگر در جهان، محصول ویدیویی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه کرده و با مشاهده آن، شرایط خود را برای مهاجرت به تمامی کشور ها بررسی نمایید. بدین ترتیب شما می توانید با آگاهی کامل و همانند یک مشاور مجرب در این زمینه، نسبت به امور مربوط به مهاجرت خود تصمیم گیری نموده و اقدام بفرمایید.

ددلاین دانشگاه های اتریش

برای اطلاعات دقیق در مورد ددلاین‌ها و نیازمندی‌های دانشگاه‌های اتریش برای داوطلبان ایرانی، بهترین منبع، وب‌سایت رسمی هر دانشگاه می‌باشد. دانشگاه‌های اتریش معمولاً اطلاعات مربوط به ددلاین‌ها و نحوه پذیرش را به صورت جزئی برای هر دوره تحصیلی و رشته در بخش تحصیلات عالی یا دفتر مربوطه در وب‌سایت خود اعلام می‌کنند. در حالت کلی می توان بیان داشت که:

زمان ثبت نام دانشگاه های اتریش

 •  ترم تابستان: اول فوریه،
 • ترم زمستان: اوایل سپتامبر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش

دومین گام برای مهاجرت تحصیلی به اتریش، اقدام برای پروسه ویزای تحصیلی است. برای این منظور پس از دریافت پذیرش تحصیلی می بایست مدارک لازم جهت اخذ ویزا را به سفارت کشور اتریش در ایران ارائه نمایید. پس از تأیید مدارک توسط سفارت ویزای تحصیلی یکساله و قابل تمدید برای دانشجویان صادر می گردد.

مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت عبارتند از:

 • نامه پذیرش تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • نامه تمکن مالی
 • گواهی اقامت
 • بیمه دانشجویی
 • عکس
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک هویتی( شناسنامه، سند ازدواج) به همراه ترجمه آلمانی

 

ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های اتریش

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های اتریش پس از دریافت ویزا می توانند برای دریافت ویزای همراهان خود (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) اقدام نمایند. به این منظور همراهان فرد متقاضی می بایست مدرک زبان آلمانی در سطح A1  را به سفارت ارائه نمایند. لازم به ذکر است که اخذ ویزای همراه می تواند به صورت همزمان با اخذ ویزای دانشجو باشد. لازم به ذکر است که این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام است.

وضعیت اخذ اقامت دائم و تابعیت اتریش برای متقاضیان تحصیل

یکی از دغدغه های مهم برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های اتریش، موضوع اقامت پس از تحصیل و نیز اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور است. در پاسخ به این سؤال می توان به این نکته اشاره نمود که دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های اتریش فرصت خواهند داشت که به مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته و به جست و جوی کار بپردازند. لازم به ذکر است که کشور اتریش نرخ بیکاری بسیار پایینی داشته و خوشبختانه پیدا کردن کار در این کشور به خصوص برای افرادی که از دانشگاه های اتریش فارغ التحصیل شده اند امر دشواری نخواهد بود. همچنین متقاضیان قادر خواهند بود از طریق ارسال رزومه در سایت های کاریابی و اقدام از طریق مؤسسات کاریابی در کشور اتریش برای یافتن شغل مورد نظر خود اقدام نمایند. بر این اساس پس از یافتن شغل مورد نظر و نیز اشتغال و پرداخت مالیات به دولت به مدت ۵ سال، می توانند اقامت دائم خود را دریافت نمایند. همچنین متقاضیان پس از دریافت اقامت دائم، در سال ششم اقامت خود می توانند برای اخذ تابعیت و درخواست پاسپورت اقدام نمایند.

سوالات متداول

✔️ تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش چه شرایطی دارد؟

برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و رایگان اتریش نیاز به قبولی در کنکور سراسری ایران و نیز ارائه مدرک زبان آلمانی دارید.

✔️ هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش چه میزان است؟

به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش بین ۱۲ تا ۱۴ هزار یورو می باشد.

✔️ آیا در کنار تحصیل در دانشگاه های اتریش اجازه کار نیز فراهم است؟

بله، برای مقطع لیسانس ۱۰ ساعت و در مقطع فوق لیسانس ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارید.

✔️ هزینه زندگی دانشجویی در اتریش چقدر است؟

هزینه زندگی در اتریش به طور میانگین ۸۰۰-۹۰۰ یورو در ماه تخمین زده می شود.

 

سخن پایانی 

همان گونه که گفته شد، کشور اتریش یکی از محبوب ترین مقاصد برای داوطلبین تحصیل در خارج از کشور است. این کشور جذابیت و محبوبیت خود در بین دانشجویان را به دلیل دارا بودن امکانات بسیار بالای زندگی و هزینه های نسبتاً پایین و نیز دارا بودن سیستم آموزشی بسیار قوی به دست آورده است. شهر وین، پایتخت کشور اتریش در سال ۲۰۱۹ برای دهمین سال متوالی به عنوان بهترین شهر جهان انتخاب شد. تحصیل رایگان نیز در دانشگاه های دولتی کشور اتریش یکی از دیگر عواملی است که این کشور را در بین داوطلبین محبوب ساخته است. به طور کلی می توان گفت، تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در اتریش چه در دانشگاه های خصوصی و چه در دانشگاه های دولتی برای طیف وسیعی از دانشجویان بین المللی فراهم است. همچنین دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های اتریش فرصت مناسبی برای کاریابی در این کشور و به تبع آن اخذ اقامت دائم پس از چندسال کار کردن در این کشور هستند و از آنجا که نرخ بیکاری در کشور اتریش نرخ پایینی به حساب می آید،این کشور مقصد مناسبی برای ورود به بازار کار پس از تحصیل برای دانشجویان محسوب می شود. در این راستا شما عزیزان می توانید از محصول بی نظیر اپلای و ویزای تحصیلی اتریش استفاده نموده و برای انجام تمامی کار های پذیرش و ویزای تحصیلی از راهنمایی های مدیر موسسه ملک پور استفاده نمایید و یا برای دریافت مشاوره و اقدام از طریق مشاوران متخصص موسسه ملک پور با تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید نظرات و دیدگاه های خود را در پایان این مقاله بیان نمایید تا مشاورین متخصص موسسه ملک پور در سریع ترین زمان پاسخگوی شما همراهان گرامی باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مینا
سلام و عرض ادب خدمت شما من 20 ساله هستم و تمایل دارم برای ادامه تحصیل دانشگاههای اتریش برم اما مدرک زبان ندارم چطور می تونم اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور اتریش با دوره های زبان انگلیسی به ایرانی ها ویزا می دهد که شما می توانید ابتدا با دوره زبان انگلیسی اقدام کنید و سپس وارد دانشگاه های کشور اتریش شوید. علاوه بر این گزینه کشورهایی مثل فنلاند و مجارستان هم برای پذیرش مدرک زبان نمی خواهند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
اسکویی
سلام و وقت بخیر من فارغ التحصیل دانشگاه دولتی در سال 91 هستم و حدود 8 سال گپ تحصیلی دارم. زبان آلمانی هم در حد آ2 می دونم، آیا با سن 31 سال شانس دارم تا برای پذیرش دانشگاه ملی وین اقدام داشته باشم؟ یا از بین دانشگاه های اتریش دانشگاه دیگه ای هست که شانس پذیرش و ویزام بالا باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله امکان پذیرش حتی با دوره زبان در دانشگاه های رایگان هست
لیلا
سلام خسته نباشید برای تحصیل تو رشته موسیقی کدوم دانشگاه میتونم پذیرش بگیرچه تمکن مالی میخواد شرایطش چجوریه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان اقدام برای دانشگاه های مختلفی وجود دارد ولی شرایط شما باید بررسی شود. تمکن مالی برای هزینه های زندگی حدود 15 هزار یورو خواهد بود.
بهرام پور
سلام برای دانشگاه های اتریش آیا همه رشته ها نیاز به آزمون ورودی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز معمولا رشته های پزشکی و رشته ای مانند حقوق ازمون ورودی دارد.
مشاوره رایگان